Oficiální zpravodajská média

Hodnota zámořských zakázek korporace Rosatom vzrostla v roce 2016 o 20 %
Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom zaznamenala v loňském roce nárůst hodnoty dlouhodobého portfolia zahraničních zakázek o 20,9 % na 133,4 miliardy dolarů. V prohlášení, které doprovází výroční zprávu společnosti za rok 2016, ruská státní jaderná korporace uvedla, že tento výsledek znamená, že si zachovala svoji „vedoucí pozici ve světě“ – co se týče smluv týkajících se výstavby nových bloků pro zámořské zákazníky, a to konkrétně pro 34 reaktorů ve 12 zemích ke konci loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zemanova Mynáře a „jeho“ firmu podepřel přímo prezident Kyrgyzstánu
Kyrgyzský prezident Almazbek Atambajev se postavil za české investory ze společnosti Liglass Trading. Na dnešní tiskové konferenci řekl, že firma po definitivním schválení příslušné dohody během 30 dnů vyplatí ruskou společnost, čímž by měla skončit kritika českého převzetí výstavby vodních elektráren v této středoasijské zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Útěk lidovců
STAN v čele s Gazdíkem jsou rozčarováni neseriózností lidovců. Kdyby se však Gazdík podíval do minulosti této katolické strany, lehce by zjistil, že takovéto chování je pro ně standardní. Dalo by se říct, kam vítr, tam plášť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pražští Svobodní: „Zklidnění“ zvýší riziko nehod a zhorší život na Vinohradské
Pražští Svobodní po detailním prostudování koncepční studie Vinohradské ulice z dílny IPR1 konstatují, že dnešní podoba Vinohradské se změní k nepoznání. Celkový koncept má překvapivě několik pozitiv. „Jedná se především o akutní nutnost opravy tramvajového svršku a s tím související rozmístění tramvajových zastávek, které jsou nyní řešeny jako ostrůvky. Ostrůvky zvyšují zbytečné riziko nehod a představují pro cestující nepohodlí. Opravu jednoznačně potřebují i chodníky,“ říká odborný mluvčí Svobodných pro dopravu Josef Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum: Češi chtějí dobře bydlet i na dovolené, nejčastěji reklamují ubytování
Kvalitní ubytování je pro Čechy nejzásadnějším faktorem, podle kterého se rozhoduje při výběru letní dovolené téměř 60 % lidí, důležitá je pro ně také cena. Při volbě prázdninového bydlení postupují tuzemští zákazníci podobně jako při koupi nemovitosti – hlavní roli hrají fotografie a detailní popis ubikace. Více než čtvrtina respondentů pak musela někdy řešit reklamaci dovolené, protože ubytování ve skutečnosti neodpovídalo uvedeným informacím. Tyto a další výsledky přinesl poslední výzkum Raiffeisen stavební spořitelny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Útok na prezidenta a cesty do krajů
Politolog Jan Outlý jako člen Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí vyzval prezidenta, aby zvážil své návštěvy krajů. Podle něj by výdaje na tyto cesty měl Miloš Zeman zahrnout do limitů výdajů volební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Podnikatelé jsou nadále optimističtí, celková důvěra v ekonomiku mírně rostla
Celková důvěra v domácí ekonomiku se v červenci mírně zvýšila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený v bazickém indexu, oproti červnu vzrostl o 0,6 bodu na hodnotu 97,7. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně mírně zvýšil o 0,9 bodu na hodnotu 96,1. Indikátor důvěry spotřebitelů se mírně snížil o 0,5 bodu na hodnotu 105,7. Ve srovnání s červencem 2016 jsou souhrnný indikátor důvěry, indikátor důvěry podnikatelů a indikátor důvěry spotřebitelů vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Realisticky o pevnosti Evropa
Na samém začátku migrační vlny v srpnu roku 2015 jsem pro časopis Reflex napsal článek analyzující její důvody a předpovídající její důsledky. Dnes, po třech letech, bych na něm nemusel měnit ani čárku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Uherskohradišťská nemocnice: Stavba nové interny pokračuje
Za centrálním objektem Uherskohradišťské nemocnice pokračuje výstavba nového interního pavilonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Horáček: Nebyl jsem vekslák. Ani minutu
Kandidát na prezidenta Michal Horáček se na svém webu zastal svého protikandidáta, akademického vědce Jiřího Drahoše, na něhož se v minulých dnech sešla snůška pomluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Ach ty regulace… aneb občane plať
Jistě nejsem sám, kdo pozoruje strmý nárůst regulací či spíše, dámy prominou, „buzerací“ všeho druhu. O co vlastně jde, proč se to tak děje a proč je to špatné?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Smradlaví cigoši mi vaděj, napsal Martin Komárek a schytal to prý ze všech stran. Tak přiložil pod kotel ještě více. Ano, skutečně to jde
Poslanec Andreje Babiše Martin Komárek (ANO) na sociální síti facebook provokoval, když všem na očích napsal větu ve stylu „Nejsem rasista, ale ... smradlaví cigoši mi vaděj“. Teď se k této větě Komárek vrátil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Temelín se otevře veřejnosti
Už v sobotu 29. července dostanou lidé možnost podívat se „pod pokličku“ největší české elektrárny. Na prohlídku areálu Jaderné elektrárny Temelín je vyčleněno necelých 900 míst. Den otevřených dveří doplní i program na Infocentru a show Jižní Čechy pohodové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Skandál, který se týkal Čechů, považuje švédský premiér za fiasko
Za fiasko považuje švédský premiér Stefan Löfven švédské bezpečnostní pochybení, kvůli kterému čeští pracovníci technologické společnosti IBM získali přístup ke dvěma tajným policejním databázím. Ministerský předseda tak vůbec poprvé oficiálně komentoval skandál z roku 2015, který se nyní dostal na veřejnost, napsal dnes deník The Local. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Starostové budou jednat o další spolupráci s lidovci
Celostátní výbor hnutí Starostové a nezávislí (STAN) bude v úterý jednat o tom, jak se hnutí postaví k rozhodnutí KDU-ČSL změnit formu spolupráce mezi oběma uskupeními. Lidovci v květnu na svém sjezdu potvrdili vznik volební koalice se Starosty, minulý týden ale jejich širší vedení vyzvalo zástupce STAN, aby místo toho nominovali své zástupce na kandidátky KDU-ČSL, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Totální nechutnost od tvůrce kampaně Michala Horáčka. Pošlete děti spát a přečtěte si, jak podle něj máte bojovat s islámem
Nadcházející prezidentská volební kampaň bude opravdu zajímavá. Budeme za to moct poděkovat třeba studentovi žurnalistiky a sociologie Jaroslavu Cermanovi, kterého dnes najdeme v týmu Michala Horáčka. Cerman ukázal, že umí provokovat. Všem národovcům – mužům bojujícím proti islámu doporučil, aby zkusili praktikovat orální sex s jinými muži. Islamisty tím prý zaručeně znechutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok bude v Karlových Varech jednat o dostavbě dálnice D6
Ministr dopravy Dan Ťok bude v úterý 25. července od 15 hodin jednat na Krajském úřadě Karlovarského kraje o dostavbě dálnice D6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: POKOS se představil na Mistrovství ČR ve všestrannosti
Pod záštitou ministra obrany Martina Stropnického se na dostihovém závodišti Pardubice konalo od čtvrtka 20. do neděle 23. července Mistrovství České republiky ve všestrannosti. Koně a jezdci museli prokázat všestranné nadání a to v drezurní zkoušce, v parkuru a tzv. terénní zkoušce, ve které museli v daném čase zvládnout trať, plnou překážek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Totální nechutost od tvůrce kampaně Michala Horáčka. Pošlete děti spát a přečtěte si, jak podle něj máte bojovat s islámem
Nadcházející prezidentská volební kampaň bude opravdu zajímavá. Budeme za to moct poděkovat třeba studentovi žurnalistiky a sociologie Jaroslavu Cermanovi, kterého dnes najdeme v týmu Michala Horáčka. Cerman ukázal, že umí provokovat. Všem národovcům – mužům bojujícím proti islámu doporučil, aby zkusili praktikovat orální sex s jinými muži. Islamisty tím prý zaručeně znechutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Největší kšeft ministra Stropnického. Armáda nakoupí obrněnce za devět miliard
Armáda pořídí v příštích letech více než 140 obrněných vozidel za 9,2 miliardy korun. Zakázku dnes schválila vláda, informoval novináře ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Až 4,4 miliardy Kč armáda vydá na 80 lehkých obrněných vozidel na podvozku Iveco, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Filip udělal Tvarůžkové přednášku z dialektického materialismu. Čtěte a pochopíte, jak se KSČM poučila z minulosti
Moderátorka Zuzana Tvarůžková v pondělním Interview ČT24 zpovídala šéfa komunistů Vojtěcha Filipa, který má dojem, že v Polsku už vláda omezuje lidem prostor k přemýšlení, když je tam teď tolik omezen prostor na levici. Poznamenal to v narážce na reformu justice v Polsku. Kdyby se dostali k moc čeští komunisté, prý by žádnou takovou reformu justice nedělali, neb vycházejí z dialektického materialismu a vědí, co si mohou dovolit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
OPL (Rozumní): Otrocká práce v České republice
Určitě není normální, aby v naší zemi byla minimální mzda na úrovni, která člověka, který je slušný a řádně chodí do legální práce, uvrhla po výplatě do kategorie "chudoby".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petice za zrušení podpory biopaliv
Petice zrušení povinného přimíchávání biopaliv do benzínu a nafty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Strážci čistoty voleb chtějí popotahovat prezidenta za zneužívání cest do regionů. K čemu ten váš úřad vlastně je, ptá se právník
Český právník, vysokoškolský pedagog a bývalý poslanec za ČSSD Zdeněk Koudelka se vyjádřil k cestám prezidenta Zemana po krajích. Lze je označit za kampaň, jak tvrdí nový Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran? Člen úřadu Jan Outlý má za to, že ano. Koudelka konstatoval, že Outlého úřad je v podstatě k ničemu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Iniciativa Ne základnám: Kdo vlastně vládne v České republice?
Vystoupení pana poslance Martina Stropnického dne 20.7.2017 při projednávání tisku č. 129 (Návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO) považujeme za nehorázné a je neuvěřitelné, že zaznělo na půdě Senátu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Veřejnost může vybírat nej… zdravotní sestru Moravskoslezského kraje
Do třetího ročníku ankety Moravskoslezská sestra 2017, kterou letos na jaře vyhlásil odbor zdravotnictví Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, se po odbornících může zapojit i veřejnost. Smyslem akce konané pod záštitou ministra zdravotnictví, prezidentky České asociace zdravotních sester a hejtmana Moravskoslezského kraje je ocenit nejlepší zdravotnické pracovníky působící regionu a poděkovat všem profesionálům, kteří s nasazením vykonávají zdravotnická povolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Schválená koncepce pomůže připravit ČR na následky sucha
Česká republika v posledních letech čelí opakovaným obdobím sucha. Rok 2015 se dokonce zařadil mezi historicky nejsušší roky v historii. Důsledkem jsou negativní dopady na stav našich vodních toků a dalších vodních ploch a na kvalitu vody obecně. Dramaticky podnormální stavy podzemních vod způsobují nemalé problémy na mnoha místech České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Takový byl průměrný starobní důchod na konci června
Z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplývá, že letos k 30. červnu činila průměrná výše starobního důchodu 11 807 Kč a úřad vyplatil celkem přes 3,6 mil. všech druhů důchodů, z toho přes 95 tisíc důchodů náleželo klientům žijícím v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Kams to, Žide, frňák strkal?
Napsal jsem na facebook takový bonmot. Zněl asi takhle: „Já nejsem rasista. Klidně se snesu s negrama, rákosníkama a dokonce s židákama. Jen ty cigoši špinavý mi vaděj.“ Vyvolal pobouření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Senát prokázal, že není zbytečný ani špatný
Senát schválil zákon o zákazu kožešinových farem. Průběh schvalování tohoto zákona mě ještě jednou vede k diskuzi o veřejnosti a politicích. Moc prosím, zkuste tohle dočíst do konce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Svědectví o návštěvě Babiše na severu: Vytřeštil oči. Peklo. Kdo je drzý a je na dávkách, má jistotu, že tak drahý mobil jako on pracující mít nebude. Sobotkova opičárna...
ROZHOVOR „Kdo je drzý a primitivní a je v tom velmi vytrvalý, je vítězem nad systémem, nad demokracií, nad zákony, nad vším. A pokud si naseká 5, 6 a více dětí, má jistotu, že tak drahý fajnový mobil jako bude mít on, človíček na dávkách, nikdo mít nebude,“ říká k situaci na litvínovském sídlišti Janov senátor Jaroslav Doubrava. Ten na toto místo přivedl společně s ředitelem SBD Krušnohor Most Františkem Rybou i Andreje Babiše. „Šlo o to, aby pan Babiš na vlastní oči tu hrůzu tam viděl,“ říká senátor. V rozhovoru také řekl svůj názor na srovnání Babiše s Kalouskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum: Informační povinnost za rok 2016 splnila jen každá desátá firma
Přestože se rok 2017 již překlopil do své druhé poloviny, informační povinnost za rok 2015 doposud nesplnilo 64 procent firem. Přitom základní termín pro vložení finančních výkazů do sbírky listin za rok 2015 vypršel koncem července 2016 a nejzazší uplynul na konci roku 2016. Za rok 2016 informační povinnost splnila každá desátá firma. Informační povinnost nejhůř plní firmy, které nevykazují tržby a subjekty se sídlem v Praze. Data dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nejlepší zahraniční letovou ukázku předvedl na přehlídce český pilot
Mezinárodní letecká přehlídka The Royal International Air Tattoo – RIAT 2017, která se konala v britském Fairfordu, měla i české zastoupení. Českou republiku tam reprezentoval certifikovaný pilot kapitán Ivo Kardoš z 211. letky 21. základny taktického letectva Čáslav s nadzvukovým strojem JAS-39. Přehlídku mimo jiné navštívil také velitel Vzdušných sil AČR generálmajor Jaromír Šebesta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Jenom čtyři senátoři našli odvahu
Toho času ministr obrany Martin Stropnický zahrál svou roli o nevyhnutelnosti poslat naše vojáky k ruským hranicím s pobaltskými státy velmi dobře. Z jeho čtvrtečního vystoupení v Senátu byl cítit patos, vzrušení a entuziasmus, když líčil, jak je tato vojenská operace pro nás důležitá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zelení opět nabízí účast občanům v okrskových volebních komisích
Volby do Poslanecké sněmovny, které proběhnou v pátek a sobotu 20. a 21. října 2017 a Zelení v těchto volbách již představili zajímavé osobnosti. Také letos nabízejí Zelení účast ve volebních komisích v Moravskoslezském kraji. Je totiž důležité, aby na zákonný průběh voleb dohlédli i sami občané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Od čerta k ďáblu? Hana Marvanová promlouvá o Babišovi, Kalouskovi, Nečasovi, Sobotkovi a Bakalovi... Ve věci OKD
ROZHOVOR Právnička a protikorupční aktivistka Hana Marvanová vysvětluje, proč by Andrej Babiš neměl být premiérem, proč ona kandiduje v Praze za Starosty, i když netouží být zvolena, i to, že nájemníkům bytů OKD svítá naděje, že se přece jen někdy dočkají alespoň částečné satisfakce. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kritizuje bývalé vlády, že v této věci nic neudělaly. „Nevím, proč nekonal Andrej Babiš, když byl ministrem financí. On říká něco jiného, než je realita. Realita je taková, že v kauze OKD neudělal také vůbec nic, i když to neustále vytýkal premiérovi i podnikateli Bakalovi,“ prohlásila Hana Marvanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Moravec jako Lenin, žluč a hnus ,,domovnice" Báry Štěpánové, pravily šediny Zdeňka Zbořila. Došlo i na Čunka
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Opojení z toho, že se vedoucí kádry KDU-ČSL budou moci ještě jednou pomstít Miroslavu Kalouskovi, bylo zřejmě lákavé.“ Politolog Zdeněk Zbořil se vyjadřuje k situaci KDU-ČSL a STAN a věnuje se rozpadu plánované volební koalice i názorům senátora Jiřího Čunka. Glosoval také video s názory herečky Báry Štěpánové a poděkoval společnosti Newton za analýzu Otázek Václava Moravce. Zbořil komentoval poslední jednání Visegrádské čtyřky a úvahy o tom, zda by za současné situace nebylo lepší se raději přimknout k tvrdému jádru EU a vyvolat debatu o našem setrvání ve V4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Paranoidní Západ, směje se vlivný čínský deník. Pobavily jej vyděšené reakce na společné cvičení s Rusy
Čínský deník The Global Times tvrdí, že Západ je paranoidní. Stačí se prý podívat, jak NATO reaguje na společné rusko-čínské cvičení v Baltském moři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán je Babišův velký spící problém. Kvůli takovým, jako je on, se prý hnutí rozsype
Komentátor Petr Holub v textu pro server Echo24.cz vysvětluje, proč je ANO odsouzeno k tvrdému pádu. V tuto chvíli se sice zdá, že hvězda Andreje Babiše a jeho hnutí září tak mocně, že víc už to snad ani nejde, jenže šéf hnutí má problém a možná o něm ani neví. Problém se prý jmenuje Robert Pelikán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky: Reakce na nepravdivé informace, zveřejněné v médiích
Během minulého týdne některá česká média uveřejnila pomlouvačné a nepravdivé informace o dodání českých zbraní na Střední východ prostřednictvím Ázerbájdžánu. Je třeba poznamenat, že Ázerbájdžán úzce spolupracuje s NATO, včetně USA, v boji proti mezinárodnímu terorismu a radikálním skupinám, jako je například IS. Ázerbájdžán také úzce spolupracuje s NATO v přepravě zbraní pro účely mírových misí v Afghánistánu a v dalších zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se setká k bilanční schůzce s ministrem kultury Hermanem
Ve středu 26. července 2017 bude předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka hodnotit dosavadní činnost Ministerstva kultury. V rámci bilančních schůzek bude v Národní knihovně ČR s ministrem kultury Danielem Hermanem mluvit o splněných úkolech, rozpracovaných zákonech i krocích, kterými by se v oblasti kultury měla zabývat nová vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum rozšíří depozitáře a zkvalitní správu sbírek
NTM zahájilo za přítomnosti ministra kultury ČR Daniela Hermana a médií projekt rozvoje depozitárního areálu v Čelákovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Aktuální stav politiky USA na Blízkém východě (I): Írán a Izrael
Roztěkaná a nesystémová politika dovedla Spojené státy na Blízkém východě hned k několika zásadním problémům. Je Washington s to z nich „vycouvat“ nebo je dokonce vyřešit, aniž by rozpoutal další válku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Atraktivní zaměstnání lidem musí nabídnout hlavně podnikatelé
Zastavit odliv lidí z regionu a podpořit migraci zaměstnanců motivačními programy a slevami, to je cíl pilotního projektu Zaměstnanecká mobilita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda schválila další příspěvek na řešení migrační krize
Vláda schválila další příspěvek na řešení migrační krize, na výcvik libyjské pobřežní stráže dá 24 milionů korun
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
William Engdahl: Nevýslovným zločinem Viktora Orbána je...
Vypadá to, že se někteří lidé nikdy nenaučí, jak tuto hru hrát. V současnosti je na první příčce seznamu Evropské unie Maďarsko a jeho tvrdohlavý premiér Viktor Orbán. Zdá se, že mu to prostě nedochází. Nechápe, že to není „evropské“, když brání suverénní práva občanů a svého národa. Nehledě na to, jak se odměření technokraté EU, obletující pochybného předsedu Evropské komise Jean-Claude Junckera, snaží poučovat Orbána a jeho vládu, přesto mu to nedochází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanec Birke (ČSSD): Spolupráce s komunisty pro mě není tématem
Splnili jsme 90 procent programu a pro změnu zákona o vyrovnání s církvemi jsme udělali maximum, bilancuje pro ParlamentníListy.cz roli ČSSD ve vládě lídr Královehradecké ČSSD Jan Birke. Prozradil nám také, jak reflektuje změnu vedení strany, vyjádřil se k vnitrostranickým sporům. A nejen k tomu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
U žen jsou problémy se štítnou žlázou častější, během života se s nimi setká každá osmá žena
Štítná žláza má motýlovitý tvar a nalézá se vpředu na krku. Produkuje hormony thyroxin a trijodthyronin, které jsou distribuovány krví do celého těla. Thyroidální hormony ovlivňují tělní metabolismus, včetně rychlosti spalování kalorií nebo srdeční frekvence. Podle množství produkovaného hormonu člověk přibývá na váze nebo ji ztrácí, cítí se unaven nebo naopak čilý. Činnost žlázy je řízena hormonem thyrotropinem z podvěsku mozkového (hypofýzy).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ketzl (Svobodní): Většina politiků Vám lže
Jaký překvapení si asi říkáte...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér navštívil Povodí Moravy kvůli suchu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil státní podnik Povodí Morovy. Cílem návštěvy bylo jednání o situaci ohledně sucha na moravských řekách. Zajímal se především o opatření, která vodohospodáři realizují i o informace o nádržích, které státní podnik připravuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Sokol, který mohl být našim prezidentem: Lidé jako Chovanec snad ani netuší, co činí. Za postoj k uprchlíkům bychom se mělli stydět. A Zeman je nebezpečný cynik
Filozof Jan Sokol se domnívá, že z prezidenta Miloše Zemana se stal cynik. „Nestačím se divit, kam se posunul,“ uvedl Sokol v rozhovoru pro server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Švýcarsko: Útok motorovou pilou
Nejméně pět zraněných, z nichž dva jsou ve vážném stavu, si vyžádal útok ve švýcarském Schaffhausenu. Svědci hovoří o útočníkovi s motorovou pilou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Cheb: Seminář ke kotlíkovým dotacím
Město Cheb ve spolupráci s KÚKK pořádá bezplatný seminář o kotlíkových dotacích, Městský úřad Cheb, středa 9. 8. od 15.30 hodin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Ve Venezuele není možné budovat budoucnost
Desítky tisíc obyvatel Venezuely již utekly ze země, neviděly východisko z krize. Až se spojí s desetitisíci osobami, které již opustily zemi, která je v chaosu a krizi, budou spokojenější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nové sci-fi má jen zamaskovat dotační skandály vlády
Tak to mne podržte. A já si myslel, že se letošní předvolební kampaň již obejde bez hazardních témat. Jak se však zdá, tak jsem se hluboce mýlil. Aktivisté a jim naklonění politici se totiž nově zamilovali do zatím nevídaného sci-fi tématu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy jdou s dobou. Spolu s odboráři připravily pro děti zaměstnanců technologický tábor. Jsme dynamičtí a držíme se trendů, říká ředitel Krtek
České dráhy se staly partnerem tábora pro děti železničářů na jižní Moravě. Ten byl kromě klasických tábornických aktivit zasvěcen i novým technologiím a youtuberingu. Tábor v Prudké nedaleko Tišnova na Brněnsku se uskutečnil začátkem června. Akci pořádal Český zemský svaz Mezinárodní federace pro kulturu a volný čas železničářů FISAIC. Spolupracovaly na něm i Odborové sdružení železničářů (OSŽ), společnost ČD Informační systémy, Dopravní vzdělávací institut a cestovní kancelář ČD Travel. „Jsme dynamická firma, která se drží moderních trendů,“ uvedl k věci generální ředitel ČD Pavel Krtek, který doufá, že první ročník tábora odstartuje novou tradici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Primátor Paparega: Kriminalistům poskytneme veškeré podklady, kterými magistrát disponuje
Policie České republiky, oddělení hospodářské kriminality v Mostě, požádalo město Most o spolupráci při šetření ve věci trestního oznámení na zastupitele města Most pro údajné nehospodárné nakládání s veřejným majetkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ty ču..., už sem nejezdi, nebo ti dáme na držku. Ota Černý byl prý napaden obávaným fotbalovým bafuňářem
Někdejší šéf redakce zpravodajství a sportu České televize Otakar Černý povyprávěl serveru Aktuálně.cz o incidentu, který se měl odehrát na toaletách plzeňského stadionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Žádní uprchlíci. Tohle vám prý média neukážou. V Paříži vlezla k zařízení pro migranty, vzniklo výbušné VIDEO
„Uprchlíci“ přijíždějí každý den do Paříže z ostatních evropských zemí. Nejedná se ovšem o žádné „uprchlíky“, a už vůbec nejsou ze Sýrie, tvrdí kanadská novinářka Lauren Southern.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Dopravní akce ve spolupráci s nově začínajícími policisty
Kladenský dopravní inspektorát uspořádal dopravní akci na vytipovaných pozemních komunikacích v městě Kladně ve spolupráci s Útvarem policejního vzdělávání a služební přípravy, vzdělávací centrum Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dovolená v Egyptě zlevňuje. Podle MZV jsou obavy Čechů zbytečné
Ještě před pár lety se Egypt řadil mezi nejlepší dovolenkové destinace. Češi si severní Afriku oblíbili, a to díky teplému počasí, luxusním hotelovým komplexům a zajímavé historii. Dnes se lidé do Egypta bojí. I přes nepříjemné události posledních dní, je ale Egypt podle Ministerstva zahraničních věcí stále stabilní zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pisálci, lžete: Jan Schneider byl na shromáždění starých zbrojnošů, kde se mluvilo proti NATO. Pak přečetl bakalovský článek a naštval se
Spolupracovník Lidových novin, analytik a bezpečnostní expert Jan Schneider pro ParlamentníListy.cz podává podrobné svědectví o průběhu nedávné bezpečnostní konference, kde vystoupilo na dvě desítky expertů a veřejně činných osob. Schneider akci, na níž sám vystoupil, popsal hlavně na základě reportáží jiných médií, které byly prý zmanipulované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Do hajzlu s policajty? Panuje velké napětí kolem Policie ČR
O případu Jany Dvořákové, jíž v minulosti vykradli již 28krát chatu, a z toho šel za mříže jen jediný pachatel, píšou Novinky.cz. A vyjadřuje se k tomu i publicista Petr Sedláček na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy hl. m. Prahy: V novém ekocentru poprvé stáčeli med
V novém ekocentru Prales se za účasti dětí z příměstských táborů uskutečnilo historicky první medování. Mezi zvířecí obyvatele ekocentra se totiž kromě oveček a nutrií řadí také včely, které tu mají své úly a které pilně pracovaly po celé jaro, aby nás nyní odměnily sladkým pokladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti představují baladu o úřadech
“Na dalším úřadu sto dalších podpisů, aby pak skončily na věky ve spisu” zpívá předseda Pirátů Ivan Bartoš
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
EET chceme všude. Všude, důsledně! Manažerka roku závažně též o tom, proč máme tak malé platy
ROZHOVOR Ačkoliv se o tom mnoho nemluví, obchod byl, je a bude po zbrojním a automobilovém průmyslu největším průkopníkem nových technologií v oblasti optimalizace pracovních procesů, připomíná předsedkyně představenstva společnosti U&Sluno a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Marta Nováková. Manažerka roku 2016 v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zdůvodňuje nutnost stanovení pevného termínu přijetí eura, podivuje se nad neustále se zvyšující minimální mzdou a tvrdí, že díky EET dochází k narovnání podnikatelského prostředí a eliminaci šedé ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
No to je síla: Jarek Nohavica si udělal FOTO s Tomiem Okamurou. Co se kolem toho děje?
Youtuber a písničkář Quido Czerny se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke snímku písničkáře Jarka Nohavici s předsedou SPD Tomiem Okamurou. A nebyl jediný, snímek přinesl i teplický radní Dominik Feri (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
NPÚ: Sbírka fotografické dokumentace bude v srpnu a září uzavřena
Informace o uzavření sbírky fotografické dokumentace pro externí badatele
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Třetí a čtvrtou vlnu EET je potřeba zastavit, nejen odložit
Reakce 1. místopředsedkyně ODS na návrh KDU-ČSL a STAN na odložení startu třetí a čtvrté vlny EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Na Českomoravské komoditní burze Kladno byly v 1. pololetí zobchodovány téměř dvě terawatthodiny energií
Na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKBK) bylo za letošních šest měsíců uzavřeno 1572 kontraktů na dodávku 1,989 milionu megawatthodin (MWh) elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 1,136 miliardy korun. Rostl podíl dvouletých kontraktů na celkových zobchodovaných objemech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petice proti zastavění sídliště Ďáblice
Touto peticí žádáme zachování původní urbanistické koncepce sídliště Ďáblice, oceněné UNESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubická průmyslová škola získá vybavení pro 3D pracoviště
S moderními průmyslovými technologiemi budou pracovat žáci Střední průmyslové školy elektrotechnické (SPŠE) v Pardubicích. Krajští radní na svém jednání schválili vyhlášení výběrového řízení na dodavatele, který školu vybaví technologiemi spojenými se čtvrtou průmyslovou revolucí. Finanční prostředky na vybavení půjdou z Integrovaného operačního regionálního programu (IROP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Litevský ministr: Putin není šílený. Zajde tam, kam mu dovolíme. Zastaví ho jen údery v terénu
O ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi, o euru, ale i o anexi Krymu a reakci Litvy hovořil litevský ministr zahraničí Linas Linvevičius se serverem Respekt.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Do soutěže Stavba roku se opět přihlásilo množství uchazečů
Hvězdárna, okružní křižovatka či obnova mostu přes zátopové území. To jsou jen některé z projektů, přihlášených do soutěže Stavba roku 2017 Královéhradeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ladislav Balcar: 150 dní - trampoty Donalda Trumpa (pokračování)
Od okamžiku, kdy Donald Trump přijal rozhodnutí o tom, že bude kandidovat na post prezidenta USA, neuplynul jediný den, aby se o této události nehovořilo a nepsalo. 9. července se naplnilo 150 dní od nástupu do funkce hlavy státu. Jako byznysmenovi se tak dostalo reklamy k nezaplacení, což vřele podpořil svou impulsivitou a neokázalými bonmoty. Do boje se vrhl pod známým heslem „Učiňme Ameriku opět velikou!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Druhý festivalový týden přinesl krásné a různorodé hudební zážitky
Koncerty druhého týdne 26. ročníku MHF Český Krumlov nabídly návštěvníkům mimořádné kulturní zážitky. Co nás čeká během následujících dnů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Češi jsou otevřeni nákupu české módy, hledí také na udržitelnost
Čeští zákazníci se podle průzkumu agentury STEM/MARK začínají čím dál více zabývat lokální a udržitelnou módou. Až 80 % dotazovaných uvádí, že by české autorské oděvy nakupovali častěji, kdyby pro ně byly více dostupné. Rozšíření této nabídky plánuje Centrum Chodov. Společně s otevřením jeho nové části v říjnu tohoto roku se totiž veřejnosti zpřístupní i tzv. Designer GalleryTM. Ta zákazníkům přinese výběr z desítek značek českých návrhářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Demokracii a svobodu - už nikdy o nás bez nás
Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) má ve svém názvu i programu přímou demokracii a svobodu. Demokracie i svoboda jsou v této zemi vážně ohroženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky vystoupí živě na Radiožurnálu
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí v živě vysílaném rozhovoru na Radiožurnálu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Ničeho se ČNB nebojí víc než silnější koruny
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Budu lídrem Libereckého kraje do voleb 2017
Předsednictvo hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) schválilo na návrh Regionálního klubu SPD Libereckého kraje kandidátku do podzimních klíčových sněmovních voleb 2017. Jejím lídrem bude Radovan Vích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Na Polsko nadává EU kvůli reformám. Po síti zatím kolují VIDEA, která se rovnají bombě shozené na Brusel
Spoluzakladatel a předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński pronesl další odvážnou řeč v parlamentu, ze které se orosí čelo všem představitelům Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
FOTO TV jsem vyhodil, internet nemám. Ať se ve městě po... Radši malý jabka, než cizí sráče. Česká ves, kde je všechno trochu jinak
REPORTÁŽ Že by na Onen Svět jezdil autobus, to nevymysleli ani Keltové. Přesto tomu tak je. Ovšem toto šumavské sídlo, známé z historie především sklárnami, po kterých už ovšem není ani památky, není svého jména v naší republice jediné. Zdá se však, že je nejznámější… Vypravil jsem se na tento zvláštní „konec světa“, i když převozníkem nebyl bájný Charon, ale ČSAD. Přesto to byla výprava nanejvýš zajímavá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nebezpečné domobrany? V Česku už prý desítky skupin
Hned 92 skupin údajně extremistické Národní domobrany působí na území Česka. Jak uvádí Ministerstvo vnitra, skupiny, které chtějí chránit hranice před migranty, jsou nebezpečné a resort je eviduje ve svých zprávách o extremismu. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Homosexualita podle senátora Jiřího Čunka
S panem senátorem Jiřím Čunkem jsem si vždycky poměrně dobře rozuměl. Fandil jsem jeho iniciativám při řešení otázky vsetínských Romů, nevěřil jsem nechutnému exhibicionistickému nařčení jeho bývalé sekretářky ze vsetínské radnice. Při vzájemných debatách s tímto jedním z nejsympatičtějších lidovců jsem se ovšem opatrně vyhýbal kontroverzním tématům jako antikoncepce, potraty a sexuální výchova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Počtení plné lásky, zalité sluníčkem? Ne. Učitelé promluvili o muslimech v Německu
Organizace American Jewish Committe provedla v Berlíně průzkum mezi učiteli z jednadvaceti škol, podle jehož výsledků mezi tureckými a arabskými studenty „kvete“ antisemitismus a salafismus. Vedle Židů tito studenti rovněž nenávidí Němce, homosexuály a Evropu jako celek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Okradená ,,Bohdalka": Herečce se vrátil její zapomenutý film, viz VIDEO. V novinách z ní dělají hlupačku
Ekonom Aleš Michl, jenž působil jako poradce ministra financí Andreje Babiše (ANO), si ve svém dnešním komentáři v MF Dnes dělá legraci z herečky Jiřiny Bohdalové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda se dnes sejde naposled před srpnovým třítýdenním volnem
Vláda se dnes sejde na posledním zasedání před třítýdenním volnem. Ministři posoudí například návrh na posílení bezpečnosti na mimopražských mezinárodních letištích zavedením systému pro rozpoznávání obličejů a registračních značek vozidel. Na pražském letišti Václava Havla, kde už stejný systém funguje, navrhuje ministerstvo vnitra jeho rozšíření. Zabývat se budou i nedostatkem pracovních sil, tentokrát v zemědělství a potravinářství. Ministerstvo navrhuje, aby bylo zrychleno přijímání Ukrajinců, v resortu by jich mohlo během roku najít uplatnění 1500.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Barbora Lišková: Křižná škola bez života?
V posledních letech se ZŠ Křižná dosti změnila. Dříve se to dotýkalo jen nás žáků a změny měly pádné opodstatnění. Mluvíme teda o změnách, jako bylo zrušení zájezdů do Itálie, nebo také zájezdu na Vánoční a jarní Vídeň, poté přesunutí Vánoční akademie do KZ, kdy se nám dostalo odůvodnění, že Itálie není možná, kvůli změnám zákona a učitelé by to neměli proplaceno tudíž s námi jezdit nechtějí, Vídeň byla zrušena údajně z důvodu uprchlické krize, což ale můžeme vyvrátit, jako hrozbu, protože jiné školy tento zájezd absolvují bez jakýchkoli potíží a poté, že přesun Vánoční akademie byl nutný z důvodu špatného ozvučení v jídelně, kde se akce normálně dříve konala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dlouhý (TOP 09): Zvýšení platů v sociálních službách je pražský volební podfuk
Hlavní město zlepší odměňování zaměstnanců v sociálních službách, zejména v přímé péči, říká zdánlivě dobrá zpráva z pražské radnice. Celá pravda je však taková, že jde o dočasné zvýšení platů na pouhého půl roku. Podle předsedy pražské TOP 09 Martina Dlouhého to nelze nazvat jinak, než volebním podfukem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Gruzie má velký turistický potenciál. Pardubický kraj chce pomoci s jeho rozvojem
Součástí cesty hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického do Gruzie bylo ve středu odpoledne setkání s gubernátorem regionu Mtscheta-Mtianeti Levanem Zautashvilim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Prague Pride je pochod smrti naší civilizace. To nesmíme podporovat, řekl Jiří Čunek. A už se strhlo peklo
Pochod smrti této civilizace. Tak nazval Prague Pride, pochod homosexuálů pořádaný pravidelně v hlavním městě Praze zlínský hejtman a lidovecký politik Jiří Čunek (KDU-ČSL). "Sexuální orientace je v mnohých případech volba," řekl takév v rozhovoru pro deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petice za zrušení Středočeského kraje
Existence Středočeského kraje je zbytečným plýtváním penězi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Mrázek (Spojení 12): Vykrádání ČR za pomoci ČNB pokračuje plnou silou, ale trestní oznámení bylo odloženo ad akta
Od doby, kdy loupežíví Švédové přepadli Čechy a kořist odvezli do Švédska, uplynulo již drahně let a metody vykrádání jsou teď modernější a velmi účinné. V případě Československa a České republiky využili kolonizátoři hlouposti těch, kteří se prodrali k moci a vydatně jim pomohli ti, kteří za osobní výhody byli ochotni jednat proti zájmům národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
NKÚ: Závěrečný účet Ministerstva průmyslu a obchodu - nesprávnosti a neúplnost
V účetních a finančních výkazech našli kontroloři chyby v řádu desítek miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
SFŽP: Požádat o dotaci na udržení vody v krajině bude možné až do ledna 2018
Prodloužili jsme termín pro příjem žádostí u výzev č. 50 a 51 do 5. ledna 2018. Žadatelé, kteří nestihli získat veškerá potřebná stanoviska s nabytím právní moci, tak mají možnost podat žádost o podporu i v druhé polovině roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Co jsem dělal ve sněmovně
Komentář předsedy ANO Andreje Babiše na Facebooku k jeho působení v Poslanecké sněmovně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
FN Brno: Dětskou nemocnici navštívil eurokomisař Vytenis Andriukaitis
V pondělí 24. července 2017 navštívil Dětskou nemocnici eurokomisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis. Zavítal do Centra pro vzácná kožní onemocnění a EB Centra Dětského kožního oddělení Pediatrické kliniky FN Brno, která byla v prosinci 2016 přijata do Evropské referenční sítě (European Reference Network) pro vzácná kožní onemocnění ERN-Skin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sorosova mafiánská síť, bruselští byrokraté, ukázal Orbán před studenty na největší nepřátele. Chtěli udělat muslimskou Evropu a my jsme jim to zhatili, proto nás nenávidí
Maďarský premiér Viktor Orbán tuto sobotu vyjel do Rumunska a ve svém projevu na 28. letní univerzitě Balvanyso ve studentském táboře v Baila Tusnad opět „pálil ostrými“ proti Georgi Sorosovi a Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
Ve středu bude zveřejněn výsledek dvoudenního zasedání amerického Fedu ohledně nastavení měnové politiky. Neočekává se žádná změna ve výši úrokových sazeb, ale budou se sledovat náznaky zvyšování pro další měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
STAN: Regionální uskupení chtějí být i nadále součástí koaličního projektu
Regionální strany a hnutí, které společně s KDU-ČSL a STAN v dubnu podepsaly smlouvu o spolupráci, vyjádřily lítost nad změnou koaliční smlouvy, ke které vyzvali minulý týden lidovci. Všech deset regionálních stran a hnutí tuto změnu jednohlasně odmítlo a deklarovalo své odhodlání zůstat součástí již všemi smluvními stranami dohodnuté koalice Lidovci a Starostové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Štěkají jako pominutí. Musí všechny ostatní odradit od podobných nápadů. Europoslanec Mach prozradil lidem, co se odehrává v Bruselu kvůli brexitu
REPORTÁŽ O brexitu i nesmyslné každoroční „nadílce“ nových zákonů se hovořilo v diskusi v Plzni na setkání příznivců a členů Strany svobodných občanů s jejich „mužem číslo jedna“, europoslancem Petrem Machem. HateFree podle Macha plánovitě neuklidňují veřejnost – naopak, vyvolávají emoce a vášně. Rozvedl rovněž pravomoce nového úřadu na sledování politické kampaně, od kterého můžete obdržet pěkný „flastr“, vyvěsíte-li si na svoji zeď či plot nějaké předvolební heslo, billboard, plakát a nemáte to podloženo smlouvou. Na závěr pak přidal „mnemotechnickou“ pomůcku, jak rozeznat dobrý a špatný zákon, což podle něj například předseda lidovců sám přiznává, že neumí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zločin na dětech, zhodnotila ostřílená pedagožka první rok inkluze. A pak nám vyprávěla, jak se dnes k učitelům chovají rodiče a o nápadech ombudsmanky Šabatové
ROZHOVOR Ředitelka základní školy Prodloužená-Polabiny v Pardubicích Jana Smetanová je pedagožkou s dlouholetou praxí. Podle Smetanové se situace ve školství pro učitele zhoršuje a kariérní řád, pokud by prošel, by odradil i to málo absolventů pedagogických fakult, kteří na učitelská místa nastupují. Zločinným pokusem na dětech je pak podle ní plošná inkluze, kvůli které mnoho inkludovaných dětí trpí, jak naznačují příběhy, které Smetanová zaslechla od rodičů. „Mentálně postižený žák do běžné třídy ZŠ nepatří. S maximální podporou v rodině a skvělým pedagogem ho protáhneme tak do 5. ročníku,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Stanovisko MZV ke stavu zraněné české občanky po útoku v egyptské Hurghadě
Přestože ještě dnes ráno byla česká žena zraněná předminulý týden útočníkem v egyptské Hurghadě v dobrém stavu a diskutovalo se o jejím převozu do České republiky, v dopoledních hodinách se bohužel její zdravotní stav prudce zhoršil. Prozatím tak zůstává hospitalizována v nemocnici v Káhiře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Josef Heller: O analýzách a analyticích rozjímání předvolební
Předvolební atmosféra vždy provokuje různé osobnosti k činnosti analytické, případně i prognostické. Potřebu vyjevit svoji moudrost pociťují nejen profesionální politikové, politologové či jiní společenskovědní odborníci a bohužel i snaživí a více či méně (to většinou) poučení amatéři, kteří mohou být špičkami ve svých manažerských, technických, přírodovědných či medicínských oborech, leč ve společenských procesech se pohybují s obratností onoho příslovečného „slona v porcelánu“. Někdy ovšem i „slepé kuře“ najde zrno. Toto nutkavé až obsesivní puzení analytiků profesionálů i amatérů můžeme pozorovat i v letošní kampani, jejímž ústředním fenomenem se stal fenomen Babiš, s fenomenem Zeman v pozadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Tohle je opravdu přelomové rozhodnutí
Komentář europoslance za KDU-ČSL Tomáše Zdechovského k rozhodnutí Soudu pro lidská práva ve Štarsburku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČVUT vyzkouší rozvoj obědů pro menzu na Strahově elektromobilem
Vozový park Českého vysokého učení technického doplnil elektromobil Nissan eNV200. Univerzita vůz využije k rozvozu obědů pro svou menzu na pražském Strahově. Zápůjčku zrealizoval projekt Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Armáda ČR pořídí šest desítek obrněných vozidel TITUS na podvozku TATRA
Vláda České republiky v pondělí 24. 7. 2017 schválila zakázku na pořízení obrněných vozidel TITUS pro potřeby ozbrojených sil. Armáda České republiky tak do své výzbroje postupně získá na šest desítek těchto vozidel ve třech provedeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Test odhalil dvě nebezpečné autosedačky
Čelní nárazová zkouška v případě autosedaček Recaro Optia a Jané Grand potvrdila vážné bezpečnostní nedostatky, které by mohly vést k vážnému úrazu nebo úmrtí dítěte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Bezohlední američtí zákonodárci
Američtí zákonodárci, a to bez ohledu na politické strany, tedy Demokraté i Republikáni, se rozhodli zákonnou normou rozšířit sankce proti Rusku. Rozšíření sankcí se má týkat zejména těžby surovin, ale také např. lodní a železniční dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Neříkejte tomuto pornoprůmyslu umění! Perverze, na úrovni zvířat. Strážce rodinných hodnot nám zděšeně povyprávěl o výstavě nahotin, která míří do Prahy
ROZHOVOR Do Česka v srpnu zamíří kontroverzní výstava skutečných nahých žen Voayer. Expozice návštěvníkům po omezenou dobu nabídne přehlídku nahých modelek ve stylizovaných pózách evokující sexuální styl BDSM. ParlamentníListy.cz se při té příležitosti rozhodly o výstavě pohovořit s Michalem Semínem, ortodoxním katolíkem, publicistou a ředitelem Institutu svatého Josefa, který měl v minulosti blízko k českému disentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem
Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Zeman. Usedl proti moderátorovi Janu Pokornému a spustil svůj tradiční slovní koncert. Došlo na Čínu, Zemanovy cesty do krajů i na politologa Jiřího Pehe, který prý navrhuje nesmysly. Pokorný musel napjatě čekat, zda prezident použije podobná sprostá slova jako před třemi lety, kdy v rozhovoru s ním prezident pronesl v přímém přenosu slovo „kunda“. V narážce na skupinu Pussy Riot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hašek s lobbistkoou Mrencovou nic trestného nespáchal, uzavřela policie
Ještě jako hejtman Jihomoravského kraje musel Michal Hašek (ČSSD) vysvětlovat, kam se poděla jeho mluvčí Lucie Proutníková. V jednu chvíli vyšlo najevo, že tahle žena vlastně nikdy neexistovala. Část zpráv pro kraj vytvářela firma odsouzené lobbistky Jany Mrencové, které Hašek za odvedené služby platil. Policie zkoumala, zda se bývalý hejtman nedopustil trestné činnosti. Dnes strážci zákona dospěli k tomu, že se žádný zločin nestal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ZOO Praha chystá křtiny vlčích paterčat
Tento pátek (28. července 2017) si v pražské ZOO přijdou na své milovníci vlků. V 15.30 proběhnou křtiny paterčat a za kmotra jim půjde egyptolog a archeolog Miroslav Bárta. Slavnostní pojmenování naší pětice můžete sledovat u horní vyhlídky výběhu vlků eurasijských.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zvrhlé a nechutné. Bigotní fanatik. Místo mámy dva táty, homo-porno a soulož s dětmi a mrtvolami. Jiří Čunek promluvil o gayích a toto nám řekli Kalousek, Keller či Benda…
ANKETA Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) nazval pochod homosexuálů Prague Pride „pochodem smrti pro stát, Evropu, tuto civilizaci“, když stát bude tyto skupiny podporovat a uznávat jako rodiny. Dle něj bychom homosexuálům do soukromí neměli mluvit a je třeba je tolerovat, ale je to styl života, který nemá stát podporovat. Stát má podporovat rodiny, které tím, že mají děti, vytvářejí budoucnost národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Michal Simkanič: Nekamenujte starosty
Nejdříve si dovolím pár obecných konstatování a ještě ke všemu zdánlivě zbytečně, protože tyto principy jsou všeobecně uznávány v rozsahu celého politického i mediálního spektra a jsou zcela jistě akceptovány i drtivou většinou voličů. Považuje se za ideální, když politik projde komunální a následně krajskou úrovní, aby pak mohl být úspěšný v celostátní politice. Má se za to, že politik by měl spojovat a nikoli rozdělovat. Měl by si stát za svým názorem a především za svým volebním programem, protože právě ten je jeho smlouvou s veřejností. Měl by být důvěryhodný a znát přání a potřeby svých voličů a současně umět předložit své vize tak, aby to bylo srozumitelné každému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Válek (T'OP 09): Zdravotní péče v kraji si zaslouží odborné vedení
Zdravotnictví na jižní Moravě je v závažné krizi, a to kvůli dlouhodobému nekompetentnímu a neodbornému jednání vedení města a kraje. Jako hlavní problémy, které je nutno řešit, vidí lékař Vlastimil Válek zejména nedostatek lůžek a personálu v nemocnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Služební psi, karlovarský Wigo a sokolovský Garrit, pomohli dopadnout pachatele
Během čtyř dnů bylo šest pachatelů dopadeno a usvědčeno z trestné činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude v Jihomoravském kraji jednat o dopravě, dvojí kvalitě potravin a zdravotnictví
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka navštíví v úterý 25. července 2017 v rámci pravidelných pracovních cest do regionů brněnské krajské ředitelství Ředitelství silnic a dálnic, Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci, Fakultní nemocnici Brno Bohunice i krajské ředitelství České pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist