Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.935x, což odpovídá cca 100.966-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Asi je to hlupák. Kde on žil? Nesmysly!“ Historik z ÚSTR sepsal seznam „ušpiněných“ herců z majora Zemana a je zle. Ozvali se Obermaierová, Přeučil a další
ANKETA „Pan Blažek je asi hlupák. Kde on žil?“, „Teď je skoro třicet let po revoluci, rozkradli, co mohli, stát je zadlužený a tím se nikdo nezabývá?“, „Jsou to nesmysly! Asi se někteří lidé z ÚSTR potřebují zviditelnit“, „Ať se pan Blažek zabývá něčím smysluplnějším!“. I to padlo na konto historika z ÚSTR Petra Blažka, jenž zveřejnil předlouhou soupisku herců, kteří se „ušpinili“ jen tím, že si zahráli v seriálu Třicet případů majora Zemana. Zatímco ale někteří umělci a veřejně činní lidé měli odvahu o Blažkově činu pro ParlamentníListy.cz slovně zauvažovat, sám Blažek ke svému aktu neřekl nic, jen zbaběle položil telefon. „Vůbec se s vámi nebudu bavit,“ stačil vyštěknout těsně před tím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prahou prochází duhový pochod Prague Pride. Nechybí ani alegorický vůz ambasády USA, Dienstbier či romská vlajka
Dnes před 13. hod. se vydali na pochod Prahou účastníci festivalu Prague Pride. „Jste tady? Tak mávejte a křičte,“ vyzývali pořadatelé pochodu tisíce účastníků. Dav, který se vydal od sochy sv. Václava na Letnou, byl obrovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Proč se Babišova kauza vyšetřovala tak dlouho? Lidové noviny nabízejí vysvětlení
O dotacích pro firmu Andreje Babiše Čapí hnízdo se píše už déle než rok. Šlo o podvod, pokud firma Čapí hnízdo vznikla poté, co se vyčlenila z holdingu Agrofert, zažádala o evropskou dotaci pro malé a střední podniky, na kterou by obří Agrofert nikdy nedosáhl? A pokud je to podvod, kdo přesně ho spáchal? To jsou otázky, které řeší čeští vyšetřovatelé. Už přes rok. Proč to trvá tak dlouho?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Co dělal ve studiu Dienstbier? Petr Žantovský nevěřil vlastním očím, co předvedla ČT kolem zprávy o vydání Babiše
TÝDEN V MÉDIÍCH V pravidelném přehledu mediálních zajímavostí se Petr Žantovský zamýšlí nad tím, proč se z politiků řeší ve sdělovacích prostředcích jen Andrej Babiš, a přiznává, že ho opravdu baví, když lidé jako Miroslav Kalousek si hrají na moralisty a říkají, jak je třeba být v politice mravný a etický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
LGBT katolíci: Již několik let žádáme arcibiskupství o pastorační péči, ale prakticky bez jakékoli odezvy
Otevřený dopis panu kardinálovi Dominiku Dukovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
O Babišově vině nerozhoduje Miroslava Němcová, ale soud, vzkázal Ovčáček. Takže...
Prezident Miloš Zeman jmenuje premiérem vítěze říjnových voleb. Serveru Aktuálně.cz to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Reagoval tak na žádost policie, aby Poslanecká sněmovna vydala k vyšetřování poslance Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) kvůli případu dotace na vybudování farmy Čapí hnízdo. Hnutí ANO, jehož je Babiš předsedou, výrazně vede v posledních předvolebních průzkumech. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zastánci i odpůrci Prague Pride se střetli: „Můžu si vzít za manželku třeba kámen. Stát se nemá co vměšovat“, „Spletli si zemi, kde to pořádají!“
REPORTÁŽ Paralelní Polis, která vznikla coby alternativní prostor z iniciativy skupiny performerů Ztohoven, je známá tím, že poměrně pravidelně pořádá diskuse na nejrůznější aktuální společenská témata. Vzhledem k tomu, že aktuálně v Praze probíhá Prague Pride, rozhodli se kryptoanarchisté uspořádat besedu na téma Týdne hrdosti. Navzdory očekávání nakonec diskuse bouřlivá nebyla. Nejradikálnější diskutující z levé i z pravé části názorového spektra na besedu nakonec nepřišli. „A je to škoda,“ svěřil se ParlamentnímListům.cz za Paralelní Polis jeden z pořadatelů, anarchokapitalista Urza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Úplná výluka železniční stanice Žitava
Po dobu třech měsíců železniční stanice Žitava (Zittau) zcela mimo provoz. Všechny vlaky – s výjimkou úzkokolejky – budou nahrazeny autobusy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Máme a budeme mít velkou ostudu, pokud... Libor Rouček prozradil, jak se na nás prý kvůli Babišovi a kauze Čapí hnízdo dívá svět
EVROPAN LIBOR ROUČEK Mezi Berlusconiho Itálií a Ukrajinou, kde vládnou oligarchové. Tak nás podle bývalého místopředsedy Evropského parlamentu Libora Roučka budou vnímat ve světě v souvislost s aférou kolem Babišova Čapího hnízda. Podle Roučka je otázka načasování požadavku vydání poslanců „irelevantní“. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz také vysvětluje, proč považuje názor předsedy SPD Martina Schulze, který zpochybnil požadavek placení dvou procent HDP na obranu, za rozumný nápad. „Němci nedosáhli svého největšího národního cíle, kterým bylo sjednocení Německa, vojenskými prostředky, válkou nebo atomovými zbraněmi, ale diplomacií,“ upozorňuje Rouček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Miloš Zeman mění postoje podle toho, jak se to zrovna hodí
Komentář předsedy TOP 09 na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nabourávání vztahu muže a ženy, ze kterého vzejde dítě. Naštvaná matka po pochodu Prague Pride vynáší silné varování
ROZHOVOR „Stejnopohlavní partnerství nijak rodinu neohrožují. Rodinu spíše ohrožují věci, které s tím souvisí,“ vysvětluje aktivistka a zakladatelka Naštvaných matek Eva Hrindová v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Podle ní je nebezpečím zlehčování vztahů mezi mužem a ženou, výběr pohlaví i nátlak různých organizací a diskuse kolem homosexuálů. To rodinu ohrožuje. Upozornila, že z umělého oplodnění se stal obchod i pro páry, které by děti mít mohly, kdyby změnily svůj životní styl. Naše společnost je však rovnou žene do hormonální léčby a umělého početí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Situace je vážná, tvrdí poslankyně Němcová. Doufá, že kauza Čapí hnízdo s lidmi zahýbe
Předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová (ODS) věří, že kauza Čapí hnízdo s lidmi zahýbe a popřemýšlejí, koho volit. Uvedla to alespoň v rozhovoru pro server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Odmítám připustit, že by to Herman řekl, hádal se Drahoš s mužem v publiku, o němž ostatní šeptali „putinovec“. Kdo je Herman? vypadlo pak z mladé dívky
REPORTÁŽ Vášnivou diskusí o Rusku, Sorosovi, krajanském sdružení, ale i pochvalou eurokomisařky Jourové a ministra Stropnického pokračoval – tentokrát v Plzni – seriál setkání prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše s veřejností. Živá diskuse se uskutečnila za přítomnosti asi dvou stovek převážně mladých lidí. Drahoš se přihlásil k odkazu Václava Havla, jeho vzorem je prý bývalý německý prezident Gauck. Několikrát se také pustil přímo i nepřímo do kritiky současného prezidenta Miloše Zemana a stranou nenechal ani Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kandidátka za ČSSD Dumont: Uzákoňme stejnopohlavní manželství a osvojení dětí
Také tento rok se členové spolku Idealisté.cz zúčastnili pochodu, který byl vyvrcholením sedmého ročníku LGBT festivalu Prague Pride. Festival si za své ústřední téma zvolil toleranci a respekt. Organizátoři chtěli připomenout to, že tolerance, které se gayům a lesbám ve společnosti víceméně dostává, není totéž, co skutečný respekt. Pod tím se Idealisté.cz podepisují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Bukvice, táhněte. Buzeranti do pr...“ Průvod Prague Pride narazil na krajní pravici a bylo velmi dusno
REPORTÁŽ „Věčné peklo je tvým osudem, bojte se Boha a vzdejte mu čest!“ S transparenty tohoto znění přivítali účastníky pochodu Prague Pride odpůrci této „duhové řeky". Nechyběli ani krajní nacionalisté z Národní obrody, proti kterým zasahovali policejní těžkooděnci. Lidí, kteří chtěli příslušníky sexuálních menšin podpořit, bylo ale mnohem víc než odpůrců. Na průvod se přišly podívat také muslimky z Dubaje. Co si o něm myslely?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Evropa potřebuje novou sametovou revoluci, burcoval Klaus v Polsku
Bývalý český prezident Václav Klaus dnes v polské Toruni převzal Jagellonskou cenu, kterou mu udělila místní univerzita. Ocenění se uděluje za mimořádný příspěvek k politickému, hospodářskému, kulturnímu, vědeckému a sociálnímu rozvoji střední a východní Evropy. Toruńska Szkoła Wyższa je soukromý vysokoškolský ústav založený v roce 2003, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Chytají nám Babiše
Kdybych byl ještě komentátorem postavil bych proti sobě dvě teze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
SVS: Aktuální informace k výskytu afrického moru prasat
Státní veterinární správa (SVS) eviduje ke dni 11. 8. 2017 150 nalezených uhynulých divokých prasat. Testy prokázaly virus AMP u 87 kusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hnutí Duha: O divočinu je zájem, lidé jí pomáhají přímo v terénu i ve městech
Informační stánky Hnutí Duha se budou přesouvat z jižních Čech do Jihomoravského a Zlínského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dalík se zbavuje nemovitostí. Tentokrát prodal byt v Brně za devět milionů
Odsouzený lobbista Marek Dalík se zbavil další nemovitosti v Česku – prodal byt na prestižní brněnské adrese. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Buďte k nám citlivý, žádají LGBT katolíci Duku. A kardinál odepsal...
Katolíci, kteří současně patří k příslušníkům sexuálních menšin v Česku, mají pocit, že se jim u některých kněží nedostává dost pochopení a rádi by to změnili. Napsali proto otevřený dopis arcibiskupovi pražskému kardinálovi Dominiku Dukovi. A ten LGBT katolíkům odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Reakce na článek v Hospodářských novinách
Reakce Finanční správy na článek v Hospodářských novinách: „Stát likviduje fungující firmy“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ondřej Neff k nástupu policie na Babiše
K aktuální kauze kolem Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) ohledně vydání k trestnímu stíhání ve věci Čapího hnízda se vyjádřil i šéfredaltor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Václav Klaus má nachystán velký projev. Vyzývá v něm k sametové revoluci v EU
Exprezident Václav Klaus převezme dnes v polské Toruni Jagellonskou cenu, kterou mu udělila Toruńska Szkola Wyźsza. MF Dnes u té příležitosti přinesla projev, který Klaus při slavnostní události pronese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
V Česku se více lidí hlásí k pravici než k levici
Více než třetina českých občanů se hlásí k pravé části politického spektra. Naopak sympatie se stranami nalevo od středu vyjadřuje necelých 27 procent lidí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Zastoupení levice od konce roku 2015 klesá, zjistili sociologové. Zvyšuje se naopak podíl lidí, kteří sami sebe řadí do středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Buď splácá koalici, nebo bude hledat partnera po stokách. Slonková: Všechno je jednou poprvé. V ČT debatovali...
Hosty dnešních Událostí, komentářů České televize byli šéfredaktorka serveru Neovlivní.cz Sabina Slonková, analytik Seznam Zprávy Václav Dolejší a komentátoři Petr Holub a Miroslav Korecký. Tématem byla žádost policie o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání z důvodu zneužití dotace na farmu Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Přívlastek levicové strany ztratila ČSSD dávno
Vrátí se ČSSD z pohledu počtu získaných hlasů na počátek 90. let minulého století? Volební preference tomu zatím plně nasvědčují. Doplatí strana na její mocenské choutky za každou cenu se podílet na vládnutí v nesourodé koalici s KDU-ČSL a ANO 2011?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Na silnici v Troskovicích se podařilo získat státní dotaci
Silnice III. třídy číslo 28115 v Troskovicích v Českém ráji se začne v pondělí 14. srpna rekonstruovat. Modernizací projde skoro dvou a půl kilometrový úsek od Troskovic po hranici Libereckého a Královéhradeckého kraje. Stavba za 27 mil. Kč bude probíhat ve třech etapách a vyžádá si úplnou uzavírku provozu, která se dotkne i sezónního spoje autobusové linky z Turnova do Troskovic. Práce skončí nejpozději 22. prosince 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Osamu Okamura: Svého bratra nevolím
Architekt Osamu Okamura se v rozhovoru pro Český rozhlas Plus vyjádřil ke svému bratrovi Tomiovi, jenž je předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie. Svého bratra, jak uvedl, však nevolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Postmoderna jako výsledek normalizace moderny
Můj vzácný berlínský kamarád, Juraj Baláž, mi poslal malé zamyšlení inspirované blížícími se německými volbami. Dovolil jsem si pár úprav a doplnění a rád předkládám jeho názory českým čtenářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman i Horáček mají přes padesát tisíc podpisů, Drahoš je očekává v září
Padesát tisíc podpisů. Hranice, kterou musí překonat prezidentští kandidáti, aby mohli kandidovat v nadcházejících volbách. Podle serveru iRozhlas.cz už ji překonali prezident Miloš Zeman a textař Michal Horáček. Jiří Drahoš očekává překonání hranice v září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Severní Korea je zahnaná do kouta. Cítí se ohrožena Spojenými státy, řekl koreanista
„Pravděpodobnost, že Severní Korea zaútočí na Spojené státy je menší, než naopak,“ domnívá se koreanista Jaromír Chlada, jenž vystoupil v pořadu DVTV moderátorky Daniely Drtinové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Informace k připravovanému zahájení správních řízení ve věci porušování pravidel volební kampaně
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí (dále jen „Úřad“) učinil kroky směřující k zahájení dvou správních řízení souvisejících s nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Žena, která porodí dítě dvěma „tatínkům“, si zaslouží hluboké opovržení, neudržel se strážce rodinných hodnot
ROZHOVOR Podle bývalého ředitele Občanského institutu a katolického publicisty Michala Semína je Prague Pride manifestací zvrácené sexuality mířící na samotné základy lidství. Naprostá většina médií navíc podle něj lidem nesdělí, že součástí programu jsou i „ryze eroticky či pornograficky zaměřené akce“. „Předákům homosexualistického hnutí nestačí tolerance, oni požadují respekt, respektive uznání oprávněnosti a hodnoty jejich životního stylu,“ uvedl Semín v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz s tím, že pokud tak společnost učiní, „je na nejlepší cestě ke svému sebezničení“. Žena, která porodí dítě dvojici homosexuálů, si podle Semína zaslouží „hluboké opovržení“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Slovanství? Epopej? Fuj!
V palčivém slunci letošního léta o sobě dávala skleněná střecha zbirožského zámku vědět jako obří prasátko. Při určitém odpoledním úhlu jste se na kopec se zámkem ani nemohli od Přísednice pořádně zahledět. Odraz oslňoval oči stejně jako originál na nebi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bývalý německý kancléř Schröder míří do společnosti Rosněfť
Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder by se měl stát nezávislým ředitelem největšího ruského producenta ropy Rosněfť. Nominovalo ho samotné Rusko. Píše o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
STAN: Dobrá práce našeho kolegy, zástupce starosty Prahy 4 Lukáše Zichy
V Praze 4 vznikne nejmodernější centrální knihovna v našem hlavním městě, čímž se městské části podařilo vyjednat velmi výhodný pronájem. Knihovna, která bude využívat prostor tří podlaží a téměř dvanáct set metrů plochy, by měla být zrekonstruována do 1. 9. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
NPÚ: Malované miniatury kostýmů ze zámku Český Krumlov doplňují výstavu Manola Blahnika
Dvacet malovaných miniatur kostýmů ze schwarzenberských sbírek zámku Český Krumlov doplňuje výstavu Manolo Blahnik: The Art of Shoes, která mapuje tvorbu světoznámého návrháře obuvi od 70. let až po současnost. Výstava bude otevřena v pražském Museu Kampa do 12. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Žádost o vydání Babiše. Otisk v ní má i vrchní státní zástupkyně Bradáčová
Policejní vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo leží v žaludku šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Jak však uvádí server Echo24.cz, vyšetřování kauzy probíhalo pod dohledem pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Novela stavebního zákona je opět bezzubá
Komentář poslankyně Jany Černochové na Facebooku k novele stavebního zákona a růstu nájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dohady o budoucím premiérovi. Skřípění zubů Zemana u Zaorálka i Kalouska
Pokud chce prezident Miloš Zeman jmenovat premiérem Andreje Babiše (ANO), kdyby v podzimních volbách zvítězil, musí podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) tedy v hlasování vyhrát někdo jiný. Vyhraje-li sociální demokracie, musel by Zeman „se skřípěním zubů“ jmenovat předsedou vlády jejího lídra Lubomíra Zaorálka. Sobotka to uvedl na twitteru. Reagoval tak na vyjádření prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka, že Zeman šéfem kabinetu jmenuje vítěze voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Na méně vytížených autobusových linkách uvažujeme o zavedení mikrobusů
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v úterý v Jihlavě sídlo společnosti ICOM transport a.s., která patří mezi největší autobusové dopravce v zemi. Hejtman se po jarních jednáních o nárůstu platů řidičů autobusů zajímal především o současný stav a vývoj mezd, ale také o další směřování společnosti a její působení v Pardubickém kraji, kde prostřednictvím ČSAD Ústí nad Orlicí zajišťuje více jak 13 milionů autobusových kilometrů ročně. Jednou z možných novinek v oblasti dopravní obslužnosti je například zavedení mikrobusů na méně vytížených linkách či v nočních hodinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Většině lidí je jasné, že se o Babiše hraje politická hra, říká Krnáčová. Ke stíhání by ho ale vydala
Většinou poslanci hnutí ANO stojí takřka v jednom šiku za svým šéfem Andrejem Babišem. tentokrát by to ale mohlo být jinak. Bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková, ale i další členové hnutí jsou přesvědčeni, že by jejich předseda měl být Poslaneckou sněmovnou vydám k trestnímu stíhání. Aby pravda vyšla najevo, ať už bude jakákoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Moc si vážím úspěchů našich neslyšících na olympiádě
Dvě zlaté, dvě bronzové medaile a jeden rekord přivezla česká výprava sportovců z nedávné 23.Olympiády neslyšících, která se konala v tureckém Samsunu. Další medaili, tentokrát pamětní, předal úspěšným reprezentantům předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Reakce na článek, zveřejněný na serveru Aktuálně.cz
Server Aktuálně.cz dnes, v pátek 11. srpna 2017, uveřejnil článek „Policejní sóloakce. Detektiv s námi Čapí hnízdo nekonzultoval, rovnou psal poslancům, říkají žalobci“. Tímto uvádíme některé nepřesné informace na pravou míru:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kauza Babiš ovlivní volby, míní Klaus mladší. A vzpomněl i na Lebensborn
Expert na školství ODS Václav Klaus ml. se domnívá, že kauza Babiš ovlivní nadcházející parlamentní volby. Uvedl to alespoň pro server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petice za zavedení nové autobusové linky v Praze
Petice pro linku 171 v trase Jesenická - Budějovická
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Většina stran slibuje armádě vyšší rozpočet. Komunisté a Okamura zpochybňují členství v NATO
Většina hlavních politických stran slibuje ve svých volebních programech armádě růst jejího rozpočtu, nákup nové techniky a další rozvoj. S výjimkou KSČM a SPD také nezpochybňují členství v NATO. Vyplývá to z programů stran, kterými chtějí oslovit voliče před říjnovými volbami do Sněmovny, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Život po životě v Severní Koreji
Lidé ze Severní Koreje, kterým se podařilo utéci do Jižní Koreje, a to s mnoha osobními a finančními oběťmi, čelí nové výzvě: integraci do země, jejíž pravidla vůbec neznají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Logistici zpestřili letní přípravu pardubickým basketbalistům
Místo dresů si oblékli vestu s ocelovými pláty a místo na hřiště vyrazili do přírody. Řeč je o neovyklé letní přípravě pardubických basketbalistů, na níž se velkou měrou podíleli pardubičtí logistici. Právě ti sportovcům v minulých dnech připravili intenzivní vývik, kde nechybělo stavění přístřešků, příprava stravy, noční přesun se zátěží a mnoho dalších překvapení. Instruktoři bojové přípravy 14. pluku logistické podpory strávili s hráči nejvyšší české basketbalové soutěže dva dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nemocnice Třebíč hlásí v červenci rekordní porodnost
V červenci tohoto roku v porodnici Nemocnice Třebíč v pavilonu M zaznamenali rekordních 146 porodů. To je nejvyšší číslo v této porodnici za 1 měsíc za celou pětiletou dobu fungování. Celkově se přitom do konce minulého měsíce za rok 2017 narodilo 737 dětí, a to z 733 porodů. Holčiček se narodilo 367 a chlapců 370.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prohlášení ministerstva zahraničních věcí k všeobecným volbám v Keni
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky blahopřeje Keni k uskutečnění všeobecných voleb ze dne 8. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Ať si Lubomír Zaorálek nejdříve zamete před vlastním prahem
Reakce na komentář lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: V roce 2050 budou vládnout světu jiné země než ty, co se pokoušejí vládnout teď
Americký plyn je o polovinu dražší než ruský, ale John McCain nás chce osvobodit tím, že nám ho dodá, uvádí Tereza Spencerová k ekonomickým rozměrům současné politiky USA. V roce 2050 nicméně stejně budou vládnout světu jiné země než ty, co se ostatním pokoušejí vládnout teď, dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
DPP: Upozornění na přerušení provozu tramvají
Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v pátek 18. srpna 2017 (od 0.50 hodin do 2.50 hodin) k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Vozovna Střešovice – Malovanka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prague Pride prý Praze prospívá. Vydělá na něm až 150 milionů
Prahou v sobotu odpoledne prochází pochod hrdosti Prague Pride, v němž žádají příslušníci sexuálních menšin respekt ze strany heterosexuální většiny. Pochod má řadu příznivců i odpůrců. Ať už patříte do jedné či druhé skupiny, nebo se neřadíte ani do jednoho z těchto táborů, vězte, že festival Prague Pride, který není zdaleka jen o pochodu, přináší Praze desítky milionů korun. Podle sobotních Lidových novin jde dokonce až o 150 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman podpoří dofinancování platů v sociálních službách
Prezident Miloš Zeman slíbil hejtmanům, že podpoří jejich požadavek, aby obdrželi 822 milionů korun na dofinancování navýšení platů pracovníků v sociálních službách, o které Asociace krajů ČR žádala ministryni práce a sociálních věcí Marksovou. Hejtmanům stanovisko sdělil během čtvrtečního neformálního setkání na zámku v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Důležité nejsou jen chodníky, ale i to, jak obyvatelé obce žijí
Hejtmanka Stráská dekorovala Zlatou stuhou Pištín, vítěze jihočeského kola Vesnice roku 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Experti kritizují způsob růstu obranného rozpočtu, chválí nábor vojáků
Přijetí nových branných zákonů, úspěšný nábor vojáků či rozvoj aktivních záloh oceňují armádní experti na působení současné vládní koalice. Kritizují ji naopak za nízký růst obranného rozpočtu, špatnou komunikaci s opozicí nebo za protahující se nákupy. Odborníci na armádu a bezpečnostní otázky to řekli ČTK na otázku, jak hodnotí dosavadní působení vládní koalice v oblasti obrany. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) kritiku odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Babiš na odstřel?
Policie ČR po dvouletém vyšetřování zhruba dva měsíce před volbami do sněmovny požádala poslaneckou sněmovnu o vydání poslanců Babiše a Faltýnka. Tedy předsedy a prvního místopředsedy hnutí ANO, které je podle průzkumů veřejného mínění o tři koňské délky alespoň podle všech dosavadních průzkumů veřejného mínění lídrem volebních preferencí politických stran a vysokým favoritem sněmovnich voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
SPÚ: Stanovisko k nálezu Ústavního soudu ve věci finanční náhrady za nevydané pozemky
Státní pozemkový úřad vzal na vědomí stanovisko Ústavního soudu ČR, který ve svém nálezu konstatoval, že při stanovování výše restitučních náhrad za nevydané pozemky by měla být vyplacena přiměřená náhrada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Merkelová a Lavrov zkritizovali Trumpa. Vzkaz do Washingtonu poslal i Luboš Palata
Napětí mezi komunistickou Severní Koreou a Spojenými státy dál roste. Pod kotel přikládají jak americký prezident Donald Trump, tak komunistický totalitní vládce Kim Čong-un. Svět se bojí, aby se válka slov nezvrhla ve válku jadernou. Možná i proto Donalda Trumpa kritizují jak německá kancléřka Angela Merkelová, tak ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. V sobotní MF Dnes o tom čtenáře informoval Luboš Palata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Poznáte ohnivou zlobu, varoval Trump KLDR. A americký demokrat panikaří a svolává poslance z prázdnin
Demokratický poslanec David Ciciline ze státu Rhode Island chce přerušit parlamentní prázdniny a svolat zvláštní schůzi Sněmovny reprezentantů. Ta by měla zabránit možnému preventivnímu úderu USA proti Severní Koreji. Píše o tom server USAtoday.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Faltýnek odpovídal novinářům ke kauze Čapí hnízdo: Zkuste to pochopit...
Sobotní MF Dnes přinesla rozhovor s místopředsedou hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem. Novinář se chtěl dlouholetého spolupracovníka Andreje Babiše zeptat na kauzu Čapí hnízdo. Faltýnek chtěl otázky poslat předem, po poradě s právníky chtěl rozhovor dokonce odložit, ale nakonec se rozhodl přece jen na některé otázky odpovědět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice nabízí peritoneální dialýzu v domácím prostředí
Domácí péče Klaudiánovy nemocnice denně poskytne zdravotní služby více než padesáti klientům. Některé dny musí tým sester obsloužit i sedmdesát nemocných. Výhodou pro pacienty bezesporu je, že nemusí za ošetřením do nemocnice. Pro řadu z nich je Domácí péče vysvobozením od několikahodinových denních návštěv zdravotního zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Odpověď Hnutí Logos ČR a LGBT katolíkům
V souvislosti s úvahami o odsloužení katolické mše pro tzv. LGBT katolíky zaslalo Hnutí Logos ČR spolu s LGBT katolíky pražskému arcibiskupovi žádost o speciální pastorační péči pro svou komunitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Co dělají bezpečnostní složky státu?
Vůdce českých muslimů při kázání vyzývá muslimy, aby své děti učili nenávisti ke všem nevěřícím...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Velká skupina voličů už se rozhodla, že vládu by měl vést někdo jako Babiš. Vydání, vyšetřování ani stíhání s tím nehne, odhaduje Plesl
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se ve svém dnešním komentáři rozhovořil o předvolebním dárku pro Andreje Babiše (ANO). Toho, a Jaroslava Faltýnka, chce vydat policie k trestnímu stíhání, ve čtvrtek proto požádala Poslaneckou sněmovnu o součinnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Babiš nenávidí parlament právě proto, že ho nemůže ovládat
30. března 2017 jsem napsal článek s názvem Dočkáme se obvinění Andreje Babiše? Verdikt nad Čapím hnízdem měl být vyřknut 31. března 2017, tehdy byl podruhé odročen. V pražských lobbisticko-finančních kruzích se již v té době spekulovalo, že v případu Čapího hnízda by mohlo brzy padnout obvinění Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Stanovisko ČNB k informacím z médií týkajících se prodeje Agrobanky
V nedávné době se v médiích objevily informace, které zpochybňují prodej části podniku Agrobanky a zmiňují v této souvislosti žalobu společnosti Arca Services na neplatnost prodeje podniku. Vzhledem k tomu, že tyto informace obsahují řadu nepravd, poskytuje ČNB následující vyjádření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a politická účast v České republice
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po budoucnosti přímé demokracie v ČR – mladí lidé následuje politická účast v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy posunulo termín pro přihlášky do mýtného tendru na 24. srpna
Ministerstvo dopravy posunulo o deset dní na 24. srpna termín, do kterého mohou uchazeči v tendru na provoz elektrického mýta pro období po roce 2019 podávat přihlášky. Důvodem je upřesnění informací na dotazy žadatelů a úprava formálních náležitostí. ČTK to řekl mluvčí ministerstva Tomáš Neřold.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš se neštítí vysloveně lhát. Útočí podpásově. Hana Marvanová líčí, jakou s ním udělala zkušenost
Žádost o vydání Andreje Babiše k policejnímu stíhání podle právničky Hany Marvanové znamená, že už nejde jen o mediální spekulace, ale že podezření na možný dotační podvod je podložené. Nechápe výroky Babiše, že jde o politicky účelové trestní stíhání jako v 50. letech. „Vždyť sám svými slovy v Poslanecké sněmovně a v dokumentu Víta Klusáka Matrix AB připustil, že Čapí hnízdo je jeho projekt. Sám si tyto problémy přivodil, když se k Čapímu hnízdu hlásil, protože existují pravidla, že firma patřící do holdingu miliardáře by nezískala evropské dotace,“ uvedla právnička pro ParlamentníListy.cz. Kdo by to na šéfa ANO měl politicky nastrčit, jak tvrdí, když nad policií stojí stání zastupitelství, které spadá pod Ministerstvo spravedlnosti vedené ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO)? „Nevidím indicie, že by to byl politický komplot,“ prohlásila Hana Marvanová pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ostrá slova o lidovcích a jejich touze být v každé vládě. Od kandidáta STAN, který jejich praktiky osobně poznal už za Čtyřkoalice
ROZHOVOR Bývalý poslanec Občanské demokratické aliance Oldřich Kužílek, který v nadcházejících volbách kandiduje za Starosty a nezávislé, zažívá rozpad předvolební koalice díky lidovcům už podruhé. „Lidová strana je tradiční strana a je zvyklá být ve všech vládách. Tento instinkt je u lidovců velmi silný. Jakmile je jejich možnost být ve vládě ohrožena, jdou stranou všechny ohledy. Ale neříkám to nijak dramaticky kriticky, já tomu rozumím,“ prohlásil poradce Otevřené společnosti Oldřich Kužílek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Daleko horší než Černobyl, jaderné peklo! Generál má obavy z výbuchu konfliktu USA a KLDR. A turisty jedoucí do arabských zemí varuje...
ROZHOVOR „Terorismus tady byl, je a bude, pouze se mění aktéři, cíle a způsoby útoků. Lidé s tím musí počítat. Pokud si chtějí užívat svobody, musí si zvolit pro dovolenou spíše Slovinsko, než Egypt,“ uvedl bývalý nejvyšší velitel vojenské zpravodajské služby u nás, generál Andor Šándor, který stále působí jako uznávaný bezpečnostní expert. K potřebnému vyzbrojení naší armády pak ještě dodal: “K využití těch dvou procent z HDP, které po nás vyžaduje NATO, dojde tehdy, až si naše politická reprezentace uvědomí, že musíme mít armádu pro 21. století, která bude také schopná čelit aktuálním nebezpečím, a koaliční či jiné partajní spory musí jít v tomto případě stranou.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zelení iniciovali petici za šetrnější hospodaření v lesích
Strana zelených iniciovala petici Na sucho se musí od lesa, která vyzývá dva největší správce lesů v ČR, což jsou státní Lesy ČR a Vojenské lesy a statky ČR, aby přešly na mezinárodní certifikaci hospodaření FSC. Ta garantuje šetrné postupy hospodaření a znemožňuje kácení systémem holosečí, řekl včera na tiskové konferenci předseda strany Matěj Stropnický. Díky tomu lesy mají lépe zadržet vodu a bránit suchu i povodním. Lesy ČR na certifikaci přecházet nechtějí a uvedly, že podle nich je dostatečný druhý systém mezinárodní certifikace PEFC. Podobně se k problematice staví i Vojenské lesy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jsem šťastný heterosexuál, říká o sobě písničkář Ziggy Horváth a toto vzkazuje na Prague Pride
ROZHOVOR „Jsa po sté začten v Knihu knih jen tolik říci mohu, co je a co není hřích, je lépe nechat Bohu…“ Písničkář a aktivista Ziggy Horváth opakuje, že základní normou křesťanské civilizace je Desatero: „Pokud se od něj vzdálíme, nebude mít už Bibli kdo číst. Opuštění základních hodnot je začátkem konce.“ Kontroverzní výrok senátora a zlínského hejtmana Jiřího Čunka v souvislosti s Prague Pride ho proto nepřekvapuje. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz zároveň ujistil: „Nezměním svůj postoj k člověku, o němž se dozvím, že ho nezajímá opačné pohlaví, s výjimkou dívek, o které se zajímám já.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra