Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.958x, což odpovídá cca 154.344-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Bankovní analytik zhodnotil Babišovy závěry: Naprosto nerealistické
Čím blíž jsou volby, tím víc slibů politici voličům dávají. Zdá se, že po volbách se na více peněz v peněženkách může těšit většina občanů – bez ohledu na to, kdo bude vládnout. Pakliže ponecháme stranou otázku, proč např. vládnoucí kolice ČSSD, ANO a KDU-ČSL nepřidala ještě víc peněz lidem už teď, když to ČSSD i ANO slibují po volbách, stojí za to zhodnotit realitu ekonomických plánů jednotlivých stran. Lidové noviny si posvítily na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Nebude na investice, prožrali jste růst
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 6. 2017 k návrhu poslanců Víta Kaňkovského, Jana Bartoška a Jaroslava Zavadila na vydání zákona, kterým se mění zákon o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Míra nezaměstnanosti klesla na 3,0 %
Míra nezaměstnanosti v květnu klesla na 3,0 %. Meziročně se snížila o 1,1 procentního bodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Česko-polské pomezí má zatraktivnit obnovená hřebenovka
Královéhradecký kraj spolu s dalšími partnery předloží v září projekt Česko-polské hřebenovky. Ten při celkových nákladech přes 3,5 milionu eur počítá s výstavbou 11 nových rozhleden, dvou informačních center a další turistické infrastruktury a také s novým značením hřebenové trasy od Sněžky po Praděd. Součástí projektu je také všestranná propagace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Ben Salman je povýšen na prince – dědice
Oblíbený syn saúdskoarabského krále Salmana Ben Salman (dále jen MBS), kterému je 33 let, zanechal v boji o nástupnictví na trůnu stranou svého bratrance Mohammeda Ben Nayese (dále je MBN).. Kam až se chystá dojít MBS?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Policisté obvinili tři Čechy a jednoho Egypťana z organizování nelegální migrace
Policisté zadrželi a obvinili tři Čechy a jednoho Egypťana, kteří podle nich organizovali nelegální převozy uprchlíků ze Sýrie a Afghánistánu přes několik středoevropských zemí do Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a elektronické hlasování
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku a na který jsou Švýcaři po právu hrdi, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po otázce problému pro ekonomiku následuje elektronické hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Dobrý den, prsa ven.“ FOTO odhaleného ňadra Markéty Šichtařové při kojení spustilo lavinu. A ekonomka dodává...
Ekonomka Markéta Šichtařová se zpravidla vyjadřuje k ekonomické situaci v naší zemi nebo k tomu, co se děje v Evropské unii. Tentokrát ale udělala výjimku. Dáma se rozhodla okomentovat dámská prsa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČLFA: Objem nebankovních úvěrů v Evropě loni meziročně vzrostl o 10,7 % na 457 mld. eur
Objem nových úvěrů, které v roce 2016 uzavřely nebankovní společnosti zastřešené evropskou federací Eurofinas, se meziročně zvýšil o 10,7 % na 457 miliard eur. Vyplývá to z finálních výročních statistik Eurofinas, která prostřednictvím národních asociací zastřešuje poskytovatele ze šestnácti zemí Evropy včetně České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Ať se stáhnou do ústraní. Chtějí ovlivnit volby koncerty, demonstracemi? Bazilišek Kalvoda!“ Černocká, Vydra, Cikrt, Kolářová a další se pustili do Kocába
ANKETA Jak ParlamentníListy.cz zjistily, osobnosti veřejného života – herci, zpěváci, hudebníci apod. – nevědí téměř nic o nejnovější výzvě Michaela Kocába a spol. nazvané „Několik vět 2017“. Pouze hrstka výzvu zaregistrovala a jen velmi málo z nich by pak Kocábova slova, v nichž zmiňuje nutnost politických i společenských změn, podepsala. „Já myslím, že uzrál čas na další bouře nespokojených lidí. Pokud vyhraje v parlamentních volbách hnutí ANO Andreje Babiše a Babiš se stane premiérem, tak to už opravdu bude čas na opětovné zvonění klíči,“ říká k tomu herečka Daniela Kolářová. Ta sice prozatím Kocábovu výzvu nepodepsala, ale pod těmi původními „Několika větami“ z roku 1989 je jako signatářka uvedena. Herec Jan Čenský zase „prásknul“, že tu letošní výzvu dostal od Kocábova přítele Miloše Zapletala do mailu. Ale dosud ji nečetl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ČD Šumava Bus i letos propojí vlaky a autobusy v atraktivních částech Šumavy
Šest autobusových linek nabídnou letos České dráhy v rámci projektu ČD Šumava Bus. Autobusy do atraktivní části Šumavy budou jezdit po oba prázdninové měsíce většinou o sobotách a nedělích. Od 1. července až do 31. srpna je v návaznosti na vlakové spoje možné cestovat až na Třístoličník nebo na Svatý Tomáš. Spoje jsou propojené i se systémem Zelených autobusů Národního parku Šumava. Jízdenky na spoje ČD Šumava Bus lze zakoupit v jakékoli pokladně ČD či ve vlaku ČD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Emil Adamec: Mých kampaní v minulosti proběhlo několik
Dne 9.9.2017 tj. přesně 4 roky od začátku mé prezidentské kandidatury v roce 2013 (9.9.2012) jsem oficiálně oznámil prezidentskou kandidaturu v příští volbě, v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jana Šimončíková: „Vyhnali jsme služební auta z ulic," řekl starosta Prahy 8
Na setkání s občany starosta Prahy 8 prohlásil vítězoslavně : „Vyhnali jsme díky zavedení modrých parkovacích zón služební auta z ulic. Lidé mi píší děkovné dopisy.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
SANEP: Největší volební potenciál má hnutí ANO, voliči ale zvažují i SPD, Realisty a Piráty
Z aktuálního průzkumu volebního potenciálu, který ukazuje procento rozhodnutých voličů a maximální hypotetický volební zisk v případě příklonu všech váhajících voličů k dané politické straně či hnutí je patrné, že u dvou největších vládních stran je stále velké rozpětí právě váhajících voličů, kteří se rozhodují mezi dvěma či více politickými subjekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Inflace v eurozóně poklesla, ale jádro roste…, co na to ECB?
Inflace v eurozóně se v červnu trefila do našich odhadů a poklesla o něco méně, než čekal trh na 1,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Jsem ve schizofrenní situaci
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 6. 2017 k návrhu poslanců Víta Kaňkovského, Jana Bartoška a Jaroslava Zavadila na vydání zákona, kterým se mění zákon o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Města a obce ušetří za plyn
Moravskoslezský kraj opět nakupoval na Českomoravské komoditní burze Kladno zemní plyn pro příští rok. Tentokrát se k nákupu pro celou korporaci, tedy krajský úřad a více než dvě stovky krajských příspěvkových organizací, připojilo několik měst a obcí z regionu. A výrazně ušetřily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Dobrý den, prsa ven
Sobotní poledne, výlet, slunce, dobře naložený manžel tasí mobil. Tak jako nesčetněkrát za den udělá cvak – cvak a fotka putuje na Facebook. Koneckonců manžel je tak trochu (hodně) facebookový maniak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ÚZSVM za 15 let své existence přinesl do státního rozpočtu téměř 16 miliard
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vznikl 1. července 2002 a zítra tak oslaví patnácté výročí svého zřízení. Za tu dobu například státu přinesl celkově téměř 16 miliard korun a hájil stát v několika desítkách tisíc soudních sporů, v nichž uhájil stovky miliard. Jen v loňském roce ÚZSVM státu uhájil rekordních 354 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
„On jde od náměstí. A pěšky.“ Karel Schwarzenberg vyvolal pozdvižení ještě před začátkem akce TOP 09
REPORTÁŽ „Je to o tom, že neuhneme ze svých názorů. Je tam skryté EU. Jsme jediná pravicová strana, která říká, že chceme Evropskou unii, že chceme euro,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz volební logo TOP 09 na jejím neformálním setkání v Liberci poslanec Václav Horáček, lídr do voleb v Libereckém kraji. „Znamená to mimo jiné také to, že určitě nepůjdeme do koalice s hnutím ANO,“ doplnila ho trojka této kandidátky Miloš Rejmont na akci, kde byl hlavní hvězdou Karel Schwarzenberg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Seznámit veřejnost s důkazy o přínosnosti migrace, volební právo migrantům, vzdělávací programy do škol... Více k výbušné rezoluci, která prošla Radou Evropy. Češi byli totálně přehlasováni
Migrace jako příležitost pro další rozvoj evropského kontinentu. To je stěžejní myšlenka nové rezoluce, která prošla hlasováním na Radě Evropy ve Štrasburku. Čeští poslanci a senátoři byli u toho, když se schvalovala. Z jejich pozměňovacích návrhů, které měly dle slov senátora a člena stálé české delegace v Radě Evropy Miroslava Nenutila (ČSSD) dokument „objektivizovat“, neprošel ani jeden. „Rezoluce vnímá nelegální migranty téměř stejně jako legální,“ svěřil se ParlamentnímListům.cz Nenutil. Migrantů podle dokumentu v Evropě ještě přibude, a to v důsledku probíhajících klimatických změn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Od července se zvýší platy policistů, hasičů, vojáků a sester
Policistům, hasičům, vojákům, celníkům, vězeňským dozorcům, ale také sociálním pracovníkům, zdravotním sestrám u lůžek, nepedagogickým pracovníkům ve školství či umělcům a pracovníkům v kulturních zařízeních vzrostou od července platy. Výdělky se zvednou od 7 do 23 procent, u zdravotních sester to bude o 2000 korun. Zvýšení platů se projeví na výplatních páskách více než 200 000 lidí v srpnu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Stát zřejmě bude dávat do zdravotnictví miliardy ročně navíc
Stát zřejmě bude dávat v letech 2019 a 2020 do systému zdravotního pojištění za své pojištěnce asi 3,5 miliardy korun ročně navíc. Vyplývá to z návrhu novely o pojistném na veřejném zdravotním pojištění, který dnes schválila Sněmovna. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prožrali jste to! Ve Sněmovně bylo zase jednou horko. Zatápěl Laudát
Podmínky pro poskytování dávek na takzvané zvláštní pomůcky zdravotně postiženým lidem se zřejmě zmírní. Zvýší se také příspěvek na mobilitu. Předpokládá to poslanecká novela, kterou dnes schválila s některými úpravami téměř jednomyslně Sněmovna. Pro hlasovalo 129 ze 134 přítomných poslanců, proti nebyl nikdo, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Umožněme zdravotně postiženým návrat do společenského života
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 6. 2017 k návrhu poslanců Víta Kaňkovského, Jana Bartoška a Jaroslava Zavadila na vydání zákona, kterým se mění zákon o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
AV ČR: Evropský týden astronomie a kosmických věd
Gravitační vlny, temná energie a temná hmota, černé díry, extrasolární planety – to je jen malý výsek z témat, která řeší tento týden v Praze astronomové z celého světa na mezinárodním zasedání Evropské astronomické společnosti – Evropském týdnu astronomie a kosmických věd 2017 (European Week of Astronomy and Space Science – EWASS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Nestojím o učitele kariéristu, ale o učitele, co dělá svou práci rád
V letošním roce na můj podpis čeká 220 vysvědčení, o dvacet víc než loni, a v příštím roce to bude zase dalších patnáct navrch. Rok od roku naše škola roste. Dnes k nám vozí své děti i rodiče z 10 kilometrů vzdáleného Tábora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ODA vyšle do boje o prezidentský úřad Vratislava Kulhánka
Občanská demokratická aliance představila na tiskové konferenci svého kandidáta na prezidentský úřad Vratislava Kulhánka, který v minulosti stál v čele největší české firmy ŠKODA AUTO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotka v Hirošimě uctil oběti jaderné bomby
Bohuslav Sobotka dnes v Hirošimě uctil památku obětí americké jaderné bomby, která město na konci druhé světové války srovnala se zemí. Český premiér položil věnec v Parku míru a prohlédl si muzeum s expozicí o průběhu války, o roli Hirošimy v této válce a o důsledcích výbuchu atomové bomby, včetně dobových fotografií, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Byl jsem pod obrovským tlakem od lidí kolem Chovance, prozrazuje Marek Přibil
Marek Přibil si je vědom toho, že jako novinář selhal. To ale nic nemění na tom, že rozhovory, které vedl s Andrejem Babišem (ANO) je třeba chápat v kontextu dalších informací. V prvé řadě je prý třeba vědět, že Marek Přibil jako novinář údajně čelil obrovskému tlaku od lidí kolem ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Některým zprávám se ani nechce věřit
Páteční glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ve Francii odvysílali rozhovor s Putinem a už se křičí
Televize Prima se dočkala za své rozhodnutí odvysílat sérii rozhovorů amerického filmového režiséra Olivera Stonea s ruským prezidentem Vladimirem Putinem mnoha odsudků. Velké pozdvižení však vzbudil rozhovor také ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pomsta za Bataclan? O nezdařeném útoku na muslimy v Paříži vyplouvají další zprávy
Britská BBC informuje o pravděpodobném dalším pokusu o teroristický útok. Tentokrát k němu došlo v Paříži a obětí měli být muslimové. Ve čtvrtek v podvečer se totiž řidič pokusil vjet svým vozem do davu před mešitou. Útočník byl zadržen. Údajně jde o muže arménského původu, který se chtěl pomstít za útok Islámského státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
MHMP: Konto Bariéry ukončilo 3. ročník charitativního běhu Run and Help
Konto Bariéry ukončilo třetí ročník charitativního běhu Run and Help, neboli Běhání, které pomáhá. Do projektu se v roce 2017 zapojilo 70 skupin z celé České republiky. Běhaly mateřské, základní a střední školy, ale i firmy či party kamarádů. Celkový výtěžek překonal loňský rekord. Vybralo se přes 1,3 milionu korun pro děti s handicapem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Úzké vedení ČSSD si dnes bude lámat hlavu, jak přiláká voliče
Úzké vedení sociálních demokratů by se mělo dnes v Lidovém domě zabývat strategií volební kampaně a seznámit s ní krajské volební lídry. Ve čtvrtek ČSSD oznámila změnu volebního stratéga, místopředsedu ČSSD Jana Birkeho nahradil Robert Žanony, který se mimo jiné podílel na vítězstvích premiéra Roberta Fica (Směr-SD) na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Pokud Trebbia něco zušlechťuje, tak je to peněženka Miro Smoláka
V televizi úspěšně pokračuje prezentace ostudné ceny Trebbia, kterou se zviditelňuje nevýznamný a kýčovitý galerista Miro Smolák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Svoboda užívání stavby má své meze
Často se setkáváme s problémem, kdy je stavba využívána k jinému účelu, než k jakému byla původně zkolaudována. Střetává se zde soukromé právo vlastníka užívat stavbu podle svého s požadavkem práva veřejného, které chrání veřejný zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
SPO: Petr Martan lídrem v Jihočeském kraji
Jihočeská krajská organizace SPO zvolila lídrem za Stranu Práv Občanů (Zemanovci) pro volby do Poslanecké sněmovny Petra Martana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
EU postupuje v duchu hesla „uprchlíci vítáni“ a líčí je jen pozitivně. Cena, kterou zaplatíme, je nesmírně vysoká. Odborník na EU a imigraci nepřináší vůbec dobré zprávy
ROZHOVOR Odborník na evropské právo a autor knihy „Unie ve víru migrační krize“ Tomáš Břicháček upozorňuje, že „Evropa posledních tří let, sužovaná teroristickými útoky, sexuálním násilím, divokými davovými výtržnostmi i dalšími případy trestné činnosti a narušování veřejného pořádku ze strany migrantů, se stala bez pochyby mnohem méně klidným místem pro život, než byla dříve.“ Dodává řadu znepokojivých faktů a statistik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Byl to jenom začátek
Komentář Petra Hampla z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Úroveň studentů zejména na středních školách mě opravdu mile překvapuje
Komentář Jana Hamáčka z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Gabal (KDU-ČSL): Aktivní zálohy jsou důležité a jejich role je nezaměnitelná
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 6. 2017 k návrhu poslanců Martina Sedláře, Martina Stropnického, Jany Černochové, Davida Kádnera a dalších na vydání zákona o branné povinnosti a jejím zajišťování (branný zákon)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Pan Drahoš chce pravdu, slušnost a úctu k lidem – tak určitě…
Nedávno jsem na adresu kandidáta na prezidenta republiky, J. Drahoše napsal: „Simulakrum v podobě kampaně, že „kníže je lidu blíže“ ve své době na většinu voličů (kteří se dostavili k volbám) nezapůsobilo. Není důvod se domnívat, že simulakrum s „nadstranickým vědcem, který mluví pravdu a jedná na základě faktů“, dopadne jinak. Opakovaný vtip navíc už ani není k smíchu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Šikana na pracovišti nemusí přicházet jen ze strany vedoucího
Komentář ministryně Marksové z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Čerstvý průzkum: ČSSD zpět druhá před komunisty. Uspěli by i Robejšek a Piráti
Agentura SANEP uveřejnila další předvolební průzkum. Ukazuje mimo jiné, kolik voličů je pevně rozhodnuto volit tu či onu stranu a kolik voličů ještě s volbou váhá. Odhaluje tak vlastně volební potenciál politických stran. Po zhlédnutí tohoto průzkumu by měly zpozornět všechny strany, ale vůbec nejvíc asi lidovci, kteří utvořili dvojkoalici se Starosty a nezávislými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Soud soudí soudce III
Příběh bývalého soudce Vlastimila Matuly pokračoval u Obvodního soudu pro Prahu 2 dne 29.června 2017 vyhlášením prvního prvostupňového rozsudku po zrušení dřívějších rozhodnutí Ústavním soudem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Lidovci se chovají jako pokrytci. Nejdřív EET schválili, před volbami ho navrhují odložit
Předvolební snaha Lidovců o odložení 3. a 4. fáze EET je pokrytecká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
MSp: Omezení podvodů a vydírání v insolvenčních řízeních - začíná platit novela insolvenčního zákona
Novela Ministerstva spravedlnosti, která vstupuje v účinnost 1. 7. 2017, se zaměřuje mimo jiné na podvodné oddlužovací společnosti, které si za své často bezcenné služby účtují vysoké poplatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Zvyšování sazeb v ČNB na spadnutí? Koruna si užívá jestřábí rétoriku centrální banky
Vyznění včerejšího zasedání bankovní rady bylo alespoň podle následné tiskové konference jednoznačné. ČNB chce brzy začít zvyšovat své hlavní úrokové sazby, protože se vše vyvíjí v podstatě v souladu s její prognózou. Odchylky reality od modelu považuje centrální banka za marginální a dokonce je spokojena i s posílením koruny o více než tři procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Muslimka udušena, její děti utopeny! V bývalém domě světově uznávaného hudebníka došlo k děsivým vraždám
Britský deník Daily Mail píše o vyvraždění muslimské rodiny v Liverpoolu. Pachatelem je třicetiletý muslimský přistěhovalec, který udusil svoji manželku a jejich dvě děti poté utopil. Vše se událo v domě, kde kdysi žil John Lennon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
NATO sklouzlo do paktu, který slouží zejména USA, angažuje se militantně ve světě a zvyšuje hrozby, bouří se Dolejš
ROZHOVOR „Nemyslím si, že by bylo možné ho nějak apriorně pasovat do role táty pracujících,“ řekl na adresu Andreje Babiše místopředseda KSČM Jiří Dolejš. Pro ParlamentníListy.cz promluvil i o tom, jak vidí po volbách možnou koaliční spolupráci mezi KSČM a hnutím ANO. Řekl také, co si myslí o EU a o případném Czexitu. „Já si to nepřeji. Nemyslím si, že by to bylo dobré,“ řekl Jiří Dolejš a vysvětlil proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lidovci a Starostové: Oblast školství musí rozvíjet talenty dítěte a nabídnout kvalitní učitele
Lidovci a Starostové představili na společné tiskové konferenci další bod volebního programu a jeho garanty – školskou a vzdělávací tematiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jaromír Tasáry: Protikuřácký zákon
Protikuřácký zákon má více paradoxů. Třebas vzít si sebou ven pivko nebo vínko zakazuje zas například vyhláška města.Venku se alkohol pít nesmí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci budou schvalovat nižší limity pro doplatky za léky
Poslanci dnes projednají růst plateb do zdravotnictví za takzvané státní pojištěnce a snížení roční hranice pro doplatky za léky u dětí a seniorů. V závěrečném kole projednávání jsou také: zmírnění podmínek pro poskytování dotací na zvláštní pomůcky zdravotně postiženým lidem, veterinární novela a návrh zákona o vztazích obou parlamentních komor, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic informuje o červencových omezeních dopravy
V zájmu zachování plynulosti dopravy o nadcházejících exponovaných dnech nebudou prováděny na komunikacích ve správě ŘSD žádné práce údržby, jejíž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sankce vůči Rusku pokračují
Podle rozhodnutí Evropské rady budou nadále pokračovat hospodářské sankce vůči Rusku. Výsledek sankcí je přitom velmi sporný. Rusko se sice po zavedení sankcí před třemi lety hospodářsky propadlo, zaznamenalo tedy citelný pokles HDP, ale dlouhodobě mu to zjevně hospodářsky prospělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Další debaty o kandidátkách by ČSSD podle Zaorálka jen poškodily
Volební lídr sociálních demokratů Lubomír Zaorálek považuje za uzavřené debaty o stranických kandidátkách, včetně jihočeské a pražské. S krajskými lídry o tom bude jednat dnes odpoledne v Lidovém domě. Informovat je hodlá i o změnách, které chystá poté, co přebral vedení ČSSD do voleb od premiéra Bohuslava Sobotky. Zaorálek chce, aby strana vystupovala jednotně. ČTK dnes v rozhovoru řekl, že ČSSD nepůsobí jednotným dojmem, což ji poškozuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pražský magistrát hostil setkání pracovníků krizového řízení
Na Magistrátu hlavního města Prahy se konalo setkání pracovníků krizového řízení působících na území hlavního města Prahy. Setkání se uskutečnilo ve Velkém jednacím sále Zastupitelstva a organizovalo ho oddělení krizového managementu magistrátu. Cílem bylo nejen seznámit pracovníky s tématy krizového řízení jednotlivých organizací, ale především navázat vzájemné osobní kontakty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miklošová (ODS): Růst platů motivuje k opouštění života na dávkách
Vždy jsem byla zastánkyní zásady, že každý pracující člověk se musí mít lépe než lidé žijící na dávkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pohled do daňového přiznání Andreje Babiše: Vedlejší příjem přes 182 milionů korun
Korunové dluhopisy přinesly exministru financí Andreji Babišovi dalších 180 milionů. Píše to alespoň server Novinky.cz s poukázáním na daňové přiznání, které Babiš odevzdal Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Dočekal: I letos surrealistický čert mává ocasem
Spisovatel Ladislav Fuks mně napsal v roce 1986 na pohlednici s vyobrazením Pražského hradu: Jsme bohatí svými sny. Vyznání, jež jistě rád přijme zasvé každý surrealista
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Medicína skutečně bude - co bude? Je jiná, než byla
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 6. 2017 k návrhu na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 95/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kasal (ANO): Je řada lékařů, kteří jsou kvalitní, a je řada lékařů, kteří kvalitní nejsou
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 6. 2017 k návrhu na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 95/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj vyhlásil granty pro včelaře
Jeden milion korun na nové úly, včelstva, včelí matky, ochranné včelařské pomůcky, včelařské vybavení (s výjimkou toho na zpracování medu a vosku) i opravy či rekonstrukce a výstavby včelínů znovu rozdělí Liberecký kraj ze svého dotačního fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Ženy české, matky české, vzmužte se
„ … již vzhůru ženy této země, již vzhůru všechny, jež vztek zhnět. Teď duní právo v jícnu temně a výbuch zahřmí naposled.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Antonín (ČSSD): Nepřipadá mi, že co odejde z nemocnice do ambulance, je odpad
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 6. 2017 k návrhu na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 95/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Policisté odmítli obvinění, že na služebně po návštěvě čínského prezidenta napadli mladíka
Policisté Jan Nekvapil a Martin Kopp při výpovědi odmítli obvinění, že na služebně ubližovali mladíkovi, který byl spoutaný kvůli možnému spáchání přestupku. Tvrdí, že mu nic neudělali. Podle obžaloby však dostal dvě facky a byl škrcen. Případem se dnes začal zabývat Obvodní soud pro Prahu 2. Policistům hrozí za zneužití pravomoci až pět let vězení nebo zákaz činnosti. Soud bude pokračovat 18. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
EU prodloužila sankce vůči Rusku a Moskva teď oplácí. Takže dovážet se nesmí...
Až do konce roku 2018 prodloužil ruský prezident Vladimir Putin ruské sankce proti Evropské unii. Informují o tom zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
MŠMT: Památník Hodonín u Kunštátu bude otevřen později
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského (NPMK) bylo pověřeno usnesením vlády č. 158 z roku 2011 vybudováním Památníku Hodonín u Kunštátu. Dne 30. 6. 2016 byly stavební práce na areálu budoucího Památníku Hodonín dokončeny a 19. 7. 2016 byly dostavěné objekty zkolaudovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman navrhl, kam by se mohlo ukládat vyhořelé jaderné palivo
V Heřmanově zakončil prezident Miloš Zeman svou třídenní návštěvu Kraje Vysočina. Nyní v kraji stráví svou dovolenou, a to na své chalupě v Novém Veselí. Ale chce také podnikat výlety po kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice proti odchodu třídní učitelky - Mgr. Krčkové Lucie
Petice dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Vodohospodářská mise do Izraele
Ministerstvo zemědělství organizuje odbornou vodohospodářskou misi do Izraele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Zdrcující zpráva pro Martina Stropnického. Týká se jeho budoucí kariéry
Ministr, poslanec a předseda pražské organizace ANO Martin Stropnický bude muset počítat s novými šedinami a vráskami. Na jeho hlavu se totiž především v zákulisí Babišovy klaky snáší nejedno ostré slovo. Důvody jsou prosté. Nečekané a velmi podivné změny v rámci kandidátních listin, které se před několika dny dostaly na veřejnost. O nich mimochodem jako první informovaly ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Putin prodloužil sankce proti EU do konce 2018
zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz, přidáno 30.6.2017 v 15:46, zobrazit podobné
Hm, co jako? Právník rozcupoval ústavní novelu o zbraních
Právník a politolog Milan Hamerský se v komentáři pro Lidové noviny zamýšlí nad ústavní novelou zákona o zbraních, v němž se praví, že občané mohou se zbraní v ruce chránit český stát. Podle právníka je to zákon naprosto zbytečný. Schválili ho přitom politici, kteří často tvrdí, že zbytečné zákony přijímá Brusel. A co bude dál?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Rádio Retro vysílá od 1. července na vlně dobrodružství
Spolu s prvním prázdninovým dnem spustí Český rozhlas další tematický digitální stream Rádia Retro, který tentokrát připomene archivní pořady týkající se léta a cestování, ale také fantazie. Lucie Výborná a Tomáš Černý uvedou 28 hodin nahrávek z let 1935 až 1995.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
OPL (Rozumní): Utahovali nám opasky, berou nám svobodu a co nám provedou dál ?
Deset milionů obyvatel naší republiky si muselo utahovat opasky, když pár gaunerů vytunelovalo naši zem. Z gaunerů se stali "VIP" a bohatí "mocipáni", kteří ovlivňují dodnes i legislativu. Tu legislativu, která nám bere
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Bývalý guvernér ČNB vzpomíná na návštěvu Francie: Paříž upadá. Vidíte problémy s migranty
Před rokem odešel Miroslav Singer z postu guvernéra České národní banky. Dnes pracuje pro holding pojišťovny Generali a je spokojen. Mohl pracovat i jinde, v Rozvojové bance Rady Evropy se sídlem v Paříži, ale prý mu to není líto, že tam na konec nepracuje. Při svých cestách do Paříže totiž viděl, jak Paříž upadá. Viděl problémy s migranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nového volebního stratéga ČSSD přirovnal Zaorálek k trenérovi
Nový volební stratég ČSSD Robert Žanony bude mít podle lídra strany Lubomíra Zaorálka podobnou úlohu jako trenéři sportovců. Zaorálek očekává, že muž, který dělal kampaň slovenskému premiérovi Robertu Ficovi, poradí českým sociálním demokratům, jak si rozvrhnout síly v posledních měsících před volbami a na co se zaměřit. V rozhovoru pro ČTK dnes Zaorálek uvedl, že kampaň s novým vizuálním stylem chce ČSSD spustit ve druhé polovině srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pavol Krúpa bude podporovat politickou stranu Národní socialisté
Pavol Krúpa, zakladatel investiční skupiny Arca Capital, podpoří politickou stranu Národní socialisté. Učiní tak vzhledem ke shodným ideovým principům a souladu se zaměřením volebního programu této strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jednací den Sněmovny skončil předčasně. Někteří poslanci nevydrželi v práci
Jednací den Sněmovny dnes skončil kvůli nízkému počtu poslanců v sálu předčasně. K hlasovacímu zařízení jich nebyl přihlášen dostatečný počet k tomu, aby rozhodli o návrhu na zamítnutí předlohy poslanců ODS, jež by obnovila praktické lékařství pro děti a dorost jako základní obor specializačního vzdělávání. Schůze bude pokračovat v úterý 11. července, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubická společnost RETIA dodala Armádě České republiky již šestý radar ReVISOR
Ve čtvrtek 29. června byl završen další z úspěšných projektů pardubické společnosti RETIA, předního českého výrobce radarové techniky a speciální elektroniky. Zástupci firmy v tento den předali Armádě České republiky další radar ReVISOR, čímž byl splněn kontrakt rozvržený na několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Učiňme ten první nesmělý krůček
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 6. 2017 k senátnímu návrhu zákona o zásadách jednání a styku Poslanecké sněmovny a Senátu mezi sebou a navenek (stykový zákon)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Plíšek (TOP 09): Na takzvaný člunek si budeme muset zvykat
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 6. 2017 k senátnímu návrhu zákona o zásadách jednání a styku Poslanecké sněmovny a Senátu mezi sebou a navenek (stykový zákon)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti dvě hodiny rozdávali své noviny na autobusové zastávce. Takto reagovali kolemjdoucí
REPORTÁŽ „Je potřeba vás tam vypustit jako štiky do rybníku, abyste trošku rozhejbali ty zatuchlé vody,“ říká žena v Liberci předsedovi Pirátské strany Ivanu Bartošovi, který zde rozdává noviny. Starší Liberečan ho zase nabádá: „Když se tam dostanete, prosaďte, ať mají poslanci jen dvě volební období. Aby tam jako někteří paraziti neseděli celý život.“ Bartoš také rozptyloval obavy z vyhozeného hlasu. „Pokud lidi nadávají na styl politiky, tak se stranami, které tam doposud jsou, změna nenastane. Když bude člověk volit na jistotu, žádnou změnu to nepřinese,“ upozornil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš vyrazil podepisovat svou knihu a točit zmrzlinu dětem. Do fronty se mu ale dostal také „provokatér“
REPORTÁŽ O čem sním, když náhodou spím. Tato kniha způsobila v pátek dopoledne poprask v dolním centru Liberce. Nebo spíše její autor Andrej Babiš, který seděl u stánku před obchodním domem pekaře a cukráře Bláhy a podepisoval ji spoustě lidí všech generací. Pak točil zmrzlinu školákům i studentům, kteří ji dostali zdarma po předložení vysvědčení, kde převládaly jedničky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Od roku 2005 jste podporovala diskriminaci gayů a leseb, obořil se poslanec na Merkelovou
Server německého deníku Bild oznámil, že německý Spolkový sněm schválil zákon o manželství homosexuálních párů i s možností adopce dítěte. Zákon ležel v zákonodárném zboru dlouho, vládní CDU-CSU německé kancléřky Angely Merkelové na zákon odmítala přistoupit. Sociální demokraté se však rozhodli zákon před volbami prosadit třeba i proti vůli koaličního partnera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
BusLine: Provoz cyklobusů v plném proudu
Cyklistická sezóna je již v plném proudu a společnost BusLine ji opět v letošním roce podporuje cyklobusy, na které si už všichni sportumilovní příznivci zvykli. Šlápnout do pedálů tedy nemusí už ze svých domovů, ale naopak se do srdce Krkonoš, Jizerských hor i Českého ráje dostanou díky pohodlným turistickým linkám, které již několik let BusLine provozuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Galerie nabídne v létě na zámku Emila Fillu a jeho žáky
S mimořádnou pozvánkou přichází na letní měsíce Východočeská galerie na Zámku Pardubice. Představí díla kubistického malíře, grafika a sochaře Emila Filly a jeho žáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Dostáváme se do komplikovanější situace
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 6. 2017 k senátnímu návrhu zákona o zásadách jednání a styku Poslanecké sněmovny a Senátu mezi sebou a navenek (stykový zákon)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Rostly výdaje domácností na spotřebu i investice
V prvním čtvrtletí 2017 rostly reálné příjmy i spotřeba domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Podívali jsme se blíže na další kontroverzní projekt Člověka v tísni. Nechybí tam ani mocný Soros. A tohle nám k tomu řekly známé osobnosti
Neziskové organizace v čele s Člověkem v tísni (ČvT) ovlivňují veřejný prostor více, než si občan České republiky dokáže představit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal v Kjótu s vedením společnosti Shimadzu o posílení spolupráce s ČR v technologické oblasti
Premiér Bohuslav Sobotka byl 29. června 2017 třetím dnem na oficiální návštěvě Japonska. V Kjótu setkal s vedením společnosti Shimadzu, která se zabývá výrobou špičkových technologických medicínských a laboratorních přístrojů, laserů a přístrojů pro letectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hapštáková (ODS): Chci zpět pocit, že nemusím vždy s prezidentem souhlasit, ale vždy si ho mohu vážit
Když jsem byla malá holčina, pamatuji, jak mě rodiče odháněli od televize pokaždé, když se tam dělo něco pro ně a pro onu dobu „nevhodného“. Ano, dnes se nad tím usmívám a nemám jim to za zlé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Odstartoval 21. ročník ankety Neviditelný herec
Divácká anketa Neviditelný herec odstartovala v sobotu 24. června v přímém přenosu rozhlasového pořadu Tobogan. Mezi nominovanými jsou Viktor Preiss i Taťjana Medvecká. Hlasování o nejpopulárnější herecké výkony Českého rozhlasu potrvá až do poloviny září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Požadavek na vystoupení ČR z NATO je oprávněný
V minulých dnech i KSČM představila veřejnosti svůj volební program. Na rozdíl od všech jiných politických stran a uskupení jsou v něm zahrnuty také požadavky k zachování světového míru a především úsilí směřující k vystoupení České republiky z NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Nedostatek vody? Chiméra na ohlupování lidí
Argument, že migrace je způsobena nedostatkem vody ve zdrojových zemích, je stejně lživý, jako označovat nelegální migranty za „válečné uprchlíky“ a snažit se tak falešnou solidaritou otupit pud sebezáchovy Evropanů!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Národní socialisté: Rozhodli jsme se zúčastnit voleb do PS PČR
V roce 2018 si připomeneme 100. výročí vzniku Československa, které naplnilo tužby našich předků. U zrodu této novodobé státnosti stáli národní socialisté. O samostatnost své vlasti naši předkové museli vždy bojovat. I dnes je ohrožena naše suverenita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Duel Jaromíra Soukupa a TÝDEN s prezidentem byly opět nejsledovanějšími pořady
Čtvrteční politickodiskusní blok TV Barrandov se stal v uplynulém týdnu opět nejsledovanějším pořadem podobného typu ze všech českých plnoformátových televizních stanic. Skupina Barrandov tak ukončila jarní programové schéma velkým úspěchem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hynek (Realisté): Občané České republiky si zaslouží důvěru svých poslanců
"Občané České republiky mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo k naplňování úkolů uvedených v odstavci 2. Toto právo může být zákonem omezeno a zákonem mohou být stanoveny další podmínky jeho výkonu, je-li to nezbytné pro ochranu práv a svobod druhých, veřejného pořádku a bezpečnosti, životů a zdraví nebo pro předcházení trestným činům.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Komunista Dolejš: Neočekávám, že nějaký miliardář bude tátou pracujících
Hosty pořadu ČT24 Události, komentáře byli místopředseda KSČM Jiří Dolejš a předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Řešily se především předvolební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec: Hazard se vrací do Liberce
V prosinci na návrh Změny pro Liberec zastupitelé schválili úplný zákaz provozování hazardu na území Liberce. Na svém včerejším zasedání těsnou většinou 20 hlasů prošel návrh primátora Batthyányho na návrat hazardu do Liberce. Ve městě teď může vzniknout neomezený počet kasin s neomezeným počtem hracích automatů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MŽP: Úspěch českých vědců z Výzkumného ústavu Silva Taroucy a Jihočeské univerzity
Jejich studii o příčinách rozdílné druhové pestrosti tropů a lesů mírného pásu vydal prestižní časopis Science.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Plzeňský kraj dá 3 miliony na opravu katedrály a dvou kostelů
Slavnostním podpisem darovací smlouvy mezi Plzeňským krajem a Biskupstvím plzeňským bylo v pátek 30. června potvrzeno předání finančního daru ve výši 3 miliony korun na rekonstrukci tří významných kulturních památek v Plzeňském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Trpělivost USA s KLDR je u konce, zahlásil Trump
Americký prezident Donald Trump se dnes nechal slyšet, že trpělivost Spojených států s KLDR je u konce. USA chtějí jednat. Důvodem jsou mimo jiné jaderné a raketové testy Severní Koreje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Budapešť doplňuje hraniční plot elektronikou
Maďarská vláda rozhodla o zavedení inteligentního signalizačního systému, který doplní stávající oplocení části hranice mezi Maďarskem a Srbskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní summitu zemí V4, jehož hostem bude prezident Egypta Abd al-Fattáh Sísí
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zúčastní v úterý 4. července 2017 summitu premiérů zemí Visegrádské skupiny, který se uskuteční v Budapešti. Hostem summitu bude prezident Egyptské arabské republiky Abd al-Fattáh Sísí. Cestu předsedy vlády do Maďarska projednala v pondělí vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Německo se otáčí za Francií. Merkelová se vymezila vůči Trumpovi
Německo pod vedením kancléřky Angely Merkelové mění orientaci zahraniční politiky. Server Deutsche Welle tak vnímal čtvrteční kancléřčino vystoupení v parlamentu. Podle něj dochází k odklonu od Velké Británie a USA a příklonu k Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Aktivisté kritizují Zemana za jeho výroky o táboře v Letech
Romské organizace kritizují prezidenta Miloše Zemana za jeho výroky o protektorátním koncentračním táboře v Letech u Písku, v jehož místech nyní stojí vepřín. Podle šéfa evropského antirasistického hnutí EGAM (European Grassroots Antiracist Movement) Benjamina Abtana mají Zemanova slova blízko k popírání romského holokaustu. Podle serveru Romea.cz výkrmnu chtěla odstranit i někdejší Zemanova vláda. Aktivisté z Česka i ciziny požadují zbourání farmy z pietního místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
APROVAK ČR: Nechejme soukromé a veřejné subjekty soutěžit a vyberme nejlepšího
Seminář Fakta o vodě v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, na kterém se sešli zástupci provozovatelů vodohospodářské infrastruktury, odborníci a akademici, se zaměřil na odbornou debatu o modelech provozování infrastruktury a přednostech či nevýhodách jednotlivých provozních modelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Snížením limitu na léky pomáháme sociálně nejohroženějším skupinám
Novelou zákona o veřejném zdravotním pojištění, kterou dnes vládní koalice prosadila ve třetím čtení zákonů, pomáháme sociálně nejohroženějším skupinám – seniorům a rodinám s dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Naši hoši od Zborova
Před 100lety, 2.července 1917 se zachvěla fronta u ukrajinského městečka Zborov. V ten den českoslovenští legionáři útokem prolomili postavení rakousko-uherské armády. Českoslovenští legionáři zajali několik tisíc jejich vojáků. Bylo to první velké vítězství našich legií. Obdobně naši legionáři vítězili u Bachmače, Kyjeva, ale i na bojištích v Itálii, Francii, Srbsku… Stali se mocnou vojenskou silou na straně států Dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lidovci a Starostové: Odklad další fáze EET je nutný, říkáme to dlouhodobě
Odklad 3. a 4. fáze elektronické evidence tržeb o devět měsíců, aby mohly být vyhodnoceny dopady jejích prvních fází – to je návrh, který Poslanecké sněmovně předkládá koalice Lidovců a Starostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vyjádření Správy NP Šumava k výpovědi nájemní smlouvy Vodní záchranné službě ČČK Český Krumlov
Správa Národního parku Šumava vypověděla nájemní smlouvu Vodní záchranné službě ČČK Český Krumlov z objektu garáží v Kyselově u vodní nádrže Lipno v roce 2014. Důvodem výpovědi bylo to, že Správa NP Šumava v roce 2008 převzala objekt bývalých garáží od Ministerstva vnitra s tím, že objekt zdemoluje a uvede pozemek do stavu přírodě blízkému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
NPÚ: Wenkeův obchodní dům v Jaroměři se stal dvaadvacátou národní kulturní památkou v Královéhradeckém kraji
Wenkeův dům v Jaroměři je jedinečným dokladem nástupu moderní české architektury a použití invenčních konstrukčních řešení před 1. světovou válkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Přijde vám normální, že tady projednáváme branný zákon a nesedí tady ministr obrany?
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 6. 2017 k návrhu poslanců Martina Sedláře, Martina Stropnického, Jany Černochové, Davida Kádnera a dalších na vydání zákona o branné povinnosti a jejím zajišťování (branný zákon)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
V Rakousku dopadli dva cizince, kteří znásilnili mladou dívku. A toto pak prohlásil šéf policie o Afgháncích
Policie v rakouském Linzi včera zatkla dva muže, kteří byly obviněni ze znásilnění osmnáctileté dívky v centru města. Oba násilníci mají migrantské kořeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miliardář Passer přišel s podobným projektem jako Baťa, který má výrazně pomoci růstu ekonomiky
Skupina Passerinvest zareagovala na palčivý problém České republiky – nedokončenou a nedostatečnou síť dálničních a rychlostních komunikací a stejně tak stagnující rozvoj metra v Praze. Firma přichází s vlastním konceptem dobudování dopravní infrastruktury jak v Praze, tak po celé České republice v návaznosti na dopravní situaci a dopravní řešení v sousedních státech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pilný porušuje zákon, vypálil na ministra financí Bělobrádek
Ministerstvo financí porušuje zákon, když v návrhu rozpočtu snížilo částku pro vědu a výzkum, kterou předtím schválila vláda. Novinářům to dnes po jednání vládní rady pro vědu výzkum a inovace (RVVI) řekl vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Podle něj rada trvá na dodržení původní částky. Vyjádření ministerstva ČTK shání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman na venkově spustil kanonádu: Aby se člověk za chvíli bál mít křížek na zdi. Budeme se modlit k Mohamedovi...
Miloš Zeman svoji návštěvu v Kraji Vysočina ukončil v Heřmanově. A kromě diskuze čekalo na hlavu státu i překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tohle vám média neřeknou... Marek Černoch se před kamerou rozpovídal. Mimo jiné o věci týkající se kvót a Sobotky
Poslanec Marek Černoch vstoupil před čtyřmi lety po boku Tomia Okamury, dnes však svého bývalého stranického šéfa ani trochu nešetří. V rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým v internetové televizi XTV Černoch prohlásil, že Okamura ve sněmovně vlastně vůbec nic nepředvedl. Sečteno a podtrženo, Okamurova práce se prý rovnala nule.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kalousek způsobil krizi, vzal lidem peníze a pak mi nechal minu, čílil se Babiš. A Kalousek si to nenechal líbit...
Volby se blíží a strany se předhánějí v tom, co slíbí voličům. Současně o návrzích konkurence tvrdí, že jsou nerealistické, populistické a tak podobně. Ve čtvrtečních Událostech, komentářích ČT padaly ještě ostřejší výrazy. Stala se totiž věc v poslední době nevídaná. Do veřejnoprávní televize dorazil šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který věděl, že proti němu bude sedět předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka ukončí v Hirošimě návštěvu Japonska
Premiér Bohuslav Sobotka dnes ukončí návštěvu Japonska. V Hirošimě uctí památku obětí jaderné bomby, která město na konci druhé světové války srovnala se zemí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra představilo bezpečnostní standardy pro pořadatele letních festivalů
Co už dnes na základě platné legislativy musí či může udělat policie, obec a pořadatelé pro zvýšení bezpečnosti občanů během letních festivalů? To spolu s dalšími aktuálními doporučeními a bezpečnostními standardy najdou obce i pořadatelé v nové brožuře, kterou Ministerstvo vnitra ve čtvrtek 29. června 2017, představilo na semináři k ochraně měkkých cílů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Itálie žádá EU o pomoc s migranty, již ten příval nezvládá
Proč se požadují od lidí ze zemí mimo Schengenský prostor biometrické pasy a vstupní víza do tohoto prostoru, když tato členská země EU v rozporu se schválenými předpisy pro pohyb osob do EU z vnějšku organizuje a sama se i podílí na dovozu ekonomických migrantů (nejedná se o žádné uprchlíky), kteří nemají vůbec žádné doklady a o vstup do Itálie předem nepožádali?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Vítěz letošní výtvarné soutěže je ze základní školy v Hněvkovicích
Posedmé se letos na základních školách v Kraji Vysočina uskutečnila výtvarná soutěž tematicky zaměřená na rizika a prevenci dětských úrazů, používání ochranných pomůcek, poskytování první pomoci a na propagaci pohybu a zdravého životního stylu. Soutěž organizuje Kraj Vysočina pro všechny základní školy v našem kraji a je součástí širšího projektu Program prevence dětských úrazů. Nejúspěšnější byli mladí umělci ze ZŠ a MŠ Hněvkovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
V arabských zemích klesá porodnost, informuje rozhlas. Ženy už prý nemají deset dětí, ale jen...
Ideálem arabského světa již nejsou desetičlenné rodiny, ale rodiny pouze se dvěma či třemi dětmi. Porodnost v těchto státech výrazně klesá. Informuje o tom server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Výstavba protipovodňových opatření v Olomouci se blíží
Další významný krok k ochraně Olomouce před povodněmi se blíží. Připravena je II. B etapa protipovodňových opatření v centru Olomouce. Povodí Moravy, s.p. aktuálně získalo povolení k přípravnému kácení dřevin v místech realizace stavby, se samotnou výstavbou by se pak mohlo začít na podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOP 09: Ostudné platy učitelů se musí rázně zvýšit
Komentář TOP 09 z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vlastimil Tlustý: Na jejich zahrádku nikdy nenaprší, budou jen platit, platit a platit
Považuji za naprosto kardinální, aby se na české politické scéně našlo v řadách politiků dost těch, kteří dříve nebo později pochopí, že to, co dneska prožíváme, začalo s pojmem, který se jmenuje subvence a dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
SOČR s mimořádnými hosty
V neděli 29. října můžete ve Dvořákově síni Rudolfina zažít výjimečné chvíle ve společnosti Alexandra Liebreicha, německého dirigenta mezinárodního renomé, a jeho krajana, prvotřídního violoncellisty Albana Gerhardta. Ve skladbách Pavla Haase, Dmitrije Šostakoviče a Johannesa Brahmse bude jejich partnerem Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Koncert se koná jako Ozvěny Česko-německého kulturního jara.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ruský umělec Vorotnikov. Pátrá po něm policie i Interpol, ale PL se s ním setkaly v Praze
ROZHOVOR Jsem menší parazit než všechny země. Jsem umělec, dělám umění a neprodávám ho. Za své umění peníze nechci. Když něco potřebuju, tak si to vezmu. Jde o takové banditství, partizánství. Tak o svém životním stylu hovoří umělec Oleg Vorotnikov. Na fotografiích měl vždy dlouhé vlasy, nyní je v rámci života v ilegalitě ostříhaný do hola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Piráti dostávají od příznivců peníze na plavbu do Sněmovny, cílovou částku překročili během 2 dnů
Piráti spustili na serveru Hithit crowdfundingový projekt, který měl za cíl získat finanční podporu na provoz solární lodi. Ta bude na Vltavě a Labi představovat Piráty a jejich hodnoty. Cílová částka se vybrala během necelých dvou dnů. Výsledek předčil všechna naše očekávání a veškerým podporovatelům děkujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Aktivní a pracovití lidé potřebují podporu, ne házení klacků pod nohy, opřel se do Štěcha senátor Valenta
Z PROFILŮ Senátor Ivo Valenta odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mrázek (Spojení 12): Euro nesmí být přijato. Určitě ne za stavu, který zavinili politici a pánové Singer a Rusnok v cizích službách
Brzo po listopadu 1989 se podařilo vnutit Československu postavení podřadné kolonie a Česká republika na to plynule navázala. Klasický cíl, zařídit dlouho přetrvávající vykořisťování oběti, byl stejný, jako u kolonialistů minulých století, ale odlišná zeměpisná a politická situace si vyžádala, aby k realizaci byly použity nové prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Průšvih. Podivné kšefty. Herman podporoval marxistické teroristy Lidoví mudžahedíni, za komunismu jezdil na Západ. Dokumentarista hovoří o 10 letech ústavu pro studium totality
ROZHOVOR Bývalý dokumentarista na Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu a badatel v oblasti moderní historie Adam Kretschmer hovoří o svých postřezích o fungování Ústavu pro studium totalitních režimů a ÚDV. „Teprve po jeho odchodu se ukázalo, že v období, kdy vedl ÚSTR, podporoval marxistickou teroristickou organizaci ‚Lidoví mudžahedíni‘ (MEK), se kterou se již znal od roku 2009,“ říká Kretschmer a dodává, že Herman „ještě za bohosloveckých studií měl možnost vyjíždět na Západ“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vytrvalý analytik od Bakaly. Opět se pustil do dvojkoalice lidovců se Starosty
Hlavní analytik týdeníku Ekonom, který patří uhlobaronovi Zdeňku Bakalovi, David Klimeš je velmi skeptický k připravované dvojkoalici KDU-ČSL a STAN. I z toho důvodu ve svém komentáři na serveru iHNed.cz prosí lidovce, aby si své úmysly rozmysleli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Poselství EU Dálnému východu
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist