Oficiální zpravodajská média

Pokutujte ho, znepříjemněte mu život. A budu vám kontrolovat mobily, napsal šéf pražských strážníků podřízeným
I přestože se stal za svůj první dopis ředitel obvodního ředitelství Městské policie Praha Miroslav Stejskal terčem posměchu, neváhal a svým podřízeným poslal i druhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Na blití. Krysy ke korytu, za cenu svinstev. Spěje to k neslavnému konci, ozývá se krajanka z Německa a popisuje, o čem se mlčí
ROZHOVOR „Kdo ví, na koho všeho jsou ti pašeráci napojeni. Můj vnitřní pocit je, že v tom musí mít prsty i politikové, jinak to není možné. Pobřeží se dá snadno ochránit. Není nic jednoduššího. Jsou tam nějaké vyšší moci a kdo ví, kdo za tím všechno je,“ míní Bohumila Kamenzová podnikající na německé straně Krušných hor. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjadřuje obavy z budoucnosti v Německu i Evropě, která podle ní spěje k neslavnému konci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pěsti, kameny, nože i střelné zbraně. Přibývá tu násilí, říká náš lékař v arabském světě. A vzkazuje: Držte se odporu proti migraci
Stomatochirurg Petr Schütz již přes dvacet let pracuje jako lékař v Kuvajtu a před rokem v obsáhlém rozhovoru ParlamentníchListů.cz mimo jiné povyprávěl, jak se musel vypořádávat s muslimy, s jejich zvyky a s jejich náboženstvím. „Existuje mnoho specifik arabského světa, z nichž pro mne asi nejhůře stravitelný je zvyk vyhýbat se negativním sdělením,“ sdělil tehdy s tím, že velkou bolestí je u místních nedochvilnost. Kupříkladu na operačním sále si nemůže dojednat začátek výkonu na určitou hodinu s tím, že při jeho příchodu bude pacient připravený - nikdo si totiž neumí představit, že by on, jako lékař, mohl přijít včas. Na Schütze se nyní ParlamentníListy.cz obrátily s dotazy v souvislosti s úmrtím Češky Lenky v Egyptě...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prohlášení Městské policie Praha ke zveřejněnému článku
Prohlášení Městské policie hl. m. Prahy k článku, uvedenému na serveru ParlamentníListy.cz pod názvem „Pokutujte ho, znepříjemněte mu život A budu vám kontrolovat mobily, napsal šéf pražských strážníků podřízeným
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tak pozor: Městská policie Praha se ohrazuje proti dopisu, který koluje. Tvrdí, že ho nepsal její velitel
Chvíli to vypadalo, že ředitel obvodního ředitelství Městské policie Praha Miroslav Stejskal je nepoučitelný, a přestože byl kvůli svému prvnímu dopisu terčem kritiky, poslal svým podřízeným i druhý list. Jak se však nyní ukázalo, šlo o podvrh, proti němuž se chce městská policie bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pavle Novotný, kdo seje vítr, sklízí bouři! ,,Protekčnímu spratkovi" se dostalo odvety za ,,kretény, podlidi, hovada, debily" etc.
Bulvární novinář Pavel Novotný se dočkal výrazné kritiky na serveru Pravý-prostor.cz. Podle autorky článku Douškové Novotnému sice "protekčnímu spratkovi" nechybí inteligence, ale chybí mu umění se vyjadřovat slušně, chybí mu emaptie a vkus či v některých věcech dokonce rozum. "Co mu fakt nechybí, znepřátelit si kde koho," konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Byli na Babišově svatbě mezi hrstkou pozvaných. A nemluví se o nich. Tady jsou
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se o víkendu oženil se svou dlouholetou partnerkou Monikou, s níž má dceru Vivien a syna Frederika. Svatbě pod širým nebem na Čapím hnízdě přihlíželo na 200 hostů, přičemž každý z novomanželů pozval padesátku svých blízkých (zbylá stovka tvořila jejich doprovod). Kolem areálu opakovaně projela protestní jízda aut, z nichž zněla hesla kritizující šéfa ANO. Po civilním obřadu si hosté prohlédli areál, který zůstal až do neděle pro veřejnost uzavřený. Večer byla připravena pro svatebčany slavnostní galavečeře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zanikne skoro polovina pracovních míst. V krátké době. Co budou ti lidé dělat, to prý nikdo netuší
Server Rádia ZET otevřel ožehavé téma, když se dvou odborníků zeptal, jak se může vyvíjet celá ekonomika. Bývalý prezident Microsoftu pro Evropu Jan Mühlfeit předestřel poměrně chmurnou vizi, podle které v blízké budoucnosti může zaniknout až 45 procent dnes známých pracovních míst. Ředitel pražského Gymnázia Jana Palacha Michal Musil k tomu dodal, že na něco takového není Česko připravené. Na to, co jednoho dne nevyhnutelně přijde, máme prý moc málo technicky vzdělaných lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tělo Češky zabité v Egyptě je v Česku, případ bude řešit policie
Tělo Češky zabité v Egyptě bylo dnes převezeno do Česka. ČTK to řekla mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Česká turistka zemřela minulý týden na následky útoku na pláži v Hurghadě. Dnes se s její rodinou setká ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Česká diplomacie už v souvislosti s útokem žádala Egypt o vyšetření útoku, pitevní zprávu a také odškodnění pro pozůstalé. Případem se nyní bude zabývat Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hrad: Místo tajného ukrytí českých korunovačních klenotů v letech 1944-45
Pražský hrad zve na komentovanou prohlídku místa tajného ukrytí českých korunovačních klenotů ve Starém královském paláci v letech 1944–1945
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Grázl Radek Banga. A vtip. Kauza ,,basa za nadávky kvůli Ortelu" bují dále
Sociolog Petr Hampl se vymezil proti raperovi Radku Bangovi alias Gipsy.cz. Vadí mu totiž to, že dvěma mužům kvůli jejich nenávistným příspěvkům vůči Bangovi hrozí vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Politolog: Babiš nastolí prezidentského kandidáta jen tehdy, kdyby Zeman ze zdravotních důvodů nekandidoval, což nelze vyloučit
POLITOLOGOVÉ „Pokud někdo může porazit Miloše Zemana, tak zejména tím, že se mu podaří stylizovat se do role antizemana. Ten bude muset pokrývat široké volební spektrum,“ říká k prezidentským volbám politolog Petr Sokol s tím, že nepůjde o jednoduchý úkol. Protivníci současného prezidenta však podle něj dostatečně nevyužívají potenciál a karty zdaleka nejsou rozdány. Upozornil, že od politických stran očekával spojení kampaní pro parlamentní i prezidentské volby, to se ale nestalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SVS: Aktuální informace k výskytu afrického moru prasat
Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínském kraji k 31. srpnu 2017 dosáhl 115. Africký mor prasat (AMP) byl potvrzen u 72 z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Blbci, země blbců? Václav Klaus se opřel do pravdoláskovců i spisovatele
Exprezident Václav Klaus poskytl exkluzivní rozhovor MF Dnes. V něm mimo jiné uvedl, že vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) je hrůza. Od voleb, které nás čekají za tři měsíce, však nic zásadního nečeká. „Žádný z politických subjektů, které se chtějí voleb zúčastnit, mě nenadchnul do té míry, že bych očekával nějaký výrazný zvrat,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Proč musí ČR nastrkovat své vojáky do mise v Pobaltí? Někdo si myslí... Generálmajor se tvrdě pustil do Stropnického
Generálmajor v záloze Hynek Blaško se neudržel a okomentoval dění v ozbrojených silách České republiky. Nespokojeně kroutí hlavou nad tím, jak se u nás nakupuje nová armádní technika. Stejně tak nechápe, proč posíláme vojáky na misi do Pobaltí. To snad někdo věří, že si tím koupí lístek na loď do Ameriky, až se to podělá, ptá se generálmajor v záloze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Prohlášení k situaci ve Venezuele
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky je vážně znepokojeno současnou situací ve Venezuele, kde v uplynulých měsících během protestů opozičních sil zahynulo více než 100 osob. Rodinám těchto osob vyjadřujeme upřímnou soustrast a věříme, že probíhající protesty nebudou nadále potlačovány neadekvátními prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jsou kvůli tendru na mýto v ohrožení vaše peníze? Banka má vážné obavy o data, uvažuje o stížnosti
ČSOB se obává hackerských útoků na svou platební infrastrukturu. Vinou citlivých dat, které Ministerstvo dopravy rozdává zájemcům o mýtný tendr, jsou ohroženy i platební karty klientů této banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Ve Francii stát přiostřil přístup k neplnoletým živlům
Po shromážděních mladých, často nezletilých ve večerních a nočních hodinách, objevujeme druhý den hromady odpadků, různých pytlíků a sáčků, vajglů, lahví od všeho možného a také použitých jehel: to je pravidelně také „úroda“ četníků města Orléans.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Požádala jsem pana Araba, aby se vymočil do zkumavky… Mluví zdravotní sestra, toho času desátým rokem na německé klinice
O tom, že je tu rovnoprávnost a že Němci vítají uprchlíky a početnou arabskou komunitu s otevřenou náručí, tedy opravdu neslyším skoro nic, řekla ParlamentnímListům.cz zdravotní sestra, která už desátým rokem pracuje v Německu. Vzhledem k její bezpečnosti a reálně hrozícím postihům nebudeme uveřejňovat žádné detaily, které by mohly určit město a špitál, v němž působí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
A budou vám kontrolovat mobily! Proslavený šéf pražských strážníků napsal podřízeným další, ještě drsnější dopis
I přestože se stal za svůj první dopis ředitel obvodního ředitelství Městské policie Praha Miroslav Stejskal terčem posměchu, zřejmě neváhal a svým podřízeným poslal i druhý. Ještě ostřejší. Alespoň takový koluje po sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
10 000 000 migrantů na pochodu. Obíhá nový, zlý odhad, který nalévá Evropě čistého vína
Bezpečnostní analytik Andrew A. Michta ve své aktuální analýze vyzývá evropské vlády, aby konečně začaly řešit migrační krizi. V opačném případě se bude Evropa dál rozdělovat. Stejné obavy potom vyjadřuje také někdejší stálý zástupce Itálie při NATO Stefano Stefanini na serveru Politico.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Vamberk je s historií krajek svázán téměř čtyři století
Krajská rada rozhodla o rozšíření Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury Královéhradeckého kraje o „Tradici předávání krajkářství na Vamberecku“. Tento zápis je podmínkou pro případnou nominaci na zařazení do seznamu celostátního. Nositelem statku jsou Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, město Vamberk a Krajkářská škola Vamberk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Evropa roste nejrychleji za posledních šest let
Eurozóna v druhém kvartálu opět šlápla na plyn a poprvé za posledních šest let růst překonal 2% (0,6%q/q; 2,1% y/y). I když ještě neznáme detailní strukturu růstu, je pravděpodobné, že za dobrým výkonem bude zejména domácí poptávka vezoucí se na výrazném vylepšení nálady na pracovním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ano, vědci, jsme idioti. Šichtařová se vysmála nápadům, které zaručí konec lidstva a přežití špačků, švábů a slimáků
Ekonomka Markéta Šichtařová přišla na blogu serveru iDnes.cz se svým návrhem na pomoc Evropě. Reagovala tak na studii švédské univerzity v Lundu, jež tvrdí, že nejlepší, co bychom mohli pro naši planetu udělat, je mít méně dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Podomní prodejci bezpečnostních vložek stále cílí na seniory
Opět se začínají množit stížnosti na klamavé praktiky podomních prodejců, kteří nabízejí výměnu bezpečnostních vložek do dveří. Proškolení pohádkáři chodí od domu k domu a zaměřují se přitom na ty nejvíce zranitelné – na seniory. Ti snadněji podléhají psychickému nátlaku, a navíc mívají doma větší množství peněz v hotovosti, které mohou prodejcům vyplatit na ruku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Třetí světová válka je o krok blíž. USA chtějí bez mandátu OSN "řešit" Severní Koreu
Očekávání k prezidentovi USA Trumpovi se bohužel hrubě nenaplňují. USA jsou stále extrémně agresivní a reálně hrozí, že vojensky napadnou KLDR. Co pak udělá Čína a Rusko, lze jen spekulovat, ale 3. světová válka je opět o krok blíže ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ladislava Chateau: Václav Klaus - Jedovaté zárodky věcí příštích
Na semináři ke třístému výročí narození Marie Terezie vyjádřil exprezident uspokojení nad tím, že mocná vládkyně nepodporovala osvícenství a s encyklopedisty se nestýkala na rozdíl od Kateřiny Veliké, která se velice přátelila s Diderotem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Skalický (TOP 09): Když se rozhodnu, neuhnu, i kdyby to mělo bolet
Primář Pardubické nemocnice a poslanec Jiří Skalický v letošních volbách obhajuje svůj post v Poslanecké sněmovně. Vystupuje jako gentleman a člověk, který drží slovo a který se ani ohně nebojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Žárovky jako dárek? ČOI radí, jak se bránit
Pokud se zákazník rozhodne odstoupit od smlouvy, nesmí mu prodejce vyhrožovat žalobou a požadovat přemrštěnou částku za žárovky, které byly „dárkem“ ke smlouvě o dodávce energií. Podle zástupce ombudsmanky by se zákazníci neměli výhrůžek obchodníků s energiemi zaleknout. Mají pouze povinnost žárovky vrátit, nebo doplatit cenu obvyklou, za kterou lze žárovky zakoupit v běžné obchodní síti. V případě sporu s prodejcem by se měli hned obrátit na Oddělení mimosoudního řešení sporů České obchodní inspekce (Oddělení ADR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Hermes je bohem sportovců a obchodníků
Po hlasování členů olympijského výboru v červenci t.r. v Lausanne, byly Paříž a Los Angeles ujištěny, že tato města uspořádají olympijské hry buď v roce 2024 anebo v roce 2028. Konečné rozhodnutí padne na zasedání 13. října v Limě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Podařilo se ušetřit více než 50 milionů, dostavba D4 může být zahájena ve druhé polovině roku 2019
Ministerstvo dopravy vybralo poradce pro výstavbu D4 formou PPP projektu, stát ušetří 53 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum: Češi ve vedrech doma trpí, přehřívá se až polovina rodinných i bytových domů
Když Česko zasáhnou tropická vedra, až polovina obytných budov se přehřívá, teplota v interiéru může vystoupat i na více než 30 stupňů Celsia. Může za to nefunkční izolace plášťů a střech či špatný systém odvětrávání. Nejhorší situace je přitom ve velkoměstech – v Praze, ale také v Brně, Olomouci nebo Ostravě. Až 10 stupňů Celsia dosahuje teplotní rozdíl mezi velkoměsty a venkovem. Jednou z možností, jak velkoměsta ochladit, mohou být i zelené střechy a stěny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Putin vyhrál jackpot. Trump nedokáže produkovat kompetentní politiku, oznámil v ČT analytik Votápek
Zákonodárci Spojených států schválili další sankce vůči Rusku. Prezident Ruské federace Vladimir Putin v reakci nařídil stovkám amerických pracovníků v diplomatických službách, aby opustili Rusko. Moskva zároveň varuje Washington, aby na tento krok nijak nereagoval, jinak se bude napětí mezi velmocemi dál stupňovat. Dá se ale spirála rostoucího napětí ještě zastavit? V pondělních Událostech, komentářích České televize k tématu promluvil analytik mezinárodních vztahů a bývalý diplomat Vladimír Votápek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Jan Hrušínský varuje před nebezpečím
Herec a divadelní ředitel Jan Hrušínský dnes v rozhovoru v DVTV citoval slova Ferdinanda Peroutky, že národ by měl jasně vědět, co je hanebné a nazval to tehdy bojem za duši národa. Takový boj v současné době u nás probíhá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
STAN: Platformu nezávislých v hnutí doplní Dalibor Dědek
Dalibor Dědek, známý jablonecký podnikatel, vstupuje do politiky. V rámci hnutí STAN se rozhodl posílit platformu nezávislých, odvážných a slušných osobností z různých oborů, které by měly vylepšit obraz české politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo silnici I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov
Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy v úterý 1. srpna stavbu I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Uniklý mail od Macrona pěkně naštve Merkelovou. Navenek vykládá, jak chce spolupracovat, a mezitím...
Britský deník The Telegraph informuje o tom, že z okolí francouzského prezidenta Macrona unikly e-maily, které zřejmě nepotěší Berlín. V e-mailech, které uveřejnil server WikiLeaks se píše, že Macronovi poradci doporučují prezidentovi, aby v oblasti obrany spolupracoval spíše s Velkou Británií. Od projektu společné evropské armády, o němž se diskutuje v Německu, by si měl Macron držet odstup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zaorálek a Zeman kondolovali rodině Češky zabité v Egyptě
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) při dnešní schůzce kondoloval rodině Češky, která byla zabita v Egyptě. Předal jim také kondolenci prezidenta Miloše Zemana. Zároveň rodinné příslušníky seznámil s kroky, které česká diplomacie v této záležitosti podniká. ČTK to dnes řekla mluvčí ministerstva zahraničí (MZV) Michaela Lagronová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Červenec byl nejlepším měsícem v historii Skupiny Barrandov
Meziroční skok o 33 procent ve sledovanosti zaznamenala v letošním červenci televizní Skupina Barrandov. Průměrný podíl dosáhl hodnoty bezmála 11 procent, což je historické maximum. Razantní růst táhl především hlavní kanál TV Barrandov, který dosáhl podílu 7,3 procenta. Dařilo se i tematickým kanálům KINO Barrandov a Barrandov PLUS, které také překonaly své měsíční rekordy. Skupina Barrandov se tak stala nejrychleji rostoucí televizní skupinou na trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Slovenský speciál letěl pro nemocné dítě
V českých novinách se dnes objevila krátká zpráva, že slovenský vládní speciál odletěl do Egypta pro vážně nemocné třináctiměsíční dítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Starostové uspěli tam, kde Babiš nepochodil. Podpořil je podnikatel Dědek, je ochotný kandidovat
"Jsem tu proto, abych ukázal, že není hanba jít do politiky," řekl na úterní konferenci Dědek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.8.2017 v 12:36, zobrazit podobné
Mahmud Salam. Nový fenomén v Německu. Víte, co to je? Jde z toho strach a je to zcela nové
„Němečtí muslimové“, právě tímto jménem se označují následovníci motorkářského gangu Pekelní andělé v sousedním Německu. Tváří se sice mírumilovně, ale americký think-tank Gatestone Institute odhaluje některé velmi znepokojivé skutečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Starostové uspěli tam, kde Babiš nepochodil. Podpoří je podnikatel Dědek z Jablotronu
Jak intenzivní to bude spolupráce a zda za ně bude podnikatel i kandidovat, zveřejní hnutí v úterý dopoledne.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.8.2017 v 10:36, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Trpělivost prezidenta Putina
Po nástupu Donalda Trumpa do Bílého domu se zdálo, že ledy ve vztazích USA – Rusko konečně povolí. Alespoň signály vyslané novým americkým prezidentem tomu nasvědčovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Regionem Orlicka se změnou programu i velkým množstvím zahraničních závodníků
Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje na termín 4. až 6. srpna 31. ročník mezinárodního cyklistického závodu juniorů - Regionem Orlicka. Letošní ročník nejprestižnějšího českého juniorského závodu startuje 4. srpna pozměněnou etapou, o účast projevila zájem konkurence ze sedmi evropských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Chce zabíjet Němce, ale úřady jsou na vězněného Libanonce krátké. Brzy půjde na svobodu
Liberální přistěhovalecká politika německé vlády je oceňována neziskovými organizacemi a levicovými aktivisty po celém světě. Ovšem německým úřadům často přidělává jen hluboké vrásky na čele. Zejména proto, že jim platné zákony brání účinně zasahovat proti islamistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
OSPZV: Upozorňujeme na problém s odkupem vepřínu v Letech
Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR upozorňuje vládu České republiky, že není možné uzavřít kupní smlouvu na vepřín v Letech bez toho, aniž by byly vyřešeny podmínky vyrovnání se zaměstnanci tohoto podniku, které musí být součástí této smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nový úřad fackuje Zemana za cesty do krajů a Sobotka si mezitím jezdí na meruňkobraní za státní peníze. Zjišťovali jsme více
Měly by se krajské návštěvy ústavních činitelů počítat do limitů volební kampaně? Debatu na toto téma rozpoutal Jan Outlý, jeden z členů Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. Prezident Zeman by podle něho měl přehodnotit cesty do krajů. Jenže Miloš Zeman není sám, kdo kraje objíždí. Jezdí premiér, ministři i poslanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Je v zájmu ČR projevit vůči svým spojencům dobrou vůli
Spor mezi ČR a EU o "uprchlické kvóty" postoupil do další fáze – Evropská komise poslala vládě tzv. odůvodněné stanovisko, které je vlastně předstupněm před žalobou k Evropskému soudnímu dvoru (jehož rozhodnutí pak může finančně docela bolet). Jsem pevně přesvědčen, že je v zájmu ČR projevit v této věci dobrou vůli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Buďme Češi, ale nikdo o tom nemusí vědět…!
Slova nadporučíka Lukáše ze známého románu Jaroslava Haška, byla obrazem tehdejšího poddanského postavení českého národa v rakouské monarchii. Tato slova mají svou platnost i dnes, jsou obrazem vystrašené české politiky vůči Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Je to prý jasné: Pelta chtěl s pomocí dotací podkuřovat Sobotkovi a jeho kamarádům
„Karel chce příběhy do voleb.“ Tuto větu pronesla náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová, když se domlouvala s šéfem Fotbalové asociace Miroslavem Peltou o tom, jak se rozdělí sportovní dotace. Karlem byl vlivný politik ČSSD Karel Březina, píší Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
To bychom jich vylovili méně, to nepodepíšeme, plivli neziskovkáři do obličeje vládě Itálie. A víte, jaký podíl mají přesně na migraci?
Nevládní neziskové organizace odmítly podepsat s italskou vládou dohodu, která by upravovala jejich činnost ve Středozemním moři. Podle neziskovek by souhlas s navrhovanými opatřeními způsobil humanitární katastrofu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Čeští vědci měří sílu zemětřesení na Islandu
Na svatou Annu zasáhly jižní Island zvýšené otřesy země. Pocítili je i obyvatelé Reykjavíku. Výskyt zemětřesení je v této oblasti častý kvůli aktivnímu rozpínání zemské kůry a sopečné činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Je to další významný krok k vyřešení letitého problému kolem vepřína v Letech
Vyjádření Daniela Hermana k souhlasu akcionářů AGPI odprodat vepřín v Letech státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Ministr zemědělství zaspal
Statistiky, které se zabývají problémy letošní úrody ovoce, neříkají žádná příznivá čísla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti: Míříme za dvouciferným výsledkem
Česká pirátská strana na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Učitelka přistěhovalců: Nebral mě vážně, musel přijít kolega-muž. Co asi umí ti z gumových člunů. Student z Iráku mi řekl, že u nich je zvykem skrývat, co si myslí
ROZHOVOR Chystá se v základních a středních školách další inkluze, tentokrát multikulturní? Jak integrovat člověka včetně dítěte, který nemá potuchy o České republice a jejím jazyku a který třeba ani neumí latinku? Co s těmi, kteří ve školních jídelnách budou vyžadovat halal stravu, budou chtít oddělené třídy, tělocvičny. Proč chce EU vykořenit lidi třeba z Blízkého východu a přivézt je do zcela jiného prostředí, které nerozumí jim a oni jemu? V rozhovoru s bývalou učitelkou cizinců, kteří u nás žádali o trvalý pobyt nebo občanství, Evou Dvořákovou, se dotýkáme dalších a dalších témat, včetně toho, kdo to vlastně platí. Čeština je velmi těžká, obstojí v ní žadatelé o azyl? A nebo se budou po vzoru západní Evropy vytvářet ghetta, kde si lidé vystačí se svým původním jazykem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Spor Babišovy firmy s farmářem, kterému vypálila pole, se protahuje. Naposledy se omluvil advokát Agrofertu
Spor zemědělce Bohumíra Rady o Agro Jevišovice se protahuje. 20. července se mělo konat soudní řízení Krajského soudu v Brně, avšak, jak uvádí server Forum24.cz, na základě žádosti právního zástupce firmy NAVOS patřící do holdingu Agrofert Andreje Babiše bylo stání odloženo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Martin Bursík ve studiu DVTV: Babiš a Okamura spolu ve vládě, to je veliké fuj. Sám kandidovat nechce, je prý příliš výrazný
Martin Bursík předsedá Liberálně ekologické straně, která se rozhodla jít do těchto voleb po boku Miroslava Kalouska a jeho TOP 09. Chce čelit šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, který je pro Bursíka absolutně nepřijatelný. Filipovi Horkému v internetové televizi DVTV také vysvětloval, proč v těchto podzimních volbách nekandiduje. V minulosti prý musel čelit několika očerňujícím kampaním, ačkoli se prý ničeho zlého nedopustil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Dobrá zpráva-špatná zpráva - Itálie s Libyí se konečně dohodly
Komentář předsedy poslaneckého klubu EP na Facebooku k dohodě o zásahu proti pašerákům lidí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Kulturu národa lze objevit i na toaletách
Technika pokročila, a tak průchozí záchody, například i ten pod obloukem Karlova mostu u Čertovky, ale i ten pod rozebraným viaduktem u kina Ponec na Žižkově, zmizely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Na místo náměstka pro akvizice se vrací Daniel Koštoval
o funkce náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic (SVA) se vrací Daniel Koštoval. Tomu byl výkon funkce v únoru 2017 v souladu se zákonem o státní službě přerušen, aby se mohl z pozice politického náměstka plně soustředit na strategické projekty MADR a víceúčelový vrtulník, a řízením SVA byl pověřen ekonomický náměstek Pavel Beran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Aktuální stav politiky USA na Blízkém východě (III): Libye
Maršál Haftár je jako jediný s to sjednotit a stabilizovat zemi, samozřejmě za předpokladu, že Západ znovu – takříkajíc „opravně“ – nezaútočí jen proto, že by se mu v čele státu líbil někdo jiný…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Naše dálnice jsou docela pěkné, ohradil se šéf ŘSD. A pak nadával, jak mu aktivisté protahují termíny
Soud dnes začal řešit sesuv půdy na dálnici D8. Stát je přesvědčen, že za sesuv půdy může firma Kámen Zbraslav provozující lom u dálnice a požaduje po společnosti miliardu korun. Jenže D8 není jediná problémová dálnice. Stačí se podívat, jak probíhá modernizace dálnice D1, ze které se asi mnoha řidičům vaří krev. Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa je však přesvědčen, že české dálnice jsou pěkné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Cesta na hovno, pošta není. Prý podpora venkova, hehe. Vesnice je dneska fuj, hnus. Bohem zapomenutá ves Bohy, kam se bez auta dostanete leda výsadkem
REPORTÁŽ Jsou obce, do kterých se o prázdninách dostanete nanejvýš paradesantním výsadkem. To mně kdysi v takové útulné hospůdce říkal jeden starousedlík, notně znavený pivem, a já jsem si myslel, že těžko takovou nějakou obec najdu. A hle, pár let uběhlo a jsou tady. A nejedná se o nějaká místa v pohraničí, ale na severním Plzeňsku. Kde jsou ovšem místa, Bohem ještě více zapomenutá. Třeba takové Bohy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Sociální demokraté hájí slušný a aktivní život našich seniorů
Seniorů je v naší populaci velký počet, nicméně jejich zájmy hájí pouze sociální demokracie. Vždy, když jsou u moci pravicové strany či hnutí, tak se snaží naše seniory okrást a zhoršit jim životní úroveň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravních opatřeních na komunikaci Kbelská
Od 2. do 29. srpna 2017 bude omezen provoz na komunikaci Kbelská v místě pod lávkou spojující Opočenskou a Kytlickou ulici. Důvodem je oprava lávky, práce budou probíhat ve dvou etapách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj upozorňuje na uzavírku mostu v Táboře
Upozornění pro řidiče - dopravní omezení kvůli uzavírce mostu v Táboře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Průzkum: Firmy stále neumějí využít pracovního potenciálu žen
Propad v zaměstnanosti žen s dětmi nadále dosahuje alarmující výše v porovnání se zbytkem Evropy. A to navzdory tomu, že nezaměstnanost neustále klesá a s nedostatkem lidí se potýká velké množství podniků. Ty rozjíždějí náborové kampaně, lákají zaměstnance na nejrůznější benefity a hledají způsob, jak obsadit volná pracovní místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sto let tam byly sesuvy a nikdo to neřešil. Expertka na stavbu dálnic přednesla zdrcující rozbor kauzy zasypané D8
Bývala ředitelka Úseku kontroly kvality staveb na Ředitelství silnic a dálnic Miroslava Pošvářová znovu promluvila. Tentokrát se o výstavbě dálnic v Česku rozpovídala v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu. Do prádla si vzala dálnici D8 a sesuv půdy, k němuž na této dálnici došlo v roce 2013. Podle Pošvářové bude tahle dálnice vždy problémová, protože vede problematickým územím. Ti, kteří dálnici projektovali, to museli vědět. A teď za to platíme všichni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Obdivuje Babiše, financuje Drahoše. A teď chce miliardář kandidovat s Gazdíkem
Starosty a nezávislé (STAN) posílí podnikatel Dalibor Dědek. V rámci hnutí by měl budovat platformu nezávislých a shánět osobnosti, které by mohly usilovat o hlasy ještě v letošních podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Pokud jich nebude dost, je připraven kandidovat sám. STAN během dneška a středy zahájí billboardovou kampaň. Ve Sněmovně to dnes novinářům řekli členové nejužšího vedení hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Neziskovky, pašeráci, pasáci prostitutek.... Miliardový byznys s migranty. Europoslanec Zdechovský to sleduje už roky a nyní promlouvá
ROZHOVOR Neziskové organizace nepřímo pomáhají pašerákům, bez nich by placený převoz lidí už mnozí z nich vzdali. Na jejich osudu jim nezáleží, ale arabská konta pašeráků a majetek rostou. Tak popisuje současnou situaci mezi Itálii a Libyí europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. Celou věc se podle něj Itálie snažila organizacím vysvětlit, ale bez úspěchu. V Itálii se objevily nové gangy a začala bujet prostituce. Zdechovský však zároveň upozorňuje, že za Kaddáfího nebyl počet azylantů o mnoho nižší. Itálie však teprve v posledním roce pečlivěji registruje každého příchozího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V čele ROP Jihozápad se vystřídali politici
V čele Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) jsou noví politici. Na základě nového složení jihočeské krajské koalice je v červenci zvolili zastupitelé Jihočeského kraje. Výměna se týká čtyř členů Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který je jedním z orgánů ROP Jihozápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Volilo nás 250 tisíc lidí. Pro tyto hlasy si jdeme
Starostové a nezávislí jdou do voleb samostatně. Nového volebního lídra i nové logo představili koncem minulého týdne, devět dní poté, co lidovci zařízli předvolební koalici. Rychlost reakce překvapila i samotné lidovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal patnáct zákonů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 1. srpna 2017 těchto patnáct zákonů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Odvedli jsme tranzitní dopravu ze tří obcí
Řidičům se dnes otevřela silnice I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov. Zprovoznění nového pět a půl kilometru dlouhého úseku přispěje k bezpečnějšímu a plynulejšímu průjezdu západní částí Vysočiny směrem na Jindřichův Hradec. Silnice zároveň značně uleví obcím Ústrašín, Ondřejov a Myslotín, kterými denně projíždějí tisíce aut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: Divadlo J. Myrona půjde na výstaviště
„Prostředky vynaložené na přizpůsobení výstavního pavilonu potřebám divadla by tak měly trvalé využití, navíc by ve městě přibyla další divadelní scéna,“ řekl primátor Macura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Další výměna náměstka je důkazem neumětelství ministra Stropnického
Ministr obrany Stropnický manažersky nezvládá řízení jemu svěřeného rezortu. Posledním smutným důkazem tohoto tvrzení je návrat Daniela Koštovala na místo náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Firem, které cítí povinnost pomáhat, je v Česku málo, říká šéfka Korunky Luhačovice Záhorská
ROZHOVOR V Česku je zatím velmi málo firem, které cítí morální a etickou povinnost charitativně přispívat, říká ředitelka KORUNKY LUHAČOVICE a loňská držitelka ocenění Žena zlínského regionu Veronika Záhorská. Podle Záhorské zatím v Česku platí, že pomáhají ty firmy, jejichž majitelé a manažeři mají k charitě blízko. Charitativní organizace Veroniky Záhorské pomáhá zdravotně postiženým a vážně nemocným dětem. „S ohledem na naše jiné státní výdaje bychom jako nezisková organizace občas přivítaly, aby se investovalo více do oblastí péče o nemocné či opuštěné děti,“ říká Záhorská, jejíž nadace loni přerozdělila milion korun, na konto státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Dětský pokoj na oddělení ORL je v novém
Na oddělení ušní, nosní, krční je v novém pokoj pro nejmenší pacienty. Místnost, kterou během jednodenní hospitalizace při odstranění nosní madle, obývají pouze děti za doprovodu rodičů, předělala v rámci své maturitní práce studentka gymnázia Dr. Josefa Pekaře Sára Vávrová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Himl (SZ): Požadujeme nástupní plat pro učitele 33 000 korun
Pavel Himl, lídr zelené kandidátky v jižních Čechách, je učitelem tělem i duší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Spolek Rozalio: Komise pro problematiku očkování neprojednala návrh vyhlášky
Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo v úterý 11. července návrh vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem. Česká republika se tak konečně dočká schématu 2 1 u hexavakcíny a odsunutí druhé dávky MMR vakcíny na věk 5 až 6 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 29 - Příběh, který asi nikdy neskončí
Treblinka – slovo jako z dětské říkanky, napsal kdysi do titulu své knihy Richard Glazar, jeden z mála, kdo pobyt v tomto pohádkově nazvaném místě přežil. Byl to totiž nacistický vyhlazovací tábor v Polsku. Nacházel se zhruba 100 km severovýchodně od Varšavy na břehu řeky Západní Bug u stejnojmenné vesnice. Od jeho „spuštění do provozu“ (tuto cynickou formulaci dodnes najdete na mnoha internetových adresách, a nemusí to být právě adresy patřící neonacistům) nás dělí právě pětasedmdesát let – první konvoje Židů určených k vyvraždění začal tábor přijímat po 24. červenci 1942.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): O peníze na platy sester požádáme v polovině srpna
Kvůli penězům na navýšení platů sester a dalšího zdravotnického personálu ve směnném provozu o dva tisíce korun se kraj obrátí na Ministerstvo zdravotnictví v polovině srpna. Následující postup schválili radní. Sestry a další personál v krajských nemocnicích se však bát nemusí. Nemocnice krajského zdravotnického holdingu vyplácí navýšení už od 1. července 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi buduje novou vrátnici
Klaudiánova nemocnice začala s budováním nové hlavní vrátnice – vstupního vestibulu z třídy Václava Klementa. Návštěvníci a pacienti nemocnice musí dočasně využít ke vstupu do hlavní spojovací chodby bočních vstupů, které jsou viditelně označeny, nebo vstupu z Laurinovy ulice přes budovu nové interny (vedle parkoviště).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Matuszek (ZpL): Využijí Poláci nabízející se šanci?
Světovými i českými médii včetně České televize hýbe polská „justiční reforma“. Vládnoucí strana PiS se pokusila řešit problém úplatného soudnictví a jeho snah o ovlivňování politického směřování země. Nelze se jí divit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jen za posledních 30 dní bylo ve jménu islámu zabito 1115 lidí
Za posledních třicet dní od 1. 7. 2017 do 30. 7. 2017 došlo ve jménu islámu ke 149 útokům ve 23 zemích, při kterých bylo zabito 1115 lidí a 882 zraněno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Trumpe, má slova se potvrdila. Jsi loutkou mocných a kašpar
Není to tak dlouho a snad si ještě pamatujete, jak Donald Trump, coby ještě jen kandidát na prezidenta USA vykřikoval do světa, jak změní politiku USA, jak do tří týdnů ukončí válečný konflikt v Sýrii, či jak napraví pošramocené vztahy s Ruskem. Mnozí lidé byli plni euforie a nadějí z jeho slov, ale já varoval. Varoval jsem a vyzýval ke zdrženlivosti a tvrdil, že teprve po volbách a určitém času ve funkci prezidenta se teprve ukáže a ono se skutečně ukázalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): Peníze na navýšení platů zdravotních sester budou jen do konce roku. Co pak?
Krajský předseda Soukromníků varoval na pondělním krajském zastupitelstvu před nesystémovým postupem vlády při navyšování platů nelékařského personálu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Pozor na výskyt prasečí chřipky v Barmě
Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje, že v Myanmaru byl oficiálně potvrzen výskyt prasečí chřipky H1N1 či jejího variantního viru H3N.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kutílek (Zelení): Strhněte ten prasečák! A postavme důstojný památník
Komentář Petra Kutílka na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: V čerpání evropských peněz propastně zaostáváme za Maďarskem, Polskem i Slovenskem
Čistá pozice ČR vůči rozpočtu EU vykázala v letošním prvním pololetí slabou úroveň. Jde o čtvrtý nejhorší pololetní výsledek od roku 2007, kdy bylo zahájeno programové období na léta 2007 až 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
AČCKA: Když dovolená skončí dřív než začala. Máte platný pas?
Červencové prodeje ovládly mimoevropské destinace (Turecko, Egypt, Tunisko, SAE). Pokud si zapomenete nechat vystavit pas, může se vám dovolená na poslední chvíli až o 4.000 prodražit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Žádná Praha. Kandidát Gazdík se vrací domů, na Zlínsko
Kandidátku Starostů a nezávislých (STAN) pro podzimní sněmovní volby ve Zlínském kraji povede předseda hnutí Petr Gazdík. Dnes to ve Zlíně schválil rozšířený krajský výbor Starostů. Jeho členové nominovali celou první pětku kandidátky a také zástupce na poslední místo, řekl ČTK Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Spor Babišovi firmy s farmářem, kterému vypálila pole, se protahuje. Naposledy se omluvil advokát Agrofertu
Spor zemědělce Bohumíra Rady o Agro Jevišovice se protahuje. 20. července se mělo konat soudní řízení Krajského soudu v Brně, avšak, jak uvádí server Forum24.cz, na základě žádosti právního zástupce firmy NAVOS patřící do holdingu Agrofert Andreje Babiše bylo stání odloženo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Průjezdním bodem Metrostav Handy cyklo maratonu se stane zámek Slavkov
Metrostav Handy cyklo maraton (1. ¦ 5. srpna 2017), průjezdním bodem v Jihomoravském kraji se stane zámek Slavkov - Austerlitz. 2222 km v limitu 111 hodin! Handy cyklo maraton je nejdelší extrémní cyklistický „závod“ ve střední Evropě, který trvá pět dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sobotka má jít před komisi
Sněmovní vyšetřovací komise k únikům informací z vyšetřovacích spisů dnes vyslechla šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína, kterého před komisí posléze vystřídal ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka. Zástupce sněmovního tiskového odboru novinářům řekl, že ani jeden z nich před zástupce tisku předstoupit nechce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jak dnes funguje vyšetřování: Čarování Bradáčové, jejích podřízených a Babišova člověka u Šlachty. Stačil jeden mail, a vytvořili zločinné spolčení. A to vše ve firmě, na kterou si šéf ANO dlouho brousil zuby
Lobbista Ivo Rittig je postavou, která se objevuje hned v několika kauzách, které vyšetřoval dnes už bývalý Útvar pro odhalování organizovaného zločinu pod vedením šéfa Roberta Šlachty. Jak se ukazuje, ne vždy je vinen tak, jak tvrdí policie a žalobci. Takzvaná Nagygate je už notoricky známá, ale na pravomocné rozsudky se stále čeká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Historik z KSČM Skála připomněl jednu kapitolu dějin, o které se nemluví. A pak se rozepsal o tom, jak EU posluhuje nadnárodnímu kapitálu
Z PROFILŮ V Polsku to stále vře. Kvůli reformě justice. Možná i proto se na naše severní sousedy ptají i čtenáři serveru ParlamentníListy.cz. Neptají se však na aktuální dění, ale na agresivní Poláků vůči Čechům, Moravanům a Slezanům v minulosti. Skála věnoval pozornost také Evropské unii, kterou nevnímá jako demokratickou instituci, ale jako mocenský nástroj nadnárodního kapitálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Chaos v Bílém domě?
Páteční odvolání personálního šéfa Bílého domu Priebuse a jmenování nového personálního šéfa, vysloužilého generála Johna Perryho, nebylo zas až takovým překvapením. Spekulovalo se o něm řadu týdnů a Priebusův politický osud byl do značné míry spjat s tím, jak se mu podaří zajistit hlasy na podporu prezidentova postupu ve věci zrušení tzv. Obamacare.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusové, ruce pryč od Polska!
Typické pro Kreml, když se mu něco nelíbí, sáhne k výhrůžkám. Moskva dokazuje, že je nebezpečím pro své okolí a nehorázně se vměšuje do vnitřních záležitostí Polska. Jak však znám Poláky, ti se nepolekají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Marek Voršilka: Úcta ke zvířatům dostala přednost před ekonomickým zájmem
Prezident podepsal – zákaz kožešinových farem vstupuje v platnost!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Materiál k Letům vláda pravděpodobně projedná na přelomu srpna a září
Vyjádření ministra kultury Daniela Hermana k souhlasu akcionářů AGPI odprodat vepřín v Letech státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Státní rozpočet je po sedmi měsících v přebytku 25 miliard
K 31. 7. 2017 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 737,3 mld. Kč, celkové výdaje 712,3 mld. Kč a přebytek hospodaření 25,0 mld. Kč (v červenci 2016 vykázán přebytek 75,6 mld. Kč). Meziročně výsledek výrazně ovlivnily prostředky přijaté z EU a finančních mechanismů (FM), které byly za prvních 7 měsíců roku 2017 nižší o 76,7 mld. Kč. Na vysokou srovnávací základnu roku 2016 mělo vliv zejména to, že především v první polovině roku 2016 byly propláceny relativně vysoké objemy prostředků z EU, které souvisely s výdaji předfinancovanými ze státního rozpočtu v předchozích letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Šumperský folklórní festival obohatí vystoupení souboru z čínské Šanghaje
Na XXVII. Mezinárodní folklórní festival Šumperk 2017 zavítá početný Kulturní výměnný soubor z okresu Minhang v Šanghaji v Číně. Na diváky tak bude čekat nejen výjimečné hudební a taneční vystoupení reprezentující tradiční čínskou kulturu, ale také ukázky uměleckých děl nehmotného kulturního dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Řehoř (ODS): Domov důchodců v Černožicích se dočká nového mobiliáře, nábytku i zdravotní techniky
Domov důchodců Černožice dostane nové vybavení za 10 milionů korun. Výsledek v květnu vypsaných veřejných zakázek toto pondělí schválila Rada Královéhradeckého kraje. Seznam dodaného vybavení bude čítat jak kompletní mobiliář, tak například i novou gastrotechnologii či asistenční systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Na IPR Praha putuje mezinárodní cena za práci s geografickými daty
Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR) získal ocenění Special Achievement in GIS 2017 (SAG 2017). Cenu uděluje společnost ESRI, největší světový dodavatel softwaru pro práci s prostorovými daty. IPR uspěl v konkurenci 300.000 dalších uživatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka naštval neziskovky. Vůbec prý nedělá, co mu doporučují z Rady Evropy
Pod patronací ministra pro lidská práva Jana Chvojky vzniká koncepce, která si klade za cíl vzbudit v lidech větší zájem o veřejné dění. Neziskové organizace však koncepci, na které se podílela také ministerstva školství a kultury, kritizují. Zdá se jim totiž, že ministr jen provedl nepříliš promyšlený předvolební tah, který se mu ani trochu nepovedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prezidentská kandidátka Jana Yngland Hrušková: Zvolte mě, pokusím se vystoupit z EU. A pak mluvila o tom, jak každý muslim může být terorista
Zpěvačka a aktivistka Jana Yngland Hrušková, jež před časem oznámila svou prezidentskou kandidaturu, byla hostem Martina Veselovského v pořadu DVTV.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rada ERÚ nastupuje do funkce
Dne 1. srpna 2017 prochází Energetický regulační úřad (ERÚ) jednou z největších změn za dobu své šestnáctileté existence. Do čela nastupuje kolektivní vedoucí orgán, pětičlenná Rada ERÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Státní investice klesly o 15 miliard
Hospodaření státního rozpočtu se zlepšuje a vykazuje přebytek 25 miliard korun. Díky nízké nezaměstnanosti se šetří neproduktivní státní výdaje a získávají se nové daňové příjmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: A vítězem se stává… Vladimír Vladimírovič Putin...
Samozřejmě, že naši ideoví rusofobové, například J. X. Doležal, v případě přečtení tohoto článku napíší žlučovitou reakci, jiní si jen odfrknou, že co mají od Putinova agenta jiného očekávat. Ale to mě netrápí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Historickou alej u rybníka Kolečko v Tovačově nechají ošetřit Lesy ČR
Revitalizaci jedné z nejstarších dubových alejí na Moravě u rybníka Kolečko v Tovačově v Olomouckém kraji v srpnu zahájí státní podnik Lesy ČR. Stromy se budou ošetřovat a kácet do března 2018. Od listopadu do dubna 2018 se vysadí nové. Návštěvníky čekají omezení. Projekt vyjde na bezmála tři miliony korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Průzkum: Hradec Králové je opět nejpříjemnějším místem pro cyklisty, dotahuje se na něj Olomouc
Více než dvanáct set cyklistů se zapojilo do druhého ročníku ankety Cyklobarometr měst. Odpovídali na třicítku otázek týkajících se infrastruktury, bezpečnosti ale i například vztahu veřejné správy k rozvoji cyklodopravy. Výsledná známka ukazuje, nakolik je město pro cyklisty příjemné. Vítězství obhájil po roce Hradec Králové, na který se dotáhla Olomouc. Ta v žebříčku přeskočila Pardubice a Otrokovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Festival Hrady CZ se po Švihově představí v Rožmberku nad Vltavou
Hudební festival Hrady CZ se po Švihově přestaví v pátek a sobotu 28. a 29. července na Rožmberku nad Vltavou. Již třináctý ročník letní hradní tour bude dále vždy v pátek a sobotu putovat jako Moravské hrady.CZ na Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov, zastaví se na českém Bezdězu a svoji letošní šňůru uzavře na slovenském hradě Červený kameň. V pátek na Rožmberku nad Vltavou vystoupí formace Arakain & Lucie Bílá, která letos na Hradech CZ hraje historicky poprvé, nebo Horkýže Slíže, v sobotu se mohou hradní fanoušci těšit na Richarda Müllera, Tomáše Kluse nebo Mig 21.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pryč s ním. Starosta ČSSD už má plné zuby šéfa městské policie v Praze
O tom, že je vedení hlavního města České republiky dlouhodobě nespokojeno s prací šéfa městské policie Šustera, psaly ParlamentníListy.cz opakovaně. O tom, že jsme měli pravdu, svědčí také aktuální komentář starosty Prahy 8 Romana Petruse. Ten na Šusterovi nenechal nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MHMP: Pravidelná zkouška sirén
Ve středu 2. srpna 2017 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut. Na území hlavního města Prahy budou těsně před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Za urážku Bangy pětikilo v... Zde je FOTO pokutového bločku
Sociálními sítěmi se začala šířit fotografie blokové pokuty, kterou měl pachatel dostat za to, že šířil nenávistné příspěvky o zpěváku Radku Bangovi alias Gipsym.cz. Podle informací, které k tomu uvádí poradce místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) Martin Schmarcz, byla pachatelkou žena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist