Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Huml: Nechte těch útoků na rodinu a řidičku. Vůbec se to nesluší
Stanislav Huml na Facebooku k tragické nehodě u Obrnic na Mostecku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Aleš Valenta: Živá voda pro Visegrád?
Ponížení českého státu v podobě trestního řízení Evropské komise kvůli odmítnutí „odebírat“ migranty je zatím nejhorším výronem arogance Evropské unie vůči „východoevropským“ zemím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Byl ožralej? přilétlo znovu na Miloše Zemana. Je to vtipné
„Fotografie z dovolené Miloše Zemana varují a ukazují možnost, že pan prezident okázale ignoruje zákony této země. Viděli jste, jak mu ochranka pomáhá do loďky a z loďky? Je to podle vás pohyb člověka, který je zcela střízliv a nemá v sobě ani kapku alkoholu? Mně se to moc nezdá,“ zahajuje svůj komentář Jiří X. Doležal. Podle něj by na Vysočinu měla vyrazit Policie ČR a zjistit, zda i on dodržuje pro bezpečnost země tak důležitý předpis, že si vodák nesmí před plavbou na kánoi dát pivo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Vzepětí vládní koalice před volbami
Poslanci KSČM hájí zájmy pracujících, a proto odmítá kšefty kapitálu jak v TTIP, tak CETA. Vládě nepomůže ani vyhrožování ze svolávání mimořádných jednání v prázdninových měsících k prosazení svých priorit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hodnocení programů Technologické agentury ČR
Technologická agentura ČR (TA ČR) velmi vítá další studie analyzující programy státní podpory výzkumu a inovací a hodlá i nadále spolupracovat v této oblasti například sdílením dat pro výzkumné účely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vědci z Akademie věd napsali studii, která nápadně vyhovuje plánům ČSSD. Markéta Šichtařová ji rozdrtila a hovoří o ekonomických analfabetech
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Za velice podivné považuje Markéta Šichtařová, jak čerstvě zveřejněná studie Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu podporuje tažení ČSSD proti živnostníkům. Podle analytičky je naopak správné a žádoucí, aby živnostníci odváděli méně než zaměstnanci, protože v ekonomice platí jasný zákon: vyšší výdělek rovná se vyšší riziko. Pokud by se živnostníkům zvýšily odvody, za tak nízký výnos tak vysoké riziko podstupovat nebudou a jednoduše to zabalí. A kdo tohle nechápe, je ekonomický analfabet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Doněcký konzulát soud zrušil. Ale jiné bizarní státy tu zastoupení pořád mají
Samozvaný konzulát Doněcké lidové republiky zrušil minulý týden soud. Podle něj totiž fungoval v rozporu se zákonem. Na území Česka však působí i další spolky udržující styky s jinými neuznávanými státy. Ty však české ministerstvo zahraničí rušit nechce, neboť prý zákon nenarušují. Píší o tom Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kardinálu Dukovi došla trpělivost: Halík lidi dělí, já respektuji každého. Nenapadlo by mě komukoliv vyčítat jiný názor
Kardinál Dominik Duka se ve svých slovech pro server Bleskově.cz de facto vymezil proti knězi Tomáši Halíkovi. Naznačil, že on je tu ta církev, nikoli Tomáš Halík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hamburk nebyl ještě nic, bude mnohem hůř, naznačuje Štěpán Kotrba. Všichni prý viděli, jak je Západ slabý a dostali návod
Summit G20 V Hamburku od samého začátku provázely mohutné protesty levicových aktivistů. Podíleli se na nich například radikálové z hnutí Antifa či z německé ultralevice Die Linke. Protesty si vyžádaly na 200 zraněných policistů. V jinak klidných ulicích Hamburku byly k vidění i hořící automobily. Kvůli zhoršené situaci do města dorazily posily v počtu tisíce policejních příslušníků. Zároveň se hromadně zatýkalo. Policie v Hamburku na sociálních sítích oznámila, že situace je vážná. Informovala o velmi nebezpečném napadení policisty, který musel vypálit varovný výstřel a rovněž naznačila informaci o tom, že demonstranti se proti policistům údajně chystali použít zápalné Molotovovy koktejly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Globální moc kope jak chcípající kobyla. Zoufale potřebuje válku s Ruskem v Pobaltí, varuje docent Valenčík před největším nebezpečím pro svět. A pak se rozpovídal o znemožněné partě kolem Kocába
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Trumpovi v danou chvíli ale nešlo ani o Polsko, ani o vztahy s Ruskem, ale o to, aby podkopl židličku, na které sedí euroreprezentace dosazená a vydíraná současnou globální mocí,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík k návštěvě amerického prezidenta Donalda Trumpa v Polsku. Co se týče migrantů v Itálii, pak nechápe jednu věc. „Proč nejsou účinně postiženi ti, kteří lodě vypravili? Dopustili se několika trestných činů a přitom se zřejmě o ně nikdo nezajímá! Není to trochu divné?“ táže se. Navíc se podivuje i akcím platformy SPIN. „Asi nemá smysl se tím zabývat a komentovat to,“ poznamenává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Doktor Vlček s Méďou čekají na pomoc dětí
Východočeská galerie v Pardubicích a Nemocnice Pardubického kraje a.s. spolupracují na programu „Přátelská nemocnice“. Jednou z pestrých společných aktivit je spolupráce s těmi nejmenšími a s profesionálním ilustrátorem, jejímž výsledkem bude vytvoření veselého informačního průvodce pro pobyt dětí v nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Musíme zlepšit spolupráci s Ruskem, řekl Trump. V USA však dnes bylo kvůli Putinovi živo
Donald Trump v neděli řekl, že Spojené státy musejí s Ruskem konstruktivně spolupracovat. Kooperace, kterou naznačil, by měla zahrnout i společnou kybernetickou bezpečnostní jednotku. Trump to oznámil poté, co mu ruský prezident Vladimir Putin osobně řekl, že Rusko do loňských prezidentských voleb v USA nezasahovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Svobodní: Víte, kde stát zbytečně utrácí?
Strana svobodných občanů na Facebooku k hospodaření vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ: V Temelíně zavezli palivo do reaktoru
Necelé čtyři dny trvalo zavážení paliva do reaktoru druhého bloku. Skončilo dnes v noci a energetici během něj umístili do reaktoru 163 palivových souborů. Aktuálně se připravuje zavření reaktoru. Obnova výroby elektřiny z druhého bloku aktuálně vychází na polovinu srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Metodická pomůcka pro období žňových prací
Ministerstvo vnitra – generální ředitelství HZS ČR (Hasičského záchranného sboru České republiky) vydalo Metodickou pomůcku pro období žňových prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
NPÚ: Územní odborné pracoviště v Kroměříži nabízí roční praxi pro absolventy vysokých škol
Na základě spolupráce s Úřadem práce nabízí územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Kroměříži příležitost absolventům vysokých škol získat praxi v oblasti historie a dějin umění. Nabízená pozice dokumentátora zahrnuje zpracovávání odborných popisů uměleckých předmětů v databázi Castis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jaroslav Šťastný: Poslanec ČSSD míří na komoru. Prasečí mor byl podle něj rozšířen záměrně
Divoká prasata na Zlínsku v posledních dnech usmrcuje africký prasečí mor. Veterináři a další odborníci se snaží zjistit, odkud a proč se nákaza šíří. Zatím bezvýsledně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš: Sobotka a jeho přátelé rozprodali velkou část bohatství kraje Bakalovi
Andrej Babiš na Facebooku k Moravskoslezskému kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Města a obce ušetří za plyn. Díky společnému nakupování s Moravskoslezským krajem na burze
Moravskoslezský kraj opět nakupoval na Českomoravské komoditní burze Kladno zemní plyn pro příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Jen škoda, že jsou lidi hned tak nabroušení
Ministr zemědělství Marian Jurečka na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce provedla kontroly na Železnobrodském jarmarku
Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje uskutečnila v druhé polovině měsíce června mimořádnou kontrolu na jedné z největších akcí tohoto druhu v regionu. Na Železnobrodském jarmarku provedla devět kontrol a z toho šest prodejců porušilo zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zklidněte Porošenka. Americký ministr zahraničí je na cestě do Kyjeva
Americký ministr zahraničí Rex Tillerson zamířil po skončení summitu G20 v Hamburku na Ukrajinu. Právě dnes (9. června) se má v Kyjevě setkat s prezidentem země Petrem Porošenkem a dalšími členy ukrajinské vlády i občanské společnosti. Má přitom jít o vůbec první oficiální návštěvu Rexe Tillersona v Kyjevě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Skutečné nebezpečí levicového extremismu přichází od mladých
Jan Zahradil na Facebooku k nepokojům v Hamburku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Starosta Schweigstill: Parkoviště Na Podhoří?
Kdo projíždí ráno po půl osmé městem kolem některé ze základních škol, jistě mi dá za pravdu, že dopravní situace na těchto místech je náročná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš bude mít problémy s čerpáním dotací. Brusel prý chystá novou právní úpravu
Vrátí-li se šéf hnutí ANO Andrej Babiš do vlády, jeho společnost Agrofert nedostane dotace. Brusel totiž podle všeho chystá zákon, který bude politiky nutit k razantnějšímu oddělení jejich soukromého byznysu od veřejné funkce. Píše to server iHNed.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejných zakázek je čím dál více. Meziročně vyrostly na více než dvojnásobek
Veřejní investoři v Česku zadali do konce května firmám 10 841 zakázek za 126,2 miliardy korun. Jejich hodnota vzrostla meziročně o 117 procent, počet se zvýšil téměř trojnásobně. Hodnota vyhlášených výběrových řízení meziročně klesla o necelou čtvrtinu na 99,1 miliardy korun. Vyplývá to z analýzy společnosti CEEC Research, kterou má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Zlatý Matěj Stropnický
Petr Mach na Facebooku k summitu G20
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Český film v USA
Využil jsem pozvání společnosti LF Moving Pictures navštívit v pátek, 7. 7. filmový festival v Karlových Varech, abych pocítil něco z atmosféry festivalu (nenadchla mě, má daleko k festivalové), něco uslyšel od návštěvníků festivalu, kteří viděli některé filmy (smíšený pocit, žádná jednoznačná chvála jednoho filmu), a v neposlední řadě, abych si udělal lepší představu o nedávném festivalu českých filmů v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Macron, migrace a plyn
Francouzský prezident Emmanuel Macron se velice rychle po svém zvolení vyprofiloval jedním z hlavních podporovatelů evropského superstátu, ke kterému bychom měli, alespoň podle něj, co nejrychleji dospět. “Přirozeně” pod vedením Francie a Německa!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Multilateralismus a izolace na G20
Nečekám na závěrečné prohlášení G20, protože neočekávám nic jiného než potvrzení toho, co nabídla jeho příprava, konání odpůrců neoliberalismu a elit představujících G20, a v neposlední řadě, denně veřejnosti namlouvané zástupní problémy ve světě: klima, volný obchod, terorismus. Zmiňované problémy reprezentují orgie protestu, násilí, hlouposti na obou stranách barikád, a jednání elit ve skleníku v naději, že zítra to vše skončí, a vůz pojede dál, jako by se nic nestalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hana Lipovská: Pohled z Mnichova - Marx v Bruselu
Antihospodářská politika Evropské unie, direktivní rozhodování Evropské centrální banky i rétorika Bruselu znamenají v lecčem návrat do 70. a 80. let. Na tuto paralelu poukazovali až doposud výlučně ekonomové z bývalých komunistických států. Nová stať německého ekonoma Hanse-Wernera Sinna je proto průlomová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Psovodi vojenské policie cvičili se svými svěřenci na Slovensku
Poslední červnový týden se zúčastnilo šest psovodů Vojenské policie ČR se svými čtyřnohými svěřenci Mezinárodního kooperačního výcviku psovodů a služebních psů ozbrojených sborů. Ve slovenském Brezně si předávali kromě Čechů zkušenosti kolegové z Maďarska a Slovenské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Téma letošních voleb: Rychlá železnice. Slibují ji skoro všichni
Politické strany před parlamentními volbami slibují voličům z dopravních témat především vybudování vysokorychlostní železnice a dokončení páteřní dálniční sítě. Část stran v programu prosazuje bezplatné jízdné na železnici pro žáky nebo seniory. Rozdílná řešení naopak nabízí v pohledu na vpuštění konkurence Českých drah na tuzemský trh železniční veřejné dopravy, nebo na problematiku výběru mýta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Macronovo hnutí prý nemá s demokracií nic společného. Řadoví straníci se začínají bouřit
Tisíce stoupenců hnutí Republika v pohybu, které založil nedávno zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron, se zlobí. Podle nich totiž není hnutí tak demokratické, jak si mysleli. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nové monitorovací přístroje zlepší kvalitu péče poskytovanou pacientům na motolském urgentu
Sedm monitorovacích přístrojů v hodnotě 4 miliony Kč, které FN Motol zakoupila z prostředků dotace MHMP, zlepší kvalitu poskytované péče na Oddělení urgentního příjmu dospělých FN Motol. Jen v loňském roce zde zdravotníci akutně ošetřili více než 75 tisíc pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Stisk rukou, na který čekal celý svět. Fundovaná analýza setkání Trump- Putin od znalce velmocenských summitů Milana Syručka
ROZHOVOR Diplomatické zákulisí setkání Donalda Trumpa a Vladimíra Putina v Hamburku komentuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz novinářský nestor, specialista na Rusko, Ukrajinu a Francii Milan Syruček. Přátelské potřásání rukou tu nebylo jen pro novináře. Zdá se, že se atmosféra zklidňuje a dostává se do normálních kolejí. Zatímco na ulicích odpůrci G20 rozbíjeli majitelům obchodů výlohy a řidičům zapalovali auta, jako kdyby za setkání osobně mohli a byli ti nejvíce kapitalističtí z kapitalistických, jednání se poněkud oteplilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezidentští kandidáti škudlí miliony. Třeba Drahošovi už jich přišlo od dárců skoro deset
Prezidentské volby klepou na dveře, a tak uchazeči o post hlavy státu musejí sbírat peníze na kampaň. Jak si aktuálně stojí, shrnul server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jaroslav Tichý: Nevybírejme si vůdce, nýbrž programy
Před nedávnem se mi dostal do rukou článek pod názvem „Sjednoťme se občané, vyberme si vůdce!“. Dovoluji si k takové úvaze mít však několik zásadních připomínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Reflex spekuluje: Miloš Zeman to ve strachu z porážky zabalí. A najednou se objeví Zdeněk Škromach
Kdo by v případě odstoupení prezidenta Miloše Zemana z prezidentské volby nastoupil na jeho místo? O tom spekuluje redaktor Reflexu.cz Jiří Štefek. A přichází na jméno bývalého senátora Zdeňka Škromacha, jenž by podle jeho slov mohl opět rozvlnit stojaté vody ve svém bazénku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Langr (Zelení): Politická aréna jako kšeft?
Politické kšeftování nebo politické kompromisy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvem schválený projekt povede k vytvoření turistické karty na Vysočině
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR v rámci dotačního titulu Národní program podpory cestovního ruchu v regionech schválilo projektový záměr na zavedení turistické karty na Vysočině předložený příspěvkovou organizací Vysočina Tourism.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
AOPK: Kriticky ohrožený potápník dvojčárý nalezen na pískovně Cep II u Suchdola nad Lužnicí
Důležitým faktorem, který může některým ohroženým druhům pomoci, je způsob obnovy opuštěných těžebních prostorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Beze zbraně nám prý něco chybí
Se zbraní přebývá, ale rozum to není, milý pane...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Žluč a nenávist od Pavla Šafra. Redaktorka chce novinářům zakazovat mluvit s komunisty, toto jí vzkazují
Protikomunisticky laděný komentář s názvem „S komunisty se nemluví“, který koncem pracovního týdne zveřejnil server Forum24, popudil některé členy KSČM. Autorka článku, známá Šafrova redaktorka Johana Hovorková tvrdí, že komunisté dostávají v českých médiích příliš mnoho prostoru a že antikomunismus by měl být „samozřejmou součástí smýšlení každého slušného člověka minimálně znalého dějin“. S komunisty se podle ní stejně jako s nacisty zkrátka nemluví. ParlamentnímListům.cz se podařilo kontaktovat několik členů KSČM a zjistit, jak na článek Svobodného fóra reagují. A zazněla ostrá slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bačová (Zelení): Evropská Unie nebo Bangladéš?
Dokud se lidé tady nenaučí, že o svá práva a své pracovní podmínky se prostě musí postarat i oni sami, tak se toho moc nezmění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Husité na Vítkově
I letos proběhne tradiční připomenutí Bitvy na Vítkově, ve které se střetli husité a křižáci. Akce se koná v parku pod širým nebem, na samém vrcholku kopce Vítkov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Summitu G20 si ani nevšimnete, sliboval starosta Hamburku. Teď se potupně omlouvá
Hamburský starosta Olaf Scholz se omluvil svým občanům za to, že jim původně sliboval, že si summitu G20 ani nevšimnou. V ulicích se však odehrávaly bouřlivé protesty, policie musela nasadit i vodní děla a slzný plyn. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Profesor Přibáň z univerzity ve Wallesu: Zeman a Babiš z nás udělají druhé Polsko a Maďarsko, periferii Evropy
Profesor filozofie práva na Waleské univerzitě Jiří Přibáň se domnívá, že mocenské duo prezident Miloš Zeman - předseda hnutí ANO Andrej Babiš by nás odsunulo na evropskou periferii jako Maďarsko a Polsko. Řekl to alespoň v rozhovoru pro Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jansa (STAN): Evropské peníze zdaleka nejsou řešením
Místostarosta Dolních Bojanovic Vlastimil Jansa nabízí devět kroků k obnově prosperity nejen hospodářské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Závidím věřícím tu jejich lehkost bytí; zneužití Kristových slov je však zločin
Jsem ten, kdo nachází otázky, na které není (zatím) jiná odpověď než slova o vyšším řádu, který je mimo dosah lidského chápání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bando idiotů, začali občané zasypávat orgán, který popotahuje Kláru Samkovou za ,,prokletí Turka". Máme informace i dokumenty
Advokátka Klára Samková známá svým odporem k islámu se kvůli své názorové přestřelce s tureckým velvyslancem Ahmetem Bigalim bude zodpovídat před kárnou komisí České advokátní komory. Vyplývá to z dokumentů, které zveřejnila na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Škromach: Jsem rád, že v ČSSD skončili vítači migrantů. Strana musí podpořit Zemana. Spojme se ve Visegrádu a vytvořme...
ROZHOVOR „Osobně jsem rád, že se ČSSD oprostila ve vedení od vítačů nelegálních migrantů a dělá reálnou politiku, kterou dnes prezentuje například slovenský premiér a předseda SMER Robert Fico,“ říká bývalý místopředseda vlády a někdejší člen užšího vedení ČSSD Zdeněk Škromach. K tomu pak ještě dodává: „Jinak bych začal reálně uvažovat o druhém obranném seskupení s hlídanou hranicí ‚v takzvaném malém Schengenu‘ u zemí, které dnes neleží na okraji Evropské unie. Určitě by se tak mohly domluvit třeba země Visegrádské čtyřky.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Jako bývalý policista se stydím za to, k jakým úkolům je dnes policie zneužívána
Úroveň trestního řízení upadlá takovým způsobem, že dnes, pokud se pachatel dobrovolně nepřizná, tak není prakticky šance jej pravomocně stíhat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Šizuňkové a zloději, mezinárodní ostuda. Po kritice od Miloše Zemana má Bartoškův festival ve Varech další velký problém
Podle informací jedničky českého bulváru, serveru Blesk.cz, předražená jídla během letošního karlovarského filmového festivalu „vytočily“ známého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha. Ten jim podle Blesku vzkázal, že jsou „zloději“. Festival kvůli příliš vysokým cenám dříve kritizoval i prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Romský aktivista Holomek sepsal ostrý vzkaz prezidentovi kvůli prasečáku v Letech. Více raději neprozrazujeme
Romský aktivista inženýr Karel Holomek se na blogu pro Aktuálně.cz rozepsal o tom, jak vidí chování prezidenta Miloše Zemana během pietního setkání na místě bývalého koncentračního tábora, které se v Letech u Písku uskutečnilo 24. června. Prezident Zeman tam podle Holomka opět prokázal, že „stojí proti všem“ a „skoro jako vždy i tentokrát šlápl do něčeho velmi nechutného“. Podle Holomka to zároveň nebylo poprvé, kdy Zeman veřejně vystoupil proti Romům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Němci Trumpovi nadávají, ale když pochválí Merkelovou, je jim dobrý. V Respektu vám vysvětlí, jak to jde dohromady
K uskutečněnému summitu G20 se vrátil na serveru Respekt.cz Tomáš Lindner. Jak konstatuje, Německo sice amerického prezidenta Donalda Trumpa nesnáší, ale německá kancléřka Angela Merkelová ví, že Evropa jej potřebuje. Dodal také, že pozornost si zaslouží domácí evropské úkoly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice proti rozšíření režimu na hraničním přechodu Machov Lhota-Ostra Góra pro provoz osobních automobilů
My, níže podepsaní, nesouhlasíme s rozšířením režimu na česko-polském hraničním přechodu "Machovská Lhota - Ostra Góra" pro provoz osobních automobilů, vyjma malého příhraničního styku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vítězem soutěže Vesnice roku 2017 Libereckého kraje je obec Kruh
Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2017 v Libereckém kraji se stal Kruh na Semilsku. Hodnotící komise ocenila zejména komplexní přístup k celkovému rozvoji obce v oblasti vzdělávání, mládeže, spolkového života a životního prostředí se zvláštním zřetelem na činnost spolků, mateřské školky, příkladné péče o stavební fond, zeleň a veřejná prostranství a podporu turistického potenciálu obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vodní děla, slzný plyn. Proti tomu šutry, láhve a zapálené popelnice. Pouliční válka v Hamburku rozhodně nekončí
Velmi ostré střety mezi těžkooděnci a levicovými radikály nepřestaly v německém Hamburku ani v noci na dnešek. A to i přestože summit G20 včera skončil. Dokonce se násilnosti očekávají i v noci na pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO bez cenzury. Afričané prý šikanovali děti a obtěžovali dívky v Palermu. A tak vzali italští pánové baseballové pálky a zakročili po svém
Video, které znovu dorazilo do naší e-mailové schránky, se zdá být velmi autentické. Včetně detailního popisu, který události předcházel. V té souvislosti nás mimochodem napadla známá skladba Daniela Landy Půlnoční rock. Možná že si lidé z Palerma vzali z jedné části textu příklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: ODS justici nezlepší
Soudci přestali hledat spravedlnost. Mnohdy jsou výsledky jejich souzení tak nepředvídatelné, že musíme připustit, že jsou buď úplně hloupí a rozhodnou podle toho, co je napadne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
NPÚ: Dokument o obnově piaristického kostela v Litomyšli bude představen v Českém centru ve Vídni
Piaristický kostel v Litomyšli patří k nejvýznamnějším barokním stavbám ve východních Čechách. Kvůli kritickému stavu budovy bylo téměř celé vybavení interiéru v minulosti demontováno a kostel byl dlouhá léta veřejnosti nepřístupný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Žádní ekonomičtí migranti, jsou to z osmdesáti procent zoufalí lidé, napsali výzkumníci. Přečetl si to europoslanec Zdechovský a napsal zdrcující odpověď
Europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) rozčílila zpráva serveru iDNES.cz o tom, že ekonomičtí migranti jsou mýtus. Zpráva vychází ze studie britské univerzity v Middlesexu, jež tvrdí, že osmdesát procent migrantů do Evropy skutečně prchá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Gazdík, strážce Václava a Dáši Havlových. Přečtěte si, jak se dostal do jejich blízkosti
O předsedovi Starostů a nezávislých Petru Gazdíkovi pohovořil pro deník Blesk.cz jeho kamarád Lukáš Novák. „Byl to takzvaný vzpur. Nenechal si líbit všechno,“ poznamenal na adresu Gazdíka a jeho působení při vojenské povinné službě Novák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Vyšetřování Macrona
Pařížská prokuratura dnes sdělila, že bylo zahájeno oficiální soudní vyšetřování organizace cesty na mezinárodní veletrh Consumer Electronic Show (CES) v Las Vegas, které se ještě jako ministr hospodářství socialistické vlády zúčastnil Emannuel Macron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Textilní zkušební ústav: V oblasti standardizace geotextilií konečně jasněji
Geotextilie jsou textilní výrobky prolínající do oblasti stavebnictví, jsou to tzv. stanovené výrobky spadající do působnosti nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 305/2011 EU, kterým se stanoví harmonizované podmínky pro uvádění stavebních výrobků na trh, známé jako nařízení CPR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Profesor Hanuš, historik a konzervativec: Dělení na pravici a levici pořád platí. TOP 09 byla módní záležitost, teď je úplně bezradná. Drahoš politice nerozumí
ROZHOVOR Profesor historie a publicista Jiří Hanuš odmítá tvrzení, že je překonaný spor levicového a pravicového světonázoru. Věří, že nynější trend posílení populismu u nás, kdy ztrácejí podporu tradiční politické strany, je jen přechodný. Za hrůzný scénář blížících se voleb považuje pohodlné vítězství Andreje Babiše, jemuž by k vládnutí postačily dvě ozdoby, v lepším případě ČSSD, v horším KSČM. Uvadající TOP 09 považuje za emoční a módní záležitost, bez dlouhodobější perspektivy obnovit českou pravicovou politiku. O prezidentském kandidátu Jiřím Drahošovi si myslí, že politice příliš nerozumí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Někdejší Cameronův ministr stále doufá: Mohlo by být ještě jedno referendum o brexitu. Jinak přijde katastrofa
K Brexitu nemusí nikdy dojít, myslí si bývalý britský ministr obchodu a současný poslanec za stranu Liberálních demokratů Vince Cable. Držitel šlechtického titulu sir Cable, který je aktuálně jediným kandidátem na příštího lídra strany, říká, že druhé referendum, pokud k němu dojde, by mohlo původní výsledek hlasování o Brexitu zvrátit, a nabídnout tak Britům „cestu ven“ z potenciálně „katastrofické“ situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
JIC má nové vedení. Ředitelem se stal Petr Chládek, dosavadní manažer jihomoravské inovační strategie
Nejdéle v tuzemsku fungující agenturu na podporu inovativního podnikání povede nový ředitel. Valná hromada zvolila do čela JIC Petra Chládka, který v organizaci dosud působil jako manažer Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje. Nový post přebírá s plánem navázat na dosavadní úspěchy a dál centrum rozvíjet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Jandourek našel přirovnání pro prezidenta Zemana. Je prý Ivetou Bartošovou české politiky
Do odvážného komentáře se pustil komentátor serveru Forum24.cz Jan Jandourek. Snažil se totiž zjistit, co mají společného prezident Miloš Zeman a podle jeho slov nebohá zpěvačka Iveta Bartošová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Ekonomické migranty je třeba omezit na svobodě, umístit je do detence a vypovědět
Ministr vnitra Milan Chovanec na Facebooku k migrační krizi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra