Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jihočeský kraj podpoří projekt České korunovační klenoty na dosah
Jihočeský kraj podpoří projekt České korunovační klenoty na dosah na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí částkou 50 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas oslaví Den dětí na Zlín film festivalu s posluchači i hvězdami
Písničky, divadlo, večerní koncert i živé vysílání přináší Den s Českým rozhlasem na 57. Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Program je určen nejen pro rodiny a děti. 1. června se na náměstí Míru představí Rádio Junior, Český rozhlas Dvojka a Radiožurnál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nezakázali jsme vás a toto je výsledek, rozkřikl se lidovec Gabal na komunistu. Ten mu připomněl čarodějnické procesy
Poslanec Ivan Gabal zvolený za KDU-ČSL a komunistický zákonodárce Pavel Kováčik se do sebe před kamerami České televize pořádně obuli. Obrazně řečeno se pánové takřka rozsápali. Zpovzdálí to sledoval sociální demokrat Roman Váňa, který pravil, že nechá kolegy, aby se před kamerami poprali. A pak navrhl, aby v budoucnu veleli čeští vojáci vojákům německým. Alespoň v ostrých bojových akcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senát pošle prezidentovi 26 návrhů na státní vyznamenání
Senát pošle na Hrad 26 návrhů na státní vyznamenání, schválil to Organizační výbor Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Průzkum: Loni vzniklo rekordní množství hospod
V loňském roce vzniklo 2226 firem, které podnikají v oblasti stravování a pohostinství, což je nejvíce za posledních pět let. Jedním z důvodů může být zavedení elektronické evidence tržeb (EET). Informace vyplývají z databází a výpočtů poradenské společnosti Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Jan Eliáš - další fatální omyl české justice
V těchto dnech je stranám doručováno usnesení Nejvyššího soudu ČR, kterým byl Jan Eliáš propuštěn po čtyřech letech z výkonu trestu odnětí svobody Mírov, v trvání třinácti let z věznice se zvýšenou ostrahou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Německý poradce překvapil: Vítačka Merkelová podlehla panice. Uprchlík stojí 135krát víc než doma. Mladí odvážní muži, co měli na pašeráky
Německé kancléřce je jejími kritiky i po téměř dvou letech vyčítáno její rozhodnutí otevřít hranice uprchlíkům. Naděje na změnu migrační politiky Angely Merkelová se upírají směrem k jejímu poradci Paulu Collierovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Teska Arnoštová (ČSSD): Zakládání kuřáckých klubů vám nepomůže
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Velký bratr bude sledovat vše. Sex, spánek... Vám pošle upozornění, že moc nakupujete, varoval Kubera Witowskou
V úterním Interview ČT24 usedl proti moderátorce Světlaně Witowské senátor Jaroslav Kubera (ODS). Skoro ještě ani nestačil dosednout a už rozjel svůj tradiční slovní koncert. Vyjadřoval se k zákazu kouření v restauracích. Že je normální nekouřit? Víte, normální je mít sex jen za účelem plození dětí, řekl mimo jiné Kubera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Angelko, už se těšte na setkání G 20
Angelka honí body pro svou vnitropolitickou kampaň a vyjadřuje hluboké zklamání z Trumpa a prohlašuje, že Evropa, míněno Evropská unie či přeloženo Evropská unie Angely Merkelové musí vzít věci do svých rukou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek vystoupí na mezinárodní konferenci o obraně a bezpečnosti
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek vystoupí 9. června 2017 v Paláci Žofín na mezinárodní konferenci o obraně a bezpečnosti (DESCOP). Mezinárodní konference na vysoké úrovni se koná pod záštitou předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky ve spolupráci s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem. Mezi řečníky dále vystoupí významní představitelé členských států EU, zástupci evropských institucí, NATO a evropského obranného průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Inkontinenci žen řeší v Písku rychlým a efektivním zákrokem
Rychlá a efektivní je operace, pomocí níž dokáží písečtí lékaři vyřešit inkontinenci žen. Tento symptom postihuje až 40 procent ženské populace nejčastěji ve věku padesáti let. Lékaři písecké nemocnice přitom dokáží inkontinenci (neboli unikání moči) doživotně vyřešit a odstranit nepříjemný společenský problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Nová nejsilnější trofej kňoura pochází opět z obory v Sedlici
Národní rekord překonala trofej devítiletého kňoura uloveného 12. srpna 2016 v jihočeské oboře Sedlice. Oboru spravuje státní podnik Lesy ČR. Trofeje v květnu hodnotila v Lysé nad Labem mezinárodní komise expertů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Chomutov a mrtvý Rom: Padla silná slova směřující proti proudu. Budete koukat
Rekonstrukci situace, jak se odehrála chomutovská tragédie, při níž střelec zabil řidiče dodávky, čtyřiatřicetiletého Roma Radka Šugara, popisuje dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tripartita se nedohodla na růstu minimální mzdy, rozhodne vláda
Tripartita se dnes nedohodla na zvýšení minimální mzdy pro příští rok. Souhlasila ale s tím, že by se měl připravit návrh modelu valorizace, podle něhož by nejnižší výdělek mohl pravidelně růst v dalších letech. ČTK to po projednání minimální mzdy sdělil předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Petice za právo kouřit na veřejnosti
Petice za právo kouřit na veřejnosti - BEZ POKUTY
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mezinárodní ostuda. Ale ne naší země, ale Babiše. Jiří Pospíšil v rozhlase vyprávěl, co se na šéfa ANO v Bruselu chystá
Karolína Koubová v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu přivítala europoslance zvoleného za TOP 09 Jiřího Pospíšila. Evropský parlament právě dnes začne probírat střet zájmů Andreje Babiše a podle Pospíšila je to ostuda, ovšem nikoli ostuda České republiky, ale ostuda samotného Babiše, který se nebojí říkat cosi o „kýblech sr*ček“ lidem, kteří ho kritizují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Migranti že tu budou pracovat? Prezident Zeman prozradil lidem, co se ze studie dozvěděl o jejich vzdělání. Je to ještě horší, než se píše
Prezident Miloš Zeman zavítal v závěru druhého dne návštěvy Jihomoravského kraje do Veselí nad Moravou. Zde podiskutoval s občany nejen o migrantech. Řekl také, že zamíří do nemocnice za hradním protokolářem Vladimírem Krulišem, jenž byl včera účastníkem dopravní nehody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nechcete evidovat? Důchodkyně našla Babišovi díru v zákoně
Městys Úsobí na Vysočině se stal takřka Mekkou pro nemalé množství hostinských a hospodských. Žije tu totiž dáma, toho času v invalidním důchodu, která tvrdí, že našla díru v zákoně, a pokud se budou hostinští řídit jejími radami, nemusejí si dělat hlavu ani s EET, ani se zákazem kouření. Informuje o tom server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09 půjde do voleb pod heslem Neuhneme a plánem přijetí eura
Opoziční TOP 09 v čele s Miroslavem Kalouskem jde do říjnových sněmovních voleb pod heslem Neuhneme se zvýrazněným EU. V programu, který dnes strana představila v pražské Staré čistírně odpadních vod, slibuje voličům o osm procent nižší sociální pojištění, podporu podnikání, boj proti korupci, otevření penzijní reformy, investice do vzdělávání či zajištění vstupu do eurozóny. Během startu kampaně se strana vymezila proti prezidentovi Miloši Zemanovi a varovala před oligarchizací české politiky, kterou zosobňuje předseda vládního hnutí ANO Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Luxusní BMW policie za pár dnů rozmlátila
Kolik je to týdnů, kdy se jihomoravská policie chlubila luxusním BMW, které jí mělo vybavit pro boj se superzločinci? Dva, ano dva týdny!!!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum: Důvěra v Zemana se zřítila. Důvěra ve vládu ještě víc. Naštvaných je nejvíc lidí od konce roku 2013
Důvěra v prezidenta a vládu se podle CVVM v souvislosti s vládní krizí výrazně propadla. Hlavě státu nyní důvěřuje 41 procent lidí, zatímco v předchozích dvou měsících to bylo vždy 55 procent. Důvěra ve vládu spadla na 23 procent z dubnových 40 procent. Spokojenost lidí s politickou situací je podle CVVM nejhorší od konce roku 2013. Spokojenost v první polovině května vyjádřila jen desetina lidí, nespokojeno bylo 67 procent občanů. Vyplývá to z průzkumu CVVM, jehož výsledky má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Šéfka jaderného úřadu Drábová rezignuje na funkci zastupitelky
Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová rezignuje na funkci středočeské zastupitelky. Oznámil to dnes ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který se na tom dohodl s Drábovou a předsedou hnutí STAN Petrem Gazdíkem. Chovanec a Gazdík předloží poslanecký návrh na změnu zákona, aby se v budoucnu podobná situace neopakovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
STEM: Souhlas s členstvím v NATO je stále vysoký, i když mírně nižší než v roce 2015
Téměř tři čtvrtiny české veřejnosti (71 %) souhlasí s členstvím naší země v Severoatlantické alianci. Míra souhlasu je nižší než v předchozím průzkumu v roce 2015. Pokles je však třeba vnímat jako návrat k předchozím dlouhodobě stabilním hodnotám. Téměř dvě třetiny občanů (64 %) mají důvěru ve schopnosti NATO zajistit vnější bezpečnost naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Stanislav Štech: Varovný titulek „dvouleté děti do školky nepatří“ patří do ideálního světa, který neexistuje
Reakce náměstka ministryně školství Stanislava Štecha na tiskovou zprávu z konference Budoucnost předškolního vzdělávání, kterou některá média otiskla s titulky a vyzněním, že dvouleté děti do mateřských škol nepatří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Křehké území bývalého nákladového nádraží je pro vznik nové čtvrti ideální
Rada hlavního města Prahy podpořila rychlejší transformaci jedné z nejzanedbanějších lokalit v širším centru města – bývalém nákladovém nádraží na Žižkově. Odsouhlasila pokyny pro dokončení změny územního plánu, která je nezbytná pro zástavbu pozemků dříve sloužících železnici. Součástí řešeného území je i největší a nejlépe dochovaná funkcionalistická průmyslová budova v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Návštěvní řád vás může překvapit i v zoologické zahradě
Při návštěvě zoologické zahrady, koupaliště nebo třeba i kina či divadla se každý musí řídit návštěvním řádem. Je proto dobré si jej předem dobře prostudovat, aby vás některé zákazy a příkazy nezaskočily. Znalost podmínek vám může být užitečná zvláště tehdy, pokud chcete využívat výhody členství nebo si zakoupíte permanentku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Nevidím rozdíl mezi premiérem Babišem, Sobotkou nebo Bělobrádkem. Všichni jsou nepřijatelní
Jak vnímá exprezident Václav Klaus současnou politickou scénu? Co jej znepokojuje? Co očekává od letošních voleb do Poslanecké sněmovny? A jak vnímá boj s klimatem? Na tyto otázky odpověděl v rozhovoru pro Deník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Drzá Klára: Ministr Pilný je vůl, vypouští jednu kravinu za druhou. Už vidím svou babičku, jak seká trávu. Ono je to možná takhle...
Do ministra financí Ivana Pilného (ANO) se na svém facebookovém profilu obula mladá žena, podnikatelka z Plzeňska Klára Novotná, přezdívaná drzá Klára. Ta se již v minulosti navážela do bývalého šéfa státní kasy Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman: Vietnamci umí pracovat, na rozdíl od nepřizpůsobivých. Člověk, který nebyl v moravském sklípku, nežije plnohodnotným životem
Prezident Miloš Zeman se dnes v rámci návštěvy Jihomoravského kraje setkal se zaměstnanci společnosti Jihomoravská armaturka v Hodoníně. Hovořilo se především o zahraničních investicích i technickém školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tripartita projednala zvýšení minimální mzdy a jednala se zástupci krajů
V Lichtenštejnském paláci se v pondělí 29. května 2017 uskutečnilo čtvrté letošní zasedání zástupců vlády, odborů a zaměstnavatelů. Následně se Rada hospodářské a sociální dohody ČR sešla na jednání se zástupci krajských tripartit. Za vlády Bohuslava Sobotky to bylo už čtvrté společné jednání s krajskými tripartitami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hlas z Ostravy: Romové nás nenávidí. Klidně si to, co jim „dlužíme“, vezmou se sekerou v ruce. Pohrdají těmi, kteří něco dokázali
Ostravský publicista Petr Sedláček se domnívá, že Romové nás, tzv. majoritní společnost, z hloubi duše nenávidí. Píše o tom alespoň na svém facebookovém profilu. To jim však podle jeho slov ale nebrání nás všelijak zneužívat a nechat se vydržovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Jsme jednou z posledních zemí v Evropě, která nemá dětského ombudsmana
V úterý 30. května zahájí ministr Jan Chvojka seminář k tématu institutu dětského ombudsmana. Akce proběhne v budově Úřadu vlády ČR od 10:00 do 13:40.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Lidovci na rozcestí
Víkendový sjezd KDU-ČSL představil veřejnosti nejkonsolidovanější vládní stranu. A současné také stranu nejmenší, která ovšem má ambici po vytvoření předvolební aliance se Starosty se stát koaliční nevěstou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hlavně, že jste přivezli Romy a ti nepracují. A zdraví chlapi jsou to, říká stánkař a majitel bufetu, který má mnoho na srdci k vládě
REPORTÁŽ Pijí víno, ale kážou vodu. Tak vidí politiku dnes už bývalého ministra financí Andreje Babiše, ale i celé současné české vlády živnostník z Bruntálska Petr Nečesaný. Živí se totiž jako drobný prodejce – stánkař i na Osoblažsku, v jednom z ekonomicky nejproblematičtějších regionů v Česku, kde zavedení elektronické evidence tržeb (EET) bylo mnohdy poslední ranou pro provozovatele některých místních hospod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Merkelová přijala 700 000 imigrantů, o kterých vůbec nic neví
Vydat 700 000 dokladů lidem, kteří vyznávají islámskou ideologii bez jakéhokoliv řízení jen proto, že si je pozvala do Německa, je dalším potvrzením řízené invaze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba ČR se poprvé představí na veletrhu v Brně
Přepadení eskorty, vězeňská cela, vozový park se speciálními auty a mnoho dalších zajímavostí ukáže v Brně na letošním prestižním mezinárodním veletrhu bezpečnostní techniky a služeb ISET Vězeňská služba České republiky. Je to vůbec poprvé v historii tohoto veletrhu, kdy se bude tato ozbrojená složka prezentovat. Vězeňská služba České republiky je ozbrojený bezpečnostní sbor, který zajišťuje výkon vazby a výkon trestu odnětí svobody, eskorty vězněných osob, ochranu pořádku a bezpečnosti při výkonu soudnictví a správě soudů a při činnosti státních zastupitelství a Ministerstva spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Německá Evropa a mnohem mocnější Merkelová. Staré NATO je mrtvé. Další otřesy poté, co Donald Trump „vyfakoval“ lídry Západu
Angela Merkelová pokračuje v kritice Donalda Trumpa a pro tento účel si dokonce vypůjčila slova, která pronesl jeden z jeho předchůdců v prezidentském úřadě John Kennedy. Německá kancléřka a vůbec celý politický a mediální mainstream se obává, že Spojené státy odstoupí od dohody o klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pojeďte do Rakouska, nadojíte si dávky. Ano, Afričané. Ale vůbec ne jen oni
Deník Kronen Zeitung opět otevřel kauzu sociálních dávek pro přistěhovalce. Ukazuje se, že rakouští daňoví poplatníci musí ze svých kapes financovat nejenom přistěhovalce ze zemí Blízkého východu, ale také ze zemí Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Fink: Další miliony půjdou do oprav a menších projektů ve městě
Město Hradec Králové se letos pustí i do oprav chodníků, školských hřišť nebo městských budov, které nebyly v rozpočtu původně plánované. Je to i díky loňskému hospodaření města, které skončilo přebytkem 180 milionů korun. Dnes zastupitelé schválili investice a opravy v hodnotě téměř padesáti milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj chce zlepšit kvalitu vody v Rozkoši
Do zlepšování kvality vody v nádrži Rozkoš na Náchodsku se mnohem aktivněji zapojil Královéhradecký kraj. Řešení situace jednotlivými obcemi se neukázalo jako dostatečně efektivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Trump dává Evropě svobodu
Prožíváme přelomovou éru. Po ochabnutí zájmu o NATO, které projevil americký prezident Donald Trump, protože je zastaralé a členové málo platí, také německá kancléřka Angela Merkelová uvažuje o větším osamostatnění Evropy. Cítí, že teď už si to může dovolit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tak dnes vypadá diplomová práce: Čtrnáct stránek o "posraném" umění a otrockém systému. Autor dostal plný počet bodů, chtějí jej navrhnou na cenu děkana
Češi, Moravané a Slezané jsou jen otroci, kteří pracují za směšně nízkou mzdu. Přesto je lepší najít si nějakou normální práci, než se věnovat po*ranému umění. Takto ostrý názor nezastává nikdo jiný než jeden ze studentů umění v Brně a svůj postoj také bez okolků popsal ve své absolventské práci. Přestože má jen 14 stran a dočteme se v ní, že studium umění je totálně k ničemu, dostal jak od vedoucího práce, tak od oponenta plný počet bodů. Dokonce jeho dílo navrhují na cenu děkana, určenou pro nejlepší práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Starší volič k volbám jde, mladý jde do hospody. Západ zachvátí občanské války. Nás taky, protože vláda připravuje vznik muslimské komunity
ROZHOVOR „Upozornil bych na jednu věc, která se v České republice opakuje dvacet let. V Praze jsou zorganizovány demonstrace, ať už proti Miloši Zemanovi, či Václavu Klausovi, či někomu jinému. Scénář je vždy stejný. Vypadá to velice pateticky. Komentátoři mluví o tom, že se jejich strana konečně probouzí a protistranu zničí. Pak vidíte výzkumy a dopadne to přesně obráceně,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz sociolog Petr Hampl. Prezident Zeman podle něj jede svůj standard. „Dělá to, co od něj voliči chtějí, a stále dobře. Připomínám jeho vynikající projev teď v sobotu v Lidicích. Je to pořád bojovník,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS společně s ELTON hodinářská představuje limitovanou edici hodinek PRIM Präsident
Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS si letos připomíná 120 let od zahájení výroby prvního automobilu se spalovacím motorem. Minulý měsíc představila limitovanou edici sto dvaceti vozů TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT odkazující na historický vůz NW Präsident. Nyní se automobilka rozhodla spojit s jediným českým výrobcem hodinek PRIM, společností ELTON hodinářská z Nového Města nad Metují, která uvádí na trh limitovanou edici hodinek PRIM Präsident. Hodinky odkazují na legendární vůz, který se v Kopřivnici začal vyrábět před 120 lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Biskup (SPD): Manchester.... a co dál?
Stáli jsme na náměstích a politici řekli: Nebudou nezaměstnaní, nebudou chudáci, všeho budete mít hojnost, jen když nás zvolíte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Českem se během měsíce přesunou stovky amerických vojáků
Českou republikou v červnu a na začátku července projede několik konvojů americké armády. Na cvičení do zahraničí se přes Česko přesune asi 450 vozidel a 1600 vojáků. První přesun se uskuteční ve středu a ve čtvrtek, kdy z Německa na Slovensko pojede 24 převážně nákladních vozidel a asi 50 vojáků. ČTK to dnes sdělil mluvčí generálního štábu Jan Šulc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Opilý Donald Trump a jak Putin schválně vyděsil Merkelovou, zuří Západ. Odepsané Německo, krach EU, to máte za to, zní z Ruska
Kancléřka Německé spolkové republiky Angela Merkelová po setkání s americkým prezidentem Trumpem prohlásila, že Evropa bude muset vzít „svůj osud do vlastních rukou”. Reakce novinářů a expertů na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
TSB: Zahraniční dovolená po vlastní ose
V roce 2016 uskutečnili Češi na 5 552 000 soukromých zahraničních cest. Na delší zahraniční cesty vyrazili v polovině případů v osobním automobilu či na motocyklu, při kratších to bylo dokonce v 78 procentech. Jak absolvovat zahraniční dovolenou po vlastní ose pokud možno bez problémů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ČNB si láme hlavu s drahými nemovitostmi
Ceny nemovitostí budou zřejmě pro Českou národní banku po vypnutí intervencí jedním z nejžhavějších témat. Minimálně soudě podle rostoucí četnosti prezentací na toto téma mezi členy bankovní rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
František Kuba: Rozhovor na dálku k Podolským mokřadům
S kým? S nedobrovolným občanským aktivistou Ing. Jiřím Trávníčkem (hydrologem), který se v obci Podolí na Slovácku, spolu se svými spoluobčany a příznivci z různých koutů republiky, snaží uhájit kus obecního lesa, aby nebyl zprivatizován. Pokud, někdo znalý věci, vymění slovo privatizace – za krádež – zajisté nebude adeptem na trestní oznámení. V úvodu zbývá doplnit, že hovor je veden prostřednictvím internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Slovesná tvorba Českého rozhlasu bodovala na festivalu Prix Marulić
Český rozhlas si přivezl z mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Marulić 2017 na chorvatském ostrově Hvar cenu za Minutovou hru Jana Duchka Přímý přenos z Elsinoru. Ta získala druhé místo v kategorii Short Forms.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bělobrádek otevřeně: Beru antidepresiva. Má nemoc postupuje, ale denní agendu zvládám. Mám z léků cukrovku, užívám na ni léky
O roztroušené skleróze i o tom, že bere antidepresiva, se rozhovořil vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Velmi otevřený rozhovor přinesla dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Konference Pět nemocnic, jeden tým
První konference nelékařských pracovníků byla „živou“ příležitostí se propojit
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Setkání Macrona s Putinem ve Versailles
Jeden i druhý mají rádi symboliku. Vladimír Putin přijel na slavnostní zahájení expozice týkající se Petra Velikého ve Versailles. Během svého telefonického jednání si oba šéfové států připomněli minulé dobré vztahy mezi oběma zeměmi. Přijmout ruského prezidenta v tomto rámci dovoluje prezidentu Macronovi nedávat schůzce příliš oficiální charakter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Lidovci se radikalizují
Předseda KDU-ČSL Bělobrádek dnes 29.05.2017 v České televizi v programu Interview prohlásil, že KSČM je extrémistickou stranou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka vystoupí na konferenci Re:start
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka vystoupí ve čtvrtek 1. června 2017 na Konferenci pro Strategii restrukturalizace Re:start. Konference je zaměřena na představení východisek a průběhu Akčního plánu restrukturalizace Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Nová moderní expozice nabídne veřejnosti exponáty a zážitky
Daniel Herman podepsal zahájení projektu výstavby nového expozičního skleníku v Arboretu Nový Dvůr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Chovanec bude jednat s Drábovou o zániku zastupitelského mandátu
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se dnes sejde s předsedou STAN Petrem Gazdíkem a středočeskou zastupitelkou za toto hnutí, předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danou Drábovou. Jednat budou o zániku mandátu Drábové, o kterém ministerstvo vnitra rozhoduje ve správním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
VLS: Součástí oslav svátku dětí s armádou byla i lesní pedagogika
Oslavy svátku dětí, organizované v jihočeské metropoli Armádou ČR a dalšími organizacemi spadajícími pod resort obrany, si nenechaly ujít tisíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sen Miroslava Kalouska: Vláda bez komunistů a Babiše, euro do pěti let, Drahoš na Hradě
TOP 09 představila svůj program pro sněmovní volby. Předseda strany Miroslav Kalousek také v rozhovoru pro server iDNES.cz vysvětluje, jakou budoucnost by přivítal pro Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci: Bělobrádku, Hermane, nejezděte na sraz sudetoněmeckého landsmanšaftu
Bělobrádku, Hermane, nejezděte na sraz sudetoněmeckého landsmanšaftu, plivete tak na hroby všech zabitých za okupace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident republiky zaslal kondolenční telegram Emilii Benes Brzezinski
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v úterý dne 30. května 2017 kondolenční telegram Emilii Benes Brzezinski v souvislosti s úmrtím jejího manžela, politologa Zbigniewa Brzezinského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Na příjmech hlavního města se pozitivně projevily daně
Závěrečný účet hospodaření hlavního města Prahy za rok 2016 (zpráva z 21. jednání Rady hl. m. Prahy 30. května 2017)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Na řadu chorvatských pláží můžete letos vyrazit i se čtyřnohým kamarádem
Chorvatsko, stále oblíbená destinace českých turistů, láká svou výhodnou dojezdovou vzdáleností, kdy za pár hodin dorazíte ke krásnému moři, kam s vámi proto může i čtyřnohý kamarád. Smí ale na všechny pláže? Ve spolupráci s Chorvatským turistickým sdružením Asociace cestovních kanceláří ČR připravila krátký informační přehled pláží, kde můžete trávit vaší dovolenou i s psím doprovodem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Od 1. června začne vysílat Český rozhlas Vysočina
Český rozhlas Region se od 1. června 2017 stává Českým rozhlasem Vysočina. Pro posluchače z Vysočiny, pro které Český rozhlas vysílá už 15 let na frekvencích 87,9 a 90,1 FM, se nic zásadního nemění – regionální studio Českého rozhlasu stále tak zůstává rádiem vašeho kraje. S novým názvem ale přichází kvalitnější a atraktivnější program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Kennedyho sto let
Včera si Spojené státy připomněly stoleté výročí narození svého nejcharizmatičtějšího prezidenta Johna F. Kennedyho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ ): Deportovat, deportovat, deportovat!
Nejprve je třeba zdůraznit, že řešením všech problémů by bylo deportovat ihned všechny přivandrovalce a žádné nové do republiky nepouštět. Vyřešeno! Takovéto skutečné řešení současného největšího problému v celé Evropě přitom vyžaduje jedinou věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
A jejda. David Rath promluvil o Kajínkovi
Milost pro pana Kajínka strhla ohromnou mediální pozornost a vzbudila emoce s vášnivými diskusemi. . Jde o jasný úkaz zvrácenosti mediální doby, kdy se pozornost událostem nevěnuje podle jejich závažnosti, ale podle potenciálu vzbudit vlny emocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Franta: Proč by USA měly uznat Donbas
...aneb pár úvah nad klasickými citáty a o svařené pravdě do jedovaté pilulky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Europoslanec Mach: Konference o bezpečnostních hrozbách v Evropě již zítra v Plzni
Místopředseda evropské frakce EFDD, europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach pořádá v Plzni konferenci Bezpečnostní hrozby v Evropě, na které bude s hosty a veřejností diskutovat nejen o těchto otázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Herman udělil cenu Artis Bohemiae Amicis
Daniel Herman udělil cenu Artis Bohemiae Amicis předsedovi Svazu hudebníků ČR Miloslavu Zelenkovi. V ministrově zastoupení ji laureátovi dnes předala náměstkyně pro řízení sekce živého umění Kateřina Kalistová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Zákon o sociálním bydlení opravdu neznamená rozdávání bytů
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Čínští investoři mají zájem o výstavbu tunelu na Krym
Čínští investoři se zajímají o projekt výstavby tunelu přes Kerčský průliv, uvedl krymský ministr hospodářského rozvoje Andrej Melnikov. Původně Euroasijská obchodní rada krymským úřqadům navrhovala výstavbu tunelu současně s budováním mostu přes Kerčský průliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nakažení migranti a demise Chovance: Zákulisní informace po včerejším útoku v uprchlickém zařízení u Plzně
V zařízení pro zadržování cizinců v Balkové na Plzeňsku došlo v pondělí k nepokojům. Zasahující policie si se vzbouřenci poměrně rychle poradila a vřavu ukončila. V objektu se původně zabarikádovalo zhruba 15 cizinců. Jeden z nich se prý pokusil o sebevraždu, důvodem celého incidentu pak mělo být vyhoštění jednoho z jedinců. Píše o tom oborový server Krimi-Plzen.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hraje se špinavými kartami. Profesor Krejčí o poněmčení Evropy Angely Merkelové i o tom, co zatloukli chlapci od Sobotky
ROZHOVOR Poněmčení Evropy, nebo nepřímá podpora antitrumpovské opozice v USA? Profesor Oskar Krejčí vysvětluje, jak může kancléřka Angela Merkelová využít aktuální postoje amerického prezidenta a o co se teď „hraje velmi špinavými kartami“. A společná evropská armáda? „Chceme větší policejní sílu, nebo armádu jako globálního hráče? Pak potřebujeme strategické zbraně, špionážní družice, rozvědku...“ říká Krejčí s tím, že jde o nesmysl už od začátku. V souvislosti s náladami Čechů vůči Evropské unii s nadsázkou upozorňuje na naše velmi skeptické uvažování: „Češi jsou národ, který je schopen rozložit jakoukoli říši.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický jednal v Kyjevě. O dodávkách zbraní a výcviku vojáků pro boj se separatisty
Ukrajina bude rozšiřovat vojenskou spolupráci s Českem. Uvedl to dnes ukrajinský ministr obrany Stepan Poltorak po schůzce se svým českým protějškem Martinem Stropnickým. S českým ministrem podle ukrajinských médií jednal i o možnostech spolupráce při výcviku vojáků a při zajištění vojenské techniky pro ukrajinskou armádu, válčící na východě země s proruskými separatisty. Stropnický je na Ukrajině na dvoudenní návštěvě, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Foldyna (ČSSD): ODS se opět ukázala jako strana s naprosto jiným přístupem k veřejnosti
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tohle není Miloš Zeman, naznačuje temně Tomáš Zdechovský. Ten se vrátil z Bílého domu a sděluje nové informace. Ať radši nečte Petr Mach
ROZHOVOR „Není to běžný Miloš Zeman. Poslední měsíce ho nepoznávám. Přišlo mi, že hodně sešel. Asi na tom není zdravotně příliš dobře. Viděl jsem jeho chůzi, jak ho museli dovézt na vozíku na focení v Číně. Něco je prostě špatně. Jeho nejbližší okolí by se mělo vážně zabývat jeho zhoršeným zdravotním stavem a nehnat ho do dalších voleb. Bojím se, že dalších pět let by nebyl schopen zastávat svoji funkci,“ domnívá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy se zúčastnilo vodohospodářské výstavy
Povodí Moravy se zúčastnilo největší vodohospodářské výstavy v ČR, výstavy VODOVODY-KANALIZACE 2017, která se konala v Praze. Mezi nejvýznamnější hosty patřili ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka a ministr životního prostředí Mgr. Richard Brabec, kteří poskytli této akci záštitu. Oba ministři zavítali také do expozice Povodí Moravy a dalších podniků Povodí, kde se věnovali diskuzi o aktuálních vodohospodářských problémech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Pokud chceme poskytovat kvalitní a dostupnou péči, musíme si určit cíle
S vybudováním nových a rozvojem stávajících specializovaných center pro vybrané choroby nebo s navýšením počtu následných lůžek počítá program rozvoje v Nemocnici Pardubického kraje, a.s., (NPK). „Nezavíráme žádná oddělení v našich pěti nemocnicích. Program nastiňuje, jakým způsobem bude rozvíjena zdravotní péče v NPK tak, aby odpovídala demografickým trendům a zároveň byla poskytována co nejracionálněji,“ uvedl generální ředitel NPK Tomáš Gottvald, který zároveň poděkoval desítkám lékařů, kteří se na vypracování programu rozvoje podíleli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rath ještě více zamotal svou kauzu. Podal námitku proti podjatosti soudu
Nejvyšší soud (NS) se dnes začal zabývat korupční kauzou kolem bývalého středočeského hejtmana za sociální demokracii Davida Ratha, respektive stížností pro porušení zákona, kterou podal ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Ministr nesouhlasí s tím, že Vrchní soud v Praze kvůli výhradám k odůvodnění odposlechů použitých v případu zrušil verdikt nad Rathem a dalšími deseti lidmi. Rath se dnešního jednání osobně účastnil, podal námitku na podjatost senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Další Fajne léto odstartuje v Moravskoslezském kraji 1. července
Zajímavá místa v regionu, zařazená do takzvané TECHNOTRASY, ožijí o letních víkendech šestým ročníkem FAJNEHO LÉTA. Moravskoslezský kraj ve spolupráci se zástupci TECHNOTRASY připravuje od července do září pro dospělé i děti představení, sportovní aktivity, hry i pěvecká vystoupení známých osobnosti a hudebních skupin. Zájemci mohou také nasbírat razítka do pasu TECHNOTRASY a zúčastnit se tak soutěže o zajímavé ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Průzkum: Delší dovolenou letos plánují skoro tři čtvrtiny lidí
Téměř tři čtvrtiny Čechů plánují v letošním roce minimálně jednu delší dovolenou – ať už v Česku, nebo v zahraničí. Více je takových lidí, kteří si dovolenou zařizují sami, tedy bez využití služeb cestovních kanceláří, jak ukazuje výzkum Nielsen Admosphere realizovaný na vzorku pěti set respondentů z internetové populace starší 15 let. A jak je na tom aktuálně reklama v segmentu cestovních kanceláří? Inzerci v nejvyšší hodnotě vystavil v období leden-duben 2017 Čedok. Ukazuje to monitoring reklamy Ad Intel Nielsen Admosphere.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Projekt Senoseč online prokazatelně nese ovoce
SENOSEČ 2017: Stovky zachráněných zvířat, nová verze mobilní aplikace i postupy prevence. Nejaktivnější dobrovolníci získají cenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Starosta z Masarykova rodiště: S ideály prvního prezidenta dnes nemá nic společného žádná strana. Zakládal jsem tu ANO, ale teď, po těch turbulencích...
PŘEDVOLEBNÍ JÍZDA REPUBLIKOU Evropská unie je v pořádku, čerpáme z jejích fondů. Ale uprchlíky bychom bez rozmyslu přijímat neměli. Tak mluví starosta Hodonína, kde se narodil „tatíček“ Masaryk, Milan Lúčka. Dříve byl v hnutí ANO, dnes je nezávislý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
The Most Show nabídne sportovní, kulturní i gastronomické zážitky, vystoupí Laura a její tygři
Den plný sportovních, kulturních i gastronomických zážitků nabídne v sobotu 29. července v celém svém areálu mostecký autodrom. Návštěvníci se mohou těšit na závody série DMV GTC pro cestovní vozy i GT speciály na velkém okruhu, na malém okruhu na polygonu si to zase rozdají o body do evropského šampionátu minibiků mladí talentovaní jezdci na maloobjemových speciálech. Kdo se nabaží rychlých a silných strojů, může se nechat zlákat přehlídkou kulinářských specialit z různých zemí světa. Na své si přijdou i milovníci dobré muziky, zahraje bluesová legenda Luboš Andršt či původně mostecká rocková a taneční kapela Laura a její tygři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Uděláme vše, abychom vyhověli novým předpisům pro kuřáky. Manažer tabákového koncernu prozradil, jak chce reagovat
ROZHOVOR. Česká republika je pro tabákový byznys stabilním trhem. Investory do zemí přitahují stabilita a předvídatelnost. A v těchto ohledech bylo Česko z pohledu nadnárodního výrobce cigaret British American Tobacco (BAT) standardním středoevropským trhem. Nepodepsalo se na tom ani nedávné hašteření politických subjektů na nejvyšší úrovni. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl hlavní manažer BAT pro region střední Evropy Richard Widmann.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lékaři: Díky zákonu klesne počet plicních nemocí
Možnost ústupu závažných plicních chorob jako jsou rakovina plic, chronická obstrukční plicní nemoc, plicní fibrózy nebo astma, čekají v nejbližších letech čeští plicní lékaři. Důvodem je zákon, který od 31. 5. 2017 zakazuje kouření v restauracích a dalších krytých veřejných prostorách. Na stejný den připadá i Světový den bez tabáku. Plicní nemoci jenom v tuzemsku připraví ročně o život více než 10 000 lidí, léčba stojí miliony korun, za nejčastější rizikový faktor vzniku respiračních chorob označují lékaři kouření, a to jak aktivní, tak pasivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora vyzvala senátory, aby novelu stavebního zákona schválili
Veřejné prohlášení akademických pracovníků k novele stavebního zákona ve prospěch ekologických spolků je značně účelové, neboť cíleně vyzdvihuje argumenty, které vyvolávají dojem, že novela omezuje práva jedné skupiny osob, konkrétně dotčené veřejnosti. Ve vztahu k dotčené veřejnosti je však novela v souladu s mezinárodními závazky ČR, vyplývajícími především z příslušných směrnic EU. Hospodářská komora proto dnes oficiálním dopisem apeluje na senátory, aby potřebnou novelu stavebního zákona schválili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Dnes již nenajdeme obec, kde by lidé nepečovali o její vzhled
O výsledcích krajského kola soutěže Vesnice roku 2017 je rozhodnuto. Zlatou stuhu pro vítěze získala obec Přepychy na Rychnovsku, kde budou 19. srpna slavnostně předána všechna ocenění. Obec bude reprezentovat Královéhradecký kraj v celostátním kole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Zneužívání médií v ČR je selháním jednotlivce
Dnes od 17:30 hodin projednává evropský výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci bod s názvem „Riziko politického zneužívání sdělovacích prostředků v České republice“. Kauzy bývalého ministra financí řeší evropská média, Evropská komise připravuje stanovisko, které má přednést 1. června na zasedání pléna Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman jede dál. Dnes si před lidmi vyřídil své účty se soudci
V obci Kozojídky v Jihomoravském kraji navštívil prezident Miloš Zeman i vinný sklípek. Následně se pak vydal diskutovat s občany. Zde mimo jiné poděkoval starostovi obce za to, že se stará o mladé lidi. „Když si mi starostové stěžují, že jim mladí lidé utíkají, říkám jim, ať si stěžují sami na sebe,“ podotkl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Velitel Městské policie Litvínov Zdeněk Urban porušuje zákon
Tiskové prohlášení společnosti SYNOT TIP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Provozovatel a zákazník si mají určit, jestli se bude v hospodách kouřit! Předseda Petr Bajer očekává další vlnu krachu podnikatelů
Strana soukromníků ČR od začátku ostře vystupuje proti protikuřáckému zákonu, stejně jako proti všem restrikcím, které omezují už rozběhlé podnikání a nastavují nové podmínky pro stávající byznys. Prohlásil to v reakci na blížící se platnost omezení kouření v restauracích a barech předseda Soukromníků Petr Bajer. "Jednoznačně by si o tom, jestli bude restaurace kuřácká či nikoli, měli rozhodovat jen a pouze ti, kteří ji provozují. Samozřejmě zákazník si pak zase sám vybere, jestli půjde tam či onam," řekl předseda Soukromníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Plzně: Doufám, že v novém volebním období bude vláda stabilní
Chování Miloše Zemana bylo v posledních týdnech nedůstojné. Přemýšlím tedy o tom, jak se budu jako volič v prezidentských volbách chovat, říká pro ParlamentníListy.cz sociální demokrat Martin Zrzavecký. Jakým způsobem ovlivní vládní krize výsledky voleb? A proč sám do Sněmovny kandidovat nechce? Povídali jsme si také o fenoménu bezdomovectví a ubytoven. Jak se s ním snaží vypořádat v Plzni? A co dalšího mu dělá starosti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jak Macron jednal s Putinem: Když došlo na Sýrii, nálada prý velmi zhoustla
Francouzský prezident Emmanuel Macron se setkal se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle BBC státníci absolvovali přátelskou výměnu názorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Nejvyšší počet zemřelých je v Moravskoslezském kraji
V roce 2016 zemřelo 107 750 obyvatel. O 3 423 méně než v roce předchozím. Nejvíce úmrtí bylo v prosinci, nejméně v září. Nejvyšší počet zemřelých hlásí Moravskoslezský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Duchovní a teolog: Děsí mě, co se děje v USA. Ničení lidí za jejich názory. Trump je možná jen oddech v kulturním boji
Evangelický duchovní Dan Drápal se na serveru NeviditelnýPes.cz zamyslel nad politikou amerického prezidenta Donalda Trumpa, jehož on sám podle svých slov rozhodně není fanouškem. Loni by pro něj rozhodně nehlasoval, ale nehlasoval by však ani pro Hillary Clintonovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Se členstvím v NATO souhlasí 71 procent Čechů
Se členstvím v Severoatlantické alianci (NATO) souhlasí 71 procent Čechů. Jejich podíl ale od roku 2015 klesl o pět procentních bodů. Téměř dvě třetiny lidí mají důvěru ve schopnosti aliance zajistit vnější bezpečnost země. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Bašár al-Asad - prezident USA nemá politickou moc
Bohužel – je tomu tak. Existují politické linie i politická řešení zpravodajských agentur, Pentagonu, velkých zbrojních a ropných společností, společností finančních – a jen ony americká rozhodování ovlivňují, zatímco prezident politiku těchto subjektů jen doplňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČPZP: Vyšetření zdarma využily tisíce lidí, u více než sedmi procent se našlo podezřelé znaménko
Téměř 6800 lidí v 15 městech republiky si v průběhu května nechalo zdarma vyšetřit mateřská znaménka na kůži ve stanu na náměstí. Podezřelé znaménko se našlo u 7,6 procenta vyšetřených pacientů. Vyplývá to ze statistik České průmyslové zdravotní pojišťovny, která tuto akci pod názvem Spolu proti melanomu organizovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Obrana není vražda, ale naše přirozené právo
Cikán řídící dodávku demoloval auta a najížděl do lidí na chodníku. To je jasný pokus o vraždu, jehož právní kvalifikace je stejná jako u vraždy. Navíc za použití smrtící zbraně, kterou jedoucí automobil bez jakýchkoliv pochybností je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Obrovská rána Zemanovi: Jeho blízký člověk je prý vážně zraněn
Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš je ve vážném stavu v nemocnici. Jak uvedl server Aktuálně.cz, seděl totiž v supermoderním policejním voze BMW i8, jenž v noci na úterý havaroval na Brněnsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tabáková firma chce vyčistit město od nedopalků s podporou magistrátu
Dobrovolníci tabákové firmy British American Tobacco budou 31. května ve vybraných podnicích v centru Prahy rozdávat mobilní popelníčky zdarma. Reagují tak na zákaz kouření ve vnitřních prostorách barů a restaurací, který vstupuje v účinnost právě koncem května. Akce proběhne pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy. Náměstek primátorky Adriany Krnáčové Petr Dolínek (ČSSD) uvedl, že město každou takovou iniciativu vítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský hájil před čtenáři Angelu Merkelovou
Z PROFILŮ Europoslanec Tomáš Zdechovský usedl k počítači, aby odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Nevynechal ani sérii dotazů s ostře znějícím nadpisem „Výmluvy, výmluvy, výmluvy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
NPÚ: Vybrané památky se zítra večer symbolicky obléknou do zelené barvy
NPÚ se tak připojí ke Světovému dni roztroušené sklerózy (poslední květnová středa), aby upozornil na tuto zákeřnou a nevyléčitelnou nemoc,kterou lze však léčit a potlačovat její příznaky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Německá televize vyštrachala prokremelského podnikatele, který prý platí demonstrace proti Západu. Má operovat i v ČR
Prokremelský ruský podnikatel Konstantin Malofejev, který je na sankčním seznamu Evropské unie, zprostředkovaně financuje demonstrace proti Západu a Severoatlantické alianci v Česku, na Slovensku, v Polsku nebo v Maďarsku. Uvedl to investigativní pořad Frontal 21 německé veřejnoprávní televize ZDF, který má k dispozici tisíce uniklých e-mailů. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senátoři navrhují ocenit pěvkyni Urbanovou či ekonoma Zeleného
Pěvkyně Eva Urbanová, cestovatel Miloslav Stingl, ekonom Milan Zelený či folklórní zpěváci Jarmila Šuláková a Jožka Černý patří ke 26 osobnostem, které senát asi navrhne na státní vyznamenání. Jejich nominaci dnes schválil organizační výbor horní komory, sdělila ČTK senátní tisková tajemnice Eva Davidová. Seznam musí schválit ještě senát jako celek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Praha navýší počet bytů pro vybrané profese
Rada hl. m. Prahy schválila návrh radního pro zdravotnictví a bydlení Radka Lacka na přidělení nových kvót bytů hl. m. Prahy tzv. vybraným profesím. Cílem je kromě jiného stabilizovat dostatečnou kapacitu lékařů podílejících se na lékařské pohotovostní službě v hlavním městě (LPS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Kolaja zahájil 23. ročník udílení Ceny Olgy Havlové
Cenu Olgy Havlové poprvé vyhlásila Olga Havlová v roce 1995 s cílem upozornit na život lidí se zdravotním postižením, kteří se vyrovnali se svým handicapem a pomáhají druhým. Kandidáta na udělení ceny může navrhnout každý občan či organizace. O tom, komu bude cena udělena, rozhoduje porota pověřená správní radou Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Chceme finanční stabilitu vědeckovýzkumného prostředí
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, předseda České konference rektorů Tomáš Zima a předsedkyně Akademie věd České republiky (AV ČR) Eva Zažímalová podepsali v úterý 30. května 2017 prohlášení o stabilizaci systému vědy a výzkumu v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Zítra nás bude Brusel opět "školit"
Co mne vysloveně uráží, je přístup premiéra Vlády ČR a Ministra zahraničních věcí ČR, kteří se proti této vysloveně účelové aktivitě Bruselu nijak nevymezili, neprotestovali – asi v zájmu posílení naší národní hrdosti?!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimír Wagner: Jaká je situace s jadernou energetikou na Ukrajině?
Začátkem května vyšel v rubrice Civilizace elektronické verze Literárních novin článek pana Ladislava Balcara Černobyl 02 na obzoru. Upozornil jsem redakci na to, že článek je plný nesmyslů, které jsou převzaty ze serverů sloužících k ideologické válce mezi ukrajinskými a ruskými trolly. V redakci se rozhodli nejdříve počkat na reakci pana Balcara a uvedení jeho zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Výbor europarlamentu diskutoval o situaci médií v České republice
Situace médií v České republice nepředstavuje systematické ohrožení demokratických struktur země, míní Evropská komise. V diskusi o rizicích politického zneužívání médií v ČR, kterou měl dnes večer na programu Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) Evropského parlamentu, to uvedl zástupce komise Giuseppe Abbamonte, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bývalý ministr Kyrgyzstánu: Sovětský svaz lidé zpátky nechtějí. Já byl komsomolec a už nikdy ty časy nechci vrátit
ROZHOVOR Bývalý ministr Kyrgyzstánu, ředitel regionálního vedení Asijsko-české obchodní komory pro střední Asii Erlan Saparbaev, ujistil, že jeho země je pro české turisty bezpečná, i když české ministerstvo zahraničí tvrdí opak. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prohlásil, že Kyrgyzové mají dobré i špatné vzpomínky na období, kdy byli součástí Sovětského svazu, ale návrat do minulosti už si nepřejí. „Já jsem se narodil v Sovětském svazu, byl jsem pionýrem, komsomolcem, ale ze všech sil budu pracovat na tom, aby se Sovětský svaz už nevrátil. A mladí lidé si už vůbec nic takového nepřejí. A stejné je to i v dalších státech, v Kazachstánu, Uzbekistánu,“ uvedl bývalý člen vlády Kyrgyzstánu, který je na pracovní návštěvě v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Školní kluby by měly ulehčit situaci rodičům
Skloubit pracovní a rodinný život bývá pro rodiče mnohdy náročné. Vyučování končí většinou mnohem dříve, než mohou odejít z práce a na potomky dohlédnout. Ministerstvo práce a sociálních věcí proto v rámci Operačního programu Zaměstnanost vyčlení dalších 300 milionů korun na vznik školních klubů, které doplní kapacitu školních družin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Ries: Návrh památkového zákona neochrání neregistrovanou zástavbu
Výzva poslancům k vládnímu návrhu zákona o ochraně památkového fondu (sněmovní tisk č. 666)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Přišel do Německa s průvodem v roce 2015. Teď chystal teroristický útok...
Speciální policejní jednotka zadržela v Braniborsku sedmnáctiletého syrského mladíka, který své matce přes aplikaci WhatsApp sděloval, že se chystá k provedení sebevražedného útoku. Naštěstí svůj plán nestihl uskutečnit, píše server německého bulvárního deníku Bild s odvoláním na agenturu DPA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kobra si došlápla na obchodníky s reklamou
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v uplynulých dnech provedli rozsáhlý zásah, při kterém zadrželi 28 osob a následně zahájili trestní stíhání 24 fyzických a dvou právnických osob pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a legalizace výnosů z trestné činnosti s předpokládanou škodou cca 415 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Milý Svatopluku, víš, kolik jsi nasral lidí? Rozhořčený levicový publicista spočítal Němečkovi, kolik lidí kvůli němu uteklo od ČSSD
„Milý Svatopluku Němečku, kde koho jsi nasral,“ sdělil analytik Štěpán Kotrba bývalému ministrovi zdravotnictví, který prosadil zákaz kouření v restauracích a barech. Svůj krok Němeček hlásil jásavě celém světu. Kotrba teď exministrovi vystavil účet a nešetřil při tom sprostými slovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ani v Babišově vládě, ani proti ní. Lukáš Jelínek našel pro Sobotku i Kalouska elegantní řešení, jak se udržet u vlivu
ROZHOVOR „Při velké rozhádanosti českých politických stran padá po volbách v úvahu i menšinová vláda,“ konstatoval politolog a bývalý poradce premiéra Lukáš Jelínek. Ten si myslí, že taková varianta má i své výhody, jelikož by se nemusela opakovat situace s vyhrocenými spory ve vládní koalici, které pak musí řešit parlament. „Hnutí ANO nebo ČSSD by tak měly daleko lepší manévrovací prostor pro vyjednávání i dohody a lidé z některých stran by nemuseli porušit své slovo, že s Andrejem Babišem či Miroslavem Kalouskem nikdy nezasednou do společné vlády. Nicméně ke stabilizaci české politické scény by menšinová vláda asi nepřispěla, protože je opravdu dost nestandardním řešením,“ dodal ještě politolog Jelínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra