Oficiální zpravodajská média

Petr Vavruška: Národní telekomunikační síť ČR – nezbytná podmínka státní svrchovanosti
Současné diskuse o kybernetické bezpečnosti ČR se týkají výhradně internetové komunikace a připomínají dům, v němž investujete do drahého zabezpečovacího systému a klíč umožňující instalaci čehokoliv ve vašem bytě necháváte pod rohožkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Svobodní: Dopis feministkám podepsaly téměř tři stovky žen
Dopis feministkám už podepsalo bezmála 300 žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Držkopád ČSSD pokračuje. Kraluje Babiš. Kalousek v ohrožení, KDU úplně v... A Okamura?
Sněmovní volby by v červnu podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vyhrálo hnutí ANO 2011 se ziskem 34 procent hlasů. Na druhé místo se v porovnání s květnovým průzkumem vytáhla KSČM se 14,5 procenty. ČSSD s 12 procenty spadla na třetí místo, podobně jako ODS, která by s 11 procenty skončila čtvrtá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
EVROPA: EU jako supermarket? Pro ČR ani náhodou
zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz, přidáno 26.6.2017 v 13:01, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: O Trumpovi u televize a „chemickém masakru“ v Sýrii, který nebyl
Legendární americký investigativní reportér Seymour Hersh vyvrací Trumpovu „oficiální“ verzi událostí spojených s „chemickým masakrem“ v Chán Šajchúnu z letošního 4. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Slepice v první třídě a točené pivo na palubě – osmdesát let ruzyňského letiště v novém dokumentu
Snad každý ví, že na pražské Ruzyni stojí Mezinárodní letiště Václava Havla. Málokdo už ale ví, že v počátcích se o letišti mluvilo jako o vzdušném přístavu, že se na palubě letadel točilo pivo – a to přímo ze sudu, – a že drůbež cestovala první třídou. Dokument Příběh letiště Praha, který uvede ČT2 v pondělí 26. června ve 20.55 hod., se ohlíží za osmdesáti lety existence největší letecké křižovatky u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Končí kulaté stoly k revizi Ústavy
O případných ústavních úpravách v oblasti soudní moci koncem týdne jednal již čtvrtý, a poslední, kulatý stůl k revizi Ústavy ČR. Konal se pod záštitou ministra pro legislativu a lidská práva Jana Chvojky. Odborné diskuze se účastnilo na dvacet předních právních expertů z České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To je hrozné, to ani nedávejte na internet! Romeu vyděsilo toto VIDEO, kde se schvaluje vražda Roma
Marian Dancso se na serveru Romea.cz pozastavil nad videem, které na kanálu YouTube sdílel Filip Grznár. Výstřední boxer a fitness trenér, jenž se rád chlubí tím, že v minulosti užíval tvrdé drogy. V nedávné minulosti na videu veřejně vyhrožoval šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Stehlíková (LES): Komunistické čistky jsou zpátky
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zlověstné zprávy o chystaném tunelu. Takhle to nechodí ani v rovníkové Africe. Okradou nás a vydrancují naše miliardové bohatství jako OKD a my zase utřeme nos. Filip, Okamura a Veleba promlouvají
ANKETA Začíná se vést debata o těžbě lithia v Krušných horách. ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, zda by měl podle nich lithium těžit stát, nebo soukromá firma, či jakým způsobem by se mělo zajistit, aby český stát nepřišel o zisk z tohoto svého nerostného bohatství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Srbsko je pro nás klíčový partner na Balkáně
Říká se, že z pohledu zahraniční politiky jsou nedůležitější vztahy s nejbližšími sousedy, pro Českou republiku to určitě jsou země střední Evropy. Nicméně troufám si tvrdit, že to samé v současné době platí čím dál tím více i o trochu vzdálenějším Balkánu. Respektive význam Balkánu pro bezpečnost a prosperitu naší země bude stoupat a jedním z našich klíčových partnerů je Srbsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa z odúmrti v Divišově vynesla přes osm set tisíc korun
V roce 2015 připadla státu zastoupenému Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) jako odúmrť chalupa se zahradou a přístupovou komunikací v centrální části městysu Divišov o celkové výměře pozemků 566 m2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Chci projednat především perspektivy česko-japonské spolupráce v obchodě, výzkumu, energetice
Předseda vlády Bohuslav Sobotka uskuteční od úterý 27. června do pátku 30. června oficiální návštěvu Japonska. Během oficiální návštěvy bude jednat s předsedou vlády Japonska Šinzó Abem, předsedou dolní komory Parlamentu Japonska Tadamorim Oshimou, korunním princem Naruhitem, představiteli významných japonských investorů v ČR a s japonskými studenty. Navštíví Kjóto a také položí věnec k památníku míru v Hirošimě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Když se Babiš očistí, můžeme ho do naší vlády vzít, připustil v rádiu Bělobrádek. Modlí se prý za rozum voličů
Moderátorka Zuzana Bubílková přivítala v pondělní Kauze dne na Rádiu Impuls předsedu lidovců Pavla Bělobrádka. Ten prozradil, že se před volbami modlí za rozum voličů a hodlá jim slíbit třeba to, že zruší ta letošní hrozná vedra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Na našich kandidátkách jsou zastoupeny různé profese a všechny věkové kategorie
Do voleb jdeme se Silným programem pro silné Česko a důvěryhodnými osobnostmi na kandidátkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pomůžu vám se sběrem podpisů, nabídl Michal Horáček dalším Zemanovým soupeřům. Drahoš odmítl a ještě mu vzkázal něco ošklivého
Prezidentský kandidát Michal Horáček učinil vstřícnou nabídku ve jménu demokracie. Hodlá své petiční stánky propůjčit dalším prezidentským kandidátům – Jiřímu Drahošovi a Marku Hilšerovi. Miloš Zeman má ovšem smůlu. Marek Hilšer Horáčkovi poděkoval, zato Jiří Drahoš...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení blížících se prázdnin a České národní banky
Poslední týden před prázdninami se sejde ČNB. Pozornost bude upřená hlavně na debaty ohledně prvního růstu úrokových sazeb. Podle našeho názoru centrální banka zatím nebude nikam spěchat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lžete a jste negramotní. Sotva ministr školství usedl do křesla, začal nadávat učitelům. Ti teď žádají, aby zase rychle odstoupil
Stanislavu Štechovi se jen pár dní po nástupu do čela ministerstva školství podařilo popudit proti sobě pravděpodobně značné množství pedagogů. V příspěvku na Facebooku totiž Štech učitele, kterým se nelíbí stávající podoba kariérního řádu pro pedagogy a podepsali proti němu petici pod záštitou iniciativy Pedagogická komora, nazval „textově negramotnými“. Předseda iniciativy, které se podařilo proti kariérnímu řádu k dnešku shromáždit více než 20 tisíc podpisů, nyní volá po tom, aby Štech odstoupil. Nepřímo prý totiž napadl petiční právo, které je občanům České republiky garantováno Ústavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Odkaz obyvatel Ležáků je stále živý. Hejtman obdržel pamětní medaili
V sobotu 24. června uplynulo 75 let vypálení obec Ležáky na Chrudimsku. Tento krutý čin byl odvetou nacistického gestapa za atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Pietního aktu se na místě tragédie zúčastnili zástupci české vlády v čele s místopředsedou Pavlem Bělobrádkem a ministrem pro lidská práva Janem Chvojkou, zástupci Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu České republiky, ale také představitelé Pardubického kraje, konkrétně hejtman Martin Netolický a radní Václav Kroutil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Další kapitální nesmysl vlády – státní podnik pro leteckou záchranku
Ministerstvo zdravotnictví posílá do meziresortního řízení materiál, který navrhuje řešit leteckou záchrannou službu na území ČR po roce 2020 vytvořením státního podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj uspěl v mezinárodním projektu LIFE. Na ochranu životního prostředí získá přes pět milionů eur
Podpora spolupráce mezi jihočeskými podnikateli a výzkumnými organizacemi z celé České republiky. To je hlavním cílem programu, který letos prostřednictvím tzv. voucherů vyhlašuje Jihočeský vědeckotechnický park. Kraj se rozhodl tuto aktivitu podpořit částkou dva miliony korun. Řekl to první náměstek hejtmanky Josef Knot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zaremba (DSSS): Je nutné udělat ve sportu pořádek
Ke skandálu na českém fotbalovém svazu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Slováci možná povolí Židům pohřeb do čtyřiadvaceti hodin
Slovenská strana Svoboda a Solidarita navrhla úpravu novely zákona o pohřebnictví a chce, aby lhůta mezi smrtí a pohřbem byla zkrácena z dosavadních 48 hodin na jeden den. Návrh je vstřícný ke slovenské Židovské náboženské obci. Židovské náboženství totiž vyžaduje pochování ve lhůtě kratší, než je dnes stanoveno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Chemický masakr v Sýrii: Nové a výbušné informace
Analytička Tereza Spencerová se na serveru Literarky.cz zaměřila na slova amerického investigativního reportéa Seymoura Hershe, jenž vyvrací verzi amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně událostí spojených s „chemickým masakrem“ v Chán Šajchúnu letos 4. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Superoptimismus německých firem
Ještě před měsícem tolik sledovaný ukazatel Ifo překvapil růstem na šestiletá maxima, a tak se od červových dat už další zlepšování nálady mezi německými firmami ani neočekávalo. Přesto jsou červnová čísla ještě lepší, i když si na druhou stranu nelze nevšimnout, že za posledním zlepšením stojí hlavně optimističtí obchodníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka se zúčastní pietního shromáždění k uctění památky obětí komunismu
Ministr Jan Chvojka zastoupí Vládu ČR na pietním shromáždění k uctění památky obětí komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Humlova poslední rána: Vyklopil úplně všechno o Sobotkovi, Babišovi i Zemanovi. Po volbách totiž končí
ROZHOVOR „Včera prohlašujeme, že Andrej Babiš nemůže být ministr financí, a teď by mohl být na podzim premiérem a mohli bychom ho respektovat,“ vyjadřuje se ironicky poslanec za ČSSD Stanislav Huml. Prý z toho málem dostal osypky a jedná se o takový kolotoč, že netuší, proč by lidé měli volit ČSSD. To už rovnou mohou volit ANO, tvrdí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Posteskl si také, že dlouhou dobu musel poslouchat argumenty pravice o Babišově střetu zájmů; a přitom věděl, že mají pravdu. Voliči se podle něj však stejně nechají nakrmit koblihami. Huml již nebude na kandidátce socdem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zemřel bývalý ministr školství Eduard Zeman
Zemřel bývalý ministr škoství, z vlády prezidenta Miloše Zemana, a první školský ombudsman Eduard Zeman. Bylo mu 69 let. ČTK to potvrdil předseda Strany práv občanů Jan Veleba. Členem strany Eduard Zeman byl v minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Chceme právo a spravedlnost. Chceme stát sloužící občanům
Hnutí SPD prosazuje reformy a změny státní správy. Chceme funkční, úsporný a demokratický stát, kde se občané dovolají svých práv a který od občanů žádá přiměřené povinnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
25. týden na Českomoravské komoditní burze Kladno: Roční kontrakty elektřiny zlevnily
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 25. týdnu uzavřeno 183 kontraktů na dodávku 124 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 61,5 milionu korun. Cena ročních kontraktů elektřiny klesla, zemní plyn v maloodběru zlevnil, ve velkoodběru zdražil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Všude zely krátery a kvetl ibišek
Když se v neděli 25. června 1950 lidé u nás probouzeli, devadesát tisíc severokorejských vojáků překročilo 38. rovnoběžku a směřovalo na Soul. Tak před šedesáti sedmi lety začala válka v Koreji. O tom, proč k ní došlo a jak se málem změnila v atomovou, píše Jan Vítek, člen Dozorčí komise neutrálních států, která po válce dohlížela na dodržování podmínek vratkého příměří. Dohled skončil a příměří je den ode dne vratší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Bohuslav Sobotka navštíví Japonsko
Ve dnech 27. až 30. června 2017 vykoná předseda vlády Bohuslav Sobotka oficiální návštěvu Japonska. Cílem této cesty budou především setkání premiéra s předsedou vlády Japonska S. Abem a dalšími japonskými partnery na nejvyšší úrovni. Návštěva se uskutečňuje v roce, kdy si s Japonskem připomínáme 60 let od znovunavázání diplomatických vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Levová (SPD): Vládnoucí strany tak lžou
V uplynulých dnech a týdnech na mě z titulků novin a z obrazovky TV koukalo už tolik politiků, které nepokrytě lhali, že zde musím uvést alespoň nějaká konkrétní fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Eliška Hradílková Bártová: Václav Klaus je velký kritik neziskovek. Sám ale nyní působí ve čtyřech
PAVUČINY BYZNYSU. Není to tak dávno, co Václav Klaus prohlásil, že “neziskové organizace jsou často charitou pro nezaměstnatelné intelektuály”. Ovšem sám krátce před svým odchodem z prezidentského postu jednu takovou neziskovku se svými syny založil. K čemu vlastně slouží Institut Václava Klause?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Josef Liška: Lidice a Ležáky, jejich oběti, jsou neomluvitelným zločinem nacistů a stálým varováním…
Lidice byly do 10. června 1942 neznámá obec na Kladensku. Také malá osada Ležáky, tvořená osmi domky chudých kameníků, seskupenými kolem mlýna na říčce Ležák byla do 24. června 1942 známá jen málo lidem z blízkého okolí na Chrudimsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): To nejsou předvolební tlachy, jsem totiž podnikatel
Komentář Andreje Babiše z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Poslední ať zhasne. ČSSD odstoupili z jihočeské kandidátky další čtyři lidé
Kandidátku jihočeské ČSSD pro říjnové parlamentní volby opouštějí další čtyři lidé. Poté, co vedení strany vyškrtlo z listiny bývalého hejtmana Jiřího Zimolu, odstoupilo na jihu Čech už devět kandidátů. Dnes oznámili rezignaci na místo na kandidátce manželé Svobodovi, Pavel Ounický a Iva Ambrusová, většinou kandidáti z nižších míst listiny, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD odmítla Jiřího Paroubka. Ten si počkal na nejbližší průzkum a úder vrátil
Expremiér Jiří Paroubek se chtěl vrátit do ČSSD s tím, že chce straně pomoct. Vedení sociální demokracie však Jiřímu Paroubkovi dalo košem. Jenže pak se objevil další předvolební průzkum a Paroubek se hned ozval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Štech: Vyjadřuji upřímnou soustrast, Eduard Zeman působil ve školství po celý život
Kondolence ministra Štecha k úmrtí Eduarda Zemana:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Kdo jiný než…
Už kolikátý průzkum volebních preferencí tvrdí, že volby vyhraje ANO, za ním skončí ostatní. Naposled nám tento fakt oznámil CVVM, ale důvod k radosti jsem v tom nenašel. Ona kobliha není zase tolik, aby se člověk z toho zfanfrněl. Ani pan Babiš pro mě neznamená tolik, a vcelku je lhostejné zda on nebo jiný nám bude vládnout jako premiér či třeba prezident. Dostali jsme se k obvyklému názoru v Česku, všichni víme, koho nechceme, ale nikdo neví koho chtít. Aby nám pan Babiš pomohl při rozhodování, napsal knihu „O čem sním, když náhodou spím“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rekonstruovaný Domov Vítkov poskytuje seniorům důstojné zázemí
Kompletní rekonstrukce Domova Vítkov za zhruba 58 milionů korun je u konce. Klienti se přestěhovali z dočasného ubytování do nového komfortního bydlení. Investiční akci s názvem Rekonstrukce objektu Domova Vítkov, která odstartovala v říjnu 2015, podpořil Moravskoslezský kraj zhruba 33 miliony korun, Ministerstvo práce a sociálních věcí přispělo necelých 25 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ODS se Soukromníky představili společný program i kandidátku. Chtějí být lídrem pravice
Vrcholné orgány ODS dnes definitivně schválily program i kandidátky pro podzimní volby do sněmovny. Na tiskové konferenci po jednání výkonné rady a republikového sněmu ODS to řekl předseda strany Petr Fiala. Podle něj jde ODS do voleb s cílem hájit svobodu a demokracii. Fiala se domnívá, že tyto hodnoty jsou v ohrožení, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Okamurův trenér má problém. A server Romea má radost. Podívejte se, o co jde
Kulturista Filip Grznár pronikl do povědomí veřejnosti třeba jako trenér předsedy SPD Tomia Okamury. Jenže nejen tím. O kulturistu se totiž začala zajímat policie, protože Grznár na svých videích vyhrožoval Romům vyvražděním. Informuje o tom server Romea.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Česká pošta otevřela novou pobočku v Praze-Holešovicích
Česká pošta dnes slavnostně otevřela novou pobočku v Rosmarin Business Center v pražských Holešovicích, která nahradila stávající provoz pošty v Holešovické tržnici na Bubenském nábřeží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Pokorný: Přednosti a zápory největšího světového agresora – USA
Občané jsou denně masírováni sdělovacími prostředky, jak jsou ty USA úžasné, demokratické, chránící západní kulturu a jak chudáci nás musí chránit před všemi těmi zlotřilými a agresivními státy v čele s Ruskou federací (RF), Iránem, Čínou, Tureckem a p. Je však třeba se k takovým masážím postavit čelem a ev. se zamyslet nad všemi těmi informacemi – lépe řečeno dezinformacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lži českých médií o Putinových miliardových zlodějích. Štěpán Kotrba uvádí na pravou míru senzace od Pavla Šafra
Rusko se pod Vladimirem Putinem prý stalo rejdištěm miliardářů, kteří prý za minulé éry prezidenta Jelcina v této zemi vůbec neexistovali. Tak to aspoň tvrdí web Forum24.cz Pavla Šafra, mající prý informace přímo z Ruska. „Ruský web Insider se zaměřuje na rozpoznání a odhalování lží, kterými Vladimir Putin klame ruskou veřejnost,“ představuje svůj zdroj. Analytik Štěpán Kotrba se tedy rovněž zaměřil na „rozpoznání a odhalování lží“, tentokrát v článku na Šafrovu webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Anální otvory sudetoněmeckého landsmanšaftu. Martin Koller objevil vizi, která nás z nich vyvede
POLITOLOGOVÉ Analytik Martin Koller se tentokrát začetl do knihy Andreje Babiše, která představila vize hnutí ANO. Kollera kniha zaujala především tím, že podle něj jde o autenticky vlastenecký text, což je absolutní novinka, protože od mainstreamových politiků jsme slovo „vlast“ neslyšeli už od Václava Havla ani jednou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Sobotka dále potápí ČSSD
Na předposlední schůzi poslanecké sněmovny před podzimními volbami mají poslanci projednat dvě stě bodů. Jedním z nich je například také novela ústavního zákona, která by umožnila údajně pružnější vysílání českých vojáků do zahraničních misí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mattoni expres zaveze zájemce z Karlových Varů do Kyselky
Jeden z nejelegantnějších motorových vozů minulých let M 240.0100 bude k vidění od 1. července mezi Karlovými Vary a Kyselkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Žádné popravy. Byly to vraždy
V poslední době se zejména v souvislosti s německým terorem po atentátu na kata Reinharda Heydricha zpravidla objevila slova o popravách Čechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš mluví tvrdě, ale na jednáních s politiky EU je vždycky konstruktivní. Dostal za to pochvalu od Vladimíra Dlouhého
V pondělním Interview ČT24 usedl proti moderátorce Světlaně Witowské prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, který zdůraznil, že ekonomicky je sice Česko připravené na přijetí eura, ale myšlenkově na to připraveni nejsme. Ale pozor, ačkoli je kritický k projektu eura, prý by v žádném případě neotevíral diskusi o odchodu Česka z EU, protože odchod z EU by prý naši zemi ohrozil. V úvodu věnoval pár slov situaci v Británii. V Londýně prý panuje hodně mizerná nálada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD se v Praze řítí vstříc katastrofě. Pětiprocentní hranice je už velmi blízko
V předvolebním návodu sociální demokracie, kterou ParlamentníListy.cz před časem získaly, stojí celkem pozoruhodné sdělení. Lokální socdem bude mít za soupeře prakticky všechny strany, snad jen s výjimkou ODS a Pirátů. Co si o tomto strategickém postoji myslí ostatní politici v Praze? Zeptali jsme se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Thajští diplomaté splnili, co slíbili. Český válečný reportér opustil zemi
Český válečný reportér Radan Šprongl, zadržený za údajný převoz vojenského materiálu, před několika minutami opustil Thajsko. Thajské úřady přistoupili na vysvětlení, že novinář vestu a helmu nepřevážel, byla součástí jeho pracovní výstroje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Z redakční pošty Literárních novin: Krev z ruky jedné paní
Před časem jsem hovořil s moji známou. Její otec skončil v důsledku vážného úrazu na obličejovém oddělení jisté fakultní nemocnice. Když pro něj požádala o brčko, aby se mohl vůbec napít, setkala se s udivenou reakcí zdravotní sestry a krajní neochotou. Nakonec to vyřešil spolu-pacient, který naštěstí pár těch brček měl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky navštíví Kraj Vysočina
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou navštíví ve dnech 28. – 30. června 2017 Kraj Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kálení na hlavu od Macrona. Petr Mach se s tím v rádiu nepáral
Moderátor Jan Moláček přivítal v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu europoslance Petra Macha (Svobodní). Ten se pořádně pustil do EU, přičemž zvláštní pozornost věnoval francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Skupina Barrandov pokořila další rekord
Rovněž v minulém týdnu pokračovaly stanice televizní Skupiny Barrandov v růstu a dosáhly nových vrcholů. Jejich souhrnný podíl na sledovanosti se vyšplhal na hodnotu 9,9 procenta, čímž dosáhl absolutního rekordu. Hlavním tahounem byl především „narozeninový“ díl Nebezpečných vztahů a politickodiskusní pořad TÝDEN s prezidentem, který se stal v uplynulém týdnu nejsledovanějším pořadem podobného typu ze všech českých plnoformátových televizních stanic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petra Štěpánová: Japonští investoři v České republice se zaměřují na větší byznys s vysokou přidanou hodnotou
Premiér ČR Bohuslava Sobotky ve dnech 27.6.-30.6.2017 vykoná spolu s ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem, ministrem kultury Danielem Hermanem a podnikatelským doprovodem oficiální návštěvu Japonska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Od Jana Čulíka: Zeman kdysi sliboval, že bude slušným prezidentem. Teď už je ve vleku sebedestrukce
Když se Miloš Zeman chtěl v roce 2013 stát prezidentem, snažil se vyjadřovat co nejslušněji. Byl si totiž vědom toho, že Češi, Moravané a Slezané mají určité požadavky na svého prezidenta. Jedním z těchto požadavků bývalo i to, že se prezident veřejně nevyjadřuje jako dlaždič. Dnes Miloš Zeman toto pravidlo přehlíží, a ničí tak sám sebe, míní Boris Cvek v textu pro Britské listy Jana Čulíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Jsme schopni uskutečnit šestinásobně víc projektů ekonomické diplomacie
Ve dnech 26. - 30. června 2017 se v Černínském paláci koná pravidelná výroční Konference ekonomických radů MZV ČR, kteří působí na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí, a ředitelů zahraničních kanceláří agentury CzechTrade. Konferenci zahájil ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a jako hlavní host vystoupil předseda vlády Bohuslav Sobotka. K ekonomickým diplomatům promluvili i místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, ministr zemědělství Marian Jurečka a zástupci asociací a úspěšných exportních firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lidé v Újezdu nad Lesy diskutovali o Pražském okruhu a I/12
V pořadí již třetí setkání s veřejností k aktuálnímu vývoji dostavby Pražského okruhu v úseku tzv. 511 a přeložky silnice I/12 se ve čtvrtek uskutečnilo v divadelním sále základní školy v Praze 21 - Újezd nad Lesy. Tyto pro Prahu stěžejní dopravní stavby se nyní nacházejí v procesu posuzování vlivu na životní prostředí, tzv. EIA. Veřejné projednání EIA je očekáváno již v průběhu letošního září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Pod tlakem migrační vlny bude Španělsko
Ve Středozemním moři včera španělská námořní záchranná služba zachránila 224 ilegálních migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bojíte se, novináři! Občané, teď budou lži o Zemanovi v médiích denně. Odpověď Jiřího Ovčáčka Slonkové, Kmentovi, Respektu a dalším
ROZHOVOR Bojovníkům proti Zemanovu znovuzvolení dochází dech a stoupá nervozita, proto začali víc útočit a v médiích otevřeně lhát. ParlamentnímListům.cz to řekl mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Lži teď podle něho budou v médiích na denním pořádku. Mluvčí se vyjádřil i ke třem zcela konkrétním mediálním tvrzením z nedávné doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Martin Šorm: Nejen májový rej
I když máme již astronomické léto, vraťme se ještě k období jara. Jsou různé způsoby jak přivítat jaro, užít první jarní paprsky slunce a nechat se ovlivnit svěžím vánkem, který přináší novou chuť do života. Někdo vítá jaro s gumovými rukavicemi, kterými si chrání pěstěné prstíky při práci na zahrádce, jiný tuží tělo sportem v rašící přírodě, romantik vezme ženu pod rozkvetlou třešni a motorkář vyžene pavouky z výfuku svého naleštěného stroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jak vypočítat RPSN? Nejste-li matematičtí nadšenci, pak on-line kalkulačka to jistí
Roční procentní sazba nákladů je důležitým parametrem půjčky, který je velmi podceňován. Mnozí zájemci o úvěr stále ještě kladou větší důraz na samotnou úrokovou sazbu než na RPSN. Proč je nutné znát výši RPSN a jak se sazba počítá?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Odmítám výroky o vystoupení České republiky z Evropské unie
Vláda v pondělí 26. června schválila rámcovou pozici k Bílé knize o budoucnosti Evropské unie a návrhům, které v té souvislosti zveřejnila na jaře letošního roku Evropská komise. Členové vlády se věnovali i aktuálním evropským tématům v sociální oblasti, mezi něž patří i otázka minimální mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sólo Českého rozhlasu pro Jiřího Drahoše: Já budu jiný prezident. Nebudu lidi urážet, ani nálepkovat
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš v rozhovoru pro server Českého rozhlasu vysvětlil, v čem bude jiným a lepším prezidentem, než je Miloš Zeman. Od současné hlavy státu se prý bude lišit především tím, že nebude urážet lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Nechceme zasahovat do tak významného práva jako je právo být volen
Vláda schválila novelu zákona o volbách do krajských zastupitelstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum Ipsos: Důvěra Čechů v tuzemskou ekonomiku roste
6 z 10 Čechů hodnotí současnou ekonomickou situaci České republiky pozitivně, což je nárůst oproti loňskému roku, kdy si to myslela pouze polovina populace. Kromě toho Češi lépe hodnotí i osobní finanční situaci a mají větší sklon k navyšování výdajů. Ukázal to výzkum agentury IPSOS, realizovaný v květnu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nálada v české ekonomice se nemění
Zatímco podnikatelé jsou lehce optimističtější, větší obavy z nezaměstnanosti a inflace zchladily dobrou náladu spotřebitelů. Ve srovnání s loňským červnem je však nálada v ekonomice i tak lepší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kolem schvalování kandidátů ČSSD v Praze se prý děly velmi podivné věci. Třetinu hlasů vyřadili, prý kvůli složitému systému
Část pražské ČSSD napadla nedávné vnitrostranické hlasování o své kandidátce do podzimních sněmovních voleb a předsednictvu strany si stěžuje na porušení pravidel při tomto hlasování. Uvedl to dnes server iRozhlas.cz, který má stížnost k dispozici. Podle něj napadá zejména složitý systém hlasovacích lístků, kvůli kterému třetina hlasů propadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Bezpečnost je úkolem nás všech
Článek je autorovým zamyšlením nad zajišťováním bezpečnosti v České republice, zda je to úkolem pouze bezpečnostních sborů, primárně Policie ČR nebo zda se má zapojit i občan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zajistil občanům Bartošovic přístup ke zdravotnímu středisku
Novojičínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezplatně převedlo obci Bartošovice pozemek v účetní hodnotě 700 Kč a celkové výměře 100 m2 v katastrálním území Bartošovice. Pozemek zajišťuje občanům a návštěvníkům obce přístup a příjezd k budově místního zdravotního střediska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Veronika Rodriguez: Chcete dostat muže k doktorovi?
Chcete dostat muže k doktorovi? Přesvědčte o tom jeho ženu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Strzondala (TOP 09): Svobodné podnikání je hrozbou pro ČSSD a ANO
Sociálnědemokratický předseda Senátu Milan Štěch se pozdější omluvou snažil oslabit dosah svého pobuřujícího výroku o nutnosti zvýšit odvody pro osoby samostatně výdělečné činné, z nichž mnohé považuje za pseudopodnikatele. Nejprve to podle něj mělo být řešení akutního nedostatku zaměstnanců v průmyslu, kam by druhý nejvyšší ústavní činitel republiky rád vyhnal živnostníky, zatížené likvidačními odvody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Čeho je moc, toho je příliš. Dosud neznámý pohled na historii jedné z Babišových společností, která měla být násilně převzata a zneužita
EXKLUZIVNĚ Obci Jevišovice na Znojemsku, přesněji zemědělské společnosti, která zde hospodaří, se v poslední době dostává díky jejímu bývalému předsedovi Bohumíru Radovi velký díl mediální pozornosti. Zejména kvůli jeho mediálním útokům na „zlého“ Babiše, který prý zneužil své velikosti a síly a „násilně“ převzal společnost AGRO Jevišovice, kterou následně téměř zničil. Jaká je ale realita?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Přečíslování telefonních kontaktů České pošty: Přechází se na nový systém
Česká pošta v rámci zefektivnění své telefonní sítě přechází na nový systém. Součástí modernizace je také změna stávajících telefonních čísel na jednotlivé provozovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Klose: Uprchlý turecký profesor v Česku - Když zkolabuje Turecko a Egypt, zkolabuje Evropa
ROZHOVOR. „Turecko nikdy nebylo podobná země jako Norsko, demokracie tam byla vždycky problémová,“ charakterizoval Gokhan Bacik svou rodnou zemi, ze které ho donutila uprchnout změna režimu. Nyní v exilu v České republice, na Univerzitě Palackého, vyučuje o turecké zahraniční politice a situaci na Středním východě. Tohoto tématu se také týká druhá část rozhovoru pro HlídacíPes.org. V ní Bacik hovoří o občanské válce v Sýrii, stabilitě regionu i o tom, co se stane, pokud by se situace ještě zhoršila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nově jmenovaní členové Rady Energetického regulačního úřadu odmítli schůzku s předsedkyní Vitáskovou
Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková bezodkladně jednala. Jakmile obdržela informaci od svého druhého místopředsedy Ing. Vladimíra Outraty, že byla jmenována Rada ERÚ, požádala budoucího předsedu rady o pracovní schůzku s členy Rady a projednání předání a dalších nutných postupů tak, aby Rada mohla kontinuálně pokračovat v činnosti úřadu od 1. srpna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Neshoda v postojích k migraci multikulturní obohacení Evropské unie nezastaví
Návštěva německého ministra zahraničí Gabriela a jeho jednání s jeho protějškem Zaorálkem opět ukázala, že postoje zakládajících států EU a ostatních států k migraci jsou diametrálně rozdílné a odmítání kvót z naší strany není řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj podpoří spolupráci mezi podnikateli a výzkumnými organizacemi v rámci takzvaných voucherů. Poskytne dva miliony korun
Podpora spolupráce mezi jihočeskými podnikateli a výzkumnými organizacemi z celé České republiky. To je hlavním cílem programu, který letos prostřednictvím tzv. voucherů vyhlašuje Jihočeský vědeckotechnický park. Kraj se rozhodl tuto aktivitu podpořit částkou dva miliony korun. Řekl to první náměstek hejtmanky Josef Knot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Macron je jednoduše drzý
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
A už to vědí všude. Mezinárodní médium sepsalo zprávu o situaci v České republice. Babiš, Sobotka, Zeman, Zaorálek a dokonce i...
Server Politico se obsáhle věnuje politické situaci v České republice. Zejména s ohledem na stále klesající volební preference vládnoucí ČSSD a její rozepře s koaličním partnerem ANO 2011.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Příprava vysokorychlostních tratí musí pokračovat bez ohledu na výsledek voleb
Příprava výstavby vysokorychlostních tratí musí v České republice intenzivně pokračovat i v dalších letech a měla by být jednou z hlavních priorit politiků i po podzimních parlamentních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová o „svini“ i jiných věcech
ROZHOVOR. Jedno selhání za druhým, tak reaguje bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová na chování prezidenta Miloše Zemana. Audience české hlavy státu s manželkou a dcerou u britské královny jí připadala jako „návštěva rodiny Homolkových v Buckinghamském paláci“. „Můžeme mít prezidenta méně aktivního, možná i nudného, ale podle mne to rozhodně nemá být hulvát, opilec a sprosťák, protože to degraduje nejen prezidentský úřad, ale i politickou kulturu,“ řekla předsedkyně sněmovního mandátového a imunitního výboru ke kandidatuře Miloše Zemana v příští prezidentské volbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
O Vilu Hany a Edvarda Benešových byl opět velký zájem
Již podruhé v tomto roce si mohli návštěvníci prohlédnout Vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí a přilehlou zahradu. V rámci víkendových dnů otevřených dveří objekt přivítal 456 návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Proč se v té Sýrii vlastně válčí?
Za každým větším ozbrojeným konfliktem vždy stojí boj o politický vliv a kont­rolu zdroje velkých příjmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Viktor Orbán si to vyřídil s Macronem. Ale pak do Maďarska začal vykřikovat Martin Schulz
Maďarský premiér Viktor Orbán zaútočil na francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Podle jeho slov je ještě nový kluk a potřebuje se rozkoukat. Píší to Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Cha cha, hlupáci. Posmívala se ukrajinská rodina, která se vydávala za Syřany. Potom ale sklapla past
Německo otevřelo syrským uprchlíkům před válečnými hrůzami svoji širokou náruč, ale ne vždy se našim západním sousedům takové gesto vyplácí. O jednom takovém šokujícím případu informuje deník Die Welt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hrdina Pirátů z Karibiku Depp žertoval o zabití Trumpa. Teď z toho má polízanici, vytáhlo se svinstvo z jeho minulosti
Hollywood a americká média nijak neskrývají svoji nenávist vůči prezidentu Donaldu Trumpovi. Naposledy to před několika dny ukázal Johnny Depp, když ve svém „žertu“ navrhoval Trumpa zavraždit. Do všeho se vložil prezidentův syn Donald Jr. a děly se velké věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
TOP 09: Neuhneme před podporou tvůrčích lidí
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a krajský volební lídr kandidátky do Poslanecké sněmovny Jiří Skalický během expedice nEUhneme v Pardubickém kraji představili volební program strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman si učurává a prosakuje. Zdrcující lékařský posudek prezidenta
Psycholog Bohumil Sláma se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal velmi kriticky o prezidentu Miloši Zemanovi. Zareagoval i na slova premiéra Bohuslava Sobotky, který se bránil vůči oslovení svině, jež mu Zeman uštědřil a řekl, že se Zemanovi rozpadá osobnost. „Nejen osobnost, ale celá psychika,“ dodal Sláma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Nález dělostřeleckého granátu
Pyrotechnici vyjížděli na zahradu rodinného domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Augustýn (TOP 09): Plané sliby učitelům
Médii proběhla informace, že tabulková mzda byla zaměstnancům v sociálních službách zvýšena o 23 procent, v kultuře o 9,4 a nepedagogickým pracovníkům škol rovněž o 9,4 procenta. Lidé v těchto profesích si vyšší platy jistě zaslouží, stejně jako hasiči nebo lékaři, kterým se zvyšovaly platy poměrně nedávno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Marková (KSČM): Péče o pacienty v nemocnicích nesmí být ohrožena
Od července budou samostatně pracující sestry u lůžek, na porodnicích a operačních sálech podle vládního nařízení dostávat příplatek 2000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: 2. zasedání OV KDU-ČSL Ostrava
Informace a aktuality ze sjezdu, kraje, města a příprava volební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda posoudí změnu volebního zákona reagující na spor Drábové
Změnu volebního zákona, na jejímž základě by nově vysocí představitelé státních orgánů mohli být zároveň krajskými zastupiteli, dnes projedná vláda. Poslanecký návrh podporovaný ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) vznikl na základě sporu jeho úřadu o mandát předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové ve středočeském zastupitelstvu. Pře vznikla kvůli odlišnému znění volebního a služebního zákona, Drábová se funkce zastupitelky vzdala po slibu vrcholných politiků, že zákon změní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09 ze svých zásad neuhne ani v Karlovarském kraji
Cestovní ruch a lázeňství, ochrana přírody a krajiny, a v neposlední řadě podpora podnikání byly tématy víkendového výjezdu TOP 09, která v Karlových Varech a Lokti uvedla svůj program pro nadcházející volby do Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Do Prahy přijel vlakem rakouský prezident Van der Bellen
Na první návštěvu České republiky ve funkci rakouského prezidenta přijel do Prahy vlakem Alexander Van der Bellen. Na pražském Hlavním nádraží ho uvítali hradní ceremoniář Miroslav Sklenář a jednotka Hradní stráže. V historickém salonku nádražní budovy se pak s Van der Bellenem setkal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Naše podniky by mohly do Gruzie dodávat například simulační centra či pozemní techniku
Ministr obrany v Gruzii podpořil české firmy a navštívil válečného veterána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal s prezidentem Rakouska Van der Bellenem
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 26. června 2017 setkal s prezidentem Rakouské republiky Alexanderem Van der Bellenem. Prezident přijel do České republiky na pozvání českého prezidenta Zemana. Jednali společně o česko-rakouské hospodářské spolupráci, dopravní infrastruktuře a spolupráci v oblasti vzdělávání. Společně zhodnotili také setkání premiérů v tzv. Slavkovském formátu, které se uskutečnilo minulý týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Učitel úředníkem?
„A nezapomeň na to, abys vždy v pololetí a na konci roku v třídní knize proškrtal všechny volné kolonky modrou propiskou podle pravítka nejlépe z levého horního rohu do pravého dolního rohu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Uplynulý víkend byl na českých silnicích ve znamení tragických nehod
Svou daň si nesporně vybralo i dlouhodobě horké počasí. Řidiči mají problém s udržením potřebné koncentrace, pomaleji reagují a snadno se unaví. Jedna ze tří tragických nehod na dálnicích je vlivem únavy, přesto každý druhý šofér vyráží na dlouhou dovolenkovou cestu nedostatečně odpočinutý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
O propuštěné zaměstnance slévárny má zájem Kern-Liebers CR
O zaměstnance krachující českobudějovické slévárny, která ohlásila zastavení výroby a hromadné propouštění, má zájem strojírenská společnost Kern-Liebers CR. S vedením firmy už jednají zástupci odborového svazu KOVO, jenž se ujali role zprostředkovatelů zejména proto, že většina lidí z SCB Foundry, vlastníka slévárny, je už déle než půl roku doma s 60 procenty mzdy a svolat je všechny najednou je prakticky nemožné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman není žádný hlupák a ostatní mu nesahají ani po kolena, rázně vystoupil spisovatel. Připojil fór na téma Babiš
ROZHOVOR „Vedení ČSSD musí brnět hlava a všem, kteří se stranou sympatizují, je asi dost smutno,“ tvrdí spisovatel Jiří Kimla. Bohuslav Sobotka a Lubomír Zaorálek mají podle něj jedno společné: oba umějí „vykecat“ lidem díru do hlavy. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odpovídal i na otázky týkající se evropského dění. Kvóty jsou arogantním výmyslem unijních politiků, kteří si nevědí rady s problémem, na který si sami zadělali, a naši představitelé by jim ty jejich slavné kvóty měli omlátit o hlavu. Domnívá se, že takové chování by pro nás mělo znamenat tvrdou a neustávající revoltu. Zatímco Evropská unie se potápí, na horní palubě se prý tancuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Šok: Odvysíláno na ČT! Že Gorbačovovi nikdo neslíbil stopku na rozšiřování NATO? Je zde VIDEO, které dokazuje opak
Byl dán Michailu Gorbačovovi slib, že se Severoatlantická aliance nebude již dále rozšiřovat na východ? O tom se spekuluje již dlouho. Někteří tvrdí, že jde pouze o ruskou propagandu, určitým důkazem však budiž film Poslední dny SSSR, jenž v minulých dnech odvysílala Česká televize a jehož úryvek se šíří po internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
EDUin: Zvládnout diskusi s politikem nemusí být snadné a ne každý učitel je na to dostatečně vybaven
Školy jsou odpovědné za to, aby žáci nebyli vystaveni politické propagandě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Aktivní senioři dokazují, že i ve stáří lze vytvářet krásné věci
I stáří může být velmi tvůrčím obdobím, jak dokazuje soutěžní výstava – „Šikovné ruce našich seniorů“, nad kterou ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová převzala záštitu. V Lysé nad Labem, kde byly v pátek prezentovány práce seniorů, ministryně rovněž předávala jednu z cen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Porošenko má Saakašviliho už dost. Chce ho zbavit občanství
Prezident Ukrajiny Petro Porošenko podle televizního kanálu 112 Ukrajina prohlásil, že bývalý gubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili pro zemi neudělal nic důležitého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Levnější než tanky! Srovnání Brežněvova SSSR a dnešní Evropské unie. Budete se smát
Ekonom Pavel Kohout se na svém webu Pavel – Kohout.cz rozepsal o Leonidi Iljiči Brežněvovi a v závěru také o exprezidentu Václavu Havlovi. Jeho srovnání Sovětského svazu se současnou Evropskou unií je mezi řádky velmi čitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nařízení měnící obecné nařízení o blokových výjimkách bylo oficiálně zveřejněno v Úředním věstníku EU ve všech jazykových verzích
Jak ÚOHS podrobněji informoval v aktualitě ze dne 22. 5. 2017, Evropská komise přijala nová pravidla pro veřejnou podporu, na jejichž základě lze poskytovat podporu na přístavy a letiště bez předchozího souhlasu Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Záchodová strana. Zpěvák zábavně o ČSSD
„Teď jde o to, zda socani mezi sebou najdou nějakého Františka z Assisi, který by kladl důraz na lidskou stránku věci a vyzdvihoval lásku mezi lidmi a úctu ke zvířatům a lpěl na obraně bezbranných. Dá se to ale oživit? Jedině tak, že by se vše škrtlo a začalo od nuly. Prostě sociální demokracii by někdo měl dát novou náplň. A pokud se nikdo takový nenajde, tato strana končí. Zbude z ní něco jako ‚strana ze žabího hlenu‘, nebo ‚heydrichova strana zpětného zrcátka‘...,“ zmiňuje písničkář a učitel jógy Pepa Nos na konto ČSSD. Podle něj sociální demokracii už nevzkřísí ani Jiří Paroubek. „On také jel v mocenských ambicích, a i když může mít dobré úmysly, už je nemůže splnit!“ říká na jeho konto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Klausi, ty starej kašpare. Já ti nevěřím ani pozdravení
Prý se dle Vaška máme připravit na vystoupení ČR z EU. Božičku no nekecéééjjj - to je mi obrtlik. Tato záležitost je samozřejmě věcí názoru a úhlu pohledu, ale nelze ji brát v potaz jako výkřik jednotlivce. Případné vystoupení ČR z EU musí být bráno z pohledu národního s důrazem na ekonomické a s tím spojené společenské dopady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mladá žena se slunila ve Vídni. Bohužel si ji vyhlédl ,,natěšený" muslimský migrant a...
V rozlehlé zeleni v oblasti Donaupark ve Vídni došlo za bílého dne k pokusu o znásilnění, za kterým opět stojí migrant. Žena naštěstí volala hlasitě o pomoc a byla zachráněna ještě před tím, než se zvrhlíkovi z Blízkého východu podařilo čin dokonat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zemana čeká invalidní vozík. Jeho stav se prudce zhoršil. Už na nikoho nedá, hlavně ve věci alkoholu, provedla investigaci Sabina Slonková
Prezident Miloš Zeman není úplně v kondici. Píše to alespoň Sabina Slonková na svém serveru Neovlivní.cz. Lidé z jeho okolí hovoří pouze anonymně. Prozrazují však, že věk i životní styl si u prezidenta vybírají svoji daň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
SPO: Plzeňské povede do voleb olympijský vítěz
Dalšího lídra si zvolila SPO do říjnových voleb do Poslanecké sněmovny v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Krajský Domov pro seniory SKALKA nabízí modernější prostředí
Krajský Domov pro seniory SKALKA v Chebu má za sebou první etapu celkové obnovy vnitřních prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petra Paroubková prý podala na manžela Jiřího trestní oznámení za zneužívání dcerky. A on na oplátku...
Expremiéra Jiřího Paroubka nechtějí ani v ČSSD, ale ani doma. Jak uvádí časopis Týden, jeho žena Petra odmítá společnou domácnost, v ČSSD jej odmítá celé stranické vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vypečený Zdeněk Zbořil: Udeřil na Václava Moravce, vypořádal se s útokem od Šafra a srovnal antibabišovce s NSDAP
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Proč nepřišel Andrej Babiš do Otázek Václava Moravce? To podle politologa Zdeňka Zbořila pochopí všichni, kdo je sledují. „Bylo by možná lepší zjistit, proč tam chodí ti druzí,“ poznamenal. Zbořil komentuje také poprask, který způsobilo poslední vydání pořadu Týden s prezidentem: „Máme tady jakési ‚třídní pojetí‘ vulgarity.“ Přidává zamyšlení nad aktivisty, kteří se chystají na Babišovy vize. „Kdyby se této akce zúčastnili i hrdinové Ztohoven, mohli by ty Babišovi sebe a ANO 2011 prezentační texty ještě rozřezávat na kousky,“ doporučil. Pro nového francouzského prezidenta přidává námět ke sledování filmu: „Byl o tom, jak vyslanci Západu, vybaveni svým vzděláním a tradicemi, vyrazili na Východ pozabíjet krvelačné upíry. Nejen že se jim to nepodařilo, ale dokonce přivezli ‚kulturu upírů‘ do Evropy. A od té doby.....“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Milion z odúmrti putoval do státního rozpočtu
Olomoucké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) získalo na základě usnesení Okresního soudu v Olomouci pozůstalost po zemřelém z Olomouce ve výši 994 521,50 Kč. Pozůstalost sestávala výhradně z hotovosti na účtech u různých peněžních ústavů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist