Oficiální zpravodajská média

Česko nechce uprchlíky? Ať na něj udeří válka, přeje si redaktor Českého rozhlasu, který se představuje jako intelektuál
Odborný redaktor Českého rozhlasu Radiožurnálu Miloslav Hamřík si na svém twitterovém účtu pustil pusu na špacír. A to v souvislosti s migrační krizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bojí se nás. Podivné průzkumy, nepouštějí nás ani do ČT, uhodil v rádiu Realista Robejšek
Moderátorka Zuzana Bubílková ve čtvrteční Kauze dne na Rádiu Impuls přivítala Petra Robejška ze strany Realisté. Vysvětloval například, proč sám sebe nazývá mentorem a ne předsedou strany. Vedle toho zpochybnil předvolební průzkumy, podle kterých roste TOP 09, a udeřil na Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Tymošenková opět zaútočila na Porošenka
Konflikt v Donbasu pokračuje, protože na něm ukrajinský prezident Petro Porošenko a jeho okolí vydělává, řekla bývalá předsedkyně ukrajinské vlády a dnes předsedkyně opoziční strany Baťkivščyna Julija Tymošenková. Uvedla také, že konflikt umožňuje zakrývat obrovskou korupci v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Mach odejde z Evropského parlamentu: Je to mašinerie, prohlasují si, co se jim zlíbí. Babiš nás neochrání, ten je závislý na jejich dotacích
REPORTÁŽ „Vzdám se mandátu europoslance,“ prozradil na besedě v Novém Boru předseda Svobodných Petr Mach. „Chci tím dát voličům jasný vzkaz, co je pro mě důležitější – a to je úspěch Svobodných. Ne nějaké prebendy a vysoký plat z Bruselu,“ vysvětlil. Na besedě se probírala i témata terorismus, migrace a podíl velmocí na těchto neblahých jevech. „Je strašně nezodpovědné někam vlítnout a nevědět, co dál. Politika velmocí má velký díl odpovědnosti za ten chaos a průšvihy, co se tady dějí. Velmoci pořád někoho chtějí korigovat, usměrňovat, zachraňovat a ostatní na to doplácejí,“ objasnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tomáš Haas: Omluvte se Martinu Konvičkovi
Očekával bych vlnu omluv Martinu Konvičkovi. Za výroky kterými hodnotil a předvídal migrační krizi a její důsledky, byl onálepkován jako "pravicový extrémista", "rasista", "populista", "xenofob" atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil: Rozhoduji se, zda kandidovat na Hrad. Není divu, že ČSSD ztrácí podporu
ROZHOVOR. Pád volebních preferencí sociální demokracie europoslance za TOP 09 Jiřího Pospíšila nepřekvapil, protože podle něj strana zažívá pád preferencí, který odpovídá tomu, jak se choval premiér Sobotka. Exministr spravedlnosti říká, že Bohuslav Sobotka mnohé lidi, kteří mu v době vládní krize fandili, nakonec zklamal. „Když chtěl premiér ministerstvo financí odbabišovat, měl tam dát nějakého nezávislého experta. A jít do boje s Andrejem Babišem,“ prohlásil Jiří Pospíšil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Oceňovaný vědec: V Česku se lže. Že migranti neublíží? O tom třeba. Zamlčuje se bohatství vlasti
ROZHOVOR V médiích se pláče nad závěry pařížské konference a na druhé straně se jaksi opomíná ventilovat, proč ji vlastně Spojené státy vypověděly. Pozornost se nevěnuje katastrofálnímu stavu půdy u nás, snad v domnění, že vše můžeme dovézt a vždy nám někdo pomůže. Tristní výuka přírodních věd na školách přináší své kyselé ovoce a na naši historii tak nějak kašleme. Světově uznávaný geolog a paleontolog, autor desítek publikací včetně regionálních tisků, docent Václav Ziegler si pro ParlamentníListy.cz všímá i zdravotního stavu migrantů, kdy podle něj to, co je běžné v Africe, může způsobit problémy v Evropě. Podivuje se také nad nutností probírat zdravotní stav aspirantů na hlavu státu, i když jsme v historii měli těžce nemocné představitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Lživá tvrzení je nutno uvádět na pravou míru
V článku pana Oldřicha Rambouska (viz odkaz pod fotografií) je hned několik závažných nepravd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kováci se opět chystají vyrazit do ulic: Je tu strach z represí ze strany zaměstnavatelů
Jihočeští kováci se opět chystají vyrazit do ulic. Důvodem ovšem není žádná protestní akce. Zástupci nejsilnějšího tuzemského odborového svazu chtějí pouze veřejnosti připomenout hlavní poslání a činnost odborů ve firmách a podnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Chytře na chytré sítě
Náklady už dokážeme odhadnout – 155 miliard korun proinvestovaných do roku 2040. Kdo konkrétně je ale zaplatí a co z toho bude mít? To jsou otázky, na které se chytré odpovědi teprve hledají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Delegáty hokejbalového mistrovství přivítal hejtman v Pardubickém kraji
Zástupce týmů, které v těchto dnech bojují na Mistrovsví světa v hokejbale, oficiálně přivítal v Pardubickém kraji hejtman Martin Netolický. Ten region ve zkratce představil a především popřál všem účastníkům hodně štěstí v soutěži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Klusoň: Do boje o zaměstnance vstupuje virtuální realita
Klasické inzeráty už nestačí. Do boje o zaměstnance vstupuje virtuální realita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Skupina Barrandov: Milan Chovanec a Jaroslav Faltýnek v Duelu Jaromíra Soukupa
Skupina Barrandov přináší svým divákům další díl politickodiskusního pořadu Duel Jaromíra Soukupa, Premiérový díl plný aktuálních informací, týkajících se například korupce v české politice či šancí jednotlivých politických stran v letošních parlamentních volbách, startuje již dnes večer na televizi Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Varování německého ministra zahraničí
Německá vláda je zjevně znepokojena zahraniční politikou D. Trumpa. V poslední době se z německého politického prostředí, které je jinak, zejména pokud jde o křesťanské strany, mimořádně loajální k Američanům, ozývají úvahy o samostatné vojenské a zahraniční politice EU a tedy i Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Evropská komise ocenila novináře. Tento týden spáchal teroristický útok
V souvislosti s útokem kladivem u katedrály Notre-Dame vyplouvají na světlo závažné informace. Za pachatele byl označen Alžířan se švédským pasem, který působil ve Švédsku jako oceňovaný novinář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Méně pracovních dnů, méně produkce
Průmyslová produkce v dubnu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 5,9 %, bez očištění byla nižší o 2,5 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně vyšší o 0,6 %. Hodnota nových zakázek se meziročně snížila o 3,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průmysl táhne českou ekonomiku
Výkon průmyslu v posledních letech dosahuje svých maxim. Průmyslová produkce roste. Přibývá i nově uzavřených průmyslových zakázek a zvyšuje se objem tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Stavební produkce rostla díky pozemnímu stavitelství
Stavební produkce v dubnu 2017 po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 9,6 %, bez očištění se zvýšila o 4,0 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 6,5 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení klesla o 21,4 %. Bylo zahájeno meziročně o 0,5 % bytů více. Dokončeno bylo o 36,6 % bytů více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Čimčarára, čím ta čára ?
Slavný pražský magistrát rozhodl, že pražské ulice počmárá barvou jedna firmička z Rumunska. Asi Temešvár, Asi Dolní Vlkodlaky. To jsme to zase vyhráli!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
V Evropě existuje početná džihádistická armáda. Brzy prý vypukne válka
Italský novinář Giulio Meotti s nadsázkou konstatuje, že Německo sice v tichosti usiluje o vybudování evropské armády pod svým velením, ale v současnosti existuje na starém kontinentu jenom jedna společná armáda – džihádistická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
"Alláh tě dostane.“ Tři ženy v Londýně pořezaly učitelku. Teror to není, sdělila policie
Příznivci mírumilovného islámu včera v Londýně rozpoutali další násilný incident, jehož obětí se stala učitelka mateřské školky. Žena byla napadena cestou do práce třemi „dívkami asijského vzezření“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Úzké vedení ČSSD bude schvalovat heslo a podobu kampaně
Úzké vedení sociálních demokratů dnes bude schvalovat hlavní heslo pro kampaň před říjnovými sněmovními volbami spolu s její vizuální podobou a seznamem tří desítek návrhů, se kterými chce strana oslovit voliče. ČSSD plánuje odtajnit programovou část kampaně v sobotu 17. června na konferenci v pražském Slovanském domě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Böhnisch (ČSSD): Na zabíjení zvířat pro kožešiny neexistuje v ČR důležitý zájem
Jasnou většinou Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o ochraně zvířat proti týrání, která zakazuje chov a usmrcování lišek a norků kvůli získávání kožešin. V případě souhlasu Senátu a prezidenta republiky tak kožešinové farmy skončí v lednu 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Den otevřených dveří bude přecházet v Pražskou muzejní noc
Dveře Českého rozhlasu na Vinohradech se veřejnosti otevřou až do nočních hodin v sobotu 10. června. Zájemci absolvují komentované prohlídky rozhlasového komplexu, které doplní svým tematickým programem stanice a projekty Českého rozhlasu. Chybět nebude ani setkání s populárními osobnostmi z vysílání a součástí akce je také otevřená hudební scéna. Na té vystoupí Gipsy.cz, Tonya Graves, Monika Načeva a DJ Five, Kato a DJ Maro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
U vás se žije tak chudě, říká Česku Juncker a slibuje nám skoro 600 miliard. Ale chce u nás vidět „evropského ducha“ v oblasti migrace
Česká republika by z Evropské unie měla obdržet do roku 2020 590 miliard korun. „Pro chudé Čechy pošleme miliardy,“ okomentoval to šéf Evropské unie Jean-Claude Juncker. Zároveň také uvedl, že bohatí obyvatelé západních států Evropské unie si nedokážou představit, jak žijí ti chudší – například lidé ze severu Moravy. Píše o tom server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dnešní rozhodnutí v kauze Rath? Pro veřejnost je to špatná zpráva, varoval v ČT právník
Nejvyšší soud konstatoval, že policejní odposlechy v kauze Davida Ratha platí. Co to znamená pro Davida Ratha? A co to znamená pro využívání odposlechů? Ve středečních Událostech, komentářích České televize o tom debatovali bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) a právník Jaroslav Ortman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní analytik v ČT: Trump asi nerozezná šíity od sunnitů, ale...
Írán prožívá hrůzné hodiny. Tamní parlament napadli teroristé oblečení v ženských šatech. Dvanáct lidí zemřelo a desítky dalších byly zraněny. Obětí ale mohlo být mnohem víc, bezpečnostní složky prý jednu akci překazily. K útoku se přihlásil Islámský stát, ale Íránci tvrdí, že za útokem ve skutečnosti stojí Saúdská Arábie. Jak to tedy je? Co se v regionu děje? Ve středečních Událostech, komentářích České televize k tomu hovořil bezpečnostní expert Josef Kraus z Masarykovy univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
DSZ uvítala rozhodnutí prezidenta Zemana udělit milost Jiřímu Kajínkovi
Prohlášení DSZ k udělení milosti prezidenta ČR pro Jiřího Kajínka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ulrych (KDU-ČSL): Setkání s komunálními politiky Pardubického kraje
Ve čtvrtek 1. června jsem se představil jako kandidát do Sněmovny několika desítkám komunálních politiků zvolených za Koalici pro Pardubický kraj a hnutí STAN v Pardubickém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Ulice v Křeslicích projdou rekonstrukcí
Ulice Na Vlasačce, K Čestlicům a K Průhonicům čeká oprava. Rada hl. m. Prahy rozhodla o výběru dodavatele, kterým se stala společnost Robstav stavby k. s. s nabídkovou cenou 12 442 791 Kč bez DPH. Jde o rekonstrukci místních komunikací včetně likvidace dešťových vod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman o kardinálu Vlkovi účelově lže. Podepsáni Jiřína Šiklová, Tomáš Halík, Michael Žantovský a další
Prezident Miloš Zeman účelově lže o nedávno zesnulém kardinálu Miloslavu Vlkovi, uvedlo kolegium projektu Paměť národa, který shromažďuje nahrávky vzpomínek pamětníků. Státní vyznamenání nesmí sloužit k vyřizování osobních účtů, uvedlo kolegium v reakci na Zemanovo oznámení, že návrhu na vyznamenání Vlka nevyhoví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Sudetoněmecký řitní alpinismus Bělobrádka a KDU-ČSL
KDU-ČSL nám prostřednictvím svého předsedy Pavla Bělobrádka a místopředsedy Daniela Hermana před několika dny dala jasně najevo, že těm co kolaborovali s nacisty, se má odpouštět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tento člověk je čítankou českého dvacátého století. Pavel Kohout již potřetí vydal svou knihu o emigraci a my byli u toho
Spisovatel Pavel Kohout pokřtil 7. června v Luxoru na Václavském náměstí již třetí vydání své knihy Konec velkých prázdnin. Kniha má téměř tisíc stran a pojednává o migraci občanů Československa za socialismu. Fenomén migrace je podle iniciátora vydání Radka Augustína v současnosti aktuální. Křtu se kromě literárních redaktorů knihy a autora nového grafického řešení Pavla Růta zúčastnil i Martin Dejdar, který se zhostil jedné z hlavních rolí ve stejnojmenném televizním seriálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Pochopit obsah našeho jednání je složité, ale návštěva pivovaru je jednoduše pochopitelná
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci s vietnamským prezidentem:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Fichtner (ANO): Je to poprvé v historii, kdy usnesení o zahájení trestního stíhání bylo vyhotoveno dříve, než byl vydán souhlas Sněmovny
Projev na 57. schůzi sněmovny 8. června 2017 k bodu Žádost o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny k trestnímu stíhání poslance Josefa Novotného a poslance Jaroslava Borky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Euro ano! Euro nikdy! aneb Voliči jde hlava kolem…
Je před volbami a za jedno z jejích horkých témat si politici vybrali dilema, zda by měla Česká republika vstoupit do eurozóny či nikoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nové údaje o nezaměstnanosti: Zvýšil se počet volných pracovních míst
Nezaměstnanost v květnu dosáhla 4,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Co čeká naše vesnice?
Venkov se pomalu a jistě vylidňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Británie chrání teroristy, kteří posloužili. To pak lidem nezbývá než být „semknutí a nezastrašení“. Tolik osamělých vlků? To nejhorší Evropu čeká
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Tolik „osamělých vlků“ najednou, komentuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová vlnu terorismu v Británii. „Vždy totiž útočí ‚osamělí vlci‘, protože přiznat, že v Evropě působí sítě džihádistů, je pro politiky silně ‚nevhodné‘, a tak nelze útok tří lidí popsat jinak než jako ‚tým osamělých vlků‘,“ sděluje Spencerová s tím, že ti nejhorší teoristé teprve čekají na povel. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz se též usmívá nad tím, že Sobotka, který přivedl ČSSD cugrunt, jde teď pomáhat šéfovi EK Junckerovi. „Jako nepokrytá sabotáž to vůbec není špatný nápad. Že by to byl Putinův agent?“ říká v nadsázce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Profesor Pirk: Válcují nás noví barbaři. Žije se jim mizerně a nám dobře. Zpohodlněli jsme, dopadneme zle. Zeman by už neměl kandidovat
Prezident Miloš Zeman by se podle mě jako lékaře neměl ucházet o prezidentský mandát. Tato tvrdá slova vyřkl kardiolog Jan Pirk v rozhovoru pro Info.cz. Reakce z Hradu na sebe nenechala dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman: Donald Trump se mi omluvil, že mě zatím nestihl přijmout. Zvažuji, že zažaluji soudce z kauzy Rath
Donald Trump poslal prezidentu Miloši Zemanovi dopis. Omluvil se v něm, že došlo ke zpoždění s jeho návštěvou Washingtonu. V Hanoji to při setkání s českými novináři oznámila hlava státu, která se nyní přesune do kazašské Astany na EXPO 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senátorský klub ODS: Stavební zákon a zákon o kybernetické bezpečnosti jsou příklady nekvalitní práce současné vlády
Novela stavebního zákona a novela zákona o kybernetické bezpečnosti, kterými se dnes na své schůzi zabývá Senát, jsou typickými příklady nekvalitní práce současné vlády. Senátorský klub ODS považuje obě tyto novely za vadné a v současné fázi legislativního procesu v zásadě za neopravitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jako Paroubek, Topolánek a Nečas. Premiér Sobotka oznámil, že už nežije s manželkou
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes oznámil odluku v manželství. S manželkou Olgou bude v následujících týdnech hledat nové uspořádání rodinného života. Důvodem je dlouhodobý tlak, jemuž je ve všech svých aspektech vystaven život politika a jeho nejbližších, uvedli manželé ve společném prohlášení. Jeho text ČTK poskytl mluvčí vlády Martin Ayrer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
To jsou padesátá léta, říkal David Rath po včerejším rozsudku. A slovutný právník ukázal, že možná měl pravdu
Bývalý místopředseda Ústavního soudu Pavel Holländer se v komentáři pro server Echo24.cz rozepsal o soudním procesu s Davidem Rathem. Když bývalý politik ČSSD odcházel od Nejvyššího soudu, který odposlechy v jeho kauze označil za legální, postěžoval si, že si připadá jako v nějaké jen o trochu mírnější verzi 50. let minulého století. Holländer míní, že z jistého úhlu pohledu to může být pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Studenti a absolventi: Víte, kdy musíte/nemusíte platit pojistné na sociální zabezpečení?
Budoucí absolventi středních a vysokých škol se často ptají, zda po ukončení studia musí začít pojistné na sociální zabezpečení platit. To však záleží na konkrétní situaci. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) proto přináší přehled těch nejtypičtějších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Je přijetí eura před volbami téma?
Z mého hlediska, z hlediska mých znalostí a životního názoru i mého názoru jako ekonoma, je přijetí eura v naší zemi naprosto rozumné a zcela zákonité. Jinou věcí je, zda je možné přijmout euro opravdu v krátké době…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Michael Žantovský u Tvarůžkové: Je to jasné, Kreml se pokusil ovlivnit americké volby. A pak s mnoha omluvami vyslovil něco nekorektního
Moderátorka Zuzana Tvarůžková ve čtvrtečním Interview ČT24 přivítala bývalého velvyslance ve Velké Británii a současného ředitele Knihovny Václava Havla Michaela Žantovského. Jak podle něj dopadnou britské parlamentní volby? Občané ostrovního království chodí k volebním urnám právě dnes. Žantovský ale věnoval pozornost i situaci v USA a sporu mezi 45. šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem a bývalým ředitelem FBI Jamesem Comeyem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lorencová (ANO): Já s tím Diag Human nedám pokoj, prostě nemůžu
Interpelace na 57. schůzi sněmovny 8. června 2017 na ministra zdravotnictví:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Česká pošta připomíná architekta Jože Plečnika
Česká pošta ve středu 7. června představuje nový příležitostný aršík, který připomíná významného slovinského architekta Jože Plečnika. Ten je české veřejnosti znám jako tvůrce kostela Nejsvětějšího Srdce Páně v Praze nebo jako architekt Pražského hradu. Autorem příležitostného aršíku a kreseb obálky prvního dne vydání (FDC) je výtvarník Jan Kavan a rytec Miloš Ondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kolonizace Marsu, představil Babiš své vize do roku 2035. ODS hovoří o slibotechně
Andrej Babiš (ANO) napsal knížku – o tom, jak si představuje Česko za 18 let. V roce 2035 se podle Babiše budou děti ve školách učit o tom, jak se kolonizuje Mars a jak se tam dá pěstovat zelenina. O Babišových snech informuje deník Právo. Konkurenční politické strany si kvůli této knize dělají z Babiše šprťouchlata. Místo nereálných snů by měl Babiš raději vysvětlovat, proč máme prázdnou státní kasu a proč neplní své vlastní sliby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Deficit 150 miliard. Na ten se prý dostaneme, pokud se splní všechny požadavky ministrů
Požadavky jednotlivých ministerstev na peníze ze státního rozpočtu na příští rok přesahují jeho plánovaný schodek 50 miliard o 97 miliard korun, oznámil nový ministr financí Ivan Pilný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Je poměrně příhodná doba pro rozvoj kanadsko-českých vztahů
Projev na 57. schůzi sněmovny 8. června 2017 k Vládnímu návrhu, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Dohoda o strategickém partnerství mezi Evropskou unií a jejími členskými státy na jedné straně a Kanadou na straně druhé:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Exsenátor Eybert: Zeman jako prezidentský lídr skončil
Jestliže Andrej Babiš říká „všetci kradnú“, pak se to týká hlavně jeho samotného, byť to možná dělá šikovněji než řada jiných, konstatuje dlouholetý starosta Chýnova Pavel Eybert (ODS). A pokračuje: ,,ANO skončí s koncem Babiše. Bude to po volbách, které budou následovat po těch letošních.“ Čeho se v souvislosti s blížícími se volbami obává? A koho by rád viděl na Hradě místo Zemana? Nejen na to se ptaly ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zaorálek pronesl vtip o tom, co dělají lidé s programem ČSSD. Takový, že se i Sobotka rozesmál
Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka si zpravidla zachovává kamennou tvář člověka, který je vždy a za všech okolností nad věcí. Jednou za čas se ale neudrží. Premiér se rozesmál na celé kolo, když ministr zahraničí Lubomír Zaorálek plamenně vysvětloval, jak bude učit národ číst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Proč státní podnik provádí výcvik zahraničních pilotů pomocí soukromé společnosti?
Interpelace na 57. schůzi sněmovny 8. června 2017 na premiéra Bohuslava Sobotku ve věci výcviku afghánských vojáků:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Aliance pro energetickou soběstačnost: Loni rekordně rostly nové projekty šetrné energetiky
Loni přibylo rekordní množství nových instalací obnovitelných zdrojů energie, díky poklesu ceny technologií se to podařilo za menší objem investic. Rok 2016 byl také třetím v řadě, kdy emise oxidu uhličitého z energetického sektoru nerostly, zatímco ekonomický růst si polepšil o 3 procenta. Obnovitelné zdroje nyní tvoří 19,4 % veškeré světové energie a vyrobí téměř 25 % veškeré elektrické energie. Aktuální data vyplývají z tento týden publikovaného komplexního přehledu REN 21.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa zveřejnila Zprávu o činnosti v oblasti ochrany zdraví zvířat za uplynulý rok
Jedním z hlavních cílů Státní veterinární správy (SVS) je dlouhodobě udržení dobré nákazové situace a ochrana území České republiky před zavlečením nákaz nebezpečných pro zvířata i lidi. Plnit tento cíl se v loňském roce dařilo a to především díky preventivním opatřením v chovech, důsledně prováděnému monitoringu nákaz a kontrolám přesunů zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Festival Hrady CZ zveřejňuje kompletní program s Richardem Müllerem, Tomášem Klusem, Mig 21, Arakainem a Lucií Bílou a dalšími interprety
Kompletní program svého třináctého ročníku oznamuje festival Hrady CZ. Ten svou hradní "šňůru" odstartuje v pátek a sobotu 14. a 15. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Bezdězu, Veveří, Hradci nad Moravicí a Bouzově a svoji letošní tour uzavře na slovenském hradě Červený kameň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senát schválil zvýhodnění rodin s dětmi
Daňová sleva na první dítě se zvýší, nárok na dětské přídavky se rozšíří a rodiče vícerčat budou mít vyšší rodičovskou. Senát to dnes schválil beze změn v rámci novely o státní sociální podpoře. Norma také zavede možnost zrychleného čerpání rodičovského příspěvku. Změny ještě dostane k posouzení prezident republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Česká národní banka odhalila bustu významného národohospodáře
Kongresové centrum České národní banky nově zdobí busta významného prvorepublikového národohospodáře a výrazné postavy československého exilu Ladislava Karla Feierabenda. Druhý originál busty byl dnes slavnostně odhalen za účasti guvernéra Jiřího Rusnoka a viceguvernéra Vladimíra Tomšíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pražské letiště má novou bezcelní zónu, kde nakoupíte za chůze. Stála 130 milionů
Letiště Praha se chce v oblasti neleteckého byznysu přiblížit západním metropolím. I proto otevřelo ve spolupráci se společností Lagardere Travel Service novou průchozí duty free zónu, která je největší v Česku. Nakoupíte v ní bez cla a pěkně za chůze, ovšem pouze v případě, jste-li držitelem platné letenky mimo šengenský prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nechápu ty soudní tanečky kolem Davida Ratha
Čtvrteční glosy Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Hrát si s cenou piva a říkat, že možná bude levnější, je populismus nejhoršího zrna
Projev na 57. schůzi sněmovny 8. června 2017 k Návrhu poslanců Zbyňka Stanjury, Jany Černochové, Petra Fialy, Ivana Adamce a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o spotřebních daních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní pořádala Děčínské chirurgické dny
Miniinvazivní chirurgie, traumatologie, varia, sesterská sekce a videosekce byly odbornými tématy konference IV. Děčínské chirurgické dny. Dvoudenní setkání, které uspořádalo Chirurgické oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Děčín, o. z., v prostorách Zámku Děčín, se uskutečnilo 5. a 6. června 2016. Záštitu nad akcí, jejímž odborným garantem byl primář děčínského chirurgického oddělení MUDr. Jan Rejholec, převzali hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, primátorka města Děčín Mgr. Marie Blažková a předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Stát se politikem a být jím? Pro někoho snadná věc
Stát se politikem a být jím? Pro někoho snadná věc. Pro mě však ne - preferuji cestu býti státníkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Přenesli už Saúdové válku na íránské území?
Pokud Západ nepřitáhne čím dál zdivočelejšímu Rijádu rychle uzdu, může vývoj nabrat na nebezpečných obrátkách, jejichž důsledky pocítí bez nadsázky celý svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Pan ministr Pilný mne skoro dohnal k slzám
Projev na 57. schůzi sněmovny 8. června 2017 k Návrhu poslanců Zbyňka Stanjury, Jany Černochové, Petra Fialy, Ivana Adamce a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o spotřebních daních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Středoškoláci soutěžili v kybernetické bezpečnosti. Ti nejlepší se zúčastní evropského finále v Malaze
Finále prvního ročníku Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti se uskutečnilo i díky záštitě ministryně Michaely Marksové a podpoře Ministerstva práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovna vydala Novotného a Borku k trestnímu stíhání
Policie bude moci obvinit poslance Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borku (KSČM) v případu machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad. Sněmovna je dnes vydala v souladu se stanovisky mandátového a imunitního výboru k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Není možné akceptovat názor, že doping ke sportu patří
Projev na 57. schůzi sněmovny 8. června 2017 k Vládnímu návrhu, kterým se předkládají Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací změny Přílohy I Mezinárodní úmluvy proti dopingu ve sportu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Na komíně mostecké teplárny se vylíhla sokolí mláďata. Tentokrát jen dvě
Speciální hnízdní budka, umístěná na ochozu komína komořanské teplárny ve výšce zhruba 130 metrů, se opět stala domovem pro mláďata sokola stěhovavého. Tentokrát se narodila pouze dvě, samec a samička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Buzno ódéesácká... Raději nečtěte, co si vzkazují političtí aktivisté mezi sebou
„Mezitím, co my žijeme klidné životy, obránci naší vlasti bojují. Proti sobě. Přičítám to frustraci z toho, že tenhle tejden nezaložili ani jednu stranu,“ rýpl si na svém facebookovém profilu do jednoho ze zakladatelů ODS Petra Štěpánka a do protiislamisty Martina Konvičky teplický radní Dominik Feri (TOP 09). Zachytil totiž Konvičkův status, který v současné době není na jeho profilu ale k nalezení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice odmění prvodárce krve praktickým dárkem
Akce s názvem 211 kapek pro záchranu života se uskuteční v úterý 13. června od 6.30 do 10.30 hodin na Transfuzním oddělení Nemocnice České Budějovice. Zaměřena bude na prvodárce, pro které si organizátoři přichystali praktický dárek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud: Elektrárna nedosáhne na výhodnější tarif, pokud není schopna vyrábět z obnovitelných zdrojů
Nejvyšší správní soud rozhodl, že bioplynová stanice (BPS), která má licenci a byla připojena k síti, nedosáhne na výhodnější tarif, pokud nemůže vyrábět elektřinu právě z bioplynu – tedy z obnovitelného zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Řadu nabízených míst je nemožné obsadit
Nikdy v novodobé historii ČR nebylo nabízeno více volných pracovních míst. Na jedno volné pracovní místo připadalo v průměru méně jak 1,8 uchazeče, když tento poměr byl naposledy nižší v roce 1996.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Společnosti patřící do holdingu CSG a automobilka TATRA TRUCKS se představí na tradiční vojenské akci Bahna
Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) se spolu s TATRA TRUCKS (TT) zúčastní největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky Bahna, jejíž 28. ročník se uskuteční v sobotu 10. června od 9 do 16 hodin v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v lokalitě Bahna u Strašic nedaleko Rokycan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Cílem je zohlednit nové okolnosti v boji proti dopingu
Projev na 57. schůzi sněmovny 8. června 2017 k Vládnímu návrhu, kterým se předkládají Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací změny Přílohy I Mezinárodní úmluvy proti dopingu ve sportu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad se zapojil do charitativního projektu sběrem starých mobilů
NKÚ se zapojil do charitativního projektu sběrem starých mobilů. Zařadil se mezi sedmičku nejúspěšnějších
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Karolína Topolová: Teplota nabírá na obrátkách a s tím souvisí nárůst nabízených ojetin na trhu
V minulém měsíci šla ručička barometru ukazující počet nabízených ojetých automobilů prudce dolů. Měsíc květen ji však velmi rychle vystřelil do vysokých hodnot. Zatímco v dubnu bylo inzerováno 76 000 automobilů, v květnu se na trhu s ojetinami objevilo až 84 000 vozů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Můžeme zaplatit krutou daň. S kardinálem Dukou jsme mluvili o tom, zda Babiš a Zeman ohrožují demokracii. I o Halíkovi, Trumpovi, ruské propagandě, islámu a o hrozbě z Německa
ROZHOVOR Arcibiskup pražský, kardinál Dominik Duka, se v rozhovoru vyjádřil k vládní krizi, zda prezident Zeman a Andrej Babiš znamenají ohrožení demokracie. Též k imigraci, islámu, Německu a Evropské unii. „Pravdou je, že Evropská unie od Lisabonské smlouvy do jisté míry potlačuje jak dědictví antiky, tak dědictví žido-křesťanské civilizace a kultury,“ řekl kardinál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Voláte mi, píšete mi, takže vám teď píšu pravdu o ČSSD. Jiří Zimola oslovil straníky dopisem, jehož obsah známe
Vysokoškolský docent a člen ČSSD Radim Valenčík zveřejnil na svém webu kompletní dopis, kterým exhejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD) oslovil své spolustraníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Viceguvernér Hampl byl jmenován předsedajícím Regionální poradní skupiny FSB pro Evropu
V Norské centrální bance se na začátku června uskutečnilo jednání regionální poradní skupiny (Regional Consultative Group, RCG) pro Evropu v rámci Rady pro finanční stabilitu (Financial Stability Board, FSB).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Řady nezaměstnaných se dále ztenčují
Podle očekávání i v květnu pokračoval trend poklesu nezaměstnanosti v ČR. Míra nezaměstnanosti se tak dostala na 4,1 % a současně dále velmi rychle vzrostla nabídka volných pracovních míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Městská policie v Praze čelí nebývalé kritice obyvatel. Vybírají jen pokuty za parkování, bezpečnost prý nezajistí
ParlamentníListy.cz získaly výzkum agentury Phoenix research, který se v uplynulých týdnech zabýval hodnocením fungování městské policie Praha. Právě pro tento bezpečnostní orgán jsou výsledky zdrcující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Hodokvas parazitních výsad
Vedoucí úloha nezanikla. Teď ji má parazitní lakota. V šedesátce zemí si užívá i daňový ráj. Sahají od Bermud a Baham až po Delaware nebo Švýcarsko - i několik států EU. Produktivita toho švindlu je dechberoucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Evropská centrální banka se bude snažit zastavit zisky eura, povede se jí to?
Šéf ECB Mario Draghi dnes bude stát před delikátním úkolem. Potřebuje ocenit poslední dobrá čísla z reálné ekonomiky a trochu upravit super-holubičí slovník doprovodných komentářů. Vyškrtnout z něj podle našeho názoru možnost dalšího poklesu úrokových sazeb do záporu a o rizicích prognózy (vzhledem k růstu) nemluvit již jako o negativních. Krom těchto drobných slovních úprav se ale Mario Draghi bude asi hodně snažit, aby to s jestřábím obratem moc nepřehnal a nedal euru důvod k dalším ziskům. Od posledního zasedání ECB si totiž euro připsalo skoro 4 %, a to v ECB zatím není každému po chuti. Podaří se tedy Draghimu otočit kormidlo “jen trošku” a zastavit další zisky eura? Mohlo by…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad vlády otevírá veřejnosti zahradu Strakovy akademie
I v letošním roce otevírá veřejnosti své brány zahrada Strakovy akademie. O víkendu 10. a 11. června 2017 vždy od 10 do 17 hodin se tak Úřad vlády ČR připojuje k mezinárodnímu festivalu Víkend otevřených zahrad, který probíhá v několika evropských zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Akce "Slovanské bratrstvo". Věc, která jistě bude vadit velení NATO
Černá hora vstoupila do Severoatlantické aliance, načež začalo svou vojenskou sílu demonstrovat „Slovanské bratrstvo“. Zákon o přípravě na vstup do NATO byl nyní přijat i na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
To jste pokazili, to Andreji Babišovi jen pomůže. Tajemný "Julius Šuman" prý šlápl úplně vedle
Advokát Aleš Rozehnal se ve svém komentáři pro server HlídacíPes.org zamyslel nad dokumenty, které zveřejňuje tajemná skupina Julius Šuman na Twitteru. Zveřejněné údaje podle něj mohou Andreji Babišovi (ANO) spíše pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Vatikán nese zodpovědnost za nejtěžší zločiny proti lidstvu
Vatikán má usilovat o spásu věřících skrze pokání a o obrácení nevěřících skrze misie. Vatikán má bojovat za pravověrné učení proti herezím „pekelných bran“ (Mt 16,18). Pokud se ještě dnes odvolává na autoritu apoštola Petra, je povinen ho následovat v pokání!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Prosadili jsme posílení kontroly zpravodajských služeb
Fungující, apolitické a důvěryhodné zpravodajské službu jsou základem bezpečnosti každého státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Půjde Zlatá kaplička do stávky?
V Národním divadle to vře. Po měsících neochoty nebo neschopnosti generálního ředitele ND Jana Buriana dohodnout se na rozumné podobě spolupráce s vlastními zaměstnanci (o situaci na naší první scéně už delší domu průběžně informovaly i PL.cz), přikročily zdejší odbory k poslední „smírné“ formě protestu. Organizace Unie profesionálních zpěváků ND vyhlásila ke dni 8. června 2017 stávkovou pohotovost. Má trvat 20. června 2017, poté bude rozhodnuto o dalším postupu a případném vyhlášení stávky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Česká republika se v Paříži připojila k mezinárodní iniciativě 67 zemí proti daňové optimalizaci
Česká republika se stala signatářem smlouvy BEPS, jejímž cílem je zlepšit boj proti agresivní daňové optimalizaci zejména velkých nadnárodních společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Protesty ze strany různých iniciativ jdou zcela proti zájmům obyvatel
Rada Jihomoravského kraje na svém mimořádném pondělním zasedání schválila zhotovitele „Územní studie a Aktualizace Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje“, kterým je autorská architektonická kancelář knesl kynčl architekti s.r.o. z Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rostislav Vyzula pro ROZALIO: Rodič sám by neměl rozhodovat
Rozhovor spolku ROZALIO s předsedou Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Rostislavem Vyzulou bohužel jasně ukazuje, jak někteří politici nerespektují ani rodičovská práva ani – což je možná ještě horší – zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Příčiny nehody policejního BMW mohou být známy až za měsíce
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v souvislosti s vyšetřováním příčin a okolností nehody policejního sportovního BMW i8 z minulého týdne čeká na znalecké posudky. Závěry vyšetřování tak mohou být známy až v horizontu týdnů či měsíců. ČTK to dnes řekla mluvčí inspekce Radka Sandorová. Část týkající se toho, kdo vůz řídil, inspekce předala Policejnímu prezidiu. Podle jejích dosavadních informací totiž za volantem seděl policista a nic nenasvědčuje tomu, že by spáchal trestný čin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO a v něm výklad: Lithium, krádež století. 3 tisíce miliard pro Česko, byznysmeni to chtějí za babku. Je třeba to zastavit, zde je cesta
Předseda Patriotů Jiří Vítek pohovořil na svém videoblogu o hlouposti a krádeži století. Jde o lithium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Potraviny, moravské víno, pivo. To chtějí kupovat Vietnamci. Se Zemanem přijel i Petr Nečas
Podnikatel a šéf liberecké buňky zemanovců Jaroslav Masopust se vypravil spolu s prezidentem Milošem Zemanem na státní návštěvu Vietnamu. Je součástí podnikatelské delegace a dosažené úspěchy si velmi chválí. „Mají zájem o naše potraviny, moravská vína, pivo,“ řekl Masopust. O cestě informuje MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy Ťok se zúčastní jednání v Lucemburku
Ministr dopravy Dan Ťok se ve čtvrtek 8. června v Lucemburku zúčastní zasedání Rady EU ministrů dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Brigita Janovská: Dětský den v mostecké Charitě byl mezinárodní
V rámci dobře fungujícího přeshraničního partnerství Oblastní charity Most a Základní školy Vévody Heinricha Marienberg, které je letos již devítileté, oslavily děti z charitního nízkoprahového klubu „Sovička“ svůj sváteční den spolu s německými kamarády v Marienbergu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Umělci vstoupili do stávkové pohotovosti
Unie profesionálních zpěváků České republiky v Národním divadle se bouří. Vstoupila dokonce do stávkové pohotovosti, která je vyhlášena až do 20. června. Pak by mělo být rozhodnuto o dalším postupu, případně o vyhlášení stávky. Zpěvákům vadí mimo jiné komunikace s ředitelem Janem Burianem, kdy mimo jiné hovoří o diskriminaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Přijde banda muslimů, rozleje vám pivo. Běda, když chcete vepřové. Mají pod palcem vše. Lidé mlčí, promlouvá o stavu v Anglii úspěšný Čech
ROZHOVOR „Moji kamarádi si dávali pivo už mimo arabskou zónu na zahrádce v restauraci, a přesto je napadla banda muslimů a začala jim rozlévat pivo, protože si „dovolili“ na veřejnosti pít alkohol,“ popisuje běžné poměry ve Velké Británii čtyřiatřicetiletý Radim z Olomouce, který tam pracuje už několik let jako programátor průmyslových robotů a výrobních linek. „Britové si raději nechají lidi, se kterými mají velké bezpečnostní problémy a my, co tu poctivě pracujeme, budeme muset postupně odejít. Je to dáno tím, že se kvůli Polákům na nás dívají jako na nekvalifikované a nevychované lopaty z východu, to mne uráží,“ dodává IT specialista z Hané, jehož příjmení redakce zná. Kvůli své bezpečnosti si ho ale nepřál uvádět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Nalhávat si nepomůže
Je poněkud zábavné i smutné sledovat vyjadřování krajských a dalších funkcionářů ČSSD k vývoji volebních preferencí této strany. Pokud by analytické oddělení sociálních demokratů fungovalo na alespoň přiměřené úrovni, muselo by přeci vývoj volebních preferencí, který se už dlouho, zhruba rok, pohybuje na stále sestupné trajektorii, předvídat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Země zaplevelená neomarxistickými zákony
Tak nám zakázali kouřit, řekla paní Müllerová. To je dobře, odpověděl Švejk, který si mazal kolena opodeldokem, on to císař pán s lidma myslí dobře a oni sami nevědí, co je jim ku prospěchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Do třetice – všeho zlého!
Poprvé to bylo před dvěma a půl měsíci na Westminsterském mostě a u budovy parlamentu. Po druhé před několika dny na koncertu Ariany Grande v Manchesteru. Po třetí udeřili islámští extremisté o sobotní noci na Londýnském mostě v centru Londýna a následně na Borough Market, jenom den po tom, co byly staženy z ulic policejní posily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy upozorňují na změny v jízdním řádu od neděle
Letní změna jízdního řádu přináší jen drobné úpravy v jízdě vlaků. U dálkových vlaků i v regionální dopravě v jednotlivých krajích je rozsah změn relativně malý. Kraj Vysočina objednal více spojů mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Šáša a Hehe, vysmál se prezident Zeman dvěma mediálním hvězdám. Nedovedu si představit horšího premiéra, než je Sobotka, dodal
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět usedl před kamery TV Barrandov. Tentokrát k občanům promluvil v rozhovoru s generálním ředitelem televize Jaromírem Soukupem přímo z Vietnamu. Pochválil Donalda Trumpa, pronesl vtip o Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) a pak stávajícího premiéra totálně rozdrtil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Do Vietnamu bez víz. Již brzy, slibuje prezident Zeman
Prezident Miloš Zeman očekává, že krátkodobá víza pro české turisty cestující do Vietnamu budou zrušena v krátké době. Vyvozuje tak ze slov vrcholných představitelů Vietnamu, se kterými během své uplynulé cesty jednal. Řekl to dnes v Hanoji na dotaz českým novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Spojené státy jsou naší inspirací
Vicepremiér Bělobrádek navštívil superlaserové centrum ELI Beamlines, kam dorazil unikátní laserový systém L3
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jižní Čechy se představí v kazašské Astaně
Na letošní Mezinárodní specializované výstavě EXPO 2017, která v sobotu otevírá se brány v Astaně, se v rámci plánované prezentace českých regionů představí ve spolupráci se státními agenturami CzechTourism a CzechTrade také Jihočeský kraj. V kazašské metropoli se v rámci této tříměsíční výstavy očekává od 10. června do 10. září až šest miliónů návštěvníků z celého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Přednosta kliniky Břetislav Gál: U klimatizace platí pravidlo „všeho s mírou“
Klimatizace se může v horkých letních dnech zdát jako jediná spása, jak přežít pracovní den nebo jízdu v autě. Ale často si neuvědomuje, co všechno si můžeme přivodit za zdravotní problémy při přechodu z venkovních do klimatizovaných prostor. Výkyvy teplot jsou velkým problémem pro náš imunitní systém. Na otázky k tomuto tématu odpovídal přednosta Kliniky ORL, chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, MUDr. Břetislav Gál, Ph.D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Čunek (KDU-ČSL): Musíme rodičům splatit náklady a strasti. My vymíráme
Projev na 7. schůzi Senátu 8. června 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní sociální podpoře:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Chytrá horákyně radí, žádá, informuje
Znáte jistě tu pohádku. Ovšem to, co dnes předvádí Evropská komise a celá bruselská centrála, je již buď sci-fi pohádka, anebo sprosté pohrdání lidmi a jejich inteligencí. Chytrá horákyně splnila všechny úkoly, přišla na zámek nahá i oblečená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Robert Malecký: Naháněči kuřáků v metropoli - policie kritizuje užití názvu Antikonfliktní tým
Takzvané antikonfliktní týmy, které kvůli novému “protikuřáckému” zákonu vyslala do ulic radnice Prahy 1, zatím vyvolávají spíš emoce, než že by přispívaly ke zklidnění ruchu v centru města. Kritika se odvíjí především od faktu, že muži oblečení do uniforem s nápisy Anti Conflict Team nemají vůbec žádné pravomoci – ale vytvářejí dojem, jako by je měli. Lezou přitom “do zelí” Policii ČR, která užití názvu antikonfliktní tým kritizuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nižší soudy ve věci bývalého soudce Knotka nesprávně vyhodnotily právní kvalifikaci jednotlivých skutků
Nejvyšší soud v mediálně sledované věci obviněných soudců Okresního soudu v Litoměřicích JUDr. Josefa Knotka, JUDr. Ladislava Jelínka a dalších spoluobviněných zrušil v neveřejném zasedání dne 26. dubna 2017 rozsudky nižších soudů, konkrétně Okresního soudu v Jičíně a Krajského soudu v Hradci Králové. Okresnímu soudu v Jičíně zároveň Nejvyšší soud přikázal věc v potřebném rozsahu znovu projednat, odstranit přitom vytýkané vady a řídit se právním názorem dovolacího soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti: Pražské městské firmy ignorují zákon o registru smluv, zastupitelům se to nelíbí
Přestože zákon o registru smluv byl schválen již téměř před rokem, v Praze to vypadá, jako kdyby o jeho existenci v některých městských společnostech ani nevěděli. Problém se dotýká celkem dvaceti společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Další plot v Evropě, bez odezvy ho staví Litva
S odůvodněním, že chce zamezit pašování a ilegální migraci a také posílit bezpečnost nější hranice Evropské unie, zahájila včera Litva výstavbu železného plotu na hraniční linii s Kaliningradskou oblastí Ruské federace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Německo: Tři roky pomáhal jako psycholog uprchlíkům ze Sýrie. Nakonec ho jeden z nich ubodal k smrti
V Německu došlo k dalšímu politováníhodnému incidentu, ke kterému dochází „jednou, maximálně dvakrát za deset let“. Syrský migrant ubodal psychologa Červeného kříže, který mu měl pomoci překonat jeho traumata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Andrej Babiš nemá snít, ale skládat účty
Reakce ODS na návrhy Andreje Babiše v oblasti obrany a výsledkům jeho působení na Ministerstvu financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Zvyšují se částky přídavků na dítě, upravil se příspěvek na bydlení
Projev na 7. schůzi Senátu 8. června 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní sociální podpoře:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér se zúčastnil zahájení rekonstrukce Negrelliho viaduktu
Ve čtvrtek 8. června 2017 se předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka zúčastnil zahájení rekonstrukce Negrelliho viaduktu v Praze. Jde o první část projektu, který má zajistit spojení mezi Masarykovým nádražím, Kladnem a Letištěm Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Miklošová (ODS): I dlouhodobě nezaměstnaní musí začít chodit do práce
Dnes byla zveřejněna data o nezaměstnanosti. V České republice je bez práce 308 500 osob, což je nejlepší výsledek od roku 2008. Přestože se ekonomice daří a nezaměstnanost klesá, zapomíná se na velký sociální problém a tím jsou dlouhodobě nezaměstnaní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Henk van Hattem z Armády spásy: Lidem bez domova pravidelně poskytujeme pouze polévku
Už o tomto víkendu se v Dolní oblasti Vítkovice koná přehlídka špičkového jídla a pití pod širým nebem Garden Food Festival. Hlavními tvářemi akce jsou Zdeněk Pohlreich, Markéta Hrubešová, Kamila „Kamu“ Rundusová či ostravská michelinská hvězda Radek Kašpárek. Akce má i charitativní rozměr. Přebytky jídla si totiž odveze Armáda spásy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Stropnický: Vláda musí usilovat o splnění cíle obranných výdajů
Vláda musí udělat vše pro to, aby rozpočet na rok 2018 a výdajové rámce na další léta mířily ke splnění cíle, že Česko dá v roce 2020 na obranu 1,4 procenta hrubého domácího produktu. Dnes to na konferenci o národní bezpečnosti řekl ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Podle rozpočtových rámců navržených Ministerstvem financí by Česko dávalo na obranu v roce 2020 jen 1,16 procenta HDP, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Společné prohlášení Olgy a Bohuslava Sobotkových
Celé znění tiskového prohlášení premiéra a jeho manželky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Konec řečí a zasvěcené slovo k bohatství Česka za tisíce miliard: Jak je to s lithiem, které má chtít Albrightová a nás prý jen odrbou
Nejspíš jeden a půl bilionu korun je ukryto pod Krušnými horami, ale Česká republika z toho nakonec může vytěžit jen drobné. Zálusk na ohromné bohatství si dělají především zájemci ze zahraničí, mezi nimiž je i firma bývalé americké ministryně zahraničí Madeleine Albrightové. Předseda strany Patrioti Jiří Vítek volá po tom, aby byl uzákoněn nadpoloviční podíl státu při těžbě jeho nerostného bohatství. Analytik Jan Dvořák přidává další možnosti, které má stát k tomu, aby na těžbě významně profitoval, ale aby dokázal také zajistit rekultivaci krajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Evropská centrální banka představila holubičí prognózu, těží z toho i koruna
ECB na svém dnešním zasedání ponechala beze změn nastavení sazeb i QE a zásadně se nezměnila ani komunikace. Pouze vypustila zmínku o možnosti dalšího poklesu sazeb hlouběji do záporu a rizika prognózy HDP hodnotí jako vyrovnaná. Dál ovšem mluví o možnosti navýšení QE (pokud bude zapotřebí) a jasně vylučuje možnost předčasného exitu z QE nebo dřívějšího růstu sazeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vítěze Mezinárodní soutěže Concertino Praga uslyšíte na jejich jihočeském turné
Laureáti 51. ročníku prestižní Mezinárodní soutěže Concertino Praga, kterou pořádá Český rozhlas, předvedou své výkony 9. června ve Smetanově síni Obecního domu v doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu a následně vyrazí na turné v rámci Jihočeského festivalu Concertino Praga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Další ČD Lounge Českých drah v novém. Na hlavním nádraží v Praze je zasvěcena siru Nicholasi Wintonovi
Siru Nicholasi Wintonovi, staviteli železnic Janu Pernerovi, manželům Zátopkovým nebo českému grafikovi a železničnímu dokumentaristovi Jiřímu Boudovi, těm všem se národní dopravce rozhodl zasvětit salonky ČD Lounge na nádražích. Cestující tak mají příležitost prohlédnout si ukázky z díla významných osobností, dozvědět se něco o jejich životě a při čekání si také užijí většího komfortu. České dráhy vylepšily v těchto moderních čekárnách dětské koutky, k dispozici jsou nabíjecí panely nebo Wi-Fi připojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Rada Evropy bez ruského příspěvku
Ruská federace nepřevede Radě Evropy přibližně 11 milionů eur, třetinu ročního příspěvku. Uvedl to předseda ruské státní dumy Vjačeslav Volodin. Jedná se o reakci na protiruské kroky v Radě Evropy, které jeho delegátům omezují činnost. Blokování Ruské federace je odůvodňováno událostmi na východu Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Znovuzrození dakarské legendy: TATRA TRUCKS zrenovovala a ukázala jeden ze svých prvních dakarských závodních vozů
Ve čtvrtek 8. června byl v Kopřivnici představen zrestaurovaný vůz Tatra 815 6x6VE „Ostrý II“, který se zúčastnil slavného závodu Paříž-Alžír-Dakar 1986. Po svém účinkování na Dakaru tři desítky let jezdil v soukromých službách v severní a západní Africe. Loni se vrátil zpět do České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátorka se velmi rozhořčila v rádiu nad útoky na nevládní organizace. Kultivují prý veřejnou správu
Moderátor Jan Moláček ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu zpovídal senátorku Jitku Seitlovou. Debatovali spolu o novele stavebního zákona. Senátorka tuto novelu totálně rozcupovala. Důrazně se zastala především nevládních organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jsme Evropa, pane Zemane, žádný most do Ruska. Politická ryba dnes smrdí od hlavy, uvedl před lidmi Drahoš. Za vzor má německého Gaucka
REPORTÁŽ „I kdybych chodil s holí, nikdy bych neukazoval na premiéra holí a neodcházel bych při jeho projevu, protože se to prostě nedělá,“ odmítl na besedě s veřejností v Ostravě profesor Jiří Drahoš chování prezidenta České republiky vůči premiérovi a sklidil potlesk nejen za tuto reakci na politické dění. Jeho cílem je kultivovat politickou scénu, byl by rád, pokud bychom přijali euro tak za pět nebo šest let, a zcela jistě by při zahraničních cestách nedával přednost Číně. „Neměli bychom mít dvouhlavé tele, kdy vláda říká něco jiného než prezident. To je špatná situace a ve světě jsme potom občas tak trochu za pitomce,“ uvedl také Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Borka (KSČM): Nežádám o zbavení imunity
Projev na 57. schůzi sněmovny 8. června 2017 k bodu Žádost o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny k trestnímu stíhání poslance Josefa Novotného a poslance Jaroslava Borky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: “Analytik” Šuman a selhání médií. Zveřejněné dokumenty Babišův daňový únik spíše vylučují
Dokument zveřejněný na twitterovém účtu skupiny Šuman uvádí, že se Andrej Babiš vyhnul placení dani z dividendy tím, že nejdříve navýšil základní kapitál společnosti Imoba a následně ho snížil a vyplatil částku odpovídající tomuto snížení akcionáři této společnosti, z kteréžto výplaty se dividendová daň neplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lank (Realisté): Jako by se obecně známý žhář stal šéfem hasičů...
Interpelace na 57. schůzi sněmovny 8. června 2017 na ministra zahraničních věcí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist