Oficiální zpravodajská média

Zdechovský: Nechtěl jsem urazit ani prezidenta Zemana, ani jeho voliče
Velkou nevoli sklidil od čtenářů ParlamentníchListů.cz europoslanec Tomáš Zdechovský za slova o tom, jak se Češi stydí za prezidenta Miloše Zemana a jeho výroky. Lidovecký europoslanec však dotazům čelil a nyní si můžete přečíst, jak své vystoupení vysvětloval. Nechtěl prý urazit prezidenta, a už vůbec ne jeho voliče, jen europoslancům vysvětlit, že Miloš Zeman se občas chová trochu nestandardně, ale není třeba těmto jeho show přikládat nadměrnou váhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
My v České republice se za prezidenta Zemana velmi stydíme. Své projevy často nepronáší střízlivý. Takto s Taberym za zády pohovořil k europoslancům lidovec Zdechovský
Nejen Andrej Babiš, ale i Miloš Zeman je prý problémem pro svobodu tisku v České republice. Europoslanci rozebírali jeho mezi řečí pronesenou poznámku k Vladimiru Putinovi, že novináře je třeba likvidovat. Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský přitom začal svým kolegům překotně vysvětlovat, že v České republice se lidé za prezidenta Zemana stydí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spouští řádné vysílání v DAB
Od 1. června 2017 spouští Český rozhlas ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi řádné rozhlasové vysílání v DAB . Posluchačům bude nabízet v digitální kvalitě všechny své celoplošné, příslušné regionální i digitální stanice. Český rozhlas se považuje za přirozeného lídra digitalizace a nyní udělal další krok k tomu, aby veřejnosti nabízel ještě kvalitnější a pestřejší služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Marek Wollner: Jeden protokolář jel v perníku, druhý s bavorákem skončil v rybníku
Reportér České televize Marek Wollner si na svém facebookovém profilu rýpl do týmu kolem prezidenta Miloše Zemana, konkrétně do bývalého vedoucího protokolu Jindřicha Forejta a do současného protokolisty Vladimíra Kruliše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Živnostníci, zastavme společně OSA! Přinuťme ji dodržovat zákon!
Senátor Ivo Valenta vyzývá všechny živnostníky a podnikatele v České republice, aby společně pomohli zastavit Ochranný svaz autorský. Na kolektivní správce autorských děl totiž již 20. dubna 2017 dolehla novela autorského zákona, která zakazuje skokové navýšení autorských poplatků. Přitom OSA stále pokračuje ve vybírání poplatků, které pro letošní rok navýšila až o skandálních 50 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Mimořádné vyšetřování rozmístění amerických raket
Nový jihokorejský prezident Mun Če-in nařídil mimořádné vyšetřování nepovoleného dovozu čtyř kompletů amerického protiraketového systému THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) do země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Varování: Paní Merkelová, pozor na ústa. Také by mohla přijít ostrá reakce
Komentář německé kancléřky, podle kterého už Evropě nemůže počítat se Spojenými státy a Velkou Británii jako se spolehlivými partnery, přitahuje značnou pozornost. Aktuálně jej rozebírá také prestižní britský deník The Financial Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hradní průšvih s havarovaným autem: Noviny tvrdí, že „žihadlo“ řídil Zemanův muž, vážně zraněný
Nehoda supersportovního auta BMW i8, které měla k dispozici jihomoravská policie, zavání skandálem i pro Pražský hrad. Jak uvádí MF Dnes, v době nehody měl řídit zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Naše vize? Česko bez Sobotky, Kalouska a Bělobrádka…
Nemohl jsem odolat, abych nenavázal na vizi našeho premiéra, že chce tuto zemi bez Babiše a Zemana. Také jsem nemohl odolat, abych nereagoval na Miroslava Kalouska, který je už 4 roky absolutně nejvíce nenáviděným politikem Česka a momentálně podle posledního výzkumu STEMU odpuzuje plných 85% voličů Česka. A své místo v této svaté trojici má i Bělobrádek, který se plácá někde na posledním místě v žebříčku úspěšných, ale tvrdí o sobě, že je na rozdíl od Babiše a Zemana mužem budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Miklošová (ODS): Stát porušuje svá vlastní pravidla. Je nutné okamžitě zjednat nápravu
Jsem zastánkyní právního státu a vymahatelnosti práva. Také jsem přesvědčena, že stát musí jít svým občanům příkladem a sám musí dodržovat pravidla daná zákonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Tato malá strana vždy měla tendenci mluvit úplně za všechny
Středeční glosy Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Někteří tvrdili, že kariérní řád učitelů je spasí, učitelstvo zbohatne
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Emigrace Sobotky a výsměch Zdechovskému. Doktor Macek to rozjel zhurta
Bývalý vrcholný politik, dnes uvolněný glosátor dění Miroslav Macek věnoval větší část své pravidelné glosy tématu restaurací. Není divu, právě tyto instituce se v noci z úterý na středu ocitly ve středu dění díky nabytí účinnosti absolutního zákazu kouření v jejich uzavřených prostorách. Mackův ostrovtip se ale vyřádil i na jiných druzích hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Naštvaný Kajínek: Podrazák Josef Klíma mě zklamal. Může čekat mé další kroky
Josef Klíma byl dlouhé roky zastáncem Jiřího Kajínka a jeho zpochybňování oficiální verze trestní kauzy, kvůli které skončil Kajínek na doživotí ve vězení. Nyní však omilostněného vraha naštval, když dal v reportáži prostor svědkovi proti němu. Bulvár chtěl oba muže usmířit a zprostředkoval jejich telefonický rozhovor. Skončilo to však fiaskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prasečí hlava a vnitřnosti. Tak se Němci brání nové mešitě
V Erfurtu má vyrůst nová mešita, jenže části místních obyvatel se to ani trochu nelíbí. Na pozemku, kde má v budoucnu stát muslimský svatostánek, se objevily prasečí hlava a prasečí vnitřnosti, ale také křesťanské kříže. Informuje o tom server německého časopisu Der Spiegel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nohavová (KSČM): Čím víc odpracuješ, tím nižší hodinovou mzdu dostaneš
Přestože v současné době ekonomika roste a je v rámci kapitalismu relativně dostatek pracovních míst, nezaměstnanost se stále pohybuje kolem 5,3 %. Někteří rádoby odborníci dokonce tvrdí, že pracovních míst je v současnosti „nadbytek“, neboť ti, co nepracují, již pracovat nechtějí. Je vědecky ověřenou skutečností, že cca 1-2 % lidí se pro práci „nenarodilo“ a práci se soustavně vyhýbají za každého režimu a každé situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Chovanec chce u nehody vozu policie počkat na výsledky šetření
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) i policejní prezident Tomáš Tuhý chtějí v případu nehody policejního vozu BMW za čtyři miliony korun počkat na výsledky prošetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Dnes to řekli novinářům. Při nehodě v pondělí večer se vážně zranil policejní řidič a také zástupce šéfa protokolu Pražského hradu Vladimír Kruliš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tajemný muž z USA: Dal jsem Zemanovi nabídku, jak si zachránit čest...
ROZHOVOR Podnikatel z Náchoda Igor Sládek, který zakládal v ČR známou společnost Kabel plus, rozjel svou kampaň k získání možnosti ucházet se o prezidentské křeslo už vloni. Znovu se k ní chce vrátit letos na podzim. O svých šancích uspět se vyjadřuje velmi sebevědomě a Miloše Zemana například považuje za velmi slabého konkurenta. Voliče si chce získat korektním přístupem k politice, nicméně je fandou Donalda Trumpa, jehož kampaň prý osobně podporoval na Floridě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
František Kuba: Česko na pranýři - ano/ne
Začnu od lesa. Ve 21. století opravdu háje a lesy prořídly, což zaznamenali i řidiči čtyřkolek ženoucí se „svým“ terénem. Nicméně zlatého kapradí pěstovaného Pražáky (ne Pražany) je nadbytek. A tak, kromě janorejžků (4. cenová skupina pražské kavárny), se naléhavě ozývá i 3. cenová skupina, kam asi patří Erik Tabery, šéfredaktor Respektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Holding CZECHOSLOVAK GROUP a polská společnost H. CEGIELSKI – POZNAŃ podepsaly předběžnou smlouvu o spolupráci
Na veletrhu obranných technologií IDET 2017 podepsali zástupci českého holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a.s. (CSG) a polské společnosti H. CEGIELSKI-POZNAŃ S.A. smlouvu o smlouvě budoucí, která se stává výchozím bodem pro úzkou spolupráci v oblasti speciální výroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ladislav Vízek debatoval se senátorem Kuberou o kouření. A jeho názory vás nejspíš překvapí
Nikoterorismus. Tak nazval zákaz kouření dlouholetý kuřák a teplický starosta Jaroslav Kubera (ODS) v pořadu Rozstřel na serveru iDnes.cz. Proti němu do pořadu usedla vedoucí Centra pro závislé na tabáku Eva Králíková. Kromě nich vystoupili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a moderátor Libor Bouček. Zákaz kouření v restauracích a ve veřejných prostorách začal platit dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek: Pokud má být změna úspěšná, je nutné získat podporu těch, kterých se dotkne
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Diplomaté mi řekli, že rezident Zeman vypadá nemocně a připomíná kult sovětských staříků
Zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na svém facebookovém profilu pustil do prezidenta Miloše Zemana a jeho týmu. A to nejen v souvislosti s pondělní nehodou policejního vozu, v němž seděl hradní protokolář Vladimír Kruliš, ale i v souvislosti se Zemanovým zdravotním stavem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Kariérní řád je připraven s nejlepšími úmysly. Nepochybujte, že máte můj respekt
Otevřený dopis ministryně školství Kateřiny Valachové:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: V Maďarsku a Rumunsku zadrželi migranty
Maďarská policie v pondělí zadržela 23 ilegálních migrantů, kteří se do země dostali přes srbsko-maďarskou hranici. Uvedla to tisková agentura MTI. Podle policejní mluvčí se jedná o muže, kteří tvrdí, že jsou původem z Pákistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Růžička (TOP 09/STAN): Trošku té skepse ve mně prostě zůstává
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
OSA porušuje autorský zákon. Odmítá vracet část poplatků zpět
Kolektivní správce OSA, zastupující zájmy hudebních autorů, porušuje novelu autorského zákona, která byla přijata teprve letos. Upozorňuje na to Sdružení místních samospráv ČR, jehož členy je více než 1200 obcí a měst, spolu se senátory Ivo Valentou a Janem Horníkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Zvýšíme platy v sociálních službách, kultuře a zdravotnictví
Naše vláda dnes splnila další slib a rozhodla o zásadním navýšení platů nejhůře placených zaměstnanců veřejného sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Ředitel, pokud bude chtít dělat svoji práci, tak se z toho zblázní
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Policie: Obětí lupičů měla být rodina z jižní Moravy
Detektivové NCOZ v těchto dnech podali státnímu zástupci návrh na podání obžaloby na pět osob podezřelých ze závažné násilné trestné činnosti, jedná se o tři státní příslušníky České republiky a dva občany Slovenské republiky. Muži měli koncem minulého roku připravovat loupežné přepadení rodinného domu na jižní Moravě, návrh byl dozorujícím státním zástupcem vzápětí akceptován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Máte v Praze ruské špiony. Na zbytečně velké ambasádě, uvedl elitní zpravodajec z USA
Americký bezpečnostní expert John R. Schindler v rozhovoru pro server Hlídacípes.org uvedl, že centrem špionáže Kremlu je ruská ambasáda v Praze. Upozornil také na závažný problém kolem ilegálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka prý tají obrovský průšvih, který se valí na Česko. Za mnoho peněz
Filmový, televizní a divadelní režisér Jiří Svoboda se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zeptal na to, proč premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) veřejnosti tají exekuční výměr ve výši 13 miliard korun vůči České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Udavačská hra ministerstva financí zase o krok blíž
Ministerstvo financí dnes na jednání vlády představí detaily účtenkové loterie. Z kapes daňových poplatníků půjde ročně na výhry a provoz této udavačské hry více než 110 miliónů korun, což je například roční rozpočet více než 10 malých obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dohoda mezi německým a rakouským regulátorem: Umění polovičatých řešení
Plán na rozdělení německo-rakouské obchodní zóny vznikl již v loňském roce. K faktickému rozdělení mělo dojít po mnohostranné diskusi ohledně nastavení potřebných mechanizmů. Z pohledu České republiky jde o vítaný návrh důležitý mj. proto, že má omezit rizika kruhových toků. Ty ohrožují naši přenosovou soustavu při přenosu elektřiny ze severu Německa do Rakouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Co je vám do toho? Zeman se rozohnil nad tím, že nemůžeme prodávat zbraně do ciziny
Zahájení mezinárodního veletrhu bezpečnostní a obranné techniky IDET v Brně se zúčastnil i prezident Miloš Zeman. A pohovořil i o navyšování výdajů na obranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká národní banka vydává zlatou minci hradu Bouzov
Česká národní banka vydává zlatou minci s motivem moravského hradu Bouzov. Mince má nominální hodnotu 5 000 Kč a v novém desetidílném cyklu zlatých mincí „Hrady České republiky“ je třetí v pořadí. V prodeji je od 30. května 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dost lhaní, vy „malé děti“. Švédsko si rázně posvítilo na uprchlíky a pravda se ukázala
Po celé Evropě se úřady potýkají se lhaním uprchlíků, kteří se prohlašují za nezletilé, a přitom je jim často ke třiceti. Ve Švédsku se rozhodli tomuto problému postavit čelem a začali provádět speciální lékařská vyšetření. Jejich první výsledky jsou alarmující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chomutovský mrtvý Rom: Nová fakta na stole. A výzva Miloši Zemanovi
Vražda v Chomutově, při níž střelec zastřelil mladého Roma, jenž podle svědků prý najížděl v opilosti do dalších aut a lidí, rozproudila diskuzi na téma nutné obrany. Na svém blogu na serveru iDnes.cz se střelce zastal nevidomý Aleš Mikulášek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Možné vítězství ve volbách
Tohoto cíle lze dosáhnout například i zásadním zvýšením členské základny. Jedním způsobem je, zařazením atraktivního bodu programu strany. Příkladem budiž návrh na odstranění zásadní diskriminace mezi vězni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže podal kasační stížnost ve věci kartelu stavebních firem
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu ve věci rozhodnutí Krajského soudu v Brně ze dne 29. 5. 2017, kterým zrušil z procesních důvodů rozhodnutí předsedy ÚOHS ve věci kartelu stavebních firem ze dne ze dne 8. 2. 2016 a věc vrátil Úřadu k dalšímu řízení. Krajský soud napadl místní šetření prováděná Úřadem na počátku správního řízení v roce 2012. Úřad bude muset provést velice pečlivý rozbor a analýzu soudního rozsudku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Předložíme novelu zákona o volbách do zastupitelstev krajů
Ministr vnitra Milan Chovanec s předsedou hnutí STAN Petrem Gazdíkem představili společný návrh na novelu zákona o volbách do zastupitelstev krajů. Novela by měla do budoucna odstranit problémy související s neslučitelností funkce člena zastupitelstva kraje s funkcemi v ústředních orgánech státní správy. Novelu chtějí prosadit ještě v tomto volebním období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mzdy rostly napříč všemi vrstvami zaměstnanců
Český trh práce roste. Přibývá zaměstnaných a mzdy se zvyšují u všech příjmových skupin. Nejvýrazněji však u profesí s podprůměrnými výdělky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ekonomové: Podmínky pro podnikání se v Česku zlepšují. Problémem je produktivita práce
Česká ekonomika by v letošním roce měla růst o 2,7 procenta, v příštím roce o 2,8 procenta. Podmínky pro podnikání v zemích střední a východní Evropy jsou nadprůměrně dobré. Ohrožení pro růst podnikání představují především nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců a v souvislosti s rozvojem automatizace a robotizace také nízká přidaná hodnota výroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): MARŤANI JSOU MEZI NÁMI
Celý den jsem se včera domníval, že téma pro glosu bude zacházení s policejním vozem BMW supersport i8. Pozdní večer mě však vyvedl z tohoto přesvědčení. Vždycky jsem se velice skepticky díval na výskyt mimozemských civilizací na naší planetě. Mělo mě trochu varovat dávné prohlášení Jiřího Paroubka, že pokud zde přistanou Marťani, bude vládnout s nimi. Včera tj. 30. 5. 2017 po 22. hodině jsem se v pořadu ČT24 Události, komentáře přesvědčil na vlastní oči o opaku. Ano, už jsou mezi námi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Britské volby se blíží
A to tak, že nezadržitelně. Již 8. června budou celý den Britové hlasovat o složení budoucí Dolní sněmovny. Jak se zdá, největší šance na velké volební vítězství, má stále ještě konzervativní strana premiérky Therezy Mayové. Podle posledních průzkumů, tak jak byly dnes zveřejněny agenturou Bloomberg, konzervativci vedou se 43 % hlasů, labouristé jsou za nimi s odstupem se 34 % a liberální demokraté by mohli získat 9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Na startu mostecké rally figuruje padesát posádek, nechybějí špičkoví soutěžící
Ve startovní listině závodu The Most Rally #2, který se jede v sobotu 3. června o mistrovské body už jako součást RI Okna Rallysprint série vypsané Autoklubem ČR, figuruje 50 posádek. Nechybějí ani špičky této motoristické disciplíny. K rychlostní zkoušce v areálu mosteckého autodromu poprvé přibydou další tři v členitém terénu Krušných hor, měří celkem 70 kilometrů. Jedou se dvakrát, jedna pak třikrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Smrtka se rozmáchla: 80 mrtvých v Kábulu
Při výbuchu ve vládní a diplomatické čtvrti v Kábulu zemřelo 80 lidí, přes 350 lidí je zraněno. Potvrdilo to afghánské ministerstvo zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Krpálek předal Michalu Krausovi plaketu za prvenství v anketě Kdo je kdo
Na sportovním webu Sportovnilisty.cz celoročně probíhá hodnocení osobností českého sportu, které čtenářům poskytuje reálný a nezkreslený pohled na práci sportovních funkcionářů a osob aktivně činných ve sportovním prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Nová základna v Temném Dole zlepší pokrytí kraje
Královéhradecký kraj získal evropské dotace na moderní výcviková zařízení pro záchranku i novou výjezdovou základnu v Temném Dole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda bude poprvé jednat od odvolání Babiše a jmenování Pilného
Vláda se dnes sejde na řádném jednání poprvé od odvolání ministra financí a vicepremiéra Andreje Babiše (ANO). Po týdnu od svého jmenování ho na zasedání nahradí Ivan Pilný (ANO). Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) přebral po Babišovi funkci vicepremiéra, to ho opravňuje zúčastnit se jednání předsednictva vlády, které většinou předchází schůzi kabinetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Je důležité, aby se do centra Prahy navracel autentický život
Pro místní obyvatele představuje náves, pro turisty jedno z nejatraktivnějších pražských náměstí. Před necelým rokem z Malostranského náměstí zmizelo parkoviště. I v sezóně 2017 bude Malostranské náměstí možné využít pro nekomerční aktivity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Olga Sommerová má s totalitou u nás pravdu
„Kráčíme znovu do totality, i když jen mírné“, prohlásila v rozhovoru pro Seznam.cz filmová dokumentaristka Olga Sommerová, a já s jejím názorem bouřlivě souhlasím. K čemuž bych si dovolil jen podotknout, že k té totalitě, a nejen mírné, nejen kráčíme, ale vězíme v ní až po uši, a to už od sametové revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kauza Rath: Erik Best našel utajený rozměr toho, o co jde. Spor Babiše s ČSSD
O jedné z největších bitev mezi předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem a ČSSD se rozepsal americký novinář Erik Best na svém webu FSfinalword.cz. ČSSD ve svém komentáři nazval akciovou společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Žádný zákaz kouření, toto je znárodnění, uhodil Ladislav Jakl na ČT. Normální je nepít, nekouřit a nebrat drogy a my musíme jít s dobou, povolily nervy Tesce Arnoštové
Za necelé dvě hodiny začne v Česku platit zákaz kouření v restauracích a barech, ale také v okolí zastávek MHD a na řadě dalších míst. Bylo správné kouření takto omezit? V úterních Událostech, komentářích o to svedli bitvu náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová a někdejší spolupracovník prezidenta Klause Ladislav Jakl, k nimž se přidali profesor Pavel Pafko a senátor Ivo Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti zahajují kontaktní kampaň, během června rozdají 250 000 Pirátských listů
Pirátská strana zahájila volební kampaň minulý týden. Od prvního června už se Piráti přesouvají i do ulic a zahajují dobrovolnickou distribuci 250 000 tištěných Pirátských listů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Valachová zůstává ministryní, Zeman jí dal 10 dnů na rozmyšlenou
Ministryní školství i nadále zůstává Kateřina Valachová (ČSSD), ačkoliv původně měla odejít z funkce poslední květnový den. Ministryně oznámila, že chce obhájit kariérní řád učitelů ve sněmovně a dokončit práci na novele, kterou dnes senátoři vrátili s úpravami dolní komoře. Demisi, kterou podala ke dnešnímu datu kvůli kauze se sportovními dotacemi, ale nestahuje, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Kyjev chce legalizovat tajné věznice a mučení
Ukrajinská vláda předložila Nejvyšší radě k projednání návrh zákona, který předpokládá legalizaci vyšetřovacích vazebních věznic SBU, které ochránci lidských práv označují za „tajné věznice“. Text dokumentu byl zveřejněn na webových stránkách ukrajinského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kdo židli má, bydlí - veřejná nahrávka pořadu Českého rozhlasu Dvojka
Veřejná nahrávka pořadu Kdo židli má, bydlí, se uskuteční ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice ve čtvrtek 1. června od 17 hodin. Hosty moderátora Milana Heina tentokrát budou herečka Jana Štěpánková a operní pěvec a režisér Josef Průdek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý: Státní sféra bobtná a stojí čím dál víc peněz, na úkor podnikatelů
Růst platů ve veřejném sektoru, který dnes schválila česká vláda, zatíží státní rozpočet a negativně se promítne do celé ekonomiky. Platové výdaje státních zaměstnanců jen letos překonají 162 miliard korun. Přestože současná vláda při svém nástupu k moci proklamovala, že fungování veřejné sféry zefektivní, zpřehlední a bude dbát na peněženky daňových poplatníků, svoji politikou dokazuje pravý opak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátorka Syková: Ženy učitelky odvádějí neuvěřitelné množství skvělé práce
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nytra: Vím, že kdo je připraven, není překvapen
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Přijďte na koncert Tachovského dětského sboru v rámci Kulturního léta v Senátu
Výběr z akcí pořádaných Senátem tento týden:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj půjčí hokejbalovému svazu půl milionu na pořádání světového šampionátu
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický na včerejším jednání s předsedou Českomoravského svazu hokejbalu Martinem Komárkem přislíbil finanční výpomoc v podobě půjčky na konání hokejbalového mistrovství světa. Jedná se o částku půl milionu korun, který hokejbalový svaz Pardubickému kraji vrátí v průběhu druhé poloviny roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zdechovský vysvětluje svá slova o nestřízlivém Zemanovi: Já prezidenta hájil. Ti lidé si mysleli, že chce vážně likvidovat novináře, nechápali, že žertoval
ROZHOVOR „Byla to reakce na tvrzení Julie Majerczakové z Reportérů bez hranic, která připomněla slova českého prezidenta Miloše Zemana o likvidování novinářů. Ona dávala tyto jeho výroky do souvislosti s omezením svobody slova v České republice. Chtěl jsem to zlehčit, že je nesmíme brát až tak moc vážně,“ vysvětluje ParlamentnímListům.cz z kontextu vytržená slova na adresu prezidenta europoslanec Tomáš Zdechovský. Podle něj se tato kauza neměla vůbec v EP probírat. „Je to vnitřní záležitost ČR,“ konstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kuřáci netruchlete. Tabákový koncern rozdává v centru Prahy popelníčky zdarma
Cigaretu už si ode dneška v hospodě či baru nezapálíte. A když jdete ven, pro jistotu s sebou raději mějte mobilní popelníček. Hlavní město Praha si totiž nárůst nedopalků v ulicích nepřeje a stejného názoru je i tabáková firma British American Tobacco, která v rámci kampaně „Město není popelník“ první den platnosti nového protikuřáckého zákona rozdává ve vybraných lokálech v centru Prahy kuřákům mobilní popelníčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Holeček (STAN): Ovlivnění pedagogem je u některých lidí důležitější než výchova doma
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Valachová: Možná mají ženy větší odvahu vydržet za mrzký plat
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Malá Úpa je v třídění odpadů nedostižitelná
Zdá se to neuvěřitelné, ale je to tak. Obec Malá Úpa už počtvrté v řadě zvítězila v soutěži obcí Královéhradeckého kraje v třídění odpadů o titul „Čistá obec“. Symbolickou zlatou medaili si odváží nejen ze své kategorie obcí do 300 obyvatel, ale získala také ocenění „Absolutní vítěz“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotka chce rychlou výměnu na školství kvůli jednáním o rozpočtu
Premiér Bohuslav Sobotka dál počítá s odvoláním ministryně školství Kateřiny Valachové (oba ČSSD). Je podle něj třeba začít s přípravami rozpočtu školství na příští rok a rychle řešit i dotace ve sportu. Ministryně dnes oznámila, že chce obhájit kariérní řád učitelů ve sněmovně a dokončit práci na novele, kterou dnes senátoři vrátili s úpravami dolní komoře. Demisi, kterou podala ke dnešnímu datu kvůli kauze se sportovními dotacemi, ale nestahuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Celní správa: Zadrženy padělky luxusních hodinek za téměř šedesát miliónů
V úterý 30. května zachytili ruzyňští celníci v poštovní přepravě na celní poště v Praze 5 dovoz dvou padělků náramkových hodinek z Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Větrovský (ANO): Nejlepším kariérním řádem je osvícený ředitel
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Od začátku výstavby Temelína uplynulo třicet let
Opakovaná hlasování vlády, neustálé diskuze, mezinárodní prověrky a vylepšování projektu. To jsou příklady hlavních momentů, které provázely výstavbu Jaderné elektrárny Temelín. Ta byla zahájena před třiceti lety. První elektřinu pak téměř stomiliardový projekt vyrobil v prosinci 2000. Aktuálně je Temelín s instalovaným výkonem 2x1080 MWe největším českým zdrojem, který kryje pětinu české spotřeby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Vlasák: Zaměstnavatelé v některých státech dvakrát zváží, než přijmou nového pracovníka
Komentář k nezaměstnanosti EU za 4/2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud: Reklama na nápoj pro děti zákon neporušila
Chlapec dětského věku sjíždí ve volné krajině na speciálně upraveném skateboardu kopec. Animovaná postava tučňáka na jízdu chlapce reaguje slovy: „Tak teď jsi mi dal na frak. Jupík Crazy Aqua – nekroť svý nápady“. To je stručný popis reklamy, za jejíž zadání odvysílané v dubnu roku 2014 na programu NOVA uložila Rada pro televizní a rozhlasové vysílání (dále jen „Rada“) společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. 100 tisícovou pokutu. Rada v reklamním spotu spatřovala porušení zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, protože podle ní vybízel k napodobování, k rizikovému chování a nabádá děti, aby jednaly neuvážlivě a nezodpovědně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní: Den s Porsche potěší onkologicky nemocné děti již popáté
Krajská zdravotní, a. s., u příležitosti Mezinárodního dne dětí pořádá ve spolupráci s občanským sdružením Můj nový život pro onkologicky nemocné děti a jejich blízké akci s názvem “Den s Porsche“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman zesměšnil Vladimíra Špidlu a vyjádřil se ke Kajínkovi
Prezident Miloš Zeman v rámci své návštěvy Jihomoravského kraje navštívil společnost ABB v Brně, kde se setkal rovněž i se zaměstnanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Měkká data slibují slušný růst v Evropské unii i ve druhém čtvrtletí
Evropská ekonomika si v prvním čtvrtletí letošního roku vedla podle prvních odhadů velmi dobře. Dokonce navzdory symbolickému růstu druhé a třetí největší ekonomiky eurozóny, tedy Francie a Itálie. Nic na tom nezmění nejspíše ani kolečko upřesňování a revizí již zveřejněných dat, ani to, že HDP dokonce „stihnou“ dopočítat i ty země, kterým to trvá o něco déle, než je v 21. století obvyklé. A jak naznačují měkká data, dobré výsledky můžeme v rámci daných mantinelů očekávat i od čtvrtletí druhého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ježák (ANO): Návrh na odvolání bereme naprosto vážně
Prohlášení opozičních zastupitelů města Česká Lípa z pokračování zasedání zastupitelstva v pondělí 29. 5. - k odvolání starostky, rady a místostarostky, a k zeleni:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kníže Schwarzenberg: Když já byl v Zemanově věku, byl jsem čilý. Daniela Hermana mám rád
Před pěti lety se málem stal prezidentem, letos už se Karel Schwarzenberg do voleb pouštět nehodlá. Čestný předseda opoziční TOP 09 si myslí, že by tu neměla být „dědkokracie“. A pustil se i do spojenectví lidovců se Starosty, které je podle něj velmi podivné. Dokonce naznačil, že by v zákulisí celého projektu mohl stát Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Míra nezaměstnanosti mužů i žen je mírně nižší
Míra zaměstnanosti 15–64letých (podíl zaměstnaných k populaci v této věkové skupině) očištěná od sezónních vlivů dosáhla v dubnu letošního roku 73,5 % a oproti dubnu 2016 se zvýšila o 1,7 procentního bodu. Míra zaměstnanosti mužů po sezónním očištění činila 80,8 %, míra zaměstnanosti žen 66,0 %. Míra zaměstnanosti osob ve věku 15–29 let očištěná od sezónních vlivů činila 49,2 %, ve věku 30–49 let 87,4 % a ve skupině osob 50–64letých 71,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Janusz Konieczny: Podivní dárci politických stran
Pomalu startují volební kampaně do podzimních parlamentních voleb a zdálo by se, že nevládní organizace, investigativní novináři či aktivní občané již nebudou mít tolik práce se zkoumáním neprůhledných finančních toků do stranických pokladen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Dnes se koná sedmá schůze Senátu
Členové horní komory projednají mezi jinými novelu stavebního zákona, zákona o pobytu cizinců, o pedagogických pracovnících, o pohřebnictví nebo o veřejném ochránci práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
SFŽP: Dešťovka - vyčerpáno! Příjem žádostí byl ukončen v pondělí ve 13:45
Úderem včerejší desáté hodiny dopolední odstartovala Dešťovka, zbrusu nový dotační program na hospodaření s dešťovou vodou. Pouhý jeden den stačil na to, aby se dotace rozebraly do „poslední kapky". Největší zájem byl o nádrže na zachytávání dešťové vody pro splachování WC a zálivku zahrady. Chytře využívat dešťovou vodu v domácnosti tak budou moci začít využívat lidé po celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bulhaři se rvali, odneslo to dítě. A naše policie u cizích „pracantů“ našla marihuanu, pěstovali ji přímo v okně
O bitce mezi Bulhary na ubytovně v Plzni na Borech, kdy jeden z mužů napadl krajana nožem a zranil přihlížející dítě, píše server Krimi-Plzen.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senát shodil vnitru přísnější zákon o imgraci. Hlavně Dienstbier prý řádil
Senát odmítl zpřísnění podmínek pobytu a zaměstnávání cizinců v Česku, které u poslanců prosadilo ministerstvo vnitra v rámci novely cizineckého zákona. Bylo by to v rozporu s ústavou, právem EU i lidskoprávními závazky ČR, rozhodli dnes senátoři. Novelu tak dostane sněmovna k opětovnému projednání, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Malak Chabkoun: Psí vojáci ve válce proti Islámskému státu
Ve válce proti teroristům Daeši „fungují“ mnozí dobrovolníci, kteří se vydali do války v Sýrii a Iráku. Než, že by „fungovali“, nadělají spíše více škody než užitku. Měli by raději sbalit fidlátka a odjet domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Americká média chtějí jen sesadit Trumpa. Lidé už jim nevěří. Zkušený publicista cituje děsivou statistiku
Publicista Jefim Fištejn má za to, že americká média usilují o jednu jedinou věc. O sesazení 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Obsah hlavních deníků tomu nasvědčuje. Jenže co se stane s pověstí těchto médií, pokud Trump sesazen nebude?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Kouření za volantem šestkrát zvyšuje riziko nehody
Kouření za volantem je stejně nebezpečné jako odesílání textových zpráv z mobilu. Negativní účinek vykouřené cigarety přetrvává až 12 hodin. Porušení zákazu kouření při přepravě dětí v zahraničí může vyjít na mnoho tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dusno na vládě. Vítač Pelikán, Chovancův trestný čin. Mezi ANO a ČSSD to sršelo kvůli imigrantům
Jedna vládní krize skončila a druhá už je na spadnutí. Pustili se totiž do sebe ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a ministr vnitra Milan Chovanec. Pelikán dokonce Chovance obvinil, že ministr vnitra pravděpodobně porušil zákon. Chovanec se ihned ohradil a vrátil úder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Slavný výzkumník veřejného mínění vyvrací mýty o Babišovi, Zemanovi i Drahošovi. Data prý ukazují něco úplně jiného, než komentátoři
ROZHOVOR Po sedmadvaceti letech jsme na půl cesty mezi Východem a Západem, říká Jan Hartl, předseda správní rady STEM. Jasná většina našich obyvatel chce být součástí Evropské unie, i když jim vadí mnohá její opatření i malá akceschopnost. Podle sociologa je nutné usilovat všemi prostředky o místo v jádru EU, abychom nebyli hříčkou globálních firem a místních zájmových skupin. Přes pokles preferencí Miloše Zemana a růst u Jiřího Drahoše má přímou volbu hlavy státu za otevřenou a nevylučuje, že do soutěže o prezidentské křeslo mohou vstoupit další osobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Canov (SLK): Dneska se má asi splnit sen, aby se kantoři tak nějak vyrovnali lékařům
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Lex Agrokor aneb Patnáct měsíců na záchranu
Chorvatský parlament schválil v dubnu zákon umožňující mimořádnou správu ve společnostech, které mají výjimečný význam pro stát, zaměstnávají více než 5000 pracovníků a jejichž dluh přesahuje 1 miliardu EUR. Protože se tento zákon v Chorvatsku může uplatnit prakticky pouze na Agrokor je od svého začátku nazýván Lex Agrokor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Na ruské ambasádě v Praze je víc ruských špionů než českých diplomatů v Moskvě
Praha je pro ruské zpravodajce příjemným místem k životu, i základnou pro další expanzi. Centrem špionáže Kremlu je podle Johna R. Schindlera, amerického bezpečnostního experta, ruská ambasáda v Praze. Mnohem závažnější jsou ale takzvaní ilegálové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pokrytecká a ulhaná jedovatost ČSSD... Andrej Babiš se nám hodně ostře vyjádřil k Chovancovi a k tomu, co bude s kvótami na migranty
Ministr vnitra Milan Chovanec v rozhovoru pro Právo velmi ostře promluvil o otázkách migrace. Zejména o kvótách na uprchlíky, které Evropská unie v poslední době prosazuje čím dál ostřeji. Český ministr vnitra ovšem tomuto „nesmyslu“ a „Kocourkovu“ ustupovat odmítá a na rovinu říká, že i když ve vládním ANO zaznamenává názory v duchu „tak té EU vyhovme“, udělat to nemíní. A pro případ, že by byl přehlasován, zcela vážně hovoří o vlastní demisi. K prohlášení Chovance se nám ostře vyjádřil Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Úřad ombudsmana: Někteří rodiče nesouhlasí s přestupovou politikou hokejových klubů vůči dětským hráčům
Přestup do jiného klubu je totiž už od věku 10 let podmiňován odstupným. To většinou zaplatí rodiče formou daru či sponzoringu novému klubu, který za tyto peníze „vykoupí“ malého hokejistu z jeho mateřského klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Proč by měl Západ tlačit na uskutečnění náboženských reforem na Středním východě
GLOSA. Pokud chce Západ vyhrát boj s islámským terorismem, musí bojovat s jeho kořeny, které jsou hluboce náboženské. Poprvé od doby křižáckých válek se západní civilizace stala jednou stranou náboženského konfliktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vlastizrada Bělobrádka u sudetských Němců. Spějeme ke čtvrté říši, Evropské unii ovládané Německem. Válka v Evropě již probíhá… Spisovatel Kuras připomíná nehezká fakta
ROZHOVOR „Politici, kteří za tohoto stavu chtějí (stále ještě jakž takž) český stát ‚těsněji integrovat‘ do EU, by měli začít být vnímáni jako spolustrůjci národního (a celoevropského) zániku a tak by se na ně mělo hledět v letošních volbách,“ říká spisovatel Benjamin Kuras.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Bál jsem se ho, tak jsem ho bodl dlouhým nožem. Čtyřikrát.“ ...další neveselé uprchlické příběhy z Rakouska
Před soudem v rakouském Eistenstadtu tento týden stanul další obviněný z řad migrantů. Tentokrát nejde o znásilnění, ale o pokus o vraždu. Íránský migrant se měl pokusit zabít svého spolubydlícího v uprchlickém táboře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Yperit i sarin se vyráběl v Československu. Chemické zbraně dvacet let od zákazu stále vraždí
Úmluva o zákazu chemických zbraní oslavila dvacet let své existence – zhruba v době, kdy chemické zbraně vraždily civilisty v konfliktu v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prostě se lže, hlavně o platech. Inkluze, pračky peněz. A bude hůř, takže odcházím, odkrývá poměry ve školství učitelka s 26 lety praxe
„Pokud mají schopní lidé ve školství zůstat a noví do něj přicházet, pak je naprosto nutné a bez dlouhých odkladů zvednout učitelské platy minimálně o deset tisíc korun měsíčně,“ tvrdí dlouholetá pedagožka Jana Kunšteková. Po letech praxe odchází ze státního školství, protože rozdíl mezi vydanou energií a finanční odměnou je neúnosný. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekla, že nelze čekat dalších pět let na atestace a s tím spojené zvýšení o tři tisíce. Hůř jsou na tom údajně jen učitelé v Estonsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chovanec k migraci: Tři roky dostávám přes držku za boj proti kvótám. A teď hrozí zrada. Od koho?
Ministr vnitra Milan Chovanec v rozhovoru pro Právo velmi ostře promluvil o otázkách migrace. Zejména o kvótách na uprchlíky, které Evropská unie v poslední době prosazuje čím dál ostřeji. Český ministr vnitra ovšem tomuto „nesmyslu“ a „Kocourkovu“ ustupovat odmítá a na rovinu říká, že i když ve vládním ANO zaznamenává názory v duchu „tak té EU vyhovme“, udělat to nemíní. A pro případ, že by byl přehlasován, zcela vážně hovoří o vlastní demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pozorovatel: Merkelová je slouha, Sobotka je slouha slouhů. A Trump? S ním je to tak, to si uvědomme...
„Poté, co prostřednictvím Sobotky byla dokončena privatizace ČSSD, mohou lidé tuto stranu stěží vnímat jako oporu demokracie,“ poznamenává na konto sociální demokracie vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. K situaci, kdy politici vytlačili Andreje Babiše z kola, ale navzdory tomu mu lidé v mnohém dávají za pravdu, míní: „Lidé pochopili, že naše společnost je rozkrádána shora a ve velkém. V míře historicky nevídané. Dokonce bych řekl, že lidé nejsou hyperkritičtí. Kritizují, ale stále si nechtějí přiznat míru prohnilosti současného systému, a ani míru toho, jaké instituce selhávají!“ A obšírně se věnuje i dokumentu České televize Co dokáže lež, který televize odvysílala minulé úterý...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Herman čelil čtenářům. Poučil je o lásce k bližnímu
Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) odpověděl na nové dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Rozhodl se důkladně vysvětlit rozdíl mezi komunistickou ideologií, kterou považuje za zrůdnou, a křesťanstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr mluvil v Evropském parlamentu o českých médiích. A je to vážně síla
Na jednání Výboru Evropského parlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), kde se od úterý rozebírají střet Andreje Babiše (ANO) a svoboda médií v Česku, byli pozváni také novináři z Česka, což není vždy úplně obvyklé. Nejdříve dorazili šéfredaktor Respektu Erik Tabery nebo šéfredaktor serveru Forum24.cz, který už dlouhou dobu nemůže přijít Babišovi na jméno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Reportáž z pekla: Tady lidský život znamená méně než hrst písku a kamení
Reportér německého magazínu Spiegel Christopher Reuter navštívil irácký Mosul, kde probíhají v posledních měsících tvrdé boje mezi ustupujícím Islámským státem a iráckými vládními jednotkami. Ve městě umírají lidé a panuje tam neskutečné utrpení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní získá nové kamerky nad inkubátory pro vizuální kontakt s novorozencem
Novorozenecké oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., získá díky sponzorskému daru šest nových kamerek umožňující rodičům čtyřiadvacetihodinový vizuální kontakt s novorozencem v inkubátoru. Optiky věnoval Krajské zdravotní, a. s., hotel Ostrov, který ve prospěch ústeckého novorozeneckého oddělení uspořádal projekt „Pomáhejme“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Historicky poprvé se vypisuje dotační titul na asistenční psy
Ministryně práce Michaela Marksová se zúčastnila zahájení kampaně „Milionový pes“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Česko bez Sobotky, Kalouska a Bělobrádka. Nový projekt Jiřího Vyvadila
Před pár lety založil bývalý senátor za ČSSD Jiří Vyvadil skupinu Přátel Ruska v České republice. Hájí v ní politiku ruského prezidenta Vladimira Putina, kterého považuje za významného lídra. Teď se ovšem rozhodl založit ještě jednu skupinu, a to skupinu „Naše vize: Česko bez Sobotky, Kalouska a Bělobrádka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Díky úsporám ministerstva financí si výrazně polepší zejména pracovníci v sociálních službách
Pracovníci veřejného sektoru s nejnižšími příjmy se na počátku léta dočkají zvýšení platů. Vláda dnes schválila nařízení, které s účinností od 1. července 2017 snižuje počet stupnic platových tarifů a přesouvá státní zaměstnance s nejnižšími příjmy do vyšších tarifních stupňů. Navýšení platů se podařilo finančně zajistit zejména díky tomu, že Ministerstvo financí ušetřilo na obsluze státního dluhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rektor Zima: Pane Janoušku, nešiřte fámy
Jeho Magnificence, rektor Univerzity Karlovy, prof. Tomáš Zima, pro ParlamentníListy.cz reaguje na Otevřený dopis "Jean-Claude Juncker si čestný doktorát nezaslouží", kterou na petičním portálu založil Jiří Janoušek:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Cieńciała: Konkurence nespí
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Rada Evropy sehrála důležitou roli
Jan Hamáček vystoupil na zasedání Stálého výboru Parlamentního shromáždění RE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Celní správa: Pozor na dovoz korálů, lastur a mušlí
V období dovolených se celníci na Letišti Václava Havla v Praze Ruzyni setkávají při kontrolách zavazadel turistů s různými druhy korálů, lastur a mušlí, které si přivážejí z dovolené jako suvenýr, aniž by tušili, že porušují platné mezinárodní předpisy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš jako Berlusconi? Já žil v Itálii celou jeho éru a nic takového nevidím, uhodil profesor Bělohradský. Mnohem více bychom se prý měli zaměřit na Bakalu...
Moderátorka Světlana Witowská přivítala ve středečním Interview ČT24 filozofa Václava Bělohradského. Ten se rozpovídal o stavu médií v Česku. Velmi ostře. Mimo jiné se důrazně zastal Andreje Babiše (ANO) a zkritizoval TOP 09 či Zdeňka Bakalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Potřebujete zvracet a nejde vám to? Tak si prostudujte volební program TOP 09
NEUHNEME! S tímto sloganem vytáhla Topka do předvolebního boje. To by samo o sobě nebylo ještě tak zlé, ale ten, kdož se detailně seznámí s celým programem této politické strany a dá si to vše hezky dohromady, vzpomene si na období Nečasovy vlády a na chování Topky jako celku, tak má o poblití zcela jistě postaráno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Česká nezaměstnanost zůstává na historických minimech, inflace v eurozóně padá pod cíl
Česká nezaměstnanost zůstává i v dubnu na historických minimech 3,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Michal Horáček vyprávěl, jak v roce 1989 zachránil národ před krveprolitím. Jako prezident prý bude dělat to samé
REPORTÁŽ Kandidát na prezidenta Michal Horáček navštívil Jindřichův Hradec. Prošel si některá místa a firmy a poté debatoval i s místními lidmi. Mluvilo se nejen o jeho kandidatuře, ale například i o dálnici, která stále chybí ve směru z Českých Budějovic na Prahu. Vyjádřil se i k protikuřáckému zákonu, který už dnes v České republice platí. „Naše svoboda by nikdy neměla jít přes hranice svobody jiných lidí. Proto já s tím souhlasím, že se v restauracích nemá kouřit,“ řekl Horáček, který přiznal, že sám mezi kuřáky patří. Prozradil také, jaký byl jeden z hlavních podnětů k tomu, že se rozhodl kandidovat. Byl to Zemanův proslov v Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman promluvil o svém zdravotním stavu. Ministr zdravotnictví inženýr Ludvík z toho bude mít těžké spaní
Prezident Miloš Zeman zakončil svou třídenní návštěvu Jihomoravského kraje v Kuřimi. Na tiskové konferenci se mimo jiné zastal svého protokolisty Vladimíra Kruliše, či pohovořil o ministryni školství Kateřině Valachové (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Uragán v Moskvě – Boží trest za zneužití ostatků svatého Mikuláše
Ve svátek přenesení ostatků sv. Mikuláše, 22. května, byla v chrámu Krista Spasitele v Moskvě patriarchou Kirillem slavnostně uvítána delegace apostatického Vatikánu, která přivezla světcovo žebro. Bylo o něm sugestivně řečeno, že je daleko mocnější než jiné ostatky, které už pravoslavná církev dávno vlastní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Lidé budou více motivováni hledat práci, nespoléhat se na dávky a to se vyplatí
Podle statistiků Česko zaznamenalo další nárůst zaměstnanosti. Podle dnešních údajů vzrostla v dubnu zaměstnanost oproti dubnu 2016 o 1,7 procentního bodu na celkových 73,5 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Podobných zahrad je v České republice pomálu, říká radní Lachnit. A vysvětluje, jak vznikla ta u Komunitního centra Prádelna
ROZHOVOR Na podzim loňského roku vznikla v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici na pražském Smíchově komunitní závěsná zahrada. Samotný vznik i další osud tohoto projektu nám přiblíží JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5, který kromě jiného dlouhodobě a intenzivně podporuje veškeré komunitní aktivity v této městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman: Idioti jako Matěj Hollan, který se jezdí nechat bičovat na Ukrajinu do sado-maso klubu...
Prezident Miloš Zeman zakončil svou návštěvu Jihomoravského kraje v Kuřimi, a sice setkáním s občany na náměstí. Hovořilo se nejen o propuštěném nájemném vrahovi Jiřím Kajínkovi, ale i o novináři Ferdinandu Peroutkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Horští záchranáři pořídí díky příspěvku Pardubického kraje moderní defibrilátory či vakuové matrace
Rada Pardubického kraje schválila poskytnutí finančního daru Horské službě ČR ve výši 500 tisíc korun na pořízení nového technického vybavení. Jedná se o automatické externí defibrilátory a fixační vakuové dlahy na končetiny a vakuové celotělové matrace. Návrh na poskytnutí finančního daru bude předložen k projednání zastupitelstvu kraje na jeho nejbližším jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin mezi řečí: Evropané, proč zbrojíte? S kým chcete bojovat?
„Trumpovi rozumím, Američané utrácejí na obranu víc než všechny ostatní státy dohromady. Je logické, že od svých spojenců chce, aby přispívali více. Já spíše nerozumím tomu, na co to potřebují? S kým chtějí bojovat?” Prezident Ruské federace Vladimir Putin poskytl v rámci své návštěvy Paříže francouzskému deníku Le Figaro dlouhý rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Porušujete autorský zákon. Podnikatelé se proti tomu musejí spojit a bojovat. Legislativní paskvil. Mezi správci autorských práv a senátory to vře
Senátoři Ivo Valenta a Jan Horník ve spolupráci s Janem Sedláčkem, místopředsedou Sdružení místních samospráv ČR uspořádali poslední květnový den ve Frýdlantském salónu Senátu Parlamentu České republiky tiskovou konferenci. Jejím tématem bylo údajné porušování novely autorského zákona, kterých se má dopouštět Ochranný svaz autorský (OSA) kolektivně zastupující zájmy hudebních autorů. OSA podle nich totiž „skandálně“ zvýšila některé poplatky, a to až o 50 procent. OSA se nařčení brání na internetu a považuje jej za začátek předvolební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Žlutá je barva naše. Česká republika je celoevropsky na špici v pěstování řepky
S Českou republikou se do množství pěstované řepky olejky může v Evropě rovnat pouze Estonsko. V obou zemích nezaměnitelně žlutá rostlina zaujímá statisticky bezmála 14 % veškeré orné půdy. Je to nejvíce v celé Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Porušujete autorský zákon. Podnikatelé se proti tomu musí spojit a bojovat. Legislativní paskvil. Mezi správci autorských práv a senátory to vře
Senátoři Ivo Valenta a Jan Horník ve spolupráci s Janem Sedláčkem, místopředsedou Sdružení místních samospráv ČR uspořádali poslední květnový den ve Frýdlantském salónu Senátu Parlamentu České republiky tiskovou konferenci. Jejím tématem bylo údajné porušování novely autorského zákona, kterých se má dopouštět Ochranný svaz autorský (OSA) kolektivně zastupující zájmy hudebních autorů. OSA podle nich totiž „skandálně" zvýšila některé poplatky a to až o 50 procent. OSA se nařčení brání na internetu a považuje je za začátek předvolební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Umělci kdysi podepisovali petici proti zákazu kouření. Teď si na to někteří nemohou vzpomenout. Jiní „přivítali“ antitabákový zákon velmi rázně
Kuřáci úderem dnešní půlnoci museli z barů a restaurací na cigaretu ven. Mnozí umělci sice tomu tleskají, jiní se naopak čílí. „Měli bychom být shovívaví jeden ke druhému, a pak to půjde. Samozřejmě Čech bude hledat, jak se z toho vyzout,“ míní Mojmír Maděrič v rámci petice na podporu zachování předchozího stavu v oblasti regulace kouření. Tu podepsalo od předloňského června do dnešního dne přes 22 tisíc osob, mezi nimi i několik desítek umělců. Kupříkladu Aleš Háma, Petr Vondráček, Dana Morávková, Monika Absolonová, Tereza Kostková, Martin Zounar, Alice Bendová, Tomáš Savka, Otakar Brousek či moderátor Libor Bouček. „Stále si za tím, co jsme podepsali, stojíme,“ řekli ParlamentnímListům.cz někteří z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš je posedlej psychopatickej magor, a to se lidem líbí. Estébák s čapí slámou, bizarní Drákula. Herec a producent velmi netradičně odhaluje fenomén Babiš
„ČSSD má od devadesátých let výrobnu másla na hlavě a prošvihla všechno, co mohla, a dělá hloupě politiku, tak už i socialisticky naladěná chudá třída si raději zvolí ‚faraona‘ Babiše, neboť ten přece všechno umí a zná,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz herec, divadelní autor a producent Michal Gulyáš na adresu dosud nejsilnější parlamentní strany. Pod jeho mikroskopem ale hnutí ANO a jeho lídr nedopadli o moc líp: „Babiš jako nový fenomén patří do sbírky bizarních evropských Frankensteinů, Drákulů, polobohů, polednic, čarodějnic a kdoví jakých ještě strašidel!“ Velmi specificky pak Gulyáš odpovídá i na jiná témata...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Růžička (TOP 09/STAN): Osvědčení a papírů už mají tolik, že si s nimi mohu vytapetovat byt
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jeništa (STAN): Délka praxe o kvalitě učitele prostě nerozhoduje
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nový výletní vlak nabídne spojení Prahy s Českým rájem
O sobotách 3. června, 1. července, 5. srpna, 2. a 9. září a také ve svátek 5. července se mohou zájemci svézt novým výletním vlakem „Český ráj“. Jak už jeho název napovídá, hodí se zejména pro vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky, kteří rádi podnikají túry do Prachovských skal a jejich okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Tisíc maličkostí umořilo vola. Práce kvapná málo platná
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lékař v rozhlase hájil zákaz kouření: Mně pak pacient brečí, proč jsem mu to cigáro nevyrazil z ruky
Český rozhlas i Česká televize na dnešek připravily speciály k zákazu kouření. Senátorka Daniela Filipiová je tím zaskočena. Speciály se většinou dělají po teroristických útocích, takže teď by se skoro mohlo stát, že u nás nastane konec světa. Stát má podle senátorky lidi nechat žít, nikoli jim nařizovat, jak žít. Majitel hospody U Žaludů Filip Výborný nabídl odlišný pohled. Prý už si připravil kladivo na popelníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
František Dostál: Kraválu je pořád málo
Ve vagóně metra sedí asi patnáct řvoucích mladíků z ciziny a popíjejí z kolujících lahví alkohol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist