Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 67x, což odpovídá cca 3.496-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Bohdalová (ČSSD): Školství na cestě k propasti?
Když Senát vrátil poslancům novelu zákona o pedagogických pracovnících obsahující kariérní řád, nevypadalo to samo o sobě jako problém. Vždyť většina navržených změn je vlastně „ku prospěchu“ učitelů. Přece mají dostat víc peněz!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Vlk spory prohluboval aneb co by veřejnost měla vědět
Z médií jsme se mohli dozvědět o další údajné lži M. Zemana. Kolegium projektu Paměť národa vydalo prohlášení, že hlava státu prý lže, když tvrdí, že: „Vlk udělal vše pro to, aby spory mezi státem a církví byly co největší.“ A hned na M. Zemana tlačí, aby mu dal vyznamenání, jinak jde prý o akt osobní pomsty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Martin Fendrych, bývalý náměstek Jana Rumla, se vyznal ze svého obdivu k Jeremy Corbynovi
K výsledkům parlamentních voleb ve Velké Británii – v níž je za skutečného vítěze označován labourista Jeremy Corbyn, jehož strana významně posílila – se ve svém komentáři pro server Aktuálně.cz vrátil Martin Fendrych.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Herbrych (KDU-ČSL): Co přinese dostavba Dukovan?
Dobré zprávy o jaderné energetice přicházejí z našeho regionu, ty špatné od státu. Tak to vidím jako člen nové krajské komise pro výstavbu jaderného zdroje v lokalitě Dukovany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dopravní podnik Ostrava: Změny v organizaci náhradní dopravy
S platností od úterý 13. 6. 2017 dochází ke změnám v organizaci náhradní dopravy. Linky č. 12 a 17 nahradí v úseku zastávek "Hulvácka - Tylova" nově zřízená tramvajová linka X. Za linku č. 18 bude náhradní autobusová doprava nově vedena v trase "Most Čs. armády - ÚMOb Jih - J. Kotase" a zpět. Navíc bude upraven jízdní řád linky č. 18.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice proti odvolání starostky a místostarosty obce Mankovice
My níže podepsaní občané vyjadřujeme zásadní nesouhlas s odvoláním Ing. Jarmily Orlitové z funkce starostky obce a Bc. Miroslava Hoňka, DiS. z místostarosty obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pribula (ANO): Capo di tutti capi Jean-Claude Juncker
Evropský kápo di tutti Jean-Claude Junker nabízí sám osobně miliardy Praze. Už se počítá, počítají partaje u moci, počítají se brebendy a kolik z toho zbude na rozkradení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Soukromníci věří, že díky spojenectví s ODS zamíří do Sněmovny
Díky spojenectví s ODS je velmi reálné, že se Strana soukromníků stane sněmovní stranou, řekl na dnešním pražském sněmu Soukromníků jejich předseda Petr Bajer. Kritizoval nynější „agrolevicovou“ vládu ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL kvůli tomu, že podle něho ztěžuje podnikání, postupně likviduje svobody obyvatel a naopak zvyšuje byrokratický aparát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
BIS podporuje rovné příležitosti
Bezpečnostní informační služba plní ze zákona mnoho úkolů a velká část z nich je velmi specifická. Možná právě to, že je její činnost pro mnoho lidí obestřena určitým tajemstvím, či jí provází romantické představy ve stylu příběhů agenta 007, trochu se zapomíná, že je BIS také významný zaměstnavatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kožená škeble Mayová dostala, co si zasloužila. Jako ten Sobotka. Dnes musí každý rozumný člověk podpořit revolucionáře Corbyna, říká Jiří Vyvadil
ROZHOVOR Theresa Mayová je kožená škeble, která v britských parlamentních volbách dopadla stejně neslavně jako Bohuslav Sobotka ve své akci proti Andreji Babišovi, sdělil v rozhovoru své dojmy bývalý politik Jiří Vyvadil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Aby lidé viděli, kam jdou jejich peníze. Stropnický představil armádu na tradičních Bahnech
Den pozemního vojska Bahna 2017, který se konal ve Strašicích na Rokycansku, přilákal tisíce lidí. Zúčastnilo se ho 1400 příslušníků české armády. Představili se i vojáci z okolních zemí a nechyběly ani kluby vojenské historie. Přítomní uctili i památku obětí z Lidic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman na světové výstavě popíchl novináře citací Gottwalda. Pak obdivoval neuvěřitelný vynález
REPORTÁŽ Prezident Miloš Zeman v kazašské Astaně slavnostně otevřel český pavilon mezinárodní výstavy EXPO 2017. Ještě před tím se setkal se svým kazašským protějškem Nursultanem Nazarbajevem. Ve své úvodní řeči na EXPU Zeman ocenil především práci exministra průmyslu Jana Mládka a z rukávu vytáhl jeden nechvalně proslulý citát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: I přes srážky je vody málo, zabezpečujeme minimální průtoky
Povodňové průtoky ze začátku května, vydatné přívalové bouřky z poloviny května a přívalový déšť na konci měsíce sice zvýšily průtoky v tocích, ale po jejich odeznění jsou koryta řek opět téměř prázdná. Vody v řekách je málo a v nádržích ve správě Povodí Moravy dochází k poklesům hladin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Robert Pelikán poběží s vězni štafetu, podpoří zaměstnávání lidí s trestní minulostí
Už jste viděli na startovní čáře velkého běžeckého závodu ministra v tandemu s odsouzenými ve výkonu trestu? Pokud tento pohled nechcete zmeškat, nepropásněte Běh se žlutou stužkou/Yellow Ribbon Run, který se uskuteční 14. června v rámci O2 Pražské štafety 4x5 2017 ve Stromovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
I ti co nepracují mají nárok na podporu. Jiří Dienstbier chce hnát nový zákon před Ústavní soud
Senát schválil novelu zákona o státní sociální podpoře. Součástí této novely je i ustanovení, které říká, že se zvednou příspěvky na děti o 300 korun. Má to ale háček. Na dalších 300 korun se mohou těšit jen děti pracujících rodičů, což senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) považuje za diskriminaci. Děti přece nemohou doplácet na to, zda jejich rodiče pracují či nikoli. To však není kompletní informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Ekovyděrači doútočili, pachuť zústává
Asi nikdo nechce mít za barákem chemičku. Nebo továrnu na pneumatiky. Také by se mi to nelíbilo. Na druhé straně – když někdo staví takovou výrobu v průmyslové zóně, tak by s tím mělo být za problém?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
DPP: Ve stanici metra Palmovka bude během modernizace omezen vstup a výstup
Praha 9. června 2017 – Od pondělí 12. června 2017 bude omezen vstup a výstup ve stanici metra Palmovka na lince B z důvodu modernizace pohyblivých schodů a výstavby bezbariérového přístupu do stanice. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) odhaduje, že práce potrvají zhruba pět měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Stane se Havlova blbá nálada po volbách minulostí ?
Mobilizující zvolání Karla Schwarzenberga »musíme vyrazit ze smradu na čerstvý vzduch a změnit ČR« budí zdání, že je pouze předvolební rétorikou navazující na dřívější výroky Václava Havla o »blbé náladě« či Miloše Zemana o »spálené zemi«.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ilona Švihlíková: Národní zájem – ekonomické aspekty
Literární noviny v letošním volebním roce, kdy mnohá témata se probírají, předkládají diskusi o českém národním zájmu, tentokrát pohledem známé ekonomky a vysokoškolské pedagožky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bellu (ODS): Projekt bezplatného WIFI připojení na zastávkách pražské MHD
Místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS), který je zodpovědný mimo jiné za oblast smart city, dnes společně s náměstkem primátorky hlavního města Prahy Petrem Dolínkem, generálním ředitelem Dopravního podniku hl. m. Prahy Martinem Gillarem a Tomášem Tenzerem, technickým ředitelem JCDecaux, oficiálně představili bezplatné WIFI připojení k internetu na zastávkách pražské MHD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD: Lídrem kandidátky v Praze bude Petr Dolínek
Lídra a definitivní podobu kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny schválili členové pražské sociální demokracie. Lídrem kandidátky v Praze bude místopředseda strany a náměstek pražské primátorky Petr Dolínek, který získal podporu od 375 sociálních demokratů (50,58 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Firma Český pozemkový fond nemá nic společného s SPÚ
Poslední dobou se na regionální pobočky Státního pozemkového úřadu (SPÚ) obracejí majitelé zemědělské půdy s dotazem, zda má SPÚ něco společného s Českým pozemkovým fondem, který jim nabízí odkoupení jejich půdy. Není tomu tak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Luboš Olejár: Žádáme odmítnutí zákona o univerzitních nemocnicích
Žádáme jménem českých pacientů odmítnutí zákona o univerzitních nemocnicích!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Boj se suchem - nesmysl, nebo nutnost?
Po vydání mého článku “Sucho v ČR nechceme!” se vyrojila řada reakcí, povětšinou souhlasných. Ozývaly se ale i hlasy, že jsme (neo)marxisti, kteří chtějí poroučet větru dešti a že máme zcestné myšlenky. S tímhle přístupem se potkávám i při diskuzích. Jak to tedy je - je boj se suchem nesmysl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Nedůvěra na pokračování
Nedůvěra občanů k politikům, podnikatelům a státní správě roste ve všech klíčových státech světa rychleji než houby po dešti. Nedůvěřivci je každý podezřelý a červy vidí i v kyselém zelí, řekl svého času Wilhelm Busch. Zatímco v české kotlině se traduje, že sytý hladovému nevěří, v Rusku, nedůvěra osekává strom lásky. Uvedené citáty tak dokazují, že nedůvěra je stejná jako kaz v zubu. Ničí vztah postupně tím, že ho oslabuje, i když to zvenku není vidět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Preventivní vlak ČD přijede mimořádně na Brněnské dny bez úrazů
Úspěšný projekt Českých drah „Preventivní vlak bezpečné železnice“ pokračuje i v letošním roce. Jarní cestu odstartoval v dubnu na nádraží v Českých Budějovicích a z plánované cesty po jižních Čechách „odbočí“ mimořádně i na jižní Moravu na 18. ročník Brněnských dnů bez úrazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kittner (ODS): Jakápak politická krize? Liberec se opět usadil na špičce politického bizáru
Ještě před pár týdny to vypadalo, že koalice v Liberci je mrtvé dítě. Vzpomenete si na to ještě? Možná ani ne. Protože dnes to vypadá, že vše je „stabilizováno“. Nehledá se nový primátor. Neřeší se převaha jednoho koaličního partnera v městské radě. Nemluví se o tom, že by se s tím mělo něco dělat. Vede se zákopová válka. A město dál trpí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
SSHR: Setkání předsedů hmotných rezerv Visegrádské skupiny
Ve dnech od 30.5 do 1.6 2017 u příležitosti veletrhu PYROS/IDET/ISET 2017 proběhlo setkání předsedů Visegrádské skupiny pořádané Správou státních hmotných rezerv České republiky. Setkání se zúčastnily delegace České, Slovenské a Polské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lidé mohou znovu nominovat kandidáty na nejvstřícnější úřad
Občané mohou po roce opět zasílat své nominace do soutěže, v níž se hodnotí zejména ochota úřadů poskytovat informace. V jejím 15. ročníku bude možné nově nominovat také editory, novináře nebo vlastníky médií v kategorii svoboda projevu, oznámil ČTK Oldřich Kužílek z pořádající Otevřené společnosti. Čas na zasílání návrhů mají lidé do konce června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka vystoupí na Prague European Summitu
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka vystoupí v úterý 13. června 2017 na zahájení Prague European Summitu v Lobkovickém paláci. Na třídenním summitu vystoupí také ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, koordinátor digitální agendy Ondřej Malý a guvernér České národní banky Jiří Rusnok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka panikaří. Ví, že jeho kariéra může skončit před soudem, píše obeznámený expert
Zbrojní analytik Jaroslav Štefec se rozhodl aktivně vstoupit do politiky, založil stranu BOS (Bezpečnost Odpovědnost Solidarita) a vytáhl s ní do předvolebního boje. Na sociální síti facebook pořádně naložil sociální demokracii. Svou úvahu okořenil pár slovy o prezidentu Miloši Zemanovi, který prý chystá pomstu „zrádcům z ČSSD".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČVUT: Strojaři z ČVUT zvou na Pražskou muzejní noc
Ani medicína se neobejde bez strojařů. Do Pražské muzejní noci se v sobotu 10. 6. 2017 zapojí i Fakulta strojní ČVUT v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Přijde Petr Kellner za Andrejem Babišem, že chce koupit celé Česko... Karel Schwarzenberg vypráví vtip
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro Právo všechny občany ujistil, že strana neuhne z proevropské politiky. Stejně tak neuhne v boji proti Andreji Babišovi. Tvrdý postoj vůči šéfovi hnutí ANO prý zase k TOP 09 vrací voliče. Schwarzenberg věří ve volební zisk na úrovni 12 procent. Kníže ovšem také ukázal, že se umí dobře bavit. V rozhovoru přidal vtip o dvou miliardářích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Já na bráchu, brácha na mě, rozebral Petr Žantovský nejnovější výkřik pražské kavárny. A velký útok Kalouskových kamarádíčků na Babiše, který totálně vybouchl
TÝDEN V MÉDIÍCH Zatímco Česká televize jásala ve svém pořadu 168 hodin nad udělením ceny pro interpreta prasáckých textů, Petru Žantovskému je smutno z toho, za co a komu může Nadace Charty 77 rozdávat metály. V přehledu mediálních zajímavostí se zastavuje u toho, že se z plánovaného lynče Andreje Babiše před europoslanci stala zoufalá neudálost. Z rozhlasové debaty, jejímž byl sám účastníkem, uvádí příklad zvráceného způsobu myšlení, silně ovlivněného europeismem. Jsou nám vnucovány regule na věčné časy, což bude lidi jedině popouzet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Významného lidovce zadrželi, když vnikl do továrny Agrofertu. Prý jej tam poslal náměstek od Jurečky. A pokračuje to dále
Lidovec Jiří Stodůlka býval mezi lety 1996 až 2006 senátorem za obvod Zlín. Podle informací MF Dnes na sebe bývalý politik upoutal pozornost tím, že vstoupil na pozemek Agrofertu ve firmě Výkrm Třebíč v Napajedlech na Zlínsku. Nelegálně. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka prý tuší, o co bývalému senátorovi šlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Den zdraví v Nemocnici České Budějovice bude zaměřen na první pomoc a prevenci úrazů
První pomoc a prevence úrazů. Takové je téma Dne zdraví, který se uskuteční ve středu 21. června v terminálu Nemocnice České Budějovice. Na preventivně osvětové akci se bude společně s nemocnicí podílet Všeobecná zdravotní pojišťovna, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická České Budějovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Když vidím ty mladé lidi v Evropských hodnotách, rozplýval se Mitrofanov nad těmi, kteří prý brání Evropu před kremelskou nadvládou
Komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov včera ve svém komentáři na serveru Novinky.cz pochválil spolek Evropské hodnoty. A jeho zástupce Jakub Janda na to mimo jiné zareagoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bývalý diplomat Bašta se zmínil o vytváření evropského nadstátu. Ale i o armádě
Bezpečnostní analytik Jaroslav Bašta se v pořadu Události, komentáře ČT24 vyjádřil k bezpečnosti v Evropě. Své řekl především k evropské armádě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman otevře na Expu v Astaně český pavilon
V kazašské Astaně dnes Miloš Zeman na mezinárodní výstavě Expo 2017 otevře český pavilon. Expo bylo oficiálně zahájeno v pátek večer a první návštěvníky přivítá dnes ráno. Potrvá do 10. září. Prohlídkou českého pavilonu český prezident zakončí svou návštěvu Vietnamu a Kazachstánu a ještě dnes odletí zpět do České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V Lidicích si dnes lidé připomenou 75 let od vyhlazení obce
V Lidicích na Kladensku si dnes lidé připomenou 75 let od vyhlazení obce nacistickými vojáky. Pietního aktu se zúčastní i plzeňský biskup Tomáš Holub, předseda svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička nebo místopředsedkyně Senátu Miluše Horská, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pravicový myslitel: Štvavé tragikomedie proti Babišovi, Zemanovi a Rusku jsou neúčinné. Sobotka vyprodává náš stát. Německá Evropa bude žalářem národů
ROZHOVOR „Štvavé tragikomedie přestávají účinkovat. To je vidět na vnitropolitické scéně proti Babišovi a Zemanovi, a třeba i na postoji ke štvavé kampani proti Rusku. Lidé nevěří hlavním sdělovacím prostředkům, protože pochopili, že jim neříkají pravdu,“ míní konzervativní myslitel a spisovatel Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Milan Kňažko lituje: Po roce 1989 jsme byli příliš velkorysí. Viníci měli pocítit spravedlnost
Slovenský herec a politik Milan Kňažko se netají svým radikálním názorem, jak naložit s některými lidmi po revoluci 1989. „Měli jsme prosadit akt spravedlnosti, měli jsme potrestat hlavní viníky, udělali jsme chybu,“ řekl již v minulosti. Nyní v rozhovoru pro Seznam Zprávy byl konkrétnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM vypsal veřejnou zakázku na vypracování studie využití věznice v Uherském Hradišti
Úřad pro zastupování státu v věcech majetkových (ÚZSVM) v souladu s uzavřeným memorandem vypsal veřejnou zakázku na vypracování studie využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Jediným kritériem pro výběr zhotovitele je výše nabídnuté ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Věřím, že Soukromníci budou mít také své poslance
Senátor Ivo Valenta vystoupil na Republikovém sněmu Strany soukromníků ČR dne 10. června 2017 v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ÚOHS prvostupňově rozhodl o tendru na elektronické náramky pro vězně
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal 8. 6. 2017 prvostupňové rozhodnutí ve věci veřejné zakázky „Elektronický monitorovací systém pro trestní justici“, kterou jako veřejný zadavatel zadávala Probační a mediační služba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petice: Všetaty pro školku
Petice za rozšíření kapacity školek Všetaty - Přívory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
To je pořád řečí o podpoře rodiny, a pak... Pojednání o rozvodovosti českých premiérů
K ohlášené odluce ve vztahu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) s manželkou Olgou se ve svém komentáři pro server Reflex.cz vyjádřil Viliam Buchert. „Politici tvrdí, že základem státu je rodinná politika a... Pak se rozvedou,“ konstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
GA ČR: Další krok ke spolehlivějším předpovědím změn v biologické rozmanitosti
V roce 2015 získal Cenu předsedy GA ČR Prof. David Storch, Ph.D., z Centra pro teoretická studia UK a AV ČR a Katedry ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy za projekt Limity druhového bohatství: makroekologická analýza evolučních a ekologických procesů podmiňujících diverzitu na povrchu Země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Prohlášení k výročí vyhlazení Lidic a Ležáků
V návaznosti na 75. výročí tragédie v obcích Lidice a Ležáky a uplynulé pouti do Říma a následnému posvěcení obrazu Lidické Madony papežem Františkem vydává kardinál k těmto událostem stanovisko předsedy ČBK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Jak kandiduji a proč právě tak
Politika se již příliš dlouho dělá stále stejným stylem. Proto také má stále stejně špatné výsledky. Jestliže Realisté hovoří o novém stylu vládnutí, tak to musí také dokázat. A jeden z důkazů je to, že na rozdíl od muzeálních stran chceme na prvním místě plnit sliby dané voličům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Analytik Haas odkrývá, k čemu povede roztržka mezi Trumpem a Merkelovou. Pro odpůrce brutální evropské integrace je to spíš noční můra
ROZHOVOR Setkání G7 vyústilo ve výrazné ochlazení vztahů mezi Donaldem Trumpem, zastupujícícm USA, a Angelou Merkelovou, zastupující Německo a tak trochu i Evropskou unii. Analytik Tomáš Haas se pro ParlamentníListy.cz zamyslel, co bude tento rozpad tradičního západního spojenectví znamenat pro globální politiku, ale například i pro chování Německa v rámci Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zákazy kouření to nekončí. Příště si možná posvítí na muže, kteří špatně sedí v metru. Neděláme si legraci
Velmi netradiční omezení čeká na muže v Madridu. Jak píše server Extra.cz, muži mají utrum s oblíbenou polohou sezení ve veřejné dopravě. Pokud totiž při sezení mají příliš roztažené nohy, zabírají tím prý příliš místa a napadají osobní prostor těch, kteří sedí vedle nich. Budou tedy muset mít zřejmě nohy pěkně u sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Evropský azylový systém stojí na rozcestí
Jak upravit současný azylový systém je jednou z nejožehavějších evropských otázek současnosti. Nemůžou se na něm shodnout Evropská komise, Rada ani Evropský parlament. Všichni si nutnou reformu přehazují z ruky do ruky jako horký brambor už nějakou dobu a nevypadá to, že řešení je nějak zvlášť na dosah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Na hodnoty našich předků dnes lidé pohlíží jako na přežitek, špatnost, brzdu pokroku
Už zase čtu v Lidovkách o trenýrkách vyvěšených místo presidentské standarty. Na celé této záležitosti je pro mne zarážející, jak malou hodnotu (a pozor, hodnota není cena) tomuto symbolu připisují jak lidé ze skupiny výstižného názvu (nomen omen), tak řada novinářů a především velká část mladých lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Více peněz pro obce zajistil návrh Libereckého kraje
Obce a města dostanou od příštího roku o zhruba 9 miliard korun z daní navíc. Návrh zastupitelstva Libereckého kraje schválila Poslanecká sněmovna a postupuje ho Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
KRNAP: Zahajujeme projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN II
Správy českého i polského krkonošského národního parku realizovaly v letech 2010-2014 projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN. Ve svých závěrech byl tento projekt natolik úspěšný, že jsme s odstupem času připravili navazující projekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Výsledek britských voleb může být dobrou zprávou pro českou ekonomiku
Komentář k výsledku britských voleb a jeho dopadu na českou ekonomiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Matějka (SPO): Není nadále možné zvýhodňovat církevní památky na úkor ostatních
Dlouhodobě se netajíme s názorem, že je třeba zdanit církve i restituce. Nehodláme se nadále zpovzdálí dívat, jak jsou církve dotačně i daňově zvýhodňovány na úkor škol, nemocnic, spolků a firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Genderová neziskovka se pustila do pivovarníka Bernarda. Jde o jeho lechtivé reklamy
Do reklamy pivovaru Bernard se opřela Stínová rada pro reklamu. Na protest napsala dokonce otevřený dopis majiteli pivovaru. Na toho se, jak její zástupci píší, obracejí v souvislosti s reklamní kampaní s názvem „Rotující pípa“. Upozorňují především na reklamu s označením „feminist edition“. Na ní je sklenice piva, o kterou je opřeno ženské tělo s obličejem právě ředitele pivovaru. „Udělal jste si legraci, ale zároveň jste ponížil ženy. Přes zřejmě dobrý úmysl zůstává nová verze kampaně sexistická a uráží řadu lidí,“ píše se v dopise. Autoři dopisu vysvětlují také, jaké další reklamy pivovaru se jim nelíbily a proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Soukromníci jsou připraveni uspět ve volbách. Strana chce zastavit totalitní řádění dnešní vlády
Republikový sněm Strany soukromníků, který se konal v sobotu 10. června 2017 v Praze, potvrdil připravenost této stavovské strany na letošní parlamentní volby. V nich Soukromníci kandidují na společných kandidátkách s Občanskou demokratickou stranou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tady už nejde jenom o Ratha. Komentátor Pečinka píše o stále rostoucí moci represivních orgánů
Komentátor Bohumil Pečinka se v textu pro server E15.cz zamyslel nad kauzou Davida Ratha. Ta má podle Pečinky dvě roviny. První se týká samotného Ratha. Ačkoli jeho případ ještě neskončil, veřejnost už ho má za lumpa. Pečinka připomíná, že i Rath má právo na presumpci neviny a spravedlivý proces. Jenže to není všechno. Pak je tu ještě druhá rovina, kvůli které by měli zpozornět úplně všichni občané tohoto státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09: Neuhneme z cesty, která vede k rozvoji Prahy
V pátek proběhlo v historické budově radnice Prahy 9 ve Vysočanech další z řady setkání pražských starostů, místostarostů a radních zvolených za TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šaškárna s frčkami. S povyšováním Gabčíka a Kubiše je to trochu jinak. Promlouvá historik
Prezident Miloš Zeman dobře udělal, když odmítl další povyšování a vyznamenání Gabčíka s Kubišem, jak navrhoval jeho slovenský protějšek Andrej Kiska. Je to nedůstojná šaškárna, na které si jen politici dělají body, myslí si historik Jaroslav Čvančara. Úplně podle něj stačí, když obě hlavy státu navštíví místo jejich posledního boje v pražské Resslově ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Malé a střední firmy nejsou na prd
Projev místopředsedy vlády P. Bělobrádka na konferenci Českomoravské záruční a rozvojové banky – „25 let podpory podnikání v ČR a její budoucnost“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministři spravedlnosti EU dali zelenou zřízení Úřadu evropského veřejného žalobce
Dne 8. června 2017 se konala justiční část Rady ministrů spravedlnosti a vnitra EU. Ministři spravedlnosti schválili několik důležitých návrhů z oblasti justice a ochrany osobních údajů a diskutovali o mnoha dalších tématech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Sucho v ČR nechceme
Trápí nás sucho. Na jihu Moravy to v teplých měsících pociťujeme rok od roku více. Ohrožené není jenom zemědělství, ale obyvatelnost regionu jako taková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Klaus mladší: Nesmysly paní Valachové se musí zrušit, nic jiného se s nimi dělat nedá. A pak se rozpovídal o Sorosových neziskovkách...
ROZHOVOR Václav Klaus mladší se bude v podzimních volbách ucházet o místo v Poslanecké sněmovně v barvách občanských demokratů na třetím místě pražské kandidátky. V rozhovoru konaném po skončení besedy, na které ODS představila své pražské lídry, Klaus coby odborník na školství ParlamentnímListům.cz sdělil svůj názor na aktuálně horké téma – kariérní řád pro učitele, který minulý týden neprošel Senátem. A došlo i na Sorosovy fondy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Bezpečnější silnice na Červenohorské sedlo
Nový osmikilometrový úsek zakončil celou modernizaci severního i jižního úseku Červenohorského sedla. Silnice I/44, která je klíčovým spojením z hlediska turistického ruchu v oblasti, propojuje Šumpersko a Jesenicko a zároveň zajišťuje i nadregionální dopravní vazby, tedy napojení těchto okresů na vnitrozemí a Polsko. Nejvýše položená silnice I. třídy v České republice se tak otevírá řidičům v celé své délce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Britská plichta
Předčasné volby, které měly posílit mandát konzervativní vlády pro silácké vyjednávání s EU skončily plichtou, vládu lze sestavit, ale bude viset na vlásku. „Nevolitelný“ Jeremy Corbyn, jak ho označovala jeho vnitrostranická opozice, se ukázal být volebním trumfem strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Populistické výkřiky o stabilizaci policie
O novele týkající se snižování platů, reorganizace celorepublikových útvarů a o polopravdách o koncepci rozvoje policie se diskutuje už dlouho, ale opravdu potřebujeme prosazovat některé líbivé návrhy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pozastavte praxe studentů v MF Dnes! Autorka z levicového deníku tepe vyučující z kateder žurnalistiky
„Fakt, že se líhně zdejších žurnalistů nijak nevyjádřily ke skandálům Babišovy Mafry, zavání oportunismem. Skutečnost, že jsou nadále ochotny posílat do Mafry studenty na praxi, by neměla být na akademické půdě tolerována,“ domnívá se redaktorka Deníku Referendum Zuzana Vlasatá ve svém komentáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pražská ČSSD vybere lídra do podzimních parlamentních voleb
Sociální demokraté dnes oznámí, kdo povede pražskou kandidátku strany do podzimních parlamentních voleb. O místo lídra usilují primátorčin náměstek Petr Dolínek a ministr zdravotnictví a předseda pražských sociálních demokratů Miloslav Ludvík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Předvolební kampaň labouristů může být inspirativní i pro nás
Ministr Jan Chvojka k výsledkům voleb ve Velké Británii:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Němci dostali strach z nejistého světa a semkli se kolem matky národa. Zde jsou čísla, která to dokládají
Popularita německý kancléřky Angely Merkelové opět stoupá. Jak informoval web rozhlasu Deutsche Welle, podle série průzkumů dosáhla začátkem tohoto měsíce více než 53procentní podpory. Naopak Martin Schulz podporu voličů prý ztrácí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jásot na Britských listech: Já věděl, že Mayová nefandí brexitu. Ona to takhle možná udělala schválně...
Britskou premiérku Theresu Mayovou i brexit a předčasné volby si vzal „na mušku“ v článku, který vyšel na stránkách Britských listů, Václav Hořejší. Píše o tom, jak si uvědomil, kam premiérka svými činy z poslední doby směřovala. „Ty její nynější zdánlivě nesmyslné kroky byly ve skutečnosti součástí dobře promyšleného rafinovaného plánu,“ píše Hořejší o vypsání podle něho zbytečných předčasných voleb i dle jeho názoru špatně vedené předvolební kampaně. „Theresa Mayová zachraňuje Evropu,“ uvádí profesor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Bohuslav Sobotka na konferenci DESCOP: Musíme zvýšit odolnost států EU vůči tradičním i novým hrozbám
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka vystoupil v pátek 9. června 2017 s úvodním projevem na Pražské konferenci o obraně a bezpečnosti (DESCOP). Konference, která je zaměřena na otázky posílení evropské obranné spolupráce, se koná pod jeho záštitou a ve spolupráci s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSD v Praze povede do voleb náměstek Dolínek. Ministr Ludvík prohrál a vůbec nebude kandidovat
Sociální demokraty povede v Praze do sněmovních voleb stranický místopředseda a náměstek pražské primátorky Petr Dolínek. Členové ČSSD mu při volbě lídra dali v těsném hlasování přednost před ministrem zdravotnictví a předsedou pražské sociální demokracie Miloslavem Ludvíkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Stále více mužů s plnovousy a zahalených žen. Saúdové skupují pozemky, zkorumpovaní politici jim nadbíhají. Tak to vypadá v evropské zemi, kde kdysi náboženství nikdo neřešil
ROZHOVOR Vzpomínkami na bývalou Jugoslávii, ve které – i přes tu kombinaci socialismu a Západu, či právě proto – to bylo skvělé... Tak začíná rozhovor s Majou Popovac, regionální novinářkou a učitelkou v bosenském Mostaru. ParlamentníListy.cz přinášejí exkluzivní informace o korupcí prolezlé nešťastné Bosně a Hercegovině, kde se zostřuje napětí i z hlediska islamismu a část kdysi poklidných muslimů se nebezpečně radikalizuje. Anarchie panuje i v historickém Mostaru, který je zapsán na listinu světového kulturního dědictví UNESCO, a kde podle Maji je mezi politiky shoda pouze na tom, jak si více nakrást. Přitom mladí svorně přemýšlejí o odchodu ze země. A tamní sdělovací prostředky? „Když je politika byznysem, tak se média stanou prvotní zbraní.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman chce poslat hradní poklady na výstavu do Moskvy. Zatím žádnou žádost neevidujeme, říká Hermanův úřad
Ministerstvo kultury zatím neeviduje žádost o povolení vývozu vzácných uměleckých děl a památek zejména ze sbírek Pražského hradu, které by měly být od listopadu vystaveny v Moskvě. Prezident Miloš Zeman chce výstavu otevřít při své návštěvě. Mezi více než stovkou exponátů bude několik položek ze Svatovítského pokladu, který patří církvi. Ta požadavky Hradu na zápůjčky zredukovala a do Ruska jich pošle sedm. Jaké exponáty budou vystaveny a za jakých podmínek, odmítla Správa Pražského hradu sdělit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje zmodernizovanou silnici I/44 Červenohorské sedlo - jih
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo v pátek 9. června stavbu I/44 Červenohorské sedlo - jih. Silnice je důležitou a nedílnou součástí komunikační sítě České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Novela služebního zákona je prázdným gestem
Jana Černochová na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Dálniční mutace
Jistě si toho taky všímáte. Stále víc času se v rádiích spotřebovává na dopravní zpravodajství. Po telegrafických oznamech, kdo kde koho ve světě přejel nebo zastřelil a kdo je u nás zbaven zase imunity a čí odvolací soud jak dopadl, se redaktoři věnují podrobným výčtům míst, kudy neprojedete. Nutno připustit, že někdy se dostaví šok, protože jsme si ještě nezvykli. Ale ono to přijde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Budeme jako Corbyn, plánuje Sobotka. Ten taky ještě dva měsíce před volbami v průzkumech hořel a pak to stáhl
Musíme být jako Corbyn, říká předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka v rozhovoru pro server iHNed.cz s odkazem na lídra britských opozičních labouristů. Pávě pod Corbynovým vedením dokázala britská levice takřka smazat dvacetiprocentní náskok vládních konzervativců. Buďme jako oni, apeluje na své kolegy Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Kontrola v OZP ukázala nedostatky v revizním systému i veřejných zakázkách
Ministerstvo financí a Ministerstvo zdravotnictví prověřily hospodaření Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP). Kontrola Ministerstva financí se zaměřila na zadávání veřejných zakázek a funkčnost revizního systému pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mayová musí jít, i kdyby ji měl vystřídat Boris Johnson. Britská premiérka to prý má spočítané
Neúspěch britských konzervativců v předčasných parlamentních volbách by mohl pro stranickou šéfku Theresu Mayovou znamenat konec politické kariéry. Nešetří ji ani konzervativní komentátoři a politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Luboš, ten měl vždycky ambice. Čtěte, co se prý v ČSSD rozehrálo mezi Sobotkou, Zaorálkem a Chovancem
Podle předvolebních průzkumů to s ČSSD jde od desíti k pěti. Strana se pokouší znovu postavit na nohy, ale čtyři měsíce před volbami se nezdá, že sociální demokracie obhájí vítězství z minulých voleb. S deseti procent hlasů z posledního průzkum TNS Kantar to nepůjde. Nejsilnější vládní strana uvažuje o tom, že odstaví Bohuslava Sobotku z pozice volebního lídra. Mohl by ho nahradit ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Já jsem člověk, který nevydrží jen přihlížet, proto bojkotuji návštěvu Zemana
Postoj jihočeských zastupitelů TOP 09 k návštěvě prezidenta Zemana v kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nad výsledky britských voleb se nejvíce jásá v Bruselu a Berlíně. Renomovaný profesor Tomský pro PL rozebírá, co se teď bude dít
ROZHOVOR Čtvrteční volby ve Velké Británii přinesly velké překvapení na úkor vládnoucích konzervativců. Přesto bychom ale neměli nejsilnější stranu britské Dolní sněmovny podceňovat, a už vůbec ne přeceňovat úspěch vůdce opozičních labouristů Jeremyho Corbyna. Podle politologa Alexandra Tomského, který zná britský politický systém jako málokdo jiný, se mu povedla jedna kampaň. Tomský ukazuje i na důvody, proč jsou v evropských médiích volby interpretovány jako drtivá porážka konzervativců. Nejvíce se totiž podle něj nad neúspěchem premiérky Mayové jásá v Bruselu, Berlíně a Paříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Útoky na prezidenta jsou projevem všeobecné neúcty ke stáří. Já ho obdivuji, že to vydrží, říká režisér Jan Kačer
Režisér Jan Kačer je roztrpčený z toho, že si česká společnost příliš neváží starých lidí. Dobře je to vidět třeba na tom, jak média píší o prezidentu Miloši Zemanovi. Novináři prý na hlavu státu neustále útočí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra