Oficiální zpravodajská média

Spíše zemřete při autonehodě, než rukou teroristy... Petr Žantovský se zhrozil nad tím, co předložil web bojující s dezinformacemi
TÝDEN V MÉDIÍCH Tradiční polemika souhlasících se odehrávala v České televizi nad rozhodnutím Bohuslava Sobotky opustit funkci předsedy ČSSD i pozici volebního lídra. Petr Žantovský se pozastavuje nad tím, že navzdory projevům neschopnosti a amatérismu je premiér v médiích prezentován jako oběť svého okolí. Analytika rovněž zaujalo, jak se vykrucoval Marek Benda, když mu moderátor připomněl, že také hlasoval pro přijetí Lisabonské smlouvy. Má co říci i k článku, který srovnával nebezpečí teroristického útoku a kouření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hydra pražské kavárny je to nejhorší, co nás po Listopadu potkalo. Sobotka nevnímá, co se děje kolem něj. Babiš mi připomíná Klause. Zločinec Kajínek. Toto Bartoška a Štěpánová dělali za komunismu… Poslanec hovoří
ROZHOVOR “Naši předci nebudovali naši zemi jen proto, aby ji dnes pár panevropských potentátů zneužívalo ke svým sociálně a kulturně inženýrským pokusům,” říká poslanec KSČM Jiří Valenta. “Takzvanou pražskou kavárnu osobně považuji za to nejhorší, co bylo v polistopadových letech v naší zemi vygenerováno a její protagonisty za minimálně stejně velké zlo pro demokratický systém, jako pro něj představuje persona Andreje Babiše,” dodal poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
„Důležitou problematiku odbudeme slovy ‚Štěch je idiot‘; Ovčáček likes this.“ Podnikatel se zhurta pustil do tématu OSVČ
„Blbneme, přátelé, blbneme,“ zareagoval na svém facebookovém profilu podnikatel Jiří Hlavenka na reakce na slova předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD), jenž v minulých dnech hovořil o navýšení odvodů sociálního a zdravotního pojištění OSVČ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
„Tenhle idiot dělá zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT.“ Ovčáček tvrdě zaútočil a to nebylo vše
Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček označil za „idiota“ Františka Lutonského, zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT. Lutonský ovšem nezůstal hradnímu mluvčímu nic dlužen. Do debaty se zapojil také reklamní expert Martin Jaroš žijící v Kataru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dáma z Kuby bije na poplach: Trump ublíží mnoha rodinám
45. prezident USA se rozhodl přitvrdit ve vztazích s komunistickou Kubou. Napříště má být zakázáno obchodovat s firmami, které fakticky ovládá kubánská armáda. Kubáncům se to ani trochu nelíbí. Mají pocit, že Trump znovu zhoršuje vztahy, na jejichž zlepšení tolik pracoval Barack Obama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSD říkala, jak dodržuje sliby. Babiš jí hned připomněl církevní restituce. A nejen je
Premiér Bohuslav Sobotka a volební lídr Lubomír Zaorálek (ČSSD) na programové konferenci v Praze zdůrazňovali, že sociální demokraté plní své sliby – zvyšují minimální mzdu, zvyšují platy státním zaměstnancům, starají se o seniory, starají se o děti a tak dále. Konkurenční politické strany hned ČSDSD připomněly ty nesplněné sliby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Putin popatnácté
Děkuji všem čtenářům, kteří četli moje poslední čtyři příspěvky na téma Nedůvěra, rozhodli se sdělit mi vlastní názor nebo hodnocení, a žádají o pravidelné komentáře k dění ve světě. Odpovídám tímto komentářem dnešního přímého přenosu otázek a odpovědí prezidenta Putina. Ve své podstatě lze shrnout obsah čtyř příspěvků a obsah patnáctého přímého přenosu otázek a odpovědí prezidenta Putina do tří rčení: 1) Nihil novi sub sole - Nic nového pod sluncem. 2) Bližší košile než kabát. 3) Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rais (ANO): Nový marketingový tým ČSSD – Štěch a Mládek. Konečně řekli, co si myslí
Bylo by dobré, aby na podzim voliči nezapomněli na to, co dnes říká výkvět sociální demokracie o podnikání v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Krypta není mrtvý památník
Pravoslavný chrám svatého Cyrila a Metoděje vedle stop po střelách zdobí i bronzová pamětní deska s plastikami muže ve výsadkářské kombinéze a pravoslavného duchovního od významného sochaře Františka Bělského, příslušníka čs. zahraniční armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nejnovější monopost týmu elektrotechnické fakulty eForce FEE Prague Formula se představil na Václavském náměstí
Dne 16. června se v dolní části Václavského náměstí prezentoval tým Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze eForce FEE Prague Formula se svým posledním monopostem. Ten navrhovali a stavěli v tomto akademickém roce sami studenti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vzkaz křesťanům od biskupa ze Sýrie: Muslimové se pomodlí za ovládnutí světa, nebo zabití nepřítele. Ne za mír!
Biskup Antoine Audo SJ, chaldejský ordinář Aleppa a ředitel syrské charity, žádá nemuslimy, aby muslimům nepodsouvali své postoje. Obrací se i na křesťany a žádá je, aby muslimům nepodsouvali své vidění světa. Muslimský svět má totiž za sebou velkou historii a zdá se jim ponižující, když jim dnes někdo říká, jak jsou špatní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nejdříve nám zavedli kvóty na počet dojnic, pak na výrobu cukru, teď na imigranty. Poslední kapka, vypálil proti Bruselu Mach
ROZHOVOR "Když zavedli kvóty na migranty, Češi cítí ohrožení bezpečnosti. Může to být pro mnohé poslední kapkou. Tenhle diktát kvót, nevybíravý postoj Evropské komise, evidentní výhrůžky, to lidem otvírá oči o tom, co je současná Evropská unie," říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz předseda Svobodných Petr Mach. Vysvětluje v něm také, co jeho stranu definuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Mikel: Boj o podobu Ukrajiny se vede i v Česku. V neuznaném zastupitelství neexistující republiky v Ostravě
Vloni v září bylo v Ostravě otevřeno „zastupitelství“ Doněcké lidové republiky. V jeho čele stojí „honorární konzulka“ Nela Lisková – bývalá komunální politička a jedna z vedoucích představitelů polovojenské Národní domobrany. Co všechno už o konzulátu a lidech s ním spojených víme?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Aktivní zálohy nacvičovaly ochranu vodního díla na Želivce v rámci cvičení Hráz
Od neděle 11. do úterního večera 13. června přešla přehrada na Želivce nedaleko obce Hulice na Benešovsku pod zvláštní armádní režim. To proto, že se zde odehrávala hlavní část jarního cvičení 121. pěší roty, která působí při Krajském vojenském velitelství Praha – Středočeský kraj. Aktivní zálohy se poprvé ve své historii soustředily na výcvik v civilním prostředí. Cvičení Hráz 2017 navštívil i brigádní generál Jaromír Alan, ředitel sekce rozvoje a plánování schopností Ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Jak být hrdý na svou národnost?
Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa Miroslava Sládka vždy zastávala zcela pronárodní pozice a bojovala za vědomí národní hrdosti. Jak je na tom naše národní hrdost dnes?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Předsednictvo ČSSD se ráno sešlo kvůli potvrzení volebních lídrů. Dorazil i Zimola
Předsednictvo ČSSD se dnes ráno sešlo v sídle strany. Mělo by mimo jiné schválit krajské lídry pro sněmovní volby včetně nového hlavního lídra. Tím se má stát po rezignaci premiéra Bohuslava Sobotky místopředseda strany a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, jenž na jednání dorazil s čtvrthodinovým zpožděním, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Kolaja zahájil výroční konferenci TAFTIE
Příliš mnoho dat a málo sil k jejich zpracování... Tak znělo motto Výroční konference TAFTIE, která se uskutečnila v Praze v pátek 16. června 2017. Více než 110 expertů z České republiky, 29 členských organizací sítě inovačních agentur TAFTIE a hostů z několika kontinentů se sešlo v Černínském paláci k diskusi nad příležitostmi, ale i riziky, která přinášejí velká data ve výzkumu a inovacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Jestliže Kyjev vyhraje, budou etnické čistky
Poradce ukrajinského ministera zahraničí Zorjan Škirjak prohlásil, že Kyjev určitě „osvobodí“ v současnosti nekontrolovaná území v Donbasu. Poté prý území bude příslušnými orgány „čištěno“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD představila program pro volby do Poslanecké sněmovny
Česká strana sociálně demokratická dnes ve Slovanském domě v Praze představila program pro volby do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek se sešel s předsedkyní Kongresu místních a regionálních samospráv Rady Evropy
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 15. června 2017 v Černínském paláci setkal s delegací Kongresu místních a regionálních samospráv Rady Evropy, vedenou předsedkyní Kongresu Gudrun Mosler-Törnströmovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Chci otevřít lidem oči, aby viděli, co je zač... Do rádia přišel Babišův nepřítel z byznysu a začala kanonáda
Hostem Luboše Xavera Veselého v pořadu Pressklub Frekvence 1 byl soukromý zemědělec Bohumír Rada. Ten vede řadu sporů s exministrem financí Andrejem Babišem (ANO), mimo jiné kvůli údajně spálené úrodě na svém poli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lidovci a Starostové chystají představení svého kandidáta na Hrad. Gazdík má vlastního favorita
Nejen o společném projektu KDU-ČSL a hnutí STAN, jehož je předsedou, ale i o prezidentských volbách hovořil v rozhovoru s Deníkem.cz místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Dočekal: Výstava Human Rights je událostí nejen v Roveretu
Pod titulky Human Rights a Událost v Roveretu uvádějí italské webové prohlížeče rozsáhlé informace o dalším ročníku mezinárodní výstavy současného umění. Základním tématem výstavy Human Rights jsou tradičně, říká to název, lidská práva. V Roveretu je tato rozsáhlá akce pořádána každoročně, letos od 20. května do 21. září, nadací Opera Campana dei Caduti (Nadace Zvon míru) v La casa della pace (Dům míru). Výstava má vždy jiný podtitul blíže vymezující její téma. Letos je to Voda, Celý titul výstavy zní Human Rights – H2O.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Němci obnovují kontroly na hranicích s Českem. Zde je důvod
Nárazové hraniční kontroly na dálnicích do Polska a České republiky spouští v těchto dnech německá policie v souvislosti s červencovým summitem zemí G20 v Hamburku. Dneškem počínaje se zavádějí kontroly na dálnici A4 v pohraniční oblasti s jihozápadním Polskem, od začátku příštího týdne bude následovat dálnice A17 do Drážďan od hranic s Českem, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kislingerová: Tento systém již nemotivuje radnice k dalšímu udržování hazardu na jejich území
Zastupitelstvo města Prahy rozhodlo o přerozdělení odvodů z výherních hracích přístrojů a jiných her.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: I nyní existují možnosti, jak omezit dopady církevních restitucí
Komentář na Facebooku k tématu, že ministr Zaorálek vzdal snahu zdanit náhrady církvím a hájí plán zdanit více bohaté:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Výbušné zákulisí konference ČSSD: Pohřeb, projevy jako nekrolog. To si Chovanec dělá p*del! Na Sobotku něco prasklo. A máme toho mnohem víc...
REPORTÁŽ ČSSD si během soboty schválila volební program a Lubomíra Zaorálka lídrem kandidátky. Nálady v sále ovšem nebyly tak radostné, jak se strana snažila navenek prezentovat. ParlamentníListy.cz přímo na místě mluvily s řadou straníků včetně vlivných členů. Padala slova o pohřbu strany, nulové sebereflexi i divadle. Zazněly i daleko ostřejší výrazy nebo to, že projevy spíš připomínaly nekrolog sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Usilujeme o řádné čerpání prostředků z evropských fondů
Praha podpořila jedenáct evropských projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ten váš pan prezident byl strašně zajímavý člověk! Žantovský promluvil o setkání s britskou panovnicí
Ředitel Knihovny Václava Havla a bývalý velvyslanec ve Velké Británii Michael Žantovský v sobotní MF Dnes zavzpomínal na svá setkání s britskou královnou Alžbětou II. a na to, co mu královna říkala. Návštěvu prezidenta Zemana u královny považuje za velký diplomatický úspěch České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Diplomaté se účastnili charitativního běhu
Na 27 týmů složených z personálu diplomatických misí v ČR a zaměstnanců Ministerstva zahraničních věcí ČR se 14. června 2017 ve Stromovce zúčastnilo závodu „Diplomatický pohár“. Část výtěžku ze startovného ve výši 20.300 Kč putuje na dobročinné účely ve prospěch organizace Světlo pro Svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Podporou česko-německé spolupráce rozšířil fond vztahy o mezilidskou dimenzi
Česko-německý fond budoucnosti podpoří další projekty spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Muslim žijící v ČR: Nesouhlasím s tím, aby ženy chodily zahaleny. V Íránu jsou to ale pravidla. Stejně jako v ČR, pokud svítí na semaforu červený panáček...
ROZHOVOR Írán je pro někoho „osa zla“, kde se jezdí jen na velbloudech. Mnohdy smutné poznatky o nevědomosti Čechů o této významné regionální velmoci přináší v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Omid Khalaj, který pracuje jako odborný asistent na Fakultě energetiky Západočeské univerzity v Plzni. Hovoří o tom, proč si v roce 2013, jako „softmuslim“ a Peršan, nikoliv jako migrant či běženec, zvolil Českou republiku za svůj druhý domov. Česky mluví ještě nepříliš dobře, takže rozhovor byl veden v angličtině. Jeden ze zhruba pěti set Íránců žijících u nás vysoce hodnotí naši kvalitu života i vstřícný přístup svého okolí náhodných známých, kolegů i v podstatě neznámých lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy připravily zvláštní jízdy na pouť do Týna nad Vltavou i na vlečku temelínské elekrárny
V sobotu 17. června vyjede na dnes již nevyužívanou trať z Číčenic do Týna nad Vltavou motorový vlak. České dráhy společně s Vltavotýnskou lokálkou připravily nostalgické jízdy pro veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
EU nám nadává, že z uprchlíků nevoláme „hurá“, jenže sama má problém, píše deník
Brusel nás kárá za to, že nepřijímáme uprchlíky na základě kvót. Zaznívají hlasy, že by bylo v pořádku, kdybychom jich pár přijali a nechali je utéct do Německa. Formálně by bylo vše v pořádku. A právě to je problém. Ukazuje to totiž, že EU není schopná skutečně řešit problémy kolem migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bývalý předseda ČSSD Paroubek se vrací do sociální demokracie
Bývalý předseda vlády a někdejší šéf ČSSD Jiří Paroubek se vrací do sociální demokracie. Stane se členem ČSSD v Cerhenicích na Kolínsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka bilancuje: My jsme to ve vládě vymysleli, my jsem to prosadili, my jsme pomáhali lidem
Sociální demokraté představili ve Slovanském domě svůj program pro volby 2017. Na úvod si vyslechli českou hymnu i hymnu Evropské unie a pak se k řečnickému pultíku postavil předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka. Tomu se od sociálních demokratů dostalo poděkování za práci pro ČSSD a opravdu dlouhého potlesku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Praha si připomene atentát na říšského protektora Heydricha
O víkendu se v Praze na Karlově náměstí koná dvoudenní akce, připomínající výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Na náměstí je ode dneška k vidění dobový tábor československých vojáků a ukázky vojenské techniky. V nedělí nejvyšší státní a armádní představitelé v chrámu sv. Cyrila a Metoděje uctí parašutisty, kteří před 75 lety v kostele zahynuli v boji s příslušníky SS a gestapa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Tak se nám vrátí císař pán…
„Tak se nám do Panteonu konečně vrátí náš císař pán František Josef,“ řekl by jistě Josef Švejk při čtení novodobé Národní politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Robert Malecký: Člověk jako věc, kterou totalita odhodila. Chystá se identifikace obětí odboje z masových hrobů
V hromadných hrobech na několika místech v Česku se nacházejí stovky obětí druhého a třetího odboje, které dosud nebyly identifikovány. Skupina historiků, archeologů a genetiků teď spouští projekt, který má po desetiletích obětem přiřadit jména a umožnit jejich důstojné pohřbení. Jedním z míst, kde by měl výzkum začít, je Ďáblický hřbitov v Praze, který se od 1. července stává národní kulturní památkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Herman dostal podezřívavý dotaz ohledně vyvezení Muchovy epopeje do Japonska. A takto s ním naložil
Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) odpověděl na nejnovější dotazy čtenářů, a to na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz. A jeden směřoval dokonce k intimním pokleskům duchovních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Žaloba příliš nadějí na úspěch nemá. Ale lepší, než nedělat nic
Česká republika podá do poloviny srpna k Soudnímu dvoru EU žalobu na evropskou směrnici o zbraních. Návrh ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) podpořila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Podařilo se vytvořit dotaci na rekonstrukci i výstavbu nových požárních zbrojnic
Ministerstvo aktivně pomáhá dobrovolným hasičům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Trumpova vláda táhne USA do minulosti
Na žádost socialistů a demokratů Evropský parlament debatoval o rozhodnutí amerického prezidenta Trumpa opustit Pařížskou dohodu o klimatu (COP21). V diskusi frakce S & D zdůraznila, že Evropa musí převzít vedoucí úlohu v boji proti změně klimatu a posílit klimatické aliance s partnery po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Elitní bojovníci se podívali na VIDEO, které učí lidi, jak přežít útok střelce v budově. A mají zásadní připomínky z praxe
Policejní video, jak se zachovat v případě teroristického útoku, které nedávno bombasticky předvedlo české ministerstvo vnitra, vzbudilo mezi lidmi značnou pozornost a bylo také hojně sdíleno na sociálních sítích. Jak ale ParlamentníListy.cz zjistily, jedná se o fakticky nelegální falzifikát původně zahraniční metodiky, která navíc přichází vzhledem k mnoha už dokonaným teroristickým útokům doslova pět minut po dvanácté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura vyrazil mezi lidi a pořádně se rozohnil: ČSSD vyhrála minulé volby podvodem! Podrazila statisíce voličů. Takže řeči o nepřijímání uprchlíků...
REPORTÁŽ „ČSSD nikdy nedodržela předvolební sliby. Vždycky jenom podrazila voliče. Nedá se jim věřit. A je jedno, jestli je vede triumvirát, dva lidi nebo jeden,“ upozornil na sobotní motoristické akci v Liberci předseda SPD Tomio Okamura. „Milan Štěch sdělil, že chce zlikvidovat živnostníky a navrátit padesátá léta. Domnívám se, že by za tato vyjádření měl odstoupit z vedení Senátu,“ zdůraznil. Avizované nepřijímání migrantů je podle něj od vládních stran jen šaráda na voliče a bude platit jen do voleb. „Je tedy důležité, aby se lidé nenechali napálit,“ uvedl pro ParlamentniListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Titul krále mladých chemiků putuje do Písku u Jablunkova
Pátý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zná svého vítěze. Králem mladých chemiků se stal Vojtěch Kříž ze ZŠ a MŠ Písek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Londýn hlásí již 58 mrtvých. Kvůli požáru se i demonstruje
Až 58 lidí zahynulo při požáru věžového bytového domu v Londýně. Toto číslo dnes oznámil šéf londýnské policie Stuart Cundy. V ulicích města dnes také došlo k protestům proti premiérce Therese Mayové, právě kvůli tragédii. Uvádějí to zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Papež ocenil kancléřku Merkelovou. Za práci pro mír
Německou kancléřku Angelu Merkelovou ocenil dnes papež František. „Za práci, kterou děláte pro mír,“ řekl Merkelové papež při zhruba čtyřicetiminutové soukromé audienci ve Vatikánu. Kancléřka pak z jeho rukou převzala medaili s olivovou ratolestí. S odvoláním na agenturu DPA o tom informoval server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za přijetí uprchlíků
Jsme za příjetí uprchlíků, kteří neměli takové štěstí jako my a nenarodili se v bohaté neválečné zóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jirava (ANO): Jsem rád, že na nás podnikatelská veřejnost nezanevřela
Ve středu 14. června 2017 proběhlo v TOP Hotelu Praha setkání vedení MČ Praha 11 s úspěšnými podnikateli. Radní tak navázali na další z přerušených tradic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Rozpočet? Nejistý je zejména daňový dopad zavedení EET
Vláda schválila návrh ministerstva financí na rozpočet pro příští rok se schodkem 50 miliard korun. Konkrétní struktura rozpočtu se ale bude řešit až na konci prázdnin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Chcete levněji bydlet, pusťte developery do akce
ČNB v úterý 13.6.2017 oznámila, že: "Cena běžného rodinného domku v Praze přesáhla cenu 10 milionu korun. Ceny bytu v Praze rostou nejrychleji z cele EU. Počet nově zahájených stavebních bytových projektů v roce 2016 meziročně klesl o 60%". ODA na tuto zprávu reaguje pravicově: "Nechte developerské a stavební firmy realizovat vyprojektované stavby pro bydlení. Bude-li na trhu dostatek nových bytů, jejich ceny budou klesat", říká předseda ODA ing. Pavel Sehnal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Další ročník Smetanovy Litomyšle byl slavnostně zahájen
Předehrou k opeře Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany byl 16. června zahájen 59. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl. V první půli si hosté Slavnostního zahajovacího koncertu vyslechli také nádhernou symfonickou báseň Petra Iljiče Čajkovského Francesca da Rimini. Druhá část večera byla věnována památce dvou osobností, které spojily své osobní i profesní životy se Smetanovou Litomyšlí, dirigentovi Jiřímu Bělohlávkovi a akademickému sochaři Olbramu Zoubkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Chraňme český venkov
Vláda se chová přesně podle známého Reaganova výroku "Když něco funguje, zdaň to.. když se to ještě hýbe, zreguluj to.. a když se to hýbat přestane, dotuj to". Reagan to ovšem myslel jako varování, ne jako návod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSD slibuje voličům průměrný plat 40.000 korun do pěti let
ČSSD slibuje voličům průměrný plat 40.000 korun měsíčně, progresivní zdanění, určitou formu milionářské daně a rychlejší zdravotní péči. Program s názvem Dobrá země pro život dnes představila v rámci konference v Praze. Před minulými sněmovních volbami ČSSD slibovala, že prosadí dobře fungující stát, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šéf rybářství Třeboň: Vláda měla dojet taková, jaká byla. Neměli se měnit ministři. Mezi lidi to vnáší jednu myšlenku...
ROZHOVOR „Vnímám v okolí kolem sebe, že ČSSD prokazatelně ztrácí hodně,“ říká předseda představenstva holdingu Rybářství Třeboň Jan Hůda. Pro ParlamentníListy.cz řekl svůj názor nejen na to, co se dělo kolem Andreje Babiše a Bohuslava Sobotky, ale vyjádřil se i k ochraně hranic a k migraci. „Migranti, kteří sem přijdou, tak bezpodmínečně musí plně respektovat zákony dané země,“ říká Jan Hůda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Navážeme na naše bohaté historické tradice v branné oblasti
Ministerstvo obrany připravilo materiál týkající se zvýšení připravenosti občanů k řešení mimořádných situací a na základě dobrovolnosti umožnění jejich zapojení do plnění úkolů ozbrojených sil České republiky v případě vyhlášení stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu. Vláda České republiky dne 5. června 2017 tento záměr schválila a současně ministru obrany uložila vypracovat a do 31. srpna 2017 předložit návrh věcného záměru zákona, pracovně označovaného jako „zákon o branných spolcích“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Spojené státy zasahovaly agresivně do ruských voleb
Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Američané zasahovali do voleb v Rusku, Mimořádně aktivní prý byli v roce 2012. Uvedl to v průběhu série rozhovorů, které jsou součástí dokumentu amerického režiséra Olivera Stona. V USA je vysílán stanicí Showtime.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V Brdech vyvrcholilo celostátní finále soutěže Europa Secura
Fiktivní stát Dormenistán zmítá politická nestabilita a etnické nepokoje. Zemi sužují aktivity povstaleckých skupin a rebelů namířené proti místnímu obyvatelstvu. Činnost diplomatického sboru a humanitárních pracovníků v tomto prostředí vyžaduje mimořádné schopnosti při řešení krizových situací. Co všechno čeká zástupce zemí Evropské unie během jejich diplomatické mise, si vyzkoušelo 36 studentů ve výcvikovém zařízení Valdek a na území chráněné krajinné oblasti Brdy. Právě tento týden zde probíhá celostátní finále soutěže Europa Secura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotní nostalgické jízdy na Kralický Sněžník už od rána jezdí
České dráhy ve spolupráci s Pardubickým krajem i letos vypraví každou sobotu od 17. června do 30. září historické vlaky na Králický Sněžník, které jedou z České Třebové přes Ústí nad Orlicí, Letohrad a Dolní Lipku až do Hanušovic a stejnou trasou i zpět. Pravidelně se na nich budou střídat parní a motorová historická vozidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Heger (TOP 09): Je přeci fér, abyste měli volbu
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Výbušný projev Lubomíra Zaorálka: Bakala vytáhl peníze z lidí, pak je dal Nadaci Václava Havla a ta učila lidi ty správné hodnoty. Zvláštní kruh
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) předstoupil před své stranické kolegy a označil tyto dny za přelomové dny pro Českou republiku. V Praze přednesl projev volebního lídra ČSSD. Vzpomněl přitom na „chlapíka Masaryka“, který vsadil na neuvěřitelně riskantní hru a vyhrál ji. Právě na něj by měla ČSSD navázat a ne na Hillary Clintonovou, která sice v minulosti podle Zaorálka byla fajn děvčica, ale dnes reprezentuje establishment.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Baran (Realisté): Trojúhelník ostravské nezodpovědnosti a zrůdnosti
V tomto zamyšlení se snažím sdělit, na jakých hodnotách by měl stát národní útvar typu ČR. Především se ale snažím, osvětlit jak je nebezpečné volit si nezodpovědnou a nedůslednou reprezentaci na příkladu zanikajícího hmotného dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst cen zahraničního obchodu zmírnil
V dubnu 2017 se vývozní a dovozní ceny meziměsíčně shodně snížily o 0,6 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 100,0 %. Meziročně se vývozní ceny zvýšily o 2,3 %, dovozní ceny o 5,1 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 97,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Europarlament tlačí na Srbsko a „pět statečných“
Poslanci Evropského parlamentu ve středu přijali usnesení dotýkající se tzv. Republiky Kosovo. V jednom z nich vyzývají Kypr, Řecko, Rumunsko, Španělsko a Slovensko, aby uznaly samostatnost odtržené srbské provincie Kosovo a Metochie. Skupina těchto „pěti statečných“ dosud samostatnost Srbsku amputované provincie neuznala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Může se i váš panelák změnit v pochodeň? Tady jsou odpovědi
Na severozápadě Londýna lidé před několika dny prošli peklem. Skleněným peklem. Jeden ze čtyřiadvacetiposchoďových panelových domů se změnil v pochodeň. Zatím jsou potvrzeny asi tři desítky obětí, ale může jich být i přes sto. Obyvatelé panelových domů v Česku se teď bojí, že se podobná tragédie může stát i u nás. V Londýně se totiž oheň šířil přes zateplení polystyrenem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Štěch zmírnil svůj útok na živnostníky: Vážím si jejich práce, ale...
Svými slovy ohledně navýšení odvodů sociálního a zdravotního pojištění u OSVČ předseda Senátu Milan Štěch rozčílil mnohé. Proto nyní přidal vysvětlení, jak to celé myslel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD dnes představí volební kampaň a program
Sociální demokracie na dnešní konferenci v pražském Slovanském domě představí program a podobu své kampaně před podzimními sněmovními volbami. Ústřední výkonný výbor ČSSD bude také schvalovat nového volebního lídra strany Lubomíra Zaorálka, který nahradí premiéra Bohuslava Sobotku poté, co se ve čtvrtek vzdal pozice šéfa ČSSD i hlavní tváře kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Starostové Pardubického kraje se vzdělávali v problematice zadávání veřejných zakázek
Další školení, které mělo za cíl pomoci a usnadnit nejen starostům, ale i dalším lidem pracujícím v samosprávách jejich každodenní práci, se uskutečnilo včera na Krajském úřadu. Školení se tentokrát dotýkalo Zákona o zadávání veřejných zakázek s důrazem na zakázky malého rozsahu a na zakázky mimo režim zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nesouhlas s návrhem konání trutnovského festivalu pod názvem Zahradní slavnost
My, občané Hertvíkovic (část městyse Mladé Buky), obce Mladé Buky a také přátelé Mladých Buků, tímto vyjadřujeme svůj nesouhlas s návrhem konání akce nazvané „Zahradní slavnost“ pořádané společností Geronimo s.r.o. pana Martina Věcheta, která by se měla konat ve dnech 17. – 20. srpna 2017 na pozemcích v katastrálním území Hertvíkovice, s odhadovanou účastí až 3000-4000 osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Předseda Senátu Štech chce zničit živnostníky
Po ministru financí Ivanu Pilném (ANO), který by rád vyhubil důchodce přichází předseda Senátu Milan Štech (ČSSD) s likvidací živnostníků. Plán současné vlády je jasný, zlikvidovat podnikatele, živnostníky a důchodce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Také Pardubický kraj má bohatou lidovou kulturu
Mohlo by se zdát, že centrem lidové kultury jsou třeba jižní Čechy nebo Jižní Morava, ale právě Pardubický kraj má v této oblasti silné zastoupení. Na reprezentativním seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva organizace UNESCO jsou zapsány Vesnické masopustní obchůzky a masky z Hlinecka. Na národním seznamu má náš kraj tři statky z celkových šestnácti: jmenované masopustní obchůzky, východočeské loutkářství a vodění jidáše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Nejlepšího hlídkového psa mají vojenští policisté z Olomouce
Tři červnové dny již tradičně patří Memoriálu Vojtěcha Plačka. Jedná se o obranářský závod hlídkových psů, který se i letos konal v Mladkově v Orlických horách, a to ve dnech 13. až 15. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pirátka inspiruje malou zemí: Prezident i poslanci tam mohou být zvoleni pouze jednou, pak si musí sáhnout na reálný život. Lidé mohou předkládat zákony...
REPORTÁŽ "Kam se člověk v Kostarice podívá, najde něco zajímavé. Mají například jemný protikorupční systém. Spočívá v tom, že prezident nemůže být zvolený dvakrát po sobě. Totéž poslanci. Pak si musí hledat nějaké zaměstnání, sáhnout si na reálný život," uvedla Miluš Kotišová (Piráti) na své přednášce o Kostarice. "I když ta země je malá, byla chudá, přesto politici se vždy snažili najít si nezávislou pozici. Hrdost jim nedovolila, aby sklonili hlavu a udělali něco, co je výhodnější pro toho silnějšího. Vždy mysleli na to, co je výhodné pro jejich stát," ozřejmila, jakou inspiraci bychom u nich mohli najít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Estonsko, jež bude předsedat EU, chce naplnění migračních kvót
Evropské země musí naplnit rozhodnutí o uprchlických kvótách, míní estonský premiér Jüri Ratas, jehož země bude ve druhé polovině roku předsedat Evropské unii. Řekl to v rozhovoru s německým deníkem Die Welt s tím, že solidarita je důležitá. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Co už koalice neprosadí
Je velká škoda, že se ve sněmovně nepodaří prosadit některé zákony, které jsou, z větší části nebo úplně, sociálního charakteru. Koalice tak neprosadí např. zákon o zálohovaném výživném i např. zákon o sociálním bydlení i zákon insolvenční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Robert Malecký: Gottwald ve vedení Senátu. Jak to bylo s útlumem živností po roce 1948?
GLOSA. Druhý muž ústavního pořádku České republiky, předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), má plán. Nedostatek pracovní síly ve výrobě chce nahradit postupným útlumem živností a převodem živnostníků k výrobním linkám v českých montovnách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Chcete mít doma sochu Stalina? Můžete se zúčastnit velmi zvláštní dražby
Nezvyklá dražba se dnes uskuteční v Bavorsku. Jejím předmětem budou totiž sochy Josifa Stalina, Klementa Gottwalda, Antonína Zápotockého a dalších bývalých komunistických předáků. Pořadatelé aukce, do níž se mohou přes internet zapojit lidé z celého světa, věří, že prodej soch umělců z někdejších komunistických režimů vynese stovky tisíc eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Nikdy v minulosti jsme nezaznamenali takové množství!“ Hrozivé zprávy ze Švédska a obavy z teroristického útoku
Počet radikálních islamistů ve Švédsku masivně vzrostl. Uvádí to alespoň údaje Bezpečnostní policie (Säpo). V zemi se jich mají pohybovat tisíce. Přitom v roce 2010 jich mělo být pouze dvě stě. S odkazem na agenturu AFP o tom informují ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Zdravíme, pane prezidente! Děkujeme a ať se daří!“ Co kamery neviděly při návštěvě Zemana v Británii
REPORTÁŽ Audience u královny, vyznamenání českých a slovenských veteránů, debata s britským šéfdiplomatem Borisem Johnsonem a uctění památky obětí bitvy o Británii. Prezident toho v Londýně stihl vskutku hodně. Přitom v britské metropoli pobyl jen pár hodin. ParlamentníListy.cz byly u toho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových dnes převzala klíče od Werichovy vily
Kolaudačním rozhodnutím byla včera definitivně završena mnohaletá rekonstrukce Werichovy vily. Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových od Městské části Praha 1 obdržela klíče a přípravy instalace expozice, na kterou všichni netrpělivě už dlouho čekají, jsou v plném proudu. Navíc již zítra v 10:00 ve vile a jejím přilehlém okolí odstartuje dvoudenní kulturní festival, kterým bude činnost Werichovy vily symbolicky zahájena. Samotné otevření včetně slavnostního zahajovacího večera plného bohatého kulturního programu je naplánována na 30. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy připravily zvláštní jízdy na pouť do Týna nad Vltavou i na vlečku temelínské elekrárny
V sobotu 17. června vyjede na dnes již nevyužívanou trať z Číčenic do Týna nad Vltavou motorový vlak. České dráhy společně s Vltavotýnskou lokálkou připravily nostalgické jízdy pro veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist