Oficiální zpravodajská média

Vláda a odbory projednají růst platů, ve hře je několik variant
Zástupce vlády a odboráře čeká v pondělí zásadní jednání o růstu platů ve veřejném sektoru. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) požaduje pro učitele zvýšení o 15 procent a pro ostatní pracovníky o deset procent, a to od listopadu. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odborářský požadavek podporuje. Ministerstvo práce propočítalo tři varianty zvýšení tarifů – všem o šest procent, o 12 procent učitelům a o osm procent ostatním pracovníkům, a pak i odborářský model s 15 procenty pro kantory a deseti procenty pro ostatní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Brutální Německo: Novinář jde do kriminálu. Za srovnání islámu s Hitlerem
Německý novinář Michael Stürzenberger půjde na šest měsíců do vězení. Co provedl? Napsal do uznávaného deníku Süddeutsche Zeitung článek o vzájemném obdivu nacistů a islámských autorit, nazvaný Svastika a půlměsíc, a následně jej zveřejnil na svém Facebooku doplněný fotografií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Jak dalece mají západoevropské společnosti strach z migrantů?
Podle českých médií obavy mají – a velké. Jaká je ale skutečnost?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Herec Hrušínský vyzývá veřejnost: Chystáte se na podzim volit estébáky a kolaboranty s Ruskem? Podívejte se na tyto fotky!
Herec Jan Hrušínský se v předvečer výročí 21. srpna 1968 zamyslel na svém facebookovém profilu nad tím, jak by tento den vypadal, kdybychom už tenkrát byli v Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za založení Libertariánské strany
Podpisem této petice podpoříte založení Libertariánské strany v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Nemůžeme rozdělovat malý a velký holocaust
Předseda vlády Bohuslav Sobotka uctil položením věnce v neděli 20. srpna 2017 památku obětí na místě hromadného hrobu v místech bývalého romského tábora v Hodoníně u Kunštátu. V letošním roce je to 74 let od vypravení transportu mužů, žen a dětí z tábora do vyhlazovacího koncentračního tábora Auschwitz – Birkenau.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sobotka vyrazil připomínat romský holocaust. Každý pomník je proti nenávisti, vzkázal
Kolem 200 lidí se dnes u Památníku Hodonín u Kunštátu na Blanensku sešlo, aby uctili památku obětí romského holokaustu za druhé světové války. Letos v srpnu je to 74 let, co z tehdejšího cikánského tábora byly násilím odvezeny romské rodiny do Osvětimi, kde naprostá většina z nich zahynula. Příchozím to připomněla Jana Horváthová, ředitelka Muzea romské kultury, které pietní akt pořádalo. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl, že každý pomník obětem holokaustu je pomníkem proti nenávisti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pádná výzva rabína z Barcelony: Evropa je ztracena. Židé, vraťte se do Izraele
Barcelona se po čtvrtečním teroristickém útoku se čtrnácti oběťmi dostala na první stránky novin i z jiných důvodů. Způsobil to místní rabín, který příslušníky židovské komunity vyzval k co nejrychlejšímu opuštění Evropy, kde podle něj přestává být bezpečno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vše je jinak. Analytik Campbell vzpomíná na rok 1968
Analytik Jan Campbell ve své vzpomínce na 21. srpen 1968 uvádí, že vše je jinak. Píše to alespoň na serveru VašeVěc.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: V Bořím lese pyrotechnici objevili už 817 kusů zakopané munice
Komentář ministra Chovance z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Důležité nebude co, ale kde
Komentář Jana Zahradila z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 33 - V pasti zvané „détente“
Kolem výročí 21. srpna se v naší zemi vždy roztočí kola velké propagandistické hry. V posledních letech bývá okořeněna nově propuknuvší studenou válkou mezi tzv. západem a tzv. východem, přesněji mezi NATO a Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Válka civilizací přináší oběti v Evropě téměř každý den
Mezi islámem a Západem aktuálně probíhá civilizační studená válka, která má děsivý potenciál přejít ve válku velmi horkou s množstvím nevinných obětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pražský magistrát zavede ombudsmana pro evropské fondy
Magistrát zavede ombudsmana pro evropské fondy, který bude posuzovat stížnosti žadatelů a příjemců dotací a zároveň zachová jejich anonymitu. ČTK o tom informovala radní pro evropské fondy Irena Ropková. Od začátku září se zájemci budou moci na ombudsmana obracet v rámci operačního programu Praha - pól růstu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Konvička (BPP): Po Barceloně - Je „publicista“ Fendrych hloupější, než „nesehnutá“ Bakošová?
Prvý jmenovaný mi leží v žaludku dlouho. O existenci té druhé jsem do včerejška netušil, ale v dozvuku barcelonských útoků rozvířila sluníčkové vody tak, že jí to zajistí krátkodobou nesmrtelnost. Čeho se ti dva dárečci dopustili?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hradozámecká noc v sídle Senátu
Mimořádný program ve Valdštejnském paláci i v zahradě již příští sobotu, mezi 18.00 a 22.00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zvedne se minimální mzda? Vláda chce rozhodnout v pondělí
Vláda se chystá v pondělí rozhodnout o tom, o kolik se od ledna v Česku zvýší minimální mzda. Ministerstvo práce navrhuje růst o 1200 korun na 12.200 korun, tedy o 11 procent. Proti je resort zemědělství, podle něhož by se nejnižší výdělek měl zvednout o tisícikorunu. Odbory požadují 1500 korun, zaměstnavatelé by přidali 800 korun. Podle Hospodářské komory by Sobotkův kabinet před volbami už zvýšení schvalovat neměl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Milé Rusko, jsi v prdeli. A my se máme dobře, oslavil výročí srpna 68 Martin Jaroš
Marketingový expert pobývající v Kataru Martin Jaroš se na svém facebookovém účtu rozepsal na adresu Ruska a jeho role během okupace Československa v srpnu 1968. Rusko „válku“ s malým Českem podle Jaroše prohrálo. V Česku se totiž podle Jaroše máme ekonomicky lépe a zároveň oproti Rusku můžeme žít svobodně. „A projedeš to zas,“ vzkazuje Jaroš Rusku. „ I s tím rezidentem na hradě a s celou armádou špehounů na ambasádě,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Celní správa: Karlovarští celníci opět zadrželi na stáncích padělky
Karlovarští celníci na Chebsku opět kontrolovali prodejní stánky v areálu tržnice Asia Dragon Bazar v katastru obce Svatý Kříž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kňažko: Rozdělení Československa bylo rozumným krokem
Rozdělení Československa bylo z historického pohledu dobrým krokem, proběhlo přátelským způsobem a je důležité, že vztahy mezi Slovenskem a Českou republikou jsou přátelské. ČTK to řekl známý slovenský herec Milan Kňažko, který byl v roce 1992 součástí delegace Hnutí za demokratické Slovensko (HZDS) premiéra Vladimíra Mečiara při jednáních se zástupci Občanské demokratické strany (ODS) o budoucnosti Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Žalobu Mafry na ÚOOÚ soud zamítl
Vydavatelství MAFRA se svojí žalobou na ÚOOÚ neuspělo. Ve svém rozsudku z 9. srpna 2017 o tom rozhodl Městský soud v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Řetězec Hruška po zásahu úřadu změnil své smlouvy s dodavateli
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal první rozhodnutí na základě novelizovaného zákona o významné tržní síle. V rámci rozhodnutí přijal závazky navržené obchodním řetězcem HRUŠKA, spol. s r.o., které směřují k odstranění potenciálně nezákonného jednání tohoto řetězce v jeho vztazích s dodavateli. Rozhodnutí již je pravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Po noční bouřce jsou některé trasy uzavřené
Kvůli polomům, které způsobila noční bouřka, jsou v současnosti nepřístupné některé turistické trasy v jižní části NP Šumava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Komentátor Petráček: Pokud odejde Merkelová, postoj Berlína k migraci a kvótám se změní k lepšímu? Čerta k lepšímu, ukazuje Schulz
Komentátor Zbyněk Petráček se v Lidových novinách zamyslel nad tím, co se odehrává, když německá volební kampaň rozhoduje o Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Pálka: Humanitární otrokářství - 2. část
Skutečné evropské hodnoty stojící na základech helénské a křesťanské tradice jsou násilně nahrazovány multikulturalismem. Tento koncept zbožštění jinakosti je programově naplňován pomocí propagace islámu v Evropě a příchodem milionů muslimských migrantů, kteří mají pomoci rozložit národní státy a národy samotné a vytvořit novou kategorii Evropanů. Mají se migranti integrovat do naší evropské společnosti nebo se máme my přizpůsobit jim ?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Školení IP ovoce - informace ke školením
Školení za účelem rozšíření znalostí o systému integrované produkce ovoce podle § 12 odst. 5 písm. i) nařízení vlády č. 75/2015 Sb., nařízení vlády č. 75/2015 Sb., o podmínkách provádění agroenvironmentálně – klimatických opatření a o změně nařízení vlády č. 79/2007 Sb., o podmínkách provádění agroenvironmentálních opatření, ve znění pozdějších předpisů, dále jen „nařízení vlády č. 75/2015 Sb.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Strana Práv Občanů pokračuje ve sbírání podpisů pro Miloše Zemana
Minulou středu v sídle Strany Práv Občanů oznámila manželka prezidenta Miloše Zemana, Ivana, že současný prezident má již téměř 60 000 podpisů a má tak potřebný počet podpisů občanů, aby mohl svůj post obhajovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČSÚ: K sobotním volbám přišlo 402 voličů
V neděli 20. srpna patnáct minut po půlnoci byly kompletně sečteny výsledky sobotních voleb ve třech obcích. Přišlo k nim 67 % voličů. Rozhodli o tom, že v zastupitelstvech usedne 10 žen a 9 mužů. Většina zastupitelů je nezávislá a bez politické příslušnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Zatím jenom válka slov
Korejská válka nebude. Důvod je jednoduchý, odehrávala by se v místech největší koncentrace lidí v rozvinutých zemích, nejde o pouště, na kterých nezáleží. To by neupevnilo asijská spojenectví USA. Vojenští odborníci radí upustit od ultimát a jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hlídači, prodavačky, stavební dělníci, pošťaci, recepční... Všichni bez práce! Ekonomka Šichtařová odkrývá Zaorálkovi, co způsobí razantní zvýšení minimální mzdy
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Za manipulativní podsouvání považuje Markéta Šichtařová výrok místopředsedy ČSSD Lubomíra Zaorálka o darebáctví podnikatelů, kteří neplatí zaměstnancům slušnou mzdu. Analytička také upozorňuje, že podnikatelé a zaměstnanci živí ze svých daní o třicet tisíc úředníků víc než před čtyřmi lety, kdy vláda nastupovala. Záměr Bohuslava Sobotky apelovat na setkání s prezidentem Emanuelem Macronem, aby francouzské firmy lépe platily Čechy, považuje za stejný, jako kdyby si Ukrajinci stěžovali u českého premiéra, že ukrajinští dělníci na české stavbě jsou hůř placení než domácí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČOI: Provozovny na Vltavě moc neobstály
Na závěr měsíce července uskutečnila Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny mimořádnou akci zaměřenou na kontroly barů na vodě a kempů podél Vltavy. Celkem provedla 8 kontrol. V 6 případech bylo zjištěno porušení legislativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Zaorálek schytal kritiku za výroky o darebácích, kteří platí lidem málo. A to ho ještě víc rozohnilo
Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek se rozhodl vystoupit s doporučením pro ekonomy. Na své facebookové stránce jej zveřejnila jeho domovská sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Se Slovenskem máme vynikající vztahy
V pondělí 4. září 2017 se na zámku Lednice uskuteční zasedání české a slovenské vlády. Jde již o páté společné zasedání obou kabinetů za dobu fungování vlády premiéra Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Jasně deklarovat cíl
Před nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny početně zcela převažují na současné české politické scéně strany plně spojené s kapitalistickým systémem a orientované na jeho podporu, udržení a zvěčnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Naši kádrováci
Všimli jste si, jak na Facebooku (a nejen tam) přibývá místo používání věcných argumentů nenávistných výpadů, které nabývá podoby tupého kádrování? A nejen to, za účelem tupého kádrování se začínají fabulovat obvinění ve stylu procesů v 50. létech či amerického maccarthismu 50. let. U řady diskusí jsem zaznamenal, že existují dva světy...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Německé neziskovce vyšel průzkum: Lidé si členství v EU váží. Dokonce i Češi
Chystaný odchod Británie z Evropské unie přesvědčil řadu lidí ve zbylých státech osmadvacítky, že členství v Unii jejich zemi přináší spíše výhody než nevýhody. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila německá politická nadace Friedrich-Ebert-Stiftung (FES). Ve všech osmi zemích zahrnutých v anketě včetně České republiky od roku 2015 výrazně vzrostl počet lidí, kteří si členství v bloku považují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Plánované mediální aktivity předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky
Plán mediálních aktivit předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky v týdnu od 21. do 26. srpna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Především vláda je partou darebáků
Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek se kriticky vyjádřil o podnikatelích, kteří, podle něj, neplatí zaměstnancům dostatečně vysoké mzdy. Doslova prý řekl, že „neplatit zaměstnancům slušnou mzdu je darebáctví“, a že když někdo není schopen podnikat tak, aby zajistil zaměstnancům normální život, měl by přestat podnikat. Takový podnikatel má, podle Zaorálka, pro naši zemi nulový význam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
50. léta? Je to jinak, odkrývá Jiří Svoboda pozadí stíhání Andreje Babiše. Je zde velmi vážná teorie
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Hlavními tématy týdne byly kauza Čapí hnízdo a žádost o vydání Andreje Babiše. Režisér a vysokoškolský pedagog Jiří Svoboda vnímá celou kauzu jako pokus o ovlivnění voleb. A připomíná další případy, kdy policie vstoupila do předvolebního dění. Na nejvyšším místě v těchto manipulacích se skví Kubiceho zpráva, ve které policista sepsal o úřadujícím premiérovi řadu nesmyslů včetně toho, že obcuje s nezletilými, aby za to byl po čase odměněn funkcí ministra vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kutílek (Zelení): Unikátní období bezpečí, prosperity a demokracie
Komentář Petra Kutílka z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
František Dostál: Jako vždy jen pár slov téměř o ničem
Poměrně dost vzduchoprázdných mozkoven proměňuje centrum Prahy ve velkoprodejnu hamburgerů. Mez tím vším se už po desítky let pohybují vozidla poctivých taxikářů a po chodnících jezdící cyklisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Požární ochrana v bytových domech aneb Ruská ruleta o život i o peníze (5. díl)
Hydranty mohou pomoci pouze v případě, že jsou provozuschopné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lusková (Realisté): Krácené úvazky a péče o děti
Model tradiční rodiny a tradičních úloh v rodině se změnil, na ženy jsou již desítky let kladeny vysoké nároky. Mají být perfektními matkami a manželkami, skvělými kuchařkami a angažovanými zaměstnankyněmi či podnikatelkami. S tím jde ruku v ruce ztráta mužského privilegia a povinnosti postarat se o svoji rodinu. Za to se očekává podíl mužů na péči o děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Strany budou brát miliony na své think-tanky. Ale jenom některé...
Po letošních volbách budou poprvé peníze ze státního rozpočtu posílány nejen stranám, ale i jejich vzdělávacím centrům, tzv. think-tankům. Nikoliv však všem, ale jen těm, které se v Poslanecké sněmovně objevují stabilně. Vzhledem k tomu, že půjde o desetimilionové částky, jsou opomenuté subjekty pochopitelně zklamány a zvažují další kroky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Co by se stalo, kdyby se teď vláda rozpadla? ptal se čtenář ministra Hermana. Ten má jasno
Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz rozhodl odpovídat na dotazy čtenářů. Týkaly se především KDU-ČSL či současné vládní koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Svobodní: Nejlepší by bylo zrušit povinné přimíchávání biopaliv
Komentář Svobodných z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Stopy z Barcelony vedou do střední Evropy... Ale řidiče – vraha prý stále nemají
Čtvrteční teroristický útok v Barceloně stále nemusí být uzavřen. Katalánská policie totiž prý stále pátrá po jednom ze členů teroristické skupiny, která jej měla spáchat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Nyní nově k cestovnímu pojištění Letový asistent
V rámci dosavadní spolupráce se společností ERGO pojišťovna, a.s. jsme vylepšili brandový produkt on-line cestovního pojištění o novou službu jménem „Letový asistent“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Náprava justice
Dodržování smluv je základním znakem slušného a bezproblémového chování nejen občanů, ale i státu. Na dodržování smluv mají dohlížet soudy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: O konfliktu duchovnosti dávných Slovanů s křesťanstvím
Historie hovoří jasnou řečí! Hovoří o tragické konfrontaci dvou duchovních proudů, jejíž negativní důsledky v podobě vzájemného nepřátelství a antipatie přetrvávají až do současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČOI: Provozovatelé e-shopů nadále používají klamavé obchodní praktiky
Obliba Čechů v nakupování přes internet neustále stoupá. Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje dodržování zákonů v oblasti prodeje zboží v e-shopech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Plány ČSSD na zvyšovaní daní jsou nepřijatelné. Nechme lidem jejich peníze
Komentář předsedy ODS Petra Fialy k daňovým návrhům ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ŘSD upraví kamerový systém
Kamerový systém ŘSD bude v následujících měsících vylepšen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Šéfkuchař a významný člen protibabišovské skupiny: Kdyby ke mně do restaurace přišel Babiš a objednal si...
ROZHOVOR Veškeré kroky Andreje Babiše jasně ukazují vůli ovládnout český trh v mnoha oblastech. Chce vedením ministerstva financí ovládnout ekonomiku, opanovat v podstatě celou politickou scénu a nastolením autokratického režimu navrátit zemi do totality. To si myslí kuchař a aktivista Martin Slavomil Kohout ze skupiny Andrejovy Účtenky Vrátíme Andrejovi (AUVA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Honzárek (TOP 09): Vzpomínka na oběti komunismu jako varování před populisty
První srpnovou neděli si několik desítek lidí v Jihlavě, v místě tehdejšího soudu s věznicí v Tyršově ulici, uctilo památku občanů, odsouzených ve vykonstruovaných politických procesech počátkem padesátých let. Za nevinné oběti komunistických justičních vražd, popravené ve věznici Krajského soudu v Jihlavě v letech 1950-52, byla také sloužena mše v kostele sv. Ignáce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Stav nehod na českých tocích
…a vodních plochách. I přes opakovaná upozornění a bezpečnostní akce organizované Policií ČR zůstává situace na českých tocích a vodních plochách kritická. Není dne, ani hodiny, aby se na vodě něco tragického nestalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Je vcelku jedno, jestli budeme v „tvrdém“ nebo jen „natvrdlém“ jádru EU
V Libyi má k vítězství našlápnuto někdejší spojenec USA, kterého podporuje Rusko, Egypt, Alžírsko i Emiráty, upozorňuje Tereza Spencerová, která osobu maršála Haftára dlouhodobě sleduje. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí komentuje pokroky ve zlepšování ruské ekonomiky a vývoj v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Není podstatné, že brala Slonková v Mafře 200 tisíc, pustil se znovu do Babiše novinář Kmenta
Novinář Jaroslav Kmenta se na svém facebookovém profilu zamyslel nad tím, proč Andrej Babiš (ANO) považuje své oponenty za psychopaty a posílá je pro neurol. „Proč se někdy chová jako Milouš Jakeš a zveřejňuje platy svých kritiků? A proč si vytváří v hlavě ‚blacklist‘ svých nepřátel?“ zeptal se Kmenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chlácholivé tvrzení, že s většinou muslimů není problém, teď neobstojí. Buchert sepsal desatero
Komentátor serveru Reflex.cz Viliam Buchert sesumarizoval deset osudových chyb Evropy, které vedou k terorismu. „Politici řeční, ale problémy zůstávají nevyřešené,“ nechal se slyšet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kislingerová: Prevence „turistofobie“? Sázka na kvalitu
Podle některých médií, včetně České televize, se Evropou šíří vlna doposud nepoznané „turistofobie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Demonstrace v Bostonu: Zatčeno bylo přes 20 lidí
Dvacet sedm lidí bylo zatčeno při sobotních demonstracích v americkém Bostonu. Původně ohlášený pochod konzervativních aktivistů přehlušili účastníci protiakce. Odpůrců rasismu a neonacismu vyšlo do ulic až 40 tisíc. Na celou akci zareagoval také prezident Donald Trump, jenž pochválil ty demonstranty, kteří se postavili bigotnosti a nenávisti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Vše je jinak
Vzpomínka na 21. srpen 1968, nazvaná Vše je jinak, je určena především mladým čtenářům, kteří nežili v době, které se příspěvek týká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pavel Matějka: Kde domov můj? Vězni ve své vlastní zemi...
Kdo je v klecích a kdo se volně prochází?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta varovně k USA: Z veřejných budou sundávají jižanské symboly, mainstreamová média tleskají. A nikoho neděsí černošská i bělošská radikalizace
Bývalý diplomat Jaroslav Bašta na serveru PrvníZprávy.cz konstatuje, že si dlouho myslel, že některé myšlenkové stereotypy a z nich vyplývající krvavé historické události zůstávají po trpkých zkušenostech dvacátého století v rámci evropské civilizace omezeny jen na oblast Kavkazu a Balkánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Fiala k vydávání Babiše: Má-li někdo důkaz, že se případy nějak manipulují, byť jenom načasováním, ať ho předloží
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Srovnávat současné vyšetřování, jež se týká možného dotačního podvodu, s politickými procesy padesátých let, považuji nejen za nesmyslné a nevkusné, ale i nehorázné ve vztahu k těm, kteří byli pronásledováni komunistickou totalitní mocí,“ uvádí předseda ODS Petr Fiala k reakcím Andreje Babiše, který může být vydán Sněmovnou k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Šéf občanských demokratů také rezolutně odmítá účelové načasování případu: „Nemám žádné informace o tom, že by šlo o záměr. Nikomu, kdo čelí nějakému podezření či trestnímu stíhání, se asi nikdy nebude líbit, že to přišlo „zrovna teď“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Byla to jízda plná dobré energie, nápadů i legrace
Předseda a volební lídr Pirátů Ivan Bartoš strávil dva dny v Ústeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
TA ČR: Blíží se vyhlášení 1. veřejné soutěže v programu THÉTA
Technologická agentura ČR (TA ČR) tímto informuje, že předpokládaný termín vyhlášení 1. veřejné soutěže programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací pro oblast energetiky THÉTA je konec října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Noční můra Merkelové, tikající bomba. Jde o Trumpa, ale také o vizionáře, který může smáznout hospodářství Německa
Angela Merkelová čelí své nejhorší noční můře, píše britský list Express. Německý automobilový průmysl podle listu čelí rostoucí výzvě v podobě americké automobilky Tesla Motors. Centrum německé automobilové výroby, Stuttgart, se teprve zotavuje z nedávného zákazu dieselových automobilů a již čelí další výzvě. Do města se totiž nastěhovala Tesla, jejíž vozy jsou pro mnohé velmi atraktivní. Automobilka miliardáře Elona Muska si otevřela prodejnu přímo v centru, zatímco němečtí výrobci tradičně preferují spíše předměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Kudy (ne)běží český Neymar
Jen málokdo unikl v posledních dnech zprávě o rekordním přestupu brazilského fotbalisty Neymara ze španělské Barcelony do francouzského Paris St. Germain. Přestup v přepočtu za téměř šest miliard korun komentoval snad celý, nejen fotbalový, svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MZV: Farmáři z Nigeru byli nadšeni z nabídky českých firem
Ve dnech 24. - 27. července 2017 byla realizována v ČR v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) incomingová mise zástupců zemědělského sektoru z Nigeru. Českou republiku navštívili čtyři podnikatelé v oblasti zemědělství a zpracování potravin z Niamey se zaměřením na chov a zpracování drůbeže. Nabídka produktů vybraných českých a moravských firem je nadchla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Romové přepadli mou vnučku. Je to tu bohužel časté, sdělil nám poslanec KSČM
Horké chvilky si zažili blízcí příbuzní komunistického poslance Josefa Nekla. V Přerově jeho vnučku a vnuka přepadla pětičlenná skupina mladých Romů. „Požadovali po nich drogy a cigarety. Bohužel to není v Přerově ojedinělý případ. Pokud nebudou platit přísné zákony pro všechny, nebude situace řešitelná. Lidská práva jsou jedna a nemůže je část obyvatel zneužívat proti slušně se chovající většině,“ prozradil ParlamentnímListům.cz Josef Nekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Celní správa: Dovoz zboží ze Západní Sahary
Pro dovoz zboží ze Západní Sahary do EU je vhodné upozornit na rozhodnutí ze dne 21. prosince 2016 ve věci C-104/16 P, kde Soudní dvůr EU rozhodl, že Dohoda o přidružení mezi EU a Marokem (OJ ES č. L 070 ze dne 18. března 2000) a Dohoda o liberalizaci mezi EU a Marokem je (OJ EU č. L 241 ze dne 7. září 2012) se nevztahuje na území Západní Sahary.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vladimír Novotný: Trh s nemovitostmi pro nás byl velkou neznámou
Při prodeji nemovitosti jsme se obrátili na odborníky a vyplatilo se nám to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
To je rána. Přišel průzkum preferencí z Polska, který raději neukazujte českým žurnalistům
Kdo sleduje zpravodajství České televize, texty Luboše Palaty a vůbec zpravodajství českých médií o Polsku, mohl by získat dojem, že jde o zemi, kde se víceméně omylem dostala k moci skupina diktátorů, která se teď drží u moci prostředky teroru, zákony musí schvalovat tajně v noci a národ se tvrdě domáhá nových voleb a změny vlády. A pak přijde zpoza hranic volební průzkum, který prezentuje preference polských voličů ve zcela jiném světle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ivan Pilip zkušeně o Španělsku po teroru: Muslimská komunita je početná, uprchlíci přichází přes enklávy v Africe, Maroko je hodinu rychlou lodí...
ROZHOVOR V ochraně svých hranic by si jiné státy měly vzít příklad ze Španělska. Funguje spolupráce s marockou vládou a vojáci a policisté jsou v enklávách Ceuta a Mellila dnes a denně konfrontováni s desítkami migrantů, kteří překážky ve formě mimo jiné vysokého plotu překonávají jen stěží. O situaci ve Španělsku, odstředivých tendencích Katalánců i například jižní oblasti Francie se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zmiňuje bývalý ministr školství v devadesátých letech za vlády Václava Klause a Josefa Tošovského, bývalý víceguvernér Evropské investiční banky Ivan Pilip. Proč mládež v jižních zemích, vzhledem k tamní velké nezaměstnanosti, v nemalém procentu zůstává doma a uchyluje se spíše k levicovým aktivitám? Hovoříme i o novém „trendu“ odporu proti přílišné komercionalizaci cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Měkké cíle se nedají ochránit policií zvenku, vyžadují akci těch, kterých se bezpečnost týká, říká expertka
Jak bránit takzvané měkké cíle, na něž teroristé míří stále častěji, odpovídá server iRozhlas.cz. Zároveň také uvádí, zda jsou dostatečně bráněny měkké cíle u nás, v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babišova kauza Čapí hnízdo a blížící se volby. Politoložka Dvořáková odhaduje, co se může stát
POLITOLOGOVÉ „Andrej Babiš využije všechny prostředky, aby svoji vinu zpochybnil. To však nic nevypovídá o jeho vině, nebo nevině,“ tvrdí politoložka Vladimíra Dvořáková k současné politické situaci v Čechách. Zároveň dodává, že lídr hnutí ANO využije všechny prostředky, aby obvinění zpochybnil. Načasování však podle jejího názoru nemá s volbami nic společného, protože žádost policie o vydání politiků přišla v srpnu, tedy v době, kdy občané kvůli dovoleným a odpočinku tolik politické dění nevnímají. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz potvrdila, že politické strany použijí kauzu Čapí hnízdu jako svoji kartu ve volebních kampaních. K vítězství však tato taktika prý stačit nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Máme dokumenty k blízkému jednání o OKD. Může to dopadnou úplně jinak, než naplánoval Babiš. Hrozí těžká rána státu, firmě i jejím zaměstnancům
Hodiny pomalu odpočítávají čas k jednomu z nejdůležitějších jednání ohledně těžební společnosti OKD. Ve čtvrtek 24. srpna se odehraje klíčová schůze věřitelů, na které se má rozhodnout o restrukturalizaci firmy z pera exministra financí Andreje Babiše prostřednictvím státní firmy Prisko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Franěk (SPR-RSČ Miroslava Sládka): Teroristický útok, útok a zase útok
Nebo také útok na 100 způsobů, dalo by se říct..
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist