Oficiální zpravodajská média

Podivné okolnosti kolem úpadku bývalé vagonky Legios spojované se stíhaným Františkem Savovem pokračují zfalšovaným podpisem
Podivnosti provázející insolvenční řízení lounské vagonky Heavy Machinery Services (dříve Legios) zřejmě nemají konce. Bývalý provozní ředitel firmy Kamil Novotný v úterý u krajského soudu v Českých Budějovicích totiž zpochybnil svůj podpis na dokumentu, na jehož základě byly na firmu uplatňovány pohledávky ve výši stovek milionů korun. Novotný dále u soudu přiživil, o čem se v médiích spekuluje již dlouho, a sice, že v pozadí společnosti stojí struktura firem, které jsou údajně napojeny na podnikatele Františka Savova. Ten je v Česku v současnosti stíhán pro daňové úniky za více než 600 milionů korun. Společnost Heavy Machinery Services je již čtyři roky v insolvenci, kterou provází problémy s transparentností i nařčení ze strany věřitelů. Největší pohledávku vůči firmě aktuálně drží společnost Gonamold, která je podle některých médií v této věci napojena na průmyslníka a zbrojaře Jaroslava Strnada. Kromě toho je podle všeho spřízněná i s investiční skupinou J&T.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rakousko migranty přijímalo. Tady jsou výsledky
Vedle Slovenska se také Rakousko na poslední chvíli rozhodlo naplnit uprchlické kvóty a přiřadit se tak ke členským státům EU, které vyznávají tzv. „evropské hodnoty“. Jak ovšem dokládá deník Kronen Zeitung, neustálé navyšování migrantů Rakousku příliš neprospívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Krize kolem Kataru pomalu končí, Saúdové prohráli
Trump ve svém tažení proti Kataru vsadil na špatného, tedy saúdského, koně. Vliv USA v regionu bude dál slábnout. Na úkor Íránu a jeho spojenců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bomba internetu: Píseň pro Tomia Okamuru a jeho hnutí. Už je kolem ní živo
„Já volím SPD, já vím, proč SPD. Svobodu a přímou demokracii Tomia Okamury,“ zní v nejnovější písni zpěvačky Olivie Žižkové, která se v minulosti proslavila protiuprchlickou písní Evropo, dýchej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Problémy západní levice, jsou i naše
Britské volby ledacos naznačily, i když to měl a má Jeremy Corbyn poměrně těžké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Bruselská diktatura
Pokud je nám všem známo, jsme suverénní stát. Bruselská centrála se však chová, jako bychom byli Protektorát Čechy a Morava. Diktuje od používání názvů pro rum a máslo až po odzbrojování občanů. Diktuje tedy již úplně všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kubera vyplísnil EU: Strčte si ty eura někam, postavíme si za své. Odhalím, co o tom řekl Schwarzenberg. Založte kanál ČT-Teror
ROZHOVOR „Strčte si ty eura někam, jsou to nejdražší peníze, co máme,“ říká senátor za ODS Jaroslav Kubera k hrozící pokutě ze strany Bruselu za nepřijímání migrantů. Tvrdí, že kdybychom s dotacemi nemuseli plnit evropské směrnice, tak žádné dotace nepotřebujeme a všechno postavíme za své. V rozhovoru po návratu ze Spojených států zároveň sdělil, že teroristé ještě zdaleka nevyčerpali všechny možnosti. Až přijdou kybernetické útoky, otravování vody a blackouty, bude hůř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
EDUin: Kdo nastavuje obtížnost maturitních testů?
Je překvapivé, že vedení ministerstva zatím nijak nereagovalo na debatu o přípustnosti manipulace s bodováním úloh v maturitních testech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Český děkan vysoké školy NATO: Češi, prorazte už tu bublinu malosti
Kritický je k Čechům děkan prestižní vojenské školy NATO Defense College František Mičánek. V rozhovoru pro Lidové noviny dnes uvedl, že Češi musejí prorazit bublinu malosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Senátor Čuba by se měl vzdát mandátu
Stanovisko Kanceláře Senátu a komentář předsedy Senátu M. Štěcha k požadavku senátora F. Čuby:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Bitcoinová zlatá horečka…
Zběsilé tempo nabírá vedle technologií i vývoj ve světě financí. Drahé kovy mají nového protivníka ve formě nové kryptoměny. Bitcoin se na trhu objevil v roce 2009, tedy poměrně nedávno. Je možné, aby tato neuchopitelná forma, která existuje jen někde ve virtuálním světě, odsunula pevné, hmatatelné hodnoty na druhou kolej?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman se rázně vyjádřil k bruselskému trestání kvůli kvótám. Pak glosoval dění v ČSSD slovy o kreténech
Prezident Miloš Zeman zakončil svou návštěvu Jihočeského kraje. Po boku hejtmanky Ivany Stráské (ČSSD) se zúčastnil závěrečné tiskové konference.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Bývalý policejní prezident: Migranti tu jsou, spousty, politici se jenom tváří, že ne. Vše se falšuje, já už nevěřím ani volbám
Nevolená Evropská komise si dovoluje mentorovat Českou republiku, to je urážlivé. Pro TV ParlamentníListy.cz to řekl bývalý policejní prezident a šéf Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný. Ten míní, že jediným východiskem ze stále horší situace je vystoupení z EU a zadrátování českých hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kardinál Dominik Duka před Pražským hradem slavnostně požehnal automobilu Tatra Phoenix Präsident
Ve středu 14. června bylo Hradčanské náměstí svědkem slavnostního aktu požehnání vozu TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT. Tento nejnovější model tatrovky vznikl při příležitosti 120. výročí zahájení výroby automobilů v kopřivnické automobilce a symbolizuje tradici i budoucnost společnosti TATRA TRUCKS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Co když to čeští politici dohodli s EU tak: Do voleb kvóty ne, pak budeme sekat dobrotu. A Brusel odmítne Babiše, táže se Erik Best
K aktuálním otázkám – uprchlickým kvótám a k situaci v ČSSD se vyjádřil na svém webu FSFinalWord.cz i facebookovém profilu novinář Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Průmysl v eurozóně drží slušné tempo
Průmysl v eurozóně jde ve stopách dobrých výsledků podnikatelských nálad a drží si slušné tempo 0,5% mezikvartálně/1,4% meziročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Neustoupím! Skloníme hlavu jednou, skloníme vždycky. Zeman před lidmi rozmetal Brusel, který zahájil „trestní“ řízení s ČR
Prezident Miloš Zeman zakončil svou třídenní návštěvu Jihočeského kraje v Milevsku, které si jeho návštěvy velmi považovalo. Nikdy je totiž hlava státu nenavštívila. Na náměstí však čekali i odpůrci s píšťalkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Nedůvěra v Moskvě
Nedůvěra provázela První kongres mezinárodní unie NGO Assembly of People of Eurasia (Shromáždění národů Eurasie).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Poslanec Adam: Pro mne není PRO Zdraví a Sport žádný nováček
Politické hnutí PRO Zdraví a Sport se stává parlamentní stranou. - Poslanec Parlamentu ČR Petr Adam zvolený za Úsvit se stává další významnou posilou hnutí PRO Zdraví a Sport. To se tak stalo dalším hnutím zastoupeným v Poslanecké sněmovně ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Budeme za kretény, ale i to je posun, zaznělo z ČSSD k odchodu Sobotky
Situace v ČSSD by se měla rozseknout dnes, kdy by mělo být jasné, zda Bohuslav Sobotka odstoupí z funkce volebního lídra, nebo nikoliv. Kdo jej případně nahradí v čele strany? Nad situací u sociální demokracie se zamysleli mnozí na svých facebookových profilech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Pan Rouček jako obvykle nezklamal
...odmítnutím "kvót" si naše země si uřízla ostudu a opovržení mezi evropskými národy, civilizované národy námi teď opovrhují...?!?!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Libore Roučku, já opovrhuji vámi! Významný ohlas na větu „civilizované národy Evropy námi opovrhují, že nechceme migranty“
Místopředseda výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Bohuslav Chalupa (ANO) zareagoval přímo v diskuzi na serveru ParlamentníListy.cz na slova bývalého europoslance za ČSSD Libora Roučka. Ten se vyjádřil proti uprchlickým kvótám, ale zároveň se domníval, že Česká republika bude s migranty solidární a nějaké z nich přijme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jiřího Kajínka prý využila jedna celebrita... Naprosto k nevíře, je zde FOTO
Jiří Kajínek si v růžovém tričku povídá s královnou této barvy Dominikou Myslivcovou. Bizarní spojení podle bulváru nemuselo být náhodou, ale pečlivě připraveným marketingovým trikem zchudlého miliardáře Antonína Charouze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bordel, spousta vypitých flašek, hnus na záchodě. FOTO poté, co "aktivisté obsadili dům poblíž sídla ČSSD
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zveřejnil fotografie po nájezdu squatterů do jejich objektu v Hybernské ulici v Praze, jen kousek od Lidového domu, sídla ČSSD. „Několik hodin se v objektu neoprávněně pohybovaly desítky lidí,“ popsal úřad s tím, že objekt zpět převzali od policie v neděli dopoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Dvacet jedna let s poslancem Sobotkou
Bohuslav Sobotka končí v pozici lídra ČSSD. Řadovým členem strany ovšem zůstává. V podzimních volbách se chce pokusit obhájit svůj poslanecký mandát a i nadále zůstat zákonodárcem. ČTK připomíná, že v dolní komoře českého parlamentu sedí Sobotka od roku 1996.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zlá slova: Průser. Kdy začnou hořet paneláky u nás? Původní izolace jsou past. A lidi teď budou chlastat doma...
Média přinášejí po celý den informace o hořícím bytovém domě v britské metropoli Londýně. Snímky, které mohli lidé sledovat na sociálních sítích, připomínaly spíš záběry z filmu Skleněné peklo, ve kterém vyskakovali lidé raději z okna, než by uhořeli v mrakodrapu. Britský bytový dům má „jen“ 24 pater, ale jeho obyvatelé si taktéž prošli skleněným ohnivým peklem. Komentátor z Ostravska Petr Sedláček si klade otázku, kdy si podobné peklo prožijeme i v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy se dnes setká s občany obce, kolem které povede D11 směrem na Polsko
Ministr dopravy Dan Ťok se setká s občany obce Kocbeře, kolem které povede dálnice D11 směrem na Polsko
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Podávat žalobu mě netěší, ale nemáme jinou možnost
ČR podá žalobu proti směrnici EU o zbraních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka vystoupí na sjezdu odborového svazu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka vystoupí ve čtvrtek 15. června 2017 na VII. sjezdu Odborového svazu KOVO v Olomouci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Grospič (KSČM): Nesouhlasíme s účelovou snahou změnit zákon o volbách
Stanovisko KSČM k návrhu na změnu zákona o volbách do Parlamentu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dodavatelé obráběcích strojů se domlouvali na zakázkách pro školy
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým prvostupňovým pravomocným rozhodnutím společnostem HANZAL nářadí-stroje s.r.o. a První hanácká BOW spol. s r.o. (dále jen HANZAL, resp. BOW) pokuty v celkové výši 1,833 milionu korun za kartelovou dohodu týkající se veřejných zakázek na dodávky obráběcích strojů pro školská zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Evropská komise chce stíhat Českou republiku kvůli migraci
Evropská komise publikovala zprávu o pokroku v přerozdělování migrantů dle dohodnutých kvót z roku 2015. Oznámila, že s Českem zahájí řízení kvůli porušení evropské legislativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotka (ČSSD): Rozpočet na příští rok musí být zodpovědný a sociálně vyvážený
Vláda dnes učinila první krok v přípravě státního rozpočtu na příští rok. Je to klíčový zákon, který dá příští vládě vzešlé z říjnových voleb mantinely, s jakými příjmy může počítat a na co je má vydat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V Temelíně chrání turbínu speciální podlaha
Speciální podlahu používají nově v Temelíně během kontrol turbíny. Má zlepšit podmínky pro pracovníky dodavatelů a současně zabránit pádu cizích předmětů do otevřené turbíny. ČEZ vyšla na 3,5 miliónu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na požár v západním Londýně
V souvislosti s rozsáhlým požárem obytné výškové budovy Grenfell Tower zasahují 14. června 2017 v oblasti North Kensington v západním Londýně záchranné jednotky a probíhá evakuace osob. Britská policie žádá všechny občany, aby se oblasti zcela vyhnuli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Střelba v USA: Zraněn člen Kongresu
Při střelbě na tréninkovém zápasu baseballu ve Virginii byl zraněn člen amercké Sněmovny reprezentantů Steve Scalise. Zranění byli i dva policisté. Motiv pachatele, který byl zadržen, zatím není známý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum: Zpomalují nábory v malých a středních firmách
Zaměstnavatelé v České republice jsou v průměru v náborových plánech pro třetí čtvrtletí 2017 opatrní. 5 % zaměstnavatelů očekává nárůst počtu pracovních sil, 3 % předpovídají snížení počtu pracovních sil a 90 % zaměstnavatelů nepředpokládá žádné změny. Na základě těchto údajů vykazuje Čistý index trhu práce pro Českou republiku pro třetí čtvrtletí 2017 hodnotu 2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Je nutné zlepšit hospodaření s vodou
Voda se postupně a jistě stává strategickou surovinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Čuba se rozhodl vzdát svého platu a náhrad, senátorem zůstává
Senátor František Čuba (SPO) se kvůli dlouhodobé absenci v Senátu rozhodl vzdát svého senátorského platu a náhrad. Členem horní komory zůstává, úřadovat chce ze svého zlínského obvodu. Na jednání Senátu chce dorazit, až mu cestování dovolí jeho zdravotní stav. Novinářům to dnes řekl senátor a předseda SPO Jan Veleba po schůzce se šéfem horní komory Milanem Štěchem (ČSSD), jemuž předal Čubův dopis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Daňová kvóta bude nejvyšší za posledních osm let
Dnes vláda projedná přípravu státního rozpočtu na rok 2018. V návrhu je počítáno se schodkem 50 miliard korun, což je mírné zlepšení proti roku 2017. Návrh rozpočtu počítá se zvýšením starobních důchodů o 500 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hitem mezi podnikateli se stávají s.r.o. s kmenovými listy
Hitem mezi podnikateli se postupně stávají společnosti s ručením omezeným s kmenovými listy, které dokážou udržet v anonymitě skutečného vlastníka společnosti. Podle údajů poradenské společnosti Bisnode je momentálně v České republice 3099 společností s.r.o., které vydaly kmenové listy, což je 0,7 procenta podnikatelské základny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum: Zpomalují nábory v malých a středních firmách
Zaměstnavatelé v České republice jsou v průměru v náborových plánech pro třetí čtvrtletí 2017 opatrní. 5 % zaměstnavatelů očekává nárůst počtu pracovních sil, 3 % předpovídají snížení počtu pracovních sil a 90 % zaměstnavatelů nepředpokládá žádné změny. Na základě těchto údajů vykazuje Čistý index trhu práce pro Českou republiku pro třetí čtvrtletí 2017 hodnotu 2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
František Dostál: Nic nového pod sluncem
Odstartovala akce Dešťovka a během pár hodin byly vyčerpány peníze na pořizování prostředků k zadržování vody přicházející shůry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Štědroň: Neobčané České republiky
Je to problematika, která bude vyřešena pouze ústavou, novou ústavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Polská levice upevňuje pozici
Konstatování, že v čele preferencí polských voličů je strany Právo a spravedlnost Jaroslawa Kaczyńského se stává nudným. Tento měsíc sice zaznamenala pokles o 1,4 procenta, ale stále je v čele žebříčku preferencí s 33,3 procenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Trh práce se neustále vyvíjí a s ním i požadavky na zaměstnance
Vzdělání zaměstnanců spolufinancuje Evropský sociální fond.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Národní dopravce představuje na Czech Raildays moderní vozy a nové služby
Modernizované vozy a nové služby pro cestující představují České dráhy od 13. do 15. června na veletrhu drážní techniky Czech Raildays 2017 v Ostravě. Národní dopravce se bude prezentovat ve společné expozici s dceřinými společnostmi DVI, DPOV, VÚŽ, ČD Telematika a ČD Cargo. Do Ostravy na veletrh se vyplatí cestovat vlakem Českých drah, jež nabízejí zpáteční jízdenku VLAK Czech Raildays se slevou 50 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Dá se zastavit růst cen nemovitostí ?
Česká národní banka považuje české nemovitosti za mírně nadhodnocené a i proto dál přitvrzuje v opatřeních, která mají ztížit přístup domácností k úvěrům. Zchladit “realitní horečku” v dohledné době ale nebude jednoduchý úkol - řada faktorů je jednoduše mimo kontrolu centrální banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Severočeši.cz: Jiří Zelenka skončil, nastane znovusjednocení?
Mostecký podnikatel Jiří Zelenka – člověk, který se na veřejnosti donedávna neoprávněně prezentoval jako zakladatel politického hnutí Severočeši.cz (ve skutečnosti ale byl před několika roky „jen“ jedním ze spoluzakladatelů hnutí) – zaslal předsednictvu Severočechů.cz oznámení o ukončení svého členství v Severočeších.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Exnáměstek Šiška si za zmanipulování zakázky odpyká čtyři roky
Bývalý náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška si odpyká čtyři roky ve věznici s dozorem za zmanipulování zakázky na výplatu sociálních dávek. Původní trest mu dnes o dva roky snížil pražský vrchní soud. Rozhodnutí, podle nějž Šiška zneužil svou pravomoc a sjednal firmě Fujitsu Technology výhodu při zadání veřejné zakázky, je pravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Představitel Burkiny Fasa ocenil, že se studenti z jeho země mohou vzdělávat na českých vysokých školách
Sněmovnu navštívil předseda Národního shromáždění Burkina Faso.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Maďarsko přijalo zákon proti Sorosově říši
Maďarští poslanci včera schválili Bruselem kritizovaný zákon o mimovládních organizacích. Organizace budou muset uvádět, že jsou financovány ze zahraničí. V případě příjmu více než 24 tisíc euro budou muset být registrovány jako organizace se zahraničním financováním a budou označovány jako zahraniční agenti. V případě porušení těchto předpisů jim bude hrozit rozpuštění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Kouř zůstal kouřem
Po letech svárů se vylíhl zákon o nekouření v hospodách. Za něj se bili jak poslanci, tak senátoři a i hafo zdravotních ministrů a náměstků. Dále se v televisi nakrucovalo a předvádělo nespočet dalších pohlavárů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Česká národní banka zveřejnila základní měsíční údaje platební bilance za duben
Vývoj platební bilance za duben 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Andrej Babiš narazil na strop svých možností
Tvrdím, že Andrej Babiš už narazil na strop svých možností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Německo prý financovalo teroristy. Vážně!
Deník Die Welt přináší další informace, které potvrzují, že Německo migrační krizi skutečně nezvládá. Konkrétně v Dolním Sasku zdejší úřady posílaly sociální dávky rodině i mnoho měsíců poté, co její členové odešli bojovat do Islámského státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Centrální banka zvyšuje proticyklickou kapitálovou rezervu na jedno procento
Česká národní banka zvyšuje sazbu proticyklické kapitálové rezervy vytvářené k domácím expozicím na 1 % z 0,5 % s platností od 1. 7. 2018. Důvodem je pokračování rychlého růstu úvěrů a potřeba tvorby rezerv pro „horší časy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se setkal se správní radou Česko-německého fondu budoucnosti
V úterý 13. června 2017 se předseda vlády Bohuslav Sobotka zúčastnil jednání správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. Pravidelné setkání premiér navštívil v souvislosti s letošním 20. výročím podpisu Česko-německé deklarace, na základě které fond vznikl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jakub Čech: Nejsem udavač
Psal se 15. květen, když první náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer podal na Krajský úřad Olomouckého kraje žádost o informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Fišer žádal poskytnutí materiálů týkajících se toho, kdy jsem já žádal informace o jeho přestupkovém řízení. Fišer byl totiž před časem pravomocně uznán vinným z přestupku, když na jednání zastupitelstva neoznámil střet zájmů. Podobnou žádost podal také jeho kolega, náměstek Pavel Smetana, který přestupek spáchal taktéž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vrchní soud rozhodne v kauze zakázky na výplatu sociálních dávek
Pražský vrchní soud dnes rozhodne v kauze zakázky ministerstva práce na výplatu sociálních dávek, která byla podle obžaloby zmanipulovaná ve prospěch firmy Fujitsu Technology. Nepravomocný rozsudek uložil exnáměstkovi Vladimíru Šiškovi šest let vězení a povinnost nahradit státu škodu 282 milionů korun. Muž vinu odmítá, stejně jako druhý obžalovaný, někdejší ředitel odboru ministerstva vnitra Miroslav Duda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
dTest: V aukci zvítězil operátor MOBIL OD ČEZ
Aukce v hromadné změně operátorů pořádané spotřebitelskou organizací dTest zná svého vítěze. Stal se jím operátor MOBIL OD ČEZ, který nabídl nejnižší ceny. Žádný z velkých síťových operátorů se soutěže o více než sto tisíc zákazníků nezúčastnil. Vítězné tarify, o které soutěžili virtuální operátoři, osloví uživatele, kteří preferují nízkou cenu a vystačí si s menším objemem dat. Za nejlevnější vysoutěžený tarif zaplatí zákazníci 73,50 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Drahomír Jurajda: O současných opčních „obchodech“ a navazujících podvodech
Tzv. opční obchody jsou v podstatě sázkami na momentální výkyvy kurzů měn nebo cen akcií a nemají se skutečnými obchody na burzách nic společného. Verbíři nových účastníků sázek navíc slibují vysoké výnosy a nabízejí podvodné manuály k sázení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pápá, Sobotko. ČSSD zachrání Zaorálek, je to prý jasné. Mluví se ale o ošklivých věcech uvnitř strany
Po dnešním odpoledním jednání politického grémia ČSSD by mělo být definitivně jasno, zda sociální demokracii a její kampaň do letošních sněmovních voleb i nadále povede premiér Bohuslav Sobotka. Spekulace o tom, že by se mohl Sobotka vzdát funkce předsedy ČSSD či volebního lídra, zesílily v posledních dnech, Sobotka se k nim ale dosud nevyjádřil. Podle dnešního vydání MF Dnes i Lidových novin bude novým volebním lídrem ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lísáte se k EU a toto je výsledek, vyslechl si Zaorálek v debatě o trestu za kvóty
Evropská komise požaduje trest za neplnění migračních kvót. Evropská komise dnes oficiálně potvrdila, že zahájí v celé věci řízení s Českem, Polskem a Maďarskem. V pořadu Události, komentáře ČT24 o tomto problému diskutovali poslanec Marek Benda (ODS) a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Zisk zaměstnavatelů nesmí být nadřazený zdraví zaměstnance
Když před dvěma týdny nastoupila devětapadesátiletá Anna na svou směnu v podniku v Trenčíně, věděla, že ji čeká každodenní dřina. V ten den už tu dřinu ale její srdce neustálo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek bude jednat se svým běloruským protějškem
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijme 16. června 2017 v Černínském paláci ministra zahraničních věcí Běloruské republiky Vladimira Makeje. Šéf běloruské diplomacie přijíždí do ČR na dvoudenní návštěvu, která se zaměří na možnosti rozšíření vzájemné spolupráce obou zemí s důrazem na ekonomiku a obchod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rozklad, odpojená čísla a boj bláznů. Tady je ČSSD v naprostém rozkladu
Sociální demokracie se nyní nachází v krizi, která zasáhla téměř všechna její „členská“ patra. Na tomto hodnocení se shodují nejen politologové, ale také někteří řadoví členové ČSSD. V těchto dnech například jde také o odvolání z postu celorepublikového lídra strany k parlamentním volbám – premiéra Bohuslava Sobotky. Důvodem jsou samozřejmě stále klesající preference strany. Nepomohlo ani odstranění hlavního politického soupeře sociálních demokratů, paradoxně koaličního partnera – Andreje Babiše – při vládní krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Michek: Tradice zavazuje
Mezi národní tradice každého státu patří slavení státních svátků, které připomínají významné dějinné události. Jedním ze státních svátků České republiky je i státní svátek – Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, které si připomínáme od roku 1880 vždy 5. července. Tehdy římský papež Lev XIII. svým okružním listem "Grande munus – Vznešený úkol" ze dne 30. září 1880, vyzdvihl jejich zásluhy a určil 5. červenec jako den uctívání jejich památky. Ale jejich památka se v Čechách, na Moravě, na Slovensku, v Chorvatsku a v dalších zemích uctívala od nepaměti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Galerie zdvojnásobí prostory pro práci s veřejností
Vztah k výtvarnému umění si děti vytvářejí bez předsudků už v předškolním nebo nízkém školním věku. Toho využívá i Východočeská galerie, která s dětmi i studenty intenzivně pracuje. Zatím nedostatečně vybavená dílna se ještě v letošním roce přesune z Domu U Jonáše do domu v těsném sousedství, kde získá dobré zázemí a dvojnásobný prostor v místě bývalé kavárny Apatyka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Další selhání v kauze Petra Kramného
Na základě žádosti spolku Šalamoun podle zákona 106/1999 Sb. a odpovědi Policejního prezidia ČR, ze dne 1. 7. 2017 vyšlo najevo, že se skutečně ve dnech 28. 2. 2014 - 8. 3. 2014 konala zahraniční služební cesta do Egyptské arabské republiky v souvislosti s vyšetřováním smrti Moniky a Kláry Kramných. Cesty se účastnili 3 příslušníci policie Moravskoslezského kraje, 2 příslušníci policejního prezidia ČR a dále přednosta Ústavu soudního lékařství v Ostravě - agent STB s krycím jménem SIMON, MUDr. Igor Dvořáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Dělnická strana sociální spravedlnosti: Odchod Sobotky je zoufalým manévrem ČSSD
Stanovisko DSSS k odchodu B. Sobotky z čela ČSSD:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Předseda vlády se zúčastní jednání Stálého výboru pro jadernou energetiku
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zúčastní ve čtvrtek 15. června 2017 jednání Stálého výboru pro jadernou energetiku v Jaderné elektrárně Dukovany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jourová půjde na koberec k Junckerovi. Dovolila si říct, že nesouhlasí s kvótami
Eurokomisařka Věra Jourová na sociální síti Twitter prohlásila, že se sama počítá do tábora odpůrců kvót na přerozdělování uprchlíků a nechápe, proč by Česko mělo být trestáno za to, že se do tohoto nefungujícího systému nezapojuje. A to se ani trochu nelíbilo předsedovi Evropské komise Jean-Claudu Junckerovi. Zve si proto Jourovou na kobereček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Letní disidenti
Na Hlásce – říčním koupališti u Senohrab – proběhl hudební festival Letní lidé. Na počest Františka Dostála, který na tomto požehnaném místě fotografoval stejnojmenný cyklus. Slavný soubor vznikal za socialismu, přesněji řečeno v letech 1964 až 1990, a jen v něm bylo možné ho realizovat, neboť lidé tehdy ještě nebránili fotografům, aby je zvěčnili v pozicích často komických a navíc zadarmo! Kultovní fotografií, jak se dnes říká, je snímek plavce, an leží naznak v Sázavě a na vzdutém řípovitém pupku drží půllitr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Šmrha (KDU-ČSL): Zastupitelstvo? Nejlépe potmě a bez veřejnosti
Jednání zastupitelstva Prahy 11 dne 8. června bylo před půlnocí přerušeno a bude pokračovat 21. 6. Představitelům ANO se to nelíbí a píšou rozhořčené články.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Michek: Tradice zavazuje
Mezi národní tradice každého státu patří slavení státních svátků, které připomínají významné dějinné události. Jedním ze státních svátků České republiky je i státní svátek – Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, které si připomínáme od roku 1880 vždy 5. července. Tehdy římský papež Lev XIII. svým okružním listem "Grande munus – Vznešený úkol" ze dne 30. září 1880, vyzdvihl jejich zásluhy a určil 5. červenec jako den uctívání jejich památky. Ale jejich památka se v Čechách, na Moravě, na Slovensku, v Chorvatsku a v dalších zemích uctívala od nepaměti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Již známe nejlépe opravené památky Jihomoravského kraje
Hlavním vítězem jihomoravské krajské soutěže o nejlépe opravenou kulturní památku regionu za loňský rok se v kategorii velké stavby stala fasáda kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích (vlastník Římskokatolická farnost Velké Pavlovice), na druhém místě v této kategorii skončilo hospodářské křídlo venkovské usedlosti č. p. 12 v Kučerově (vlastníci manželé Dvořákovi). Z drobných staveb získala nejvíce hlasů kaplička v Jevišovicích (vlastník Město Jevišovice) a z děl výtvarného umění interiér kostela sv. Jakuba v Brně (vlastník Římskokatolická farnost u kostela sv. Jakuba v Brně).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Opustím funkci předsedy strany
Prohlášení předsedy České strany sociálně demokratické B. Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka odchází, ČSSD přebírá Chovanec. Podpora veřejnosti neodpovídá tomu, co jsme udělali v její prospěch, rozloučil se
Nejužší vedení ČSSD ve středu v podvečer zasedlo k jednacímu stolu. Sociální demokraté hledají cestu, jak zastavit smrtící pád preferencí ČSSD. Před sedmou hodinou večer předstoupil před novináře premiér Bohuslav Sobotka a oznámil, že končí v pozici volebního lídra strany. Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek, jenž bude novým volebním lídrem, Sobotkovi nechtěl děkovat, aby si nepřipadal jako na pohřbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Z vlády i od pana premiéra si nesu cenné ujištění...
Ministr financí Ivan Pilný dnes seznámil vládu s aktuálním stavem přípravy státního rozpočtu České republiky na rok 2018 a střednědobého výhledu na léta 2019 a 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V Temelíně našli vědci téměř čtyřicet druhů ptáků
Ve stínu chladicích věží jaderné elektrárny se daří i chráněným druhům. Důvodem je podle odborníků z Jihočeské univerzity bezpečné prostředí a také mozaikovitá krajina v okolí informačního centra a bývalé osady Březí. Na základě výsledků monitoringu zpřístupnila elektrárna unikátní naučnou stezku se soškami opeřenců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V USA postřelili republikánského kongresmana, který má blízko k Trumpovi
Server deníku Washington Post informuje o tom, že byl postřelen člen Sněmovny reprezentantů, republikán Steve Scalise. V tuto chvíli se zdá, že ho postřelil šestašedesátiletý James T. Hodgkinson z Illinois. Zatím však není jisté, proč Hodgkinson začal střílet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Vláda dál projídá naši budoucnost
Vláda na dnešním jednání schválila schodek rozpočtu ve výši 50 mld. Kč, který je v dobách už několikaletého ekonomického růstu důkazem neschopnosti koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL hospodařit s elementární odpovědností k veřejným financím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senát: Média zítra získají detailní informace k masovým hrobům politických vězňů
Výběr z akcí pořádaných Senátem tento týden:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Naším cílem je navracení lesku a prestiže odbornému vzdělávání
Hlavní město podpoří odborné vzdělávání, na technické vybavení škol věnuje dvojnásobek finančních prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu společnosti RWE
Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost a potvrdil tak pokutu ve výši téměř 40 milionů Kč, kterou uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (dále jen ÚOHS) společnosti RWE Supply & Trading CZ, a.s. za zneužití dominantního postavení na velkoobchodním trhu dodávek zemního plynu. O tom, že stěžovatelka skutečně zneužila svého dominantního postavení, rozhodly správní soudy již dříve (rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 28. března 2014 č. j. 5 Afs 15/2012-102). Nejvyšší správní soud tak nyní posuzoval jen samotnou pokutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Nedůvěra na lodi
Jubilejní slovanský sjezd začal plenárním zasedáním 26. května v sále knihovny V. I. Lenina v Moskvě v přítomnosti cca 220 osob ze 14 slovanských zemí. Obsáhlý odborně – tematický, kulturní a národnostně orientovaný program se realizoval na lodi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Festival Votvírák vypukne už za pár dní!
Největší český multižánrový hudební festival zaměřený převážně na rock, pop a hip hop v provedení českých a slovenských interpretů proběhne od 16. do 18. června 2017 tradičně na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Seitlová (KDU-ČSL): Nejde o nic víc či míň, jen o lidi
Pan poslanec Klán (KSČM) uvedl, že pro vypuštění změny nadzemního vedení VVN 400 kV a více, nebude senátní návrh Sněmovnou přijat. Senátní změnou přitom nejde o nic víc ani míň, jen o lidi. Jejich zdraví, životní pohodu, ochranu majetků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V Českém statistickém úřadě se konalo mezinárodní jednání o vlivu digitální a sdílené ekonomiky na HDP
V Praze skončilo jednání pracovní skupiny Eurostatu pro cenové a objemové propočty v národních účtech. Zúčastnilo se ho 15 zahraničních expertů a odborníci z ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Fakta o migraci do Česka. Letos požádalo o azyl 590 cizinců, uspělo zatím jen devatenáct z nich
Od ledna do konce května letošního roku požádalo v České republice o udělení azylu celkem 590 cizinců. Azyl získalo zatím jen 19 z nich, nižší formu mezinárodní ochrany (doplňkovou ochranu) pak dalších 48.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): S dalšími státy musíme vyvinout tlak na vedení Evropské komise
Předseda Soukromníků připouští, že je na zvážení další setrvání v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sedmý ročník benefičního koncertu Kdo má rád: Nechyběly známé tváře a zábava pro děti v zámeckém parku
7. ročník dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád…“ se letos po 6 letech poprvé uskutečnil až téměř na samých hranicích s Rakouskem na zámku Nové Hrady ve městě Nové Hrady v jižních Čechách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
SANEP: Nejdůvěryhodnějším předsedou je Okamura. Před Sobotkou jsou již i Petr Fiala a Petr Robejšek
Nejdůvěryhodnějším předsedou politických stran a hnutí je Tomio Okamura následován Andrejem Babišem, před sedmým Bohuslavem Sobotkou je již i Petr Fiala a Petr Robejšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Jeden podnik z pohledu pravidel veřejné podpory
Vzhledem k množícím se dotazům ve vztahu k sledování „jednoho podniku“ z pohledu pravidel podpory de minimis v případě subjektů mimo Evropskou unii, bylo přistoupeno k zpřesnění formulací v příručce k aplikaci pojmu „jeden podnik“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vládu dohnal předvolební populismus. Nezbývají peníze na vysoké školy nebo vědu
Komentář ODS k vyjednávání rozpočtu na rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Rusko usiluje o získání certifikátů pro export kuřecího masa do Číny
Aktuálně probíhají jednání o povolení vývozu kuřecího masa z Ruska do Číny mezi ruskými a čínskými dozorovými orgány. Ruská strana očekává rychlý pokrok a předpokládá, že první export kuřecího masa by ruské firmy mohly začít realizovat ještě do konce roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Londýnský věžák v plamenech: Šest mrtvých. Ale Siar a Ahmed přežili a řekli, jak to bylo
Strašlivý požár zachvátil v noci londýnský věžák Grenfell Tower. Sedmadvacetipatrový obytný dům pohltily plameny, podle svědků byl požár od desátého patra výše zcela nekontrolovatelný. Policie zatím oznámila šest mrtvých a padesát hospitalizovaných, čísla nejspíš budou ještě růst, až se zachranáři dostanou do horních pater, odkud prakticky nebylo úniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš, Chovanec a odposlechy: Slonkovou a Kubíka s kamerou odevšad vyhodili, ale padla zlá podezření. I kolem skupiny Ztohoven
Skupina Šuman. Utajený projekt, který na internet vypouští obvinění předsedy ANO Andreje Babiše. Kdo za touto akcí stojí? To chtěli zjistit v pořadu Zvláštní vyšetřování na serveru Seznam redaktoři Sabina Slonková a Jiří Kubík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum šéfů stran: Vyhrál Tomio Okamura. Za ním Babiš. Sobotku a Kalouska ani nehledejte
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš je poražen. Alespoň takový je výsledek průzkumu agentury SANEP, jak lidé důvěřují představitelům uvedených politických stran a hnutí. Vítězství slaví předseda SPD Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna motivuje dárce krve. Je jich totiž stále málo
Vzhledem k tomu, že krev zatím nejsme schopni vyrobit uměle, nezbývá než se spoléhat na dárce. Počet dárců krve je v České republice dlouhodobě nedostatečný, proto má Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) ve svých preventivních programech řadu motivačních příspěvků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Jeen podnik z pohledu pravidel veřejné podpory
Vzhledem k množícím se dotazům ve vztahu k sledování „jednoho podniku“ z pohledu pravidel podpory de minimis v případě subjektů mimo Evropskou unii, bylo přistoupeno k zpřesnění formulací v příručce k aplikaci pojmu „jeden podnik“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud: Homeopatii nelze trestat, pokud skutek není podrobně zjištěn
Nejvyšší správní soud rozhodl, že poskytování tzv. homeopatického poradenství nemůže být trestáno pokutou jako správní delikt – neoprávněné poskytování zdravotních služeb, pokud správní orgány nezjistí podrobnosti skutku. Nemohou se tedy spokojit jen s tím, že dotyčná osoba poskytla tzv. „homeopatické poradenství“, protože se jedná o příliš široký pojem. Ten musí správní orgány v každém konkrétním případě naplnit konkrétním obsahem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na změnu vedení dopravy v rámci rekonstrukce vozovky D1
Ve středu 14. 6. bude zahájena z dopravního hlediska zřejmě nejkritičtější část opravy, neboť z důvodu pokládky obrusné vrstvy musí dojí k uzavření celého jízdního pásu, což znamená vedení dopravy v režimu 2 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Němci na akci v Praze: Víc lidí v Německu věří Rusku než USA, naříkal generál. Jsem pro cenzuru, dodal kolega-expert
Rusko chce v Evropské unii vyvolat chaos, a proto sankce proti němu nebudou zrušeny. Německo se obává ruských kyberútoků. Proto je nutné rozšířit spolupráci s Čechy na poli obrany. Tyto tři hlavní závěry vyplynuly z jednání mezinárodní konference Česko-německá spolupráce na poli bezpečnosti, která se uskutečnila v CEVRO Institutu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tresty pro Česko a další: Nedopadne to dobře. Lidé jsou tam naštvaní, imigranty nechtějí a mohli by třeba..., zaznívá
Britský deník The Telegraph konstatuje, že rozhodnutí Evropské unie zahájit právní kroky proti Maďarsku, Polsku a České republice kvůli jejich odmítání uprchlických kvót konfllikt ještě více prohloubí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Firma, kde působí Petr Nečas, čelí nepříjemnostem. Od člověka, se kterým nemusí být příjemné jednat
Už dlouho nebylo o pražském lobbistovi Ivo Rittigovi téměř slyšet. Pražská společnost Peskim, spojovaná s Rittigem, ale počátkem května podala insolvenční návrh na skupinu Delta Capital českoněmeckého milionáře Michaela Brody. Pro tuto společnost pracuje někdejší český premiér za ODS Petr Nečas, má v ní na starosti strategii projektů a mezinárodní development. Byl i účastníkem delegace do Číny vedené prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Hořící věžák v Londýně: Uhoří tam lidé zbytečně? Je to možná obrovská nedbalost, zde je důkaz
V londýnské čtvrti White City začal v noci hořet obytný věžák. Požár domu, ve kterém žije přes dvě stě lidí, propukl po půlnoci a ještě v půl deváté středoevropského času se hasičům nedařilo dostat jej pod kontrolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Putin: Gorbačov nechápal a neuspěl. Jelcina jsem odmítl, když mi nabídl prezidenta
„To nejdůležitější, co v Rusku je, je jeho národ. S jeho představou o sobě. Ruský národ nemůže nikdy existovat bez vlastní státní suverenity. Právě s ohledem na tuto skutečnost by měli všichni naši partneři budovat rovnocenné vztahy s Ruskem,“ sdělil ruský prezident Vladimir Putin americkému filmovému režisérovi Oliveru Stoneovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Plesl k ČSSD: Jdete jak ovce na porážku. Už se tomu ani nejde smát, je to ubohé a trapné
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se ve svém dnešním komentáři zamyslel nad zoufalstvím sociální demokracie. „V ČSSD se podivují nad tím, že je lidé nechtějí volit. Ale kdo chce volit stranu, v níž všichni obdivují krásné šaty nahého šéfa?“ zeptal se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Koloběžka první Jourová? Trestání ČR odsoudila, ale Junckerovi to říct nepřišla. A nový fakt: Stačilo málo a vše by bylo jinak, viz Robert Fico
Stačilo přijmout patnáct imigrantů a měli jsme od Evropské unie a popotahování za nedodržení kvót pokoj. Úplně stejně to udělali Slováci, které příslušný eurokomisař dokonce pochválil. Jenže český ministr Chovanec si chtěl hrát na hrdinu. Tuto verzi šíří mediální poradce Martin Schmarz, radící vládní KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hanba, půjdu jim rozbít hubu. Už ne další OKD. Ohrožení občané sídliště se vrátili od premiéra Sobotky naštvaní a zklamaní
REPORTÁŽ „Hanbááá,“ neslo se při protestu sídlištěm v Písnici v Praze. Ti nejagilnější představitelé iniciativy Moje Písnice se vrátili od premiéra Bohuslava Sobotky, ale s ničím novým nepřijeli. Na nájemnících byl vidět strach. Bojí se, že o své dlouho opatrovávané byty přijdou. Firma, která je kupuje, má totiž dost temné pozadí. Nebyl tam snad ani jediný novinář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Pozitivní prezentace strukturálních fondů nezávisí na velikosti tabulí a počtu PR článků
Z oficiální stránky na FB k politice soudržnosti EU na plenárním zasedání Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý: Můžeme čekat umělý tlak na plošný růst mezd v podnikatelské sféře
Vláda návrhem rozpočtu dává špatné signály podnikatelskému sektoru – i v příznivých podmínkách klidně plánujte ztráty a mzdy zvyšujte bez ohledu na produktivitu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hovoří Andrej Babiš: Zbabělec Sobotka tisíckrát lhal a pak utekl. Zaorálek studoval marxismus-leninismus, ničemu nerozumí, pořád jen žvaní
ČSSD se pokusí zastavit svůj strmý pád. Stranu teď budou reprezentovat hned tři lidé – Bohuslav Sobotka jako premiér, Milan Chovanec jako šéf strany a Lubomír Zaorálek jako tradiční lídr. A političtí konkurenti už na dění v ČSSD reagují. Ozvali se šéf hnutí ANO Andrej Babiš, místopředseda lidovců Jan Bartošek a šéf poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Cyril Svoboda teď radí: Vstoupit do eurozóny, nejlépe už zítra a bez referenda. Jinak budeme v EU jen salutovat
ROZHOVOR Pokud jsme právní stát, musíme respektovat i rozhodnutí organizací, jejichž jsme členy, říká bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda k našemu odmítání povinných kvót pro rozdělení uprchlíků v zemích Evropské unie. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také prohlásil, že bychom měli okamžitě přijmout euro, a vyjadřuje se i k boji s terorismem. „Nad teroristy nevyhrajete s pomocí pandurů, nadzvukových letadel nebo raket, ale tím, že máte informace ze sítě teroristů, abyste je mohli likvidovat. Nechci zpochybňovat potřebu pandurů nebo nadzvukových letadel, ale v boji proti terorismu jsou nám tyto nástroje platné jako mrtvému zimník,“ prohlásil Cyril Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe z ČT: Sobotka doplácí na to, co přitáhl do ČSSD Miloš Zeman před dvaceti lety
Moderátorka Světlana Witowská přivítala ve středečním Interview ČT24 politologa Jiřího Peheho. Ten si posteskl, že nejsilnější vládní strana – sociální demokracie – tak trochu tápe. Zdá se však, že některým lidem v ČSSD už prostě došla trpělivost. Svou roli v tom prý sehrál i prezident Miloš Zeman, který před lety udělal z ČSSD „takový zvláštní slepenec“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Za házení vajec na Zemana trest nepadne. Nedá se prý prokázat, že házel obžalovaný důchodce
Osvobození důchodce Jindřicha Frühaufa, který podle obžaloby hodil na Albertově dvě vejce směrem k pódiu s prezidentem Milošem Zemanem, je pravomocné. Státní zástupkyně se totiž rozhodla, že proti dubnovému zprošťujícímu verdiktu nepodá odvolání. ČTK to dnes sdělil mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Ondřej Šťastný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ekonom libertarián: DPH nad deset procent je nehoráznost. Stát neslouží lidem, vymýšlí si buzerace. Kdyby nechali lidem trochu více peněz, mohli jsme do osmi let dohnat Německo
ROZHOVOR Za nehorázné považuje předseda Libertariánského institutu Roman Kříž, aby si stát bral cokoliv víc nežli desetiprocentní DPH. Ostatní daně by okamžitě zrušil a nechal na lidech, ať si sami rozhodnou, jaké služby potřebují a kolik za ně chtějí platit. Jiné daně a sazby stát používá pouze k tomu, aby všechno zkomplikoval. Pak může dobře zakamuflovat, že mu vlastně nejde o službu lidem, ale o to, aby zdanil cokoliv, co se hne. Český stát už překročil hranici, kdy zaměstnává hlavně sám sebe agendou, kterou sám pro sebe vytváří, a to, že by měl sloužit lidem, ho vlastně tak trochu obtěžuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bořivoj Minář: Japonsko jako světová špička skýtá obrovskou příležitost i pro české firmy
Podnikatelé odletí pod hlavičkou Hospodářské komory do Japonska. V hledáčku budou také věda, výzkum a hi-tech technologie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Co ten Sobotka vlastně dělá, nechápe Jiří Pospíšil. Juncker se tu usmíval, a za pár dní na nás podal žalobu
Moderátorka Zuzana Bubílková ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls přivítala europoslance Jiřího Pospíšila zvoleného za TOP 09. Fakt, že Evropská komise zahájila řízení s Českem, protože nepřijímáme migranty, je podle Pospíšila jen zastíracím manévrem. Má zastínit skutečnost, že systém kvót nefunguje. I navzdory tomu je prý lepší jednat s Bruselem než s Moskvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Ruská ambasáda v Praze je stále při síle. Působí zde nejvíce ze všech ambasád
Ruské velvyslanectví v Praze patří dlouhodobě mezi personálně nejsilnější zahraniční ambasády v Česku. Konkrétně k 1. červnu 2017 mělo Velvyslanectví Ruska 48 členů diplomatického personálu a 81 členů administrativně-technického personálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Aktivisté: O uhlí mluví realisticky. O uranu moc optimisticky. O obnovitelných zdrojích pesimisticky
Vláda dnes schválením Surovinové politiky ČR znovu potvrdila zachování limitů těžby hnědého uhlí na velkolomu ČSA a celkový ústup od využívání hnědého uhlí jako hlavní energetické suroviny. Zásoby uhlí před limity mají být využity co nejefektivněji, aby se zabránilo plýtvání. Oproti původním snahám ministerstva průmyslu prosadit opakované posuzování limitů těžby je tento přístup realističtější a navazuje na schválenou Státní energetickou koncepci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Auto, nebo veřejná doprava? Průzkum ukázal, že Středočeši využívají při cestách do Prahy obojí stejně často
Velmi vyrovnané výsledky mezi veřejnou a individuální dopravou přineslo reprezentativní šetření agentury Median připravované pro projekt Polaď Prahu, v rámci kterého vzniká Plán udržitelné mobility Prahy a okolí. 3–5× týdně zvolí pro cestu do Prahy 16,9 % Středočechů veřejnou dopravu a 17,8 % Středočechů osobní automobil nebo motorku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Oblíbený komentátor Jana Čulíka bez milosti: Češi, Maďaři, Poláci, nedivte se. Kdo nedodržuje zákony, toho v Evropě čeká trest
Andrew Stroehlein, evropský ředitel pro média lidskoprávní organizace Human Rights Watch, se obul do Visegrádské čtyřky – Česka, Slovenska, Maďarska a Polska. Na sociální síti Twitter konstatoval, že hrozící trest Evropské komise za nepřijímání uprchlíků by Česká republika měla vnímat jako příležitost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ODS a Soukromníci: Vyšší mzdy, méně byrokracie a lepší podmínky pro obce i drobné živnostníky
Také ve Zlínském kraji bude v letošních parlamentních volbách kandidovat Občanská demokratická strana společně se Stranou soukromníků. Na společné kandidátce, kterou vede starosta Uherského Hradiště a zkušený komunální politik Stanislav Blaha, se tak objeví zajímavé osobnosti, které nabídnou voličům skutečně silný program. Mezi jeho hlavní priority patří růst mezd všem zaměstnancům, odstranění přebujelé byrokracie, ale také vybudování lepších podmínek pro drobné živnostníky nebo malé obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Výzkumník mínění Hartl vzkázal z rádia na grémium ČSSD: Nepanikařte. Nechte si Sobotku a zaměřte se na středového voliče, tam máte 20 procent
Do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal sociolog Jan Hartl z agentury STEM. Rozpovídal se o předvolební situaci v České republice. Sociálním demokratům doporučil, aby si nechali na čele Sobotku. Není to sice žádný politický bijec, ale to voliči stejně vědí. Prý na něm oceňují něco jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Drahoš se u bookmakerů dotahuje na Zemana. Vsadit si můžete i na hodně zvláštní kandidáty
Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš se podle bookmakerů sázkových kanceláří v sázkách na prezidentské volby dotahuje na prezidenta Miloše Zemana. Vyplývá to z vyjádření sázkových kanceláří, které dnes ČTK oslovila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Náckovská politika, čínomil, nakaženost Zemanem. A další neuvěřitelná slova, která dokázal vymyslet Martin Fendrych kvůli kvótám. Nahlédněte
Česká republika přijala celkem 12 uprchlíků na základě kvót. A 13. už odmítá přijmout. Komentátor Martin Fendrych v komentáři pro server Aktuálně.cz konstatuje, že se čeští politici chovají kvůli uprchlíkům hystericky, a tím nás odsouvají na druhou, ne-li ještě bezvýznamnější kolej. Děláme prý zkrátka „tupou politiku nakaženou Zemanem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Spisovatelka Formáčková: ČSSD sklízí, co zasela zvolením Sobotky. Kdyby Zeman chtěl, mohl by ho zničit ještě mnohem víc
ROZHOVOR „Politika není dílem okamžiku, lidé zase tak často nemění názory, jak si mnohdy politici myslí. Sociální demokraté dnes sklízejí to, co si sami zaseli už v okamžiku, kdy z Bohuslava Sobotky udělali svého lídra a poté předsedu vlády,“ míní levicová spisovatelka a novinářka Marie Formáčková. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz přiznala, že souhlasí se slovy sociálnědemokratické poslankyně Vlasty Bohdalové. „Sobotka? Je to možná hodný kluk, ale jako vůdce je nepřesvědčivý, nevýrazný, nezajímavý. V podstatě se o něho nikdo nezajímá...,“ poznamenala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist