Oficiální zpravodajská média

Petr Robejšek odhaluje, proč bylo ve skutečnosti založeno euro
Euro a důvod, proč podle něj vlastně vzniklo, si vzal „na mušku“ Petr Robejšek na serveru Neviditelný pes. Popisuje svůj názor na přijetí či nepřijetí eura v současné době v České republice a vysvětluje, proč Realisté v těchto dnech organizují petici proti přijetí této měny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rektor Koudelka: Perníková chaloupka
Pod hradem Kunětická Hora se nachází Perníková chaloupka a v ní statečný pán Luděk z Ráby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bude spolupracovat na umísťování státních zaměstnanců v nádražních budovách
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uzavřel se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) Memorandum o spolupráci. Vzájemná spolupráce se bude týkat přemisťování státních zaměstnanců z nestátních budov do budov SŽDC, což přinese výrazné úspory pro stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ľuboš Blaha: Čo sa o Ukrajine z našich médií nedozviete
Všimnite si, ako sú slovenské médiá ticho o premenovávaní ulíc na Ukrajine. Čítali ste v slovenskej pravicovej tlači niečo o tom, že Kyjev chce premenovať ulicu generála Vatutina, ktorého počas druhej svetovej vojny zabili banderovci, na ulicu Šucheviča, čo bol zástupca veliteľa Nachtyhalu, jednotky podriadenej SS, nacista, ktorý na Ukrajine organizoval masové čistky proti Poliakom a Židom?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Generálmajor Hynek Blaško: Když dojdou argumenty, sáhne se k výhrůžkám a násilí
Opět jsme svědky toho, jak je bruselská byrokracie obludná a zničující. Slova Mistra Nikdo Macrona to potvrzují. Místo, aby nám předvedli úspěchy v oblasti multikulturalizace společnosti a jak se jim daří včleňovat imigranty do většinové společnosti, tak nám vyhrožují různými sankcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Náš poslanec byl u toho, když Turecko prohlásilo, aby v době ramadánu Rada Evropy nezasedala. Slyšel i slova o nutnosti migrace a její prospěšnosti pro nás
ROZHOVOR „Turecko prohlásilo, aby v době ramadánu Rada Evropy nezasedala. Že na Vánoce se také nezasedá. Už vidím, jak v arabských zemích instituce kvůli vánočním svátkům nepracují. Nebo že bychom si to v nějaké arabské zemi vůbec dovolili navrhnout. Je to teď možná jen malý ‚střípek‘, ale z tohoto ‚střípku‘ může za krátkou dobu vzniknout návrh, kterému je EU schopna se podřídit. To jsou ty kroky, které Evropu mohou změnit k nepoznání. K podobě, kterou nechceme,“ říká k závěrům z Rady Evropy Marek Černoch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Drahoš by ve druhém kole porazil Zemana, tvrdí průzkum pro Seznam Zprávy
Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš má mezi ohlášenými prezidentskými kandidáty největší podporu, zjistil průzkum agentury Median z přelomu května a června. V případném druhém kole volby by Drahoš podle volebního modelu Medianu získal 53,5 procenta hlasů, prezident Miloš Zeman 46,5 procenta. Průzkum také ukázal, že roste skupina lidí, pro které je Zeman jako prezident nepřijatelný. Ve svých večerních zprávách to dnes uvedl Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dušan Navrátil: Hackeři? Státní správa situaci podceňuje
Jak ochránit klíčovou infrastrukturu před hackery? Zapomínáme na zaměstnance, varují odborníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tři ženy se přidaly k Islámskému státu. Teď utekly a podávají hrozivé svědectví
Dvě ženy z Tuniska a jedna z Libanonu se jednoho dne rozhodly, že se přidají k Islámskému státu. Učarovala jim představa života, v němž se lidé plně oddávají islámské víře. Jejich představy však vůbec neodpovídaly realitě. Ženy se proto pokusily prchnout a podařilo se jim to. Teď popisují, jak to vypadá v srdci skomírajícího Islámského státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V ČSSD to znovu nepěkně vře: Zaorálek ani Zimola nebyli zvoleni do dnešních funkcí. Nový sjezd!
Jihočeskou kandidátku sociálních demokratů opouštějí další lidé. Poté, co před časem odešel například její lídr, starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka, a v minulých dnech i jihočeská hejtmanka Ivana Stráská, odešli v pondělí další čtyři lidé. Pro ParlamentníListy.cz o této situaci promluvil například nový lídr jihočeské kandidátky, bývalý starosta Písku Ondřej Veselý. „Kandidáti chtějí ukázat, že bez Jiřího Zimoly to bude strašně špatný, tak dělají všechno proto, aby to strašně špatný bylo,“ říká rázně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mikuláš Kroupa: Poslední slova před popravou. Pravidelná připomínka komunistické zvůle
Pravidelně koncem června, 21. a 27., si připomínáme smrt Heliodora Píky a Milady Horákové. Před lety jsem vyprávěl v knize „V komunismu jsme žít nechtěli“ příběh bývalého bachaře z Borů. A v úvodu jsem rozebíral poslední slova popravených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Takové pindy o nás, lidovcích! Kalousek mi nadává, že jsem lampasák. „Kabaret Sněmovna“ dnes dával speciální představení
Neuvěřitelné debaty se dnes mezi poslanci vedly kolem ústavní novely týkající se držení zbraní, která by dala majitelům legálně držených zbraní možnost zasáhnout v případě potřeby k zajištění bezpečnosti. „Takové ty pindy o tom, jak lidovci jsou vždycky tam nebo onde, prostě pro mě neplatí...,“ čílil se dnes ve Sněmovně místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík, když jej poslanec Úsvitu Karel Fiedler atakoval slovy, že Benešík coby lidovec sedí ve Sněmovně za stranu, která je vždy buď v Parlamentu, či ve vládě, a to za každých okolností, a podle toho také hlasuje. To ale nebylo vše, co si dnes poslanci nandali v rámci zákona. Také si nadávali do zelených mozků a lampasáků... K normě ale padaly i věcné výtky. Nakonec ji ústavní většinou hlasů Sněmovna schválila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Institut plánování a rozvoje: Magistrála spojuje. Praha má vizi proměny
V úterý 27. 6. představila dánská kancelář Gehl Architects svou vizi proměny Severojižní magistrály. Architekti přišli s návrhem, jak dopravní tepnu v postupných krocích lépe zapojit do městského prostředí: součástí jsou jak rychle realizovatelné první kroky, tak dlouhodobé výhledy. Návrh je výchozím materiálem, o němž budou nyní diskutovat pražští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se při návštěvě Vysočiny znovu obul do Evropské unie
Prezident Miloš Zeman dnes při zahájení návštěvy Kraje Vysočina slíbil, že omezí nevybíravé verbální projevy vůči jiným politikům. Na setkání s krajskými zastupiteli také řekl, že EU chybí silné vedení respektovaných politiků vzbuzujících důvěru a koncepční politika. Zeman nedávno hrubě napadl premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), jehož kritizoval za nedodržení koaliční smlouvy, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Máme lithium na 50 let, odhalil Václav Cílek. Ale dodává, že...
Lithium, skrývající se pod Cínovcem a v dalších ložiscích v Krušnohoří, není tak častým tématem veřejné debaty, jak by si zasloužilo. Jedním z nejpovolanějších je v této debatě geolog Václav Cílek, který upozorňuje, že může jít o velmi lukrativní byznys.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman: Už nebudu označovat politické antitalenty živočišnými termíny
Prezident Miloš Zeman zahájil dnes návštěvu Kraje Vysočina. Jak řekl úvodem při setkání se zastupiteli a starosty kraje, je to jeho milovaný kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozalio: Narušený vývoj řeči – nový nežádoucí účinek hexavakcíny
Téměř 1 000 podezření na nežádoucí účinek vakcín, z nichž 84 % bylo vyhodnoceno jako závažných. Taková je bilance hlášení podaných pacienty i lékaři v roce 2016 Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Vyplývá to z informačního zpravodaje Nežádoucí účinky léčiv 2/2017, který SÚKL nedávno zveřejnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ředitel školy v Británii se musel pokorně omluvit muslimům. Kvůli šátkům
Soudy v České republice před časem rozhodly o tom, že Střední zdravotnická škola nediskriminovala dvě muslimky, když jim odmítla povolit nošení šátků. V naší zemi je podobných případů prozatím jako šafránu, ve Velké Británii jsou však téměř na denním pořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
„Svině“ Sobotka? Ano. Radim Uzel též vzkázal Macronovi, co nám Francie vzala
„Dokonce i tak vysoce mravná osoba, jakou je moje manželka, s níž už více než padesát let sdílím společnou domácnost a která dokonce nemá Andreje Babiše ráda, s tou ‚sviní‘ a ‚lahví od okurek‘ kupodivu souhlasí. To vyvolání vládní krize každodenní kontraproduktivní a často nesmyslnou kritikou a posléze odvoláním ministra vlastní vlády však není jenom sviňské, ale především hloupé a neprozíravé,“ říká sexuolog Radim Uzel. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se také zastává Jiřího Paroubka a žasne nad chováním Bohuslava Sobotky. „Jeho nesmyslná snaha o odstranění Babiše ho tak zaslepila, že do toho šel hlava nehlava a asi vůbec nevěděl, co dělá,“ poznamenává na konto premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dnes pokračuje schůze sněmovny
Pokračuje 59. schůze Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bellu (ODS): Vykliďte Kliniku. Policie musí konat, nikoli jen přihlížet
Místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu požádal oficiálním dopisem Policii ČR, aby zasáhla v případu nelegálního osídlení budovy tzv. Kliniky na Žižkově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Draghi poslal do kolen dluhopisy a oslabil korunu…
Mario Draghi včera zaskočil trhy jestřábím komentářem. Podle jeho slov na místo “deflačních tlaků začínají působit tlaky pro-inflační”. Současně dodal, že v takovém případě může centrální banka přizpůsobit nastavení měnové politiky. Vrátil tak do hry možnost, ve kterou jsme po posledním zasedání ECB a nízké inflační prognóze prakticky přestali věřit - možnost rychlejšího útlumu politiky kvantitativního uvolňování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Herman vysvětlil čtenářům, proč si Čína nezaslouží Slovanskou epopej
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) odpovídal na dotazy čtenářů, které mu položili na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman se chová, jako kdyby se svlékal na veřejnosti, říká Džamila Stehlíková
ROZHOVOR Podle místopředsedkyně Liberálně ekologické strany a psychiatričky Džamily Stehlíkové prezidentovi Miloši Zemanovi spadla díky ztrátě sebereflexe a slovní inkontinenci maska a odhalila se tvář pomstychtivého, agresivního, mocichtivého člověka, který je přesvědčen, že stojí nad zákonem. „Miloš Zeman se chová nejen neevropsky, on už se chová vyloženě nekulturně. Už vzbuzuje jen stud nebo smích, začíná být groteskní postavou,“ prohlásila bývalá ministryně pro lidská práva v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Konec roamingu v EU! Na co si dát pozor a co nastavit?
Nejpozději od 15. června 2017 museli všichni operátoři ve všech 28 členských zemích Evropské unie na základě nařízení zrušit poplatky za roaming. Zákazníci tak mohou nově na cestách po EU využívat služby (hovory, SMS a internet) za stejné ceny jako ve své domovské síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Festivalový vlak zamíří za současnými „Holkami z porcelánu“
Návštěvnické centrum Thun 1794 ve spolupráci s Českými drahami připravilo jízdy festivalového vlaku z Karlových Varů do porcelánky v Nové Roli. Historická „singrovka“ pojede ve dnech 2., 3., 4. a 7. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO schválilo kandidátky pro sněmovní volby, kandiduje pět jeho současných ministrů
Vedení hnutí ANO se dohodlo, že hejtmani kandidovat mohou, pokud ale ve volbách uspějí, budou si muset vybrat, zda budou nadále hejtmany nebo půjdou do sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pane Kocábe, další vtip: Že on vám tu vaši petici napsal tenhle pán...
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl i europoslanec Jan Zahradil (ODS) se na svém facebookovém profilu zamysleli nad iniciativou Několik vět 2017, za níž mimo jiné stojí známý hudebník Michael Kocáb, advokát Jan Kalvoda či herec Vojtěch Dyk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
VLS: Na Pustevnách začal růst „nový“ Libušín
Podle ředitele Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm Jindřicha Ondruše by hrubá stavba měla stát do konce letošního roku. Své brány by pak obnovená památka měla veřejnosti otevřít na podzim 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Do Karlových Varů přijde za Českou televizí prezident, hrabě i hollywoodský režisér
Každý den v Karlových Varech nabídne Česká televize v Domě ČT na Divadelním náměstí osobnosti a debaty spojené s novými televizními i filmovými projekty. A k tomu každý večer koncerty českých kapel. Do Domu ČT zavítá třeba Zdeněk Svěrák, Vojtěch Dyk, Vojta Kotek nebo Zuzana Stivínová a zahrají Klára Vytisková, Houpací koně či Circus Brothers. Představí se i čtyři koprodukční snímky, s nimiž ČT na festivalu soutěží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Žádné omluvy za kolonizaci, i ty podněcují islámský terorismus
Tito omlouvači bývají pokrytečtí a hlavně nebezpeční. Šíří totiž báchorku o zlém Západu a hodném rozvojovém světě, který údajně tolik trpěl pod koloniálním útlakem. Jenomže to je příšerné zlé nepravdivé černobílé vidění světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš nesmí mít víc hlasů než Gottwald, hřímal v rádiu Bělobrádek. A pořádně vynadal agenturám
Moderátor Jan Moláček přivítal ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu předsedu KDU-ČSL a vicepremiéra Pavla Bělobrádka. V úvodu pořadu Moláček konstatoval, že by se teď nervozita u lidovců dala skoro krájet, ale šéf strany to okamžitě odmítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Malá obec v Kraji Vysočina. Při setkání s prezidentem vyšlo najevo, co zajímá místní
Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci prvního dne návštěvy Kraje Vysočina obec Smrčnou. Zde mimo jiné otevřel Včelí naučnou stezku. Jako první prezident, který kdy obec navštívil, pak na závěr připevnil na prapor prezidentskou stuhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pneuservis na autodromu nabízí bonus věrným zákazníkům
Pneuservis v areálu autodromu nabízí bonus věrným zákazníkům. Prvních pět klientů, kteří využijí některou ze služeb pneuservisu v hodnotě nad 100 korun alespoň pětkrát, získá dvě vstupenky na závěrečný podnik letošního ročníku poháru upravených cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC). Na mosteckém závodním okruhu se pod názvem The Most Grand Finale pojede o víkendu 6. až 8. října. Jeho součástí bude navíc mezi jezdci i diváky velmi oblíbený seriál Škoda Octavia Cup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jděte do hajzlu, vy komedianti! Lžidoktor a zloděj Kocáb. Filip, Chvojka či Keller se vysmáli iniciativě Několik vět 2017. Avšak kníže hlesl: Mají pravdu
ANKETA Prohlášení „Několik vět 2017“, které iniciovala platforma Spravedlnost a inovace (SPIN), podepsali například Jan Kalvoda, Michael Kocáb, Jan Ruml, Jiřina Šiklová či herec Jiří Mádl. Dle tohoto prohlášení jsou například zašlapávány hodnoty Masarykovy a Havlovy, prezident se stal mocenskou loutkou zájmů Moskvy a Pekingu a jsme strháváni do područí východu, naše země je rozkrádána navzdory řečem o boji proti korupci… Autoři dále vyzývají k přijetí eura a tak dále…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ZOO Liberec opět odměňuje za povedené vysvědčení
Jako již tradičně, i na konci tohoto školního roku nabízí liberecká zoologická zahrada úspěšným žákům odměnu v podobě bezplatného vstupu do zoo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Novotný (ODS): Kdy jindy by už český Parlament měl svůj nesouhlas vyjádřit?
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrh poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Změna ústavního zákona může pomoci žalobě proti EU, míní Chovanec
Schválení novely ústavního zákona o bezpečnosti ukázalo, že se stát nebojí svých občanů. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) je schválení zákona také signálem pro orgány EU, kde se chce Česko žalobou bránit proti zavedení evropské směrnice, která zpřísňuje držení zbraní. Podle ministra to může žalobu podpořit. Novela má také podporu prezidenta Miloše Zemana, tvrdí ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Děčín omezí výplatu dávek na bydlení ve vybraných lokalitách
Děčín částečně omezí výplatu dávek na bydlení ve vybraných lokalitách. Městům a obcím to od června umožňuje novela zákona o pomoci v hmotné nouzi. Radnice si od tohoto kroku slibuje zapojení majitelů nemovitostí do řešení problémů v daných místech a zlepšení životních podmínek. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Markéta Lakomá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Gabal (KDU-ČSL): Vyvoláváme iluzi, která spoustu lidí může dovést před trestní právo
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrh poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Zeman u Putina. Přijetí v Moskvě je plánované na listopad
Zatímco termín přijetí českého prezidenta Miloše Zemana v Bílém domě se tak dlouho upřesňoval, až byl zrušen úplně, v Kremlu by podobný problém nastat neměl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila ústavní novelu o legálních zbraních
Majitelé legálně držených zbraní možná dostanou právo zasáhnout v případě potřeby k zajištění bezpečnosti Česka. Předpokládá to poslanecký návrh novely ústavního zákona o bezpečnosti, který dnes schválila ústavní většinou Sněmovna. Předloha nyní zamíří k posouzení do Senátu, v němž budou pro její přijetí nutné hlasy nejméně tří pětin přítomných členů horní komory, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Téměř tři čtvrtě století nežiji normálním životem
Středeční glosy Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jaký program má premiér Bohuslav Sobotka na návštěvě Japonska?
Předseda vlády Bohuslav Sobotka je od úterý 27. června do pátku 30. června na oficiální návštěvě Japonska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Soud zrušil centrum Doněcké lidové republiky. Stojím proti české vládě, říká podporovatelka separatistů
Krajský soud v Ostravě dnes zrušil zapsaný spolek Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky. Zároveň nařídil likvidaci spolku, který vedla předsedkyně a údajná honorární konzulka Nela Lisková. Činnost spolku byla podle soudu nezákonná a překrývala se s činností jiných subjektů veřejné správy. Rozhodnutí soudu vzápětí na Twitteru uvítal ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Japonský korunní princ při setkání se Sobotkou vzpomínal na Prahu
Premiéra Bohuslava Sobotku dnes v Tokiu přijal japonský korunní princ Naruhito, který se zřejmě již brzy stane japonským panovníkem. Jeho otec, třiaosmdesátiletý císař Akihito, totiž loni v létě překvapivě oznámil, že by chtěl předat korunu svému nejstaršímu synovi kvůli vysokému věku a zhoršujícímu se zdraví, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor František Čuba dostál svému slibu a svůj plat bude posílat do nadace
Senátor František Čuba se díky svým zdravotním problémům a také tomu, že od loňského srpna nedochází do Senátu, rozhodl vzdát platu a cestovních náhrad. Členem horní komory nadále zůstává, pouze má v plánu úřadovat ze Zlína. Zasedání Senátu se podle svých slov chce účastnit, až mu to jeho zdraví dovolí. Nyní se rozhodl, kam jeho mzda a cestovní náhrady budou směřovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Lank (Realisté): Nejde nám o žádný Divoký západ
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrh poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Poznávejte Brdy a nechte auto na parkovišti
Nejmladší chráněná krajinná oblast v České republice – CHKO Brdy vstupuje do své druhé turistické sezóny. Tvoří ji bývalý vojenský újezd a Třemšínské Brdy. Na území bývalého vojenského újezdu není povoleno vjíždět motorovými vozidly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Držet zbraň bude ústavním právem, sněmovna drtivě podpořila Chovancův návrh
Podle kritiků jde o zbytečný paragraf, který ve skutečnosti nic nezmění. Právo držet a v nouzi použít zbraň totiž občanům už dává zákon o zbraních.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:36, zobrazit podobné
Martina Bacíková: Nikdo vlastně neví, co je ukazatel HDP zač
Data získaná z testování Ekonomické olympiády reflektují současnou úroveň ekonomického a finančního vzdělávání na českých středních školách. Mezi témata, ve kterých studenti dopadli nejhůře, patří i finanční gramotnost, kde byla průměrná úspěšnost pod 30 %. Studenti naopak věděli poměrně přesně informace jako současný kurz koruny k euru (úspěšnost 93 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní uspořádala akci Když se chceš opalovat, musíš se chránit
Přibližně 140 návštěvníků si nechalo v pátek 23. června 2017 bezplatně a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka na Kamencovém jezeře v Chomutově. Akci „Když se chceš opalovat, musíš se chránit“ uspořádalo Kožní oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kapsch vyzývá Ministerstvo dopravy, aby neprodleně upustilo od protiprávního jednání, kterým ohrožuje „kyberbezpečnost“ českého mýtného systému
Kapsch Telematic Services spol. s r. o. znovu vyzývá Ministerstvo dopravy, aby bezodkladně přestalo vydávat citlivou dokumentaci ke stávajícímu mýtnému systému třetím subjektům. Firma k tomu stát poprvé vyzvala ve čtvrtek minulý týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Českým hodinkám PRIM se daří, bodují doma i ve světě
České hodinky PRIM, od jediného výrobce ELTON hodinářská, se v posledních letech těší stále většímu zájmu zákazníků v České republice i v zahraničí. Nejnovější limitovaná edice PRIM Anthropoid byla kompletně vyprodána během pouhých dvou týdnů, úspěchy sklidily hodinky i na veletrhu v čínském Ningbo. Společnost navíc nabírá nové zaměstnance, aby ve svém růstu a rozvoji mohla pokračovat ještě rychleji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Léto s Sherlockem nabídne exkluzivní rozhlasové příběhy se známým detektivem
V červenci a srpnu nabídne Český rozhlas Dvojka posluchačům každý den detektivní příběhy s ústřední postavou Sherlocka Holmese. Mohou se tak těšit na historické, ale i současné adaptace her a povídek, navíc mají šanci vyhrát exkluzivní letecký zájezd do Londýna. Projekt „Léto s Sherlockem“ začíná už v sobotu 1. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Ušli jsme obrovský kus cesty
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrh poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Učte se od Chovancova centra proti dezinformacím, hrdě hlásí do světa Jakub Janda
Volby byl měly být v každé demokracii vnímany jako „kritická infrastruktura“, kterou je potřeba bránit před vnějšími vlivy. Mnohé státy by si měly vzít příklad z Česka, které vytvořilo dobrý systém na obranu proti šíření dezinformací, píší Evropské hodnoty v článku pro Atlantic Council.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Publikační hattrick získal tým Daniela Sýkory z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze
Na nejprestižnější konferenci v oboru počítačové grafiky SIGGRAPH 2017 byly přijaty hned tři vědecké články, které vznikly v týmu docenta Daniela Sýkory z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
A znovu průzkum: Babiš v čele, ČSSD za komunisty a lidovci v řiti. Náhoda?
Druhé místo pro ČSSD je v průzkumech veřejného mínění minulostí. Stejně jako CVVM i dnes Median poslal sociální demokraty až za komunisty na místo třetí. Vítězem je opět hnutí ANO Andreje Babiše. Lidovci a Starostové se ve dvojkoalici zatím marně snaží do Sněmovny dostat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Zapomínáme, jak málo stačí, aby společnost ovládaly běsy
Projev ministra Chvojky u příležitosti Dne památky obětí komunistického režimu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babišovo ANO by opět ovládlo volby. Koalice lidovců a Starostů by se do sněmovny nedostala
Průzkum agentury Median ukázal, jak by dopadly volby do sněmovny v květnu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.6.2017 v 10:36, zobrazit podobné
Svaz pacientů: E-recepty chceme jako volbu, ne diktát
Před dvěma měsíci byla zveřejněná informace z kontrolní zprávy NKÚ, podle které vynaložil SÚKL na vystavení 1,5% e-Receptů celkem 318 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zdrcující zprávy z průzkumů
Podle červnového modelu preferencí CVVM má hnutí ANO A. Babiše 34 %. Na druhém místě je KSČM se 14,5 % volebních preferencí, následují sociální demokraté s 12 % a ODS s 11 %. Lidovci podle průzkumů získávají 7,5 % preferencí a jejich alianční partner Starostové údajně jen 1 %. Do sněmovny by se ještě dostala podle CVVM TOP 09 s 6,5 % volebních preferencí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Od Vyšehradu do Vyšehradu - výstava zahájena
Výstava archivních společností vyzdvihující historické vazby zemí Visegrádské čtyřky byla v Poslanecké sněmovně zahájena v pondělí 26. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Jsou mstiví a mají dlouhé prsty.“ Miloš Zeman vyslal vzkaz o mafii. Přítomna byla řada osobností
Končící předsedkyně Energetického regulačního úřadu pokřtila první díl své trilogie o solárních podvodnících v Česku. K vydání knihy s podtitulem Organizovaný zločin, která ji prý během její nelehké situace pomohla zachovat si chladnou hlavu, prostřednictvím dopisu gratuloval i prezident Miloš Zeman. Alena Vitásková, která dle svých slov z dřívějška čelí tzv. energetické mafii, chce v psaní pokračovat i nadále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Snížíme vám dotace, sděluje EU nám či Polákům. A v Polsku zažily muslimky něco tak ošklivého, až je z toho stížnost
Mít jiný názor než Evropská unie se nevyplácí. Na vlastní kůži to údajně brzy pozná Polsko, které rezolutně odmítá uprchlické kvóty. Hovoří se o tom, že v příštím návrhu rozpočtu Evropské komise dostane Polsko méně peněz. A to ještě v Bruselu nevědí o rasistickém chování v polském městě Lublin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tohle CNN ustojí už jen obtížně. Donald J. Trump je naopak na koni
Včera redakce serveru ParlamentníListy.cz informovala o problémech CNN, která čelí kritice za své zaujaté zpravodajství, jež se týká údajných vazeb Donalda Trumpa na Rusko. Kauzu nyní značně kriticky komentují i další média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek vysvětlil, co bylo za jeho cvičením před kamerou
Jiří Paroubek se nechce vrátit do ČSSD kvůli funkcím, ale proto, aby ji morálně podpořil. Je totiž prý socialistou celý život a chce proto takto pomoci sociálně demokratické straně, která je nyní v obtížích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Odchod investora nezaměstnanost v Uničově neovlivní, ujišťuje starosta Vincour
Kondice může být skvělá, ale výsledek někdy může být žalostný. To v politice platí asi dvojnásobně. Osudy politických stran a hnutí jsou závislé na kondici voličů a jejich počtu, konstatuje Radek Vincour (ODS). Počátkem roku nahradil v čele radnice starostu Dalibora Horáka. Jak hodnotí uplynulý půlrok a jaké jsou jeho plány do budoucna? Kde vidí potenciál města a co může radnice nabídnout turistům? Nejen na to odpovídal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Nebyl by úplně špatný nápad vrátit se k efektivní tradici římských císařů
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci u příležitosti návštěvy rakouského prezidenta:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Největší úspěch z let 2015 až 2016? Důvěra občanů
Zpravodajství desítky senátních tisků ve Výboru pro územní rozvoj, veřejnou zprávu a životní prostředí, práce na 17 pozměňovacích návrzích k zákonům, desítky projevů v Senátu i množství návštěv v obcích senátního obvodu 52 a bezmála 900 různých jednání, akcí a událostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pehe: Kvóty jsou zákon! Ničíme EU
„Země Visegrádu mají možná pravdu, že uprchlické kvóty nejsou nejlepším řešením migrační krize. Jenže kvóty byly odhlasovány Evropskou radou, a staly se tak evropským zákonem. Dodržování tohoto zákona je testem evropanství,“ řekl Jiří Pehe v dalším díle DVTV Apel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Cák: Těžko mluvit o tom, že by tato soutěž byla opravdová aneb Compet Consult – administrátor s vazbami
Nadační fond proti korupci nedávno zveřejnil informace o aktivitách společnosti Compet Consult, která administruje veřejné zakázky v libereckém a karlovarském regionu. Analyzováním činnosti této společnosti vyplouvají na povrch další podezřelé okolnosti veřejných zakázek a hlavně vazeb osob, které stojí za tímto administrátorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Třicetiletý migrant versus třináctiletá dívka. Pohádkový konec se, bohužel, nekonal
Soud v Hamburgu tento týden vynesl rozsudek nad dalším z mnoha migrantů obžalovaných ze znásilnění. Tentokrát se dopustil sexuálního zneužití na třináctileté dívce migrant z Iráku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
SÚJB: Čtyřstranné jednání dozorných orgánů Slovinska, Slovenska, Maďarska a ČR
Pravidelné čtyřstranné jednání (tzv. Quadrilaterála) mezi dozornými orgány ČR, SR, MR a Slovinska, vycházející ze spolupráce v oblasti státního dozoru nad bezpečností jaderných zařízení a nad jadernými materiály, se uskutečnilo ve dnech 12. – 13. června 2017 v Bratislavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Schulzova SPD pod palbou kritiky
Lídr SPD Martin Schulz sklízí kritiku za svá nedělení slova na stranickém sjezdu, že Angela Merkel a křesťanský blok CDU/CSU unikají ve volební kampani věcné diskusi. Schulz v té souvislosti řekl: „Já to nazývám atentátem na demokracii“. Kritika ovšem přichází také od Levice (Die Linke) a Zelených, v tomto případě zaměřená na program sociálních demokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mladý Stropnický se pustil do Šlechtové: Nic nedohodla, tak se hojí na veřejnosti!
Místopředsedové sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj František Adámek (ČSSD) a Václav Horáček (TOP 09 a STAN) a předseda Zelených Matěj Stropnický svedli v úterních Událostech, komentářích slovní bitvu o novelu stavebního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovna je opět kompletní, Jandáka nahradil Valhoda
Sněmovna je po dnešku opět kompletní. V úvodu nynější schůze složil poslanecký slib starosta Volyně na Strakonicku Václav Valhoda (ČSSD), který v dolní komoře nahradil Vítězslava Jandáka. Mandát ve sněmovně bude nyní mít zhruba čtyři měsíce, do říjnových voleb, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Kéž by takové promyšlené uvažování bylo častější
Vyjádření Pirátů k nové podobě magistrály
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci budou schvalovat zbraňovou novelu a změny registru smluv
Poslanci dnes projednají ústavní novelu o držení zbraní a částečné zmírnění zákona o povinném zveřejňování smluv na internetu. Hlasovat by mohli také o růstu plateb do zdravotnictví za takzvané státní pojištěnce a o snížení hranice pro doplatky za léky u dětí a seniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poche (ČSSD): Účinnost na prvním místě
Hlavní prioritou Evropské unie v oblasti energetiky je přechod k nízkouhlíkovému hospodářství. Nejefektivnějším způsobem, jak tohoto cíle dosáhnout a šetřit energetické zdroje je zvyšování energetické účinnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Čas polorozpadu
V ČSSD pokračují hádanice. Zatím se nepodařilo spolehlivě uzavřít problém jihočeské kandidátky ČSSD, kdy někteří členové kandidující na této kandidátce vč. designovaného lídra postupně rezignují. Poslední, kdo na protest proti vyřazení Jiřího Zimoly protestoval, je hejtmanka Stránská. Samozřejmě odchod populární a pracovité hejtmanky z kandidátky ČSSD pro sněmovní volby je pro tuto stranu velmi nepříjemný. A odchody čelných funkcionářů ČSSD v Jihočeském kraji jsou důležitou a bohužel negativní informací pro voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pražští piráti představili svůj volební program. Chtějí s 12 % porazit ČSSD a kontrolovat Babiše
Piráti se považují v Praze za černé koně sněmovních voleb, kteří mohou přinést do Poslanecké sněmovny novou energii.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:36, zobrazit podobné
Sněmovna schválila ústavní novelu o legálních zbraních
Majitelé legálně držených zbraní možná dostanou právo zasáhnout v případě potřeby k zajištění bezpečnosti Česka. Předpokládá to poslanecký návrh novely ústavního zákona o bezpečnosti, který dnes schválila ústavní většinou Sněmovna. Předloha nyní zamíří k posouzení do Senátu, v němž budou pro její přijetí nutné hlasy nejméně tří pětin přítomných členů horní komory, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Finální podoba kandidátky se výrazně liší od toho, co schválil krajský sněm, říká poslanec ANO Fichtner
Matěj Fichtner, který se na kandidátce ANO dostal z volitelné pozice až na jedenáctou, téměř nevolitelnou, nyní vysvětluje svůj pohled na věc. „Nerozumím tomu, nikdo mi nic neavizoval a přišlo to jako blesk z čistého nebe. Podoba kandidátky, kterou odsouhlasil krajský sněm, včetně pana předsedy Stropnického, byla jiná," říká poslanec Matěj Fichtner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sněmovna možná schválí posílení vlastníků bytů proti neplatičům
Sněmovna možná ještě v současném složení schválí senátní novelu, která posílí práva platících vlastníků bytů vůči neplatičům. Společenství vlastníků bytů mají získat přednostní právo na částečné uhrazení pohledávek na správu domů po neplatičích. Poslanci dnes stanovili, že o novele, kterou podpořila vláda, rozhodnou v půli července, informuje ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Křižáček, Daliborek, Richard a Nina. Česká televize se představí ve Varech se čtyřmi filmy
Čtyři koprodukční filmy České televize byly vybrány do letošních soutěžních sekcí Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. O hlavní cenu, Křišťálový glóbus, se s jedenácti zahraničními filmy utká snímek režiséra Václava Kadrnky – Křižáček. Další filmy se objeví v soutěži dokumentárních filmů a sekci Na východ od západu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Robert Malecký: Kraj tlačí čistku v muzeích a galeriích silou. Žádné důvody, prostě ředitele odvoláme
UVNITŘ ROZHOVOR. Komunističtí radní Ústeckého kraje dál trvají na konci ředitelů galerií a muzeí, které odvolali v květnu. Na pondělním jednání krajského zastupitelstva nepřipustili jakoukoli změnu a kritiky převálcovali. Nadále platí, že kraj neuvedl žádné věcné důvody pro odvolání a nestanovil ani žádnou koncepci, kam by měly muzea a galerie nově směřovat. Jediným oficiálním důvodem pro výměnu pětice ředitelů tak je: Už jsou tam moc dlouho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Farský (TOP 09/SLK): Nemám ve zvyku vyprávět lidem příběhy, které nejsou pravdivé, a tvářit se jako velký statečný bojovník
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrh poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kapsch kritizuje způsob, jakým ministerstvo nakládá s citlivými daty
Správci mýtného systému, společnosti Kapsch, vadí způsob, jakým Ministerstvo dopravy nakládá s citlivými daty v tendru na správu mýtného systému po roce 2019. Firma kritizuje to, že úředníci vydávají datová média s citlivými informacemi každému z uchazečů. V původní dohodě měli citlivé informace získat pouze uchazeči, kteří prošli kvalifikací a kteří podepíšou dohodu o mlčenlivosti, řekl dnes ČTK mluvčí Kapsche David Šimoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zděšení v Rakousku: Balkán začínají ovládat muslimové. Je to vážné
Server německého deníku Die Welt přinesl slova rakouského ministra obrany Hanse Petera Doskozila. Ten dal najevo, že se obává postupující islamizace Balkánu. Varoval před snahou muslimských zemí, které se mohou pokusit získat tento evropský poloostrov pro sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Je to tady: První případ muslimů, kteří tyranizují obyvatele pražských Vršovic. Z toho svědectví se opotíte
Na ParlamentníListy.cz se obrátili hned dva obyvatelé Prahy 10, kteří dlouhá léta žijí v blízkosti tamního Edenu. Přesnou adresu, ačkoli ji známe, zveřejňovat nebudeme kvůli obavám našich zdrojů. Důvody tohoto strachu poznají čtenáři vzápětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Váňa (ČSSD): Teď problémy vlastně nemáme. V České republice se dokonce ani trestná činnost nepáchá se zbraněmi
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrh poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kocáb: Naše vláda vypověděla demokratickou poslušnost EU. To je skandál. Mádl: Byl jsem na gymplu, když jsme postoupili do EU a hrozně se nám líbily její hodnoty
REPORTÁŽ Díky politice Miloše Zemana se k Rusku přibližujeme. Přibrali jsme do party ještě Čínu a s naší vládou se vzdalujeme Evropské unii (EU). Započala horká fáze odchodu z EU. To včera prohlásil hudebník a aktivista Michael Kocáb, když jeho platforma Spravedlnost & Inovace (SPIN), představovala prohlášení Několik vět 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Uniklo, jak pracuje ambasáda USA: Dupla si, byl schválen zákon. Trénování novinářů. Peníze umělcům. Tajná podpora prezidentského kandidáta
Již v roce 2006 se USA prostřednictvím svém ambasády snažily zasáhnout do dění v Estonsku. Jak vyplývá z dokumentů uniklých na web WikiLeaks, snažilo se tamní velvyslanectví ovlivnit dění v zemi zejména prostřednictvím propagace lidských práv a multikulturního pohledu na svět. A způsob, jakým to provádělo, je opravdu ostrý. Cíleným tlakem se během čtrnácti dnů podařilo změnit estonské zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Evropská unie se dnes nachází ve zvláštní situaci
Předseda vlády Bohuslav Sobotka ve středu 28. června 2017 během své oficiální návštěvy Japonska navštívil Josai University v Tokiu. Setkal se zde s vedením školy i studenty a vystoupil s přednáškou zaměřenou na Evropskou unii a situaci v Evropě. Premiéru Sobotkovi byl na univerzitě rovněž udělen čestný doktorát coby symbolické poděkování a projev úcty předsedovi české vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský: Podezření z výskytu bakterie Xylella fastidiosa se nepotvrdilo
Ukončené podrobné testování prováděné také v zahraničí nepotvrdilo u žádného ze vzorků rostlin podezření na výskyt fytokaranténní bakterie Xylella fastidiosa. V tuto chvíli můžeme území ČR považovat za prosté výskytu této nebezpečné bakterie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Právo a spravedlnost stále ve vedení
Pokud by se v Polsku konaly parlamentní volby tuto neděli, získala by strana Právo a spravedlnost 34 procent podpory, Občanská platforma 23 procent. Vyplývá to z posledního průzkumu společnosti IBRIS pro deník „Rzeczpospolita“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kapsch vyzývá ministerstvo dopravy, aby neprodleně upustilo od protiprávního jednání, kterým ohrožuje „kyberbezpečnost“ českého mýtného systému
Kapsch Telematic Services spol. s r.o. znovu vyzývá ministerstvo dopravy, aby bezodkladně přestalo vydávat citlivou dokumentaci ke stávajícímu mýtnému systému třetím subjektům. Firma k tomu stát poprvé vyzvala ve čtvrtek minulý týden. Ministerstvo se totiž rozhodlo už v rámci probíhajícího kvalifikačního kola mýtného tendru vydávat prakticky komukoliv na požádání kompletní technickou dokumentaci k živému mýtnému systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Škácha: V politice platí pravidlo, že s anonymitou roste skutečná moc
Nadační fond proti korupci vydává další „prázdninové čtení k vodě“. Letos je publikace věnována polistopadovým premiérům a jejich poradcům, přátelům a lobbistům. Moc takových osob není o nic menší než moc samotných „šéfů“. Často jsou to právě tito lidé v pozadí, kdo skutečně vládnou – a premiéři jsou jen maskami pro široké davy a ceremonie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní zahájila stavební práce na parkovišti před protetickým oddělením Masarykovy nemocnice
Krajská zdravotní zahájila stavební práce na parkovišti před protetickým oddělením ústecké Masarykovy nemocnice, jeho kapacita se zdvojnásobí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Diesel je už přežitá technologie, tvrdí šéf Toyoty v České republice
Jsme na počátku změny, která se dotkne celé automobilové dopravy jako takové. Tou je odklon od dieselových technologií. Dnes již i velké globální značky ohlašují nové verze svých klíčových modelů bez dieselové alternativy, což bylo ještě před pár lety zcela nemyslitelné, říká v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) to říká šéf Toyoty v ČR Martin Peleška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková pokřtila knihu o solárních tunelářích. „V solárním byznysu se krade ve velkém. Jste odvážná,“ gratuloval Zeman prostřednictvím dopisu
Končící předsedkyně Energetického regulačního úřadu pokřtila první díl své trilogie o solárních podvodnících v Česku. K vydání knihy s podtitulem Organizovaný zločin, která ji prý během její nelehké situace pomohla zachovat si chladnou hlavu, prostřednictvím dopisu gratuloval i prezident Miloš Zeman. Alena Vitásková, která dle svých slov z dřívějška čelí tzv. energetické mafii, chce v psaní pokračovat i nadále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Islamisté prý uvařili k jídlu malé dítě
O zvěrstvech Islámského státu toho bylo již řečeno hodně. Jediná jezídská poslankyně v iráckém parlamentu však nyní v rozhovoru zmínila tak zrůdné praktiky džihádistů, které snad neprováděli ani nacisté v koncentračních táborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Je to vůbec možné? Policie vyšetřuje ČEZ, byznys z dob Martina Romana
ČEZ má problém. Nejmocnější česká firma je nyní prošetřována albánskými úřady i policií pro vážné podezření z korupce. Jde o starší případ z éry někdejšího šéfa Martina Romana. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ale my se dohodli se Sobotkou! Skandál s OKD přešel do nové fáze
Kolik zmizelo v tunelu vedoucím z ostravských a karvinských dolů? A vede tento tunel do Švýcarska, kde žije miliardář a vlastník těžařského holdingu OKD Zdeněk Bakala? Odpovědi, na které mnoho lidí dlouho s napětím čeká, se nejspíš přiblížily. Soud, který podivnou privatizaci uhelného gigantu projednává, dostal revizní posudek, který dělá jasno v tom, co se kolem privatizace dělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Ministr Stropnický je lhostejný ke klíčovým legislativním návrhům v oblasti obrany
Ministr obrany Stropnický a vláda dnes při schvalování návrhu pořadu schůze Poslanecké sněmovny opakovaně ukázali, že obrana naší země je jim lhostejná a že slova o nutnosti zvyšování obranyschopnosti ČR jsou jen prázdnými proklamacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Počasí si s námi zahrává
Vzhledem ke změně klimatických podmínek má většina krajů naší republiky velké problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hajzl, choval se jako svině? Kubera nemluví o Miloši Zemanovi, to ne. Ale znovu vás překvapí, třeba pokud jde o Němce. Na prezidenta dojde, ale vcelku hezky
ROZHOVOR „Pokud ukradnete v obchodě koblihu nebo na úřadu sto tisíc z kasy, tak jste hajzl, když to budou tři miliardy, nic se u nás nestane. Jen málokdo si totiž dovede takovou sumu představit,“ glosuje místopředseda senátu Jaroslav Kubera (ODS) některé kauzy ohledně korunových dluhopisů, jež se v minulých dnech u nás řešily. Zajímavé názory pak zastává i na další aktuální témata. „Myslím si stejně jako prezident Zeman, že vláda sice teď odmítá uprchlické kvóty, ale to bude trvat tak do voleb, pak stejně vůči Bruselu kapituluje,“ ještě dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Policisté se samopaly v našich ulicích, to není normální stav
Jsem bývalý pracovník Ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie a Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a současný stav v oblasti bezpečnosti a budoucnost, na kterou si prý máme zvykat, jsou neakceptovatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Novým ředitelem trutnovské nemocnice bude Martin Limburský
O novém šéfovi trutnovské nemocnice rozhodla dnes všemi hlasy Dozorčí rada Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Stane se jím MUDr. Martin Limburský, který už trutnovskou nemocnici v minulosti dlouhá léta vedl. Do funkce člena představenstva a posléze předsedy ho jmenuje představenstvo holdingu. Nahradí dosavadního ředitele Jaroslava Kratochvíla, který opouští nemocnici na vlastní žádost z důvodu přetrvávajících zdravotních potíží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zemek (ČSSD): Nemůžeme šmahem pera zatrhnout nějakou věc v zárodku
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o silniční dopravě:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Emanuel Šíp: Větší kus cesty je stále před námi a úsilí všech stran nesmí polevit
Příprava vysokorychlostních tratí v ČR musí pokračovat bez ohledu na výsledek voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zaorálek vyzval Babiše, aby resort financí vstoupil do sporu kvůli Písnici. Ministerstvo odpovídá
Připojení státu k žalobě nájemníků z bytů v pražské Písnici podle Ministerstva financí nemá smysl. Úřad to sdělil ČTK v tiskové zprávě. Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek dnes vyzval bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO), ať prostřednictvím svého nástupce Ivana Pilného (ANO) prosadí vstup resortu do řízení. Mělo by to zabránit převodu více než 700 písnických bytů na firmu CIB Rent Písnice, proti kterému jejich obyvatelé protestují. Podle názoru ministerstva dosavadní majitel ČEZ byty nabyl před 25 lety podle práva. Nájemníci mohou svůj názor u soudu prosadit bez ohledu na účast státu, konstatovalo ministerstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Drahomír Jurajda: O malých českých hyenách mezi námi
Hazardními sázkami není možné zbohatnout nebo vyřešit tíživou finanční situaci. To dokazuje i nejhorlivější uchazeč o prezidentskou židli na Hradě, který svou polovinu miliardy nahrabal využíváním hráčské závislosti juiných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Když CNN lže o „Rusku“ a Trump o „chemických útocích“…
Slovutná americká CNN si vykopala hrob, když jeden z jejích hlavních produkčních přiznal, že televize dlouhé měsíce vysílá vylhané zprávy o spojení Donalda Trumpa s Ruskem jen proto, aby si zvýšila sledovanost. Jinými slovy, veškeré to zpravodajské zahlcení „ruskou chobotnicí“ je jedna velká lež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Všude utáhneme šrouby a pak?
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o silniční dopravě:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Perné chvilky irské novinářky z veřejnoprávní televize s Donaldem Trumpem
Prezident Spojených států si během telefonátu s irským premiérem zaflirtoval, nikoli však s premiérem Leo Varadkarem, jenž se netají tím, že je homosexuál. Trump si během telefonického hovoru s předsedou irské vlády ke stolu přivolal jednu z irských reportérek, které telefonát sledovaly, a premiérovi sedícímu v tu chvíli na druhé straně Atlantiku vychvaloval její krásu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Došlo k podpisu dohody mezi Českou republikou a Japonskem o pracovní dovolené
Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Václav Kolaja a velvyslanec Japonska Kaoru Shimazaki podepsali dne 27. června 2017 v Tokiu Dohodu mezi vládou České republiky a vládou Japonska o vízech k pracovní dovolené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Ve vyvracení bludů budu muset ještě chvilku pokračovat
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrhu poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Růžička, zvolený za TOP 09, v ČT zkritizoval ústavní zákon o zbraních. Tvrdě
Proti moderátorce Světlaně Witowské usedl ve středečním Interview ČT24 senátor Jiří Růžička, nestraník zvolený do horní komory parlamentu za TOP 09 a Starosty. Svůj čas před kamerami využil Růžička k tomu, aby znovu zkritizoval kariérní řád pro učitele připravený ještě exministryní Kateřinou Valachovou (ČSSD). Nezůstal ale jen u kritiky nového kariérního řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Regulovat, to je vizitka této vlády
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o silniční dopravě:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Drsná přednáška ekonomky Švihlíkové: Já bych ty zahraniční firmy odsud nejradši vykopala...
REPORTÁŽ Žijeme v nejlepším z možných světů! Ne, tohle vyprávění už skončilo. Podle ekonomky Ilony Švihlíkové přišel pocit obecné nejistoty, ve kterém jede celý svět a extrémně „ten tzv. Západ“. A jak dál? Teď se po čtvrtstoletí od převratu rozhodujeme. Co se týká ekonomiky, má také jasný plán, jak vše „překopat“. Sdělila i to, jak by naložila se zahraničními firmami: „Dbát na to, aby se zahraniční firmy tady chovaly jinak. Já bych je nejradši vykopala, kdyby to šlo.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Roman Halaška: Nová výzva může zájemcům o dotace zkomplikovat zahájení topné sezóny
Vyjádření k nové vlně kotlíkových dotací:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Lékárníci zkontrolují léky seniorům
Královéhradecká lékárna a.s. se zapojí do projektu, který má zvýšit bezpečí seniorů. Její lékárníci zrevidují užívání léků u klientů pobytových zařízení sociálních služeb, pokud o to projeví zájem. Inspirací pro zřízení multidisciplinárního týmu je projekt, který již třetím rokem funguje v kraji Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zlatuška (ANO): Vznikne dvojí skupina občanů s různými právy
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrhu poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mihola (KSU-ČSL): Jsem proti tomu, aby se účelově ohýbala ústava
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrhu poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Je to absolutně zbytečné! Prezident lékárníků rozcupoval novou směrnici EU
Prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba rozcupoval novou směrnici Evropské unie o kontrole léčiv prodávaných v lékárnách. Je to prý směrnice absolutně zbytečná, která občany České republiky chrání tam, kde to nepotřebují, ale ignoruje skutečná rizika na trhu s léky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Můj osobní postoj ke zbraním je hodně negativní
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrhu poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Okresní hospodářská komora Most rozdávala Dobré listy
Okresní hospodářská komora Most již po patnácté ocenila odborné znalosti a dovednosti absolventů střeních škol, členů OHK Most Dobrým listem komory. V letošním roce převzalo toto prestižní komorové ocenění v obřadní síni města Mostu z rukou předsedy OHK Most Ing. Junga, primátora Statutárního města Most Mgr. Jana Paparegy a dalších významných hostů 28 absolventům středních škol na Mostecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mojmír Grygar: Příběh o levici – expozice
O tom, jak definovat politickou levici, jaké jsou její zvláštnosti a jak a zda překoná současnou krizi, je téma na celou knihu. Nemám-li možnost pustit se do takové práce, pokusím se aspoň o několik předběžných poznámek, z nichž je možné sestavit příběh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ohnivé peklo se může zopakovat až stodvacetkrát, varovala britská premiérka
Po tom, co se panelový dům Grenfell Tower na severozápadě Londýna změnil v pochodeň, nařídila britská premiérka kontroly výškových budov v celé Anglii. A ukázalo se, že podobné ohnivé peklo se může zopakovat. Asi 120 budov zcela nesplňuje protipožární standardy. V Grenfell Tower uhořely desítky lidí, počet obětí se zatím vyšplhal skoro na 80.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): V celé Evropské unii nikdo neprovádí přípravu obyvatel na krizové situace
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrhu poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Startuje další kotlíková výzva v Moravskoslezském kraji
Žádosti o kotlíkovou dotaci začne kraj přijímat 5. září 2017 v 10 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Pravá, levá, systém neva…
Opakovaně upozorňuji, že zatímco levice se u nás (ale v Evropě obecně) ocitla v naprostém rozkladu, neboť „systémová levice“ je spojení, které nemůže fungovat – pravice (z logiky věci prosystémová) usiluje o hegemonii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jste šetrní k přírodě?
Pokud patříte mezi osoby, které si plně uvědomují důležitost ekologického chování v běžném životě, stalo se jistě vaším standardem třídění odpadu, šetření vody nebo třeba úspora energie. Ekologičtí ale můžete být i při úklidu domácnosti. Každá pomoc se počítá, a i když se může zdát, že se jedná o kapku v moři, příroda to ocení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rais (ANO): Odmítání základních filozofických principů je cesta do pekel
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrhu poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Nejen svět a Evropa, ale i Česko je v pohybu…
Vládní krize, kterou z naprosté politické idiocie vyvolala ČSSD, kdy tehdy faktický, dnes již i formální triumvirát Sobotka, Chovanec, Zaorálek se rozhodl brutálně odstranit z vlády Andreje Babiše, a tím logicky v očích každého dosavadního stoupence té vlády, rozmetat na kousíčky celkem oprávněnou tézi o velmi úspěšné vládě, zákonitě odstartovala změny v myslích lidí, a tím i volebních preferencích jednotlivých politických subjektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Letošní Vesnicí roku Pardubického kraje je obec Lukavice
Která obec se může chlubit vítězstvím krajského kola Vesnice roku 2017? To už je nyní jasné. Zlatou stuhu si zasloužila obec Lukavice, nacházející se v okrese Ústí nad Orlicí. Ta bude také reprezentovat Pardubický kraj v celostátním kole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman neměl dát na zblblé lidi, říká muž, jenž přežil Kajínkovo běsnění
Prezident Miloš Zeman prý měl k dispozici seznam svědků, kteří mohli promluvit v neprospěch Jiřího Kajínka. Šlo o celkem sedm svědků. Ačkoli mohli potvrdit vinu Kajínka, dvojnásobný vrah dostal milost. Novinářka Sabina Slonková prozradila, proč se asi stalo, co se stalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): Řekněme si, kdo je ten Brusel. To jsou národní politici!
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrh poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ivan Hoffman o EU: Jedeme ve vlaku, který řídí někdo jiný. My v něm můžeme jen sedět a přát si, aby nevykolejil
Vystoupit z vlaku nazývaného Evropská unie by byla podle komentátora Ivana Hoffmana naše sebevražda. „Jedeme ve vlaku, který řídí někdo jiný. My v něm můžeme jen sedět a přát si, aby nevykolejil,“ podotkl pro Rozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Ať jim Babiš dá na držku a tomu Sobotkovi, toho bych nakopala, promluvila důchodkyně na kameru hnutí ANO
Exministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš sdílel na facebookovém profilu hnutí ANO své nejnovější video, kde se zúčastnil pivních slavností, ale setkal se i se zemědělci a seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Frontex hlásí rekord. Z moře zachránili 10 tisíc uprchlíků za tři dny. Už ale neuvedli, kam je odvezli
Neuvěřitelných deset tisíc migrantů jen za tři dny zachránily záchranné lodě ve Středozemním moři. Informovala o tom agentura pro ochranu vnějších hranic Frontex. Podle jejích zástupců se v tomto směru jedná o rekord.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Ve velení armády a v jejím zastoupení v aliančních strukturách dojde k personálním změnám
Dne 1. srpna 2017 dojde ke změnám na pozicích dvou zástupců náčelníka Generálního štábu AČR a zároveň k vystřídání klíčových osob v národním zastoupení v aliančních strukturách a strukturách EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babišova společnost podala trestní oznámení na autory kritické knihy. Jedním z tvůrců je muž z ČSSD
Akciová společnost Vodňanská drůbež podala trestní oznámení na redaktory Deníku Referendum Jakuba Patočku, který je zároveň členem ČSSD, a Zuzanu Vlasatou. Píše o tom Deník Referendum. Jedná se prý o obsah čtvrté kapitoly knihy Žlutý baron, která vznikla na základě výprav po stopách Andreje Babiše a jeho podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Do byznysu s biopalivy přišli noví hráči. Agrofert vloni zvýšil podíl na dodávkách státu na sedmdesát procent
Když v únoru 2015 speciální útvar daňová Kobra provedl razii v ústecké společnosti Kratolia, následky na sebe nenechaly dlouho čekat. Výrobce biopaliv, spojovaný s podnikatelem Tomášem Pitrem, skončil. Projevilo se to ihned – dominance firem skupiny Agrofert v tomto oboru výrazně vzrostla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Nejvíc je mi líto těch tisíců férových poctivých lidí, kterým se zbraňová směrnice nelíbí
Projev na 59. schůzi sněmovny 28. června 2017 k Návrhu poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jízdu legendární soupravou pražského metra mohou zájemci prostřednictvím Zážitkové turistiky prožít ještě jednou
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravil u příležitosti 20. výročí od poslední jízdy soupravou metra Ečs na trase C vzpomínkovou jízdu touto soupravou. Vzpomínková jízda metrem Ečs se uskuteční ve čtvrtek 29. června 2017 v čase 21.34 hodin ze stanice metra Kačerov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Útoků na Českou televizi není nikdy dost, vpálil Zeman odpůrcům s červenými kartami. Ti mu nadávali za Ovčáčka
Za velkého deště diskutoval s občany Třeště prezident Miloš Zeman při své návštěvě Kraje Vysočina, kterou dnes zahájil. A samozřejmě, že došlo i na slova k premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) či k omilostněnému vrahovi Jiřímu Kajínkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Červnové inflační očekávání finančního trhu: Zvyšování platů a mezd povede k nárůstu kupní síly spotřebitelů
V červnu zaslalo svůj příspěvek do Inflačního očekávání FT třináct domácích a dva zahraniční analytici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist