Oficiální zpravodajská média

ČSÚ: Mezinárodní den piva
Na dnešek připadá Mezinárodní den piva. Podívejte se na zajímavou infografiku, kterou při této příležitosti připravil Český statistický úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Za všechno tu prý může Zeman! Spisovatel Olšer se neudržel a připomněl vlády za Havla, kauzy Schwarzenberga a své řekl i ke Gabalovi, „pornoherci“ Jandovi a dalším
ROZHOVOR „Kdo jiný by mohl být prezidentem Česka než Miloš Zeman? Vekslák Horáček, prelát a sběratel cen Halík, zpívající akademik Drahoš, komik Kubera?“ ptá se ostravský spisovatel Břetislav Olšer, šéfredaktor internetových novin Rukojmi.cz. „K děsivé běženecké invazi. Dnes už je pozdě na cokoliv. Do všech detailů naplánovaná invaze běženců do Evropy začala de facto válkou o libyjské zlato a její ropu. Dnes je Libye, kdysi nejbohatší země Afriky, po zlynčování Kaddáfího jen stát na papíře, země promyšleného chaosu,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nové protiruské sankce jako páka USA proti EU? Američané tak nepřemýšlí, vysvětloval z rádia Klvaňa
O rozšíření amerických protiruských sankcích a reakci Ruska a dalších států diskutovali v debatě Českého rozhlasu Pro a proti novinář Tomáš Klvaňa a ředitel Saxo Bank pro střední a východní Evropu Pavel Drahotský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Šestiletá dívka mlátí baseballkou do polštáře, otec ji hecuje proti Romům. Video již šetří policie
Video, v němž otec nabádá svou šestiletou dceru k agresi proti Romům a vybízí ji k vulgárním vyjádřením, již řeší policie a právníci Ministerstva vnitra. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Lukša: Kmotře Petře, nepřepepřete toho vepře!
Vepřín v Letech, který stojí v místech protektorátního koncentračního tábora pro Romy, zřejmě přejde do majetku státu. Dle slov ministra kultury Daniela Hermana by již na začátku září mohla být uzavřena kupní smlouva mezi státem a firmou AGPI, jež je majitelem vepřína. Cenu ani jedna ze stran neuvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Vládní „úlet“ u Let pokračuje
V lednu letošního roku jsem v článku S péčí řádného hospodáře? psal mj. i o táboře v Letech v okrese Písek. Podstata problému zůstává stejná a tak si dovolím stěžejní pasáže článku připomenout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Německý ministr zahraničí: Vyhoštěný vietnamský rozvědčík unesl z Berlína krajana
Z Německa vyhoštěný vietnamský zpravodajec působící na vietnamském velvyslanectví v Berlíně byl zapleten do únosu, řekl dnes německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel. Bývalý vietnamský obchodník a poslanec Trinh Xuan Thanh byl unesen v centru Berlína za bílého dne v automobilu, který měl údajně českou státní poznávací značku. Únos, o němž německá diplomacie informovala ve středu, vyvolal diplomatickou roztržku mezi Berlínem a Hanojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vídeň může být brzy muslimská. Zde je „černý“ scénář expertní studie
Rakouský integrační fond (ÖIF) na svém webu zveřejnil studii výzkumného týmu pod vedením Anne Goujon s názvem Demografie a náboženství v Rakousku, která se zabývá vývojem pro příštích třicet let. Alarmující je zejména pasáž, která se týká počtu muslimů ve Vídni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr dal prostor mladíkovi, aby vynadal Zemanovi. Takto to dopadlo
Prezident Miloš Zeman je schopný manipulátor, který dokáže lidi přesvědčit, že je fajn brát od Evropské unie dotace, ale na oplátku nepřijmout víc, než dvanáct uprchlíků. Těmito slovy hodnotí dosavadní hlavu státu server Forum24.cz. A to je jen zlomek ze špatného vysvědčení, které Miloš Zeman obdržel. Sám Pavel Šafr si na sociální síti pochvaloval, že toto vysvědčení vystavil teprve devatenáctiletý mladík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Horáček (TOP 09): Úspěch v podnikání automaticky nezaručí úspěch v politice
Hodně se mne teď všichni ptají na to, co říkám zapojení jabloneckého miliardáře Dědka do politiky, jeho vstupu do Starostů. Tak předně - pana Dědka si vážím, dokázal toho v životě hodně. A i mimo svou profesi dělá dobré a prospěšné věci. Pak mám ale také dojem, že se stalo moderním, mít v každé politické straně svého miliardáře (Babiš, Dospiva, Sehnal, Valenta, teď Dědek,...).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Konečná se v ČT rozjela: Je načase přestat poklonkovat Washingtonu! EU by měla být tvrdá
Moderátorka Interview ČT24 v pátek před kamerami přivítala komunistickou europoslankyni Kateřinu Konečnou. Politička pozdravila diváky a spustila ostrou kanonádu na Spojené státy. Washington prý fakticky odstartoval ekonomickou válku s Ruskem, která poškozuje i Evropskou unii. Proto je čas, aby EU přestala poklonkovat Spojených státům a hájila své vlastní zájmy, především v oblasti energetické bezpečnosti. A to nebylo zdaleka všechno...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Italské lodě se musí mít na pozoru. Libyjský generál nařídil jejich bombardování
Generál Chalífa Haftar ovládající východ Libye nařídil bombardovat italské lodě. Ty zasahují u břehů země proti pašerákům lidí. S odvoláním na televizi al-Arabíja to uvedl server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Medveděv, Trump, Juncker proti americkým sankcím
Ruský premiér Medveděv ve středu na svém facebooku vyjádřil velmi jasný a tvrdý postoj k přitvrzeným americkým sankcím vůči Rusku. Nejnebezpečnějším rysem právě schválených amerických sankcí je zřejmě to, že ohrožují mj. evropské firmy, které budou spolupracovat s ruskými firmami např. v energetických projektech typu výstavby druhé větve plynovodu Nord Stream.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Muzeum východních Čech: V Gayerových kasárnách byl odkryt dochovaný pevnostní bastion
V rámci přípravy projektu rekonstrukce areálu Gayerových kasáren probíhá předstihová archeologická sondáž, při níž bylo odhaleno překvapivě dobře dochované zdivo hlavního příkopu královéhradecké pevnosti při boku bastionu VIII.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): S jakými radami se nám vrátil ministr Bělobrádek z USA?
Tak se nám ministr Bělobrádek vrátil z další „poradní“ cesty do Ameriky, kam se vydal v době vygradování obav z koalice se Starosty spojené s podzimním zastoupením KDU-ČL v novém složení poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
SZPI zjistila prodej doplňků stravy s nepovolenou látkou na podporu erekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odebrala prostřednictvím webové stránky www.uspechmuze.cz šarži doplňku stravy MAXXES, který obsahoval nepovolenou látku sildenafil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Už žijeme na letošní dluh
Komentář předsedy Strany zelených na Facebooku k zátěži lidské civilizace na planetu Zemi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nákupní boom pokračuje
Každé další číslo z maloobchodu jen potvrzuje, že rok 2017 je ve znamení rekordních spotřebitelských nákupů. A červnová čísla v tomto směru nejsou žádnou výjimkou. Tržby obchodníků se tentokrát zvýšily meziročně o 6,6 %, od začátku roku již o 5,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Otočka, nebo lavírování?
„Nesnažíme se o změnu režimu. Nesnažíme se urychlit sjednocení poloostrova. Nesnažíme se najít omluvu pro vyslání naší armády na sever 38. rovnoběžky,“ řekl v úterý 1. Srpna americký ministr zahraničí Rex Tillerson v projevu k pracovníkům ministerstva. « Snažíme se Severokorejcům říct, nejsme vaši nepřátelé, nejsme vaše hrozba, ale vy nebezpečně ohrožujete nás a my musíme odpovědět. Až to pochopí, dodal: „Chtěli bychom se s nimi sejít a promluvit si budoucnosti, která jim přinese bezpečnost, kterou hledají, a o jejich budoucím hospodářském rozkvětu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
NPÚ: Seminář v Hořovicích o vesnickém stavitelství se bude věnovat krajině
O vesnických sídlech v kulturní krajině bude rokovat zhruba 120 účastníků celostátního odborného semináře, který se uskuteční ve dnech 13.–15. září 2017 v Hořovicích. Jeho pořadateli a partnery jsou generální ředitelství Národního památkového ústavu a NPÚ, územní odborné pracoviště středních Čech, Středočeský kraj, Muzeum Českého krasu v Berouně a město Hořovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za vznik tramvajové tratě v Kladně
Petice pro vznik tramvajové tratě po Kladně a s budoucím napojením do Prahy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ekonomka k navýšení úrokové sazby: Obyčejný občan zatím tento krok nepocítí
K rozhodnutí bankovní rady ČNB o navýšení úrokové sazby na 0,25 procenta se v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu rozhovořila ekonomka Eva Zamrazilová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dostal od lidí návrhy na téměř 200 vyznamenání
Prezident Miloš Zeman dostal od lidí návrhy na udělení státních vyznamenání 195 osobnostem. Na dotaz ČTK to dnes sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Návrhy podle něj zahrnují osobnosti z celého společenského spektra. Zeman každoročně u příležitosti státního svátku 28. října vyznamenává tři až čtyři desítky lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Sedm měsíců jsme připravovali revizi projektu modernizace náchodské nemocnice
Tendr na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod je zveřejněn. Zadávací dokumentace a všechny potřebné dokumenty jsou od 4. srpna 2017 k dispozici na veřejném profilu zadavatele Královéhradeckého kraje. Nabídky mohou uchazeči podávat do 2. října 2017 do 10 hodin. Největší změnou oproti minulému tendru je fakt, že kraj soutěží stavbu první i druhé etapy zároveň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ondřej Neff: Nejsem ani Mengele, ani asociální zrůda, ale nevidím jediný důvod, proč bych měl smekat před průvodem homosexuálů!
ROZHOVOR Pořadatelé Prague Pride nechtějí pouze toleranci, ale upozorňují, že jim jde i o respekt. „Co je to za drzý nesmysl?“ Sexuální orientaci za důvod k respektu nepovažuje spisovatel a publicista Ondřej Neff. Dal za pravdu senátorovi Jiřímu Čunkovi a pěkně se naštval: „Ne. Já nejsem ani Mengele, ani asociální zrůda, ale nevidím jediný důvod, proč bych měl smekat čepici před průvodem homosexuálů. Proč?“ V souvislosti s rozhodnutím o dvojnásobném rodičovství dvou homosexuálů také uvedl: „Je to vůbec nejhorší degradace ženy, kterou dějiny poznaly. Dva chlapi najmou ženskou, aby jim porodila dítě, to dítě jí seberou, zaplatí jí prachy a dítě si odvezou v kočárku a hýčkají ho. Nemám důvod si myslet, že se o něj dobře nepostarají. Ale ten princip, že si někdo najme něčí dělohu a naše feministky a obecně feministky neběhají po ulici a neřvou vzteky? To nechápu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Michek: Proč ta čechizace Moravy?
Poslední červencovou neděli se již po dvacáté páte uskutečnily (novodobé) Slavnosti bratrství setkávání Čechů a Slováků na Velké Javořině, nejvyšším to vrchu na moravsko-slovenském pomezí v Bílých karpatech, kde se sešlo několik tisíc účastníků, jak ze slovenské, tak i z moravské strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nikos Tsafos: Nord Stream - Proč tolik povyku?
Projekt plynovodu Nord Stream 2 dál rozděluje Evropu. Je to škoda. Bez ohledu na všechen ten hluk kolem totiž Nord Stream 2 jen odvádí pozornost…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Bagdád je jedno z nejvíce nebezpečných měst na světě
Místopředsedkyně Senátu Miluše Horská na Facebooku o návštěvě Iráku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Polská vláda má plné zuby Německa a hodlá oživit velmi staré téma, které Berlín naštve
Již tak dost napjaté vztahy mezi Německem a Polskem mohou dostat další trhliny. Nejenom německá média hlásí, že polská strana opět oživuje téma válečných reparací. Německo přitom již před časem vyplácení jakýchkoli finančních kompenzací Polsku odmítlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nezaměstnanost je na třech procentech
I ve druhém čtvrtletí letošního roku pokračoval pozitivní trend na trhu práce a řady nezaměstnaných opět prořídly. Tentokrát se nezaměstnanost dostala na 3 % a byla tak meziročně nižší o jeden procentní bod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Zavřete oči, přichází Dědek
Za pětadvacet let, co komentuji českou politiku, nezažil jsem nic tak závratného, jako vpád Dědkův na politické kolbiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petice proti vybudování ubytovny
Petice proti vybudování ubytovny pro sezónní pracovníky ZP Otice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Vývoj maloobchodu je odrazem silného trhu práce
Velmi dobrá červnová čísla z maloobchodu jsou odrazem silného trhu práce s nízkou nezaměstnaností a zrychlujícím růstem mezd. Navíc naznačující na pokračující silný příspěvek spotřeby domácností do růstu HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Vyvrcholení migrační absurdity
Poslední červencový den přinesla mainstreamová média zprávu, která je vyvrcholením "migrační absurdity", přesněji přiznáním toho, že se proti EU vede cílená migrační válka s cílem rozvrátit země, ve kterých se zrodily hodnoty, na nichž stojí naše civilizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
AOPK: Přes čtyřicet syslů má nový domov v Českém středohoří
Přesně 42 syslů bylo včera vypuštěno v přírodní rezervaci Písečný vrch v Českém středohoří. Jedná se o první vypouštění tohoto kriticky ohroženého hlodavce na místa, kde dříve žil, v rámci záchranného programu, který pro něj připravila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. Další zhruba dvě desítky zvířat by sem měly být přivezeny v příštím týdnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a její budoucnost v ČR – mladí lidé
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po institucích přímé demokracie v ČR následuje její budoucnost v ČR - mladí lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vacková (SZ): Dostupné nájemní bydlení je pro nás jedním z hlavních témat
Hanka Vacková, lídryně kandidátky Strana zelených Olomoucký kraj, k dostupnému nájemnímu bydlení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FN Brno: Čeští motocykloví závodníci rozesmáli děti v Dětské nemocnici
Čeští motocykloví závodníci nám udělali velkou radost, protože si udělali čas na nemocné kluky a holky v Dětské nemocnici a přinesli jim dárky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Inspektoráty práce mají nástroje pro důkladné šetření pracovních podmínek. Ne vždy je však dokáží využít
Pět zaměstnankyň bylo přesvědčeno, že je zaměstnavatel šikanuje a proto se obrátily na inspektorát práce. Ten na základě jejich podnětu zahájil šetření. V něm konstatoval, že k žádné šikaně nedochází. Naopak naznačil, že možná zaměstnankyně šikanují svého zaměstnavatele – aniž by své tvrzení nějak doložil. Nespokojené stěžovatelky se obrátily na veřejnou ochránkyni práv. Jak jsme zjistili během šetření, inspektorát práce nevyužil svých možností, jeho šetření bylo spíše formální a víceméně se ztotožnil s tvrzením zaměstnavatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Oranžový hejtman chce přetáhnout pracující lidi z jiných krajů. A krajský šéf z ANO si to nenechal líbit
ROZHOVOR „Kraje a jejich vedení nemohou mezi sebou soutěžit a přetahovat si lidi jako nějaké špičkové fotbalové kluby své hráče. Vždyť by potom taková aktivita negovala i užitečné dotační projekty a miliardy z veřejných financí by se utratily zbytečně,“ říká hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) na iniciativu svého kolegy z kraje Plzeňského, který chce podle iDnes.cz spustit na podzim v regionálních médiích Ústeckého a Moravskoslezského kraje náborovou akci, jež by měla přitáhnout nedostatkové profese z těchto regionů na západ Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Brusel přichází s regulací hranolků a už je křik: V Evropě máme úplně jiné problémy a zabýváme se takovými věcmi. To vymysleli úředníci...
Konzumaci bramborových hranolků Brusel ještě nezakáže, ale návrhem nařízení o maximálních limitech akrylamidu v potravinách a kávě nakročil k příkazu, jak bude možné pokrmy připravovat. Agrární analytik Petr Havel ale upozorňuje, že rizikový obsah akrylamidu v pokrmech způsobuje více faktorů než jen teplota zpracování, na níž se nařízení zaměřilo. Navíc regulace se nemůže týkat přípravy hranolků v domácnostech, kde je riziko tvorby rakovinotvorné látky daleko větší. Podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací ČR Václava Stárka se z kuchyní v restauracích stávají chemické laboratoře a už to nemá s vařením nic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
„Je to odstrašující a urážka!“ Prezident Evropské federace novinářů posílá přes PL důrazný vzkaz Chovancovu „ministerstvu pravdy“
ROZHOVOR „Je to odstrašující a urážlivé,“ reaguje na existenci „závadových“ osob na „ministerstvu pravdy“ pod Milanem Chovancem prezident Evropské federace novinářů Mogens Blicher Bjerregard. Samotní novináři by měli dát podnět k vyšetření této skandální záležitosti. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se věnuje perzekuci novinářů v Turecku a zabývá se konkrétním případem jednoho istanbulského deníku, jehož žurnalisté byli uvězněni a v nedávné době stanuli před soudem. Bjerregard, který pochází z Dánska, kde je jedna z nejsilnějších odborových novinářských organizací, rovněž překvapivě komentuje vlastnictví médií bývalým ministrem financí Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mezi policií a Šlachtou to zase vře: Nechápu, proč na mě útočí, brání se bývalý detektiv
Když Robert Šlachta hrozil, že odejde od policie, pokud se uskuteční její reorganizace, policejní prezident Tomáš Tuhý a jeho podřízení tvrdili, že policie nestojí na jednom člověku a jestli Šlachta chce jít, ať si jde. Teď se ale karta obrací a policie si stěžuje, že jí Šlachta přetahuje lidi k Celní správě. Sám Šlachta nechápe, na co si policie stěžuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Čínští letečtí záchranáři a lékaři se budou v Praze cvičit už od října
V říjnu přiletí do Prahy první tým budoucích leteckých záchranářů a lékařů z čínské Šanghaje. První šestičlennou skupinu, která dorazí do Vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy, bude postupně následovat dalších pět týmů. Systém dlouhodobého tréninku je připraven tak, aby v Šanghaji mohla během tří let vzniknout letecká výjezdová skupina v podobě, jak ji známe z České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Egypt pozůstalým zemřelé Češky odškodné nevyplatí, myslí si exministr Svoboda. Zde je důvod
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) opakovaně do Egypta vzkázal, že by tamní vláda měla zvážit vyplacení odškodného pozůstalým po Češce Lence. Ta zemřela v Egyptě na dovolené na následky zranění, které jí nožem způsobil muslimský fanatik. Zaorálkův předchůdce v úřadě Cyril Svoboda je však přesvědčen, že Egypt odškodné nevyplatí. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Muslimové po teroristickém útoku volají, že radikální islám nemá s islámem nic společného. Studie vídeňské univerzity odhaluje něco jiného
Vídeňská univerzita uveřejnila studii, která ukazuje, že islám a radikální islám mají leccos společného. Dokud to muslimské země neuznají a nezačnou to řešit, jen těžko se pohneme v řešení tohoto problému kupředu, píše páteční MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Heidi Janků víří kauzu burkiny: Kdybych byla s menšími dětmi v akvaparku a viděla tam zahalenou ženu...
ROZHOVOR „Kdybych byla s menšími dětmi v akvaparku a viděla tam nějakou zahalenou ženu, tak by mi to klidu zrovna nepřidalo,“ říká oblíbená zpěvačka, moderátorka a muzikálová herečka Heidi Janků. Svoje slova pak ještě dále rozvádí: „Vím, že všechny muslimy nemůžeme házet do jednoho pytle, ale bohužel teroristům se už podařilo po všech těch útocích v nás vzbudit obavy a nedůvěru k vyznavačům islámu. Dnešní situaci asi vyjadřuje jeden bonmot, který jsem nedávno slyšela – ne každý muslim je terorista, ale každý terorista je nyní muslim.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Brusel přichází s regulací hranolek a už je křik: V Evropě máme úplně jiné problémy a zabýváme se takovými věcmi. To vymysleli úředníci...
Konzumaci bramborových hranolků Brusel ještě nezakáže, ale návrhem nařízení o maximálních limitech akrylamidu v potravinách a kávě nakročil k příkazu, jak bude možné pokrmy připravovat. Agrární analytik Petr Havel ale upozorňuje, že rizikový obsah akrylamidu v pokrmech způsobuje více faktorů než jen teplota zpracování, na níž se nařízení zaměřilo. Navíc regulace se nemůže týkat přípravy hranolků v domácnostech, kde je riziko tvorby rakovinotvorné látky daleko větší. Podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací ČR Václava Stárka se z kuchyní v restauracích stávají chemické laboratoře a už to nemá s vařením nic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Při zásahu na technoparty u Osečku jsme volili menší zlo, přiznal velitel policejního zásahu
Policie nemá prostředky, kterými by mohla v předstihu získat informace, kde se bude konat nelegální technoparty. U Osečku na Nymbursku, kde se konala neohlášená technoparty od pátku 28. července do neděle, začala kvůli velkému počtu přijíždějících kolabovat doprava v okolí, a to včetně dálnice D11. Policie měla obavy z vážné dopravní nehody, a proto velitel zásahu raději uvolnil účastníkům vjezd na louku, který předtím policie uzavřela, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Věřím, že Markéta i Mirek jsou nevinní
Komentář europoslankyně KDU-ČSL na Facebooku k odsouzení Markéty Všelichové a Miroslava Farkase v Turecku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ta parta nikým nezvolených úředníků bude vyhrožovat Polsku? Nehoráznost, zuřil senátor ODS na ČT
Polsko je svébytný národní stát a my mu nemáme co nařizovat. Nesmí mu nic nařizovat ani Brusel a pokud tak evropští úředníci činí, jsou předem odsouzeni k porážce. Čeští politici napříč politickým spektrem se v České televizi shodli na tom, že bychom s Polskem měli táhnout za jeden provaz a hájit evropské tradiční hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Volební komisaři dostanou za sněmovní volby zaplaceno jako dříve. Třináct stovek
Členové okrskových volebních komisí dostanou za letošní sněmovní volby zaplaceno stejně jako při předchozích. Řadoví volební komisaři dostanou podle webu ministerstva vnitra 1300 korun, zapisovatel komise 1500 korun a předseda komise o stokorunu více. Nárok na ně budou mít v případě, že se zúčastní všech jednání komise, jinak budou mít nárok jen na poměrnou část. Odměna podléhá dani z příjmů, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pekáček (Moravané): Vznik nového hnutí aneb Už se zase perou
Na internetu se množí informace o vzniku konkurenčního promoravského politického subjektu s názvem Moravské zemské hnutí. Pamětníci jistě zatrnou hrůzou a vybaví se jim vzpomínky na 90. léta, na roztříštěnost moravské politické scény a volby, při kterých šly proti sobě Hnutí za samosprávu Moravy a Slezska – Moravské národní sjednocené ( HSMS-MNSj) a Moravská národní strana – Hnutí slezkomoravského sjednocení ( MNS-HSMSj). Bude se snad znovu opakovat scénář z devadesátých let, kdy největším nepřítelem promoravských stran a hnutí si byly samy promoravské strany a hnutí? Čechisté a vůbec nepřátelé Moravy by byli jistě rádi a nic lepšího by si nemohli přát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na zhoršenou bezpečnostní situaci v Keni v době konání voleb
V souvislosti s konáním všeobecných voleb, které se v Keni uskuteční dne 8. srpna 2017, dochází v zemi ke zhoršení bezpečnostní situace a násilnostem. Keňská vláda proto vyhlásila v provinciích Mandera, Wajir, Garissa a Lamu zákaz nočního vycházení, který platí od 18.00 hod. do 06.00 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bývalý šéf KSČM Svoboda vstupu do strany nikdy nelitoval. Jeho snaha o reformu však nevyšla
Filmový režisér Jiří Svoboda byl po revoluci tři roky v čele KSČM. Stranu se v té době snažil reformovat, ale neuspěl. Z aktivní politiky následně odešel, jak však říká, svého vstupu do komunistické strany, v níž byl řadu let, nikdy nelitoval. Píše to server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Turisté by se po nové stezce údolím Olše mohli začít toulat do dvou let
Zatraktivnit pohraniční oblast údolí řeky Olše pro turisty má společný projekt příspěvkové organizace Moravskoslezského kraje Muzea Těšínska a polské obce Hażlach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bojovník proti Babišovi udeřil: Jeho voliči trpí stockholmským syndromem. A Krajčo, Gott, Michal David...
ROZHOVOR Tuto situaci bych přirovnal k tzv. stockholmskému syndromu, jinak si to nedovedu vysvětlit. Možná jsou jen nemocní a nemohou za to. Anebo jen nedokáží přemýšlet v tak velkých číslech, aby mohli vše pochopit. Tak hovoří o podpoře hnutí ANO a voličích kontroverzního Andreje Babiše důležitý člen facebookové skupiny Nový Bojkot Babišových Výrobků Oskar Fuchs. Vyrábí antibabišovské předměty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti: Šéf strany Ivan Bartoš zahájí středočeskou předvolební tour
Jedenáct měst středních Čech a Prahu navštíví během srpna a září lídr České pirátské strany Ivan Bartoš, a to v rámci předvolební Freeride tour. Společně s ním vystoupí na tour legendy české hiphopové a elektronické scény jako James Cole, MessenJah, Jan Vrobel GnostaG, DJ Lynx, Selector Boldrik, Vůdůkrů nebo Rastafari DJ’s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK) je lídrem kandidátky STAN/SLK v Libereckém kraji
„Přál bych si takový volební výsledek, který umožní přenést dobrou praxi Starostů a nezávislých z řízení obcí, měst a krajů i na celostátní úroveň. Budu vděčný všem voličům, kteří přijdou a využijí svého práva volit. Pokud to bude hlas pro starosty, tak to bude hlas pro dobrou správu státu a pro budoucnost nezatěžující naše děti.“ M.Pieter
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman je pro Českou republiku ponížením, řekl spisovatel Topol. A Klausovi vzkázal...
To považujeme za výrok zakomplexovaného člověka. To je urážka celých generací občanů naší země, jejichž se cítíme být součástí. Tím pan Topol bohužel nekončí. Dodává: „Moc jsme se nezměnili. Když dneska řeknu v cizině ‚I am from the Czech Republic“, tak se stydím před každým, kdo o nás něco ví.“ Opět děsivá zakomplexovanost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Státní zámek Sychrov zve na historické sokolnické ukázky s dravými ptáky
Zveme vás na státní zámek Sychrov, kde můžete zhlédnout atraktivní podívanou na volné létání dravců, doprovázené odborným výkladem profesionálního sokolníka o historii i současnosti sokolnictví u nás i ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Šéf strany Bartoš zahájí středočeskou předvolební tour
Jedenáct měst středních Čech a Prahu navštíví během srpna a září lídr České pirátské strany Ivan Bartoš, a to v rámci předvolební Freeride tour. Společně s ním vystoupí na tour legendy české hiphopové a elektronické scény jako James Cole, MessenJah, Jan Vrobel GnostaG, DJ Lynx, Selector Boldrik, Vůdůkrů nebo Rastafari DJ’s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátoři projednají prezidentův návrh i nové zákony
Plán akcí v Senátu v týdnu od 7. srpna
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko dále hospodářsky chřadne a likviduje podnikatele
Čísla jasně dokazují, že ruská ekonomika ve skutečnosti stagnuje a tato země na tom není dobře. I přes optimistická prohlášení kremelských představitelů v zemi přibývají chudí a reálné mzdy klesají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstkyně Červenková přivítala účastníky konference o významu výuky češtiny v zahraničí
Náměstkyně ministra zahraničních věcí Ivana Červenková přivítala 4. srpna 2017 v Toskánském paláci účastníky IX. mezinárodní konference Českých škol bez hranic a spolupracujících institucí z celého světa. Konference se koná pod záštitou ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka a ministra školství mládeže a tělovýchovy Stanislava Štecha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ztučnělý anarchista beroucí peníze od státu... Konvička si vyšlápl na pedagoga, který kritizoval Kellera
Protiislamista Martin Konvička se zaměřil na článek aktivisty a novináře Ondřeje Slačálka, jenž jej publikoval na serveru a2larm.cz. Slačálka k jeho textu vedla především slova europoslance Jana Kellera (ČSSD) o neziskových organizacích na serveru ParlamentníListy.cz. A co zaujalo Konvičku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Stovky policistů dohlížejí v Brně na motoristický svátek Grand Prix 2017
Na motocyklový víkend do Brna míří mnoho fanoušků, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje proto připravuje rozsáhlé bezpečností opatření, na kterém úzce spolupracuje s pořadateli, Městskou policí Brno a Dopravním podnikem města Brna, zdravotnickou záchrannou službou a hasičským záchranným sborem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Kde se vyplatí tankovat při cestách do zahraničí
Záleží na tom, kam řidič míří. Pokud třeba jedou do Polska, určitě ne. Jak benzín, tak nafta jsou tam výrazně levnější. Podobně také třeba v Bulharsku, Rumunsku nebo na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petrtýl (ANO): Je zapotřebí urychleně investovat do železniční infrastruktury
Chceme efektivnější využití osobní i nákladní železniční dopravy, shodují se obce, ministerstvo dopravy a Středočeský kraj v návrhu společného memoranda
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Silná koruna centrální bance zatím vůbec nevadí
ČNB se včera rozhodla učinit letošní rok zcela přelomovým, když čtyři měsíce po ukončení kurzového závazku zvýšila svoji hlavní úrokovou sazbu. Naposledy tak učinila před více než devíti lety, v únoru 2008, sedm měsíců před začátkem recese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Co zavřete v nevětraném prostoru, začíná smrdět, udeřil mladý spisovatel na ty, kteří se chtějí izolovat od cizích kultur a okolního světa
Mladý český spisovatel Marek Šindelka se domnívá, že společnost se časem nasytí strachem. Uvedl to v rozhovoru pro server student.e15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Filharmonie Brno: Festival Špilberk představí klasiku, swing, filmové melodie a kinokoncerty
18. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk představí klasiku, swing, filmové melodie a dva kinokoncerty. Pod srpnovým nebem s Filharmonií Brno. Od 13. do 25. srpna na velkém nádvoří Špilberku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Odvázaná akce Starostů: Ještě v pondělí byl Dalibor Dědek ctihodný muž. Od úterního odpoledne je to další z hajzlů, kteří si jdou kupovat stát
REPORTÁŽ „Na Daliboru Dědkovi se ukazuje, jak je to s každým člověkem, který vstupuje do politiky. Ještě v pondělí to byl ctihodný muž, vizionář, filantrop, člověk, který se vypracoval od nuly. Od úterního dopoledne je to další z hajzlů, kteří si jdou kupovat stát. Já si ho za tento krok vážím, protože jsme mu dopředu říkali, jaký to bude mít průběh,“ prozradil na tiskovce Starostů Martin Půta. „Je třeba, aby se takové osobnosti do ní dostávaly. Protože co je jeho protikladem? Poslušné ovečky, jejichž jména vůbec neznáte, které hlasují podle toho, jak jim řekne stranický sekretariát,“ doplnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ZOO Dvůr Králové: První přírůstek u kočkodanů Campbellových je Zázrak
V ZOO Dvůr Králové se poprvé podařilo odchovat mládě kočkodana Campbellova. První zástupci tohoto druhu, dvě samice, tam přišli v roce 2012 a během pěti let se u nich vystřídali dva samci. Nový přírůstek, který se narodil na konci května, dostal svahilské jméno Miujiza neboli Zázrak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Zdravotnictví musí zůstat dostupné pro všechny
Komentář volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka na Facebooku ke zdravotnictví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tomáš Břicháček: Tak tohle si Ústavní soud za rámeček nedá
Slovy Zdeňka Koudelky: "Zasedá-li náš Ústavní soud, nemůže se být nikdo jist ničím, ani tím, že nepromění muže v ženu a místo tatínka a maminky nám všem vnutí označení rodič 1 a 2." / O likvidaci veřejného pořádku Ústavním soudem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Rekordní zaměstnanost v historii České republiky
Celková zaměstnanost se ve 2. čtvrtletí 2017 meziročně zvýšila o 68,8 tis. osob a dosáhla 5 197,3 tis. To je nejvyšší hodnota od vzniku samostatné ČR. Míra zaměstnanosti 15–64letých činila 73,3 %. Počet nezaměstnaných osob podle metodiky ILO se meziročně snížil o 51,0 tis. Obecná míra nezaměstnanosti 15–64letých meziročně klesla proti 2. čtvrtletí 2016 o 1,0 procentního bodu na 3,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Na internetu koluje drsné VIDEO: Cikáni jsou zm*di, hlásá na něm malá holčička a řeže polštář pálkou
Po sociálních sítích koluje video malé holčičky, která se rozhodla, že se bude bavit tím, že pálkou rozmlátí polštář. Muž, který při této činnosti holčičku nahrává, se jí ptá, jestli si u svých hrátek bude představovat, že mlátí cikána nebo muslima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Buď muslimy odsunete dnes, nebo zítra setnou hlavu vám a vašim dětem a humanita se převrátí v barbarství. Občan Kanady varuje na základě zkušeností své země
ROZHOVOR „Multikulturalismus je ohrožení samotných základů západní kultury, identity, sdílených hodnot. Dovoluje méněcenným kulturám, aby získaly dominanci nad západní kulturou, což povede k smrti západní kultury a v převrácení humanity v barbarství. Existuje mnoho příkladů z historie, které nám ukazují, jak mocné civilizace podlehly barbarským nájezdníkům a byly zredukovány jen na stín toho, čím byly,“ říká jeden z nejznámějších světových exmuslimů, odpůrců a znalců islámu, Ali Sina, který žije v Kanadě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSZ: U 40 procent ukončených neschopenek lékaři diagnostikovali nemoci dýchací soustavy
Respirační onemocnění zapříčinila letos od ledna do června bezmála 400 tisíc dočasných pracovních neschopností. Příčinou dalších zhruba půl milionu ukončených případů dočasné pracovní neschopnosti byly ostatní diagnózy, z nich dominovaly nemoci pohybové soustavy. Častěji i déle stonaly ženy, nejvíce ukončených případů pracovní neschopnosti bylo u věkové skupiny 40-49 let. Vyplývá to z evidence České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Neberte bolest zad na lehkou váhu. Může znamenat fatální zdravotní komplikace
V červnu se na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity konala další z besed zabývajících se rakovinou prostaty. Problémem, který trápí tisíce mužů v Česku. Předseda sdružení pacientů s onemocněním prostaty Prostak, o.p.s., prof. MUDr. Vilím Šimánek, DrSc., dobře ví, co vše se změní pro pacienta po operaci prostaty. Jedině pravidelné preventivní prohlídky, všímavost k signálům vlastního těla a nepodceňování genetických dispozic jsou možností, jak předejít nemoci nebo alespoň zahájit léčbu včas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vrcholoví politici se úplně pominuli a jsou mimo mísu, říká kandidát STAN
Se Starosty a nezávislými (STAN) se po 12 letech do politiky vrací Petr Pávek. Známý je mimo jiné tím, že v roce 2003 jako starosta Jindřichovic pod Smrkem zakázal vyhláškou státním úředníkům vstup na pozemky obce. V současnosti je ředitelem Domova důchodců v Jindřichovicích, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Předsedkyně Nejvyššího soudu Polska píše do ČR: Náš společný postoj byl správný
Předsedkyně Nejvyššího soudu Polské republiky Małgorzata Gersdorfová poděkovala českým představitelům justice za podporu, kterou polským soudcům vyjádřili v dopise nazvaném „Nemůžeme mlčet“. Předseda Ústavního soudu ČT Pavel Rychetský, předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal a jejich další kolegové v dopise kritizovali reformu justice připravenou polskou vládou. Mnozí čeští politici ale Rychetského pohled nesdílejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MSM Group z holdingu CZECHOSLOVAK GROUP učinil zásadní krok k záchraně srbské firmy IMK 14. Oktobar
Holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) plánuje rozšíření svých aktivit mimo území bývalého Československa. MSM GROUP (MSMG), slovenská větev skupiny CSG, uhradila na konci června aktiva srbské společnosti IMK 14. Oktobar sídlící ve městě Kruševac. Firma je v současnosti v konkurzu. K datu 1. 10. 2017 plánuje MSM GROUP převzít společnost do svého vlastnictví a obnovit v současné době do značné míry utlumený výrobní program. Podmínkou pro převzetí IMK 14. Oktobar a její následnou záchranu je rozhodnutí výboru věřitelů firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Být ministrem je především manažerská funkce
Komentář šéfa hnutí ANO na Facebooku k rozdílu mezi politikem a ministrem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří X. Doležeal se rozepsal o migrační krizi: Když Evropská unie řeší kraviny...
Přírodovědci už dlouho vědí, co se stane, když vezmete nějakého živočicha a přesunuje ho z jeho přirozeného prostředí do prostředí nového, kde nemá přirozené nepřátele. Může se přemnožit a zcela zvrátit ekologickou rovnováhu v novém regionu. Jiří X. Doležal si v komentáři pro Reflex.cz všímá faktu, že u zvířat tomu Evropská unie docela dobře rozumí, ale k lidské invazi z jiného kontinentu je slepá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Italský Arnold Schwarzenegger. Dva tmaví mladíci přepadli dvaaosmdesátiletého staříka v centru Turína. Jeho reakce na VIDEU
Už to asi nepřekvapí. ParlamentníListy.cz znovu našly několik autentických videí, které jsou konkrétně spojovány s migranty. To poslední pochází z poloviny července a je na něm zachyceno velmi rychlé a podlé přepadení. Měli se ho účastnit dva migranti, údajně z Maroka, a starší muž, který měl tu smůlu, že v Turíně procházel kolem nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Na několika společných tématech pracujeme s Kazachstánem
Představitelé Jihočeského kraje navštívili Kazachstán a Sverdlovskou oblast kvůli navázání hlubší spolupráce v oblasti smart technologií
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Podrobnosti o útoku v Austrálii: Organizoval ho Islámský stát. A to není všechno
Server britské BBC přinesl další informace k teroristickému útoku, který se australské policii podařilo zmařit. Šlo o teroristický útok na letadlo. Jeden ze strůjců útoku plánoval, že bombu nevědomky pronese na palubu jeho bratr. Tento bratr podle policie neměl sebemenší tušení, že se vlastně stane nástrojem teroristů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Růst maloobchodních tržeb v červnu nadále pokračoval
Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v červnu reálně meziměsíčně o 0,7 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 6,6 %, stejně jako bez očištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09: Zemřela politická vězeňkyně Irena Vlachová Šimonová. Čest její památce
Oznámení o úmrtí Ireny Vlachové Šimonové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zámek Svijany získal ocenění Památka roku 2016 Libereckého kraje
Zámek Svijany prošel za poslední tři roky rozsáhlou rekonstrukcí. Pivovaru Svijany, který zámek v roce 2013 odkoupil, se z chátrající stavby podařilo vytvořit atraktivní centrum kulturního dění na okraji Českého ráje. Za celkovou rekonstrukci zámku a obnovu objektu získal Zámek Svijany ocenění Památka roku 2016 Libereckého kraje. Finanční odměnu, která je s oceněním spojena, zámek podle Romana Havlíka, ředitele pivovaru, použije na stavbu dětského hřiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rakouský kancléř Kern chce jednat o mzdách v EU s Macronem, Sobotkou a Ficem
Rakouský kancléř Christian Kern pozve na letošní hudební a divadelní festival v Salcburku francouzského prezidenta a premiéry České republiky a Slovenska. Napsal to rakouský deník Österreich. S Emmanuelem Macronem chce předseda rakouské vlády debatovat 23. srpna o boji s takzvaným sociálním a mzdovým dumpingem, který podle Macrona i Kerna negativně ovlivňuje pracovní trh v západní Evropě. Podle informací ČTK se schůzky pravděpodobně premiér Bohuslav Sobotka zúčastní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nová strana Pět procent pro vzdělávání spojila síly s Piráty
Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš a předseda strany 5 % pro vzdělávání podepsali smlouvu o volební spolupráci. Vybraní kandidáti strany 5 % pro vzdělávání budou kandidovat na třech kandidátních listinách Pirátů do podzimních sněmovních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
DPP: Pražskou MHD čeká výluka tramvají v Nuselském údolí
Z důvodu rekonstrukce kanalizace a úprav plynovodů bude od středy 9. 8. (cca 4:30 hod.) do soboty 2. 9. 2017 (cca 0:30 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají v úsecích Moráň – Otakarova a Albertov – Výtoň. Přípravnými pracemi na plynu a kanalizaci tak startuje letošní nejrozsáhlejší výluka, situovaná do Nuselského údolí. Od 9. 8. až do prosince 2017 nebudou během několika etap jezdit tramvaje v Nuselském údolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Skupina Barrandov odhalila své podzimní programové schéma
Nejrychleji rostoucí televizní stanice v Česku, Skupina Barrandov, představuje své podzimní programové schéma. Všechny čtyři televizní kanály skupiny – hlavní TV Barrandov, filmový KINO Barrandov, dětský a dokumentární Barrandov PLUS a Barrandov FAMILY sázejí nejen na osvědčené televizní pořady, ale také na novinky, které v českém televizním prostředí nemají prozatím srovnání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Resort zdravotnictví žene k soudu Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Kvůli pokutě
Ministerstvo zdravotnictví podalo žalobu proti čtvrtmilionové pokutě od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby v tendru na audity nemocnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj založí pro hrazení obědů dětem vlastní program
Rada Ústeckého kraje rozhodla o zahájení příprav k založení vlastního programu, ze kterého bude možné hradit obědy dětem z rodin, které se ocitly v tíživé životní situaci, kterou nedokážou vlastními silami řešit, ale aktivně přistupují k řešení svých problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zákon na podporu brannosti počítá s využitím občanů k obraně ČR
S finanční podporou pro spolky využitelné při obraně státu, s dobrovolným střeleckým výcvikem nebo s týmem výcvikových školitelů počítá věcný záměr zákona o připravenosti občanů k obraně státu. Ministerstvo obrany, které jeho zpracování dostalo za úkol od vlády, si od něj slibuje, že se tak podaří zvýšit fyzickou zdatnost Čechů i jejich schopnosti, které by pak mohl stát využít při krizových situacích, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Na zrušení EET stále není pozdě! Rád k tomu pomůžu
Pomůže petice proti EET znovu v Senátu otevřít téma zrušení EET?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Velké teplo trápí i ryby, v Čimickém rybníce jim došel kyslík
Ačkoli celý den tráví ve vodě, vysoké teploty posledních dní dopadly i na ně. V Čimickém rybníce v Čimicích na severu Prahy jsme zaznamenali hromadný úhyn velkého množství ryb (o celkové váze 200 kilogramů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Nebušický potok naplníme vodou, která poteče vyspraveným korytem
V srpnu letošního roku začneme s druhou částí oprav koryta Nebušického potoka, který pramení na severozápadním okraji městské části Praha-Nebušice na severozápadě Prahy a protéká celým územím Nebušic až k osadě Jenerálka, kde se vlévá do Šáreckého potoka. Pro potok je charakteristický velký spád a rozkolísanost průtoků. Právě velké změny v množství vody proudící výrazně se svažujícím korytem v něm na několika místech vyvolaly stržovou erozi – po ní ve dně koryta zůstaly hluboké brázdy a strže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ceny pohonných hmot budou dále klesat
Koruna by měla vůči dolaru trendově posilovat až do prvního kvartálu roku 2018, takže tento faktor bude po zbytek letošního roku vytvářet tlak na pokles cen pohonných hmot v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Východočeská galerie může významně rozšířit sbírku
Aby mohla Východočeská galerie v Pardubicích pravidelně doplňovat své sbírkové fondy, není tak jednoduché, jak se může zdát. V minulých letech to dokonce bylo téměř nemožné. Chyběly především finanční prostředky na nákup nových děl, a tak se do sbírek dostaly jen dary nebo díla, na která galerie ušetřila z provozních nákladů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad, který fackuje Zemana za cesty do krajů, si posvítil i na miliardáře Dědka
Úřad pro dohled nad financováním politických stran kritizuje Miloše Zemana za jeho cesty do krajů. Má totiž za to, že v předvolebním období lze tyto cesty chápat jako součást volební kampaně. Jan Outlý ze zmíněného úřadu proto vyzval prezidenta Zemana, aby své cesty do krajů napříště zvážil. Teď Outlý poslal jasný vzkaz také miliardáři Daliboru Dědkovi. Informuje o tom páteční deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jestli nebude dotace, jsi mrtvý, přečetl si prý jednoho dne Pelta
Páteční Lidové noviny dál rozkrývají dotační kauzu kolem bývalého šéfa Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty a tvrdí, že důležitou roli v celém systému služeb a protislužeb, kterými si chtěl bývalý fotbalový boss zavazovat lidi kolem sebe, hrál i generální sekretář Fotbalové asociace ČR Rudolf Řepka. Ten prý v žertu Peltovi hrozil i smrtí, pokud nebude dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Státní hrad Šternberk zve na Víkend v renesančních kostýmech
Státní hrad Šternberk zve všechny návštěvníky na Víkend v renesančních kostýmech. Jedna z nejnavštěvovanějších akcí roku se uskuteční v sobotu 5. srpna 2017 od 14 do 18 hodin a v neděli 6. srpna 2017 od 10 do 18 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek předal titul Vesnice roku starostce Heřmanova na Žďársku
Titul Vesnice Kraje Vysočina byl dnes předán vítězi, kterého určila desetičlenná odborná porota. Ocenění získala obec s přibližně 200 obyvateli - Heřmanov na Žďársku. Absolutním vítězem se stala zejména díky svému intenzivnímu rozvoji, porota ocenila vysoko i práci s mládeží, péči o přírodu a udržování tradic v obci. Stuhu s titulem Vesnice roku Kraje Vysočina 2017 předal starostce Petře Chadimové hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a gratuloval mimo jiných také ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petice na podporu rozvoje MHD ve Zlíně
Petice na podporu rozvoje MHD ve Zlíně a za zprovoznění linky přes zastávky na ulici Tyršova v Malenovicích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Přišli do Švédska jako uprchlické děti. Tak je otestovali a výsledky jsou hrozivé
Švédská národní agentura pro forenzní medicínu provedla další kolo testování věku uprchlíků, u kterých panují pochybnosti, že je jim skutečně méně než osmnáct let. I tentokrát se potvrdilo, že většina z nich o svém věku, bohužel, lže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Kraj uspokojí žadatele o kotlíkovou dotaci, které předběhl kurýr
Rada Středočeského kraje na svém jednání ve čtvrtek 3. srpna svým usnesením vyjadřuje vůli uspokojit morální nárok žadatelů o kotlíkové dotace, kteří podali žádost osobním doručením a mohli být uspokojeni, a to do výše finančních prostředků vyplacených uspokojeným žadatelům, kteří žádost o kotlíkovou dotaci podali prostřednictvím poštovních služeb a jsou evidováni s časem přijetí 8:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Při zásahu na technoparty u Osečku jsme volili menší zlo
Policie nemá prostředky, kterými by mohla v předstihu získat informace, kde se bude konat nelegální technoparty. U Osečku na Nymbursku, kde se konala neohlášená technoparty od pátku 28. července do neděle, začala kvůli velkému počtu přijíždějících kolabovat doprava v okolí, a to včetně dálnice D11. Policie měla obavy z vážné dopravní nehody, a proto velitel zásahu raději uvolnil účastníkům vjezd na louku, který předtím policie uzavřela, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Radikální islamisté obsadili město. Tentokrát v Africe
Somálská vláda se celé roky potýká s islamisty z militantní skupiny Aš-Šabáb. Radikálové by ze Somálska rádi udělali stát, který by se řídil pouze a výhradně právem šaría. Jde o fanatiky hlásící se k ideologii tzv. Islámského státu. Teď tito bojovníci obsadili jedno z měst na jihu Somálska. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist