Oficiální zpravodajská média

Žádné válečné reparace od Německa nedostanete, vzkazuje historik Krystlík do Polska. Mají se prý uspokojit v Moskvě
Šéf polské vládní strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczyński dal jasně najevo, že si nedá líbit vměšování do polských záležitostí ze strany Bruselu. Pokud EU neustane s kritikou Polska, je Kaczyński připraven přejít do protiútoku. Obrátí se na Berlín se žádostí o uhrazení všech válečných reparací. Historik však poukazuje na to, že Kaczyńského úvaha má jeden zásadní háček. Pokud tolik stojí o doplacení válečných reparací, měl by se prý šéf polské vládní strany obrátit spíš na Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Toto se na ČT často nevidí. Studiem zněla krutá pravda o imigrantech, moderátor Borek jen vyděšeně koukal a lapal po dechu
TÝDEN V MÉDIÍCH V očích bruselských úředníků má čtyřčlenná česká rodina třicetkrát menší hodnotu než jeden muslimský nomád, pastevec koz nebo zedník. To je úvodní téma, které si uprostřed léta vybral pro svůj pravidelný přehled mediálních zajímavostí Petr Žantovský. Opomenout nemohl ani vystoupení česko-švédské spisovatelky Kateřiny Janouchové, která v České televizi přinesla autentické svědectví o tom, jak moc migrace změnila švédskou společnost a jak se kvůli hloupým a neprozíravým krokům tamních vlád mění politické spektrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Polské požadavky jsou chucpe
Jarosław Kaczyński před nedávnem uvedl, že se Polsko chystá „historický protiútok“, že bude požadovat úplné splacení reparací od německého státu. Ustavená komise bude do poloviny srpna zkoumat veškeré možnosti uplatnění polského požadavku. Pokud sezná jeho oprávněnost, tak se polská vláda s ním patrně obrátí k německému vládnímu kabinetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, ale ničeho se nebojte, sliboval Václav Havel v roce 1989. A teď Jiří Svoboda bilancuje...
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Bývalý prezident Václav Klaus v týdnu v rozhovoru pro MF DNES ztrhal současnou vládu. A bývalý předseda KSČM, ač z opačné části politického spektra, mu dal v řadě věcí za pravdu. Přitom zavzpomínal na společné politické působení v devadesátých letech, včetně toho, že Václav Klaus na rozdíl od svého předchůdce Václava Havla neměl problém říci lidem nepříjemnou pravdu. Na závěr dal Svoboda bývalému prezidentovi za pravdu i v tvrzení, že arogance elit, považujících běžné občany za úplné blbce, dosáhla v dnešní době naprosto nevídáných rozměrů a ilustroval to citátem teologa Tomáše Halíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Mrzí mě, že se na některé české osobnosti trochu zapomíná
Komentář Jana Hamáčka na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Švýcarsko přestává být lákavou destinací pro migranty. Stačil jeden seriál a pár článků v novinách
Švýcarský Státní úřad pro migraci hlásí, že klesá počet migrantů, kteří se chtějí usídlit ve Švýcarsku. Když už jsou zachyceni na švýcarských hranicích, poslední dobou často žádají o návrat do Itálie nebo o cestu do Německa či Švédska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Programy politických stran
Soudní spory připomínají hru ping-pong. Přitom Ústava vylučuje, aby se jeden soud zabýval dvakrát stejným sporem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Konvalinková (Zelení): Na sucho se musí od lesa
S krajinou si většinou spojujeme venkov, stejně tak ale lidi z měst trápí její nedostatek. Jsme v tom tedy všichni společně – musíme se začít intenzivně zabývat příčinami vysychání krajiny: jak se u nás hospodaří s vodou, aby byla čistá a bylo ji pro všechny dost? Jak se pečuje o půdu, aby v sobě dokázala zadržet vodu a zabránila tak povodním? A jak se kácí naše lesy, aby netrpěly erozí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Další útok na Polsko. Tentokrát vadí připomínání německých zvěrstev
Fotbalová UEFA, jež často trestá kluby za politická vyjádření či symboly, se nyní zaměřila na polský fotbalový klub Legia Varšava. Ten tak nyní čelí disciplinárnímu řízení kvůli obřímu transparentu připomínajícímu 73. výročí varšavského povstání. Píše o tom server iSport.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Velká show Roberta Šlachty v Lidových novinách: Kdo má máslo na hlavě, ten mě špiní. Já jsem policejním prezidentem nikdy být nechtěl
V současné době je náměstkem Celní správy. Býval však šéfem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, po reorganizaci policie však od sboru odešel. Řeč je o Robertu Šlachtovi. Rozhovor s ním přinesly Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: K čemu je česká armáda?
Česká armáda se účastní vojenských operací kdekoli ve světě. Nevím proč. Kvůli občanům České republiky zcela jistě ne. Nyní jde na její výdaje 1,8 % produktu, prý to perspektivně musejí být procenta dvě. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Úředníci nezvládají správní řízení kvůli EET. Je to nová agenda, vysvětlují
Elektronická evidence tržeb přináší další komplikace. Tentokrát pro úředníky. Jak uvádí deník Echo24.cz, Finanční správa nezvládá agendu spjatou se správnímí řízeními kolem EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Amerikanista známý z ČT jásá nad sankcemi proti Rusku: Kongres ukázal Trumpovi, že si zemi po svém řídit nebude
Amerikanista Jakub Lepš, častý host debat o USA ve studiu ČT24, se domnívá, že americký prezident Donald Trump prohrál ruskou hru. Uvedl to alespoň ve svém dnešním komentáři pro MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
V ZOO Brno se narodily zebra a lama. Uvidíte je ve výběhu
Mláďata zebry Grévyho a lamy vikuni se narodila v Zoo Brno. Malá zebra přišla na svět ve středu, lama již před týdnem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Zápisky ze západního Balkánu - Mike Pence a Americko-jadranská charta
Událostí roku se pro tuto část Evropy stala v tomto týdnu návštěva viceprezidenta USA Mikea Pence na summitu Americko-jadranské charty v hlavním městě Černé Hory Podgorici, kterého se účastnily všechny země západního Balkánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kaplanovi (Soukromníci): Nechte nás podnikat, nechte nás žít
Do Strany soukromníků České republiky jsme s manželkou vstoupili letos na jaře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Celní správa: Blíží se konec nelegálního hazardu v Praze? Zřejmě ano
Již 25 nelegálních heren zlikvidovali pražští celníci na území metropole od doby platnosti nového zákona o hazardních hrách, jenž má ve své kompetenci od 1. ledna letošního roku. Zabavili celkem 247 výherních hracích automatů, deset stolů pro živé hry, šest rulet a téměř dva miliony korun v hotovosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Další města v Ústeckém kraji zvažují omezení doplatku na bydlení
Už více než desítka měst a obcí z Ústeckého kraje zvažuje, že v problémových lokalitách omezí doplatek na bydlení. ČTK to řekla vedoucí odboru sociálních věcí krajského úřadu Petra Lafková. Jako první určily lokality Jirkov na Chomutovsku a Most. Radnicím umožňuje omezit doplatky novela zákona o pomoci v hmotné nouzi platná od června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Učíme se pro sebe
Psát v době školních prázdnin o učení asi není nejlepší nápad. Přesto mi to nedá a pár vět inspirovaných mými červencovými zážitky si dovolím poznamenat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Novosedelští hasiči budou mít díky přispění ÚZSVM novou požární zbrojnici
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jindřichově Hradci pomohl k projektu výstavby nové požární zbrojnice v Novosedlech nad Nežárkou. Ta se začala stavět letos v březnu mimo jiné na dvou pozemcích, které ÚZSVM Novosedlům bezúplatně převedl v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Konec míru jako pauza
Kdo ví, ať odpoví: Je mír pauza mezi válkami, nebo je válka dočasným přerušením míru? Odpověď je složitější, než skutečnost, že mládí žije sněním, stáří vzpomínkami. Připomínám toto židovské přísloví, protože jsem v lázních, kde velkou většinu hostů představují senioři a Židé. Nemohu se proto vyhnout jejich moudrosti, vtipům, ani vzpomínkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Netočte to. Šafrův web šíří "senzační odhalení" o Babišovu štábu
Server Občasník.eu nahlédl pod pokličku hnutí ANO a zjistil, že Andrej Babiš a jeho lidé si velmi hlídají, co kdo kde natočí či nafotí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kandidátku Realistů v Libereckém kraji povede poslankyně Jana Hnyková
Sbor zakladatelů schválil nominaci Jany Hnykové, poslankyně Parlamentu České republiky, na čelní místo kandidátky Libereckého kraje. Paní poslankyně se zároveň stává členkou politické strany Realisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Lásky mezi kapkami deště
Román v dopisech, který napsal Choderlos de Laclos, Nebezpečné vztahy vyšel před dvěma sty třiceti pěti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Český voják po útoku v Mali: Zachránění nám děkovali, plakali
Čeští vojáci se při červnovém teroristickém útoku v Mali podíleli na boji s teroristy a na velení odražení útoku, další evakuovali hotelové hosty. Do boje s útočníky se dostali asi půl hodiny po nahlášení útoku. Za jejich přístup jim poděkovali jak zachránění, tak i belgický brigádní generál Peter Devogelaere, který od prosince 2016 velel misi Evropské unie v Mali. Armáda to uvedla na svém webu. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČOI: V centru Českých Budějovic probíhaly mimořádné kontroly předzahrádek
Letní turistická sezona je příjemnou příležitostí pro posezení na předzahrádkách restaurací a hotelů, které jsou v této době hojně navštěvovány nejen českými, ale i zahraničními turisty. ČOI Jihočeského kraje a Vysočiny provedla v těchto provozovnách v centru Českých Budějovic 7 kontrol a porušení zákona zjistila ve 3 případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: On nám někdo v tichosti přepsal ústavu?
Od roku 1993 jsem žil v domnění, že má vlast je definičně demokratickým státem, demokratickou svrchovanou republikou. Je to koneckonců dáno i naší ústavou, její preambulí i prvním odstavcem článku 1, který zní: „Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Průtoky v řekách jsou vlivem sucha podprůměrné, nejnižší jsou v povodí Bečvy
Hranice sucha je v současnosti dosažena na 35 z 200 měřících stanic v povodí Moravy a Dyje. Nejvíce je postiženo povodí řeky Bečvy, ve kterém hranici sucha dosáhlo 10 měřících stanic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Ať se vám léto vydaří
Na dovolenou s rodinou se těším každý rok. Je to jediná doba, kdy můžeme být delší dobu spolu v kuse. Stejně jako každý rok strávím letní dny se svými blízkými v naší krásné zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se ve čtvrtek setká s hejtmany krajů
Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek večer setká s hejtmany krajů. Přijme je na zámku v Lánech na Kladensku. ČTK to řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podle předsedkyně Asociace krajů ČR a karlovarské hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) budou tématem aktuální otázky včetně třeba navýšení platů poskytovatelů sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Česká národní banka zvyšuje úrokové sazby
Bankovní rada ČNB na svém jednání rozhodla zvýšit dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 20 bazických bodů na 0,25 %. Současně rozhodla o zvýšení lombardní sazby o 25 bazických bodů na 0,50 % a o ponechání diskontní sazby na úrovni 0,05 %. Nově stanovené úrokové sazby jsou platné od 4. 8. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Praha jako meloun - Navrch zelená, uvnitř rudá
A je to tu: Kamiony nejspíš nebudou smět do Prahy. Zákaz postihne dokonce i Jižní spojku. Přitom každý Pražan a i valná část mimopražských řidičů dobře ví, že žádná jiná trasa bez vskutku krkolomného objíždění neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Strany slibují zvyšování platů u policie nebo odmítání kvót
Zlepšení platových podmínek nebo větší investice do bezpečnostních sborů slibují politické strany před podzimními volbami. V oblasti vnitřní bezpečnosti se napříč stranami objevuje nové téma odmítání kvót EU na přerozdělování uprchlíků. Téma je reakcí na migrační krizi, jež vypukla v roce 2015. Strany se většinově shodují na tom, že je potřeba pomáhat přímo v zemích, odkud běženci prchají. Strany navrhují také změny v evropském azylovém systému, který podle nich nefunguje. Vyplývá to z předvolebních programů a vizí stran pro následující roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ahoj, prase. Neuvěřitelné VIDEO s Miroslavem Kalouskem
„Ahoj prase,“ tak pozdravil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek divoké prase na biofarmě Košík. Tu navštívil v minulých dnech, aby se například podíval i na to, jak se vyrábějí ovčí sýry. A zjistil, proč farmářka nedostává dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Parlamentní volby 2017: Česká televize odvysílá 14 tematických debat a Superdebatu
Česká televize odvysílá od poloviny září předvolební debaty politických stran, které byly vybrány podle průzkumů jejich volebního potenciálu. Čtrnáct tematických debat bude moderovat Daniela Písařovicová a Jakub Železný. Seriál završí ve čtvrtek 19. října Superdebata předsedů politických stran či celostátních lídrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Metropole, kterou všichni doporučovali k životu: Celou čtvrť tam ovládá muslimský gang imigrantů. Vybírají výpalné, prosazují právo šaría...
Život v severských zemích je považován takřka za idylický. Jak ale ukazuje situace v dánské Kodani, má i svoji temnou stránku. Policie v Kodani se dlouhé měsíce potýká s „ofenzivou“ přistěhovaleckých gangů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
SPO: Zemanovci z Vysočiny doplnili všechna jména do kandidátní listiny
Zemanovci z Vysočiny doplnili všechna jména do kandidátní listiny,Volby 2017. Ing.Jan Veleba byl zvolen lídrem za Vysočinu do parlamentních voleb, které se uskuteční v říjnu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Minimální mzda je asociální nástroj, řekl Skopeček. Zavadil se ihned ohradil
Hosty Událostí, komentářů České televize byli dnes ekonomický expert ODS Jan Skopeček a poslanec Jaroslav Zavadil (nestr. za ČSSD). Hovořili například o srovnání platů jinde v Evropě a u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Manažeři a Rozhodneme ve shodě - současný hospodářský model je neudržitelný
Summit na nejvyší úrovni se vydařil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ustavili stanný soud, který má poškodit Babiše. Šíbři, podržtaškové, obližmiskové. Martin Komárek sepsal celou knihu o tom, jak jsou poslanci škodliví
„Komise není žádná komise, nýbrž samozvaný stanný soud, jehož jediným cílem je poškodit před volbami Andreje Babiše a hnutí ANO,“ tvrdí poslanec hnutí ANO Martin Komárek na konto šetření poslanců kolem odposlechů Andreje Babiše a možných úniků z vyšetřovacích spisů. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se svěřil s tím, že mu vadí vulgarity Miloše Zemana. „I když chápu, proč je používá, ale nemyslím si, že má takto mluvit prezident republiky. Co se týče té lahve od okurek, to naopak pan prezident Sobotku hodně šetřil,“ uvedl mimo jiné k chování a mluvě hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bulvárník Novotný čtenářům: Já jsem na debilech vydělal hrozně peněz, přemýšlej, volečku. Česká prasátka čůrají do vody, na kvalitní burkiny se nikdy nezmůžou
Z PROFILŮ Pražský zastupitel za ODS Pavel Novotný odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy cz. Jednoho z občanů při té příležitosti nazval „volečkem“ a nevyhnul se ani reakci na dotaz čtenářky, která má za to, že Novotný nemůže být psychicky zdravý, když je schopen vyplodit takové stupidity. Došlo i na burkiny a „chcaní do vody“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pracující vězni si vydělají víc. Poděkovat mohou ministru Pelikánovi
Až o několik tisíc korun chce Ministerstvo spravedlnosti zvednout výplaty pracujícím vězňům. Zároveň si ale budou vězni muset spořit několikanásobně větší podíl z výplaty na dobu po propuštění. Počítá s tím chystaná vyhláška ministerstva, která by měla platit od dubna příštího roku, uvedl dnes Český rozhlas – Radiožurnál. Třeba vězňům s maturitou by se výplaty zvýšily oproti nynější výši 9000 korun měsíčně o dvě tisícovky. Naposledy výplaty rostly v roce 2000.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Méně aktivistické horlivosti a více soudnosti, taktu a rozumu
Nějak se to tak vždycky sejde, že za určitou menšinu vždy hovoří ty největší idioti. Lhostejno, jestli jde o Romy, muslimy nebo komunitu LGBT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpánová (STAN): Podporuje stát sportovce spravedlivě?
Ministerstvo školství nabízí již poněkolikáté dotace na podporu sportu. Naše TJ Sokol Morašice (SY) se spoluúčastí Obce Morašice již třikrát podala žádost o dotaci na akci „Rekonstrukce zázemí sportovního areálu“. Třikrát jsme žádost podali a třikrát neuspěli, i když jsme všechna potřebná kritéria splnili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Švédsko chystá velké vojenské cvičení. Má prověřit schopnost odolat útoku z Ruska
Na severu Evropy se na září chystá velké vojenské cvičení. Švédská vláda hodlá prověřit obranyschopnost země před případnou agresí sousedů. Ačkoli žádný potenciální agresor není jmenován přímo, už od anexe ukrajinského Krymu ruskou armádou v roce 2014 hledí švédská vláda s nedůvěrou především na Moskvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Oborná (ANO): Důležité je rozhodnout o budoucnosti JEDU
V kanceláři Energetického Třebíčska se setkal Vítězslav Jonáš a předseda Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina Richard Horký s Jaroslavem Faltýnkem a Monikou Obornou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Statistické výsledky Státního úřadu inspekce práce za měsíc červenec 2017
Státní úřad inspekce práce zahájil v průběhu měsíce července 1 251 kontrol zaměstnavatelů. Z tohoto počtu směřovalo do oblasti pracovních vztahů a podmínek 237 kontrol, do oblasti bezpečnosti práce 392 kontrol a v oblasti nelegálního zaměstnávání bylo zahájeno 594 kontrol. Současně orgány inspekce práce zahájily 33 šetření příčin a okolností pracovních úrazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dovolená prezidenta Putina: Dvě hodiny bojoval s dravou rybou
Média v Rusku stále informují o tom, co dělá prezident Vladimir Putin, a to i když je na dovolené. Letos se Rusové dozvěděli, že Putin relaxuje v republice Tuva v jižní Sibiři, která je součástí Ruské federace. A jak je prý jeho zvykem, odpočívá tak trochu netradičně. Oblečen v neoprenu se s harpunou v ruce pod vodou honí za rybami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů ke schválení novely zákona o inspekci práce
V sobotu 29. července vstoupila v účinnost novela zákona o zaměstnanosti. Její součástí je i článek IV, který mění zákon o inspekci práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora pomohla v Iráku českým firmám. Podepsala také důležité memorandum
Z Iráku se vrátila patnáctičlenná podnikatelská delegace, která pod vedením Hospodářské komory ČR doprovodila na pracovní cestě místopředsedu Poslanecké sněmovny Jana Bartoška a místopředsedkyni Senátu Miluši Horskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jsme zoufalí. Budeme jezdit, budeme křičet. Proti populismu bez hranic nemůžete být korektní. Hovoří aktivista, který vedl protest na Babišově svatbě
ROZHOVOR Pan Babiš má jen sny. Ale ty opravdové nikomu neříká. Říká jen ty, které mu vymyslí lidé z jeho politické reklamky. Pro ParlamentníListy.cz se tentokrát rozhovořil antibabišovec Michal Vožda ze skupiny Andrejovy Účtenky Vrátíme Andrejovi (AUVA). Právě on řídil auto, jež vedlo konvoj aktivistů, kteří z tlampačů rušili svatbu Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pražští celníci a kontrola nelegální zaměstnanosti v metropoli
Ve čtvrtek 3. srpna provedli pražští celníci kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Vytipovali si panelový dům v Praze 4 – Chodově, na kterém probíhaly zateplovací práce. Kvůli možnému útěku kontrolovaných cizinců, celníci nejprve obstoupili celý blok, aby mohla začít řádná kontrola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rusové? Vidíte tu nějaké Rusy? Kde?! Já jsem tu pro dělníky, nekašlu na vás! Donald Trump zase řval mezi lidmi, jako po zvolení
Prezident USA Donald Trump vystoupil v Hungtingtonu v západní Virginii, aby ve svém plamenném projevu zaútočil na všechny, kteří mu nadávají kvůli Rusku. A připomněl i „vypouštění bažin“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dobešová (ANO): Ať si studenti sami zvolí, jestli chtějí maturovat z matematiky
Skupina 42 poslanců podporovaná 17 senátory, kterou vede poslankyně hnutí ANO Ivana Dobešová, se obrátila na Ústavní soud v Brně s návrhem na zrušení části nového školského zákona, která dává Vládě ČR pravomoc rozhodovat o tom, na jakých školách a u jakých oborů bude povinná maturitní zkouška z matematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Řízení letového provozu: Další nárůst letového provozu na letišti Brno
Státní podnik ŘLP ČR zaznamenal v první polovině roku 2017 nárůst poptávky po poskytování přibližovacích a letištních služeb na letišti Brno - Tuřany. Dosavadní vyhodnocení provozních i hospodářských výsledků střediska letových navigačních služeb Brno potvrzuje rostoucí atraktivitu tohoto letiště pro domácí i zahraniční zákazníky a velmi dobrou kondici mezinárodní letecké dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Král parlamentních korupčníků z Ukrajiny. I otrlí čeští detektivové prý zírali, co má Jaceňukův souputník za sebou
Ukrajinský exposlanec Mykola Martyněnko je podezřelý z přijetí úplatku od plzeňské společnosti Škoda JS. Jeho případ již řeší detektivové české protimafiánské centrály, kteří v minulých dnech vyslechli na Ukrajině možné svědky. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Amerikanist známý z ČT jásá nad sankcemi proti Rusku: Kongres ukázal Trumpovi, že si zemi po svém řídit nebude
Amerikanista Jakub Lepš, častý host debat o USA ve studiu ČT24, se domnívá, že americký prezident Donald Trump prohrál ruskou hru. Uvedl to alespoň ve svém dnešním komentáři pro MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Sociální demokraté jsou zárukou zvyšování životní úrovně obyvatel
ČSSD je jedinou politickou stranou, která za svých vlád zvyšovala životní úroveň občanů. Je paradoxem, že vždy musela napravovat chyby a škrty pravicových vlád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Festival hraček se neobešel bez pokut
S příchodem letní sezony a dovolených se koná na české kulturní scéně velké množství různých festivalů. Inspektoři ČOI Jihočeského kraje a Vysočiny navštívili jeden z takových, který se konal v Kamenici nad Lipou pod názvem „Hračkobraní.“ Inspektoři zde provedli 6 kontrol a u 3 výrobců hraček zjistili nedostatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Peštuka (TOP 09): Opravdu chceme spojení Dědka s Babiškou?
Dědek s babičkou tahali ze země řepu. Docela jim to šlo a v pohádce všechno dobře dopadlo. Teď by se nám s Dědkem mohla spojit Babiška. Takové spojení by nemuselo mít zrovna šťastný konec. Snad nevyústí v další tahání řep(k)y Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hrdinství, o kterém se dnes nemluví. A zase posíláme vojáky na Východ. V Dukelském průsmyku jsme si připomněli slavnou bitvu
Za pár týdnů si připomeneme 73. výročí Karpatsko-dukelské operace, během které spolu se sovětskými vojáky vstoupili na území Československa i českoslovenští vojáci, aby svou vlast osvobodili od nacistů. Vojenská operace začala v září v roce 1944. Českoslovenští vojáci v záloze a další účastníci z Česka i Slovenska využili již tohoto víkendu k tomu, aby u památníku v Dukelském průsmyku zavzpomínali na padlé hrdiny. Dnes prý na tyto hrdiny často zapomínáme a naopak spolupracujeme s těmi, kteří nás před více než sedmdesáti lety chtěli zotročit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zastavte tyrana! Den české historie odhalí atentát na Heydricha a ukáže i legendární letadlo letců z Británie
Desítky kusů vojenské techniky, historické i současné, včetně repliky legendárního britského letounu Spitfire, na kterém létali i Čechoslováci, ukázky výcviku našich válečných parašutistů a bohatý doprovodný program, připomínají statečnost českých a slovenských vojáků. To vše čeká na návštěvníky tradičního Dne české historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Obeznámený spisovatel Frýbort před německými volbami: Výsledky převratné nebudou, ale v podvědomí již došlo k podstatné změně...
Komentátor Luděk Frýbort se na serveru NeviditelnýPes.cz zamyslel nad nadcházejícími německými volbami a nad tím, co jejich výsledek bude znamenat pro Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Rusové? Vidíte tu nějaké Rusy? Kde?! Já jsem tu pro dělníky, nekašlu na vás! Donald Trump zase řval mezi lidmi, jako po zvolení
Prezident USA Donald Trump vystoupil v Huntingtonu v západní Virginii, aby ve svém plamenném projevu zaútočil na všechny, kteří mu nadávají kvůli Rusku. A připomněl i „vypouštění bažin“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: V druhé vlně kotlíkových dotací bude možné podat žádost elektronicky
Informace hejtmanky Karlovarského kraje na Facebooku o druhé vlně kotlíkových dotací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jiřina Holotová: Pro cizince byty vybudujeme, pro našince zdražíme hypotéky
Diskriminace mladé české populace začíná na Plzeňsku nabývat konkrétních obrysů. Jsi místní? Žij si jak chceš, dělej kde chceš a vyžij z čeho chceš! Jsi cizinec nebo z jiného kraje? Pojď k nám pracovat a dáme ti byt zdarma!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Česká pomoc ukrajinské policii přináší konkrétní výsledky
Dne 31. 7. 2017 podepsal šéf Národní policie Ukrajiny důležité nařízení, které ji odlišuje od „předmajdanovského“ období a přibližuje ji policejním sborům zemí na západ od jejích hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vypadněte, a ještě zaplatíte vyčištění koupaliště. Takto naložili s plavkyní v burkinách ve Francii
Muslimská žena Fadila se rozhodla vykoupat ve Francii na koupališti v burkinách. Nejprve však byla vykázána z bazénu, následně pak i pokutována za čištění a úklid koupaliště. Píše to server Echo24.cz s odvoláním na deník The Independent. Správce areálu však hovoří o tom, že nešlo o burkiny, ale o burku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ukrajino, otčino hrdinů, vstup do mého srdce, učí se malí táborníci. Organizuje to proslulý prapor Azov
Prázdninové tábory na Ukrajiině nejsou procházkou růžovou zahradou. Místo her se děti učí válčit a běhají po lese s atrapami zbraní. Píše o tom server Reflex.cz s odvoláním na agenturu AP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chceme migrantům skutečně pomoci? Tak je zastavme, ještě než vyrazí. Psycholog zcela roztrhal příběh, který nám vyprávějí neziskovky
Psycholog Daniel Štrobl vyzval na serveru SecurityMagazín.cz k ohleduplnosti k běžencům. „Udělejme vše pro zastavení jejich migrace k nám,“ sdělil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist