Oficiální zpravodajská média

Václav Klaus: Projev v Toruni
Mohou země střední a východní Evropy uhájit v Evropské unii svou identitu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Židé, sprchujte se a neotravujte. Hotel se trochu „odvázal“ a je z toho aféra
Média po celém světě a rovněž izraelská vláda se zabývají údajnou antisemitskou aférou v jednom ze švýcarských hotelů. Vlivné Centrum Simona Wiesenthala dokonce požaduje uzavření hotelu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Celní správa: Vezeme 10 kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta
Hlídkující celníci si dne 14. srpna vytipovali ke kontrole osobní vozidlo polské registrační značky, v němž objevili černý igelitový pytel se sušeným rostlinným materiálem, který se nápadně podobal marihuaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vždy je napřed o kousek, neoblíbený Kalousek. Šéf TOP 09 drtivě ,,uspěl" v průzkumu
Největší oblibě se ze šestnácti předsedů politických stran a hnutí těší předseda SPD Tomio Okamura následovaný šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Ukázal to alespoň aktuální průzkum společnosti SANEP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Herec Hrušínský se vysmál české povaze
„Vážně chcete, aby sousedovi ta koza chcípla? Říká se, co je české, to je hezké. Zřejmě bychom se shodli na tom, že by to bylo hezké, kdyby to byla pravda,“ zahájil herec Jan Hrušínský svou glosu pro Český rozhlas Dvojka, která je nyní hojně sdílena na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
FAEI: Závěť sepsaná doma se snadno vypaří nebo zpochybní
Jak s jistotou vypořádat majetek ještě za života? Dědická smlouva pokrývá jen tři čtvrtiny majetku. Darovat dům dětem? To, aby se člověk modlil, že nemovitost nespadne do exekuce. Závěť. Jenže když ji sepíšete doma, může někdo z dědiců účelově zpochybnit její pravost, vaše smysly či ji prostě stopit, varuje v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) prezident Notářské komory Radim Neubauer a nabízí bezpečnější řešení. Vysvětluje i to, jak je to s dědictvím dluhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Idiot! Rakousko byla mršina, Franz Josef zločinný stařec. Ožralí feldkuráti křtili kanóny. Měli ho rádi jen kavárenští povaleči, reaguje historik na zpěváka a jeho „legionáře-vlastizrádce“
Historickým analfabetem a idiotem nazvali váleční veteráni z Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) a Československé obce legionářské zpěváka a kritika české státnosti, prezidenta Masaryka a československých legionářů Gabriela–Maxe Nathaniela Filipa. Jedinými, kdo si nepřál vznik Československa, byla podle historiků cizí šlechta, katolická církev a část sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: I poškození mají v trestním řízení svá práva
Plénum Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jaroslav Fenyk) zamítlo návrh na zrušení ustanovení § 61 odst. 1 věta první a ustanovení § 143 odst. 1 v rozsahu slova „tří“ zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád), ve znění pozdějších předpisů, spojený s ústavní stížností stěžovatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Více žen do oboru IT? Šílení neziskovkáři k nám vracejí komunismus
Převčerejší kolona na D1 na cca 150 a 130 km směrem k Praze byla utrpením, stejně jako její objíždění. Ale ještě horší bylo poslouchat na ČRo jakousi nánu z jakési nánovské neziskovky (obě jména jsem z hrůzy vytěsnil z paměti).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
4 procenta? Ono je jich mnohem víc. Našli jsme experta na sex, který se toho nebál
ROZHOVOR „Homosexualita dnes není diagnózou, nýbrž uznanou sexuální menšinou. To ovšem neznamená, že ji máme oslavovat jako jakousi vyšší formu sexu,“ vrací se ještě k debatám, které rozvířil festival Prague Pride, sexuolog Jaroslav Zvěřina. Pro ParlamentníListy.cz také jasně řekl, co si myslí o úplné a dokonalé rovnosti mužů a žen: ,,Je to extrémní vyjádření moderního feminismu, který se snaží uvést do života svou představu o tom, že muži a ženy nejsou ‚jen‘ rovnoprávní, ale biologicky a sociálně stejní. Což ovšem muži a ženy nebyli, nejsou a nikdy nebudou.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
David Černý: Zamrdaná kupa sraček na Hradě. Zeman má řiť místo úst. Hovnožrouti. Nikde moc neříkám, že jsem Čech. Gazdík je dobrý
Umělec David Černý se v rozhovoru pro Seznam Zprávy rozhovořil i o politické scéně. Jeho negativní vztah k prezidentu Miloši Zemanovi je znám již dlouho, nyní jen svůj názor zopakoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Pavel Pešek: Zlo, které David Černý vnáší do společnosti, daleko předčí všechny přešlapy Babiše a Zemana
Reakce na rozhovor Renaty Kalenské s umělcem Davidem Černým v pořadu Výzva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo? Jde o něco úplně jiného, varuje voliče Pečinka
Komentátor Bohumil Pečinka se na svém facebookovém profilu zamyslel nad tím, co lidé cítí 65 dní před volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zemanová oznámí, kolik má její muž podpisů pro kandidaturu
Manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana dnes na tiskové konferenci zveřejní počet podpisů za opětovnou kandidaturu Zemana na hlavu státu. Předseda Zemanovy blízké Strany práv občanů Jan Veleba již minulý týden potvrdil, že hranice potřebných 50 000 podpisů byla překročena. S podrobnostmi odkázal právě na dnešní tiskovou konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Netrestejme sochy, trestejme kriminálníky
General Lee je jen primitivní záminka. Ve skutečnosti je příčinou veřejného nepořádku nejen v Charlottesville hloupost, primitivnost a slaboduchost a netolerance některých občanů, jímž jsme nedokázali zavčas jejich chování zarazit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kritikou policie si Babiš ničím nepomůže, udeřil proti Babišovi v ČT poslanec Schwarz
Andrej Babiš a jeho kauza Čapí hnízdo byly tématy dnešního vysílání Událostí, komentářů České televize. Hostem byla mimo jiné analytička Jana Klímová, nechyběli ani poslanec ČSSD Lukáš Pleticha a poslanec Bronislav Schwarz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ovčáček čelil v rádiu rozjeté hlasatelce. Nakonec vykládal, jak si útoky na prezidenta užívá
Moderátorka Hanka Mašle Reinders ve středu večer přivítala na Rádiu Kiss speciálního hosta. Do pořadu Na férovku dorazil mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček a rozjel tradiční koncert. Na ten se mohli těšit příznivci prezidenta, zatímco některé jeho odpůrce nepochybně zvedne ze židle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Skandál kolem ukrajinských raketových motorů pokračuje
Poté, co se objevil článek v New York Times ohledně možnosti dodávky ukrajinských raketových motorů (komponenty pro mezikontinentální balistické střely), objevují se další spekulace, a to na všech frontách. Podle posledních zpráv na dodávce participovaly jak Ukrajina, tak údajně i Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiná pravda o Čapím hnízdě: Zajímavé informace
Náměstek ministra dopravy Milan Feranec, jenž v minulosti působil ve vedení společnosti Agro Jevišovice patřící koncernu Agrofert, se na svém facebookovém profilu zastal Čapího hnízda šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Sám Feranec byl v minulosti také lídrem kandidátky ANO v Olomouci v komunálních volbách, nyní je členem zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman už má přes 50 tisíc podpisů
Méně než tři minuty trval brífink první dámy Ivany Zemanové, která oznámila výsledek petiční akce pro podporu znovukandidatury prezidenta Miloše Zemana. Potvrdila tak to, co již minulý týden naznačil předseda SPO Jan Veleba – Zeman překonal hranici 50 tisíc podpisů nutnou pro kandidaturu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
SANEP: Největší oblibě se ze šestnácti předsedů politických stran a hnutí těší Tomio Okamura
V aktuálním průzkumu společnosti SANEP, který monitoroval důvěryhodnost předsedů politických stran a hnutí, získal Tomio Okamura u široké veřejnosti v souhrnu 38,4% kladných hlasů. Tomio Okamura se těší důvěře zejména u nevoličů, kteří dlouhodobě nedůvěřují tradičním politikům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Brutalismus a spol. aneb Zachovejte ty „příšernosti“
„Špatný politik vám poví, kde se žije hůř.“ „A dobrý politik?“ „Neexistuje.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: HDP meziročně vzrostl o 4,5 %
Podle předběžného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt ve 2. čtvrtletí mezičtvrtletně o 2,3 % a meziročně o 4,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Svobodní podali kandidátky kompletní a ve všech krajích
Strana svobodných občanů podala kandidátní listiny pro volby do PSP 2017 ve všech krajích. Zároveň mají Svobodní obsazena všechna možná místa na kandidátkách a listiny jsou tak kompletní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Největší český dalekohled má za sebou 50 let provozu, končit se nechystá
Ačkoli největší český dalekohled s průměrem zrcadlového objektivu dva metry a hmotností přes 80 tun slaví už 50 let provozu, je ve skvělé technické kondici. Za sebou má nepřeberné množství výsledků, před sebou rozšíření pozorovacích programů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Nepůjdeme do vlády, kde by ANO mělo nadpoloviční většinu ministrů
Piráti schválili povolební strategii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vojenská zdravotní pojišťovna je generálním partnerem kajakáře Josefa Dostála
Kajakář Josef Dostál získal před mistrovstvím světa nového generálního partnera: Vojenskou zdravotní pojišťovnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Sunnité se šíity? Saúdové přes Bagdád k Teheránu? Že by?
Cosi se dává do pohybu, nejspíš z racionálního důvodu – z tuny problémů, jímž Saúdská Arábie čelí, je k přežití prostě nezbytné alespoň některá závaží odhodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Robert Fico políbil Brusel a slíbil mu věrnost. Zásadní je, co se stalo těsně předtím
Slovenský premiér Robert Fico uvedl, že jeho země by se měla stát součástí toho nejpevnějšího jádra Evropské unie. Ta je podle něj důležitější, než regionální spolupráce na bázi Visegrádské skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prasečina jako Kubiceho zpráva, říká advokát ke stíhání Babiše a bojí se...
ROZHOVOR. Pokud nebude mít policie dostatek důkazů v kauze Čapí hnízdo a Andrej Babiš bude zproštěn obvinění, budou padat hlavy, předpovídá advokát a bývalý poslanec Jaroslav Ortman. Kritizuje načasování trestního stíhání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. „Ale upozorňuji, že pokud ANO vyhraje volby, tak první, co bude chtít obsadit, je post ministra vnitra. Z postu ministra vnitra se dají přezkoumat všechny kroky předchůdce, tedy pana Chovance, a nedej Bože policejního prezidenta. A dají se dělat různé věci, třeba prověřovat OKD,“ řekl advokát v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Lachnit: Aktivizace je součástí soudobých trendů v péči o seniory
"Pryč je doba, kdy v sociálních službách bylo hlavním cílem v péči o seniory zabezpečit jejich základní životní potřeby. V době, kdy se věk seniorů prodlužuje, stává se nedílnou součástí moderní péče o seniory jejich aktivizace," uvádí radní pro sociální oblast MČ Praha 5 Petr Lachnit a dodává...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ministerstvo obrany ve výdajovém opojení
České ministerstvo obrany je na vlně utrácení peněz na zbrojní výdaje ve velkém. A je také v očekávání postupného razantního nárůstu svých rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Rachot, bordel, řev do noci, když jdou Romové z hospody. Temné pokračování střelby v Chomutově
Jak ho mohli propustit, vždyť je to vrah. Romové z Chomutova se čílí proti tomu, že byl z vazby propuštěn muž, který v květnu ukončil hlasitý noční výstup skupiny Romů zastřelením jednoho z nich. Propuštění na svobodu prý otevřelo staré rány v paneláku, kde v jednom vchodě žijí místní Romové včetně rodiny střelce, v druhém pak místní starousedlíci a bydlel tam i střelec. Postoje sousedů tomu prý odpovídají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Stavba kruhových objezdů v Semilech začala demolicí
Demolicí jednoho objektu v centru Semil včera začala rozsáhlá stavební akce za 29,6 mil. Kč. Liberecký kraj bude ve městě do jara příštího roku pracovat na výstavbě dvou okružních křižovatek a rekonstrukci silnice v Bořkovské ulici. Řidiči a obyvatelé musí počítat s omezeními, protože stavba bude probíhat převážně za částečných uzavírek. Na investici, která je spolufinancována z Integrovaného operačního programu, se podílí i město Semily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Michal Horáček: Proč mám rád peníze. Petr Hapka nikdy nepracoval
Textař Michal Horáček se pro server Luxusni–Bydleni–Praha.com rozhovořil o tom, proč by se měl stát prezidentem. Jedním z mnoha důvodů, proč se o roli hlavy státu uchází, je podle jeho slov skutečnost, že mu jde o vnímání lidí. Kromě prezidentování se však rozpovídal také o financích a svém přátelství se skladatelem Petrem Hapkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Chceme, aby autobusy jezdilo více lidí
Více cestujících ve veřejných autobusech, kvalitnější, komfortnější dopravu a služby, to vše co nejlevněji. Takový je cíl vedení Moravskoslezského kraje. Proto v celém regionu postupně vyhlašuje tendry na autodopravce. Jako první kraj v republice je začal také motivovat, aby měli zájem na vyšším počtu lidí, které přepraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
4 procenta? Ono je jich mnohem víc. Našli jsme experta na sex, který se toho nebál
ROZHOVOR „Homosexualita dnes není diagnózou, nýbrž uznanou sexuální menšinou. To ovšem neznamená, že ji máme oslavovat jako jakousi vyšší formu sexu,“ vrací se ještě k debatám, které rozvířil festival Prague Pride, sexuolog Jaroslav Zvěřina. Pro ParlamentníListy.cz promluvil například i o adopci, kterou by rády legalizovaly některé homosexuální páry, proti čemuž mnozí lidé tvrdě vystupují. Vyjádřil se také k tomu, zda je podle něj český národ xenofobní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kandidát do sněmovny Kohout (KSČM): Veřejné zakázky, dotace a jejich tunelování
Česká republika je kritizována, že nečerpá v dostatečné míře dotace z Evropské unie. Je jistě v pořádku, že v rámci dotačních programů jsou podporovány základní cíle evropského společenství, což jsou zejména například životní prostředí, zaměstnanost, podpora venkova atd. Těchto dotačních titulů se velice rádi účastní zejména obce, protože vedle veřejných prostředků získají právě ty prostředky evropské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Příslušníci ozbrojených složek a záchranáři, pozor!
Jako váš bývalý kolega, který má praxi v přímém výkonu služby, vím, jak moc je Vaše práce náročná a jak každý den nasazujete své životy a zdraví ve prospěch obyvatel našeho státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Topkař Plíšek přišel do ČT mluvit o Babišově kauze. Padala slova o ovlivňování státních zástupců ministrem Pelikánem
Předseda sněmovní komise k únikům informací ze živých policejních spisů Martin Plíšek (TOP 09) ve středečním Interview ČT24 usedl proti moderátorce Světlaně Witowské. Vyjadřoval se především k policejní žádosti o vydání dvou poslanců – Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka z hnutí ANO k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Platíš nízké mzdy, jsi neschopný darebák
Kandidát na premiéra Zaorálek nešetřil slovy o neschopnosti a darebáctví podnikatelů, kteří platí nízké mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Kdo málo platí, je darebák
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) bude do pondělí, kdy zasedne kabinet, oslovovat vládní kolegy z KDU-ČSL, aby podpořili její návrh na růst minimální mzdy o 1200 korun na 12 200 korun. Novinářům dnes řekla, že jde o rozumný kompromis. Lidovci navrhují navýšit minimální mzdu o tisíc korun, stejně jako ministři hnutí ANO. U nich ale vidí Marksová možnost změny postoje beznadějně. A volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek se podle serveru Novinky.cz opět pustil do podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prima dostala flastr 2,5 milionu za reportáž o burkinách
Televizi Prima hrozí za zpravodajství o burkinách pokuta až 2,5 milionu korun. Informovala totiž prý neobjektivně, uvádí server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Německý policista: Rvou se Turci a Kurdové, Iráčané a Libanonci. Chodí v tlupách, takže velká rvačka je raz dva
Respektovaný německý magazín Focus dnes přináší rozhovor s ředitelem prestižního Kriminologického výzkumného ústavu v Dolním Sasku Thomasem Bliesenerem, který potvrzuje nárůst násilnosti mezi přistěhovaleckými skupinami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Řvali na „kapitalistu“, až raději cuknul. Jezeďácký areál měl hostit cizince na levnou práci, ale občané se vzepřeli
REPORTÁŽ „Je naprosto zřejmé, že si podnikatelé zemědělské dělníky najímají v zahraničí především proto, že jim mohou platit nízké mzdy, za které by naši lidé tak těžkou práci nevykonávali,“ konstatuje předseda Asociace samostatných odborů v ČR Bohumír Dušek. Ten pak svůj názor ještě doplňuje: „Dokud se v odměňování více nepřiblížíme evropské patnáctce vyspělých zemí, neměli bychom cizince zaměstnávat. Podhodnocují naše mzdy.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
A jéje, v Německu zveřejnili čísla k Afgháncům. To zase bude křiku
Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky zveřejnil statistiky a další údaje, které se týkají afghánských migrantů. Ve zkratce řečeno, v zemi je jich čím dál tím víc a jen zlomek neúspěšných žadatelů se daří deportovat zpátky do Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Česká pošta nabízí spolupráci v oblasti dodávek el. energie a plynu koncovým zákazníkům a péči o ně
Česká pošta provozuje 3 200 poboček v téměř 2 500 obcích po celé České republice. Unikátní kontaktní síť chce nyní nabídnout a případně potenciálně využít pro zajištění péče o klienty v oblasti dodávek elektrické energie a plynu, či získávání nových zákazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Havlová (Úsvit-NK): Jsme ženy, matky a babičky, a bojujeme za to nejdůležitější za udržení svobody pro naše dcery a vnučky
Blok proti islamizaci – Obrana domova podal poslední kandidátku do nadcházejících parlamentních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chovancův úřad: Domobrany nejsou aktivní. DSSS taky ne, navíc se hádá s Bartošem. Na vzestupu je levicový extremismus
Odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra připravil souhrnnou situační zprávu o stavu extremistické scény ve druhém čtvrtletí tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí zve na večer s českou diplomacií a prohlídkou Černínského paláce
V pátek 1. září 2017 se na Ministerstvu zahraničních věcí poprvé uskuteční Večer s českou diplomacií, v jehož rámci může veřejnost navštívit prostory a zahradu Černínského paláce a zúčastnit se diskusních panelů na zahraničně politická témata s vedoucími českých zastupitelských úřadů v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Hlavním cílem novely živnostenského zákona je zkvalitňování podnikatelského prostředí
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o živnostenském podnikání a zákon o správních poplatcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí nález Ústavního soudu respektuje a příslušnou novelu připravilo
Reakce Ministerstva financí na tvrzení senátorů Ivo Valenty, Miloše Vystrčila a Jana Horníka ve věci nálezu Ústavního soudu ohledně kontrolního hlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Macron chce rozbít vzpurný východ Evropy. Sobotkovi chce připomínat, jací jsme byli kamarádi mezi válkami
Francouzský prezident Emmanuel Macron chce bojovat s přesunem levné pracovní síly z východu na západ. Nezvládne to však sám, potřebuje spojence. A podle francouzského ekonomického deníku Les Echos se ho pokusí najít např. v České republice nebo v Bulharsku a v Rumunsku. S odvoláním na ČTK článek přinesl českým čtenářům server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Martin Fendrych volá po co nejrychlejším odstranění Donalda Trumpa. Demokracie prý musí jednat
Komentátor Martin Fendrych se domnívá, že po neuvěřitelných obratech, jaké Trump použil v souvislosti s nepokoji v americkém státě Virginia ve městě Charlottesville, nezbude demokratickým politikům jiná možnost, než se svého prezidenta co nejrychleji zbavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Myslíte si, že se miliardy rozkrádají jen u nás? Tak si přečtěte, jak naši sousedé stavěli letiště v Berlíně
Nejen u nás se čas od času provalí nějaký ten skandálek s financováním velkých staveb. I na západ od nás jsou kauzy, které hýbají politikou. Většinou však mají alespoň nějaký výsledek, v podobě „ramene či ruky zákona“, která si občas dosáhne na manažery či další, kteří se kolem projektu a stavby pohybují. Takovým velkým skandálem je megastavba nového berlínského letiště. Velké Německo má prostě také starosti, které by raději nemělo mít a jež se již dávno zpolitizovaly…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Do Krásné Lípy se sjely děti ze šesti národních parků
Třicítka dětí ze šesti národních parků na česko-německé jazykové hranici (České a Saské Švýcarsko, Šumava, Bavorský les, Podyjí a Thayatal) se sešla první srpnový týden v Krásné Lípě, aby se zde zúčastnila mezinárodního tábora pořádaného Správou NP České Švýcarsko. Na táborníky čekal bohatý program plný dobrodružství, poznávání přírodních krás Českého Švýcarska, zdokonalování tábornických dovedností, ale i her, odpočinku, zábavy a navazování nových přátelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Práva vlastníků bytů vůči neplatičům příspěvků budou silnější
Práva vlastníků bytů vůči neplatičům příspěvků na správu domů budou silnější. Senát dnes schválil vlastní předlohu, díky níž společenství vlastníků bytů v domech získají přednostní právo na aspoň částečné uhrazení pohledávek po dlužnících při nuceném prodeji jejich bytů. Předloha nyní zamíří k podpisu prezidentovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Všeci kradnů. Stará a nová vrchnost se liší jen v možnostech a příležitostech, mohou si lidé pomyslet. Jiří Dolejš varuje před nepěknými důsledky Babišovy hysterické obrany
ROZHOVOR „Pokud Babiš bez uzardění prohlašoval že ‚všeci kradnú‘, musí snést i on sám, je-li vysloveno podezření na něj. Aby ten mediální souboj kmotrů s oligarchou nakonec neskončil ‚podle sebe soudím tebe‘ a deziluzí, že konkurující stará a nová vrchnost se nakonec liší jen v kontextu možností a příležitostí,“ říká pro ParlamentníListy.cz místopředseda KSČM a místopředseda mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny Jiří Dolejš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sluhové olizují pána, darebák si hraje na zachránce. Čtěte text nového protestsongu od Daniela Landy
Zpěvák Daniel Landa napsal novou písničku s pozoruhodným textem. Česko v ní přirovnal k minovému poli, v němž se dá jen těžko najít nějaká cesta, ale „těm nahoře“ je to jedno a kradou, kde se dá. Politiky přirovnává dokonce k vlkodlakům vrhajícím se na beránky – voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ODS: Slova Lubomíra Zaorálka připomínají dobu před rokem 1989
Reakce ODS na výroky Lubomíra Zaorálka o podnikatelích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hrad: Podpis memoranda o spolupráci na výstavním projektu k 100. výročí založení ČSR
16. srpna 2017 na Pražském hradě podepsali vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Ing. Vratislav Mynář, ředitel Správy Pražského hradu Ing. Ivo Velíšek, CSc., ředitel Vojenského historického ústavu plk. Mgr. Aleš Knížek, ředitel odboru archivní správy Ministerstva vnitra PhDr. Jiří Úlovec a ředitel sekce mezinárodní a vnitrostátní vztahy České pošty Mgr. Ondřej Veselský memorandum o spolupráci na výstavním projektu Založeno 1918, připravovaném k 100. výročí založení Československé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Od nového roku může kvůli kontrolnímu hlášení dojít k občanské neposlušnosti. Situace je nejasná. K Ústavnímu soudu míří od senátorů další ústavní stížnost
Skupina senátorů soustředěných kolem senátora Ivo Valenty (zvolen za stranu Soukromníků) požene již podruhé kontrolní hlášení DPH z dílny Andreje Babiše k posouzení před Ústavní soud. Senátorům vadí, že Ministerstvo financí ani samotná vláda údajně nerespektují první nález Ústavního soudu týkající se kontrolního hlášení DPH z minulého roku. Na nápravu dal tehdy soud vládě čas do konce roku 2017. V případě, že se to nestihne, může podle senátorů hrozit ohledně kontrolního hlášení právní nejistota a občanská neposlušnost ze strany podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ano, vy už ne. Třetina Babišových poslanců se vůbec nedostala na kandidátky
Zhruba třetina poslanců za hnutí ANO nebude v říjnu obhajovat svůj mandát. Vyplývá to z konečné podoby kandidátních listin, které hnutí zveřejnilo na svých internetových stránkách. O poslanecký mandát se naopak budou ucházet tři ministři za ANO, kteří dosud ve sněmovně chyběli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 32 – Svoboda je jen tam, kde se o ní nemusí mluvit
Všimli jste si, jak nenápadně, téměř bez mediálního, natož politického povšimnutí prošlo mezi prsty času jedno velmi kulaté a velmi poučné výročí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Technologická agentura míří ve spolupráci s agenturou CzechInvest do krajů
Především na regionální úrovni prohloubí Technologická agentura ČR (TA ČR) spolupráci s agenturou CzechInvest. Těsnější kontakt má v budoucnu usnadnit firmám a výzkumným organizacím v krajích přístup k podpoře jejich projektů, užší propojení s investory, rozvoj inovačního potenciálu regionů a dále posílit podporu investic s vysokou přidanou hodnotou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Nepotřebujeme další studie, potřebujeme začít stavět
Pražská ODS zásadně nesouhlasí s dnešním rozhodnutím Rady hlavního města Prahy odsunout dostavbu městského okruhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Vláda potřebuje pořádně za uši! Hájí totalitní praktiky. Když je nezruší Ústavní soud, tak je zrušíme po volbách v parlamentu
Prohlášení Petra Bajera, předsedy Strany soukromníků ČR, k návrhu na zrušení části daňového řádu, který podává skupina senátorů v návaznosti na nález Ústavního soudu ve věci kontrolního hlášení DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Vedení krajského ředitelství policie vyslovuje plnou důvěru vyšetřovateli
Události posledních dní a zejména snaha některých osob prostřednictvím médií zdiskreditovat a znevěrohodnit osobu vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo, přiměla vedení Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy k veřejné prezentaci stanoviska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Autodrom Most zkrášlí historické závodní motocykly
Mostecký autodrom láká o víkendu na skvělou podívanou, navíc zdarma. Na své si přijdou zejména fanoušci a milovníci rychlých historických motocyklů. Od 18. do 20. srpna bude patřit velký okruh závodům The Most Historic Motorcycle Weekend. Na sever Čech dorazí bezmála 350 jezdců a dalších 12 posádek sajdkár s nablýskanými stroji, kteří se rozdělí do tříd podle výkonnosti a stáří motocyklu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
I heterosexuálové se mohou chovat homosexuálně. Našli jsme experta na sex, který se toho nebál
ROZHOVOR „Homosexualita dnes není diagnózou, nýbrž uznanou sexuální menšinou. To ovšem neznamená, že ji máme oslavovat jako jakousi vyšší formu sexu,“ vrací se ještě k debatám, které rozvířil festival Prague Pride, sexuolog Jaroslav Zvěřina. Pro ParlamentníListy.cz také jasně řekl, co si myslí o úplné a dokonalé rovnosti mužů a žen: ,,Je to extrémní vyjádření moderního feminismu, který se snaží uvést do života svou představu o tom, že muži a ženy nejsou ‚jen‘ rovnoprávní, ale biologicky a sociálně stejní. Což ovšem muži a ženy nebyli, nejsou a nikdy nebudou.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Seniorům a dětem se sníží limity pro doplatky za léky
Důchodci a děti budou mít nižší limity pro doplatky za léky. Roční hranice pro děti do 18 let a seniory od 65 let se od ledna sníží z 2500 na 1000 korun, u důchodců nad 70 let na 500 korun. Předpokládá to novela o veřejném zdravotním pojištění, kterou dnes schválil Senát. Při překročení limitu vracejí zdravotní pojišťovny pacientům peníze, které za léky zaplatili navíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Egner: Když veřejnoprávní média v "národním zájmu" přepisují historii
Představte si, že by totalitní komunistický režim zlikvidoval Věru Čáslavskou, její medaile by převedl na úplně jiného sportovce a ten sportovec by se s nimi nyní sebevědomě chlubil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Ať předseda vyšetřovací komise Plíšek odstoupí. Svým chováním snižuje její důvěryhodnost
Místopředseda poslanecké sněmovny a člen sněmovní vyšetřovací komise Radek Vondráček z hnutí ANO se pustil do předsedy této komise a člena TOP 09 Martina Plíška. Po sérii jeho mediálních vystoupení se Vondráček rozhodl, že Plíška veřejně vyzve, aby odstoupil z pozice předsedy komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátoři bojují za zrušení části daňového řádu
Skupina senátorů předkládá v souvislosti se zákonem o kontrolním hlášení DPH další návrh. Domáhá se v něm dokonce zrušení části daňového řádu. Jedná se o reakci na nečinnost vlády, která měla dle nálezu Ústavního soudu učinit legislativní změny. Dosud se tak ale nestalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Z tatínka se stala maminka a maminka zjistila, že je chlap i ženská. FOTO VIDEO pro silné povahy
Britská média píší o první rodině v Británii, která prosadila, že její dítě nebude mít pohlaví „chlapec“, ale bude úředně vedeno a vychováváno jako „člověk“ (v originále „person“). Důvodem je fakt, že rodiče čtyřletého človíčka jménem Star Cloud Nikki a Louise Dravenovi nevěří v závaznou pohlavní identifikaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Národní park České Švýcarsko má další druh netopýra
Nový druh netopýra se odborníkům podařilo nalézt nedaleko Hřenska. Pomocí speciálního detektoru zachycujícího ultrazvukové echolokační signály a následné počítačové analýzy získaných dat byl totiž vůbec poprvé v Českém Švýcarsku prokázán výskyt silně ohroženého netopýra Saviova (Hypsugo savii).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Vydání poslanců do rukou soudů
Soudci v taláru hodnotící konkrétní rozhodnutí exekutivní moci snadno podléhají pocitu vlastní důležitosti a propadají představě, že jejich posláním je bránit ducha Ústavy, bez ohledu na její konkrétní znění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vícha (ČSSD): Větší zklamání jsem dlouho nezažil
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona o řízení a kontrole veřejných financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Problém číslo jedna - chybí legalita, přiměřenost a transparentnost
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona o řízení a kontrole veřejných financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Když se dohodne Pepík s Frantou, že jedou spolu, je to jejich věc
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o o silniční dopravě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Ceny výrobců meziročně rostly
Meziměsíčně se zvýšily ceny stavebních prací o 0,1 %, ceny zemědělských výrobců klesly o 0,7 %, průmyslových výrobců o 0,2 % a tržních služeb o 0,8 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 13,0 %, průmyslových výrobců o 1,1 %, stavebních prací o 1,6 % a tržních služeb o 1,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zlaté vejce. Nejnovější produkt primátorky Krnáčové a jejího vedení. Takto jej hájila náměstkyně od Zelených
U paty Štefánikova mostu má vyrůst moderní objekt, tzv. zlaté vejce. Původně se počítalo s tím, že bude v objektu umístěna Slovanská epopej, ale i kdyby byla nakonec jinde, pro zlaté vejce se prý i tak využití najde. Nebo nenajde? Ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu se o zlatém vejci rozpovídala náměstkyně pražské primátorky Petra Kolínská ze Strany zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
František Dostál: To je na penaltu
Když jsem se před mnoha lety pohyboval na fotbalovém plácku, křičeli jsme na sebe – „Venco, přihraj!" a míčem byl jen hadrák. Taková parta kluků z ulice, co neměla doma příliš čehosi, co patřilo do pusy k zahnání hladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
NPÚ: Obnova červenopoříčského zámeckého schodiště se chýlí ke konci
Před čtrnácti dny jsme přistoupili k finální práci na stavební obnově zámeckého schodiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Další regulace taxislužby je neúměrná a neúnosná diskriminace
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o silniční dopravě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČVUT v Praze přivítá středoškolačky na letní IT škole
V týdnu od 21. do 25. srpna 2017 se na půdě Českého vysokého učení technického v Praze sejdou dívky z celé České republiky ve věku 14 až 19 let. Věnovat se budou programování, kódování a vytváření vlastního blogu, webu nebo her. Týden letní IT školy již třetím rokem organizuje ČVUT se společností Czechitas a snaží se tím dívkám ukázat, že IT není pouze klučičí doménou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Kubera: Stát do nás pere horem dolem, ale tam kde má konat, nekoná
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla a zákon o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tomáš Haas: Hoši z ČSSD to neměli lehké
Komentář Tomáše Haase z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Větrovský (ANO): Chceme vytvářet další rejstříky pod státem?
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla a zákon o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vláda rdousí živnostníky. Zákony nahrávají kontrolorům, živobytí musí stranou
Komentář senátora Ivo Valenty k novele živnostenského zákona, kterou v srpnu projednával Senát
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Právník varuje Andreje Babiše: S takovými jako vy se soudy nepářou. Navíc jste si těmi výmluvami hodně přitížil
Server Seznam Zprávy tvrdí, že Andrej Babiš má možná větší problém, než se na první pohled zdá. Pokud bude souzen a odsouzen, může počítat s poměrně tvrdým trestem. České soudy neposuzují zneužití evropských dotací právě v rukavičkách. Právník a publicista Tomáš Němeček k tématu navíc dodává, že argumenty, které dnes Babiš používá na svou obhajobu, mu spíše přitěžují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Úchylák a supravodivý "med"
Již jako školák jsem se choval úchylně. Projevovalo se to zejména tím, že jsem se už v sedmi, osmi letech vzrušoval nad obrázkovými časopisy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Národní galerie: Poslední šance vidět umění 19. století v Salmovském paláci
Národní galerie v Praze uzavře na začátku října expozici Umění 19. století od klasicismu k romantismu v Salmovském paláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Co našim komentátorům možná uniká
Výběru projektu pro financování ze Strukturálních fondů EU předchází více než půlroční práce struktury hodnotitelů, úředníků, komisí, grémií. Jak je možné, že projekt Čapí hnízdo byl vybrán k financování?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Michal Šebek: Novela zákona o pomoci v hmotné nouzi prakticky likviduje chudé a rozevírá nůžky sociální propasti
Počínaje 1. červencem letošního roku začala platit novela zákona o pomoci v hmotné nouzi, která nově stanoví, že úřady práce mohou chudým lidem sáhnout na některou z dávek hmotné nouze. V praxi to celé znamená, že chudí lidé se tak mohou nově dočkat toho, že jim budou kráceny dávky doplatku na bydlení, jež náleží do rukou poskytovatele jejich bydlení - pronajímatelům. Ačkoliv se dosud lidé na okraji společnosti dočkali dávky na úhrady energií v plné sumě, dnes je tomu jinak. Úřady podle této novely, která vychází z dílny ministerstva práce a sociálních věcí, mohou tento doplatek právě těmto lidem snížit. Možnosti jim k tomu dává hned několik nových ustanovení, která jsou zakotvena v několika paragrafech tohoto novelizovaného zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Řidiči bez uzavřeného povinného ručení loni způsobili zhruba 2600 nehod
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla a zákon o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Konec příspěvků politickým stranám
Proč musí občané platit náklady volebních kampaní politických stran v parlamentních volbách?! Právo volit je právem každého občana a občané by si měli své kandidáty vybírat nikoliv podle politické příslušnosti, ale podle jejich schopností!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Návštěva náčelníka Generálního štábu AČR u Záchranného útvaru HZS ČR
Nejvyšší představitelé Armády České republiky v čele s náčelníkem Generálního štábu armádním generálem Ing. Josefem Bečvářem navštívili 15. srpna Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru České republiky...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Šafrův web upozorňuje na další podivnosti kolem Čapího hnízda: Ztracené dokumenty, předlužená firma...
Čapí hnízdo Andreje Babiše je v současné době asi nejskloňovanějším tématem. Server Forum24.cz se nyní zaměřil na to, že Čapí hnízdo podle jeho zjištění nemělo pozemky, bylo předlužené a ztratilo všechny dokumenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Ve zdravotnictví potřebujeme plánovat dopředu
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o pojistném na veřejné zdravotní pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal administrativní budovy v ulici Winstona Churchilla v Ústí nad Labem
Územní pracoviště Ústí nad Labem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzalo podle zákona o majetku státu od Státní energetické inspekce nepotřebné administrativní budovy v Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Starosta Hranice: Mocenské politické zájmy by neměly omezovat běžné občany
Hnutí ANO není demokratickou stranou a styl, který začalo prosazovat, je ohrožením široké demokratické diskuse, konstatuje bývalý člen hnutí ANO Jiří Kudláček (BPP). „Mým cílem je odejít s tím, že tenhle chlap pro město něco udělal.“ Co se mu zatím podařilo a jaké jsou jeho vize do budoucna? I Hranice se potýkají s dlouhodobým poklesem obyvatel. Jak úbytek zastavit? Svěřil se také, koho podporuje jako prezidentského kandidáta a proč je zastáncem otevřené Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Je neuvěřitelné, co se dělo ve Sněmovně v poslední době
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o zaměstnanosti a zákon o inspekci práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Povedlo se! Senioři a děti budou platit za léky na předpis méně
Naší vládě se dnes podařilo dotáhnout do úspěšného konce další důležitý úkol. Zajištění kvalitní a dostupné zdravotní péče bylo a je jednou z klíčových priorit vlády pod vedením ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vláda zaspala dobu. Chce stále regulovat trh, který ji však dávno ujel
Senátor Ivo Valenta o další regulaci podnikatelského prostředí v kontextu s rozvojem nových služeb a sdílené ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Odboráři tu rozdmýchávají třídní boj. Poradce Dlouhého a exnáměstek Kalouska vysvětluje, proč máme být na zahraniční firmy hodní
Ladislav Minčič, někdejší náměstek Miroslava Kalouska, který nyní pracuje jako analytik pro Vladimíra Dlouhého v Hospodářské komoře, se zamyslel nad rolí odborů v sociálním dialogu. Zejména v poslední době prý porozumění příliš nepřispívají, spíše naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Primě hrozí flastr 2,5 milionu za reportáž o burkinách
Televizi Prima hrozí za zpravodajství o burkinách pokuta až 2,5 milionu korun. Informovala totiž prý neobjektivně, uvádí server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Silný vítr poškodil břehové porosty, na odstraňování následků pracujeme
Ve čtvrtek 10. 8. a v pátek 11. 8. 2017 postupovaly přes naše území bouřky doprovázené silnými nárazy větru, které v některých oblastech poškodily břehové porosty podél vodních toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Vládní návrhy zákonů ze sociální oblasti nás budou stát 10 miliard
Senátorský klub ODS nepodpoří celý balíček zákonů ze sociální a zdravotní oblasti, kterým se dnes na svém jednání zabývá Senát PČR. Na tiskové konferenci to uvedl předseda klubu Miloš Vystrčil spolu s místopředsedou Senátu PČR Jaroslavem Kuberou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Připravuje se Krajský volejbalový turnaj ČSSD a Bruntálské indiánské léto
Obec Dolní Moravice na Rýmařovsku ožije tradičním Krajským volejbalovým turnajem. Pořadatelé akci připravují na sobotu 2. září 2017 od 9 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nelegální migranty do kriminálu! A kauza je na světě
Donald Trump se opět stal terčem kritiky mainstreamových médií a politických oponentů. Tentokrát za svůj úmysl dát milost bývalému šerifovi Joe Arpaiovi, který čelí obvinění z nezákonného věznění ilegálních migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sušil (ČSSD): Respektujme úlohu Senátu. To je Senát, který kontroluje a čistí český právní řád
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Horník (STAN): Je třeba se na to podívat po stránce státotvorné, zejména pak finančních prostředků
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jít s Babišem proti korupci, je jako jít s hovnem proti špíně, míní aktivista
„Na rovinu musím říct, že Andrej Babiš je pro mě jedním z nejpodlejších politiků v polistopadové éře. S vysokým stupněm sociopatie rozděluje společnost, ubírá lidem svobodu a represivními zákony vrací společnost někam do padesátých let. Káže vodu, pije koňak,“ říká bez skurpulí zakladatel iniciativy „Radostné Česko bez EET“ Boleslav Buzek. Podle něj v každé vyspělé společnosti, dokonce i v naší před Babišem, politik odstoupí na základě daleko menších morálních nebo kriminálních prohřešků či podezření. Babiš by teď proto bezodkladně měl zpytovat svědomí, omluvit se a okamžitě odstoupit. „Možná chtěl i něco změnit k lepšímu. Bohužel má ve své osobnosti ještě pýchu, chamtivost, předsudky, lži a nenávist,“ zmiňuje Buzek kromě jiného na jeho vrub.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dienstbier (ČSSD): Když někomu seberete řidičák, tak radši zaplatí
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o soudních exekutorech a exekuční činnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senát schválil povinné čipování psů od roku 2020, zákon má pomoci omezit jejich chov v množírnách
Povinně čipovat by se měli všichni psi v době prvního očkování proti vzteklině, tedy kolem půl roku věku zvířete.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.8.2017 v 19:36, zobrazit podobné
Výročí 100 let od založení republiky připomenou výstavy na Hradě
U příležitosti 100 let od založení Československa budou na Pražském hradě příští rok uspořádány tři výstavy. Ukázány na nich budou třeba Zlatá bula sicilská, pohřební insignie krále Přemysla Otakara II. a zemské desky. Memorandum k uspořádání výstav dnes na Pražském hradě podepsali zástupci pořádajících institucí, sdělil ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Matěj Stropnický hřímal. Tatínka za jeho slova v ANO nepochválí. Pak dostala slovo lídryně Zelených, která udala Martina Konvičku, a taky to stálo za to
REPORTÁŽ „Andrej Babiš šel do politiky s tím, že všichni kradou. Že ji vyčistí. Ukázalo se dost rychle, že ještě předtím, než do politiky vstoupil, odkláněl dotace do své vlastní firmy. Tudíž se choval tak, jako všichni politici, které tak strašně kritizoval,“ konstatoval pro PL.cz Matěj Stropnický. Na tiskovce v Liberci představil kandidátku v Libereckém kraji i návrhy Zelených v oblasti exekucí či výstavby nájemních bytů zejména pro mladé lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hyenismus novinářů. Hradní protokolář Kruliš nám vyprávěl, co se kolem něj dělo po vážné autonehodě
Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš je po těžké autonehodě zpět v práci. Ve středu byl po několika měsících poprvé na veřejnosti, když doprovázel první dámu Ivanu Zemanovou na její tiskový brífink. V kontextu spekulací o autonehodě policejního BMW mluvil o hyenismu novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Odporná zvrácenost a arogance Angely Merkelové, vede nás do záhuby a dělá z nás blbce. Odstřihněme se od EU. Kancléřka k nám zve další uprchlíky a toto nám řekli Gazdík, kníže či Keller
ANKETA ČTK informovala, že podle vysokého komisaře OSN pro uprchlíky Filippa Grandiho by státy Evropské unie měly příští rok přijmout 40 tisíc uprchlíků přímo ze zemí původu nebo z tranzitních států. Německá kancléřka Angela Merkelová řekla, že číslo 40 tisíc je číslo, které EU může dobře zvládnout. SRN je podle ní připravena nést příslušný díl zátěže, na spravedlivém rozdělení běženců v rámci EU se podle ní však ještě musí pracovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Silnější koruna ovlivnila meziroční pokles vývozních cen
V červnu 2017 se vývozní ceny meziměsíčně snížily o 1,3 %, dovozní ceny o 1,9 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 100,6 %. Meziročně vývozní ceny klesly o 0,4 %, dovozní ceny rostly o 0,5 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 99,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: „Labutí píseň“ levných hypoték
Komentář k vývoji červencových úrokových sazeb hypoték
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Upozorňuji, že teď vystupuji jako Ludvík. Bude i chvíle, kdy vystoupím jako někdo jiný
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: HDP zvedá doháněná spotřeba
Zprávy o hospodářském růstu vždycky vyžadují vyšší míru ostražitosti. Musíme dávat pozor, jestli z toho lidé opravdu něco mají. A zjišťujeme, že spotřeba domácností se znovu odděluje od příjmů. Domácnosti zrychlily spotřebu více, než vydělávají. Část zrychlení hospodářského růstu je tedy na dluh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Žaloudík (ČSSD): Určitě jste si povšimli mnohorozměrnosti toho zákona a této jeho novely
Projev na 9. schůzi Senátu dne 16. 8. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Cyril Svoboda: Josefova daň
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist