Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.935x, což odpovídá cca 100.966-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

VIDEO Václav Klaus protestuje: Odmítáme povinné dosídlování naší země cizinci. Měli bychom se připravovat na vystoupení z EU
Exprezident Václav Klaus se velmi ostře vyjádřil k rozhodnutí Evropské komise pro porušení legislativy EU v souvislosti s kvótami na uprchlíky. Podle jeho slov nastal čas k odchodu z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Ruská média nemusí hnout prstem, aby na Putinův význam upozornila
Být Vladimírem Putinem, čili nejmocnější osobou na světě, musí být něco úžasného. A nemusíte si to představovat či říkat vy sami. Americká demokratická strana to říká za vás, a spolu s ní to prohlašují všechny západní presstitutky, tvrdí to CIA a ubezpečuje vás o tom i FBI. Ruská média tak ani nemusí hnout prstem, aby na význam prezidenta Putina upozornila Magyn Kellyová, západní média a západní politici to činí za ně. Putin je totiž tak mocný, že dokáže na pozici prezidenta USA dosadit kohokoliv, na kterého jen ukáže prstem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ePortál: Profesor Drahoš ztratil i tu nejmenší šanci porazit Zemana
Profesor Drahoš je neuvěřitelný diletant. Nejdříve sem zve Sorose a teď se vyznává ze svých citů vůči bývalému prezidentovi Německa Gauckovi. Jo, tomu milému chlapíkovi, který se nechal slyšet, že by jeho nástupcem mohl být muslim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Foldyna se vyjádřil k situaci v ČSSD: Vy mi to nebudete věřit...
Stane se šéf ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka první obětí blížících se podzimních voleb? Sociální demokraté ve středu oznámí, zda současný premiér zůstane i volebním lídrem, nebo ho nahradí ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. V pondělních Událostech, komentářích České televize se k situaci v ČSSD vyjádřil poslanec Jaroslav Foldyna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Až do hrdel a statků Evropská komise. Když boj, tak boj…
Je vynikající zprávou, že Evropská komise spouští proti Česku, Maďarsku a Polsku řízení za to, že odmítá uprchlické kvóty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Nastal čas začít připravovat odchod naší země z EU
Prohlášení Václava Klause a IVK k nepřijatelnému zacházení Evropské unie s Českou republikou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Někdy je lepší u společného stolu nebýt
Komentář Jana Zahradila z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: O cenu Bohuslava Sobotky, Zlatý obrtlík
Do prezidentských voleb je sice ještě relativně daleko, ale někteří uchazeči o Hrad již předvádějí takové názorové piruety, že by měli získat cenu Bohuslava Sobotky za postojový veletoč bez mrknutí oka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Chceme pro naši zemi zodpovědnou budoucnost
Expedice Neuhneme dorazila v sobotu i na jih Čech. S sebou do Písku přivezla našeho čestného místopředsedu Karla Schwarzenberga, europoslance Luďka Niedermayera i prvního místopředsedu strany Marka Ženíška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V Ostravě začíná konference Světové zdravotnické organizace
V Ostravě dnes začne šestá ministerská konference Světové zdravotnické organizace (WHO) zaměřená na životní prostředí a zdraví. Třídenního setkání v Dolní oblasti Vítkovice se zúčastní více než 450 účastníků ze 45 zemí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil na konferenci Prague European Summit
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zúčastnil v úterý 13. června 2017 Prague European Summitu, který se konal v Lobkovickém paláci. Třetí ročník summitu je zaměřen na globální výzvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Sobotka je politický autista. Nechápe, že ČSSD není TOP 09
Neustálé přemítání politologů či komentátorů ale i členů ČSSD na téma, proč klesají ČSSD preference jsou směšné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
A je to tady: Evropská komise s námi zahájila řízení kvůli kvótám na imigranty
Nepřijímání migrantů podle stanovených kvót se Česku nevyplatí. Evropská komise se rozhodla zahájit řízení s Českem, Polskem a Maďarskem kvůli porušení unijní legislativy. Oznámil to dnes ve Štrasburku komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos. Informaci přinesl server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Jak jmenovat ředitele Památníku Terezín aneb Školník ředitelem
Nedávná bouře v Národní knihovně Praha ohledně jmenování nového ředitele této největší knihovnické instituce v zemi velmi problematickým rozhodnutím ministra kultury Hermana (které zejména zasvěcení knihovníci označují spíše za diletantské a likvidační), má své pokračování. Dostal se k nám další velice podobný případ. Jen o pár týdnů starší, avšak mediálně zcela zamlčený. Jde v něm opět o jmenování šéfa významné kulturní instituce v gesci MKČR, tentokrát Památníku Terezín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman je svině a blb, uvádí jeho slavní odpůrci
Prezident Miloš Zeman schytal dalších pár ran od svých odpůrců. Tentokrát „slovní pravé háky“ zasadili analytik Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty nebo sociolog Jan Jandourek. Stranou nezůstal stát ani houslový virtuos Pavel Šporcl, který v roce 2013 Miloše Zemana podpořil, ale dnes se považuje za prezidentova zklamaného voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ANO: Vysokorychlostní železnice je zase o kousek blíž
Po desítkách let diskuzí a studií se příprava vysokorychlostní železnice v České republice konečně dala do pohybu. Nejen odborníci na strategické plánování dopravních staveb, ale i odpovědní politici, se shodli na tom, že první trať, která se v tuzemsku vybuduje, bude mířit z Prahy do Drážďan. Česká strana před několika týdny zahájila první kroky pro úvodní studii, u německého partnera však stále chybělo politické schválení stavby. Dnes je ovšem i toto vyřešeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Arnika: Kontaminace rtutí stojí miliardy korun ročně
Jedná-li se o lidské zdraví, jdou peníze stranou a jeho hodnota je nevyčíslitelná. Pokud ale hovoříme o celých komunitách, jejichž zdraví je ohroženo kontaminací rtutí (1), můžeme se o vyčíslení ztrát pokusit. Výsledky takového výpočtu jasně potvrzují, že i z čistě ekonomického hlediska se vyplatí řešit tento ekologický problém co nejrychleji a nejdůsledněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sýkora (Realisté): Realisté Karlovarského kraje zahájili svou činnost
Nová politická strana Realisté má již své zastoupení v Karlovarském kraji. V květnu zahájil svou činnost Karlovarský realistický klub.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Stanislav Jahoda: Západ - náš vzor? Podívejte se, za co se tam odebírají děti
Západním světem se šíří rakovina duhové totality. Jejím cílem je rozbít přirozenou rodinu, aby nakonec všemocný stát určoval, co je či není rodina a kdo může či nemůže mít a vychovávat děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Podle Zimoly změna předsedy ČSSD nemusí přinést straně efekt
Změna předsedy sociální demokracie v tuto chvíli podle Jiřího Zimoly už nemusí straně přinést žádný efekt. Předseda jihočeské ČSSD a někdejší hejtman se domnívá, že případný odchod Sobotky z čela strany měl nastat dříve. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Červená královna od Matta Ridleyho: Sexualita a vývoj lidské přirozenosti
U nás dobře známý autor Matt Ridley přinesl v této knize nový pohled na evoluční psychologii pohlavního výběru. Od svého prvního vydání v roce 1993 významně přispěla ke změně chápání mnoha aspektů evoluční teorie a stala se klasickým textem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Praha vyzve ministerstvo, aby byla D1 před Prahou zdarma
Praha vyzve ministerstvo dopravy, aby se v úseku dálnice D1 mezi exitem 12 a hlavním městem trvale nemusely platit dálniční poplatky. Dnes o tom rozhodli pražští radní. Jízda po tomto úseku dálnice před metropolí je nyní bezplatná v souvislosti s rekonstrukcí ulice Přátelství. Jde však zatím o dočasné opatření. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Stavbu roku může přihlásit stavebník, projektant i zhotovitel
Do konce června je možné přihlásit stavbu, která vznikla na území Pardubického kraje v uplynulých dvou letech, do soutěže Stavba roku Pardubického kraje. Soutěž vyhlašuje každý druhý rok Pardubický kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Kořistka: Prý bráníme evropské hodnoty. Lež jako věž!
Každý den nám „evropské elity“ říkají: „braňme evropské hodnoty, semkněme se, nedáme se zastrašit, otevřenost vůči islámu je správná cesta“. Zločinci v čele většiny evropských vlád a z Bruselu se za elity sami pasovali, a hlavně myslí asi jiné hodnoty než běžný Evropan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
NPÚ: Dvojčíslo Zpráv památkové péče se věnuje krajině a venkovu v baroku
Česká barokní krajina. Toto sousloví v sobě skrývá mnoho významů a asociací – od monumentálních děl umělců 18. století po naivní lidové výjevy či pohlednice. Spojení baroko a krajina v sobě obsahuje hrdost na bohatou kulturní tradici, ale též pocit čehosi důvěrně domáckého. Jenže co o vlastně o malebné krajině českého baroka víme?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO Zatímco Zeman z pódia poslal do háje EU s 6200 migranty, byli jsme dole mezi lidmi. Viděli a slyšeli jsme věci
REPORTÁŽ Pár červených karet a několik cedulí s nápisy proti prezidentu Zemanovi. Na druhou stranu stovky lidí, kteří si přišli s Milošem Zemanem podiskutovat. Tak vypadalo náměstí v Kaplici na Českokrumlovsku. Mluvilo se o Kajínkovi i o kvótách ohledně migrantů. „Znáte tu pohádku o Jezinkách? Jen dva prstíčky tam strčíme, jen co se ohřejeme, hned zase půjdeme…?“ promlouval prezident k davu. ParlametníListy.cz mluvily nejen s těmi, kteří ho nemají rádi, ale i s těmi, kteří ho naopak podporují a jiného prezidenta si ani neumí představit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Dilema sociální demokracie
Sociální demokracie v průzkumech veřejného mínění dlouhodobě klesá. Tento pokles trvá již zhruba rok a půl a této straně se jej vůbec nedaří zastavit. Ani květnová vládní krize nevedla k ničemu, co by pozitivním způsobem změnilo situaci. Ba naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Orbán: EU je na straně teroristů!
Vztahy mezi zeměmi Visegrádské čtyřky a Evropskou unií se dále přiostřují. Podle zatím neoficiálních informací dnes Brusel oznámí, že proti České republice, Maďarsku, Polsku a Slovensku zahájí řízení pro porušení unijní legislativy. Mezi prvními reagoval maďarský premiér Viktor Orbán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Asistent pedagoga? Rukojmí s požehnáním státu
asistent pedagoga, pracovní poměr, doba určitá, zaměstnanec jako rukojmí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V Praze začíná mezinárodní konference o budoucnosti EU
V Praze dnes začíná třetí ročník mezinárodní konference Prague European Summit. Na třídenní akci budou evropští politici diskutovat zejména o problému rostoucí politické radikalizace, o budoucnosti Evropské unie po vystoupení Británie nebo o vztazích EU s Ruskem a se Spojenými státy. Česko budou zastupovat premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Zastupitelé nepodpořili závěrečný účet Uherského Hradiště
Zastupitelstvo města Uherské Hradiště mělo poklidný ráz, a to přesto, že bylo projednáváno několik kontraverzních bodů. Například úprava pravidel pro sdělení zastupitelů ve Zpravodaji města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Evropská komise asi zahájí s ČR, Polskem a Maďarskem řízení kvůli migraci
Evropská komise dnes velmi pravděpodobně zahájí s Českou republikou, Polskem a Maďarskem řízení pro porušení unijní legislativy v souvislosti s takzvanými kvótami na uprchlíky. Věc nejspíš oznámí komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos odpoledne, kdy je naplánované zveřejnění další pravidelné zprávy o pokroku v unijních programech přesídlování a přerozdělování žadatelů o azyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Radek Banga, výkladní skříň české kultury. Zaorálkův resort ho poslal zpívat do centra Evropy, a honorář? A zde je jeho nová píseň, možná jste nemocní i vy...
Rapper Radek Banga alias Gipsy.cz. slaví v posledním roce nevídaný úspěch. Za svou odvahu a občanský postoj získal nejen cenu nadace Charty 77, ale i vyznamenání Františka Kriegla. Začátkem června oslavil pětatřicetiletý zpěvák další triumf. Při příležitosti předsednictví České republiky Radě Evropy totiž se svou kapelou zazpíval ve Štrasburku jako součást oficiálních doprovodných kulturních aktivit. Zajímavostí je, že zhruba ve stejné době na internetu zprovoznil projekt Itymuzes.cz, ve kterém vyzývá k boji s nebezpečnou nemocí, kterou měli podle něj Hitler, Stalin i Reinhard Heydrich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
BPI - Obrana domova: Jsme suverénní stát, drzost představitelů EU nezná mezí
Sdělovací prostředky přináší informace o tom, že Jean-Claude Juncker, šéf Evropské komise hrozí zahájením řízení pro porušení nedodržování uprchlických kvót. Drzost představitelů EU nezná mezí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Libor Rouček k trestání Česka: Měli jsme uprchlíky přijmout. Civilizované národy Evropy námi teď opovrhují
Někdejší europoslanec za ČSSD Libor Rouček se vyjádřil k migračním kvótám, kvůli jejichž nepřijetí nás chce Evropská komise popotahovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka nás žene k pořádnému maléru. Měli bychom se připravit na znovuoživení migrační krize. Největší hrozbou není Rusko, ale islám. Babišův poslanec varuje
ROZHOVOR „Předně nemyslím, že by právě Rusko bylo pro Evropu největší hrozbou. Tou je islám. Kdo to nevidí, odvádí pozornost od skutečného problému. Já si dokonce myslím, že právě Rusko by mělo být v boji proti tomuto zlu pro Evropu vítaným spojencem,“ říká poslanec ANO Zdeněk Soukup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka v neděli pozval Zaorálka s Chovancem na oběd a řekl jim, že to asi zabalí. A zmínil čtyři možnosti řešení
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka prý vážně uvažuje o svém konci v politice. Měl to říct svému místopředsedovi Milanu Chovancovi a ministru zahraničních věcí Lubomíru Zaorálkovi u nedělního oběda. Má prý také čtyři scénáře, co bude dál. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Z hlediska bezpečnosti jsou senioři nejohroženější skupinou
Stárnutí v hlavním městě a zveřejnění unikátních dokumentů o týrání seniorů v ústavech, tato témata se dostala na program konference „Stáří spojuje 2017“, která se ve dnech 12. a 13. června uskutečnila na půdě Magistrátu hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Panika, Titanic, katastrofa a politická smrt. Špinavé prádlo na veřejnosti. Předáků ČSSD jsme se ptali, zda by měl Bohuslav Sobotka zůstat volebním lídrem...
S ohledem na klesající preference ČSSD se v médiích (například Právo) píše o tom, že by volebním lídrem neměl být Bohuslav Sobotka, ale někdo jiný (například Lubomír Zaorálek) a Sobotka by dovládl jako premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Europoslanci ODS: Vláda musí začít jednat o trvalé výjimce z azylové a migrační politiky
Reakce ODS na rozhodnutí Evropské komise zahájit proti České republice řízení ve věci neplnění relokačních kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V noci zasadí strom, ráno k němu přivezou naivního Vladimíra Špidlu a vykládají mu, jak vyrostl sám. Vyžeňte ty podvodníky, nabádal Zeman obyvatele Šumavy
Závěr druhého dne pracovní cesty po Jihočeském kraji prezidenta Miloše Zemana patřil městu Vimperk, kde se hlava státu setkala při pravidelné diskusi s občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Rais (ANO): Všimlo si MPSV, že i vysoké školy zaměstnávají lidi?
Právě projednávaný návrh novely zákoníku práce z dílny MPSV ignoruje existenci pracovníků vysokých škol. A nejen to. Není tedy žádným překvapením až neuvěřitelný počet pozměňovacích návrhů poslankyň a poslanců, mne nevyjímaje, k projednávané novele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
BESIP: Celostátní finále Dopravní soutěže mladých cyklistů
V Jihočeském Táboře se ve dnech 13. až 15. června 2017 koná celostátní finále soutěže mladých cyklistů. Je to již 37. ročník dopravní soutěže pro děti ze základních škol, ve které mladí cyklisté prokazují znalosti z pravidel silničního provozu, jízdy zručnosti a dalších souvisejících disciplín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman: Domácí porody jsou blbost. Čeští novináři jsou pitomci, když se starají o mé zdraví. Kůrovec je kamarád Bursíka
Prezident Miloš Zeman druhý den své návštěvy Jihočeského kraje zahájil v Cehnicích, jež loni uspěly v soutěži Vesnice roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
SVS jednala s Tureckem o problematice vývozu živého skotu a katarální horečce ovcí
Na uplynulém jednání šéfů veterinárních služeb Světové organizace pro zdraví zvířat (OIE) v Paříži se ústřední ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád setkal se zástupci turecké delegace, s nimiž jednal o problematice předexportního vyšetřování skotu a katarální horečce ovcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Sním, či bdím? Zaorálkovo MZV považuje Bangu za výkladní skříň české kultury
Nic proti panu Bangovi, skutečně to není o tomto umělci, spíš přemýšlím o tom, co se to v naší zemí děje, jaké duševní pochody probíhají v některých mluvicích hlavách které řídí tuto zem...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš občanovi: Pošlete mi na sebe mobil, já vám to se Sobotkou vysvětlím osobně. Zatajuje se, že...
Z PROFILŮ Za vládní krizí může být i pokračující spor státu z Diag Human. Právě kvůli této kauze povolil lucemburský soud zablokování českého majetku v tamních bankách. Jeden ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz se obrátil na Andreje Babiše a zeptal se ho, proč se k tomu nevyjadřuje předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). A šéf hnutí ANO odpověděl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Starý Klaus: Česku už nevládne Sobotka, ale Juncker. Od začátku jsem byl proti vstupu do EU
REPORTÁŽ „Největšími bojovníky proti globálnímu oteplování se stali draví byznysmeni, kteří v tom vidí příležitost, jak zbohatnout na různých formách dotací. To je ta Babišova žlutá řepka nebo solární panely. Je to opravdu deprimující, když jezdíte po Německu nebo Rakousku a všude vidíte jen samé obří vrtule,“ konstatoval bývalý český prezident Václav Klaus v ostravském Knihcentru, kde přijel představit svoji novou publikaci s názvem Zničí nás klima, nebo boj s klimatem?, ve které se opět zásadně staví proti názoru, že lidstvo celosvětově ohrožuje rostoucí zvýšená teplota ovzduší. Jak to ale u naší někdejší hlavy státu běžně bývá, přišly v diskuzi na přetřes i jeho názory na Evropskou unii, kuponovou privatizaci či rozdělení Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Helas Ladies Club oslavil plnoletost
Již 18 let propojuje Cosmopolitan Helas Ladies Clubu podnikatelky z celé České republiky. Umožňuje jim se setkávat, sdílet zkušenosti a pomáhat si tak na cestě podnikatelským životem. A to je důvod k oslavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Uzavřeli jsme jeden nekonečný příběh
Komentář Ministerstva spravedlnosti z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Každým dnem se čeká vyhlášení tendru na mýto
Proč si stát nevybírá mýto sám a je připraven platit zbytečné miliardy? Vládo, vzpamatuj se a chovej se jako dobrý hospodář, hrozí vám trestněprávní rizika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Čeká nás představení volebního programu
Tento týden nejenom členy ČSSD, ale hlavně občany bude zajímat, jak bude vypadat volební program pro podzimní volby. Určitě bude sestaven týmem odborníků, ale pokud chceme, aby sociální demokracie měla šanci alespoň na úspěch a důstojnou prezentaci, musí se její PR oddělení napřed naučit svého předsedu a stranu lépe prodat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Za Sobotkou přijíždí Junckerův „komisař pro lepší regulaci“. Řekl třeba: Vám vadí židovský původ George Sorose. Místo jednoho uprchlíka nám dáte 6 700 000 Kč
Po prezidentovi Evropské komise (EK) Jeanu-Claudeu Junckerovi do Prahy dorazil také viceprezident EK Frans Timmermans, komisař pro „pro lepší regulaci, institucionální vztahy, právní stát a Chartu základních práv“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Starostka Harrachova: Na terorismus si nechci a nebudu zvykat, ale...
Jaká je česká povaha? Co bychom měli zlepšit? Nejen nad tím se zamýšlí starostka Eva Zbrojová (SLK). Představila nám také plánované investice a zevrubně se vyjádřila i k řadě palčivých problémů města, včetně útlumu turistického ruchu. Jak jej opět pozvednout?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Zákaz zbraní ohrožuje naši bezpečnost
Rozhodnutí Evropského parlamentu omezit poloautomatické zbraně je útokem na bezpečnost naší země. Česko by tuto směrnici v žádném případně nemělo zavést do svého právního řádu. Řekl to prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy si udržely vyšší rating. Loni vydělaly 882 milionů korun
V roce 2016 vykázaly České dráhy hospodářský výsledek 882 milionů korun. Ratingová agentura Moody’s již minulý rok na jaře zlepšila rating Českých drah o stupeň výše na hodnotu Baa2, což představuje investiční stupeň. Moody’s aktuální rating potvrzuje a předvídá i jeho stabilní výhled do budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Návštěvnost turistických cílů vloni rostla
Nejnavštěvovanějším turistickým cílem roku 2016 byl Pražský hrad, kam zavítalo celkem 2,1 milionu návštěvníků, což bylo meziročně o 12 % více. Polepšily si i další cíle turistů. U deseti nejnavštěvovanějších památek Česka rostla návštěvnost často i dvouciferným tempem. Vyplývá to z žebříčku návštěvnosti turistických cílů, který sestavila agentura CzechTourism.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Levná ropa je prý drahá
Příjmy zemí ropného kartelu klesly za čtyři roky skoro o dvě třetiny a začíná to být zdrojem potíží, které se v čase globalizace snadno šíří. Ve Financial Times se můžeme dočíst, že strukturální pokles cen ropy je ekonomicky nejvíce destabilizující událost od finanční krize 2008.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ nepřestává usilovat o pražskou Invalidovnu
Vážný zájem Národního památkového ústavu o převzetí objektu Invalidovny a jeho zpřístupnění veřejnosti trvá. NPÚ se v této souvislosti rozhodl zveřejnit všechny dokumenty předložené Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových včetně investičního záměru na obnovu celého objektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Další zrůdný projekt na podporu začleňování imigrantů
Začátkem června tohoto roku oznámila na svých webových stránkách společnost Airbnb, že využije svou síť dobrovolníků po celém světě k přesídlení imigrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Víte, co je to Evropský bezpečnostní fond?
Obsah materiálu Evropské komise „Budoucnost evropské obrany“ i způsob, jakým byl zveřejněn a jak je neprojednán, jsou alarmující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdroj z „Liďáku“: Sobotka zítra skutečně složí funkci. Dohodli se na Zaorálkovi
Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka už před několika týdny ukázal, že umí překvapit. Teď by to měl udělat znovu, protože popularita ČSSD před volbami strmě padá. Deník Právo v úterním vydání popisuje, co Sobotka a jeho kolegové chystají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Když muslim zaútočí, ať přijde odveta proti němu i místu, kde bydlí. Jako v Izraeli. Odradíme je, navrhuje hejtman Půta
ROZHOVOR „Před pěti lety velká část společnosti a politiků v Evropě kritizovala Izrael, že nedodržuje lidská práva Palestinců. Když ale lidé, kterých práva hájíte, mezi sebou schovávají ty, kteří nemají žádnou úctu k životu, a to ani dětí – což bylo i teď v Londýně – tak se sami zbavují práv, která máme hájit,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové). K povolební spolupráci uvádí: „Nepochybně po volbách budou s vítězem jednat všichni, kdo se chtějí podílet na vládě. Což až na výjimky budou všichni, kdo se do parlamentu dostanou,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Svědectví: Muži v Lidicích vzali tyče, hrábě, sekyru, které tam byly, a vyrazili vrata. Vylítli ven, snažili se utéci. Jen esesáci tvrdí, že šli jak ovce
Je jí 91 let, používá iPad a přežila hrůzy, které si mladší Češi často nedokážou ani představit. Ani v těch nejčernějších snech. Seznamte se s Jaroslavou Skleničkovou, s dámou, která přežila řádění nacistů v Lidicích. I po 75 letech působí její příběh velmi silně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lidi Sobotku nenávidí. Povím vám, jak se chová. A jsou tu fakta, která nezazněla, otevřeně promluvila poslankyně ČSSD
Sociální demokraté už jsou ochotni hodit svého předsedu přes palubu, protože situaci strany vzhledem k padajícím preferencím považují za tragickou. „Vidím mezi kolegy bezradnost, propadáme se hrozně. Předseda Sobotka je slušný, hodný člověk, ale není to lídr,“ přiznává poslankyně ČSSD Vlasta Bohdalová otevřeně, že by nebyla proti výměně volebního lídra v čele strany. Jasno o tom, kdo povede sociální demokraty do voleb, bude zřejmě tento týden, buď ve středu po stranickém grémiu, které se bude zabývat aktuální politickou situací, nebo nejpozději v sobotu po jednání výkonného výboru ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Ze tří miliard úspor nemá Praha 2 dostat ani korunu
Radnice Prahy 2 se ohrazuje proti rozhodnutí Magistrátu hl. m. Prahy, podle nějž má být „dvojka“ jedinou velkou městskou částí (Prahy 1–15), které nebude přidělena žádná finanční částka z magistrátních úspor. Úspory magistrátní Rady z minulých let přitom činí tři miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Veřejnost zvolila rozhlednu VLS na Bučině stavbou roku
Vítězem veřejného hlasování 17. ročníku architektonické soutěže Stavba roku Karlovarského kraje se stal projekt Vojenských lesů a statků na revitalizaci historické rozhledny na vrchu Bučina. Kamennou vyhlídkovou věž nad údolím řeky Ohře nedaleko lázní Kyselka nechal postavit koncem 19. století Heinrich Mattoni. S úpadkem blízkých lázní po II. světovéválce však jedna z nejstarších rozhleden v Česku postupně chátrala a výhled z její koruny postupně zakryl okolní lesní porost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dienstbier ml. je největší autorita ČSSD. Hlavně žádná xenofobie. Nedůvěra k elitám je nedůvěrou v sebe sama, uvádí Sobotkův poradce. A mezitím v partaji...
Být, či nebýt? To je, oč tu běží. Tak by se dalo parafrázovat drama Williama Shakespeara Hamlet na současnou situaci v ČSSD. Část sociálních demokratů totiž přestává věřit svému předsedovi Bohuslavu Sobotkovi, jenž se v těchto dnech tedy rozhoduje, co dál. Nahnuté to má i volební manažer Jan Birke. Píše to mimo jiné i MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Německo nechtělo být motorem evropské integrace, ale bylo k tomu donuceno, říká Jindrák
Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák v pondělních Událostech, komentářích České televize promluvil o zahraničních cestách Miloše Zemana. Zmínil přitom německou kancléřku Angelu Merkelovou a její cestu do Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Zelenka skončil, nastane znovusjednocení Severočechů.cz?
Mostecký podnikatel Jiří Zelenka – člověk, který se na veřejnosti donedávna neoprávněně prezentoval jako zakladatel politického hnutí Severočeši.cz (ve skutečnosti ale byl před několika roky „jen“ jedním ze spoluzakladatelů hnutí) – zaslal předsednictvu Severočechů.cz oznámení o ukončení svého členství v Severočeších.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Neubauer (ČSSD): V mateřských školách pomáháme zřizovat malá dopravní hřiště
Dopravní výchova patří mezi nejdůležitější oblasti v bezpečnosti silničního provozu u dětí. Proto, stejně jako v minulém roce, uspořádal jako jediný plzeňský centrální obvod pro předškoláky z mateřských škol dopravní výuku na dětském hřišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Husitské muzeum slavnostně otevře novou expozici ve Smrčkově domě
Stane se tak 23. června, v rámci šesté noci v Blatském muzeu. Účast na slavnostním zahájení přislíbil mimo jiné náměstek ministra kultury Vlastislav Ouroda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
MMR: Už jen den do rozhodnutí vlády o datu povinného využívání NEN. Systém je plně funkční a připraven
Zájem o Národní elektronický nástroj (NEN) neustále stoupá, o čemž svědčí číslo 1400 dodavatelů. Za celou dobu jeho fungování bylo proškoleno více než 3000 osob, přičemž 900 z nich jen v letošním roce. Ministerstvo pro místní rozvoj upozorňuje, že o povinném využívání NEN rozhodne Vláda ČR 14. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Souprava 15T nese jméno Matěje Hlaváčka, který přivedl do Košíř tramvaj
V úterý 13. června 2017 uplynulo 120 let od zahájení provozu na tramvajové trati ze Smíchova do Košíř. Tuto trať nechal zbudovat tehdejší košířský starosta a podnikatel Matěj Hlaváček. Na jeho počest se proto Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) rozhodl dát jedné z nových tramvají 15T právě jeho jméno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petice proti nesmyslnému zvýšení cen mobilními operátory
Po zrušení roamingu v EU operátoři navýšili cenu za mobilní služby o víc jak dvounásobek!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud potvrdil stanovisko ochránkyně k systému Visapoint
Analýza rozhodnutí českých soudů ukázala, že soudy ve většině případů souhlasí se stanovisky veřejného ochránce práv. Ochránkyně o tom informovala v minulém roce. Stanoviska ochránce slouží k lepšímu uplatňování spravedlnosti v České republice. Poznatků z činnosti veřejné ochránkyně práv využil aktuálně Nejvyšší správní soud v několika svých rozhodnutích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ovládne ČSSD chaos?
Jeden z headlinů dnešních článků v Právu říká: "Vraťte Zimolu do voleb, žádají jihočeští soc. dem.".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Stříbrná mince ČNB připomíná 100 let od narození Josefa Kainara
Česká národní banka vydává pamětní stříbrnou minci, která připomene 100 let od narození básníka Josefa Kainara. Mince v nominální hodnotě 200 korun bude v prodeji od 14. června 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Angela die Hure
V dějinách se objevovaly různé osobnosti na jedné straně geniální, statečné, na druhé zbabělé i šílené. Těch posledních kupodivu nejvíce vyprodukovalo právě Německo. Již několik let jsme svědky zrodu dalšího vražedného šílence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: Nechte si změřit tlak i cukr a zjistit krevní skupinu
Měření cholesterolu, glykémie, krevního tlaku, tělesného tuku a získání dietního rozpisu, ukázka správného mytí rukou nebo například prohlídka sanitního vozu – to vše a mnohé další připravuje pro veřejnost písecká nemocnice na středu 14. června. Od deseti do třinácti hodin pořádá Den otevřených dveří pod názvem „Poznej své zdraví“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: K Otázkám Vymývače mozků
Veřejnoprávní televize, resp. kanál ČT 24, se Otázkami Vymývače mozků (pardon, Otázkami Václava Moravce) ze dne 11. června 2017 zapojila do nenávistné kampaně proti znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem republiky, a to do té nejnevkusnější části, v které nejrůznější a na sobě jen zdánlivě nezávislí vymývači mozků natloukají národu do hlav axiom o nevhodnosti jeho zvolení kvůli jeho zdravotnímu stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Pražské Karlovo náměstí se konečně dočká revitalizace
Rada hl. m. Prahy dnes schválila, že se nová podoba parku na Karlově náměstí bude hledat v rámci formy řízení se soutěžním dialogem. Jde o interaktivní spolupráci města s architekty, která zajistí průběžnou dohodu na podobě návrhu za účasti významných zainteresovaných stran. Vyhlásí jej Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Svobodní: Vážené dámy, to vy nás ponižujete
Jistě jste zaznamenali protest proti reklamě Rodinného pivovaru Bernard. Členky a příznivkyně Svobodných se rozhodly napsat svůj pohled na věc a poslat „feministkám“ otevřený dopis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT: Týden vědy na jaderce pro středoškoláky
Od neděle 18. června do pátku 23. června 2017 mohou studenti středních škol, kteří se zajímají o fyziku, matematiku, chemii nebo informatiku, bádat na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské (FJFI) ČVUT v Praze. Je pro ně připraven již 19. ročník populární akce „Týden vědy na Jaderce“. Registrace začíná 18. června v 10.00 hodin v Břehové 7, Praha 1 (hlavní budova FJFI). Součástí týdne jsou odborné přednášky a exkurze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
David Rath uhodil na Babiše: Sám se mi chlubil, jak to bylo s Čapím hnízdem, vím, jaké všechny politiky platil. A pak se exministr rozpovídal o mstivosti Miloše Zemana
Exhejtman a exposlanec David Rath se na serveru E15.cz vyjádřil nejen ke své kauze, ale také k exministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) a jeho sponzorování mnohých politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sněm Slovanů v Moskvě. Platí to Rusové, píše Aktuálně.cz
Na Všeslovanský sněm do Moskvy dorazili i známí představitelé dezinformačních serverů. Mimo jiné také česká výprava, jejíž část nákladů – ubytování a cestování – platili Rusové. Tak o akci píše server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MHMP: Městská divadla pražská hledají nového ředitele
Koncem května 2017 vyhlásila Rada hlavního města Prahy výběrové řízení na funkci ředitele/ředitelky Městských divadel pražských. Uchazeči mohou své přihlášky podávat až do 29. června 2017. Od nového ředitele či ředitelky si hlavní město slibuje, že připraví koncepci rozvoje této příspěvkové organizace pro roky 2018 – 2025. Ta by měla být pojata jako koncepce divadla se třemi scénami: ABC, Rokoko a scéna Komedie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sbírka pro pozůstalé po umělci ze Ztohoven. Můžete mu přispět na pohřeb v Továrně
Po umělci ze skupiny Ztohoven Filipu Crhákovi, jenž zemřel na následky dopravní nehody, zůstala přítelkyně s dítětem a zdrcená rodina. Kamarád Aaron Günsberger se proto rozhodl pomoci a vyhlásil sbírku. Píše o tom deník Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda: Program schůze ve středu 14. června 2017
Ve středu 14. června 2017 od 10.00 hodin se ve Strakově akademii uskuteční schůze vlády ČR. Na programu budou mimo jiné tyto body:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Laboratoře trutnovské nemocnice budou stát 265 milionů
Velké změny čekají areál Oblastní nemocnice Trutnov. Budovy, ve kterých se nachází laboratoře několika nemocničních oddělení, svým technickým stavem již nevyhovují potřebám nemocnice, a je proto nezbytné je přestavět. Kraj na celý projekt vyčlenil 265 milionů korun, přičemž rekonstruovat by se mohlo začít ještě tento rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Den lékáren bude tentokrát zaměřený na alergie
Ve čtvrtek 15. června 2017 proběhne tradiční akce České lékárnické komory Den lékáren i v Nemocniční lékárně - Nemocnice Pelhřimov. Pro tento ročník je tématem alergie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Migrační krize - buďme více solidární
Předseda Evropských lidových komisařů Juncker žaluje na Českou republiku, že ta nechce přijímat nelegální přistěhovalce. To bychom neměli brát na lehkou váhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotku znepokojilo zatýkání na demonstracích v Rusku
Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) znepokojilo zatýkání během pondělních demonstrací v Rusku. Tamní vláda by měla respektovat svobodu projevu a shromažďování, uvedl předseda české vlády na Twitteru. Ruská policie při protestech, svolaných opozičním předákem Alexejem Navalným, zatkla více než 1000 demonstrantů, hlavně v Moskvě a Petrohradu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Čas dovolených: Je třeba zkontrolovat vůz a prověřit své řidičské dovednosti
Blíží se letní prázdniny, tedy doba, kdy většina zaměstnanců, podnikatelů či živnostníků čerpá dovolenou na zotavenou. Ať už společně s rodinnými příslušníky, či individuálně. Stále více lidí cestuje za relaxací osobním vozem nebo na motocyklu, řidiči by tedy k cestě měli přistupovat zodpovědně. Určitě je nutné vozidlo před delší trasou zkontrolovat, rozhodně nezaškodí prověřit si své řidičské umění. Mostecký autodrom nabízí pro tuto příležitost kurzy bezpečné jízdy, před létem přibyly i novinky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rusnok: ČNB je v diskusi o omezení hypoték obětí politických her
Česká národní banka se stala v Poslanecké sněmovně během debaty o regulování hypoték obětí politické hry. Na dnešní tiskové konferenci to řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Předseda sněmovního rozpočtového výboru Václav Votava (ČSSD) to ale odmítá. Někteří poslanci chtějí zmírnit navrhovanou zákonnou pravomoc ČNB určovat limity úvěrů na bydlení, informuje ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za zákaz vjezdu všech motorových vozidel na Baštírnu
Obracím se na Vás se žádostí o podepsání této petice, která prosazuje zřízení zákazu vjezdu všech motorových vozidel na Baštírnu mimo dopravní obsluhy, což umožní získání podpory pro úspěšné jednání s příslušnými úřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš vymete totálně se všemi. Z ČSSD bude trpaslík, Kalousek na pokraji zkázy. Nový průzkum
Server Týden.cz zveřejnil předvolební průzkum, z něhož zřejmě bude sociální demokraty bolet hlava. Sice v něm nemají jen 10 procent, které jim nedávno přisoudila agentura TNS Kantar, ale i tak pořád platí, že Andrej Babiš z hnutí ANO drtivě vítězí nad všemi ostatními stranami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Předvolební program 2017 Bohuslava Sobotky ve vztahu k zahraničí
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka vystoupil v pátek 9. června 2017 s úvodním projevem na Pražské konferenci o obraně a bezpečnosti (DESCOP), kde prezentoval své názory a dost možná i vedení ČSSD na bezpečnostní záležitosti v rámci Evropy a blízkého okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Evropu vedou bezdětní politici. Příznak nebo důsledek současného stavu?
O víkendu jsme byli s rodinou na oslavě dětských narozenin. Krásná akce, počasí přálo, deset dětí, z toho 4 za naší rodiny. Gril, dort, slunce, balónky, prostě pohoda. Zdánlivě žádný mráček na obzoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Tisková zpráva NPÚ je manipulativní, neboť zamlčuje některá podstatná fakta
NPÚ není schopen již téměř rok předat potřebné dokumenty k Invalidovně tak, aby je mohl ÚZSVM podle zákona vyhodnotit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
MZV: Česká republika již patnáct let vysílá experty do civilních misí mezinárodních organizací
V letošním roce uplyne 15 let od začátku vysílání českých civilních expertů do zahraničních misí mezinárodních organizací. V prostorách Zrcadlového sálu na Ministerstvu zahraničních věcí ČR se 19. června k tomuto výročí uskuteční setkání s cílem ocenit práci českých civilních expertů a zároveň oslovit nové potenciální kandidáty na pozice jak v zahraničních misích, tak na centrálách těchto organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Macronova strana přebírá parlament. Le Penová protestuje, že systém je nespravedlivý
Prezident Macron přebírá Bourbonský palác, sídlo Národního shromáždění. Velký třesk! Macronovi lidé se tam ani nevejdou! Francouzi hlasovali do parlamentu nohama. Francouzské parlamentní volby pro ParlamentníListy.cz zanalyzoval Josef Brož.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jaroslav Tichý, Vladimíra Vítová: Obranný fond EU, jeho provázanost s NATO a co to znamená pro ČR
Při jednání o evropské bezpečnosti v Praze uvítala česká vláda vznik Evropského obranného fondu s ročním rozpočtem ve výši 5,5 miliard eur ročně. Jeho vznik vítá i NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kam nám utekli, kde jsou? Tážou se Němci. Nemohou najít stovky muslimských teroristů
Server německého televizního kanálu Panorama 3 NDR.de informuje o tom, že se spolkové vládě v Berlíně ztratilo až 351 teroristů. Vyplývá to z odpovědi na interpelaci, kterou vládě zaslali berlínští Zelení. Odpověď na interpelaci má televize k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj ocenil školní preventisty a studenty, kteří uhasili mladíka v plamenech
Slavnostní setkání při příležitosti ocenění školních metodiků prevence a žáků Zlínského kraje za mimořádné úspěchy a výjimečné činy se uskutečnilo v sídle Zlínského kraje za účasti hejtmana Jiřího Čunka, radního pro školství Petra Gazdíka, statutárního náměstka hejtmana Jiřího Sukopa, náměstka Pavla Botka, radní Michaely Blahové a dalších představitelů kraje, města a školských organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Před 15 lety začaly volby. Po nich se stal premiérem Vladimír Špidla
Před 15 lety v pátek 14. června 2002 začaly dvoudenní volby do Poslanecké sněmovny, po kterých menšinovou vládu ČSSD (podporovanou ODS) vystřídala opět vláda koaliční, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Oberfalzer (ODS): Návrh na zrušení části vyhlášky Ministerstva spravedlnosti o odměně a náhradě exekutora
Dnes byla skupinou senátorů podána ústavní stížnost, která navrhuje zrušení části novely vyhlášky ministerstva spravedlnosti o odměňování soudních exekutorů, kterou byla snížena odměna a náhrady soudních exekutorů. Novela účinná od 1. dubna tohoto roku snižuje u řízení, kde vymáhaná částka jistiny nepřekračuje 10 000 Kč odměnu a náhrady soudních exekutorů o 1/3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Nepropadáme se?
Náhodně jsem se setkal s kamarádem, už dlouho neviděným. Po ujištění, že přes výši důchodů, ceny léků a změny ve zdravotnictví stále žijeme, jsme několika slovy odbyli tenis, hokej a fotbal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Jednotné metodické prostředí? Informační systém za 872 milionů je komplikovaný a nestabilní
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jakým způsobem Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vytvářelo v letech 2011 až 2016 jednotné metodické prostředí (JMP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Báča: Zásoby ropy mohou zůstat i nadále vysoké aneb proč může snaha OPECu vyjít na prázdno
Mezinárodní energetická agentura (IEA) tento týden ve středu zveřejní své odhady pro růst spotřeby a produkce ropy pro rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC představí na veletrhu Czech Raildays nová vozidla
SŽDC je pravidelným vystavovatelem na ostravském veletrhu drážní techniky Czech Raildays. Letos představí a slavnostně pokřtí zcela nové speciální vozidlo pro kontrolu, údržbu a opravu trakčního vedení MTW 100.013/7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zatímco vztahy s EU se hroutí, Poláci se radují: Donald Trump k nám přijede dřív než do Německa
Zatímco vztah s Evropskou unií dostává kvůli vynucování uprchlických kvót povážlivé trhliny, upíná se Polsko ke Spojeným státům. Varšava nijak neskrývá svoji radost nad tím, že se při červencové návštěvě Evropy Donald Trump staví dříve v Polsku než v Hamburku, kde se uskuteční setkání zemí G20.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Máslo je nejdražší v historii. Zdražily i další potraviny, i bydlení. Lidé se stěhují do levnějšího
Takovéhle zdražování tu ještě nebylo. Čtvrtka másla může stát až padesát korun. Vaše příští luxusní snídaně tak bude vypadat asi takhle: ukrojíte si chleba a dáte si na něj pořádnou vrstvu másla. Proč je tak drahé?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí prohloubí spolupráci s kraji
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a předsedkyně Rady Asociace krajů Jana Vildumetzová podepíší 16. června 2017 v Černínském paláci „Memorandum o spolupráci v oblasti ekonomické diplomacie mezi Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Asociací krajů ČR“. Akci budou přítomni i další hejtmani.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová přesně čtyři roky poté, co se málem stala premiérkou: ODS je zachráněná. Ale koalicí s Babišem by se znemožnila definitivně
Proti koalici hnutí ANO Andreje Babiše a ODS se postavila v rozhovoru pro server Seznam Zprávy poslankyně a bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS). Podle jejích slov by se tak občanští demokraté znemožnili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík: Za Zemana se modlím. Já vím, co s lidmi dělá alkohol
„O Češích se říká, že jsou nejvíc ateistickým národem. Ale není to pravda. Češi odmítají církev a tu částečně odmítají právem. Vidím jako své životní poslání ukazovat lidem inteligentní tvář křesťanské víry,“ řekl úvodem v rozhovoru pro Info.cz sociolog a teolog Tomáš Halík. Řeč však byla také o prezidentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní zahájila provoz NIP a DIOP v Mostě
Krajská zdravotní, a. s. (KZ), slavnostně zahájila provoz nového oddělení NIP (následné intenzivní péče) a DIOP (dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče) v Nemocnici Most, o. z. Akce za účasti zástupců KZ, a. s., náměstka hejtmana Ústeckého kraje RSDr. Stanislava Rybáka, senátorky MUDr. Aleny Dernerové a místopředsedkyně Odborového svazu zdravotní a sociální péče ČR Ing. Ivany Břeňkové proběhla 2. června 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Studenti a absolventi, víte, kdy musíte či nemusíte platit pojistné na sociální zabezpečení?
Budoucí absolventi středních a vysokých škol se často ptají, zda po ukončení studia musí začít pojistné na sociální zabezpečení platit. To však záleží na konkrétní situaci. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) proto přináší přehled těch nejtypičtějších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
To je z Hradu, měl vykládat Pelta v odposleších
Dalším týmem, který měl dostat finance při rozdělování dotací předsedou fotbalové asociace Miroslavem Peltou a náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou, byl chrudimský futsalový tým Era-Pack. Jeho jméno podle serveru Seznam Zprávy zaznívá při odposleších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V liberecké zoo se po roce opět usídlil Modrý slon
Už podvanácté hostí areál ZOO Liberec celorepublikovou přehlídku vybraných výtvarných prací, jejímiž autory je 428 handicapovaných klientů z čtyřiceti chráněných dílen a organizací z celé republiky. V sobotu 17. 6. 2017 akce vyvrcholí předáním cen Modrého slona v deseti hlavních kategoriích. Hlavním pořadatelem je sdružení Artefaktum-cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Pražská strojírna nebyla řízena dobře. Dokazuje to účetní uzávěrka
Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) vzalo na vědomí výroční zprávu a schválilo účetní uzávěrku Pražské strojírny za rok 2016. Poukázala na závažné nedostatky v řízení bývalého vedení a generálního ředitele Vladimíra Říhy. Potvrdila se tak správnost rozhodnutí vedení DPP, které mu letos v únoru ukončilo manažerské působení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: ČR se na systému kvót nebude podílet. Toto stanovisko budeme důsledně hájit
Komentář předsedy vlády Bohuslava Sobotky k výtkám Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Profesor Keller: Musíme si důsledně stát za tím, že nepřijmeme kvóty na migranty. Když se podvolíme Bruselu…
ROZHOVOR „Musíme si důsledně stát za tím, že nepřijmeme kvóty na migranty. To ostatní už přijde samo. Ukáže se, nakolik Evropa skutečně toleruje různosti. Když jsme do EU vstupovali, nikdo ani nenaznačil, že jednou z podmínek je bezpodmínečný souhlas s etnickou a náboženskou proměnou populace na území našeho vlastního státu. Když v této zásadní věci povolíme, nebude už důležité, kdo poté povede zbytky české armády či jak vysoká bude daňová sazba,“ říká europoslanec ČSSD Jan Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Je dobře, že nás chce EU potrestat, uvedl v ČT Rozumek z organizace pro pomoc uprchlíkům
Před kamery České televize usedl Martin Rozumek, ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům, a prohlásil, že Evropská komice dělá správnou věc, když se chystá s Českem zahájit řízení a případně nás i potrestat za to, že odmítáme přijímat uprchlíky na základě kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
V EU se rozhoduje mezi racionálními stranami a populisty, říká Sobotka
Ve volbách, které se letos konají v Evropské unii, se rozhoduje mezi racionální politikou a populistickými hnutími, která dávají na všechno jednoduchá řešení. Na mezinárodní konferenci Prague European Summit to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) s tím, že věří v úspěch racionálních stran. Jen ty podle něj mohou vyřešit současné výzvy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nantl (ODS): Neexistence systému hodnocení výzkumu ohrožuje peníze na jeho financování
Návrh ministra financí na snížení výdajů státního rozpočtu na výzkum a vývoj v roce 2018 je důsledkem neschopnosti místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka vytvořit systém hodnocení výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Česko- francouzský politolog Rupnik agitoval z ČT: Evropa stárne, my ty migranty budeme potřebovat
Evropská komise zahájí s ČR, Polskem a Maďarskem řízení pro porušení legislativy EU v souvislosti s kvótami na uprchlíky. I k tomu se vyjádřil politolog Jacques Rupnik v pořadu Interview ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pan prezident je prostě perfektní, má správné výrazy. Sledovali jsme, jak Miloše Zemana hostili v nejslavnější filmové vesnici
REPORTÁŽ Prezident Miloš Zeman navštívil při svém pobytu v jižních Čechách i vesničku známou z trilogie Zdeňka Trošky Slunce, seno... Se samotným režisérem se sice nepotkal, neboť ten točí v těchto dnech svou novou pohádku, zavítal ale do původního areálu místního JZD, dnes ranče Šimona Pláničky. Tam ho mimo jiné pohostili i zabijačkovými specialitami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Nová evropská pravidla pro ekologické zemědělství považuji za složitá, mohou ohrozit značku BIO
O situaci na komoditních trzích, bezpečnosti potravin dovážených z Brazílie či nových pravidlech pro ekologické zemědělství dnes v Lucemburku na zasedání Rady pro zemědělství a rybářství jednal ministr zemědělství Marian Jurečka. Text návrhu nařízení o ekologické produkci však podle jeho názoru nenaplňuje původní cíl a očekávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra