Oficiální zpravodajská média

Brňákům prý přišly do schránek hanopisy na Horáčka. Něco nepěkného se šíří i o Drahošovi
Prezidentské volby se blíží, a tak se objevují první hanopisy. Konkrétně se zaměřují na prezidentské kandidáty Michala Horáčka a Jiřího Drahoše. Informuje o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
„Nejsem rasista... ale ty cigoši špinavý mi vaděj.“ Drsná provokace Martina Komárka
Poslanec hnutí ANO Martin Komárek se zřejmě rozhodl provokovat. Na sociální síť Facebook napsal pár slov o „špinavých cigoších“ a nastala mela, do které se zapojil i šéfredaktor serveru Britské listy Jan Čulík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Okupanti jsou v Moldavsku nikoliv v Pobaltí
Moldavský parlament vyzval ruské vojáky v Podněstří, aby opustili území jejich země. To je velký rozdíl proti pobaltským republikám, kde s umístěním jednotek NATO tamní zákonní představitelé souhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Čtyři a půl milionu do ČT. Z vašich daní, tentokrát za...
Ministerstvo zemědělství chce zaplatit 4,5 milionu korun České televizi, aby natočila a odvysílala tři díly Rybího světa Jakuba Vágnera. Informaci o zakázce dostane v pondělí vláda. Všechny díly by měli diváci vidět do konce roku 2018. Minulá série vznikla v roce 2015, stála stejnou sumu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Letní skandál: Šéf Pirátů Bartoš zastaven policisty. Testovali ho na drogy, chtěli mu rozbít hubu
Šéf Pirátů Ivan Bartoš se na svém facebookovém profilu rozčílil nad tím, že toto je policejní stát. Podle jeho slov byl totiž zastaven jen na základě vzhledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sklizeň brambor, plat 12 500. Zapojte se! Středula rázně vrátil Jurečkovi výzvu k dovozu imigrantů na práci
V českém zemědělství, stejně jako v dalších odvětvích, scházejí pracovní síly. Ministr zemědělství Marian Jurečka proto oznámil, že by do českého zemědělství rád přilákal lidi z Ukrajiny. Šéf odborářů Josef Středula se ale podíval, jaké platy se budou v zemědělství nabízet a začal řádit...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babiše chtěl prý napadnout na festivalu opilec. Zakročila ochranka
Ochranka exministra financí Andreje Babiše se na hudebním festivalu Colours of Ostrava zapotila. Podnapilý návštěvník se totiž pokusil Babiše napadnout. Ta jej zpacifikovala strčením ze schodů. Píše o tom deník Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Máme jasné důkazy o dvojí kvalitě potravin, evropští zákazníci jsou klamáni
Ministr zemědělství Marian Jurečka na zasedání Rady pro zemědělství a rybářství v Bruselu představil výsledky průzkumu dvojí kvality potravin, který si nechalo zpracovat Ministerstvo zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Máte v potravinách méně masa a ovoce než Němci či Rakušané! Europoslankyně Konečná ukazuje na překvapivého viníka
ROZHOVOR Ano, jednejte s EU a problém s dvojí kvalitou potravin vyřešíte možná za čtyři roky! Europoslankyni Kateřinu Konečnou (KSČM) zvedl ze židle přístup ministra zemědělství: „Kdyby pan ministr Jurečka nebyl ješitný chlap a poslechl si kolegyni Sehnalovou, která na tom tématu dělala už v předchozím volebním období v Evropském parlamentu velmi intenzivně, možná některé kroky mohl činit hned po volbách v roce 2013 a nemusel si teď kasat triko a sbírat volební body v roce 2017.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje Konečná, že existuje řešení na národní úrovní a mimo jiné dodává: „Lidovci s jejich preferencemi a strachem z porážky udělají cokoli.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti upozorňují na bezprecedentní omezení soukromí našich pacientů
Ve středu byla schválená novela zákona o zdravotních službách s poslaneckým přílepkem, který prakticky zrušil soukromí pacientů v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
„Čeká nás zajímavý podzim a zima. V Unii se budou dít věci.“ Pavel Telička prozradil, na co se máme určitě připravit
ROZHOVOR „Očekávám celkem intenzivní, tvrdou a hektickou kampaň. Bylo by chybou myslet si, že hnutí ANO má pohodlnou výhru v kapse,“ tvrdí europoslanec Pavel Telička, i když považuje Andreje Babiše za favorita. Stavění se do pozice proti Babišovi prý jeho pozici jen posiluje. Telička také upozornil na blížící se změny v Evropské unii a česká vláda se musí rozhodnout, zda chce jen paběrkovat, nebo i něco ovlivnit. Česká republika by se podle něj měla hlasitěji ozvat a říct: jsem u kormidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09: Pomozte nám férově sčítat hlasy
Rádi bychom Vám i v letošním roce nabídli možnost práce ve volebních okrskových komisích za TOP 09. Ve dnech 20. a 21. 10. 2017 nás čekají volby do Poslanecké sněmovny PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Režisér udeřil: Zeman řekne něco, co se v tzv. lepší společnosti neříká. A čeští krasoduchové předstírají pohoršení. Ve druhém volebním období by mohl proti pražské kavárně přitvrdit!
ROZHOVOR Babiš nikdy neformuloval veřejně své strategické cíle, takže lidé do programu hnutí ANO transponují své vlastní představy a touhy, odhaduje dokumentarista a režisér Václav Dvořák, proč má ANO podle průzkumů našlápnuto k úspěchu v podzimních volbách. Vysmívá se i tzv. pražské kavárně a „jejím“ prezidentským kandidátům. Osobně je prý pro Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Svůdně kyne nám smrt z malomocenství, psychologicky neodvratná
Myslitel včas varoval, lídři nedbali...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Gazdíkův hejtman: S KDU-ČSL už ne. TOP 09 pracuje na tom, abychom nebyli vidět
Liberecký hejtman Martin Půta rázně odmítl nabídku lidovců, kteří v tomto týdnu vycouvali z předvolební koalice s hnutím Starostové a nezávislí (STAN). KDU-ČSL místo toho Starostům nabídla, aby vstoupili na její stranické kandidátky jako podporovatelé. Martin Půta, jenž jeden čas STAN vedl, tuto nabídku označil za smrtící. Kvůli Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Časovaná bomba, blíží se krize. A budeme bezbranní, varuje Markéta Šichtařová, která vyvozuje: Držme se koruny. Jsme ostrov v hloupém světě
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Ekonomka Markéta Šichtařová tento týden ve svém pravidelném zamyšlení především varuje před příznaky velké ekonomické krize, připomínající rok 2008. Neznamená to, že krize přijde zítra, ale je nepochybné, že hospodářský cyklus už se zlomil a je za svým vrcholem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Národní park České Švýcarsko: Hráči Geocachingu dobrovolnicky pomáhali
Ve druhé polovině června se celkem čtyřikrát sešli hráči Geocachingu, aby pomohli s očistou přírody od následků lidské činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Jihlavě se zapojil do celostátní akce „Do práce na kole“
Kolektiv odloučeného pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Jihlavě se aktivně připojil k celostátní akci Do práce na kole, která se konala v květnu 2017. Letošní ročník byl již sedmý v pořadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
František Dostál: Od párků k párkům, které už v parku neochutnám…
Myslím, že muž ve stánku s párky na Tylově náměstí na přelomu 50. a 60. let se jmenoval Král. S příchodem večerní tmy si na sortiment svítil ještě acetylénovou lampou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda zřejmě odmítne návrh KDU a STAN na odklad části EET
Návrh KDU-ČSL a Starostů na devítiměsíční odklad zavedení posledních dvou fází elektronické evidence tržeb (EET) zřejmě narazí na nesouhlas vlády. Vláda by se tímto návrhem měla zabývat v pondělí a z návrhu stanoviska vyplývá, že s ním vysloví nesouhlas, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Social Watch – trochu povyku, trochu reálií
Médii proběhla vcelku masivně (takže v podstatě všude) zpráva sociální sítě Social Watch o vývoji v České republice. Především je třeba říci, že i přes vznosný cizojazyčný název organizace jde o domácí a ryze české hodnocení domácích a ryze českých problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
SVS: Dodržování veterinárních hygienických podmínek při přepravě surovin a potravin živočišného původu
Úřední veterinární lékaři Státní veterinární správy v Libereckém kraji ve spolupráci s Celní správou Libereckého kraje provedli na silnicích Libereckého kraje v dubnu, květnu a červnu celkem 66 kontrol přepravců potravin, zaměřených na dodržování veterinárních hygienických podmínek přepravovaných surovin a potravin živočišného původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Augustýn (TOP 09): Zločin a trest po česku
Ministerstvo školství si nedokázalo pohlídat zákonnost rozdělování dotací a za velké pozornosti médií ve vazbě skončili šéf Fotbalové asociace Miroslav Pelta a - záhy bývalá - náměstkyně ministryně školství pro sport Simona Kratochvílová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Polsko: Trochu jiné zprávy, než se u nás píše. Čísla, fakta, změny...
Novináři Dalibor Balšínek a Milan Fridrich se na sociální síti Facebook přeli o to, co se děje v Polsku. Zatímco podle Balšínka dělá demokraticky zvolená polská vláda to, co uzná za vhodné a má k tomu podporu voličů, programový ředitel ČT Fridrich kontroval, že tohle se v roce 1933 dalo říct i o Adolfu Hitlerovi. Právě kvůli zkušenosti s Adolfem Hitlerem nebo s českými komunisty prý musíme dění v Polsku pečlivě sledovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jaroslava Janderová: Nedopusťme další říjnovou revoluci
Říjnové parlamentní volby jsou novou šancí, jak zlepšit život v naší zemi, ale současně bohužel i hrozbou, že se vrátí časy, které pošlapaly práva a svobodu několika generací. Nedovolme to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nový Trumpův muž: Prezident stále není přesvědčen, že volby ovlivnilo Rusko
45. prezident USA prý stále není nade vší pochybnost přesvědčen, že Rusové ovlivňovali americké prezidentské volby roku 2016. Oznámil to nový šéf komunikace Bílého domu Anthony Scaramucci. Pokud však někdo Trumpovi přinese nezvratné důkazy, že Rusové se o něco takového pokoušeli, nikdo prý nebude k Rusku tvrdší než právě Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Vyoral: Konec invaze? EU omezí export nafukovacích člunů do Libye a zvýší export připínáčků
EU omezí export nafukovacích člunů do Libye. Taky podpoří export připínáčků a špendlíků. To by nevymyslel ani Cimrman, Mothy Python, Jim Carrey a Kazma dohromady. Ale EU šíbři se jistě nad svým počinem tetelí blahem, eury a dolary.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pilný s Babišem jednali v Lánech s prezidentem o rozpočtu
Ministr financí Ivan Pilný (ANO) mluvil dnes v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem o přípravě rozpočtu na příští rok, ale i o dlouhodobých aspektech české ekonomiky, třeba o chybějících lidech na trhu práce a evropských dotacích. Pravidelného jednání expertů se účastnil také Pilného předchůdce v křesle ministra financí Andrej Babiš (ANO), který návrh rozpočtu s deficitem 50 miliard připravoval. Prezident podle Hradu radil autorům rozpočtu soustředit se na investice víc než na spotřebu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Špičky české architektury posuzují potenciál pardubického zámku
S dalším rozvojem areálu Zámku Pardubice, který stojí před významnými možnostmi přesunout část inventáře muzea do depozitářů a dobudovat historický pernštejnský okruh pro návštěvníky, si vlastník objektu, Pardubický kraj, nechá poradit od nejlepších odborníků v oboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Jedním z největších soudobých sémantických podvodů je slovo "proevropský"
Komentář Jana Zahradila na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Europoslankyně se pustila do dvojí kvality potravin v EU. A přidala ještě mnoho příkladů navíc
Europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD) se ve svém komentáři na serveru ParlamentníListy.cz zaměřila na dvojí kvalitu potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
To je síla! Vznikl web, na který lidé vkládají fotky údajných imigrantů v ČR. S drsnými komentáři
„Narazili jste ve svém okolí na podezřelá individua či celé skupiny, které rozhodně nevypadají jako turisté z Afriky či zemí vyznačujích se pískem a sluncem? Nevíte, kam se se svými obavami obrátit? Sem můžete přidat váš příspěvek a fotografii možných nelegálních migrantů,“ vyzývá web Vyfot-imigranta.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Pokud STANu ve volbách nejde o to dostat se do parlamentu, tak fakt nevím
Komentář Pavla Svobody na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MŽP: ČR, Německo, Rakousko, Itálie a Polsko vytvoří modely pro propojení zeleně volné krajiny v okolí měst a obcí
Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v. v. i. se od začátku července zapojil do právě zahájeného projektu MaGICLandscapes – Managing Green Infrastructure in Central European Landscapes, na kterém bude v následujících třech letech pod vedením Technické univerzity v Drážďanech spolupracovat s dalšími devíti partnery z Německa, Rakouska, Itálie, Polska i České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Připomenutí odkazu Václava Jaroslava Klofáče
Letošní jarní a letní měsíce byly připomenutím mnoha kulatých výročí spojených s tragickými událostmi kolem našeho protinacistického odboje. Letní měsíce jsou ale i dny dovolených, výletů do přírody, poznáváním míst spojených s krásami či historií naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rázný muslim z ČR odhaluje: Několik neziskovek mě pozvalo, abych mluvil o své situaci jako migrant. Pak se už neozvaly. A já pochopil...
„Jsem muslim a jsem rasista,“ uvedl na svém blogu na serveru iDnes.cz Hatem Berrezouga. Reagoval tak na jeden z průzkumů, jenž „onálepkoval" Čechy. Berrezouga se v současné době zabývá výukou cizích jazyků, dříve studoval anglickou literaturu v Tunisu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Dvojí kvalita jako symbol dvojího metru
Když jsem poprvé poukázala v Evropském parlamentu na průzkum Asociace spotřebitelů Slovenska, který jako první už v roce 2011 na rozdílnou kvalitu značkových výrobků upozornil, téma se zdálo být politicky zcela nezajímavé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Náčelníci vojenských geografických služeb z Čech, Slovenska a Polska jednali v Praze
Náčelníci vojenských geografických služeb se ve dnech 19. a 20. července sjeli do Prahy na pravidelné trilaterální jednání. U jednoho stolu se tak sešli lidé nejen z hostitelské země, tedy z České republiky, ale také ze sousedního Slovenska a Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdechovský si tropí žerty z politické korektnosti: Vyházejte pisoáry a mísy z toalet!
Europoslanec Tomáš Zdechovský napsal pár slov k nápadu, se kterým přišel londýnský dopravní podnik. Napříště už prý cestující nemají být přivítáni oslovením „dámy a pánové“, protože by to mohlo urazit ty, kteří se necítí být ani dámou, ani pánem. Lidovecký europoslanec v nadsázce prohlašuje, že to nesmí končit u oslovení. Je třeba zajít mnohem, mnohem dál!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Bezpečnostním sborům odpadne povinnost neplacených přesčasů
Zrušení povinnosti 150 přesčasových hodin bez nároku na odměnu, příplatek za práci o víkendu a ve svátek nebo například náborový příspěvek – s tím vším počítá novela zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, kterou ve středu, 19. července 2017, schválil Senát Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Smolek otevřel vízové centrum v Nanjingu
Náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce právní a konzulární Martin Smolek 19. července 2017 slavnostně otevřel nové vízové centrum v čínském Nanjingu. Centrum by mělo přivítat první klienty 1. srpna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ještě jednou k burkinám: Dobroseři se prý jen tak nevzdávají
Aktivisté toužící po nové totalitě nás prý pořád zkoušejí. Myslí si to alespoň paní Eva Svobodová, která se znovu vrátila k burkinám v českých bazénech. „Fašističtí aktivisté“, kterým asi bylo zatěžko doma vynášet i odpadky, se teď podle dámy perou za práva žen nosit plavky zahalujících takřka celé tělo. A pokud je nezastavíme, bude prý ještě hůř...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Celní správa: Nelegální herny v Brně
Čtyři zkontrolované provozovny, desítky zadržených hracích přístrojů a finanční hotovost, to je bilance kontrolní akce celníků v hlavní jihomoravské metropoli Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pokorná (STAN): Jak nastartovat náš kraj
Vláda minulý týden schválila Akční plán Strategie hospodářské restrukturalizace znevýhodněných regionů. Pod dlouhým názvem se skrývá několikaleté úsilí známé též pod značkou RE:START, nebo Restart regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Odborníci hodnotí Sobotkovu vládu. Co se jí povedlo a co naopak zkazila?
Vládu Bohuslava Sobotky (ČSSD) hodnotí v oblasti hospodářské politiky odborníci a analytici pozitivně především za boj proti daňovým únikům. Naopak snížení zadlužení nebo dobrý vývoj ekonomických ukazatelů je podle nich spíše důsledkem hospodářského cyklu než činnosti vlády. Kritiku vláda sklízí za zvýšenou administrativní zátěž v souvislosti s daňovými změnami, například s kontrolním hlášením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Soud znovu otevře kauzu pandurů a lobbisty Dalíka. Vrátí se za mříže?
Trestní kauza lobbisty Marka Dalíka vstoupí příští týden do další fáze. Po Dalíkově pravomocném odsouzení za pokus o podvod, jeho nástupu do vězení k vykonání čtyřletého trestu a následném propuštění po zrušení verdiktu Nejvyšším soudem se bude právním hodnocením případu znovu zabývat odvolací senát. Obžaloba bývalého poradce expremiéra Mirka Topolánka (ODS) souvisí s nákupem obrněnců Pandur pro českou armádu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Strany se předhánějí, která víc zjednoduší daňový systém. Dodrží po volbách sliby?
Všechny hlavní parlamentní strany slibují ve svých předvolebních programech změny v daních, zpravidla zjednodušení celého systému. Strany se většinou shodují na zrušení superhrubé mzdy. ODS, TOP 09 nebo Piráti slibují nižší zdanění práce, většinou snížení odvodů na sociální pojištění. ČSSD nebo KSČM navrhují progresivní zdanění, lidovci další zvýšení daňových slev na děti. Hnutí ANO přišlo se zaměstnaneckým výdajovým paušálem 500 korun měsíčně, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Premiér Sobotka a ministr Jurečka bilancovali
Na bilanční schůzce se v Národním zemědělském muzeu sešli předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr zemědělství Marian Jurečka. Jednali nejen o plnění programového prohlášení vlády, ale také o aktuálních otázkách, jako například o africkém moru prasat v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Co takhle zvážit smysl vašeho úřadu, pane Outlý?
Páteční výzva člena Úřadu pro dohled nad hospodařením stran a politických hnutí Jana Outlého, aby současný prezident dobře zvážil své cesty po krajích v době prezidentské kampaně mě opravdu zaujala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Chceme funkční a právní stát
Je to první cíl politického uskupeni ANO. V Otevřeném dopise jsem oslovil i tuto stranu. Zatím jsem neobdržel žádné vyjádření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Senát schválil zákon o elektronické identifikaci
Senát ve středu, 19. 7. 2017, schválil nový zákon o elektronické identifikaci. Zákon umožní jednoduchý, bezpečný a státem zaručený způsob prokazování totožnosti uživatele v prostředí internetu a zároveň pomůže k rozvoji a snadnému využívání online služeb veřejné správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Cenná přiznání i zmatek v hlavě ideového šéfa KSČM
Ideový šéf komunistů Jiří Dolejš napsal pro Deník Referendum 20. července stať "Přinesou volby konec starých časů?". Podle některých významný počin levice, podle mě další ukázka ideové sterility a servility současného vedení KSČM. A co hůř – sterility a servility, kterou si toto vedení neuvědomuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Česká republika se v OSN představila jako země se skvělou budoucností
První místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec představil na půdě OSN v New Yorku 18. července 2017, jak Česká republika naplňuje 17 Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) a jak vnímá svoji budoucnost v roce 2030.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Klaus mladší o EU a současné vládě: Člověk vzteky skřípá zuby
Václav Klaus mladší, jenž by se rád stal poslancem ODS za Prahu, nechápe, jak mohla koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL zasadit další ránu české vesnici. Stejně tak nechápe počínání EU v uprchlické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vymlouváme se na komunisty, ale můžeme si za to sami, říká expert. Varuje před katastrofou
Čeští zemědělci si často stěžují, tu nečekaně udeří mrazy, tu přijdou bleskové povodně, tu zemi zasáhne sucho. Jenže zrovna sucho je prý pro Českou republiku opravdu nebezpečné. Myslí si to alespoň František Havlát, podle něhož hrozí, že se jižní Morava změní v poušť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Praha získá od října další spojení s Londýnem
Letecká společnost British Airways oznámila provoz přímé pravidelné linky mezi Prahou a letištěm London City s platností od zimního letového řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Teroristé mohou na naše města seslat strašlivou smrt z nebes, varuje britský deník
Server britského deníku The Sun varuje obyvatele měst Západu, že na ně teroristé mohou seslat strašlivou smrt, která sestoupí z nebes. Radikálové mohou nad městy rozptýlit bakterie moru – černé metly lidstva, která děsila především obyvatele středověké Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Brzděte, vyzývá Evropská unie Spojené státy. Kvůli ruským sankcím
Evropská unie poslala vzkaz Kongresu Spojených států. Brusel americké zákonodárce důrazně varuje, aby spolupracovali s ostatními zeměmi skupiny G7, zeměmi se sedmi nejrozvinutějšími ekonomikami na světě, než se rozhodnou uvalit na Rusko další sankce. Agentura Reuters k tomu dodává, že se Německo obává o osud rusko–německého energetického projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ČOI: Prodejci na libereckém blešáku dodržují zákon
Tradiční konání tzv. hobby burzy neboli blešáku se stalo pravidelnou a hojně navštěvovanou akcí obyvatel Libereckého regionu. Doprovodným programem je i nabídka občerstvení, masných produktů a uzenin, cukrovinek, květin a drobného průmyslového zboží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
SPO: Jeví se to jako strach ze ztráty korýtka
Předseda KDU-ČSL, Pavel Bělobrádek a šéf Starostů, Petr Gazdík, při květnovém ohlášení volební koalice věřili tomu, že by společně mohli ve volbách získat přes patnáct procent hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Jak bude budoucí premiér Andrej Babiš určovat zahraniční politiku?
Protože ze všech výzkumů v posledním půlroce vyplývá, že ANO Andreje Babiše má největší čáku na vítězství a protože protibabišovská uskupení ČSSD, TOP 09, ODS, o STAN ani nemluvě, už jen soutěží o kolik procent přijdou a u některých, zda vůbec projdou do Sněmovny – začíná vyvstávat otázka, jakou cestou se vydá Andrej Babiš po svém jmenováním premiérem v oblasti zahraniční politiky, respektive, jakou cestou by se vydat měl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Ostravští členové na zasedání krajského výboru
Červencového zasedání krajského výboru, které proběhlo ve Frýdku Místku, se zúčastnili všichni členové z Ostravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Hasičský seriál pro vaši bezpečnost
Požární ochrana v bytových domech aneb Ruská ruleta o život i o peníze - 2. díl
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Chci být jako Macron, ale jeden pološílený novinář mě pořád kritizuje, říká Babiš
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš si stěžuje, že na něj média neustále útočí a tvrdí o něm, že je hrozbou pro demokracii. Babiš to ale jednoznačně odmítá. Prý se chce postarat jen o to, aby český stát fungoval efektivněji. Když se o to pokouší nový francouzský premiér Emmanuel Macron, chválí ho. Když se o totéž pokouší Babiš, je kritizován, především jedním „pološíleným novinářem".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Lidovec Čunek má silné podezření ohledně již padlé koalice se Starosty: Nabízí se otázka, zda to nebyl úmysl, abychom se společně potopili
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Před projektem koalice si jen kvůli tomuto názvu naši voliči na zadek ohromením nesedli,“ říká senátor Čunek v souvislosti s koalicí mezi KDU-ČSL a STAN, která byla tento týden zrušena. Vysvětlil, jak by to mělo být ohledně další spolupráce a promluvil i o nabídce, kterou dostal od Andreje Babiše. „Já si té nabídky velmi vážím. Nepřijal jsem ji ale, protože přece jenom jsem lidovec a svým krokem bych stranu poškodil,“ vysvětluje Jiří Čunek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Předseda Senátu navštívil světovou výstavu EXPO v Kazachstánu
Předseda Senátu Milan Štěch přijel na třídenní návštěvu Astany, hlavního města Kazachstánu. Tam už druhým měsícem probíhá světová výstava EXPO, kde slaví mimořádné úspěchy český pavilon. Právě účast na Národním dni ČR byla cílem návštěvy Milana Štěcha, který do Kazachstánu přijel s doprovodem z řad českých podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Zvyšování mezd se v Česku musí stát tématem číslo jedna
Komentář Lubomíra Zaorálka na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Češka zraněná v Hurghadě zatím zůstane v káhirské nemocnici
Češka, zraněná minulý týden v pátek v Hurghadě při útoku Egypťana nožem na turistky na pláži, zatím zůstává v nemocnici v Káhiře. Do Česka se nebude vracet dnes ani v pondělí. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Oranžový přechod zvýší bezpečnost chodců přes hlavní tepnu města
Nově nasvícený Oranžový přechod pro chodce mají ve Veltrusích v Palackého ulici. Tato bývalá rychlostní komunikace II/608, dnes jedna ze tří klíčových silnic v intravilánu obce, nejenže rozděluje město na dvě části, ale je také jeho hlavní tepnou s různými obchody, provozovnami, sportovištěm a rodinnými domy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl, Martin Konvička: Poznámky k současnému migračnímu nájezdu na Itálii
Přesouvání velkých mas lidí do jiné země je aktem války. Jak ukázala analytička Kelly Greenhill a po ní další, migrační toky jsou účinným a často používaným prostředkem vedení války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Peníze za dálniční známky neznamenají kilometry dálnic navíc
Komentář Jana Skopečka na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Povodně 1997 dvacet let poté aneb co všechno je už jinak
5. července tomu bylo přesně 20 let, kdy se oficiálně datuje začátek ničivých povodní na řece Moravě a Odře, které zasáhly především Moravu, Slezsko a východní Čechy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Jak na EET u spolkové činnosti?
Pokud jste založili spolek, který například prodává výrobky na trzích, pořádá kulturní akce nebo získává příjmy z pronájmu, patrně nyní stojíte před otázkou, zda se máte zapojit do elektronické evidence tržeb (EET).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Město v pasti
Developeři často lamentují, že jim trvá výstavba bytů, kanceláří či jiných akcí až 10 let. Novináři píší o tom, jak je to hrozné a jak se to musí změnit. My politici na pražské radnici jsme ale terčem kritiky, že stavíme pomalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Praha získá od zimní sezóny nové dálkové spojení do Číny díky lince do Si-anu a navýšení počtu letů do Šanghaje
Letecká společnost China Eastern Airlines zahájila prodej letenek na svou novou linku, která spojí Prahu s městem Si-an ležícím ve střední Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zdravý rozum šel stranou
Senát bohužel hodil majitele kožešinových farem přes palubu. Ani dlouhá diskuse, která se ve čtvrtek protáhla až téměř do půlnoci, nepomohla přesvědčit většinu senátorů o tom, že prostě není možné bez náhrady zlikvidovat doposud legální podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Oliver Stone vs. agitky podporované Pentagonem. Jiří Svoboda o rozhovorech s Putinem, slavné generaci filmařů i touze zlikvidovat Rusko
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Tentokrát se filmový režisér Jiří Svoboda podívá v pravidelné rubrice ParlamentníchListů.cz z nadhledu na umělecké vyobrazení politických dějin. Veřejná diskuse, která se rozpoutala kolem rozhovoru Olivera Stonea s Vladimírem Putinem, jej přivedla k zamyšlení nejen nad oceňovaným režisérem, ale nad celou jeho generací filmařů odkojených šedesátými lety a na zobrazování politických dějin ve filmovém umění vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Zastavte migranty, chce Vídeň po Italech
Rakouský ministr zahraničních věcí Sebastian Kurz včera v průběhu jednání s italkýcm rezortním kolegou Angelinem Alfanem vyzval Itálii, aby přestala migranty převážet na evropskou pevninu. Očekáváme ukončení takového přístupu, řekl Kurz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nový Zpravodaj VoZP: příjemné čtení, užitečné informace i zábava
Rozhovor s trojnásobným olympijským medailistou v rychlostní kanoistice Josefem Dostálem, profil první české generálky Lenky Šmerdové či povídání s režisérem Filipem Renčem o novém filmu – to je jen malá ochutnávka z obsahu nového čísla Zpravodaje Vojenské zdravotní pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: ČEZ není povinným subjektem podle zákona o svobodném přístupu k informacím
IV. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Pavel Rychetský) vyhověl ústavní stížnosti obchodní společnosti ČEZ, a. s. a zrušil rozsudky Nejvyššího správního soudu a Městského soudu v Praze, neboť jimi bylo porušeno základní právo stěžovatelky na soudní ochranu, její právo vlastnit majetek a právo podnikat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Krainer (STAN): Kde se rodí bohatství?
Nizozemská domácnost je sedmkrát bohatší než ta česká. Jakub Krainer se zamýšlí nad srovnáním s bohatšími zeměmi i možnostmi ekonomického růstu, které Česká republika má a dosud je nevyužívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bill Gates varuje Evropu před migrací, zdůrazňuje Bašta. A vedle toho staví to, co provádí Soros
Diplomat Jaroslav Bašta se na serveru PrvníZprávy.cz zaměřil na slova humanisty a miliardáře Billa Gatese ohledně nekontrolovaného přílivu migrantů z Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Švarcbek (KSČM): Agentury a jejich podíl na současném stavu
Ekonomika šlape, všude se o tom mluví, shánějí se zaměstnanci, zejména řidiči, operátoři, prodavačky, pokladní. Stát rozdává peníze na různé více či měně potřebné projekty, ministerstva dávají největší odměny v historii. Prostě paráda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist