Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.803x, což odpovídá cca 94.078-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Plíšek (TOP 09): Ústavní novela o zbraních není potřeba
Komentář na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Herman se setká s představiteli zahraničních filmových studií
Daniel Herman se účastní 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Kromě návštěvy festivalových produkcí se ministr kultury setká také s představiteli zahraničních filmových studií, s nimiž bude hovořit o možnostech využití atraktivních destinací, které ČR nabízí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ŘSD zahájilo výstavbu dálnice D48 Rybí – Rychaltice
Stavba dálnice D48 Rybí – MÚK Rychaltice řeší rekonstrukci stávající silnice I/48, která je provozována jako směrově nedělený čtyřpruh s nevyhovujícím šířkovým uspořádáním. Ze silnice I. třídy se tak stane dálnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vladimír Hučín: Neuspořádali jsme „norimberský proces“, tak se tu komunisti a estébáci zase roztahují. Babiš dnes dělá, co ho naučila StB. Dělám vše co můžu, aby Zeman nebyl prezidentem
ROZHOVOR „Dělám vše pro to, aby Zeman nebyl favoritem prezidentských voleb. Zároveň mu přeji hodně tučného jídla, co nejvíce nejtvrdšího alkoholu a kvalitní, ale silný tabák,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz válečný veterán třetího odboje Vladimír Hučín. Velmi kritický je i k hnutí ANO. „Je složeno z bývalých komunistických nomenklaturních kádrů. Nejsou to lidé typu Jakeše či Bilaka. Jsou pragmatičtí. Ale o to více jsou nebezpečnější. Dovedou těžit ze situace. Kde můžu, tam proti nim zasahuju,“ prozrazuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pokud zkolabují Turecko a Egypt, je to pro Evropu konec. Turecký profesor, který utekl před Erdoganem, otevřeně promluvil o tamní situaci
Profesor politologie Gokhan Bacik utekl z Turecka před čistkami prezidenta Recepa Erdogana. Deník Referendum s tímto mužem před časem přinesl první část rozhovoru, v němž Bacik vykreslil poměrně pochmurný obraz současného Turecka. Ve druhé polovině rozhovoru profesor politologie varoval samotnou Evropu. Hrozí jí prý kolaps.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD: Volební lídr Lubomír Zaorálek představil nové logo
V pátek po jednání politického grémia ČSSD představil Lubomír Zaorálek nové logo strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Když se berou holky s holkama a kluci s klukama
Německý sněm schválil zákon o sňatcích homosexuálů. Manželství lidí stejného pohlaví je postaveno naroveň manželství lidí různého pohlaví. Angela Merkelová byla proti, nakonec však umožnila své straně volné hlasování a nebojovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Václav Havel agentem Moskvy? To je na pár facek
Komentáž na Facebooku k nahrávce, zveřejněné na internetu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Když je soused sousedovi „vlkem“
Na začátku řady stížností veřejnému ochránci práv jsou spory mezi sousedy. Počet podnětů, v nichž významnou roli hraje sousedský spor, dokonce stoupá. Nejčastěji jde o problémy soužití nebo konflikty související s bydlením a užíváním nemovitostí. Minimálně každý druhý podnět ve stavebnictví tak souvisí se sousedským sporem a podobné je to u přestupků proti občanskému soužití. Neschopnost dohodnout se je ale typická také např. u záležitostí veřejných cest apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Studium v Kurzu vyšších důstojníků na Univerzitě obrany završilo přes 130 absolventů
V historických prostorách brněnské Nové radnice bylo ve čtvrtek 29. června dopoledne vyřazeno více než třináct desítek absolventů Kurzu vyšších důstojníků, kteří úspěšně zakončili několikaměsíční studium, jehož garantem je Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany v Brně. Spolu s jejími představiteli se slavnostního ceremoniálu zúčastnil i poradce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Jiří Verner a ředitel Agentury personalistiky AČR plukovník Vratislav Beran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Islamistické ovládnutí světa postupuje přesně podle příručky. Král je nahý, vzkazuje exdiplomat a znalec tamního světa politickému mainstreamu. A předkládá konkrétní údaje
ROZHOVOR Jelen nechá Smolíčka v bryndě. Tedy Evropská unie své členské státy. Tak hodnotí současnou situaci bývalý diplomat Jiří Kobza (SPD). Brusel podle jeho slov stále nepochopil, že vnucování imigrantů zemím bez pozvání nebude fungovat. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také komentoval zahraniční intervence Američanů v Afghánistánu. Smysl má tato intervence jen pro ty, koho zajímá produkce drog a nerostné bohatství, hodnotí americkou přítomnost v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sobotka s Dolínkem spali?
V těchto dnech poutá velmi silnou pozornost veřejnosti prodej střechy nad hlavou (několika set bývalých bytů ČEZ) občanům v Praze Písnici, kde došlo k prodeji těchto bytů firmě CIB Rent Písnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Já žádnou agenturu na kampaň nepotřebuji, ujišťoval Michal Horáček. A teď si jednu najal...
Uchazeč o úřad prezidenta Michal Horáček bude ve volební kampani spolupracovat se společností Ewing Public Relations. Firma bude mít na starosti celorepublikovou komunikaci kampaně. Textař a podnikatel Horáček přitom při zahájení kandidatury prohlásil, že s agenturami pro vnější vztahy spolupracovat nebude, nyní to označil za předčasné rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Státnězástupcovská svévole pod úřední ochranou
Represivní orgán, jenž trpí svým zaměstnancům svévolné poškozování práv a zájmů občanů a dokonce je chrání před postihem za provinění při výkonu služby, je nebezpečný pro stát a národ. Výjimkou z pravidla není ani státní zastupitelství, které v jednotlivých případech promíjí státním zástupcům různé poklesky ke škodě občanů. Vedoucí státní zástupci-kární žalobci se drží zásady, že státní zástupci se kárných provinění dopouštějí jen zcela výjimečně a zásadně ne v případech, kvůli nimž je napadají postižení občané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Teď už to půjde, věří v ČSSD. Strana prý novým logem ukázala sílu
Nový volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek se snaží, aby jeho strana vstala z mrtvých a pokusila se získat přízeň voličů v následujících parlamentních volbách. V současné době se sociální demokraté potácejí na úrovni třetího a čtvrtého místa s preferencemi kolem 10 procent. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nové Veselí připravuje stavbu obchvatu, o němž se zmínil Zeman
Nové Veselí připravuje stavbu pět kilometrů dlouhého silničního obchvatu, který by vyvedl tranzitní dopravu i ze sousední vsi Budeč. Po svém zvolení se za obchvat přimluvil i prezident Miloš Zeman, který ve Veselí tráví dovolené. Obchvat by měl stavět kraj, podle loni uzavřené dohody se ale napřed měl městys postarat o první část přípravy. To už je splněno, řekl ČTK starosta Zdeněk Křivánek (za KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
NPÚ: Telčské pracoviště má od začátku července nového ředitele
Telčské pracoviště Národního památkového ústavu má nového ředitele. Stal se jím archeolog Pavel Macků. Stávající ředitelka Martina Indrová přechází po deseti letech na generální ředitelství Národního památkového ústavu, kde bude řídit Odbor edukace a dalšího vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zemřel František Řehák, dlouholetý člen olomoucké činohry
Ve věku 93 let zemřel ve středu 28. června dlouholetý člen olomoucké činohry František Řehák. S olomouckým divadlem spojil svůj umělecký život, ztvárnil zde více než 150 rolí. Výrazné role mu ve svých filmech nabídl režisér Jiří Menzel, který jej obsadil do komedií Rozmarné léto, Na samotě u lesa či Postřižiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Čížek (STAN): Slevy na dopravu pro žáky a studenty budou platit v celém kraji
Cestující, kteří v Plzeňském kraji využívají veřejnou dopravu, od začátku příštího roku ušetří. Hejtmanství oznámilo, že sníží jízdné, aby do autobusů a vlaků přilákalo více lidí, zejména cílí na mladé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Český Kiska neuspěje. Zeman se poučí z Ficovy porážky, myslí si profesor z Londýna
Slovenský novinář Andrej Matišák uveřejnil na sociální síti Twitter komentář politologa Seana Hanleyho působícího na University College v Londýně. Vědec si v něm klade otázku, zda Češi skutečně hledají pro nadcházející volbu hlavy státu klon slovenského prezidenta Andreje Kisky. A má takový kandidát šanci porazit stávající hlavu státu Miloše Zemana?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se stal muslimem, zveřejnila Česká tisková kancelář. Naletěla recesistům
I Česká tisková kancelář se někdy utne. Jak informuje server Týden.cz, v minulých dnech skočila na lep recesistům, kteří uvedl, že exministr financí Andrej Babiš (ANO) se v minulosti stal muslimem. Zprávu pak po dvaceti minutách stáhla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Švédské šance nejsou Lidice
Před čtrnácti dny divadelní kritik a vysokoškolský pedagog profesor Vladimír Just publikoval článek s titulkem: „Pořád se zajímáte jen o Lidice. Tak já vám připomenu tento český zločin proti lidskosti z roku 1945“. V perexu pak je text, že autor „ocenil české občany za to, že dodnes ctí oběti nacistického řadění v Lidicích v roce 1942. Jedním dechem však Čechům, Moravanům a Slezanům vyčinil za to, že podobnou pozornost nevěnují Němcům, kteří padli za řádění Čechů v červnu 1945“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Štech předal vysvědčení žákům v Podbořanech
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech předal vysvědčení žákům první třídy v Základní škole T. G. Masaryka v Podbořanech. Poté se účastnil rozlučky s žáky deváté třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lidovci a starostové: Nepřipravenou 3. a 4. vlnou EET nemůžeme živnostníky zatěžovat
Odklad 3. a 4. fáze elektronické evidence tržeb o devět měsíců, aby mohly být vyhodnoceny dopady jejích prvních fází – to je návrh, který Poslanecké sněmovně předkládá koalice Lidovců a Starostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy: Naučná stezka Bechyňka
České dráhy ve spolupráci s partnery VUZ a Railreklam pro vás připravily Naučnou stezku Bechyňka. NS mapuje nejenom historii tratě, zajímavé osobnosti a lokomotivy, které na trati jezdí nebo jezdily, ale také zajímavá turistická místa, která můžete navštívit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: LOM Praha je pro nás klíčovým partnerem
Téměř 97 milionů korun, tolik činil zisk státního podniku LOM PRAHA v loňském roce. Podnik tak udržel uspokojivý trend meziročního rostoucího zisku, když zisk z roku 2015 více než zdvojnásobil. Jedná se o nejvyšší dosažený zisk v historii podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MZV: Upozornění k cestám do Turecka v souvislosti s výročím pokusu o vojenský převrat
V souvislosti s blížícím se ročním výročím pokusu o vojenský převrat na území Turecka dne 15.7. 2016, jsou předpokládány veřejné akce – veřejná oficiální i spontánní shromáždění, demonstrace - Zastupitelský úřad ČR v Ankaře a Generální konzulát ČR v Istanbulu připomínají všem občanům České republiky, kteří se na území Turecka zdržují nebo se budou zdržovat, aby nadále dbali zvýšené opatrnosti a vyhýbali se místům, kde dochází ke koncentraci většího počtu osob (ať už v uzavřených nebo otevřených lokalitách).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lékaři z Bulovky vyzývají k obezřetnosti při výběru sexuálního partnera
V Česku v posledních letech přibývá nemocných se sexuálně nakažlivými chorobami. Lékaři registrují nárůst počtu onemocnění syfilis a kapavky. V roce 2010 se nově objevila i tropická choroba lymphogranuloma venerum, která se od té doby také šíří. Řekli to lékaři na tiskové konferenci v Nemocnici Na Bulovce. Dlouhodobě vzrůstá i počet nemocných HIV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Herman popisoval čtenářům, co zažíval s StB
Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) odpověděl na dotazy a postřehy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Dočkal se mimo jiné také velké pochvaly za slušnost a lidskost, kterou si zachovává, i když čelí poměrně ostrým dotazům a poznámkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Focení a chlubení se kojením na veřejnosti je zvrhlost
Komentář na Facebooku ke kojení na veřejnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Producent ze CNN od srdce: Trump je blázen. A ti voliči, ti jsou hloupí jak hovno
James O'Keefe sám o sobě mluví jako o partyzánském novináři, který si klade za cíl odhalovat nepravosti americký médií. Na paškál si bere např. CNN. Na sociální síti Twitter uveřejnil dvouminutové video, na němž je tajně zachycen jeden z pracovníků CNN, jak mluví o americkém prezidentovi jako o zatraceném bláznovi. O jeho voličích mluví ještě hůř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Osm uchazečů se utká o návrh na rekonstrukci Zámečku
V rámci workshopu, který se uskutečnil přímo u památníku, soutěžící získali detailnější informace k plánované přeměně této Národní kulturní památky. O ideový návrh památníku se postarali historici Blanka Jedličková a Vojtěch Kyncl. „Na základě jejich konceptu by zde mělo vzniknout nejen místo popisující život obětí nacistů, ale také místo, kde může veřejnost poznat kořeny této ideologie i rasové nenávisti,“ podotkl primátor Pardubic Martin Charvát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil promluvil o Jiříně Šiklové a dalších milovnících petic. Nebude se jim to líbit
Politolog Zdeněk Zbořil se v rozhovoru pro První zprávy.cz vyjádřil k situaci v amerických i českých médiích. Obul se nejen do americké CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Olomouc: Začátek prázdnin v zoologické zahradě na Svatém Kopečku
Nabídku mnoha zajímavých akcí připravila pro své návštěvníky na prázdninové období olomoucká zoologická zahrada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Česká pošta: K 1. červenci 2017 vzniká jedenáct nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2017 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 149 provozoven. K 1. červenci 2017 převede dalších 11 provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 356 pošt Partner. Každou desátou poštu v České republice tak již provozuje smluvní partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice za záchranu výtopny Zlíchov
Nesouhlasíme s likvidací výtopny na pražském Zlíchově
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Jdeme do voleb s tím, že nesmysly zrušíme
Komentář z Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vojenská nemocnice Olomouc rozšířila spektrum svých vyšetřovacích metod
O moderní pracoviště magnetické rezonance se rozrostla nabídka zdravotnických služeb v olomoucké Vojenské nemocnici. Špičkový přístroj se zdravotnickému zařízení podařilo zajistit prostřednictvím investiční dotace Ministerstva obrany ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Jsem v inkubační době
Před měsícem mě pokousal pes. U nás na Zbirožsku žádný div. Tam pobíhají psi volně po vsi jako v Řecku. A tahle dvojka má svou proslulost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
NPÚ: V Bečově byly nalezeny původní ozdobné prvky relikviáře sv. Maura
Podlaží kaple v bečovském hradu zkoumali v květu a červnu archeologové. Cílem bylo doplnit prázdná místa v poznání stavebního vývoje objektu a detailně prozkoumat podlaží kaple nejen pro potřeby plánované stavební obnovy hradního jádra. Průzkum přinesl velmi zajímavé nálezy, mezi nimi i patnáct původních ozdobných prvků z relikviáře sv. Maura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Jsem rád, že na Vysočině zelený fanatismus neexistuje
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k ukončení návštěvy Kraje Vysočina
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VLS otevřely nové cyklotrasy "zakázanou Šumavou"
Těsně před začátkem prázdnin, v pátek 30. června, slavnostně otevřely Vojenské lesy a statky (VLS) dva nové úseky cyklotras přes nově otevřené lokality na Šumavě v blízkosti Vojenského újezdu Boletice. Obě trasy vedou unikátní přírodní lokalitou v okolí hory Špičák, která se otevřela veřejnosti v rámci optimalizace výcvikového prostoru v roce 2016, a nabídnou cyklistům kvalitní napojení z Českokrumlovska do srdce Šumavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Trváme na dodržení schváleného objemu výdajů na vědu a výzkum
RVVI zasedala společně se členy své Zahraniční rady a projednávala také aktuální postup Ministerstva financí při přípravě státního rozpočtu na vědu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
MZV: Čeští rozvojoví diplomaté diskutovali v Praze
Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa se 30. června 2017 v Černínském paláci setkal s českými diplomaty, kteří se zabývají agendou zahraniční rozvojové spolupráce na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí. Setkání proběhlo v rámci pravidelné výroční Konference ekonomických radů MZV ČR. Jednání se rovněž zúčastnil ředitel odboru rozvojové spolupráce a humanitární pomoci MZV ČR Václav Bálek a také zástupci České rozvojové agentury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Policie bude prověřovat informace o cestujících v letadlech
apČeská policie vytvoří speciální jednotku, která bude prověřovat údaje o cestujících v letecké dopravě. Příští rok by v ní mělo začít pracovat 14 policistů, v roce 2021 by měla mít 42 členů. Počáteční náklady na vybudování systému a nákup zařízení pro policejní analytiky se odhadují na 130 milionů korun. Dalších 20 milionů má každý rok stát údržba a provoz informačního systému, v němž budou údaje o milionech pasažérů. Vyplývá to z podkladů pro jednání vlády, které má ČTK k dispozici. Podobné speciální jednotky musejí nejpozději příští rok vytvořit všechny členské státy EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SVS: Pravidla pro dovoz potravin živočišného původu ze třetích zemí
Vzhledem k blížícímu se období letních dovolených a také v souvislosti s aktuálním výskytem afrického moru prasat považuje Státní veterinární správa (SVS) za prospěšné upozornit, jaká pravidla platí při dovozu produktů živočišného původu pro osobní spotřebu, resp. tzv. svačin ze třetích zemí do EU. Právě jednou z možných příčin aktuálního výskytu afrického moru prasat v ČR by mohl být i přenos masem nebo masnými výrobky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ode dneška dostanou přidáno policisté, hasiči i zdravotní sestry
Policistům, hasičům, vojákům, celníkům, vězeňským dozorcům, ale také sociálním pracovníkům, zdravotním sestrám u lůžek, nepedagogickým pracovníkům ve školství či umělcům a pracovníkům v kulturních zařízeních vzrostou ode dneška platy. Výdělky stoupají o sedm až 23 procent, u zdravotních sester to je o 2000 korun. Zvýšení platů se poprvé projeví na výplatních páskách více než 200.000 lidí v srpnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Během operace TRIP byly obviněny čtyři osoby
Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu, sekce organizovaného zločinu, odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace, v uplynulých dnech provedli operaci s krycím názvem TRIP, která se týkala převozů nelegálních migrantů přes několik evropských zemí do Spolkové republiky Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sobotka zůstane součástí ČSSD, míní Zaorálek
Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek je přesvědčen, že bývalý předseda strany, premiér Bohuslav Sobotka zůstane v sociální demokracii. Zaorálek v rozhovoru pro ČTK řekl, že Sobotka mu slíbil, že neodjede nikam do hor, ani nezaloží jinou politickou stranu, jak to v minulosti udělali jiní bývalí předsedové ČSSD. Vlastní stranu založil například Jiří Paroubek, který se nedávno rozhodl do sociální demokracie vrátit. Podle Zaorálka Paroubek stranu po svém odchodu poškozoval, když jí kandidáti jeho nové strany ubírali ve volbách důležitá procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Několik vět 2017 o lidské ubohosti a malosti
Prohlášení Politické platformy Spravedlnost & Inovace je ukázkou smýšlení lidí odtržených od reality a využívající to, co z duše nesnáším: polopravdy. To se tak sejdou lidé z politického hřbitova, přidají se k nim někteří umělci a vůbec pseudohumanisté a zplodí pamflet, který se tváří jako recept na neutěšenou situaci v Evropě včetně ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Děti nepoznají sýkorku, ale cpou jim do hlavy záchranu deštných pralesů. Nerozumíme své zemi a pak se divíme, jak je zničená. Uznávaný přírodovědec rozebral, o co všechno si koledujeme
ROZHOVOR Ruce svázané psaním – nikoliv učebnic, ale sepisováním grantů. Tak to chodí podle světově uznávaného přírodovědce, geologa a milovníka paleontologie, docenta Václava Zieglera. Shánějí se peníze a neučí se mladá generace, ani ti, kteří budou učit onu mladou generaci. Rodina nemá čas a výuka spěje více k poznávání takzvaných celebrit a multikulturalismu než přírodních souvislostí a zákonitostí. Na prvním místě je třídění odpadů, záchrana tropických pralesů. Ale co náš domov? Pak se divme, že se stupňují následky sucha. Zapomínáme, co pěstovali naši předkové a upřednostňujeme dovážená rajčata, protože na polích „rostou“ montovny a překladiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: V pondělí začíná řada uzavírek
Tak jako každé prázdniny, musí se i letos řidiči obrnit trpělivostí. Kraj pokračuje v obnově své silniční sítě, což se neobejde bez částečných ale i úplných uzavírek rekonstruovaných úseků. Nejvíce staveb se zahajuje v pondělí 3. 7. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Domov důchodců ve Sloupu získal zdarma nový automobil
Nový pětimístný automobil Dacia Dokker dostal díky sponzorům do užívání na šest let za symbolické nájemné 1 korunu ročně Domov důchodců ve Sloupu v Čechách. Malou dodávku, která pojme dva vozíčkáře, bude vedení domova používat k převozu klientů k lékaři nebo za službami. Tisíce šťastných kilometrů s novým vozem popřál domovu při předání auta také náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravním opatření na Jižní spojce
Od 3. července do 11. srpna 2017 bude částečně omezen provoz na Jižní spojce na lanovém mostě a v úsecích přilehlých komunikací. Důvodem je údržba lanových závěsů mostu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Moravskoslezská kandidátka TOP 09 sází na výrazné osobnosti
Dlouholeté zkušenosti ve školství, ekonomice, zemědělství, ale také v komunální i celostátní politice nabízí voličům čelní trojice moravskoslezské krajské kandidátní listiny TOP 09 pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Mašínové byli v právu, vládu podporovanou komunisty bych nikdy nejmenoval, vykládal Drahoš. A bylo toho mnohem více, z čeho některým spadne čelist
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se ve své diskusi pro sdružení Paměť národa důrazně vymezil proti vládě s komunisty a zároveň také proti uspořádání referenda o setrvání České republiky v Evropské unii. Mimo jiné také hovořil o bratrech Mašínech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nejnovější pravidelný výkřik propagandy ČT na úrovni školení KSČ. Zašlapat diskusi, zlikvidovat svobodu slova, žasne Petr Žantovský, co se dnes může vysílat. A pak to dorazí Moravec
TÝDEN V MÉDIÍCH Václav Moravec už předvedl za ta léta, co moderuje v České televizi, tolik profesionálních přešlapů a lapsů, že by to vydalo na dvacet výpovědí na hodinu. Jeden z nich předvedl v OVM poté, co se mu s pětidenním předstihem z pořadu omluvil předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Jak moderátor, tak sama Česká televize si nic nedělají ze zákona o ČT, stejně jako Etického kodexu Syndikátu novinářů. Petr Žantovský to ilustruje na pořadu Newsroom ČT24, který je v podstatě určen k likvidaci práva na svobodu jiných médií i na svobodnou, pluralitní a demokratickou diskusi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš to řekl jasně: Žádný czexit. Musíme zůstat v EU a hrát tam důležitou roli
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se domnívá, že pro Českou republiku je nezbytné, i přes veškeré problémy, aby setrvala i nadále v Evropské uni. Referendum ohledně vystoupení Česka z EU by tak podle svých slov odmítl. Píší to Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ODS: Vláda dostala vysvědčení
Milí příznivci ODS, vysvědčení tento týden nedostali jen žáci a studenti, ale i vláda. Od nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Na summit s Trumpem pojede za Česko šéf Sněmovny Hamáček
Na summit zemí střední a východní Evropy s prezidentem USA Donaldem Trumpem pojede za Česko předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). ČTK to dnes řekla mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Prezident Miloš Zeman ani premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se setkání nezúčastní. Schůzka se koná příští týden ve Varšavě. Trump na ní chce mluvit třeba o dovozu plynu z USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Nedostatečná z chování, nejen za lhaní voličům
Stejně jako děti školou povinné si i parlamentní politické strany zaslouží před prázdninami dostat vysvědčení za odvedenou práci. Není to ale na pochvalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Konvalinková (SZ): O čem sní Vysočina
Večer 28. 6. 2017 po 21:00 se na chladících vežích Jaderné elektrárny Dukovany objevily symboly obnovitelných zdrojů energie – slunce, voda, vítr. Obnovitelné zdroje tvoří 13 % spotřeby energie v ČR. Jádro dávno není jediná alternativa k fosilním palivům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno získala nový přepravní kontejner. Usnadní transplantace u onkologicky nemocných
Nový transportní kontejner VOYAGEUR pro přepravu buněčných transplantátů Transfuzního a tkáňového oddělení získala FN Brno díky projektu kasiček v nemocničních lékárnách od Nadačního fondu Kapky naděje. Pacienti, zaměstnanci i návštěvníci Fakultní nemocnice Brno svými příspěvky pomohli vybrat téměř 90 procent pořizovací ceny přístroje ve výši 102 500 Kč. Přístroj díky speciálnímu chlazení zajistí bezpečný transport buněčných transplantátů k transplantacím pro malé onkologicky nemocné pacienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Americká demokracie je podvod, slouží jen zbrojařskému komplexu. Hrozí nukleární apokalypsa. A toto napsal někdejší poradce Bílého domu
Americký ekonom a někdejší poradce prezidenta Ronalda Reagana P. C. Roberts se ve své analýze zamyslel nad tím, proč Washington už 16 let válčí na Středním východě a v severní Africe. Jak uvádí, stojí jej biliony dolarů a na svůj účet si připisuje další a další vojenské zločiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Klamání spotřebitele v nákupu zboží přes internet trvá, ČOI dokonce zaznamenala mírný nárůst
Nakupování zboží přes internet se stalo významným obchodním fenoménem. Téměř každý druhý spotřebitel na tuzemském trhu preferuje nakupování v e-shopech. Česká obchodní inspekce uskutečnila v 1. čtvrtletí tohoto roku 315 kontrol a zaznamenala mírný nárůst porušení právních předpisů. Z 315 případů 85 procent internetových obchodů nedodrželo povinnosti, které jim ukládá zákon o ochraně spotřebitele. Za stejné období, v minulém roce, to bylo o 2 procenta méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti dělali kampaň na lodi: Politika se utrhla ze řetězu. A my ty korupčníky odhalíme, umíme to. Třeba takový Karel Březina by prý mohl vyprávět...
REPORTÁŽ Politika se urvala ze řetězu a my dokazujeme dnes a denně, že umíme velmi efektivně odhalovat systémovou korupci. Třeba kauza pravomocně odsouzeného Karla Březiny a další. Sdělil šéf Pirátů Ivan Bartoš s tím, že proto je třeba dostat členy Pirátské strany na celostání úroveň. Hlavní kritika se ale snesla na hlavu Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bloger napsal o sto milionech, které má dostat Agrofert. Text dal na iDnes a během deseti minut začal tanec...
Jaroslav Pomp napsal kritický text o holdingu Agrofert a o dotacích, které získal. Tento text umístil na serveru iDnes.cz, jenže netrvalo ani deset minut a text odtud zmizel. Možná to souvisí s tím, že do jeho obří podoby dovedl Agrofert šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který si před pár lety koupil celé vydavatelství Mafra a tím i server iDnes.cz. Raději se přesvědčte sami, proč text musel ze serveru zmizet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V Praze by podle radnic mělo být více center pro drogově závislé
V hlavním městě by podle městských částí mělo být více kontaktních center pro drogově závislé, aby se nekoncentrovali jen na několika místech. Na dotaz ČTK to uvedli zástupci radnic, kde se centra nacházejí. Letos byly v Praze otevřeny dvě nové adiktologické kliniky, tedy pracoviště, která se zabývají léčbou závislostí. Magistrát dává organizacím pomáhajícím drogově závislým ročně v grantech 45 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vzal kameru, auto, vyrazil do Říma a točil migranty na ulici. V Kanadě to okomentovali tak, že to ani my nemůžeme zveřejnit. Ty záběry ale ukážeme
Videí, která popisují život migrantů v Evropě, je bezpočet. Jen za poslední týden jich ParlamentníListy.cz našly asi stovku. Jsou mezi nimi sice i vyložené hlouposti, ovšem drtivou většinu natáčejí místní obyvatelé, kteří chtějí dát vědět, co se kolem nich děje. Právě tento případ nastal v italském Římě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nadšený Jan Čulík po prvním dni festivalu v Karlových Varech. Statečně se prý postavil za muslimy
V poslední červnový den začal v Karlových Varech Mezinárodní filmový festival, který letos poběží až do 8. července. Diváci během něj uvidí na 170 snímků. Jedním z nich bude také film s názvem „Pěkně blbě“, který způsobem sobě vlastním okomentoval šéfredaktor Britských listů Jan Čulík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Klasik české levice Jiří Svoboda v nové rubrice PL: Sledujeme historický okamžik rozkladu sociální demokracie. Amébní Sobotka bez sebevědomí, všechny ty dealy a kšeftíky...
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Česká strana sociálně demokratická, jeden z pilířů české demokracie, řeší fatální krizi a je otázkou, zda pro ni v budoucnosti bude v české politice ještě místo. Režisér a někdejší levicový politik Jiří Svoboda se v nové pravidelné rubrice ParlamentníchListů.cz dívá na osudy strany z Lidového domu posledních let z nadhledu historie, která prý může být k „oranžovým“ velmi neúprosná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Zajištění příplatků je ze strany ministerstva zdravotnictví naprosto nezvládnuté
Krajské nemocnice budou, i přes administrativní a časové komplikace dotačního programu Ministerstva zdravotnictví ČR, vyplácet ve 2. pololetí letošního roku zvláštní příplatek ke mzdě všem zdravotním sestrám ve směnném nebo nepřetržitém provozu ve výši 2 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tuhle vojnu vyhrajem. Štěpán Kotrba šel do kolen nad příběhem amerického transportéru, kterému přistavovali vyprošťovací valník
Průjezd amerického konvoje po dálnici D1 zkomplikovala dnes u Mirošovic nedaleko Prahy srážka dvou vojenských vozidel. Obešla se bez zranění, kvůli nehodě se ve směru na Brno vytvořila asi šestikilometrová kolona, řekl ČTK mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Skandál kolem pohřbu Helmuta Kohla. Chtěl prý za řečníka Orbána, rozhodně ne Merkelovou. Jenže bruselské elity zavelely a je to úplně jinak
Někdejší ministr obrany Alexandr Vondra jen nevěřícně hledí na to, co se dnes děje v Německu v souvislosti s pohřbem kancléře sjednotitele Helmuta Kohla. Tahanice kolem pohřbu tohoto velikána podle Vondra ukazují, kam se dnes EU řítí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Iniciativa Ne základnám: Komu patří silnice? Komu patří AČR? Kdy si tento režim přivlastní vzduch?
Dobrat se informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím je prakticky nulové. Společnost, které jsou poskytovány informace v okamžiku, kdy je válečný akt zahájen (říká se tomu cvičení Saber Gurdian 17), není to svobodná společnost. Jsou pošlapány základní demokratické principy, Ústava ČR. V takovém případě se jedná o totalitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman už nemá na funkci fyzicky, vzkazuje lékař a protikandidát Hilšer. Sám je prý mladý a obdivuje Macrona
Marek Hilšer je nejmladším uchazečem o Hrad v nadcházející prezidentské volbě. A právě v mládí vidí svou velkou výhodu, protože má ještě dost sil k naplňování svých vizí. O jaké vize ale přesně jde? Kde by rád viděl Českou republiku? Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek vzkázal Babišovi a Štěchovi něco o vyžírkách a zlodějích. Z extremismu ANO by se slušný člověk měl budit hrůzou
Do bývalého ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše se v rozhovoru pro deník Právo obul jeho velký rival, šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. „O čem sní Babiš, z toho slušní lidé nespí,“ podotkl velmi kriticky k Babišově programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: ČR má velký potenciál výrazně posílit spolupráci s Japonskem v oblasti obchodu, investic i nových technologií
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se během čtyřdenní oficiální návštěvy Japonska setkal s předsedou vlády Šinzó Abem, předsedou dolní komory japonského parlamentu Tadamori Oshimou i s korunním princem Naruhitem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Jak to bylo s Nepraktou?
Po listopadovém převratu nastaly doby a konkrétně léta 1997 a 2003, kdy pod značkou Neprakta vyšlo i osmnáct knižních titulů ročně (kalendáře v to nepočítaje), nicméně ani za socialismu nebyl upozaděn a již roku 1953 ilustroval šestnáct knih.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Poslanci ANO a ČSSD dnes odmítli podpořit novelu zákona o vzdělávání lékařů. Poškodili tím praktické lékaře
Poslanci ANO a ČSSD dnes odmítli podpořit novelu zákona o vzdělávání lékařů. Novela měla opět zařadit obor Praktický lékař pro děti a dorost jako samostatný specializační obor. Návrh novely zákona podali poslanci ODS v čele s Bohuslavem Svobodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ubohý a beznadějný Sobotka, Zaorálek není lepší. Babiš a jeho ANOfert vyhrají, to je jasné už dávno. Dárečky z EU nás přijdou pěkně draho, nenechme se vydírat a zastrašovat. Klausův spolupracovník hovoří
ROZHOVOR Jestli se „sociální demokracie zbaví své klasické socanské politiky a nakazí se morem havlismu, zbaví se tím i svých tradičních voličů a nové nezíská“, upozorňuje bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl. „Macron je rozmazlené děcko. My na jakékoli dárečky z EU kašleme, stejně nás přijdou pěkně draho. Rozhodně se jimi nenecháme vydírat a zastrašovat. Nechte si své dotace i své ilegální přistěhovalce, nepotřebujeme ani jedno,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Klaus a Zeman měli dlouhodobý plán dostat nás od Evropy. Publicista předkládá argumenty o obrovském spiknutí
Publicista Bohumil Sláma se domnívá, že dva naši poslední prezidenti, Václav Klaus i Miloš Zeman, si vytkli za dlouhodobý cíl vzdálit nás od Evropy. Sláma z pozice klinického psychologa tvrdí, že Klaus tento proces začal, protože se chtěl Evropě pomstít. A bohužel si stačil vychovat zdatné nástupce. Třeba Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra