Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.727x, což odpovídá cca 90.112-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vše se bortí, konec našeho světa, zaznělo z okolí špičky KDU-ČSL. A padly výčitky na podrazy z minulosti. Výživné
Spolupracovník místopředsedy vlády a šéfa KDU-ČSL Pavla Bělobrádka a někdejší poradce Mirka Topolánka Martin Schmarcz i nadále vysílal přes Facebook jeden vzkaz za druhým. V minulých dnech uvedl, že Václav Klaus je stejný Putinův kámoš jako Cyril Svoboda. A jeho „nenávistná třetina“ ODS otevřela cestu k moci Babišovi, když sestřelila Mirka Topolánka, který by jej nikdy k moci nepustil. Nyní pokračoval a dal najevo, že cítí deziluzi z politického vývoje v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český Tunisan: Podporují zlé muslimy a terorismus. Cíl: Vzít nám svobodu, zavést policejní stát a útisk
Tunisan Hatem Berrezouga, jenž již deset let provádí turisty po Praze, se na svém blogu na serveru iDnes.cz nezastal plavajících žen v burkinách v čestlickém akvaparku a dostalo se mu následně mnoha vyčítavých reakcí. Rozhodl se tedy zareagovat znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sesazení Trumpa: Již podán návrh
Prezident Donald Trump je v ohrožení. Jak konstatuje publicista Daniel Anýž na serveru Aktuálně.cz, od pokusu o sesazení ho dělí odpověď na jedinou otázku. Kalifornský poslanec Brad Sherman navíc včera již podal žádost o spuštění procesu impeachmentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Do prdele, naserte se na Babiše, je to zmrd. Uniklo VIDEO s návodem, jak hromadně ubližovat šéfovi ANO. Je to legrace
„Podejte si i vy trestní oznámení na Andreje Babiše! Řekl, že všichni podnikatelé kradou – a to si nenecháme líbit,“ burcuje Klára Novotná alias drzá Klára na svém facebookovém profilu proti exministru financí Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Škůdce země největší!
Škůdci země nazval minulý týden v rozhovoru v Parlamentních listech předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny K. Schwarzenberg prezidenta Miloše Zemana a bývalého prezidenta Václava Klause kvůli referendu o setrvání ČR v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vencálek (SZ): Odmítnutí kariérního řádu? Úleva, ale také promarněná příležitost
Jakkoliv je kariérní řád velice důležitá a žádoucí věc, je dobře, že v této podobě přijat nebude - nepřinesl by totiž učitelkám a učitelům ani kariéru, ani řád, a o kýženém zatraktivnění učitelského povolání ani nemluvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dobrá práce, Sorosi, směje se Tereza Spencerová. A dodává informace o „osvobození Mosulu“ a mocenských hrách ve Washingtonu: Je to vše prý trochu jinak
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Soros sklízí, co svou těžko definovatelnou politikou zasel – dal dohromady antisemity se sionisty. Dobrá práce, dodávám cynicky,“ sděluje se smíchem editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová k výrokům na ose George Soros – Budapešť – Tel Aviv. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí však především komentuje skutečný stav boje proti Daeši po tom, co je všeobecně proklamováno jako osvobození Mosulu a rozebírá též nepřehlednou situaci v USA, zejména z hlediska boje jednotlivých mocenských klik proti sobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kancléřka Merkelová byla štědrá k uprchlíkům, ale teď je tady jeden vážný problém
Německo je považováno za motor Evropské unie a slouží jako příklad téměř bezchybně fungující ekonomiky, která je schopna zajistit lepší život i pro stovky tisíc uprchlíků z celého světa. Deník Die Welt však nyní přináší poněkud pesimističtější údaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
To nebyly burkiny, to bylo horší! vystupuje rodič-aktivista, který trpěl kvůli dceři a islámu. Má prsty v této ,,kauze" i jiné informace
„I v některých muslimských zemích zakazují burkiny. Ať si Evropan zkusí jít obutý do mešity, nebo v bikinách na pláži někde v ortodoxní muslimské zemi,“ tvrdí Hynek Charous z Brna který odmítl účast dcery na školní přednášce o islámu a stal aktivistou proti multikulturní výchově v Čechách. Podle něj se pomocí migrační vlny se pomalu, ale jistě podaří ničit národní suverenitu unijních zemí a národní státy jako takové. Cílem je vytvořit jeden velký evropský superstát s jedinou vládou a armádou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSD: Nejde jen o peníze
Komentář ČSSD z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Přijeli Juncker, Tusk, Mogheriniová do Kyjeva. Porošenko se lámal v pase... Ale někdo jim to zkazil. Čtěte
V Kyjevě se jedná o osudu Ukrajiny. Summitu EU–Ukrajina se účastní špičky evropské i ukrajinské politiky. Vyjednávání prý komplikují opět Holanďané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Stojíme hlaveň proti hlavni proti Rusku
Ano, musíme ctít své členství v NATO a musíme proto jít na Rusa, hřímá v den, který si musíme pamatovat, to je ve středu 12. července 2017, od řečnického pultu na poslance české sněmovny herec a ministr národní obrany z hnutí ANO Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Himl (SZ): Zamítnutí kariérního řádu z parlamentních stran ostudnou odpovědnost nesnímá
Komentář Pavla Himla z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hajzlové německý! Cpát sem hnusný žrádlo, vždyť je to o život. Oni jim to muslimáci spočítají. Vyrazili jsme mezi konzumující lid
REPORTÁŽ O tom, proč totožná potravina je na Západě kvalitnější, a u nás jde o „shit“, se hovoří už dost dlouho, aby se něco dělo, a ne jen hovořilo. Vypravili jsme se do ulic západočeských měst a městeček a ptali se místních. Hlavní téma, které rezonuje, je však cena másla. Už se ani nespekuluje o 70 korunách, to se bere pomalu jako jasná věc. Takže je možné, že na Vánoce bude české máslo (nebo máslo německé z českého mléka) za rovnou stovku. A co na to „vox populi“?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Benda: Vstávat, budou volby
Přes tři roky trpělo ministerstvo zemědělství pod vedením lidoveckého představitele Jurečky zřejmě spavou nemocí. Teprve blížící se parlamentní volby jej probudily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vlastenectví? Daniel Landa promluvil o sobě a zklamání
Ohledně svého vlastenectví i ohledně Evropské unie se rozpovídal na svém facebookovém profilu zpěvák Daniel Landa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Utonutí ubývá, prázdniny jsou ale nejkritičtějším obdobím
Vloni se v Česku utopilo 181 lidí. Je to nejméně za posledních deset let. K utonutí nejčastěji došlo při pádu do rybníka, jezera či řeky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
To je gól: Ruskou advokátku, kterou mlátí o hlavu Trumpovi, do země vpustila Obamova vláda. A ona se motala mezi republikány
Donald Trump je z důvodu odhaleného setkání svého nejstaršího syna s ruskou advokátkou s vazbami na Kreml pod těžkým tlakem. Server The Hill navíc přichází s velmi zajímavými informacemi o ruské advokátce, se kterou se setkal Donald Trump jr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Skvělých 58 medailí přivezli mladí sportovci z letních olympijských her
Padesát osm cenných kovů vybojovala reprezentace Libereckého kraje na VIII. letní olympiádě dětí a mládeže 2017, která probíhala od 24. do 29. června 2017 v Jihomoravském kraji. Celkem 3 623 mladých sportovců ze všech krajů se utkalo v 91 disciplínách dvaceti dvou letních sportů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Evropský průmysl je nejrychlejší za posledních 6 let, Británie zaostává
Evropský průmysl v květnu znovu zrychlil (na 4 % meziročně v EU i v EMU) a potvrzuje, že ekonomika eurozóny ve druhém kvartále šlápla na plyn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Dostavba D35 je opět o krok blíže, na navazující krajské silnice půjde 2,7 miliardy korun
Nového impulzu se dočkala spolupráce ministerstva a Pardubického kraje na přípravě D35. Ministr dopravy Dan Ťok a hejtman Martin Netolický dnes podepsali aktualizované memorandum, ze kterého vyplývá, že kromě výstavby D35 se bude stát podílet také na investicích do krajských silnic, které na D35 navazují, a to částkou ve výši 2,7 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Tajným udělením občanství Denisi Michalákovi Norsko ukázalo svoji nedemokratičnost
Norské úřady v tichosti udělily norské občanství Denisovi Michalákovi. Stručné sdělení, že starší z bratrů Michalákových je nyní oficiálně i občanem Norského království, na ambasádu zaslalo tamní Ředitelství cizinecké služby. Matku o tomto kroku Norové vůbec neinformovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Tomio Okamura si za šíření hoaxu oslovení Pitomio zaslouží
Včera mi někteří nevěřili, že se mezi lidmi skutečně šíří nesmysly o tom, jak jsme hlasovali pro sankce pro ČR za nepřijímání migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Běžte už s tou propagací multikulturalismu do p*dele, vybuchl expolitik, když viděl černošku na české Miss
Soutěž krásy Miss léto je rok od roku populárnější. Jenže v letošním ročníku zazářila i dívka, která se tak trochu vymykala středoevropskému ideálu krásy a vkusu průměrného Čecha. Na třetím místě se totiž umístila čokoládová kráska z Libérie. A to na internetu někteří neskousli. Například bývalý politik za brněnskou ODS a politický nekorektní komentátor aktuálního dění Petr Paulczynský se do toho opřel pořádně zhurta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Eichler v ČT: Macron je vlivný populista. Říká lidem, co chtějí slyšet
Moderátorka České televize Zuzana Tvarůžková si ve čtvrtečním Interview ČT povídala s výzkumným pracovníkem Ústavu mezinárodních vztahů Janem Eichlerem. Tématem byl vztah amerického prezidenta Donalda Trumpa k novému prezidentu Francie Emmanuelu Macronovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR: Síla slunce může i zabíjet, nepodceňujme ji
Léto a nejradostnější měsíce roku jsou konečně tady! Těšíme se na opalování, koupání, plavání, na kolo, na brusle… Celé léto prostě hodláme strávit venku na vzduchu a na slunci. Vstřebáváme vitamín D, těšíme se, až naše opálené tělo bude vypadat zdravěji, štíhleji, prostě fit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mackovík (KSČM): Zaplácáváme jednu díru a vytváříme další
Interpelace poslance Stanislava Mackovíka na předsedu vlády Bohuslava Sobotku na téma platy sestrám a zdravotním asistentům na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vzkaz europoslankyně Šojdrové všem imigrantům: Pravidlo jedna. Respektovat předpisy hostitelské země. A pokud ne...
ROZHOVOR „Pravidlem číslo jedna musí být, že uprchlíci budou respektovat pravidla hostitelské země a budou se také jako hosté chovat. Pokud ne, pak budou muset Evropu opustit,“ říká europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Ta také tvrdí, že se Evropská unie už snaží zastavit příval uprchlíků, který nyní prochází přes Itálii. „Vytvořil se nouzový fond EU pro Afriku, přikročilo se i k jednáním s libyjskou vládou o pomoci při ostraze libyjské jižní hranice a v boji proti pašerákům lidí,“ dodává ještě lidovecká europoslankyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dnešní interpelace ve sněmovně: Poloprázdný sál a nepřítomné ministři
Na dotazy poslanců odpovídali při dnešních sněmovních interpelacích jen dva členové vlády. Rovněž členů dolní komory sedělo v jednacím sálu pomálu, ač podle údajů hlasovacího zařízení jich bylo přítomných na devět desítek. Počet byl ale dán přihlášenými hlasovacími kartami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Inflace v červnu 2017 byla mírně pod prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v červnu 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Sněmovní hrůzy v přímém přenosu
Největší demokratický svátek, sněmovní volby, se blíží a já už se na něj těším jako malé dítě. Ne, že by mne tak lákal festival falešných slibů a přeborů v kydání špíny na soupeře, ale bude to úleva, až ústava rozežene tuhle sněmovnu někam do lesů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Eliška Dubcová: Jak dlouho si lze uchovat bezstarostnost?
Nemilosrdné (a důkladně vyleštěné) zrcadlo nastavené moderní francouzské společnosti, která zde bezpečně může zastupovat západní svět obecně, hluboké psychologické reliéfy i příběh splňující veškeré atributy love story, to vše je Bezstarostnost (L’insouciance – Gallimard 2016 – fr. vydání), poslední román francouzské spisovatelky Karine Touilové (*1972), který se v roce 2016 dostal na žebříček titulů nominovaných na nejvýznamnější francouzské literární ocenění Prix Goncourt. Knihu do češtiny velice zdařile přeložil Tomáš Havel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Bohumín: Fotbalisté vyvracejí fámu, věrných fanoušků se nezbavují
Agentura JPP (Jedna Paní Povídala) opět zafungovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ivan Bartoš nabízí Gazdíkovu STANu místa na kandidátkách Pirátů
Šéf České pirátské strany Ivan Bartoš se dnes rozhodl nabídnout hnutí Starostové a nezávislí Petra Gazdíka místa na kandidátkách Pirátů. Reaguje tak na zprávy o rozpadání se dvojkoalice mezi lidovci a STANem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Je neuvěřitelné, kolik lidí a novinářů přiznalo, že močí do bazénu
Počet absolventů učňovských oborů opět poklesl - v loňském roce na pouhých 11303. Čeká nás skvělá politologicko -kulturologicko -rekreologicko - filozofická budoucnost…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: USA se stávají čím dál bizarnějšími…
To, čím nás zásobuje stále ještě zřejmě rozhodující velmoc Západu, je tak chaotické a bizarní, že i ve chvílích, kdy jde do tuhého se člověk za chvíli otřese a přestává ji brát vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti obsazují okrskové volební komise
I letos, stejně jako v předchozích volbách, organizují Piráti nábor členů do okrskových volebních komisí. Letos chtějí získat až 14 000 občanů, kteří budou dohlížet na regulérnost voleb. V parlamentních volbách 2013 to bylo 8000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jandák: ČSSD nedává lidem nic. Tady je binec, tady se lumpačí. Babiše jako premiéra bych unesl
Bývalý ministr kultury a poslanec za sociální demokracii Vítězslav Jandák se v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým pro XTV vyjádřil mimo jiné k současné politické scéně. Hovořilo se tak nejen o situaci v ČSSD, ale i v hnutí ANO, na přetřes přišel i prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petrák (TOP 09): Kanovnická bude pěší zónou jen na oko
Na nádvoří českobudějovické radnice představil hlavní městský architekt záměr úprav v oblasti Kanovnické ulice a vlakového nádraží. Zatímco v případě Kanovnické ulice jde jen o kosmetické úpravy, které z ní deklarovanou pěší zónu udělají jen stěží, návrhy na budoucí podobu okolí nádraží jsou mnohem odvážnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Za vadný obsah reklamy odpovídá i ten, kdo ji šíří
Za reklamu a její obsah nese odpovědnost i šiřitel reklamy, nejen zadavatel a zpracovatel. Pokud je tedy reklama nekalou obchodní praktikou, má dohledový orgán zahájit správní řízení pro delikt podle zákona o regulaci reklamy i s tím, kdo takovou reklamu šíří. Jen důsledný dohled a vymáhání odpovědného přístupu šiřitelů reklamy mohou vést ke skutečné ochraně spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Další tisíce „plaváčků“, každý den. A zákrok proti neziskovkám: U Afriky nemáte co dělat. A kde berete peníze?
Do Itálie se za značného přispění nevládních neziskových organizací dostávají stále větší počty migrantů. Za posledních dny to bylo dle odhadů nejméně 3500. Italské úřady proto připravily pravidla, která by měly neziskovky dodržovat. V opačném případě nebudou moci jejich lodě přistávat na pobřeží země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Úřad povolil ve zjednodušeném řízení spojení japonských společností JTEKT a Fuji Kiko
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým rozhodnutím ze 4. 7. 2017 spojení soutěžitelů JTEKT Corporation a Fuji Kiko Co., Ltd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paul Craig Roberts: Zadostiučinění snad i pro vás
Paul Craig Roberts ke svému vyznamenání za celoživotní dílo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sypou peníze muslimským vrahům? V Británii se hnuly ledy a ukáže se pravda
Ministerstvo vnitra Velké Británie má k dispozici analýzu, podle které islamistické organizace často vystupují jako charitativní organizace a získávají tak od britských muslimů stovky tisíc liber.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR: Odvolejte z funkcí autory zamítnutého památkového zákona
Návrh Zákona o ochraně památkového fondu byl předmětem kritiky ještě předtím, než jej před dvěma lety schválila vláda. K důvodům se netřeba vracet. Odvolejte z funkcí autory zamítnutého památkového zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
AV ČR: Šílení vědci. Když se věda a umění stanou jedním
Obstáli by vědci i v jiných činnostech než ve výzkumu? Co dělají ve volném čase? Humorně laděná výstava vás přesvědčí, že být principálem divadelního souboru, fotografovat exotický hmyz nebo založit blog o šití, patří mezi běžné koníčky zaměstnanců Ústavu experimentální botaniky AV ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Michal Rusek: Komárek, Trump, Pán Prstenů a vzdělanost národa v sázce
Napsáno jako reakce pod FB status PUTIN, TRUMP, PÁN PRSTENŮ A ZÁPAD V SÁZCE Martina Komárka v Komárkovy noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Občanská demokratická strana se zasadila o zachování dětských praktiků
Sněmovna na náš návrh zkrátila projednání zákona o praktických lékařích pro děti a dorost ve výborech na 30 dnů a stále tak existuje šance, že se zákon stihne projednat do konce volebního období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Národní park Šumava: Letos opravíme další kilometry cest
Letos opravíme 24 úseků lesních cest a turistických chodníků po celých horách v celkové délce 8,4 km. Mnohé z nich byly v nevyhovujícím stavu a řada z nich byla poničena povodněmi či přívalovými dešti v roce 2013, 2016 a 2017. Na tyto opravy jsme získali prostřednictvím zřizovatele - MŽP zvláštní finanční dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Karamazov (ODS): Neschopnost vlády ohrozila ochranu našich památek
Vyjádření k zamítnutí návrhu zákona o ochraně památkového fondu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
MPO: Ministr Jiří Havlíček jednal v Astaně s kazachstánským ministrem energetiky
Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček včera v českém pavilonu na výstavě EXPO 2017 v Astaně zahájil Česko-kazachstánskou energetickou konferenci, které se zúčastnilo šest desítek odborníků a podnikatelů z obou zemí. Jednal s ministrem energetiky Republiky Kazachstán Kanatem Bozumbajevem a předsedou představenstva národní společnosti Astana EXPO 2017 Achmetžanem Yessimovem. V doprovodu komisaře Jana Krse a jeho týmu si prohlédl český pavilon a navštívil expozice dalších zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman podepsal stavební zákon, který zrychlí povolovací řízení
Prezident Miloš Zeman dnes podepsal rozsáhlou novelu stavebního zákona, která má za cíl zjednodušit a zrychlit povolovací řízení. ČTK o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Novela umožní mimo jiné sloučit územní řízení, stavební řízení i posuzování vlivu na životní prostředí (EIA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Drážní hasiči v Chebu mají naději na novou budovu
Ze čtyř možných míst vybralo vedení drážních hasičů spolu s vedením Chebu jeden vhodný ke stavbě nové hasičárny. Dohodu podpořil ministr dopravy Dan Ťok. Novou budovu chebští hasiči SŽDC nutně potřebují, stát by mohla kolem 50 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Život v dnešním politickém systému je snesitelný jen díky tomu, co přežívá z 90. let
Komentář Petra Hampla z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Hrad není dobrým hospodářem
Interpelace poslankyně Věry Kovářové na ministra financí Ivana Pilného ve věci hospodaření KPR na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: CNN je na kolenou a další budou následovat. Dotkne se to i ČT?
Petr Hampl v úvodu svého komentáře 2 500 nebezpečných slov o vítězství Donalda Trumpa nad mainstreamovými médii varuje. „Následující text obsahuje narativy neslučitelné s bezpečnostní koncepcí vlády Bohuslava Sobotky.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal tři zákony
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve čtvrtek dne 13. července 2017 tyto tři zákony:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dnešní interpelace ve sněmovně: Poloprázdný sál a nepřítomní ministři
Na dotazy poslanců odpovídali při dnešních sněmovních interpelacích jen dva členové vlády. Rovněž členů dolní komory sedělo v jednacím sálu pomálu, ač podle údajů hlasovacího zařízení jich bylo přítomných na devět desítek. Počet byl ale dán přihlášenými hlasovacími kartami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Neslyšící návštěvníci v Nové budově Národního muzea nahlédnou díky znakovému průvodci do fascinujícího světa živočichů
Národní muzeum ve spolupráci se společností Tichý svět připravilo do své přírodovědecké expozice Archa Noemova videoprůvodce v českém znakovém jazyce, který umožní všem neslyšícím se blíže seznámit s nejrůznějšími živočichy žijícími na naší planetě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Vyoral: Svět podle Klusáka aneb proč jsou na světě režiséři...
Vít Klusák uvedl "dokument" Svět podle Daliborka. Hrdina nápadně připomíná Kazmovu absurdní a přehnanou postavičku z Prostřena. Většina scén je dle slov režiséra rekonstruovaná. Dokument? Ale běžte, spíše Svět podle Klusáka!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Novináři na tiskovce v Paříži vytáhli opět aféru Trumpova syna. Prezident USA se s nimi rychle vypořádal
Americký prezident Donald Trump a jeho francouzský protějšek Emmanuel Macron se sešli v Paříži při příležitosti blížících se oslav pádu Bastily. Oba prezidenti na tiskové konferenci před novináři potvrdili, že jedním ze stěžejních bodů jednání mezi nimi byla syrská krize. A došlo i na aféru Trumpova syna, který se měl údajně sejít s ruskou právničkou za účelem získání kompromitujících materiálů na Hillary Clintonovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČD: Bezdružické parní léto nabízí o víkendu jízdy historických vlaků
Červencová část každoročního Bezdružického parního léta se uskuteční v sobotu 16. a v neděli 17. července. Na trať mezi Bezdružicemi a Cebiví vyjedou zvláštní vlaky tažené parní lokomotivou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Přece nemáme jiné chutě
Komentář Lubomíra Zaorálka z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Začínají platit další veterinární opatření. Jejich cílem je zabránit šíření afrického moru prasat
Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství přijala nová nařízení s cílem zabránit šíření afrického moru prasat, který se vyskytl u divokých prasat na Zlínsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Jsme mezi posledními státy
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2017 k vládnímu návrhu, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Úmluva Rady Evropy o prevenci terorismu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Nejfrekventovanějším dnem na cyklotrasách je neděle
Počet automatických sčítačů pohybu turistů i cyklistů se na Vysočině ještě letos zdvojnásobí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: ČR reagovala na výtky ze strany Evropské komise
Česká republika prostřednictvím vládního zmocněnce pro zastupování ČR před Soudním dvorem EU zaslala Evropské komisi své vyjádření k řízení o porušení povinností plnění relokačního mechanismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda pod mým vedením dokázala hospodařit s rozpočtovým přebytkem
Komentář Bohuslava Sobotky z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Nelenošili jsme a odvedli kus práce
Komentář ministryně Marksové z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Jsou tunely pro řidiče nebezpečné?
Kde v tunelech počítat se zvýšeným nebezpečím? Jízda tunelem bývá bezpečná, má však svá specifika. Chování řidičů klaustrofobiků může být nevyzpytatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Ukazuje Bank of Canada cestu ECB i ČNB?
Bank of Canada včera poprvé po sedmi letech zvýšila úroky a je první zemí z klubu G7, která se přidala ke Spojeným státům a utahuje měnovou politiku. V posledních týdnech navíc překvapivě nasadil jestřábí tón i šéf ECB Mario Draghi. V důsledku toho se během posledních čtrnácti dnů dostal pod masivní tlak německý bund a více než zdvojnásobil svůj výnos (na deseti letech). Co se vlastně děje a může to mít nějaký dopad i na ČNB?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Pozor na zázračné krabičky slibující úsporu energie
Za elektřinu by jistě rád ušetřil úplně každý. Rozhodně však nelze doporučit za tímto účelem jakkoli manipulovat s elektroměrem nebo si pořizovat zázračná zařízení slibující úspory až do výše několika desítek procent měsíčně. V prvním případě se vystavujete riziku černého odběru, ve druhém s největší pravděpodobností utratíte tisíce za nefunkční výrobek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Luboš Zálom: Nebezpečí nepředstavují jen Stropnický, Bělohradský nebo Kohák. Jsou tady i tyhle kreatury
Ohně v ulicích Hamburku už zhasly, všichni antikapitalisté už odjeli domů a po celé několikadenní válce mezi dvěma tábory nepřátel svobody zůstala jedna otázka: je tohle skutečně zásadní ideový střet dnešní doby?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dozorčí rada Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje odsouhlasila další personální změny v nemocnicích
Odvolání šéfa náchodské nemocnice Zbyňka Chotěborského a přeobsazení představenstva Oblastní nemocnice Trutnov doporučila Dozorčí rada Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Její postoj by mělo stvrdit představenstvo holdingu během dnešního dne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Islámské ženy zahalené v šátky mohou skutečně vyvolávat obavu
V reakci na diskuzi s oblékáním islámských žen do celotělových plavek se přikláním ke stanovisku paní ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Další korupce ČSSD, kterou odhalily odposlechy
V nedávné kauze zmanipulovaných dotací pro sport odhalily policejní odposlechy napojení na premiéra Sobotku prostřednictvím šéfa sekretariátu předsedy vlády Petra Šelepy, který je členem ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Já vám na vaši gay svatbu „peču“. Takže dorty vám neupeču, zasekl se cukrář. Jdou po něm úřady, on to žene výš
V USA se řeší, jestli může poskytovatel služby odmítnout požadavek zákazníka, a to navzdory tomu, že mu to antidiskriminační zákony zakazují. Cukrář Jack Phillips z Colorada totiž odmítá péct svatební dorty pro gaye a odvolává se na svobodu náboženského vyznání a projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Čeští vojáci nesmí být nadále pěšáci válečných plánů NATO
Poslanecká sněmovna schválila vyslání českých vojáků do Pobaltí. Jde o posilování obrany východního křídla NATO kvůli aktivitám Ruska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Jako vždy lžete, obelháváte a podvádíte
Interpelace poslance Tomio Okamury na předsedu vlády Bohuslava Sobotku ve věci rezoluce Evropského parlamentu na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dokumentaristka Sommerová chce do parlamentu. Nechce znovu zažít totalitu. Tentokrát prý pod Babišem
Dokumentaristka Olga Sommerová oznámila, že bude kandidovat v podzimních sněmovních volbách za stranu TOP 09. Do volebního klání půjde na šestém místě pražské kandidátky. Důvodem je touha se občansky angažovat v souboji s Andrejem Babišem, který je podle režisérky nositelem „absolutně nedemokratických principů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Mistr a jeho učeň
Jeden musí sám sebe k účasti na závodech každým rokem přemlouvat. Práci s motorovkou v lese již vyměnil za profesi hajného, věkem překonal pětapadesátku a jeho sbírka medailí s národního šampionátu i mistrovství světa je taková, že by u kdekoho jiného vedla k oprávněné ztrátě závodní motivace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl, Václav Klaus, Jiří Weigl: Smí spisovatel Topol napsat román Citlivý člověk?
Dramatika Josefa Topola jsme si velmi vážili. I proto nás tolik mrzí neuvěřitelné věty jeho syna Jáchyma v rozhovoru pro Salon Práva (22. června). S těmi musíme naopak velmi nahlas vyjádřit silný nesouhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hovorka (KDU-ČSL): Co uděláte pro plošné zavedení screeningu novorozenců?
Interpelace poslance Ludvíka Hovorky na ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka ve věci screeningu imunity novorozenců na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Žižka: Drahoš, ještě horší, než jsme si mysleli
To mne napadlo po přečtení článku na stránkách „Novinky“. Drahoš se ihned postavil proti možnému referendu o setrvání v EU či NATO, a dokonce, a to je obzvlášť disgustující, vyjádřil nepřímo pochopení pro zločiny, kterých se dopustila skupina vrahů kolem Mašínů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lorencová (ANO): Nikdo není schopen odpovědět
Interpelace poslankyně Jany Lorencové ve věci kauzy Diag Human na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Poslankyně Zelienková: Žijeme ještě v právním státě?
Interpelace poslankyně Kristýny Zelienkové na ministra financí Ivana Pilného ve věci finanční kontroly podnikatelů na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Skandál v Nizozemí: Muslimské školačky se modlily a třída se zatím společně fotila. Škola musí zaplatit vysoké odškodné
Dvě muslimské dívky v nizozemském Haagu chyběly, když se ve škole pořizovaly skupinové fotografie. Nizozemská škola přikázala každou z nich za údajnou diskriminaci kompenzovat částkou 500 eur (zhruba 13 tisíc korun). Jenže škola prý neměla na výběr. Fotograf měl prý čas pouze ráno, a to se zrovna děvčata modlila spolu s matkou v mešitě. Byl totiž muslimský svátek Eid al-Adha, během kterého se obětují zvířata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zadělal si Kalousek na průšvih? Oznámil spojenectví s Bursíkem a toto se právě děje
TOP 09 ve čtvrtek oficiálně oznámila spojení s Liberálně ekologickou stranou (LES) Martina Bursíka, někdejšího šéfa Zelených. Na facebookové stránce Topky se následně rozproudila vyhrocená diskuse, desítky lidí Kalouskově straně vzkazují, že teď můžou na jejich hlas zapomenout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Propagandistický web vyvolávající zlobu a nenávist! Bývalá Babišova poslankyně, dnes Kalouskova, se pustila do PL
Poslankyně za TOP 09 Kristýna Zelienková odmítla nabídku serveru ParlamentníListy.cz. Server podle ní totiž patří do stejné společnosti jako servery Protiproud a další. ParlamentníListy.cz Zelienkovou kontaktovaly s tím, že na serveru může mít bezplatnou prezentaci. Zelienková nicméně odmítla a na Facebooku zveřejnila odmítavé stanovisko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Ti, kteří nám kážou o svobodném obchodu, vytvářejí umělé administrativní překážky
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 198/2009 Sb., o rovném zacházení a o právních prostředcích ochrany před diskriminací a o změně některých zákonů - antidiskriminační zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Problematická koupací hygiena
Většina z vás, kteří jste někdy navštívili některou z muslimských zemí zcela jistě ví, že podávat muslimovi cokoli levou rukou je neslušné a pro něj nepřijatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Evidenční list důchodového pojištění nepotřebujete, klidně ho vyhoďte. Omyl
I když zaměstnavatelé mají ze zákona povinnost každoročně každému svému zaměstnanci vyhotovit evidenční list důchodového pojištění a předložit ho k evidenci České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ), ne vždy svou povinnost z různých důvodů splní. Pokud máte uschovány stejnopisy evidenčních listů, můžete jimi prokázat dobu svého zaměstnání i výdělky, a to i v případě, že zaměstnavatel originál evidenčního listu neodeslal ČSSZ nebo za vás jako za zaměstnance neodvedl pojistné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Mohlo by se konečně začít stavět
Interpelace poslance Antonína Sedi na předsedu vlády Bohuslava Sobotku ve věci prioritních dopravních staveb ve Zlínském kraji na na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude během léta vyhodnocovat práci ministerstev a plnění programového prohlášení
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se chce během léta setkat se všemi členy koaliční vlády, aby s nimi probral dosavadní práci jejich resortů, splněné závazky z programového prohlášení vlády i úkoly, které se již do konce volebního období dokončit nepodaří. Premiér chce na bilančních schůzkách s ministry také definovat neodkladné priority, kterými by se v jednotlivých oblastech měla zabývat nová vláda, která vznikne z říjnových voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Burkiny v českém akvaparku rozpoutaly bouři mezi politiky: Jak by u nich dopadla Evropanka v bikinách. Provokace! Rád bych se mýlil, ale je to skryté testování...
ANKETA „Burkiny k nám nepatří. Jde o takové testování, co tady půjde, projde, na co si zvykneme. O hygieně nemluvě,“ okomentoval senátor Jaroslav Zeman (ODS) víkendové snímky dvou žen koupajících se v pražském akvaparku. „Já bych také po Saúdské Arábii nechodil v kraťasech. Přizpůsobil bych se jako cizinec místním poměrům,“ doplnil ho europoslanec Petr Mach (Svobodní). „Byly-li obě dámy a jejich ‚plavky‘ čisté, tak tu máme snad i jiné a daleko závažnější problémy. Nemyslíte? A že jich je. Sorry jako,“ namítal poslanec Jiří Koskuba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Od hlouposti justice k destrukci státu
Naši zákonodárci a soudci ignorují nejen tisícileté zkušenosti, ale také základní principy matematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hamáček se vyslovil k návratu Paroubka do ČSSD
Předseda středočeské ČSSD Jan Hamáček míní, že v případu bývalého šéfa ČSSD Jiřího Paroubka by se mělo postupovat podle stranických stanov. Sociální demokraté v Cerhenicích na Kolínsku schválili Paroubkovo přijetí do strany, s jeho návratem ale nesouhlasí Paroubkovi bývalí kolegové z pražské organizace. Záležitostí se bude ještě v srpnu zabývat vedení středočeské ČSSD, sdělil Hamáček ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Poskytnutí pomoci není povinnost
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2017 k vládnímu návrhu, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Smlouva mezi Českou republikou a Slovenskou republikou o spolupráci při vzájemné ochraně vzdušného prostoru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
BIS: Úředníci se začali učit, jak čelit zájmu cizích mocností
Ministerstvo vnitra, ve spolupráci s českými zpravodajskými službami (BIS a ÚZSI), zahájilo školení zástupců jednotlivých ministerstev, jehož náplní je obrana proti zájmu cizích mocností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr průmyslu Jiří Havlíček na EXPU v Astaně zahájil Česko-kazašskou konferenci o energetice
Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) ve středu 12. 7. v rámci výstavy EXPO 2017 v kazašské Astaně zahájil Česko-kazachstánskou energetickou konferenci, které se zúčastnilo šest desítek odborníků a podnikatelů z obou zemí. Havlíček jednal s kazašským ministrem energetiky Kanatem Bozumbajevem a předsedou představenstva národní společnosti Astana EXPO 2017 Achmetžanem Yessimovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09 hájí životní prostředí, získala podporu strany LES
Kromě podpory Klubu angažovaných nestraníků, Koruny České a Konzervativní strany získala TOP 09 pro podzimní volby další cenné partnerství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Vodácký sjezd Moravice se červenci uskuteční
Vzhledem k aktuálnímu stavu naplněnosti zásobních prostorů kaskády nádrží Kružberk a Slezská Harta a charakteru počasí v uplynulém týdnu oznamujeme, že se uskuteční červencový vodácký sjezd Moravice v termínu od 22. do 23. 7. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kancelář prezidenta republiky: S utajovanými informacemi se v KPR nakládá správně
Ředitel Národního bezpečnostního úřadu Jiří Lang informoval prezidenta republiky o průběhu a výsledku mimořádného státního dozoru vykonaného v Kanceláři prezidenta republiky podle § 143 zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, ve znění pozdějších předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČOI: Řetězce v den vysvědčení prodaly alkohol nezletilým
Právě v den, kdy děti dostávaly vysvědčení, tedy 30. června 2017, Inspektorát ČOI pro Prahu a Středočeský kraj provedl mimořádnou kontrolu na dodržování zákazu prodeje alkoholu mladistvým v řetězcích. Tento den byl vybrán s ohledem na vyšší zájem mladistvých o alkoholický sortiment v souvislosti s případnými oslavami ukončení školního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Čurání do bazénu! Debata o burkinách se poněkud zvrhla
Bývalý poslanec za ODS Miroslav Macek se na svém webu Viditelný-Macek.cz pozastavil nad současnou kauzou ohledně koupání dvou žen v aquaparku Čestlice. Ty se totiž dorazily svlažit v burkinách, což je oděv zahalující větší část těla. A komentáře na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Bylo to jen otázkou času, než lidovci opět zradí
Blížící se rozpad koalice KDU-ČSL a Starostů a nezávislých je jen důkazem dlouhodobé vrtkavosti a nestability postojů lidovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ přijímá žádosti o podzimní výsadbu v grantovém řízení Stromy
Obce a města Královéhradeckého a Pardubického kraje mohou až do konce července žádat o nadační příspěvek na liniovou výsadbu stromů. Grantový program je zaměřen na zlepšení životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek uvítal Bursíka: Významná posila. Jde nám o ekologii i udržení zahraničního směřování
TOP 09 a strana LES, kterou vede bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík, vytvoří pro sněmovní volby společnou kandidátku. Chtějí, aby se netříštily hlasy liberálních voličů. Nepůjde ale o koalici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Výtky ohledně neplnění kvót jednoznačně odmítáme
Česká republika prostřednictvím vládního zmocněnce pro zastupování ČR před Soudním dvorem EU zaslala Evropské komisi své vyjádření k řízení o porušení povinností plnění relokačního mechanismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Poslanci se budou zabývat zejména pravidelnými interpelacemi
Poslanci by dnes mohli do závěrečného kola propustit novelu, jež by zdravotnickým zařízením zjednodušila odbornou údržbu a opravy přístrojového vybavení i školení o jeho obsluze. Na programu jsou ale zejména pravidelné interpelace na členy vlády a také mezinárodní smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Primátorka Nechybová jednala s občany o opravách komunikací
Na kontrolu stavu komunikací vyjela spolu s pracovníky odboru dopravy a majetku primátorka města Věra Nechybová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Lídr Daeše Abú Bakr Bagdádí je (fakt) mrtvý. A co dál?
Po prvotním otřesu se Daeš podle všeho znovu stabilizuje, stejně jako ostatní džihádistické organizace, které bez větších problémů „přežily“ smrt svých vůdců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rozklad u Lidovců a Starostů: KDU se bojí, STAN je naštvaný. Hádky o slova. A ,,lejno na botě", o kterém se zatím nemluví
Dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů a nezávislých je v ohrožení. Jak píší dnešní Lidové noviny, špičky lidovců doufají, že se je podaří přesvědčit STAN, aby došlo ke změně spolupráce. Volební preference totiž zatím neukazují, že by dvojkoalice byla schopna přeskočit potřebnou desetiprocentní hranici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Útok na Tomia Okamuru: Šíří se falešný rozhovor s ním. Předseda SPD nám volal vskutku vytočený
Předseda strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se včera obrátil na redakci ParlamentníchListů.cz. Internetem se totiž začal šířit falešný rozhovor s ním, kde by měl dlouholetý odpůrce migrace uvádět, ať jsou v klidu přijímáni uprchlíci, pokud nám dá Evropská unie peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
S takovým náboženstvím si rozumět nebudeme. Stanislav Křeček a to, co nám burkiny říkají o naší budoucnosti
ROZHOVOR „Nemůže být sporu o tom, že zahalování žen, ať již jakoukoliv formou, je požadavkem vyplývajícím z jiného než rovnoprávného postavení ženy v islámu, a skutečnost, že někteří aktivisté se zastávají možnosti takového zahalování jako lidského práva na svobodu náboženství je dokladem odklonu od zdravého rozumu,“ říká právník Stanislav Křeček, zástupce veřejného ochránce práv (ombudsmana) a člen sněmovního ústavněprávního výboru. Nicméně k veřejným sporům o zákazu burkin, které se nyní na českých sociálních sítích rozhořely, uvádí: „Předepisovat někomu tvar jeho plavek považuji za hloupé. Sám jsem to zažil a nápis Nositi plavky zvané adamky je zakázáno při vchodu do pražských Žlutých lázní mám před očima ještě dodnes. Nechci, aby se to opakovalo.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Podmínky pobytu cizinců v Česku se zpřísní, Zeman podepsal novelu
Podmínky pobytu cizinců v Česku se zpřísní. Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu, která také omezí ekonomickou migraci. O prezidentově podpisu dnes ČTK informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Se změnou zákona nesouhlasili senát a ochránci lidských práv, jimž vadilo mimo jiné zrušení dozoru státních zástupců nad zadržovacími zařízeními pro migranty, které navrhla vláda. Některá opatření asi senátoři napadnou u Ústavního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se setkal s velvyslanci EU při příležitosti předsednictví Estonska v Radě EU
Ve čtvrtek 13. července 2017 se předseda vlády Bohuslav Sobotka zúčastnil oběda s velvyslanci států Evropské unie. Oběd pořádal velvyslanec Estonské republiky Sten Schwede při příležitosti estonského předsednictví v Radě EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Zatím jste, pane ministře, neudělal nic
Interpelace poslance Martina Kolovratníka na ministra zemědělství Mariana Jurečku ve věci nečinnosti ministra při ničení komunikací po kalamitě na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Je snad dle Facebooku ODS nekorektní stranou?
Komentář Karola Hrádely z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Angela Gheorghiu a Ramón Vargas zahájí 26. ročník MHF Český Krumlov
Mezi 14. červencem a 5. srpnem 2017 se na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov opět představí špičky současné hudební scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Strany v programech zbrojí na říjnové volby do Sněmovny
Ekonomické programy parlamentních politických stran vždy přinášejí řadu překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Chraňme životní prostředí doma i ve světě
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 7. 2017 k vládnímu návrhu, kterým se předkládají Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Vídeňská úmluva a Montreálský protokol o ozonové vrstvě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra