Oficiální zpravodajská média

Propad preferencí ČSSD? Lidé nerozuměli tomu, co premiér dělá
Preference ČSSD se dlouhodobě propadají, nyní, podle posledního průzkumu po vládní krizi, by sociální demokraté dokonce mohli skončit až čtvrtí za hnutím ANO, KSČM a ODS. Své k tomu řekl komentátor Lidových novin Petr Kamberský v pořadu Události, komentáře ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Člen ČSSD Kratochvil: Co se děje v pražské sociální demokracii
V Pražské ČSSD roste strach z členské základny v Praze, která se může, ale také nemusí už v pátek 9. 6. a v sobotu 10. 6. 2017 zúčastnit vnitrostranického hlasování o lídrovi a kandidátní listině pražské sociální demokracie pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, a rozhodnout se o tvaru, který bude předložen voličům v naší zemi, kteří budou rozhodovat o tom, zda se jim vyplatí ČSSD volit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Podrobnosti o útoku před pařížským chrámem: To je za Sýrii, křičel útočník s kladivem a několika noži
„To je za Sýrii,“ měl zakřičet muž, jenž zaútočil na policistu u francouzské katedrály Notre-Dame. U sebe měl kuchyňské nože, kladivo a doklady alžírského studenta. Policista jej následně postřelil, muž byl ve vážném stavu převezen do nemocnice. Policista byl sice zraněn, v ohrožení života však není. Píší o tom zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Rusko mělo zájem vstoupit do NATO
V rozhovoru americkým filmovým režisérem Oliverem Stonem řekl Vladimir Putin, že navrhoval prezidentu Billu Clintonovi variantu vstupu Ruska do NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Aranžování demonstrace „mírumilovných muslimů“: Bylo to jinak, brání se CNN
Rakouský deník Kronen Zeitung, britský deník The Sun nebo německý internetový server Tagesschau tvrdí, že CNN naaranžovala reportáž o mírumilovných muslimech, jak se modlí jen pár hodin po teroristickém útoku na London Bridge a odsuzují terorismus. Připomíná to klasickou hranou scénku z filmu, kde režisér nařizuje lidem, co mají dělat. CNN je za to vystavena velké kritice, jenže se zdá, že podobné praktiky nejsou v médiích tak úplně neobvyklé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Názory drtivé většiny Pražanů a Středočechů jasně ukázaly směr
9 z 10 lidí chce dokončit Pražský okruh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vývoz motorových vozidel poklesl
Podle předběžných údajů skončila v dubnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 10,6 mld. Kč, který byl meziročně o 13,8 mld. Kč nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš zrubal Český rozhlas: Paní redaktorko, sorry jako. Jste mimo. Jste se zbláznila, ne?
Andrej Babiš (ANO) slibuje, že jeho strana dodrží limit na předvolební kampaň a vejde se do 90 milionů korun, jak to nařizuje zákon. Šéf hnutí ANO však současně ukázal, že si tento zákon umí vyložit velmi kreativně. V jednu chvíli sdělil novinářce Marii Bastlové, že se zbláznila a použil tradiční „Sorry jako“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dnes pokračuje schůze Poslanecké sněmovny
57. schůze Poslanecké sněmovny bude pokračovat v úterý 6. června od 14 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Corbyn má šanci
Finále britských voleb dostává překvapivý vývoj. Místo katastrofální porážky labouristů, jak to vypadalo ještě před měsícem, je pravděpodobnější plichta umožňující vytvořit menšinovou labouristickou vládu s podporou skotských nacionalistů. Zároveň jde o generační konflikt, Corbyn vede u mladých v poměru 2 : 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Škodlivé vize Pilného
Prohlášení ministra financí Pilného jsou děsivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Předvolební odmítnutí kvót ČSSD nás bude stát 270 milionů
Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda dne 5. června 2017 rozhodla, že Česká republika nebude do října dál aktivní v systému imigrantských relokačních kvót. Tento předvolební tah ČSSD však bude stát daňové poplatníky více než čtvrt miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Politolog otevřeně: Nárůst terorismu souvisí s arabským jarem
Terorismus je v současné době asi nejskloňovanějším slovem. Hovořilo se o něm v pořadu Dvacet minut Radižurnálu Českého rozhlasu. Hostem byl politolog a specialista na terorismus Josef Kraus z Masarykovy univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vyřvávali ‚Heim ins Reich‘. Nehoráznost, plivanec na statisíce hrobů. Takto reagují politici na návštěvu Bělobrádka u "milých krajanů" v Augsburgu
ANKETA Bělobrádkova návštěva sjezdu sudetských Němců je podle Karla Schwarzenberga normální slušnost. Pozitivně ji hodnotí i dvojice poslanců ANO Jiří Zlatuška a Zdeněk Soukup. Zato podle místopředsedy komunistů Josefa Skály se jedná o obludnou nehoráznost a politici vyrazili na landsmanšaft „leštit kliky“. V podobném duchu se ParlamentnímListům.cz svěřili i poslanci ČSSD Stanislav Huml a Jaroslav Foldyna. Podle Humla na návštěvu takto vysoce postavených představitelů České republiky nemá tento regionální spolek žádné právo. Nejtvrději však udeřil europoslanec ODS Jan Zahradil. Podle něj je účast vicepremiéra Bělobrádka na sjezdu landsmanšaftu neakceptovatelná i vzhledem k tvrdému postupu spolku vůči Česku z minulosti. A sám předseda spolku Bernd Posselt kdysi jako předseda CSU hlasoval podle Zahradila proti vstupu Česka do Evropské unie. Bělobrádek, Herman a s nimi všichni lidovci se podle Zahradila stávají „bílým koněm“ sudetoněmeckého spolku v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman přijel do Vietnamu. Večer půjde do pivnice
Zrušení krátkodobých turistických víz pro Čechy. To je jednou z priorit návštěvy prezidenta Miloše Zemana ve Vietnamu. Do Hanoje prezidentský pár dorazil v úterý dopoledne, krátce poté Zeman promluvil na česko-vietnamském podnikatelském fóru, kde došlo k podpisu několika smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Prachaticích zlikvidoval černou kuklu z trestné činnosti
Pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Prachaticích zlikvidovali černou kuklu se spínacím špendlíkem, kterou používal při nelegálním obstarávání cigaret muž středního věku. Nezastavilo ho ani pravomocné rozhodnutí soudu, kterým mu již byla obdobná činnost zakázána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: S výsledky zahraničního obchodu si v dubnu pohrály Velikonoce
Dubnový přebytek obchodní bilance dosáhl jen necelých 11 mld. korun a byl tak skoro o 14 mld. nižší než ve stejném měsíci loňského roku. Neznamená to ovšem, že by se dramaticky změnil doposud pozitivní trend průmyslu, který je největším exportérem, ale spíše můžeme slabší dubnové výsledky připsat na vrub velikonočním svátkům. Přece jen díky nim chyběly tři pracovní dny, což se následně velmi citelně dotklo objemu exportu z ČR. Ostatně nižší export automobilů v době, kdy automobilky nestíhají vyrábět, by tuto hypotézu mohl docela dobře potvrdit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Stavebníci – přehled vývoje případu a analýza rozsudku krajského soudu a dopadů judikatury na činnost vyšetřujících orgánů
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zveřejňuje ke kauze stavebního kartelu další, tentokrát odborný text.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO „To je jediná neziskovka, kterou podpořím“. Víme více o těch, co vybírají peníze na boj s „nakládači Afričanů“
Po celé Evropě sílí odpor k nevládním neziskovým organizacím (NGO), které se podle mnoha důkazů podílejí na ilegální migraci do Evropy. Nesouhlas s konáním neziskovek vyústil v otevřenou snahu se jejich krokům bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes zahájí státní návštěvu Vietnamu. V sobotu se vrátí do Česka
Prezident Miloš Zeman dnes zahájí státní návštěvu Vietnamu. Do jedné z posledních komunistických zemí světa přiletí dopoledne (brzy ráno středoevropského letního času). V programu má dnes účast na česko-vietnamském obchodním fóru a setkání s krajany a s Vietnamci, kteří studovali či pracovali v České republice, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tejc po katastrofálním průzkumu: Dva roky jsem říkal, kam to Sobotka vede. Poslankyně: Je to daň za to, že říkáme lidem pravdu
Václav Moravec v neděli vynesl na světlo průzkum, ve kterém skončila sociální demokracie až čtvrtá s 10 procenty hlasů voličů. Podle deníku Právo však sociální demokraté věří, že se ještě postaví na nohy. Volby jsou za čtyři měsíce a to je prý ještě dost času věci změnit. Ministr pro lidská práva Jan Chvojka k tomu ovšem přidal jeden problém ČSSD, se kterým se strana potýká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ladislav Větvička: Jsme Češi a nikdy se nevzdáme, slyšíte, nikdy! Má říct náš politik Západu. EU je nepřítel. Dováží mloky a chce nás trestat, že je odmítáme živit
Já k tomu předchozímu textu nemám co dodat, sděluje smutně cestovatel, spisovatel a několikanásobný Bloger roku Ladislav Větvička k teroristickým útokům v Londýně. Před nimi se vyjádřil k teroru v Manchesteru tím, že použil jasné přirovnání: Přistěhovalci jsou cizí kmen a budou s námi zápasit o to, kdo bude silnější. Nyní, po dalším teroristickém útoku, ještě přitvrzuje – jsou to mloci, které sem dováží EU...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sobotka se chová jako šílenec v amoku, ať udělá cokoliv, vždy z toho vyleze pitomost. Zato Babiš je nejlepší ministr financí od Rašína, myslí si zámecký pán
„Pod vedením Bohuslava Sobotky spěje ČSSD k jistému zániku,“ píše ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz politolog, historik a majiel zámku Jan Berwid-Buquoy. Dokonce uvedl, že to, zda ČSSD v příštích parlamentních volbách překročí onu existenční hranici pěti procent, není v současné době vůbec jisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Orbán patří do blázince. Rusové volby v USA ovlivnili pro Trumpa, to je prokázané. Trump je bořitel. Profesor Lukeš z americké univerzity rozjel kanonádu, ze které i Tvarůžková občas lapala po dechu
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přivítala v úterním Interview ČT24 profesora historie a mezinárodních vztahů na Boston University Igora Lukeše. Ten se s moderátorkou přivítal, nadechl se a spustil opravdu silnou kanonádu. Zkritizoval Brity za brexit, zkritizoval maďarského premiéra Viktora Orbána, zkritizoval polskou vládní stranu Právo a spravedlnost a svůj díl ostré kritiky dostal i prezident USA Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hurá, rostou nám platy a máme se dobře? Josef Středula vytáhl úplně jinou pravdu. Raději se posaďte
Podle dat Českého statistického úřadu se průměrná hrubá mzda v Česku nyní pohybuje blízko hranice 28 tisíc korun měsíčně. Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula ovšem jak ekonomům, tak zaměstnancům nalil čistého vína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude mluvit o vstřícnějším zdravotnictví
Další z cyklu debat v rámci projektu České strany sociálně demokratické „Česko 20 “ bude tematicky zaměřena na „Vstřícnější zdravotnictví“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Vztahy s Japonskem považuji za mimořádně důležité
Ministr kultury včera přivítal v Nostickém paláci velvyslance Japonska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Zakázka na datové centrum psaná na míru?
Pražský magistrát (MHMP) vypsal zakázku v hodnotě 38 000 000 Kč na vybavení datového centra, jejíž parametry jsou tak podivné, že vzbuzují pochybnosti o faktické otevřenosti soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sprostá, primitivní pomsta, Sobotko. Vyslechli jsme členy ČSSD, o kterých se teď mluví
V jihočeské ČSSD to opět vře. Z kandidátní listiny odstoupil lídr, jindřichohradecký starosta Stanislav Mrvka. Spolu s ním odešel i Jindřich Florián a Josef Eigner. Členové ČSSD tak především reagovali na vyškrtnutí bývalého hejtmana Jiřího Zimoly. ParlamentníListy.cz sehnaly vyjádření nejen Jindřicha Floriána, ale také bývalého starosty Písku Ondřeje Veselého, který by se měl nyní místo Stanislava Mrvky stát lídrem jihočeské ČSSD. „Jednoznačně nesouhlasím s tím, že vedení ČSSD odvolalo Jiřího Zimolu z posledního místa kandidátky do Parlamentu,“ řekl Florián a mluví o primitivní pomstě ze strany vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Knot (PRO JČ): Chceme být chytrým regionem
Rozvoj elektromobilní dopravy, zřízení energetického portálu kraje, zvýšení efektivnosti publikace dat Jihočeské centrály cestovního ruchu, zlepšení a zrychlení spolupráce malých obcí, zefektivnění tísňové péče pro seniory či větší a rychlejší zpřístupnění dat na úrovni krajské veřejné správy obyvatelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl práva k italsko-českému slovníku
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Brně nabyl z dědictví jako tzv. odúmrť mimo jiné autorská majetková práva k literárnímu dílu, a to italsko-českému a česko-italskému slovníku autora Doc. PhDr. Jaroslava Rosendorfského, CSc. Podle ustanovení autorského zákona připadnou-li státu autorská práva, vykonává je svým jménem Státní fond kultury ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Konvička: Nemám důvod nevěřit plačícím matkám, ani ostříleným policistům a vojákům
"Otázky pro docenta Konvičku". Jednou za čas mi je posílají - většinou nějaká studentka, která vypracovává bakalářskou či magisterskou práci, zajímá se o "mediální prezentaci islámu" či "diskriminaci muslimů" a nepostřehla, že IvČRN skoro neexistuje a z BPI se stala parodie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Německo... tedy... Evropská unie. Merkelové to hodně ujelo
Kancléřka Angela Merkelová je svými kritiky často obviňována z toho, že se snaží ovládnout Evropu a fakticky se stát jedinou dominantní silou starého kontinentu. Britský deník The Express nyní s jistou mírou nadsázky konstatuje, že Merkelová dala na tiskové konferenci s indickým premiérem svým kritikům za pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODS): Šípková Růženka ve vyloučené lokalitě
Před loňskými volbami do kraje kandidáti na hejtmana nešetřili sliby, jak zatočí s nepřizpůsobivými, zajistí efektivní vyplácení sociálních dávek, zredukují vyloučené lokality v kraji a zamezí obchodu s chudobou. Padali dokonce i názory, že náš kraj je celý vyloučenou lokalitou. K potřebným změnám prý využijí zákonodárné iniciativy, kterou krajům umožňuje zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Do prodeje přichází kniha Američtí prezidenti mediálního věku. Vydává nakladatelství Galerie EfEf
Autor – Dalibor Mlejnský – zde věnuje pozornost americkým prezidentům, které spojuje období, v němž hrála velmi důležitou úlohu média, zejména pak televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Téma identity a společného dialogu je mi osobně velmi blízké
Daniel Herman se v Gdyni setkal s ministry kultury Polska, Maďarska a Slovenska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
A jejda: MF Dnes píše, že ČSSD nakonec možná vyhodí Sobotku
Sociální demokraté si lámou hlavu nad deseti procenty voličské přízně, které jim přisoudil zatím poslední průzkum společnosti Kantar TNS. Na jednání nejužšího vedení strany ve čtvrtek bude zřejmě živo. Úterní MF Dnes si klade otázku, zda přijde na řadu také politická poprava Bohuslava Sobotky jako předsedy strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Takhle budete mávat, vy hodní, mírumilovní muslimové. Celý svět se směje CNN za podvodnou demonstraci, z toho se asi nevylžou
Americká zpravodajská televize CNN čelí po teroristickém útoku v Londýně vážnému obvinění. Po sociálních sítích i ostatních médiích se šíří zprávy, že reportéři CNN přímo v Londýně zorganizovali mírovou demonstraci muslimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lidé shromažďují peníze na nákup lodí. Chtějí jet bojovat proti neziskovkám, které u Afriky nakládají migranty
Ultrapravicoví Evropané vybírají peníze na nákup lodí, se kterými se chtějí vydat do Středozemního moře a bojovat s humanitárními organizacemi, které zachraňují migranty před utonutím. Informuje o tom levicový server Salon.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tomáš Haas: Další moudro od Bohuslava Sobotky. Buď je hlupák...
Odstoupení USA od Pařížské dohody je chybou prezidenta Trumpa, vzkazuje Sobotka do Bílého domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Podnikatelé se setkali s kolegy z Vietnamu. Pro tamní smart cities by mohly tuzemské firmy dodávat technologie
Hospodářská komora ČR zorganizovala seminář týkající se investičních příležitostí ve vietnamské provincii Binh Duong, která je považována za první „smart“ provincii v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury výrazně rozšiřuje podporu pro zahraniční nakladatele vydávající českou literaturu
Doposud ministerstvo hradilo zhruba čtvrtinu celkových nákladů na realizaci knihy, v novém dotačním programu je možné nárokovat až sedmdesát procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ne mešitám a Koránu. I tato úvaha zazněla v Událostech, komentářích
„Už toho bylo dost,“ zmínila mimo jiné po teroristickém útoku v Londýně britská premiérka Theresa Mayová. Co k terorismu řekli hosté pondělního vysílání Událostí, komentářů na ČT24? Promluvil předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD), poslanec Bohuslav Chalupa (ANO), předseda Úsvitu-NK Miroslav Lidinský a poslankyně ODS Jana Černochová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ovčáček to na svém blogu vytmavil Sobotkovi a Respektu: Pán je v ohrožení, tak překrývá fakta lživými útoky na prezidenta
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se na svém blogu na SvobodnyNazor.cz zamyslel nad tím, zda lži v médiích mají zakrýt kauzu OKD. Naráží tak na zprávu, kdy prezident Miloš Zeman měl odmítnout společné vyznamenání parašutistů Gabčíka a Kubiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Režisérka Le Fay, spolupracovnice Marka Wollnera: Tak Česko prý už nevezme žádného uprchlíka. Stydím se za naši vládu, vždyť žijeme v totálním blahobytu!
Česká spisovatelka, režisérka a spolupracovnice pořadu Marka Wollnera Reportéři ČT Monika Le Fay se na svém facebookovém profilu vyjádřila ke dnešnímu rozhodnutí vlády, že Česko nepřijme již žádného uprchlíka na základě unijních kvót. „Protože jich přijalo už 12,“ rýpla si do vlády. Za ni se podle svých slov stydí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Maďarsko bude usilovat o zrušení Benešových dekretů, řekl ministr
Maďarsko bude usilovat o zrušení takzvaných Benešových dekretů, na jejichž základě Československo po druhé světové válce zbavilo velkou část Maďarů občanství a majetku. V jihomaďarském městě Bonyhád to dnes podle agentury MTI řekl státní ministr pro národnostní politiku Árpád János Potápi.Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Teroristický útok v Londýně má jedno pozitivum. Bez legrace
A takhle to půjde dál? V Londýně se opět vraždilo. Budu s velkým zájmem sledovat, kdo se tentokrát zesměšní tvrzením, že se kvůli muslimskému teroru nesmíme nechat donutit ke změně našeho životního stylu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Skoro úplná zaměstnanost. Ale samí cizinci dovezení na práci, kteří se opíjejí a když je vyrazí, dělají zle. Maminky se bojí chodit na hřiště, promlouvá starostka od hranic s Německem
ROZHOVOR Tachovsko, které má nejmenší zalidněnost, přetéká zahraničními pracovníky. Ve městech okresu už neseženete člověka, který by dělal kuchaře, uklízečku nebo i policistu. Všichni už montují v montovnách. České pohraničí dostává na západě Čech další těžkou ránu. Spekulanti v malých obcích kupují domy a nastěhovávají do nich desítky zahraničních pracovníků, kteří fatálně mění strukturu obyvatel a likvidují to, co se tu za několik let vybudovalo. Starostka pětitisícové Plané u Mariánských Lázní Martina Němečková (nezávislá za STAN), která je ve funkci již sedm let, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří o bezútěšné situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Hlasoval jsem ve vnitrostranických primárkách
Ve vnitrostranických primárních volbách, ve kterých se rozhodovalo o podobě kandidátní listiny do Poslanecké sněmovny v Moravskoslezském kraji, hlasoval také poslanec Ladislav Velebný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Profesor Rejnuš: Euro je neštěstí, EU se rozpadne. Kolaps je neodvratný. Německo vysává ostatní. Z důvěrných zdrojů vím, že už se chystá nová měna, marka 2
ROZHOVOR Společnou evropskou měnu považuje profesor Oldřich Rejnuš, ekonom a vysokoškolský pedagog, za neštěstí pro všechny státy eurozóny a za jeden z hlavních důvodů, proč se eurozóna a patrně i Evropská unie rozpadne. Také tvrdí, že soudobý dotační mechanismus a existence evropských daňových rájů se významně a negativně promítají do fiskálního řízení EU. Systém eurodotací však považuje za nezničitelný, protože na něm závisí takové množství úředníků, že jeho odbouráním by se patrně zhroutil celý systém Evropské unie. Připomíná také, že z deseti nejškodlivějších daňových rájů světa jsou čtyři v EU – Nizozemsko, Irsko, Lucembursko a Kypr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Kdo chytá v žitě aneb Babiš je hrdina! Sobotka se zbláznil
Pod vedením Bohuslava Sobotky spěje ČSSD k jistému zániku. Zdali v příštích parlamentních volbách překročí onu existenční hranici pěti procent, není v současné politické konstelaci zcela jisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Berme migranty, buďme solidární, řekla herečka Kolářová. Jiné hvězdy však: Hlásiče prdů z EU. Kraviny lidí jako Merkelová, co nemají děti. A když začne Brusel vyhrožovat...
Vláda se tento týden rozhodla, že už nepřijme žádné migranty, což sice některé osobnosti veřejného života vítají, jiné to však odmítají. „To, co dělá vláda, se mi nelíbí. Měli bychom být v rámci EU solidární,“ uvádí k tomu pro ParlamentníListy.cz třeba herečka Daniela Kolářová. S ní souzní i kubánský módní návrhář Osmany Laffita. „Je hezké, když je svět multikulturní,“ říká Laffita. Opačného názoru jsou ale herečka Zlata Adamovská či chirurg Pavel Pafko. „Je správné, aby si každá země řídila svou migrační politiku sama,“ míní Pafko. „Chtít po každé zemi, aby přijala určitý počet migrantů, není zrovna dobrá věc,“ zmiňuje i Adamovská. Co dalšího řekli ParlamentnímListům.cz umělci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nastoupí na vás skupina bouchačů, že prý jsou antikonfliktní tým... Právník promluvil o novém svérazu českých ulic
Moderátorka Zuzana Bubílková v úterní Kauze dne na Rádiu Impuls přivítala právníka Jana Černého. Host okomentoval vznik antikonfliktních týmů, jež si mají posvítit na kuřáky, kteří porušují zákon a kouří tam, kde nesmí. Právník posluchačům prozradil, že tyto týmy nemají prakticky žádné pravomoci. Nesmí vám ani zakroutit rukou. Nechápe proto, proč raději nebylo přijato víc městských strážníků či policistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Fake news
Podpora teroristů mezi muslimy je stoprocentní. Mnozí podporují teroristy aktivně, avšak naprosto všichni s nimi souhlasí a podporují je alespoň mlčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Terorismus v Paříži. Muž útočil s kladivem u katedrály, policista jej zastřelil
U francouzské katedrály Notre-Dame se střílelo. Muž zde totiž zaútočil kladivem na policistu, ten jej následně postřelil. Informaci přinesla zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman ve Vietnamu zrušil návštěvu pivnice. Zastoupil jej ministr Pelikán
Prezident Miloš Zeman má za sebou první den státní návštěvy Vietnamu. Kvůli náročné dlouhé cestě z Prahy nakonec „proškrtal“ svůj program a zcela vypustil poslední večerní bod – návštěvu české pivnice, kde se měl setkat s krajany a s Vietnamci, kteří studovali v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
SPR-RSČ Miroslava Sládka: Zaručený recept na zkázu Evropy
To se zde děje se již nedá nazývat teroristickými útoky, protože to jsou obyčejná jatka. Nemilosrdní řezníci přesvědčení o své nadřazenosti a jim v ústrety jdoucí naprosto nemyslící stádo slepě následující své bezohledné, zkorumpované vládce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Kořistka: Pro tyto dva typické představitele multikulti víry mám návrh...
Otevřený dopis pro moralistu-komentátora Fendrycha a vítačku-režisérku Le Fay:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Spotřeba dál táhne ekonomiku nahoru
Ani v dubnu se zájem spotřebitelů nakupovat rozhodně nijak výrazně neměnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Mayová směřuje k volební katastrofě?
Konzervativcům bude k získání většiny v Dolní sněmovně chybět 21 křesel. Uvádí to dnes zveřejněný průzkum společnosti YouGov. Předčasné volby se konají již tento čtvrtek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
České vysoké učení technické v Praze pořádá StreTech
České vysoké učení technické v Praze pořádá ve středu 7. června od 10.00 hodin již jedenácté setkání a prezentaci prací studentů středních škol s názvem StreTech 2017. Akce se uskuteční na Fakultě strojní ČVUT (Technická 4, Praha 6).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Soutěž má aktivizovat městské části Prahy ke spolupráci v prevenci kriminality
Aktivity v oblasti prevence kriminality prověří soutěž vyhlášena u příležitosti 20. výročí nastavení systému v této bezpečnostní oblasti na území hlavního města Prahy. Soutěž je určena pro vedení městských částí, a proběhne za podpory Libora Hadravy, radního hl. m. Prahy pro bezpečnost a prevenci kriminality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Martin J. Kadrman: Pražští památkáři přejali jazyk užívaný developery
Proti stavbě Maršmelounu protestovala odborná i laická veřejnost, někteří profesionální památkáři, poslanci i městští zastupitelé. Nejvíce všem vadí neúměrná hmota novostavby, která degraduje sousední národní kulturní památky – kláštery sv. Anežky České a sv. Šimona a Judy Tadeáše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Velikonoce ovlivnily prodej potravin
Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v dubnu reálně meziměsíčně o 0,8 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 4,8 %, bez očištění o 2,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tabery: Za pokles preferencí ČSSD může Chovanec. Hraje si na populistu
Sociální demokraté prožívají předvolební noční můru. Podle předvolebních průzkumů strana stále padá. Když byla na 12 procentech hlasů, zdálo se, že už nemůže být hůř. Jenže o pár dní později strana spadla na 10 procent. A kdo může za tento tvrdý pád? Server Respekt.cz našel viníka. Je jím prý ministr vnitra a statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Pokud chceme zabránit sestavení vlády ANO s KSČM, přiložme ruku k dílu
Vážení členové a příznivci ODS, zřejmě jste v posledních dnech v různých výzkumech veřejného mínění zaznamenali růst podpory ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Afghánský migrant zavraždil ruského chlapce. A to ještě není vše
V Německu se odehrálo další drama, které mají na svědomí migranti ze zemí třetího světa. Obětí afghánského migranta se stal pětiletý chlapec z Ruska. Vrah byl po zásahu policie zastřelen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Strach z předčasných voleb živí napětí na italských trzích
Ve stínu britské politiky opět pomalu přituhuje i na italské politické scéně. Tři největší politické strany se dohodly na reformě volebního systému pro dolní komoru parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ženy z azylového domu se těšily z luxusních růží
Pražský rozvozce květin Rosario dělal radost v azylovém domě pro matky s dětmi. Ženám věnoval čerstvé růže. Ty pomáhaly hned dvakrát – vázali je totiž v dílně, která zaměstnává lidi s epilepsií, pro které je běžné zaměstnání často nedosažitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru začíná
V Konírně Nostického paláce včera Ministerstvo kultury a Institut umění - Divadelní ústav vyhlásili výběrové řízení na projekt a realizaci české prezentace v rámci 14. ročníku oblíbeného festivalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Spotřebitelé plánují o něco více spořit
Komentář k maloobchodním tržbám – duben 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tatra Trucks představí ve světové premiéře vůz Tatra Phoenix v limitované edici Präsident s nástavbou pro lesní práce
Nákladní automobil TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici PRÄSIDENT s nástavbou pro odvoz dřeva se ve dnech od 7. do 10. června 2017 představí na veletrhu Elmia Wood 2017 ve Švédsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Překvapení: Sobotka vystoupil v USA spolu s Junckerem. A za Česko slíbil...
Premiér Bohuslav Sobotka a šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker ve společném článku v americkém listu The Wall Street Journal (WSJ) napsali, že Evropská unie musí převzít svou obranu do svých rukou. Podle nich se starý kontinent příliš dlouho spoléhal na vnější pomoc a potřebuje nový plán posílení spolupráce a zvýšení výdajů na obranu. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Buďte ticho. Nepište, jak krademe, nebo vám to hned smažeme. Navalnyj opět zúčtoval s Kremlem
Moskevský soud nařídil lídru ruské opozice Alexeji Navalnému, aby smazal ze všech svých sociálních sítí film, ve kterém obviňuje předsedu vlády Dmitrije Medveděva z korupce. Navalnyj odmítá se rozhodnutí soudu podřídit a popularita filmu raketově stoupá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Spisovatel: Soudruh Zeman končí. Bořte mešity
ROZHOVOR Lidé v naší zemi začínají přicházet k rozumu a je stále méně těch, kteří si přejí v čele státu vulgárního a zlého člověka. V souvislosti s výsledky průzkumu, které hovoří o poklesu důvěry v Miloše Zemana, to tvrdí režisér, scénárista a spisovatel Jan Žáček. Prezidentovo rozhodnutí vyznamenat olympijskou vítězku Martinu Sáblíkovou, a naopak neocenit k výročí 28. října zesnulého kardinála Miloslava Vlka si vysvětluje tak, že vzhledem k Zemanovu neúspěchu v příští volbě už má v případě rychlobruslařky poslední možnost a při své inteligenci pochopil, že by metál od něj byl pro bývalého pražského arcibiskupa urážkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura nám sdělil vážné podezření, pokud jde o Andreje Babiše
ROZHOVOR „Jen blázen nebo ten, komu něco slíbili, může prosazovat přijetí eura pro Českou republiku,“ tvrdí předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Nechápe, jak může někdo prohlásit euro za stabilizační prvek. Nad vyjádřeními lídra sociální demokracie Bohuslava Sobotky nebo šéfa Senátu Milana Štěcha prý zůstává rozum stát. Prohlásil o nich, že to jsou ekonomičtí diletanti. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dále řekl, že kdyby Andrej Babiš neovládal média, mělo by jeho hnutí zhruba patnáctiprocentní podporu. Od doby, co koupil Mladou frontu a Lidové noviny, nedostal v nich Okamura žádný prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
V českých lesích se těží více dřeva
Těžba dřeva vloni dosáhla 17,6 miliónu m3 bez kůry. Ve srovnání s předchozím rokem stoupla o 9 %. Jde o třetí nejvyšší hodnotu v historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Opět mrtví a zranění pro Alláha!
V sobotu znovu ve jménu islámu, tedy náboženství plného násilí, teroru a nadřazenosti, řádili v Londýně Mohamedovi následovníci, kteří do puntíku dodržují jeho odkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Michaela Tejmlová: Jak je vnímán Miroslav Pelta v Jablonci nad Nisou
Pocházím z Jablonce nad Nisou a do komunální politiky jsem zde mimo jiné vstupovala se zájmem zjistit, jestli to tu je skutečně skoro vše pod taktovkou Miroslava Pelty a název Peltov je používán lidmi oprávněně. Miroslav Pelta je zde řadovým zastupitelem za ODS, ODS je v koalici a má pozici primátora a jednoho ze tří jeho náměstků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lubos Blaha: Filipíny - keď adresou bydliska je smetisko
Pozbíjané chatrče na gigantickom smetisku, všade špina a smrad. Odrazu z chatrče vybehnú krásne malé dievčatká, dočista špinavé, vysmiate od ucha k uchu a chcú si s vami dať ťapku. A vám mimovoľne vyhŕknu slzy a nahovárate si, že je to z tej ukrutnej vlhkosti, ktorá je tu na Filipínach všade. Utriete si oči. Tí ľudia nepotrebujú ľútosť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Terorismus v Paříži. Muž útočil s kladivem u katedrály, policista jej postřelil
U francouzské katedrály Notre-Dame se střílelo. Muž zde totiž zaútočil kladivem na policistu, ten jej následně postřelil. Informaci přinesla zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Personální změny v dozorčí radě Dopravního podniku hlavního města Prahy
Valná hromada DPP dnes vzala na vědomí konec výkonu funkce členů dozorčí rady DPP Bc. Oldřicha Schneidera a Václava Pospíšila, kterým dne 6. 6. 2017 uplynulo funkční období. Zároveň odvolala z funkce člena dozorčí rady Josefa Buriánka. Do uvolněných pozic v dozorčí radě valná hromada ke dni 7. 6. 2017 zvolila Jana Lebedu, Vratislava Feigela a Ing. Petera Hlaváče. Noví členové dozorčí rady jsou zaměstnanci DPP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Thereza May řekla Dost! Bude to stačit?
Nestačí, musí následovat činy. Také nestačí se opět semknout, nenechat se zastrašit a poslat zvláštní jednotky do ulic; a už vůbec nestačí pokrytecké slovo od muslimů: odsuzujeme! „Dost“ bych věřil Izraelcům, kteří na palestinský teror odpovídají patřičným způsobem a všichni vědí, že 100% přijde odplata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý: Drtivá většina podnikatelů zatím euro nepotřebuje
Plné tři čtvrtiny firem (76 %) nejsou přesvědčeny, že otázka přijetí eura v ČR je natolik aktuální, aby příští vláda hned zkraje svého mandátu stanovila pevný budoucí termín pro jeho přijetí. Vyplývá to z bleskové ankety mezi podnikateli, kterou Hospodářská komora provedla na vzorku více než 300 firem napříč republikou a kterou představila na právě probíhající předvolební diskusi Politika & Podnikání | Volby 2017 k finančním otázkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Z Britských listů: Trump, Zeman a Parlamentní listy satanizují muslimy. Ti chudáci to přitom odnášejí nejvíce
Publicista Daniel Veselý se ve svém komentáři na serveru Britské listy rozepsal o teroristických útocích a o tom, že cena, kterou platí muslimové, je neúnosná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tak když nechcete dodržovat kvóty, tak uvidíte. Brusel příští týden oznámí, jak s neposlušnými členy naloží
Česká republika může mít pořádné problémy. A to kvůli kvótám ohledně uprchlíků. Jak uvedl server Lidovky.cz, Evropská komise příští týden oznámí, zda zahájí řízení pro porušení unijní legislativy vůči těm členským zemím EU, které od Itálie a Řecka nepřebírají žadatele o azyl v rámci systému kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Nesrovnávejme se s USA. Nemáme agentury, které by dotovaly nebonitní klienty
Projev na 57. schůzi sněmovny 6. června 2017 k bodu Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon o České národní bance, zákon o oběhu bankovek a mincí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní zahájení rekonstrukce Negrelliho viaduktu
Ve čtvrtek 8. června 2017 se předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka zúčastní slavnostního zahájení rekonstrukce Negrelliho viaduktu, které se koná na Masarykově nádraží v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Exkluzivní rozhovor s ředitelem české kontrarozvědky BIS. Dezinformace, propaganda a ruský vliv v Česku
EXKLUZIVNĚ. Informační válka a ruská špionáž v Česku jsou citlivé oblasti, na něž česká civilní kontrarozvědka, Bezpečnostní informační služba, pravidelně upozorňuje ve svých zprávách. Ředitel BIS Michal Koudelka poskytl redakci HlídacíPes.org – jako prvnímu tuzemskému médiu – na toto téma rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Chceme přeci, aby rodiny měly vlastní bydlení
Projev na 57. schůzi sněmovny 6. června 2017 k bodu Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon o České národní bance, zákon o oběhu bankovek a mincí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad vlády šetří, tři roky po sobě opakovaně snížil náklady na své hospodaření
Úřad vlády ČR se důrazně ohrazuje proti lživému tvrzení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Ten v rozhovoru pro deník Právo zkritizoval Úřad vlády ČR kvůli údajné nehospodárnosti. Úřad vlády přitom, jak vyplývá i z pravidelně zveřejňovaných výročních Zpráv o činnosti Úřadu vlády, zavedl za současné vlády účinná úsporná opatření. Pro vedení Úřadu vlády ČR je šetrná správa a snižování provozních nákladů jednou z hlavních priorit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Protibabišovský Šuman znovu vysílá. Tentokrát národu představil jeho dvorního šéfredaktora Istvana Léko
István Léko, šéfredaktor Lidových novin, se dnes dostal na paškál skupiny Julius Šuman, jež se rozhodla představit 32 Andrejových kluků. To jest mužů, kteří podle ní patří do okruhu předsedy hnutí ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Proč chcete hypotéky umožnit pouze bohatým? Kde ty mladé rodiny mají našetřit?
Projev na 57. schůzi sněmovny 6. června 2017 k bodu Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon o České národní bance, zákon o oběhu bankovek a mincí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zástupci předních čínských firem ochutnávali české alkoholické nápoje
Přestože spotřeba alkoholu v ČLR v posledních letech trvale klesá (-4,3% spotřeba alkoholických nápojů per capita v ČLR v roce 2016), tento trend se týká především domácí produkce. Export zahraničních alkoholických nápojů (především piva) naopak zažívá nebývalý rozvoj. Aby i čeští producenti mohli patřičně využít tohoto trendu, ZÚ Peking (ZD) zorganizoval pro vybrané čínské firmy a partnery speciální B2B akci formou degustační recepce „Czech BeverageNight Beijing 2017“ která se konala 25. května 2017 v Grand Hotelu Ritz-Carlton Beijing. Akce proběhla jako vyvrcholení účasti českých nápojářských firem na veletrhu TopWine Beijing 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Dvakrát smích Postillonu
Německý humoristický server o zvýšení bezpečnosti a jednom zklamání Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Den Pardubického kraje nabídne program na dvou náměstích
Každoroční Den Pardubického kraje vypukne už v pátek 9. června. Letos se program rozšíří z Komenského náměstí i na Pernštýnské, kde bude bohatý kulturní program a také řada stánků s regionálními potravinami, řemeslnými výrobky a různými specialitami. Program vyvrcholí koncertem Heleny Vondráčkové od 20 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Mezi 21. srpnem a 15. březnem je kvůli ruské aroganci velký rozdíl
Jistě, 72 let po skončení II. světové války už bychom se neměli pořád zabývat německou vinou. Někteří rusofilové namítnou, že i od okupace v srpnu uplynulo už téměř padesát let, ale velký rozdíl tu je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Začne se vytvářet nové podnikatelské prostředí pro spekulanty a oligarchy?
Projev na 57. schůzi sněmovny 6. června 2017 k bodu Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon o České národní bance, zákon o oběhu bankovek a mincí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Archiv bezpečnostních složek a Ústav pro studium totalitních režimů zvou na Den otevřených dveří
Archiv bezpečnostních složek a Ústav pro studium totalitních režimů zvou na Den otevřených dveří ABS a ÚSTR, který se koná ve čtvrtek 8. června 2017 od 11 do 17 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vilímec (ODS): To, co nikdo nepotřebuje, tak ani nečte
Projev na 57. schůzi sněmovny 6. června 2017 k bodu Vládní návrh zákona o řízení a kontrole veřejných financí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Při jubilejní Czech Truck Prix bude mít premiéru The Most Truck Festival
Společnost AUTODROM MOST připravila další novinku, The Most Truck Festival. Bude součástí jubilejního 25. ročníku závodů evropského šampionátu okruhových tahačů (ETRC) Czech Truck Prix na autodromu o víkendu 2. a 3. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zveřejnil výroční zprávu za uplynulý rok
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zveřejnil výroční zprávu za rok 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Prokeš: Počínání města pod vedením primátora Paparegy je skandální, tvrdí vlastníci pozemků
Vlastníci pozemků v lokalitě Na Sadech v Mostě uspořádali tiskovou konferenci. Novináře na ní informovali o své nespokojenosti, jež se týká dění kolem návrhu nového územního plánu statutárního města. Ten má být podle zákona schválen nejpozději do roku 2020. Na tiskovku nečekaně zavítal primátor Jan Paparega (nestraník zvolený za Severočechy Most). Atmosféra zhoustla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Reprezentanti podnikatelské veřejnosti posílají výzvu senátorům
Hospodářská komora České republiky, Svaz průmyslu a dopravy České republiky a Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů České republiky jako reprezentanti podnikatelské veřejnosti vyzývají senátory, aby při projednávání návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony /senátní tisk č. 108/ podpořili návrh ve znění postoupeném Poslaneckou sněmovnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převzal areál v centru města Pelhřimov
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzal na základě novely zákona pozemky od České správy sociálního zabezpečení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Platný zákon o řízení a kontrole veřejných financí je nevyhovující
Projev na 57. schůzi sněmovny 6. června 2017 k bodu Vládní návrh zákona o řízení a kontrole veřejných financí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Rušný Klárov se promění. Čeká ho lepší řešení dopravy i propojení s řekou
Klárov je dnes něco mezi náměstím a parkem. I přesto, že se zde koncentruje velké množství chodců, zdejší prostor je pro chůzi velmi nepohodlný – obzvláště tehdy, pokud se člověk chce dostat na Hrad, do Jeleního příkopu či na Letnou. Rada hl. m. Prahy proto zadala Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR Praha), aby zpracoval zadání pro koncepční studii proměny celého prostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Šéf rozvědky o strašení dezinformacemi: Lidé u nás nejsou hloupí
Ředitel BIS Michal Koudelka poskytl redakci HlídacíPes.org. rozhovor o šíření dezinformací v České republice. Je to prý Koudelkův vůbec první rozhovor na toto téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Jsem předmětem nejapných a trapných komentářů
Projev na 57. schůzi sněmovny 6. června 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
O titul Vesnice roku bojuje v Pardubickém kraji sedmadvacet obcí
Již od roku 1995 obce v České republice soutěží, která z nich se stane Vesnicí roku. V letošním třiadvacátém ročníku bude o tento titul bojovat celkem 213 obcí. Nejpočetnější zastoupení má Pardubický kraj s 27 soutěžícími obcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Z fotbalového chuligána hrdinou sobotního večera. Holýma rukama vypráskal z hospody londýnské teroristy
Neohroženě se postavil teroristům, nyní leží v nemocnici. Řeč je o fotbalovém fanouškovi klubu Millwall, jenž je proslulý nejtvrdšími ultras ve Velké Británii. Píše o něm server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Kam směřuje Policie České republiky?
Článek analyzuje materiál Koncepce rozvoje Policie ČR do roku 2020 (aktualizace 2017), který byl projednáván vládou ČR minulou středu a znovu pak toto pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tupá pseudohumanita. Soustrastné kecy. Nerad bych byl sprostý… Poslanec Koskuba zúčtoval se Sobotkou i s Merkelovou
ROZHOVOR Poslanec ČSSD Jiří Koskuba, který vystoupil z ČSSD, ostře kritizuje EU a evropské politiky kvůli imigraci. „Nerad bych byl zvláště na závěr sprostý, promiňte. Jenže slušně to hodnotit nejde. Je mi líto, nezměnilo se nic. Celá slavná EU mi stále připomíná vyděšenou krávu, která se zatoulala do bažiny. A čím více se mele, tím hlouběji zapadá. Zanedlouho zvládne už jenom zoufale bučet. Jako když naposledy zahouká loď předtím, než klesne ke dnu,“ zlobí se Koskuba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční limity na volební kampani jsou blbost, uvedl odborník. A pustil VIDEO
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš je velmi roztrpčený z toho, že předvolební kampaň oficiálně začala už 2. května. Podle zákona totiž musí do kampaně započítat i ty výdaje, které mohly prozatím zůstat mimo kampaň. Zákon přitom všem stranám ukládá, že se musí s výdaji na kampaň vejít do 90 milionů korun, což by pro ANO mohl být velký problém. Někteří odborníci ovšem tvrdí, že zákonem stanovený limit na kampaň je nesmyslný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Neměli bychom to před sebou tlačit jako zabržděný vagón
Projev na 57. schůzi sněmovny 6. června 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: A svět bude zase v pořádku...
Úterní glosy Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jourová u Filipa Horkého: Lidé mi píší, že jsem zrádce. Žádné problémy s demokracií v EU nevidím. Chtěla bych tu euro, protože hodně cestuji
Eurokomisařka Věra Jourová odpovídala na otázky diváků internetové televize DVTV. Prozradila, zda by sama za sebe přijala euro, jak se dívá na údajný nedostatek demokracie v evropských institucích a kde je pravda, když někdo tvrdí, že „nám to nařídil Brusel“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Mise českých ovocnářů v Srbsku přinesla nové poznatky
Ve dnech 1. až 3. června 2017 proběhla v rámci projektů PROPED mise Ovocnářské unie ČR, které se účastnili jak představitelé firem (členů unie) a Školkařského svazu tak i zástupci Mendelovy univerzity z Brna a Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského v Holovousích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Poslankyně oznámila odchod z Úsvitu, nechce být spojovaná s Bartošovými nacionalisty
Původní strana Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury se dál drolí, z poslaneckého klubu odchází další člen.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.6.2017 v 15:36, zobrazit podobné
Petr Prokeš: V „panelákově“ uzavření lidé otevírají dveře
O 66tisícovém okresním městě pod hradem Hněvínem – severočeském Mostě – se říká, že je „panelákovem“ a že betonové králíkárny nutí bydlící k izolaci od ostatních. Po návratu z práce (z hospody, herny, drogového doupěte či hřiště) za sebou zabouchnou dveře a nechtějí o světě za nimi už slyšet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jízdní kola a další věci budou sloužit dětem z Dětského domova v Kostomlatech pod Milešovkou
Prostějovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzalo od Policie ČR, Oddělení obecné kriminality SKPV Prostějov, jízdní kola pocházející z trestné činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Náměstek Navrátil: V našem kraji se podařilo najít náhradní rodinu nejvyššímu počtu dětí
Moravskoslezský kraj chce ocenit osobní angažovanost lidí, kteří přijali a pečují o děti, které nemohou vyrůst ve své biologické rodině. Nominovat výjimečné osobnosti, které vytvářejí opuštěným dětem nové rodinné zázemí, může i veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
IT poroste i nadále rychleji než ostatní sektory
Analytici úvěrové pojišťovny Euler Hermes předpokládají, že informační technologie porostou i nadále rychleji než ostatní sektory a zůstanou také méně riskantní. Upozorňují nicméně na to, že sektor IT bude i nadále pod tlakem v důsledku klesajících cen a potřeby neustále obnovovat nabízené výrobky a služby. Světový lídr v pojištění pohledávek pravidelně vyhodnocuje rizika v rámci různých sektorů po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nové kamery nad inkubátory umožňují vizuální kontakt s novorozencem
Šest nových kamer umožňuje rodičům čtyřiadvacetihodinový vizuální kontakt s novorozencem v inkubátoru. Optiky věnoval Novorozeneckému oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., hotel Ostrov, který ve prospěch ústeckého novorozeneckého oddělení uspořádal projekt „Pomáhejme“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Marine Le Pen chce protiteroristickou Jaltu
Šéfka francouzské Národní fronty Marine Le Pen ve vysílání televizního kanálu France 3 uvedla přání, aby Paříž iniciovala společně s Ruskem, USA, Velkou Británií a Německem jednání o otázkách boje proti terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Čím (ne)potěší automobilista cyklistu?
Statistiky nehod za rok 2016 prokazují, že zdaleka ne všechny vážné nehody cyklistů jsou z jejich viny. Bezpečný odstup od předjížděného cyklisty? Ve Francii minimálně 1 metr. Zkušený řidič jezdí defenzivně, s chybami druhých počítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Čeští ekonomové se diví
Ekonomové z hlavního myšlenkového mainstreamu Česka se velice diví nad tím, že kurz české koruny po ukončení měnových intervencích ČNB rychle neklesá. To je opravdu divné, že? Vedení ČNB za necelé 3,5 roku nasypalo do tohoto nesmyslného "projektu“ 2,5 bilionu korun. To je neslýchaná částka. A pak se čeští ekonomové diví, proč vlastně dochází k tomu, že českou korunu budeme mít ještě celou řadu let. Ať to stojí naše podniky při konverzích do eura, co to stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum: Mezi živnostníky, nespolehlivými plátci DPH, jsou většinou muži
„V průběhu května v registru nespolehlivých plátců DPH přibylo 330 nových subjektů a 76 společností bylo vymazáno. Celkově se tak počet nespolehlivých plátců v ČR zvýšil o 268 na 9 106,“ říká analytička Petra Štěpánová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Čtyři roky nesplněných slibů, komplikování daňového systému, represe malých a podpory velkých
Občanští demokraté dnes zhodnotili fungování vládní koalice v oblasti daní a veřejných financí a představili řešení, která v dané oblasti nabízí ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Generál: Teror? Jen vrcholek ledovce. Migranti nám mohou provést i toto...
ROZHOVOR. Exministr obrany a bývalý velvyslanec České republiky v Rusku Miroslav Kostelka vítá rozhodnutí vlády nepřijmout žádného migranta z Řecka a Itálie na základě migračních kvót. ,,Považuji ty odporné teroristické útoky na lidi pouze za vrchol ledovce. Hlavní nebezpečí podle mě spočívá právě v možném vytvoření diaspor kulturně a sociálně neslučitelných s naší evropskou civilizací, kde mohou probíhat právě procesy radikalizace. Demokracie dává možnost v horizontu možná desítek let, ale taky i možná v kratším období, aby tyto diaspory získaly politická práva a sílu tvořit politiku států, zákony a pravidla života, které by mohly být zcela odlišné od našich, historicky přijatých pravidel a zvyků," varuje v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bodenlos (ČSSD): Nemohu mlčet k iniciativě na poslední chvíli
Dopis členům ČSSD města Prahy:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Do práce na kole jezdí i zaměstnanci Svatoanenské nemocnice
Sedmý ročník soutěže Do práce na kole přilákal rekordní počet účastníků. Do kampaně za používání bezmotorových forem dopravy se zapojilo 12 800 lidí z 1980 firem, tedy o 18,5 % víc než loni. Vzrostl také zájem zaměstnavatelů, kteří se snaží podporovat své zaměstnance v šetrném dojíždění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Na konkrétním příkladu vidíme, jak vláda neustále obelhává občany
Projev na 57. schůzi sněmovny 6. června 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist