Oficiální zpravodajská média

Vietnamec byl prý v Berlíně unesen v autě s českou SPZ
Bývalý vietnamský obchodník a poslanec Trinh Xuan Thanh byl unesen v centru Berlína za bílého dne v automobilu s českou státní poznávací značkou. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na Vietnamcova právníka. Únos, o němž německé ministerstvo zahraničí informovalo ve středu a z něhož viní vietnamskou tajnou službu, vyvolal diplomatickou roztržku mezi Berlínem a Hanojí. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Krampol a žaloba za vtip o Romech: Takto se nám vyjádřil Marek Benda, který jej měl udat
Herec Jiří Krampol v minulosti hned několikrát ParlamentnímListům.cz poskytl rozhovor o politice a imigrantech. Před časem se ale rozhodl, že již nebude na podobnou notu hovořit a nebude ani dávat žádné jiné rozhovory. Teď však udělal výjimku a pro Magazín MF Dnes se kromě mnoha jiných věcí rozpovídal i o tom, co mu na dnešní době vadí. Také si postěžoval, jak kdysi v představení s Jiřím Paroubkem řekl vtip o Romech, což se prý velmi nelíbilo poslanci Bendovi. „Vůbec si nepamatuji, že bych na nějaký takový vtip reagoval, a rozhodně si nedokážu představit, že bych mluvil o nějakém soudu,“ reagoval ale na to Marek Benda z ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Americký expert na Rusko promluvil o Putinovi a jeho nástupcích. Překvapí vás to
Americký profesor a expert na Sovětský svaz a Rusko Peter Rutland se zamýšlí nad érou Vladimira Putina a jeho možnými nástupci. Překvapivě je při hodnocení Putina poměrně shovívavý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Šášula Trump, nechutná Ukrajina a pravda o Libyi, migrantech a neziskovkách. Tereza Spencerová vnáší pořádek do letních zpráv
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Donald J. Trump vypadá, jako kdyby musel příští týden vyrazit někam na nádraží a nabízet náhodným kolemjdoucím, jestli by si nechtěli střihnout nějakou tu funkcičku. Tak komentuje nastalé otřesy v Bílém domě editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová, která se v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz zaměřila i na pravděpodobně největší evropské téma současnosti – boj proti pašerákům migrantů a neziskovkám, které jim pomáhají. Věc se má podle ní poněkud jinak, než se zdá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Proti Babišům vstanou Dědkové
Jeden z prvních komentářů v KN měl název: „Pan Dědek má pravdu, pane Babiši“. Podnikatel Dědek tehdy kritizoval Babiše za jeho zbrklost a varoval před kariéristy, kteří obsypali rychle rostoucí Ano jako vosy meruňku. Teď jde Dědek proti Babišovi v barvách STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Dobrá zpráva - kriminalita v kraji klesá
Kriminalita v Moravskoslezském je za první pololetí letošního roku nejnižší za posledních deset let. Letos policisté v našem regionu prověřovali 12 536 trestných činů, zatímco v roce 2008 šlo o 26 528 trestných činů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petice: Stop výstavbě vysokopodlažních budov
Petice proti výstavbě vysokopodlažních obytných budov podle záměru společnosti CPI Reality, a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Spojené státy porušují mezinárodní právo. Chtějí si podmanit EU, tedy i nás, varuje Oskar Krejčí
Politolog Oskar Krejčí poskytl rozhovor časopisu Argument. Pustil se v něm do Spojených států amerických, které podle jeho názoru nadřazují své národní zájmy mezinárodnímu právu. Vychází přitom ze sankcí, které Washington používá vůči Moskvě či Teheránu. Neustálé zostřování sankcí vůči Rusku má podle politologa jediný cíl. Domnívá se, že si Spojené státy chtějí podmanit EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): 150 tisíc pokuta za porušení EET?
Komentář místopředsedkyně strany na Facebooku k pokutám EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Na neziskovky poslat tajné služby! Politik, který zakázal burkiny, bude s drtivou pravděpodobností zvolen poslancem. Víme, co chystá, „slunkům“ z něj bude zle
ROZHOVOR „Právo vyžadovat někam vstup je podřazené právu obyvatel kontrolovat a rozhodovat, kdo na území Evropy a našeho státu bude vstupovat. Není možné, aby každý měl právo vstoupit, kam se mu zlíbí,“ říká Karel Krejza, místostarosta Litoměřic, který se stal lídrem kandidátky ODS v Ústeckém kraji pro sněmovní volby. S ohledem na to, že i v minulých volbách, kdy ODS masivně ztrácela podporu, měla v tomto regionu svého poslance, má Krejza velkou šanci na zvolení. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil své názory a plány. V minulých dnech na sebe upozornil i tím, že na koupališti v Litoměřicích zakázal burkiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Krampol řekl vtip o Romech a oznámil: To hovado, poslanec Benda...
„Do tohohle světa už se nehodím,“ míní v rozhovoru pro Magazín MF Dnes herec Jiří Krampol. Zároveň také uvedl, co mu na dnešní době vadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Opice a prasata..."mírová" demonstrace Palestinců ve Švédsku se trochu zvrhla
Švédsko bylo vždy považováno za nábožensky tolerantní zemi, ale to se bohužel s narůstajícím počtem muslimských migrantů mění. Zejména ve větších městech čelí židovská populace antisemitismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tusk jde v Polsku k soudu. Máte se čeho bát a ani ta bruselská funkce vás nezachrání, hrozí mu Kaczyński
O Polsku se poslední dobou píše v Evropské unii stále častěji. Nejen kvůli tomu, že Polsko odmítá přijímat uprchlíky na základě kvót nebo kvůli kontroverzní reformě justice, kterou prosazuje polská vládní strana Právo a spravedlnost. Teď se Polsko dostává do médií ještě kvůli letecké tragédii u ruského Smolenska, při které zemřel bývalý prezident Lech Kaczyński a s ním dalších více než 90 lidí na palubě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Kubera promluvil o globálním oteplování. Kdo poslouchal na základní škole, nemůže tomu prý věřit
Někdo rychle pochopil, jak vydělat na tom, když bude lidi strašit globálním oteplováním, myslí si senátor Jaroslav Kubera (ODS). Bohužel, řečem o globálním oteplování uvěřila takřka celá planeta. A přitom...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: ČNB zvyšuje poprvé od února 2008 úrokové sazby
Toto zvýšení sazeb ČNB má velmi symbolický význam v tom smyslu, že definitivně ukončuje období nulových sazeb, které bylo spojeno s nejistotou hospodářského vývoje v ČR. ČNB tímto zvýšením sazeb říká - končí období hospodářské nejistoty s nízkou inflací a nulovými sazbami a začíná nové období konjunktury s vyšší inflací a zvyšováním sazeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Záhady kolem společnosti Liglass Trading pokračují. Kancelář v Kyrgyzstánu je prázdná
Server Aktuálně.cz se vydal do Kyrgyzstánu, aby se pokusil vypátrat společnost Liglass Trading. Tato česká společnost vyhrála tendr na výstavbu vodních elektráren za miliardy korun, je kolem ní však také mnoho nejasností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozbili jste poslední tank České republiky. Lidé se smějí naší armádě, které spadnul tank na silnici
Dnes před sedmou hodinou ranní došlo ke kuriózní nehodě, o níž informovala Armáda ČR na svém facebookovém profilu. A hned se dočkala kritiky ze stran uživatele této sociální sítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Neziskovky páchají kriminální aktivity, které by se měly postihovat!
Co se týká těch nevládních organizací, tak to je diskuse o ničem. Ony prostě jednoznačně překračují zákon, dělají prakticky to stejné, co nelegální převaděči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozpadlý klub TOP 09 si začal vyčítat Babiše a jiné věci. Podívejte
Poslanec TOP 09 František Laudát se ve svém facebookovém komentáři zamyslel nad nominací podnikatele Dalibora Dědka za hnutí STAN v nadcházejících parlamentních volbách. V diskuzi se pak připojil i volební lídr STAN Jan Farský. Oba muži jsou přitom členy jednoho poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové, jemuž předsedá i další diskutující – Michal Kučera (TOP 09). Dle dohody TOP 09 a STANu sněmovní klub „dojede“ volební období, politická spolupráce obou subjektů však končí. Což je vidět i na proběhlé konverzaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ZOO Plzeň: Srpnový Ochranářský den představí záchranné projekty
Srpnový Ochranářský den v zoo má za úkol seznámit širokou veřejnost se záchrannými projekty, které zoo a botanická zahrada podporuje a na kterých se také aktivně podílí. Projekty představí osobně jejich realizátoři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
SPO: Naším lídrem v Pardubickém kraji je Miloslav Soušek
Strana Práv Občanů (Zemanovci) v Pardubickém kraji rozhodla, že lídrem za SPO v Pardubickém kraji bude Miloslav Soušek, bývalý poslanec a starosta Vysokého Mýta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice hl. m. Prahy: K létu patří melouny, na co si dát pozor?
Léto je v plném proudu a s ním i sezóna melounů. Ale pozor: ty jsou stejně, jako každé ovoce s dužinou, po mechanické úpravě (nakrájení, oloupání, mixování, apod.) velmi dobrou půdou pro množení mikroorganismů včetně patogenních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD: Růst minimální mzdy je účinnou cestou ke zvýšení životní úrovně
Pan Luboš Madle se nás na stránkách Česko 20 ptá, zda zvýšíme minimální mzdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimír Franta: Saakašvili plánuje sesazení zločineckého režimu Porošenka
„Já se vrátím a se mnou přijde zákon!“ doufá vyznavač růžových revolucí a občanských mobilizací, jenž se sám označuje za jednoho z mála ukrajinských politiků s ukrajinským pasem“ (donedávna, pozn.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Prostě je odmítneme, vyjádřil se Stanjura z ODS o kvótách
Moderátorka Světlana Witowská přivítala ve čtvrtečním Interview ČT24 šéfa poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjuru, který si pochvaloval, že stále máme českou korunu. Vysmál se ministrovi financí Ivanovi Pilnému a prozradil, co ODS chystá pro občany po volbách. Vysvětloval také, jak se občanští demokraté vypořádají s povinnými kvótami pro uprchlíky a nakonec si pochvaloval politiku Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dědek chce bojovat proti dotacím, a zároveň obdivuje jejich krále Babiše. Komentátorka Zlámalová to nechápe
Šedesátiletý miliardář Dalibor Dědek se rozhodl pomoct hnutí Starostové a nezávislí. Pokud uspěje a stane se poslancem, klade si prý za cíl dvě věci. Zaprvé hodlá bojovat proti dotacím, protože kdo má byznys postavený především na dotacích, nemá ho prý postavený dobře. Zároveň však chce prolomit ledy mezi STAN a Babišem, velkým příjemcem dotací. Analytička Lenka Zlámalová nad tímto rozporem kroutí hlavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Past na politiky aneb Široký výklad volebních výdajů
Pro odstranění pochybností prohlašuji, že toto stanovisko nemá ovlivnit jakékoliv volby, není nikým zaplacené, ale jde pouze o snahu upozornit na některé absurdity právních výkladů u nás. Dle mého přesvědčení si jej jakýkoliv parlamentní či prezidentské kandidát nemůže zapsat jako nepeněžní výdaj své volební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Jak je možné, že nejčtenější deník může bezostyšně lhát?
Reakce europoslance Tomáše Zdechovského na Facebooku na reportáž, zveřejněnou v denním tisku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jaromír Štětina jásal v rádiu nad sankcemi: Amerika přesně ví, co je Rusko zač. Paní eurokomisařce jsem to mnohokrát vysvětloval, ale ona to bohužel stále nechápe
Ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu dostal slovo europoslanec Jaromír Štětina (zvolený za TOP 09) a svůj čas využil k tomu, aby vychválil Spojené státy za to, že chápou, jaké nebezpečí představuje Ruská federace. Štětina se prý opakovaně pokouší vysoké představitelce Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federice Mogheriniové vysvětlit, jak velkou hrozbou je Rusko, „ale ona to prostě nechápe,“ posteskl si europoslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Burkiny byly symbol štěstí a zdraví. Proč symbolizují terorismus?
Burkiny, burkiny, burkiny. Jedno z nejskloňovanějších slov letošního léta. Šok! Burkiny se objevily v pražském akvaparku. V Litoměřicích je starosta rovnou zakázal, ač se tam žádné nikdy neobjevily. A redaktorka serveru iDNES v nich šla na Mácháč dělat jednu z nejobjevnějších investigativních reportáží novodobé české žurnalistiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Od nástupu naší vlády každým rokem klesá kriminalita
Komentář předsedy vlády Bohuslava Sobotky na Facebooku k vývoji kriminality v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vylovené migranty zpět na africké pobřeží. Tvrdě a nekompromisně. Mluví předseda Vandas, jehož názor prý nesmíte slyšet
ROZHOVOR „Já pořád nerozumím tomu, proč se například vylovení migranti z moře vozí na italské pobřeží. Vždyť to jsou týdně tisíce lidí! A my je máme živit, starat se o ně, a dokonce si je přerozdělovat, jak požaduje Brusel? Proč není na moři vytyčená hranice, kterou budou střežit vojenské lodě a letadla? A pokud by takové plavidlo s migranty chtělo i přes varování překročit linii, bude potopeno. A vylovené migranty odvézt zpět na africké pobřeží,“ říká pro ParlamentníListy.cz Tomáš Vandas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy rozšiřily síť cyklopůjčoven i do Ústeckého kraje
ž do neděle 1. listopadu je možné si vypůjčit kola ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice, Roudnice nad Labem a ve stanici Ústí nad Labem hlavní nádraží lze vypůjčená kola pouze vracet. S vypůjčenými jízdními koly je možné naplánovat řadu zajímavých tras Českým středohořím nebo po cyklostezce Labská trasa, a to bez starostí z přepravy kol na místa výletů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Učitelé chtějí stále zvyšovat platy. Ale za co?
Pár slov k demagogické propagandě a lžím, kterými krmí naše děti už učitelé na základních školách. Učitelé chtějí stále zvyšovat platy, ale za co??? Za to, že našim dětem vědomě lžou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum: Levné letenky se mohou prodražit
Levné letenky se mohou prodražit kvůli vysokým nákladům na dopravu z letiště do centra města. Cenovým rekordmanem je švédský Stockholm. Skandál na Azurovém pobřeží - absolutním vítězem je letiště v Nice s překvapivě levnou a rychlou dopravou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Žalobní návrh na zrušení zásad územního rozvoje stojí na hliněných nohou
V červenci 2017 byl na Krajský soud v Brně podán Návrh na zrušení opatření obecné povahy – Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje (ZÚR JMK). Vedení kraje byl předán žalobní návrh, který čítá více jak 200 stran textu a dalších listinných příloh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Maminka mrtvá. Syn mrtvý. Vrah: Afrického původu. O této události z Německa se u nás nepsalo
Obyvatelé jedenáctitisícového města Teningen na jihozápadě Německa se vzpamatovávají z hrůzného činu, který se u nich odehrál. Dvaapadesátiletý muž tu zřejmě ubodal matku se synem. Informuje o tom server veřejnoprávní televize Südwestrundfunk (SWR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný objasnil, proč mluví jako dlaždič. Napište mu, zda to od něj berete
Podnikatel a komunální politik ODS Pavel Novotný odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz na dotazy čtenářů. Mimochodem také objasnil, proč mluví sprostě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Nový systém parkování je ve zkušebním provozu
V areálu Klaudiánovy nemocnice při vjezdu z Laurinovy ulice je ve zkušebním provozu nový systém parkování. Nově jsou zde nainstalovány tři závory, které zajistí kvalitnější kontrolu, a především kompletní správu parkovišť. Dvě závory jsou umístěné směrem na a z parkoviště pro návštěvníky u budovy nové interny (budova G). Třetí závora je umístěna ve směru k budově ředitelství. U závor je přítomna obsluha, která pomůže v případě vzniklých problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Deaflympiáda z českého pohledu: dvě zlata, dva bronzy a deaflympijský rekord
Se dvěma zlatými a dvěma bronzovými medailemi se vrací česká výprava z deaflympiády v Samsunu, který hostil tento největší sportovní svátek neslyšících v termínu 18.–31. července. Bronzové medaile vezou Češi zásluhou sportovního střelce Marka Bartoška a bowlerky Kateřiny Janošcové, o zlato se postarali teprve patnáctiletý tenista Jaroslav Šmédek a atletka Lenka Matoušková, která v hodu diskem navíc zaznamenala deaflympijský rekord.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Na přípravě stavby nového mostu ve Svinarech se intenzivně pracuje
Královéhradecký kraj intenzivně pracuje na tom, aby na jaře příštího roku mohla začít stavba nového mostu v hradecké části Svinary. Ta má již několik měsíců výrazně zhoršené spojení se zbytkem krajského města, protože dosluhující most uzavřel kvůli havarijnímu stavu statik. Důsledkem toho bylo také nutné odložit plánovanou rekonstrukci průtahu Malšovou Lhotou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Právo šaría se prosazuje v Evropě. Mohou za to i feministky, tvrdí italský novinář
Italský publicista Giulio Meotti tvrdí, že se v západoevropských metropolích čím dál víc prosazuje muslimské právo šaría. Dokládá své tvrzení hned na několika konkrétních případech a z napomáhání „islamizace společnosti“ obviňuje také feministky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Opravdu musí jít karlovarská „keramka“ k zemi?
Považujeme za svou povinnost reagovat na poplašné zprávy, které se v poslední době objevily na internetových portálech Karlovarský deník a iDnes o údajné nutnosti demolice Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prodáváte sociální stravenky či za ně kupujete chlast? Máte smůlu, přichází reforma
Zneužívání sociálních dávek na alkohol nebo cigarety mají zamezit stravenky, které mají část dávek nahradit. Jak však uvádí dnešní Právo, i stravenky lze prokšeftovat, a proto se nabízí jejich elektronizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Dalibor Dědek: Obdivuji na Babišovi energii buldozera. Převzal socialistický podnik a nezkrachoval. Koalici s ním klidně udělám
Byznysmen a miliardář Dalibor Dědek se rozhodl v nadcházejících parlamentních volbách podpořit hnutí STAN. Netají se však ani se svým obdivem vůči šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, vůči kterému se však leckteří členové hnutí vymezují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Jihomoravská kandidátka nabízí voličům to nejlepší z TOP 09
Kandidátka TOP 09 pro společnost svobodnou, zdravou a vnímavou k regionům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Seznam invazních nepůvodních druhů se rozšiřuje o tři živočichy
Středečním dnem vstupuje v platnost prováděcí nařízení Evropské komise, kterým se aktualizuje seznam invazních nepůvodních druhů, jež je zakázáno do Evropské unie dovážet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Burkiny, vypadněte? Kauza „ponížených“ muslimek má dohru. Prý jsou to lhářky a vše si vymyslely
Včera redakce serveru ParlamentníListy.cz informovala o případu britských muslimech, které byly údajně vykázány od hotelového bazénu, protože na sobě měly místo klasických plavek burkiny. Nyní promlouvá majitel samotného hotelu a přináší tak trochu jinou verzi příběhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kopal (KSČM): Migrace, migranti a česká kotlina
Jsme členy Evropské unie? Jistě. Přijali jsme proto pravidla EU. Jsme členy NATO? Jistě. Přijali jsme tudíž i principy kolektivní obrany NATO. Vše je zdánlivě logické, ale…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Žádné Přemluv bábu: Po vydání výbušných odhadů mládeže nastoupily výmluvy a jiná vyjádření. Babiš, Okamura, elity ČSSD i Gazdík
ANKETA „Jsme aktivní na sociálních sítích. Chodím už několik let na fesťáky, kde se s mladými potkávám a taky jezdím do škol, na středních a vysokých školách mám přednášky a taky otevřenou diskusi,“ vysvětluje v anketě PL.cz Andrej Babiš, proč podle expertů zaujalo hnutí ANO i prvovoliče. „Je to v povaze mladých lidí nevolit příliš toho, kdo se jim zdá zkostnatělý. Naším úkolem bude je prvně přesvědčit, že má smysl jít k volbám, a pak že STAN rozhodně není zkostnatělý,“ uvedl Petr Gazdík. „I mladí jednou vyrostou ze svého naivismu,“ okomentoval Zdeněk Škromach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ulrych (KDU-ČSL): Letní sportiáda 2017 v Pardubicích
Bylo mi ctí zúčastnit se slavnostního zahájení Letní sportiády na Dostihovém závodišti v Pardubicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Cesta do pekla: Zákonů už je tolik, že je ani není možné všechny dodržet. Takže je lidé začnou ignorovat...
Ještě v roce 1948 na území našeho státu platilo asi 50 tisíc právních norem. V roce 2017 už se blížíme ke dvěma milionům zákonů a dalších právních norem. A přesně to je podle ekonoma Vladimíra Pikory důvod, proč by měl volby vyhrát politik, která slíbí, že velké množství právních norem zruší. Příliš hustá vládní džungle povede k tomu, že lidé přestanou zákony i podzákonné právní předpisy dodržovat – a to je cesta, která nás zavede do pekel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Kromě požárů hrozí i silné bouřky
Teploty nad 31 °C budou i zítra na většině míst na Moravě a ve Slezsku. Na jihovýchodě Moravy se budou vyskytovat i v sobotu (5.8.), proto budeme výstrahu před vysokými teplotami v dalších dnech upřesňovat, informují meteorologové s tím, že dnes odpoledne se od západu místy vyskytnou bouřky, v Čechách ojediněle i silné s kroupami a nárazy větru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Martin Kohout: Tak to je hodně drsné. Také máte tak radikální názor?
Tak se nám opět blíží festival „tolerance“ gay pride. Prahu zavalí devianti všeho druhu, dovezení od nás i ze zahraničí. Politici establishmentu (Babišova ANO, ČSSD, KDU, ODS, TOP 09, Zelených apod) budou demonstrovat svoji „podporu a toleranci“ sexuálním deviantům, které kupodivu u nás ale vůbec nikdo nediskriminuje…. Tedy nic nového pod sluncem…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Mezinárodní noc pro netopýry již brzy
Vybrat si můžete z pestré nabídky akcí, které se konají až do 6. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
SÚKL: V sirupu na kašel AMBROBENE může být plíseň, držitel jej stahuje od pacientů
SÚKL informuje o závadě v jakosti léčivého přípravku AMBROBENE ve formě sirupu, ve kterém byla u části šarže německým výrobcem identifikována zvýšená přítomnost plísně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sociální sítě nám pomáhají při pátrání, jásají policisté. Připojili se před měsícem...
Česká policie takříkajíc objevila Ameriku. Pochvaluje si, jak je skvělé využívat v kontaktu s občany sociální sítě, jako Facebook nebo Twitter. Zahraniční kolegové českých policistů využívají sociální sítě ke spolupráci s občany už celé roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zhyzdí skvělé panorama Prahy. Úplná hloupost, pěst na oko i skvělý nápad. Hermanovi by se líbilo postavit Kaplického chobotnici a toto nám řekli Babiš, kníže či Okamura
ANKETA Generální ředitel Národní knihovny Martin Kocanda řekl, že Národní knihovna potřebuje novostavbu, neboť Klementinum již nemá kapacity. Ministr kultury Daniel Herman z KDU-ČSL řekl, že pokud by se pro projekt nové knihovny podpora našla, bude mít v něm velkého zastánce. Herman Právu řekl, že jeho osobní názor je, že by bylo možné se s jistými korekcemi vrátit k návrhu tzv. blobu architekta Kaplického.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Prostory Evropského domu jsou už téměř zaplněny
V Evropském domě se během léta zabydlí téměř všichni jeho nájemci. Podle podmínek Libereckého kraje tady lidé najdou pod jednou střechou zejména poskytovatele eurodotací. Pobočka Centra pro regionální rozvoj České republiky, klíčový subjekt, má v budově místo od začátku srpna. Pracoviště v něm našel ale i koordinátor veřejné dopravy, společnost Korid LK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TA ČR zve na workshop ke spolupráci zemí střední Evropy v oblasti průmyslu
Pozvánka Národní výzkumné, rozvojové a inovační kanceláře Maďarska (NRDIO) a Generálního ředitelství Evropské komise pro regionální a městskou politiku (DG REGIO) a pro inovace (DG RTD)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Češi budou na podzim volit své poslance z Barmy či Senegalu
V podzimních parlamentních volbách budou registrovaní voliči moct nově hlasovat o složení Sněmovny z Barmy, Senegalu nebo Lucemburska. V těchto a několika dalších zemích totiž Česká republika od posledních parlamentních voleb, které se konaly v roce 2013, otevřela své zastupitelské úřady, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Krajská nemocnice T. Bati: Rehabilitační bazén se otevírá veřejnosti
Rehabilitační bazén v prostorách Rehabilitačního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně nově nabízí plavání pro veřejnost. Zájemci tak budou moci dva dny v týdnu využít plavání a relaxu v teplé vodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Primátorka Nechybová: Půlmaraton bude mít letos záchranářskou novinku
Do startu sedmého ročníku Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem zbývá 46 dní. Závod má další novinku. Záchranáři budou připraveni zasáhnout i na kole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
SVS: Aktuální informace k výskytu afrického moru prasat ve Zlínském kraji
Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínském kraji k 2. srpnui dosáhl 125. Africký mor prasat (AMP) byl potvrzen u 75 z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Železniční depozitář NTM v Chomutově navštívila britská velvyslankyně
Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově navštívila velvyslankyně Velké Británie, J. E. paní Jan Thompson.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Babišovo zpátečnictví
Celá Evropa dnes hledá co nejrozumnější alternativy řešení výroby elektrické energie. Ne tak Česká republika. Andrej Babiš se opět vyjádřil v těchto dnech na podporu výstavby nových jaderných bloků nejprve v Dukovanech a poté v Temelíně. To už samo o sobě je velmi kontroverzní téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pražští letečtí záchranáři budou předávat své zkušenosti čínským kolegům ze Šanghaje
V říjnu letošního roku přiletí do Prahy první tým budoucích leteckých záchranářů a lékařů z čínské Šanghaje. První šestičlennou skupinu, která dorazí do Vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy, bude postupně následovat dalších pět týmů. Systém dlouhodobého tréninku je připraven tak, aby v Šanghaji mohla během tří let vzniknout letecká výjezdová skupina v podobě, jak ji známe z České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jak šmakuje Moravskoslezsko
Karlova Studánka tuto sobotu ožije sedmým ročníkem známého gastrofestivalu Jak šmakuje Moravskoslezsko. Akce nabídne návštěvníkům kulinářské speciality, regionální potraviny, kuchařskou a barmanskou show, hudební a taneční vystoupení, program pro děti a řadu soutěží. Festival odstartuje před lázeňským domem Libuše v 9:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Monstrprocesy v Turecku mohou získat mezinárodní rozměr. Ministr vnitra prý zavolal svému protějšku v Německu a ten se nestačil divit, co na něj chrlil
Napětí mezi Tureckem a Německem dál houstne. V zemi půlměsíce před dvěma dny začal velký proces s údajnými pučisty, kteří se před rokem měli pokusit o svržení prezidenta Recepa Erdogana. Souzeno je takřka 500 lidí a očekává se, že dostanou dožibotí. Jenže turecká vláda se zřejmě zaměří nejen na domácí scénu, ale také na německé podniky, které podle Turecka údajně podporovaly pučisty. A tady začíná jít do tuhého...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Politické strany nemusí odpovídat na dotazy o svém hospodaření. Svobodný přístup k informacím se na ně nevztahuje, řekl soud
Zákon o svobodném přístupu k informacím nedopadá na politické strany. Nenaplňují klíčové znaky veřejných institucí, i když čerpají peníze také z veřejných zdrojů a stát v omezené míře kontroluje jejich činnost. Podle nového verdiktu Nejvyššího správního soudu (NSS) nelze strany považovat za takzvané povinné subjekty, které zákon zavazuje k poskytování informací. Rozhodnutí je dostupné v databázi soudu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Občane! Nemysli, nemluv a poslouchej ty správné názory
Nadpis asi lahodí sluchu mnohým politikům. Za jiné názory, než jsou ty oficiální, jsou lidé hanobeni v médiích i nepravdivým osočováním. Bruselská nemoc porušování suverenity států. Nebezpečná "mise" našich vojáků v Pobaltí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Nechutný vládní hyenismus a skandální nečinnost
Tragédie rodiny a dalších blízkých pobodané a zesnulé ženy v Egyptě je zřejmá, ale evidentní snaha vlády na tom politicky parazitovat je naprosto nechutná. Přitom se nečiní to, co by se dělat mělo !
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Národní muzeum pořádá již IV. ročník mezinárodního setkání flašinetářů
V úterý 8. srpna 2017 oživí pouliční umělci z různých koutů Evropy centrum Prahy třemi koncerty rozdílných žánrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Ukrajinské sirotky čeká spousta výletů a překvapení
Děti z partnerské oblasti Vinnytsia, které byly zasaženy válečným konfliktem s Ruskem, přijedou na dva týdny do našeho kraje. Letní pobyt zajišťuje a organizuje Liberecký kraj v rámci dohody o spolupráci s Vinnytskou oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kvůli bezplatnému zdravotnictví klidně zemřu, zvolal Zaorálek. Z Reflexu ho upozornili, že už mu v tom případě moc času nezbývá
Volební lídr ČSSD sáhl k velkému předvolebnímu gestu, když pravil, že za bezplatnou zdravotní péči je připraven zemřít. To je přitom tak velké gesto, že k němu nesáhl ani milovník vskutku teatrálních kousků – 45. prezident USA Donald Trump. Otázkou je, zda je tzv. bezplatné zdravotnictví, čili zdravotnictví placené ze stále vyšších daní z kapes nás všech, dlouhodobě udržitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Benzín i nafta v ČR do konce prázdnin dále zlevní
Ceny pohonných hmot víceméně stagnují, benzin Natural 95 za uplynulý týden zdražil v průměru o haléř na 29,55 koruny za litr, nafta o dva haléře zlevnila na 28,40 koruny za litr. Řidiči mohou mít radost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ZOO Liberec se opět přidá k oslavám Mezinárodního dne slonů
Na 12. srpna připadá Mezinárodní den slonů. Je věnován nejen těm chovaným v lidské péči, ale zejména chobotnatcům žijícím ve volné přírodě. V liberecké zoologické zahradě tento speciální den ale oslavíme s našimi návštěvníky již v pátek 11. srpna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mafián a estébák! Ota Černý promluvil o Romanu Berbrovi, který ho prý fyzicky napadl
Bývalý šéfredaktor sportovní redakce České televize a matador v oblasti komentování sportu Otakar Černý usedl v internetové televizi DVTV proti Martinovi Veselovskému a v rozhovoru, který následoval, totálně rozcupoval Romana Berbra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
V Teva Czech Industries začalo kolektivní vyjednávání pro rok 2018
V předstihu začalo v opavském závodě na výrobu léčiv společnosti Teva Czech Industries (TCI) jednání o nové kolektivní smlouvě pro rok 2018. Vedení firmy usiluje o zachování současných nadstandardních zaměstnaneckých benefitů a hodlá pokračovat v dosavadním navyšování mezd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Federace židovských obcí: Při připomínce obětí holocaustu se spojujeme vždy s romskou komunitou
Prohlášení k památnému dni obětí romského holocaustu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Primátor Vokřál: Oceňuji nápad studentů na zvelebení zanedbávané lokality
Tým ve složení Peter Mezei, Veronika Očadlíková (oba Fakulta architektury VUT v Brně), Sebastian Loder, Nina Krajčírová a Vojtěch Urban (všichni Mendelova univerzita Brno) vyhrál studentskou architektonicko-krajinářskou soutěž Park Hády. Rozhodla o tom odborná porota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Arnika: Praha se opět potí. Připraví město na změny klimatu nový územní plán?
Prahu, stejně jako zbytek ČR, zasáhla další z vln veder včetně patrně nejteplejšího dne roku. Každý Pražan tak může potvrdit, jak nesnesitelný byl pohyb po ulicích, náměstích, parkovištích a všech plochách, kde chybí zeleň, voda a vůbec jakékoli prvky, které mají schopnost své okolí ochlazovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Nechutný vládní hienismus a skandální nečinnost
Tragedie rodiny a dalších blízkých pobodané a zesnulé ženy v Egyptu je zřejmá, ale evidentní snaha vlády na tom politicky parazitovat je naprosto nechutná. Přitom se nečiní to, co by se dělat mělo !
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Známý ekonom: Naše děti budou sluhové nebo otroci
Ekonom Pavel Kohout dostal prostor na internetové televizi DVTV. V pořadu Apel varoval Evropany, že se z jejich dětí stanou otroci, pokud se v dohledné době něco nezmění. Jak si Kohout onu změnu představuje? Měli bychom prý začít třeba tím, že vyženeme z politiky škůdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Písecká nemocnice dokončila obnovu zeleně ve svém areálu
Písecká nemocnice v uplynulých dnech dokončila projekt obnovy zeleně ve svém areálu. Během uplynulého půl roku odstranila nemocné stromy a zároveň vysadila nové porosty. Na tyto aktivity se nemocnici podařilo získat dotaci prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Žádný oběd není zadarmo, říkával vzor Klause. V Ústeckém kraji budou
Ústecký kraj se nezapojí do celostátního programu, ve kterém Ministerstvo práce a sociálních věcí rozdělí miliony korun na školní obědy zdarma pro děti ze základních a mateřských škol, píše ČTK. Připraví svůj vlastní program. Obě instituce každopádně jdou proti doporučení slavného ekonoma Miltona Friedmana, jehož metaforickým krédem bylo „Žádný oběd není zadarmo“. Friedmana obdivuje například exprezident Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sdružení českých spotřebitelů: Jak poznáme kvalitu?
Sdružení českých spotřebitelů, z.ú. (SČS) si klade za cíl hájit oprávněné zájmy a práva spotřebitelů na vnitřním trhu EU a ČR, přičemž zdůrazňuje preventivní stránku ochrany zájmů spotřebitelů: „Jen poučený spotřebitel se dokáže účinně hájit“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petice za pořádání LOH 2036 v České republice
Česká republika si zaslouží pořádat také letní olympijské hry a rok 2036 je ideální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Vybíralka může být inspirací pro pražská sídliště
Na sídlištích dnes bydlí skoro 40 % obyvatel Prahy a spojují je obdobné problémy – zanedbaná zeleň, nedostatek občanského vybavení a tlak na další zástavbu. Hlavní město se proto rozhodlo k pilotnímu projektu zaměřenému na revitalizaci jednoho ze sídlišť. Vybrán byl vnitroblok Vybíralova na Černém Mostě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Náš kraj má předpoklady pro vznik moderní ekonomiky
Zachování svobody, podporu vědy a výzkumu na úkor byrokracie, rozvoj vzdělanosti a ozdravení podnikatelského prostředí si za své cíle kladou kandidáti TOP 09 v Moravskoslezském kraji pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy ČR varují: Horko zvyšuje riziko požárů, pozor na nedopalky i sklo
V horkých letních dnech se zvyšuje riziko požárů. Jen ve státních lesích spravovaných podnikem Lesy ČR hořelo od začátku prázdnin osmkrát. Lesníci varují před kouřením v lese i v jeho blízkosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jaroslav Tichý: Co je nutné podniknout k záchraně naší země proti plánované invazi migrantů? Kompletní analýza
Je dobře, že problematika migrantů v Evropě, která se stala prvořadým problémem prakticky všech evropských zemí, začíná být detailněji diskutována. K tomu přispívá i článek autora článku „Jak s migranty“ Ing. O. Rybnikáře, a za to mu náleží dík. Prakticky nikdo se dosud o analýzu a návrhy řešení ke všeobecné diskuzi nevěnoval. Pokusím se proto dále rozvést jeho článek a vyvolat potřebnou diskuzi, neboť jde o téma závažné, vysoce aktuální a představuje v sobě i některé další rozměry dosud ne-vyřčené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Oblasti od Lipna až po Orlík věnujeme mimořádnou pozornost
Na Lipně lze strávit dovolenou v kempu, hotelu i na jachtě. Nabídka zážitkové turistiky je na březích šumavské přehrady velmi rozmanitá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Medveděv: Šance na lepší vztahy s USA pohasly. Teď odstaví Trumpa
Podle ruského premiéra Dmitrije Medveděva Spojené státy tím, že na Rusko uvalily další sankce, vyhlásily zemi otevřenou obchodní válku. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
FN Brno: Horko nejen venku, ale i na porodních sálech
V posledních letních týdnech se na Gynekologicko-porodnické klinice FN Brno odehrává doslova boom nově narozených dětí a budoucí maminky se nahlašují opravdu ve velkém množství. Rodičky berou oba porodní sály útokem, přicházejí „ve vlnách“ a lékaři včetně porodních asistentek si mohou jen stěží plánovat svoji práci. „Horko“ je tedy nejenom venku, ale i samotnému personálu. Porodní sály jsou samozřejmě klimatizované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Kancléřka Merkelová kráčí k dalšímu vítězství
Podle průzkumů veřejného mínění v Německu, křesťanští demokraté a sociálové Angely Merkelové mají v průzkumech náskok nejméně o 14 procentních bodů. Podle průzkumu agentury Emnit zveřejněného v listu Welt am Sonntag by klerikální strany CDU/CSU ve volbách získaly 38 % hlasů, sociální demokraté 24 % a za nimi by se umístila s 9 % Levice a nesystémová strana Alternativa pro Německo rovněž s 9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
František Dostál: Myslíte si, že později se budou chovat jinak?
Neznám odpověď na otázku vyslovenou v názvu. Možná, že jiní lidé odpověď znají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Cyklobusy Turistického spolku Lipenska převezly za červenec tři tisíce lidí
Dvě nové linky cyklobusů, které uvedl v život Turistický spolek Lipenska, za první polovinu léta využilo tři tisíce pasažérů. Jedna linka vede od Rožmberku přes Lipno do Nové Pece až na Jelení Vrchy, druhá vozí prázdninové turisty z Horní Plané přes Lipno na Svatý Tomáš. Obě linky se potkávají na Lipně nad Vltavou s možností přestupu a jsou obě ZDARMA dostupné každému, kdo se u řidiče prokáže platnou Lipno kartou. Tento prázdninový luxus si turisté na Lipensku mohou dovolit díky sdružení prostředků a spolupráci šedesáti subjektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš pro PL: Že Kaplického knihovna nebyla postavena, je jeden z největších hříchů Bémovy éry a nekulturnosti ODS. Podporuji její výstavbu na stejném místě
Generální ředitel Národní knihovny Martin Kocanda řekl, že Národní knihovna potřebuje novostavbu, neboť Klementinum již nemá kapacity. Ministr kultury Daniel Herman z KDU-ČSL řekl, že pokud by se pro projekt nové knihovny podpora našla, bude mít v něm velkého zastánce. Herman Právu řekl, že jeho osobní názor je, že by bylo možné se s jistými korekcemi vrátit k návrhu tzv. blobu architekta Kaplického. Andrej Babiš tento projekt ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz podpořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Brněnská Velká cena je přínosem pro ekonomiku
Už jen pár hodin dělí Brno od nájezdu fanoušků motocyklového sportu. O víkendu se pojede další ze závodů seriálu MotoGP, a to Grand Prix České republiky 2017. Letos navíc v každé ze závodních kategorií startuje český jezdec. Závod již podruhé pořádá Spolek pro GP ČR Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Počet ukončených neschopenek meziročně vzrostl o více než 10 procent
Za prvních šest měsíců evidovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) přes 942 tisíc případů ukončených dočasných pracovních neschopností. To je o 10,5 % více než za stejné období loňského roku. Za pololetí se jen na nemocenském vyplatilo 10 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Den D - zvýší ČNB po deseti letech sazby?
Dnešní zasedání ČNB bude velice napínavé. Nová prognóza pravděpodobně znovu ukáže centrálním bankéřům, že sazby by měly jít v třetím kvartále vzhůru. Část z nich i proto asi nebude vidět důvod k odkládání prvního růstu sazeb (po skoro deseti letech).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tomáš Doležal: Nepleteme si kvalitu péče s její kvantitou?
O českém zdravotnictví jeho představitelé rádi tvrdí, že je jedno z nejkvalitnějších v Evropě a odkazují se přitom na různé celoevropské průzkumy. Metodika těchto průzkumů je ale většinou nejednoznačná a politici si navíc rádi vytrhávají z kontextu jen to, co se jim hodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Aktuální informace o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi
LČR evidují k 1. 8. 2017 celkem 2310 výzev k vydání majetku, ve kterých oprávněné osoby uplatnily požadavky na vydání 49271 pozemků a 1398 staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Babiš prohlásil, že si vstupem do politiky podělal život. A což teprve nám!
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na zvýšený výskyt horečky dengue v hlavním městě Vietnamu
Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje, že došlo k výraznému nárůstu onemocnění horečkou dengue v hlavním městě Vietnamské socialistické republiky Hanoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jindřich Beránek: Dneska o Křižáčkovi
I když tento český film získal Křišťálový globus karlovarského filmového festivalu před necelým měsícem, jeho oficiální premiéru naplánovala distribuční firma CinemArt na první srpnový týden. Na cestu za normálními diváky – jak ji symbolizuje hvězda letošní české filmové tvorby herec Karel Roden, jenž v něm téměř mlčky projezdí celých 90 minut na koni – odstartuje ve čtvrtek 3. 8. 2017. Teprve tam poznají jeho tvůrci, včele s režisérem Václavem Kadrnkou, ale i financiéři filmu, včele s šéfem produkce Václavem Kadrnkou starším, jaké dílo či dílko vypustili do světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Mladí a pohled na starobní důchody
Představa mladé generace o tom, jak vysoké jsou v Česku důchody, je jak z knihy Andreje Babiše. Mladí lidé odhadují, že starobní důchod se pohybuje mezi 14 až 17 tisíci měsíčně, ačkoliv průměrný důchod se pohybuje okolo 12 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství připravilo změnu vyhlášky k příplatkům výchovných poradců
Ministerstvo školství připravilo změnu vyhlášky o vzdělávání pedagogů, která by měla změnit postavení výchovných poradců a zlepšit jejich odměňování. Navrhuje pro ně příplatek 1500 korun, což by státní rozpočet stálo 200 milionů korun ročně. Materiál je nyní ve zkráceném připomínkovém řízení, které potrvá do 11. srpna. Pokud by byl záměr schválen, mohli by výchovní poradci na školách příplatek dostávat od 1. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pomozte Starostům dostat se do sněmovny
Odvaha převzít odpovědnost. Takové bude jedno z ústředních hesel Starostů a nezávislých pro volby do poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Washington může uvalit sankce na Čínu
Američané si očividně oblíbili politiku sankcí. Po nedávno v Kongresu schválených protiruských sankcí, přinesl nyní portál „Politico.com“ zprávu, že poradci amerického prezidenta Donalda Trumpa se v zákulisí pokoušejí vypracovat ekonomická opatření proti Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Co od toho Bruselu vlastně chceme?
Připouštím, že jsem poněkud zmaten. Stejní lidé, kteří si stěžují na „diktát Bruselu“, zároveň skoro jedním dechem požadují, aby ten stejný Brusel řešil, že kvalita potravin v českých supermarketech je horší než v německých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Realisté: Česká vláda nesmí bruselskému nátlaku podlehnout
Sbor zakladatelů Realistů přijal stanovisko k postupu Evropské komise v řízení proti ČR kvůli neplnění kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
dTest: Ledové kávy jsou sladké jako limonády
Odpolední šálek kávy patří k ri­tuálům, bez nichž si leckdo neumí představit svůj den. Zvyk je železná košile a krátká pauza s kávou musí být i když za okny zrovna zuří parné léto. Nemalá část kafařů však v teplých měsících přeci jen místo po horkém nápoji raději sahá po jeho studených variantách. Těm jsme věnovali i naše aktuální srovnání. Nakoupili jsme 26 různých ledových káv a porovnali je podle toho, co na sebe prozrazují na obalech. V jejich složení se neskrývají záludné nástrahy. Většina je však co do množství cukru srovnatelná s limonádami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist