Oficiální zpravodajská média

Mýty mainstreamu kolem migrační krize. Toto všechno nám plánovaně perou do hlavy
Pan Roman Lenský napsal komentář pro server Neviditelný pes, v němž tvrdí, že evropští politici a média hlavního proudu či vysokoškolští pracovníci nevědí, jak řešit nekončící migrační krizi, tak alespoň vymýšlejí mýty, jak tuto skutečnost zastřít. Lenský se pokouší tyto mýty rozkrýt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Evropská unie skončí tragicky. Alexander Tomský vysázel argumenty, na které v Bruselu nemají co říct
Politolog Alexander Tomský se domnívá, že nepotřebujeme být součástí nějaké nadnárodní říše. Uvedl to alespoň v rozhovoru pro server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Úspěšný projekt pokračuje. Zapojit se mohou jak noví zájemci, tak učitelé, kteří už workshopy absolvovali
V Bruselu proběhlo setkání zástupců národních partnerů projektu Amgen Teach, které zaznamenalo velmi pozitivní výsledky a ohlas na Evropský vzdělávací program pro učitele přírodních a technických věd. Amgen Teach proto pokračuje i v akademickém roce 2017/18.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Drahoš by teď porazil Zemana ve druhém kole? Zdeněk Zbořil mluví o „propagandistickém prefabrikátu“. A varovná slova pronáší také po útocích na muslimy v Evropě
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Doktor Zdeněk Zbořil hovoří o možnosti informačního a propagandistického prefabrikátu a začátku kampaně s názvem „jak odstřelit Zemana“. Zamýšlí se nejen nad průzkumy veřejného mínění, ale v dnešním rozjezdu na adresu současné hlavy státu také říká: „Někdy současný pan prezident mluví příliš mnoho.“ Komentuje také „Několik vět 2017“ a pokládá i tuto otázku: „Vojáci České republiky nás už ‚zavlekli‘ hájit svobodu a demokracii v Mali a v Afghánistánu, možná i v Iráku a v jiných zemích. Že by to odpovídalo ‚Masarykovým hodnotám‘?“ V souvislosti s útoky na muslimy pak varuje: „Bylo jen otázkou času, kdy takto začali reagovat psychicky labilní jednotlivci, a zřejmě ani není daleko doba, kdy lidový odpor bude mít organizovanější formu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
U zrekonstruované Bratrské mohyly si Češi připomněli sté výročí bitvy u Zborova
Včera, 2. července se delegace Ministerstva obrany v čele s náměstkyní Alenou Netolickou zúčastnila pietní vzpomínky na padlé legionáře u příležitosti 100. výročí jedné z nejvýznamnějších bitev naší vojenské historie, bitvy u Zborova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Státní podnik LOM PRAHA zaznamenal v roce 2016 rekordní zisk
Téměř 97 milionů korun, tolik činil zisk státního podniku LOM PRAHA v loňském roce. Podnik tak udržel uspokojivý trend meziročního rostoucího zisku, když zisk z roku 2015 více než zdvojnásobil. Jedná se o nejvyšší dosažený zisk v historii podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Český rozhlas přivede do Českého Krumlova folkovou hudbu s novodobou energií
Ve dnech 19. – 22. července se v prostorách Zámecké jízdárny v Českém Krumlově uskuteční 38. Euroradio Folk Festival. Přes dvacet kapel z různých koutů Evropy a jedna z Jižní Koreje představí, jak lze moderním přístupem aktualizovat pestrou tradiční hudbu. Festival pořádá Český rozhlas za podpory Ministerstva kultury České republiky, Jihočeského kraje a města Český Krumlov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Krácení daní při obchodech s drahými kovy
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v sekci finanční kriminality v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech navrhli státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze obžalovat 4 osoby ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby se škodou cca 118 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
„Nekuřáci, kde jste?“ Hospody hlásí velké problémy
Protikuřácký zákon je doslova černou můrou hospodských. Ti po měsíci hlásí až poloviční úbytek návštěvníků. Jak uvádí MF Dnes, například na jedné z jablunkovských hospod visí nápis: „Nekuřáci, kde jste?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Letos budete volit opět podle dojmů a nebo podle programu?
Pro zodpovědného občana s volebním právem by měla být znalost volebního programu strany či hnutí, které preferuje, základem pro jeho rozhodnutí ve volbách. Od roku 1989 uplynulo již téměř 28 let. Přestože se o aplikaci demokracie nikde souvisle nevyučuje, tak by normálně bystrý občan měl mít po tak dlouhé době jasno, co je pro něj prospěšné. Již od roku 1990 proběhly nejedny volby do zastupitelských sborů všech úrovní a tak po těchto zkušenostech by zde měl být vyzrálý volič.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Boje o mrtvoly
Současná doba nabízí jedno překvapení a jeden rekord za druhým v různém slova smyslu a různém prostředí. Překvapení a rekordy jsou výsledkem působení organismů všech velikostí, způsobujícím změnu v celém vesmíru, a nepochopením lidí, že dar rozumových schopností vychází od Všemohoucího, tj. čistého Apeirona, pro druhé od Boha či Alláha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Nepodceňujte cestovní pojištění. Účty za ošetření v cizině vás mohou zruinovat
Odjíždíte na letní dovolenou do zahraničí? Zkontrolujte, zda máte uzavřené cestovní pojištění. Bez něj nevyjíždějte. Mohlo by vás to stát celoživotní úspory a možná, že i víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Neúspěchy v Sýrii i chaos v Bílém domě, důvod k válce s Ruskem?
Uplynulé tři týdny v Sýrii dovedly situaci na hranu možného vojenského střetu mezi USA a Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Finanční správa doměřila na dani provozovatelům ubytoven více než 27 milionů korun
Výsledkem celostátní kontrolní akce u provozovatelů ubytoven (bytů), kteří tyto prostory pronajímají zejména příjemcům sociálních dávek na bydlení, je doměření daně z příjmů ve výši 27,2 mil. korun a snížení daňové ztráty o 11,2 mil. korun. Kontroloři během 1,5 roku prověřili více než 4 tisíce subjektů, u kterých se zajímali o vykazování příjmů z nájemného a jejich řádné zdaňování za období roku 2012 až 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Do politiky se vrací známá žena. Nechce, aby byl Babiš premiérem
Advokátka Hana Marvanová se rozhodla kandidovat za koalici lidovců a Starostů. Její jméno by se mělo objevit na kandidátce dvojkoalice v Praze. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Chceme, aby naši partneři rostli společně s námi, říkají zakladatelé platformy INVESTER.CZ
Na českém trhu je zbrusu nová platforma pro sdílené podnikání. Tato v zahraničí velmi oblíbená metoda pro investování je známá jako crowdfunding. „Na naší online platformě umožňujeme všem uživatelům podílet se na podnikatelských příležitostech a získat tak zajímavý výnos, mezi které patří například startupy, fungující společnosti, nemovitosti, různé komodity, kryptoměny, automobily a další nejrůznější projekty," říkají zakladatelé platformy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Konečně došlo k dohodě mezi vládou a kraji
Kraje obdrží 420 milionů korun jako kompenzaci za prostředky vynaložené na mzdy řidičů autobusů, které jim premiér Sobotka přislíbil 17. ledna. Prostředky budou poskytnuty na opravy krajských silnic II. a III. tříd prostřednictvím Ministerstva dopravy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nemocnice Blansko: Rehabilitační oddělení čeká kompletní proměna
Už o letních prázdninách začnou v Nemocnici Blansko práce na modernizaci ambulantní části oddělení rehabilitace. Investiční akce za osmadvacet milionů korun vyřeší havarijní stav technologie vodoléčby a kompletní rekonstrukci oddělení rehabilitace. Stavební práce by měly být hotové nejpozději do ledna 2018. Do té doby se provoz ambulantní části rehabilitace přestěhuje do Nemocvičny na ulici Smetanova 8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
František Matějka: Referendum o EU bude. Není otázkou jestli, ale kdy
Stále častěji zaznívají slova o tom, že lidé nemají na to se rozhodnout správně, což však v době vstupu do EU zjevně nevadilo. Pro volbu prezidenta přímé hlasy voličů nevadí, rozhodnout o osudu vlastního státu však už nesmějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Obhájkyně muslimských žen otevřela v Berlíně „liberální mešitu“. A je moc zle
Stovky tisíc lidí z Blízkého východu přišly do Německa mimo jiné proto, aby si tito lidé zajistili svobodný a bezpečný život. Jak se však ukazuje, něco takového není možné brát v dnešním multikulturním Německu za samozřejmost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Donald Trump vypustil drsné VIDEO a mainstreamová média šílí
Donald Trump pokračuje ve své ofenzivě vůči zpravodajské televizi CNN. Tentokrát zvolil nadsázku v podobě videa, na kterém v rámci wrestlingového zápasu fyzicky likviduje muže s logem CNN místo hlavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Poukazovat na takové velikány, jako byl Jan Hus, považuji prakticky za povinnost
První červencový týden patří ve Středočeském kraji tradičním Slavnostem mistra Jana Husa na Krakovci. Lidé si zde od 4. 7. do 6. 7. 2017 připomenou pobyt tohoto významného kazatele a církevního reformátora, který na zdejším hradě Krakovec pobýval před cestou do Kostnice, kde byl odsouzen a upálen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk ocenil bronz házenkářek DHK Zora Olomouc
Bronzovou medaili z české ligy ukázaly primátorovi Antonínu Staňkovi házenkářky DHK Zora Olomouc. Věnovaly mu i zarámovaný dres s číslem 3, který mu na radnici podepsaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Macron si svolal zákonodárce do paláce ve Versailles a sdělil jim, že chce třetinu z nich zrušit. Hraje si na císaře, zuří opozice
Devětatřicetiletý francouzský prezident Emmanuel Macron vyhlásil ve své zemi radikální politickou reformu. K zákonodárcům netradičně promluvil v paláci Versailles, v honosném sídle francouzských králů. A podle BBC to vzal pěkně od podlahy. Mimo jiné oznámil, že hodlá snížit počet poslanců a senátorů o třetinu. Pokud to neschválí sami zákonodárci do roka a do dne, Macron o této otázce vypíše referendum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jezdit se učit do Rakouska. Od Van der Bellena. Doporučuje Lukáš Jelínek
Politolog Lukáš Jelínek v komentáři pro Deník Referendum doporučuje občanům, aby se při nadcházející volbě prezidenta inspirovali v Rakousku. Naši jižní sousedé si za hlavu státu zvolili bývalého předsedu Zelených Alexandra Van der Bellena, jenž je zastáncem otevřené společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: V Rusku řádí bída, chudých strmě přibývá
Není to pěkné čtení, ale je to bohužel smutná skutečnost. Cena ropy stagnují a Rusko chudne. Rusům klesá reálná mzda a vyhlídky na zlepšení nejsou. Putin není žádným spasitelem, akorát štěstí mu donedávna přálo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Heger (TOP 09): Každá generace si musí svoji svobodu hájit a nenechat si vzít svoje práva
Leoš Heger na Facebooku k Selským jízdám v Nechanicích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek se chce soudit. Jde o obvinění ze sexuálního zneužívání
Expremiér Jiří Paroubek tvrdě zkritizoval časopis Týden. Očekává od něj omluvu za šíření nepravd o sporech s jeho manželkou Petrou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Martin Tlapa jednal s předsedou vlády Rangúnského regionu
Dne 29. června 2017 se v Černínském paláci setkal náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa s delegací z Myanmaru/Barmy vedenou předsedou vlády Rangúnského regionu panem Phyo Min Thein.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: U nás na Marsu to vidíme jinak
Po roce 89 jsem se téměř výhradně setkával s tím, že teoretici a kritici umění velebili mojí práci z předchozích let a odsuzovali vše, co jsem dělal v „porevoluční“ době.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vaněk (TOP 09): Za „Žlutého barona“ trestní oznámení
Poslední dobou se na různých místech ČR uskutečňuje promítání filmu „Selský rozum“ a představení knihy „Žlutý baron“, jehož hlavním „hrdinou“ je Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Propadá se prodej cigaret. Stát zoufale počítá, o kolik přijde na daních
Pondělní Lidové noviny informují, že se výrazně propadá prodej cigaret. Na jedné straně tak stát získá podstatně méně na daních, ale možná také ušetří na výdajích za zdravotní péči. Co se skrývá za nižším prodejem cigaret? Možná se začínají projevovat zákazy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Muslimský rozkvět v Evropě
V podstatě každý den přicházejí z Evropy další a další informace o tom, jak se muslimské komunitě skvěle "daří".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Bitva u Zborova a její zrcadlení v dnešku
Také ve Čkyni se 2. července 2017 konal pietní akt k připomenutí 100. výročí bitvy u Zborova na Ukrajině, která byla rozhodující pro pozdější vznik Československého státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Nejsem a nikdy jsem nebyl stíhán za sexuální zneužívání
Prohlášení Jiřího Paroubka k článku ve zpravodajském týdeníku Týden „Urputné bitvy Jiřího Paroubka“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Aschenbrenner (ODS): Bude společná evropská armáda bojová nebo válečná?
Za časů budování komunizmu a světlých zítřků koloval mezi prostým lidem vtip „na jaké dvě části se člení naše Československá lidová armáda?“ Odpověď byla, že na část bojovou a válečnou. Ta bojová se bojí na hranici západní a válečná válí na hranici východní… Jaký přívlastek by si asi zasloužila ta plánovaná evropská?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Jaroslav Kubera si přál let balónem, tak jsme se s kolegy složili
Jaroslav Kubera odstartuje z telčského náměstí balónem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Kam patřit?
Čeští sociální demokraté, lidovci a TOP 09 chtějí patřit do „tvrdého jádra EU“. Nijak se netrápí s pokusem definovat obsah tohoto pojmu a informovat české voliče o ztrátách a rizicích spojených s takovým členstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Valí se na nás čtvrtá průmyslová revoluce. Na toto vše bychom se měli připravovat, jinak prý bude pozdě
ROZHOVOR Nebude to dlouho trvat a autobusy v MHD se budou řídit samy. Vymizí pokladní v supermarketech, nemluvě o lidech pracujících ve fabrikách na pásu. To vše způsobí čtvrtá průmyslová revoluce, která se na nás nezadržitelně valí. ParlamentníListy.cz si o ní povídaly s lídrem Pirátské strany v Libereckém kraji Ondřejem Kolkem. „Hlavně potřebujeme zahájit reformu našeho staletého vzdělávacího systému, aby novou generaci vychoval k trochu větší samostatnosti či orientaci v případě nějakých náhlých změn,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Erik Best napsal, kdo by mohl stát za anonymní skupinou Šuman
Nad tím, kdo stojí za anonymní skupinou Šuman, jež na svém twitterovém účtu zveřejnila nahrávky reportéra MF Dnes Marka Přibila s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem, se zamyslel americký novinář Erik Best na svém webu FSfinalword.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Honusek (STAN): Další vlna dotací na nové kotle
V další vlně kotlíkových dotací bude mezi kraje rozděleno 3,4 miliardy korun. Až 127 tis.Kč bude možné získat na nový ekologický kotel nebo teplné čerpadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Míra zadlužení vlády vzrostla nejvíce za posledních skoro sedm let
České veřejné finance se daří dále konsolidovat, tempo této konsolidace však neodpovídá současným velice příznivým makroekonomickým podmínkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Poznali se na kurzech němčiny, byla svatba, ale potom... Drsný příběh z řad uprchlíků
Rakousko v posledních několika málo dnech opět čelilo zvýšené trestné činnosti migrantů ze zemí Blízkého východu. Afghánský migrant pobodal svoji manželku a syrský migrant byl zase odsouzen za opakované znásilnění své manželky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nezaměstnanost v EU stagnuje
zdroj: www.kurzy.cz, přidáno 3.7.2017 v 13:31, zobrazit podobné
Holding CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2016 utržil 15,4 miliardy korun
Tržby nekonsolidovaného celku společností ovládaných Jaroslavem Strnadem za rok 2016 dosáhly 15,4 miliardy Kč a EBITDA 1,9 miliardy Kč. Z toho konsolidovaná část holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) za rok 2016 utržila 6,6 miliardy Kč; její tržby meziročně vzrostly o 39 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tiso (TOP 09): Dotování špatně hospodařících krajských nemocnic ubírá peníze jiným oblastem
Zastupitelé TOP 09 na jednání zastupitelstva Středočeského kraje nepodpořili další mnohamiliónové finanční injekce z krajského rozpočtu do některých špatně hospodařících oblastních nemocnic. Opakované záplatování jejich nehospodárnosti bez souběžných kroků ke zvýšení efektivity nemocnic považuje TOP 09 za ekonomický i morální hazard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Správa uprchlických zařízení MV otevřela Koordinační centrum pro cizince
Správa uprchlických zařízení MV otevřela dne 19. června 2017 v Rychnově nad Kněžnou Koordinační centrum pro cizince v průmyslové zóně Kvasiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Bratři legionáři, skláním se před vámi, před vaší odvahou, hrdinstvím a vlastenectvím
Pamětní list prezidenta republiky u příležitosti 100. výročí bitvy u Zborova
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Na letišti v Kyjevě byl zadržen český poslanec
VÍME PRVNÍ Poslanec Milan Šarapatka nebyl vpuštěn na letišti v Kyjevě na Ukrajinu. Byl přitom součástí delegace poslaneckého shromáždění NATO. Je však na Ukrajině nežádoucí osobou. "Důvodem, proč se nachází na seznamu nežádoucích osob, je jeho pobyt na Krymu, který byl z pohledu ukrajinských úřadů nelegální," vysvětlila ParlamentnímListům.cz Irena Valentová z ministerstva zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Mějte důležité dokumenty uchované elektronicky a bezpečně
Česká pošta spustila novou službu Bezpečné úložiště, která Vám zajistí bezpečné a dlouhodobě důvěryhodné ukládání úředních i dalších důležitých dokumentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Mix nových amerických dat z trhu práce nejspíše nikoho nenadchne
Poslední týden před začátkem prázdnin byl ve znamení jestřábích centrálních bank, tedy minimálně té evropské a české.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Miliardy pro neziskový sektor nemohou končit v černých dírách
Poslanecká sněmovna bude projednávat vládní návrh zákona o neziskovkách. Ten by měl umožnit těmto organizacím získat za určitých podmínek právo na zápis statusu veřejné prospěšnosti do veřejného rejstříku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů: Využívat databáze k rozesílání nabídek lze jen omezeně
Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) upozorňuje na omezené možnosti využití databází kontaktů k rozesílání obchodních nabídek. Zejména s ohledem na využívání tzv. generálního souhlasu v souvislosti s neurčitým okruhem subjektů k neurčitým nabídkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kdy také k nehodě přivolat policisty – zvláštnosti ve státech EU28 a Lichtenštejnsku
V naprosté většině států EU28 platí, že nehody, které se obejdou bez zranění či dokonce usmrcení, nemusí být hlášeny policistům. Přesto však jsou v řadě států zvláštnosti, se kterými je dobré předem se seznámit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude s premiéry zemí V4 a prezidentem Egypta jednat o investicích, boji s terorismem i migraci
V úterý 4. července 2017 se předseda vlády Bohuslav Sobotka setká s předsedy vlád zemí Visegrádské skupiny a prezidentem Egyptské arabské republiky. Na summitu v Maďarsku spolu budou jednat o spolupráci mezi zeměmi V4 a Egyptem, o situaci na Blízkém východě a severní Africe, boji s terorismem a migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Francouzští muslimové prý mají strach z odvety za teror
Při noční střelbě před mešitou v Avignonu bylo lehce zraněno osm lidí. Podle policie šlo o vyrovnávání účtů místních mladistvých, nikoliv o útok radikálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Několik vět 2017? Za vším hledej tok peněz, říká jeden můj moudrý známý
„Několik vět 2017“ ze zavedené dílny kolem pánů Kocába, Kalvody a spol. si hned po zveřejnění vysloužilo spršku tvrdé, ironické a odsuzující kritiky. Krom Karla Schwarzenberga, který jim dává za pravdu, jsem nezaznamenal kladný ohlas a rád bych se k této pozoruhodné trapnosti a drzosti několika větami vyjádřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Připravte se, ceny některých potravin prý zanedlouho vyletí nahoru
Nepříjemné překvapení čeká všechny ty, kteří nakupují máslo. Podle informací deníku Blesk by se totiž jeho cena mohla zvýšit až na 70 korun za kostku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Výprask Jana Schneidera: EU po nás chce migrační solidaritu, aniž by se její nejmocnější členové ptali, zda rozbít Libyi, destabilizovat Sýrii, zvát migranty...
Spolupracovník Lidových novin, analytik a bezpečnostní expert Jan Schneider se rozepsal ve své polemice o migrační krizi. Zároveň se také rozepsal o řízení státu jako firmy, což chce šéf hnutí ANO Andrej Babiš, a odporují tomu někteří politici a publicisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Katar požádal o prodloužení ultimáta. Arabské země vyhověly
Skupina arabských zemí poskytla Kataru dalších 48 hodin. Prodloužila tak na žádost země ultimátum pro splnění jejich požadavků vůči emirátu, s nímž byly přerušeny diplomatické styky. Uvádějí to zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Jakostním normám nevyhověl v květnu jeden vzorek PHM
Česká obchodní inspekce uskutečnila v měsíci květnu odběr 221 vzorků pohonných hmot na celém území ČR. Jakostním požadavkům nevyhověl pouze jeden vzorek automobilového benzinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Farský (TOP 09/SLK): Ne bombastický, ale čistě racionální návrh
Komentář na Facebooku k návrhům na změnu EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Jiří Drahoš má pochopení pro teroristické činy bratří Mašínů
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš při besedě s Pamětí národa prohlásil, že má mimo jiné i pochopení pro činy bratrů Mašínů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Mzdy v naší zemi se musí zvednout
Komentář na Facebooku ke zvýšení mezd
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vítězslav Jandák přísně zúčtoval: Většina z těch, kteří křičí na Zemana, jsou pitomci. Nemají na to, nemají úroveň, nemají nic!
ROZHOVOR „Většina těch, kteří křičí, jak by se prezident měl, nebo neměl chovat, no tak tihle lidé by nemohli dělat ani komorníka u dveří do Hradu,“ říká Vítězslav Jandák. Promluvil i o sklenici od okurek a o novém vedení sociální demokracie. „Nejsem si jistý, jestli Zaorálek je ten pravý ořechový, možná že jo, to ukážou volby,“ míní Slávek Jandák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Start-upy Festka, Triphood, TuddyTuddy a InsightArt představily své produkty v Paláci Adria
V pondělí 19. června 2017 se v pražském Paláci Adria konala tisková konference hlavního města Prahy. Na konferenci byly představeny projekty, které magistrát dlouhodobě podporuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Petice nakrknuté mámy a učitelky nesmíří
Ve školství jich přibývá petic geometrickou řadou. Tímhle tempem nebudou mít učitelé pro samé čtení a podepisování petic ani čas na tu administrativu, která jim podle jednoho z mnoha provolání nedává čas na to hlavní, na učení...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Existence Církve československé husitské souvisí s existencí našeho národa
Popularita Církve československé v prvorepublikovém Československu stála na úrodné půdě, i když hrozilo, že s ní pravoslavná krize doslova otřese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Krejza (ODS): Zaseli vítr, sklidili hurikán
Když jsem si včera přečetl, jak Italský ministr vnitra Marco Minniti vyzval ostatní přímořské členské státy EU, aby do svých přístavů začaly přijímat lodě s migranty, jelikož Italové nestíhají, vůbec mě ho nebylo líto. Ba naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
KRNAP: Historická opona paseckých ochotníků zamířila k restaurátorovi
Více než stoletá historická opona divadelních ochotníků z Pasek nad Jizerou zamířila právě před týdnem do restaurátorské dílny Luboše Machačka z Litomyšle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Laco Déczi pohovořil hodně brutálně o Babišovi a krabičkách s EET. Komunistům by prý zahrál, jen kdyby byli v masovém hrobě
Trumpetista Laco Déczi si v rozhovoru pro Deník.cz pochvaluje, že Češi už kopli Andreje Babiše (ANO) „do prdele“. Jen je prý škoda, že ještě nezahodili EET. O to víc ovšem slavný jazzový hudebník, narozený v roce 1938 v Československu, nechápe, jak mohou ještě dnes trpět komunisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Stát za naší vlády hospodaří zodpovědně, snižujeme státní dluh, rozpočet je v přebytku
Český statistický úřad dnes přinesl další důkaz zodpovědné hospodářské politiky naší vlády. Sektor vládních institucí dosáhl v prvním čtvrtletí letošního roku přebytku 0,18 procenta HDP. Ve stejném období loňského roku, který nakonec skončil rekordním přebytkem hospodaření státního rozpočtu, jsme přitom zaznamenali deficit 0,75 procenta HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Babiš může slavit. Opatření vlády podporující výběr daní zabírají
Červnové kladné saldo státního rozpočtu, 4,6 miliardy korun, se může zdát nízké v porovnání s červnovým výsledkem let 2015, a zejména 2016, kdy byl v obou případech vykázán dvouciferný přebytek. Z delší časové perspektivy, v období od roku 2005, se však stále jedná o čtvrtý nejlepší červnový výsledek plnění státního rozpočtu (lepší byl pouze v letech 2006, 2015 a 2016).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok přistižen při lži. Jde o mýto
České mýto je oprávněně považováno za nejúspěšnější státní elektronickou zakázku. A to nejen při srovnání s dlouhodobě krachujícími podobnými projekty. Vzpomeňme například na neúspěšné řízení na dodávku elektronických náramků pro vězně, ostudu s pražskou Opencard, kolabující registr automobilů, nevydařené a nakonec zrušené odesílání důchodů na bankovní karty, elektronický sběr zdravotnických dat a mnoho jiných projektů. Mýto funguje přes deset let bez jediného výpadku, přesto je nejčastěji spojováno s amatérskými hádkami politiků, jak by mělo fungovat, jakou technologii používat a kdo by jej měl vybírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kapitalismus degeneruje. Jsme kolonií západních zemí. Komunista Skála odkryl Witowské, jak bude vypadat přáští socialismus
Moderátorka Světlana Witowská v pondělním Interview ČT24 přivítala místopředsedu komunistů pro ideologii Josefa Skálu. Před kamerami veřejnoprávní televize vysvětloval, kdy komunisté znovu nastolí socialismus a jak bude vypadat. Pustil se také do NATO a do Evropské unie. Kvůli uprchlické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Z toho by vítači ze studia ČT neudrželi svěrače, tuší Martin Koller. Už i v německé televizi se začíná říkat pravda o migraci, roli USA a spolupráci neziskovek s ISIL
Analytik Martin Koller tentokrát pro ParlamentníListy.cz píše o problému, který je jednoznačně v současnosti evropským problémem číslo jedna, byť se mnozí snaží tvrdit něco jiného. K sepsání obsáhlého textu o migrační krizi prý Kollera přivedlo sledování německé televize, které bylo prý tak přelomové, že by jej Jakub Janda nepochybně identifikoval jako prokremelskou propagandu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
DPP: Mazačka nejen maže, ale nově také kropí a sleduje kvalitu ovzduší
Oblíbená mazací tramvaj (tzv. Mazačka) jezdí ode dneška v rámci zkušebního provozu s rozšířenou funkcí, a to zavlažování zatravněných tramvajových úseků, které nejsou vybaveny automatickým systémem zavlažování. Kromě toho mazací tramvaj nově sleduje také teplotu a kvalitu ovzduší. Dále plní i hlavní účel, tj. promazává koleje v místech, které jsou nejvíce namáhány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Státní rozpočet se dostal do přebytku, stále se však nedaří investovat
Přestože celková bilance rozpočtu vypadá uspokojivě, po detailnějším prostudování pokladního plnění zjistíme, že se nedaří investovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pocta lidem, kterým hrozil Jáchymov. Jazzová sekce zahájila výstavu jazzových plakátů z dob totality
Jazzová sekce v Praze otevřela v pondělí 3. července novou výstavu. K vidění jsou tentokrát české jazzové plakáty z dob hluboké komunistické totality. „Výstava je poctou lidem, kteří šířením jazzové hudby riskovali vyhazov ze školy, z práce nebo i vězení,“ prozradil Karel Srp.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lídrem kandidátky SPO v Olomouckém kraji bude Stanislav Kaláb
Lídrem kandidátní listiny Strany Práv Občanů (SPO) bude v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PS PČR v Olomouckém kraji Stanislav Kaláb, nestraník, krajský zastupitel za SPO a předseda Krajského fotbalového svazu Olomouc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Filip Šebesta: Rána eurofilům a reformistům
Rozhodnutí Evropské komise vnutit České republice (a Polsku a Maďarsku) v otázce přerozdělování migrantů svou vůli i navzdory odmítavému postoji české veřejnosti a české politické scény je skandální a je třeba jej nejen rezolutně odmítnout, ale zejména je třeba se mu aktivně a sebevědomě postavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Prodlužujeme dotační výzvu na protismogové akční plány
Až do 20. října 2017 mohou hejtmani a starostové dvou stovek obcí žádat o finanční podporu na urychlení protismogových opatření. Ministerstvo životního prostředí prodlužuje platnost dotační výzvy na zpracování akčních plánů, které pomohou zlepšit nevyhovující stav ovzduší ve městech a obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tak nevychovaný spratek Macron nám sem bude posílat otravný hmyz? Senátor Doubrava se přihlásil vnitru na protistátní seznam a pověděl nám o lidoveckých podvraťácích
ROZHOVOR „Blbí, jež jsou u moci, vytvářejí vždy seznamy těch, kteří jim nechtějí lízat paty. Myslet v rozporu s dokumenty schválenými vládou je naopak základní povinnost občana, říká se tomu kritický odstup,“ prohlásil v reakci na sledování lidí ministerstvem vnitra, kteří v Česku prezentují zahraničněpolitické názory stojící v rozporu s dokumentem schváleným vládou, senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz). Ke tlaku Evropské unie na státy Visegrádské čtyřky pak ještě uvedl: Macron reprezentuje soudobý politický primitivismus EU. Že je seladon s duší byrokratického primitiva, je zřejmé z toho, že se Francouzi zoufale snaží nepouštět migranty do země, sami provádějí tvrdá opatření, ale zároveň říkají: „Chceme, abyste si ten otravný hmyz vzali také do vašeho českého, polského, slovenského i maďarského obýváku.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Kraj se tváří, jakože hospic ano, ale vlastně od něj dává ruce pryč
Ani po opakovaných urgencích nedostali během červnového zasedání zastupitelstva kraje Vysočina zastupitelé za KDU-ČSL od vedení kraje jasnou odpověď na otázku, zda na Vysočině podpoří kamenný hospic. Hejtman jen sdělil, že „je to záležitost diskutovatelná“, a jeho náměstek Novotný opakoval, že schvalovaný materiál Strategie paliativní péče „není o hospici“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Územní odborná pracoviště Národního památkového ústavu v Telči a v Plzni mají nové ředitele
Generální ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková jmenovala na základě výsledků vnitřního výběrového řízení nové ředitele územních odborných pracovišť. Do funkce ředitele NPÚ, ÚOP v Telči nastoupil k 1. červenci Pavel Macků, k témuž datu byl ředitelem NPÚ, ÚOP v Plzni jmenován Petr Sokol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ať nosí v kavárně černou kávu. Je zde nejnovější průzkum popularity prezidenta
Důvěra v prezidenta v červnu po výraznějším propadu v předchozím měsíci vzrostla. Mírně si polepšila také vláda. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Tradičně nejvyšší důvěře obyvatel se i minulý měsíc těšili starostové a obecní zastupitelstva. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Jsem ráda, že Česká republika patří k dlouhodobým spojencům Izraele
Jana Černochová na Facebooku k výročí operace Entebbe
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových uhájil státu pozemky v Oseku a okolí
Právníci ústeckého pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl významného rozsudku v kauze vedené proti Cisterciáckému opatství Osek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Prodejci vody v barelech byli potrestáni za kartelovou dohodu
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil pokuty v celkové výši téměř 480 000 Kč společnostem Crystalis s.r.o. a AQUARA s.r.o. za zakázané dohody na trhu balené vody v barelech a výdejníků na balenou vodu v barelech v České republice. Rozhodnutí Úřadu již nabylo právní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
SÚJB: Ve Švýcarsku proběhlo plenární zasedání Skupiny jaderných dodavatelů
Ve dnech 22. až 23. června 2017 se ve švýcarském Bernu uskutečnilo 27. plenární zasedání Skupiny jaderných dodavatelů (NSG), kterého se zúčastnila i česká delegace pod vedením Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Zasedání za hostitelskou zemi zahájila Doris Leuthard, prezidentka Švýcarské konfederace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Státní rozpočet měl koncem června přebytek 4,6 miliardy
Státní rozpočet se ke konci června vrátil do plusu, přebytek byl 4,6 miliardy Kč. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. Květnový schodek činil 18,7 miliardy korun. Loni ke konci června byl rozpočet v přebytku 40,6 miliardy korun. Za meziročním zhoršením stojí podle ministerstva především nižší příjmy z EU. Na celý letošní rok je rozpočet schválen se schodkem 60 miliard korun, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Na geopolitické šachovnici je i zemní plyn
Summit dvaceti nejvyspělejších zemí světa G20 se tento týden uskuteční v Hamburku, kam přiletí i Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Festival Václava Havla. Starostka nám řekla mnoho nepěkného, jak funguje a jedná jeho organizátor
ROZHOVOR Hudební festival Zahradní slavnost (Open Air Workshop), který se měl v srpnu konat na loukách u Mladých Buků a měl být pokračovatelem festivalu Trutnoff Open Air, se konat nebude. Podle pořadatele Martina Věcheta „nejde uspořádat za podmínek, které určil městys Mladé Buky“. Hlavním problémem prý je vyhláška o nočním klidu. „Starostka vyzývá k použití vidlí proti nám,“ říká Věchet. „Jsou to klasický ‚věchetovský‘ manipulace! On neumí jednat a chová se jako slon v porcelánu,“ reaguje ale na to starostka Mladých Buků Lucie Potůčková. A pro ParlamentníListy.cz prozrazuje ještě jiné věci o pozadí pořádání festivalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Státní rozpočet na konci června v přebytku 4,6 miliard korun
K 30. 6. 2017 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 634,5 mld. Kč, celkové výdaje 629,9 mld. Kč a přebytek hospodaření 4,6 mld. Kč (v červnu 2016 vykázán přebytek 40,6 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Nevlídno tu, šlápni na plyn
Ono to platí obecně, nejen v šedivé fádní zástavbě podvědomě zrychlujeme, abychom už byli pryč („Paneláky vs. šedá kůra mozková“, LN 15. 6.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Chovancovo centrum vydalo sedmnáctistránkovou brožuru. A už se mu smějí
Ministerstvo vnitra vydalo brožurku pro organizátory letních festivalů, jak je zabezpečit proti případnému útoku. Ti se však této knížečce smějí. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Den Íránu na Hospodářské komoře nastínil obrovský potenciál tamního trhu
Přes čtyři desítky podnikatelů se v pátek zúčastnily interaktivního diskusního kulatého stolu k problematice byznysu a obchodních příležitostí v Íránu. Celý program setkání byl rozdělen do několika panelů, které účastníkům osvětlily základní informace o íránském trhu i o aktuálních šancích pro české podniky, stále zásadní také zůstává otázka financování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Aktivista Janda oslavil 40. rozhovor Zemana pro PL. A to následně
Zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se ve svém příspěvku na facebookovém profilu obul do serveru ParlamentníListy.cz a prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Saldo hospodaření v přebytku, míra zadlužení meziročně mírně klesla
Deficit a dluh vládních institucí za první čtvrtletí roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Co nám zbývá z Husa?
Blíží se šestého července, a tak si lze klást otázku, co si můžeme odnést z odkazu mistra Jana Husa po více než šesti stech letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba vidí toky peněz v pozadí iniciativy Kocába a Kalvody
Senátor Jan Veleba (SPO) se ve svém komentáři zamyslel nad iniciativou Několik vět 2017. „Za vším hledej tok peněz, říká jeden moudrý známý,“ podotkl Veleba k iniciativě, za níž stojí zpěvák Michael Kocáb, advokát Jan Kalvoda a další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš: Ve vládě to musí fungovat jako v rodinné firmě, nechci se s ministry dohadovat
Rozhovor se šéfem hnutí ANO o tom, která ministerstva by zrušil a s kým by sestavil vládu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.7.2017 v 11:36, zobrazit podobné
Málek (KDU-ČSL): Co přinesla vládní krize
V květnu jsme byli svědky půtky, která se strhla mezi vládními stranami kvůli odvolání ministra Babiše. Jeho důvodem byly nejasnosti kolem Babišových korunových dluhopisů a podezření, že ponoukal „své“ novináře k psaní proti politickým oponentům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti dali vládě čtyřku, tři ministři podle nich propadli.
Garanti Pirátského programu ohodnotili práci ministrů poměrně přísně. Tři z nich dokonce nechali propadnout. Pevně věříme, že na rozdíl od skutečných studentů nebudou opakovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Jadrný: Odvahu a vůli namísto strachu a nedůvěry
Tichá většina může rozhodnout o naší budoucnosti. Získat důvěru je těžké, ale změnu stále ještě přinášejí jedině volby. Potřebujeme odvahu a potřebujeme se dívat dopředu, ne dozadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nechceme být provincií EU, chceme rozvíjet a bránit suverénní ČR
Hnutí SPD bude požadovat referendum o každém předání státní suverenity na orgány EU a referendum o vystoupení z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
26. týden na ČMKBK: Roční kontrakty elektřiny v nízkém napětí zlevnily, ve vysokém napětí zdražily
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 26. týdnu uzavřeno 351 kontraktů na dodávku 162,6 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 77,3 milionu korun. Cena ročních kontraktů elektřiny v nízkém napětí klesla, ve vysokém napětí stoupla. Zemní plyn v maloodběru mírně zdražil, ve velkoodběru zlevnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Evropská směrnice o zbraních bude v ČR dál platit! Europoslanec Pospíšil ukazuje na velký klam lidí
ROZHOVOR Srovnávat východní blok s dobrovolným svazkem demokratických států vyznávajících hodnoty lidských práv a humanismu připadá europoslanci Jiřímu Pospíšilovi úplně absurdní. Reaguje tak na výrok prezidenta Miloše Zemana, který srovnal Evropskou unii s Varšavskou smlouvou. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také europoslanec za TOP 09 a STAN vyjádřil obavy, že „excesy prezidenta Miloše Zemana budou dál narůstat“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zrušit samosprávu? Horší nápad snad ani neexistuje
Andrej Babiš přišel s neuvěřitelným nápadem – zrušit krajská i obecní a městská zastupitelstva, a svěřit vládu obcí, měst a krajů do rukou jednomu člověku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MŠMT: Příprava reprezentantů není ohrožena, všechny prostředky jsou vyplaceny
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se zcela distancuje od tvrzení, které bylo prezentováno v pátečním vydání deníku MF DNES v článku s názvem „Sáblíková bez peněz“, že je ohrožena příprava reprezentantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kofroň (Realisté): Sto let od Zborova - od armády bez státu ke státu bez armády
Právě před sto lety (2.7.1917) vyvrcholila bitva u Zborova. V této bitvě se českoslovenští legionáři účastnili Kerenského ofenzivy proti Rakousko-uherské armádě. Ač ofenziva neuspěla, bojový výkon Čechoslováků přesvědčil ruskou vládu k rozšíření československých legií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy: Začala modernizace rychlovlaků pendolino
České dráhy a jejich dceřiná společnost DPOV v červnu zahájily projekt modernizace interiéru rychlovlaků pendolino. Během příštích měsíců projde všech sedm jednotek omlazovací kúrou. Kvůli modernizaci pendolin nahradí od příštího týdne dopravce dva páry spojů SC Pendolino expresy kvality InterCity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Návštěva Jiřího Miholy na Chrudimsku
Ve středu 14. června 2017 navštívil Chrudimsko předseda poslaneckého klubu a místopředseda KDU-ČSL Mgr. Jiří Mihola, Ph.D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Výměna obyvatelstva. Italský novinář spočítal, jak se bude vyvíjet podíl imigrantů v populaci a je to děsivé
Novinář Giulio Meotti na serveru Gatestone Institute tvrdí, že Evropa čelí demografickému zemětřesení, a to hned z několika směrů. První otřesy prý přišly přes Maďarsko, a když tam byl migrační proud zastaven, druhé zemětřesení udeřilo na Evropu přes Balkán. Jakmile se podařilo zastavit i tenhle otřes, přišel poslední velký migrační úder přes Itálii. Ten ještě neskončil. Smyslem těchto zemětřesení je prý vyměnit evropskou populaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Babača: A pak, že cenzura je nepřípustná aneb Oliver Stone na indexu ČT
„Česká“ televize zjevně nerozdýchala dokumentární film oscarového režiséra Olivera Stonea „Svět podle Putina“ a kromě dehonestování TV Prima a Olivera Stonea zřejmě zařadila na index zakázaných děl „České“ televize Stoneho protiválečnou tvorbu. ČT tak neochvějně dokazuje pravdivost známého rčení „Demokracie začíná tam, kde končí signál české televize“. Co s tím? Jedno řešení se nabízí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
FN Brno připravuje spuštění nové magnetické rezonance
Fakultní nemocnice Brno připravuje spuštění nové magnetické rezonance v areálu Bohunice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Interaktivita divně aktivní
Muzeum města, které ve svých zdech odchovalo knihkupce se skleněným okem, se chlubí interaktivitou. Právem. Stála miliony a je opravdu dokonalá. Zmáčkneš světýlko a v pusté předvěké krajině blikne žárovička v místě, kde dnes stojí ikshvězdičkový hotel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist