Oficiální zpravodajská média

František Dostál: Pane Macron, chce to víc vědět!
Bylo mi jen několik málo měsíců, když moje matka po vyhlášení mobilizace v roce 1938 se mnou v náručí postávala u plotu vozatajských kasáren, v nichž byl můj otec. Skrz plot dostala alespoň cosi málo jídla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Trumpova podpora se propadla na dosavadní minimum
Americký prezident Donald Trump ztrácí podporu. V současné době mu věří rekordně málo Američanů. Průzkum přinesly televize ABC News a list The Washington Post a informoval o něm zpravodajský server Politico.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Z odposlechů Pelty a exnáměstkyně Kratochvílové: Co když někdo zveřejní ty naše SMS...
Policejním odposlechům předsedy Fotbalové asociace Miroslava Pelty a tehdejší náměstkyně ministryně školství Simony Kratochvílové se věnuje web veřejnoprávní televize ČT24. Jak je patrné, Pelta s Kratochvílovou diskutoval o tom, které projekty by v rámci rozdělování sportovních dotací měly dostat přednost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Odpudivý zjev, je mi stydno a hanba, že je prezident, pálil do Zemana šéf Paměti národa. A od Hradu už zaznělo...
Velmi kriticky se do některých současných představitelů politické scény obul v rozhovoru pro Forum24.cz ředitel společnosti Post Bellum a vedoucí projektu Paměť národa Mikuláš Kroupa. Podle jeho slov například předseda hnutí ANO Andrej Babiš mluví jako Hitler a prezident Miloš Zeman je odpudivý zjev. „Doufám v koalici demokratů,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Máme čtyři "vlády"?
V USA, v Bruselu, ve Strakově akademii a na Příkopech v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
EET má prý ničivý dopad na venkov, padlo u Šafra
O zkušenostech s EET na venkově píše na serveru Pavla Šafra Forum24 Jiří Herzlík. Uvádí příklad České Kamenice nad Lipou, kde v době spuštění třetí vlny EET bylo uzavřeno několik prodejen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
V Olomouckém kraji se soutěžilo o Regionální potravinu
Osmý ročník soutěže o značku Regionální potravina je v plném proudu. Značku, která dává výrobkům punc kvality a o kterou se každoročně uchází velký počet výrobků, může v každém kraji získat pouze devět z nich. V Olomoouckém kraji hodnotitelská komise vybírala ze 104 produktů od 49 výrobců, největší zájem byl o kategorii Pekařské výrobky včetně těstovin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Spravedlivý boj Blesku?
V sobotním vydání Blesku (15.7.) na jeho straně 1., 2. a 3. vyvrcholily přes týden trvající spekulace a manévry s kým vlastně trávím svou dvoutýdenní dovolenou u moře v jižní Francii, kterou mně mimochodem darovala má rodina a moji přátelé k 65. narozeninám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovna do voleb nestihne rozhodnout o rozšíření pravomocí NKÚ. To znamená...
Šance na schválení rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) je už v nynějším volebním období Sněmovny mizivá. Poslanci nestihnou o příslušné ústavní novele a související předloze o úřadu do říjnových voleb hlasovat. Normy jsou v dolní komoře teprve před druhým čtením. Poslanci přitom mají naplánovánu na září poslední řádnou schůzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Bulovce: Pacientů se sexuálně nakažlivými chorobami přibývá
V Česku v posledních letech přibývá nemocných se sexuálně nakažlivými chorobami. Lékaři registrují nárůst počtu onemocnění syfilis a kapavky. V roce 2010 se nově objevila i tropická choroba lymphogranuloma venerum, která se od té doby také šíří. Dlouhodobě vzrůstá i počet nemocných HIV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Exteriérová výstava Příběh paneláku doputovala do Liberce
Do 19. září 2017 je možné v Liberci navštívit exteriérovou výstavu Příběh paneláku v Libereckém kraji, která přiblíží historii a současnost vybraných panelových sídlišť v Liberci (Králův Háj, Ruprechtice, soubor při ulicích Aloisina výšina a Franklinova) a v Jablonci nad Nisou (Mšeno).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Macronovo hnutí je infiltrováno islamisty, udeřil francouzský novinář. A to není vše, co napsal
Nad osobou francouzského prezidenta Emmanuela Macrona se ve svém textu zamýšlí francouzský novinář a spisovatel Yves Mamou. Píše o něm jako o „užitečném bezvěrci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Michal Gulyáš se rozjel: Chce se mi zvracet! Leštidlo Horáček, smeták Drahoš. Kdy někdo vytáhne toaletní papír? Zadělám si na nenávist kavárny, ale...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Ta jejich debilní, nekonstruktivní kritika už skutečně vypovídá o tom, že nějaké bratrstvo se Zemana potřebuje za každou cenu zbavit," říká ke spolku lidí, co Zemana pomlouvají, kde se dá, herec a producent Michal Gulyáš. On osobně prý Zemanovi vyčítá pouze jednu zásadní věc. „To jeho spojení s Babišem. To je šílené, protože je to podpora korporátního státu," tvrdí. Gulyáš ale v rozhovoru rozebírá ještě jiné věci...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Do zbraně, Evropo
Zhovadilý ničema s nožem, který zabil turisty v Egyptě, připomněl jiného špinavého vraha, který před rokem zavraždil náklaďákem osmdesát šest nevinných lidí v Nice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní expert a bývalý diplomat Pojar: Většina teroristických útoků je zmařena, ale...
O Islámském státě a jeho porážce v Mosulu hovořil v pořadu DVTV.cz bezpečnostní expert a bývalý velvyslanec v Izraeli Tomáš Pojar. Domnívá se, že nás čekají roky nestability na Blízkém východě a útoky v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bednáři Plzeňského Prazdroje chtějí na seznam UNESCO
Osmičlenná parta pivovarských bednářů z Plzeňského Prazdroje, která je poslední pokračovatelkou tohoto slavného řemesla, spadající pod některý z pivovarů, usiluje o zapsání na prestižní seznam nehmotného dědictví organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu UNESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Británie chce přechodné období pro odchod z EU
Vláda britské premiérky Theresy Mayové chce pro odchod z Evropské unie žádat přechodné období. Uvedl to dnes britský ministr financí Philip Hammond.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy hl. m. Prahy: Do chuchelského zookoutku se vrátil rys, čeká na jméno
V zimě jsme se museli rozloučit s oblíbeným maskotem našeho zookoutku v Malé Chuchli, rysem ostrovidem Chuchlíkem. Zdravotní komplikace, kterými dlouhodobě trpěl, nás donutily přistoupit k jeho uspání. Pozornému návštěvníkovi zookoutku ale jistě neušlo, že od té doby prošla prázdná rysí voliéra kompletní obnovou. Asanace, zvětšení a zabudování nových šplhacích prvků, to vše vedlo k jedinému cíli – připravit výběh pro jeho nového obyvatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Proč starosty nikdo nechce?
Třeba proto, že místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda STAN Petr Gazdík říká, že vzhledem k nízké porodnosti v Evropě se EU výhledově bez migrantů neobejde, což je výrok hodný měně talentovaného žáka střední školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za vyhlášení architektonické soutěže na rekonstrukci Repre v Mostě
Žádáme, aby vedení města zrušilo veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci rekonstrukce Repre a aby byla vypsána arichtektonické soutěž v souladu s Usnesením Vlády České republiky ze dne 14. ledna 2015 č. 22.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Soud bude ve čtvrtek řešit kauzu tzv. poslaneckých trafik
Kauzu takzvaných poslaneckých trafik, ve které čelí obžalobě někdejší premiér Petr Nečas (ODS), jeho žena Jana Nečasová (dříve Nagyová) a bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček, bude ve čtvrtek řešit Obvodní soud pro Prahu 1. Případem se měl zabývat už v prosinci. Soudkyně Helena Králová však jednání po přečtení obžaloby odročila kvůli námitkám advokátů proti údajné podjatosti olomouckých vrchních státních zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
OPL (Rozumní): Obří montovna Tesly míří do České republiky
Obří montovna Tesly v ČR. Bude? A bude skutečným přínosem? Pomůže to s novými pracovními místy pro naše obyvatele, nebo se budou dovážet agenturní zaměstnanci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr: Turisté kvůli útoku zatím cesty do Egypta neruší
Zahraniční turisté po pátečním útoku v Hurghadě nezačali rušit cesty do Egypta. Řekl to dnes egyptský ministr cestovního ruchu Jahjá Rašíd. Útočník v pátek nožem ubodal dvě Němky a zranil čtyři další turistky, mezi nimi i jednu Češku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Komora: Jurečka nezvládl připravit fond těžko pojistitelných rizik
Agrární komora hodnotí ministra zemědělství Mariana Jurečku (KDU-ČSL) spíše kladně. Vyčítá mu však například, že nedokázal připravit fond těžko pojistitelných rizik. Asociace soukromého zemědělství (ASZ) pak kritizuje, že nesnížil byrokratickou zátěž zemědělců. Úřad zvládl dokončit změnu téměř všech zákonů, u nichž si to předsevzal. Nejspíš ale nebude schválena novela mysliveckého zákona, která měla být podle plánu legislativních akcí vlády účinná od letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09: Kandidátka pro svobodnou Prahu
Právní stát bez zbytečných regulací, fungující doprava, kvalitní školství, dostupná péče o nemocné a seniory a ochrana životního prostředí jsou témata, ke kterým se hlásí členové pražské kandidátní listiny TOP 09 pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. O podporu voličů se budou ucházet v čele s čestným předsedou strany Karlem Schwarzenbergem. Řada zdravě sebevědomých lidí se může prokázat vlastními zkušenostmi v oblastech medicíny, vzdělávání, vědy, podnikání, tvorby zákonů i komunální politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vojáci NATO nacvičují ochranu vzdušného prostoru nad Evropou
Souběžně na území České republiky, Litvy a Rumunska probíhá v těchto dnech mezinárodní taktické cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany s názvem Tobruq Legacy 2017. Celkem se jej účastní 2200 vojáků z deseti členských zemí NATO (České republiky, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska, Slovinska, Spojeného království a USA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sestry z domovů pro seniory příspěvek 2 000 Kč zřejmě nedostanou
Příspěvek 2000 korun pro zdravotní sestry za práci na směny u lůžek pacientů, který se vyplácí od července, zřejmě nedostanou zdravotnice a zdravotníci v domovech pro seniory a zařízeních pro postižené. Dotace na dvoutisícové přilepšení, které poskytlo ministerstvo zdravotnictví, se týkají jen personálu v nemocnicích. Na nerovné podmínky upozornili poslanci sněmovního sociálního výboru. Ministerstvo práce, pod které seniorské domovy spadají, sestrám příspěvek dorovnat nemůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Budeme rekonstruovat bitvu při oslavách výročí a to tam mají běhat ty lidi s košťaty, opřela se Černochová znovu do Bruselu
Poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) se v rozhovoru pro Týden.cz svěřila s tím, že zažila velmi sprosté útoky na sociálních sítích. Důvodem byla její fotografie s útočnou puškou – poslankyně totiž dlouhodobě bojuje za práva na držení zbraní, jež chce omezit Evropská komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): K čemu jsou nám parlamentní politici a jejich zákony?
Politik je volená osoba, která má ve své funkci pracovat ve prospěch České republiky a jejich občanů. Otázka zní – bylo tomu tak vůbec někdy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Lumír Hrabálek: Stárnutí plotének začíná již kolem dvacátého roku života
Primář Neurochirurgické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc a Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Lumír Hrabálek chystá na podzim premiéru operace bederní páteře s využitím originální techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kam dospějeme, když jacísi kreténi po skončení G20 prohlásí, že vyvinou ještě dokonalejší stíhačku pro další války! Jiří Jírovec se rozpálil kvůli Macronovi a Merkelové
ROZHOVOR Kam dospějeme, když jacísi kreténi patřící do G20 pár dní po ukončení schůzky prohlásili, že Evropa vyvine ještě dokonalejší stíhačku pro další války. Takovou otázku pokládá biolog a krajan z Kanady Jiří Jírovec. Česko by podle něj mělo spolupracovat s každým státem v Evropské unii, který je ochoten jít proti šílenství dalšího zbrojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice v Chebu: V porodnici se bude malovat
Letní malování v porodnici se blíží. Ani letos ale maminky nezůstanou v kraji bez možnosti přivést své děti na svět. I letos totiž probíhá uzavírání jednotlivých zařízení postupně, a část jich tak zůstává vždy v provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Češi jsou levnými otroky německé říše
Česká republika se potýká s nedostatkem obsazených pracovních míst. Firmy potřebují obsadit více jak 140 000 pracovních míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Nízká produktivita a nízká nezaměstnanost
Čeští ekonomičtí beletristé rádi vedou moudré řeči o tom, kterak nízká nezaměstnanost (aktuálně za červen 4 procenta) vytváří v ekonomice nezdravou situaci. Prý není možné, aby české podniky plnily své zakázky, neboť jim vlastně chybí pracovníci. Pochopitelně nikdo z českých ekonomických analytiků nemluví o statisícové armádě dlouhodobě nezaměstnaných a těch lidí, kteří jsou již v důchodovém věku, rádi by pracovali, ale nenachází se pro ně pracovní místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Při volbách vzpomeňme, jak kdo hlasoval o tažení proti Rusku
Nejostudnější svůj den zažila česká poslanecká sněmovna 12. července t.r., když hlasy svých 119 poslanců ze 165 poslanců přítomných, odhlasovala nástup našich vojáků k ruským hranicím na území Litvy, Estonska, Lotyšska a Polska, kde mají od začátku příštího roku (pokud tažení posvětí i senát ČR, s čímž se najisto počítá), setrvat (pokud ovšem mezitím nezačne válečná mela), v rámci tzv. posíleného předsunutí sil NATO v Evropě, dva a půl roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Křik kolem burkin v českém akvaparku! Bývalý muslim varuje: Takových situací bude přibývat. Trapárna ze strany muslimů. Pozor na reformu islámu
ROZHOVOR S přibývajícím počtem muslimů v České republice bude přibývat situací podobných té s burkinami. To si myslí odborník na islám a bývalý muslim Lukáš Lhoťan. Burkiny jsou podle něj muslimský kočkopes a pokrytectví. Upozornil, že s liberalizací u muslimů nikdo neuspěl, a když přežil, tak měl většinou štěstí. Ze současné situace v západní Evropě prý není východisko bez obrovské vojenské síly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Turecko si připomnělo rok od nezdařeného převratu. Erdogan při tom pronesl hrozivá slova
Turecko si připomnělo výročí nezdařeného puče. Při té příležitosti prezident Recep Tayyip Erdogan ve svém projevu mimo jiné slíbil, že potrestá zrádce. Promluvil znovu o možném trestu smrti pro strůjce pokusu o převrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ePortál: Německá důchodkyně promluvila o pekle s uprchlíky
Internetem koluje výpověď německé důchodkyně žijící v přístavním městě Hamburk. Na kameru líčí své nepříjemné zkušenosti s uprchlíky a vyslovuje přesvědčení, že drtivá většina z nich se nebude schopna úspěšně integrovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Primátor Paparega: I letos podpoří teplárenská společnost město Most částkou půl milionu korun
Primátor města Mostu Jan Paparega a generální ředitel United Energy Milan Boháček podepsali v pořadí již čtrnáctý dodatek k Dohodě o vzájemné spolupráci. V letošním roce podpoří United Energy město Most, tak jako v předchozích letech, částkou 500 tisíc korun. Za jedenáct let spolupráce tak přispěla teplárenská společnost městu jen na základě ročních dodatků celkovou částkou 6 500 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hubert (KSČM): Jedeme na Rusa, nevíme proč. Věřím, že i Orwell by se zaradoval
Parlament České republiky rozhodl o vyslání českých vojáků do Litvy, Lotyšska, Estonska a Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Do Evropské unie Ukrajina rychle přijata nebude
Současná garnitura ukrajinských vůdců, vzniklá v zásadě státním převratem v roce 2014, má pochopitelně velký zájem, aby se mluvilo o budoucím přijetí země do Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura se mezi lidmi dozvěděl šokující informace ze Švédska: Děti si ve školách hrají na muslimy, křičí Alláh Akbar. Chtějí se stát muslimy!
REPORTÁŽ Tomio je nej, dejte si espéďácký frgál! A pivo vám natočí Okamura. Příjezd Tomia Okamury do Rožnova pod Radhoštěm a jeho jízda po valašských obcích a městech vzbudila velký rozruch. I když ne všichni měli přesnou představu o tom, o co vlastně teď šéfovi SPD jde: „Je štíhlý jako proutek. To bude tou kandidaturou na prezidenta.“ Pro ParlamentníListy.cz se Okamura při své návštěvě regionu vyjádřil také k „barikádě demokracie“ Miroslava Kalouska: „Kalousek se spojuje se stranou, která má stejný program, to znamená vítači migrantů, zánik České republiky, nehájí zájmy České republiky, ale Evropské unie.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
S trestem smrti se do EU nedostanete, vyhrožuje Juncker Erdoganovi
V případě, že by skutečně Turecko pod vedením prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana obnovilo trest smrti, zavřelo by si definitivně dveře do Evropské unie. Uvedl to v reakci na noční projev Erdogana předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vojáci 8. strážní roty předali dar afghánským školákům
Vojáci 8. strážní roty předali afghánským žákům sešity, které věnovala nezisková organizace Lemniskáta za přispění Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Lemniskáta provozuje chráněné pracoviště pro lidi s mentálním, fyzickým či psychickým postižením a výrobním produktem této organizace jsou papírenské výrobky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Za firmu, která má stavět v Kyrgyzstánu, se přimluvil Mynář
Za zájmy české společnosti Liglass Trading CZ, která má v Kyrgyzstánu postavit a provozovat hydroelektrárny, se přimluvil prezidentův kancléř Vratislav Mynář u svého protějšku v kanceláři kyrgyzského prezidenta Sapara Isakova. Uvedl to dnes server Neovlivní.cz, který má k dispozici dopis, jejž Mynář loni v září v této věci zaslal Isakovovi. Podle webu Aktuálně.cz firma není v Česku v oboru známá a nehlásí se k ní ani ministerstva zahraničí a průmyslu. Na starosti má mít projekt za stovky milionů dolarů, přitom její dosavadní obrat byl v řádu stovek tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Specialisté Státního ústavu radiační ochrany se zúčastnili mezinárodního cvičení
Český, tým složený ze specialistů Státního ústavu radiační ochrany, v.v.i. a Armády české republiky (jmenovitě příslušníky 314. Centra výstrahy zbraní hromadného ničení a 24. Základny dopravního letectva) se zúčastnil mezinárodního porovnání leteckých skupin „Airborne Radiometrics Exercise 2017“ ve Švýcarsku spolu s týmy ze Švýcarska, Německa a Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Merkelová dostala výprask kvůli uprchlíkům. Ozval se její nejsilnější rival
Kandidát na německého kancléře za SPD Martin Schulz se domnívá, že nesolidární státy Evropské unie by měly platit. Řekl to při prezentaci svého desetibodového politického programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pedagog se drsně pustil do odpůrců Zemana: Rekrutují se z okruhu havlistů, pravdoláskařů, kavárny. Mezi běžnou populací nejsou oblíbení a proto neustále přitvrzují
ROZHOVOR „John Bok je výrazná osobnost havlistických, levicově liberálních kruhů, no a co se týče Bohumila Slámy? Stačilo jen jeho jméno dát do vyhledávače a jeho politický profil se ukázal jako na dlani. Sláma na svém blogu na aktualne.cz vystupuje nejen proti prezidentu Zemanovi, ale i bývalému prezidentu Klausovi a dokonce ostře nesouhlasí i s názory Václava Klause mladšího,“ tvrdí o dvou kriticích Miloše Zemana politický analytik a pedagog Václav Janoušek (SPO). Podle něj v této mimořádně nebezpečné době potřebujeme silného národního vůdce a racionálního krizového manažera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Německo se připravuje na další nápor imigrantů. Může jich být několik set tisíc
Zákon o slučování rodin přivede do Německa zřejmě další tisíce uprchlíků. Pokud mají totiž migranti již v zemi nějakého příbuzného, jemuž byl udělen azyl či doplňková ochrana, mohou zažádat o vízum a přestěhovat se za ním. Podle serveru iDNES.cz jde až o tři sta tisíc Syřanů a Iráčanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Do brněnské zoo přicestovala vzácná samička lva konžského
Bbrněnská zoo se může chlubit novým přírůstkem. Z Ústí nad Labem totiž přicestovala samice lva konžského. Lvice Kivu se narodila se v roce 2012 v portugalské Zoo Lisabon a do Zoo v Ústí přišla o dva roky později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Moravské zemské muzeum zve na oslavu Mendelových narozenin
Moravské zemské muzeum zve na oslavu Mendelových narozenin, která se koná v pátek 21. července 2017 v Mendelianu v Biskupském dvoře na Muzejní 1 v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Zákon nemá zavádět rovné a rovnější, ale platit vůči všem stejně
Karol Hrádela na Facebooku ke komentáři Markéty Šichtařové o mnohoženství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Policistům by mohlo ubýt neplacených přesčasů
Policistům a příslušníkům dalších bezpečnostních sborů by mohl ubýt počet přesčasů, které musí sloužit bez nároku na náhradní volno nebo odměnu. Sněmovní bezpečnostní a branný výbor doporučil Senátu, aby schválil novelu o služebním poměru, která to předpokládá. Předloha zavádí také náborové příspěvky nebo zkušební dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: V projektu Senoseč se podařilo propojit dobrovolníky s myslivci a zemědělci
Letošní senoseče jsou u konce. Projekt MŽP a ČZU Senoseč online běží úspěšně už třetím rokem a celkem zachránil před smrtí pod žacími stroji již na 1300 zvířat. Jen letos jich bylo přes 600. Přispěli k tomu významně i dobrovolníci, kterých je v této sezóně na portálu oproti loňsku zaregistrovaných skoro dvojnásobek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Společné cvičení prověřilo české a slovenské vojenské policisty
Čeští a slovenští vojenští policisté si tento týden prověřili své dovednosti v rámci součinnostního cvičení Ochránce 2017. Nad akcí, která se konala v Praze a v Ústeckém kraji, převzalo záštitu Velitelství ochranné služby Vojenské policie Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Starostové, primátoři i hejtmani by si měli v roce 2018 polepšit
Starostové a primátoři by si od příštího roku mohli polepšit zhruba o 8,5 procenta. V závislosti na velikosti obcí, měst a městských částí, které vedou, by mohli vydělávat od 36 500 korun do téměř 95 000 korun. Hejtmani a pražský primátor by pak mohli dostávat průměrně o téměř 16 procent více, přišli by si na 109 500 až 120 500 korun. Vyplývá to z návrhu nařízení vlády připraveného ministerstvem vnitra, který má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na rozsáhlé požáry na jihu Itálie
MZV ČR informuje, že území jižní Itálie je v těchto dnech ohrožováno masivními požáry. Nejrozsáhlejší požáry byly zaznamenány na Sicílii, včetně požáru v blízkosti turistického komplexu „Calampiso“ ve známém sicilském letovisku San Vito Lo Capo. Požáry byly zasaženy i oblasti kolem Vesuvu, dále na Sardinii a v italských regionech Kalábrie a Puglia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dusno na Ukrajině. Do redakce deníku vtrhla policie a zablokovala ho. Toto je prý důvod
Redakci ukrajinského deníku Vesti, který nešetří kritikou vůči ukrajinskému politickému vedení, zablokovala podle některých zpráv policie. Podle RIA Novosti se v redakci objevil spolu s tajnou službou i hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny Anatolij Matios.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Merkelová v souvislosti se summitem G20: Zodpovědnosti se nezříkám
Německá kancléřka Angela Merkelová uvedla v rozhovoru pro televizní stanici ARD, že si stojí za volbou Hamburku jako místa konání summitu G20. Za výběr místa byla totiž v minulých dnech kritizována, neboť v době konání setkání představitelů největších ekonomik světa zde došlo k bouřlivým protestům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Technické muzeum v Brně představilo desítky závodních speciálů
Závody vozů formule 3 vždy patřily ke zlatým hřebům programu každého závodu v Československu druhé poloviny šedesátých let. Tento víkend se na brněnském výstavišti uskutečnila akce s názvem Brno Revival Mezi pavilony. Návštěvníci mohli zhlédnout desítky formulových vozů, mezi nimi i závodní speciál Mustang F3 Wartburg a formuli EASTER MTX 1-03 z Technického muzea v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Migrační krize i kauza Michalákových. Europoslanec Zdechovský odpovídal na dotazy
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz rozhodl odpovědět na otázky čtenářů. Jedna z nich se týkala migrační krize, druhá bratrů Michalákových.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: O značku Regionální potravina letos soutěžilo 149 výrobků
Pardubický kraj získal nové vítěze soutěže o Regionální potravinu. Hodnotitelská komise zde už poosmé vybírala „nej“ výrobky v každé z devíti kategorií. Rozhodování nebylo vůbec snadné, protože zvítězit může v každém kraji pouze 9 výrobků. Letošního klání se účastnilo 149 výrobků od 36 výrobců, největší zájem byl o kategorii Masné výrobky tepelně opracované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová bude úřadovat v Rakovníku
Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová opět otevře na jeden den svoji „mobilní kancelář“, tentokrát v Rakovníku. Celý den bude tamním obyvatelům pomáhat řešit problémy, ale i sdílet s nimi jejich zkušenosti, starosti a radosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dienstbier se stříbrnou lžičkou v puse, George Soros, levičácké bojůvky. Jiří Svoboda promlouvá o tom, co zaneřádilo levicovou politiku
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Levicová politika v posledních letech příliš neví, o co má vlastně usilovat. A do toho do ní vstupují různé skupiny, které ji využívají k vlastním zájmům. Režisér a bývalý předseda KSČM Jiří Svoboda, který byl jedním ze zásadních tvůrců české levice v devadesátých letech, se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad těmito neradostnými výsledky. Zmiňuje například i ministra Jiřího Dienstbiera, který věřil, že může dělat „Woodstok z ministerského křesla“ a snažil se témata, která se mají prosazovat odspodu, tlačit autoritou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kvalifikace i závody MČR a MSR motocyklů v Mostě patřily favoritům
Papíroví favorité víkendového MČR a MSR silničních motocyklů v Mostě předpoklady naplnili. Na start v celkem osmi třídách se postavilo 83 jezdců, nechyběly mezi nimi ani tři ženy. Závodníkům i divákům přálo počasí. V sobotu sice v jednu chvíli zkropil dráhu déšť, trval ale jen krátce a nebyl nijak vydatný. V neděli už napínavé souboje na dráze ozařovaly teplé sluneční paprsky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: České potraviny nejsou špičkové kvality
Tím je popřeno tvrzení v nadpisu článku Oldřicha Rambouska Lidi, neblbněte – my v Čechách máme potraviny špičkové úrovně a kvality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Neporazitelná levice…
Levice stala v českém i evropském kontextu neporazitelnou, protože jen těžko lze porazit něco, co neexistuje, byť zatím to celé pravolevé potýkání připomíná spíše donkichotský boj s větrnými mlýny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Pokud jde o pitnou vodu, musí být stát velmi opatrný
Premiér Bohulav Sobotka na Facebooku k plánované nové těžbě štěrkopísku u Uherského Ostrohu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tisíce Poláků protestovaly proti soudní reformě
Soudní reforma navržená vládnoucí konzervativní stranou Právo a spravedlnost vyhnala do ulic tisíce lidí v největších polských městech. Podle opozice by totiž reforma skoncovala s nezávislou justicí a oslabila by demokracii. Píší o tom ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist