Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.585x, což odpovídá cca 82.703-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Snad prezident Trump neustoupí
zdroj: virtually.cz, přidáno 2.6.2017 v 13:31, zobrazit podobné
ČEZ: „Tunely“ propojující Temelín s Vltavou prošly rekonstrukcí
Rozsáhlou rekonstrukcí prošla dvě klíčová potrubí, která propojují Jadernou elektrárnu Temelín s Vltavou. Během ní energetici kontrolovali a upravovali plochu o velikosti 60 tisíc metrů čtverečních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš rozšířil svůj prezidentský tým. Pomůže mu i církevní historik Šebek
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš získal na svou stranu další odborníky, kteří mu pomohou „dobýt“ Hrad. Profesor Drahoš se dohodl např. s církevním historikem Jaroslavem Šebkem nebo ekonomem Danielem Münichem. Drahošův tým také intenzivně shání peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Popraven. Jak poslanec ANO nedobrovolně ukončil svou závratnou kariéru ve sněmovně
Je to jakási hra na slepou bábu. ParlamentníListy.cz získaly informace o tom, že se poslanec ANO Pavel Čihák a pražský zastupitel téhož hnutí Antonín Lébl scházeli s někdejším kmotrem ODS Ondřejem Palounkem. Všech jsme se zeptali a všichni to shodně popřeli. Slovo proti slovu? Tak to na začátku dubna, kdy jsme se celou věcí zabývali, vypadalo. Jenomže potom nastal rychlý slet událostí, na jehož konci stálo vyloučení poslance Čiháka z kandidátky do letošních sněmovních voleb. Jedním z důvodů měla být právě ta skutečnost, s jakými lidmi se stýkal a jaké "aktivity" probíhaly. U zastupitele Lébla pro změnu podle našich informací probíhá detailní mapování jeho aktivit stran dotací a sportu. Ale hezky od začátku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
„Magor jako nejlepší kvalifikace pro diskusi.“ Ostrá řež od Jílkové na téma Zeman pokračuje. Zapojila se i známá tvář z ČT
Michaela Jílková ve čtvrtek večer moderovala velmi vášnivou debatu. V pořadu České televize Máte slovo přišel na přetřes prezident Miloš Zeman. Hlavním zastáncem hlavy státu se stal Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Proti němu se postavili europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil a hudebník Michael Kocáb. O tom, že šlo o debatu opravu velmi živou, svědčí i to, že na sociálních sítích pokračuje debata o pořadu i několik hodin po jeho odvysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Jdi do vole prdele, Andreji!“ Babiš chtěl zase vyrazit na koncert, jenže tentokrát tvrdě narazil
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se chystal vyrazit na koncert skupiny Tři sestry v Chomutově a požádal kapelu, zda by ho mohla podpořit anebo alespoň pomlčet o tom, že s Babišem nesouhlasí, pokud hudebníci patří mezi odpůrce bývalého ministra financí. A co na to kapela? Babišovi poslala pádnou odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka navštívil Zlín a filmový festival
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka navštívil v pátek 2. června 2017 v rámci pracovních cest do regionů město Zlín. Setkal se s vedením a zástupci odboru společnosti Mitas, zaměstnanci v kultuře a sociálních službách. Návštěvu zakončil na 57. ročníku Zlín Film Festivalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Odporná praxe odposlechů v Česku
Česko je zřejmě jedinou zemí v té vyspělejší části Evropy, kde je připuštěna u soudů důkazní praxe opírající se o odposlechy. Akce vůči Davidu Rathovi měla od počátku všechny rysy konspirativního spiknutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Libye - Kmenová mentalita, válka, džihád…
Nedávné teroristické útoky v egyptské Mínii a britském Manchesteru znovu oživily zájem o Libyi a o to, co se to vlastně děje v zemi, kterou Británie s Francií a posléze USA „osvobodily“ od diktatury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec: Exprimátorka Rosenbergová zneužívala veřejné finance, potvrdila to policie
Policie ČR šetřením a výslechem svědků dospěla k závěru, že Martina Rosenbergová v době svého primátorování neoprávněně vykázala celkem 7 008 km jako kilometry služební, ač měly být vykázány a zaplaceny jako soukromé. Její jednání kvalifikuje jako trestný čin podvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Okres Praha-západ je dobrou ukázkou, jak by vypadala vláda ODS
Dostal jsem do schránky místní časopis ODS, hlavně o Babišovi, trochu o Zemanovi a třetím symbolem zla je Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSD: Sociální demokraté ve Zlínském kraji zvolili lídrem kandidátky Antonína Seďu
Lídrem kandidátní listiny pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny ve Zlínském kraji bude Antonín Seďa. V korespondenčním hlasování dostal od členů tamní organizace sociální demokracie 57 % hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozptýlit obavy z daňových povinností pomohou poplatníkům noví daňoví poradci
63 nových daňových poradců, kteří úspěšně splnili náročné kvalifikační zkoušky a prokázali tak své znalosti z oblasti daňové, ekonomické i profesní teorie a praxe v náročných písemných i ústních zkouškách, přivítala do svých řad na slavnostním předávání osvědčení prezidentka Komory daňových poradců ČR, Ing. Petra Pospíšilová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chcete být prezident? zeptal se Sobotka Středuly. A ten odpověděl...
Zdá se, že premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka to myslí s hledáním prezidentského kandidáta proti Miloši Zemanovi opravdu vážně. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula Lidovým novinám potvrdil, že dostal nabídku a mohl by se stát prezidentským kandidátem ČSSD. A co na tuto nabídku odpověděl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman bude ve Vietnamu jednat o zrušení víz nebo o přímé lince. Pak zamíří do Kazachstánu
Prezident Miloš Zeman bude příští týden jednat ve Vietnamu například o zrušení víz pro české turisty. S vietnamským prezidentem Tran Dai Quangem bude chtít mluvit i o obchodních záležitostech, zřízení přímého leteckého spojení nebo o problematických českých investicích. V Kazachstánu by se měl následně setkat s prezidenty Uzbekistánu, Kyrgyzstánu a pravděpodobně i Kazachstánu. ČTK to řekl ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Útoky proti muslimům. V Německu zveřejnily poprvé data
Deník Die Welt informuje o nárůstu protimuslimských nálad v Německu. Jenom za první tři měsíce letošního roku došlo k více než dvěma stům útoků proti muslimům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Magistrát pomůže městským částem se sekáním trávy
Magistrát hlavního města se aktuálně zabývá problémem s neposekanými pozemky, na které si stěžují občané. „O tomto problému víme a intenzivně jej ve spolupráci s paní primátorkou řešíme. Jsme připraveni pomoci i na pozemcích, které mají ve správě městské části,“ řekl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Richard N. Haass: Šest dní války a obě strany konfliktu trpí dodnes
Válka trvala necelý týden - pouhých šest dní, ovšem její dědictví přetrvává i padesát let potom, co skončila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kapela Tři sestry poslala Babiše do prd...? Bylo to úplně jinak. Čerstvé informace nejen pro Fanánka
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se chystal vyrazit na koncert skupiny Tři sestry v Chomutově a požádal prý kapelu, zda by ho mohla podpořit anebo alespoň pomlčet o tom, že s Babišem nesouhlasí, pokud hudebníci patří mezi odpůrce bývalého ministra financí. Právě tato dnešní informace spustila poté, co Tři sestry reagovaly na Facebooku ostrým vyjádřením, lavinu sdílení a komentářů. ParlamentníListy.cz ovšem získaly hned dva celkem protichůdné postoje, jak to ve skutečnosti bylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Stav policisty, který boural s protokolářem Krulišem v hybridním BMW, se zlepšil
Zdravotní stav vážně zraněného policisty, který v pondělí večer boural spolu se zástupcem šéfa hradního protokolu Vladimírem Krulišem v policejním BMW i8, se zlepšil. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Štěpánka Komárová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Startuje nová hitparáda Českého rozhlasu Dvojka „Česká dvanáctka“
Český rozhlas Dvojka odvysílá v neděli 4. června od 17.00 hodin první díl nové hitparády Česká dvanáctka. Každou neděli představí moderátor Martin Hrdinka nové písničky a zajímavosti ze světa hudby. O pořadí skladeb rozhodnou sami posluchači SMS hlasováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Věříte ve vítězství Miroslava Kalouska ve volbách? Můžete na něm dost vydělat
Češi si často stěžují na nízké platy a chudobu. Jenže chuť obyvatel této země vsadit si takřka na cokoli, může naznačovat, že to s chudobou v Česku nebude tak zlé. Češi si mohou vsadit na výsledek francouzských parlamentních voleb, na výsledek britských parlamentních voleb, na to zda stávající britská premiérka Theresa Mayová zůstane ve funkci i po volbách a tak podobně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
SPO vládě a ministru Chovancovi: Nezlehčujte vyšetřování neštěstí vlaku u Mladé Boleslavi
Strana Práv Občanů vyzývají vládu ČR a ministra vnitra, aby mediálně nezlehčovali vyšetřování neštěstí vlaku u Mladé Boleslavi, které se stalo kousek od azylového centra v Bělé pod Bezdězem a může nést znaky teroristického útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Pravá tvář pana premiéra aneb Pro hůl nevidíme pokroucenou páteř
Při hodnocení takzvané vládní krize, která nakonec skončila tím, že vlci se nažrali, a koza se dále pokojně pase, často slyšíme, že postup prezidenta republiky byl údajně chybný a příliš arogantní, či dokonce buranský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Začal další ročník projektu „Daruj krev s Českým rozhlasem“
Ve čtvrtek 1. června odstartoval další ročník projektu „Daruj krev s Českým rozhlasem“. Cílem akce je šířit povědomí o dárcovství krve a oslovit především ty, kteří dosud krev nedarovali, tzv. prvodárce. Tvářemi kampaně se letos stali zaměstnanci Českého rozhlasu, ale nově také ambasadoři projektu VZPoura úrazům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Ministryně – neministryně?
Ano, jde o ministryni školství Kateřinu Valachovou. Ta, podobně jako před časem její stranický kolega z ČSSD a předseda vlády Bohuslav Sobotka, se nemůže rozhodnout, zda chce ve vládě ještě být nebo ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Dobrovolnictví přináší lidem pocit užitečnosti, radost a nové dovednosti
Již několik let spolupracuje Pardubický kraj se Sociologickým ústavem Akademie věd České republiky na různých výzkumech v oblasti sociální péče a neziskového sektoru. Jeden z posledních výzkumů se týkal dobrovolnictví v Pardubickém kraji. Výsledky komentuje radní Pavel Šotola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Pro všechny ty, kdo touží po euru
Češi loni pracovali víc. Přesto vyrobili míň. Produktivita české práce poklesla. Výkonnost české ekonomiky se zhoršila. Důvod? Na zkoušku jsme si skrze intervence ČNB „jakoby“ přijali euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Diamo: Státní podnik zaregistroval za rok 1380 žádostí o příspěvek pro propuštěné horníky
Přesně rok mohou propuštění zaměstnanci společnosti OKD žádat prostřednictvím státního podniku DIAMO o státní příspěvek ke zmírnění sociálních dopadů souvisejících s restrukturalizací a útlumem těžby. V prosinci k nim přibyli ještě pracovníci dalších menších těžebních společností dle nařízení vlády č. 342/2016 Sb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Sliby se slibují, blázni se radují
Jak říkávala babička malého vlkouše: Kdo lže, ten krade a může i zabít! Babiš již sice není ministrem financí, ale činí se tak rozhodně ve své předvolební kampani, že dle čerstvých volebních průzkumů zadaných jemu spřízněnými osobami se naznačuje jeho drtivé vítězství v parlamentních volbách letos na podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pražské plynárenství slaví 170 let
V letošním roce si připomeneme výročí 170 let pražského plynárenství. Pražská plynárenská přináší video, které mapuje jeho vývoj od prvopočátků až po současnost. Za vznik českého plynárenství se považuje datum 15.9.1847, kdy byla do provozu uvedena první plynárna. Tehdy stála v blízkosti ulic Sokolovská, Prvního pluku, Pobřežní a ulice Ke Štvanici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a její podoba jako rozhodující faktor úspěchu
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po globálním výhledu na vývoj přímé demokracie následuje její podoba jako rostoucí faktor úspěchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
MŽP: Program LIFE - 25 let nápadů pro životní prostředí
Co mají společného smilkové trávníky v Beskydech, monitorování emisí z naftových motorů v reálném městském provozu a dočištění komunálních odpadních vod? Spojují je zajímavé podnikatelské příběhy, úspěšná realizace projektů s pozitivním dopadem na životní prostředí a především program LIFE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zahraniční mise přišly loni armádu na 1,5 miliardy korun
Zahraniční mise české armády stály loni zhruba 1,51 miliardy korun. Výdaje byly asi o 390 milionů korun vyšší než v předchozím roce. Vyplývá to z vládní informace pro Sněmovnu. Nejdražší je dlouhodobě působení vojáků v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Trump udělal chybu, vzkazuje do Washingtonu Sobotka
Klimatickou dohodu nelze odmítnout jen proto, aby se nám teď chvíli žilo pohodlněji, uvedl na Twitteru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa, že Spojené státy odstoupí od Pařížské dohody o klimatu, kterou v roce 2015 podepsalo 195 zemí, označil Sobotka za chybné. Úmluvu podle českého předsedy vlády americký krok silně oslabí, ale nezničí. Premiérovo vyjádření převzala i ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Debata Evropského parlamentu o médiích v ČR byla zbytečná, uvedl slovenský list Sme
Debata Evropského parlamentu o svobodě médií v České republice a o vlivu exministra financí Andreje Babiše byla nesmírně plytká, ale především zbytečná, napsal dnes slovenský list Sme. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Helena Válková napsala panu prezidentovi
Rozhodnutí prezidenta republiky omilostnit Jiřího Kajínka vyvolalo silnou mediální odezvu. Autoři většiny článků se buď zabývali spekulacemi o důvodech jeho vskutku překvapivého rozhodnutí, popř. se dožadovali vysvětlení, na které ovšem nikdo nemá nárok. Jiní bádali nad tím, zda si Jiří Kajínek milost zaslouží, či zda nebude nebezpečný pro lidi, kteří mu mlčením nebo svědectvím v jeho neprospěch pomohli k doživotnímu trestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Vláda hospodaří výrazně hůře než loni. Investice klesly o 18,4 mld. Kč
Státní rozpočet po 5 měsících hospodaří s deficitem -18,7 mld. Kč. To je výrazně horší výsledek než v roce 2016, kdy jsme ve stejném období dosahovali přebytku 22,4 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Česká republika mezi špičkami světového kongresového průmyslu
V loňském roce se v České republice uskutečnilo 156 mezinárodních asociačních meetingů, kterých se účastnilo přes 57 000 delegátů. Česká republika je dle statistik za r. 2016 zatím na 27. místě celosvětového žebříčku destinací kongresového turismu, který každoročně vydává mezinárodní asociace ICCA (International Congress and Convention Association).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
MPSV: Peníze z EHP fondů pomohly ohroženým dětem
Závěrečná konference Ministerstva financí a Ministerstva práce a sociálních věcí pro odbornou veřejnost ukončila pětileté fungování programu CZ04 Ohrožené děti a mládež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Exprimátorka Liberce za ČSSD podle policie podváděla, čin je promlčen
Bývalá primátorka Liberce Martina Rosenbergová (ČSSD) se podle policie dopustila podvodu tím, že soukromé jízdy vykazovala jako služební. Městu tím měla způsobit škodu přes 29 000 korun. Trestní stíhání jí ale nehrozí, skutek je promlčen, vyplývá z usnesení policie, které ČTK poskytlo politické hnutí Změna pro Liberec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Drama v Bavorsku: Policie si přijela do školy pro afghánského uprchlíka, ale tam na ni čekali...
Německé úřady postupují při posuzování udílení azylu velmi obezřetně a systematicky. Pokud se už rozhodnou migranta vyhostit, většinou to má své opodstatnění. Středeční pokus o deportaci afghánského mladíka však skončil fiaskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Věřím, že se panu prezidentovi v kraji líbilo
Prezident České republiky Miloš Zeman se během své třídenní návštěvy Jihomoravského kraje setkal s krajskými zastupiteli, starosty, významnými podnikateli i s občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Arogance moci soudní před zraky celého národa
Být právníkem, vysokoškolským profesorem, politikem nebo zákonodárcem, styděl bych se za divadelní tragikomedii, kterou nám předvádí justice v případě Davida Ratha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Termíny letních školních prázdnin v Evropě (nejen) pro motoristy
Termíny letních školních prázdnin zdaleka nejsou v rámci Evropské unie jednotné. Čeští školáci a středoškoláci se budou moci oddávat zaslouženému letnímu odpočinku od 1. července do pátku 1. září. Podobně na tom budou jejich vrstevníci v Belgii, Irsku a Polsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Začíná sklizeň jahod. Ministerstvo pro jejich pěstování přichystalo podpory
Každý Čech sní za rok průměrně kolem 2,5 kilogramu jahod. V roce 2016 v ČR rostlo toto ovoce na více než 1 800 hektarech, a to jak v komerčním zemědělství, tak v domácnostech. Loni Ministerstvo přichystalo nové podpory pro pěstování jahod způsobem, který je šetrný k životnímu prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Aulická-Jírovcová (KSČM): Navýšení platů pracovníkům v sociálních službách
Vláda na svém včerejším zasedání schválila nařízení, které mění tarifní tabulky. Vládní nařízení ruší tři z devíti platových tabulek. Řada pracovníků s nízkými výdělky se tak přesune do vyšších tarifů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Miroslav Kalousek povede kandidátku TOP 09 ve Středočeském kraji
TOP 09 představila své volební lídry v jednotlivých krajích. Kandidátku TOP 09 ve Středočeském kraji povede předseda TOP 09 Miroslav Kalousek (56).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Lídrem kandidátky ČSSD na Zlínsku bude Seďa. Alena Gajdůšková bude hned druhá
ČSSD ve Zlínském kraji povede do podzimních sněmovních voleb poslanec Antonín Seďa. Ve stranických primárkách získal 57 procent hlasů. Na druhém místě kandidátky bude Alena Gajdůšková, třetí místo obsadí Petr Kořenek a čtvrté Ludvík Urban. Dnes to oznámil tiskový mluvčí ČSSD Mikuláš Klang. Hlasování se zúčastnilo 45 procent zlínských sociálních demokratů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zetor představil v Brně prototyp vozu pro síly rychlého nasazení
Společnost Zetor Engineering představil na brněnském zbrojařském veletrhu IDET prototyp lehkého taktického vozidla Fox. Jedná se o dvounápravové auto na podvozku Mercedes Benz pro síly rychlého nasazení. Dceřiná společnost Zetoru jej přichystala pro dva potenciální zákazníky na evropském trhu, řekl ČTK mluvčí firmy Martin Bořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ZpLK: Jak dál s autobusovou dopravou v Libereckém kraji?
Tak trochu noční můra se stala ze zajištění autobusové dopravy se v Libereckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Chlastá, hulí, sprostě mluví. Odpůrci prezidenta to rozjeli u Jílkové. Kocáb řádil, jak Zeman znectil Sobotku, po Ovčáčkově replice zmateně couval
Překročil během vládní krize prezident Zeman své pravomoci a udělal z krize vládní i krizi ústavní? Daří se prezidentovi zklidňovat politickou scénu, jak slíbil ve svém prvním prezidentském projevu? Před kamerami České televize se sešli hradní mluvčí Jiří Ovčáček, europoslanec Jiří Pospíšil, sociolog Petr Hampl, advokátka Klára Samková a další hosté. A rozjela se tak ohnivá debata, že podobnou Kavčí hory už dlouho neviděly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Znám člověka, který dostal zadání, aby zjistil dopad na veřejné mínění, kdyby mě vzali do vazby, odhalil Babiš
Bývalý ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš je pár dní z vlády pryč. Svůj čas nyní tráví primárně prací pro hnutí ANO. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz se mimo jiné vyjádřil k prezidentským volbám i k demisi ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD). Své řekl také k údajnému mocenskému paktu, jenž by měl být mezi ním a prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ondřej Neff tuší, co nastane v USA poté, co Trump ohlásil odstoupení od „klimatické dohody“
K rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně tzv. Pařížské dohody o ochraně klimatu se vyjádřil na serveru Neviditelný pes publicista Ondřej Neff.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Návrh aktualizace záplavového území a aktivní zóny Brno
Pro lepší a účelnější zvládání povodní a omezení ztrát na lidských životech, zdraví a majetku a následné strategické rozhodování o realizaci a rozsahu opatření k ochraně před povodněmi je nezbytné znát rozsah potenciálně ohroženého území, tedy rozsah záplavového území, včetně aktivních zón záplavového území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Přebytek 82 milionů je důkazem dobré ekonomické kondice kraje
Celkové příjmy ve výši 18, 731 374 miliardy korun a celkové výdaje 18,649 129 miliardy korun - to jsou základní parametry hospodaření Jihomoravského kraje za rok 2016, který 1. června projednala krajská rada. Ta zároveň doporučila krajskému zastupitelstvu závěrečný účet za rok 2016 ke schválení. Kraj v loňském roce hospodařil s přebytkem 82,245 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Herman udělil cenu výtvarníku Pavlu Brázdovi
V ministrově zastoupení předala u příležitosti vernisáže laureátovy reprezentativní výstavy v Birminghamu cenu Artis Bohemiae Amicis náměstkyně pro řízení sekce živého umění Kateřina Kalistová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Rekonstrukce cesty z Pusteven by měla trvat do konce června
Pět kilometrů dlouhá Knížecí cesta, která spojuje obec Trojanovice s Pustevnami, se bude opravovat. Rekonstrukci oblíbené turistické spojnice chce z velké části zaplatit Moravskoslezský kraj. Krajští radní doporučili zastupitelům, aby na stavbu „přiklepli“ šestimilionovou dotaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Josef Mrázek: Chceme šťastný stát, a tak odmítáme důchodovou hloupost ministra Pilného a omyl pana Smrčky
Pan ministr měl být rád, že byl jmenován šéfem rozpočtu díky tomu, že umí trochu počítat, a nemusel prozrazovat svou zaostalost v oboru důchodových systémů. Ale nezdržel se, a tak uvedl v omyl pana Smrčku, který má stejně zcestné představy, a tak se článkem přihlásil k ministrovi s tím, že zajisté mají oba pravdu. Píšu již několik let články vysvětlující, proč je pravda docela jiná, ale tito pánové je nemusí číst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Česká pošta: K 1. červnu 2017 vzniklo čtrnáct nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2017 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 149 provozoven. K 1. červnu 2017 převedla dalších 14 provozoven. Celkem k tomuto datu fungovalo 345 pošt Partner. Každou desátou poštu v České republice tak již provozuje smluvní partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Útoky proti muslimům. V Německu zveřejnili poprvé data
Deník Die Welt informuje o nárůstu protimuslimských nálad v Německu. Jenom za první tři měsíce letošního roku došlo k více než dvěma stům útoků proti muslimům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zažívám šok z militarizace evropské politiky. Situace je horší než za studené války. I to padlo na elitní konferenci Meče a pluhy
REPORTÁŽ Vidět militarizaci evropské politiky je pro mě po všech těch slovech o konečném míru na starém kontinentě velký šok. Sdělil profesor z britské Univerzity v Kentu Richard Sakwa na bezpečnostní konferenci Meče a pluhy, které se zúčastnilo mnoho zahraničních expertů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Slavnostní start rally přilákal do centra Mostu velké i malé fanoušky
Řadu fanoušků všech generací přilákal v pátek v podvečer na centrální 1. náměstí v Mostě slavnostní start závodu The Most RALLY #2, který se jede v sobotu 3. června o mistrovské body už jako součást RI Okna Rallysprint série vypsané Autoklubem ČR. Zahájení motoristické akce tak navázalo na tradici předchozích dvou ročníků soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Výprask Donaldu Trumpovi z ČT. Do studia přišel americký ekonom a spustil...
Americký ekonom Jeffrey Sachs se v pořadu Interview ČT24 velmi zostra obul do amerického prezidenta Donalda Trumpa. Zároveň se hovořilo i o ekonomice USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Neúčast českých politiků na sjezdu by Posselta nepřekvapila
V případě, že by čeští politici nedorazili na sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení, nebyl by podle svých slov Bernd Posselt překvapen. Bere totiž ohled na české parlamentní volby. O jeho slovech informovala ČTK s odvoláním na jeho tiskovou konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Překonají Brontosauři loňský rekord? Za měsíc se začne odpočítávat 35 000 hodin
Minulý rok odpracovali dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus kousek přes 35 000 člověkohodin. I letos Brontosauři vyrazí zachraňovat orchideje, starat se o handicapovaná zvířata nebo značit turistické trasy na Ukrajině. Pro ty, kteří se chtějí k jednomu z největších dobrovolnických programů u nás připojit, je tu nabídku téměř 50 brontosauřích letních akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Praha podporuje nejprůchodnější variantu okruhu
Zhruba tři stovky lidí z Běchovic a z okolních městských částí přišlo v úterý odpoledne do místní tělocvičny diskutovat a poslechnout si aktuální informace k jedné z nejvýznamnějších chystaných dopravních staveb současnosti - dostavbě Pražského okruhu v úseku tzv. 511 a související výstavby přeložky silnice I/12. „Jsme tu s vámi proto, abychom si vás vyslechli, diskutovali s vámi a našli přijatelná řešení,” shrnula cíl setkání osobně přítomná pražská primátorka Adriana Krnáčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Oslavy svátku dětí v liberecké zoo
V sobotu 3. června se v liberecké zoologické zahradě uskuteční oslavy svátku dětí. Pro všechny, kteří tento den přijdou, si ZOO Liberec připravila spoustu kulturních, sportovních a rukodělných aktivit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Putin promluvil v Petrohradu o NATO a společném boji proti teroru
Severoatlantická aliance by měla v boji proti terorismu spolupracovat s Ruskem. Uvedl to alespoň ruský prezident Vladimir Putin. Domnívá se, že jinak bude teroristických útoků přibývat. O jeho slovech na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradu informovala agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Michal Fleischmann: APSV vyzývá Český rozhlas k respektu a férovému jednání
Prohlášení Asociace provozovatelů soukromého vysílání k novému názvu Českého rozhlasu na Vysočině
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Falta (SPR-RSČ): Inkluze a úpadek školství pod vedením ČSSD
Školství pod vedením odstupující ministryně Kateřiny Valachové (ČSSD) se nadále zhoršovalo. Statistika je vice než varující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Den s lékařským fyzikem představí středoškolákům nukleární medicínu, radioterapii a rentgenovou diagnostiku
S atraktivním oborem Radiologická fyzika, který lze studovat na katedře dozimetrie a aplikace ionizujícího záření Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI), se mohou středoškoláci seznámit ve středu 7. června 2017 na Dni lékařským fyzikem. Přednáškový program začíná v 10.00 hod. na adrese Břehová 7, Praha 1. Praktická cvičení jsou od 13.30 hod. Exkurze na vybraná specializovaná pracoviště v nemocnici v Motole, Na Homolce nebo v Thomayerově nemocnici proběhnou od 16.00 do 17.30 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Průzkum: Arnika posbírala prach po celé Praze. Ukáže se, zda obsahuje těžké kovy
Arnika v těchto dnech dokončila odběr vzorků prachu z interiérů 45 budov po celé Praze. Vzorky nyní Arnika ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze (VŠCHT) analyzuje a bude zjišťovat, jestli obsahují těžké kovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
To je na pováženou! Europoslanec Zahradil se zhrozil nad výrokem Merkelové o Britech a USA
ROZHOVOR „Anglosaský svět, kolébka demokracie, dvakrát v minulém století tahal Evropu z jejích vlastních průšvihů, u jejichž kořenů vždy stálo Německo. Jestli se teď USA a Británie od Evropy odtáhnou, nevěstí to nic dobrého,“ je zneklidněn v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslanec Jan Zahradil (ODS). Naznačuje i budoucí střet české politiky – mezi eurofederalisty a eurorealisty. „Ti první nás budou chtít zatáhnout do dluhové unie, kde budeme společně platit cizí dluhy, uprchlické unie, kde se budou přerozdělovat migranti, a antiamerické unie,“ obává se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Konferenci o dopravě hejtman otevřel problematikou financování silnic nižších tříd
Více než tři stovky delegátů, přes pět desítek přednášejících a aktuální otázky týkající se dopravy. To byl již 12. ročník konference s názvem Dopravní infrastruktura 2017, která se uskutečnila ve středu 31. května a 1. června a po 11 letech konání v Praze se přesunula do Litomyšle. Záštitu nad konferencí převzalo celkem dvacet jedna osob, mezi nimi i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Ten ve středu zahájil celou konferenci svým příspěvkem, ve kterém se dotknul problematiky financování silnic II. a III. tříd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sněmovna by podle výborů měla přijmout ústavní novelu o zbraních
Majitelé legálně držených zbraní by měli dostat právo zasáhnout v případě potřeby k zajištění bezpečnosti Česka. Vyplývá to ze stanovisek dvou sněmovních výborů k poslaneckému návrhu novely ústavního zákona o bezpečnosti. Po bezpečnostním výboru nyní doporučil schválení normy beze změn také ústavně-právní výbor. Nyní ji v dolní komoře čeká druhé čtení. Aby platila, musela by se pro ni v obou parlamentních komorách vyslovit třípětinová většina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Byl J. F. Kennedy zlatou legendou?
Před pár dny, 29. května 2017, by J. F. Kennedy dosáhl věku sta let, což se zdá nemožné, pokud má stále věčnou svatozář mládí. Sto let je zvláštní paradox: přestože všechno, co bylo řečeno a napsáno o mužích nejvíce ve světě medializovaných, vyvstává otázka, kdo byl vlastně J. F. K.?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Nebavit, nýbrž ubavit!
Oblíbené noviny pro vymývání hlav Metro přinesly zprávičku o výstavě v kině Světozor „s atmosférou motocyklových a automobilových závodů, které se konaly v 50. letech dvacátého století. Obecná podpora motorismu byla v souladu s jedním trendem té doby – zabavit lid za každou cenu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Volání po euru je volání po zničení ekonomiky, varuje Markéta Šichtařová. A předkládá důkazy
Ekonomka Markéta Šichtařová na svém blogu na serveru iDnes.cz napsala svůj vzkaz všem těm, kdo touží po euru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Štěch: Nejsem příznivcem nových parlamentních shromáždění
Předseda Senátu Štěch v Lublani na jednání Asociace evropských senátů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Reakce Českého rozhlasu na prohlášení APSV ze dne 1. 6. 2017
Sdružení soukromých vysílatelů APSV ve svém dnešním prohlášení neoprávněně napadlo Český rozhlas. Zdůrazňujeme, že Český rozhlas si počíná zcela v souladu s relevantními právními předpisy. Prohlášení generálního ředitele Českého rozhlasu Reného Zavorala:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Roman Budský: Klíčový vliv na chování dítěte v silničním provozu mají rodiče
Třináct usmrcených dětí při dopravních nehodách a 141 těžce zraněných v roce 2016. Důsledně prováděná dopravní výchova pomáhá. Silnice LK, a. s., podpořily dopravní hřiště v Libereckém kraji nákupem osmi dětských kol a tříkolky pro handicapované děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ODS: Vyberte si poctivou politiku, nebo cirkus
Ukázali jsme, jak bude vypadat naše kampaň v červnu. Možná jste už ve svém okolí viděli naše nové billboardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tři miliardy korun na infrastrukturu u Kvasin? Uvidí se, co řekne vláda
Na zlepšení veřejné infrastruktury v okolí průmyslové zóny Kvasiny na Rychnovsku by mohlo jít v dalších letech z veřejných peněz o tři miliardy korun víc proti plánu. Celkové náklady by tak činily šest miliard korun. V plánu jsou mimo jiné stavba nájemních bytů, posílení kapacit Policie ČR, výstavba obchvatů měst či nových chodníků. Navýšení peněz projedná v pondělí vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Dětem ze sociálně slabých rodin budou i v dalším školním roce zaplaceny obědy
Dvaašedesát škol z Libereckého kraje se v příštím školním roce zapojí do projektu potravinové pomoci. Podpořit může přes 1.200 dětí a žáků. Liberecký kraj tento týden podal na Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR projektovou žádost. Dětem ze sociálně slabých rodin se díky němu dostane školního stravování. Projekt bude Liberecký kraj realizovat už potřetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
TOP 09: Jaroslav Kořán byl člověk pevných morálních zásad
Prohlášení klubu TOP 09 a NEZ k úmrtí Jaroslava Kořána
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Policie řeší na veletrhu IDET v Brně krádež tlumiče k samopalu
Policie na zbrojařském veletrhu IDET v Brně vyšetřuje krádež tlumiče k samopalu. ČTK to řekla policejní mluvčí Andrea Cejnková. Podle serveru AKTU.cz však bylo ukradeno příslušenství k útočné pušce, která má větší účinek a dostřel než samopal. Letošní IDET na brněnském výstavišti dneškem končí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ERÚ: Společné prohlášení regulátorů zemí V4 ohledně rozdělení německo-rakouské nabídkové zóny
Společné prohlášení: Energetičtí regulátoři České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska litují, že nedávno oznámená dohoda o řízení přetížení mezi Německým a Rakouským regulátorem není v souladu s technickými limity propojené přenosové sítě a procesními standardy požadovanými novou evropskou legislativou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Pokračování dálnice D11 směrem na Polsko by se mohlo začít stavět na podzim
Ministerstvo dopravy jako speciální stavební úřad vydal stavební povolení pro pokračování dálnice D11 z Hradce Králové směrem na Smiřice. Aktuálně již probíhá na místě budoucí čtyřproudé dálnice archeologický průzkum a postupně bude předáváno staveniště k zahájení samotné výstavby. Stavební povolení tak dostala první dálnice z devíti prioritních staveb, kterým Evropská komise povolila výjimku z nového posuzování vlivu na životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Čapek a 60's aneb Šedesátky. Poslední premiéry sezony v MDP
Na prknech Městských divadel pražských se odehrají poslední premiéry letošní sezony. V Divadle Rokoko v sobotu 3. června poprvé diváci uvidí inscenaci Čapek režiséra Pavla Kheka a dramaturgyně Věry Maškové, mapující poslední chvíle života Karla Čapka a jeho boj se zbabělostí, fanatismem a zaslepeností. Druhou červnovou premiéru obstará hudební komedie Jiřího Janků a Petra Svojtky 60's aneb Šedesátky, připomínající inspirativní dobu 60. let 20. století. Poprvé se představí v Divadle ABC v sobotu 10. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Policejní dohoda s Vietnamem má zlepšit výměnu informací
Česko příští týden uzavře s Vietnamem dohody o policejní spolupráci a předávání odsouzených mezi oběma zeměmi. Česká strana si od dohody o policejní spolupráci slibuje zejména efektivnější výměnu informací, které si budou moct bez velkých formalit předávat přímo policejní orgány nebo celníci. Policisté a celníci také budou moct být vysíláni do druhého státu kvůli různým konzultacím. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí Ministerstva vnitra Ondřej Krátoška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice: Jean-Claude Juncker si nezaslouží čestný doktorát
Otevřený dopis rektorovi Karlovy univerzity
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Svoboda a zákaz kouření v restauracích
Svoboda znamená dobrovolnost, nenásilí. Můžete a nemusíte. Opakem svobody je násilí a donucení, kdy něco nesmíte nebo musíte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Končí veletrh obranného průmyslu v Brně. Vojenský analytik Koller přidává tato slova
V Brně se chýlí k závěru veletrh obranného průmyslu IDET 2017. Až do pátku si návštěvníci mohou prohlédnout různé zbraně, bojovou techniku i všemožné vybavení. Letos je k vidění obzvláště velké množství různých vozidel. Můžeme konstatovat, že IDET po řadě let opět ztěžknul.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
FN Brno: Profesor Smrčka se stal členem Chorvatské neurochirurgické společnosti
Přednosta Neurochirurgické kliniky FN Brno prof. MUDr. Martin Smrčka, Ph.D., MBA, se stal členem Chorvatské neurochirurgické společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Česku prý hrozí velký průšvih: Šest až sedm miliard možná vyletí oknem
Obchodní ředitel společnosti Kapsch v České republice Karel Černý bije na poplach. Na veřejnost začaly pronikat informace o tendru na správu mýta na českých silnicích. Pokud se tyto informace ukážou jako pravdivé, pak je podle Černého zaděláno na další obrovský průšvih za šest až sedm miliard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko jako země důchodců, kteří bojují o holé přežití
Musím pochválit Petru Procházkovou za výborný článek ve středečních Lidových novinách. Ruský prezident Vladimír Putin ví, že věkovou hranici pro odchod do důchodu je třeba zvýšit, ale bojí se toho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Bílý Evropan může za všechno
Minulý týden prý zahynulo na poušti na severu Nigeru pár desítek tamních obyvatel, prý na cestě do Evropy. Otázkou je, zda ty osoby můžeme vůbec přivandrovalci nazývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
První pražský primátor Kořán skvěle překládal americké autory, v politice se jen mihl
Díky Jaroslavu Kořánovi se čeští čtenáři mohli seznámit s řadou stěžejních děl moderní americké literatury, přeložil knihy Kurta Vonneguta, Henryho Millera nebo Charlese Bukowského. Překladatel a scenárista, který se během normalizace ocitl v nemilosti, zůstává v paměti také jako spoluzakladatel Občanského fóra a první pražský primátor po listopadu 1989. Později vedl českou edici časopisu Playboy a nakonec se vrátil k umění. Dnes zemřel, bylo mu 77 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Branislav Fábry: Európska epidémia militaristického šialenstva
V posledných rokoch je čoraz jasnejšie, že Slovensko a celá Európa sa vydali na cestu silnej podpory militarizmu. Väčšina politikov a médií úplne stratila zmysel pre mieru a v súlade s prianiami Washingtonu volá po neustálom navyšovaní výdavkov na zbrojenie a po agresívnej politike vo svete, najmä na Blízkom východe. Došlo to tak ďaleko, že militarizmus sa stal „vyznaním viery“ mnohých politikov a médií. Naopak, tí, ktorí nesúhlasia, sú vnímaní ako verejní nepriatelia a pacifizmus alebo odpor voči základniam NATO je často nálepkovaný ako „extrémizmus“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Byl to Francouz, Angličan, Němec, píšou média. A pak se objeví jméno teroristy a všichni vědí, že to byl muslim! Na bezpečnostní konferenci v Plzni bylo živo
REPORTÁŽ Migranti se nikdy neztotožní se zemí, ve které momentálně žijí. Přišli sem za prací a za lepším, ale hostitelskou zemí hluboce pohrdají a považují západní Evropu za dekadentní, úpadkovou společnost. Tato tvrdá slova uvedl v Plzni na bezpečnostní konferenci Frakce Svobody a demokracie Evropského parlamentu, ředitel Institutu Václava Klause, arabista Jiří Weigl. Nyní tady máme jedovaté plody multikulturalismu, který je podle něj politicky korektním apartheidem. A Petr Bystroň k tomu dodává, že největší bezpečnostní riziko pro svět je Německo, kde je problém s korektností i v médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
SOČR: „Vzkříšení“ jako tečka za oslavami SOČRu
Jubilejní 90. koncertní sezona rozhlasových symfoniků vyvrcholí ve Dvořákově síni Rudolfina v pondělí 19. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Spotřebitelé jsou dvojí kvalitou klamáni, uvádí právní studie
Závěry odborné studie, kterou nechala vypracovat europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD) právníky Univerzity Palackého na téma dvojí výrobků, představili dnes její autoři v Olomouci v rámci kulatého stolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Klausův Jakl se rozepsal o multikulturní výchově, jen trochu jinak, než bývá zvykem
Někdejší spolupracovník Václava Klause Ladislav Jakl se rozepsal o multikulturní výchově v České republice. Vzal to ovšem z jiného konce, než bývá obvyklé. Poradil muslimům, co všechno by se měli naučit, pokud chtějí žít v české společnosti a zapadnout mezi nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Realisté Petra Robejška chtějí do kampaně vložit 90 milionů
Strana Realisté vytvořená kolem politologa Petra Robejška hodlá v kampani pro volby do Sněmovny využít celý zákonný limit 90 milionů korun, pokud se jí podaří získat dostatek sponzorů. Při spuštění kampaně to dnes novinářům řekl volební manažer strany Daniel Bartek. Uskupení, které vzniklo loni na podzim, finančně podporuje ze soukromých zdrojů spolumajitel skupiny Penta Marek Dospiva, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Volič a zákonodárce
Hlavním zájmem téměř všech poslanců (zákonodárců) je, aby v následujícím volebním období seděli v lavicích vládních stran. Ekonomické prebendy jsou důležité i pro většinu politických stran. Kriteriem je spokojenost voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Doležal (TOP 09): K parku OSN přistupujeme odpovědně a odborně
Správa věcí veřejných je často o zvažování té nejlepší varianty z několika nedobrých variant. Jde o komplexní problematiku, do které vstupuje velké množství vnějších faktorů, se kterými se často nedá vůbec nic dělat. Nejsložitější je pak problematika veřejného prostranství a zeleně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Úřadu vlády chybí v návrhu rozpočtu peníze na výzkum i na novou fasádu
Úřad vlády považuje za nedostačující částku zhruba 1,16 miliardy korun, se kterou by měl podle úvodního návrhu ministerstva financí (MF) hospodařit v příštím roce. Mluvčí vlády Martin Ayrer ČTK sdělil, že Úřadu vlády by chyběly peníze na výzkum, vývoj a inovace, ale také na opravu vnějšího pláště Strakovy akademie, v níž mimo jiné pravidelně zasedá kabinet. Úřad vlády plánuje začít s opravou vnějšího pláště a oplocení budovy letos v září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
SŽDC: Pravidelná změna jízdního řádu od 11. června 2017
Správa železniční dopravní cesty připravila od neděle 11. června pravidelnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy 2017 na celkem 70 tratích s pravidelnou dopravní obsluhou i na dráhách s nostalgickými a výletními vlaky. Stalo se tak na základě žádostí dopravců a krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Kraj navazuje spolupráci se Zakarpatskou oblastí
Novou formu mezinárodní spolupráce navazuje vedení kraje. K současným zahraničním partnerům by mohl přibýt Ťačivský rajón v ukrajinské Zakarpatské oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Je důležité, že se nám daří promítat výsledky ekonomického růstu do životní úrovně obyvatel
Dnešní zpřesněný odhad HDP potvrdil dřívější dobré zprávy. Podle Českého statistického úřadu vzrostl meziročně v prvním čtvrtletí hrubý domácí produkt o 2,9 procenta a o 1,3 procenta ve srovnání s předešlým čtvrtletím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
SDP: Pohledávky za černými pasažéry
Bezmála 380 autobusů. Taková je hodnota pohledávek za černými pasažéry vůči dopravním podnikům za poslední 3 roky. Černí pasažéři neubývají a pohledávky za nimi každoročně rostou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): „To se nám to hoduje, když nám půjčují….!“
Nedávno jsem si vzpomněl u televize na tento slavný výrok feldkuráta Katze. Ten si také půjčoval od všech kolem, půjček si užíval, ale dluhy nevracel...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Festival totální demence, píše o Česku Jaroslav Plesl
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl napsal pár řádek o dění v Česku v posledních pár dnech. Především při pohledu na sociální síť Facebook Plesl dochází k závěru, že prožíváme cosi jako festival demence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud zamítl stížnost MČ Praha-Suchdol ad. proti rozhodnutí soudu o žalobě proti Praze ohledně Pražského okruhu
Ve čtvrtek 25. května 2017 zamítl Nejvyšší správní soud (NSS) kasační stížnost MČ Praha-Suchdol a dalších šesti částí hlavního města a čtyř obcí proti rozsudku Městského soudu v Praze z 26. února 2016, který zamítl jejich žalobu ve věci údajné nezákonnosti přijetí aktualizace Zásad územního rozvoje přijaté zastupitelstvem města Prahy v roce 2014. S konečnou platností končí tato žaloba snažící se zastavit plánovanou výstavbu částí Pražského okruhu známých pod čísly 518 a 519.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čulík znovu ostře kritizuje český národ: S hrůzou zjišťuji...
Šéfredaktor serveru Britské listy Jan Čulík si na kus řeči pozval profesora české literatury Jiřího Holého z Univerzity Karlovy. Ten poukázal na antisemitské prvky v dílech českých literárních titánů. Čulík prý s hrůzou zjistil, jak se někdejší antisemitismus promítá do dnešního odporu Čechů proti „jinakosti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
GDELS podepsala dohodu s pěti českými podniky v souvislosti s výběrovým řízením na nová pásová obrněná vozidla
Vláda České republiky plánuje nahradit starší pásová obrněná vozidla ve výzbroji AČR moderními bojovými vozidly pěchoty. Jako jeden z potenciálních kandidátů pro tento akviziční projekt bylo vybráno i moderní pásové obrněné vozidlo ASCOD společnosti General Dynamics European Land Systems (GDELS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Dominik si odložil, my budeme počítat
Dominik Feri, hvězdička TOP 09, vydal na sociálních sítích přehled peněz, které do EU posíláme a kolik čerpáme. Zapomněl k tomu však dodat, co to ve skutečnosti znamená. Tomáš Pajonk proto začal počítat…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sobotka je teflonový nudný panák. Babiš je nejúspěšnější havlista, s Putinem a Orbánem nemá nic společného. Klausův spolupracovník hovoří
ROZHOVOR „Srovnávat Babiše s Orbánem nebo Putinem je urážkou Orbána a Putina. On s nimi nemá nic společného. Oni jsou vybudovaní politikové, kteří sledují obhajobu zájmů svých zemí, jakkoliv si o tom můžeme myslet své. Babiš si z České republiky udělal pouze jednu z divizí svého Agrofertu,“ říká bývalý europoslanec ODS a člen správní rady Institutu Václava Klause Ivo Strejček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Média do politiky patří, jen podnikající politici s médii by si měli dát pauzu
Ať už debata v Bruselu o stavu médií v Česku skončila tzv. do nikam..., tvrdí někteří. Není to tak úplně pravda, resp. není to důvod k radosti ani pro dotčeného pana Babiše, ani pro nás občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Slušně placení pseudonovináři nám líčí nevychované Američany jako vzory a Rusy jako nebezpečné tvory... Europoslanec Kohlíček se rozjel
ROZHOVOR „Bohužel, naše veřejnost na základě kampaně sdělovacích prostředků interpretuje vládní krizi jako výraz mstivosti Miloše Zemana v kombinaci s jeho podporou Andreje Babiše. Domnívám se, že důvěra v hlavu státu bude po výkyvu v dalších měsících opět stoupat,“ míní europoslanec Jaromír Kohlíček (KSČM). V rozhovoru ParlamentníchListů.cz rozebral také některá zahraničněpolitická témata. „Česká republika se stala průchozím domem pro tisíce migrantů směřujících do Německa. Přirozeně tito lidé vybaveni velkým sebevědomím a výpočetní technikou nevzbuzují mnoho sympatií u našich obyvatel. Politici EU, kteří nás obviňují z xenofobie, ovšem naprosto selhali,“ říká třeba k otázce migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Trump odstoupil od klimatické dohody. Už se nebudete Americe smát, vzkázal světovým politikům
Spojené státy americké odstoupily od klimatické dohody z Paříže podepsané v roce 2015. Prezident Donald Trump oznámil, že je pro jeho zemi neúnosně drahá, a pokud mají další země zájem, je připraven vyjednávat o nové dohodě, která bude spravedlivější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pilného důchodci makající se sekačkou. Diletanti, co se hrozí schodku. Z hrušky dolů, velí odborářský makroekonom Šulc, který má důchody zmapované na půl století dopředu
ROZHOVOR Důchodový systém nemá důvod se hroutit, leda by došlo k závratnému nástupu digitalizace, která by ze dvou až tří milionů osob udělala nezaměstnatelné. To v reakci na slova ministra financí Ivana Pilného o důchodcích, kteří budou muset pracovat, protože na penzi pro ně nebude, tvrdí makroekonom ČMKOS Jaroslav Šulc. Vládní koalici vyčítá, že svou více než tříletou práci dokázala z valné části za tři týdny znehodnotit. V blížících se volbách tak kýbl lží, který na sebe ČSSD a hnutí ANO lijí, převáží nad tím, že lidé u nás mají nyní nejvyšší reálné příjmy v historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Starosta Čižinský jde proti výstavě Body. Vystavená lidská těla chce pohřbít
Starosta Prahy 7 Jan Čižinský z KDU-ČSL se postavil proti výstavě Body, kde jsou k vidění lidské ostatky. On si myslí, že by měly být pohřbeny jako těla jiných zemřelých cizinců. A to i přesto, že se k tělům nikdo nehlásí. Hovořil o tom v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál, v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Mezičtvrtletní růst HDP byl 1,3 %
Zpřesněný odhad potvrdil výsledky předběžného odhadu HDP. Hrubý domácí produkt byl v 1. čtvrtletí o 1,3 % vyšší než v předchozím čtvrtletí a meziročně se zvýšil o 2,9 %. K růstu české ekonomiky přispěla zahraniční i domácí poptávka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra