Oficiální zpravodajská média

Posunuli jsme se směrem k peklu, migrační vlna je řízená invaze, říká Nela Lisková, kterou pro její názory čeští politici příliš nemusí
ROZHOVOR ParlamentníListy.cz hovořily s aktivistkou Nelou Liskovou, šéfkou nedávno rozpuštěného zastupitelského centra Doněcké lidové republiky, kterou pro její politické názory nemají politici ani mediální mainstream příliš v lásce. Na Ukrajině podle Liskové vládne „fašistiský režim“ Petra Porošenka, který „koná dle odkazu Stěpana Bandery“ a probíhá tam genocida obyvatelstva. Rozhodnutí soudu týkající se zrušení centra, které Lisková vedla, bylo podle ní pod silným politickým tlakem. „Sám se fotil s plukem Azov a mě označil za teroristku?“ hájí se Lisková rovněž rázně vůči ostrým slovům ze strany europoslance Jaromíra Štětiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Euroskeptik: Další Halíkova odporná zrůdnost. Tomu snad ani neuvěříte...
„Kněz“ Tomáš Halík de facto odmítá dávat svaté přijímání odpůrcům nacismu... Nebo tedy odpůrcům ideologie srovnatelné...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Dobrá práce, Sorosi
„Soros sklízí, co svou těžko definovatelnou politikou zasel – dal dohromady antisemity se sionisty. Dobrá práce, dodávám cynicky,“ sděluje Tereza Spencerová k výrokům na ose George Soros – Budapešť – Tel Aviv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
FNUSA: Vědci z Brna budou pracovat na dřívějším odhalení nádoru
Vědci z Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (ICRC) budou spolupracovat s Japonci na rozvoji přístroje, díky kterému by lékaři v budoucnu mohli o měsíce i roky dříve odhalit nádory mozku nebo degenerativní změny v mozku při demenci a Alzheimerově chorobě. Získají tím čas léčbu a zvýší pacientovy šance na vyléčení, řekl dnes ČTK ředitel pro vnější záležitosti ICRC René Samek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jaromír Bradávka: Bude následovat mobilizace?
Opravdu si, páni poslanci myslíte, že jsme v situaci, kdy společně s naším odvěkým nepřítelem budeme bojovat proti našemu slovanskému příteli, bez jehož vítězství ve 2. světové válce byste ani jeden z vás v parlamentu neseděl??? Opravdu si myslíte, že skuteční vlastenci strpí, aby našim vojákům veleli potomci příslušníků SS, GESTAPA a Wehrmachtu, kteří páchali válečné zločiny v celé Evropě? K ničemu takovému jsme vám, my voliči a občané této země, nedali mandát!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Obec pod kuratelou
Vysoká škola Karla Engliše v Brně se věnovala zneužívání trestního práva státním zastupitelstvím proti obcím. Policie a státní zastupitelství započala vůči obcím zneužívat trestní řád, když jim ustanovuje proti jejich vůli opatrovníka pro účely trestního řízení. Fakticky zbavuje obec práva jednat svými orgány, což je v rozporu s ústavně zaručenou samosprávou obcí. Státní zastupitelství a policie tak postupuje tehdy, když obec jako poškozený vyjadřuje jiné názory, než ty, které chtějí policie a státní zastupitelství slyšet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Takže manželství tří mužů schváleno! Markéta Šichtařová vypustila text, který by prý směrem na západ označili za rasistický a xenofobní
„V rámci boje proti diskriminaci žádám sňatek s dvěma muži,“ nechala se slyšet ekonomka Markéta Šichtařová. Svůj názor uvedla na serveru iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jirsa (ODS): Šumava vysychá
Šumava vysychá. Zvyšuje se průměrná teplota, hrozí požáry, mizí zdroje vody a přirozená vlhkost. Krajina postupně vysychá, přehřívá se, nevyskytují se tolik mlhy, netvoří se rosa, ubývá drobných odpoledních srážek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petice za zachování vepřínu v Letech
Petice za zachování vepřína v Letech u Písku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Toto vám česká média zamlčela: Pozvete Putina do Bílého domu? I to zodpověděl Donald J. Trump na palubě svého letadla. A také řekl něco, z čeho Bursíka klepne pepka
Server New York Times přinesl ukázku rozhovoru, který poskytl prezident USA Donald Trump na palubě Air Force One při cestě do Paříže u příležitosti výročí dobytí Bastily. Mimo jiné se v něm věnoval ekologii, vztahům s Čínou, Koreou, ale i s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tony Blair sepsal zásadní text k brexitu
Bývalý britský premiér Tony Blair tvrdí, že evropští lídři jsou pro volný pohyb po brexitu. Píší to zahraniční média na základě článku, který pro Ústav globálních změn Blair napsal. To dle jeho názoru otevírá možnost vyhnout se zničujícímu tvrdému brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Andrej Babiš je slibotechna
ODS na Facebooku k předvolebním slibům předsedy hnutí ANO Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V egyptské Hurghadě panují po útoku přísná bezpečnostní opatření
V egyptské Hurghadě byla po pátečním útoku zpřísněna bezpečnostní opatření. Policejní hlídky jsou kolem hotelů i na silnicích. Útočník nožem zabil dvě Němky a zranil čtyři ženy, mezi nimiž je jedna Češka. Podle zatím neověřených zpráv, o nichž informovala agentura DPA, udržoval prostřednictvím internetu kontakty s radikály z organizace Islámský stát (IS). K výslechu byl převezen do Káhiry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Leopold Moravčík: Spoznávanie Novej hodvábnej cesty
Málo sa vie o tom, že aj také bežné ľudové umenie, ako sú papierové vystrihovačky, má pôvod v Číne a tam aj dosiahlo takmer vrchol dokonalosti. Možno ich nájsť vo väčšine čínskych domácností ako svojskú ozdobu okien, lebo na tom mieste najlepšie vynikne kontrast medzi červeným papierom a dokonale vystrihnutými presvetlenými plochami, ktoré vznikli pomocou malých zašpicatených nožničiek. Väčšinou sú na nich jednoduché ornamenty, prípadne spodobujú výjavy z prírody, postavičky, ale aj portréty konkrétnych ľudí často doplnené nejakých čínskym znakom v kaligrafickom prevedení. Výsledok je v mnohých prípadoch neuveriteľný, preto vystrihovačky možno nájsť aj v batožine európskych turistov, keďže predstavujú typický a ľahko prenosný suvenír, pre ktorý sa vždy nájde miesto aj v tom úplne preplnenom kufri večne bojujúcom s hroziacou nadváhou pri kontrole na letisku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Rodiče musí vědět, na čem se mají po rozchodu domlouvat
V Senátu Parlamentu České republiky se uskutečnil odborný seminář Rozpad rodin – největší překážky v úspěšném řešení krizové situace, který poukázal na nedostatečnost a nekoncepčnost podpůrných služeb pro děti v rozchodové situaci a chybějící edukaci rodičů, kteří často dostatečně nechápou, co znamená rodičovská zodpovědnost. Akce proběhla pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horské, europoslance Tomáše Zdechovského a poslance Víta Kaňkovského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Uherskohradišťská nemocnice: Příměstský tábor „Skalpel, prosím - operace nutná!"
V Uherskohradišťské nemocnici se konal příměstský tábor "Skalpel, prosím - operace nutná!", který byl zaměřený na zdravotní výchovu dětí ve věku od 6 do 15 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice pro znovupřijetí RNDr. Ivo Štěpánka na Západočeskou univerzitu v Plzni
Protestujeme proti propuštění RNDr. Ivo Štěpánka a usilujeme o jeho znovupřijetí na Katedru materiálů a strojírenské metalurgie Západočeské univerzity v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
DPP rozšiřuje svou síť Infocenter
Dopravní podnik hlavního města Prahy otevře v pondělí 17. července 2017 ve 10.30 hodin druhou pobočku Infocentra na Hlavním nádraží. Celkově se jedná již o deváté Infocentrum v Praze, které nabídne dopravní informace a prodej jízdních dokladů nejen obyvatelům, ale i návštěvníkům Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vražedný útok v Egyptě, při kterém byla zraněna i Češka. Už je jasno, kdo je útočník
Egyptské úřady identifikovaly muže, který v pátek v letovisku Hurghada ubodal dvě ženy k smrti a čtyři osoby zranil. Mezi zraněnými je Češka. České ministerstvo zahraničí oznámilo, že žena bude převezena do Káhiry k dalšímu vyšetření. Z Hurghady bude do egyptské metropole přepraven rovněž její přítel s dítětem a oba ubytuje český zastupitelský úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pribula (ANO): Poplivání hrobů tisíců padlých za naši svobodu a porážku fašismu
Vyslání českých žoldáků do Pobaltí je přímo naše odporná zrada ruského národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: „Nahoře bez“ je zatím ten největší volební hit
Předvolební mumraj zájemců o politický chlebíček tentokrát opravdu slibuje nevšední zážitky pro všechny vnímavější občany. Jak většina z nás i proti své vůli Angličtinou osvícená ví, top-less značí v naší mateřštině „nahoře bez“. Veselé osvěžení politického jazyka zaznamenal v posledních dnech nový volební subjekt TOP-09-LES, jenž si výše uvedenou anglickou zkratku mezi politickou komunitou okamžitě „vybojoval“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Nesmyslný mýtus o „mýtu ekonomických migrantů“
Před několika dny mě opravdu vytočila zpráva o tom, že ekonomičtí migranti jsou podle studie britské univerzity v Middlesexu citované na serveru iDnes mýtem. Kolem 80 % dotázaných lidí prý utíká před válkou či pronásledováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Vstupuje do české historie jako ubohá lidská troska.“ Zeman nekondoloval manželce zemřelého čínského disidenta a Daniel Kroupa zuří
Bývalý předseda ODA a disident Daniel Kroupa se na svém facebookovém profilu pozastavil nad chováním prezidenta Mloše Zemana. A to v souvislosti s úmrtím nositele Nobelovy ceny míru Liou Siao-po.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Kondolence vdově po čínském disidentovi Liou Siao-po
Kondolence předsedy vlády Bohuslava Sobotky vdově po zemřelém čínském disidentovi Liou Siao-po
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sommerová se svou ohlášenou kandidaturou pronesla silný výrok. Václav Klaus ml. se neudržel
Expert na školství ODS Václav Klaus mladší, který v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny bude kandidovat na třetím místě pražské kandidátky, si rýpnul do režisérky Olgy Sommerové, jež se rozhodla posílit TOP 09 a LES svojí kandidaturou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Stát nabídne stranám před volbami školení o bezpečnosti na webu
Stát nabídne politickým stranám školení o bezpečnosti chování na internetu. Cílem je ochránit průběh říjnových sněmovních voleb před možnými kybernetickými útoky. Uvedl to premiér Bohuslav Sobotka, který k možnému narušení sněmovních i prezidentských voleb na dnešek svolal expertní schůzku. O setkání ČTK informoval mluvčí vlády Martin Ayrer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Údlice na Chomutovsku získaly pozemek na hřbitově
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedl obci Údlice na Chomutovsku pozemek na hřbitově. Pozemek o rozloze 246 m2 se nachází na východním okraji obce Údlice, jedná se o část místního hřbitova s hrobovými místy a tvoří funkční celek s pozemky obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Aztécké mořské panny v Čestlicích
V akvaparku v Čestlicích zavedli uspořádání, v rámci kterého platí velmi přísné hygienické podmínky pro běžné návštěvníky a velmi volné hygienické podmínky pro muslimy. Tak volné, že by to asi neprošlo v žádné nebo v téměř žádné islámské zemi. Jde o soukromé zařízení, majitel má na to tudíž právo. Přesto je logické, že rozhodnutí pana Sehnala (jedná se o zároveň o předsedu a majitele strany ODA, jejíž billboardy momentálně lemují silnice) vyvolává emoce a otazníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Schůzky V4 se zeměmi mimo Evropu jsou o otevření dialogu
Setkávání zemí visegrádské skupiny (V4) s partnery mimo Evropu umožňuje především zahájit dialog o společných tématech, řekl ČTK před schůzkou V4 s izraelským premiérem ředitel Asociace pro mezinárodní otázky Vít Dostál. Premiéři Česka, Maďarska, Slovenska a Polska, které tvoří V4, v posledních letech jednali například s protějšky z Jižní Koreje, z Japonska a nedávno také z Egypta. Společná jednání V4 s třetími zeměmi jsou podle Dostála stále častější, hmatatelné výsledky však přinášejí spíše ve formátu s evropskými partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Marková (KSČM): Elektronický recept poslouží pacientům
V poslední době dostávám od pacientů stále častěji otázky týkající se zavedení povinného elektronického receptu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman zaslal telegram prezidentovi Mongolska
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pátek dne 14. července 2017 gratulační telegram Khaltmaau Battulgovi, prezidentovi Mongolska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Občané mají větší moc, než lobbisté a politici. Využijí ji?
Má běžný občan nějakou moc v zemi? Může něco ovlivnit? Nebo je jen unášen rozhodnutími velkých stran a lobbistů a EU? Zcela jednoznačně tu sílu máme!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Byl by zázrak, kdyby se koalice KDU-ČSL a Starostů nezrušila, předpovídá Tabery
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery se zamyslel nad možným rozpadem koalice KDU-ČSL a STANu. Podle něj je existující tlak na rozpad této koalice tak silný, že by byl zázrak, kdyby se koalice opravdu nezrušila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Herman předá v Nizozemsku ocenění Artis Bohemiae Amicis
Daniel Herman je ve dnech 15. 7. – 19. 7. 2017 na návštěvě Nizozemského království. Hlavním důvodem pracovní návštěvy je předání ocenění Artis Bohemiae Amicis a setkání s nizozemskou ministryní pro vzdělávání, kulturu a vědu paní Jet Bussemaker.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Češka zraněná při útoku v Hurghadě byla převezena do Káhiry. S rodinou zůstane na ambasádě
Češka, zraněná při pátečním útoku v egyptském letovisku Hurghada, byla vrtulníkem přepravena do káhirské nemocnice. ČTK to dnes řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Jak dlouho v nemocnici česká pacientka pobude a jaká vyšetření prodělá, zatím mluvčí nevěděla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Štech informoval premiéra o aktuálním stavu ve sportu
Vyplácení peněz na sport probíhá podle plánu. Některé z dotačních programů byly dokonce již tento rok uzavřeny. Předsedu vlády a zástupce svazů o tom informoval na společném jednání ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Krkonošský národní park: Omezení vstupu začíná platit
Hlavním důvodem tohoto opatření je snaha Správy KRNAP zamezit devastaci krkonošské přírody v souvislosti s masivním sběrem borůvek. Turistů procházejících po turistických cestách se prakticky nedotkne. Pracovníci Správy KRNAP označí dotčené lokality přímo v terénu. Opatření obecné povahy začne platit 20. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Nezaměstnanost klesla na nový rekord 2,7 procenta
Nezaměstnanost v Královéhradeckém kraji v červnu klesla na novou nejnižší hodnotu 2,7 procenta z květnových 2,8 procenta. Počet lidí bez práce se snížil o 326 na historicky nejnižších 10.562. Počet volných pracovních míst nabízených úřady práce v červnu vzrostl o 555 na nový rekord 8337 míst. Loni v červnu nezaměstnanost v kraji činila 3,8 procenta a lidí bez práce bylo 14.289. Údaje o nezaměstnanosti zveřejnil Úřad práce ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zákon o vojácích z povolání by se mohl zpřesnit
Zákon o vojácích z povolání by se mohl zpřesnit. Senátní obranný výbor doporučil Senátu, aby zpřesňující novelu přijal. Zabývat by se jí měl na své červencové schůzi. V zákoně by se mohly zpřesnit podmínky nároku profesionálních vojáků na příspěvek na bydlení, na některé složky služebního platu nebo na náhradu jízdních výdajů. Snížit by se mohl počet přesčasových hodin bez nároku na náhradu z 300 na 150 ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lacina (STAN): Přínos EET je v tuto chvíli minimálně sporný
Jan Lacina na Facebooku k návrhu odložení dalších vln EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sněmovní výbory podpořily dohodu CETA s Kanadou
Sněmovna by měla schválit komplexní hospodářskou a obchodní dohodu CETA mezi EU, jejími státy a Kanadou. V tomto týdnu jí to doporučily dva sněmovní výbory: hospodářský a zahraniční. Stojí to v usneseních výborů na stránkách Sněmovny. Sněmovna dohodu podpořila v úvodním kole v úterý, výbory ji projednaly ve čtvrtek. Schvalovat by ji mohla v září na poslední řádné schůzi před říjnovými volbami. Senát už dal souhlas k ratifikaci dohody v dubnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Černoch: Opět jsem narazil na naprostý nezájem vládních poslanců
Komentář poslance Marka Černocha na Faceboooku k problematice exekucí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
České dráhy zavedly letní autobusovou linku na Kleť a do Holašovic
Letní sezóna 2017 je obohacená o autobusové spojení Českých Budějovic nádraží, Kletě a Holašovic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Argentina má zájem o český průmysl
S předsedou Poslanecké sněmovny Národního kongresu Argentinské republiky Emiliem Monzóem se setkal předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zahraniční expert komunistů: Když je z výboru pro obranu vyloučena veřejnost, generál Petr Pavel o NATO naznačuje...
ROZHOVOR „Když se chceme stát součástí vyspělé Evropy, tak to přece neznamená, že budeme kývat na všechno, co nám někdo přikazuje za oceánem,“ konstatuje poslanec Alexander Černý, stínový ministr obrany za KSČM, který se dostal do sporu s poslanci TOP 09 ohledně vyslání našich vojáků do Pobaltí. K této problematice pak ještě dodal: „Dvě třetiny výdajů Aliance hradí Američané, kteří samozřejmě velí všem důležitým misím různě po světě, a upřednostňují zejména svoje politické cíle. Prostě si myslím, že nemůžeme nadřazovat cizí zájmy nad naši bezpečností.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejnost v on-line hlasování vybere nejlepší památkářský počin roku 2016
Až do 15. září mohou příznivci památek a památkové péče on-line hlasovat o vítězi ocenění Památky děkují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Drahomír Jurajda: Proč se možná omluvím své manželce
I u člověka s tzv. "fotografickou pamětí" může dojít po čase k "přehození výhybek" v mozku a ke smííšení dvou různých zážitků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Terorismus je odporný kdekoli
Komentář předsedy ODS Petra Fialy na Facebooku k teroristickému útoku v egyptské Hurghadě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Libavský speciál na hradě Helfštýn vyhráli vojáci 43. výsadkového praporu Chrudim
Další ročník Letního libavského speciálu je u konce a zná své vítěze. Letos se jimi stali příslušníci 43. výsadkového praporu Chrudim. Vojenský přírodní víceboj, který organizuje 7. mechanizovaná brigáda, se konal od pondělí 10. července do čtvrtka 13. července. Soutěž byla určena tříčlenným hlídkám z útvarů pozemních sil Armády České republiky a byla kvalifikací na SummerSurvival, mezinárodní mistrovství AČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Soud se po více než roce vrátí k privatizaci OKD
Obvodní soud pro Prahu 2 se ve středu po více než roce vrátí k projednávání privatizace společnosti OKD z roku 2004, při které podle obžaloby vznikla škoda přes 5,7 miliardy korun. V případu figuruje znalec Rudolf Doucha, který podle vyšetřovatelů vypracoval chybný posudek na ocenění podílu firmy, jenž patřil Fondu národního majetku, a dva bývalí místopředsedové fondu, Pavel Kuta a Jan Škurka. Muži vinu odmítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Flora Olomouc je šetrná k přírodě. Má flotilu vozů na hybridní pohon
Společnost Výstaviště Flora Olomouc vedle svých jiných aktivit pečuje také o zelený pás městských historických parků. Sama sídlí přímo v jednom z nich - Smetanových sadech - takže je neodmyslitelně spjata s přírodou a zelení. A že to s ekologií myslí opravdu vážně, prokázala na přelomu loňského a letošního roku, kdy pořídila hned trojici k přírodě šetrných automobilů s pohonem na stlačený zemní plyn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Francie omezuje jadernou energetiku
Už v roce 2015 rozhodla francouzská vláda o tom, že omezí podíl jaderné energetiky v energetickém mixu do roku 2025 na 50 % z dnešních zhruba 75 %. K této politice předchozí socialistické vlády se přihlásil i nový prezident E. Macron. V praxi to znamená, že ze současných 58 jaderných reaktorů jich bude postupně do roku 2025 uzavřeno celých 17.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Hlasujte pro Stavbu s vůní dřeva
Soutěž Stavby s vůní dřeva podporuje zájem studentů o dřevo jako o obnovitelný stavební materiál. Proto soutěž podporují také Vojenské lesy a statky společně s Lesy ČR a ministerstvem zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pařížskou klimatickou dohodu Sněmovna zřejmě schválí
Pařížskou klimatickou dohodu proti globálnímu oteplování Sněmovna v září s největší pravděpodobností schválí. Zahraniční výbor i výbor pro životní prostředí tento týden souhlas s ratifikací dohody doporučily. V dolní parlamentní komoře se projednávání smlouvy, která signatáře zavazuje ke snižování emisí skleníkových plynů, protahuje. Do výborů ji poslanci postoupili až na pátý pokus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek na zasedání Rady pro zahraniční věci v Bruselu
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 17. července 2017 zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
František Laudát: USA se v minulých dekádách z Evropy stahovaly. Jestli se vracejí, nebo přeskupují, mají pro to velmi vážné důvody
ROZHOVOR „Anexe Krymu je regulérní okupací části cizího území. Rusové garantovali za bezjadernou Ukrajinu územní celistvost Ukrajiny, tak proč to nedrží?“ vyjadřuje se k současné bezpečnostní situaci poslanec František Laudát (TOP 09), který se kvůli tomu dostal do ostré rozepře s poslanci KSČM. Pro ParlamentníListy.cz ohledně hádky s komunisty pak ještě uvedl: „Celou roztržku jsem vyvolal zcela záměrně. Vadila mi bagatelizace nebezpečí ruských aktivit nejen v pobaltských zemích, ale i názory na ukotvení naší země v NATO, které by nás zpochybnily jako důvěryhodného partnera Severoatlantické aliance,“ dodal poslanec Laudát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Informace o bezpečnostních opatřeních na Pražském hradě
Kancelář prezidenta republiky se obrátila na bezpečnostní složky, jmenovitě Policii ČR (Policejní prezidium České republiky a Útvar ochrany prezidenta), Vojenskou KPR, Hradní stráž a Bezpečnostní informační službu s dotazem na posouzení aktuálních bezpečnostních rizik pro areál Pražského hradu, zda nadále trvají důvody pro preventivní bezpečnostní kontroly vstupujících osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Lidi, neblbněte - my v Čechách máme potraviny špičkové úrovně a kvality
V Čechách máme potraviny špičkové úrovně a kvality. V demokracii není možné, abychom byli živeni odpadem!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Vynikající práce - během hodiny zadržela hlídka tři pachatele
Včera 13. července 2017 po čtvrté hodině ranní byla vyslána policejní hlídka do ulice Švédská v Kladně. Na tísňovou linku 158 zavolala oznamovatelka, že na jejím balkoně v prvním patře bytového domu ve výše uvedené ulici se nachází pravděpodobně zloděj, který odcizil horské kolo, které zde měla uskladněné. Bicykl přehodil pachatel na ulici a společně se svým komplicem zmizel neznámo kam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ZPMV: Víte, kolik stojí ošetření v cizině? Raději se pojistěte
Odjíždíte na letní dovolenou do zahraničí? Zkontrolujte, zda máte uzavřené cestovní pojištění. Bez něj nevyjíždějte. Mohlo by vás to stát celoživotní úspory a možná, že i víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tak jak to je? Chovancův cenzorní úřad pod patronací ČSSD zaútočil proti ParlamentnímListům.cz. Tohle tam dělají za vaše peníze?
Úřad proti dezinformacím na Ministerstvu vnitra už funguje více než půl roku. Zatím toho ale moc nestvořil, alespoň ne veřejně. Mezi jeho poslední výstupy patří útok na ParlamentníListy.cz. Chovancovo centrum si k tomu pomohlo lacinou koláží zaměstnance Hermanova Ministerstva kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Budu hlasovat proti Pařížské dohodě o klimatu. Ať její zastánci vysvětlí našim lidem, co to ve skutečnosti bude znamenat, vypěnil poslanec z ODS
ROZHOVOR "Západní společnost opravdu někdy působí sebezničujícím dojmem. Namísto aby policistům byla vyjádřená podpora za to, jak se snažili zasáhnout proti aktivistům, vlastně zločincům, jsou naopak ještě kritizovaní. Je to jeden ze symptomů toho, jak Západ sám sebe vraždí," říká k násilnostem v ulicích Hamburku během summitu G20 poslanec Jan Zahradník, volební lídr ODS v Jihočeském kraji. ParlamentnímListům.cz také vysvětluje, proč se mu nelíbí Pařížská dohoda. "Není to správná věc a nepovede k dobré budoucnosti," myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): V Náchodě vzniklo nové sportoviště
31. října 2016 byla podána žádost na Nadaci ČEZ na projekt s názvem „Oranžové hřiště Na Roudné - Náchod". Město Náchod s žádostí uspělo a 23. prosince 2016 byla podepsána s Nadací ČEZ Smlouva o poskytnutí nadačního příspěvku. Firma B plus P spol. s.r.o. pak byla vybrána jako zhotovitel nového sportoviště pro věkovou kategorii náctiletých a dospělých v lokalitě Na Roudné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny zveřejnila schválený standard Ochrana dřevin při stavební činnosti
Standard definuje například výběr dřevin, potencionálně ovlivněných stavební činností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Festival indonéské kultury Na nádvoří Náprstkova muzea
Nenechte si ujit festival z cyklu Barevné nádvoří, zaměřený na indonéskou kulturu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ruská ambasáda v Británii se naštvala kvůli tomu, co se dočetla v britském deníku. A tak napsala...
Ruské velvyslanectví ve Velké Británii zkritizovalo na svém twitterovém účtu list The Times, a to kvůli článku o hackerech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pozor! Mám nové informace ze Španělska. Výrazný pohyb uprchlíků za poslední tři dny na západní cestě. Europoslanec Zdechovský prozrazuje mnohem víc
ROZHOVOR „Co Norové udělali, je poárijštění českého dítětě. Je to i z pohledu 21. století krádež dítěte a naprosté porušení veškerých mezinárodních smluv a dohod. Je to podle mě zločin proti lidskosti úplně brutálního charakteru,“ nebere si servítky v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na postup Norů v kauze dětí Michalákových europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). „Teď před volbami můžeme říci heslo: Chcete, aby vám dítě odebrala sociálka. Volte ČSSD. Jsem opravdu strašně naštvaný na postup českých politiků a neschopnost a neochotu cokoliv dělat,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Prestižní cena Premio Flaiano putuje do Česka
Publikace Luigi Pirandello: Hry I, kterou v loňském roce vydal v edici Divadelní hry Institut umění – Divadelní ústav, získala v souvislosti se 150. výročím Pirandellova narození zvláštní cenu poroty Premio Flaiano. Komise ocenila jak koncepci edičního projektu obsáhlého výboru z Pirandellova dramatického díla, tak kvalitní provedení již vydaného svazku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Romancova posadili před kameru a ten spustil: Rusové pomohli Trumpovi ke zvolení, Rusové mají zájem na...
Podle politologa Michaela Romancova, který byl hostem pořadu Svět bez obalu na serveru Seznam Zprávy, bude ruský prezident Vladimir Putin přiživovat krize. Jedině tak si prý může udržet země pozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Díky novému zákonu bude dohledatelná odpovědnost za každou korunu, utracenou z veřejných prostředků
Zvýšení ochrany veřejných prostředků, snížení administrativní zátěže, odstranění duplicitních kontrol a zavedení jasných pravidel pro výkon auditu přináší zákon o řízení a kontrole veřejných financí, který schválila Poslanecká sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Údajnému autorovi fotky koupajících se muslimek prý zatrhli Facebook. Přeci jen se ale zachovalo, co napsal
Muž, který vyfotil muslimky v údajných burkinách v bazénu, promluvil. Jeho slova pak na sociální síti Facebook byla prý zablokována, přinesla je tak na serveru iDnes.cz jedna blogerka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Inspiruje se Tomášem Baťou a ve firmě zakázal brát dotace. Takto podniká majitel úspěšné firmy
Dotace jsou rakovina a ve firmě jsem je zakázal, říká majitel úspěšné chemičky Fosfa Ivan Baťka, který po letech poskytl rozhovor serveru iHNed.cz. Baťka je mimo jiné také hlavním propagátorem Tomáše Bati a jeho bratra Jana Antonína. Fosfu se snaží řídit podle jejich pravidel, píše server.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vytočí je burkiny v akvaparku, ale co nízké platy učitelů? Komentátor udeřil na mnohé Čechy
„Čechy vytočí plavky, ale nízké platy učitelů ne,“ pozastavil se ve svém komentáři na serveru E15.cz Michal Tomeš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Je jedno, zda imigranty dnes přijmeme, či ne. Ekonom Pikora předvídá, co nás prý čeká po roce 2020
Ekonom Vladimír Pikora se na serveru Reflex.cz zamyslel nad evropskými dotacemi a migrační krizí. „Peníze, nebo imigranti? Za chvíli bude jen to druhé,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jsem gay, transsexuál, Asiat, mám chlupy na bradavkách... Tak to jsi nejlepší, pojedeš na stáž! Toto děsivé VIDEO se znovu šíří mezi lidmi
Světem internetu se znovu šíří již několik let staré video o moderním vzdělávání. Blonďatá učitelka sedí před poloprázdnou třídou, do níž přichází nový student. „Vítej,“ říká mu pedagožka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Stejné jako před rokem 1989! Petr Žantovský je v šoku, že mainstreamová média nebijí na poplach kvůli „nejdramatičtější zprávě týdne“
TÝDEN V MÉDIÍCH To, že česká vláda a Poslanecká sněmovna posílá české vojáky do budoucí války, aniž mainstreamová média bijí na poplach, může mít podle Petra Žantovského jediné vysvětlení. Jsou ve službě politických elit stejně jako před rokem 1989. Mění se jen názvy a jména, nikoli fakta a jejich podstata. Článek na rozhlasovém webu o dezinformačních webech využívá k porovnání veřejnoprávních médií, z nichž v jednom se vede debata, zatímco ve druhém se praktikuje propagandistický aktivismus. Které z nich se vzdálilo zákonem definované veřejné službě, je nabíledni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Teroristé už vědí, že mohou... Nepříjemná zpráva Petra Robejška, která přichází po válce radikálů s policií v ulicích Hamburku
Předseda nového politického uskupení Realisté Petr Robejšek se ve svém komentáři pro MF Dnes zamyslel nad tím, kdy se začneme bránit. Podle jeho slov se totiž málo mluví o řádění bojůvek tzv. černého bloku při summitu G20 v Hamburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jan Urban: Jiří Paroubek aneb přiznání lumpa
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 08:41, zobrazit podobné
TOPlist