Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.939x, což odpovídá cca 153.353-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Elitní český voják se rozpovídal: Islamisté nás porazí, pokud...
Dosavadní šéf českých speciálních sil Karel Řehka v rozhovoru pro server Aktuálně.cz tvrdí, že radikální islamisté nás nemohou porazit. Pokud se ovšem sami nestřelíme do své vlastní nohy, obrazně řečeno, když budeme šířit paniku. Dokládá to situace v Rusku. Islámský stát je velmi nebezpečný, ale islamisté nás nemohou zničit, pokud jim nepomůžeme vlastním strachem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Komunista Josef Augustin byl odsouzen. Za neplacení daní
Prostějovský okresní soud dnes potrestal bývalého prostějovského radního, advokáta Josefa Augustina (KSČM), za neplacení daní půlročním podmíněným trestem s odkladem na 1,5 roku. Augustinovi navíc na dva roky zakázal činnost advokacie, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Uprchlíci“ zavraždili řidiče kamionu. Postavili mu zátaras, on narazil a uhořel. A další informace z místa, kde boduje Marine Le Penová
Ačkoli francouzská vláda nechala loni na podzim uprchlický tábor u přístavu Calais vyklidit, problémy v této oblasti neustávají. Uprchlíci usmrtili řidiče kamionu a úřady do mimořádně nebezpečné oblasti posílají další posily. Calais se nachází v regionu, kde úspěšně vyhrála volby předsedkyně Front National Marine Le Penová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpánek (APAČI 2017): Putin na Prima Zoom - banální věc?
Kdybychom žili v normální zemi, byl by ten rozhovor s Vladimirem Putinem úplně normální, tuctová, banální věc. Prostě rozhovor s prezidentem jedné velké země. Nic víc, nic míň. Jenže...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Uchazeči o studium ekonomiky na ČVUT mají ještě šanci na Masarykově ústavu vyšších studií
Masarykův ústav vyšších studií ČVUT v Praze, specializovaný především na ekonomická a pedagogická studia, vypisuje mimořádný termín přijímacího řízení pro akademický rok 2017/18. Uchazeči o prezenční studium v bakalářských a magisterských studijních programech mohou podávat přihlášky od 26. června do 25. srpna 2017, přijímací zkoušky se budou konat 12. září 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vznikne nový Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
Premiér Sobotka jednal v Brně o vzniku nového Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Nechci, aby politická přeběhlice vyinkasovala dalších pět milionů
Jako zastupiteli mi Pražská energetika informace nedala, tak jsem si koupil akcii. Nechci, aby politická přeběhlice vyinkasovala dalších 5 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Další schůze sněmovny se uskuteční už příští týden
59. schůze Sněmovny bude zahájena v úterý 27. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Už podruhé ve třech dnech je nad Sýrií pořádné horko. Američané sestřelili další stroj
Západní koalice vedená Spojenými státy sestřelila dron ve službách vládního syrského režimu. Informovala o tom agentura Reuters. Dron byl íránský a byl sestřelen, protože údajně ohrožoval základnu západních sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Linka 112 v případě nouze pomůže v celé Evropské unii
Dovoláme se i v Albánii, Černé Hoře, Islandu, Norsku, Srbsku, Švýcarsku a Turecku. V loňském roce této linky nouzového volání využilo v rámci celé EU na 160 milionů volajících. V osmi státech EU28 je linka 112 jediným číslem pro případ nouze. Celkově 48 procent obyvatel EU ví, že jim linka 112 pomůže. Naopak 4 z 10 vůbec nevědí, kam si pro pomoc zavolat. Čeští dispečeři linky 112 patří k evropské špičce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Když Zeman není Havel aneb Hysterická protikampaň pokračuje
Přestože zájemci o kandidaturu na pána Pražského hradu se příliš do střetu s tím současným nehrnou, tak hysterická protizemanovská kampaň jede na plné obrátky již dlouho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Čuba chce plat posílat mládeži, říká jeho asistent
Dlouhodobě absentující senátor František Čuba (SPO) chce svůj plat a náhrady výdajů, kterých se neúspěšně pokusil vzdát, přeposílat na projekty spojené s mládeží. Uvedl to dnes server iRozhlas.cz s odkazem na senátorova asistenta Milana Frnku. Podrobnosti by měl ve středu zveřejnit předseda SPO Jan Veleba. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Musíme zabránit smrtícímu koktejlu, který chystají ANO, ODS a TOP 09, hřímá Zaorálek
V úterý dorazil do Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu volební lídr ČSSD a ministr Lubomír Zaorálek. Prozradil, jak chce zastavit pád sociální demokracie do volební propasti. Zásadním úkolem ČSSD je zastavit smrtící koktejl, který prý lidem chystá Andrej Babiš se svým hnutí ANO, ale i ODS či TOP 09. Zaorálkovi se dokonce zdá, jako by se tyto tři strany chystaly na koalici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Petr Kramný - mozaika byla složena
19.6.2017 je datum, které v trestní věci Petra Kramného má zásadní význam. Mozaika byla složena. Spolku Šalamoun je známo, že po létech “bojů” v rámci spravedlivého procesu, řady neuvěřitelných obstrukcí a dalších těžko uvěřitelných faktorů, interpelace, bylo umožněno finální přezkoumání zásadních nekroptických materiálů nezávislými odborníky, jejichž renomé patří ke špičce v daném oboru nejen v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra udělilo čtrnáct medailí Za zásluhy o české archivnictví
V pondělí 19. června 2017 ocenilo Ministerstvo vnitra při slavnostním ceremoniálu 14 odborníků medailí Za zásluhy o české archivnictví. Prestižní ocenění získali letos i zástupci Rakouska a Polska, kteří s českými archiváři dlouhodobě spolupracují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Profesor Krejčí k demonstrantům a zatýkání v Rusku: Běžte zaútočit na Hrad a skončíte stejně. Dělají to vědomě a chtějí být zavlečeni do konfliktu!
ROZHOVOR „Zbaběle jsme uhnuli.“ Profesor Oskar Krejčí ví, jak jsme se mohli vyhnout aktuálním problémům s Evropskou komisí. A že se dostaneme na periferii Unie? Ne, už tam dávno jsme. Politolog také přidává výčet důvodů, proč je EU, která se podle něj teď nachází ve stavu přešlapování a čekání, v krizi. Komentuje protiruské sankce USA, které rozladily i kancléřku Angelu Merkelovou: „Německé politické vedení evidentně s Washingtonem drží basu, jenže si přeje, aby basa vypadala jinak. To, co předvádí Berlín, je sebevražedná solidarita.“ Vyjádřil se k ruským demonstracím proti korupci a poukazuje na vysílání světových médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Josef Mrázek: Osoba samostatně výdělečně činná – stará korupční karta ODS
Předpis, jak počítat zdravotní pojistné u osob samostatně výdělečně činných, vznikl v dílně ODS před více než dvaceti lety a hned jsem se ptal, proč mají za ně pojišťovny dostat mnohem méně, než za zaměstnance, když podnikají, aby měli zisk, na který my zaměstnanci nedosáhneme. Sám předseda Klaus řekl, že podporovat podnikatele je politický úkol a námitku, že si je má korumpovat ze svého, a ne z peněz zaměstnanců, nijak nezohlednil. Asi měl takové přesvědčení, že vládnoucí strana může dělat, co chce. Některé principy znal z minula. A tak to bylo pořád, lhalo se a korumpovalo stále dále a podnikání bylo posvátnější, než kráva v Indii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Starosta Rakovníka: ČSSD nikdy nikdo neporazil. Vždycky se porazila sama
ČSSD je v dobré kondici, ale její vedení dlouhodobě nereaguje na změny ve společnosti, míní Pavel Jenšovský (ČSSD). Co konkrétně mu vadí a jak hodnotí expředsedu Bohuslava Sobotku? Nejen s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Komunální volby v Rakovníku zásadně přepsaly politickou mapu na radnici. Naši redakci zajímalo, jak se změna vedení projevuje na rozvoji města, ale řeč přišla i na řadu dalších témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Je zapotřebí dát dohromady lidi, kteří se nepodělají
Projev prezidenta republiky při oslavě narozenin exprezidenta Václava Klause:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Fanatičtí islamisté vraždící Židy Rusku nevadí
Je to šokující rozhovor ruského velvyslance v Izraeli Alexandra Šejna pro tamní ruskojazyčnou televizi Kanal 9. U nás o něm informoval web Neviditelný pes. Vrazi Židů prý nejsou teroristé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Také Ewa Kopacz má odpovědnost za chyby v identifikaci obětí
Tehdejší ministryně zdravotnictví a později předsedkyně polské vlády Ewa Kopacz po leteckém neštěstí u Smolenska 10. dubna 2010 pomáhala při identifikaci obětí. V Moskvě působil speciální tým, ve kterém byl bývalý vedoucí kanceláře premiéra Tuska Tomasz Arabski a státní podtajemník na ministerstvu zahraničních věcí Jacek Najder. Ministryně v Moskvě uzavřela dohodu o identifikaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Česko již patnáct let vysílá experty do civilních misí
V letošním roce uplyne 15 let od začátku vysílání českých civilních expertů do civilních misí mezinárodních organizací. Na ministerstvu zahraničních věcí ČR se 19. června 2017 k tomuto výročí uskutečnilo setkání s cílem ocenit práci českých civilních expertů a zároveň oslovit nové potenciální experty. Mezi účastníky byla řada českých znalců se zkušenostmi z krizových oblastí, ale i velitel civilních misí Evropské služby pro vnější činnost Kenneth Deane. S úvodním slovem vystoupili státní tajemník MZV Petr Gajdušek a zvláštní zmocněnec pro OBSE Štefan Füle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
K zblití? Koluje závažné FOTO Jany Nečasové-Nagyové
Na oslavě 76. narozenin exprezidenta Václava Klause v jeho Institutu na pražské Hanspaulce se objevila i bývalá šéfka Úřadu vlády Jana Nečasová-Nagyová. Nechyběli však ani prezident Miloš Zeman, exšéf Národní galerie Milan Knížák, politička Jana Bobošíková, předseda Svobodných Petr Mach či hudebník Ondřej Hejma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nuda, odsoudila Petra Procházková rozhovor režiséra Stonea s Vladimirem Putinem
Čtyřdílný seriál, který je nyní vysílaný na Prima Zoom a týká se ruského prezidenta Vladimira Putina, zkritizovala na serveru Lidovky.cz Petra Procházková. Podle ní jde o pořad plný banalit, nepravd a frází. A je to podle ní i nuda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Co vám Prima teprve přehraje: Putin s režisérem Stonem probral nové informace o Sýrii
Vladimir Putin vysvětlil známému americkému režisérovi Oliveru Stoneovi, z jakého důvodu se ruská armáda angažuje v Sýrii. Rusko o další Libyii či Irák rozhodně nestojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Růžena Pavelková: Postup Zastupitelstva a Rady města Brna vzbuzuje oprávněné pochybnosti
Komu bude patřit památkově chráněná vila na Hroznové ulici v Brně?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Plácají píčoviny a vědí hovno, stydím se za ně. Za Kollera a Dusilovou, řekl Fanánek Hagen, byv dotázán na politiku. Psychiatr rozebral Sobotku a Jiří Krampol...
„Paroubek? Vždyť byl dlouho za bukem...“ hodnotí situaci s možným comebackem expremiéra dirigent Felix Slováček. Není mu prý jasné, co doteď Paroubek vlastně dělal, když bulvár do něj šije s čínským cvičením a také mu na záda dýchá rozvod s manželkou. Zcela jiného názoru je herec Jiří Krampol. „Paroubek je jeden z mála lidí, kteří by mohli ČSSD dostat zase nahoru. Když se něco někomu povede jednou, tak se mu to většinou povede i podruhé,“ říká. Protichůdné názory mají osobnosti veřejného života i na Sobotkův odchod z čela partaje. „Člověk, který není schopen řídit 20 tisíc členů, se hodí k řízení státu, který má deset miliónů lidí?“ podivuje se třeba chirurg Pavel Pafko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Světlé ležáky z Budějovického Budvaru získaly dvě zlaté medaile v soutěži Monde Selection
V 56. ročníku celosvětové soutěže pro hodnocení kvality výrobků Monde Selection byly úspěšné dva ležáky z Budějovického Budvaru. Zlaté medaile od odborné poroty dostaly světlý ležák Budweiser Budvar a světlý ležák Pardál Echt. Soutěž, kterou organizuje belgický International Quality Institute patří mezi největší na světě: letos bylo do soutěže přihlášeno 2965 produktů od 966 výrobců z 89 zemí. V kategorii piva bylo hodnoceno 326 vzorků z 98 pivovarů v 67 zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Kužílek: Konkrétní příklady účinkují jako katalyzátor a někdy jako rozbuška
Už patnáct let dostává veřejná správa v naší zemi od občanů vysvědčení za to, jak je k nim otevřená nebo zavřená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Allahu akbar, fízle? To nebylo jen včera: Drsné informace o útocích na policisty ve Francii
Včerejší teroristický útok v Paříži proti policistům byl za posledních roky již desátým, kterého se muslimští radikálové dopustili. Přičemž jenom za letošní rok se stali francouzští policisté terčem hned čtyř teroristických útoků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Helmut Kohl byl jedním z mimořádných evropských státníků
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka zaslal kondolenční dopis německé kancléřce Angele Merkelové v souvislosti s úmrtím Helmuta Kohla, bývalého kancléře Spolkové republiky Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Beznaděj ve Švédsku: Silné zhoršení bezpečnosti, jde o muslimské vrahy. Vysílá TV Prima
Radikální islamisté ve Švédsku. To je problém, který může být těžko zvladatelný. Ani policie, ani rozvědka totiž nezná jejich přesný počet. Informovalo o tom zpravodajství TV Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zaorálek do toho jde sám. Vyrazí mezi lidi, Sobotku schovají do ciziny
Má jen čtyři měsíce na to, aby pozvedl ČSSD z jejího nelichotivého umístění v průzkumech, kde se naposledy propadla až na čtvrté místo za ANO, KSČM a ODS. Řeč je o novém volebním lídrovi ČSSD Lubomíru Zaorálkovi, jenž se podle MF Dnes vydal na nejtěžší misi své politické kariéry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman: Vláda se podělá z EU a migrační kvóty přijme. Teď ne, až po volbách
Prezident Miloš Zeman si váží levicových i pravicových politiků, kteří vzdorují unijnímu přerozdělování uprchlíků pomocí kvót. Uvedl to při oslavě narozenin exprezidenta Václava Klause. O ní informuje deník Blesk, který si zároveň povšiml i dalších Zemanových slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zaorálek: To mám Štěchovi zakroutit krkem? Je to slušný člověk
Novým volebním lídrem ČSSD je ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Jeho úkolem, jak řekl, je prorazit ten krunýř nedůvěry. Rozhovor poskytl pro dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská volala starostovi Pištína: Stali jste se Vesnicí roku
Hejtmanka Stráská volala starostovi Pištína: Stali jste se Vesnicí roku Jihočeského kraje 2017. Druhé místo obsadily Mičovice a třetí Hajany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Děkujeme, litujeme, odcházíme!
V úterý 13. června 2017 vydal IVK Prohlášení Václava Klause a IVK k nepřijatelnému zacházení Evropské unie s Českou republikou. Prohlášení sestává pouze ze šesti bodů. Přesto je v něm vyjádřeno vše podstatné, co lze v současné chvíli o vztazích České republiky a Evropské unie říct.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Národní galerie: Zahrady Anežského kláštera ožijí programem Anežka LIVE!
Národní galerie v Praze navazuje na loňské úspěšné otevření revitalizovaných zahrad Kláštera sv. Anežky České. Program Anežka LIVE! odstartuje 21. června a potrvá až do konce září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Šéf Českého rozhlasu šel na udělování Kramériovy ceny jako loni. Aktivista Janda opět spustil křik
Už druhým rokem se v Česku udělovala Kramériova cena za nezávislou žurnalistiku. V porotě seděl i ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Osobně v tom nevidí problém. Aktivista Jakub Janda ze spolku Evropské hodnoty to vidí jinak. Pokud Zavoral nechce vidět rozdíl mezi poctivými novináři na jedné straně a konspirátory šířícími lži na straně druhé, asi bude něco špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ušetří dalších patnáct milionů korun na IT
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se s uzavřením nové smlouvy na zajištění podpory softwarových produktů Microsoft podaří ušetřit do roku 2019 oproti předcházející smlouvě celkem 14 862 220 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Panika v Bruselu: Na vlakové nádraží údajně dorazil muž s pásem náloží kolem těla
Server britského bulvárního deníku The Sun přináší informace o muži, který se měl s bombou pohybovat po centrálním vlakovém nádraží v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Zemřel historik Jiří Vacek. Pracoval zde přes padesát let
S lítostí oznamujeme, že v sobotu 17. června 2017 zemřel po krátké těžké nemoci ve věku nedožitých 78 let literární historik, knihovník a slavista PhDr. Jiří Vacek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ladislav Kročák: Přeshraniční služby? Ano, ale promyšleně!
Mezi základní principy jednotného vnitřního trhu Evropské unie patří i svoboda volného pohybu služeb. Své služby proto mohou v České republice poskytovat také finanční instituce jiných členských zemí EU. Přestože tyto zahraniční společnosti rozšiřují pestrost nabídky pro českého spotřebitele, je třeba si uvědomit i rizika, která z této možnosti vyplývají. Cílem tohoto příspěvku je proto pojmenovat specifická rizika přeshraničně poskytovaných finančních služeb a seznámit s nimi co nejširší veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): Na snahu potrestat Británii doplatí sama Evropská unie
V těchto dnech začíná jednání o podmínkách brexitu. Jakkoli je nevděčné dělat v politice jakékoli prognózy, uvažovat analyticky o možných alternativách vývoje je potřebné. Podívejme se tedy, co může nastat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident mluvil s nástupcem Valachové. Je třeba ztlumit emoce, řekl Štech
Prezident Miloš Zeman mluvil dnes odpoledne s nastupujícím ministrem školství Stanislavem Štechem hlavně o kariérním řádu učitelů a o návrhu rozpočtu pro školy na příští rok. Štech po schůzce na Hradě odmítl před novináři úpravy kariérního řádu, jak je navrhl senát. Debata o rozpočtu se týkala podle Štecha hlavně vysokých škol. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lidovci pomáhali zavádět EET. Teď chtějí část projektu zrušit
KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) budou prosazovat zjednodušení daňového systému. Velké změny v sazbách daně ale nepředpokládají, podle předsedy lidovců Pavla Bělobrádka je celková daňová zátěž nastavena dobře. Strany také navrhují daňové zvýhodnění rodin s dětmi a zrušení elektronické evidence tržeb (EET) pro malé podnikatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Komárek už mluví o jednobarevné vládě ANO
Poslanec hnutí ANO Martin Komárek se na sociální síti Facebook rozpovídal o volebních šancích Babišova hnutí. Za určitých okolností se prý můžeme dočkat jednobarevné vlády hnutí ANO. Sehraje v tom prý roli dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů a nezávislých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pražská primátorka Krnáčová se pustila do TOP 09. Vzkaz poslala i pražským řidičům
Pražská primátorka Adriana Krnáčová promluvila o dopravní situaci v Praze. V první řadě požádala řidiče, aby se k sobě chovali ohleduplněji. Pustila se také do TOP 09, která by podle primátorky neměla slibovat to, co nemůže splnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kateřina Valachová už zítra nebude ministryní. Takhle se rozloučila s veřejností
Kateřina Valachová již zítra nebude ministryní školství. Nahradí ji její dosavadní náměstek Stanislav Štech. Svůj poslední podvečer v pozici ministryně využila Valachová k tomu, aby v Interview ČT24 promluvila o situaci ve školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Úpravy silnic zlepší komfort a bezpečnost návštěvníků na Dolní Moravě
Stále se zvyšující zájem turistů o středisko na Dolní Moravě způsobuje velké dopravní komplikace. Pardubický kraj proto plánuje ve dvou etapách zajistit zokruhování silnice III/31227, čímž se uleví přetíženým jednosměrným silnicím, na kterých vznikají nezřídka komplikace. Investor navíc plánuje vybudovat nedaleko Hotelu Vista velkokapacitní parkovací dům. Zahájení první etapy rekonstrukce plánuje kraj na rok 2018. Připravuje však také další opatření, která povedou ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Praha bude čistější
Městská rada dnes upravila letošní rozpočet a navýšila prostředky na udržování čistoty komunikací na území Prahy. Jde o celkovou částku 48 700 tis. Kč a radní tím reagují na oprávněné požadavky zástupců města i městských částí, občanů a dalších subjektů na zvýšení kvality čistoty v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nečasová je nemocná, ale na Klausově oslavě nechybí? Soudkyně bouchla do stolu
Jana Nečasová se na jaře omluvila z několika soudních jednání, kde figuruje jako obžalovaná, s odůvodněním, že je nemocná. Její nemoc ale asi nebude tak vážná, protože k soudu sice chodit nemůže, ale na oslavě narozenin exprezidenta Václava Klause nechyběla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Obce v okolí Poličských strojíren zlepší s pomocí kraje varovný systém
Na posledním jednání se zástupci obcí v okolí Poličských strojíren přislíbil hejtman Martin Netolický příspěvek z krajského rozpočtu na modernizaci varovných systémů v obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman nemusí být příštím prezidentem, myslí si už i sázkaři
Stalo se něco, co ještě nedávno bylo takřka nemyslitelné. Sázková kancelář Tipsport tvrdí, že příštím českým prezidentem nebude Miloš Zeman, ale profesor Jiří Drahoš. Dosud byl Zeman považován za jasného favorita přímé volby prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V Budapešti jednali ministři vnitra zemí Salcburského fóra a západního Balkánu
Ve dnech 19.–20. června proběhlo v Budapešti tradiční setkání ministrů vnitra zemí Salcburského fóra a zemí západního Balkánu. Za Českou republiku se jednání zúčastnila delegace vedení prvním náměstkem ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti Jiřím Nováčkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Realizaci zpravidla brání nevyřešené majetkoprávní vztahy...
Rada hl. m. Prahy dnes obdržela od radní pro oblast životního prostředí Jany Plamínkové informaci o průběžném plnění opatření vyplývajících z Programu zlepšování kvality ovzduší – aglomerace Praha CZ01 (PZKO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
V kraji vzniká nová prestižní vícejazyčná škola! Propojí Zlín a Uherské Hradiště
Ve Zlínském kraji vznikl nový silný a prestižní vzdělávací komplex. Soukromá mateřská a základní škola Čtyřlístek totiž spojila síly se senátorem a podnikatelem Ivo Valentou tak, aby soukromé vzdělávání v kraji získalo novou dynamiku a energii. Pod názvem Academic School se tak od září představí soukromá mateřská a základní škola, která naváže na více než dvacetiletou zkušenost Čtyřlístku. Současně nabídne vícejazyčné vzdělávání s využitím moderních metod, akreditací ministerstva školství a podporou českých univerzit - to vše v moderně vybavených třídách ve Zlíně a v Uherském Hradišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka předá ocenění vítězům soutěže České ručičky
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se zúčastní ve středu 21. června 2017 galavečera k předávání cen České ručičky. Zároveň také předá ocenění vítězům. V letošním roce se soutěž koná už po desáté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vladimír Franta: Nejen na Ukrajině, nýbrž i v Evropě má zrající nacismus zpočátku jinou barvu
…aneb poněvadž si páni netroufli vyrobit pomník Vlasovcům, tak aspoň natřeli historický sovětský tank narůžovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Půl roku se zákonem o zadávání veřejných zakázek – jasno nebo skoro jasno?
Asociace pro veřejné zakázky (AVZ) uspořádala dne 15. června v Praze 7. ročník odborné konference nazvané „Půl roku se zákonem o zadávání veřejných zakázek – jasno nebo skoro jasno?“. Konference se konala pod záštitou Karly Šlechtové, ministryně pro místní rozvoj. Konference se zúčastnilo bezmála 150 zástupců z řad odborné veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Světové prvenství: Češi investovali do startupu v kryptoměně
Největší česká startupová platforma Busyman se rozhodla investovat do úspěšného zahraničního startupu OuiBring, který zprostředkovává dovoz lokálního zboží po celém světě. Přepravu zajišťují lidé, kteří cestují z destinace, kde se zboží prodává, a požadované lokální zboží si mohou snadno přibalit do zavazadel. Busyman zaplatí za podíl ve firmě v digitální komoditě Crown inspirované Bitcoinem, která patří mezi top 50 světových kryptoměn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
EDUin: Proč mají výsledky maturitních úloh letos už pět týdnů zpoždění?
Ministerstvo školství slíbilo, že letos začne rutinně zveřejňovat anonymizovaná data ze státních maturit. Pro data z jarního kola počítá s termínem 31. července, z podzimního pak s 1. listopadem. Ač jde nesporně o správný záměr a pozitivní krok ve veřejné kontrole státních maturit, některé údaje mají letos naopak zpoždění. Proto EDUin klade ministerstvu školství další otázku, která souvisí se státními maturitami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Moje vnučka už umí anglicky, Sobotka ne, řekl lidem Andrej Babiš. Chlap s 5 dětmi mi nevzal práci za 30 tisíc, radši žil z dávek, nadával. Dále Jágr, EU, lidovci...
REPORTÁŽ „Česká politika je samá špína a podrazy, kdyby takovým způsobem vedl někdo svoji firmu, jakým se nyní řídí stát, tak určitě rychle zkrachuje,“ použil svoji tradiční rétoriku předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který v pondělí 19. června navštívil v rámci své předvolební kampaně Moravskoslezský kraj. Jeho první kroky vedly do obří strojírenské firmy Brano Group a. s. v Brance u Opavy. „Na ministerstvech to jsou samé chlebíčky, řezané květiny a nesmyslné zahraniční cesty, každý si tam dělá, co chce. A takové řízení v rámci mikromanagementu, které umožňuje pro vedoucího mít o všem přehled, jim vůbec nic neříká,“ nechal se slyšet nedávný ministr financí při setkání se stovkami zaměstnanců zmíněného strojírenského podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Německo, náš vzor? Feministky, které popotahují Bernarda za reklamu, mají soudružky: Zákaz líčení žen jako „slabých, hysterických, hloupých a naivních“
Příslušníci starší generace mají patrně ještě v paměti komunistické heslo „Sovětský svaz, náš vzor“. České feministky v posledních dnech ukazují, že jejich vzorem je zase Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Praha využije zahraniční zkušenosti z projektů Interreg Europe
V roce 2016 začal Magistrát hl. m. Prahy úspěšně realizovat mezinárodní projekty financované z programu Interreg Europe s jasnou vizí připravit své kapacity na období po roce 2020, kdy budou pro Prahu možnosti čerpání z českých strukturálních fondů ještě více omezeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Soros opět tvrdě udeřil kvůli brexitu. Zamlčel však, co udělal před 25 lety
Americký finančník maďarského původu George Soros ve svém včerejším textu opět ukazuje, proč je považován v mnoha ohledech za kontroverzní osobnost. Podivuje se nad rozhodnutím opustit Evropskou unii, přitom se o to před 25 lety sám zasadil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Milan Štěch pro PL: Sobotka má na Západě renomé. Na rozdíl od Zemana. Lidé u nás ještě pořád nevidí, co se tady děje, tleskají tomu, ale časem zapláčou
ROZHOVOR Předseda Senátu Milan Štěch považuje krok, který udělal premiér Bohuslav Sobotka, za logický. Teď silnému tlaku prezidenta Miloše Zemana z Pražského hradu a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše budou vzdorovat tři lidé – v roli premiéra Bohuslav Sobotka, v roli volebního lídra ČSSD a kandidáta na příštího předsedu vlády Lubomír Zaorálek a v roli člověka řídícího stranu Milan Chovanec. O budoucnost Bohuslava Sobotky se šéf Senátu nebojí. „Myslím, že v politice zůstane. A pokud ne, tak se určitě uplatní, protože má dobré renomé v Evropě. Když jsem na pracovní cestě na Západě, přesvědčuji se o tom, že o prezidentovi se tam mluví špatně, ale Bohuslav Sobotka je všude uznávaný jako velmi seriózní a schopný politik,“ prohlásil Milan Štěch v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Cesta do JAR byla podle auditu hlavně poznávací zájezd
Pobyt zástupců městských firem v Jihoafrické republice nenaplňuje parametry služební cesty. Vyplývá to z nezávislého posudku, který si pardubická radnice dala zpracovat. Náklady 210 000 korun bude město vymáhat. ČTK o tom dnes informoval Radim Jelínek z tiskového odboru magistrátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Dispečeři v příštích třech letech vyškolí sedmdesátku řídících letového provozu
České Řízení letového provozu poskytne Bosně a Hercegovině výcvik dispečerů umožňující jim převzít kontrolu nad svým vlastním vzdušným prostorem. Kontrakt za více než 200 milionů korun vyhráli čeští dispečeři v otevřeném mezinárodním výběrovém řízení. Spolupráci v oblasti civilního letectví navíc podpořila společná iniciativa, kterou dnes podepsali český ministr dopravy Dan Ťok a bosenský ministr Ismir Jusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Jestliže dojde k významnému krácení financí ze strany Spojených států, může to znamenat značný problém
Ministr Brabec v Lucemburku jednal o snižování emisí skleníkových plynů, Pařížské dohodě i ochraně přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Čínské léčitelství
Před několika lety jsem při své návštěvě Číny z profesionálních důvodů nevynechal ani doporučovanou exkurzi v Institutu čínské medicíny. Musím uznat, že prostředí tohoto zařízení působí na laika přímo impozantně. Ukazovali nám tam zázračnou mast, kterou si něžná subtilní asistentka potřela svou malou ručku ihned po několikavteřinovém uchopení rozžhavené tyče a ejhle – na kůži žádné popálení, snad jenom mírné zarudnutí. A hned bylo možno si tuto mast za nemalý obnos koupit a můžete se doma každodenně popálit bez následků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOP 09: Podpoříme a uvolníme tvůrčí schopnosti lidí
Inspirace z vědy do školství, podpora a význam malých a středních firem pro zaměstnanost v regionu i nenahraditelné poslání dobročinnosti. To byla témata pondělního setkání politiků TOP 09 s občany Moravskoslezského kraje. Předseda Miroslav Kalousek navštívil a debatoval v hospodě U Mrzouta a společně s lídrem kraje poslancem Herbertem Paverou a europoslancem Luďkem Niedermayerem představili i na severu Moravy volební program během expedice nEUhneme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo Sedm kroků k férovému financování sportu
Přehled opatření, která udělalo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy v letech 2015 a 2017 pro férové financování sportu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Chceme vytvořit účinné nástroje pro průběžnou kontrolu klimatu na školách
Hlavní město důkladně zmapuje atmosféru a bezpečnost na školách, zaměří se na studenty i pedagogy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa se zaměří na kontrolu pohody zvířat v souvislosti s panujícími horky
Vzhledem k aktuálnímu vývoji počasí Státní veterinární správa (SVS) připomíná důležité zásady, které by měli chovatelé hospodářských i zájmových zvířat dodržovat. Horké dny mohu negativně ovlivnit pohodu a zdraví zvířat. V období vysokých teplot by měli chovatelé věnovat zvýšenou pozornost především odpovídajícímu napájení, chlazení a větrání. Z preventivních důvodů se kontroly SVS v těchto dnech ve zvýšené míře zaměří na plnění povinností vyplývajících chovatelům z platných předpisů v souvislosti s extrémními klimatickými podmínkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Saúdská Arábie chce z Evropy chalífát. Některé lidskoprávní aktivistky sem uprchlíkům přímo pomáhají, hledají sexuální dobrodružství, udeřil poradce čtyř premiéru
ROZHOVOR Právě přes Ukrajinu se do Evropy hrnou i radikálové z Kavkazu, což je velký bezpečnostní problém. Merkelová si myslí, že budou makat v podřadných zaměstnáních, ale oni si myslí, že sem přicházejí jako hosté. Tak varuje poradce několika československých komunistických premiérů a významný politický analytik Jaromír Sedlák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vysoká škola chemicko-technologická zastupuje Českou republiku v boji proti podvodům s potravinami
Jeden z největších světových projektů zabývající se bezpečností a kvalitou potravin právě odstartoval. Prestižní evropský program Horizon 2020 a čínské Ministerstvo pro vědu a technologie společně investují 10 milionů euro (cca. 265 milionů korun) do partnerského projektu Evropské Unie a Číny, jehož cílem je zlepšit bezpečnost a kvalitu potravin a vyřešit problém podvodů s potravinami. Českou republiku bude zastupovat Vysoká škola chemicko-technologická v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Paradox veřejných zakázek. Samy úřady se bojí novinky, kterou chtějí spustit už od července
Státní správa nemá velké změny ráda. Tím spíš, pokud jde o oblast, v němž se ročně protočí zhruba půl bilionu korun a který je v centru zájmů politiků, veřejnosti a často i policejních vyšetřovatelů – veřejné zakázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Stop inkluzi! Senátor Valenta ve svém kraji rozjíždí prestižní školu. A toto vše má v plánu
REPORTÁŽ „Proč děláte školy privátní? Jiná cesta není.“ Senátor Ivo Valenta před novináři vysvětlil, z jakého důvodu se rozhodl spolupracovat s uherskohradišťskou školou a spustí od září Academic School. „Politicky jsme se snažili některé regulační hrůzy, které se valí na české školství, zastavit. Nedařilo se nám,“ podotkl. V českém školství mu vadí nejen inkluze, ale také skutečnost, že chybějí zahraniční lektoři. Ve Zlíně a Uherském Hradišti otevřou první třídy Academic School s česko-anglickým vzděláváním už v září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Syruček, Bašta a Zemanův muž besedovali: Merkelová to popisovala Sobotkovi v telefonátu, že když těch 40 tisíc Syřanů vyšlo a v čele nesli její fotku...
REPORTÁŽ Když Francie zabrečí, Německo splatí její dluhy. Nevyzpytatelný Macron a jeho prezidentská a parlamentní smršť pro nás nevěstí nic dobrého. Lepší Putin než Porošenko. Evropská armáda pod německým velením a naši vojáci, vyloďující se pod německými výsostnými znaky? Merkelové „zachutnalo“ hrát v Evropě prim. Beseda, kterou uspořádala Nadace Železná opona za účasti ředitele zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolfa Jindráka a bývalého dlouholetého zpravodaje Mladé fronty Dnes v Rusku a ve Francii Milana Syručka, přinesla neotřelé názory a velké otazníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Bída, hlad, lidé bez práce? Ne. Digitalizace a robotizace žádnou nezaměstnanost nezpůsobí
Digitalizace a robotizace průmyslu způsobí zánik až 53 procent pracovních míst! Tento dramaticky znějící futurologický výrok pronesl šéf sboru poradců předsedy vlády Vladimír Špidla na konferenci Směrem k práci 4.0.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hořánek (ANO): Fenomén Smart City je v poslední době velmi na vzestupu a my nesmíme zůstávat pozadu
Městská část Praha 6 se v únoru letošního roku aktivně přihlásila do konceptu Smart City, tzv. Chytrého města, jehož cílem je využití digitální, informační a komunikační technologie pro zvýšení kvality života ve městech. V rámci tohoto konceptu dostala Praha 6 v polovině června, prostřednictvím firmy Operátor ICT, dvě chytré lavičky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Aliance pro energetickou soběstačnost: Snaha inovovat a snižovat emise se daří pouze třem odvětvím
Technologie, které v roce 2016 zaznamenaly největší pokrok, jsou moderní obnovitelné zdroje (solární a větrné elektrárny na pevnině energie), elektromobilita a moderní bateriové systémy. Obnovitelné zdroje společně s energetickou účinností se podle aktuální studie Mezinárodní energetické agentury (IEA) budou podílet na více než ? snížení emisí CO2 do roku 2060. Nová studie od Bloomberg New Energy Finance zase doplňuje, že 72 % nových instalací v elektro-energetice do roku 2040 budou právě větrné a solární zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vyostřený případ z Německa: Rodiče odmítli pustit syna se školou na exkurzi mešity. Ta přitom prý byla sledována, protože...
Studenti gymnázia v německém Rendsburgu měli vyrazit na povinnou návštěvu mešity. Rodiče jednoho ze studentů se postavili proti takové návštěvě. Student tam nešel a dostal pokutu za záškoláctví. Tuhle pokutu ale rodiče odmítli zaplatit a teď kvůli tomu jdou před soud. Informuje o tom server Schleswig-Holsteinische Landeszeitung.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Dotační chiméra opět v akci?
Můj vztah k nejrůznějším dotacím v energetice je známý – křiví trh a charaktery. Mé funkční období ve vedení ERÚ se ale krátí. Co přijde po mém odchodu? Zase ty dotace…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Představitelé Ministerstva vnitra se setkali s předsedkyní Kongresu místních a regionálních samospráv
Dne 15. června 2017 proběhlo pod vedením náměstka ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, práva, archivnictví a správních agend a pověřeného řízením sekce veřejné správy Petra Mlsny setkání představitelů Ministerstva vnitra s Gudrun Mosler-Törnströmovou, předsedkyní Kongresu místních a regionálních samospráv Rady Evropy (CLRAE), a Andreasem Kieferem, generálním tajemníkem CLRAE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ODS: Slib na zvýšení odměn pro zdravotní sestry vázne, řešit to musí kraje
Slib zvýšení mezd pro zdravotní sestry u lůžek ve směnném provozu o 2 tisíce korun přehodilo ministerstvo na kraje. Bohužel s tím předává i celou řadu nejasností. Děje se tak navíc pozdě. Ne minutu před dvanáctou, ale dvě hodiny po dvanácté. Administraci dotace, která má všem zdravotnickým zařízením pokrýt náklady na splnění slibu, mají zajistit krajské úřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj navštívil zakladatel Czech-American TV
Při příležitosti desetiletého výročí od odvysílání prvního pořadu o Hradci Králové na Czech-American TV zavítal do Královéhradeckého kraje její ředitel a zakladatel John Honner. Během několikadenní návštěvy, při níž sbíral inspiraci na cestách po regionu, navštívil Honner i sídlo krajského úřadu, kde ho přivítal radní Pavel Hečko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nadační fond proti korupci: Jaká je role administrátorů veřejných zakázek aneb Posviťme na Compet Consult
Nadační fond proti korupci se v rámci svých aktivit v oblasti veřejných zakázek zaměřil na činnost administrátorů těchto veřejných zakázek. Administrátor je podnikatel, na kterého zadavatel přenese své zákonné povinnosti a zodpovědnosti při zadávání veřejné zakázky. Je to jakýsi externí konzultant, který sepíše zadávací podmínky a zorganizuje všechny kroky až do uzavření smlouvy. Problém nastává, když administrátor nejedná čestně nebo když je jemu zadaným úkolem zabezpečit, aby soutěž vyhrál konkrétní dodavatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík: Církev se má vyjadřovat k politice. Modlit se, to není nic nového
Kněz Tomáš Halík se v pořadu Českého rozhlasu rozhovořil o tom, že církev se má vyjadřovat i k politice, neboť jen se modlit mu přijde slabé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Snahy o stírání hranic mezi mocí výkonnou a soudní jsou nebezpečné
Předseda vlády Bohuslav Sobotka vystoupil v úterý 20. června 2017 na konferenci Nejvyššího soudu ČR v Brně na téma Závaznost soudních rozhodnutí, která se koná v rámci českého předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj zajistí lepší životní podmínky lidí bydlících u frekventovaných silnic
Lepší kvalita života lidí, kteří bydlí u frekventovaných komunikací II. a III. tříd. To je hlavním cílem protihlukových opatření chystaných krajem v letech 2017 až 2021 podél silnic v jeho majetku. Konkrétně se jedná o výměnu oken za celkem 53 milionů korun. Potvrdil to krajský radní pro dopravu Jiří Švec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Odboráři: Ve vimperském závodu jsme prosadili citelný nárůst mezd
Sedm stovek zaměstnanců vimperského závodu společnosti Rohde & Scharz se od července dočká citelného zvýšení mezd. Vyjednavačům Odborového svazu KOVO se po tříkolovém jednání podařilo uzavřít s vedením podniku dohodu, která garantuje zvýšení tarifních mezd v průměru o devět procent při současném zachování všech již existujících benefitů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Víte co? Pošleme do východní Evropy celé vesnice ze Sýrie, navrhla zelená z Německa. A je zde něco, kvůli čemu bychom to měli brát vážně
Německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová přišla se šokujícím návrhem. Do východní části Evropské unie by chtěla přesídlit celé syrské vesnice. Píší o tom Novinky.cz. Strana Zelených navíc v neděli na svém sněmu připustila, že by byla ochotna jít do vlády s kancléřkou Angelou Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Šichtařová: Příšerná drahota, za kterou mohou tihle lidé. A šokující návrh kandidáta Horáčka to zhorší
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslela nad dramatickými vzestupy cen nemovitostí. A rozvyprávěla se o tom, jak nám podle ní aktivisté ukradli Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Zaorálkovy plané sliby
Sociální demokraté si nyní vzpomněli, že by měli mít nějaký program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa zjistila závažné porušení mimořádných opatření pro uvádění drůbežího z Brazílie na trh
Státní veterinární správa (SVS) zjistila první závažné porušení mimořádných veterinárních opatření pro uvádění drůbežího masa z Brazílie na český trh. Provozovatel potravinářského podniku skladující živočišné produkty v pronajatém skladu v Praze – Sedleci uvedl do oběhu více než 1,5 tuny zmrazeného soleného drůbežího masa, aniž by počkal na výsledky laboratorního vyšetření, jak mu nařízení ukládá. Z výsledků vyšetření přitom následně vyplynulo, že maso obsahovalo nebezpečné bakterie salmonely. Ve správním řízení za porušení bezpečnosti potravin hrozí firmě pokuta až 50 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Česká správa sociálního zabezpečení vyhodnotila první čtvrtletí v číslech
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) zveřejnila vybrané statistické údaje za období leden až březen 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Politika ČSSD je politikou falešných slibů a špatného hospodaření!
Nově představený volební program oranžové květiny ČSSD je silně levicový, na socialistickém základě a přehnaně populistický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude jednat se spolkovým kancléřem Rakouska a premiérem Slovenska
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se setká ve čtvrtek 22. června 2017 v Brně ke společnému jednání se spolkovým kancléřem Rakouské republiky Christianem Kernem a předsedou vlády Slovenské republiky Robertem Ficem, tedy v takzvaném Slavkovském formátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Pokud dojde ke schválení novely, ušetří zdravotnická zařízení nemalé finance
Poslanec Vít Kaňkovský vystoupil v pondělí 12.6.2017 na konferenci "Výzvy pro kvalitu ve zdravotnictví 2017" v hotelu Pyramida v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Přijde z Afriky milion migrantů? Německý ministr varuje
Německý ministr spolupráce a rozvoje Gerd Müller dnes varoval před další vlnou migrantů z Afriky. Podle jeho vyjádření budou příčinou ekonomické důvody a měna klimatu. Z Afriky do Evropy se prý může vydat až 100 milionů lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Když bílí budou útočit na muslimy, zradikalizují se i ti umírnění muslimové. A bude zle, varuje arabista
V Evropě začíná přituhovat. Po vlně teroristických útoků ve Francii včetně Paříže, které spáchali radikální muslimové, došlo v Londýně k útoku, kdy Brit bílé pleti ve svých šestačtyřiceti letech vjel autem do davu muslimů vycházejících z mešity. Odborníci varují, že podobných útoků bude přibývat a v Evropě to bude vřít. Hrozí, totiž že se zradikalizují i dosud mírní muslimové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
O prostředky pro navýšení mezd sester bude Krajská zdravotní žádat prostřednictvím Ústeckého kraje
Miniinvazivní chirurgie, traumatologie, varia, sesterská sekce a videosekce byly odbornými tématy konference IV. Děčínské chirurgické dny. Dvoudenní setkání, které uspořádalo Chirurgické oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Děčín, o. z., v prostorách Zámku Děčín, se uskutečnilo 5. a 6. června 2016. Záštitu nad akcí, jejímž odborným garantem byl primář děčínského chirurgického oddělení MUDr. Jan Rejholec, převzali hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, primátorka města Děčín Mgr. Marie Blažková a předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ani klackem bych na něj nesáhnul, jeden z nejhorších lidí, co jsem poznal! Podrazí vás, obere o peníze! Aleš Hušák naprosto bez obalu o členovi hnutí ANO
ROZHOVOR Poté, co ParlamentníListy.cz získaly řadu indicií o možných aktivitách zastupitele ANO Antonína Lébla, se některé z nich rozhodly konfrontovat. Jedním z těch, o kom se v našich záznamech hovoří, je také bývalý šéf SAZKY a někdejší mocná persona sportu v České republice Aleš Hušák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Šmejdi z ČT, nakopat je do..., padlo včera. Kvůli rozhovoru s Putinem, ale také kvůli ,,vousatému" zábavnému programu
Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek se obul do veřejnoprávní České televize. A to poměrně ostře. Podle něj je to již jen pouhým dokonalým zoufalstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 23 - Kdeže stabilní časy jsou
PŘÍBĚHY S OTEVŘENÝM KONCEM V tomto týdnu uplyne přesně 19 let od chvíle, která odstartovala čtyřletou epizodu, kdy se v naší zemi naposledy doopravdy vládlo. A to navzdory tomu, že právě v půli té doby vydal tehdejší předseda opoziční ODS Václav Klaus brožuru s názvem V zemi, kde se už dva roky nevládne. Jsem přesvědčen, že kdyby tehdy měl k dispozici křišťálovou kouli a viděl skrze ni do budoucnosti, asi by svůj tehdejší skepticismus poněkud zmírnil. Protože míra nevládnutí, jakou předváděly pozdější vlády, byla s tou tehdejší naprosto nesrovnatelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenuje soudce obecných soudů
Z programu hlavy státu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Lidé, kteří se obětavě starají o duševně nemocné blízké, si pomoc zaslouží
Ministerstvo práce a sociálních věcí podpoří duševně nemocné a domácí hospice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Kandidatura lesbické Brnabičové vyvolá v Srbsku nové volby?
Minulý týden nominoval srbský prezident Aleksandar Vučić na post předsedkyně vlády Anu Brnabičovou (41). Hrozí ovšem, že v parlamentu nemusí prezidentova nominantka získat potřebný počet hlasů a vládnoucí konzervatisté avizují, že by to vyvolalo předčasné volby. Příčinou odmítání Brnabičové je její deklarovaná lesbická orientace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To si říká filozof, ten Halík? Zrůdnost. Urážející. Zděšení nad výroky kněze-profesora, kterého prý trápí a terorizuje český národ?
ROZHOVOR Textař a publicista Pavel Chrastina odmítá tvrzení profesora Tomáše Halíka, že je naší povinností prokázat solidaritu při přijímání migrantů. Autor glos na serveru Neviditelný pes je přesvědčen, že bychom byli později nevyhnutelně přinuceni přijímat ten nejhorší lidský odpad s kriminální minulostí, s nímž si už dnes v západní Evropě nevědí rady. Bývalý člen skupiny Olympic, který strávil 80. léta v emigraci v Austrálii a v 90. letech žil před návratem do vlasti i ve Spojených státech, upozorňuje, že my jsme si přece ten zrůdný plán na výměnu obyvatelstva Evropy nevymysleli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond získal sto procent akcií Výstaviště České Budějovice
Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond se dne 13. 6. 2017 stal 100% vlastníkem společnosti Výstaviště České Budějovice, a.s. (VČB). Tento krok byl učiněn v souladu se schválenou Strategií rozvoje PGRLF, a.s. pro roky 2016 – 2020. Tím se pomůže k dalšímu rozvoji společnosti a areálu VČB tak, aby se z něj stalo především moderní místo pro pořádání výstav a zajímavých akcí. V neposlední řadě dojde k zpřístupnění areálu veřejnosti a občanům Českých Budějovic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Draštík: Mladí lidé se zajímají o lesnictví. Popularita soutěže každoročně narůstá
Ve dnech 14. a 15. června se v národním kole soutěže Mladí lidé v evropských lesích (YPEF) utkalo 12 nejlepších tříčlenných družstev z celé republiky, aby se rozhodlo o vítězi, který bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodním finále v maďarské Šoproni. Cílem této soutěže, která je určena mládeži od 13 do 19 let, je zlepšit povědomí o významu lesů a lesnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Poslední bitva ještě nevzplála
Asi málokdo z nás si dokáže představit, kolik peněz je 10 miliard euro. Snad možná Petr Kellner nebo Andrej Babiš, či jiný z českých miliardářů. V hrubém přepočtu je to asi 270 miliard korun, tedy necelá jedna čtvrtina státního rozpočtu naší republiky. Prostě balík!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Odpůrci Zemana, radujte se. Prezident bude dva týdny na chalupě na Vysočině
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček předstoupil před novináře na své pravidelné tiskové konferenci, kdy zhodnotil především uplynulé dny prezidenta Miloše Zemana a také, co hlava státu chystá v následujících dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Podnikatel Kočka pozastavil členství v ČSSD
Jan Kočka podle dvou zdrojů z Lidového domu, s nimiž měly možnost ParlamentníListy.cz hovořit, pozastavil své členství v sociální demokracii. Stalo se tak poté, co byl policií obviněn. Stíhání se týká případu vytváření údajných fiktivních obchodů za neexistující reklamní služby, na který se zaměřil tým Daňové Kobry. Informaci o stíhání přinesla jako první Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: V budoucnu by mohl být problém sehnat řemeslníka byť jen na vyčištění odpadu
České ručičky ocení nejlepší učně z ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Drahomír Jurajda: O pamětnících různých generací
Hlavní dělicí rovina nevede v dnešní době mezi generacemi, nýbrž mezi skupinami lidí se zásadním rozdílným přístupem k současnému světu a možnosti zachování trvale udržitelného rozvoje světa a spravedlivější společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Stalo se na sjezdu ČSSD... A ještě víc v minulosti. Připomenutí pro Sobotku, které mnohé vysvětluje
Analytička Irena Ryšánková se ve svém příspěvku na facebookovém profilu vyjádřila k situaci v ČSSD. A nit suchou nenechala především na současném premiérovi a bývalém předsedovi Bohuslavu Sobotkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Sliby se slibují, blázni se radují
Úterní glosy Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Jedná se o obrovskou přírodní tragédii
Kondolence předsedy vlády Bohuslava Sobotky předsedovi vlády Portugalské republiky Antóniovi Costovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Další schůze Poslanecké sněmovny se uskuteční už příští týden
59. schůze Poslanecké sněmovny bude zahájena v úterý 27. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Koruně se častá slova o brzkém růstu sazeb opravdu líbí
Bankovní radu ČNB čeká příští týden letos už vlastně páté měnově-politické jednání, a tak pomalu začíná i týden povinného mlčení centrálních bankéřů. V mezičase jsme se dozvěděli, že se ekonomice daří o něco lépe, než ČNB předpokládala, nicméně ne díky utrácivým spotřebitelům, ale především díky excelentnímu výkonu exportérů. Inflace sice zaostává za prognózou, nicméně růst mezd, od kterého si centrální banka stále hodně slibuje, nabral na síle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Euroregion oslavil čtvrt století. Rozdaly se ceny za přeshraniční spolupráci
Oslava jubilea Euroregionu Krušnohoří proběhla nejprve ve zcela zaplněném sále kulturního domu ve Vejprtech a pokračovala na společném náměstí Vejprt a Bärensteinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nabídka USA pro Česko: Vrtulníky, které má zatím jen Pákistán
Americká vláda předloží konečnou nabídku na dodávku 12 vrtulníků pro českou armádu na konci léta. Součástí nabídky bude kromě helikoptér i jejich údržba a výcvik pilotů. V Praze to dnes na tiskové konferenci řekli náměstek ministra námořnictva USA Frank Morley a Rich Harris ze společnosti Bell, která vrtulníky vyrábí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ODS podle Zelených tají své plány na stavbu parkovacího domu pod Nuselskými schody
Na posledním Zastupitelstvu Prahy 2 se podle Zelených prokázalo, že ODS tají obyvatelům Prahy 2 informace týkající se výstavby parkovacího domu pod Nuselskými schody. Granty přiděluje jen těm vyvoleným a předpolí Nuselského mostu je ochotná nechat zastavět tak, jak si přeje soukromý investor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Nástup Čtvrté průmyslové revoluce berme jako výzvu, nikoliv jako hrozbu
Změny v oblasti trhu práce spojené se čtvrtou průmyslovou revolucí s sebou přináší určité hrozby, ale též řadu pozitiv a výzev, na které je třeba rychle reagovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Není možné, aby zákazník v obchodě zkoumal jednotlivě každé vejce
Ministr Jurečka jednal s eurokomisařem Hoganem a ve výboru pro zemědělství Evropského parlamentu hovořil o nekalých obchodních praktikách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: Magistrát neřeší problémy, namísto toho podporuje dinosaury
V programu schůze rady Hlavního města Prahy jsou některé body, proti kterým Piráti ostře protestují. Jedná se o zakázky a řešení, která jsou nevýhodná, zastaralá nebo občanům nic nepřinesou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Festival Trnkobraní letos slaví 50 let a oznamuje kompletní line-up, narozeniny oslaví společně s kapelou Elán
Kompletní hudební program letošního jubilejního 50. ročníku oznamuje hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní, který se koná v pátek a sobotu 18. a 19. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Merkelová nás všude dává za příklad, pochlubil se Zaorálek. A lidé si prý musí uvědomit, jak moc je to zásluha ČSSD
Postaví Lubomír Zaorálek ČSSD znovu na nohy? On sám věří, že ano. Česko na tom je totiž docela dobře, sociální demokracie na tom má velký podíl a teď je potřeba, aby to poznala i většina českých voličů. Jsme na tom prý dokonce až tak dobře, že se nám dostalo pochvaly od německé kancléřky Angely Merkelové. Tuto pochvalu si vyslechl premiér Bohuslav Sobotka, který prý rád mluví s lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Drozdík (Republika): Nejhorší scénář pro orlovskou zušku? Zbourat
Vyplývá to alespoň z posledních jednání a také z informací, které mám k dispozici. Představitelé Města Orlová, s nimi všichni rodiče, příznivci hudby a uměleckého vzdělávání byli dlouhou dobu v očekávání, jakým směrem se ZUŠ posune.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Ministr Zaorálek promluvil v leninském duchu
Není obvyklé, aby se ministr zahraničí demokratického státu vyslovoval v podobném duchu, jako to činil „vůdce proletariátu“ ze začátku minulého století, sovětský bolševik a soudruh Vladimír Iljič Lenin. V názoru na kolonialismus si oba pánové notují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Na Žofínském fóru se bude diskutovat o bezpečnosti a armádě
Na Slovanském ostrově v Praze na Žofínském fóru se dnes bude diskutovat o bezpečnosti či o posilování armády. Akce se zúčastní ministr obrany Martin Stropnický (ANO), náčelník generálního štábu Josef Bečvář nebo prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zelení Praha 2: ODS stále nechápe, že radnice není soukromá firma
Poslední předprázdninové jednání Zastupitelstva Prahy 2 ukázalo, že ODS zatajuje informace obyvatelům Prahy 2 v souvislosti s výstavbou parkovacího domu pod Nuselskými schody, granty přiděluje jen vyvoleným a předpolí Nuselského mostu je ochotná nechat zastavět tak, jak si přeje soukromý investor, a zcela rezignovala na to, že by mohla o podobě předpolí aktivně rozhodovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman se sejde s náměstkem Štechem, který má nahradit Valachovou
Prezident Miloš Zeman se dnes sejde s náměstkem ministryně školství Stanislavem Štechem, který by měl ve středu nahradit v čele úřadu Kateřinu Valachovou (ČSSD). Zeman v pondělí přijal její demisi, kterou podala v květnu v souvislosti s kauzou kolem sportovních dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Znám prezidenta Asada osobně. Obamův Islámský stát je mrtvý. Místo něj přijde toto a o tohle hrají Trump s Putinem... Znalec Blízkého východu vysvětluje pozadí války v Iráku a Sýrii
ROZHOVOR Petr Markvart, který se dlouhodobě profesně pohybuje v oblasti Blízkého východu (hlavně v Iráku a Sýrii) a v Africe, vysvětluje, co bylo za diplomatickou krizí okolo Kataru a co bude dále s Islámským státem. „Takzvaný Islámský stát je mrtvý projekt. Je to projekt bývalé Obamovy administrativy a jejích regionálních spojenců. Prezident Trump se k němu nemůže hlásit, protože ho použil jako jeden z hlavních volebních sloganů proti Hillary Clintonové,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Poselství EU Dálnému východu
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist