Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.597x, což odpovídá cca 83.329-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

TOP 09 podporuje protest studentů v Rakovníku
Studenti Masarykovy obchodní akademie v Rakovníku se pouští do protestů proti ředitelce školy Radce Soukupové. Ta byla do ředitelského křesla jako členka ČSSD jmenována bývalým hejtmanem Středočeského kraje Milošem Peterou (ČSSD), aniž by vyhrála konkurzní řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová se zúčastnila zasedání Rady EPSCO v Lucemburku
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová ve čtvrtek jednala v Lucemburku, kde se zúčastnila zasedání Rady EU pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (Rada EPSCO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kauza „zkorumpované pakáže“ jede dále. Marek Wollner hovoří o žalobě na Andreje Babiše
Celá kauza Andreje Babiše (ANO) a slov o „zkorumpované pakáži“ pokračuje. Rada České televize totiž smetla ze stolu jeho stížnost na pořad Reportéři ČT. Babišovi se to nelíbilo a tak svá slova o pakáži zopakoval. To pro změnu rozčílilo moderátora Reportérů ČT Marka Wollnera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Štěch střelil kozla
Na olomouckém sjezdu odborového svazu Kovo, největšího svazu v rámci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), se Milan Štěch, nyní předseda Senátu, dříve předseda ČMKOS, dopustil názoru. Nekvalifikovaného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
NKÚ ve své zprávě hodnotí čerpání a hospodaření České republiky s penězi z evropských fondů
Nejvyšší kontrolní úřad vydává již podesáté svůj EU report. V této každoroční zprávě informuje a jako nezávislý auditor státu komentuje, jak Česká republika hospodaří s prostředky poskytovanými z rozpočtu Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Kubera: Sebevražda ČSSD pokračuje, tentokrát ovšem z nečekané strany
„Tak ČSSD už nemá jen vedoucí triumvirát. Samozvaně se ke třem lídrům přidal předseda Senátu Milan Štěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kancelář veřejného ochránce práv na Yellow Ribbon Run
Štafeta složená z pracovníků oddělení dohledu nad omezováním osobní svobody Kanceláře veřejného ochránce práv se dnes účastní O2 Pražské štafety pořádané v rámci projektu Yellow Ribbon Run na podporu zaměstnávání osob po výkonu trestu. Ochránkyně nad akcí převzala záštitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Hnědá zeleň
Je 28 let po Velkém Listopadu a komunismus nepřestává strašit přehřáté české palice. Je to ještě obsedantní neuróza, nebo už totální zblbnutí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Pohár definitivně přetekl!
Zvedněme odvody OSVČ, ať se raději nechají zaměstnat. Přečetl jsem si tuto větu na Seznamu. cz a málem jsem spolkl rohlík. Pan profesionální odborář od roku 1979 a z boží milosti i současný předseda Senátu, který nikdy nepoznal skutečnou práci, se opravdu vyznamenal?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Evropa „na poslední“ chvíli opět Řecku půjčí
Asi málokoho překvapí, že Řecko dostalo „na poslední chvíli“ balík peněz ze záchranného fondu a zřejmě i od MMF za úspěšné plnění reformního programu, aby mohlo dostát svým závazkům vůči věřitelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Jednou jsi dole a jednou nahoře…
Když se podíváme na principy pro řešení finančních potíží dlužníka, který má více věřitelů, tak jak je vydala globální organizace INSOL International, dozvídáme se podivuhodné věci. V celkem osmi základních principech, zveřejněných v tomto roce, jde o to, že se věřitelé mají domluvit, spojit a spolupracovat s dlužníkem a mezi sebou navzájem na řešení dlužníkových potíží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Novotný (TOP 09): Koaliční loutky nezvedly ruku pro Městský okruh
Pražští zastupitelé za TOP 09 odmítají nečinně přihlížet totální neschopnosti pražské vládnoucí koalice, a proto se v návaznosti na výsledky jednání dnešního zastupitelstva rozhodli demonstrativně opustit jednací sál. Klíčovým bodem dnešního jednání bylo jedno z nejzásadnějších pražských témat, a to dokončení Městského okruhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Europarlament tlačí na Srbsko a „pět statečných“
Poslanci Evropského parlamentu včera přijali usnesení dotýkající se tzv. Republiky Kosovo. V jednom z nich vyzývají Kypr, Řecko, Rumunsko, Španělsko a Slovensko, aby uznaly samostatnost odtržené srbské provincie Kosovo a Metochie. Skupina těchto „pěti statečných“ dosud samostatnost Srbsku amputované provincie neuznala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Žižka: Kolik procent získají KDU-ČSL v koalici s Landsmanšaftem?
Dělá se mi špatně z lidí jako je Bělobrádek, Herman či Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Svět podle Štěcha – 77 tisíc živnostníků do továren
Výroky odborářského bosse a socialistického senátora Milana Štěcha připomněly, že v této zemi podnikatelé nečelí jen jednomu nebezpečí, tedy politice Andreje Babiše, ale že proti nim stojí pevná fronta nepřátel svobody a nezávislosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Živnostníci nejsou podnikateli, dokonce ani „pseudopodnikateli“
Ne vždy se zadaří a některá vyjádření, ač nemusejí být v zárodku myšlena nikterak nepřátelsky či nenávistně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Chlapcům se prostě nechce z bavoráku. Ringo Čech seděl ve Sněmovně se Sobotkou i Zaorálkem a poví vám, co jsou zač. Po svém a bez příkras
ROZHOVOR „Situace v sociální demokracii je nyní přesně stejná jako ve fotbalovém svazu: stará parta vytrvale brání svoje chlebodárce a vzniká vlastně patová situace. Řeší to zvonění klíčů, ale my už jsme klíči dozvonili...,“ říká pro ParlamentníListy.cz František Ringo Čech. Jednoho ze členů triumvirátu, Lubomíra Zaorálka, zná prý velmi dlouho. Ještě z doby, kdy se Ringo stal „zavrženým synem ČSSD“. „Už v té době jsem o něm nikdy nevěděl, co si myslí, a nevím to o něm ani teď. Chovanec je velmi zásadový, až unáhlený, ale podle mne neměl tak okatě prezentovat, že nechceme uprchlíky,“ uvádí dále Ringo Čech. A Sobotka? „Ztotožňuji se slovy prezidenta Zemana o zbavení se balvanu na cestě. Ovšem na rozdíl od Miloše si myslím, že těch balvanů je tam víc a že to auto už daleko nedojede.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zaorálek přiživil „bílou vinu“. Zločiny kolonialismu přirovnal k nacismu
„Bílá vina“ je koncept, který se v západním světě učí dokonce i na univerzitách a reflektuje pocit provinění, které cítí příslušník bývalých koloniálních mocností za zločiny svých předků vůči třetímu světu. Nyní možná tento konstrukt nevědomky přiživil český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), který zločiny koloniálních velmocí během pražské konference Future of Europe v jejich rozsahu přirovnal k nacistickým zvěrstvům za druhé světové války. A všiml si toho i britský liberální list The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ArcelorMittal Ostrava: Nežádáme o velkoplošné kácení dřeva
Prohlášení ArcelorMittal Ostrava, a.s. k petici proti vykácení dřevin ve Frýdku-Místku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ohromily vás předvolební nápady Milana Štěcha? Tak si přečtěte, jaký program dnes představil mladý Stropnický
Zelení spustili předvolební kampaň. Šéf strany Matěj Stropnický slibuje lidem zaručený důchod minimálně ve výši 10 tisíc korun a minimální mzdu na úrovni 15 tisíc korun. Stojí také za zmínku, že si mladší Stropnický neumí představit spolupráci s hnutím ANO Andreje Babiše, kde jeho otec Martin Stropnický zastává pozici místopředsedy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Kraus dal lekci etikety venkovanovi, co jede za královnou: Vezměte si mentolový bonbon, ať z vás netáhne nikotin
Bavič Jan Kraus ve své tradiční show televize FTV Prima znovu ukázal, že nemá moc v lásce prezidenta Zemana a jeho tým. Je prý vynervovaný ze Zemanovy cesty za britskou královnou, protože se děsí, jakou hrůzu Zeman ve Velké Británii předvede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Závist a zloba jsou novými hodnotami ČSSD. Snižme raději daně zaměstnancům, než je zvyšovat OSVČ
Reakce předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury na návrhy Milana Štěcha na zvyšování daně OSVČ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ubodávání Trumpa na jevišti, vyhození Bílého domu do povětří. A pak se divíte, že někdo skutečně postřelí jeho spojence, píše komentátor
FBI stále vyšetřuje motiv střelce, který vtrhl na trénink v rámci přípravy charitativního baseballového utkání mezi členy Demokratické a Republikánské strany. Motiv střelby je zatím nejasný, ale páteční MF Dnes už jednu hypotézu nabízí. A sice napětí mezi demokraty a republikány či napětí mezi odpůrci a příznivci 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Došlo už to tak daleko, že padají výzvy na vyhození Bílého domu do vzduchu a herec nápadně podobný Trumpovi je demonstrativně ubodán na jevišti divadla v New Yorku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Islám vstupuje do německého soudnictví: Čečenský imigrant ubodal manželku, vyhodil ji z okna a pak ještě podřízl. Vražda to podle soudce ale nebyla, protože...
Německo řeší skandální rozhodnutí soudu v Chotěbuzi, který k překvapení veřejnosti, médií i politiků posoudil vraždu manželky čečenského žadatele o azyl „pouze“ jako zabití. Pachatel tak vyvázl s mírným trestem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): EU potřebuje řešit reformy, nikoliv transgender
Zvolení Emmanuela Macrona francouzským prezidentem byla dobrá zpráva nejen pro Francii, ale i pro Evropu. Doufám, že Macron přinese i po výsledku parlamentních voleb Evropské unii větší stabilitu a Francii prosadit reformy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Maršíček (KSČM): Policie chystá reorganizaci 2.0. Za sledování podezřelých bude zodpovědný tajný ‚superútvar‘
Policejní prezident Tomáš Tuhý v tichosti připravuje novinku v práci Útvaru zvláštních činností SKPV (detektivů, kteří sledují podezřelé). Jde o stejně rozsáhlou a citlivou reorganizaci, jaká se loni dotkla elitních útvarů a otřásla politickou scénou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Vystoupení z EU? Ne
V České republice stále více sílí hlasy za vystoupení z EU. Tyto hlasy se ozývají zprava i zleva politického spektra. Jediná česká pravicová strana, která je jasně proevropská, je TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Klaus: Kohl byl jedním z největších státníků Evropy
Bývalý německý kancléř Helmut Kohl, který dnes zemřel ve věku 87 let, byl podle českých politiků včetně exprezidenta Václava Klause jedním z největších evropských státníků. Představitelé české politické scény připomínali nejen jeho zásluhy na sjednocení Německa, ale i na budování Evropské unie a na posílení česko-německých vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Náchodská ODS zvolila novou oblastní radu.
V úterý 13. června proběhl v Náchodě Hotelu Slávie oblastní volební sněm, jehož úkolem bylo po řádném dvouletém mandátu zvolit novou oblastní radu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Helena Langšádlová varuje: Teď už proti zlu nestačí jen armáda a zástupy policistů
Podle poslankyně Heleny Langšádlové (TOP 09) se svět v okolí Evropy značně proměnil. Bezpečnost nám, podle jejího názoru, nezajistí jen dobře vyzbrojená armáda a zástupy policistů. V rozhovoru pro server Bleskově.cz uvedla, že hrozby můžeme minimalizovat mimo jiné kritickým myšlením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tomáš Haas: Jestli to bude takto pokračovat, ODS zmizí ze světa
Po každých volbách jsme slyšeli totéž, co slyšíme dnes - ODS se změnila, ODS se reformovala a ODS je jiná, nová. A nezměnilo se nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dánští pošťáci se vzbouřili. Do divokých uprchlických čtvrtí doručovat nebudou
V souvislosti s tzv. „no-go zónami“ se nejčastěji hovoří o Velké Británii, Německu, Švédsku, Francii či Belgii. Jak ale ukazuje případ z Dánska, oblasti s vysokou nezaměstnaností, kriminalitou a ovládané muslimskými přistěhovalci existují i v této zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nebudu druhý Fischer, ujišťuje Jiří Drahoš. Má to prý vymyšlené
Bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš si před prezidentskými volbami věří. Jeho kampaň má podle něj gradovat. Neměl by tak skončit jako favorit minulé přímé volby prezidenta Jan Fischer, jenž podle něj vystřílel vše brzy. Řekl to serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Novináři píší absolutní humus. Já něco vysvětlím a pak se klepu. Hradní expert Jindrák vyprávěl, jak funguje naše diplomacie a co z toho vyleze v novinách
REPORTÁŽ Nevyzpytatelný prezident Macron. Radujme se ze zatím drhnoucího tandemu Francie a Německa. Fatální „úlety“ Donalda Trumpa, který od evropských států vyžaduje už tři procenta ročního HDP na obranu. Nepodceňujme Polsko, ani Visegrád. O tom všem se hovořilo na besedě s ředitelem zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolfem Jindrákem. nazvané „Evropa v soukolí světové politiky a parlamentních voleb“. Milan Syruček k tomu přidal zajímavost, proč na prezidentskou návštěvu do Československa odmítl kdysi přijet generál de Gaulle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bohdalová (ČSSD): Kariérní řád - mýty a skutečnosti
Kariérní řád je sice pod palbou kritiků, ale pořád platí, že to je dobrá věc. A stejně tak platí, že se kolem něho nashromáždilo mnoho tvrzení, která jsou nepravdivá či zavádějící.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér podporuje rozvoj zóny Solnice-Kvasiny. Hejtman Štěpán doufá ve schválení vládního usnesení v příštím týdnu
Další rozvoj průmyslové zóny Solnice – Kvasiny a aktualizace vládního usnesení, díky kterému se má navýšit podpora pro region ze tří miliard korun na šest, to bylo téma číslo jedna na společné schůzce hejtmana Královéhradeckého kraje a předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky. Dalším tématem jednání byla dostavba dálnice D11 od Hradce Králové směrem na Jaroměř a dále do Polska, odměňování řidičů v autobusové dopravě i pracovníků v sociálních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mojmír Grygar: Trumanovo lusknutí prstů
Jan Eichler v článku „Trumanova doktrína v širších souvislostech", uveřejněném v Právu 8. června, připomněl důležitá a dnes opomíjená fakta, která osvětlují vznik studené války. Stať zasluhuje pozornost, proto k ní připojuji několik poznámek a dat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR: Trojnásobný úspěch nové řídicí věže v Ostravě
Tři prestižní ceny získal státní podnik Řízení letového provozu České republiky za úspěšnou realizaci nového provozního střediska a řídicí věže na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Evropská armáda ne, obranná spolupráce evropských zemí ano
V uplynulých dnech v českých médiích opět ožil pojem „Evropská armáda", a to zejména v souvislosti s páteční bezpečnostní konferencí na Žofíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Halal, halal, halal. Muslimský způsob porážky je u nás stále častější
Čím dál více zvířat je v Česku poraženo, kvůli muslimům, rituálně. Aktuální čísla ukazují na 113 625 halal porážek, košer způsobem bylo loni poraženo 1233 zvířat. Píše o tom server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident republiky udělil státní vyznamenání
Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl v pátek dne 16. června 2017, při příležitosti pracovní návštěvy Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, předat vyznamenání vojenským veteránům Royal Air Force a britských pozemních sil československého původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kancléř, který sjednotil Německo. Toto byl Helmut Kohl
Kancléř sjednotitel. Tak je přezdíván bývalý německý kancléř Helmut Kohl, který zemřel dnes, ve věku 87 let, ve svém domě v Ludwigshafenu. Sužovaly ho dlouhodobě zdravotní problémy, na veřejnosti již vystupoval zřídka. Informovala o tom německá média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Státní fond rozvoje bydlení na seminářích Energetické úspory
V druhé polovině června se budou v pěti městech České republiky konat semináře na téma Energetické úspory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pikner (TOP 09): Nová pracovní pozice pro krajského politika?
Krajská koalice na pondělním zastupitelstvu prosadila, že hejtmanství bude mít nový uvolněný post předsedy výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Před volbami naslibovala vláda navyšování rozpočtů a peníze nemá, postěžoval si v rozhlase brněnský rektor
Rektor brněnské Masarykovy univerzity Mikuláš Bek se v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu vyjádřil k navyšování financí pro vysoké školy. V minulých dnech se pro toto navýšení například vyjádřil na Twitteru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Ceny zemědělských výrobců významně rostly
Meziměsíčně se zvýšily ceny zemědělských výrobců o 1,7 % a stavebních prací o 0,1 %, klesly ceny průmyslových výrobců o 0,5 % a tržních služeb o 0,1 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 12,6 %, průmyslových výrobců o 2,3 %, stavebních prací o 1,5 % a tržních služeb o 0,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Světový hit: Zpověď dospívající muslimky
Do České republiky se dostává kniha, která ve světě vyvolala velmi rozporuplné reakce. Jde o údajně nezkreslené svědectví o nesnadném osudu muslimské dívky v západním světě ovládaném agresí, xenofobií a mnohdy neskrývaným rasismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Moje vyjádření nebylo namířeno proti živnostníkům
Vyjádření předsedy Senátu Milana Štěcha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Léto v České televizi: od Mamonu po Tour de France
Česká televize nabídne v letní sezoně premiéru kultovního norského seriálu Mamon, novou dokumentární sérii Legendy záchranářství, nové díly GENu, sérii filmů Bohdana Slámy a dalších českých režisérů, rodinné pohádky i přímé přenosy ze 104. ročníku Tour de France. Vrátí se i klasické letní seriály – podívejte se na unikátní archivní fotky z jejich natáčení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Rozkopat hlavu, napsal v rozčílení Němec na Facebook o sexuálním predátorovi. Jenže to byl uprchlík, takže pisatel zaplatí 70 tisíc
Německá justice je často bezmocná vůči násilí, které páchají migranti ze zemí Blízkého východu a Afriky, ale o to více se zaměřuje na německé obyvatelstvo, které dává na sociálních sítích průchod svým emocím právě na uprchlické téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petice za odvolání ředitelky ZŠ pro tělesně postižené, Kociánka 6
My, níže podepsaní občané České republiky, žádáme prostřednictvím této petice Jihomoravský kraj, coby zřizovatele Mateřské školy a Základní školy pro tělesně postižené Brno, Kociánka 6, příspěvková organizace, o odvolání ředitelky PaedDr. Jany Kadlecové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Legendární kniha Ivana Šmeljova o zpustošeném Krymu znovu v České republice
Slavné dílo Slunce mrtvých od I. S. Šmeljova je nářkem nad zánikem Ruska, které po 91 letech vychází v novém překladu Jakuba Šedivého. Hlavní linie Šmeljovovy prózy patří popisům živoření na Krymu. Tento slunný poloostrov se stal pro ty, kteří včas neuprchli do Evropy, jakýmsi hřbitovem mátožných postav, jemuž vládla vojenská svévole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Štěch je bolševik, každý svobodný člověk je pro něj třídní nepřítel. Odporu proti předsedovi Senátu nasadil korunu doktor Macek
Doktor Miroslav Macek jen nevěřícně hledí na to, co říká předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Ten konstatoval, že některé živnostníky bude lepší dohnat k tomu, aby své podnikání ukončili a nechali se zaměstnat, třeba v továrnách, kde je nedostatek pracovních sil. „Žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jako by shazovali,“ pravil k tomu Macek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Tento rok přinesl Jablonci 36 výjimečně nadaných studentů
Už podruhé ocenilo statutární město Jablonec nad Nisou ve středu 14. června výjimečně nadané žáky a studenty místních škol. Křišťálové jablko si ze slavnostního večera v Městském divadle odneslo jako hlavní ocenění 36 dětí a mladých lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Dvě trefy do černého na grémiu ČSSD
Připomenu-li si jen pár přezdívek, kterými ho náš lid podaroval (Zvorálek, Zadolárek, oranžový Schwarzenberg), naplňuje mě to jistotou, že i tentokrát se naši sociální demokraté na středečním grémiu „trefili do černého“. A to když podle opileckého hesla co tě nezabilo, tě uzdraví, oprostili úlohy vést stranu do nastávajícího volebního boje premiéra Sobotku, a přidělili ji právě nositeli oněch shora zvolených epithetonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Máme být tupí, hloupí, sehnutí, mával rozjetý Středula Sobotkovi před očima plakátem. A Štěch to dorazil. Hodně divoký sněm odborářů
REPORTÁŽ Politici se ptají, zda se ČSSD chce definitivně zničit záměrně a živnostníci žádají přímo odstoupení předsedy Senátu. Milan Štěch totiž mezi kováky pronesl opravdu výbušná slova, která jsme zaznamenali na místě. I on sám věděl už na sjezdu, že budou „radioaktivní“. Štěch se domnívá, že „velká skupina lidí, kteří pracují jako OSVČ, nejsou z národohospodářského hlediska efektivně využití“ a proto by se měli srovnat jejich odvody se zaměstnanci. Nad jeho tvrzením by se podle něj měla zamyslet vláda a ať se přidají i zaměstnavatelé. Z vystoupení řečníků jistě zaujal i „nejznámnější český odborář“ Josef Středula, který se pro jistotu držel „svého kopyta“ a téměř doslova omlátil o hlavu politikům cedulku s nápisem „Konec levné práce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman po audienci u britské královny: Mluvili jsme hlavně o Češích v Británii po brexitu. Nakonec zavtipkoval o příštím britském premiérovi
Prezident Miloš Zeman se setkal s britskou královnou Alžbětou II., která jej přijala na krátkou audienci. Do Buckinghamského paláce ho doprovodily manželka Ivana a dcera Kateřina. Po tomto setkání Zeman předstoupil před novináře. Následovat bude ještě setkání s válečnými veterány a s ministrem zahraničí Borisem Johnsonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Gazdík se pustil do ANO. Spolupráce s Babišem je prý problém pro něj i pro lidovce
Koalice KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) vylučuje povolební spolupráci s jakoukoliv extremistickou stranou, jako problematickou ale vidí i spolupráci s hnutím ANO a s jejím předsedou Andrejem Babišem. ČTK to v rozhovoru řekl předseda STAN Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO bude instalovat FVE elektrárny a další decentralizovaná řešení i v bytových domech
Nová dceřiná společnost ČEZ Bytové domy bude pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek dodávat komplexní energetická řešení na klíč a pomáhat s realizací úsporných opatření pro spotřebu elektrické energie, vytápění a přípravu teplé vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pavel Jurutka: Bůh ochraňuj živnostníky a svobodu
Senát, takto velmi zbytečná instituce, přitahuje parazity. Je mezi nimi i téměř čtyřicet let praktikující odborář Štěch, který jde opět po krku živnostníkům, tedy lidem, kteří jsou na rozdíl od Štěcha soběstační.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora má pochybnosti o korektnosti mýtného tendru. Je ohrožen veřejný zájem
Úřední svévole ministerstva dopravy, ignorace posudků a přehlížení zájmů veřejnosti včetně podnikatelů v silniční dopravě při přípravě mýtného tendru vytváří pochybnosti o korektnosti 29miliardové zakázky vyhlášené ministerstvem dopravy, varují dopravní experti Hospodářské komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svobodní: Takové tažení proti podnikatelům vedli naposledy komunisté
Komentář Svobodných z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Změní se život obyvatelům v Kladrubech nad Labem? Záleží i na nich
Na besedě na téma Národní hřebčín Kladruby nad Labem a UNESCO se v Císařském hostinci v areálu hřebčína sešli občané s vedením podniku a také dalšími hosty. Byli mezi nimi i 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který je předsedou Rady památky Krajina kočárových koní v Kladrubech nad Labem, a Radomil Kašpar, starosta Litomyšle a předseda dobrovolného svazku obcí České dědictví UNESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Byli tam imigranti, sociálně slabí, radnice na ně kašlala. A do nejvyšších pater umísťovali ty nepohyblivé. Množí se hrůzná svědectví o shořelém londýnském věžáku
Londýn si prožil ohnivé peklo. Panelový dům Grenfell Tower na severozápadě města se v jednu chvíli změnil v pochodeň. V budově bohužel uhořelo asi sto lidí. Byl mezi nimi i uprchlík Mohammed Aljahaliu, který odešel ze Sýrie, aby se vyhnul teroristům či bombám padajícím z nebes. V Londýně chtěl začít nový život. Jeho rodičům v Sýrii ale najednou začal zvonit telefon a Syřan pronesl svá poslední slova. Toto jim řekl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sestry si před volbami polepší. O dva tisíce
Platy zdravotních sester pracujících v lůžkových zdravotnických zařízeních v třísměnném nebo nepřetržitém provozu se od července zvýší o 2000 korun hrubého. Navýšení se bude týkat asi 43.000 lidí. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Unie českých spisovatelů: Zastavte to barbarství
Podle informací z denního tisku plánuje „elita“ Národního muzea, ve spolupráci s Ministerstvem kultury, odstranit z panteonu svěřené budovy busty Julia Fučíka, Fráni Šrámka a dalších spisovatelů, slovem osobností české národní kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
AOPK: Sokolí rok - letos v Jeseníkách vyvedli nejméně 29 mláďat
Letos opustilo hnízda v Jeseníkách nejméně o jedenáct sokolů více než vloni a téměř stejný počet, jako v rekordním roce 2014. Tehdy zdejší sokoli vyvedli 31 mláďat. Už třetím rokem je průběh hnízdění na většině míst monitorován pomocí fotopastí. Díky nim se ochránci přírody mohou dozvídat nejrůznější zajímavosti ze života těchto vzácných opeřenců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Balga (ČSSD): Ne všichni členové ČSSD souhlasí se zvýšením odvodů pro OSVČ
Reakce našeho názorového proudu sociální demokracie na návrh pana senátora Milana Štěcha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Předseda ODA k výzvě Václava Klause k vystoupení České republiky z Evropské unie
Reakce předsedy ODA Pavla Sehnala na výzvu prezidenta Václava Klause k vystoupení České republiky z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Proč si znovu a kdekoli zapálit
Řekl bych, že tažení proti kouření je typickým tažením proti zástupnému problému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér jednal s místopředsedou Evropské komise Timmermansem o budoucnosti EU a vývoji v migraci
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se dnes ve Strakově akademii sešel s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem. Tématem jednání byly aktuální evropské otázky včetně přípravy Evropské rady, budoucnosti EU a migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Výdajovými paušály bez limitu proti likvidaci živnostníků
„Mládek udělal z živnostníků parazity, Babiš je považuje všechny za zloděje a Štěch je chce rovnou zlikvidovat a zbavit nezávislosti. ODS tomu chce konečně udělat přítrž,“ říká první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Vyšší slevy na děti, jednodušší a přehlednější daně a méně daňových úniků
Dneškem se stává platným daňový balíček, který přináší výrazná zjednodušení daňového systému či nová účinnější opatření v boji proti daňovým únikům. Zákony připravené Ministerstvem financí ve spolupráci s Finanční správou tak budou účinné od 1. července 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
SPO: Pane předsedo Senátu, vystupujete diletantsky
Předseda Senátu Štěch navrhl, aby se nedostatek pracovníků řešil tím, že se budou OSVČ zvyšovat odvody. Připadá mu totiž, že osoby samostatně výdělečně činné nejsou prý „efektivně“ využité. Chtěl tím prý přimět „pseudpodnikatele” k zaměstnanecké práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Jak nám aktivisté ukradli Prahu
Všimli jste si, jak v poslední době dramaticky rostou ceny nemovitostí? Jejich ceny jsou už opravdu vysoko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Stačí, že živíme cikány. Ještě hordy migrantů? Bělobrádek a Herman nás klidně prodají Němcům. Sobotka udělal z ČSSD blbce. Bartoška a Štěpánová jsou komedianti. Doubrava udeřil
ROZHOVOR Senátor Jaroslav Doubrava souhlasí s Václavem Klausem, že bychom se měli připravovat na odchod z EU. „Sobotka se snaží za každou cenu o progresivní, optimistickou čili proevropskou orientaci, aby se odlišil od svých protivníků, tedy i v rámci ČSSD. Nechápe, že v žádném jádru EU nebudeme, to je mafiánský klub Němců a Francouzů a pár jejich kamarádů ze západní Evropy. Jsme otravný přívažek. Tím, že Británie odchází z Unie, je EU těžce poškozena, protože získávají prim zamindrákovaní Němci a Francouzi,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zelení odstartovali volební kampaň
Zelení se ve volební kampani zaměří se na moderní stát, přírodu a sociální jistoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Štěch se zbláznil. zastavte je. Nikdo soudný už ČSSD nemůže volit. Předseda Senátu to za plány s živnostníky schytává ze všech stran, včetně té vlastní
Předseda senátu Milan Štěch (ČSSD) konstatoval, že u některých živnostníků není jisté, jak velký představují přínos pro společnost. Nebylo by tedy od věci zvýšit jim odvody na sociální a zdravotní pojištění, aby ukončili své živnosti a nastoupili do firem jako normální zaměstnanci, kde bude jejich přínos společnosti lépe měřitelný. Byl to natolik silný výrok, že se od něj distancovali i někteří sociální demokraté, např. Michal Hašek a Jaroslav Foldyna. A politická opozice Štěcha doslova rozcupovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Příběh nového lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka. Zásadní role v něm prý hraje starý Dienstbier a otec ombudsmanky Šabatové
Lubomír Zaorálek je dlouholetým členem ČSSD, ale vůbec poprvé je kandidátem na premiéra. Server iHNed.cz se rozhodl připomenout jeho životní příběh. Ten posléze obohatil politolog Lukáš Jelínek, když Zaorálka spojil s Jiřím Dienstbierem starším, otcem dnešního senátora Dienstbiera, a s otcem dnešní ombudsmanky Anny Šabatové Jaroslavem Šabatou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj má opět mezinárodní rating A2 se stabilním výhledem
Moravskoslezský kraj si udržel mezinárodní ratingové hodnocení na úrovni A2 se stabilním výhledem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Odmítáme eskalaci bezpečnostních hrozeb
Lidem z postižených zemí musíme pomoci u nich doma. Nejdříve se však musí zastavit válečné konflikty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Zítra představíme volební program ČSSD
Komentář ministra Lubomíra Zaorálka z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý: Řešením není zvyšování odvodů živnostníkům, ale snižování odvodové zátěže zaměstnavatelů
Způsob vyjadřování politiků sociální demokracie je předvídatelný, ale přesto umí ještě překvapit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Útoky na kariérní řád nejsou čestné
Na kariérní řád se učitelky a učitelé těšili dlouhý čas. Tak dlouhý, že někteří o něm slyšeli již na studiích. Byl to takový yetti českého školství. Všichni o něm mluvili, ale nikdo ho nikdy neviděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ZP 211 je jednou z českých superznaček
ZP 211 se v letošním roce může pochlubit mezinárodním oceněním Czech Superbrands 2017, a je tak jedinou zdravotní pojišťovnou v zemi, která toto prestižní mezinárodní ocenění kvality získala. Zařadila se tak mezi značky, jako je Fotolab, lékárny Benu nebo T-Mobile.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Třikrát nula nejsou tři…
Ještě před několika týdny někteří lidé na náměstích vyjadřovali podporu „udatnému Sobotkovi“. Kdyby žil Gianni Rodari, zřejmě by knížku o Statečném Cibulkovi v tomto duchu přejmenoval. Mnozí Sobotkovi nekritičtí podporovatelé jásali, jak to tomu „zlému“ Zemanovi údajně nandal a že se projevil jako státník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Škola (Realisté): Minimax eurozóny
Esej k vyjádření Václava Klause k odchodu z EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČOI: Zboží z letáků v obchodech vůbec nebylo, nebo bylo za jinou cenu
Akční zboží z letáků v okamžiku zahájení prodeje často vůbec v obchodě není, za to zlevněné pak v mnoha případech zaplatíte plnou cenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Jedinou skutečnou politickou sebeobranou živnostníků jsou Soukromníci
Vyjádření senátora Ivo Valenty k záměrům předsedy senátu Milana Štěcha zvýšit odvody pro OSVČ a dosáhnout toho, aby se významná část živnostníků místo své samostatné výdělečné činnosti nechala zaměstnat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a důležitá debata o možnostech a omezeních
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po nastavení její platnosti následuje důležitá debata o možnostech a omezeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Pane předsedo Senátu Štěchu, omluvte se, nebo odstupte
Vyjádření předsedy Soukromníků Petra Bajera k záměrům předsedy senátu Milana Štěcha zvýšit odvody pro OSVČ a dosáhnout toho, aby se významná část živnostníků místo své samostatné výdělečné činnosti nechala zaměstnat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Evropské peníze na ochranu stád před velkými šelmami i zeleň ve městech
Startují čtyři nové výzvy z Operačního programu Životní prostředí. Jsou určeny na ochranu přírody a krajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pět renomovaných odborníků sepsalo dějiny Ruska
Nové Dějiny Ruska, které vydává Nakladatelství Lidových novin, jsou kolektivní prací pěti českých historiček a historiků. V chronologicky vymezených částech (Kyjevská Rus, Moskevská Rus, 18. století, 19. století, sovětské období ruských dějin, Rusko po roce 1991) jsou zmapovány hlavní vývojové linie ruských dějin od raného středověku až do současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vždycky jsem si poslechl rady Oty Novotného a pak udělal přesný opak. ČSSD ho zaměstnávala jako charitu, nikde jinde by ho nechtěli, vzpomíná Jiří Paroubek
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV expremiéra a někdejšího předsedu ČSSD Jiřího Paroubka. Ten nenechal na sociální demokracii nit suchou. Pár slovních ran schytal i analytik Oto Novotný. Od samého počátku prý strana volila chybnou strategii podle hesla: Ono nic jiného lidem nezbude než nás volit. „To byla nebetyčná hloupost, vypálil Paroubek. Sobotka mluvil jako kniha a jeho řeči nikdo neposlouchal. Takhle vypadá cesta na dno propasti, alespoň podle Paroubka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Někdo asi zapomněl, že české mýto patří státu a ne rakouské firmě Kapsch. Ťok se prý chystá vyhodit do koše osm miliard
Ministerstvo dopravy vypsalo tendr na nového správce mýtného systému. Během deseti let plánuje za jeho provoz utratit 29 miliard korun. Na včerejším setkání s novináři to řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Uchazeči o účast v tendru na správu systému po roce 2019 budou nyní mít dva měsíce na to, aby se o obří zakázku přihlásili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Stamilionové krácení daní
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) expozitura Brno v uplynulých dnech obvinili čtyři osoby ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby se způsobenou škodou cca 334 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozčílený parťák Jana Rejžka: Pořád se zajímáte jen o Lidice. Tak já vám připomenu tento český zločin proti lidskosti z roku 1945
Divadelní kritik a vysokoškolský pedagog Vladimír Just ocenil české občany za to, že dodnes ctí oběti nacistického řadění v Lidicích v roce 1942. Jedním dechem však Čechům, Moravanům a Slezanům vyčinil za to, že podobnou pozornost nevěnují Němcům, kteří padli za řádění Čechů v červnu 1945.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČD: Jízda na léto opět v prodeji, Včasná jízdenka nově do Lipna nad Vltavou
České dráhy také pro letošní prázdniny připravily zvláštní prázdninovou nabídku „Jízdenka na léto“ s platností 7 nebo 14 dní. Její předprodej začíná právě dnes. Od 11. června lze nově zakoupit také Včasnou jízdenku do Lipna nad Vltavou v atraktivní prázdninové oblasti u Lipenského jezera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Nebraňme vzniku kamenného hospice
Po jednání o kamenném hospici v Jihlavě se opět rozhořela diskuse kolem péče o nevyléčitelně nemocné. Zatímco lidé z Vysočiny se v anketách jasně vyjadřují pro hospic, někteří politici i lékaři proti němu vznášejí až ultimativní námitky. Jak z toho ven?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vodička (ČSSD): Mobilizujme
Musíme mobilizovat. Předkládat jednoduchá hesla. Vkládat emoce. Aby se voliči, až půjdou k urnám, zamysleli: chceme sázet na jistotu a dál volit soc-dem, nebo to risknem a dáme hlas Babišovi či rovnou komoušům?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Inovační partnerství? Technologická agentura ČR uspořádala první předběžnou tržní konzultaci
Dne 31.5.2017 se konal v sídle Technologické agentury ČR (TA ČR) seminář o inovačním partnerství a první předběžná tržní konzultace pro projekt, jež bude tímto novým typem řízení o inovačním partnerství realizován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Musíme počítat s následky, vyčítá analytik české vládě nedodržování kvót na uprchlíky
Evropská komise zahájila řízení kvůli nedodržování migračních kvót vůči České republice, Maďarsku a Polsku. Nejen o tomto tématu, ale například i o tom, jestli jsou uprchlíci bezpečností riziko, promluvil pro Deník.cz v rozhovoru analytik Tomáš Jungwirth.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Odstoupil Sobotka z čela ČSSD sám nebo pod tlakem? V ČT přišly možné odpovědi
Nespravedlnost. Tak označil odchod Bohuslava Sobotky v Událostech, komentářích předseda poslaneckého klubu Roman Sklenák (ČSSD). Mluvilo se například o tom, zda je změna v ČSSD pro voliče srozumitelná. K situaci v sociální demokracii se vyjádřila i politoložka Eva Lebedová. Promluvili i analytik Václav Dolejší, komentátor Petr Kamberský a komentátor Petr Honzejk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zaorálek chce do ekonomické diplomacie zapojit kraje
Ministerstvo zahraničí a kraje budou spolupracovat v oblasti ekonomické diplomacie. Memorandum o spolupráci dnes podepíší šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) a předsedkyně Asociace krajů Jana Vildumetzová (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Českého prezidenta Zemana přijme britská královna Alžběta II.
Několik desítek minut stráví dnes český prezident Miloš Zeman s chotí Ivanou na audienci u britské královny Alžběty II. v londýnském Buckinghamském paláci, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Se zármutkem a tichou vzpomínkou jsem přijal zprávu o úmrtí Helmuta Kohla
Prezident republiky zaslal kondolenční telegram německému prezidentovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Má vize? Vzdělanostní, zodpovědná, solidární a moderní ekonomika
Projev Pavel Bělobrádka na konferenci Silné Česko
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zítra je světový den boje proti suchu a rozšiřování pouští: Jako problém vnímá sucho 76 % Čechů
Zítřek je Mezinárodním dnem boje proti suchu a rozšiřování pouští. Organizace spojených národů si jej letos pod heslem „Naše půda. Náš domov. Naše budoucnost“ připomíná s cílem upozornit na palčivý problém sucha a degradace půdy a jeho negativní vliv na migraci a nestabilitu v ohrožených regionech světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rošády na kandidátkách neberou konce. Jihočeská ČSSD pořád chce vrátit do hry Zimolu
Jihočeští sociální demokraté přemýšlejí nad změnou kandidátní listiny. Hejtmanka Ivana Stráská bude zítra jednat s předsednictvem strany o navrácení exhejtmana Jiřího Zimoly na kandidátku do podzimních parlamentních voleb. Nervozita je i u hnutí ANO. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Znalec Británie Alexander Tomský rozebral na ČT Zemanovu audienci. Pochválil královnu i prezidenta, mělo to prý majestát
K dnešní audienci královny Alžběty II., která přijala prezidenta Miloše Zemana, se vyjádřil publicista a politolog Alexander Tomský. V pořadu Interview ČT24 se rozhovořil i o britské královské rodině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Odborové organizace z fakultních nemocnic: Neschvalujte zákon o univerzitních nemocnicích
Odborové organizace sdružené v Odborovém svazu zdravotnictví a sociální péče ČR a tento odborový svaz požadují, aby dál nebyl projednáván a schválen předložený návrh zákona o univerzitních nemocnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Gigantický tunel státního zdravotnictví? Kolem změny nemocničního zákona se prý dějí velmi podivné věci
Garanční výbor pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny 7. června přerušil projednávání vládního návrhu zákona o univerzitních nemocnicích. To nahrává obavě, že by se návrh zákona, předložený ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem, do konce volebního období nemusel stihnout schválit. Myslí si to i členka senátního výboru pro zdravotnictví, senátorka Milada Emmerová (ČSSD). Zákon navíc naráží na kritiku odborů a České lékařské komory. Podle webu Česká justice se proti zákonu ozývá kritika z levé i z pravé strany politického spektra. Levice by ráda viděla nemocnice jako neziskové, zatímco pravice namítá, že fakultním nemocnicím bude znemožněn přechod na soukromé akciové společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Klaus přijal předsedu bavorské Alternative für Deutschland
Bývalý prezident České republiky Václav Klaus přijal ve čtvrtek dne 15. června 2017 v dopoledních hodinách v sídle svého Institutu předsedu politické strany Alternative für Deutschland Bavorsko Petra Bystroně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Na rodičovskou chodí 2 procenta otců, podíl roste jen nepatrně
Na rodičovskou dovolenou odcházejí v Česku necelá dvě procenta otců. Podíl se zvedá jen pomalu a nepatrně. Za posledních 15 let vzrostl zhruba o jeden procentní bod. V loňském roce rodičovskou měsíčně pobíralo 5200 otců. Vyplývá to z údajů Ministerstva práce a sociálních věcí. Na neděli připadá „den otců“, na pondělí 19. června pak „den rovnosti mužů a žen“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Jsme jen děvky zvrhlého plešatého pána z Bruselu
Zásadní "argument": Dostáváte z Bruselu prachy, tak držte hubu. Ano, do jisté míry mají tihle lidé pravdu. V každém druhém městě visí ty odporné tabulky "Spolufinancováno z fondů EU". Problém je, že téměř nikdo z našich politiků není schopen dotace odmítnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zkorumpovaná pakáž, zopakoval Babiš. Se stížnostmi na Českou televizi neuspěl
Rada České televize smetla ze stolu stížnost Andrej Babiše na pořad Reportéři ČT. Šéf hnutí ANO si stěžoval na reportáž o korunových dluhopisech, které jako majitel Agrofertu vydal a posléze jako občan Babiš koupil. Reportéři zkoumali, zda měl Babiš na nákup dluhopisů celkově za miliardu a půl dost peněz. Šéf hnutí ANO se reportérům „odvděčil“ tím, že je označil za „zkorumpovanou pakáž“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Nový nástroj pro veřejné zakázky, který prosazuje MMR, je jako hodně předražený Trabant
Ministr Marian Jurečka je proti tomu, aby státní správa musela při zadávání veřejných zakázek povinně využívat Národní elektronický nástroj (NEN), jak to dnes předkládá na vládu Ministerstvo pro místní rozvoj. Systém je nepřehledný, drahý, nemá zajištěný smluvní rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Živnostníci z kaváren do polí a továren
Po únoru 1948 chtěli komunisté zničit malé podnikatele, nezávislé řemeslníky, majitele obchodů, zemědělce... Prostě každého, kdo se o sebe ekonomicky staral sám a nebyl závislý na státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
První kompletní Švejk v podání Oldřicha Kaisera
Český rozhlas Vltava dokončil kompletní nahrávku Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války v podání Oldřicha Kaisera. Rozhlasová četba bude od 19. června do 9. září provázet letní vysílání stanice Vltava. Posluchači ji budou moci naladit od pondělí do pátku vždy v 9.30 hodin a v sobotu od 8.30 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
IPR Praha: Vše, co jste kdy chtěli vědět o Praze. Hlavní město zpracovalo podrobné analýzy
Přes den na Vinohradech, večer v Ďáblicích. Nová sada analýz Prahy ukazuje, ve kterých částech města se lidé zdržují v různých denních dobách, ale i kudy se dá snadno chodit pěšky nebo kde chybí školky. Územně analytické podklady hl. m. Prahy 2016 (ÚAP 2016) z dílny IPR Praha dnes schválilo pražské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Útok na sympatizanty Trumpa na stadionu s postřeleným kongresmanem: Pachatel byl malý, vzteklý levičák. Nenáviděl prezidenta, vyhrožoval mu přes sítě
V médiích se objevují podrobnější informace k Jamesi T. Hodgkinsonovi, který na baseballovém stadionu v Alexandrii ve Virginii spustil střelbu po ostatních návštěvnících zápasu. Ukazuje se, že muž nenáviděl republikány a především Donalda Trumpa. Naopak v prezidentských volbách vehementně podporoval demokratického kandidáta Sanderse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Soud soudí soudce II
Pokračování ostudného procesu proti bývalému soudci Vlastimilu Matulovi, které dle mého článku z 8.května 2017 mělo proběhnout 11.května 2017, se nakonec uskutečnilo až 15.června 2017. O odročení jsme se tehdy dověděli až ráno „na místě činu“ a důvody dodnes neznám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Jak se stavíme k migrační krizi a závazkům vůči EU?
Při řešení nepředpokládaných a zcela nových situací dogmaticky trvat a dovolávat se realizace schémat řešení, která s takovou situací vůbec nepočítala je slaboduché, neefektivní a nebezpečné – nové situace vyžadují nová řešení a také nové lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotka a Zaorálek, nastrčené figurky mafiánů. A Chovanec, zakladatel úřadu pro špiclování. Docent Valenčík rozebral rošádu ČSSD pohledem upřímného sociálního demokrata
ROZHOVOR „Když se na to podívám z pozice těch, pro které byl Sobotka či Zaorálek jen nastrčenou figurou, aby mohli pod vlajkou ČSSD provádět svoje mafiánské tunelářské reje, pak je to naprosto logické. Dotunelovat pozici ČSSD, to znamená její pozice ve sféře státní a krajské administrativy, státních a polostátních firem, případně ještě nějaká její finanční aktiva, dokud to ještě jde...,“ hodnotí vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík coby sociální demokrat situaci poté, co premiér Bohuslav Sobotka oznámil, že kvůli klesajícím preferencím strany skončí v čele ČSSD. „Sobotka je mistrem řešení standardních situací. V nestandardní selhal a dělá jen vynucené kroky,“ říká na konto premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Prosečský Ergotep je vzorem při zaměstnávání handicapovaných
hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil společně s radním pro oblast sociálních věcí Pavlem Šotolou společnost Ergotep v Proseči, která je zářným příkladem fungování sociálního podniku, jež zaměstnává handicapované a začleňuje je do pracovního kolektivu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Přestaňte kňourat, vzkazují ČSSD z Lidových novin. Nikdo by se prý neměl divit, že lidé více věří Babišovi
Andrej Babiš (ANO) objíždí festivaly, koncerty, nechává se fotit s dětmi, a když je třeba, poslouží i fotka se zvířátky. Sociální demokracie se teď chce pokusit o něco podobného, vyšle Zaorálka mezi lidi. Komentátor Lidových novin Martin Zvěřina hlavně doufá, že volební lídr nebude mezi lidmi kňourat, jak je ten svět nespravedlivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Karel Janeček dostal zelenou k miliardám pod Cínovcem. Nejlevnější těžba lithia na světě, mnou si ruce Australané
Vláda ve středu 14. června aktualizovala svou surovinovou strategii. Do budoucna v ní počítá se strategickým významem lithia s masovým využitím pro stále výkonnější baterie rozmáhajících se elektromobilů. Koncepce pravděpodobně souvisí s masivními nalezišti tohoto cenného kovu na Cínovci i v dalších lokalitách Krušných hor. Těžbě v oblasti je aktuálně nejblíže miliardář Karel Janeček se svou Cínoveckou deponií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
EU kolaboruje na invazi přistěhovalců a vyhubení Evropanů. Unie se rozpadne, protože jen vyhrožuje a lidé ji nenávidí. Tomský a Kuras debatovali o Brexitu
REPORTÁŽ Institut 2080 ve spolupráci se Spolkem českých právníků Všehrd uspořádal ve středu debatu „Odplouvající ostrov“ o Velké Británii v době Brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Kriminalita v roce 2016 opět klesala, ukázal klíčový dokument
Vláda 14. června 2017 schválila na návrh Ministerstva vnitra vyhodnocení Strategie a Akčního plánu prevence kriminality v ČR na léta 2016 až 2020 za rok 2016. Materiál obsahuje vyhodnocení všech 77 úkolů týkajících se prevence. Ty byly v naprosté většině úspěšně plněny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra