Oficiální zpravodajská média

Já prostě Čechy nepřesvědčím, aby brali uprchlíky, naléhal Zaorálek na hlavouna EU. Ten pokýval hlavou a řekl: „Stejně vás potrestáme.“ Je jim všechno jedno
REPORTÁŽ „Připadal jsem si jako blázen po setkání s řeckým eurokomisařem Avramopoulosem. Vysvětloval jsem mu, že u nás lidi prostě nepřesvědčíme, abychom přijímali uprchlíky z islámských zemí, když si ani v řadě vyspělých států Evropy s nimi nevědí rady a oni se pak radikalizují. Avramopoulos si mne vyslechl, pokyvoval hlavou, ale stejně pak veřejně vyhlásil, že země, které nedodrží uprchlické kvóty, budou sankcionovány,“ uvedl v odborné debatě o budoucnosti Česka v Evropské unii ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD), který si na diskuzi k tomuto tématu přizval do Ostravy europoslance a sociologa Jana Kellera a renomovaného profesora filosofie Václava Bělohradského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Saúdové, Katar a fata morgana „sunnitského NATO“
Saúdům se jejich „sunnitský tábor“ rozkládá a pokud ho může někdo zachránit, budou to muset být – kvůli svým tradičním vazbám na region -- Spojené státy. Negativa tohoto kroku ale mohou významně převažovat nad pozitivy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Bitcoin - tahle 'měna' není pro starý
Česká koruna od zrušení intervencí ČNB patří mezi nejúspěšnější měny na světě. Přesto existuje měna, která korunu v posledních třech měsících neskutečně válcuje a tou je digitální měna bitcoin. Kurz koruny od začátku dubna vůči bitcoinu oslabil o více než 140 %! Je však bitcoin vůbec měnou a nesrovnáváme tedy hrušky s “jabkama”?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
HK: Bezhotovostní platby mohou být účinným nástrojem proti šedé ekonomice
Příjem plateb jinak než v hotovosti může fungovat jako účinný nástroj proti obcházení daňových povinností a pomoci tak v potírání šedé ekonomiky. Shodli se na tom účastníci dnešní předvolební diskuze k tématu finančních trhů, kterou už pošesté uspořádala Hospodářská komora ČR. Platby hotovostí by nicméně měly být i nadále zachovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zmar ČSSD. Kdykoliv někam přijede Sobotka, je to trapas, zoufají straníci
Navenek se sociální demokraté stále tváří odhodlaně, a tvrdí, že se jim ještě podaří potrápit hnutí ANO. Uvnitř strany však prý sílí zmar a křeč. Ať zkusí strana cokoliv, nefunguje to. A předseda Bohuslav Sobotka, který zlikvidoval veškerou stranickou opozici, je ve stále horší pozici. Pokud přijde neúspěch, který se jeví čím dál pravděpodobněji, jsou připraveni se postavit proti němu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Krvavý ramadán aneb Vraždy na pokračování
Teroristická islamistická kampaň v západní Evropě nabývá stále na síle a je jen otázkou času, kdy se teroristé rozhodnou zaútočit i u nás. Co je však skutečným důvodem těchto masakrů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Na Rychnovsku se mohou lidé cítit opět o něco bezpečněji
Po třiceti let začala v Solnici opět fungovat policejní služebna, a to detašované pracoviště odboru cizinecké policie krajského policejního ředitelství. Místo zde prozatím našlo šest policistů, jejichž počet se má do budoucna ještě navýšit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zelienková: Pomsta za Moniččin kožich přišla dřív, než jsem čekala
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Napětí v Perském zálivu
Pět arabských států blízkovýchodního regionu přerušilo diplomatické styky s Katarem, neboť tento malý, dvoumilionový, emirát v jihozápadní části Perského zálivu prý sponzoruje teroristické organizace jako je tzv. Islámský stát (IS) a financuje skupiny napojené na Írán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Národní protidrogová centrála: Během operace „KIWI“ bylo zadrženo 17 osob
Národní protidrogová centrála v uplynulých dnech finalizovala prověřování trestné činnosti zločinecké sítě osob, která se výběrově orientovala na dodávky chemických látek a komponent potřebných k velkoobjemové nelegální produkci metamfetaminu. Z hlediska rozsahu, charakteru a dopadů v na nelegální drogové trhy v České republice, se jedná o jednu z nejvýznamnějších akcí posledních deseti let. Tato zločinecká síť, minimálně posledních od roku 2012, prokazatelně stojí za provozem prakticky všech velkoobjemových laboratoří na výrobu metamfetaminu napříč celou Českou republikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zastavme ekologické teroristy
Sněmovní verze novely stavebního zákona se vydala správným směrem, když omezuje ekologické aktivisty v paralyzování důležitých staveb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda: Vicepremiér Bělobrádek navštíví laserové centrum v Dolních Břežanech
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek ve čtvrtek 8. června 2017 navštíví Mezinárodní laserové výzkumné centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech při příležitosti dodávky unikátního laserového systému (superlaseru L3).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Stavebnictví se konečně odráží ode dna
Růstem zakončilo duben stavebnictví, které se ještě nedávno potýkalo s další hlubokou recesí. Po krátké stabilizaci se jeho produkce začala opět zvyšovat a v dubnu dokonce vzrostla o 4 %. Když zohledníme tři chybějící pracovní dny, tak se tempo tohoto odvětví vyšplhalo na 9,6 %. Růst přitom šel na vrub pozemní výstavby, která se těší z rostoucí poptávky soukromého sektoru, ať už jde o komerční výstavbu nebo o tu bytovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Opálka (KSČM): Jak je vidět, každý hledá alibi. Ale o občany nejde
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017 k návrhu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Situace po teroristickém útoku v Londýně
V souvislosti s teroristickými útoky v Londýně v sobotu 3. 6. 2017 velvyslanectví ČR v Londýně doporučuje českým občanům v Londýně být ostražitý a do odvolání se vyhýbat místům s vysokou koncentrací lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Takový pokrok jste udělali, pochválil Zeman nejvyššího komunistu Vietnamu. A řekl něco, co zase naštve pražskou kavárnu, hlavně mladé
Jste nejmocnější muž Vietnamu, vy nám určitě pomůžete. Tak ve zkratce zahájil prezident Zeman v Hanoji setkání s generálním tajemníkem vietnamské komunistické strany. Česká hlava státu ho požádala o podporu přímé letecké linky a zrušení víz. Při úvodním pozdravu spolu promluvili rusky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Další pochybení v trestní věci Petra Kramného
Jedním z pilířů obžaloby a následných rozsudků všech obecných soudů je znalecký posudek “ ve věci posouzení podezření ze spáchání dosud nespecifikovaného trestného činu”, kdy na základě “Opatření” ze dne 3.2.2014 byl o zpracování požádán znalec z oboru elektrotechniky Prof.Ing.Karel Sokanský CSc,. ve věci posouzení možností vzniku úrazu elektrickým proudem bez lidského zásahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Co na to Kalousek? A bojovníci za Tibet? Jdou zvěsti o převratné změně mezi Německem a Čínou
Rozšiřující se propast mezi Německem a Spojenými státy by nemusela být nutně až tak velkým problémem. O pozornost se hlásí Čína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Juncker přijede za Sobotkou, navázat na společnou akci v USA. Je vypsána odměna 5000 Kč. Za co?
Pět tisíc korun nabízí organizace Islám v ČR nechceme tomu, kdo potrápí předsedu Evropské komise Jeana-Claudea Junckera cestou za premiérem Bohuslavem Sobotkou. Juncker přijede do Česka v pátek na konferenci k obraně a bezpečnosti, k jejímuž tématu již společně s českým předsedou vlády rozvířil diskuzi vyjádřením pro Wall Street Journal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Londonistán? Britové prý uzavřeli s muslimskými vrahy dohodu: Necháte Británii a budete beztrestní
Velká Británie podle publicisty Mariana Kechlibara doplácí na staré chyby v azylové a migrační politice. Uvedl to ve svém nejnovějším komentáři na webu Kechlibar.net, a to v souvislosti s posledním teroristickým útokem v Londýně, při němž zemřelo 7 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Noční můra sociální demokracie
Když jsem po volbách do krajských zastupitelstev a tragickém volebním výsledku sociální demokracie říkal, že se všechno dá zvrátit, byl jsem o tom hluboce přesvědčen. Do sněmovních voleb zbýval téměř ještě jeden rok a za tu dobu bylo možné udělat alespoň nějaké změny personální, zásadnější změny programové, nepochybně změny v marketingu a v přístupu k médiím. Zdá se, že více než půl roku ČSSD promarnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Profesor Rejnuš: Euro je neštěstí, EU se rozpadne. Kolaps je neodvratný. Z důvěrných zdrojů se ví, že Německo už chystá novou měnu, marku 2
ROZHOVOR Společnou evropskou měnu považuje profesor Oldřich Rejnuš, ekonom a vysokoškolský pedagog, za neštěstí pro všechny státy eurozóny a za jeden z hlavních důvodů, proč se eurozóna a patrně i Evropská unie rozpadne. Také tvrdí, že soudobý dotační mechanismus a existence evropských daňových rájů se významně a negativně promítají do fiskálního řízení EU. Systém eurodotací však považuje za nezničitelný, protože na něm závisí takové množství úředníků, že jeho odbouráním by se patrně zhroutil celý systém Evropské unie. Připomíná také, že z deseti nejškodlivějších daňových rájů světa jsou čtyři v EU – Nizozemsko, Irsko, Lucembursko a Kypr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Vyloučení veřejnosti z povolování staveb by posílilo korupci
Zelení senátoři chtějí v Senátu zabránit přijetí novely stavebního zákona, který v dubnu přijala Sněmovna. Vadí jim především pozměňovací návrh, který omezil účast veřejnosti na povolovacím řízení. Podle aktuální novely nebudou moci spolky zasahovat do správního řízení, ale budou se moct vyjadřovat pouze k řízení podle zákona o ochraně přírody a krajiny. Správní řízení se přitom významně nezrychlí, protože se nesnížil počet úřadů, které musí ke stavbám vydat stanovisko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vraťte lidem jejich práva, žádají poslance ekologové
Novela stavebního zákona a související změna čtyř desítek zákonů i ve verzi, kterou dnes přijal Senát, škrtá práva občanů připomínkovat svými spolky výstavbu a průmyslové činnosti v okolí svých domovů. V reakci na dnešní hlasování Senátu o předloze to v tiskovém prohlášení uvedli zástupci organizací na ochranu životního prostředí. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petice proti ovlivňování voleb pomocí výzkumů veřejného mínění
Proto, že v dnešní době, není zaručena nezávislost médií na politických stranách a zároveň není zaručena důvěryhodnost agentur, zajišťujících výzkumy veřejného mínění, žádám o zákaz zveřejňování průzkumů veřejného mínění ohledně pravděpodobného volebního výsledku politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Votava (NÁR.SOC.): Slova omluvy od představitelů sudetských Němců naši pánové jistě neslyšeli
Týden před tímto 75. výročím navštívili dva vysocí představitelé české vlády, vicepremiér Bělobrádek a ministr Herman, (oba z KDU – ČSL), sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Augsburgu. Stáli tam, jak kajícníci před soudem spravedlivých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Státní zastupitelství závažně porušilo ústavu
Senátor Ivo Valenta a advokátka Jana Zwyrtek Hamplová píší ministru spravedlnosti: „Okamžitě zasáhněte, státní zastupitelství porušilo závažně Ústavu České republiky.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zelienková: Klec je pro mne symbolem středověkého pranýře
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017 k návrhu zákona na ochranu zvířat proti týrání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zaorálek varoval Čechy, aby na dovolených nepřeceňovali své síly
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek vyzval české turisty, aby na dovolených nepřeceňovali své síly. Podle něj se to každoročně děje a vede to k neštěstím. Lidé by podle něj měli být obezřetní i kvůli teroristickému riziku, což podle Zaorálka platí nejen pro oblasti konfliktů, ale i pro Evropu. Ministr dnes na tiskové konferenci také uvedl, že na ministerstvu bude připraven konzulární tým rychlého nasazení, který bude možné v krizové situaci vyslat na pomoc českým občanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Fakulta dopravní pořádá interaktivní výstavu unikátních českých automobilů
Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického v Praze pořádá již třetí unikátní výstavu českých automobilů na své akademické půdě, a to ve dnech 9. až 11. června 2017. Výstava se uskuteční v historických prostorách dvora budovy Konviktská 20, Praha 1. K vidění budou automobily konstruované pro závody jak na okruzích, tak rallyové, historické i z posledních let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Zborovské hrdinství bylo vzorem odvahy a síly
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017 k usnesení Poslanecké sněmovny ke 100. výročí bitvy u Zborova
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
FNUSA: Ocenění za přínos péči o cévní mozkové příhody
Robert Mikulík, vedoucí Komplexního cerebrovaskulárního centra FN u sv. Anny v Brně a vedoucí Cerebrovaskulárního výzkumného týmu FNUSA-ICRC byl během konání Konference Evropské iktové organizace oceněn za svůj přínos v oblasti péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou cenou “Spirit of Excellence”. Cenu získal za své dlouholeté a úspěšné aktivity v oblasti organizace péče o cévní mozkové příhody a jejich léčby na národní i mezinárodní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Útok z USA na Jarmilu Kratochvílovou: Doktor Hnízdil popisuje podivný vývoj. Napsali mu, on odepsal a Američané...
Známý český lékař Jan Hnízdil se na blogu podělil o svůj zážitek s americkými novináři z deníku New York Times. Jeho líčení ukazuje, jakým způsobem se pracuje v deníku, který mnozí považují za vzor kvalitní žurnalistiky, zatímco třeba americký prezident Donald Trump jej označuje za „fake news“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Držitel Sorosovy ceny Jan Moláček: Bojovat s globálním oteplováním je prostě správné. I kdyby nebylo
Poté, co USA odstoupily od Pařížské dohody o boji se změnami klimatu, se opět začalo hovořit o smysluplnosti snah bojovat s klimatickou změnou. Podle některých však jsou podobné otázky zcela zbytečné, neboť s klimatickou změnou se má bojovat, ať existuje, nebo ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Platforma proti hlubinnému úložišti: Stát nám dává setrvale najevo, že ho názory obyvatel nezajímají
Shromáždění členů Platformy proti hlubinnému úložišti se tentokráte uskutečnilo v Chanovicích na další z lokalit ohrožených projektem hlubinného úložiště, kterou Správa úložišť začala nazývat Březový potok. Od říjnového setkání v Božejovicích posílili uskupení noví členové, na dnešní počet 34 (22 měst a obcí a 12 spolků ze všech původních sedmi lokalit).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Nejhorší vláda od listopadu 1989 dokončila dílo zkázy
Roste počet bankrotů, roste počet osob v bídě, roste počet sebevražd a bezdomovců a také osob, které musejí být léčeny dlouhodobě v psychiatrické nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kraviny. Každý prd se měří. Hoši, projděte se po menším městě, debatuje ČSSD. A jsou zde slova Chovance, která mnohé mění
K ukončení žabomyších válek a pořádné předvolební kampani vyzval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) své spolustraníky. Jedině tak je podle něj možné zastavit propad preferencí strany. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Z Německa přišly velmi nepříjemné statistiky. Nárůst o stovky procent, který souvisí s uprchlíky
Nejenom při teroristickém útoku v Londýně použili islámští radikálové k vraždění nože. Jak uvádí americký think-tank Gatestone Institute, například v Německu od začátku migrační krize stoupl počet útoků nožem o několik set procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Volební manažer ČSSD hasí průzkumový požár: Dáme lidem porodné patnáct tisíc na první i druhé dítě. Zdroje prý budou, zdaní se banky a bohatí
Důraz na programová témata. To je podle volebního manažera Jana Birkeho to, co sociální demokracii pomůže v kampani u voličů. Píše o tom server iDnes.cz. V rozhovoru pro iDnes.cz mluví manažer například o tom, jak bude ČSSD reagovat na ne úplně příznivá čísla v preferencích nebo o tom, jak by to podle něj mělo být s kandidátem ČSSD na prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Přátelé si mají říkat i nepříjemné věci
Projev prezidenta republiky na Česko-vietnamském obchodním fóru:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Socani jsou podělaní strachem, jdou na porážku. Babiš to má prý pevně v rukou. Čtěte, co se povídá
ParlamentníListy.cz se snažily posbírat střípky informací či náznaků ze zákulisí, které se týkají vládní krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Ministr Pelikán podepsal v Hanoji smlouvu o předávání odsouzených osob
Mezi Českou republikou a Vietnamskou socialistickou republikou dosud neexistoval smluvní základ, na jehož základě by bylo možné vzájemné předávání odsouzených osob k dalšímu výkonu trestu odnětí svobody ve svém domovském státu. Ve vztahu k zemím asijského kontinentu se jedná teprve o třetí dvoustrannou smlouvu umožňující předávání odsouzených osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Platy v sociálních službách vzrostou o 23 procenta
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017 - informace ke zvýšení platů pracovníků v sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pokutám za kvóty by se země měla bránit u soudu, míní Chovanec
Pokud by Evropská unie chtěla pokutovat Česko za nedodržení kvót na přerozdělování uprchlíků, měla by se země bránit před Soudním dvorem EU. Závazky nesplnily téměř všechny unijní země, řekl dnes v rozhovoru s ČTK ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Šárka Portyšová: Dobrovolníci jsou v nemocnicích velmi potřební
Představte si, že máte babičku, nebo tatínka v nemocnici a že tam za ním chodí student či třeba jeho vrstevník a přečte mu noviny, nebo kapitolu v oblíbené knížce, doprovodí ho do kantýny a zajde s ním na krátkou procházku. Přesně tohle je práce dobrovolníka, který dochází do nemocnice a může jím být prakticky kdokoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Na Úřadu vlády dnes byly předány Ceny Bezpečnostní rady státu za rok 2017
Ve středu 7. června 2017 se ve Strakově akademii předávaly ocenění Bezpečnostní rady státu pro rok 2017. Z rukou ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka a ministra obrany Martina Stropnického převzali cenu za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky redakce časopisu Vojenské rozhledy, Josef Požár, Karel Prskavec a Pavlína Bláhová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MHMP: Plnění rozpočtu hlavního města Prahy za 1. čtvrtletí 2017
Hlavní město Praha hospodařilo k 31. 3. 2017 s přebytkem ve výši 3,4 mld. Kč. Přebytek hospodaření je výsledkem vyšších příjmů, zejména příjmů daňových.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rusko–americkou válku by nikdo nepřežil, soudí Putin
Televize Showtime v příštím týdnu odvysílá sérii rozhovorů ruského prezidenta Vladimira Putina s americkým režisérem Oliverem Stonem. O chystaných rozhovorech informovala řada médií. Mezi nimi i server britského deníku Daily Express. Putin v rozhovoru varoval před použitím jaderných zbraní. Kdyby došlo k takovémuto střetu velmocí, svět by to prý nepřežil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Mlha o rozpočtových úspěších vlády se začíná rozpouštět
Podle dnešních informací nového ministra financí Ivana Pilného je situace kolem rozpočtu hrozivá a bude těžké udržet i plánovaný deficit ve výši 50 mld. Kč. Je to jasná obžaloba současné vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Obrana nebo bezpečnost není jenom o nošení zbraní
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017 k návrhu zákona o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Českobudějovická nemocnice slavnostně otevře nové dvoupatrové parkoviště
Nemocnice České Budějovice, a.s., v úterý 20. června 2017 slavnostně zahájí provoz nového dvoupatrového parkoviště, jehož výstavba byla zahájena v září roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Díky novým výzvám dojde k výrazným úsporám
Rada hlavního města Prahy schválila dvě nové výzvy k předkládání žádostí o podporu v rámci Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Finanční prostředky budou tentokrát směrovány do oblastí zaměřených na „Realizaci pilotních projektů přeměny energeticky náročných veřejných budov na budovy s téměř nulovou spotřebou energie“ a do oblasti „Energetických úspor v městských objektech – Zvyšování energetické efektivity v rámci objektů a technických zařízení pro zajištění provozu městské veřejné dopravy.“ Tyto dvě nové výzvy jsou vyhlášeny od 7. června 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
DPP opět zdarma sveze návštěvníky Pražské muzejní noci
V noci ze soboty 10. na neděli 11. června 2017 se uskuteční již 14. ročník Pražské muzejní noci. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vypraví jako spolupořadatel akce zvláštní autobusové linky pro účastníky zdarma a posílí také noční tramvajové linky. Prodlouží se rovněž provoz metra, a to přibližně do 1:00 hod. a provoz parkovišť P R do 2:00 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
„Na líné socky se nic dávat nebude.“ Známý biolog se zhrozil nad údajným nezájmem politiků o chudé lidi
JINÝMA OČIMA Zákon o sociálním bydlení. Jeho projednávání mezi poslanci sledoval přírodovědec a politický komentátor Jiří Jírovec. „V debatě zaznělo varování, že kdyby Marksová zákon prosadila, stálo by to nějakých sto padesát miliard korun. Tolik nemůžeme na líné socky dát. Ty potvory by nakonec v sociálním bytě chtěly zůstat natrvalo,“ komentuje své zážitky s ironií, přičemž komentuje situaci téměř ve všech parlamentních stranách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Richard Schultz: Ako beat zničil jednu civilizáciu
20. október 1969. St. Petersburg. Mesto na slnečnej Floride. Jack sedí na svojej obľúbenej stoličke a popíja whisky. Zapisuje si poznámky pre svoj budúci román. Približne o jedenástej pocíti ostrú bolesť v žalúdku a s námahou sa odplazí do kúpeľne, kde ho po krátkom čase objavila jeho manželka, ako na kolenách vykašliava krv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
NPÚ: Víkend otevřených zahrad na Lemberku
Liberečtí památkáři zvou ve dnech 10. a 11. 6. v rámci Víkendu otevřených zahrad zájemce do Bredovské zahrady a letohrádku, které se nacházejí v těsném sousedství státního zámku Lemberk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Stát ze mě dělá žebráka, udeřil majitel kožešinové farmy na Sněmovnu
Sněmovna dnes schválila zákaz kožešinových farem v Česku k závěru ledna 2019. Snahy části poslanců o prodloužení lhůty až do konce roku 2022 neuspěly. Podle kritiků povede zákaz ke vzniku černých farem. V Česku je podle poslanců devět kožešinových farem, hlavně zaměřených na norky a lišky. Ročně jich je kvůli kožešinám usmrceno plynem asi 20.000. Provozovatelé farem se kvůli zákazu obávají krachu a odkládají investice. Normu nyní posoudí Senát. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Požární zbrojnice v Dolní Moravě se změní díky příspěvku Pardubického kraje na policejní služebnu
Rada Pardubického kraje na svém jednání schválila finanční příspěvek ve výši 200 000 korun na úpravu požární zbrojnice v obci Dolní Morava. Její prostory se promění na služebnu Policie ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zastavme ekologické teroristy
Sněmovní verze novely stavebního zákona se vydala správným směrem, když omezuje ekologické aktivisty v paralyzování důležitých staveb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Indický premiér přijat francouzským prezidentem
Návštěva Naréndra Módý u Emmanuela Macrona vyjadřuje vůli Indie posílit své vztahy v Evropě. Příjezdem do Paříže se Naréndra Módý stal prvním šéfem asijského státu, který se dostavil k novému francouzskému prezidentovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V Lidovém domě nesedí žádný tým Američanů, říká Dolínek
Moderátorka Zuzana Bubílková přivítala ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls přivítala místopředsedu ČSSD Petra Dolínka. Ten zdůraznil, že ČSSD pracuje pro voliče a bude pro ně pracovat i dál. Striktně odmítl, že by se snad premiér a předseda strany Bohuslav Sobotka každé ráno v Lidovém domě bavil s Američany. Bez okolků také prohlásil, že je proti sesazení Sobotky z čela strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Britská premiérka udeřila. V boji s teroristy klidně upozadí ochranu lidských práv
Britská premiérka Theresa Mayová těsně před britskými parlamentními volbami znovu ukázala, že je schopná pronášet tvrdá slova. Nejmocnější dáma Velké Británie prohlásila, že Západ sice ctí lidská práva, ale ona se jimi nenechá v boji s teroristy zastavit. Aby je porazila, je kvůli tomu ochotna i zmírnit zákony na ochranu lidských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Schneider si přečetl rozhovor s šéfem kontrarozvědky o dezinformacích a ruském vlivu v ČR a nestačil se divit. Zde je důvod
Analytik Jan Schneider v komentáři pro ParlamentníListy.cz zhodnotil první veřejné vystoupení ředitele BIS Michala Koudelky na téma „boj s dezinformacemi a Rusko". Raději si to přečtěte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vítězslav Jandák opouští předčasně Sněmovnu. Jde dohlížet na dění v Českém rozhlasu
Členem Rady Českého rozhlasu bude dosavadní poslanec ČSSD a někdejší ministr kultury Vítězslav Jandák, který kvůli tomu předčasně skončí ve Sněmovně. V Radě České televize usednou bývalý kanoista a sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor spolu s antropologem médií Tomášem Samkem. Poslanci je dnes vybrali v prvním kole tajné volby, oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Silvie Hradecká: Blíží se politická volba 'apolitických' mediálních rad
Česká televize a Český rozhlas čeká obměna mediálních rad – v každém médiu jsou nyní volné tři židle, na které si brousí zuby devět kandidátů. Nominovaly je jako vždy různé údajně společensky významné a prospěšné organizace, ale jejich zvolení je na Poslanecké sněmovně. Bude zajímavé, jak se zákonodárci tentokrát vyrovnají s „apolitičností“ jednotlivých uchazečů. Stejně zajímavé bude, jak naloží s mnohokrát „profláknutými“ jmény, která se pravidelně vynořují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Soudkyně, která osvobodila Nečasovou-Nagyovou, má na stole další horkou kauzu z Nečasovy éry
Soudkyně Helena Králová na sebe upoutala pozornost v kauze údajného zneužití vojenského zpravodajství Janou Nečasovou, dříve Nagyovou. Soudkyně Nečasovou osvobodila, ale případ jí byl odejmut a dostala ho na stůl jiná soudkyně. Teď dostala Helena Králová na stůl další velkou kauzu z období vlády expremiér Petra Nečase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zemek (ČSSD): Novela zákona o vlivu na životní prostředí vede k výraznému urychlení staveb a celého procesu
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017 k návrhu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj podal žádost o dotaci na odstranění paliva z lagun ve Vratimově
Žádost o dotaci na odstranění paliva z lagun Ostramo, uskladněných na území města Vratimova, podal Moravskoslezský kraj do aktuální výzvy SFŽP po akceptování projektového námětu. Státní dotace na samotné odstranění zhruba 7 tisíc tun kalů, může činit až 80 procent, zbytek by kraj uhradil ze svého rozpočtu, případně s pomocí kofinancování města Ostravy. Předběžné náklady jsou odhadovány na zhruba 40 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Že vyhodíme Sobotku? To může navrhovat jen blázen, říká Jan Birke z ČSSD
S úvahami o tom, že by mohl být vyměněn volební lídr ČSSD, kterým je předseda strany a premiér Bohuslav Sobotka, by v sociální demokracii mohl nyní přijít jedině blázen, řekl dnes ČTK volební manažer ČSSD Jan Birke.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Novely zákona EIA jsou velkou prohrou ministra Brabce
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017 k návrhu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice: Vraťte svobodu kuřákům
Kuřáci, řekněte ne omezování svobody
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Policie vypustila drsný klip, jak si zachránit život při útoku teroristy
Utíkej, schovej se, bojuj. Tak zní název preventivního videoklipu, který dnes představila Policie České republiky. Jde o návod pro případ ozbrojeného útoku. V klipu se pak mění poklidný pracovní den v kancelářích v drama, kdy na místo přichází útočník se střelnou zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vítězslav Jandák opouští předčasně Sněmovnu. Jde dohlížet na dění v Českém rozhlasu
Členem Rady Českého rozhlasu bude dosavadní poslanec ČSSD a někdejší ministr kultury Vítězslav Jandák, který kvůli tomu předčasně skončí ve Sněmovně. V Radě České televize usednou bývalý kanoista a sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor spolu s antropologem médií Tomášem Samkem. Poslanci je dnes vybrali v prvním kole tajné volby, oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kořenek (ČSSD): Díky slavné EIA jsme nepostavili skoro vůbec nic
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017 k návrhu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
VIP vstupenky na jubilejní Czech Truck Prix jsou v prodeji
Užít si jubilejní 25. ročník prestižního závodu evropského šampionátu okruhových tahačů (ETRC) Czech Truck Prix na mosteckém autodromu s veškerým komfortem může každý. Výjimečný zážitek umožní zakoupení VIP vstupenky, závod se jede o víkendu 2. a 3. září. „VIP i běžné vstupenky na Czech Truck Prix už nabízíme na našich webových stránkách v sekci Vstupenky,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotkova (ne)demise. Sociální demokrat Seďa sdělil veřejnosti, jak to vše prý bylo
Z PROFILŮ Poslanec ČSSD Antonín Seďa odpověděl za poslední dny na mnoho dotazů na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz. A čtenáři jej mnohdy nešetřili nejen kvůli volebnímu programu strany, ale i uplynulé vládní krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Huml: Voliči ČSSD chtějí změnu a silného, charismatického lídra, který neuhne. Kreténi nás táhnou do války. Evropě hrozí kolaps kvůli migrantům, k nám taky přijdou
ROZHOVOR Poslanec ČSSD Stanislav Huml říká, že voliči ČSSD chtějí změnu a silného, charismatického lídra, který drží slovo a neuhne. „Valí se jich další tisíce. Jsme součást prostoru, kde nejsou hranice. Co zabrání migrantům s pobytem v Sasku přijít na návštěvu? Evropě reálně hrozí ekonomický kolaps... Važme si každého dne prožitého v míru. Než nás nějaký kretén zase vtáhne do zbytečné války,“ říká Huml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Chci slyšet názor ministra zemědělství. Proč tady není?
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017 k návrhu zákona na ochranu zvířat proti týrání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Práva matky proti právům nenarozeného dítěte
Většinou nebývá sporu o tom, že každý člověk je pánem svého vlastního těla. Například každý jedinec má právo odmítnout lékařské ošetření, dokonce i v případě, že je tím ohrožen jeho život. I v medicíně však existují výjimky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Státní zastupitelství závažně porušilo ústavu, když město zbavilo části práva na samosprávu
Senátor Ivo Valenta a advokátka Jana Zwyrtek Hamplová píší ministru spravedlnosti: „Okamžitě zasáhněte, státní zastupitelství porušilo závažně Ústavu České republiky.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pelta ven. Fotbalový boss opustil vazbu
Pražský městský soud dnes rozhodl o okamžitém propuštění bývalého předsedy fotbalové asociace Miroslava Pelty z vazby. Vyhověl tak jeho stížnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Pan ministr obelhal mě, poslance kraje a všechny občany
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017 k návrhu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Macron má ostudu: Hlavně poctivě a morálně, hlásají jeho lidé. Jeden z nich je teď pro smích
Aféra, která může otřást prezidentem Emmanuelem Macronem? Již dva týdny cloumá francouzskou politikou aféra ministra Richarda Ferranda, jednoho z nejbližších prezidentových spolupracovníků. Děje se tak před rozhodujícím politickým kláním parlamentních voleb 11. a 18. června, píše spolupracovník ParlamentníchListů.cz Josef Brož.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Kořistka: Otevřený dopis pro moralistu-komentátora Fendrycha a vítačku-režisérku Le Fay
Po přečtení článku „Teror chce zničit západní svobody, korektnost, „multikulti“. Braňme je tvrdě…“ ze dne 4. 6. od komentátora Aktuálně.cz pana Fendrycha, který nás po teroristickém útoku v Londýně burcuje ( to chce silný žaludek, že? ) a nabádá nás, abychom přicházejícím uprchlíkům pomáhali tímto způsobem… „ Nezamykat dveře před lidmi, kteří prchají před Islámským státem. Není to šílený postoj, ale západní postoj.“, jsem se zamyslel, protože jsem se až od něho dozvěděl, že Afričané z Mali, Gambie, Nigérie, DR Konga, Kamerunu, Nigeru, Čadu, Středoafrické republiky, Senegalu, Guiney, Ghany a Pobřeží Slonoviny trpí pod jhem Islámského státu! Většina z oněch desetitisíců mužských pasažérů na lodích neziskovek, kteří se týden co týden hrnou do Itálie totiž pochází s těchto zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Komárek (ANO): Malý krok pro lidstvo, ale velký skok pro norky a lišky
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017 k návrhu zákona na ochranu zvířat proti týrání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Evropský a zahraniční výbor Senátu jsou v Černé Hoře, která vstupuje do NATO
Senátní evropský a zahraniční výbor jsou na společné misi v Černé Hoře, Kosovu a Srbsku. Série jednání s partnery v hlavním městě Černé Hory Podgorici probíhají právě v den oficiálního vstupu Černé Hory do NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Největší neznámou je vývoj poptávky po nových automobilech
Největší neznámou je tak vývoj zahraniční poptávky po nových automobilech. V eurozóně zájem o automobily vyrobené v ČR sice stále trvá, avšak i evropský trh začíná být stále více nasycen. Automobily však pravděpodobně budou více tématem roku 2018, než druhé poloviny letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Au. Poslankyně, která přešla od Babiše ke Kalouskovi a ještě ho pomluvila, dostala ošklivou čočku. Veřejně. A pak...
V Poslanecké sněmovně bylo dnes veselo. "Chtěla jsem se zeptat paní kolegyně, jestli jí ten projev psal nějaký norek nebo liška, protože to bylo skutečně velmi kvalitní," zaútočila mimo jiné na poslankyni Kristýnu Zelienkovou (TOP 09), jež vystoupila s velmi emotivním projevem, její kolegyně Jana Černochová (ODS). Následně pak zákonodárci schválili zákaz kožešinových farem v Česku, o který v celé diskuzi šlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Politické školení věřících? Tomáš Halík chystá mši „za svobodu a demokracii“
Studentská mše za demokracii a svobodu. Tato akce se koná ve středu večer a kázat bude otec Tomáš Halík. Následovat bude debata s opravdu demokratickým názvem Proč? Proto!, kde bude rozebráno, jak se za svobodu a demokracii má správně bojovat. Ještě před mší religionista Ivan Štampach ve své textu všem účastníkům vysvětlil, kdo je v současné církvi demokratický a proevropský a kdo nacionalistický a populistický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Úspěšné hospodaření ocenila i ratingová společnost
Rada Libereckého kraje na svém včerejším zasedání odsouhlasila závěrečný účet kraje za rok 2016, který je definitivním shrnutím a tečkou velmi úspěšného hospodaření kraje za předchozí rok, díky kterému mohl kraj v průběhu 1. pololetí 2017 rozdělit dalších více než 560 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Jedla, jí a bude jíst kolegyně Zelienková Vodňanské kuře?
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017 k návrhu zákona na ochranu zvířat proti týrání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mahulena Mojžíšová: Péče o nemocné a umírající děti je stále málo dostupná
Vážné onemocnění dítěte či jeho smrt jsou velmi těžkými tématy. Dětská paliativní péče je nezbytným pomocníkem a průvodcem v této náročné životní situaci a nabízí zajištění nejvyšší možné kvality života pro děti s život omezujícím a ohrožujícím onemocněním a jejich rodiny. Dostupnost těchto služeb reviduje dokument „Stav dětské paliativní péče v ČR v roce 2017“ Pracovní skupiny dětské paliativní péče České společnosti paliativní medicíny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zásadní věc: Babišův expert se vyjádřil k přijetí eura
Ekonom a pražský zastupitel za hnutí ANO Patrik Nacher se ve svém komentáři na serveru Novinky.cz, který přetiskl Neviditelný pes, zamyslel nad tím, proč si máme zachovat korunu. Měna je podle něj jedním ze základních atributů státu. „Jde tedy o klíčovou věc, nikoliv jen o záležitost čistě ekonomickou, ale veskrze politickou. No, a z obou těchto pohledů bychom, zcela jednoznačně, neměli přijímat euro a zbavovat se koruny,“ podotkl jasně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Podplukovník, instruktor zbraní: V Británii je zakázán i nůž, pepřák, šroubovák. Jak ovce. V ČR to, teroristé, nezkoušejte, my se bráníme! A Brusele, odzbrojit se nedáme
ROZHOVOR „Politici za svými ochrankami hlásají, že se nenechají zastrašit. Co je realitou? Ruší se fotbalové zápasy, koncerty. Lidé se bojí chodit do restaurací. To jsou ty řeči, že se nenecháme zastrašit terorismem? Běžní lidé, bohužel, jsou pouze posláni na porážku jako ovce,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý policejní instruktor, podplukovník v.z. Pavel Černý s tím, že v Británii není povoleno mít u sebe ani pepřový sprej. „Když vpadne do restaurace banda, která chce zabíjet, nikdo jim v tom nezabrání. Proto buďme šťastní za poměry, které jsou u nás,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Co dál s terorismem
Obávám se, že evropští politici jsou úplně stejní jako strýc František ze Saturnina, když „tak například zjistil, že lít vodu do kyseliny je blbost, a vůbec mu nevadilo, že tento poznatek, korektněji vyjádřený, mohl získat z učebnice chemie pro nižší třídy středních škol, aniž by si při tom popálil prsty a zánovní vestu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Kybernetickou bezpečnost státu pohlídá nový úřad
Před půl rokem, v listopadu 2016, jsem na vládě prosadil záměr zřídit speciální úřad, který bude mít na starost kybernetickou a informační bezpečnost České republiky. V době, kdy se hackerské útoky množí, kdy už to není záležitost jen několika kriminálních jedinců, ale zřejmě některými státy podporovaných, či dokonce i financovaných skupin, musí být účinná a systematická kybernetická ochrana prioritou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Budějovický Budvar se zúčastní výstavy EXPO Astana 2017 v Kazachstánu
V sobotu 10. června bude slavnostně zahájena mezinárodní specializovaná výstava EXPO Astana 2017. Očekává se velký zájem návštěvníků z Kazachstánu i z dalších států střední Asie – předběžné odhady hovoří až o 6 milionech lidí během tří měsíců. Česká republika připravila pro výstavu expozici nazvanou „Důmyslnost řešení“. Důležitou a tradičně velmi oblíbenou součástí českého pavilónu je restaurace, ve které bude české pivovarnictví reprezentovat čepovaný světlý ležák Budweiser Budvar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Představitel ČSSD na besedě horoval za přijetí azylantů
REPORTÁŽ Jako azylanty bychom v první řadě měli přijímat turecké starosty, kteří trpí pod islamizačními snahami Erdogana. Ostatní prověřujme a vybírejme. Tento v pravdě inovativní návrh představil na setkání s europoslancem Teličkou sociální demokrat, bývalý náměstek ve Fischerově vládě, zástupce v evropském výboru regionů a zmocněnec plzeňského primátora pro EU Petr Osvald. Mládež pak volala po jednotné evropské identitě a federalizaci. Europoslanec za ANO si pak posteskl, že na jeho zprávu o migraci před dvěma lety reagovali premiér a ministr vnitra jen opakováním záporu „ne“. Na debatě došlo i na čínské křesťany, kteří čekají na azyl patnáct měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozmohl se takový nešvar: Těhotná imigrantka přijede do Německa, zaplatí Němci. Ten řekne, že ji oplodnil on, a ona může zůstat
Německo se vzhledem ke své imigrační politice „otevřených dveří“ potýká s dalším vážným problémem. Vedle finanční zátěže, zvýšení počtu znásilnění a dalších deliktů prudce vzrostl počet podvodů s uznáváním otcovství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Komplexně Geniální Babiš si ještě stačil pochválit rozpočet
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Orlickoústecká nemocnice má nakročeno. Vznikne zde urgentní příjem
Vedení Nemocnice Pardubického kraje plánuje v blízké době postavit v Orlickoústecké nemocnici urgentní příjem. Uvedl to generální ředitel Tomáš Gottvald, který spolu se svými náměstky přijel v koordinaci s krajským radním pro zdravotnictví 5. června starostovi města osobně předat a představit Program rozvoje Nemocnice Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): Slova omluvy od představitelů sudetských Němců naši pánové jistě neslyšeli
Týden před tímto 75. výročím navštívili dva vysocí představitelé české vlády, vicepremiér Bělobrádek a ministr Herman, (oba z KDU – ČSL), sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Augsburgu. Stáli tam, jak kajícníci před soudem spravedlivých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Svátky srazily průmysl do mínusu
Kratší pracovní měsíc nezamíchal pouze s dubnovými maloobchodními tržbami, ale mnohem podstatněji ovlivnil čísla z průmyslu. Průmyslová výroba se proto meziročně v dubnu snížila o 2,5 %, nové zakázky propadly dokonce o 3,2 %. Když se ovšem podíváme na očištěná data statistického úřadu, obrázek průmyslu se ani v dubnu oproti předchozím měsícům nemění k horšímu. Dokonce oproti březnu přidala 0,6 %, což v konečném důsledku znamená meziroční nárůst o téměř 6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
AČCKA: Vietnam loni navštívilo více než třináct tisíc Čechů
Podle údajů Vietnamské státní agentury pro cestovní ruch (VNAT) v loňském roce Vietnam navštívilo přes 13 tis. českých turistů (13.591). Jedná se tak o více než dvojnásobný počet ve srovnání s rokem 2010, kdy do země přicestovalo lehce nad 6 tis. českých turistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rána pro Ratha: Odposlechy platí
Vrchní soud v Praze při svém loňském zásahu do korupční kauzy kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha porušil zákon ve prospěch obžalovaných, konstatoval dnes Nejvyšší soud. Vrchní soud, jehož rozhodnutí je ovšem nadále platné, měl výhrady k odůvodnění odposlechů. Označil je za nezákonné, a tedy nepoužitelné. Kauzu nyní bude znovu řešit Krajský soud v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman jednal s vietnamským protějškem. A pak uspokojil novináře tím, co je prý zajímá ze všeho nejvíce
Přímá letecká linka mezi Českem a Vietnamem a zrušení krátkodobých turistických víz pro české občany mířící právě do Vietnamu. Taková byla hlavní témata středečního setkání prezidentů Miloše Zemana a Tran Dai Quanga v Hanoji. Zeman navíc pozval svůj protějšek na návštěvu Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Představitel ČSSD na besedě horoval za přijetí azylantů. A hlásal: Federalizovat EU! Elita musí utvářet masu. Ta podléhá populistům
REPORTÁŽ Jako azylanty bychom v první řadě měli přijímat turecké starosty, kteří trpí pod islamizačními snahami Erdogana. Ostatní prověřujme a vybírejme. Tento v pravdě inovativní návrh představil na setkání s europoslancem Teličkou sociální demokrat, bývalý náměstek ve Fischerově vládě, zástupce v evropském výboru regionů a zmocněnec plzeňského primátora pro EU Petr Osvald. Mládež pak volala po jednotné evropské identitě a federalizaci. Europoslanec za ANO si pak posteskl, že na jeho zprávu o migraci před dvěma lety reagovali premiér a ministr vnitra jen opakováním záporu „ne“. Na debatě došlo i na čínské křesťany, kteří čekají na azyl patnáct měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Učitelka z Vídně o dětech přistěhovalců: Neumějí zacházet s nůžkami nebo lepidlem. Nemají ani jednu knihu, nikdy neviděly hlemýždě
Zatímco v České republice se řeší v oblasti školství především inkluze, v Rakousku mají vzhledem k velkému počtu uprchlíků vážnější problémy. Mnohé z dětí nechodí do školy a ani doma s rodiči nemluví německy. Až třetina z nich není schopna naplnit svůj potenciál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Poslanci si připomenou sto let bitvy u Zborova, pak zúčtují s kožešinovými farmami
Sněmovna by dnes měla schvalovat zákaz takzvaných kožešinových farem a rozšíření kontroly zpravodajských služeb. Ve finále jsou také změny v poskytování dávek postiženým lidem na takzvané zvláštní pomůcky a zjednodušení procesu posuzování vlivu plánovaných staveb na životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lihoví mafiáni před vrchním soudem. Měli způsobit škodu přes šest miliard
Olomoucký vrchní soud se dnes bude druhým dnem zabývat kauzou lihové mafie v čele s podnikatelem Radkem Březinou. V kauze je obžalováno osm lidí, krajský soud jim uložil tresty od čtyř do 13 let vězení, jeden z nich dostal podmínku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Otevřeme novou kapitolu polytechnické výchovy na území metropole
Hlavní město bude koordinovat technickou výchovu žáků základních škol, vznikne sedmnáct „polytechnických hnízd“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Klimatická dohoda vypovězená Trumpem je zbytečná. Největší znečišťovatele k ničemu nezavazuje
Je namístě panika ohledně prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o vypovězení klimatické dohody?„Pařížská dohoda zavazuje státy pouze k určitému procesu a nikoli ke skutečným výsledkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr kultury se rozloučil s Jiřím Bělohlávkem
Daniel Herman a členové vedení Ministerstva kultury se dnes ve Dvořákově síni pražského Rudolfina zúčastnili smutečního rozloučení s šéfdirigentem a hudebním ředitelem České filharmonie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Křenek (KSČM): Dezinformační výstupy o bezpečnostní konferenci "StratCom Summit 2017"
Tak se vás ptám pane ministře Chovanče: „Víte pane ministře, co se vám to děje na ministerstvu vnitra, které řídíte?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Falešná politická korektnost, toleruj moji netoleranci! Lidovec Benešík říká jasně, co vidí vedle teroru v Evropě
ROZHOVOR „Po druhé světové válce se v západní Evropě vypěstovala až falešná politická korektnost, přehnané snahy být tolerantní ke všemu a ke komukoliv. Až to přerostlo k tomu, co popisuji slovy – ti lidé říkají toleruj moji netoleranci. Celá řada společností to možná podvědomě dělá,“ vysvětluje současné problémy Británie či Francie v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Ondřej Benešík, místopředseda KDU-ČSL. Pro něj je Babiš jako Bakala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Britská válka proti terorismu - o realitě ani slovo
Britská premiérka Theresa Mayová po víkendovém teroristickém útoku v Londýně prohlásila, že „už toho bylo dost“, a předložila několik vágních staronových návrhů na „řešení“ teroristické hrozby. O realitě nepadlo ani slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Juncker zešílel nebo byl totálně sjetý
Předseda Evropské komise, jakési evropské vlády prohlásil, že si bohatí lidé na Západě nedovedou představit bídu, ve které žijí lidé v chudých zemích Evropské unie. Jako příklad jmenoval lidi na severní Moravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda, lesnictví a myslivost na Libavé
Moravská premiéra trofeje čtyřiadvacateráka z Libavé, který byl v honitbě uloven v uplynulé lovecké sezóně, i armádní tank T-72M4. Prezentace moderního víceoperčního lesnického stroje harwestor pro kácení dříví, ale i soutěž tradičních pomocníků lesníků - chladnokrevných koní. K tomu lesní pedagogika pro děti, výstavy loveckých psů a mnoho dalšího. To vše bude na programu největší lesnické akce pro veřejnost, kterou tuto sobotu 10. června pořádají v lesním areálu Heřmánky na Libavé Vojenské lesy a statky ČR (VLS) společně s Armádou ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Politici, kteří nemají děti, jsou nebezpeční, varuje Roman Joch
Ředitel Občanského institutu usedl v redakci serveru Info.cz proti Pavlu Štruncovi a rozpovídal se o zahraniční politice. Konstatoval mimo jiné, že politici, kteří nemají děti, jsou pro svět nebezpeční, protože je netrápí, v jaké budoucnosti budou jejich děti žít. Většinu času ovšem věnoval prezidentství 45. pána Bílého domu Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Konečná v ráži: Přijetí eura by nás svázalo s Německem. Stali bychom se kolonií, která má držet hubu a krok. Politika EU ve vleku Merkelové je naprostá tragédie
„Myslím, že lidem do značné míry imponuje jeho ‚upřímné chování a vystupování muže z lidu‘. Osobně se však domnívám, že tohle všechno je jen marketingový tah, kterým se značka Babiš prodává a bohužel úspěšně. Pro mě je to v prvé řadě člověk, který mluvil na veřejnosti o tom, že u sebe nemá menší bankovku než pětitisícovku, takže nechápu, jak by mohl být považován za ‚lidového‘,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz na konto exministra financí komunistická europoslankyně Kateřina Konečná. Její kritice neušel ani premiér Bohuslav Sobotka, který podle ní nikdy nevynikal v chápání politických her.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Že do voleb nepřijmeme ani jednoho uprchlíka, to je extrém, zlobí se Telička
REPORTÁŽ Optimismem směrem k Evropské unii hýřil na besedě s několika desítkami přítomných v plzeňském Evropském domě europoslanec Pavel Telička. Nulová kvóta je podle něj extrém. Odsoudil maďarského premiéra Orbána a dotkl se i Polska. S dlouholetým zástupcem ČR ve výboru regionů, zmocněncem plzeňského primátora pro EU, sociálním demokratem Petrem Osvaldem se pak přeli o to, na co má či nemá čekat OLAF při vyšetřování Čapího hnízda. Na závěr se Telička pochlubil, jak odolal personálnímu tlaku tehdejšího premiéra Špidly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti navrhují přímou volbu pražského primátora a starostů
Pražští zastupitelé za Piráty chtějí, aby primátor hlavního města i starostové jednotlivých městských částí byli voleni přímo. Návrh zazněl na dnešním jednání magistrátního legislativního výboru. Hlasování o požadavku Pirátů, aby město návrh příslušných zákonů zpracovalo, výbor zatím odložil a doporučil navrhovatelům, aby věc projednali se zastupitelskými kluby jednotlivých stran, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Nechutný Rath má smůlu, odposlechy platí
Považuji to za vítězství zdravého selského rozumu, když Nejvyšší soud v Brně dnes uznal za legální policejní odposlechy v kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha obviněného z korupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jandáka ve Sněmovně patrně nahradí starosta Valhoda
Sociálního demokrata Vítězslava Jandáka nahradí v Poslanecké sněmovně patrně starosta Volyně na Strakonicku Václav Valhoda. Jandák bude členem Rady Českého rozhlasu a na svůj mandát v dolní komoře rezignuje, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Korte (TOP 09): Propadl jsem hlubokému trudu, rmutu a zoufalství
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017 k návrhu zákona o ochraně utajovaných informací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pivo, kino a koncerty. Léto v Plzeňském Prazdroji začíná
I letos si mohou lidé v Plzni vychutnat léto za doprovodu populárních českých kapel nebo se podívat na zajímavé filmy v letním kině. V červnu Plzeňský Prazdroj zahájil již 14. kulturní cyklus Léto v Prazdroji a oproti tomu astronomickému, tohle léto potrvá celé čtyři měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Program SPD považuje zajištění bezpečnosti za zásadní prioritu
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Další zákazy: Zakážou domácí oslavy? Ano, ty oslavy, které pořádáte vy sami. A také zahrádky před hospodou...
Po zákazu kouření v restauracích a na veřejných prostranstvích může přijít další zákaz. A to domácích oslav. Píše o tom server Echo24.cz. Komplikované je to i s předzahrádkami restaurací v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek patří mezi nejstabilnější firmy v ČR
Ve středu 7. června ve 13 hodin bude písecké nemocnici předán certifikát CZECH Stability Award. Certifikát dokládá, že toto významné jihočeské zdravotnické zařízení se řadí mezi nejstabilnější firmy v ČR, a to zejména v oblasti ekonomiky. Nemocnice Písek, a. s., dosáhla v ratingovém hodnocení znovu stupně AAA – excelentní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Kandiduji do Poslanecké sněmovny
Poslanec Ladislav Velebný letos kandiduje ve volbách do Poslanecké sněmovny. Na kandidátce za ČSSD v Moravskoslezském kraji bude na šestém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Bělobrádek s Hermanem veřejně lžou
Klasické prase je člověku užitečné. To se bohužel nedá říci o lidovcích a dalších kolaborantech, jako TOP či STAN. Sieg heil kameraden. Abtretten Tsechische hunde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Lesníci opět vypustí do volné přírody rarohy velké
Dva rahohy velké vypustí do volné přírody v pátek 9. června lesníci z podniku Lesy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Takže Češi nebudou brát migranty? Už příští týden přijde odveta, uhodilo z Bruselu
Jen co vláda premiéra Sobotky oznámila, že Česká republika nebude přijímat žádné uprchlíky podle kvót, přišla tvrdá reakce z Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Juncker přijede za Sobotkou, navázat na společnou akci v USA. Je vypsána odměna 5 000 Kč. Za co?
Pět tisíc korun nabízí organizace Islám v ČR nechceme tomu, kdo potrápí předsedu Evropské komise Jeana-Claudea Junckera cestou za premiérem Bohuslavem Sobotkou. Juncker přijede do Česka v pátek na konferenci k obraně a bezpečnosti, k jejímuž tématu již společně s českým předsedou vlády rozvířil diskuzi vyjádřením pro Wall Street Journal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Vyloučení veřejnosti z povolání staveb by posílilo korupci
Zelení senátoři chtějí v Senátu zabránit přijetí novely stavebního zákona, který v dubnu přijala Sněmovna. Vadí jim především pozměňovací návrh, který omezil účast veřejnosti na povolovacím řízení. Podle aktuální novely nebudou moci spolky zasahovat do správního řízení, ale budou se moct vyjadřovat pouze k řízení podle zákona o ochraně přírody a krajiny. Správní řízení se přitom významně nezrychlí, protože se nesnížil počet úřadů, které musí ke stavbám vydat stanovisko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dneska politika není o demokracii, vypálil v ČT pražský radní
Radní Prahy 1 pro bezpečnost a prevenci kriminality Ivan Solil (ČSSD) ve středečním Interview ČT24 usedl proti moderátorce Zuzaně Tvarůžkové a rozpovídal se k antikonfliktním protikuřáckým týmům. Prahu 1 prý zákaz kouření v restauracích vůbec nepotěšil. V souvislosti s kouřením došlo i na prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist