Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.758x, což odpovídá cca 91.730-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Zděšený Martin Fendrych: Ony ty nahrávky Babišovi spíše pomáhají. A ta poslední, o Havlovi a KGB, to byla taková špína...
Komentátor Martin Fendrych se na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k nahrávkám, které se objevují na twitterovém účtu Skupiny Šuman. Ty se týkají šéfa hnutí ANO a exministra financí Andreje Babiše (ANO). "Skupina Šuman funguje jako soukromá StB," uvedl Fendrych.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
To by Jarda Foldyna mohl pochopit, i když je to boxer, rýpal do spolustraníka Zaorálek. A přišla mu skutečně úderná odpověď
Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek vyzval přes média svého stranického kolegu Jaroslava Foldynu, aby se krotil, pokud by se ho někdo ptal na nové logo ČSSD. A Foldyna mu taktéž veřejně odpověděl. Raději se podívejte sami...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vy si od nás berete peníze! Miloš Zeman na PL účtuje s Macronem a vysílá vzkaz Chovancově tajné policii
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Odmítat referendum o setrvání v EU je neúcta k občanům, komentoval výroky jednoho ze svých soupeřů v boji o Hrad prezident Miloš Zeman. V pořadí již ve čtyřicátém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Zeman kritizoval ministerstvo vnitra, že používá terminologii komunistického režimu, a vyjádřil se k problému bytů v pražské Písnici. Za hloupé označil Štěchovy výroky na adresu živnostníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tuhého rozčílily připomínky k policejní reorganizaci. Čísla prý hovoří jasně
Hostem druhé části nedělních Otázek Václava Moravce byl policejní prezident Tomáš Tuhý. Před kamerami České televize proti němu usedl jeho předchůdce v úřadě Martin Červíček, dnes vicehejtman Královéhradeckého kraje. Na přetřes přišla reorganizace policie z roku 2016. Státní zástupci tvrdí, že se po reorganizaci mohlo zadrhnout vyšetřování některých případů, což ovšem Tuhého rozpálilo takřka doběla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rozpad Evropy. Můžeme se prý dočkat mnoha nových států
Bezpečnostní analytik Tomáš Visingr má za to, že mapa Evropy by se za pár let mohla změnit. Nelze vyloučit, že na starém kontinentě vzniknou nové státy. Někteří lidé za separatistickými tendencemi vidí tlak Kremlu, ale podle Visingra odtud vítr nevane. Skutečný problém je podle jeho názoru v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Drahoš pohrdá Ústavou a ještě se tím chlubí. Ústavní právník je zděšen
Právník Zdeněk Koudelka se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad slovy prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, jenž v minulých dnech prohlásil, že by nejmenoval vládu, která by se opírala o komunisty. Stejně tak Drahoš uvedl, že by nevyhlásil referendum o vystoupení z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Bublina o ruském vměšování do voleb v USA má namále
„New York Times a tisková agentura Associated Press přiznávají, že ve věci ruského vměšování do amerických voleb lhaly“, píše P.C. Roberts z Washingtonu a dodává. „Lhaly a byly při lži přichyceny. Ale co dobrého lze povědět o médiích, které se ze všech sil snaží zlikvidovat prezidenta Spojených států jen proto, aby mu zabránila uzavřít mír s Ruskem?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Odpověď občanovi, panu Radkovi H., na jeho dopis - pro ilustraci, jak jsme na tom
Vy nejste vlastenec, Vy jste jen kecal z Prodané nevěsty….ostatní si přeberou, ti, co si to přečtou, stejně tak posoudí, kdože je tu směšný….
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Volný pád ČSSD
TNS Kantar, který dlouhodobě pracuje coby výzkumná agentura pro ČT, jejíž předvolební průzkumy jsou tradičně jedny z nejpřesnějších, vydala nejnovější průzkum, podle kterého pokračuje vzestup ODS a naopak dochází k dalšímu poklesu ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Co s tím?
Člověka vždy potěší, když on sám nebo jeho země je v něčem první, či aspoň mezi prvními. Proto řada z nás, a nejen my, ale zejména cizí zbrojaři přivítali zastavení zbrojní výroby u nás, naším popřevratovým prvním prezidentem V. Havlem. Skoro stejnými lidmi bylo i přivítáno humanitární bombardování Jugoslávie. Zejména naší mužskou mládeží bylo přivítáno zrušení základní vojenské služby, pak i profesionalizace naší armády v roce 1995. Některé zlé jazyky mluvili o žoldáctví, ale to jistě přehnali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ukáže se, kdo vyhraje volby. Jsem buldok, chci zvednout ČSSD na 25 procent, plánoval Zaorálek. Ale pak mu Moravec ukázal nejnovější průzkum...
Moderátor Václav Moravec si o první prázdninové neděli pozval do Žižkovské věže volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka a předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska. Zaorálek prohlásil, že chce ČSSD vytáhnout na 25 procent hlasů voličů a vyhrát volby. Pak začal citovat z knihy Andreje Babiše, až se Kalousek zeptal, jestli vůbec měl přijít, protože Zaorálek si tady vystačí sám. A pak nastala mela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: „Léto s kovbojem“ si už užily stovky českých řidičů
Spousta Čechů vyrazila již včera na dovolenkové cestování. Situace na přetížených komunikacích prý však byla dobrá. K žádným mimořádnostem dle dopravního zpravodajství České televize údajně nedošlo. O naštvaných občanech, co postávali v hodinových kolonách za havarovanými obrněnci amerických „dragons“ před Brnem a předtím ještě před Prahou, ani zmínka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jaroslav Kaczyński odmítl migranty: My žádné státy nedrancovali a levnou pracovní sílu nezvali. Ať si to vyřídí ti, kteří to dělali
Šéf polské vládní strany Právo a Spravedlnost Jaroslaw Kaczyński se domnívá, že Polsko má morální právo nepřijímat uprchlíky. Jak uvedl během sobotního kongresu strany, země nezavinila špatnou situaci v oblastech, odkud migranti pocházejí. Píše to server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
SÚKL: eRecept není jen čárový kód
V souvislosti s povinnou elektronickou preskripcí a jejím novým připravovaným řešením informuje SÚKL o elektronickém receptu (eReceptu).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Očipujte místo psů raději poslance! Podle bývalého policejního prezidenta by lidé měli mít možnost hlídat, kde zrovna kradou
Bývalý policejní prezident Stanislav Novotný se vyjádřil k předpokládanému povinnému čipování domácích mazlíčků, kterou v pátek schválila Poslanecká sněmovna. Čipování je součástí novely veterinárního zákona, kterou předložil ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zadržela zásilku japonského čaje Bancha s nepovoleným množstvím pesticidu
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila dovozci a distributorovi čajů, společnosti COUNTRY LIFE s.r.o., Nenačovice 87, PSČ 26601, aby neprodleně stáhl od všech svých odběratelů a ze všech svých poboček nevyhovující šarži japonského sypaného čaje HIRA BANCHA / Čaj Bancha sypaný, v balení 100 g, DMT 17. 6. 2018 a 20. 1. 2019, dodavatel: MUSO Co. Ltd., 3-7-22, NISHITENMA, KITA-KU, OSAKA 530-0047, Japonsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petice za zrušení Středočeského kraje
Existence Středočeského kraje je zbytečným plýtváním penězi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Musíme myslet radikálně, teď je čas velkých řešení. Nejslavnější levicový filozof světa volá na barikády
Slovinský filozof Slavoj Žižek se domnívá, že je opět načase myslet radikálně. „Čas prostých řešení je pryč,“ řekl pro Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lidovci a Starostové si věří, průzkumům navzdory. Jednou nám dávali šest procent a získali jsme sedmnáct, vzpomíná matador
Zatím poslední průzkum společnosti TNS Kantar pro Česko televizi ukázal, že dvojkoalice lidovců se Starosty a nezávislými není populární tak, jak by podle představ šéfů obou stran být mohla. Lidovcům a Starostům hrozí, že zůstanou před branami sněmovny. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek a předseda STAN Petr Gazdík věří, že se dvojkoalice může stát rozhodující silou v České republice. Podle serveru Lidovky.cz to prozatím podobně vidí i celá řada lidovců. Zatím neházejí flintu do žita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Devianta Jandu utáhli na peníze. Jan Veleba odpovídal čtenářům
Z PROFILŮ Senátor Jan Veleba (SPO) odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Nevyhnul se ani ostře formulovaným otázkám. Odpověděl také na dotaz nadepsaný „svině – pokračování...“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Adam Mikulášek: Neuvěřitelné! Babiš se přidal ke Drahošovi
Tak pan Babiš se přidal k našim „elitám“, odmítl, podobně jako Drahoš, referendum o setrvání či vystoupení Čr z EU. Asi také „ví nejlíp“, co je pro „ovčánky“ to „nejlepší“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ČVUT: Do Prahy se sjíždí tisícovka specialistů na přehrady. Přijedou i odborníci z vodních děl Oroville a Mosul
Výroční zasedání Mezinárodní přehradní komise, která vznikla v roce 1928 v Paříži a jedním z jedenácti zakládajících států bylo i Československo, se bude za celou historii komise konat poprvé v Praze. V jeho průběhu se bude od 3. do 7. července více než tisícovka odborníků z celého světa zabývat tematikou navrhování, výstavby, provozu a údržby vodních děl. Mimo jiné přijedou i specialisté z přehrad Mosul, Oroville v Kalifornii a Tři soutěsky v Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Donald Trump se mezi veterány pustil do médií: Já jsem prezident, ne oni. CNN je ostuda žurnalistiky
Donald Trump včera zahajoval slavnostní koncert ve washingtonském Center fort the Performing Arts. Vedle uctění památky veteránů ze druhé světové války, se opět velmi ostře pustil do médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bývalého izraelského premiéra propouštějí předčasně z vězení. Choval se prý vzorně
Server izraelského deníku Jerusalem Post s odvoláním na agenturu Reuters píše, že definitivně končí jedna z největších korupčních kauz v dějinách státu Izrael. Z vězení předčasně vychází bývalý izraelský premiér Ehut Olmert usvědčený právě z korupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): Vadí mi zneužití samotného názvu Několik vět
Komentář na Facebooku k výzvě Několik vět 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: ČR je již oficiálně prostá nákazy ptačí chřipkou
Státní veterinární správa (SVS) zaslala Světové organizaci pro zdraví zvířat (OIE) prohlášení, že ke dni 23. 6. 2017 je Česká republika oficiálně bez výskytu vysocepatogenní aviární influenzy (ptačí chřipky). Minulý pátek totiž uplynuly přesně tři měsíce od dne likvidace posledního ohniska na území ČR v Poseči na Karlovarsku. Díky tomuto kroku získala ČR zpět tzv. prostý nákazový status, který je důležitý pro uvolnění omezeného obchodování s drůbeží a drůbežími produkty se třetími zeměmi (státy mimo EU).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vězení a dvojka z chování. Europoslanec Mach ohromil internet svým příběhem z dospívání
Na sociálních sítích se politici přiznají k ledasčemu, obzvlášť když jsou volby za rohem. Europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach ale přece jen dokázal ohromit mnohem více než jeho kolegové. Během několika hodin na sebe totiž prozradil, že dostal na střední škole dvojku z chování a že skončil v Itálii ve vězení pro mladistvé. A přidal neuvěřitelný příběh, který oba momenty spojuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Seniorská hypotéka - vstupenka do ráje, nebo do pekla?
Seniorská neboli reverzní hypotéka cílí na osamělé starší lidi, kterým nestačí důchod k pokrytí životních nákladů a nákladů na bydlení. Optimističtější variantou je využití tohoto produktu ke zvýšení životního standardu seniora v důchodu. První poskytovatel na českém trhu, společnost FINEMO.CZ (www.rentaznemovitosti.cz), prezentuje reverzní hypotéku fotkou šťastných seniorů plavících se na jachtě po Středomoří. Další společností, která začala tento produkt na českém trhu nabízet, je společnost MAXIHYPO.CZ s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: V hospodaření Revírní bratrské pokladny budu požadovat rychlou a důslednou nápravu
Ministerstvo financí ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ukončilo v polovině června kontrolu v Revírní bratrské pokladně, zdravotní pojišťovně (RBP). Kontroloři Ministerstva financí se zaměřili na oblast veřejných zakázek, revizního systému a úhrady nemocnicím. Kontrola odhalila, že pojišťovna v mnoha případech téměř systematicky porušovala zákon o veřejných zakázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petice za výstavbu metra E
Navrhujeme v Praze výstavbu nové trasy metra E.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy: Upozornění pro vodáky
Provoz plavebních komor o státních svátcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Barta ( OČR): Řemeslníci, lékaři řidiči... nejsou. Kam všichni zmizeli?
Nejsou řemeslníci, nejsou lékaři, nejsou řidiči, nejsou... Kam všichni zmizeli? Odešli za lepším! Babička říkala: „každý svého štěstí strůjcem“ nebo „za dobrou práci, dobré peníze“ a také „svoboda je právo výběru“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán, jak ho neznáte: Záškoláctví, kavárny a nakonec luxusní ministerský flek pro kamaráda z gymplu. A ještě se tím chlubí...
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) je na první pohled elegán, na druhý neuspořádaný rebel. Alespoň tak o něm promluvil jeho spolužák z malostranského gymnázia Jan Převrátil, jenž mu nyní dělá vedoucího kanceláře. Píše o tom server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Festival Klášterní hudební slavnosti vstupuje do druhého desetiletí
Mezinárodní hudební festival Klášterní hudební slavnosti se koná ve dnech 2. - 18. července v Šumperku, Jeseníku, Krnově, Karlově Studánce, Bludově, v Králíkách, ve Velkých Losinách a v Rapotíně. Festival oslavil v loňském roce 10 let své existence. Za tu dobu se podařilo uvést v život mimořádný kulturní podnik, který působí již ve třech krajích ČR. Záštitu nad festivalem převzal senátor a starosta města Šumperk pan Mgr. Zdeněk Brož.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Nechápu, proč se má rušit něco, co dobře funguje
Jihočeský kraj podporuje zachování stanoviště vodní záchranné služby v Kyselově. Jeho zrušení by ohrozilo bezpečnost návštěvníků Lipna. Odmítavé stanovisko ke zrušení stanoviště zastává i hejtmanka Ivana Stráská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Čunek (KDU-ČSL): Věřím, že ještě tato vláda rozhodne o vypořádání majetku v areálu Vrbětice
Směna či prodej pozemků v areálu bývalých muničních skladů ve Vrběticích by mohla být vyřešená do konce roku. Novinářům to řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek na tiskové konferenci, kterou v areálu muničního skladu uspořádal velitel zásahu plk. JUDr. Jaromír Tkadleček, ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Třeba Juncker, typická ukázka zdegenerované byrokracie... Jaroslav Bašta píše o tom, jak se dějiny opakují
Diplomat Jaroslav Bašta se ve svém komentáři na serveru PrvníZprávy.cz věnoval současné politické scéně. „Přiznám se, že čím jsem starší, tím více podléhám dojmu, že se ani v politice, ani v životě neděje nic nového, nic originálního, jen se opakují, či dokonce recyklují staré příběhy,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství připravilo novely, které zamezí podvodům s česnekem a nelegálními množírnami
Poslanci v závěrečném třetím čtení schválili tři důležité zákony, které připravilo Ministerstvo zemědělství. Novely zákonů o osivu, rostlinolékařské péči a veterinárního zákona přinesou výrazné změny. Především zjednoduší pravidla a zpřesní kontrolu, takže lépe ochrání veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ODS: S lidovci je to jako v pohádce Pyšná princezna
Komentář na Facebooku k EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Drahoš proti ústavě
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš prohlásil, že by nejmenoval vládu, která by se opírala o komunisty, a že by nevyhlásil referendum o vystoupení z Evropské unie. V případě jmenování vlády prezident rozhoduje a bez jeho jmenovacího dekretu se nikdo ministrem nestane. Zde má Drahoš pravdu, byť je otázkou, jak dlouho by vedl spor s většinou Poslanecké sněmovny, která by jiné vládě odmítala dát důvěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Proti absurdní zbraňové směrnici EU máme právo se bránit, jednoznačně, listuje předpisy akademik z Ostravy. A pak nám pověděl o sluníčkářských studentech
ROZHOVOR „Jednoznačně podporuji žalobu české vlády proti paskvilní směrnici Evropské unie, omezující vlastnictví zbraní,“ konstatoval vysokoškolský pedagog Radomír Kaňa z Katedry evropské integrace na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Ostravě. „Je paradoxem, že měla být původně namířena proti teroristům, ale dosáhlo by se podle ní právě opačného výsledku. Tedy, že omezí vlastnictví zbraní pro legální držitele a zkomplikuje jim tak možnost případné sebeobrany. Stačí v této souvislosti nahlédnout do Lisabonské smlouvy, kde se jasně říká, že otázky národní (vnitřní) bezpečnosti jsou v kompetenci jednotlivých států a do toho by nám neměl nikdo zasahovat. Takže v případném soudním sporu lze očekávat úspěch,“ doplnil akademik Kaňa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Feministkám chybí smysl pro humor. A prý nepijí pivo
Sociálními sítěmi lomcuje aféra kolem reklamní kampaně na pivo Bernard. No, aféra... Je to spíš bouřka v půllitru od piva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Promlčí se Drahoš až na Hrad? Podle expertů je to klidně možné
Do debaty o příští hlavě státu se pustili politologové Zdeněk Zbořil a Lukáš Jelínek. Důvodem byl především poslední průzkum společnosti Median pro Seznam Zprávy, který ukázal, že vědec Jiří Drahoš by ve druhém kole prezidentské volby mohl porazit současnou hlavu státu Miloše Zemana. Píše o tom Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zapálené svíčky připomenou padlé v bitvě u Zborova před 100 lety
Zapálením svíčky dnes lidé mohou uctít československé vojáky padlé na obou stranách bojů v bitvě u Zborova. Její sté výročí si dnes legionáři připomenou také na ukrajinském bojišti. Do zrekonstruované mohyly zde uloží pamětní schránku s prstí z Bílé hory, poselstvím politiků a seznamem padlých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nemocnice Jihlava: Porodnice získala díky maminkám další certifikát
V jihlavské porodnici přistupují velmi šetrně a s respektem ke každé těhotné ženě, které své náhledy a zkušenosti s proběhlým porodem popisují v dotaznících. „Pro naše pracoviště jsou tyto výsledky potom cenným materiálem pro zapracování a rozšíření spektra do každodenní péče o rodičky. Právě ony jsou totiž těmi nejdůležitějšími aktérkami celého porodnického děje,“ popisuje vrchní sestra Alena Valová. Na základě kladného hodnocení rodiček se jihlavská porodnice, jako jediná na Vysočině, dostala až k držitelství Certifikátu za vstřícný přístup k rodičce a Certifikátu spokojená rodička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: Washington už šestnáct let válčí. Proč?
Už 16 let se Washington na Středním východě a v severní Africe vojensky angažuje. Stojí jej to biliony dolarů, na svůj účet si připisuje další a další vojenské zločiny, a ze svých rozstřílených a rozbombardovaných bojišť vysílá do Evropy miliony válečných uprchlíků. A při tom všem vyhlašuje, že si nemůže dovolit zřídit pro své občany takový systém sociálního zabezpečení a zdravotní péče, jaké už dnes jsou v téměř každé civilizované zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Starosta Vařeka: Všichni jsme pracovali, jak nejlépe jsme uměli
Starosta města Příbram k dokončení první etapy rekonstrukce areálu přírodního koupaliště Nový rybník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Martin Konvička z těžce zkoušeného Řecka: EU je nepřítel. Rozváží po Evropě rozvrat. Jako nacisté v roce 1940. Jednou je tam možná usmaží ve vlastních kancelářích
ROZHOVOR Místo židovské otázky tu máme otázku evropskou. Tak vidí současnou situaci v Evropě protiislámský aktivista Martin Konvička. Podle jeho slov si vůdčí němečtí a francouzští politici myslí, že se píše rok 1940 a oni ovládají východ Evropy. Současnou situaci považuje za důsledek politické hlouposti a tvrdí, že Francouzi rezignovali na svoji etnicitu a stávají se otroky. Z Řecka, kde se momentálně nachází, také komentoval dění v české vládě. Bohuslav Sobotka se prý mohl stát hrdinou, ale vybral si špatně a je politickou mrtvolou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSD: Ministr Zaorálek chce zvýšit preference strany o 15 procent
z Facebooku - ministr Zaorálek v Otázkách Václava Moravce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kdyby dnes Babiš přejel dítě, svede to na Kalouska a ODS. Typický vůdce sekty. Jeho vláda by byla skutečné dno, obává se plzeňský senátor
ROZHOVOR Prezident Zeman někdy udává ve sportovní hantýrce tempo hry i za použití faulů, konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor a starosta jednoho z plzeňských obvodů Lumír Aschenbrenner. Nejde tak až o problém alkoholu (kde v historii byli jiní „kabrňáci“) či zdravotního handicapu. Necharismatický premiér Sobotka či Babiš s averzí k liberální demokracii. I to najdete v interview, ve kterém se rovněž hovoří o vzrůstající popularitě ODS či nekritickém postoji TOP 09 k EU. V závěru rozhovoru je prostor rovněž na několik vět k migraci…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Průzkum: Obezřetná fiskální politika a nízké zadlužení podporují důvěryhodnost České republiky
„Ratingové hodnocení České republiky na stupni A1 se stabilním výhledem je podpořeno obezřetnou fiskální politikou, velmi nízkým zadlužením a rovněž zavedením nového fiskálního rámce v podobě zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti,“ vypočítává ratingová agentura Moody’s přednosti české ekonomiky ve svém posledním prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Dálnice D48 je komunikace mezinárodního významu
Ministr dopravy Dan Ťok zahájil stavbu dálnice D48 v úseku Rybí až k mimoúrovňové křižovatce Rychaltice. Včetně těchto 11,5 kilometru nové silnice je v současnosti dohromady po celé republice ve výstavbě více než 240 kilometrů dálnic a silnic I. třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Proč pořád chybějí sportovcům peníze?
Musíme změnit systém státní podpory sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnice Kyjov: Pacienty vozí moderní a pohodlnější sanitky
Dvě zbrusu nové sanitky teď stojí v areálu Nemocnice Kyjov. Ta tím pokračuje v plánované modernizaci svého vozového parku – za posledních pět let obměnila dvanáct z celkových třiadvaceti vozů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Eduard Šebo: Víťazstvo ostrého štrajku vo Volkswagene. Príspevok k užšej integrácii EÚ?
Minulotýždňový štrajk vo Volkswagene sa skončil pre zamestnancov bratislavskej fabriky úspešne. Spoločnosť a občania so záujmom a veľmi solidárne sledovali tento najväčší zápas o zvýšenie mzdy v moderných slovenských dejinách. Mnohí neverili, že je možná taká vysoká výhra slovenských pracujúcich nad nemeckými majiteľmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj vyhlásil mimořádné kolo dotačního řízení v sociální oblasti
V souvislosti s navýšením finančních prostředků určených na podporu sociálních služeb přistoupil Ústecký kraj k vyhlášení mimořádného termínu pro podávání žádostí o finanční podporu od 1. 7. 2017. Finanční prostředky na dofinancování jsou určeny pouze na platy, mzdy a jejich navýšení. Podávání žádostí bude probíhat výlučně prostřednictvím aplikace IS OKsystém-poskytovatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Humplík: Feministkám chybí smysl pro humor. A prý nepijí pivo
Sociálními sítěmi lomcuje aféra kolem reklamní kampaně na pivo Bernard. No, aféra... Je to spíš bouřka v půllitru od piva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kandidát do sněmovny Havelka: Co dluží ČR své obranyschopnosti?
Na úvod chci připomenout zákon č. 219/1999 Sb. o ozbrojených silách České republiky. Ten v ustanovení § 9 říká, že „základním úkolem ozbrojených sil je připravovat se k obraně ČR a bránit ji proti vnějšímu napadení“. Přičemž obranou ČR máme na mysli souhrn opatření k zajištění svrchovanosti, územní celistvosti, principů demokracie a právního státu, ochrany života obyvatel a jejich majetku před vnějším napadením. Na zajištění obrany území státu se společně s ozbrojenými silami podílejí ozbrojené bezpečnostní sbory, záchranné sbory a havarijní služby v součinnosti se státními orgány, orgány územních samosprávných celků a dalšími právnickými a fyzickými osobami. Za plánování a řízení obrany ČR je odpovědná vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kecy a velkopanská nadutost z EU. Zachází s námi jako s kolonií. Nenažranost lidovců a církevní restituce. Dohoda Babiše s ODS. Místopředseda KSČM udeřil
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Místopředseda KSČM Josef Skála říká, že prezident Zeman těží i z podměrečných kvalit svých soupeřů, Babiš z rozčarování z partají, zacházejících s lidmi jako „šmejdi“ s penzisty. Republiku podle něj neohrožuje dnešní „disent“, ale ti, kdo mu nasazují psí hlavu v cizím zájmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Za EET byste měli být vděčni, ulevilo vám, vzkazuje podnikatelům ministerstvo
I přestože si podnikatelé na elektronickou evidenci tržeb i kontrolní hlášení stěžují, ministerstvo průmyslu a obchodu uvádí, že se prý živnostníkům dost ulevilo. Informaci přinesl server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Babišova revoluce: Proč se mají hádat na zastupitelstvu? Ať se zruší, obce a kraje může řídit jen starosta a hejtman
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš ve své vizi České republiky za 18 let již nezmiňuje ani senát, ani kraje, a dokonce ani obecní zastupitelstva. Domnívá se, že stačí, bude-li obcím vládnout starosta. Rozhovor s exministrem financí Babišem přinesl server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nedbálek (ČS): Blok proti islamizaci – Bodový program pro volby 2017
Na programové konferenci Bloku proti islamizaci, které se zúčastnila řada společně smýšlejících organizací, byly vytýčeny hlavní bodové priority programu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krajská nemocnice T. Bati chce zlepšit parkování a dopravu
Nové vedení krajské nemocnice T. Bati ve spolupráci s městem Zlínem a Dopravní společností Zlín Otrokovice nechává v současné době zpracovat analýzu dopravního provozu a parkovacích míst v areálu KNTB i okolí nemocnice. Cílem je zlepšit dostupnost tohoto zdravotnického zařízení nejen pro pacienty, ale také pro zaměstnance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Němci mají nový zákon o sociálních sítích. Ministr je nadšený, mnozí mluví o konci svobody slova
Německý ministr spravedlnosti, sociální demokrat Heiko Maas, prosadil v dolní komoře německého parlamentu zákon, který má u našich západních sousedů zkrotit sociální sítě jako Facebook či Twitter. Kritici zákona však tvrdí, že v Německu teď hrozí nepřípustné omezování svobody slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj vybral autobusové dopravce pro Znojemsko
Radní Jihomoravského kraje schválili podpis smlouvy se společností ČSAD Hodonín na poslední z celkem deseti částí veřejné zakázky na zajištění autobusové linkové dopravy v oblasti IDS JMK Znojemsko. Vybraní dopravci budou jezdit s autobusy na Znojemsku po dobu deseti let za cenu, která by neměla v součtu přesáhnout 2,74 miliardy korun. Oproti odhadům se tak Jihomoravskému kraji podařilo v tendru uspořit přes půl miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Honusek (STAN): Modrá úsporám - další dotace před volbami
Blíží se volby, a tak se roztrhl pytel s dotacemi. O takzvaných kotlíkových dotacích je již téměř zbytečné něco dalšího psát. Určitě není majitel rodinného domu, který by o nich neslyšel. Další dotací tedy mohou získat na ekologické hospodaření s vodou. otázkou však je, zda se jim to opravdu vyplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Den ozbrojených sil na pražském Vítkově zpestřil přelet vojenských letounů
Ani silný vítr nenarušil každoroční připomínku Dne ozbrojených sil, která se v Praze na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově konala v pátek 30. června. Ministerstvo obrany reprezentoval náměstek ministra Daniel Koštoval, za Armádu ČR vystoupil náčelník Generálního štábu AČR Josef Bečvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Mariánský sloup patří na Staroměstské náměstí
Tato vzácná barokní památka - sloup se sochou Panny Marie Neposkvrněné od sochaře Jana Jiřího Bendla pochází z roku 1652 a připomíná hrdinnou obranu Prahy proti Švédům o čtyři roky dříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jaderná elektrárna Dukovany opět otevře na 24 hodin své brány návštěvníkům
Pomyslné brány širokému počtu návštěvníků otevře na 24 hodin Jaderná elektrárna Dukovany, a to v pátek 7. 7. a sobotu 8. 7. vždy od 9 do 21 hodin. V rámci této speciální akce si návštěvníci prohlédnou Infocentrum a v letošním roce nově také prostor sloužící k ukrytí personálu při mimořádné události. Na závěr asi 1,5 hodinového programu čeká návštěvníky vstup do střeženého prostoru elektrárny v doprovodu průvodců, kteří prohlídku elektrárny doplní odborným výkladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nechte si ty vaše fondy. To nakonec budeme hospodařit na bruselském? Ukažme sebevědomí, nabádá Markéta Šichtařová
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Veřejné finance se dlouhodobě zhoršují, a tak by bylo ekonomicky mnohem logičtější snížit výdaje z rozpočtu, ne hrát si s daněmi, v čemž se při nahánění voličů předhánějí politické strany. K nápadu lidovců přijmout pár migrantů jako Slovensko, a tím se vyhnout hrozbě pokuty kvůli neplnění kvót, říká Markéta Šichtařová, že než se nechat takhle korumpovat za pár peněz, to raději otevřená roztržka. Když někdo chce o tom, kdo se stane našimi obyvateli, rozhodovat bez nás, narušuje naši státní suverenitu. A ten náš píseček by už nebyl náš, ale Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy přepravily za prvních pět měsíců o milion cestujících více než loni
Dlouhodobý trend růstu zájmu o služby národního železničního dopravce přetrvává. České dráhy za prvních 5 měsíců letošního roku přepravily 71,849 milionu cestujících, tedy o 1, 017 milionu cestujících více ( 1,4 %), než za stejné období loňského roku. Stejně tak se zvyšoval i přepravní výkon, který dosáhl 3 025 milionů osobokilometrů, což je o skoro o 3,8 % více než loni za stejné období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Hledáme řešení k dofinancování sociálních služeb
Skutečnost, že kraje neobdržely pro letošní rok žádné dotační prostředky na navýšení platů v sociálních službách podle nařízení vlády s účinností od 1. 11. 2016, vnímá KDU-ČSL jako zásadní problém. Otázka dofinancování sociálních služeb, a to především v souvislosti s navyšováním platů a mezd, je na úrovni krajů v tuto chvíli řešena velmi intenzivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Operační program VVV podpořil již přes 3800 projektů
Z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání bylo podpořeno již 3 878 projektů za více než 20 miliard korun. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) podpořilo projekty z 20 různých výzev zahrnujících podporu výzkumu, lidských zdrojů pro výzkum a vývoj, vysokých škol, regionálního školství i administraci OP VVV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Národní muzeum vydalo Liber viaticus Jana ze Středy
Liber viaticus, breviář litomyšlského a olomouckého biskupa Jana ze Středy, patří k nejdůležitějším rukopisům české knižní malby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOP 09 jako první začala osobně oslovovat voliče ve Středočeském kraji
Door-to-door kampaň odstartoval v Kolíně regionální lídr za TOP 09, místostarosta Českého Brodu Tomáš Klinecký. TOP 09 jako první politická strana začala ve Středočeském kraji systematicky osobně oslovovat voliče ode dveří ke dveřím, což se skrývá pod anglickým pojmem door-to-door, v marketingové zkratce D2D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Angličan vytáhl na muslimku slaninu. Dostal za to devět měsíců natvrdo a ještě bude platit
Zatímco radikální muslimové unikají britské spravedlnosti často mnoho let, rodilí Britové jsou tvrdě a bezodkladně trestáni i za zdánlivě banální přestupky. Aspoň tomu nasvědčuje případ šestatřicetiletého Alexe Chiverse, který byl odsouzen na devět měsíců do vězení za vhození slaniny do obličeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Bitva u Zborova přispěla ke vzniku samostatného Československa
K významnému výročí na Facebooku, přímo ze Zborova
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Jandourek radí, jak zastavit Babiše. Co nejvíce lidí prý musí vidět, co je zač
Hnutí ANO Andreje Babiše v předvolebních průzkumech stále roste. Zdá se, že Babiše není možné zastavit. Sociolog a publicista Jan Jandourek v textu pro Forum24.cz Pavla Šafra napsal, že pravděpodobného příštího premiéra ještě lze zastavit, a to díky samotnému Babišovi, který je údajně největším tahákem hnutí ANO, jenže současně představuje také jeho největší slabinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: S podporou SPD mají sňatky homosexuálů v Německu šanci
Sňatky homosexuálů se daří díky německé vládní SPD dostat velký kus k jejich schválení ve Spolkovém sněmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist