Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.381x, což odpovídá cca 124.237-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Konec s migranty, rozhodla vláda. Česko už na základě unijních kvót nepřijme žádného
Česká republika na základě unijních přerozdělovacích kvót nepřijme už žádné migranty z Itálie a Řecka. Novinářům to po dnešním jednání kabinetu řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Vláda systém kvót označila za dysfunkční a ke svému kroku se rozhodla i na základě zhoršené bezpečnostní situace, dodal. Ministerstvo vnitra bude připravovat obranu pro případné řízení, které by mohla kvůli nedodržování závazku vyvolat Evropská komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Osobnosti SMART CITY v České republice nominovány
V Praze se uskutečnilo jednání odborné poroty národní soutěže CHYTRÁ MĚSTA PRO BUDOUCNOST. Organizátoři soutěže představili porotě obsah přihlášených projektů a plán koordinace soutěže z MMR jako jeden z nástrojů standardizace SMART CITY řešení v České republice. Setkání členů poroty se zúčastnili zástupci MMR, MPO, Svazu měst a obcí, Hospodářské komory a dalších expertů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Moravská národnost u soudu
Dne 5. 6. 2017 podal spolek Moravské srdce jako žalobce ke Krajskému soudu v Brně žalobu na hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka i Zastupitelstvo kraje proto, že Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva Jihomoravského kraje nemá zástupce největší národnosti moravské vedle národnosti české.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dolejš (ČSSD): Trumfovým esem ČSSD je L. Zaorálek
Výsledky aktuálních průzkumů nelze podceňovat. Trendy z nich vyplývající jsou pro ČSSD alarmující a měly by být brány jako jasná výzva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hana Lipovská: Prvních čtrnáct ztracených let řecké ekonomiky
Předseda Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem na počátku letošního roku prohlásil, že se řecká ekonomika zotavuje rychleji, než kdokoli očekával.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: ČNB nemusí nikam pospíchat
V pátek statistický úřad potvrdil, že česká ekonomika byla v úvodu roku ve velmi dobré kondici. HDP i po zpřesnění skutečně vzrostl o téměř tři procenta a zasloužila se o to spotřeba domácností spolu s exportem na jedné straně a zpracovatelský především automobilový průmysl na straně druhé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Elektřina v nízkém napětí zlevnila, plyn mírně zdražil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 22. týdnu uzavřeno 15 kontraktů na dodávku 30,3 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 15 milionů korun. Cena zemního plynu mírně vzrostla, elektřina v nízkém napětí zlevnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jaromír Tasáry: Já, dítě přivandrovalce
Já, dítě přivandrované matky ze Slovenska, jsem se narodil v Čechách v Sudetech. Od malička jsem byl brán jako občánek Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ramadán, poteče spoustu krve. Londýn byl teprve začátek, uvádí publicista i s důkazy
Jiří X. Doležal v komentáři pro Reflex.cz varuje, že trojicí útoků v Británii masakr teprve začíná. Měli bychom počítat s tím, že teroristé během svého muslimského ramadánu, budou chtít prolít mnohem víc evropské krve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Češi nejsou mezi oběťmi sobotního teroristického útoku v Londýně
Mezi oběťmi ani zraněnými po sobotních teroristických útocích v Londýně nejsou Češi. ČTK to dnes řekla mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová. Úřad současně doporučil českým občanům v Londýně, aby se do odvolání v britské metropoli vyhýbali místům s vysokou koncentrací lidí a oblastem, kde teroristé útočili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Táňa Fischerová: Žasnu nad tím odporem proti neziskovkám, které bojují za lidská práva. To po revoluci nebylo
Každý člověk by se měl snažit udělat něco navíc a pomáhat s tím, aby se společnost měnila k lepšímu. V rozhovoru s ČTK to řekla herečka, předsedkyně Českého helsinského výboru (ČHV) a bývalá politička Táňa Fischerová, která v úterý oslaví 70. narozeniny. Sama se snažila a snaží prosazovat ideály lepší společnosti ve všech profesích, v nichž působila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vzpoura proti Sobotkovi: Jihočeskou kandidátku opustil její lídr. A nejen on
Volební kandidátku jihočeské sociální demokracie opustil její lídr Stanislav Mrvka. Stejně tak učinili i Jindřich Florián a Josef Eigner. Všichni reagovali na vyškrtnutí bývalého hejtmana a předsedy jihočeské ČSSD Jiřího Zimoly. Právě Zimola odstoupení Mrvky potvrdil ČTK. Na uvolněná místa v kandidátce se nyní posunou náhradníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Zajištění peněz státem a likvidace firem
Vysoká škola Karla Engliše v Brně zpracovala z podnětu Regionální hospodářské komory Brno problém zajištění peněz na účtech podniků rozhodnutím státu. Při vyšetřování údajných daňových, dotačních či trestních deliktů dochází ke střetu zájmu státu na objasnění nezákonného jednání a práva na podnikání či jinou hospodářskou činnost. Státní orgány mohou uplatnit opatření, která mají tvrdý dopad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petice proti zastavění náměstí OSN
Touto peticí žádáme, aby byla zachována stávající rozloha parku na veřejném prostranství náměstí OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Odstávka provozu datové sítě České pošty
Od soboty 10. 6. 2017 od 22:00 hod až do neděle 11. 6. 2017 do 7:00 proběhne odstávka datové sítě České pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Česká televize překonala další hranici šílenství
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Muslimové v Británii kvůli útokům zuří, ujišťují jejich VIP zástupci
Muslimové ve Velké Británii odsuzují teroristické útoky a snaží se bránit radikalizaci svých souvěrců. Nezávisle na sobě v tomto duchu promluvili vrchní velitel londýnské Metropolitní policie do roku 2013 Dal Babu a britská konzervativní politička a baronka muslimského vyznání Sayeeda Hussain Warsi. Oba tvrdí, že teroristé se nechovají jako muslimové. Chovají se prostě jako zločinci a k jako takovým je k nim třeba přistupovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Autorka Harryho Pottera tvrdě sjela Donalda Trumpa
45. prezident USA znovu ukázal, že umí vystupovat asi tak stejně jemně jako slon v porcelánu. Tím, jak se vyjádřil k teroristickému útoku na London Bridge, prý proti sobě dokázal poštvat takřka celé britské ostrovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Panika v ČSSD, Sobotka to má spočítané. Úspěch ve volbách? Tomu už nikdo nevěří, zaznívá
V sociální demokracii se šíří panika, přiznávají někteří sociální demokraté. Pád preferencí strany nezastavilo odvolání Andreje Babiše ani otevřený spor s prezidentem Milošem Zemanem. A už zbývá jen pár měsíců na to, aby se podařilo zvrátit propad voličských preferencí. Proto znovu nastupuje ministr vnitra Milan Chovanec s ostrou protiimigrační rétorikou a vláda s předvolebními dárečky v podobě dvou tisícovek zdravotním sestrám, za které si tentokrát nemůže připisovat zásluhy Andrej Babiš jako vždycky v minulosti, protože už není členem kabinetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Věříš v islám? Tak táhni. Článek, který byl zcenzurován
Člen politické strany Patrioti Leoš Prokeš napsal článek, v němž natvrdo prohlásil „Věříš v islám? Tak táhni!“ A umístil ho na blog iDnes.cz. Za dvě minuty se nestačil divit. Text zmizel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Aktivních lidí je v současné době opravdu potřeba
Vstoupila moderátorka Tina Pletánková do politiky? „Jsem podporovatelka Strany Soukromníků,“ říká populární moderátorka a bývalá rosnička televize Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Najděte svou žábu na prameni a podívejte se, kde sedí další
Nová verze mobilní aplikace BioLog nejen umožňuje každému zaznamenávat přímo v terénu pozorování rostlin, živočichů a hub, ale zároveň ukazuje, jaké další druhy byly už v okolí spatřeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Prosazujeme radikální změnu politického systému
Přímá demokracie, referendum, osobní, hmotná a trestní odpovědnost politiků a jejich odvolatelnost je jediná cesta z politické krize všech koaličních vlád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Je to opravdu povedená koalice
Koalice Starostové a nezávislí a KDU-ČSL, podpora vědy Křesťanskými demokraty? Opět Herman, nyní i s Bělobrádkem k sudetskému landsmančaftu, chybí sebereflexe a poučení z minulosti. Kdo je viníkem teroristických útoků?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VoZP se prezentovala mezi tanky, kanóny a dělostřeleckou technikou
Oblohou nad Vojenským technickým muzeem v Lešanech prolétají stihačky Jas 39 Gripen. „Uniformovaní“ muži, kluci i malé slečny stojí v pozoru při tónech naší státní hymny. To je, filmově řečeno, úvodní scéna Zahájení 22. sezony VTM v Lešanech v sobotu 27. 5. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Izrael to Arabům natřel a zachránil svoji existenci
Šestidenní válka v roce 1967, od jejíhož začátku zítra uplyne 50 let, byla jednoznačně obrannou akcí Židovského státu, kterému jeho sousedé hrozili likvidací. Egyptský prezident Násir chtěl Židy naházet do moře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zahradníček (TOP 09): Pro nejlepší volební výsledek udělám maximum
Vítám každý dobrý nápad, každou pomoc, každou možnost, jak efektivně zviditelnit všechno to, co se nám jako TOPce v kraji daří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tak na tohle si zvykat nebudu! Český právník se rozplakal nad scénou z Londýna. Žumpa ČT, Gabal...
Server Mail Online přinesl drastické záběry z poslední teroristické akce v Londýně. Je to opravdu velmi smutný pohled. Mnozí lidé říkají, že bychom si na podobné záběry měli zvyknout, protože je teď uvidíme častěji. Právníci Klára Samková a Tomáš Tyl však dávají důrazně najevo, že si na podobné hrůzy odmítají zvykat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Cizí kultury nás obohatí. I muslimové, opakuje expert, kterému za článek „Tahle země není jen pro Čechy“ hrozili smrtí
Když se historik Matěj Spurný vyjádřil k migraci v textu s názvem „Tahle země není jen pro Čechy“, dočkal se prý i výhrůžek smrtí. Přesto si trvá na svém. Lidé jiných kultur nás podle jeho názoru mohou obohatit, přičemž to podle něj jednoznačně platí i o muslimech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rais (ANO): Perný týden ministryně Valachové aneb školství pod kuratelou ČSSD
Ve stínu vlastní demise – nedemise má za sebou Kateřina Valachová z ČSSD další týden ve funkci ministryně školství. A nebyl to týden jednoduchý – bohužel jak pro ni, tak především pro naše školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Růst ekonomické aktivity byl na začátku letošního roku mírně nad prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o HDP za 1. čtvrtletí roku 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dny pozemního vojska Bahna – událost, kde vojáci ukážou techniku a odrazí útok protivníka
Příznivci vojenské historie a fanoušci Armády České republiky se opět sejdou na Dnu pozemního vojska Bahna 2017 v sobotu 10. června od 9 do 17 hodin. Akce se koná v prostoru Zadního Bahna u Strašic na Rokycansku, v bývalém vojenském újezdu Brdy. Armáda České republiky zde představí řadu činností vojenských profesionálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Noviny: Zeman vynechá jih Vietnamu, je tam vlhko. Jako jediný může kouřit v letadle
Prezident Miloš Zeman vyrazil na návštěvu Vietnamu. Ze zdravotních důvodů je však jeho program upraven, neúčastní se ekonomického fóra v Saigon Rex Hotelu. Tamní klima by bylo pro prezidenta příliš zatěžující. Informují o tom Lidové noviny, jenže v pondělním vydání dodávají, že Zemanovo zdraví je zřejmě natolik pevné, že smí kouřit ve vládním leteckém speciálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Teror v Londýně je zase pouze čekáním na další
Necelé dva týdny po masakru v Manchesteru, který byl největším teroristickým činem v Británii od roku 2005, zažila Velká Británie další teroristický útok. V metropoli Londýně zaútočili teroristé s dodávkou a noži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Máte na to koule?“ Je čas být drsní, píše novinářka z Británie: Uvěznit, deportovat, zavírat lidi i mešity
Britská novinářka Katie Hopkinsová dlouhodobě vyzývá vládu, aby přitvrdila v oblasti migrační politiky. Její komentář k teroristickému útoku v Londýně je ještě víc nesmlouvavý než obvykle. Vůči mainstreamovým politikům i médiím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Otázka: Máte něco proti uprchlíkům? Odpověď: Ano, kulomety a granáty.“ Pokuta pro starší paní z Berlína činí 1350 euro
Žertování by ve svobodné demokratické společnosti nemělo být omezováno žádnými mantinely. O tom, že tento předpoklad platí v dnešním Německu spíš jen teoreticky, se minulý týden přesvědčila starší žena z Berlína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Už se semkli? Zdeněk Zbořil po teroru: Politici, vy obchodníci se smrtí. Lžete, až se vám od huby práší. Zoufalci, může vás smést revoluce
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Otrlí politici, kteří se nestydí chovat až neuvěřitelně cynicky! „Už dlouho to nejsou jen „obchodníci s deštěm“, jak jsme na PL nedávno četli v nějakém komentáři čtenáře, ale také i „obchodníci se smrtí“.“ Doktor Zdeněk Zbořil už se v souvislosti se sobotním útokem v Londýně obává, aby beznadějná neschopnost, často motivovaná hrabivostí, nevyvolala hysterickou „revoluční“ reakci, „která smete z politické scény nejen ty současné zoufalce, ale i zbytky něčeho, čemu už dnes s velkým studem říkáme občanské svobody.“ Politolog se zamýšlí také nad tragickými čísly ČSSD a preferencemi dalších politických stran. A kdo komu vykrádá volební program? To je asi jedno, protože po volbách bude všechno jinak. „Prvními oběťmi jakýchkoli voleb není nikdo jiný než voliči,“ konstatuje Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Státní podnik Povodí Vltavy partnerem Primátorek
Tak jako každoročně, i letos byl státní podnik Povodí Vltavy hrdým partnerem tradičních veslařských závodů - Primátorek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Novotný (Svobodní): Hele, kámo, Uber (regulací)
Tenhle článek je věnován všem, kteří se potřebují odněkud někam dostat. Bude se zabývat individuální veřejnou dopravou. Laicky jde o taxi, uber, spolujízdy atd, atd… Abych dokreslil situaci, jdu na to přes peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Odmítnutí nesystémových kvót je jediné správné řešení
Prohlášení ministra vnitra k odmítnutí systému kvót
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Temelín navštívili cizinci z rekordního počtu zemí
Z devatenácti států přijeli návštěvníci v květnu do Jaderné elektrárny Temelín. Jde o nejvyšší počet zemí, ze kterých lidé během jednoho měsíce k jihočeské elektrárně přijeli. Většinou šlo o turisty, ale nechyběli ani odborníci. Včetně tuzemských turistů navštívilo během května Temelín 4772 lidí, od začátku roku pak 12 312.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Režisér Magnusek: Můj otec bydlel na internátu na pokoji s Kajínkem. Po všem, co mi o něm řekl...
ROZHOVOR „Proč ČSSD ztrácí? Abych řekl pravdu, zcela tomu nerozumím. Jedním z důvodů může být i to, že se chtě nechtě loučí s řadou svých vlastních osobností, které jsou v regionech oblíbené,“ tvrdí předseda Obce českých spisovatelů a režisér Tomáš Magnusek. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se zamýšlí i nad tím, proč všichni vyhodili Andreje Babiše z kola ven, přesto jeho hnutí ANO voliče výrazně neztrácí. „Lidi nejsou zcela hloupí a vědí, že nejspíš Babiš nebude nějakým absolutním svatouškem. Jen je pro ně v tuto chvíli menší zlo než třeba Kalousek a jiní. Myslím, že Donald Trump jednou řekl: ‚Neptejte se mě, jak jsem vydělal první miliardu.‘ A to mírně s tím Andrejem Babišem souvisí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Zápis z jedenáctých Rozmluv na Hanspaulce o módním heslu Průmysl 4.0
Ve středu 31. května 2017 se v prostorách hanspaulského zámečku konalo další setkání v sérii Rozmluv na Hanspaulce. Bylo to setkání dvaceti vybraných ekonomů formou výměny názorů na dané téma bez předem připravených textů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Nebojujeme o pozice ve Sněmovně, ale o programové cíle
Realisté na Žofínském ostrově představili svou volební kampaň za účasti mentora a lídra Realistů Petra Robejška a hlavního manažera kampaně Daniela Bartka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce a Policie ČR budou intenzívněji spolupracovat
Ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) Ing. Martin Klanica a policejní prezident genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý ve čtvrtek podepsali dohodu o spolupráci, která přináší novou vyšší kvalitu stávajících vztahů obou institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Fiedler: Semknutá Evropa bude čekat na další teroristický útok
Opakování útoku (resp. další teroristický útok) v Londýně na sebe nedalo dlouho čekat. Politická korektnost a semknutí se okolo tradičních hodnot tradičně (podle očekávání) nezabralo a islámský terorismus slaví další smutné dílčí vítězství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Británie je vděčná Čechům za projevy solidarity po útoku
Británie je Čechům vděčná za projevy solidarity a podpory, které vyjadřují po teroristickém útoku v Londýně. ČTK to dnes sdělila britská velvyslankyně v Česku Jan Thompsonová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti: Smart cities v Praze? Nechceme další Opencard
V reakci na představení konceptu Smart Prague na dnešní tiskové konferenci pořádané Operátorem ICT za účasti primátorky Krnáčové zpracoval zastupitelský klub Pirátů alternativní koncepci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
HK ČR a ČESMAD: Rozhodnutí Evropské komise je výsměch českým dopravcům. Zrušte opatření, která ničí jednotný trh
Za výsměch českým podnikatelům působících v přepravě označují Hospodářská komora a ČESMAD Bohemia rozhodnutí Evropské komise zmírnit požadavky některých států na minimální mzdu řidičů kamionů. Ta dala sice za pravdu Hospodářské komoře České republiky a ČESMAD Bohemia, které v Evropě iniciovaly boj proti opatřením, jimiž chtějí staré členské státy EU vytlačit ze svých silnic české dopravce. Zmírnění podmínek regulujících podmínky přepravy ze zahraničí se ale týká jen v součtu tří dnů měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chtějí nás zabít. Všichni muslimové jsou náchylní k tomu, aby se stali teroristy. Zde je pět bodů, jak porazit islámský terorismus. Světoznámý znalec islámu promlouvá
ROZHOVOR Jeden z nejznámějších světových exmuslimů, odpůrců a znalců islámu, Ali Sina, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz říká, že islám je náboženství, které vyzývá muslimy k terorismu. Ali Sina navrhuje pět bodů, jak porazit islámský terorismus. „Multikulturalismus je pohroma. V mixu s islámem je to katastrofa. Pokud teď nezastavíme islám, tato multikulturní utopie pouze přinese více smrti, případně povede k občanské válce,“ varuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Žádné dluhy k jiným kontinentům nemáme, zaznělo důrazně z Maďarska. Řeč byla i o Trumpovi, Rusku a islamizaci
ROZHOVOR Maďarsko nemá žádný dluh vůči lidem z ostatních kontinentů. Podle Viktora Orbána aliance není potřeba. Shoduje se tak podle Endre Simó, zakladatele Maďarské společnosti pro mír, shromažďující řadu významných lidí, s názorem Donalda Trumpa, kterému však není dovoleno dostát svým slibům. Kdo naříká nad křivdami minulosti, zapomene na potřeby současnosti, uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Simó. Cituje aktuální stanovisko své organizace k Hedvábné stezce a Euroasijské hospodářské unii a lituje toho, že někteří chtějí prosazovat globalizaci a odmítají normalizovat mezinárodní vztahy, zvláště Ruska a USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Klíčové společnosti skupiny Český aeroholding dosáhly v roce 2016 provozního zisku ve výši 4,3 miliardy korun
V roce 2016 dosáhly klíčové společnosti skupiny Český aeroholding* (ČAH) provozního zisku (EBITDA**) ve výši 4,3 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o 5 %. Na hospodaření skupiny se pozitivně projevily vyšší výnosy z leteckého obchodu a z odbavení letadel, ale i z komerčních služeb jako je pronájem prostor či parkování. V tomto trendu pokračuje i první čtvrtletí letošního roku, kdy hrubý provozní zisk meziročně stoupl o 15 % na 918 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Normalizace našich dnů…
Teprve v pokročilejším věku jsem se dozvěděl, že jsem své mládí prožil v období normalizace. Byl to oficiální termín pro nápravu rozvratu způsobeného Pražským jarem. Vývoj politické situace byl nazván krizovým a bylo z něj vyvozeno poučení, které bylo shrnuto do svěžího dílka „Poučení z krizového vývoje“. To se stalo obdobou jiného svěžího dílka pojmenovaného „Kladivo na čarodějnice“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda vyslyšela požadavek krajů. Uvolní finanční prostředky v sociálních službách a ve zdravotnictví
Kraje vítají rozhodnutí vlády z 31. května 2017 o uvolnění 1,162 mld. korun na navýšení platů sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách o 23 procent a nepedagogickým pracovníkům ve školství a pracovníkům v kultuře o 9,4 procenta. Vláda tak vyslyšela požadavek Asociace krajů ČR, která o finanční prostředky na zvýšení dlouhodobě usiluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Podporujete terorismus. Končíme s vámi, sdělil Kataru Egypt a další arabské země
Spojené arabské emiráty, Sáudská Arábie a Bahrain přerušili diplomatické vztahy s Katarem kvůli jeho údajné podpoře terorismu. K podobnému kroku se odhodlal i Egypt, informuje CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Kolik masakrů v Evropě bude ještě třeba ke změně politiky?
Oddělit islámské teroristy od režimů v Saúdské Arábii nebo Kataru sice lze, ale jen za předpokladu, že bude akceptován „rozdíl“ mezi těmi, kdo bojují a vraždí, a těmi, kdo „jen“ financují a inspirují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dva přistěhovalecké klany si daly po čuni. V tomto německém městě je to prý na denním pořádku
Pozornost celé Evropy po teroristických útocích v Manchesteru a Londýně směřuje na Velkou Británii. Poklidný život původního obyvatelstva je však ohrožován i v dalších zemích. V pátek večer se stal svědkem brutální rvačky migrantů německý Gelsenkirchen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Situace v oblasti lidských práv se na Kubě nezlepšuje
Pavel Telička pořádá bruselskou konferenci. Zaměří se na lidská práva a demokracii na Kubě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj má svých třicet tři MLSů
Medovinu, cheesecaky, dobrý chléb nebo přírodní sýr. Tyto a další chutné výrobky přihlásili soutěžící do XI. ročníku soutěže o nejkvalitnější potravinářské výrobky. Produkty výherců se tak od středy 31. května, kdy se uskutečnilo na pardubickém zámku slavnostní vyhlášení, mohou pyšnit značkou MLS Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Berete peníze od vrahů, žaluje Tereza Spencerová. Po teroru v Londýně odkrývá temnou souvislost
Tereza Spencerová se domnívá, že rozdíl mezi vrahy z Londýna a vládci v Saudské Arábii a Kataru je jen v tom, že první zmíněná skupina přímo prolévá krev, zatímco druhá skupina toto prolévání krve platí. V textu pro server Literárky.cz si analytička Spencerová kladla otázku, kdy to Evropanům konečně dojde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jak je to s produktivitou práce v České republice
V tisku mě zaujal komentář Jana Bureše, hlavního ekonoma Patria Finance, uveřejněný v deníku E15. S jeho názorem, vyjádřeným v titulku článku, se shoduji: vylepšení na trhu práce lze čekat stěží. Shodnu se ním i v tom, že česká míra nezaměstnanosti se v dubnu ustálila na historicky minimálních 3,2 procenta, což je skvělé číslo, které nás staví do popředí celé Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Nenecháme si k nám zavléct islámský terorismus
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Na řidiče teroristu platí jediné, včas použitá zbraň
Ať už se jedná o terorizaci islámu či islamizaci terorismu je zcela jedno. Už toho bylo zkrátka dost. Prosazuji už od roku 2002 zrušení zákona o nepřiměřené obraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pokud volby znovu vyhraje Merkelová... Zahradil se střetl s Prouzou kvůli naší budoucnosti v EU
Bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza a europoslanec Jan Zahradil (ODS) se utkali v duelu DVTV Martina Veselovského. Hovořilo se nejen o terorismu, ale i o novém francouzském prezidentovi Emmanuelu Macronovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MPSV: Děti malovaly, jak bude vypadat práce za sto let
Výtvarná soutěž „Cesta do budoucnosti: nejlepší pracovní život pro každého“ zná své vítěze. Děti ze základních škol, nižších stupňů víceletých gymnázií a z dětských domovů si zahrály na vizionáře a vyjádřily pomocí obrázků, jak by mohla vypadat práce za sto let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hradní protokolář Kruliš už není v brněnské nemocnici
Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš už byl propuštěn z brněnské nemocnice, kde se týden léčil ze zranění po nehodě policejního BMW i8. Televizi Nova to dnes řekla jedna z pracovnic nemocnice. Při nehodě v noci na 30. května utrpěl Kruliš zlomeninu dvou obratlů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Česká republika aktivně pomáhá řešit migrační krizi
Česká republika je v rámci uprchlické krize jednou z nejaktivnějších zemí, která důsledně pomáhá přímo v místě konfliktů i v okolních státech. Čeští experti pomáhají přímo v Řecku či Itálii. Naše policisty vysíláme pomáhat do krizových oblastí jako je např. Maďarsko, Srbsko, Slovinsko nebo Makedonie. Posíláme materiální i finanční pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman a Babiš jsou nebezpečnější než Vandas a Konvička, udeřila expertka na radikály
„Moc bych si přála, aby Babiš a Zeman zmizeli z české politiky, protože jsou nesmírně nebezpeční,“ řekla na adresu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana expertka na radikální pravici ve střední Evropě Lenka Buštíková pro server Info.cz. Zároveň pohovořila také o mainstreamových politických stranách ve střední Evropě, které podle jejích slov častěji přebírají rétoriku krajní pravice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vývoj mezd zaměstnanců – 1. čtvrtletí 2017
Výsledky statistik indikují dobrou situaci na tuzemském trhu práce, což však na straně zaměstnavatelů přináší obtíže s hledáním nové pracovní síly. Tomu odpovídá i vyšší tempo růstu výdělků, když průměrná mzda meziročně vzrostla o 5,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Být úspěšný ministr je větší prohřešek než neprůhledné rozdělovaní peněz
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Mrazivé svědectví o intrikách v ČSSD. Stačí prý, abyste řekli příjmení Pokorný a už jste nad propastí
ČSSD slábne a dochází jí dech. Svědčí o tom prý nejen zarputilá snaha o eliminaci všech Sobotkových odpůrců, ale především výzkumy veřejného mínění. Že premiér a jeho okolí ztrácí soudnost a nechápou, kam stranu přivedli... To alespoň říkají dva zástupci sociální demokracie, kteří si v této souvislosti nepřáli být jmenováni. Proč? Na to odpoví vzápětí sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Vzájemná spolupráce se Singapurem je pro Českou republiku velmi důležitá
Považuji za důležité složit poklonu singapurskému hospodářskému zázraku. Fakt, že se Singapur dlouhodobě drží na špičce žebříčku konkurenceschopnosti švýcarského institutu IMD je fenomenální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Světový den životního prostředí 2017: Spojovat lidi s přírodou
Téma letošního Světového dne životního prostředí je "spojovat lidi s přírodou". Znamená výzvu jít ven do přírody, uvědomit si její krásu a důležitost a převzít odpovědnost za její ochranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Aleš Jakubec povede kandidátku TOP 09 v Olomouckém kraji
Náměstek primátora Olomouce Aleš Jakubec (41), který vede kandidátku TOP 09 v Olomouckém kraji, má na starosti rozvoj města a jeho životní prostředí. Vysokoškolský pedagog je také místopředsedou krajské organizace TOP 09. Ve volném čase sportuje a kromě cyklistiky a volejbalu se pravidelně účastní olomouckého půlmaratonu. Je ženatý, má jedno dítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Část svobody musíme obětovat. Imámové a muslimové musí ty útoky odsoudit... Do ČT přišel o terorismu debatovat Šimon Pánek
K teroristickému útoku v Londýně se v pořadu Interview ČT24 vyjádřil ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek. Kdy by podle jeho názoru mohlo dojít k mezinárodnímu konfliktu? I to řekl moderátorce Zuzaně Tvarůžkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Na náš venkov se musí vrátit služby a prodejny potravin
Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes předložil vládě materiál, který chce hlavně podnítit diskusi o možnostech podpory obslužnosti venkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČD: Před 60 lety zahájila Vindobona pravidelný provoz
Před 60 lety, 2. června 1957, vyjel na svou první pravidelnou jízdu podle jízdního řádu legendární expres Vindobona. Spojila tři evropské metropole: Berlín, Prahu a Vídeň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: TOP politika s podporou KSČM aneb Pak jim něco věřte…
Jak se blíží parlamentní volby, slyšíme různá prohlášení, jak ten či onen rozhodně nebude moci kooperovat s tím či oním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Robejšek po masakru v Londýně vážně varuje: Teroristické atentáty nejsou izolované trestné činy, nýbrž...
Český politolog a ekonom Petr Robejšek, jenž stojí za stranou Realisté, se včera na svém facebookovém profilu vyjádřil k teroristickému útoku v Londýně, při němž zahynulo sedm lidí a desítky dalších byly zraněny. Ptá se, zda to takto půjde dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Agrosocialismus v Praze. Já ho nechci. A vy?
Zdá se, že pod palbou kritiky se agrosocialističtí vládci Prahy z ANO, ČSSD a Zelených rozhodli vytěžit z veřejných rozpočtů maximum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
„Svinstvo od Bakalova Respektu.“ Jiří Ovčáček zveřejnil smsky jako důkaz a mluví o cenzuře
Stála za odmítnutím ocenění parašutistů Gabčíka a Kubiše z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana jeho obava ze ztráty komunistických voličů? I k tomu se ve svém rozhovoru pro DVTV.cz vyjádřil novinář Respektu Ondřej Kundra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Ředitel ÚP Ostrava Karol Siwek byl vyhlášen Osobností veřejné správy 2017
Ředitel Územního pracoviště Ostrava Karol Siwek byl v rámci dvoudenní konference Moderní veřejná správa vyhlášen Osobností veřejné správy 2017 za dlouhodobý přínos k rozvoji veřejné správy, který uděluje Ministerstvo vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Pět kroků ke skutečné politické svobodě a zkvalitnění naší demokracie
Parlamentní politické strany dostávají z rozpočtu miliardu korun ročně. Názory občanů, které představují méně než 5 % voličů, nemají právo na zastoupení ve sněmovně. Naše demokracie je ochromena a je to potřeba změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Vláda překrucování historie ignoruje, nebezpečí politické revanše podceňuje
Členové české vlády se politicky aktivně zúčastnili 68. sudetoněmeckého dne 4. a 5. června 2017 v Augšpurku. P. Bělobrádek a D. Herman byli na setkání potomků a sympatizantů bývalých občanů Československa, těch, kteří se ve druhé polovině 30. let minulého století dopustili zrady Československa a téměř všichni mimořádně aktivně podporovali nacismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Krajský sněm TOP 09 v Moravskoslezském kraji opět zvolil svým předsedou Tomáše Veličku
Na sobotním sněmu TOP 09 v Moravskoslezském kraji si 44 přítomných delegátů zvolilo nové vedení. Svůj post na další dva roky obhájil dosavadní krajský předseda Tomáš Velička – ředitel poradny pro primární prevenci. Prvním místopředsedkyni byla zvolena Eva Dratvová a dalšími místopředsedy se stali Herbert Pavera a Michaela Roubíčková. V předsednictvu krajské organizace ještě usedne Václav Mores, a nově Slavomír Bača a Roman Strzondala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Soud: Jednání Ztohoven bylo namířeno proti hodnotám společnosti
Jednání umělců ze skupiny Ztohoven bylo namířeno proti hodnotám společnosti, uvedl v odůvodnění dubnového odsuzujícího rozsudku nad trojicí performerů Obvodní soud pro Prahu 1. Soudkyně Šárka Šantorová vycházela z rozhodnutí odvolacího pražského městského soudu, který jí fakticky nařídil uznat muže vinnými. Původně je přitom obžaloby zprostila, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Krajský soud v Brně potvrdil milionovou pokutu pro Prahu
Krajský soud v Brně potvrdil milionovou pokutu pro Prahu za chyby v projektu opencard. Stejně jako předtím Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) soudu vadila smlouva se společností Haguess, kterou město bez výběrového řízení uzavřelo v roce 2012. ČTK soudní rozhodnutí potvrdila mluvčí soudu Eva Sigmundová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda uznala požadavek MŠMT na zkvalitnění vzdělávání
Kabinet dnes podpořil požadavek MŠMT na posílení rozpočtu o 400 milionů korun pro děti nadané, mimořádně nadané, ale také na pomoc, podporu a péči pro děti ve školních družinách či mateřských školách. Finance jsou určeny na zkvalitnění vzdělávání ještě v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Křenek (KSČM): Audit národní bezpečnosti ČR je produktem řízeného chaosu
Audit národní bezpečnosti je „škvárem“, který přijde spláchnout do žumpy a vyvézt s fekáliemi na pole, aby byl alespoň k něčemu užitečný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Chceme, aby naše policie byla i do budoucna akceschopná a moderní
Ministr vnitra Milan Chovanec dnes vládě předložil koncepci rozvoje Policie ČR do roku 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
NKÚ: Kontrola hospodaření NBÚ odhalila jen drobné nedostatky
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) v letech 2013 až 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
TA ČR: Vyhlášení výsledků Nejlepší spolupráce roku 2017
Sdružení pro zahraniční investice (AFI) a Americká obchodní komora v ČR (AmCham) ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR (TA ČR) ocenily 30. května 2017 již pošesté projekty výzkumu a vývoje v soutěži Nejlepší spolupráce roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ajťáci překonali finančníky, mají nejvyšší mzdy
Průměrná mzda v ČR rostla v prvním čtvrtletí meziročním tempem 5,3 procenta v nominálním vyjádření, tedy nejrychleji od roku 2008. Zato reálně vzrostla o 2,8 procenta. Růst mezd tak překonal očekávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průměrná mzda reálně vzrostla o 2,8 %
V 1. čtvrtletí 2017 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství proti stejnému období předchozího roku o 5,3 %, reálně se zvýšila o 2,8 %. Medián mezd činil 23 704 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Jak těžké je prosazovat českou pozici
Jedním z hlavních vodítek každého poslance Evropského parlamentu pro jeho práci je zájem jeho země. Ten by měl být, pokud jde o Českou republiku definován tak zvanými rámcovými pozicemi, zasílanými zodpovědnými ministerstvy. Ne vždycky to ale funguje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Putin: Namiřte prstem na kteroukoliv zemi, všude USA ovlivňují volby. Disidenti a korupce? Myslíte si, že máte právo nám diktovat, jak máme žít?
Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovoru pro americkou zpravodajskou televizi NBC vyvracel teorie, podle kterých jeho vláda ovlivnila výsledek prezidentských voleb ve Spojených státech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Šikana, vyhrožování dělníkům, zpřísňování výroby, hroucení z přepracování. Americká firma na Moravě zastavila výrobu a odborář promluvil, co předcházelo
REPORTÁŽ „S nástupem nového vedení se rozmohla ve firmě šikana, mobbing i stalking. Za téměř 14 let se nepovedlo odborářům vyjednat s českým managementem kolektivní smlouvu, neuspěli ani zástupci odborů ze svazu KOVO,“ popisuje změnu pracovních podmínek v přerovské firmě Gambro (nyní Baxter) jeden z jejích bývalých zaměstnanců Jiří Iž, který stál u jejího vzniku na počátku 90. let. Ten kromě mnoha technických funkcí, které ve firmě zastával, působil i jako předseda odborů. „Členové firemní odborové organizace byli jednotlivě zváni k pohovorům, kde jim zástupci českého vedení vymývali mozky, vštěpovali jim dezinformace o tom, že odbory jsou zbytečné, a byli také zastrašováni. Dopadlo to nakonec tak, že zaměstnanci začali ze strachu o svou existenci z odborů vystupovat a jejich počet se snížil z původních 250 na pouhých 17. Předsedové naší místní organizace byli i systematicky profesně likvidováni,“ doplnil ještě někdejší odborář Jiří Iž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Z 10 000 výzev na vydání majetku církvi zbývá probrat dvě stovky
Z téměř 10 000 výzev církví na vydání majetku, které evidují státní instituce, jich zbývají projednat dvě stovky. Více z dosud neprojednaných žádostí přitom tvoří jiné než zemědělské nemovitosti. Výzev na jejich vydání bylo ale podáno 2 172, několikrát méně než výzev na pozemky, jichž úřady evidují 7 617. Údaje vyplývají ze zprávy vládního výboru o průběhu restitucí za poslední čtvrtletí roku 2016. Kvůli restitucím se také vedou stovky soudních sporů – ty se ale často týkají obcí, ne státu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci rozhodnou o vydání Novotného a Borky k trestnímu stíhání
Sněmovna by mohla příští týden schvalovat zákaz takzvaných kožešinových farem, návrh nového památkového zákona a rozšíření kontroly zpravodajských služeb. Dolní komora by měla také rozhodnout o tom, zda vydá Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borku (KSČM) k trestnímu stíhání. Policie je chce obvinit v kauze machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Opozice souhlasí s vládou v otázce nedodržování kvót
Představitelé opozice souhlasí s dnešním rozhodnutím vlády nepřijímat už žádné uprchlíky na základě unijních přerozdělovacích kvót. Toto rozhodnutí vlády je velmi správné, byť to pár měsíců před volbami zavání laciným populismem, řekla ČTK poslankyně ODS Jana Černochová. Připomněla, že podle ODS jde o zásah do práv suverénních států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Začal boj o Rakká (a možná i o budoucí podobu Sýrie)
Současný Bílý dům bude muset ve finále najít nějaký způsob, jak „spolupracovat“ s Damaškem a potažmo i Íránem, protože v opačném případě mu hrozí, že zabředne do zdlouhavé války a nákladné okupace, což nijak nezapadá do koncepce Trumpovy zahraniční politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Levice podle Corbyna
Zestátňování železnic, zrušení privatizace pošt, obnova studijních stipendií a podpory bydlení pro mladé, to všechno jsou témata, která labouristům přivádějí voliče. Sbližování preferencí hlavních volebních rivalů nemusí zabrzdit ani teroristický útok v Londýně, přestože lidé pak spíše stojí za vládou. Jenže kabinet Mayové čelí odhalení, že chtěl zamlčet informace o pokračujícím přílivu saúdských financí pro džihád v Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Vývoj bezpečnosti na silnicích v roce 2016 předznamenal obrat k lepšímu
V roce 2016 Česká republika dosáhla významného snížení počtu usmrcených, tj. o 17 % (115 lidí) oproti roku 2015 a zaznamenala historicky nejnižší počet usmrcených, a to 545 lidí do 24h od dopravní nehody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Národní muzeum zve milovníky pohádkových příběhů do Českého muzea hudby na novou výstavu Hudba a pohádka
Národní muzeum otevírá v Českém muzeu hudby novou výstavu s názvem Hudba a pohádka, která malé i velké návštěvníky zavede do pohádkového světa, kde se setkají se svými oblíbenými pohádkovými hrdiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Největší žumpa společnosti. Sobotka je slaboch. Babiš sliboval zlepšení, ale nic nesplnil. To je naprostá tragédie. A Zeman… Jana Černochová hovoří
ROZHOVOR První místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová říká, že Andrej Babiš je reálnou hrozbou pro naši zemi. „Podívejme se zpět, co Andrej Babiš a ANO slibovali v roce 2013 před volbami – zvýšení efektivity a výkonu státní správy, úspory centrálními nákupy, zjednodušení administrativy, investice do infrastruktury, lepší čerpání evropských dotací, zjednodušení legislativy a tak dále. A výsledkem je pravý opak,“ říká poslankyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
„Jedná se o vyhlášení války!” Poslední útok Sorose rozpálil Orbána do běla. Z rádia mu poslal drsný vzkaz
Spor mezi miliardářem Georgem Sorosem a maďarským předsedou vlády Viktorem Orbánem houstne. V sázce je budoucnost vývoje maďarského politického systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Vraždící terorista z Londýna s vlajkou Islámského státu rozdává sladkosti dětem a verbuje je. Je to natočeno, bylo to v TV, všichni to viděli
Britský server Mail Online přináší další informace o teroristech, kteří udeřili na London Bridge. Britský čtvrtý kanál o jednom z teroristů dokonce v minulosti natočil dokument. Radikál je na něm zachycen s vlajkou Islámského státu, jak rozdává sladkosti dětem a snaží se je přesvědčit o síle myšlenky Islámského státu. Dokument byl z loňského roku, takže britské úřady podle všeho dobře věděly, s kým mají tu čest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
My bombardujeme, oni zabíjejí. Šándor doplňuje fakta k teroru v Londýně, i pro naši osobní obranu
ROZHOVOR Generál v záloze a bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby Andor Šándor se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz svěřil se svými názory na aktuální teroristický útok v Londýně a na bezpečnostní situaci v Evropě. A došlo i na kauzu českého naříznutého stromu s nápisem „Bůh je veliký“ a migrační krizi. Západ na své vojenské intervence na Blízkém a Středním východě rozhodně nemůže být pyšný. Příčinná souvislost mezi teroristickými útoky a zahraničními akcemi západních zemí podle Šándora jasně existuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: O nepříjemných duchovních pravdách více než otevřeně
Každá sféra lidského působení má své příjemné i méně příjemné stránky. A nejinak je to i se sférou duchovní. Její příjemnější stránkou je Láska Stvořitele, o níž se zvykne až příliš často říkat, avšak již mnohem méně se říká, ba přímo se zapomíná na druhou jeho stránku. A sice na Spravedlnost! Na realitu Spravedlnosti, které nemůže nikdo uniknout a z hlediska které bude muset každý provést zúčtování ze všeho, co kdy učinil. A to až do posledního haléře!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lesníkům pomáhá v boji proti kůrovcům unikátní on-line aplikace
Lesníci aktivně využívají portál KŮROVCOVÉ INFO, který umožňuje snadným způsobem sdílet informace o vývoji kůrovcovitých škůdců v různých lokalitách celé České republiky. Ti jsou v našich podmínkách společně s větrem největším ohrožením lesů a lesníci proti nim bojují mnoha metodami, mj. odchytem do feromonových pastí – tzv. lapačů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Berg (Zelení): Symbolicky je česká sněmovna na stejné straně jako Trump
Místopředseda Zelených Michal Berg k odstoupení Trumpa od pařížské dohody o klimatu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka vystoupí na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 8. června 2017 zúčastní 4. ročníku národní konference Naše bezpečnost není samozřejmost v Poslanecké sněmovně. Na konferenci, kterou pořádá organizace Jagello 2000, vystoupí v rámci panelu Proměna bezpečnostního prostředí z perspektivy parlamentních politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Informační kampaň k začínající plavební sezóně upozorní na nejčastější rizika na vodě
Na co si dát pozor na vodě, kde hrozí střet lodě s plavcem a jak se vyhnout riskantním situacím, na to upozorní šest minipořadů o bezpečnosti plavebního provozu. V těchto dnech je natáčí Česká televize ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a Státní plavební správou, vysílat se začnou poslední týden v červnu a k vidění budou až do poloviny srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Prohlubování EMU a prostor pro aktivní part České republiky
Komentář poradce prezidenta HK ČR Petra Zahradníka k aktuálnímu dění v EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Navalnyj: Nezapínejte TV, tam se lže. Buďte na internetu. Tady máte peníze
Slavný ruský aktivista a hlavní tvář ruské opozice Aleksej Navalnyj pokračuje v boji proti vládě Vladimira Putina. Tentokráte vyzval své stoupence, aby se podobně jako on pustili prostřednictvím serveru Youtube do kritiky ruské vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Režisér: Zeman je veliký státník. Nabídl Putinovi ruku, to je moudré pro klid. Děda mě po roce 91 varoval, že tu vše půjde do kytek a zvítězí boháči. Naslouchejme starším
ROZHOVOR Tvoří se nová podoba světa a my u toho nejsme! Varuje režisér David Martinek, který říká, že jsou před námi obrovské výzvy: „Podstatné je, že dojde k masivnímu křížení technologií, k provázání technologií z různých oborů a že tyhle nové technologické hybridní systémy úplně změní realitu.“ Hovoří také o kardinálním omylu Andreje Babiše, který prý spočívá v tom, že stát není firma, ale služba. „Stát je služba. A i politici jsou jen lidé ve službě státu. Ten, kdo tohle nechápe, nemá v politice do budoucna co dělat.“ A jaký je problém vizí téměř všech českých politických stran? „Nevěřím!“ konstatuje Martinek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
SPO: Účast vrcholného představitele vlády na sudetoněmeckém sjezdu je zneuctění obětí 2. světové války
Strana Práv Občanů nesouhlasí a ostře protestuje proti účasti místopředsedy vlády a předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka na Sudetoněmeckých dnech v Bavorsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hana Lukešová: Na den přesně před padesáti lety začala jedna klíčová záležitost. Vzpomenete si?
Evropa a Izrael. Kde se stala chyba? Proč neomarxisté nenávidí Izrael, považuje tuto zemi za největší hrozbu světovému míru? Proč upírají Izraeli právo na existenci? Proč z milovaného bodrého statečného státu se ze dne na den stal agresor číslo jedna, rejdiště imperialismu, nepřítel všech pokrokových muslimských států, které jsou očima evropské levice viděny jako oběť kolonialismu, zatímco Izrael je zejména v levicových denících typu The Gurdian očerňován jako příčina všeho zla?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
George Soros chce možná zabránit vládě Andreje Babiše. Erik Best vidí zlou souvislost
Miliardář George Soros má podle všeho obavy o osud Evropské unie. Prý ji ohrožují odstředivé tendence. Střední Evropa se často staví na odpor, jih Evropy zase ohrožuje nezaměstnanost. Fakt, že se Střední Evropa „staví na zadní" dokládá Soros tvrzením, že Česká v tuto chvíli odmítá euro. Americký novinář Erik Best si klade otázku, co tímto tvrzením, minimálně polopravdou Soros vlastně sleduje. Snaží se snad o ovlivnění voleb v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist