Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.305x, což odpovídá cca 120.272-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Stropnický u Moravce: Když jsem se ptal Švédů, co je větší hrozba, jestli migrace, nebo Rusko, tak jsem se dozvěděl...
Hosty nedělních Otázek Václava Moravce v České televizi byli generál Petr Pavel, předseda Vojenského výboru NATO, a ministr obrany Martin Stropnický. Debatovali o tom, jak si vyložit návštěvu 45. prezidenta USA Donalda Trumpa v bruselské centrále NATO. Trump své spojence nijak zvlášť nešetřil. Došlo i na boj proti terorismu, uprchlíky a na Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: O atentátu na Heydricha se tradují líbivé pohádky
Pravda je však o hodně střízlivější – zejména co se týká účinnosti domácího odboje, organizace atentátu a postoje českého obyvatelstva k němu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Babišovi patřila MAFRA a komu patří ta ostatní média?
Jednostranné informace z ČT, sdružování vládnoucích politiků a útoky proti Babišovi a Zemanovi ze strachu, že neuspějí ve volbách, "umělecké" celebrity, sen a naděje po volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Uprchlíci ano, sousedé ne
Premiér Bohuslav Sobotka se po vítězství Emmanuela Macrona v prezidentských volbách ve Francii vyjádřil, že vítězství bývalého socialisty je dobrou zprávou pro Francii, Česko i Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Policie umí čachrovat s odposlechy, naznačil Luboš Xaver Veselý na Frekvenci 1. A toto se dozvěděl...
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v nedělním Pressklubu na Frekvenci 1 předsedu Vrchního soudu v Praze Jaroslava Bureše. Věnoval se především odposlechům. Přiznal, že některé odposlechy byly soudy povoleny v rozporu se zákonem, což ani náhodou není správné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš říkal, že předložil návrh rozpočtu. Ale to není návrh rozpočtu, vpálil Pilnému v ČT Kalousek
Hosty nedělních Otázek Václava Moravce České televize byli ministr financí Ivan Pilný (ANO) a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). A řeč byla především o rozpočtu na příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dvourychlostní Evropa je špatný nápad, sdělil Zaorálek agentuře Reuters. A Pehe na něj udeřil...
Agentura Reuters přinesla vyjádření českého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, podle něhož není dvourychlostní Evropská unie tím nejlepším nápadem. Dvourychlostní Evropa totiž znamená oslabení EU. Česko by podle jeho názoru mělo usilovat o zreformovanou a jednotnou Evropskou unii. Politolog Jiří Pehe Zaorálkovi hned cosi připomněl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Členové ČSSD v prvních čtyřech krajích zvolili lídry a schválili kandidátní listiny
Lídry a definitivní podobu kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny schválili členové ČSSD v prvních čtyřech krajích. Hlasování ve volebních místnostech pobíhalo včera a dnes v Jihomoravském, Karlovarském, Královéhradeckém a Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Spisovatelka Pekárková prozradila o imigrantech v Anglii: Po klubech je vozí polonahé dívky a oni nechápou, že si nesmí nic dovolit. Nebo když se žena odbarví, to pro ně znamená...
Spisovatelka Iva Pekárková, která emigrovala do USA a nyní už 12 let žije v Londýně, si v internetové televizi DVTV.cz povídala s Danielou Drtinovou, která v rozhovoru zmínila i server ParlamentníListy.cz. Když se dáma dívá na internet, zdá se jí, že jsou dnes Češi poměrně nesnášenliví, ale když přijede do Česka, vidí, že to není tak zlé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Naprosto nehorázná šikana většiny menšinou! Ekonomka Šichtařová varuje před tím, co se děje kolem dětí předškolního věku
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Nový ministr financí Ivan Pilný se po svém jmenování nechal slyšet, že bude ve funkci lakomý, že je zásadně proti zvyšování minimální mzdy a že penzijní systém dojede, takže důchodci budou muset pracovat, třeba sekat trávu v parku. Markéta Šichtařová míní, že má v mnohém pravdu, ale chybí mu jistá míra diplomacie a bez ní velmi rychle narazí. Kromě otázek kolem státního rozpočtu se ekonomka pozastavuje nad částí českého práva, které řeší neplnoleté děti, a obává se, že se blížíme Norsku s neblaze proslulým Barnevernetem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
M.Chossudowsky: Záhada – proč po sobě teroristé zanechávají pasy?
Stalo se to už pravidlem. Teroristé spáchají zločin a identifikační průkazy, nejčastěji pak cestovní pasy, po nich policie (částo v suti po zničených budovách), nalezne. A ukáže se, že vrahové náleželi k Al-Kajdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Důchodová pravda ministra Pilného
Nový ministr financí Ivan Pilný si ještě ani nesešteloval židli v kanceláři a už stihnul vyděsit polovinu země. Jeho výroky na téma důchodového systému jsou skutečně silná káva. Má to jednu chybu. Je to káva skutečná, řekli bychom pravdivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Společnost ČEZ uspěla na prestižní SABRE Awards, odváží si zlato za rumunský projekt Energetická knihovna
Zákaznická kampaň Energetická knihovna realizovaná rumunskou společností ČEZ Vanzare vyhrála zlatou medaili v podkategorii Balkánský region v mezinárodní soutěži public relations projektů SABRE Awards pro oblast EMEA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Novotný (ODS): Analytici gest
Martin Novotný na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Skalický (TOP 09): Dluhy se mají platit
Koalice, hlavně hnutí ANO, se snaží v Poslanecké sněmovně protlačit novelu zákona o úpadku a způsobech jeho řešení, známý jako insolvenční zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Špatné cíle KDU-ČSL
Na sjezdu KDU-ČSL panuje optimistická nálada. Zástupci této strany se již vidí v budoucí vládě. Její předseda (v současné vládě bez ministerského postu) vlídně hovořil o nedostatcích, které se ve vědě děly a dějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Okrádání občanů našeho národa pokračuje, tentokrát v kapitole dědictví
Stát posvěcováním mafiánských exekucí a okrádáním občanů České republiky zasahuje i do otázky, která se týká dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Výroční zpráva NPC za rok 2016
Výroční zpráva Národní protidrogové centrály služby kriminální policie a vyšetřování Policie České republiky za rok 2016 tradičně shrnuje situaci v oblasti nelegálních drog na území České republiky z pohledu orgánů vymáhajících právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Zabiju tě. Vykuchám ti psa!“ Toto je prý exkluzivní část Prahy. Ale když se setmí, venku jde vážně o zdraví
Pražské Vinohrady jsou považovány za jednu z nejexkluzivnějších rezidenčních čtvrtí v české metropoli s nejvyššími cenami bytů. Jenže se zdá, že v některých oblastech je to už minulostí. Tedy nikoli ceny, ale luxusní prostředí. Mnohá místa okupují feťáci, napadají obyvatele a policie s tím prý nic nedělá. ParlamentníListy.cz přináší šokující svědectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svobodní: Den daňové svobody 2017
29. května je den, kdy přestáváte pomyslně pracovat na stát a začínáte si užívat své výdělky. Ano, tak vysoké platíte v České republice daně. V pondělí 29. 5. proto v Den daňové svobody Svobodní vyrazí mezi vás a ukážou vám, jak chtějí vaše daně snížit. V Praze u metra Anděl pak budete moci potkat předsedu Svobodných a europoslance Petra Macha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra otevřelo první obchod se zajištěnou elektronikou
První státní obchod s elektronikou zajištěnou v trestním řízení otevřelo Ministerstvo vnitra v Ostravě na adrese Špálova 820/3. Pro začátek je zde vystaveno dvacet věcí, zejména mobilních telefonů a počítačů. Během příštích týdnů přibudou i televize nebo například hodinky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Bezpečnost našich občanů patří na první místo
Evropa má za sebou další teroristický útok. Na pažbách zbraní teroristů tak, žel, přibylo dalších několik zářezů o to hlubších, o kolik bylo méně obětem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 21 - Anti-anthropoid
Po zásluze se média v tyto dny vracela k události, která měla značný význam pro vývoj 2. světové války. Samozřejmě mluvím o atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, známém jako. Operace Anthropoid.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Celníci se představí veřejnosti při příležitosti oslav 90. výročí založení Celního úřadu v Hradci Králové
V úterý 6. června se od 13:00 hodin uskuteční na Pivovarském náměstí v Hradci Králové pod záštitou generálního ředitele Generálního ředitelství cel brig. gen. Milana Poulíčka a hejtmana Krajského úřadu Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána oslava 90. výročí založení Celního úřadu v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Dětský den rybářských slavností
Krásné prostředí jezera Katlov u Červených Janovic přivítá v sobotu 3. června dnes již tradiční dětský den. Od rána zde pro rodiče a jejich děti bude připraven bohatý program plný nejen dobrodružství, ale také zábavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): O zjednodušení daňového systému je třeba přestat mluvit a začít konat
Nový ministr financí Ivan Pilný v Otázkách Václava Moravce uvedl, že je jeho ambicí zjednodušit daňový systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Hamáček se setkal s prezidentem Singapuru
Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se setkal s prezidentem Singapuru Tony Tan Keng Yamem. Mluvili spolu především o obchodní spolupráci mezi oběma zeměmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Komunista Valenta se rozpálil kvůli jednání lidovců se Sudeťáky a na Hermana vytáhl: Málokdo to ví, ale pan ministr předsedá...
Urážka českého národa v době vzpomínek na výročí heydrichiády. Tak hodnotí komunistický poslanec Jiří Valenta návštěvu Pavla Bělobrádka na Sudetoněmeckých dnech v bavorském Ausburgu. Vzpomíná pak podle něj na podřízenecké jednání Václava Havla a rozkrývá vztah ministra kultury Daniela Hermana k landsmanšaftu. Kritizuje rovněž Zaorálka, že dává ruce pryč od aktivity místopředsedy vlády a prorokuje, že za toto všechno voliči v nadcházejících volbách vystaví patřičný účet…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Necid (ODS): Čeká nás perný rok
Letos se na Vysočině sejde nebývalé množství oprav silnic a s tím souvisejících uzavírek. Má to dvojí příčinu: stát pokračuje v opravách na dálnici D1 a silnic 1. třídy, Kraj Vysočina masivně investuje a opravuje svoje silnice a mosty. Vysočina je průjezdný, tranzitní kraj, každá vnitrostátní nebo mezinárodní přeprava projede přes Vysočinu. Dobrou zprávou je, že stát i kraj a my všichni budeme mít silnice o trochu lepší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Konec legrácek, je potřeba více zabrat. Bělobrádek po sjezdu oznámil, co vypukne příští týden
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek dnes na závěr lidoveckého sjezdu slíbil, že udělá vše pro volební úspěch. Předběžná kampaň koalice lidovců s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) podle něj začne už v příštím týdnu. Vznik volební koalice schválil sjezd v sobotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Mediální magnát a jeho prezident
Od jisté doby sleduji pravidelně a se zájmem pořad TV Barrandov Týden s prezidentem. Pan prezident se v něm předvádí ve své nejlepší podobě. Je uvolněný, komentuje politické události s nadhledem zkušeného politického profesionála, kterého hned tak něco nezaskočí. A mluví krásnou češtinou, čímž se odlišuje od velké části politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Novely zákonů o vzdělávání sester a o specifických zdravotních službách míří do Senátu
Třetím čtením dnes v Poslanecké sněmovně prošly návrhy novel zákona o vzdělávání sester a dalších nelékařských zdravotnických pracovníků a zákona o specifických zdravotních službách. Obě novely nyní posoudí Senát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vilímec (ODS): Je ostudné, že se potomci podkarpatských Čechů nedočkají odškodnění
Poslanecká sněmovna se již po několikáté odmítla zabývat ve druhém čtení poslaneckou novelou zákona o odškodnění podkarpatských Čechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš se pral za každou korunu jak eskymáckej pes, hájil svého šéfa v Partii Brabec. Pak ale dostal slovo Dolejš
Hosty nedělní Partie byli vicepremiér a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a místopředseda KSČM Jiří Dolejš. Ministr využil čas před kamerami k rázné obhajobě svého stranického šéfa Andreje Babiše. Obrazně řečeno se za něj bil takřka do krve. Sněmovna prý na bývalého ministra financí pořádá nedůstojný hon. Dolejš nesouhlasil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Roithová zasedne v širším vedení KDU-ČSL, bude v něm i Čunek
Sjezd KDU-ČSL zvolil do širšího vedení strany Zuzanu Roithovou, která neuspěla při kandidatuře na místopředsedkyni. V celostátním výboru zasedne i zlínský hejtman Jiří Čunek, který neúspěšně kandidoval na předsedu, na rozdíl od Roithové měl však svou pozici zajištěnou díky funkci v kraji a kandidovat nemusel. Do výboru se nedostal poslanec Ludvík Hovorka, který kritizoval dohodnutou volební koalici mezi KDU-ČSL a hnutím Starostové a nezávislí (STAN), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
75. výročí atentátu na Reinharda Heydricha připomíná výstava před Generálním štábem
Výstavu věnovanou 75. výročí atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha zahájil v pátek 26. května dopoledne první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun. Součástí expozice, která je umístěná před budovou Generálního štábu na Vítězném náměstí, jsou panely s dobovými fotografiemi a historickými souvislostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Přehrada Nové Heřminovy bude mít nové ekologické prvky
Protipovodňová opatření na horní Opavě, která zahrnují výstavbu vodního díla Nové Heřminovy budou fungovat společně jako celek a obsahují jednak technická opatření a také přírodě blízké úpravy pro zlepšení ekologické kvality stavu vodních toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Heydrich. Muž vysokého intelektu, uměleckého citu, ale bohužel nelidské hovado
Připomínáme si velké dny našeho národa, což je dozajista správné, ale nejsem si zcela jist, zda si vykládáme den atentátu na Říšského protektorátu správně. Je tento den velkým pro spáchaný atentát a nebo pro bezprecedentní utrpení Českého národa, kterým byl nucen si následně projít? Tisíce nevinných lidí to odneslo životem a to včetně malých dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Plzeň by měla více a lépe investovat
V roce 2016 navzdory přebytkovému rozpočtovému hospodaření Plzeň investovala do rozvoje města historicky druhou nejnižší částku od roku 1998. TOP 09 je přesvědčena, že přitom právě doba přebytku by měla být také obdobím růstu rozumných investic. Jenže dosud klesá jejich objem, a dlouhodobě i jejich efektivita a plánování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal budovu po finančním úřadu v Havlíčkově Brodě
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Havlíčkově Brodě převzal podle zákona o majetku státu nepotřebnou budovu Generálního finančního ředitelství (GFŘ) v Havlíčkově Brodě, na adrese Smetanovo náměstí 261. Administrativní budova v minulosti sloužila jako sídlo územního pracoviště Finančního úřadu pro Kraj Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Manchester - co vy na to čeští vědečtí sluníčkáři?
Vzpomínáme a nezapomeneme, jak se zachovali lidé z akademické sféry před dvěma lety, když probíhala silná islámská invaze a do Evropy napochodovalo přes milión imigrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Estonský ministr se vyslovil proti NATO, musel odstoupit
Po ostré kritice opozice i koaličních partnerů odstoupil z funkce ministra pro veřejnou správu v estonské vládě Mihhail Korb (36 let). Rozruch vyvolalo jeho prohlášení, že nepodporuje členství země v NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Žijeme v nejbezpečnější době v historii, užívejme si to, žádá občany Pelikán po útoku v Manchesteru
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) si povídal s Pavlem Štruncem na serveru Info.cz. Pár slov padlo k Jiřímu Kajínkovi. Podle Pelikána si tento muž odseděl své a má dostat šanci na nový život. Ministr spravedlnosti se věnoval také teroristickému útoku v Manchesteru. Pelikán má za to, že je načase zahájit citlivou debatu o omezení našich svobod ve jménu větší bezpečnosti, byť žijeme v nejbezpečnější epoše v našich dějinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Spojené státy mohou dopadnout jako Ukrajina, soudí Krejčí
Politolog Oskar Krejčí v rozhovoru pro První zprávy.cz tvrdí, že ve Spojených státech dnes fakticky existují dvě mocenská centra - jedno kolem prezidenta Trumpa a druhé kolem Demokratů, resp. liberálů,. Ti jsou podle Krejčího ochotni využít takřka cokoliv, aby Trumpa poškodili. Celé to prý může skončit i barevnou revolucí a válkou, jakou visíme v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Začíná nová sezona cyklobusů. Vyšší náklady jejich provoz neomezí
Na silnice se vracejí cyklobusy. Přestože i jich se týká zvýšení nákladů na dopravní obslužnost, ke kterému došlo na základě vládního nařízení stanovujícího minimální mzdy řidičů, jejich provoz nebude oproti loňské sezoně nijak omezen. Cyklobusovou dopravu financuje z větší části Královéhradecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Emanuel Šíp: Vysokorychlostní tratě jsou pro budoucnost Česka nezbytné
Bez napojení na evropskou síť vysokorychlostních železnic ztratí Česká republika konkurenceschopnost. Shodli se na tom odborníci i politici v rámci páté předvolební debaty politiků s podnikateli pořádané Hospodářskou komorou ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lidovecký sjezd projedná politiku pro příští dva roky
Dvoudenní sjezd KDU-ČSL dnes vyvrcholí představením základního směru lidovecké politiky pro nadcházející dva roky. Už v sobotu se uskutečnila většina důležitých hlasování, v nichž delegáti potvrdili v čele strany Pavla Bělobrádka a velkou většinou schválili také vznik volební koalice lidovců s hnutím Starostové a nezávislí (STAN), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se dnes v Brně sejde s ministryní Valachovou
Prezident Miloš Zeman se dnes večer sejde v Brně s ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD), jejíž rezignaci v pátek přijal a odeslal na Pražský hrad premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jak se k rezignaci prezident postaví, zatím není jasné, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Generál Šándor varuje: V Německu vystavili doklady 700 tisícům lidí, o kterých nic neví. A pokud vyhraje volby Merkelová...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Americký prezident nesmí pronášet plamenné projevy v Saúdské Arábii o tom, že hlavním strůjcem islámského terorismu je Írán, což ropní šejkové asi chtěli slyšet, ale je to zásadní překrucování skutečnosti, protože Saúdská Arábie podporuje třemi miliardami dolarů velmi tvrdou a nesnášenlivou odnož islámu - wahhabismus,“ konstatuje bývalý náčelník vojenské zpravodajské služby ČR a bezpečnostní expert Andor Šándor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Horáček (TOP 09): Chci více peněz pro města a obce
Projednávali jsme v Poslanecké sněmovně změnu určení Rozpočtového určení daní, které by mělo do obcí a měst přinést o 800 korun na obyvatele víc. Jedna z klíčových norem, která může být v tomto volebním období schválena a která fakticky pomůže rozvoji naší republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Adam Mikulášek: Za vyškrtnutím Zimoly stál možná strach z voličů
Pokud budete mít vnitrostranického rebela v čele kandidátky nějakého kraje a vaše strana tam sklidí úspěch, můžete jej připsat na vrub celé strany a utěšovat se, že i bez onoho rebela by to nedopadlo hůř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
KRNAP: Cesta Obřím dolem na Sněžku je opět průchozí
Dřevěný mostek u Trkače v Rudné rokli na jihozápadním svahu Sněžky nevydržel letos v dubnu nápor sněhu a jeden z jeho nosníků se prolomil. Průchod turistů po provizorně zpevněné lávce byl možný pouze na vlastní nebezpečí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti zjednodušují daně pro zaměstnance, spustili daňovou kalkulačku
Česká pirátská strana prosazuje daně, které každý pochopí. Nástrojem k tomu má být „superrovná daň“. Jak by na vás dopadla, nyní můžete zjistit sami na stránce www.pirati.cz/kalkulacka. Drtivá většina zaměstnanců by si polepšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
NPÚ: Proč se 31. května rozsvítí zeleně kostel sv. Floriána v Krásném Březně?
Na 31. května letos připadá Světový den roztroušené sklerózy. Jde o zákeřnou nevyléčitelnou nemoc, kterou však lze léčit a potlačovat její příznaky. Roztroušená skleróza je chronické zánětlivé onemocnění napadající centrální nervový systém, což ztěžuje řízení řady funkcí. Jako výraz solidarity a účasti s lidmi, kteří trpí touto nemocí, se po celém světě řada veřejných i soukromých budov rozsvěcuje na den roztroušené sklerózy zelenými světly. Činíme tak i my.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Režisér: Kopete do Richarda Krajča za Babiše? Aha, tak povím něco o OKD a Kalouskovi. A o umělcích, Báro Štěpánová
Režiséra Jiřího Svobodu ze židle nadzvedlo, jak se mnozí umělci pohoršovali nad tím, že Richard Krajčo a jeho skupina Kryštof o minulém víkendu vystoupila na farmě Čapí hnízdo Andreje Babiše. „To je momentálně módní vlna kopat do Babiše a vyjadřovat se proti němu a také proti těm, kdo se s ním vezou. Jenže se už zapomíná, že ti lidé sympatizují s někým, kdo mimo jiné poukazoval na fakt, že je třeba vyšetřit kauzu OKD. Kalousek se Sobotkou prostě vytvořili z Babiše strašáka pro malé děti, no a protože jsou herci a další umělci nadmíru sugestibilní, tak prostě perlí, podobně jako Bára Štěpánová,“ namítá na to režisér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nový kandidát na Hrad? Šéf odborů Středula, řekl Sobotka
Zdá se, že premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka to myslí s hledáním prezidentského kandidáta, kterého by postavil proti Miloši Zemanovi, opravdu vážně. V rozhovoru pro Seznam Zprávy prohlásil, že ČSSD může podpořit nějakého nezávislého kandidáta, a navrch přidal ještě jedno jméno, které zatím nezaznělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Potřebujeme jednotnou EU, která zajistí prosperitu a bezpečnost
Předseda vlády Bohuslav Sobotka vystoupil v neděli 28. května 2017 na mezinárodním bezpečnostním fóru Globsec v Bratislavě. Spolu se slovenským premiérem Robertem Ficem a předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem diskutoval na téma European (Dis)Union?. Před panelem se také setkal s předsedou Evropské rady Tuskem, se kterým mluvil mimo jiné o budoucnosti Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí si o víkendu prohlédlo 570 návštěvníků
Poprvé v tomto roce si mohli návštěvníci prohlédnout Vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí a přilehlou zahradu. V rámci víkendových dnů otevřených dveří jsme ve vile přivítali 570 návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Odvaha je těžká, zbabělost je levná. Přeji všem Evropanům, aby našli odvahu
Projev prezidenta republiky při převzetí symbolického klíče od obce Lidice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Alena Ježková: Společné vzdělávání je přirozená věc
Inkluzi, nejen školskou, ale i tu v nejširším slova smyslu podporuji, protože je obohacující pro všechny děti. A nakonec i pro dospělé, protože zdravá společnost stojí na vnímání různorodosti, pochopení a toleranci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem o budoucnosti EU
Na okraj mezinárodního fóra Globsec v Bratislavě se premiér Bohuslav Sobotka setkal v neděli 28. května 2017 s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. Jednal s ním o budoucnosti Evropské unie a přípravě červnové Evropské rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Já musím žrát sračky, tohle je drahý, řekl důchodce nad farmářskými trhy. Ať jdou do hajzlu, a to jsme se smáli komunistům, pravil prodejce, když mluvil o EET
REPORTÁŽ Bude, či nebude? Nejde o počasí, ale o EET pro malé trhovce a výrobce. Byli jsme se podívat na farmářských trzích v Plzni a měli jsme oči a uši otevřené… Souhlas s evidencí pro hotely a restaurace, ale kladivo na ty nejmenší? I pro sezónní výrobce a prodejce? Nebo to bude po volbách zase jinak? Podle oslovených malých producentů to u nás vypadá, jako by se ani neplánovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Skandální report o migraci z Afriky: Tady nabírají černochy, tady je ,,uskladňují", tudy jezdí. Všichni vědí, nikdo nekoná
Tajné služby afrických států vydaly společně s Evropskou agenturou pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) zprávu o pohybu migrantů. Vyplývá z ní, že do Evropy pašuje občany celá Afrika. Raději se přesvědčte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Existují dva druhy občanských aktivistů
Glosy z mého facebookového profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Na gymnáziu se hovořilo o kvalitě zdraví
V úterý 23.5. navštívil lékař a poslanec Vít Kaňkovský (KDU-ČSL) velkomeziříčské gymnázium, aby zde studentům prezentoval téma kvality zdraví v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Češi jsou podle průzkumu největšími euroskeptiky ze sedmi zemí
Češi jsou největšími euroskeptiky z obyvatel sedmi zemí střední a jihovýchodní Evropy včetně Chorvatska. Vyplývá to z výsledků průzkumu veřejného mínění, který zveřejnili organizátoři mezinárodní konference Globsec, jež se v Bratislavě konala od pátku. Český premiér Bohuslav Sobotka v reakci dnes uvedl, že ČR na vstupu do EU vydělala a že kritický názor veřejnosti souvisí s neschopností rychle vyřešit migrační krizi. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident by neměl pragmaticky uvažovat jen tak, jak si myslí, že uvažují jeho voliči, uhodila na Zemana politoložka
O politické korektnosti, ale i rétorice prezidenta Miloše Zemana se rozhovořila politoložka Eva Lebedová v rozhovoru pro server HlídacíPes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Janischová (TOP 09): Jazyková bariéra zpomaluje integraci dětí cizinců v českých školách
Žije mezi námi skupina občanů, která není zanedbatelná. Říkáme jí národnostní menšiny. V roce 2016 bylo v Karlovarském kraji evidováno 19 419 cizinců (zdroj: Krajský úřad Karlovy Vary), což je druhá nejvyšší hodnota po hlavním městě Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Platy ve zdravotnictví a sociálních službách chtějí hejtmani v pondělí probrat na celostátní tripartitě
Už zítra odpoledne bude jednat celostátní tripartita, tedy Rada hospodářské a sociální dohody (RHSD - složená ze zástupců vlády, zaměstnavatelů a zaměstnanců), které se tradičně zúčastní i představitelé krajů. Mluvit se má i o vážné situaci ve zdravotnictví a sociálních službách. Jednání se uskuteční od 14:00 h v Lichtenštejnském paláci v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MŠMT: Státní tajemník se zúčastnil Rady pro vzdělávání v Bruselu
Ve dnech 22. - 23. 5. 2017 se v Bruselu uskutečnilo pravidelné zasedání Rady Evropské unie pro vzdělávání, mládež, kulturu a sport. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na jednání zastupoval státní tajemník Jindřich Fryč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Až se nás jednou naše děti či vnuci zeptají...
Jsem rád, že to mají evropské politické "elity" v paži. Do západoevropských zemí se vrací stovky bývalých bojovníků Islámského státu. Mnozí z nich si následně cestují na dovču do Sýrie nebo Libye a podobných fajnových letovisek. Sem a tam a tam a sem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mezinárodní konference přivedla do Kladrub plejádu odborníků
Ve dnech 25. a 26. května 2017 uspořádal Národní hřebčín Kladruby nad Labem mezinárodní konferenci Ochrana kulturní krajiny (Organizace kulturní krajiny se zvláštním zřetelem k chovu koní), která se uskutečnila přímo v centru Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Partnery konference byly Ministerstvo zemědělství ČR, Ministerstvo kultury ČR, Mendelova univerzita v Brně, Český národní komitét ICOMOS, Národní památkový ústav a Pardubický kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Ve Vrbně roste výrobní hala před očima
Skvělá zpráva pro občany Vrbna pod Pradědem a okolí! Vybudováním nových výrobních hal tak vzniknou nová pracovní místa. Je důležité snižovat nezaměstnanost v našem regionu! Říká poslanec Ladislav Velebný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Severočeská ČOI zajistila padělky sportovní obuvi
Česká obchodní inspekce Ústeckého a Liberecké kraje v první polovině května 2017 zajistila 58 párů padělků sportovní obuvi v hodnotě 174 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr věští temnou budoucnost: Babišův režim. Projdeme si peklem. Část lidí bude zhanobena, část zatčena, někdo se i ztratí
Šéfredaktor deníku Forum24.cz Pavel Šafr se na svém serveru zamyslel nad tím, že se blíží hodina pomsty předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Jak bude vypadat režim po volbách? Ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„Tady se řeší hlavně Babiš. Stréc odvedle povídal, že by ho udělal prezidentem.“ Projíždíme na kole moravský venkov a místní lidé promlouvají
PŘEDVOLEBNÍ JÍZDA REPUBLIKOU Nevíme, koho volit. To se většinou dozvídá cykloreportér ParlamentníchListů.cz, jenž objíždí československou hranici. Důchodkyně ve slovenských Kútech, učitelka v Moravské Nové Vsi, chlapi z Mikulčič, starosta masarykovského Hodonína. To byli jeho respondenti. A co říkali?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nejmladší hříbě v rezervaci dnes pokřtila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová
Křtiny nejmladšího hříběte se dnes ráno uskutečnily v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Hřebečka, který dostal jméno Krodo, pokřtila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fryč (Realisté): Peněz je dostatek, ale české úřady je neumí čerpat. Proč?
Česká republika je skoro nejhorší v čerpání dotací EU. Neschopností úředníků přicházíme o miliardy korun. Přitom se všichni úředníci tváří, že se nic neděje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Národní muzeum otevřelo novou výstavu s názvem Sport za Velké války
Národní muzeum otevírá v Národním památníku na Vítkově novou výstavu s názvem Sport za Velké války. Ta návštěvníkům nabídne pohled na dva rozdílné a zdánlivě nesouvisející fenomény, a to první světovou válku a český sport.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí k matoucím prohlášením některých ministrů k přípravě státního rozpočtu
Ministerstvo financí předložilo do vnějšího připomínkového řízení pravidelný materiál „příprava státního rozpočtu“, který obsahuje podle zákona předběžný návrh příjmů a výdajů státního rozpočtu podle kapitol a státních fondů a po jeho projednání a úpravách vládou je výchozím bodem pro jednání s jednotlivými kapitolami o finálním návrhu státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zemanovi kvůli vládní krizi mírně klesly preference, říká průzkum
Postoj prezidenta Miloše Zemana ve vládní krizi mu sebral část voličů. Naopak přibylo potenciálních voličů bývalého předsedy Akademie věd ČR Jiřího Drahoše. I přesto by teď nejvíc Čechů v prezidentských volbách hlasovalo pro Zemana. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
„Řeknu to Sobotkovi do očí, když neuteče z naší schůze jako minule.“ Sociální demokrat z jihu vypěnil. Jde o Zimolu i dění ve straně
ROZHOVOR „Tady přeci nejde o Jiřího Zimolu, tady jde o privatizaci České strany sociálně demokratické pány Sobotka, Chovanec a spol,“ říká v souvislosti s vyškrtnutím bývalého hejtmana Jiřího Zimoly z kandidátky předseda místní organizace ČSSD v Týně nad Vltavou David Slepička a mluví o bezprecedentním zneužití postavení ve vedení demokratické strany. Právě Slepička byl pro odstoupení Bohuslava Sobotky už po krajských volbách. „Možná by se vrcholné vedení ČSSD mělo zamyslet nad tím, jak je možné, že v jižních Čechách je někdo pod značkou ČSSD schopen vyhrát troje volby za sebou, zatímco Sobotka a spol prohráli, co se dalo,“ říká Slepička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman na začátku června navštíví Vietnam a Kazachstán
Prezident Miloš Zeman na začátku června navštíví Vietnam a Kazachstán. Do Vietnamské socialistické republiky se vydá na státní návštěvu, v Kazachstánu se zúčastní zahájení Expa 2017. Vyplývá to z podkladů vlády, která bude ve středu financování cesty prezidenta schvalovat. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pithart (KDU-ČSL): Do obtížných dob má strana dobrého předsedu
Projev Petra Pitharta na Sjezdu KDU-ČSL 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Mediální propaganda slouží k oblbování střední třídy, udeřil Bašta
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta má za to, že na Západě se dnes projevují dva trendy. Na jedné straně cítí k sobě navzájem globální hráči a oligarchové bezpříkladnou solidaritu. Současně tito hráči ničí střední třídu, kterou ovšem s pomocí mediální propagandy udržují v klidu, aby se nechala dál odírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se v Bratislavě zúčastní konference Globsec
Premiér Bohuslav Sobotka dnes zavítá do Bratislavy, kde po poledni vystoupí spolu se slovenským kolegou Robertem Ficem a předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem v diskusním panelu na mezinárodní bezpečnostní konferenci Globsec.Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman seznámil Valachovou s podporou učitelů a sportovců
Prezident Miloš Zeman seznámil odcházející ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD) na dnešní schůzce v Brně s podporou učitelů a sportovců. Ta však předpokládá další postup podle ústavy, řekla po schůzce novinářům. Svoji demisi již v pátek předala premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Ten ji odeslal na Pražský hrad, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Uhni! Donald J. Trump na summitu NATO prováděl věci. A co to Rusko? Proč je tak zlý na Merkelovou a další? Naříkají americké noviny, které on nesnáší
Donald Trump způsobil v bruselské centrále NATO opravdu velký poprask. Mimo jiné stačil rozčílit celý jeden evropský poloostrov, vyčinil evropským spojencům, že vydávají málo peněz na svou obranu, a ještě v projevu ke svým kolegům všechny neuklidňoval, že článek 5 washingtonské smlouvy o NATO o společné obraně platí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
EU prochází největší krizí v historii, ale my v ní musíme být, říkají lidovečtí europoslanci
Evropská unie prochází nejhorší krizí ve své historii. Pro Česko ale členství v Unii nemá žádnou alternativu, a proto musí země hledat cestu, jak Unii pomoci. Na sjezdu KDU-ČSL se na tom shodli lidovečtí europoslanci. Europoslanec Pavel Svoboda přitom podotkl, že se Česko musí snažit stát součástí integračního jádra EU. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Gabčík a Kubiš jsou hrdinové navzdory zbabělým čecháčkům
Slušní lidé si váží svých hrdinů a Jan Kubiš s Jozefem Gabčíkem, kteří v rámci vojenské operace před 75 lety popravili jednoho z nejhorších nacistických zločinců Reinharda Heydricha, patří ke špičce našeho heroismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra