Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.236x, což odpovídá cca 221.028-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Paroubek: Návrat do Ruska bez fanfár
Když byly v roce 2014 Západem vyhlášeny protiruské hospodářské sankce, mělo to samozřejmě mít politické důsledky. Rusko mělo být zasaženo velmi podstatným způsobem, což se v prvním období, pokud jde o ekonomiku, také stalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prohrajeme všechno. Z útrob koalice Lidovců a Starostů zazněl varovný hlas mimořádně úspěšného politika
ROZHOVOR „Aby nebylo zastupitelstvo, to je naprostý nesmysl. Starosta nemůže být v obci diktátorem,“ říká senátor a starosta Chrastavy Michael Canov (Starostové) k nápadům Andreje Babiše. „Ve své podstatě má Jiří Čunek pravdu. Deset procent prostě v tuto chvíli rizikem je. Hrozí tady, že se prohraje všechno,“ konstatuje o koalici KDU-ČSL a STAN. A také v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, proč podal trestní oznámení na ministerstvo školství kvůli rozdělování dotací pro sport. Canov je starostou již od roku 2002, loni navíc získal senátorský mandát, když ve druhém kole voleb rozdrtil soupeře ziskem 80,18 % hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Na Babiše letí hned několik trestních oznámení. Za podněcování nenávisti a další
Exministr financí Andrej Babiš (ANO) podle iniciativy Radostné Česko bez EET a dalších podnikatelů podněcuje nenávist. Podali proto na něj sérii trestních oznámení. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rex Tillerson vyslal z Ukrajiny rázný vzkaz Rusku. A posílený Porošenko pak hned spustil...
Americký ministr zahraničí Rex Tillerson na státní návštěvě Ukrajiny: „...mocný signál americké podpory našeho společného boje za demokracii,“ tvrdí prezident Ukrajiny Porošenko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
STEM: Volební preference na konci června 2017
Na přelomu června a července by se do sněmovny dostalo šest politických stran. Emotivní dopady vládní krize, která probíhala před prázdninami, oslabil. Hnutí ANO si drží vysoké preference, ČSSD mírně posílila. Zůstává však stále na třetím místě žebříčku za KSČM, která také mírně posílila. U ostatních stran jsou posuny jen nepatrné. Před prázdninami tak dochází k jistému zklidnění na politické scéně. Nejasná zůstává situace ohledně koalice Lidovci a starostové. Povědomí o této koalici je nadále slabé. Hnutí ANO by dnes mohlo složit dvoučlennou vládní koalici ve více variantách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mostecký autodrom a hipodrom uzavřely partnerství
Jihočeský kraj zahájil pilotní projekt obnovy vozového parku, který bude zaměřen na automobily s alternativním pohonem. Jihočeská centrála cestovního ruchu spolupracuje se svými rakouskými partnery také na přípravě přeshraniční sítě dobíjecích stanic pro elektromobily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Pár poznámek k summitu Trump-Putin
Hamburk přinesl přelom. Nebo spíš jen takové nalomení. Prasklinku. Ale nadějně neválečnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Ušák“ Robert Šlachta byl v nebezpečí. Ještě předtím, než ho zrušili
Brněnské podsvětí mělo v roce 2015 políčeno na šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu. Jak uvádějí Lidové noviny, skupinka podezřelých ho chtěla kompromitovat přes jeho informátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci: Cenzoři facebooku zablokovali naši volební píseň
Z pátku na sobotu zablokoval facebook Bloku proti islamizaci video, na kterém členové BPI zpívají kramářskou píseň Hranice, vytvořenou známým blogerem Miroslavem Kulhavým pro volby 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Další tramvaj 15T ponese slavné jméno, tentokrát po Františku Křižíkovi
Dnes byla pojmenována další tramvaj 15T, a to po známém českém vynálezci a elektrotechnikovi Františku Křižíkovi u příležitosti výročí 170 let od jeho narození. Jde již o čtvrtou pojmenovanou tramvaj v rámci projektu Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). Ten má za cíl připomenout si významné osobnosti či zaměstnance, kteří ovlivnili pražskou MHD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Hanuš: Nebožtík, nebo artefakt? aneb Zamyšlení nad výstavou lidských těl
Nemívám často pocit, že bych musel ocenit politiku některého z členů lidové strany. Tentokrát bych mohl učinit drobnou výjimku, neboť se mi zdá, že starosta sedmého pražského obvodu za KDU-ČSL Jan Čižinský přišel s iniciativou, která je hodna pozornosti i podpory všech konzervativců. Čižinský totiž navrhl, aby „plastinovaná těla“ z údajně osvětové výstavy Body the Exhibition v Praze byla důstojně pohřbena, protože jsou to neznámé lidské pozůstatky nacházející se v oblasti jeho úřední působnosti, a tudíž i povinnosti naložit s nimi důstojně a podle našich platných zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Velmi netradiční role Václava Vydry. Podívejte se na VIDEO, které cílí na Senát
„Podle mne to je vtipný klip, není zač se stydět!“ říká herec Václav Vydra, který natočil video, díky němuž chce podpořit kampaň obránců zvířat. Jenže v klipu si hraje na supermana, akčně telefonuje, hlídá ostřížím zrakem počítače před sebou a také léta nad střechami. Přesně jako fiktivní akční hrdina komiksových a později i filmových příběhů. To všechno dělá herec prý proto, aby oslovil senátory, kteří mají za týden hlasovat o zákazu kožešinových farem. „Je mi jasné, že bychom měli omezit nesmyslnou nadspotřebu toho, co nutně nepotřebujeme k životu,“ vysvětluje k tomu Vydra, který je známým milovníkem koní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum: Češi se na dovolenou chystají, cesty do zahraničí ale příliš neplánují
Prázdniny jsou tu a většina z nás už má jasno, jak a kde je bude trávit. Celé tři čtvrtiny Čechů si alespoň nějaké volno plánují. Vyplývá to z výzkumu realizovaného agenturou IPSOS v první polovině června 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pozor: Rýsuje se nová aliance v Evropě. Vést ji bude Polsko. Je to starý nápad, který podpořil Trump
Prezident Spojených států Donald Trump byl na konci minulého týdne bouřlivě vítán v polské Varšavě, o několik dní později se v německém Hamburku setkal s velmi vlažným přijetím ze strany západoevropských lídrů. Krize uvnitř EU se prohlubuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká filharmonie: Vstupenky na sezonu 2017/18 jsou již v prodeji
Ve 122. sezoně tradičně nabízíme dvě večerní řady A a B po sedmi koncertech vždy ve třech dnech (středa, čtvrtek a pátek) a sobotní odpolední řadu O se čtyřmi koncerty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman a Babiš vydrtili úplně všechno. Drahoš a „socani“ ať tento dvouprůzkum raději přejdou
ČSSD i přes to, že má nového volebního lídra Lubomíra Zaorálka nezískává body k dobru. V posledním průzkumu agentury Medea Research pro časopis Týden sociální demokraty dokonce přeskočila i ODS. A hnutí ANO je nadále suverénní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Černoch: Vražda, nebo nutná obrana? Já mám naprosto jasno – můj dům, můj hrad
Poslanec Marek Černoch na Facebooku k zákonné úpravě nutné obrany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fišer (KSČM): Co živí xenofobii?
Xenofobie, xenofob. Slova, která dnes a denně slýcháme převážně ve spojení s ostrým odsudkem vůči těm, kteří nesouhlasí s „evropským“ „multikulturním“ pojetím řešení migrační „krize“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Na dovolenou po dálnici – svižně, a přitom bezpečně
Základní zásady bezpečné jízdy po dálnici v EU. Jak přežít poruchu vozidla na dálnici bez úhony? Nakolik jsou české dálnice bezpečné?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Nespokojenost se šéfem Městské policie Praha roste. Bude odvolán
Už na jednom z nadcházejících jednání zastupitelstva hlavního města Prahy padne návrh na odvolání současného šéfa městské policie v Praze Eduarda Šustera. Podle námi oslovených politiků nejde o nahodilý, nýbrž systematický krok. Konec Šustera se podle všeho odkládal především pro to, že nebyla vůle ze strany radního pro bezpečnost Libora Hadravy. Nyní se prý situace změnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Řval na mě, že jsem pitomá. Řekli mi, že jsem pí...“ Matka „něžného neonacisty“ Daliborka nám sdělila, jak podle ní jedná režisér Klusák a jeho tým
KAUZA Atmosféra kolem nového snímku dokumentaristy Víta Klusáka Svět podle Daliborka houstne. ParlamentnímListům.cz se podařilo kontaktovat matku Klusákova „něžného neonacisty“ Daliborka Věru Krupičkovou a získat od ní aktuální informace týkající se pozadí natáčení Klusákova snímku. Režisér měl Krupičkové kvůli zveřejnění smlouvy na hraný film údajně vyhrožovat právníky a stotisícovou pokutou. Prý jí dokonce i nadával a vyhrožoval, že by také mohla synovi nosit jídlo do vězení. Daliborovu matku zároveň popudilo i to, jak se v médiích Klusák vyjadřoval o synově zesnulém otci, československém přeborníkovi v řeckořímském zápase Adolfu Krupičkovi, který byl za války totálně nasazen v Německu. ParlamentníListy.cz zjistily i další okolnosti – a není to pěkné čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Černé na bílém. Provozovatel slovenského mýta přišel stát velmi draho. A stejná firma může brzy převzít i české mýto
Mezi favority nedávno vyhlášeného tendru na nového provozovatele českého mýta patří slovenská společnost SkyToll. V oblibě ji má i český premiér Bohuslav Sobotka. Následující článek, který vyšel minulý týden ve slovenském magazínu Trend, (obdoba českého Eura), podrobuje slovenské mýto tvrdé kritice a varuje tak před případnou spoluprací s touto firmou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Cena zemního plynu a elektřiny ve vysokém napětí stabilní, v nízkém napětí nastal mírný pokles
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo v červnu uzavřeno 1315 kontraktů na dodávku 1,420 milionu MWh elektřiny a zemního plynu v hodnotě 786 milionů korun. Ceny ročních kontraktů zemního plynu a elektřiny ve vysokém napětí byly poměrně stabilní, elektřina v nízkém napětí v závěru června mírně zlevnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Češi a české firmy by si měli vybrat, kdo bude u nás žít a pracovat
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš na Facebooku k migrační krizi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček a podnikatelé navštíví Jekatěrinburg a Astanu
Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček navštíví v nejbližších dnech spolu s třicetičlennou podnikatelskou delegací ruský Jekatěrinburg a kazašskou Astanu. Ministerstvo o tom dnes informovalo ČTK. Letadlo s delegací odlétá dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Za první rok správy nádraží vynaložila SŽDC za opravy a přípravu staveb 215 milionů korun
Právě před rokem proběhl dlouho očekávaný převod nádraží pod SŽDC. Za první rok správy nádraží vynaložila následně státní organizace do oprav, stavebních úprav nebo projektové přípravy přes 215 milionů korun. Zcela dokončených je 149 stavebních akcí za bezmála 110 milionů, další desítky větších či menších oprav běží. Proměnou prošla třeba nádraží v Kostomlatech nad Labem, Dobříši či Rakovníku. V srpnu se dokončí i poslední etapa rekonstrukce náchodského nádraží, cestujícím slouží nové nádraží v Karlových Varech či České Lípě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda schválila 42 miliard korun na restrukturalizaci tří krajů
Na hospodářskou restrukturalizaci Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje půjde v příštích třech letech zhruba 42 miliard Kč. Počítá s tím akční plán, který dnes schválila vláda. Na Twitteru to uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Z celkové částky půjde 6,1 miliardy korun letos, 11,4 miliardy v příštím roce a přes 25 miliard v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Putin, Trump, Pán prstenů a Západ v sázce
Trump se rozřečnil: „Osud Západu je v sázce.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Festival Hrady CZ startuje na Točníku historicky poprvé s Arakainem a Lucií Bílou
Hudební festival Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 14. a 15. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Bezdězu, Veveří, Hradci nad Moravicí a Bouzově a svoji letošní tour uzavře na slovenském hradě Červený kameň. Páteční program na Točníku nabídne koncerty Richarda Müllera, kapel Horkýže Slíže, Visacího zámku či Vypsané Fixy a dalších interpretů, v sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit zcela poprvé na Arakain s Lucií Bílou, skupinu Mig 21 nebo Tomáše Kluse, který v létě na Hradech vystupuje zcela exkluzivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Bohuslav Sobotka aneb Od premiéra k politické nule
Před časem prohlásil prezident Zeman o Sobotkovi, že předseda vlády je „svině“. Nejsem příznivcem Zemanových vulgárních výroku, ale tady se trefila hlava státu opravdu do černého. Výstižněji to již nelze říci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za obnovení Kavčáku
Petice proti zrušení divadelní scény Kavčí plácek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Marksová: Jsem blbá...
Velmi ostře se vyjádřila o svých kolezích z vlády ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Zároveň také uvedla, že vyhazov Babiše z vlády podle ní byla marketingová chyba. Rozhovor přinesl server iHNED.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
STEM: Mocný nástup KSČM. Ale stále vede Babiš. Pro lidovce je zde vzkaz k velkému zamyšlení
Hnutí ANO by ve volbách do Poslanecké sněmovny zvítězilo. Druzí by byli komunisté, až třetí ČSSD. Tak vypadají aktuální výsledky průzkumu STEM. Nejasná situace zůstává nadále ohledně koalice Lidovců a Starostů a nezávislých, kdy je o ní velmi slabé povědomí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vltavská informační centra na plavební trase Stezky řeky rozšiřují služby
Vltavské InfoPointy, informační centra, která jsou hlavními obslužnými místy pro turisty na plavební trase Stezky řeky Vltavy mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou, Purkarcem, vodním dílem Hněvkovice, Týnem nad Vltavou a Koloději nad Lužnicí, postupně rozšiřují své služby. Na jednom místě si již nyní návštěvníci můžou zajistit vyhlídkovou plavbu, nebo si půjčit loď, jízdní kolo a další sportovní vybavení, občerstvit se a získat veškeré informace o turistických zajímavostech na trase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Přijďte si posedět. Praha testuje nové lavičky a koše
Praha vybírá nový městský mobiliář: lavičku, odpadkový koš a stojan na kolo. V designérské soutěži porota vybrala tři finalisty, kteří nyní dodali prototypy svých výrobků. Ty jsou nově osazeny v areálu IPR Praha u Karlova náměstí. Po dobu příštích tří měsíců může každý přijít a otestovat si je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na uzavření zahrad
Uzavření zahrad Černínského paláce ve dnech 10. až 12. 7. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie je nejspravedlivější a nejdemokratičtější politický systém
Přímá demokracie dává možnost všem občanům vyjádřit svou vůli nad jakoukoli otázkou a tím se z ní stává nejspravedlivější a nejdemokratičtější politický systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Česká ekonomika zůstává ve výborné kondici
Česká ekonomika zůstává ve výborné kondici. V pátek zveřejněná květnová data z průmyslu, stavebnictví i z obchodu potvrdila, že se tuzemskému hospodářství dařilo ve druhém čtvrtletí letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Slonice Vishesh porodila již třetí mládě
V ostravské zoologické zahradě porodila slonice Vishesh své již třetí mládě. Porod proběhl bez komplikací. Sloní sameček je vitální a krátce po porodu se postavil na nohy. Matka slůněte je klidná a o mládě pečuje. Aby matka s čerstvě narozeným mládětem měla klid, zůstane pavilon slonů pro veřejnost dočasně uzavřen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
OPL (Rozumní): Líheň budoucích "srdcařů" ozbrojených a záchranných složek
Turisticko branný oddíl a Svazarm - to bylo hezké a dobrodružné dětství mnoha kluků i dívek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Míra zadlužení vládních institucí meziročně poklesla
Saldo hospodaření v přebytku, míra zadlužení meziročně mírně klesla
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Válečná vřava v Hamburku. Lidi do nich - berte je hlava nehlava
Summit G 20 se stal příležitostí k vyjádření nespokojenosti občanů k vnitropolitické situaci, k ekonomické tyranii a nehorázné mezinárodní politice. Je poněkud zvláštní, jak mainstream nazývá nespokojené občany. Buď to jsou fašisté nebo neonacisté, či pravicoví radikálové, levicoví radikálové nebo dokonce komunisté. Osobně bych ty lidi takto nepersonifikoval, neb myslím, že to takto zdaleka není. Jsou to prostě nasraní občané Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FAEI: Dlužníci nebudou možná muset vracet ani korunu. Ani sousedům
V domě neplatí soused poplatky a ostatní ho dotují z fondu oprav. Živnostník udělá práci a nedostane zaplaceno. Pronajmete byt, nedostanete zaplaceno. Do teď zafungoval exekutor anebo dlužník požádal stát o pomoc, a musel za pět let splatit aspoň třicet procent. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) navrhuje umožnit 650 tisícům neplatičů, že by nemuseli vrátit ani korunu, jen projevit snahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tajné zdroje amerického tisku opět namáčejí Donalda Trumpa do napojení na Kreml
Americká média se i nadále věnují kauze údajného zasahování ruské strany do prezidentských voleb ve Spojených státech. Již loni v létě se měl údajně sejít s ruskou stranou prezidentův nejstarší syn Donald jr. i manžel prezidentovy dcery Ivanky Jared Kushner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Národní park České Švýcarsko: Řízený shoz nebezpečného skalního bloku
Řízený shoz nebezpečného skalního bloku, který se nacházel ve výšce zhruba 40 metrů nad Gabrielinou stezkou v oblasti Křídelních stěn, se uskutečnil v Národním parku České Švýcarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jako za Parkanové neblahé paměti?
A bude ještě hůř. Ministerstvo obrany se rozhodlo zakoupit ze Španělska další dvě dopravní letadla CASA. Vyčlenilo si na to 2,2 miliardy, takže letadla budou dražší než ta za Parkanové. Tehdy, v roce 2009, je ministerstvo koupilo v přepočtu za 3,5 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: O manželství
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dětská univerzita ČVUT v Praze přilákala letos téměř 350 účastníků
Ve dnech 10. až 14. července se uskuteční na půdě Českého vysokého učení technického v Praze již třetí ročník Dětské univerzity. Jedná se o denní studium na ČVUT v Praze zakončené udělením titulů „Malý bakalář“ (Bc. jr.) nebo „Malý inženýr“ (Ing. jr.). Akce má podtitul „věda všude kolem nás“ a koná se formou příměstského tábora, na němž se žáci základních škol prakticky seznámí s technickými a přírodovědnými obory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Z prázdninového notýsku občanského pasivisty - červenec 2017
Petr Medvěd XXL, občanský pasivista a právník
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Nová evropská směrnice víc bezpečí nepřinese
Poslankyně Jana Černochová na Facebooku k omezení legálně držených zbraní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Festival rozpadu aneb Vítejte v Hamburku
G 20 je prý skupina největších ekonomik světa. Trochu zavádějící pojem, když je třeba přítomno rozpadající se Španělsko nebo krachující Itálie, která již 100 let nepředvedla ani 1% reálného ekonomického růstu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda projedná nařízení o bezpečnosti a nákup raketometů
Vláda dnes projedná několik nařízení, která se týkají bezpečnosti munice a pravidel pro držení zbraní. Na jednání kabinetu zazní také informace ministerstva obrany o plánovaném nákupu protiletadlových raketometů za zhruba miliardu korun. Návrhy zákonů na programu jednání nejsou, ministři už dříve avizovali, že na schválení nově předložených návrhů zákona už nezbývá do voleb čas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dittert (STAN): Zastupitelé v Pramenech zatáhli za záchrannou brzdu
Ve snaze zabránit uzavření problematické a riskantní smlouvy s ruským investorem včera celá kandidátní listina Svobodných Pramenů v Pramenech podala rezignaci na funkci zastupitele. Zastupitelstvo se tak stalo neusnášeníschopné a v obci budou vyhlášeny nové volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Mosul je náš, oznámil irácký premiér. ISIS přišel o svou největší baštu
Irácký premiér Haider el-Abadi v pondělí 10. června oficiálně oznámil znovudobytí města Mosul po třech letech, co vládu nad ním držela teroristická organizace Islámský stát (ISIS). Jeho slova symbolicky ukončila devět měsíců trvající boje o největší město, které měl ISIS pod kontrolou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČR vítá propuštění venezuelského opozičního politika Leopolda Lópeze do domácího vězení
Česká republika vítá rozhodnutí venezuelské vlády o přemístění venezuelského opozičního předáka Leopolda Lópeze do domácího vězení. López byl odsouzen v roce 2014 téměř ke 14 letům vězení, ze kterého byl nyní po třech letech propuštěn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
VIDEO Šlechtová: Zeman je sečtělý, moudrý chlap. I kdyby byl na vozíčku, tak co? Jde o to, co má v hlavě. S Čínou je to úplně jinak, vysvětlím
ROZHOVOR Miloš Zeman je velmi vzdělaný a moudrý chlap, takového prezidenta naše země potřebuje. V obsáhlém rozhovoru to ParlamentnímListům.cz řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Ani Drahoš nebo Horáček podle ní nesplňují požadavky, které hlava státu má mít. Šlechtová promluvila též o své kandidatuře za hnutí ANO v Plzeňském kraji, kde se utká s Milanem Chovancem, úřadujícím šéfem ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mackovík (KSČM): Starostům v Libereckém kraji se nedaří
Starostům se vládnutí v Libereckém kraji moc nedaří. Nic na této skutečnosti nemůže změnit ani jejich urputná mediální masáž, kterou se snaží zakrýt vlastní neschopnost. Zdravotnictví upadá a oni přešlapují na místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Přímá volba starostů? A proč ne rovnou všech zastupitelů?
Senátor Ivo Valenta, který minulý rok založil Akademii samospráv, rázně ke změně voleb do obecního a městského zastupitelstva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dějiny Evropy jsou válka s muslimy. Je proti mně jen pár křiklounů, řekl „vzdělaný, zkušený a národem milovaný prezident“ Miloš Zeman
Historie Evropy byla nepřetržitá válka s muslimy. A Srbové to zažili na vlastní kůži už v bitvě na Kosově poli. Bělehradskému deníku Večernje novosti to řekl český prezident Miloš Zeman. Podle jeho slov je v Africe dalších několik milionů lidí připraveno migrovat do Evropy. Srbský deník hned v úvodu napsal, že Zeman je vzdělaný, zkušený a národem milovaný prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Z šíření dětské pornografie bylo obviněno jedenáct osob
Dne 20. června 2017 proběhla pod záštitou Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) koordinovaná akce s krycím názvem SYCANDA zaměřená na síť osob, které měly stahovat a dále rozšiřovat dětskou pornografii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: Praha se stala hlavním městem evropské železnice
V Praze se sešli generální ředitelé (CEO) nejvýznamnějších evropských železničních společností a asociací na plánovaném summitu, aby diskutovali o aktuálních trendech v železniční dopravě. Summitu se účastní 17 šéfů drážních organizací. Pořadatelem této mezinárodní akce jsou tentokrát České dráhy, a.s., a Správa železniční dopravní cesty, s.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Bernard: Abychom mohli pomoci, musíme znát konkrétní čísla a propočty
Prezident Horní Falce Franz Löffler a hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard se na začátku července setkali na hranicích Čech a Bavorska, aby prodiskutovali problematiku struktury tamního obyvatelstva. Nejprve se zastavili v Nemanicích, pak v zaniklé sudetské obci Lučina (Grafenried) a cestu zakončili na Čerchově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
FOTO „Vše v prdeli, najednou jsme měli hovno. Statky se rozkradly, půda cizincům.“ Dříve druhé Slušovice, teď montovny s Ukrajinci. Práce tu je, jenže...
REPORTÁŽ Opuštěná dětská hřiště. Lavičky nikoliv pro místní. Jako by se na Tachovsku právě natáčelo pokračování seriálu Zdivočelá země. Montovny, nad kterými se pnula hruď politiků ještě před deseti lety, jsou teď proklínány a zatracovány. Obyčejnými, normálními lidmi. Kteří opět (po kolikáté již?) tady vidí „zlatokopy“ a zkrachovalé existence, jako tomu už tady v příhraničí bylo několikrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Přes 500 vojáků ze šesti zemí bude cvičit protivzdušnou obranu
Pro více než 500 vojáků ze šesti zemí dnes začíná v České republice rozsáhlé mezinárodní cvičení protivzdušné obrany Tobruq Legacy 2017. Koná se zároveň i na území Litvy a Rumunska, celkem se do něj zapojí 1700 vojáků deseti armád Severoatlantické aliance. Jednotky budou procvičovat spolupráci při pozemní protivzdušné obraně, uvedlo ministerstvo obrany. Na závěr akce jsou plánovány ostré střelby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Léto ve městech v Královéhradeckém kraji oživí koncerty i festivaly
Prázdninové měsíce v některých městech v Královéhradeckém kraji oživí koncerty hudebních skupin, například v Hradci Králové se uskuteční promenádní koncerty v Jiráskových sadech, hudba bude znít také v Dobrušce na Rychnovsku či Trutnově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Komu to slouží?
Fascinuje mne, jak urputně sami sobě sugerujeme absolutní odpovědnost za jakékoli dění v minulosti, současnosti i budoucnosti - kdykoli a kdekoli. Fascinuje mne, jak urputně sami sobě sugerujeme absolutní odpovědnost za všechna negativa světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Kraj pomůže obcím aplikovat chytré technologie
Chytré technologie a možnosti jejich zavádění i využití v praxi. To bylo hlavním tématem jednání mezi představiteli Jihočeského kraje a samosprávného města Tianjin v Čínské lidové republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Petice za obnovení provozu bazénu Thermal Karlovy Vary pro veřejnost
My, níže podepsaní obyvatelé a návštěvníci města Karlovy Vary, tímto žádáme Ministerstvo financí ČR jakožto majitele objektu bazén Thermal, aby co nejdříve obnovilo provoz tohoto objektu pro veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Expremiér se vysmál Stropnickému za to, jaké zbraně nakupuje
Ministerstvo obrany nakoupí nové přenosné protiletadlové raketomety RBS-70NG. Šestnáct odpalovacích zařízení bude stát podle předpokladů zhruba miliardu korun bez DPH. V příštích třech letech je dodá švédská firma Saab Dynamics AB. Kromě toho armáda zmodernizuje 33 samohybných houfnic Dana a nakoupí 17 nových děl. Jiří Paroubek rozhodnutí ministra obrany Stropnického kritizuje. Jde podle něj pouze o „plýtvání“ v návaznosti na „přání“ nového amerického prezidenta Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Zaorálek může jediné - omluvit se Babišovi a ANO a nabídnout povolební spolupráci
Poslední výsledky agentury STEM jen potvrzují, že Andrej Babiš drtivě vede, komunisté posílili a jsou na druhém místě a ČSSD, byť rovněž posílila, je na třetím. Takže změna lídra včele ČSSD nic moc. Ostatní antibabišovské strany začínají soutěžit, zda vypadnou ze Sněmovny či nikoliv… Vypadá to dobře…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
TOP 09: Máme plán, jak pomoci řešit problém eroze půdy
TOP 09 na Facebooku k ochraně půdy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Marksová je vykolejená z kauzy burkiny v českém akvaparku: Trochu je pro mě problém, když těch žen bude víc...
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) se na tom, zda mají ženy mít právo chodit do akvaparku v burkinách, plavkách zahalujících celé tělo, neshodnou. Informoval o tom web iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Násilnický anarchista není v ničem lepší než násilnický nácek
Minulý týden se v Hamburku sešel summit 20 největších ekonomik světa, tzv. G20. Zruba 100.000 lidí proti tomu demonstrovalo. A někteří z nich docela ostře. Zapálená auta, vyrabované obchody, násilí v ulicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hroch (Jihočeši): Jihočeský kraj představil svou kulturu a cestovní ruch na prezentaci příhraničních regionů
Náměstek Hroch se zúčastnil Týdne sousedů v Muzeu lokálních drah Bavorská Ruda
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Seznamte se - tento politik sní o hořících kostelech, udává jako na běžícím pásu...
Jsou politici hloupí, líní, směšní, ale bohužel také nebezpeční. Mnozí z této posledně jmenované kategorie zatím naštěstí "sedí" jen ve stranických škamnech. Jednoho dne se ale dost dobře mohou dostat do parlamentu a ovlivňovat tak životy všech občanů České republiky. Redakce serveru ePortál.cz by touto cestou voliče ráda varovala před jedním takovým ze Strany zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Muslimka a burkini v aquaparku: Češi si z toho, jako vždy, začali dělat srandu. Podívejte, co se šíří
Poté, co se Aquapalace Praha vyjádřil k otázce koupání v burkinách, tedy oděvu zahalujícím větší část těla, spustila se lavina reakcí. A nebyli by to Češi, kdyby si leckdy nezačali dělat legraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ekologicky tě nakopu, přečetl si člen Zelených, když se vyjádřil k Hamburku. Je zde i vážné vyjádření: Oni tam předělávají svět tak, jak nechceme
Summit G20 rozvířil dění v Hamburku. Nepokoje, které město zažilo, se stávají terčem mnoha komentářů. A někteří se pak za ně dokonce dočkávají i výhrůžek smrtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Uherskohradišťská nemocnice: Výtěžek z Vítání léta putoval na dětské oddělení
Letošní ročník Vítání léta byl opravdu výjimečný. Organizátoři se rozhodli spojit příjemné s užitečným a uspořádali sbírku pro dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Branná výchova, ano či ne?
Co si z tohoto předmětu pamatuji? Nemyslím si, že jsme v ní dostávali nějak výjimečné dávky o vlastenectví, neučili se o revolučních včerejšcích, a už vůbec ne o zítřcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ePortál: Slepice v nouzi aneb Adoptujte si svoji slípku
Žijeme ve světě, který ovládají šílené neziskovky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Svět naruby
Svět naruby je mírnější výraz pro pořekadlo, v co se v poslední době svět obrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Pražské ANO bude řešit nečekané změny na kandidátce. Dorazí i Faltýnek
Jak ParlamentníListy.cz opakovaně informovaly, největší změny na kandidátních listinách do Sněmovny postihly Prahu. Na další štaci mezi poslanci tak může zapomenout současný člen dolní komory Parlamentu Matěj Fichtner, stejně jako jeho kolega Pavel Čihák. Stane se to opravdu? Podle našich zjištění by současná a vnitřně kritizovaná podoba kandidátky totiž mohla nabýt změn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Na prevenci kriminality dáme statisíce korun
Celkem 1,5 milionu korun rozdělí olomoucké hejtmanství mezi 18 úspěšných žadatelů o finanční prostředky na podporu prevence kriminality. Rozhodli o tom krajští zastupitelé na svém posledním jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Švindlování bude těžší, policie dostane dva přístroje na kontrolu kamionů
Takzvaný tachograf má v náklaďáku nebo kamionu důležitou roli. Pozná, jak dlouho řidič s vozem jede, nebo jestli dodržuje povinné přestávky na odpočinek. Někteří řidiči však používají zařízení, která jim umožní tachograf ošálit a bezpečnostní předpisy obejít. Jihomoravský kraj proto pořídil dva nové kontrolní přístroje, které do budoucna umožní policistům podobné praktiky odhalit. O jejich zapůjčení Policii ČR rozhodli krajští radní na svém posledním zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): V Thajsku nerozlišují mezi vojenskou výzbrojí a výstrojí pasivní ochrany
Válečný reportér Radan Šprongl, zadržený v Thajsku za údajný převoz vojenského materiálu, mohl po pěti týdnech nedobrovolného pobytu zemi opustit a vrátit se do Čech. Thajské úřady přistoupili na vysvětlení, že novinář vestu a helmu nepřevážel, byla součástí jeho pracovní výstroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda schválila plán restrukturalizace tří krajů, na opravy silnic přispěje částkou 394,4 milionu korun
Vláda Bohuslava Sobotky na schůzi v pondělí 10. července 2017 odsouhlasila vyplatit krajům 394,43 milionu korun na rekonstrukce silnic II. a III. tříd. Schválila také Souhrnný akční plán Strategie restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje, který má dotčeným krajům pomoci znovu nastartovat ekonomiku postiženou útlumem klíčových lokálních odvětví. Seznámila se také s informací ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové o průběhu dofinancování sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Českoslovenští letci z bitvy o Británii jsou vzorem pro dnešní armádní letce
V pondělí 10. července se v hlavním sále Ministerstva obrany ČR konalo slavnostní setkání představitelů Ministerstva obrany ČR a Armády ČR s válečnými veterány a vojenskou veřejností u příležitosti 77. výročí bitvy o Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
„Líp už bylo, za komunistů. Volby nic nezmění.“ To jsme několikrát slyšeli na cestě podél Labe, po které se prohání spousta Němců
PŘEDVOLEBNÍ JÍZDA REPUBLIKOU Za rudých bylo nejlíp. Práce, bydlení, všechno bylo. Podobnou ódu na komunisty si ParlamentníListy.cz několikrát vyslechly při jízdě po březích Labe až do Německa. Například kolem Děčína, kde má KSČM i vlastní klubovnu, je zavřeno nespočet hostinců a místní jsou patřičně naštvaní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Viktor Orbán se se Sorosem nepáře. Po Maďarsku rozvěsil tyto plakáty
Maďarský premiér Viktor Orbán spustil kampaň, která očerňuje jeho ideologického soka, miliardáře a finančníka George Sorose. Soros je na plakátech líčen jako nepřítel maďarského lidu a zároveň jako propagátor ilegální migrace do Evropy. Billboardy se Sorosovým obličejem na modrém pozadí zároveň doprovází i televizní reklama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bureš (ODS): Karlovarský kraj chce na svém území základnu letecké záchranky
Na území Karlovarského kraje zatím stále chybí základna letecké záchranné služby. Oblast obsluhuje vojenská letecká záchranka z Plzně nebo záchranná služba z Ústí nad Labem. Kraj chce proto v okamžiku, kdy vláda připravuje novou koncepci letecké záchranky řízenou jedním poskytovatelem, prosadit do chystaného vládního dokumentu vznik nového stanoviště leteckých záchranářů v našem regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Beskydské informační centrum Frýdek-Místek opět vyráží mezi turisty
Po prvním pilotním roce vyráží Beskydské informační centrum Frýdek-Místek opět mezi turisty. Návštěvníci statutárního města Frýdek-Místek a Beskyd se tak mohou setkat s mobilními informátory na kolech a nově i pěšky, kteří budou lákat na zdejší turistickou nabídku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Rada odvolala ředitelku Muzea východních Čech
O odvolání Naděždy Machkové Prajzové z funkce ředitelky Muzea východních Čech rozhodla během dnešního jednání Rada Královéhradeckého kraje. Krajští radní odhlasovali odvolání na základě neuspokojivé situace v oblasti interpersonálních vztahů v organizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
HK ČR: Podmínky pro investory ze zemí mimo EU by měly být výrazně mírnější
Vláda na dnešním jednání schválila materiál o stanovení podrobností souvisejících s vydáním a prodloužením povolení k pobytu cizinců za účelem investování. Schválená minimální výše investice pro firmy se sídlem mimo Evropskou unii bude od srpna činit nejméně 75 milionů korun, zahraniční investor musí zároveň vytvořit minimálně 20 pracovních míst. Podle stanoviska Hospodářské komory ČR by ale tento limit měl být k investorům benevolentnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Život po životě v Severní Koreji
Lidé ze Severní Koreje, kterým se podařilo utéci do Jižní Koreje, a to s mnoha osobními a finančními oběťmi, čelí nové výzvě: integraci do země, jejíž pravidla vůbec neznají. Nestačí totiž patřit ke stejnému etniku a mluvit stejným nebo podobným jazykem – Jihokorejci používají mnohá anglická slovíčka, která ti ze severu nikdy v životě neslyšeli. Nalézt se v Jižní Koreji a dostat se okamžitě do dvacátého nebo dokonce dvacátého prvního století, to je obrovská změna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lépe než v Česku je migrantům prý i na Ukrajině. Američané představili novou studii
Česko není pro imigranty dobrou zemí. Podle aktuální studie americké mediální agentury U. S. News and World Report se v žebříčku světových zemí přívětivě nakloněných pro migranty umístila na 50. pozici. Lepší osud než v Česku prý migranty podle ankety čeká i na válkou zmítané Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hradní kancléř Mynář zcela otevřeně. O zdraví prezidenta, „zdrojích z Hradu“ některých médií i své oslavě
ROZHOVOR Prezidentská kampaň už vypukla, proto média tolik útočí na prezidenta, a protože na něj nemůžou vytáhnout žádné korupční skandály, omílají jeho zdraví. ParlamentnímListům.cz to řekl vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář. Vyjádřil se také k údajným zdrojům z Hradu, o něž se někteří novináři opírají a zmínil i některé souvislosti se svou nedávno narozeninovou oslavou v Jižních zahradách Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sociální pracovnice z neziskovky hovoří o svých zkušenostech s Romy. Budete překvapeni. A „sluníčkářům“ vzkazuje...
ROZHOVOR Karla Mitošinková tak trochu nabourává zažité představy o lidech, kteří pracují v neziskovém sektoru. Na rozdíl od většiny z nich nepovažuje Čechy za rasisty, a naopak je značně kritická k romské menšině. Spolupráce s mnoha Romy je dle jejích zkušeností v podstatě nemožná. „Optimisticky naladěným sluníčkářům“ vzkazuje, aby si nejprve sami vyzkoušeli práci s Romy – a poznali tak realitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vědkyně nahlédla „pod povrch“ a veřejně vyslovila velmi znepokojivá slova o radikalizaci muslimů v Německu
Německá veřejnoprávní služba Deutsche Welle (DW) publikovala rozhovor s profesorkou Susanne Schröterovou, ředitelkou Výzkumného centra světového islámu ve Frankfurtu. A ta se pro DW rozpovídala o tom, jakou roli hrají při radikalizaci německých muslimů peníze ze zahraničí, konkrétněji ze Saúdské Arábie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Prohlášení k dočasnému příměří v Sýrii
Česká republika vítá vyhlášení dočasného příměří na jihozápadě Sýrie dojednaného USA, Ruskem a Jordánskem a věří, že jeho implementace přispěje k dosažení celonárodního příměří a zlepšení přístupu humanitární pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
DPP: Nástupiště ve stanici metra Muzeum A pro směr Depo Hostivař bude zhruba pět měsíců uzavřeno
Od úterý 11. července 2017 dojde kvůli opravě k uzavření nástupiště stanice metra Muzeum A ve směru Depo Hostivař, a to po dobu zhruba pěti měsíců. V příštím roce pak navážou další etapy oprav s uzavřením nástupiště v opačném směru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Viděli jste binec v Hamburku? Tak přemýšlejte, co bude, až se naštvou migranti, padlo. A je zde nevídaná úvaha Angely Merkelové
Redaktor MF Dnes Milan Vodička a komentátor Štěpán Kotrba se ve svých názorových sloupcích vrátili k pouličním nepokojům v Hamburku, ke kterým docházelo v průběhu summitu G20.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Agrofert přiveze pastevce z Mongolska, aby makali v uzeninách. Josef Středula vytáhl vážná fakta a čísla
Kostelecké uzeniny, spadající do holdingu Agrofert dříve vlastněného exministrem financí Andreje Babiše (ANO), shánějí zpracovatele masa i dělníky potravinářské výroby. Jak je uvedeno v inzerátu, společnost je ochotna zaměstnat i cizince. A předseda ČMKOS Josef Středula uvádí víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pitomosti a zprávy z blázince. My burani z Čech a Cimrman, rozjel se Zdeněk Zbořil na téma Trump-Putin a Hamburk. A ponižování lidí bohatými...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Snad ať se raději nescházejí vůbec a posílají si „velké myšlenky“ po SMS! „Pokud se tito sumitáři nemohou zbavit svých nutkání, ať odjedou na nějaký pustý ostrov, postaví si tam svoje zemljanky nebo týpí a neukazují se nejen mezi slušnými lidmi, ale ani na TV obrazovkách...,“ tepe politolog Zdeněk Zbořil elity summitu G20. Vyjádřil se také k násilným protestům v Hamburku. Pravé důvody sociální nespokojenosti se podle něj zatajují: „Není to ani konflikt mezi chudými a bohatými, ale mezi uraženými, poníženými a těmi, kteří jim svou pýchu a nadřazenost dávají až okázale najevo.“ Reagoval na komentáře světových médií o podávání rukou a řeči těla Donalda Trumpa a Vladimira Putina: „Usuzovat na velikost a sílu velmoci podle slov ‚je mi ctí‘ a ‚teší mne‘ by si nedovolil snad ani Cimrmanův britský plukovník Colonel na své štaci v Indii.“ A že Amerika získala za Obamy autoritu? Co se zeptat „buranů“ na východ od Rýna?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sériový znásilňovač z Afriky už sedí v chládku. Ale trvalo to. A vyšoupnout z Německa ho nelze, z jednoduchého důvodu
V Německu byl odhalen sériový sexuální násilník z řad přistěhovalců. Jednadvacetiletý muž z Gambie byl prozatím obviněn ze čtyř sexuálních deliktů, které se odehrály v rozmezí dvou let v univerzitním městečku Tübingen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
I kokos stojí 100 Kč. Zdeněk Pohlreich nadával na ,,zloděje z Varů", odborník se zase podíval na státní peníze pro Bartošku
Externí poradce ministra financí a ekonom Aleš Michl se ve svém komentáři pro server iDnes.cz vrátil k cenám a dotacím na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Martin Koller sledoval velké hráče na summitu G20 a teď odkryl jejich karty. Závěrem velí: Pryč z Evropské unie zelených parazitů!
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA „Rozbor nedávno ukončeného summitu by vydal v souvislostech na knihu. Objevila se tam řada důležitých, možná nejdůležitějších témat. Nicméně z velké části to byla opět politická komedie. Je však zcela evidentní, že se blíží rozhodující změny ve světové politice, které budou mít dopad, vesměs negativní, i na státy střední Evropy. Hodnocení je možné shrnout do řady bodů. Letošní summit G20 je třeba vnímat v globálním kontextu a z dlouhodobého hlediska,“ uvádí svůj komentář analytik Martin Koller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Modernizace zajistí techniku, odpovídající standardům NATO
Vláda dnes na své schůzi projednala modernizaci samohybných houfnic DANA a pořízení přenosných protiletadlových raketových kompletů RBS-70NG. V průběhu tří let projde modernizací 33 houfnic umístěných na podvozku nákladního automobilu Tatra 815, které jsou ve výzbroji 13. dělostřeleckého pluku Jince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Cena, obnovená letos ministrem kultury, bude udělena v Českých Budějovicích
Na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích byl dne 10. 7. zahájen každoroční seminář pro zahraniční bohemisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj upozorňuje na uzavírku silnice z Českých Budějovic na Tábor
Jihočeský kraj upozorňuje řidiče na úplnou uzavírku silnice I. třídy č. 3 vedoucí z Českých Budějovic do Tábora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
6 800 000 eur. Poslal: ČEZ, zjistily noviny ke skandálu v Albánii
O angažmá společnosti ČEZ v Albánii píše dnešní vydání MF Dnes. Všímá si především Kosovana Nue Kalaje, který si z banky v albánské Tiraně odnesl v roce 2009 6,8 milionu eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist