Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.727x, což odpovídá cca 142.291-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Michal Rusek: Znát dějiny celé – 21. srpen 1968
Mnozí jsme se nechali vmanipulovat do situace, kdy zcela nesmyslně řešíme, zda je líp dnes, nebo bylo lépe před rokem 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petruška Šustrová: Co měl Západ dělat? Rozpoutat válku? Co by z nás zůstalo? Když to teď vidíte s Ukrajinou... Mezitím se to aspoň dohrabalo k těm sankcím
K výročí 21. srpna 1968 se vyjádřil politik a hudebník Michal Kocáb i publicistka Petruška Šustrová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
EU plánuje přesun dalších milionů muslimů do Evropy. Dříve či později se to stane i zde. Kníže je lhář, nebo senilní, a lidovci podporují likvidaci národa. Exmuslim a znalec islámu hovoří
ROZHOVOR „Již od roku 2000 otevřeně hovoří představitelé OSN, že je třeba do Evropy nastěhovat desítky milionu Afričanů a muslimů. Židovská spisovatelka Bat Ye´or zdokumentovala ve své knize ‚Eurabia: The Euro-Arab Axis‘ kořeny programu na přesun milionů muslimů do Evropy, který se zavázala Evropská unie realizovat,“ upozorňuje bývalý muslim, autor knihy Islám a islamismus v České republice Lukáš Lhoťan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Josef Mašín: Kdo je Miloš Zeman? USA jsou nejzodpovědnější mocí světa. Nesou břemeno ochrany svobody i vás, kteří nevíte, co mluvíte
ROZHOVOR Myslím, že poznámka o konci Islámského státu je trochu ukvapená. Jeho světový vliv, obzvláště na západní civilizace a náš dnešní život, je čím dál tím větší. Tak přemýšlí Josef Mašín, poslední přeživší z protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů. A hovoří i o americkém Guantánamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Profesoři z Harvardu šíří lži a nikomu to nevadí. Dokonce si spletli Rusko a Ukrajinu
Analytik P. C. Roberts kroutí hlavou nad tím, jak snadno se údajně šíří lži po Spojených státech. Roberts tvrdí, že šíření lží o Rusku je asi pro Američany v pořádku, ale běda, je-li to naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Wolf (KU-ČSL): V první výzvě Nadačního fondu Praha ve filmu Prague Film Fund uspěly čtyři projekty
Úspěšné projekty získaly nadační příspěvky celkem za 5,3 milionu korun. Jedná se o indický The Ring (nynější distribuční titul filmu: Jab Harry met Sejal) režiséra Imtiaze Aliho, The Death and Life of John F. Donovan v hlavní roli s Natalie Portman od kanadského režiséra Xaviera Dolana. Podporu získal také projekt společnosti Gaumont s názvem Tout le monde debout, který je francouzskou komedií populárního herce, autora a režiséra Francka Dubosca, a televizní film Ein Sommer in Prag režisérky Karoly Meeder pro německou stanici ZDF a rakouskou ORF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Putin stejný jako Hitler? Ale jistěže ano
Netvrdím, že současný kremelský lídr chce zakládat vyhlazovací koncentrační tábory a vraždit v nich lidi. Podobnost ruského prezidenta a nacistického vůdce však spočívá v hlásání lživé propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Čeští zaměstnanci si zaslouží důstojné výplaty, proto zvyšujeme minimální mzdu
Naše vláda dnes učinila další zásadní krok v úsilí zvyšovat životní úroveň českých zaměstnanců. Rozhodli jsme opět, během našeho mandátu již počtvrté, zvýšit minimální mzdu, a to od 1. ledna 2018 o 1200 korun na 12 200 korun. Základní hodinová sazba tak vzroste z 66 Kč na 73,20 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Růst příjmů zajistí nižší daně, nikoli umělé navyšování minimální mzdy
Komentář ekonomického experta ODS ke zvýšení minimální mzdy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Michal Havran: Príbeh plukovníka Kaddáfího
„Monsieur le president! Telefonujem vám z líbyjského Bengází. Tu sa dejú neuveriteľné veci. Proti diktátorovi Kaddáfímu sa vzbúrili mladí povstalci a sú rozhodnutí jeho režim zvrhnúť. Majú však obavy, aby ich jeho vojsko nepovraždilo skôr, než sa dostanú do hlavného mesta Tripolisu. Mali by ste s tým niečo robiť...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Svatopluk Býma: Stovka mladých lékařů se zřejmě ocitne na dlažbě
České zdravotnictví letos přijde asi o 100 mladých praktických lékařů. Termín, kdy se čerství absolventi mohli zařadit do oboru a na základě toho přihlásit do rezidenčního programu, skončil dříve, než vůbec dostali diplomy. Bez rezidenčního programu, který jim zajistí potřebné vzdělání a atestaci, nemohou vykonávat praxi. Děje se tak kvůli novele zákona o specializačním vzdělávání Ministerstva zdravotnictví ČR (MZČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Host Zuzany Tvarůžkové: Rok 1968 ukázal, že nepřítel není v Berlíně, ale v Moskvě
Historik Jan Rychlík si v pondělním Interview ČT24 povídal se Zuzanou Tvarůžkovou o 21. srpnu roku 1968. Mezi Čechy a Slováky bylo vždy silné rusofilství, které ale oné noci 21. srpna vyprchalo a už se nikdy nevrátilo, konstatoval mimo jiné historik. Sovětský svaz prý tehdy neměl právo zasahovat do vnitřního vývoje Československa. V závěru pořadu vzkázal Američanům ve Spojených státech, že jejich země jednou skončí tak, jako skončilo Československo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Policie zastřelila pachatele útoku z Barcelony abú Jakúba
Katalánská policie zastřelila dnes v podvečer nedaleko Barcelony pachatele čtvrtečního útoku z Barcelony Maročana Júnise abú Jakúba. Policie to oznámila na svém Twitteru, a potvrdila tak předchozí zprávy španělské televize RTVE a listu La Vanguardia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Američtí novináři šíří lži a nikomu to nevadí. Dokonce si spletli Rusko a Ukrajinu
Analytik P. C. Roberts kroutí hlavou nad tím, jak snadno se údajně šíří lži po Spojených státech. Roberts tvrdí, že šíření lží o Rusku je asi pro Američany v pořádku, ale běda, je-li to naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezidentský kandidát Hilšer: Babiše bych premiérem nejmenoval. Prezident má razit změnu v politické kultuře
Prezidentský kandidát Marek Hilšer jde proti proudu. V kauze Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT: Vláda schválila 400 milionů na podporu společného vzdělávání
Na podporu společného vzdělávání půjde ještě v tomto roce 400 milionů korun navíc. Vláda schválila posílení rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy z vládní rozpočtové rezervy. Peníze jsou určeny na opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a žáky nadané. Tato podpora vyplývá z novely školského zákona, která je účinná od 1. 9. 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: S esšálkama ven, pane Hartmane z ČRo
Je dobré se o některých věcech dozvědět až s několikadenním či několikatýdenním odstupem. Já jsem byl na komentář Petra Hartmana v Českém rozhlasu z 27. června upozorněn až před pár dny. Ten, kdo mě na něj upozornil, ho označil jako vrcholně stupidní. Nijak jsem se proto nehrnul do toho, abych si jej přečetl. Je vůbec zajímavé, jací lidé mohou bez omezení hovořit na vlnách ČRo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Martin Koller: Co mě odmítli nechat říci o srpnu 1968
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Internacionální pomoc, nebo okupace? Analytik Martin Koller pro ParlamentníListy.cz sepsal zamyšlení o událostech srpna 1968, které se vymyká dnes tak populárním protiruským stereotypům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hradozámecká noc v sídle Senátu již tuto sobotu
barokní skvost české metropole Valdštejnský palác se zahradou bude moci veřejnost navštívit v rámci Hradozámecké noci 2017 i ve večerních hodinách. Brány Valdštejnského paláce, který je součástí sídla Senátu Parlamentu ČR, budou v sobotu 26. srpna 2017 otevřené výjimečně až do 22:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Herman si připomněl 49. výročí vojsky Varšavské smlouvy
Tradiční pietní akt se konal od 11 hodin před budovou Českého rozhlasu na Vinohradské třídě. Na oběti srpnových dní vzpomínal Daniel Herman společně s dalšími představiteli státu, zástupci Českého rozhlasu i pamětníky srpnových událostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Je pro profesory Harvardu vylhaná zpráva víc než vědecká reputace?
Takto se na svém webu ptá P.C. Roberts a připojuje informaci o vylhaných prohlášeních dvou harvardských profesorů, jak je tito v minulých dnech zveřejnili na svých twitterových účtech. Tyto informace okamžitě pronikly na všechny americké sociální sítě a bez ohledu na jejich lživost – či možná právě pro ni – se nerušeně šíří dál do všech koutů USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Soudruh Štěch ukázal kam patří, marxista Zaorálek s trvalými následky v hlavě. Soukromník Baránek jim nakládá všem a volá po vládě národní záchrany
ROZHOVOR Čtyři sta tisíc až pět set tisíc hlasů v minulých volbách získalo ANO od soukromníků a členů jejich rodin, říká Rudolf Baránek, zakladatel Strany soukromníků, která jde do sněmovních voleb na kandidátkách ODS. Ale ti, kteří volili hnutí Andreje Babiše, dnes prý už vědí, že volili svého kata, a hlasy už od nich nedostane. I když je podle Baránka možné, že Babiš volby na podzim vyhraje, nebude premiérem a skončí v opozici. „Bude to složité, ale vznikne vláda s názvem např. Národní záchrany,“ míní Rudolf Baránek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Po Stevu Bannonovi sice ovládnou Bílý dům jestřábi, ale…
Hvězda hlavního stratéga Bílého domu Steva Bannona pohasínala měsíce. Když byl ale v pátek oznámen jeho definitivní konec ve funkci, svět se otřásl. Nebo lépe, s Bannonovým pádem byla podle všeho odstraněna poslední překážka, aby se svět znovu mohl otřásat pod americkými agresemi a válkami. Tedy, pokud „svět“ dovolí…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Náchodské nádraží je důstojnou vstupní branou do města
SŽDC dokončila první větší rekonstrukci výpravní budovy od převzetí správy nádraží loni v létě. Státní organizace navázala na České dráhy a dokončila poslední etapu oprav. Koncem prázdnin tak začíná cestujícím sloužit omlazené náchodské nádraží, které citlivě respektuje již dokončenou stavbu autobusového terminálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Zločin na dětech! Pořád nějaké antixenofobní projekty...Václav Klaus vypěnil kvůli školství
Expert ODS na školství Václav Klaus mladší zveřejnil na svém facebookovém profilu video z diskuze serveru SeznamZprávy. Již dříve řekl, že inkluze je zločin na dětech. Svá slova by zpátky nevzal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka žádá vládu o ochranu lidí před chátrajícími stavbami
Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová dnes bude osobně žádat vládu, aby konečně vyřešila problém financování náhradního výkonu rozhodnutí stavebních úřadů. Bez zajištění financování trvá ohrožení bezpečností a zdraví lidí nebezpečnými chátrajícími stavbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Exprimátor Hradce Králové fotí řidiče na zákazu zastavení přímo v centru města. Partička grázlů na nás ukazuje fakáče, stěžuje si
Velmi zajímavou činnost si našel někdejší primátor východočeské metropole Martin Dvořák. Na svém profilu na sociální síti Facebook mapuje jednu konkrétní ulici v centru města, kde není dovoleno parkovat (vyjma zásobování). Jak ovšem naznačují jeho snímky, moc řidičů si s tím hlavu neláme. A co s tím? Na to se ParlamentníListy.cz zeptaly ředitele městské policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vítr u Vojenských lesů poškodil sto tisíc m3 dříví
Silný vítr a bouřky způsobil od 10. do 19. srpna v lesních lokalitách ve správě Vojenských lesů a statků ČR (VLS) škody pohybující se okolo 100 tisíc metrů krychlových dříví. Uvedl to dnes na základě předběžných sčítání ředitel státního podniku Josef Vojáček. Nejvíce postiženou oblastí je vojenský újezd Boletice na Šumavě s okolím, které zasáhly silné nárazové větry s bouřkou z pátku na sobotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To nebyla náhoda: Na dvou místech najeli do lidí. V Marseille
Ve francouzském městě Marseille naboural vůz do dvou zastávek. Oznámila to policie. Není podle ní jasné, zda se jedná o nehodu, nebo o úmysl. Na místě je nejméně jeden mrtvý. Vzhledem k tomu, že se však zastávky nenachází blízko u sebe, o náhodu zřejmě nešlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Peníze pracujícím rodinám a důchodcům. Ne imigrantům, ne parazitům
Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) má připravený zásadní a radikální program podpory pracujících rodin s dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
S Andrejem Babišem nejen o kauze Čapí hnízdo
Rozhovor s Andrejem Babišem nejen o kauze Čapí hnízdo, ale i o tom, co podle nej naše zeme potrebuje sledujte v premiére v úterý 22.8. v 19 a 23 hodin ve vysílání regionalnitelevize.cz...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda: Změna termínu bilančního jednání premiéra Sobotky s ministrem Chvojkou
Bilanční jednání premiéra Sobotky s ministrem Chvojkou se uskuteční ve středu 23. 8. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Strnadovo zahradnictví – znovu a lépe
Rada hl. m. Prahy nepodpořila návrh na znovupořízení soudem zrušené změny územního plánu číslo Z 2590/00, která měla umožnit vybudování obytného souboru na území bývalého Strnadova zahradnictví ve Střešovicích v bezprostřední blízkosti železniční trati Praha. Doporučení Rady musí ještě potvrdit zastupitelstvo, které bude o změně jednat na zářijovém zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pelikán: To, že to s Čapím hnízdem před volbami dopadne takto, mi jistí lidé říkají už dva roky. Jmenovat nemůžu
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se v rozhovoru pro týdeník Respekt vyjádřil k policejní žádosti vydat šéfa hnutí ANO Andreje Babiše k trestnímu stíhání. Rozhovor však vyjít neměl, jak poznamenává šéfredaktor Erik Tabery, ministr redakci vyzval, aby jej nepublikovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Aliance je spokojena se stavem leteckých základen
V první polovině tohoto roku provedli zástupci aliančního velitelství vzdušných sil z německého Ramsteinu (HQ AIRCOM) inspekci stavu alianční infrastruktury pořízené prostřednictvím programu bezpečnostních investic NATO (NSIP) na leteckých základnách Čáslav a Náměšť nad Oslavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Startuje týden měkkých dat a velkých slov centrálních bankéřů
Jackson Hole, malé městečko ve Wyomingu má tento týden šanci dostat se do centra pozornosti světových médií hned dvakrát. Nejprve poněkud symbolickým zatměním slunce, k němuž má dojít už dnes, a pak hned ve čtvrtek, kdy tam startuje další pravidelné setkání centrálních bankéřů. V minulosti se na tomto summitu oznamovaly velké plány měnové politiky Fedu i ECB v podobě tzv. kvantitativního uvolňování. Ale jestli bude stejně důležité jako v minulosti, nebo alespoň stejně zajímavé jako zatmění, se teprve uvidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Chceme vítat - demonstrovala Barcelona v únoru. No comment...
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jsem nasraný z kapitalismu. Lidé jsou blbí. Pane Babiši, čtěte, co si myslí váš oblíbený Jožo Ráž
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se na svém facebookovém profilu pochlubil fotografií s kapelou Elán. „Moji vrstevníci, krásné setkání před koncertem, který byl fakt super,“ zmínil Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Německá policie hledá „čtyři muže tmavé pleti“. Spáchali něco opravdu ohavného
Obyvatelé malebného německého městečka Dessau žijí ve strachu. Minulý týden na místní policii nahlásila téměř šedesátiletá žena znásilnění, které měli spáchat „čtyři muži tmavé pletí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSD: Vláda se chystá projednat koncepci rodinné politiky
Komentář ČSSD z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
MŠMT: Česká školní inspekce zjišťovala důvod neúspěchu u maturit
Na 34 středních školách, které dlouhodobě vykazují vysokou neúspěšnost žáků ve společné části maturitní zkoušky, prováděla Česká školní inspekce (ČŠI) od listopadu 2016 do dubna 2017 šetření. Jako hlavní příčiny neúspěchu zjistila nedostatečné přijímací řízení ve školní části, velkou míru absence žáků ve vyučování či nedostatek aprobovaných učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Starostové a nezávislí: Obsaďte s námi okrskové volební komise v Ústeckém kraji
Máte zájem pomoci nám s dohledem nad demokratickým průběhem příštích voleb? Přihlaste se naším prostřednictvím do okrskové volební komise ve vašem okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09: Chcete si přivydělat?
V říjnu letošního roku se budou konat volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, a to v termínu od 20.10. do 21.10., proto vám nabízíme možnost vás delegovat do Okrskových volebních komisí v Ústeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Všichni jenom čumí! Žokej Josef Váňa nám sdělil, co si teď myslí o Babišovi a koho chce na Hrad
ROZHOVOR „Praktiky ‚rozkraď, co se dá‘ končí,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz příznivec a krajský zastupitel za ANO, několikanásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa. Svěřuje se také, že je příznivcem prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Řeč se stočí i na účast ruských jezdců na dostizích v západní Evropě, tedy, jak se těchto sportovně-společenských akcí dotkly protiruské sankce. O dostihové legendě Váňovi je všeobecně známo, že straní bývalému ministru financí a že je jeho jednoznačný příznivec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Už není kam odejít
Strach z imigrace a obava ze společného soužití není ničím novým. Na stísněné pocity Britů z měnícího se prostředí ve Spojeném Království vlivem imigrantů upozornil ve svém birminghamském projevu konzervativní poslanec Enoch Powell v dubnu 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Po 39 letech jsme dodělali dálnici do Hradce. Ťok sliboval, že teď už se budou schvalovat věci pro občany
Po 39 letech je konečně hotová alespoň část dálnice D11, otevřen byl poslední úsek ke sjezdu na Hradec Králové. Proč to trvalo tak dlouho? Dokážeme dálnice stavět i rychleji? V pondělních Událostech, komentářích o tom debatovali ministr dopravy Dan Ťok za hnutí ANO a poslanec Ivan Adamec (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Na trati Praha - Kladno bude následujících 13 dní náhradní doprava až do Hostivice
Od dnešní půlnoci bude na 13 dní upraven jízdní řád na trati Praha – Kladno – Rakovník. Místo dlouhodobého výlukového jízdního řádu vydaném v souvislosti s opravami Negrelliho viaduktu bude v období od 22. srpna od 00:00 do 3. září do 14:30 platit upravený výlukový jízdní řád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Příští rok už tomu bude 50 let…
Během kulhání po pražské dlažbě zaslechnu vedle mnoha cizích řečí i ruštinu. Zní také z úst mladých lidí, kteří v srpnu 1968 pobývali ještě někde na houbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kvůli Pelikánovým výrokům se sejde ústavněprávní výbor sněmovny
Příští týden se má sejít sněmovní ústavněprávní výbor, aby jednal o výrocích ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) k policejnímu postupu při vyšetřování kauzy Andreje Babiše (ANO), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Hovada Tě zabijí. Nožem nebo auťákem
Píšu děsivou scifi Planeta muslimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda schválila další kroky pro posilování obranné spolupráce v EU
Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky pokračuje v aktivních krocích k posílení evropské obrany a bezpečnosti. Dnes vláda schválila balík návrhů ke konkrétním evropským iniciativám, jako jsou zapojení ČR do stálé strukturované spolupráce PESCO či priority vznikajícího Evropského obranného fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Žádost o zákaz vstupu do vybraných částí lesů na území NP Šumava
Správa Národního parku Šumava dnes požádala příslušné obce s rozšířenou působností, konkrétně Prachatice a Český Krumlov, o vydání zákazu vstupu do vybraných lesních porostů, v oblasti Stožce a Nové Pece, které byly poškozeny páteční bouřkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Proč je u nás tak drahé volání? Vysvětluje vládní koordinátor
Bývalý radní Českého telekomunikačního úřadu a nyní vládní koordinátor digitální agendy Ondřej Malý v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu vysvětloval moderátorce Marii Bastolové, proč jsou u nás volání a mobilní data tak drahá. Pokud se někdo těšil, že se to změní v nejbližší době, bude asi dost zklamán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Milan Syruček o roce 1968: Americká novinářka mi už v červenci v klidu řekla, že přijela dělat zpravodajství o sovětské okupaci. Ale když jsem o tom řekl Dubčekovi...
Zajímavé vzpomínky na 21. srpna připravil pro ParlamentníListy.cz novinářský nestor Milan Syruček. V těchto dnech si připomínáme věc velmi známou – okupaci Československa „bratrskými vojsky“ Varšavské smlouvy. Tento den je ale také známý „moskevským převratem“ z roku 1991, kdy protigorbačovské spiknutí „rozstřelila“ další tvář nových dějin – Boris Jelcin. Ve vzpomínce Syruček nezapomíná ani na Jelcinovu totální indispozici – opilství, které vlastně vešlo do dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petice za záchranu zámku v Rožmitálu pod Třemšínem
Otevřený dopis pro pana Marshalla a paní Mruškovičovou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Společnost Synot Tip získala povolení k provozu online kasina
Společnost SYNOT TIP v těchto dnech získala povolení pro provoz online kasina. Stala se tak druhou společností v České republice, která tento druh zábavy může dle nového zákona nabízet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prezidentský kandidát Kulhánek: Zeman zemi reprezentuje jen na jednu stranu
Prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek se v rozhovoru pro XTV.cz svěřil Luboši Xaverovi Veselému například s tím, proč se rozhodl bojovat o post na Pražském hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Usnesení vlády o mzdě v nepodnikatelské sféře je pro ČSÚ neakceptovatelné
Pokračovat ve zveřejňování údaje o mzdě v nepodnikatelské sféře nelze. Předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová o tom dnes informovala vládu. Přesto kabinet přijal usnesení, kterým další sledování tohoto ukazatele statistikům ukládá. Pro ČSÚ, jehož zásadní připomínky k materiálu nebyly vypořádány, je toto rozhodnutí neakceptovatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Je nezbytné, aby ochrana hasičů byla na úrovni 21. století
Pomoc Pardubického kraje na Zakarpatí se nezaměřuje pouze na rekonstrukce školek a škol, ale rozvíjí se také spolupráce na úrovni hasičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Dnes naši svobodu a demokracii chrání členství v NATO a EU
Komentář na Facebooku k výročí srpna 1968
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Ha ha, to je ale řachanda, smála se Schulzova politička. V blbou chvíli. Už si to slízla
Měsíc před volbami to s nadějemi SPD na případné vítězství nevypadá vůbec dobře. Každá další chyba navíc socialistům ubírá další procenta. Naposledy své straně „příliš nepomohla“ poslankyně Eva Höglová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: 10 1 důvodů, proč by vláda neměla zvyšovat minimální mzdu
Plošné zvýšení minimální mzdy = podvázání možnosti firem nabírat nové zaměstnance, nahrazování stroji a práce načerno
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miloslav Smola: Poněkud netradiční srpnové rozjímání
V srpnu si můžeme připomenout několik výročí, která ne příliš vesele zasáhla do vývoje našich dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO nerovná se pan Babiš a opačně, říká rázně poslankyně Maxová
Sestavování kandidátek ANO na jihu Čech před krajskými volbami zapříčinilo odchod několika členů. Opakovaly se vnitrostranické problémy i letos? Jak nazírá na kauzu Čapí hnízdo? Podpoří svým hlasem vydání kolegů? Akceptovala by koalici s KSČM? Nejen na to se ParlamentníListy.cz ptali předsedkyně jihočeského ANO a jedničky na kandidátce Radky Maxové. Ohlédli jsme se také za uplynulými čtyřmi roky. Co považuje za svůj největší úspěch? Proč je přesvědčena, že to mají ženy v politice těžší, a co navrhuje?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Pálka: Humanitární otrokářství - 3. část
Skutečné evropské hodnoty stojící na základech helénské a křesťanské tradice jsou násilně nahrazovány multikulturalismem. Jak se Evropané vypořádají s islámem? Nemůže se stát , že většina Evropanů bude utlačována islámskou menšinou? Jak v tomto klání může obstát Česká republika. Má šanci ? Mají naše děti zájem o zachování národní identity, nebo se chtějí stát světobčany bez tradic a kořenů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Strana Práv Občanů podala ve všech krajích plné kandidátky
Strana Práv Občanů podala k 15.8. 2017 ve všech krajích České republiky plné kandidátky. Superlídrem strany pro volby je František Ringo Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Spiegel: Ukrajina je v žalostném stavu. Konec
Nadšení mediálního mainstreamu nad „novou a lepší“ Ukrajinou začíná postupně vyprchávat. Německý magazín Spiegel se konkrétně věnuje „vyobcování“ Michaila Saakašviliho z Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Důchodce sepsal hodně netradiční úvahu nad 21. srpnem 1968
Poněkud netradiční srpnové rozjímání. Tak nazval svůj komentář zastupitel města Blšany, zvolený za KSČM, Miloslav Smola. A jeho vzpomínka na 21. srpen 1968, kterou zveřejnil na serveru ParlamentníListy.cz, je srovnáním se současnou dobou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude v Salzburgu jednat o budoucnosti EU i mzdové konvergenci
Ve středu 23. srpna 2017 bude v Salzburgu předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka jednat s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, rakouským kancléřem Christianem Kernem a se slovenským premiérem Robertem Ficem. Státníci se sejdou v rámci tzv. Slavkovského formátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
33. týden na ČMKBK: Cena zemního plynu se stabilizovala
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo v 33. týdnu uzavřeno 287 kontraktů na dodávku 259,3 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 172,3 milionu korun. Cena zemního plynu se proti předchozímu týdnu změnila jen v řádu desetin procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR opět rozdávají školákům sešity
Celkem 254 tisíc sešitů zdarma rozdá a dopraví do začátku školního roku do základních škol podnik Lesy České republiky. Už třetím rokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Vraždy jako multikulturní obohacení
Chtěl jsem se podívat, kolik lidí už muselo zemřít, aby se politici mohli natřásat, jak řeší migrační krizi, a spolu s pomatenci a gaunery z (ne)ziskovek si honit dobroserská trika svých morálních výšin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V pražských lesích vás nyní jistí body záchrany
Téměř 5 000 hektarů z území Prahy pokrývají lesy, z toho 2 900 hektarů lesních pozemků je ve vlastnictví hlavního města. Denně pražské lesy navštíví tisíce Pražanů, kteří si do přírody chodí odpočinout či zasportovat. Jakkoli uklidňujícím dojmem dokáže les působit, i zde vás může potkat nečekaná nehoda nebo akutní problém, s nímž budete potřebovat urychleně pomoci. Na 29 vybraných místech v pražských lesích jsme proto v první polovině letošního roku nainstalovali tabulky takzvaných bodů záchrany (rescue point).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vítová (ČSNS): Prohlášení ANS - Lisabonská smlouva by pro ČR neměla být právně závazná
Návrh Lisabonské smlouvy měl být předložen lidu k přímému rozhodnutí v imperativním referendu. To se ale nestalo! Ústava České republiky zakotvuje, že jsme demokratický a právní stát, avšak těmto principům postup jejího "přijetí" neodpovídá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Švédsko: Průzkum preferencí bourá zeď politické korektnosti. Věci se mění?
Do parlamentních voleb ve Švédsku zbývá více než rok, ale aktuální průzkumy naznačují, že by mohl jejich výsledek skončit velkým překvapením. Současná vláda složená ze socialistů a Zelených nemá nic jistého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Řada turistických stezek na Stožecku je nepřístupná kvůli polomům
Kvůli polomům, které zpusobila noční bouřka, jsou v současnosti nepřístupné některé turistické trasy v jižní části NP Šumava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Fungovalo by to i bez dotací
Komentář Petra Macha z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Budete souzeni, nepáře se s politiky po Barceloně Zdeněk Zbořil. A vytahuje nacistický případ, o kterém se nemluví
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Dokonalá příprava „případu Babiš“: Nikdo nic neví. Podle politologa Zdeňka Zbořila lze předpokládat, že – jak říkal pan rada Vacátko – Babiš „bude rozpracován“ na více místech. V souvislosti s útoky uplynulých dnů vysvětluje, proč by „někteří evropští politici mohli být souzeni a odsouzeni za šíření lživých zpráv, neplnění svých povinnosti vyplývajících např. ze slibu poslanců Evropského parlamentu“ a hovoří o rezignaci Evropské komise. „Možná za tím vším skutečně lze hledat nějaký ďábelský plán jak ‚chemicky rozpustit‘ (to byl termín ministerského rady Weiszäckera týkající se v roce 1938 Československa) nejen EU, ale i Evropu,“ uvedl Zbořil, který se také zabývá myšlenkou „skupinové hlouposti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Generál: Teror v Česku je jen otázka času. Přijde to odtud. A v Praze udeří zde
Bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý ve vysílání České televize upozornil v souvislosti s teoristickými útoky na to, že na přehlíženém Balkánu vzniká podhoubí radikálního islámu. Domnívá se tak, že útok v Česku je jen otázkou času.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: (Co) měli Červenáček pod čepicí a Bohouš pod kapucí?
1. Měl Červenáček pod čepicí? „Naopak,“ řekl bych a jistě s úspěchem bych dokonce vsadil na to, že byl ze všech pěti členů klubu Rychlých šípů tím nejhloupějším.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Čest všem statečným
Komentář KDU-ČSL z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Celní správa: Provoz Celního úřadu pro Liberecký kraj bude omezen
Dne 23. 8. 2017 od 8:00 dojde na Celním úřadu pro Liberecký kraj k zásadnímu omezení provozu všech agend celního a daňového řízení z důvodu odpojení datového připojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Merkelová diktuje Evropě a česká vláda "šoupe nohama"
Německá kancléřka Angela Merkelová, nejvýše to postavená politická figura ve více než osmdesáti milionovém Německu, se opět neblaze projevila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Srpen 1968 si připomněly desítky lidí včetně politiků
Dnes dopoledne byla u budovy Českého rozhlasu uctěna památka obětí vstupu vojsk Varšavské smlouvy na území Československa v roce 1968. U příležitosti 49. výročí se pietního aktu za resort obrany zúčastnili náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zdrcující analýza poměrů v Bílém domě. Promlouvá vyhozený Steve Bannon
Server protitrumpovského deníku Washington Post přinesl zdrcující analýzu dění v Bílém domě. Je to prý tak zlé, že pověst 45. prezidenta USA Donalda Trumpa pravděpodobně nevylepší ani odchod dosavadního hlavního Trumpova stratéga Steva Bannona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Je naší povinností i dnes naší svobodu bránit
Komentář na facebookovém profilu k výročí okupace v srpnu 1968
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Telička psal čtenáři: Výčet mých úspěchů by vám neudělal dobře, ale budu vaší závistivost šetřit
Z PROFILŮ Europoslanec Pavel Telička zvolený za hnutí ANO, místopředseda Evropského parlamentu, odpověděl na další várku dotazů čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Zvláštním způsobem např. popsal, co považuje za svůj největší životní úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zpráva o stavu zemědělství 2016: rekordní produkce obilovin a mírný nárůst stavů skotu
V roce 2016 se českému zemědělství podařilo udržet růst a celková produkce zemědělského odvětví proti roku 2015 vzrostla o 2,1 %. Počasí bylo s výjimkou dubnových mrazů, které poškodily zejména sklizeň ovoce, příznivé a úroda většiny pěstovaných základních plodin byla velmi dobrá. Uvádí to Zpráva o stavu zemědělství České republiky za rok 2016, kterou dnes schválila vláda. Materiál každoročně představuje a hodnotí vývoj českého zemědělství a potravinářství s důrazem na meziroční srovnání a změny v tomto vývoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Byl jsem nenažranej, ale byla taková doba. Liberecký bojovník proti korupci, souputník Táni Fischerové, radí Babišovi, co měl říci o Čapím hnízdě
ROZHOVOR „S Čapím hnízdem v dokumentu u Klusáka sám přiznává, že to vymyslel on. A teď říká, že s tím nemá nic společného. Kde má potom občan brát důvěru, že mluví pravdu i v jiných případech?“ ptá se v rozhovoru s PL.cz bývalý liberecký primátor, nyní jeho náměstek Jan Korytář, předseda hnutí Změna. „Pokud by Babiš řekl: ‚Jo, hele, podělal jsem to, byl jsem tenkrát nenažranej, chtěl jsem si taky něco ukousnout, když jsem viděl, jak se ostatní krmějí. Tak jsem chtěl taky něco sežrat, byla taková doba. Ale stydím se za to.‘ Kdyby to takhle udělal, možná by získal ještě víc voličů,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Uzavírka Husovy třídy na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích skončí ve čtvrtek 24. srpna
Řidiči budou moct opět využívat Husovu třídu v Českých Budějovicích v lokalitě sídliště Vltava. Konkrétně od půlnoci ze středy 23. na čtvrtek 24. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Langr (Zelení): Milá paní Mládková ... srdečně zdraví VH - projev k 21. srpnu 1968
O chování v dobách běžných i přelomových.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krkoška (ANO): Výtěžek veřejné sbírky je určen pro sedmnáctiletého Dominika
Krajský úřad letos rozšířil gastrofestival Jak šmakuje Moravskoslezsko o charitativní rozměr
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Dík za dnešní 21. srpen 2017…
Není to jenom záležitost Česka. Prostě, každá země, na celém světě obrací své dějiny. A nebo jen posouvá, ale podstatně…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš a Faltýnek se budou moci podívat do žádosti o své vydání
Městské státní zastupitelství v Praze nemá námitky proti tomu, aby se předseda ANO Andrej Babiš a předseda poslaneckého klubu tohoto hnutí Jaroslav Faltýnek seznámili s policejní žádostí o jejich vydání k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Informovala o tom dnes předsedkyně sněmovního mandátového výboru Miroslava Němcová (ODS), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
1 500 Ukrajinců do zemědělství. Vláda schválila, jak je přivést co nejdříve
Vláda dnes schválila projekt, díky němuž by se mělo zjednodušit zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny v české zemědělské a potravinářské výrobě. Mělo by jít o 1 500 lidí. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zemědělství. Projekt by měl začít na začátku příštího roku. Cizinci by podle návrhu mohli práci vykonávat od půl do jednoho roku. Už dříve zástupci Agrární komory uvedli, že během sezóny chybí v českém agrárním resortu až 15 000 lidí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Ve Velké Británii začíná islám válcovat křesťanství
Společnosti zejména v západní Evropě prošly jednak důsledkem imigrace z mimoevropských, zvláště z muslimských zemí, ale také kvůli sekularizaci „původního“ obyvatelstva velmi výraznou proměnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Občanské války v Evropě. Musíme se bránit sami, evropské země na to dnes nemají. Hynek od Realistů chce být silným prezidentem do těchto těžkých časů
REPORTÁŽ Strana Realistů na tiskové konferenci 21. srpna v hotelu Andel’s představila svého prezidentského kandidáta. Je jím prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek. Hynek chce být podle svých slov aktivním prezidentem, který se umí postavit za svou zemi a zajistit jí bezpečí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Pozor na praktiky některých autobazarů
Přemýšlíte o koupi ojetého vozu? Dobře si rozmyslete, jaký autobazar navštívíte. Praktiky některých z nich jsou totiž značně nevybíravé a mohlo by se vám stát, že nakonec zpláčete nad výdělkem. Záměrné podhodnocování stavu vozu ve smlouvě, časový nátlak či bazar pouze v roli zprostředkovatele – to jsou jen některá z rizik, o nichž je dobré předem vědět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ovlivnění voleb, řádil ministr Pelikán v rozhovoru kvůli útokům na Babiše. A teď mu přišla ostrá odpověď od Chovance
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) vyzval na dnešním jednání vlády ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), ať vysvětlí svá slova z dnešního vydání týdeníku Respekt, podle kterých má policejní žádost o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) ovlivnit volby. Chovanec to řekl novinářům během jednání kabinetu. Vysvětlení ani případné omluvy policii se Chovanec od Pelikána nedočkal, řekl novinářům. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Ministr Pelikán by měl okamžitě odstoupit
Komentář předsedy TOP 09 na facebookovém profilu k výroku ministra spravedlnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hamáček odplul dělat kampaň. A že nejsou peníze na sport, to vám, socanům, nevadí, kontroval muž na internetu. Nebyl sám, kdo na ČSSD nenechal nit suchou
Sociální demokraté zahajují kampaň a snaží se být blíže lidem. Svědčí o tom alespoň jejich oficiální profily, které jsou často sponzorovány na sociální síti Facebook. Aktuální příklad může být v oranžovém tričku oděný poslanec Hamáček, který vyrazil na loď a debatu u táboráku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Střely ze srpna 1968 budou na fasádě Historické budovy Národního muzea viditelné i po její rekonstrukci
Zachovat stopy po střelbě mělo od počátku tvorby rekonstrukčního záměru vedení Národního muzea v plánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Jírovec: Zabezpečení občanů ve stáří
Když "letní" ministr financí, Ivan Pilný, prohlásil, že "český důchodový systém přestane jednou fungovat, a staří lidé budou muset podle svých možností pracovat", strhla se vřava v níž zanikla druhá část ministrova výroku: "pokud se s důchodovým systémem něco neudělá".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jiří Paroubek: Foldyna odchází...
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist