Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2020
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.792x, což odpovídá cca 197.861-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Primátor Staněk: Podobu náměstí Republiky a okolí ovlivní i veřejnost
Město Olomouc hledá budoucí podobu náměstí Republiky a blízkého navazujícího okolí. Z toho důvodu bylo zahájeno zpracování studie veřejného prostranství Náměstí Republiky – ulice Křížkovského – ulice Mariánská- Akademická – ulice Wurmova – Biskupské náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Drzost. Sprosté vydírání ze strany EU, nenechme si to líbit! Aleš Brichta zuří, že nás chce Brusel trestat za nepřijímání uprchlíků podle kvót
ROZHOVOR „Lidi vskutku moc nevnímají programy stran, jako spíše to, jak se strany a politici chovají. A podle toho se rozhodují. To, že má někdo nějaký program, je sice hezký, ale podstatné je, co kdo dělá. Pokud někdo lidem vštěpuje, co chce udělat, povídá o tom dlouze, ale pak lidi vnímají, jak na ně politici kašlou, tak je úplně jedno, co mají napsaný v programu,“ říká hudebník Aleš Brichta na konto ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD), jenž voličům nedávno vštěpoval, aby četli program sociálních demokratů. Podle Brichty je jasné, proč hnutí ANO bude dál bodovat: „Protože politické strany nemají dnes zrovna dobrou pověst...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Kauza Rath jako právní princip
Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal v Otázkách Václava Moravce (ČT24, 11. 6. 2017) hájil rozhodnutí Nejvyššího soudu o stížnosti pro porušení zákona ministra spravedlnosti a nesouhlasil s kritikou, kterou publikoval bývalý místopředseda Ústavního soudu PAVEL HOLLÄNDER: Kauza Rath prolomila principy rovnosti (Echo24.cz, 8. 6. 2017). Kauza Rath se stává bojem o principy trestního práva u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice: Stop externí ochrance na univerzitě
PWtice za ukončení praxe najímání externí bezpečnostní agentury pro zajištění bezpečnosti na akademické půdě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Čí kandidát je pan Drahoš?
Možná si ještě vzpomeneme, co uváděly průzkumy před prvním kolem premiérové přímé prezidentské volby. Jasným favoritem měl být podle těchto průzkumů Jan Fischer. To měl být kandidát, který každému vadí nejméně. Pomalu se blíží druhá přímá volba hlavy státu – a tentokrát nám průzkumy oznamují, že má být pro většinu voličů přijatelnější Jiří Drahoš než Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Čuba už nebyl devět měsíců v senátu. Chce to řešit chlapsky, říká Veleba
Senátor František Čuba (SPO) nabídl předsedovi senátu Milanu Štěchovi (ČSSD) „čestné a chlapské“ řešení své dlouhodobé absence v horní komoře. ČTK to po schůzce s Čubou řekl předseda SPO Jan Veleba. Podrobnosti sdělit odmítl do doby, než se ve středu se Štěchem setká a dopis s Čubovým návrhem mu předá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Rektor Koudelka: Soukromé vysoké školy se musí prosadit přes chytré nápady
Rozhovor o vysokém školství s rektorem Vysoké školy Karla Engliše v Brně Zdeňkem Koudelkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Čubo, vylez? ČT desítky minut vysílala o starém senátorovi. Ve třech pořadech najednou
Od loňského srpna nezavítal senátor František Čuba na schůzi horní komory parlamentu. I z toho důvodu jej vedení vyzvalo, aby nastoupil na nemocenskou. Tématu politika za SPO se obsáhle věnuje veřejnoprávní Česká televize. Nejprve v pořadu Události, pak 168 hodin a dnes i v ranním vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Erik Best: Nejhorší týden Sobotkova života. Katastrofa. Zakončený tvrdým vzkazem Zemana, který zapadl
Sobotka zažil nejhorší týden za celou politickou kariéru. ParlamentnímListům.cz to řekl analytik a letitý znalec českého politického zákulisí Erik Best, který nadnesl několik možných scénářů Sobotkova konce. Best též podrobně vyjmenoval všechny problémy, které šéfa ČSSD minulý týden postihly. Připomíná též zásadní vyjádření prezidenta Zemana, který prý vyslal sociální demokracii velmi jasný vzkaz, aby se Sobotky zbavili ihned, protože po volbách bude pozdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
TOP 09: Na pivo s Karlem
Je to tady, Expedice nEUhneme 2017 přijíždí také do Prahy! Máme radost, že se s Vámi můžeme znovu potkat. O politice se nejlépe diskutuje u piva, a to nejen s Karlem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Smrděly ubrusy, smrad na záchodě, smrad všude. Smrad v bytě. Vášnivé diskuse o zákazu kouření
Do kuřáků se ve svém statusu na faceboovém profilu pustila advokátka Miroslava Hustáková. Vadí jí totiž jejich uřvané statusy, že nemohou kouřit v hospodách. Své názory k zákazu kouření pak sdělil i karikaturista Miroslav Kemel a právník Tomáš Tyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Nechci, abychom na naše území umístili 6200 muslimských ilegálních migrantů!“ Prezident Zeman rozbouřil náměstí
Prezident Miloš Zeman svůj první den v Jihočeském kraji zakončil v Kaplici setkáním s občany. Samozřejmě nechyběl dotaz ani na omilostněného nájemného vraha Jiřího Kajínka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman dal mezi lidmi jasné stanovisko ke Kajínkovi
Prezident republiky Miloš Zeman se v rámci návštěvy Jihočeského kraje setkal se zaměstnanci společnosti ENGEL strojírenská v Kaplici. Úvodem pohovořil o investicích společnosti, ale také o průměrné mzdě, která by ve společnosti měla být vyšší než 45 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Lesníci opět pomohli rarohům k návratu do přírody
Asi před padesáti dny se vylíhli v jednom z českých sokolnických chovů. Několik dní pobyli ve vypouštěcí kleci desítky metrů nad zemí u královéhradeckého ředitelství státního podniku Lesy ČR. V pátek lesníci dva rarohy velké vypustili, ale do bezpečné klece se mohou kdykoli vrátit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Dva roky za mřížemi. Ale za co, proboha?
Tento týden prošuměla českým mediálním prostorem celkem úsměvná zpráva. Tedy – pro její hlavní aktéry, myslím, zase tak legrační nebyla. V kostce šlo o sousedské spory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Na začátku roku byl zaznamenán vysoký počet zemřelých
Česká republika měla na konci prvního čtvrtletí roku 2017 celkem 10,579 milionu obyvatel, nepatrně více než na počátku roku (o 247). Přírůstek obyvatel zahraničním stěhováním (5,3 tisíce) kompenzoval úbytek obyvatel přirozenou měnou (-5,0 tisíce). Počet zemřelých v prvním čtvrtletí (31,8 tisíce) byl nejvyšší za poslední dvě desetiletí. Počet živě narozených (26,8 tisíce) se meziročně mírně snížil. Ve srovnání s obdobím leden až březen 2016 byl letos nižší i počet sňatků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Chceme zákon o prokázání původu majetku a konec zvyšování daní
Místo elektronické evidence tržeb (EET) zavedeme paušální daň, čímž se zjednoduší daňový systém a sníží byrokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Mít svůj domov: K zákonu o sociálním bydlení se dnes vyjádří zástupci parlamentních stran
V prostorách Atria Poslanecké sněmovny se dnes uskuteční vernisáž výstavy Humans of Prague: Mít svůj domov. V její úvodní části vystoupí zástupci iniciativy Mít svůj domov a zástupci parlamentních stran, kteří se vyjádří k tomu, jak hodlají v příštím funkčním období napravit nepřijatý zákon o sociálním bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Eko-kom: Vyhlášení výsledků soutěže obcí „O křišťálovou popelnici 2016“
Osmnáctý ročník konference Odpady a obce, která proběhne tradičně v Hradci Králové 14. a 15. června
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Firemní výzkum roste, jeho služby loni vykázaly rekordní miliardu korun
Celkové výzkumně-vývojové služby pro firmy činily vloni rekordní více než jednu miliardu korun. Jen vlastní smluvní výzkum v roce 2016 provedly výzkumné organizace sdružené v Asociaci výzkumných organizací (AVO) za 352 milionů korun. Stoupá i export v oblasti těchto služeb, který loni činil téměř 20 procent. Tuzemské výzkumné organizace mají natolik kvalitní výsledky, že se mohou uplatnit na velmi konkurenčním evropském trhu, řekl ředitel AVO Libor Kraus na odborném semináři Byznys s inovacemi, který se konal v Praze. Mezi panelisty dnešní akce AVO byl také místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hrad: Královna Alžběta II. udělí audienci prezidentu republiky a jeho manželce
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou uskuteční v pátek dne 16. června 2017 jednodenní pracovní návštěvu ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lidovci a Starostové: Koaliční jednání na krajské úrovni jsou v plném proudu
Již na svém druhém společném jednání se v pondělí sešli v Ostravě zástupci koaličních stran Starostů a nezávislých a Křesťanské a demokratické unie - České strany lidové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
NDM: Lazebník sevillský po ostravsku
Po patnácti letech se do Ostravy vrací Lazebník! Příběhem sluhy Figara a jeho pána, rezonujícím při rossiniovském parlandu, se nechal inspirovat i ostravský rodák Jaromír Nohavica, který u příležitosti 200. výročí prvního uvedení Lazebníka sevillského vytvořil pro operu NDM nové české libreto. Režie se ujal exkluzívní operní režisér Ondřej Havelka a trojici mužů (pomyslné tři vykřičníky) doplňuje dirigent a skladatel Marko Ivanović.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kauza hrabivý Pelta: Nový vývoj. Již se to dotýká i Bohuslava Sobotky
Kromě výhod pro exšéfa fotbalové asociace Miroslava Peltu mohlo o rozdělování sportovních dotací rozhodovat i politické zadání. O tomto podezření informuje dnešní vydání MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Filip: KDU-ČSL podlézá landsmanšaftu
zdroj: www.halonoviny.cz, přidáno 12.6.2017 v 07:46, zobrazit podobné
Juncker: S Věrou Jourovou nás spojuje kouření
Česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO) se dočkala pochvaly od svého šéfa. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker o ní mluvil v rozhovoru pro Blesk.cz. Uvedl mimo jiné to, že Jourová dokáže sbližovat lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Skalický (TOP 09): Bylo to inspirativní setkání
Už celou řadu let soutěží studenti gymnázií z České republiky a Slovenska v dějepisné soutěži. Je o ni takový zájem, že se od roku 2014 konají ve všech dvaadvaceti krajích obou zemí krajská kola. Jedno z nich i v Pardubickém kraji, kde nad ním každoročně přebírá záštitu i poslanec Jiří Skalický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Krmí nás šuntem
Zpráva, která je zastaralá, seznámení s jejím obsahem nepřinese zábavu ani poučení a navíc předstírá, že je nositelkou záhady, zaslouží označení „šunt“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Frenštát pod Radhoštěm koupil od ÚZSVM pozemek u domu se sociálními byty
Novojičínští pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodejem získali do státního rozpočtu 952 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Názvy ulic a náměstí charakterizují povahu národa
Když procházíme ulicí nebo zadáváme adresu do GPS ani si neuvědomujeme mnohdy význam názvů nebo důvod jejich vzniku. A už si vůbec nespojíme tyto názvy s historií a povahou národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Je zkušenost nepřenosná?
„A Miloši, až budeš učit a nejen učit, tak si pamatuj, že zkušenost je nepřenosná.“ To jsou slova, mého bývalého výborného učitele fyziky a hudebníka Bohumila Noska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Petice: Na Podole chceme park, ne parkoviste
Podpořme změnu územního plánu města Beroun ohledně pozemku Na Podole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Exposlanec ČSSD Michal Kraus: Zeman se chová vůči ČSSD zle, z nemravných pohnutek. Příběh o Milošovi a 27 zrádcích je nesmyslný
ROZHOVOR Sociální demokracie nemůže podle bývalého šéfa poslaneckého klubu ČSSD a člena předsednictva strany Michala Krause podporovat někoho, kdo o to ani nestojí, a navíc dělá všechno pro to, aby ve volbách sociální demokracie dopadla nejhůř. „A to jen z naprosto nemravné lidské pohnutky, jako je touha po pomstě za to, že kdysi nebyl úspěšný, aniž by se zamyslel nad svými vlastními chybami, které to způsobily,“ prohlásil. V rozhovoru pro ParlamentníListy. cz kritizoval, že postoj prezidenta Miloše Zemana k sociální demokracii ovlivňuje chiméra o sedmadvaceti zrádcích, kteří ho kdysi nepodpořili v prezidentské volbě. A prozradil, jak vznikl seznam údajných zrádců a kdo je jeho autorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Historik: Lidice vypálili Němci, ne nacisti. A vina Sudeťáků je odsouzena. K čertu s těmi výklady, co to má být? Mějte úctu. Kdo odzbrojuje lidi, patří před soud
Ministr české kultury lže a měl by dostat Hitlerovu medaili za rozbití Československa, jakou dostal více než milion sudetských Němců, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Historicko-dokumentační komise Českého svazu bojovníků za svobodu Jiří Jaroš z Boskovic. Herman by měl chodit kanály a být voliči odstraněn z politiky spolu s předákem lidovců Pavlem Bělobrádkem, aby českému národu neškodili, míní historik, který byl před několika týdny za svou dlouholetou vědeckou a publikační činnost vyznamenán jihomoravským hejtmanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ODS: Skokan Jakub Janda oznámil kandidaturu do poslanecké sněmovny
Reprezentant ČR ve skocích na lyžích míří do Poslanecké sněmovny. Jakub Janda to oficiálně oznámil v pátek 9. června na vrcholu Radhoště. Do voleb jde proti euru i proti Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ať Sobotka raději zůstane, shodlo se vedení ČSSD. Jenže nikdo neví, co premiér udělá
Premiér a předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka dnes odmítl komentovat spekulace o svém odchodu z čela ČSSD. Řekl pouze, že ve středu se aktuální situací bude zabývat stranické grémium. Spekulace o odchodu Sobotky z pozice stranického lídra se objevily v souvislosti s poklesem preferencí ČSSD. Podle zákulisních informací se v pátek úzké vedení strany shodlo na tom, že by Sobotka měl zůstat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman se vysmál bojovnicím za „ženská práva“
Prezident republiky Miloš Zeman zahájil dnes návštěvu Jihočeského kraje, kde se na krajském úřadě setkal se členy krajského zastupitelstva i starosty obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Lidice 75 - kde nic, tu nic
V sobotu 10. 6. t.r. jsme si připomněli 75 let od vyhlazení Lidic nacisty. Pietního aktu se zúčastnilo asi tak čtyři sta lidí. Byl jsem tam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Chci varovat před pokusy vytvářet dojem, že se NATO a obranná spolupráce rozpadají
Vrcholní představitelé EU, řada ministrů zahraničí a obrany, diplomaté, zástupci obranného průmyslu, think-tanků i akademické obce se sešli na pražském Žofíně, aby společně hledali možnosti dalšího posilování evropské obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tatra Veteran Rallye 2017 vyvrcholí v Kopřivnici
Společnost TATRA TRUCKS je hlavním partnerem TATRA VETERAN RALLYE 2017, která se koná u příležitosti oslav 120. výročí od zahájení výroby automobilů v Kopřivnici a vyvrcholí 24. června 2017 od 10 hodin na polygonu automobilky. Na této akci bude k vidění více než 150 historických osobních i nákladních vozidel Tatra včetně NW PRÄSIDENT, prvního automobilu vyrobeného v Kopřivnici. Akce je přístupná široké veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Připravenost záchranářů na nehodu v podzemí prověřilo cvičení v pražských kolektorech
Jak profesionálně dokážou záchranné složky pomoci obětem nehody v podzemí? Přesvědčit se o tom bylo možné v sobotu o víkendu na metodickém cvičení záchranných složek ČR, které prověřilo součinnost záchranářů se zaměstnanci firmy Kolektory, a.s., která spravuje pražské podzemní kolektory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Program ve Václavově si užili nejen děti a jejich rodiče
Pestrý kulturní a společenský program si o víkendu užili nejenom děti a jejich rodiče ve Václavově u Bruntálu. Vystoupil tam například Roman Vojtek s kapelou. Akce se zúčastnil i poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj získal evropské dotace na projekty se Slovenskem
Vytvořit co nejvíce kvalitních projektů a získat maximum evropských peněz na to, aby se mohly uskutečnit - to je cíl politické reprezentace Moravskoslezského kraje. A daří se plnit. Kraj nyní uspěl se čtyřmi projekty přeshraniční spolupráce se Slovenskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Češi, místo vás přijdou imigranti, čili makat a mlčet? Odborář odhalil poměry v českých firmách
Velmi kriticky se pustil do prezidenta Miloše Zemana šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. V rozhovoru na serveru Info.cz ostře kritizoval jeho výroky z posledních měsíců i postoj při vládní krizi. Dokonce uvedl, že odboráři vyhlížejí další kandidáty v prezidentské volbě. Řeč však byla i o pracovních podmínkách v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Žižka: Předseda strany Bohuslav Sobotka možná ČSSD zničí
ČSSD byla často pro lidí, kteří se považují za střední vrstvu, jedinou volitelnou stranou. Neprosazovala extrémní názory a byla akceptovatelná a snesitelná. Dokázala zrušit nejnesmyslnější nápady katastrofálních pravicových vlád - jako byly asociální zdravotnické „regulační" poplatky či stagnace důchodů a minimálních mezd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Je to jinak a je to vážné. Turecko, Írán, Kosovo, americké války. Expert Weigl varuje před výbušným vývojem u muslimů
ROZHOVOR Zasahovat do arabských zemí a vnášet tam západní demokracii, když jsou zvyklí na autokratické řízení státu a společnosti, vládu tzv. „tvrdé ruky“, je nebezpečné a předem odsouzené k zániku. Poradce bývalého prezidenta a současný ředitel Institutu Václava Klause, arabista Jiří Weigl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ukazuje na Írán jako na jedinou muslimskou zemi, která se pokouší najít rovnováhu mezi islámským náboženstvím a západním systémem parlamentní vlády. A to se někomu asi hrubě nelíbí. Weigl dále komentuje plánovaný bezvízový styk Kosova s EU a upozorňuje, že podceňované Turecko už nemá zájem o integraci s Unií, protože si našlo jako regionální velmoc svoji vlastní cestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Uprchlík brzy už i ve vašem domě? Stačí, aby sousedé klikli na internetu. Může se to šířit jako lavina
Společnost Airbnb, která provozuje systém na zprostředkování pronájmu bydlení, oznámila, že hodlá v příštích pěti letech najít bydlení až 100 000 uprchlíkům. Do projektu se ihned zapojilo několik neziskových organizací i poskytovatelů ubytování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Za prvních pět měsíců na silnicích méně mrtvých i zraněných. Počet mrtvých motorkářů a cyklistů ale stoupl
V prvních pěti měsících roku se umíralo na silnicích nejméně od vzniku samostatné České republiky. Nejméně je mrtvých chodců, seniorů a obětí nehod s asistencí návykových látek za posledních 10 let. Premianty mezi kraji byly Praha a Vysočina. I meziročně bylo méně nehod, mrtvých i zraněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Odhaleno o Putinovi: Pětkrát mu hrozil atentát. Chodí se učit anglicky. Dvě hodiny denně plave, pak posiluje
Britský deník The Independent se pokusil zmapovat běžný den ruského prezidenta Vladimira Putina, včetně jeho zálib a koníčků. Vedle hokeje, plavání či cvičení si prezident najde čas i na modlitbu a rozjímání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Návrat starého Procházky do Prahy
Jak jsme se dozvěděli z médií, do Prahy se nám vrátí císař František Josef I. (1830 – 1916) a císařovna Alžběta. Císaři se této pocty a čestného místa v panteonu Národního muzea, dostane nejspíše u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa. Stane se tak díky návrhu ředitele Národního muzea Michala Lukeše. Z panteonu má být odstraněn nacisty popravený J. Fučík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Juncker: Mívám chuť stopnout všechny dotace Čechům. A Orbán? Vždy z něj vypěním. Vždyť rozesílá Maďarům letáky „Zastavte Brusel“
Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker v rozhovoru pro vlivný německý magazín Spiegel prohlásil, že občas má chuť zastavit dotace do členských států, jako je Polsko a Maďarsko. Zároveň hájil imigrační politiku německé kancléřky Angely Merkelové a konstatoval, že státy odmítající přistěhovalecké kvóty budou čelit právním důsledkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Červen je ve znamení národních divadelních přehlídek
Jednou ročně se amatérští divadelníci setkávají na různých přehlídkách. Jejich smyslem je konfrontace různých stylů práce a vytvoření příležitosti pro předávání zkušeností a vzájemnou inspiraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil ,,poctil" Junckera přirovnáním, které budí hrůzu. A našel věc z minulosti Schwarzenberga
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Výlety Andreje Babiše? Mohou mu přinést popularitu, o které se „jeho politickým soupeřům může jen zdát“, říká doktor Zdeněk Zbořil, a pokud na bývalého vicepremiéra konkurenti nevytáhnou „zase nějaký skoro hrdelní zločin“, stane se nejen mučedníkem. V dnešním Rozjezdu se Zbořil věnuje také návštěvě Jeana-Clauda Junckera, upozorňuje na „téměř chruščovovsko-brežněvovské objetí“ a k plánům společně plánované obrany Evropy poznamenává: „To je ale prozření, které by mohla diskutujícím závidět snad i kněžna Libuše!“ Jen abychom se shodli na tom, kdo je náš společný nepřítel. Politolog se také ptá: Bude se rozvíjet zbrojní průmysl členských zemí, u nás tak úspěšně likvidovaný během devadesátých let 20. století?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Chceme dostatek kvalitních potravin bez poškozování zdraví a životního prostředí
Od počátku mého působení v Evropském parlamentu se zabývám prevencí rakoviny. Evropa čelí skutečné epidemii této zákeřné choroby. Tato nepříjemná skutečnost je bohužel potvrzena mnoha odborníky a statistikami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Stane se Havlova „blbá nálada“ po volbách minulostí?
Mobilizující zvolání Karla Schwarzenberga »musíme vyrazit ze smradu na čerstvý vzduch a změnit ČR« budí zdání, že je pouze předvolební rétorikou navazující na dřívější výroky Václava Havla o »blbé náladě« či Miloše Zemana o »spálené zemi«.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Úspěch Miloše Zemana: Přijme ho britská královna Alžběta II.
Audience u královny. Na tu se podle informací ParlamentníchListů.cz těší prezident Miloš Zeman. V pátek ho totiž přijme britská královna Alžběta II. Do Buckinghamského paláce hlava státu zamíří s první dámou Ivanou Zemanovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tlustý: Sobotka je Milouš Jakeš dneška. A Juncker také. Ještě budou škodit. Víte, před lety, pokud jde o EU, se stalo...
ROZHOVOR Lidé jako šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker nebo český premiér Bohuslav Sobotka jsou podle exministra financí Vlastimila Tlustého stejné figurky, jako svého času Milouš Jakeš. „Jsou mimo mísu, selhali, už se nedokáží nové situaci přizpůsobit, jsou na odchodu,“ prohlásil Vlastimil Tlustý v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Ale dodává, že i když jejich éra končí, zatím ještě trvá a tito lidé mohou ještě škodit. Za největší chybu, jejíž důsledky dnes pociťujeme, považuje přijetí Lisabonské smlouvy, kvůli níž jsme přišli o možnost řadu věcí v EU ovlivňovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rajko Doleček: Prodali jsme rodinné stříbro a přírodní zdroje. Zeman nepodlézá, Babiš je úspěšný. Havel maloval srdíčka a pak podporoval vraždění
„Za komunistů mě řada lidí považovala za amerikanofila, a takovým jsem se i cítil, zvláště po mé roční odborné stáži v USA (1968), kde jsem přednášel na řadě univerzit a výsledky práce publikoval. Po zločinném napadení Srbska jsem ale přestal být příznivcem Bílého domu a především Severoatlantické aliance. Srbové se dodnes zcela nevzpamatovali z toho, jak jim NATO rozbilo na konci 90. let hospodářskou infrastrukturu, a něco podobného provedli Američané v Iráku i jinde,“ říká Rajko Doleček, světově uznávaný odborník (endokrinolog) z Ostravy, a také válečný veterán z II. světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Ukončených neschopenek bylo v prvním čtvrtletí o čtvrtinu víc než loni
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2017 o 116 tisíc případů ukončených dočasných pracovních neschopností více, než ve stejném období roku loňského, což představuje více než 25% nárůst. Lidé přitom na tzv. neschopence stonali v průměru o 3 dny méně. Z více než 567 tisíc případů ukončených pracovních neschopností cca polovina skončila do 14 dnů, zhruba 75 % do 30 dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Referendum o vystoupení z EU získává na naléhavosti
Brutální vynucování kvót pro muslimské invaze do členských států EU ve chvíli, kdy se začínají vracet zpátky do Evropy mladí islamisté, kteří odjeli bojovat ve svaté válce do Sýrie a Iráku, patřičně nabuzení proti všemu neislámskému, se jeví jako naprosté šílenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
A co nám vlastně můžou udělat? Ekonomka Šichtařová se vysmála Bruselu
Ekonomka Markéta Šichtařová zareagovala na zprávu agentury Reuters, že se Evropská komise chystá zahájit řízení s Českou republikou. Proč? Protože odmítáme přijímat uprchlíky na základě kvót, ačkoli jsme v odporu ke kvótám byli přehlasováni. Markéta Šichtařová nechápe, proč se tohle všechno děje. Je to prý, jako když se k vám chce nastěhovat bezdomovec, vy ho odmítnete a za to vám napaří pokutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČD Lounge v Ostravě je zasvěcena manželům Zátopkovým
Manželům Zátopkovým, siru Nicholasi Wintonovi, nebo staviteli železnic Janu Pernerovi – těm všem a dalším se národní dopravce rozhodl zasvětit salonky ČD Lounge na nádražích. Cestující tak mají příležitost prohlédnout si ukázky z díla významných osobností, dozvědět se něco o jejich životě a při čekání si také užijí většího komfortu. České dráhy vylepšily v těchto moderních čekárnách dětské koutky, k dispozici jsou nabíjecí panely nebo Wi-Fi připojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Na čtvrtou průmyslovou revoluci je kraj připravený
Prostory auly rektorátu VUT v Brně v pondělí 12. června 2017 hostily seminář k iniciativě Průmysl 4.0, která se zabývá nástupem takzvané čtvrté průmyslové revoluce. Svůj příspěvek zde spolu s ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem a brněnským primátorem Petrem Vokřálem přednesl také jihomoravský hejtman Bohumil Šimek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Na pomoc rozvojovým zemím chce Zaorálek vydat přes miliardu korun
Na pomoc rozvojovým zemím chce podle ČTK česká diplomacie v roce 2018 vydat více než miliardu korun. Návrhem rozpočtu na dvoustrannou rozvojovou spolupráci, který počítá s navýšením o sto milionů korun ve srovnání s rokem 2017, se bude ve středu zabývat vláda. Česko se soustředí na projekty v šesti prioritních zemích. Pomáhá s posilováním demokratické správy, využíváním a ochranou přírodních zdrojů nebo s rozvojem zemědělství a venkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravních opatřeních ve Strahovském tunelu
Upozorňujeme na noční uzávěry Strahovského tunelu od 12. do 29. června 2017, a to vždy od 23:00 do 05:00 hodin. Důvodem je pravidelná údržba a mytí tunelu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jihočeská ČSSD chce jednat o návratu Zimoly na kandidátku
Jihočeská ČSSD chce opět otevřít otázku návratu Jiřího Zimoly na kandidátní listinu pro podzimní volby do sněmovny. Bývalého hejtmana by ráda viděla na 22. místě. O této možnosti bude jednat na sobotním výkonném výboru sociální demokracie současná jihočeská hejtmanka Ivana Stráská. ČTK to řekl lídr kandidátky ČSSD na jihu Čech Ondřej Veselý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Smetanova Litomyšl: Červený večer Soni Červené
Neuvěřitelný příběh velké české umělkyně, světoznámé operní pěvkyně a herečky Soni Červené, představuje v celovečerním dokumentu režisérka Olga Sommerová. Film s prostým názvem Červená bude uveden v rámci Národního festivalu Smetanova Litomyšl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Křesťanský duchovní pokládá zásadní otázku: Kdo chrání Islámský stát?
Arcibiskup Jean-Benjamin Sleiman, latinský metropolita irácké metropole Bagdádu, posílá světu varovný vzkaz. Islámský stát ohrožuje celý svět a svou práci zatím bohužel odvádí velmi dobře. Sleiman má za to, že islamisty je třeba zničit, ale to samo o sobě nestačí. Je také třeba se ptát, kdo a proč stvořil Islámský stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Vodu z nádrže dopraví k případnému požáru speciální čerpadlo
V pátek proběhlo na plumlovské přehradě taktické cvičení hasičů a dalších složek integrovaného záchranného systému. Zadání znělo jasně: „Následkem dlouhotrvajícího sucha došlo k rozsáhlému požáru lesního porostu, který ohrožuje rekreační oblasti. Vzhledem k rozsahu požáru a omezené komunikační síti je nutné zřídit dálkovou dopravu hadicemi.“ Kvůli suchu a nízkým hladinám řek musejí hasiči využívat vodu z vodních nádrží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za zabránění dalšího přísunu obyvatel třetích zemí
Výzva k vyhoštění všech občanů zemí, kteří tady pracují načerno, a úplné zamezení přísunu dalších občanů třetích zemí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČEZ: Energetici se soustředí na děti zaměstnanců
Jaký je rozdíl mezi střídavým a stejnosměrným proudem? Jak dosáhnout levitace, nebo zatlouci hřebík banánem? Na takové otázky odpovědělo dětem zaměstnanců jihočeské jaderné elektrárny speciální fyzikální odpoledne. Energetici se na vlastní potomky zaměřují schválně, v některých vidí mimo jiné i budoucí kolegy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Macronovo velké vítězství?
Nový francouzský prezident E. Macron využil své mimořádné osobní popularity po svém zvolení, aby vstoupil do parlamentních voleb s novým volebním uskupením En Marche!, Republika na pochodu. Je to akt politického novátorství, který ukáže, jak nosná je stará myšlenka V. Havla i dalších o nepolitické politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Europoslanec Mach píše Jourové a vyzval lidi, aby jí také napsali
Komisařka Věra Jourová bude zítra spolurozhodovat o návrhu na uvalení sankcí na Českou republiku za nedostatečné přebírání migrantů. Europoslanec Petr Mach vyzval na svém webu a FB občany, aby jí také napsali email, co si o tom myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
DPP: Na lince metra C si cestující mohou nově vyzkoušet plastové sedačky
Na lince metra C je už nyní možné narazit na jeden vůz soupravy typu M1, který je osazen novým typem plastových sedaček. Důvodem je nezbytné provozní ověření těchto sedadel, a to nejen z pohledu cestujících, ale i z pohledu údržby samotných sedadel, neboť současné konstrukční řešení upevnění čalouněných dílů ke skořepině sedadla již pomalu dožívá (nejstarší soupravy typu M1 jsou v provozu již 17 let).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Na radnici Prahy 2 bude babybox nové generace
O nákupu nového babyboxu pro vinohradskou radnici rozhodli v pondělí 12. června 2017 radní Prahy 2. Babybox nové generace bude podobně jako ten stávající umístěn u vchodu z Jugoslávské ulice, kde může být 24 hodin denně přístupný a přitom zaručit anonymitu toho, kdo do něj dítě vkládá. Radnice nové zařízení, zajišťující vyšší komfort pro miminko i jeho nálezce, pořídí za 294 936 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda ve středu zahájí debatu o návrhu rozpočtu na příští rok
Vláda ve středu zahájí debatu o návrhu státního rozpočtu na příští rok. Ministerstvo financí navrhuje schodek 50 miliard korun, víc peněz by mělo jít na důchody, platy, sociální i nemocenské dávky či na obranu. Návrh rozpočtu kritizuje opozice, především kvůli výši schodku, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Interna bohumínské nemocnice se na měsíc uzavře
Interní oddělení Bohumínské městské nemocnice zůstane v červenci uzavřené. Důvodem je obměna personálu, především lékařů. Pacienti interny se během prvního prázdninového měsíce musí obrátit na jiné zdravotnické zařízení, nejlépe v Ostravě. Od srpna by měla všechna oddělení bohumínské nemocnice fungovat bez omezení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Přikryl (ČSSD): Odpověď Antonínu Seďovi - Co s tím?
Společnost je silně rozdělená. Lidé blízké sociálně demokratickým myšlenkám je určen tento článek k zamyšlení. Ostatní, co chtějí mnohdy vulgárně nadávat, ať jej raději nečtou. Antonín Seďa položil na Facebooku otázku. Pokouším se odpovědět....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČVUT: Běh míru Kladno - Lidice na podporu handicapovaných dětí
V sobotu 17. června 2017 pořádá Krajská rada seniorů Středočeského kraje pod záštitou děkana Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, prof. MUDr. Ivana Dylevského, DrSc., již 5. ročník Běhu míru Kladno – Lidice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice začala s budováním nových odběrových místností
Klaudiánova nemocnice začala s budováním nových odběrových místnosti pro veřejnost. Proto jsou dočasně stávající odběrové místnosti z budovy A přemístěny do 4. patra staré interní budovy (pavilon D).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Milan Podlipný: Násilí je neoddělitelnou součástí politické doktríny islámu
Stále častější džihádistické útoky v dnešní Evropě přestávají být něčím neobvyklým. Ať už se odehrají kdekoliv, všechny jsou plodem toho samého stromu. Pokud nevíme, co se o nás píše v islámské trilogii (koránu, síře a hadísech), jakékoli vysvětlení útoků je chybné. Tyto útoky jsou projevem džihádu. Násilné činy jsou neoddělitelnou součástí politické doktríny islámu. Byly, jsou a vždy budou tam, kde je politický islám dostatečně silný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor Paparega: Preferujeme jednání před represí
Zástupci města Most v čele s primátorem Mostu Mgr. Janem Paparegou jednali minulý pátek s provozovateli diskotéky Neprakta Music Hall v ulici Zdeňka Fibicha v Mostě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Masové zatýkání v Rusku. Navalnyj naplánoval demonstraci, ale vše se zvrtlo
Lídr ruské opozice Aleksej Navalnyj byl zatčen ještě předtím, než začala jím naplánovaná demonstrace v centru Moskvy a dalších městech napříč Ruskem, informuje jeho žena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman pověří sestavením vlády vítěze podzimních voleb
Vítěz podzimních voleb do Poslanecké sněmovny dostane od prezidenta Miloše Zemana první šanci na sestavení vlády. Zeman to dnes řekl na návštěvě Jihočeského kraje. Podle něj nejsilnější politický subjekt nemá být opomíjen a obcházen a vítězství ve volbách má být tímto způsobem respektováno. Zeman uvedl, že to je jeden ze dvou principů, jimiž se bude na podzim po volbách řídit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Časopis Vojenské rozhledy získal cenu Bezpečnostní rady státu
V budově Úřadu vlády České republiky předána cena Bezpečnostní rady státu časopisu Vojenské rozhledy, který vydává Univerzita obrany. Časopis byl oceněn za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky pro rok 2017 v hlavní kategorii za dlouholetou podporu rozvoje vědy, výzkumu a vzdělávání v oblasti vojenství a obranných a bezpečnostních studií. Cenu předal ministr obrany Martin Stropnický za přítomnosti členů Bezpečnostní rady státu a dalších pozvaných hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská věnovala prezidentu Zemanovi rybářské náčiní
Hejtmanka Stráská věnovala prezidentu Zemanovi rybářské náčiní. Hlava státu ji naopak obdarovala medem a houbami z Lánské obory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Kulatý stůl k možnému předsednictví v ECOSOC
Dne 9. června 2017 se na pozvání náměstka ministra zahraničních věcí Martina Tlapy v Černínském paláci sešli zástupci veřejného, soukromého a neziskového sektoru k diskuzi o hlavním tématu předpokládaného předsednictví České republiky v Hospodářské a sociální radě Organizace spojených národů (ECOSOC). Tím je podíl veřejnosti na utváření veřejných politik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Nwelati: Mladá Boleslav letos investuje do školství desítky milionů
Mladá Boleslav letos plánuje velké investice do oblasti školství, celkem se vyšplhají na zhruba 90 milionů korun. Na velkou část bude možné čerpat dotace z IPRÚ, například v případě nástaveb škol a vzniku odborných učeben je dotace ve výši až 90 procent, spoluúčast města je pak 10 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC: Návrh železničního jízdního řádu 2018 je zveřejněn na webu
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zveřejnila na svých internetových stránkách Návrh železničního jízdního řádu 2018 platného od letošního 10. prosince. Tento dokument byl zpracován podle zákona č. 266/1994 Sb. v platném znění pro tratě, kde je SŽDC přídělcem kapacity dráhy. Najdete ho na adrese www.szdc.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): O změnách územního plánu informuje nová webová aplikace
Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) spouští webovou aplikaci Změna plánu (www.zmenaplanu.cz). Aplikace nabízí informační servis o všech aktuálních i minulých změnách územního plánu, a to včetně úprav a podnětů. Kromě prohlížení změn v mapě či v seznamu aplikace nabízí i „hlídacího psa“ změn ve vybraném území Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
23. týden na ČMKBK: Cena zemního plynu mírně klesla, elektřina zdražila
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 23. týdnu uzavřeno 309 kontraktů na dodávku 800 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 467 milionů korun. Zemní plyn mírně zlevnil, cena elektřiny vzrostla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Zbude z OSN jen kůlnička na dříví?
O nutnosti reformovat OSN, aby odpovídala měnícímu se světu, který se tomu z let po druhé světové válce už příliš nepodobá, se diskutuje už dlouho. A marně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
DPP: Informace k přerušení provozu tramvají v Zenklově ulici
V důsledku teplotního extrému, vůči kterému už značná část tramvajové trati v Zenklově ulici ztratila odolnost, došlo dnes v ranních hodinách k další závažné závadě této trati v Zenklově ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
JCCR: Nebuď Šrot, vyzývá projekt Jedu vodu před záplavou odpadků
Pro letošní sezonu připravili organizátoři projektu Jedu vodu, jehož partnerem je Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR), zajímavé novinky. Premiéru bude mít „Šrot“. Fiktivní postava vodáka „záporáka“ má návštěvníkům řeky připomenout základní pravidla chování v přírodě při sjíždění řeky. Nezvladatelný Šrot řádí jako smyslů zbavený, obtěžuje a znečišťuje své okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Co je zač ten Drahoš a za koho kope? Článek o Sorosovi, Majdanu, Kalouskovi či Číně
Na prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, vědce, jenž řediteloval Akademii věd, se zaměřil básník a publicista Marek Řezanka na serveru Literárních novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
„Uprchlík plaváček“ skočil před policií do Rýnu. Ale stejně ho chytili
Z Německa se od začátku migrační krize stala v podstatě světová uprchlická velmoc. Úřady však opakovaně zjišťují, že nastavení vlídné tváře se Německu až příliš často nevyplácí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
To už je sprostota. Dohra útoku Respektu na Viktora Orbána a něco z maďarské historie
Nejen na to, jakým způsobem by měli novináři informovat o různých událostech, se ve svém článku na internetovém deníku Neviditelný pes zaměřil Luděk Frýbort. Zacílil konkrétně na text britského publicisty, historika a profesora Oxfordské univerzity Timothyho G. Ashe, který vyšel v týdeníku Respekt. Britský publicista si totiž vzal na mušku maďarského premiéra Orbána. Frýbort ale poukazuje na fakt, že Orbán byl do své funkce demokraticky zvolen s vysokým počtem hlasů. Píše i o historii Maďarů, o demokracii i o tom, že by se měl Západ s Východem konečně opravdu domluvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO, u kterého vyprsknete smíchy: Češi už vymysleli fór na to, že Zeman navštíví královnu Alžbětu II.
Prezident Miloš Zeman navštíví v pátek se svojí ženou Ivanou Velkou Británii. U této příležitosti se dočká také audience u britské královny Alžběty II. A nebyli by to Češi, aby nepřišli s lidovou tvořivostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Asi deset procent věští klanu neschopných, ale všehoschopných fungl nové zakázkové krejčovství
Nějak se vytratily věštby (vydávané za průzkumy veřejného mínění) TNS AISA – takové té paní Deméterové českého sociologického byznysu. Krejčíci však provedli „rafinovaný“ obrodný krok a tak se nyní konzumenti masmédií mohou těšit z „prognóz“ agentury TNS KANTAR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nejsme v tom sami! Polsko zavelelo k útoku na uprchlické kvóty, Brusel bude naštván
Zatímco šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker hovořil při své návštěvě v Praze o nutnosti solidarity při přerozdělování uprchlíků, Polsko prokázalo zcela jiný druh solidarity. Možná i na podporu vyplísněné České republiky ohlásilo možné vypsání referenda, ve kterém by se Poláci vyjádřil právě ke kvótám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozpad manželství Sobotky: Spekulace o milenci. Novináři si počíhali na ženu premiéra
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) oznámil minulý týden to, o čem se dlouho spekulovalo. Že jeho vztah s manželkou Olgou prochází krizí a že jdou od sebe. Píše o tom časopis Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Je to pozitivní signál, chválí Zemanovu cestu za britskou královnou ředitel Havlovy knihovny
Audience prezidenta Miloše Zemana a jeho ženy u britské královny Alžběty II. je pozitivním signálem, že vztahy obou zemí nejsou špatné, o oficiální státní návštěvu však zjevně nejde, řekl dnes ČTK bývalý velvyslanec v Británii Michael Žantovský. Připomněl, že přijetí s vojenskými poctami se v Londýně zatím dočkal jenom bývalý český prezident Václav Havel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Obavy z jádra jsou přirozené, lidé jsou krmení negativní propagandou. Významný expert Aleš John proto říká...
Podpořit rozvoj obnovitelných zdrojů, nebo se spoléhat na „jádro“? Významný expert na jadernou energetiku, v minulosti ředitel jaderné elektrárny Dukovany a také Ústavu jaderného výzkumu Řež Aleš John je jednoznačně pro dostavbu jaderných bloků v Temelíně či Dukovanech. Podle jeho slov geografická poloha naší země totiž neumožňuje přejít pouze na obnovitelné zdroje. V rozhovoru také navádí český průmysl, do kterých projektů by se měl zapojit, protože se stanou zřejmě dlouhodobým trendem. A odpověď dal i těm, kteří mají pochybnosti, zda v rámci rozvoje naší jaderné energetiky připustit spolupráci s Rusy či Číňany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Herman se zúčastní zahájení projektu Moravského zemského muzea
Ministr kultury Daniel Herman se 19. června 2017 v 15 hodin zúčastní zahájení projektu „MZM, stálá expozice - loutkařské umění a tradiční kultura na Moravě v zrcadle času“. Akce se uskuteční v Moravském zemském muzeu v Brně za účasti dalších zástupců Ministerstva kultury ČR a čestných hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Zákeřnost zlodějů je nevyzpytatelná
Kriminalistům ze Slaného se podařilo v průběhu dvou dnů objasnit loupežné přepadení a dopadnout oba pachatele, kteří použili při trestné činnosti fyzický útok na poškozenou ženu, která byla zdravotně hendikepována a měla na sobě krční límec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Vyhlášení výzvy Průmysl 4.0 je plánováno během září
Ministr Jiří Havlíček vystoupil v Brně na Vysokém učení technickém k Iniciativě Průmysl 4.0 a jednal se zástupci jaderných firem z regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Adam Mikulášek: Jsou burky, halal porážky a manželství s nezletilými ještě umírněný, či už radikální islám?
Multikulturalisté jaksi zapomínají, že nejdůležitějším z lidských práv není právo na svobodu vyznání, ale právo na život. K čemu mi bude bezbřehá náboženská svoboda, když mě jiný pro svou víru zabije?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Migranti k nám přijdou, ale nesmíme to dělat jako Merkelová, varuje prezident Hanák
Proti moderátorce Světlaně Witowské usedl v pondělním Interview ČT24 prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který s prezidentem Milošem Zemanem vyjel do Vietnamu a do Kazachstánu. Před kamerami popsal, jak se ve Vietnamu podniká. Nevynechal však ani téma migrace. Migranti k nám prý prostě přijdou. To je podle Hanáka hotová věc. Jen si musíme dát pozor, abychom to nedělali jako německá kancléřka Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nehlasujte proti své zemi, vyzval Jourovou v dopisu Petr Mach. A obyvatele ČR žádá...
Europoslanec Petr Mach se rozhodl napsat dopis eurokomisařce Věře Jourové. A všechny Čechy, Moravany a Slezany vyzval, aby učinili totéž. Kvůli kvótám na uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Británie po volbách
Británie těžko sestavuje vládu, a pokud ji bude mít, není jasné, jak dlouho vydrží. Nicméně není pochyb o tom, že se slabým výsledkem konzervativců padla i představa premiérky Theresy Mayové o „tvrdém“ Brexitu (podle hesla „než špatná smlouva, raději žádná“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Veřejnost nám posílá stále více peněz, ocenil pracovník Člověka v tísni Čechy
Vedoucí humanitárních programů neziskové organizace Člověk v tísni si v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu povídal s Karolínou Koubovou. Jasně jí sdělil, že i v dnešním světě je práce humanitárních pracovníků velmi potřebná. Stačí se podívat na Ukrajinu. Štys připomněl, že Člověk v tísni pomáhal především v separatistických oblastech kolem Doněcka a Luhanska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSD nám dělá naschvály, postěžovala si v rádiu středočeská hejtmanka Pokorná-Jermanová
Moderátorka Zuzana Bubílková v pondělní Kauze dne přivítala hejtmanku Středočeského kraje Jaroslavu Pokornou-Jermanovou. Šéfka kraje si postěžovala, že přes její kraj do Prahy a z Prahy jezdí miliony aut a Středočeský kraj to cítí na svých komunikacích. Na Prahu jí prý hodně mrzí jedna věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministři vnitra V4 jsou stále proti kvótám na přerozdělování migrantů
Ministři vnitra Visegrádské čtyřky (V4), tedy Česka, Maďarska, Polska a Slovenska, na dnešní schůzce ve Varšavě odmítli přerozdělování migrantů podle kvót stanovených už dříve v Evropské unii. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Trest od Evropské komise kvůli kvótám by oslabil důvěru Čechů v EU, varuje Chovanec
Pokud se Evropská komise (EK) rozhodne trestat země, které odmítají kvóty na rozdělování migrantů, vyšle tím špatný signál a oslabí důvěru Čechů v Evropskou unii. ČTK to dnes sdělil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), podle něhož praxe ukazuje, že kvóty nefungují. Podle zdrojů ČTK a agentury Reuters EK v úterý kvůli porušení unijní legislativy v otázce kvót zahájí řízení s Českou republikou a dalšími státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jaroslav Štefec: Žádáme premiéra Sobotku, aby zvážil další setrvání vicepremiéra Bělobrádka a ministra Hermana ve vládě
Tiskové prohlášení politického hnutí BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Průzkum: Chaty a chalupy se mění v druhé bydlení, až třetina Čechů z nich chce mít plnohodnotný domov
Česká republika patří mezi ráj chatařů a chalupářů. Každý pátý Čech chatu či chalupu vlastní, téměř 40 % pak o vlastním letním bytě sní. Rekreační objekty postupně mění svou podobu a funkci, z víkendového útočiště se základním vybavením se proměňují v plnohodnotný druhý domov s kompletní výbavou. Celá třetina majitelů využívá chalupy k dlouhodobému pobytu a i zde chce využívat internet a jiné moderní technologie. Vyplývá to z průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny realizovaného agenturou STEM/MARK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Jihočeský kraj je dobrý v nezaměstnanosti a horší v životní úrovni
Projev prezidenta republiky Miloše Zemana při setkání se zastupiteli Jihočeského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Fórum Věda žije!: Oblast vědy, výzkumu a inovací se stále potýká s vnitřním dluhem
Otevřený dopis ministru financí Ivanu Pilnému od vědců a vědkyň Fóra Věda žije!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lékaři Nemocnice České Budějovice apelují na zahrádkáře
Lékaři Nemocnice České Budějovice apelují na zahrádkáře, aby při sklizni třešní a dalšího ovoce dbali zvýšené opatrnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Potřebujeme novou investiční strategii
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka vystoupil v pondělí 12. června 2017 na Setkání lídrů českého stavebnictví, které se konalo na Pražském hradě. Zároveň předal ocenění TOP Stavební společnost 2016. Setkání se zúčastnili také ministr dopravy Dan Ťok, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a ministr životního prostředí Richard Brabec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Navalnyj: Stává se nám, že v Moskvě svoláme akci, pronajmeme si techniku. Ale pak od nás všichni „cuknou“, mají strach
Lídr ruské opozice Alexej Navalnyj informuje své přívržence o posledních změnách v organizaci protikorupčních protestů v centru Moskvy a napříč celým Ruskem. Celý svět nyní hledí na Moskvu a čeká, jak zareaguje Kreml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kajínek: Havlův Špaček lže. Zeman je chytrý a statečný. Starý chlap, ale nemohu o něm říct nic špatného
Omilostněný dvojnásobný vrah Jiří Kajínek po několika dnech znovu promlouvá. Tentokrát serveru Express.cz sdělil, jak se dívá na lidi kolem někdejšího prezidenta Václava Havla a co si myslí o současném prezidentovi Miloši Zemanovi. Zeman je pro něj odvážný, zatímco prezidenty Václava Havla a Václava Klause vnímá jako prezidenty, kteří měli strach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Soukromník Linek vypálil proti vedení EU: Volný obchod a pohyb osob je v pořádku. Pokud se ale z toho stane socialistická s*ačka...
ROZHOVOR Ministryně zahraničních věcí EU Federica Mogheriniová je bývalá komunistka a tak dále. Vždyť to jsou dnes v EU všechno ultralevičáci. Kam to asi můžou s věčnými nařízeními, zákazy a regulacemi dovést? K rozpadu. Tak hovoří Ladislav Linek, jenž byl na včerejším sněmu Strany Soukromníků České republiky zvolen prvním místopředsedou strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Se pobliju. To je nádherné! Národ rozdělilo setkání Andreje Babiše s malým Toníčkem
„Věřím ti na sto ze sta,“ říká dětskou češtinou malý Toníček, který se setkal s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. Ten k němu pokleká a říká mu: „Ty jsi dobrej, bys mohl dělat politika.“ Diskuze na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jeden z umělců skupiny Ztohoven, známý akcí červené trenky, zemřel. Měl nehodu na motorce
Filip Crhák, člen skupiny Ztohoven a jeden z těch, který vyvěsil na Pražském hradě červené trenky, je po smrti. Poté, co měl před měsícem nehodu na motorce, jej zabila embolie. Píše o tom server Novinky.cz na základě oznámení skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist