Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.922x, což odpovídá cca 100.287-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Vosecký (SLK): Postižení si mají polepšit, ale ne všichni. To je diskriminační
Postiženým lidem, kteří žijí mimo různá pobytová sociální zařízení, stačí napsat čestné prohlášení. Zatímco ostatní na něj nemají nárok. To je diskriminační.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Trombik (kandidát SPD): Kalousek premiérem nominovaným našimi „elitami“?
Jak daleko půjdou naši elitáři v boji za udržení prebend.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Babiš není Baťa ani Čuba
Jestliže se jeden z nejmocnějších mužů v této zemi při každé příležitosti staví do role velmi úspěšného podnikatele a moudrého vizionáře, který zná recept na všechny těžkosti České republiky a minimálně i EU, je třeba v této souvislosti připomenout několik základních faktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
SÚKL: Informativní přehled změn úhrad
Státní ústav pro kontrolu léčiv za účelem zvýšení informovanosti veřejnosti ve věci budoucích změn úhrad léčivých přípravků zveřejňuje Informativní přehled změn úhrad léčivých přípravků a potravin pro zvláštní lékařské účely (dále jen Informativní přehled).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Andrla (SPR-RSČ Miroslava Sládka): Volební preference – jak je to s průzkumy veřejného mínění
Vážení spoluobčané, vážení voliči, sympatizanti Republikánů- nedalo nám a trochu jsme se začali zabývat tím, jak vznikají "nezávislé" průzkumy volebních preferencí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jaroslav Kmenta se sešel s Andrejem Babišem. Takhle to dopadlo
Novináři Jaroslavu Kmentovi se ani trochu nelíbilo, jak se Andrej Babiš choval ke svým názorovým odpůrcům, když byl na návštěvě Kroměříže. Šéf hnutí ANO posílal lidi, kteří s ním nesouhlasili, pro neurol, což je prášek na zklidnění nervů pro lidi trpící depresemi. Kmentovi to přišlo od Babiše hulvátské a tak si řekl, že si s bývalým vicepremiérem promluví. A takhle to dopadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Obejmi svého džihádistu! István Léko popisuje dnešní EU
Šéfredaktor Lidových novin István Léko v komentáři pro deník zhodnotil, jak se dnes EU staví k terorismu. Raději si to přečtěte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Macron a Merkelová jsou tak arogantní, rozčílil se Robejšek. Tvrdě s nimi zúčtoval
Zakladatel strany Realisté Petr Robejšek sepsal komentář, v němž se pořádně obul do států západní Evropy. Ke státům střední a východní Evropy se chovají tak arogantně, že z toho Robejškovi až oči přecházejí. Macron chce postavit do latě Polsko a srovnat české zaměstnance a Merkelová se raději neradila o tom, zda má otevřít hranice uprchlíkům, protože tušila, že by to střední Evropa odmítla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dědek byl popuzen, přiznal Gazdík ze STAN. Co ho popudilo?
Předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík se v rozhovoru pro páteční MF Dnes vyjádřil k odchodu miliardáře Dalibora Dědka z kandidátky hnutí v Ústeckém kraji. Dědek prý byl popuzen mediálním tlakem a rozhodl se, že bude Starosty podporovat jen jako soukromá osoba zvenčí. Prý bude o politicích STAN říkat, že to jsou borci, kteří patří do Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Prohlášení pražské policie
Policie odpověděla na žádost Poslanecké sněmovny o vydání spisu v kauze Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Navýšení platů ve zdravotnictví skutečně o 10 procent?
Je hezké, že se vláda konečně rozhodla zabývat zdravotnictvím. Bohužel ale informace o zvyšování platů jsou tak trochu nepravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Podlosti, tvé jméno je presstitut
Chce-li policie proniknout do soukromí osoby, podezřelé z trestné činnosti, musí požádat státního zástupce, aby navrhl soudu povolení k použití příslušných opatření. I když soud žádosti vyhoví, může se v budoucnu stát, že Nejvyšší soud ČR jeho rozhodnutí přezkoumá a zpětně je prohlásí za nezákonné. Policejní zájem nelze považovat za neetický, protože prověření podezření na spáchání trestného činu či jeho prokázání je v nezpochybnitelném veřejném zájmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sebevražda kvůli Babišovi?
Nedávno se ve Zvláštním vyšetřování Seznamu.cz Sabina Slonková s Jiřím Kubíkem zabývali sebevraždou podnikatele Milana Sládečka. Jeho smrt dávali do souvislosti s obchody, které měl Sládeček s Agrofertem Andreje Babiše. Stejnému tématu se nyní věnuje také zpravodajský portál Info.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Pelikán a Čapí hnízdo
Žádost policie o vydání vůdců hnutí ANO Andrej Babiš a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání těsně před volbami má dopad na předvolební boj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Pelikán brání Čapí hnízdo
Páteční glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Někdejší politik z TOP 09 byl obžalován. Kvůli podvodu s pozemkem
Bývalý zastupitel městské části Brno-střed Tomáš Jan Otradovec (dříve TOP 09) je obžalovaný z podvodu kvůli neoprávněnému získání pozemku v Brně. Hrozí mu až osm let vězení, řekl ČTK právník Zdeněk Joukl, který před soudy zastupuje potomka brněnské továrnické rodiny Georga Bilka. Právě Bilkovi pomohl Otradovec získat pozemek v dědictví po rodičích, potom ho ale převedl na sebe. Soud letos v civilním sporu nepravomocně rozhodl, že byl převod neoprávněný. Za majitele ručil Bilka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Postavení odpovědných majitelů bytů se zlepší
Celá řada z nás (zhruba polovina obyvatel) žila nebo žije v bytech, které jsou v bytových domech. Od roku 2000 jsme se museli ze zákona stát členy společenství vlastníků a začít se starat o své bytové domy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
MZV: Ministr zahraničních věcí Portugalska navštíví Českou republiku
Ministr zahraničních věcí České republiky Lubomír Zaorálek bude jednat s ministrem zahraničních věcí Portugalské republiky Augustem Santosem Silvou, který navštíví ČR ve dnech 27.–29. srpna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Macron chce vypadat dobře. A teď se kvůli tomu něco provalilo
Francouzský prezident Emmanuel Macron dbá na to, aby při vystupování na veřejnosti vypadal dobře. Jenže to něco stojí. Za první tři měsíce v úřadě prý už stihl utratit 26 tisíc eur jen za make-up. V přepočtu jde asi o 676 tisíc korun. Platí to francouzští daňoví poplatníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Generálmajor se po masakru v Barceloně neudržel: Ti politici tam stáli v němém úžasu. Za co si je platíme? Vyjít do ulic a vypráskat je odsud. A že si máme zvykat? To už je moc!
ROZHOVOR „Když jsem viděl fotky z Barcelony, jak tam stojí v tichém úžasu a vidíte v jejich očích směs lítosti a bezradnosti, že nebudou nic dělat, aby se náhodou nějaký chudák imigrant nezfrustroval. Na co tam tito lidé ve svých funkcích jsou? Za co si je platíme? Už bychom měli jít do ulic a normálně je odsud vypráskat,“ říká rezolutně na adresu evropských politických špiček v rozhovoru pro PL.cz generálmajor v záloze Hynek Blaško, který je lídrem SPO ve Středočeském kraji. „Není možné, aby se takto chovali a říkali nám, že si bohužel na takovouto situaci musíme zvykat,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Brutální napadení muslimky v hidžábu. Rozzuřený dav se prý mstil za Barcelonu
Osmatřicetiletá žena v klidu kráčela po ulici v Madridu, když se na ni najednou vrhl dav a zbil ji do krve. Nedělala vůbec nic, jen šla po ulici. Jenže měla na hlavě muslimský šátek hidžáb a dav se jí chtěl pomstít za teroristický útok v Barceloně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Drsný starosta: Pokud u nás někdo bude řvát Alláhu Akbar, bude na místě zastřelen
Starosta Benátek Luigi Brugnaro podle britských The Times poslal teroristům důrazné varování. Pokud někdo na Náměstí sv. Marka vykřikne Alláhu Akbar neboli v arabštině Bůh je veliký, nestihne udělat ani čtyři kroky, protože bude zastřelen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Turecko s Íránem (a Ruskem) - Nový pilíř Blízkého východu?
Osmanská říše a Persie bývaly nejstaršími rivaly na Blízkém východě a ještě i v letech po arabském jaru spolu obě jejich nástupnické státy soupeřily o posílení vlivu a moci v regionu. Poslední vývoj událostí nicméně přináší až tektonický zlom, který by se ještě před pár let zdál být nemyslitelným. Řeč je o zrodu turecko-íránské osy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
U firmy OKD došlo k posunu: Věřitelé schválili reorganizační plán. Má to ale háček
Věřitelé ostravské společnosti OKD se dohodli na restrukturalizaci firmy. Provozní majetek bude podle ČTK vložen do nové společnosti OKD Nástupnická, kterou získá stát. Ve staré OKD zůstanou jen dluhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Úřad pro dohled nad politickými stranami chystá 100 řízení
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí chystá zhruba stovku správních řízení. Netýkají se připravovaných voleb, ale většinou menších stran a jejich pochybení, pokud jde o oznamovací povinnost ohledně svého hospodaření. ČTK to řekl člen vedení úřadu Tomáš Hudeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Máme před sebou výsledek
Recept na zprůjezdnění vozovky mezi Chvalčí a Adršpachem v zimě? Silnice dostane závorový systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Ano, i k tomu vede škudlení na školství
Veřejnost je v šoku, jak jste to mohla dopustit?! Něco takového mi napsal někdo na sociálních sítích v reakci na zveřejnění poznatků školní inspekce z dlouhodobé kontroly ve 34 školách s tragickými výsledky studentů u maturit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Na jezu v Hranicích proběhne pravidelná údržba
Jezová zdrž na řece Bečvě v Hranicích bude začátkem září vypuštěna. Důvodem je plánovaná oprava a údržba pohyblivého jezu, včetně nadjezí. Povodí Moravy zahájí vypouštění jezu v pondělí 4. září, práce budou ukončeny nejpozději 10. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Začíná nový školní rok, dbejte na bezpečnost dětí
Mnoho dětí, pro něž bude pondělí 4. září prvním školním dnem, začne vstřebávat i nové poznatky z všudypřítomného dopravního ruchu a orientovat se v něm. „S těmi nejmenšími by rodiče měli před začátkem školního roku projít několikrát předpokládanou trasu. Vysvětlit jim základy pravidel pro chodce a upozornit na nebezpečná místa. Po takovém tréninku to chce projít trasu ještě jednou, dvakrát, je však důležité nechat vést a rozhodovat dítě. Jde to i formou hry a při dobrém výsledku může být odměnou například oběd u McDonalda,“ radí zkušený instruktor kurzů bezpečné jízdy společnosti AUTODROM MOST Jiří Patera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Demokracie neznamená, že se necháme mlčky okrádat po každých volbách od jiné strany
Piráti otevřeli v rámci probíhající kontaktní kampaně petiční stánky. V pěti bodech petice chce strana vyjádřit nutnost přijetí zákonů, které zajistí poctivý a otevřený stát. Petici proto nazvali Pro kontrolu moci a mocných. V petičním výboru jsou čelní představitelé strany - Ivan Bartoš, Dana Balcarová a Jakub Michálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Dyba: Otazníky nad likvidací dvou italských bank
Ekonomika Italie je už delší dobu nemocná. Projevuje se to mj. tak, že některé italské banky těžce zápasí o svou existenci. V současnosti dvě z významných italských bank– Veneto Banca a Banca Popolare di Vicenza – krachují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Seniorů si vážíme
Jihočeský kraj aktivně podporuje seniory a proto ani v letošním roce nebudou chybět Seniorské hrátky. Ty v loňském roce zaznamenaly obrovský úspěch a přilákaly více než 1 500 zájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotka oznámil rakouskému deníku, že Zeman volby nevyhraje. A už je zle. Na síti vyletělo i jméno Radek Pokorný
Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) rakouskému deníku Die Presse sdělil, že Miloš Zeman pravděpodobně nevyhraje nadcházející prezidentské volby, hlavou státu se stane jiný kandidát a politická kultura v Česku se začne pomalu měnit. Už přišla první reakce z Hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Provozovatel mýtného systému si nemůže dovolit výpadek
Do soutěže na provozovatele mýtného systému na českých dálnicích a silnicích I. tříd se přihlásili čtyři zájemci. Potvrdilo se tak, že o zakázku je na trhu zájem a výběr nového provozovatele mýta může úspěšně pokračovat. Ministerstvo dopravy nyní posoudí, zda všichni uchazeči splnili požadovanou kvalifikaci a následně je vyzve k předložení předběžné nabídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Celní správa: Nelegálně se hrály automaty také v Horní Cerekvi
Dalším místem, kde pracovníci Celního úřadu pro Kraj Vysočina odhalili provozování nepovolených herních zařízení, je Horní Cerekev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zemanův konec se blíží, oznámil Sobotka rakouským novinám
Bohuslav Sobotka věří, že po příštích prezidentských volbách bude mít Česká republika jinou hlavu státu. S tím se podle něj změní i politická kultura na Hradě. Český premiér to řekl v rozhovoru s rakouským deníkem Die Presse, v němž se také vyjádřil například k problému migrace. Zprávu převzala i ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Sociální demokraté zajistili naši obranu a bezpečnost
ČSSD stála u vstupu České republiky do NATO i EU. Právě členství v těchto dvou mezinárodních organizacích nám zaručuje obranu a bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o změnách v MHD
Z důvodu opravy tramvajové trati na nábřeží Edvarda Beneše bude od neděle 27. 8. (cca 0:30 hod.) do soboty 2. 9. 2017 (cca 0:30 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají na nábřeží Edvarda Beneše, v úseku mezi Čechovým a Štefánikovým mostem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy Dan Ťok navštíví Zlínský kraj
Ministr dopravy Dan Ťok v neděli 27. a v pondělí 28. srpna navštíví Zlínský kraj. V rámci pracovní cesty se zúčastní ve Zlíně předávání cen Barum rally.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Velký pozor. Teď lze očekávat teroristické útoky ve vlacích, důrazně varuje bývalý člen izraelských speciálních jednotek. A několik rad, co dělat
ROZHOVOR Dnešní Evropa trpí v boji proti terorismu nedostatkem zkušeností, nemá dobrou metodiku a potřebuje zlepšit informační toky. Měla by si pozvat odborníky z Izraele, kde mají s terorem ve městech mnohaleté zkušenosti. Takto se vyjádřil bezpečnostní expert, bývalý člen izraelských ozbrojených sil a rabín David Bohbot. Prý lze očekávat teroristické útoky ve vlacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tři ministerští úředníci podle policie poškodili stát o miliardy
Policie navrhla obžalovat tři úředníky ministerstva průmyslu a obchodu v souvislosti s dohodou mezi ministerstvem a Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou o vytvoření záručního fondu v rámci Operačního programu Podnikání a inovace 2007-2013, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kyrgyzský politik ke kauze české firmy Liglass: Vývoj situace mě nutí mluvit...
Páteční Lidové noviny informují o tom, že kauza české firmy Liglass Trading CZ nabírá na obrátkách. Dosavadní kancléř kyrgyzského prezidenta Sapar Isakov by se mohl stát příštím premiérem země a má strach, aby mu kauza nepříliš známé české firmy, která má dokončit kaskády vodních elektráren, nezlomila politicky vaz. Rozhodl se tedy otevřeně promluvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Na Kristiánově ožije sklářské řemeslo
Na jediný den v roce se do zaniklé sklářské osady Kristiánov v Jizerských horách vrátí výroba skla a bižuterie. V sobotu 2. září od 9 hodin se zde uskuteční Sklářská slavnost, kterou pořádá jablonecké Muzeum skla a bižuterie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Schulz vede SPD k historicky nejhoršímu volebnímu výsledku. Aktuální průzkum šokuje
Čím více se blíží volby do německého Bundestagu, tím více ztrácí SPD v čele s Martinem Schulzem šanci na úspěšný výsledek. Podle aktuálního průzkumu se SPD dokonce propadla na historické minimum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sociální a dostupnější byty slibuje v programech většina stran. Některé i něco navíc
V Česku by v příštím volebním období mohlo vzniknout sociální bydlení. Se sociálními či dostupnými byty ve svých volebních programech totiž počítá většina z desítky stran, které podle průzkumů měly v posledních měsících aspoň tříprocentní podporu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lídryně ANO v Královéhradeckém kraji: Je třeba dát zákonům selský rozum
Od roku 2014 má Klára Dostálová na ministerstvu pro místní rozvoj na starosti evropské fondy a dohled na fungování operačních programů. A jak přiznala pro ParlamentníListy.cz, obvinění v kauze Čapí hnízdo v ní vzbuzuje řadu pochybností. Jakých? Jako jednička na kandidátce v Královéhradeckém kraji slavila úspěch již v loňských krajských volbách. Přesto hnutí ANO skončilo v opozici a ona sama nedávno opustila řady zastupitelů kraje definitivně. Naplno se ale pustila do sněmovní kampaně. Čím chce voliče zaujmout a co jim nabízí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Optimismus válcuje jednu ekonomiku za druhou
Ještě než týden naplněný měkkými daty završí, doufejme, jasná slova z Jackson Hole, přijde na řadu německé Ifo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Boj proti pracující chudobě je priorita
Komentář ministra Chvojky z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a politický systém a ekonomika v České republice
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po omezení týkající se zákonodárství v ČR následuje politický systém a ekonomika v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad na agrosalonu Země živitelka
Státní pozemkový úřad prezentuje na mezinárodním agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Firmy obírají Česko až o 15 miliard ročně, přiznala daňová náměstkyně Schillerová
Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová v rozhovoru pro MF Dnes prozradila, co se může už za pár let změnit pro daňové poplatníky. Vedle toho také prozradila, že státu ročně na daních kvůli podvodům utíká až 15 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Důvěra podnikatelů a spotřebitelů se zvýšila
Celková důvěra v domácí ekonomiku se v srpnu zvýšila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, oproti červenci vzrostl o 1 bod na hodnotu 98,7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): Češi, nezapomínejme na odkaz TGM
Volební aritmetika je neúprosná: CHCETE-LI OBČANÉ ZMĚNU, JE TŘEBA PŘIJÍT VOLIT!Vážení spoluobčané, volit je nejen občanské právo, ale i VLASTENECKÁ POVINNOST. Pokud by odvolilo alespoň 90 % oprávněných voličů, nebyl by důvod se stydět za politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČOI: Dětská hračka neodpovídá bezpečnostním normám
Pokud se spotřebitel rozhodne koupit na tuzemském trhu dětskou hračku, která má název „Čertovské rohy plastové – svítící“, může dojít k ohrožení zdraví dítěte. Česká obchodní inspekce zjistila, že kryt, ve kterém se nachází knoflíkové baterie, může dítě lehce otevřít. Tím dochází k nebezpečné manipulaci, která může ohrozit zdraví dítěte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy: Zastavení provozu lodního výtahu
Státní plavební správa oznámila, že vzhledem k nepříznivým hydrologickým podmínkám, kdy hodnota přítoku do nádrže vodního díla Orlík dlouhodobě nedosahuje hodnot minimálního požadovaného odtoku, došlo k poklesu hladiny v této nádrži pod kótu 345,60 m n. m.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Záchranáři budou ještě lépe připraveni na mimořádné situace
Cvičné figuríny i školicí pomůcky a simulátory – položky veřejné zakázky, jejíž vypsání odsouhlasila Rada Královéhradeckého kraje. Předpokládaná cena projektu na vybavení výcvikového a školicího střediska v Hradci Králové je bezmála 8 milionů korun. Většinu této částky pokryje evropská dotace, o kterou kraj žádal na přelomu loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Věznice vysokou školou zločinu a džihádismu
Barrandov TV otevřela odvážně s předsedou Rokytkou tabuizované téma!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Na místě vepřína v Letech vznikne památkový areál o historii romského holokaustu
Na místě vepřína v Letech na Písecku, který stojí v prostoru bývalého protektorátního koncentračního tábora pro Romy, vznikne v budoucnu památkový areál. Bude připomínat historii romského holokaustu. Během diskuse v Muzeu romské kultury v Brně to řekl ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Konkrétní podoba památníku by měla být známá zhruba za rok, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Naším cílem je konkurenceschopnost kraje
Sektorovou dohodu pro oblast energetiky uzavře Královéhradecký kraj, Asociace energetických manažerů, z. s. a Střední průmyslová škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradec Králové. Má zajistit dostatek kvalifikovaných odborníků pro tento sektor a další rozvíjení jejich odbornosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Národní divadlo moravskoslezské bude společně s dvacítkou pedagogů hledat Cesty k mladému divákovi
Sedmý ročník Letní divadelní školy pro pedagogy, který tradičně připravuje Ateliér pro děti a mládež při NDM, otevře téma mladých diváků. Společně s dvacítkou pedagogů budou divadelní lektorky hledat cesty ke studentům a k nejmladším návštěvníkům divadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vicepremiér Pavel Bělobrádek se setká s ministrem pro výzkum a inovace kanadské provincie Ontario
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek vystoupí na tiskovém brífinku ve čtvrtek 31. srpna 2017 po jednání s Rezou Moridim, ministrem pro výzkum a inovace kanadské provincie Ontario.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dvojici strážníků hrozí trest. Podpořili Zemana v uniformách. A senátor Veleba nabízí pomoc
Pokutu za podpis petice pro opětovnou kandidaturu Miloše Zemana na Hrad dostanou dva strážníci Městské policie z Jihlavy. Hlavu státu v jejím dalším boji o prezidentský post totiž podpořili během výkonu služby v uniformě. Šéf SPO Jan Veleba řekl ParlamentnímListům.cz, jak strážníkům hodlá pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Daniel Gros: Odkud se bere popularita neliberálních demokratů
Vladimir Putin, Recep Tayyip Erdogan a Viktor Orbán představují tři z nejviditelnějších projevů neliberálních demokratů v Evropě. Vzestup jejich typu vládnutí je jedním z nejproblematičtějších trendů v současnosti. Tyto režimy obvykle představují vůdce, kteří soustřeďují svoji moc tím, že jsou postavení nad-a v některých případech dokonce eliminují - institucionální kontrolu a rovnováhu sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TA ČR: V září se uskuteční setkání s dodavateli a zástupci resortů k projektu Optimální využití obnovitelných zdrojů energie v dopravě
Dne 14.září 2017 od 10 hodin se v budověTA ČR, Evropská 37, koná setkání s dodavateli a zástupci resortů k projektu MŽP - Optimální využití obnovitelných zdrojů energie v dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Pudrové oční stíny na obočí USHAS EYEBROW byly stanoveny jako nebezpečný výrobek
Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 6 zákona o obecné bezpečnosti výrobků č. 102/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný tento výrobek:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ZP MV: Přijďte na sportovní festival v Praze
V sobotu 23. září od 9 hodin se v prostředí pražského Olympu setkají amatérští sportovci a společně poměří své síly v různých disciplínách a turnajích. Prague Sport Games jsou oslavou sportu pro milovníky aktivního pohybu všech věkových kategorií, včetně těch nejmenších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Zahrádka: Vzpomínka na Jiřího Ortena
Tolik jeden deník a jedna báseň Jiřího Ortena, který příští Nový rok již nějakou další velkolepou básní nepřivítá. Jeho pozemský život tragicky zhasne zanedlouho, první zářijový den, poté co uplyne měsíc srpen, „odedávna nejtrpčí z měsíců, nejbližší konci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sládeček (SPO): Zájmy uprchlíků jsou důležitější než národní bezpečnost, tvrdí papež František
Poselství nejvyššího představitele katolické církve ohledně nelegálních migrantů považujeme, mírně řečeno, za nešťastné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Netanjahu - Írán hrozí Izraeli zničením a vyzbrojuje teroristické organizace
Premiér Netanjahu to vystihl dokonale. Spojenec Ruska v Sýrii Irán je velkým nebezpečím pro svět. Porážka islámského státu je dobrou zprávou, ale zdá se, že tato teokratická diktatura chystá útok proti Židovskému státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Do Kroměříže se stěhuje rodina volyňských Čechů z Ukrajiny. I kvůli tamní politické situaci
Do Kroměříže se stěhuje čtyřčlenná rodina volyňských Čechů z Ukrajiny. Do České republiky míří na základě projektu ministerstva vnitra o repatriaci volyňských Čechů. Manželé Volodymyr a Tatiana Cherepynetsovi budou zaměstnáni u kroměřížských firem, řekl ČTK mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šlechtová čtyři miliardy navíc nedostane, nezvýší-li vláda výdaje
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) požadované čtyři miliardy korun nad rámec navrženého rozpočtu nedostane. Po dnešním jednání s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO) to novinářům řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO). Uvedla, že jedinou šancí je jednání koaliční rady, které se uskuteční 4. září. Koalice se podle ní může rozhodnout, že zvýší dohodnutý schodek 50 miliard korun v rozpočtu pro příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Němcová: Každý v ODS hledá kandidáta na prezidenta, i já. Odpovídají mi, jestli jsem se nezbláznila
Koalici s Andrejem Babišem odmítám a Zeman musí Hrad opustit, říká Němcová
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.8.2017 v 18:36, zobrazit podobné
ČOI: Meziroční porovnání kvality PHM
Česká obchodní inspekce provedla porovnání jakosti pohonných hmot za 1. pololetí roku 2016 a 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
Byl zveřejněn finální odhad růstu německé ekonomiky za druhé čtvrtletí. Výsledná statistika zůstala beze změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Exministryně Valachová přišla k Drtinové a promluvila ke kauze rozdělování dotací do sportu
Hostem v pořadu DVtv.cz moderátorky Daniely Drtinové byla bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Emmerová (ČSSD): Každý člověk potřebuje žít s určitými neměnitelnými jistotami
V průzkumech veřejného mínění před letošními parlamentními volbami vyšlo zdravotnictví opět jako téma na prvém místě. Nedivme se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
NP Šumava: K ochraně tří evropských populací rysa ostrovida se spojí dvanáct organizací ze šesti zemí
Projekt 3Lynx se zaměřuje na tři evropské populace rysů: česko-bavorsko-rakouskou populaci a dále na populaci obývající Alpy a Dinárský kras.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: O hřiště a tělocvičny je v obcích enormní zájem
MMR uzavřelo příjem žádostí o dotace na obnovu sportovní infrastruktury. Mezi obcemi do tří tisíc obyvatel, pro něž byla výzva určena, byl enormní zájem. Převis požadovaných finančních prostředků činí více než 644 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Obchodníci odmítají Zemanova slova o vysokých maržích u pečiva
Svaz obchodu a cestovního ruchu i obchodní řetězce odmítly tvrzení prezidenta Miloše Zemana o vysokých marží u pečiva. Zeman v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov obchodní řetězce kritizoval. Řekl, že zisková marže u rohlíků byla před 15 lety 13 procent, dnes je 67 procent. „To je zisk snů, to nikdo nemá,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Dočekal: Nechť je připomenut Rostislav Magni, sochař a grafický designér
Vždy, když Klub výtvarných umělců Horácka (KVUH, regionální sdružení Unie výtvarných umělců České republiky) chystá svoji výstavu, jako právě nyní – Prostor a čas – Santiniovské etudy, Hodonín, Galerie výtvarného umění-, je příhodný okamžik připomenout sochaře a grafického designéra Rostislava Magni. Od založení KVUH v lednu 1991 do léta 1994 byl jeho prvním předsedou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Prezident Macron to za nás ale opravdu nevyřeší
Poslední týden je ve znamení mediálních prohlášení pana premiéra Bohuslava Sobotky. V jednom z nich se totiž nechal před svým setkáním s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem slyšet, že co se mezd týká, dotáhneme se na Francii za 222 let. Ačkoliv nevím, na základě jaké metodiky pan premiér a jeho ekonomičtí poradci dospěli právě k této cifře, jsem v rozpacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
SMO: Memorandum o spolupráci
Chytrá spolupráce pro inteligentní infrastrukturu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Češi v cizině budou moci volit poslance na 109 místech
Češi v cizině si budou moci v říjnových volbách vybírat poslance na 109 místech ve světě. Hlasovat budou moci i vojáci na základně Balad v Iráku. Vyplývá to z informací, které k volbám zveřejnilo na svém webu ministerstvo zahraničí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Věříme, že odměny učitelům spravedlivěji rozdělí ředitelé škol
Kariérní řád se nekoná a ministr školství váhá, jak rozpustit peníze, které mu už přitekly do rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Právnická pavěda
Ani za čtvrtstoletí republiky se justice nedokázala zbavit manýrů z totality. Vzpamatují se politické strany?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
AV ČR: Významný krok k pochopení vlastností vesmírné hmoty po velkém třesku
Čeští vědci z Ústavu jaderné fyziky AV ČR, ČVUT v Praze a kolegů z dalších dvanácti zemí, kteří se zúčastnili experimentu STAR, prokázali, že kvark gluonové plazma je tekutinou s největší známou vířivostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Levicoví extremisté řádí v Německu. Poškozují železnici a životy cestujících prý mohou být v ohrožení
Německá extrémní levice se zaměřila na poškozování železniční sítě. Cestující jsou nuceni kvůli „boji proti kapitalismu“ levicových bojůvek čelit mnohahodinovým zpožděním. Německé dráhy počítají (Deutsche Bahn) škody na miliony eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ Miroslava Sládka): Volby - nereálné sliby plošného zvyšování mezd bez rozmyslu
Žijeme prý v tržní společnosti, ale mnohdy mi to tak ani nepřipadá, protože není trhu bez peněz a také není možné něco nařizovat plošně, aniž by se promýšlely důsledky, aniž by se vedl dialog mezi zástupci zaměstnavatelů a zaměstnanců v oborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Asimilace je minimální nutný požadavek
Komentář Petra Hampla z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sobotka bude v pondělí bilancovat se Stropnickým a Zaorálkem
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude v pondělí pokračovat v bilančních schůzkách s ministry u příležitosti závěru současného funkčního období. O splněných i nedokončených závazcích z vládního programu bude mluvit s ministry obrany Martinem Stropnickým (ANO) a zahraničí Lubomírem Zaorálkem (ČSSD), informoval dnes ČTK Úřad vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Z programového desatera Strany Práv Občanů
Strana Práv Občanů patří mezi ty politické subjekty, které se dlouhodobě snaží změnit zaběhnutou politickou praxi v této zemi a navrhuje upravit stávající zákony tak, aby byly spravedlivé pro všechny spoluobčany všech věkových kategorií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Varování v souvislosti s hurikánem Harvey
V souvislosti se sílícím hurikánem Harvey, který se pohybuje v Mexickém zálivu směrem k pevnině a zasáhne dne 25. - 26. 8. 2017 zejména pobřeží Texasu a Louisiany, varuje Ministerstvo zahraničních věcí před cestami do těchto oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Zdegenerovaná Evropa
S netradičním vysvětlením výše uvedeného odborného pojmu jsem se setkal již ve svém raném dětství, a to když jsem v padesátých letech s rodiči na již značně praskající gramofonové desce poslouchal Jana Wericha a jeho Čochtana, který tam mimo jiné říká: „Von byl dege, … von byl degere, … von by genere, … von byl blbej!“ a já jsem tak podstatnou část smyslu toho slova pochopil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Komise příští týden opět vyslechne bývalého novináře Přibila
Sněmovní vyšetřovací komise pro úniky informací z vyšetřovacích spisů vyslechne v úterý opět bývalého novináře MfDnes Marka Přibila. Vyslechnout by měla i nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, kterého ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) tento týden zbavil mlčenlivosti. Před komisi by měli přijít také předseda Městského soudu v Praze Libor Vávra a ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Radio Wave: Pátý ročník projektu Czeching odtajňuje nominace pro export
Startuje další ročník hudebně exportního projektu Czeching. Radio Wave tak už popáté podpoří české kapely, producenty a producentky na cestě k zahraničním posluchačům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Je to tragédie, ruské silnice jsou však smrtící
Nejméně šestnáct lidí zemřelo při nehodě autobusu v Krasnodarské oblasti. Škoda každého zmařeného lidského života, soucítím s pozůstalými, jenomže Rusko je pro motoristy velmi nebezpečnou zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Bez přehánění jde o život
Komentář Luďka Niedermayera z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Příměří mezi ukrajinskými vojáky a proruskými separatisty. A co utajená armáda?
O utajené armádě, kterou prý drží Kreml na východní Ukrajině, píše server Aktuálně.cz. Zároveň také uvádí, že dnes má začít platit nové příměří mezi ukrajinskými vojáky a proruskými sepraratisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Na věci, které tady nejsou, musím reagovat dřív, než tady budou!“ Výbušná slova nejen k uprchlíkům od prezidentského kandidáta a zbrojaře Hynka
ROZHOVOR Do boje o Pražský hrad vstupuje další uchazeč - prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek. Ve svém programu klade důraz na bezpečnost a prosazování ekonomických a národních zájmů. „Nevidím jediný důvod, proč se máme hrbit před velkými zeměmi. A je jedno, jestli se hrbíte před Ruskem, před Čínou, nebo před Evropskou unií nebo Amerikou. My máme tradici, jsme hrdým sebevědomým národem, jen si to neuvědomujeme. A potřebujeme mít v čele někoho, kdo bude říkat: tohle nechceme, protože to není v našem národním zájmu,“ prohlásil šéf zbrojařů v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti spojili volební kampaň s peticí Za kontrolu moci a mocných
Piráti spojili svou volební kampaň se sbíráním podpisů pod petici Za kontrolu moci a mocných. Požadují v ní přijetí protikorupčních zákonů, od nichž si slibují úsporu 100 miliard korun. Uvedli to dnes v prohlášení zaslaném ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Projekt mne naprosto nadchl
Ministr kultury se v pražském kině Světozor zúčastnil představení projektu „Kino pro každého“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Aktivisté za práva zvířat předvedli v Praze výjev z jatek
Výjev jako z krvavých jatek dnes na Václavském náměstí v centru Prahy zinscenovali aktivisté z organizace 269life, která dlouhodobě upozorňuje na utrpení zvířat v různých odvětvích průmyslu. Protestovali tak proti zabíjení zvířat na jatkách. Srovnávali ho s holokaustem. Vzbudili zájem mnoha kolemjdoucích, zejména turistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
SÚJB: Nález zdroje
Dne 25.8.2017 obdržel Státní úřad pro jadernou bezpečnost informaci, že v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze byl nalezen při rekonstrukčních stavebních pracích ve zdi budovy zdroj ionizujícího záření Ra 226 (pravděpodobně tzv. radiová jehla).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): V požárním sportu jsme světová velmoc
Komentář Jana Hamáčka z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení: Zastavíme současnou exekutorskou praxi
Komentář Zelených z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
FN Brno: Poděkování pro Neonatologické oddělení FN Brno – roming-in
Neonatologické oddělení patří mezi jedno z vůbec nejlepších oddělení v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Bakala neuspěl u Ústavního soudu
Z. Bakala vydělal velký ranec na státu, resp. na koupi minoritního podílu OKD od státu a jeho exploataci...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vztah k migraci, nedůvěra církvi, homosexuálové... V ČT došlo na rozdíly mezi Čechy a Slováky
Před 25 lety již bylo touto dobou jasno, že se Československo rozpadne. O situaci, jaká je dnes, hovořil v Interview ČT24 sociolog Daniel Prokop.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Chovanec: Zeman se kvůli Babišově kauze může obrátit na BIS
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) odmítl slova prezidenta Miloše Zemana, podle něhož žádost o vydání představitelů ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání vzbuzuje podezření ze zneužití policie pro politické účely. Podle Chovance by se měl Zeman obrátit na Bezpečnostní informační službu (BIS) nebo požádat o svolání Bezpečnostní rady státu. Pokud Zeman zpochybňuje trestní řízení bezdůvodně, tak narušuje důvěru občanů ve stát i v politiky. Stanovisko ministra dnes ČTK poskytla mluvčí vnitra Lucie Nováková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
SMO: Výsledky Velkého sociálně-zdravotního dotazníku
Na jaře roku 2016 jsme se s ohledem na informační nouzi a nedostatek dat v sociálně zdravotní oblasti rozhodli získat konkrétní informace o nedostatku lékařů, lékáren, sociálních pracovníků, připravenosti obcí na sociální bydlení, aktivitě v oblasti seniorských témat, problematice veřejného opatrovnictví, spolupráce s Úřadem práce a zájmu o studium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Tož symbolicky a na dálku - na zdraví
Komentář Jana Veleby z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Zrychlení železničního spojení mezi ČR a Německem je o krok blíž
Německo potvrdilo, že projekty železničního spojení Praha – Drážďany – Berlín a Norimberk – Schwandorf / Mnichov – Řezno – Schwandorf – Furth im Wald – Plzeň – Praha budou přeřazeny do kategorie naléhavé potřeby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Středočeští politici TOP 09 chtějí pomáhat kraji z metropole
Dlouhodobé stěhování Pražanů do Středočeského kraje přináší tři velké problémy: dopravní komplikace, malou občanskou vybavenost, a zóny „nocleháren“, kam noví obyvatelé jezdí z Prahy pouze přespat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hlas ze sněmovny: Babiš premiér, Faltýnek ministr vnitra a Šlachta policejní prezident. A vyšetřováni budou Chovanec a Sobotka!
ROZHOVOR „Jako důsledek migrační krize je v Evropě několik tisíc lidí s falešnou identitou. Už na počátku příchodu migrantů selhala základní bezpečnostní opatření. Až dodatečně se zjistilo, že se u některých příchozích osob opakují stále stejná jména i stejné datum narození. Nikdo nemá skutečný přehled, kolik pomatených stoupenců IS běhá po evropských městech,“ říká surovou pravdu k migrační krizi poslanec, záchranář a někdejší ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík (KSČM). Podle něj se ovšem k tomu v hlavách části politiků rodí urputně hloupé reakce na tento stav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Haas: Prý je nás moc
Komentář Tomáše Haase z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vstoupíme jen do takové vlády, která mimo jiné zruší EET
Petr Fiala vystoupil na mimořádné tiskové konferenci, aby odsoudil postoj Andreje Babiše. Ten zamořuje veřejný prostor svými kauzami ohledně možných dotačních podvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Ukončení vyšetřování úředníků
Policejní orgán Policie České republiky, Národní centrála proti organizovanému zločinu SKPV, odbor závažné hospodářské trestné činnosti, skončil ke dni 25. 8. 2017 vyšetřování ve věci trestního stíhání tří osob pro zločin porušení povinnosti při správě cizího majetku dle § 220 odst. 1, odst. 2 písm. a), odst. 3 tr. zákoníku a zločin poškození finančních zájmů Evropské unie dle § 260 odst. 2, odst. 5 tr. zákoníku a spis předložil s návrhem na podání obžaloby státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Po pěti letech opět v sicilské Erice
Po pěti letech jsem opět v srpnové Sicílii – vedro, žluto až hnědo, zelené (ale ne moc jasně a svěže) jsou jen stromy. Nic jako tráva tu neexistuje. A obilí je už dávno sklizeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Komu neobměnili jméno, nemá v politice co dělat
Jistě. Protože obměňujeme jméno, nebo přidělujeme přezdívky jen lidem těm, kteří se – řečeno poeticky – dotkli našeho srdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Celní správa: Pražští celníci zabavili jedenáct tisíc párů obuvi
Ve čtvrtek 24. 8. 2017 zajistili pražští celníci jedenáct tisíc páru obuvi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tomáš Zdechovský šokuje. Toto prý skutečně chystají pustit mladým Norům v televizi
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se na svém blogu na serveru iDnes.cz zaměřil na výchovu dívek a chlapců v Norsku. Jak však upozornil, článek obsahuje humor a nadsázku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Policejní provokace. Zoufalý pokus o změnu volebních preferencí... Miloš Zeman řádil před kamerou a už se ozvali z ČSSD
„Chci věřit, že ta policejní provokace není posledním zoufalým pokusem změnit volební preference...,“ řekl kromě jiného prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov na konto policejního stíhání Andreje Babiše (ANO) a nadcházejících podzimních voleb do sněmovny. Co na to míní poslanci, předně z řad ČSSD? „Pan prezident si mohl tento ´vedlejšák´ odpustit!“. „Tvrzení kritiků jsou politické kecy! Případ prostě uzrál a nekonat kvůli volbám znamená pro policistu hrozbu stíhání za zneužití pravomoci úřední osoby“, „Miloš Zeman nepřekvapil, protože tímto provokativním prohlášením opět jasně a zřetelně demonstroval svůj mocenský pakt s oligarchou Babišem,“ sdělili ParlamentnímListům.cz poslanci Jiří Koskuba, Stanislav Huml a Richard Dolejš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petice za důstojné místo pro kapličku Všech svatých ve Strážnici
Proč jsme se rozhodli oslovit širokou veřejnost?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tomáš Zdechovský šokuje. Toto prý skutečně chystají pustit mladých Norům v televizi
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se na svém blogu na serveru iDnes.cz zaměřil na výchovu dívek a chlapců v Norsku. Jak však upozornil, článek obsahuje humor a nadsázku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Sousoší Géniů už střeží vchod do spojovací chodby mezi Novou a Historickou budovou
Do právě rekonstruované Historické budovy Národního muzea se 23. srpna 2017 po více jak 10 letech vrátil originál sousoší Géniů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Povídačky pro dušičky s chatrným vzděláním. Bývalé Československo patřilo v rámci RVHP k nejvyspělejším ekonomikám! Schwarzenberg rozpoutal střet s komunisty
ANKETA Karel Schwarzenberg se na blogu serveru Aktuálně.cz rozepsal o 21. srpnu 1968. „To opravdu trapné bylo, že po těch různých čistkách během padesátých let byla i komunistická strana zbavena valné většiny svých inteligentnějších členů a vůdců. To, co nastalo, byla diktatura domovních důvěrníků. Mnohem nižší úroveň průměrných funkcionářů. Byla to pouze trapná jedenadvacetiletá dohra toho, co komunistický převrat v roce 1948 napáchal,“ uvedl mimo jiné. „To je povídačka schopná zmámit jen dušičky s chatrným vzděláním a mizivou odvahou myslet vlastní hlavou! Socialismus skoncoval s nouzí a ponížením miliónů lidí!“ reaguje ale na to místopředseda KSČM Josef Skála. „Speciálně bývalé Československo patřilo v rámci RVHP k nejvyspělejším ekonomikám!“ nadává knížeti i Jiří Dolejš (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Daniel Herman jednal s ministryní kultury Lotyšské republiky paní Dace Melbarde
Ve středu 23. 8. na Vinohradském hřbitově společně uctili památku Václava Havla a u památníku na Újezdě pak památku obětí komunismu. O den později proběhla jednání o kulturní spolupráci obou zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dříve se více myslelo na spotřebitele, připomněl komunista Kováčik. Dnes se tu nadnárodní firmy chovají, jak by si doma nedovolily, přidala se expertka ANO
V Českých Budějovicích byl zahájen tradiční agrosalon Země živitelka. Vystoupili na ní i exprezident Václav Klaus a prezident Miloš Zeman. Současná hlava státu hovořila o špatné úrodě a špatně naplánovaných dotacích EU vydávaných na to, aby zemědělci neprodukovali moc výrobků. Opravdu je to se zemědělstvím v Česku a v celé EU tak zlé? Ve čtvrtečních Událostech, komentářích o tom diskutovali šéf poslaneckého klubu komunistů Pavel Kováčik a Margita Balaštíková z hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Umožněte určení polohy ve vašich mobilech, žádá od Applu evropská asociace. A ekonomka Šichtařová vypěnila
Ekonomka Markéta Šichtařová se ve svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslela nad zprávou Evropské asociace tísňového volání, jež varuje, že ve výbavě smartphonů od Applu chybí speciální funkce na určení místa, odkud člověk volá na pohotovostní linku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zákon o volbě prezidenta má nejasný výklad
Úřad kontrolující hospodaření politických stran bude mít potíže se stanovením počátku volební kampaně některých prezidentských kandidátů. Zákon o volbě prezidenta jim totiž nařizuje, aby úřadu do pěti dnů od vyhlášení termínu voleb zaslali číslo transparrentního účtu. Od té doby musí přes účet hradit náklady na kampaň. Někteří zájemci o Hrad ale ještě nevědí, jestli se o funkci budou ucházet. Podle stejného zákona ale mají čas na rozhodnutí až do začátku listopadu. Kontrolní úřad bude proto při udělování sankcí patrně vycházet z toho, jestli se aktivity možných kandidátů dají považovat za kampaň, řekl ČTK člen jeho vedení Jan Outlý. Většina potenciálních kandidátů již má transparentní účet zřízený. Například prezident Miloš Zeman jej ale ještě nezveřejnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Přestárlé duby u Rendez-vous ohrožovaly návštěvníky
V blízkém okolí zámečku Rendez-vous v turisticky vyhledávaném Lednicko-valtickém areálu Bořího lesa na jižní Moravě se letos vyvrátily tři duby cery a z dalších se odlomilo několik mohutných větví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist