Oficiální zpravodajská média

Šimone Pánku a vy mladí, co se živíte v neziskovkách... Výrazný muž ANO se s tím nemazal a sypal příklady
ROZHOVOR „Marně přemýšlím, s jakou neziskovkou jsem se v poslední době setkal v souvislosti s něčím pozitivním, co pomáhá občanům naší země. Zažil jsem i nekonečné tahanice a bojkot výstavby plavebních stupňů Přelouč a Děčín,“ konstatuje poslanec a bývalý televizní moderátor Stanislav Berkovec (ANO). Svoje argumenty pak dále vysvětluje: „Dokonce i kolegové poslanci z německého Bundestagu nám při jednáních o mezinárodní smlouvě o Labi neoficiálně přiznali, že naše takzvané zelené iniciativy a spolky platí jejich dráhy. Jedním z důvodů je pochopitelně i to, že lodní doprava je levnější konkurencí pro železnici. Myslím si, že mnohým mladým lidem, kteří se po studiích živí působením v těchto pseudoorganizacích, by prospěla normální práce nebo podnikání.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Junáci získali od ÚZSVM pozemky v areálu letního tábora
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v České Lípě prodal v přímém prodeji pozemky spolku Junák – český skaut za 355 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mráz přichází z Dánska. Švédové se děsí příchodu muslimského gangu ze země svých sousedů
Švédské policii přibudou další vrásky na čele. Do země totiž dle všech indicií hodlá ze sousedního Dánska expandovat zdejší nechvalně proslulý muslimský gang Loyal to Familia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Je to vyrobeno doma
Veteráni zpravodajských služeb USA píší prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby nevěřil zprávám o ruském vměšování do amerických voleb, kterým argumentují sankce proti Rusku. Fyzika říká, že to mohl udělat jen někdo zevnitř a že ruskou stopu tam pak někdo přidal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
MŽP: Unijní seznam invazních nepůvodních druhů se rozšířil. Přibylo 12 nových druhů
Dnešním dnem vstupuje v účinnost prováděcí nařízení Evropské Komise. Doplnilo tak unijní seznam invazních nepůvodních druhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MPSV: Novela zákona o zaměstnanosti přináší změny nejen u agenturního zaměstnávání
Novela zákona o zaměstnanosti nabývá účinnosti 29. července 2017. Změny nastávají zejména u agenturního zaměstnávání, zavádí se například kauce, kterou budou muset agentury práce složit. Novela dále ruší možnost přivydělat si v rámci nekolidujícího zaměstnávání na dohodu o provedení práce a přináší změny i v oblasti plnění povinného podílu zaměstnávání osob se zdravotním postižením a u zprostředkování zaměstnání Úřadem práce ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vláda projedla budoucnost, ministr to potvrdil
Komentář senátora Iva Valenty na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Koupaliště u rybníka navštívila skupinka asi deseti cizinců. Podle řeči snad Albánců. Svlékli se do naha a… Historik hovoří o děsivém zážitku a toto dodává o drzosti imigrantů
ROZHOVOR Předseda Akce D.O.S.T., historik a zakladatel petice Křesťané na obranu před ilegální migrací Petr Bahník říká, že burkiny jsou symbolem coby „arogantní roztahování, ten na odiv stavěný nezájem o místní lidi a zvyky“ ze strany muslimů. „Jde o způsob chování imigrantů, tedy míru drzosti, která je bohužel obvykle přímo úměrná jejich počtu!“ říká Bahník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
FOTO To je poprvé: Václav Klaus terčem posměchu za své oblečení
Exprezident Václav Klaus se dostal do středu zájmu, o který by možná ani nestál. Tentokrát je totiž terčem posměchu za své oblečení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Máme na to být bohatou zemí – bez dotací EU
Dva měsíce před kampaní k volbám do Poslanecké sněmovny se v našich médiích pomalu rozjíždí dezinformační kampaň, která má české občany přesvědčit, že bez EU a její štědrosti bychom snad ani nemohli fungovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Naštvaný Rakušan zmlátil českého úředníka baseballovou pálkou
Sedmačtyřicetiletý Rakušan Herbert N. napadl v dubnu zaměstnance Povodí Vltavy Jiřího Karáska. Nyní je stíhán pro ublížení na zdraví a výtržnictví. Píše to dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
No to je gól: Podívejte se, koho bude volit česká mládež
Bezmála čtyři sta tisíc prvovoličů vyrazí letos poprvé k volebním urnám. Podle odborníků, které vyzpovídal deník Právo, bude mladé voliče nejvíce oslovovat hnutí ANO Andreje Babiše, Pirátská strana nebo SPD Tomio Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mynářova spojka? Lidové noviny píší o manželce podnikatele z ruiny
Lidové noviny pokračují v pátrání po byznysu hradního kancléře Vratislava Mynáře. Kauza „doporučení“ do Kyrgyzstánu pro firmu Liglass Trading CZ přivedla investigativní hvězdu deníku Ondřeje Koutníka až k Mynářově obchodní minulosti a odkryla linky na advokátní kancelář, kterou v Lidových novinách už dříve nazývali „Mordor“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Klidně vlezou do domu, přelezou plot a očešou ovoce. Reportáž TV Prima od uprchlického tábora v Itálii
Největší uprchlický tábor na Sicílii leží poblíž města Mineo. Žije zde na pět tisíc migrantů z Afriky. Kemp sice hlídají policisté, ale i přesto se rozrůstá v okolí kriminalita, kterou vede nigerijské gangy. Situace pro občany začíná být neúnosná. Informovala o tom TV Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Prostě kriminálníci. Zakročit, udeřil generál Šedivý proti neziskovkám
ROZHOVOR „Pokud bude v Evropě přibývat frustrovaných uprchlíků s jejich úrovní myšlení, kdy lidský život nemá pro ně valnou cenu, tak budou znovu brát do rukou nože, či nasedat do aut s úmyslem se těm úspěšnějším pomstít,“ konstatoval bývalý nejvyšší vojenský velitel české armády a nynější pedagog Vysoké školy CEVRO INSTITUTU generál Jiří Šedivý. K tématu migrace přes italskou cestu pak ještě dodal: „Co se týká těch nevládních organizací, které vozí na italskou půdu uprchlíky, tak ty jednoznačně překračují zákon. Podílejí se na neštěstí těch lidí, kterým pašeráci naslibovali modré z nebe a kteří budou muset dále podstoupit všechna nebezpečí, než se na evropskou pevninu dostanou, včetně rizika navrácení zpět.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Není nad islámskou omluvu
Glosy Petra Hampla
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chápu naštvanost lidí, ale... Hejtmanka od Babiše se nám vyjádřila k technoparty v Osečku
V Osečku na Nymbursku od pátku probíhala nelegální technoparty. Policie vyzývala účastníky k vyklizení prostoru, ti ale odjeli až v neděli. Bývalá moderátorka TV Nova a obyvatelka Osečku Radka Pilná na blogu uvedla, že policie věc totálně nezvládla a jen tupě přihlížela, zatímco mohla zakročit již v počátku v pátek, kdy tam technařů ještě nebyly tisíce, nýbrž stovky. Zfetovaní lidé dle ní v okolí ohrožovali dopravu, váleli se po okolí, močili na veřejnosti, o hluku nemluvě... K věci se ParlamentnímListům.cz vyjádřila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Keller si na PL dovolil kritizovat neziskovky a pedagog se neudržel: Fašizující plátek. Už ne zelený Keller, ale...
Politolog, vysokoškolský učitel, aktivista podporující uprchlíky a novinář Ondřej Slačálek se na serveru a2larm.cz zamyslel nad osobou europoslance Jana Kellera (ČSSD). A poukázal velmi kriticky i na server ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Budoucí maďarský premiér? Viktor Orbán
Situace osm měsíců před volbami do maďarského parlamentu naznačuje, že téměř s jistou se na vládní konfiguraci v Budapešti nic měnit nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Jeden z nejcennějších dřevěných kostelů v ČR shořel. Je to obrovská ztráta
V třinecké části Guty v noci z 1. na 2. srpna 2017 shořel dřevěný kostel Božího těla z 16. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Heslo kampaně – Zodpovědně
KDU-ČSL představila vizuální koncepci volební kampaně a také podobu kandidátek pro letošní podzimní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Skandál z Francie: Dostali peníze, aby napravili hlavy „zlým“ muslimům. A takhle to dopadlo
Loni v září ve Francii otevřeli první tzv. „deradikalizační centrum“, které bylo určeno pro mladé muslimy ve věku mezi osmnácti a třiceti lety. Z plánovaných třinácti center však zůstalo jen u toho prvního – a i to se nyní zavírá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Gazdíkovci urvali miliardáře, ten se přebreptl a Kalousek z toho má „Vánoce“. Letní perla kampaně
Přeřeknutí novopečeného kandidáta hnutí STAN Dalibora Dědka, který si na tiskové konferenci popletl název svého hnutí s hnutím ANO, vyvolalo záplavu pobavených reakcí i seriozních komentářů. Důvodem byl fakt, že Dědek v minulosti hnutí ANO a Andreje Babiše prokazatelně podporoval. Mnozí tak přispěchali s označením Gazdíkových Starostů za „béčko ANO“. A stvořili dokonce nový název: Hnutí STANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: USA chaoticky vstupují do éry „po své nadvládě“
Sankce proti Rusku, Íránu, Číně nebo (nepřímo) Evropské unii sice evokují glanc americké globální hegemonie, ve skutečnosti ale spíš vyvolávají mnoho otazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Vykonávali tam soulož. Flákáte se, hoši. Těch línejch mám spoustu“... A Veselovský jen koukal
Ředitel Městské policie Prahy 1 Miroslav Stejskal se v pořadu DVTV moderátora Martina Veselovského vyjádřil mimo jiné ke svému dopisu, jenž před několika dny zaslal svým podřízeným. Tehdy je nabádal, aby více pokutovali, neboť došlo k výraznému poklesu přestupků. Zmínil například to, aby byli postihováni koloběžkáři či cyklisté. Za svůj dopis se stal také terčem kritiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
V Turecku se čeká soud se dvěma Čechy viněnými z terorismu
V Turecku se má dnes konat odložené stání procesu se dvěma Čechy obžalovanými ze členství v teroristické skupině. Mohl by padnout rozsudek. Podle tureckého tisku dvojici hrozí až několikaletý trest vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Halík je šiřitel zhouby. Nepřátelství Západu proti nám, agresivní islámská kultura. Klausův spolupracovník přináší velmi, velmi zlé zprávy z Německa a Itálie…
ROZHOVOR Historik a analytik Institutu Václava Klause Aleš Valenta, který je znalcem Německa, hovoří o tom, co se na nás valí z této nejmocnější země EU. Upozornil na schválení zákona o ochraně sociálních sítí před hlásáním takzvané nenávisti. Itálie je dle něho v rozkladu. „Trestní řízení zpupných bruselských byrokratů samozřejmě ignorovat, případné pokuty samozřejmě neplatit, imigranty do země za žádnou cenu nepouštět. To je zásadní politická otázka dneška,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Národní socialisté: Parlamentní volby v současné podobě nedávají rovné volební podmínky
Předsednictvo ÚR Národní socialisté na dnešním jednání rozhodlo, že strana se nezúčastní voleb do PS PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: 51 požárů denně v červenci 2017
Celkový počet požárů, který hasiči zanesou do svých statistik za červenec roku 2017 je 1 609, což přesně odpovídá dlouhodobému dennímu průměru, který je 51 požárů denně. Hasiči sami vyjížděli k 1 582 z nich, ty ostatní se obešly bez jejich pomoci. Tyto požáry si vyžádaly dva lidské životy a 97 osob se při nich zranilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
STAN: Do voleb na jižní Moravě jdeme samostatně
Starostové a nezávislí se na celostátním výboru rozhodli nepřistoupit na ústupovou nabídku Lidovců a vstoupit na kandidátky KDU. Do voleb půjdeme samostatní. Co to znamená pro jižní Moravu? A jak rozhodnutí hodnotí zdejší Starostové?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Adam Mikulášek: Rovnost a toleranci nelze vynutit nerovností a netolerancí
Příklad: když muslim zmlátí Čecha, je to „jen“ řekněme ublížení na zdraví. Pokud Čech zmlátí muslima, automaticky se z toho stává „čin z náboženské nenávisti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zaznamenal Klaus, že o uprchlíka u nás nezavadíš a muslimky se bojí vyjít na ulici? pálí do exprezidenta komentátor
Komentátor Martin Fendrych se na serveru Aktuálně.cz obul do exprezidenta Václava Klause, který v minulých dnech poskytl rozsáhlý rozhovor MF Dnes. Podle Fendrycha je z Klause Che Guevara pravice, žádá revoluci proti merkelismu a multikulturálnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Podporožrouti
Nejsou-li statisíce příslušníků jakéhokoli etnika schopny, nebo dokonce ochotny, živit se poctivou prací a prostřednictvím neoprávněného inkasa sociálních dávek desítky let okrádají daňové poplatníky o stovky miliard ročně, je nutné jim toto tunelování státního rozpočtu zamezit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Česká televize má nový tým Komunikace a PR
Novým vedoucím Komunikace a PR České televize se od 1. 8. stává Michal Prokeš, funkci tiskové mluvčí ČT ke stejnému datu převzala Karolína Blinková. Oba působili v týmu dosavadní vedoucí Komunikace a tiskové mluvčí Alžběty Plívové, která ze své pozice odchází na mateřskou dovolenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Optimismus ohledně budoucnosti? Podle Eurobarometru stoupá
Rok po referendu v Británii stále více lidí v EU vidí budoucnost Evropské unie nadějně. Téměř většina Evropanů je nyní optimistická také pokud jde o hospodářskou situaci v jejich zemích a roste důvěra v Evropskou unii: nyní dosáhla nejvyšší míry od roku 2010; podpora eura je nejvyšší od roku 2004.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Krkonošský národní park: Deník Anne Frank a Vrchlabí. Co to má dohromady společného?
„Musel jsem jim pomoci, byli to moji přátelé,“ řekl po válce Victor Kugler, když se ho ptali, proč riskoval svobodu a možná i život, když spolu s Johannesem Kleimanem, Bep Voskuijl a Miep Gies ukrývali přes dva roky rodiny německých Židů Frankových a Van Pelsových a německo-židovského lékaře Fritze Pfeffera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministři většinou zčásti uspěli s požadavky na zvýšení rozpočtu
Ministři při sérii letních jednání s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO) většinou alespoň částečně uspěli s požadavky na navýšení rozpočtů svých resortů. S návrhem ministerstva financí se zatím ale výrazně rozchází například představy ministerstev pro místní rozvoj a práce. Vláda musí podle zákonných pravidel návrh státního rozpočtu schválit a odeslat do Sněmovny do konce září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Čunkův nástup
Když jsem psal o programové prázdnotě politických stran nezahrnul jsem tam KDU-ČSL především proto, že není z tohoto hlediska zajímavá. Její program také nevychází z rozboru příčin současných problémů, není ani lepší, ani horší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Britská velvyslankyně pochválila Pardubický kraj za čerpání evropských fondů
Velvyslankyně Velké Británie v České republice Jan Thompson navštívila Pardubický kraj. S hejtmanem Martinem Netolickým debatovala mimo jiné o ekonomické situaci v regionu, čerpání evropských fondů, ale také o mezinárodně-politické situaci spojené s vystoupením Velké Británie z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Portugalskými médii probíhá čerstvý skandál. Jde o dvě britské muslimky v burkinách
Zatímco pražský Akvapark Čestlice se může pyšnit pokrokovými zaměstnanci, kteří nechali muslimskou ženu koupat se zahalenou, v Portugalsku byly naopak dvě muslimské ženy z bazénu vykázány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Jsem rád, že značná část obyvatel ČR uvažuje a nechodí na akce poškozující moji vlast
Náš stát financuje některé organizace, a to nejen podnikatelské, které následně ovlivňují politiku a případně organizují i akce znevažující český stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Česko plánuje kvůli migraci poslat 42 milionů korun do Srbska a Jordánska
Česko chce z programu na pomoc uprchlíkům a zemím čelícím migračním tlakům poslat 42 milionů korun do Jordánska a Srbska. Vyplývá to z dokumentů, které jsou nyní v připomínkovém řízení, a ČTK je má k dispozici. V programu je na letošní rok obdobně jako loni připraveno 150 milionů korun. Letos zatím vláda schválila uvolnění 68 milionů korun, které putovaly do Makedonie a Jordánska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Oživení: Antimonopolní úřad dostává méně podnětů na chyby v zakázkách, snižuje to jeho akceschopnost
Desetitisícový poplatek za podání podnětu k ÚOHS, kterým lze upozornit na chyby v zadávání zakázek, způsobil 95% propad v počtu podaných podnětů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Je třeba se věnovat problematice rozvoje českých měst
Slýcháme často o imigraci obyvatelstva, která je velkým problémem, zejména do budoucna. O nic menší problémem v budoucnu bude ale vnitřní migrace populace, tedy v rámci ČR a vylidňování center měst a některých krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Do sněmovních voleb by se letos mohlo přihlásit 28 stran a hnutí
Do sněmovních voleb by se letos mohlo přihlásit 28 stran a hnutí, což je o čtyři více než při předchozích volbách před čtyřmi lety. Vyplývá to ze seznamu, který na svém webu zveřejnil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Počet uskupení, která se skutečně rozhodla kandidovat, bude znám za dva týdny. Lhůta pro nominace končí v úterý 15. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Gustav Prudil: Někteří to přijali jako vítězství, jiní si to vykládali pomalu jako konec normálního světa
Už je to více než rok, kdy Ústavní soud zrušil jednu spornou část Zákona 115/2006 o registrovaném partnerství - tu, která říkala, že osoba žijící v registrovaném partnerství nesmí požádat o adopci dítěte (§13, odst. 2. "Trvající partnerství braní tomu, aby se některý z partnerů stal osvojitelem dítěte.").
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministři většinou z části uspěli s požadavky na zvýšení rozpočtu
Ministři při sérii letních jednání s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO) většinou alespoň částečně uspěli s požadavky na navýšení rozpočtů svých resortů. S návrhem ministerstva financí se zatím ale výrazně rozchází například představy ministerstev pro místní rozvoj a práce. Vláda musí podle zákonných pravidel návrh státního rozpočtu schválit a odeslat do Sněmovny do konce září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Méněcennost Slovanů z hlediska anglosaské a pangermánské nadřazenosti
Jsou lidé, kteří pracovali ve více západních zemích a tvrdí, že je tam jasně čitelná určitá nadřazenost tamních obyvatel vůči cizincům. Vůči lidem ze střední Evropy, ale v podstatě obecně vůči všem Slovanům. No a existují také lidé, kteří vůbec nikde necestovali a přece ze všech kroků, postojů a jednání západu jasně vnímají jeho nadřazenost vůči světu Slovanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Změna programu SÁZAVAFEST 2017
Včera večer jsme od managementu Miro Žbirky obdrželi zprávu, že ze zdravotních důvodů bohužel nebude moci na Sázavafestu vystoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bárek (ČSSD): Jen hledisko ekonomické výhodnosti při nakládání s majetkem obcí nestačí
Na osmé schůzi Senátu byla poměrně velkým počtem hlasů schválena novela zákonů o obcích, krajích a o hl. m Praze. Záměrem poslanců, kteří ji předložili, je, aby „novým“ kritériem při rozhodovaní samosprávy o nakládání s majetkem obcí nebyla jen krátkodobá ekonomická výhodnost pro obce, jak je tomu již dnes, ale že rada či zastupitelstvo mohou zohlednit důležitý vlastní, tedy obecní zájem, je-li řádně odůvodněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Japonský Parlamentní viceministr pro obranu diskutoval s náměstkem Landovským
Od čtvrtka 27. do pátku 28. července v České republice pracovně pobýval japonský Parlamentní viceministr obrany Takayuko Kabayashi. Na půdě Ministerstva obrany se setkal s náměstkem Jakubem Landovským.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petice: Aby český národ nevymřel
Iniciativa rodičů a rodin na poslance parlamentu ČR, aby vyřešili vážnou populační krizi, do které směřujeme a změnili přístup státu k českým rodinám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zelení uctí památku obětí romského holocaustu
Při romském holocaustu zemřelo statisíce Romů z celé Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Češi v Turecku nepravomocně odsouzeni na šest a čtvrt roku
Dva Češi dnes byli v Turecku odsouzeni na šest let a tři měsíce do vězení za spolupráci s bojovníky milic syrských Kurdů YPG, které Ankara považuje za teroristickou organizaci. ČTK to řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Verdikt soudu není pravomocný a obhajoba se proti němu odvolá, informovala z Turecka zpravodajka České televize. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se chce v nejbližších dnech kvůli případu spojit se svým tureckým protějškem. Oba Češi zůstávají ve věznici ve Vanu, kde byli dosud ve vazbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje silnici I/35 Zubří, křižovatka se silnicí III/01877
Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje ve čtvrtek 3. srpna stavbu I/35 Zubří, křižovatka se silnicí III/01877.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Po svatbě Andreje Babiše nastalo... Tohle. Ani to snad nechcete vidět
Poté, co šéf hnutí ANO Andrej Babiš zveřejnil na facebookovém profilu své strany fotografie ze svatby se svojí dlouholetou partnerkou Monikou, objevily se tam nejrůznější komentáře. A to přející, nepřející, ale i s vtipem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy za přítomnosti biologů provede mimořádnou srážku jezu
Povodí Moravy provede v srpnu v rámci mimořádné údržby vypuštění jezové zdrže na jezu (tzv. srážku) Kroměříž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Babiš prohlásil, že si vstupem do politiky podělal život. A což teprve nám
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Jedna díra v sociálním systému končí. Problémy k řešení ale stále zůstávají
Od 1. srpna dostávají úřady práce do rukou nástroj, který významně přispěje k omezení případného zneužívání sociálního systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Urbánek (Soukromníci): Nezištná spása obcí?
V současné době přebujelých dotací se nabízí myšlenka, kterak se panu Babišovi podaří spasit obce a zároveň finančně posílit jím vlastněný a nepřímo ovládaný holding. Díky jeho velké aktivitě se mu již podařilo zlikvidovat nemálo vesnických hospůdek a postupně začínají odumírat i drobné obecní obchůdky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Domovy pro dravce a sovy na Břeclavsku
Český svaz ochránců přírody (ČSOP) již řadu let pomáhá dravcům a sovám hnízdit v zemědělské krajině Břeclavska. Letos pečuje o sto speciálních budek, které se staly domovem pro poštolky obecné, kalouse ušaté a puštíky obecné. Podnik Lesy České republiky je generálním partnerem projektu, podpořil ho v rámci Národního programu Ochrana biodiverzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Formule budoucích inženýrů z celého světa si to rozdají na polygonu
V sobotu 5. srpna vyvrcholí na plochách polygonu mosteckého autodromu soutěž Formula Student pro týmy studentů technických vysokých škol z celé Evropy i zemí dalších kontinentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Proč Česká republika neroste?
Můj kamarád má minipodnik. Sebe a dva zaměstnance. V reakci na stále vyšší požadavky na “komunikaci se státem” usoudil, že ty papíry už sám nezvládne. Našel si nejlevnějšího účetního v okolí. Za 5 tisíc za měsíc. Riskovat pokutu 50 tisíc za zapomenuté kontrolní hlášení fakt nechce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Novinka u vybraných elektronických podání - namísto sankce výzva
Poplatníci, kteří podají Přiznání k dani z příjmů fyzických osob a Přiznání k dani z nemovitých věcí jinak, než elektronicky, ačkoliv mají tuto povinnost, budou nově nejprve vyzváni k nápravě, a až pokud svou chybu nenapraví, budou pokutováni. Finanční správa aktualizovala Seznam podání, na něž se hledí jako na podání bez vady, jsou-li učiněna jinak než elektronicky, ačkoli měla být podána elektronicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Panta rhei
Vše se mění. Do USA pomalu a jistě přichází po 38 letech totální zatmění slunce. V symbolický den Čechů a Slováků, 21. srpna bude 14 států USA v temnotě. Američané viděli na svém území úplné zatmění Slunce naposledy v roce 1979. Nevím, zda přicházející zatmění slunce již působí na americké politiky. Zdá se mi, že ano.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FNUSA: Prof. Milan Brázdil zvolen předsedou České společnosti pro klinickou neurofyziologii
Prof. MUDr. Milan Brázdil, Ph.D., přednosta I. neurologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny byl zvolen do funkce předsedy České společnosti pro klinickou neurofyziologii (ČSKN) ČLS JEP pro funkční období 2017-2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Včerejší horký den navýšil počet požárů na dvojnásobek
Horko a sucho navyšuje počty požárů. Včera už jich hasiči likvidovali 108, což je dvakrát více než je dlouhodobý denní průměr. Převažují požáry v přírodním prostředí a také ty, které jsou spojeny se žňovými pracemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Zdraví, prachy a kšeft
V politice musíte peníze rozhodit do široka jako hnůj, aby vám přinesly užitek." Anonymus
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
OPŽP nabízí 800 milionů pro projekty na třídění a nakládání s odpadem
Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR vyhlašují novou výzvu k podávání žádostí o dotaci pro projekty zaměřené na odpadové hospodářství. Jedná se zejména o výstavbu a modernizaci zařízení pro sběr, třídění a další nakládání s odpady. Evropské dotace půjdou i na výstavbu, modernizaci, nebo dovybavení bioplynových stanic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odmítáme podřízení České republiky diktátu Evropské unie
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Bude rychlý růst ECB stačit?
Eurozóna v druhém kvartále opět šlápla na plyn a poprvé za posledních šest let růst překonal 2 % (0,6 % q/q; 2,1 % y/y).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Na Generálním štábu Armády České republiky dochází k plánovaným personálním změnám
Od úterý 1. srpna dochází k plánovaným personálním změnám na Generálním štábu Armády České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Česko získalo z Evropské unie o sedmnáct miliard více...
…nežli do rozpočtu EU zaplatilo. Za první pololetí Česko získalo z rozpočtu EU 39,5 miliardy korun a odvedlo do něj 22,8 miliardy korun. Zůstalo tak, jako v předchozích platebních obdobích již od roku 2004 včetně čistým příjemcem peněz z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Odhalení úředního zákroku proti Miloši Zemanovi a také nabídka z Prahy: Když prezident prohraje, dostanete slevu. Nevěříte?
Praha Zemana nevolí a bude se radovat z jeho neúspěchu. Třeba novým účesem, a nemusí to být ani schwarzenbergovské „číro“. Právě tento signál chce do celého světa vyslat kadeřnictví v pasáži Oasis na pražské Florenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nejen Romové si dnes připomenou romské oběti holokaustu
Nejen Romové si dnes připomenou romské oběti nacistů při příležitosti Památného dne romského holokaustu. Koná se pravidelně jako připomínka povraždění téměř tří tisícovek lidí při likvidaci takzvaného cikánského rodinného tábora v Osvětimi v noci z 2. na 3. srpna roku 1944. V rámci památného dne budou vyvěšeny romské vlajky a v Praze se uskuteční přednášky i koncerty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr: Čechům by se vůbec nic nestalo, kdyby přijali těch pár tisíc uprchlíků. Pro morální úroveň české společnosti by to bylo jedině zdravé
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr se domnívá, že bludy a lži o migrantech a Evropské unii zatemnily mnoha Čechům zdravý rozum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Karlovarský kraj se jako jediný z regionů zapojí do veřejné služby
Pro práce v areálu krajského úřadu začne kraj využívat pracovníky veřejné služby. Tu zajišťují lidé, kteří jsou déle než půl roku bez práce a pobírají dávky v nouzi. Od září tak bude na úřadě v Karlových Varech pomáhat osm nezaměstnaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Výzva pro mladé Čechy k zapojení do přípravy summitu EU-Africká unie
Od 9. do 11. 10. 2017 se v Abidžanu (Pobřeží slonoviny) koná Summit EU-Africká unie. Evropská služba vnější akce (ESVA) nabízí jedinečnou šanci mladým lidem podílet se na přípravě summitu a formulaci jeho priorit. Stěžejním tématem summitu je totiž právě mladá generace, její zapojení do politického a ekonomického života, řešení aktuálních socioekonomických problémů a tvorba pracovních příležitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rakouské úřady zveřejnily počet případů znásilnění za rok 2016. Jedna statistika je obzvlášť peprná
Rakouský deník Kurier zveřejnil informace o počtu znásilnění v zemi za loňský rok. Vedle čísla 899 je alarmující zejména skutečnost, kolika znásilnění se dopustili cizinci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Nevidím u konkurence souvislý politický program
Komentář volebního lídra ČSSD na Facebooku k volebním programům konkurenčních politických stran
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jurečka zaútočil na komunistu v debatě o suchu: Vy jste rozorali meze, a teď ta voda z polí odtéká...
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), poslanec Pavel Kováčik (KSČM), meteoroložka Taťána Míková a geolog Václav Cílek v úterních Událostech, komentářích rozebírali téma, které v posledních letech trápí Česko čím dál víc. Sucho. Jurečka slíbil zemědělcům kompenzace, ale současně pohrozil sankcemi. Sucho je velký problém pro Afriku i pro Blízký východ, což je ostatně jeden z důvodů, proč míří do Evropy afričtí uprchlíci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kandidát do Sněmovny Zíka (KSČM): Svobodná kultura a sport dostupný všem
Jsem narozen v roce 1972, tudíž se pyšním a hrdě hlásím k přívlastku „Husákovo dítě“. Proto si velmi dobře pamatuji, jakým způsobem jsme sportovali my, v dobách mého dětství. Každý z mých kamarádů v okolí – samozřejmě i já a mí sourozenci, jsme chodili do mnoha sportovních oddílů, či se věnovali zájmové činnosti v nejrůznějších kroužcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Z větší poloviny by mohl všem sociálním zařízením pomoci se zvýšením platů kraj
Od 1. července 2017 došlo k navýšení mzdových tarifů pracovníků v sociálních službách. Navýšení platů se pohybuje od 9 do 23 %. Na toto navýšení obdržel pro všechna sociální zařízení Kraj Vysočina od státu pro letošní rok pouze 61 milionů korun, už nyní je zřejmé, že částka není dostačující. Na dofinancování sociálních služeb bude tedy letos pravděpodobně chybět ještě 18 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Jak moc se přehříváme?
Dusno, horko, pálící slunce. Je takové vedro, že už se přehřívá i česká ekonomika. Data jsou pravidelně nad odhady a poslední revize předchozích údajů o HDP ukazují, že jsme rostli ještě rychleji, než se zdálo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Komu může přinést prospěch zkáza Země?
Idioti nové protiruské sankce vymysleli a Kongres je schválil. Bez porady s Evropu, která má nést jejich tíhu největší – ale stále je ještě může odmítnout. Což by churavějící Amerkou dost otřáslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Politici ve fotbalovém ofsajdu
O víkendu odstartoval další ročník první fotbalové ligy. Snad bude maximálně atraktivní – jak díky přímému postupu jejího vítěze do Ligy mistrů v ročníku 2018–19, tak třeba také díky nákupům zvučných zahraničních posil, které realizovaly naše nejslavnější kluby (při vší úctě k plzeňské Viktorce), tedy Sparta a Slavia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miliardář Dědek chce ukázat Starostům, že spolupráce s Babišem je možná
Miliardář Dalibor Dědek se rozhodl, že v nadcházejících parlamentních volbách podpoří hnutí STAN a bude za něj kandidovat. Dříve však podporoval hnutí ANO Andreje Babiše. Jak uvádí server Novinky.cz, Dědek nyní chce, aby hnutí STAN přehodnotilo vůči Babišovi svůj negativní postoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Jaké nepůvodní druhy způsobují nejvíc škody? Vědci to měří lidským štěstím
Invazivní druhy jsou ty, které se rozšířily mimo oblast původního výskytu a často způsobují značné škody. Vědci proto vypracovali nový systém, který tyto "vetřelce" hodnotí podle toho, jaké mají důsledky pro lidskou společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mrvka (ČSSD): Hájí Starostové ještě vůbec starosty?
Koalice Lidovců se Starosty a Nezávislými již patří minulosti a STAN bude chtě nechtě v následujících volbách do Poslanecké sněmovny kandidovat samostatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Nesmíme dopustit, abychom odsuzovali někoho jen kvůli jeho hudebnímu vkusu
Komentář hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Jermanové na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lékař varuje: Když budete k obědu koukat na Otázky Václava Moravce, udělá se vám nevolno
Politika je semeništěm psychopatů, negativních a arogantních lidí. A i když jste předtím „normální“, můžete toto postižení v prostředí politiků chytnout. A funguje to i na dálku, takže když sledujete Otázky Václava Moravce, je celkem pravděpodobné, že se vám udělá špatně. Psychiatrický rozbor politické scény předložil lékař Jan Hnízdil lehce šokované moderátorce Českého rozhlasu Barboře Tachecí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kandidátku STAN ve Středočeském kraji povede Vít Rakušan
Kandidátku Starostů a nezávislých (STAN) pro podzimní sněmovní volby ve Středočeském kraji povede první místopředseda hnutí, kolínský starosta a náměstek hejtmanky Středočeského kraje Vít Rakušan. Dnes to v Praze schválil rozšířený krajský výbor Starostů. Rakušan byl i v čele původní společné kandidátky s lidovci. Kandidátku musí ještě 14. srpna posvětit celostátní výbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zelení: O nešetrně kácené dřevo není zájem. Lesy přesto odmítají novou certifikaci
Hospodářská komora, Svaz průmyslu, Svaz družstev, Asociace českých nábytkářů, Konfederace zaměstnavatelů se v hromadném dopise obrací na premiéra Sobotku. Žádají totéž, co dlouhodobě prosazují Zelení: certifikaci státních lesů FSC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vojáci působící v Afghánistánu prošli kurzem zdravotnické pomoci
Čeští vojáci, kteří jsou nasazeni v Afghánistánu, se v uplynulých dnech zdokonalovali v poskytování první pomoci při simulovaném kontaktu s protivníkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
V ČT se střetl Brabec se Zahradníkem a bylo živo: Pokračování svaté války proti myšlence globálního oteplování. Klimatická změna probíhá. Počasí šílí
Hosty dnešního pořadu Události, komentáře České televize byli ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a poslanec Jan Zahradník (ODS). Řeč byla především o financování resortu, ale také o Pařížské klimatické dohodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vládu Babiše a ODS bych naší zemi nepřál. A Bursík zradil svůj celoživotní program, říká zelený Stropnický
Strana zelených již nechce být stranou jen pro ekology. „Posun k sociálním tématům je dán proměnou strany. Ona sama tento akcent dnes vyžaduje,“ uvedl v rozhovoru pro DeníkReferendum.cz předseda strany Matěj Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Trump s výhradami podepsal další sankce proti Rusku. V EU to kvůli tomu vře
Prezident USA Donald Trump podepsal po téměř týdenním váhání zákon o sankcích proti Rusku. Ty už před týdnem schválily Sněmovna reprezentantů i Senát. Informaci přinesla agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
NPÚ: Výstava poháru Alexandra Velikého na zámku Valtice prodloužena až do 29. října
Velký zájem návštěvníků valtického zámku společně s oficiální žádostí NPÚ dokázaly přesvědčit majitele této unikátní památky, aby její výpůjčku prodloužil až do 29. října 2017. Publikum tak bude moci vidět tento jedinečný předmět světového významu, který nebyl doposud nikdy a nikde vystaven, po celou hlavní sezónu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Dnešní rozsudek je pro mě velkým zklamáním
Ministerstvo zahraničních věcí k rozsudku v trestním řízení proti dvěma zadrženým Čechům v Turecku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic omezí běžnou údržbu komunikací v době konání Velké ceny Brna
V zájmu zachování plynulosti dopravy při nadcházejícím exponovaném víkendu nebudou prováděny na komunikacích ve správě ŘSD (D1, D2, D46) žádné práce údržby, jejichž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Naprostý chaos. To se nikdy v historii USA nestalo! Libor Rouček popisuje, co vyplouvá v poslední době z Bílého domu. I co mohou napáchat nové protiruské sankce
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Nikdy v moderní historii USA nebyl v administrativě Bílého domu takový chaos jako za Donalda Trumpa,“ komentuje personální změny v Bílém domě bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. Zároveň také upozorňuje: „Je potřeba si uvědomit, že příští rok v listopadu budou volby do Kongresu. Budou samozřejmě rozhodující i pro vztah prezidenta a republikánů. Pokud by republikáni měli pocit, že kvůli Trumpovi ztrácejí, začnou se chovat jinak.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se Rouček vyjadřuje k novým protiruským sankcím, k sankcím proti Číně a k reakcím evropských politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Do základní přípravy nastoupilo o pětinu více studentů Univerzity obrany
První srpnový den zahájilo vojenskou kariéru v zařízeních vyškovského Velitelství výcviku – Vojenské akademie celkem 413 nových studentů Univerzity obrany, což je téměř o pětinu více, než tomu bylo v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Být s některými lidmi z pražské ČSSD v jedné místnosti je problém, přiznal ministr Ludvík
Hostem dnešního pořadu Interview ČT24 byl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD). „Myslím si, že ministr zdravotnictví by měl mít poslanecký mandát,“ vyloučil de facto možnost, že by případně po volbách mohl dál zůstat na ministerském postu. Chtěl by se tak navrátit do Motola, kde byl ředitelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Změna startu Pirátské FreeRide Tour
Vyjádření lídra Pirátů Ivana Bartoše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Cesty prezidenta do krajů. Další rána Zemanovi z úřadu pro dohled nad kampaněmi. A z Hradu rázně odpověděli
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí trvá na tom, že prezident Miloš Zeman musí vykazovat setkání s občany ve volebních výdajích. Píše to server iRozhlas.cz. Pražský hrad to však od prvopočátku odmítá s tím, že nejde o kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Steve Pejovich: Liberální socialismus a nahrazování kapitalismu
Nová společenská změna: Od práce pro živobytí, k hlasování pro živobytí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Indický velvyslanec v ČR křtil krokodýly. Vzpomněl pak na Československo i někdejšího premiéra Zemana
REPORTÁŽ Indický velvyslanec pro Českou republiku navštívil Protivín. V krokodýlí zoo pokřtil gaviály. Při té příležitosti pro ParlamentníListy.cz zavzpomínal i na Československo a jeho vztah s Indií po roce 1947 a promluvil i o Miloši Zemanovi. „Po roce 1947 byly vztahy Indie a Československa velmi silné. Obě země držely při sobě,“ zavzpomínal velvyslanec Krishan Kumar, který dal malým gaviálům indická jména.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Stovky policistů dohlédnou na motoristický svátek
Na motocyklový víkend do Brna míří mnoho fanoušků, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje proto připravuje rozsáhlé bezpečností opatření, na kterém úzce spolupracuje s pořadateli, Městskou policí Brno a Dopravním podnikem města Brna, zdravotnickou záchrannou službou a hasičským záchranným sborem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Žárovky jako dárek? ČOI radí, jak se bránit
Pokud se zákazník rozhodne odstoupit od smlouvy, nesmí mu prodejce vyhrožovat žalobou a požadovat přemrštěnou částku za žárovky, které byly „dárkem“ ke smlouvě o dodávce energií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Korejští turisté slyší na zahraniční aerolinky i na Knihu slevových kupónů
Nejen Prahu, ale i Karlovy Vary, Plzeň, Kutnou Horu či Olomouc prezentuje v Koreji kniha nazvaná Czech Coupons Book, která byla ve spolupráci s agenturou CzechTourism vydána největší cestovní kanceláří mířící na individuální turisty Naeil Tour. Slevové kupony zvou asijské turisty i mimo exponovanou Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Odstoupím, pokud si lidovci ve volbách pohorší, řekl Bělobrádek
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek je připraven rezignovat, pokud KDU-ČSL skončí v letošních říjnových sněmovních volbách s horším výsledkem než před čtyřmi lety. Bělobrádek to řekl týdeníku Euro, napsal dnes stejnojmenný server. Ve volbách do Sněmovny v roce 2013 lidovci získali 6,78 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zuzana Bubílková promlouvá z USA: Zeman neměl přejít na slivovici. Babiš umí pracovat s davem. A Komárek by si měl pustit ze záznamu...
ROZHOVOR „Miloš Zeman? Vždy byl politik i bavič. Teď je spíš to druhé. A kde udělal chybu? Zeptejte se doktora Hnízdila! Podle mne neměl přejít z becherovky na slivovici. Je sice méně sladká, ale silnější,“ tvrdí o hlavě státu legendární moderátorka a politická glosátorka Zuzana Bubílková. Léto tráví u syna ve Spojených státech, jenž tam žije a pracuje. A proto neviděla veselku exministra financí Andreje Babiše, ani nesledovala hlasité bouchnutí do stolu od poslance ANO Martina Komárka, který už nechce být s politikou zajedno. „Možná by si Martin Komárek mohl pustit záznam svých vystoupení v televizních diskusích. Zjistil by, že trapná žvanivost a hádavost není jen problém těch druhých,“ říká na jeho konto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist