Oficiální zpravodajská média

Lenka Peterková: Nikdo mi nebude diktovat, co mám dělat
Výzva k zapojení do petiční akce:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vstupuji do ČSSD, protože o ni mám strach. Jsem nejúspěšnější předseda v její historii
Informace, že se chce Jiří Paroubek vrátit do ČSSD, vyvolala na politické scéně velkou diskusi. Vypadá to ale, že o jeho návrat nemá zájem ani Lubomír Zaorálek, ani Bohuslav Sobotka. Sám Jiří Paroubek uvedl v rozhovoru pro server Lidovky.cz, že v tuto chvíli nabízí ČSSD hlavně morální podporu. „Je na vedení – jak rozhodne, když se chce nejúspěšnější předseda v jejich 140leté historii vrátit do své strany,“ řekl v rozhovoru Paroubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Kotrba o ČSSD: Sobotka nadopovaný antidepresivy. Bezcharakterní svině Paroubek. Zaorálek jako poslední naděje
Také levicový publicista a analytik Štěpán Kotrba navštívil jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD, které se, rámováno jako programová konference, sešlo v sobotu v Praze. V textu pro ParlamentníListy.cz pronáší zásadní varování: Sociální demokracii hrozí, že se buď nedostane do sněmovny vůbec, nebo bude jen apendixem pravicové koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Členky Svobodných: Vážené dámy, to vy nás ponižujete
Několik neziskových uskupení v čele se Stínovou radou pro reklamu se pustilo do reklamy pivovaru Bernard a jménem žen proti ní protestuje. Členky Svobodných mají na věc jiný pohled a odmítají, aby za ně mluvily aktivistické organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
„Uražíte lidi, kteří se skládají na váš plat. Odstupte!“ Soukromníci udeřili na Štěcha
Předseda Strany soukromníků Petr Bajer vyzval předsedu Senátu Milana Štěcha k odstoupení ze všech funkcí. Zároveň však uvádí, že Štěchova slova na adresu živnostníků mohou být i panikou. „Oranžová loď se potápí a tonoucí se stébla chytá,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mohou vytvářet seznamy médií a osob, obviňovat bez důkazů ze lži a spolupráce s cizí mocí... Jaroslav Bašta varuje před „vlky v rouše beránčím“
Diplomat Jaroslav Bašta si podle svých slov v komentáři pro PrvníZprávy.cz vzpomněl za uplynulý týden vícekrát na novozákonní příměr „vlci v rouše beránčím“. „Nejprve v debatě v rozhlase o evropské armádě, potom při diskusích o sankcích – nesankcích proti České republice, Polsku a Maďarsku za neplnění kvót pro přijímání migrantů,“ zmínil Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zaorálek jako nový volební lídr ČSSD řádil v Partii. Radost mu tam ale kazil Pospíšil
Hosty dnešního pořadu Partie byli europoslanec Jiří Pospíšil (za TOP 09) a nový volební lídr ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Ten nahradil původně pozvaného ministra Chovance. Mluvilo se například o odstoupení Bohuslava Sobotky, o vedení ČSSD, o tom, co strana opravdu voličům nabízí, zda podporuje živnostníky i o tolik diskutovaném verdiktu Milana Štěcha právě vůči živnostníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nechtěný Paroubek? Zaorálek ani Sobotka ho v ČSSD nechtějí
Bývalý předseda vlády a někdejší šéf ČSSD Jiří Paroubek podle volebního lídra sociální demokracie Lubomíra Zaorálka znovu do strany přijat nebude. Ani podle premiéra Bohuslava Sobotky by ČSSD neměla přijímat lidi, kteří na ni opakovaně útočili. Uvedli to v dnešních diskusních televizních pořadech. Paroubek dnes ČTK řekl, že být na jejich místě, tak se snaží každou ruku, která se jim nabízí k pomoci, využít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zavést oddělené kuřárny, kde by si mohli dát lidé víno, pivo a cigáro, udeřila Černochová po stížnostech na kuřáky na ulicích
Protikuřácký zákon vyhnal kuřáky do ulic. Početné skupinky kouřících postávají před restauracemi i hospodami v malých i větších městech. Na řadě míst si pak ale lidé stěžují hlavně v nočních hodinách na hluk. Proti protikuřáckému zákonu v jeho současné podobě promluvila pro server Echo24.cz například Jana Černochová z ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kde chce ČSSD vzít na všechny své předvolební sliby peníze? Hamáček napověděl
O tom, co ohledně živnostníků prohlásil v těchto dnech šéf Senátu Milan Štěch, i o tom, co může pro stranu znamenat odchod Bohuslava Sobotky a co ČSSD hodlá pro voliče udělat, promluvil pro deník Právo šéf sněmovny a místopředseda sociálních demokratů Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Potvrdila se Zemanova pravda o Sobotkovi a ČSSD
Možná už jste zapomněli, ale prezident Zeman kdysi jasně deklaroval, že Sobotka je zbabělec a škodič ČSSD. Bylo to dávno před jakoukoliv vládní, či stranickou krizí. Nastal čas se Zemanovi alespoň omluvit a říci SORRY pane prezidente-měl jste pravdu-ten Sobotka je skutečně...! Zeman to odhadl zcela přesně ať se vám to líbí nebo ne a není vůbec fér mu nadávat za něco, před čím nás varoval a někteří to nepochopili. Přiznejte si konečně vy tupci-a vím že to není lehké, že Zeman měl a má pravdu. Celá členská základna ČSSD je bohužel taky za vola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Geert Wilders se objevil ve filmu a potom poslal vzkaz všem „zbabělým“ politikům
Před několika dny byl na filmovém festivalu dokumentárních filmů v britském Sheffieldu představen dokumentární film o nizozemském politikovi Geertu Wildersovi. Při této příležitosti známý bojovník proti islamizaci Evropy ve svém textu vyzval západní politiky, aby přestali být zbabělí a odmítli politickou korektnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Docent Znoj: Pokud někomu, kdo je na dně, nabídnete ubytování a dáte nějakou práci, nebude utíkat do velkoměsta, aby spal v papírové krabici na nádraží
ROZHOVOR Je zřejmé, že závazky se mají plnit. Pokud je plnit nechceme, přijde sankce. EU není stát, ale je to dohoda o společných pravidlech, která jsou podepřena mocí členských států. Aby tato společná pravidla platila, musejí být vynutitelná, jinak by si z nich každý dělal dobrý den. Tak hovoří docent politické filozofie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Milan Znoj ohledně nedodržování uprchlických kvót. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se zabývá i nadcházejícími volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Muslimští vrazi už vědí, jak nám zakroutí krkem. Vyvinuli inovace, dost nepříjemné
Nové trendy a technologie hodlá podle zprávy evropského policejního úřadu Europol využívat při svých útocích v Evropě Islámský stát. Píše o tom server Echo24.cz. Cituje například server Daily Mail, podle kterého jsou teroristé čím dál tím mladší a stále častěji se na útocích podílejí i ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Kdo vynalezl diskriminaci žen?
Terorismus není náboženství, nýbrž brutální kriminální akt, ať je proveden jednotlivcem nebo státem. Světové statistiky nám zcela transparentně deklarují, že nejvíce obětí terorizmu pochází z řad ženského pohlaví. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Docent Znoj: Pokud někomu, kdo je na dně, nabídnete ubytování a dáte nějakou práci, tak nebude utíkat do velkoměsta, aby spal v papírové krabici na nádraží
ROZHOVOR Je zřejmé, že závazky se mají plnit. Pokud je plnit nechceme, přijde sankce. EU není stát, ale je to dohoda o společných pravidlech, která jsou podepřena mocí členských států. Aby tato společná pravidla platila, musí být vynutitelná, jinak by si z nich každý dělal dobrý den. Tak hovoří docent politické filosofie Filosofické fakulty Univerzity Karlovy Milan Znoj ohledně nedodržování uprchlických kvót. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se zabývá i nadcházejícími volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Vyzývám Štěcha k odstoupení ze všech funkcí. Tonoucí se stébla chytá?
Předseda Soukromníků vyzývá Štěcha k odstoupení ze všech funkcí Petr Bajer: "Může to ale být i panika. Oranžová loď se potápí a tonoucí se stébla chytá."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman by se měl přestat navážet do ČSSD. Není to nepřátelská tvrz, říká premiérův poradce Novotný
"Výměna volebního lídra ČSSD v tuto chvíli a v naději na výraznější zvýšení důvěry ve stranu nebude stačit," domnívá se Oto Novotný.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 18.6.2017 v 14:36, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Sobotka si vyhrnul rukávy a roztlačil vozejk
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Situace ČSSD není dobrá. Ale odpovědnost jsem přijal včas, hlásil v ČT Sobotka
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v minulém týdnu opustil křeslo předsedy strany. Své důvody a vize budoucnosti sdělil v nedělním vysílání Otázek Václava Moravce v ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Robert Malecký: Štěch na hraně ekonomického fašismu, Zaorálkova profesní kaňka a Babiš – ochránce živnostníků
PSÍ UŠI. Prezident Miloš Zeman se svou rodinou navštívil britskou panovnici. V době, kdy píšeme tento souhrn, zatím není známo, že by se ČR ocitla ve válečném stavu s pátou nejmocnější armádou světa, což je za daných okolností asi maximum možného. A nyní podrobněji k některým událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud bude hostit vrcholné představitele evropské justice
Nejvyšší soud hostí na konferenci „Závaznost soudních rozhodnutí“ v Brně ve dnech 19. - 21. června vrcholné představitele evropské justice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Většina lidí ještě nevystřízlivěla z pohádky o hodné EU. Ale postupně střízlivějí.“ Ekonomka Šichtařová navrhuje termín referenda o vystoupení z EU
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Poslanci ve své naivitě chtějí hájit přístup rodin k bydlení, a proto nemíní dát ČNB silnější právní nástroje na regulaci trhu s hypotékami. Podle Markéty Šichtařové jim ale vůbec nedochází, že se tu hraje nesrovnatelně vyšší hra. Analytička krotí nadšení ze solidního výkonu české ekonomiky ve srovnání se zeměmi EU a přichází s vysvětlením, proč by se nemělo spěchat na vyhlášení referenda o Czexitu. Ideální by bylo na konci funkčního období příští vlády, protože teď ještě většina lidí nevystřízlivěla z naivní pohádky o hodné EU, která nás spasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNÍ SVĚDECTVÍ Za pádem Sobotky stojí minulost. Teď je na řadě Bakala, teď pozná ruku třídní nenávisti, bylo nám sděleno
Sobotka a Bakala: sousloví, které bylo v uplynulých letech opakováno mnohokrát. Nejen politiky, ale i řadou odborníků. Jedním z nich byl kupříkladu Erik Best. Ten již v roce 2015 logicky předvídal, že „pokud se Bakala nesejde se svými spoluspiklenci Bohuslavem Sobotkou a Radkem Pokorným a nevymyslí, jak si Krúpu usmířit, mohli by všichni skončit ve vězení." Příběh nekončí. Ba naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mládek udělal z živnostníků parazity, pak Babiš zloděje a Štěch je chce úplně zlikvidovat! Alexandra Udženija vstává ze židle
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Výrok předsedy Senátu Štěcha je jen dalším skandálním útokem na všechny živnostníky, nejprve z nich Mládek udělal parazity, pak Babiš zloděje a dnes je chce Štěch úplně zlikvidovat,“ říká první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Ta si dále myslí, že ČSSD si bude muset projít stejným očistným procesem jako její strana, a že důsledky vládní krize se nyní obrátily proti premiérovi Sobotkovi, jelikož neodvolal Andreje Babiše z vlády už daleko dříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Nevzdáme se odmítání ilegálního přistěhovalectví, vzkazuje Orbán
„Maďarsko se nechce zúčastnit pokusů, které by nekontrolovaným vpouštěním mas cizinců přeměnily Maďarsko nebo Evropu a zdeformovaly kulturní dědictví Evropy směsí jiných kultur, náboženství a světových názorů. Jestliže Němci, Francouzi a Italové takovéto experimenty chtějí, mají na to právo. My je ale prosíme, aby nás do toho nenutili,“ řekl v pravidelném pátečním rozhovoru pro veřejnoprávní Kossuth Rádió předseda maďarské vlády Viktor Orbán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
VIDEO Radost a ovace pro Marine Le Penovou: Dosáhla historického úspěchu
Marine Le Penová poprvé v dějinách získala poslanecké křeslo ve francouzském Národním shromáždění. Jakkoliv ve francouzských parlamentních volbách drtivě zvítězilo hnutí Republika na pochodu současného prezidenta Macrona, za relativní úspěch může hlasování považovat i Le Penová, informuje agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Brána Brd přilákala ke koupi dvojdomku
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabyl v rámci dědictví nemovitý a movitý majetek v Nepomuku pod Třemšínem. Jednalo se o dvojdomek z roku 1953 se zanedbanou údržbou střešní krytiny, základního zdiva i nosného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Macron rozdrtil konkurenci: Ve Francii si bude moci dělat, co bude chtít
Neotřesitelným vítězem francouzských parlamentních voleb se podle prvních výsledků stává prezident Emmanuel Macron. Podle belgické televize RTBF získalo jeho hnutí v dnešním druhém kole 458 až 468 křesel z celkových 577.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Nesmíme tvůrčí schopnosti lidí omezovat a dusit
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Paní Merkelovou považuji za osobu, která fatálně ohrozila bezpečnost a mír
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Čestné stráže střední Evropy se předvedou na tradičním DrillFestu v Praze a Plzni
Den ozbrojených sil České republiky se blíží. V rámci oslav se už ve středu 21. června v Praze a ve čtvrtek 22. června v Plzni uskuteční jedenáctý ročník mezinárodní přehlídky exhibičních vystoupení jednotek čestných stráží středoevropského regionu. Akce se zúčastní vojáci z České republiky, Maďarska, Německa, Polska a Slovenska, jejichž vystoupení je nevšední kombinací vojenské pořadovosti a preciznosti, ale i zajímavých invencí a vtipu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petra Janů: Babiš je úspěšný, a proto po něm půjdou. Je to všechno strašná fraška
ROZHOVOR „Je to strašidelné a hlavně je to tak strašně zákeřné,“ říká k teroristickým útokům oblíbená česká zpěvačka Petra Janů. Pro ParlamentníListy.cz promluvila nejen o ochraně hranic, o uprchlické krizi, ale například i o tom, co se děje na české politické scéně. „My jsme země, kde se odpustí všechno, ale ne úspěch,“ říká trojnásobná Zlatá slavice a mluví o cirkuse kolem Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury vyzývá k podávání návrhů na udělení titulu Knihovna roku
Ministerstvo kultury ČR oznamuje, že u příležitosti Týdne knihoven bude udělena cena Knihovna roku 2017,a vyzývá k podávání návrhů na její udělení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Nekompetentní a pro občany nebezpečné nápady
Dvourychlostní Evropa a dvourychlostní naše zdravotnictví jsou nápady nekompetentních anebo „zainteresovaných“. Parazitování na povinných platbách a na daních občanů musí skončit. Stát má finanční rezervy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Michaela Sousedíková: Martin Konvička a bojovníci proti islámu dnes. Co dělá muž, který sliboval koncentráky pro muslimy?
Prohlašoval, že jako vítěz voleb s Blokem proti islámu namele muslimy do masokostní moučky. Podobně odvážných výroků Martina Konvičky následovala ještě řada a některé z jeho excesů byly trestně stíhány. Nakonec však jeho největším politickým úspěchem bylo předposlední místo na Táborsku v loňských senátních volbách. Co dělá dnes jeden z největších odpůrců islámu u nás?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Nové dotace ochrání stáda chovatelů před velkými šelmami nebo ozelení naše města
Tento týden odstartovaly čtyři nové dotační výzvy [1] z Operačního programu Životní prostředí, určené na ochranu přírody a krajiny. Dotace půjdou na projekty, které zpříjemní životní prostředí ve městech a obcích, ale také třeba pomůžou chovatelům hospodářských zvířat. Vlci se k nám vracejí, česká příroda díky tomu může být zas bohatší o druh, který do ní od nepaměti patří. Má v ní své místo. Fakt, že s nimi počítáme, dokládají i připravené dotace pro chovatele stád. Mají jim zajistit ochranu jejich hospodářských zvířat a zároveň umožnit soužití lidí s chráněnými a pro přírodu tolik důležitými druhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemůžu vyloučit, že nevezmeme hnutí ANO do koalice, naznačil možný vývoj po volbách Bělobrádek
Hostem Luboše Xavera Veselého v Pressklubu Frekvence 1 byl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Rozhovořil se nejen o současné politické situaci, ale i o premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpánek (APAČI 2017): Škatule, hejbejte se! aneb Nejsme jako my
Je to taková klasická politická předvolební finta. Tragického či jinak problematického či profláknutého politika vykopnou a na jeho místo posadí jeho nejbližšího spolupracovníka, který tomu vykopnutému po celou dobu asistoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba má informace z terénu: Venkov, tedy zbytek republiky mimo Prahu, bude volit Zemana. Drahoš má k běžným lidem daleko
ROZHOVOR „Miloš Zeman je jediný politik, který dovede naplnit náměstí, sály, a všude, kde je, zanechává zřetelnou stopu,“ říká předseda SPO, senátor Jan Veleba. Pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o budoucích prezidentských volbách, ale i o České televizi a o tom, co se v poslední době děje v ČSSD, konkrétně o změnách ve vedení strany. „Vidím to jako poslední zoufalý pokus dnes už vnitřně rozložené strany zastavit svůj pád,“ říká senátor Veleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal administrativní budovu ve Vyškově za sedm milionů korun
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal ve výběrovém řízení administrativní budovu na adrese Nerudova 198/2 ve Vyškově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Desítky lidí uctily 265 obětí masakru na Švédských šancích
Zhruba pět desítek lidí dnes na městském hřbitově v Přerově uctilo oběti masakru karpatských Němců, Slováků a Maďarů československými vojáky na návrší zvaném Švédské šance nedaleko za městem. Vojáci tam v červnu 1945 kulkou do týlu povraždili 265 nevinných lidí včetně žen a dětí. Historici jejich nelidský čin řadí mezi nejhorší případy msty na německy mluvícím obyvatelstvu v poválečném Československu. Širší veřejnost se o něm dozvěděla až po roce 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): ČSSD si přehodila role
K programové konferenci ČSSD:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senát završí připomínku 75. výročí úmrtí generála Aloise Eliáše
Výběr z akcí pořádaných Senátem nadcházející týden:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Kancléř sjednotitel se zasloužil o Německo i o Evropu
K úmrtí Helmuta Kohla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Brusel by měl Kyjevu více pomáhat, míní ukrajinský ministr zahraničních věcí
Ukrajinský ministr zahraničních věcí Pavel Klimkin v rozhovoru pro rakouský časopis Profil řekl, že vnímaní Ukrajiny v EU se tři roky po Majdanu výrazně změnilo v pozitivním směru. „Podpora existuje. Ale dělá EU pro Ukrajinu dost? Možná ne tak docela," pronesl šéf rezortu zahraničních věcí Klimkin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Za utrpení se nevyznamenává
Projev prezidenta republiky při udělení vyznamenání vojenským veteránům Royal Air Force a britských pozemních sil československého původu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Spojme se všichni proti nim! Advokátka vyslala velkou výzvu k českému lidu
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová vyzvala na svém blogu na serveru Aktuálně.cz ke spojení se nás všech proti všem nahoře, kteří chtějí, abychom se žrali navzájem. „Nedělejme jim tu radost,“ řekla a obula se do politické scény v naší zemi, která je podle ní tragická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Triumvirát Zaorálek, Chovanec, Sobotka! Jiří Dolejš čte signály, které právě vysílá ČSSD k voličům
ROZHOVOR Když má auto poruchu, nezprovozníme ho tím, že vyměníme řidiče. Tak vidí personální rošádu v řadách ČSSD, kdy strana vyměnila předsedu, který ale zůstal na pozici premiéra vlády, místopředseda KSČM Jiří Dolejš. Krizí důvěry v osobnosti již podle něho ČSSD prošla například za Stanislava Grosse, přesto se k ní lidé po zkušenostech s Topolánkem a Nečasem prý vrátili. „Nyní možná zažíváme krizi důvěry v tradiční značku ČSSD, která tu je skoro 140 let,“ dodává Dolejš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora vytvořila příručky, které podnikatelům objasní základní otázky nejčastějších kontrol
Úřad HK ČR v reakci na podněty podnikatelů, týkající se vzrůstajícího počtu kontrol jejich provozů ze strany různých orgánů státní správy, připravil sérii příruček, které podnikatelům objasní základní otázky nejčastějších kontrol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zimola, náměstkyně ze školství, Vaňhová, Rozbořil... David Rath tuší, kdo za jejich kriminalizací stojí
Exhejtman David Rath (ČSSD) se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal o ČSSD. Vzpomněl také na to, jak straně před třemi roky předpověděl osud upadající ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Když se tvořila ústava, nikoho nenapadlo, že se bude nějaký senátor takto nečestně chovat, pustil se Pithart do nemocného Čuby
Bývalý premiér Petr Pithart a předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Dva hosté dnešních Otázek Václava Moravce České televize, kteří se vyjádřili k aktuálnímu stavu demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda byla celkem úspěšná. Jako jedné z mála se jí podaří dovládnout do konce, zaznělo v ČT
O dluzích vůči voličům hovořili v Otázkách Václava Moravce poslanec KDU-ČSL Jan Bartošek, poslanec ČSSD Jan Birke, poslankyně Radka Maxová (ANO) a poslanec Pavel Kováčik (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Michaela Thomas: Toto je příležitost veřejně mluvit o tom, jak se tady muži chovají k ženám a svým dětem
"Je to typická zamindrákovaná, nešťastná ženská, kterou tak tři roky žádnej chlap nevopíchal," To si vyslechnou ženy, které vidí svět jinak. Které si uvědomily, že žijeme ve stereotypech a škatulkách. Že žijeme ve světě, kde ženská práva jsou daleka rovnosti těm mužským, ve světě, kde ženské tělo je věc veřejná. V ujišťování, že když ona říká ne, znamená to jo a že když si vezme krátkou sukni, chce si “zapíchat”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jana Juřenčáková: Kdo chce proti sobě poštvat OSVČ a zaměstnance?
V pátek vstoupil sociálně demokratický předseda senátu Milan Štěch se svým návrhem zvýšit odvody OSVČ, prý málo platí. Takže paní Juřenčáková nelenila a spočetla to. Ke všemu platí, že OSVČ nechtějí a nedostávají v podstatě nic!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Princip plného odškodnění je nutné zohlednit i u totální škody na vozidle
II. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Ludvík David) vyhověl ústavní stížnosti stěžovatelky České kanceláře pojistitelů a zrušil usnesení Nejvyššího soudu, neboť jím bylo porušeno právo stěžovatelky na spravedlivý proces dle čl. 36 odst. 1 Listiny základních práv a svobod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Naléhal jsem na ministra Makeje
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijal 16. června 2017 v Černínském paláci ministra zahraničních věcí Běloruské republiky Vladimira Makeje. Šéf běloruské diplomacie přijel do ČR na dvoudenní návštěvu, která se zaměřila na možnosti rozšíření vzájemné spolupráce obou zemí s důrazem na ekonomiku a obchod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD se rozhodla konkurovat komunistům, odhaluje JXD
Názor šéfa Senátu Milana Štěcha ohledně živnostníků vyvolal bouřivé emoce. Na stránkách týdeníku Reflex se do něj „opřel“ i novinář Jiří X. Doležal. „Sociální demokracie nyní jen ústy pana Štěcha přiznala, že se rozhodla konkurovat Komunistické straně Čech a Moravy,“ píše Jiří X. Doležal, který připomněl například i postoj Jana Mládka nebo Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Finále ETCC v Mostě bude jedinečnou show, slibuje autodrom i SEAT
Od uspořádání finálového závodu letošního ročníku evropského poháru FIA European Touring Car Cup (ETCC) o víkendu 6. až 8. října pod názvem The Most Grand Finale si mostecký autodrom slibuje mnohé. „Je to naše premiéra, rádi bychom divákům předvedli show nejen na závodní dráze. Chceme, aby se lidé všech generací bavili a pobyt u nás si užívali, proto připravujeme v celém areálu řadu atrakcí, soutěží, her a zajímavostí,“ uvedl generální ředitel společnosti AUTODROM MOST Jiří Volovecký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): Stát jí, i když se nepracuje
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Kolínský pochod muslimů proti terorismu? Krach!
Asi pět set muslimů přišlo na pochod proti terorismu v Kolíně nad Rýnem. Organizátoři přitom předpokládali účast více než deset tisíc lidí. V Německu žije více než pět milionů muslimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Před 75 lety zemřeli v boji s nacisty českoslovenští parašutisté, kteří spáchali atentát na Heydricha
Dnes dopoledne se v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze 2 odehraje tradiční uctění hrdinského boje československých parašutistů po úspěšném atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zúčastní se ho premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), ministr obrany Martin Stropnický (ANO), ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), první místopředsedkyně Senátu Miluše Horská (nestran.) a náčelník generálního štábu Josef Bečvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
České akademické hry se vrací do Prahy
Ve dnech 18. až 23. června 2017 se v Praze uskuteční České akademické hry, největší sportovní akce vysokých škol v ČR s přibližně dvěma tisíci účastníky, jejichž pořadatelem jsou České vysoké učení technické v Praze spolu s Českou zemědělskou univerzitou a Českou asociací univerzitního sportu. Soupeřit se bude ve 24 sportech – počínaje aerobikem, atletikou, judem či lukostřelbou, přes míčové hry až po sportovní lezení či vodní slalom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Aby se Babiš nedivil, že si zničil koaliční potenciál, varuje šéfa hnutí ANO Bělobrádek
O vládou schváleném návrhu rozpočtu na příští rok, o ministru financí Ivanu Pilném i o Andreji Babišovi promluvil pro server E15.cz předseda Lidovců Pavel Bělobrádek. V rozhovoru mluvil mimo jiné například i o rozpočtu na vědu a výzkum. „Nesouhlasím s tím, že věda a výzkum jsou cedník, děravý hrnec nebo černá díra,“ řekl Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zkušený šéfkuchař od plic nadává na EET: Místo toho, abych žil v restauraci, připadám si jako v prodejně elektro
ROZHOVOR „Jamón - luxus jak prase!“ To říká sice jeden ze sloganu majitele španělské restaurace Pata Negra v Ostravě, ovšem ve finále podnikání „žádná sranda“ není. Jiří Nenička nedá dopustit na španělskou gastronomii a mistrovsky ovládá nejen krájení vepřové šunky, což předvedl i na prvním ročníku Garden Food Festivalu v areálu Vítkovic. Tenhle šéfkuchař už posbíral zkušenosti v Anglii, Itálii i ve Španělsku. Ovšem Ostrava je Ostrava, a tak je zase zpátky. A proč si dnes připadá ve vlastním kanclu jako v prodejně elektro? „Člověk si něco pořídil, to nevyhovovalo, abgrejdovat to nechtěl… Musel jsem si pořídit jiný systém, ten byl taky na prd, tak jsem zase musel koupit jiný…“ A zcela upřímně odpověděl i na otázku, zda ho zajímá, kdo bude dalším českým prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Oceňuji snahu propojit svět handicapovaných a zdravých dětí
Praha finančně podpoří osvětový projekt pro zdravé i handicapované děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Nedokázali jsme využít všechny možnosti, hlavně při výměně informací
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a předsedkyně Asociace krajů Jana Vildumetzová podepsali 16. června 2017 v Černínském paláci „Memorandum o spolupráci v oblasti ekonomické diplomacie mezi Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Asociací krajů ČR“. Akci byli přítomni i hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Předseda Evropského soudu pro lidská práva navštíví Ústavní soud
V úterý 20. června 2017 zavítá předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi v rámci své první oficiální návštěvy České republiky na Ústavní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Chaloupka: Já jsem hrdý na to, že jsem běloch
Komentář na facebookovém profilu politika:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka uctil památku československých parašutistů a obětí heydrichiády
Premiér Bohuslav Sobotka se v neděli 18. června 2017 zúčastnil pietní vzpomínky 75. výročí hrdinného boje a úmrtí československých parašutistů v Resslově ulici a v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr kultury uctí památku šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka
Koncert k uctění památky J. Bělohlávka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: A je to venku
Guvernér ČNB Jiří Rusnok se vyjádřil, že by na přijetí eura u nás nesázel ani během příštích pěti až deseti let. Je to, bohužel, do značné míry realistické hodnocení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Češi prý začínají vybírat dovolenou i podle rizika teroristického útoku
Dvě třetiny Čechů (67 procent) berou při výběru dovolené v úvahu riziko teroristického útoku v dané destinaci. Větší obavy mají hlavně starší lidé. Češi se bojí teroristů více než zbytek Evropy, v průměru se toto číslo v Evropě pohybuje kolem 48 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu Europ Assistance Holiday Barometr 2017, který přitom zahrnul i země, kde v posledních letech k některému útoku došlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Politici a veřejnost uctili památku parašutistů, kteří před 75 lety spáchali atentát na Heydricha
Představitelé státu včetně premiéra Bohuslava Sobotky dnes dopoledne u chrámu sv. Cyrila a Metoděje uctili památku parašutistů, kteří v roce 1942 připravili a uskutečnili úspěšný útok na říšského protektora Reynharda Heydricha. Na akci, které se účastní státní a armádní špičky, navazuje pieta v budově chrámu a na Karlově náměstí celý den pokračuje program Československé obce legionářské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Malý gazda Gazdík
Už jsme měli primátora z Olomouce, teď máme primátorku z Bratislavy. A lidovci si dali na první místo své pražské kandidátky starostu ze Suché Lozi Petra Gazdíka. Pro ty, kdo nevědí, kde Suchá Loz leží, tak je to obec necelých 8 km jihovýchodně od Uherského Brodu. Žije v ní cca tisícovka lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Politici jsou pakáž, volby podvod, demokracie je pohádka a lidi?
Vskutku už nevím, jak to těm lidem vysvětlit, že politiku, ekonomický systém a společenský řád vnímají velmi špatně a doufají v to, že volby přinesou pro společnost vytoužené změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Zapojování veřejnosti do rozhodovacích procesů je správná myšlenka
Městská část Praha 6 vyhlásila v listopadu loňského roku projekt participativního rozpočtu „Mám nápad pro Šestku“, jehož cílem bylo dát obyvatelům možnost navrhnout a posléze i rozhodnout, co by chtěli mít ve svém okolí. Z rozpočtu městské části byla vyčleněna částka 5 milionů korun na tuto úpravu veřejných prostranství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Výraz blb či moula nepatří do oficiálního slovníku při hodnocení hlavy státu
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Naprosto konkrétně říkáme lidem, co chceme udělat
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ve Francii je rušno. Probíhá druhé kolo parlamentních voleb
Francie je dnes plná očekávání. Koná se tady totiž druhé kolo parlamentních voleb. Čeká se velké vítězství centristického hnutí Republika v pohybu prezidenta Emmanuela Macrona a jeho spojenců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Lidé se nesmí bát o svoji budoucnost
Komentář na sociální síti Twitter:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr kultury uctí památku obětí heydrichiády
Ministr Herman si spolu s dalšími ústavními činiteli, představiteli pravoslavné církve i veřejného života připomene hrdinství československých parašutistů a uctí památku obětí heydrichiády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Miliony z odúmrtě připadly státu
Usnesením soudu bylo rozhodnuto o pozůstalosti zemřelého J.M. z Plzeňska, který neměl žádné děti, jeho rodiče již zemřeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Stalo se v noci. Mimo kamery a pozornost novinářů se v Praze konala akce, které se účastnil i kardinál Duka. PL byly jediné u toho
Daleko od kamer televizí, davů diváků a zmatků ochranek politiků se včera o půlnoci, na den přesně po 75 letech od hrdinného boje sedmi statečných československých parašutistů proti stonásobné přesile německých okupantů, sešlo několik desítek lidí v čele s kardinálem Dukou uctít památku nejen těchto vlastenců, ale i jejich pomocníků z řad domácího odboje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Cyril Svoboda: Josefova daň
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist