Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2020
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.792x, což odpovídá cca 197.861-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Martin Komárek: Dědek není Dědek, ale šašek
Až s neprofesionálním nadšením jsem uvítal kandidaturu Dalibora Dědka za starosty a nezávislé. Gazdík v čele starostů zmotal, co mohl, ale to, že přitáhl do stáje Dědka, je stejný výkon, jako kdyby fotbalová Příbram koupila Ronalda. Na Příbram s Ronaldem by chodilo víc diváků, než na SS z Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Staré struktury! Ovčáček po útoku Sobotky oznámil zásadní krok k obraně Zemana
ROZHOVOR Premiér Sobotka se baví jen se svými poradci a s vlivným zákulisním hráčem Radkem Pokorným a jejich názory pak říká do médií jako své. ParlamentnímListům.cz to sdělil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Reagoval na Sobotkovy výpady směrem k Hradu v rakouském tisku. „Je to malé a upocené, čecháčkovské,“ řekl Ovčáček a odkryl též karty, jaké konkrétní kroky chystá proti úřadu, který má dohlížet na předvolební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Moste, kdo tebou vládne?
Vyšetřování Policie ČR některých mosteckých kauz a politiků, bývalých i současných ještě neskončilo a podnikatelsko-politická mašina funí dále do svého kopečku za dalšími a dalšími milióny z veřejných prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hnutí Duha: Dobrovolníci odpracovali letos více než 2500 hodin po celé ČR pro rozmanitou a divokou přírodu
V neděli končí 20. ročník Týdnů pro divočinu Hnutí DUHA
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lithiová lobby, daňové ráje. Dokumentarista Dvořák ukazuje špinavou hru stojící za útoky na Andreje Babiše
ROZHOVOR „Babiš vyzval, aby těžba lithia zůstala v rukou státu, aby je těžila státní firma. Ale ČSSD dělá pravicovou politiku a podporuje privatizaci těžby. Takže po Babišovi jde docela silná lithiová lobby,“ zamýšlí se režisér Václav Dvořák nad možnou příčinou trestního stíhání Andreje Babiše. Podle něj celá kauza může být jen špinavá politická hra. A nejen to. „Další mocipáni se bojí, že po zavedení EET bude Babiš pokračovat dál a jako případný předseda vlády si došlápne i na oněch 1500 českých firem, které utíkají s daněmi za hranice do tzv. daňových rájů, a na zahraniční firmy – např. obchodní řetězce a bankovní domy, které ročně vyvádějí mimořádné zisky rovněž za hranice,“ říká také Dvořák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 34 – Chceme-li rozumět dnešku, naslouchejme historii
V těchto dnech je mimořádně vhodné připomenout výročí události, která, ačkoli patří času minulému, nese své plody a své poučení i do času současného. Pokud je totiž pro dnešek něco opravdu určující a rozhodující patrně i o časech budoucích, aspoň zde, v té naší staré Evropě, pak je to konfrontace s cizorodou kulturou, s islámem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Situace je vážná. V Africe čekají miliony na cestu do Evropy. Migrace je řízená a politici to svinstvo kryjí. Za terorismus nese odpovědnost Merkelová. EU je slepá ulička. Senátor Veleba hovoří
ROZHOVOR „Situace je opravdu vážná. To, že v Africe čekají miliony lidí připraveny dát se na cestu do Evropy, to vědí světoví politici už minimálně pět let… Tady se ukazuje, že jde o řízený proces, na kterém vydělávají ony neziskové organizace a zcela určitě i mnozí politici, kteří toto svinstvo kryjí, respektive dělají vše pro to, aby se exodus nezastavil a s ním i tok peněz pro ně,“ říká předseda Strany práv občanů (SPO) a senátor Jan Veleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Absolutně nevzdělaný, nepřipravený, nekompetentní takovou diskuzi vést. I hosta představí chybným jménem... Petr Žantovský je v šoku z výkonu moderátora ve speciálu ČT
TÝDEN V MÉDIÍCH Při výročí srpnových událostí roku 1968 média v čele s Českou televizí zcela pominula kromě reformních komunistů všechny ostatní, kteří se na procesu vedoucímu k Pražskému jaru podíleli. Stejně tak bylo ignorováno, že nešlo o českou, ale československou záležitost. Petr Žantovský se ve svém pravidelném přehledu mediálních zajímavostí uplynulého týdne věnuje i tomu, co se strhlo po vyjádření ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, a tepe vládu za to, že pár týdnů před volbami místo zásadních existenčních otázek této země řeší odkup vepřína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Barcelonou prošel průvod. Král Filip VI. se o sobě dočetl něco nepěkného
Barcelonou prošel početný dav tisíců lidí, který chtěl po osmnácté hodině večer vzkázat jediné. „Nebojíme se!“ Šlo o vzkaz teroristům, kteří před několika dny spáchali na nejslavnější barcelonské třídě La Rambla děsivý útok. Manifestační pochod ale neproběhl tak úplně bez problémů. Španělský král Filip VI., který také šel v průvodu, se o sobě doslechl něco nepěkného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Jak zkrotit rostoucí ceny bytů v Praze
Piráti apelují na využití brownfieldů, nové zákony pro Airbnb, obecní bydlení jen pro potřebné a zdanění investorů mimo EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nastane mazec! Místo vodního děla kulomet! František Ringo Čech se zase jednou rozjel
Hudebník, malíř, bývalý sportovec a politik František Ringo Čech, který vstoupil do role volebního lídra SPO v Praze pro nadcházející sněmovní volby, poskytl rozhovor serveru Info.cz. Pravil v něm mimo jiné, že český parlament se na svých občanech dopustil teroru. Varoval také, že za pár let se do Evropské unie přivalí pět až dvacet pět milionů migrantů. Pak teprve nastanou opravdu krušné časy, ale František Ringo Čech je připraven jim čelit, protože sám sebe vnímá jako válečníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Policie prověří, zda voják použil zbraň proti teroristovi v Bruselu oprávněně
V pátek večer se třicetiletý Belgičan somálského původu pokusil v Bruselu o útok na dva ozbrojené vojáky. Jednoho z nich napadl nožem a při útoku byl zastřelen. Policie teď případ šetří ve dvou rovinách. Jednak šetří samotný útok, jenž byl vyhodnocen jako teroristický čin, ale jednak také prověřuje, zda voják, který útočníka zastřeli, použil zbraň oprávněně. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vojenská policie od září pošle to Iráku čtyři specialisty
Vojenská policie od září pošle do Iráku čtyři specialisty, kteří budou cvičit irácké kolegy. Připojí se do mise, ve které již působí několik příslušníků Policie ČR. ČTK to řekl náčelník Vojenské policie Pavel Kříž. Příští rok se také vojenští policisté zúčastní mise v Litvě, kam armáda vyšle jednotku v rámci záměru NATO na posílení východního křídla aliance, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Obhájci lidských práv znovu bijí na poplach. Opět kvůli Trumpovi
Bývalý šerif Joe Arpaio, který sám sebe označuje za vůbec nejtvrdšího šerifa v USA, dostal milost od prezidenta Trumpa. Hrozil mu půlroční trest vězení za pohrdání soudem, protože i přes soudní zákaz dál nechával kontrolovat přistěhovalce. Ve Spojených státech je znám jako šerif, který se nejtvrději staví právě proti přistěhovalcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa se i letos představuje na agrosalonu Země živitelka
Podobně jako v loňském roce i letos Státní veterinární správa (SVS) představuje svou činnost na mezinárodním agrosalonu Země živitelka na výstavišti v Českých Budějovicích. Na již 44. ročníku největší zemědělsko-potravinářské výstavy v ČR se do 29. srpna podle pořadatelů představí téměř 550 vystavovatelů, zhruba o pět desítek více než loni. Účast na tradičním agrosalonu je jedinečnou možností pro setkání se zástupci výrobců potravin, chovatelů či ostatních resortních státních institucí z ČR i zahraničí a k prezentaci problematiky veterinárního dozoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Krajská nemocnice Břeclav se zapojila do charitativního projektu Život v kufříku
Náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Taťána Malá, která má v gesci majetek a investice, tento týden navštívila krajské nemocnice ve Znojmě a v Břeclavi. Ve znojemské nemocnici byl předmětem diskuse s ředitelem Miroslavem Kavkou další postup kraje při další rekonstrukci nemocnice, která by mimo jiné mohla umožnit úplné vyklizení historických budov staré nemocnice a jejich prodej za pro kraj výhodnějších podmínek. V Břeclavi podpořila projekt „Kufřík života“ pro odložené děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanec Komárek připravil kvíz pro čtenáře: Kdo pronesl následující větu?
Poslanec Martin Komárek (ANO) zavzpomínal na staré časy, když byl ještě komentátorem, a jeden komentář napsal na svůj facebookový profil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Pondělíček: Armáda v týlu nepřítele
Neprávem bývá v posledních letech opomíjena připomínka zahájení Slovenského národního povstání. Jakoby se to nás, české veřejnosti a občanů České republiky netýkalo, jakoby to nepatřilo do našich dějin, jakoby to bylo na obtíž. A to je škoda a velká chyba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiše dotlačí do funkce premiéra i přes vyšetřovací celu. Ondřej Neff napsal, co si myslí o Zemanovi
Šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff se ve svém komentáři rozepsal nad premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Lídr strany zahájí v úterý volební kampaň
Volební lídr České strany sociálně demokratické Lubomír Zaorálek zahájí v úterý (29.08.2017) návštěvou v Moravskoslezském, Olomouckém a Jihomoravském kraji volební kampaň ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Stehlík (ODS): Je ve veřejném zájmu změnit nastavení zemědělských dotací
V únoru letošního roku odstartovaly v rámci Evropské unie konzultace o podobě Společné zemědělské politiky EU po roce 2020 (SZP), která se má podle drtivé většiny členských zemí oproti současné podobě změnit ve prospěch menších a středních zemědělských podniků, nových technologií, adaptačních opatření na změnu klimatu a rozvoje venkova jako celku. Materiál s názvem „Hlavní teze ČR při vyjednávání SZP po roce 2020“, který k tomu připravilo ministerstvo zemědělství a kterým se má zabývat Vláda ČR, ale podle názoru Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) předpokládané změny SZP v zásadě ignoruje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Ideologické slovní průjmy zjevně mladou generaci netáhnou.“ Kohlíček drsně dohrává přestřelku se Schwarzenbergem
Věčně klimbající kníže. Tak často mluví o „pobytu“ čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga v Poslanecké sněmovně komunistický politik Jaromír Kohlíček. Před čtyřmi lety dokonce Kohlíček bývalého šéfa české diplomacie nazval „lehce dementním šlechticem“. Podivil se při té příležitosti také tomu, že se Schwarzenberg stal idolem mládeže. Teď se pro změnu komunista pustil do Schwarzenberga kvůli tomu, co na blogu serveru Aktuálně.cz napsal o 21. srpnu 1968. „Ideologické slovní průjmy už mladou generaci netáhnou!“ vzkázal pak knížeti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Drahoš zostra: Uráží mě soukromé oslavy v Letohrádku královny Anny. Pak se vyjádřil k trenýrkové aféře
Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš v rozhovoru pro Deník.cz mimo jiné uvedl, že z debat s lidmi mu vyplývá, že lidé si přejí mít prezidenta, jenž bude kultivovat politickou scénu, moderovat diskusi ve státě a dohlížet na zachování Ústavy a zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Dopravci ruší dálkové spoje a my jsme museli reagovat
Královéhradecký kraj se snaží minimalizovat dopad, který by na cestující mohlo mít rozhodnutí autobusových společností. Se změnou jízdního řádu se totiž rozhodly zrušit řadu dálkových takzvaných komerčních spojů, tedy linek, které neobjednávají kraje, ale provozují je na své podnikatelské riziko sami dopravci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Průzkum: Asijské destinace jsou u Čechů stále žádanější. Oblibu dokazuje nárůst prodeje letenek
Češi si oblíbili asijské země a do Thajska, Číny nebo Indie jich letos odletí významně více. Podle letenkového portálu Letuška.cz nejvýrazněji narostl meziroční prodej letenek za období květen až červenec 2017 na thajský ostrov Phuket, a to dokonce o celých 41 %. Důvodů zvýšeného zájmu je hned několik, od bezpečí přes levnější letenky až po příchod Qatar Airways.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Absolutně nevzdělaný, nepřipravený, nekompetentní takovou diskusi vést. I hosta představí chybným jménem... Petr Žantovský je v šoku z výkonu moderátora ve speciálu ČT
TÝDEN V MÉDIÍCH Při výročí srpnových událostí roku 1968 média v čele s Českou televizí zcela pominula kromě reformních komunistů všechny ostatní, kteří se na procesu vedoucímu k Pražskému jaru podíleli. Stejně tak bylo ignorováno, že nešlo o českou, ale československou záležitost. Petr Žantovský se ve svém pravidelném přehledu mediálních zajímavostí uplynulého týdne věnuje i tomu, co se strhlo po vyjádření ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, a tepe vládu za to, že pár týdnů před volbami místo zásadních existenčních otázek této země řeší odkup vepřína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Novinkou pro letošní školní rok je prodloužení spojů
Na začátek nového školního roku se pečlivě připravují nejen školy, i dopravci a ostatní personál veřejné dopravy. Po letních prázdninách se na autobusové a vlakové zastávky vrátí školáci. Právě ti mají nejvyšší čas vyřídit si žákovské a studentské průkazy, karty Opuscard, a další záležitosti potřebné k výhodnějšímu cestování veřejnou dopravou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Merkelová v Bavorsku pronesla projev, který mnohé překvapí
Třiašedesátiletá německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) dlouho prosazovala svobodu pohybu. V projevu v Bad Kissingenu v Bavorsku ale nejmocnější německá politička oznámila, že je třeba dál střežit německé hranice. Ty jdou hlídány už od roku 2015 a režim kontrol má i nadále pokračovat. Informoval o tom server německého deníku Bild.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Miloš Zeman a sociální demokracie
Miloš Zeman vždy politicky oslovoval voliče sociální demokracie. V době, kdy se ujal vedení sociální demokracie, dovedl stranu k zisku přes 30% hlasů. Zatímco sociální demokracie od roku 2010 ztrácí podporu voličů, Miloš Zeman dosáhl v prvním kole prezidentské volby 2013 téměř 25% podpory voličů. První kolo většinové volby více vypovídá o přímé podpoře politika mezi voliči než kolo druhé, byť to je rozhodující pro zisk funkce. Rovněž v předvolebních průzkumech zůstává postavení Miloše Zemana dominantní, zatímco sociální demokracie se propadá k 10% voličské podpory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Leží vám v žaludku plat poslance? Tak si to pojďte zkusit, doporučil zákonodárce občanovi
Z PROFILŮ Poslanec Antonín Seďa (ČSSD) odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné prozradil, že v žádném případě není obhájcem islámu. Je jen sociálním demokratem a protože se ČSSD vždy hlásila k demokratickým principům, ctí i svobodu vyznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Finanční správa prominula podnikatelům pokuty za 88 milionů
Od 1. ledna 2016 musí podnikatelé odevzdávat pravidelně také kontrolní hlášení k DPH. Pokud jsou plátci DPH. Jestliže tuto svou povinnost nesplní, přijde trest. Podle informací serveru iRozhlas.cz už bylo uděleno takřka 15 tisíc pokut. Současně bylo asi 3300 pokut za 88 milionů korun prominuto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Markéta Šichrařová: Soukromí se přežilo. Teď pusťte stát až ložnice
Nedávno vody českého mediálního prostoru rozproudila zpráva, podle které „Apple odmítá odblokovat funkci iPhonu, která může zachránit životy.“ Alespoň takovými slovy byla zpráva uvozená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mé ministerstvo by mělo mít větší kompetence, žádá Jurečka
Starost o střední zemědělské školy by mělo od krajů převzít Ministerstvo zemědělství. Na dnešní diskusi s veřejností na Zemi živitelce to řekl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Ministr by si také přál, aby se pod jeho resortem sjednotily kompetence v oblasti ochrany půdy a vod, o které se v současnosti musí dělit s Ministerstvem životního prostředí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
„Fandíme vám. Je to borec!“ Babiš byl na autogramiádě v obležení přiznivců. Pak ale vystoupil jeho odpůrce
REPORTÁŽ Na agrosalon Země živitelka zavítal i předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Pro Parlamentnilisty.cz se vyjádřil ke slovům Bohuslava Sobotky na adresu Miloše Zemana a prezidentského křesla. Ještě než prošel mezi stánky, podepisoval před areálem výstaviště svou knihu O čem sním, když náhodou spím. Za Babišem přišly doslova stovky lidí, většinou jeho podporovatelů. „Děkuji vám, moc vám děkuji,“ opakoval Andrej Babiš, na kterého čekal i jeden odpůrce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Jiráskův Hronov byl oceněn ve světě
Mezi sedmi festivaly amatérského divadla z celého světa byl vyznamenán i festival amatérského divadla s mezinárodní účastí Jiráskův Hronov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Kůrovec zaměstnává lesníky i těžaře, měl by zajímat všechny vlastníky
Lesy na Třebíčsku, Znojemsku i severozápadně od Náměšti nad Oslavou jsou v důsledku dlouhodobého sucha a následného rozvoje podkorního hmyzu postiženy rozsáhlou kůrovcovou kalamitou. Státní lesníci z podniku Lesy ČR vyzývají všechny vlastníky – obce, města, církve i soukromé osoby k zodpovědné péči o lesy. Zasaženy jsou smrky i borovice bez rozdílu vlastnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Děkuji, ale odcházím na Vysočinu. Tohle měl říct Zeman už v březnu. Dana Drábová se vyjádřila k prezidentským kandidátům
Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová v rozhovoru pro server Lidovky.cz říká, že potřebujeme civilnějšího prezidenta a profesor Jiří Drahoš by to prý zvládl dobře. Možná by to zvládli i jiní kandidáti, ale u Miloše Zemana to Drábová vidí jinak. Podle jejího názoru by už znovu kandidovat neměl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Nemám sílu sledovat mrzačení historie v ČT
Rozpadu Československa se nyní věnuje trocha času především v České televizi. Nemám sílu sledovat to mrzačení historie a indoktrinaci těch, kdo tu dobu nezažili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petice: Lithium nedáme!
Národní bohatství musí být využito pro národní zájmy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Z materiálu nevyplývá, že by Babiš nebo Faltýnek spáchali trestný čin, sdělil PL místopředseda mandátového výboru
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se v rozhovoru pro deník Právo nechal slyšet, že jestli bude premiérem, rozhodnou voliči, nikoliv policie. „Samozřejmě, že budu kandidovat,“ řekl jasně Babiš, o jehož vydání k trestnímu stíhání ve věci Čapího hnízda žádá Poslaneckou sněmovnu policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Expremiér Paroubek udeřil: Pelikán by měl rezignovat. Když ho Sobotka vyhodí, bude to v pořádku. A pokud ANO získá ve volbách 25 až 30 procent...
ROZHOVOR Andrej Babiš nemusí být nutně premiérem, i když ANO vyhraje volby a bude sestavovat vládu. To si myslí expremiér a expředseda ČSSD Jiří Paroubek. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz navrhuje odvolání ministra Pelikána a vysvětluje, proč je předseda hnutí ANO mezi lidmi tak oblíben, že jej pravděpodobně nepoškodí ani policejní stíhání. Strany, které mají podle Paroubka tendenci k radosti, že nastane odliv minimálně voličů z ANO do jejich uskupení, si prý mohou nechat zajít chuť, kromě Starostů či Realistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Christoph Scheuermann: Naomi Kleinová - Levice je až příliš bázlivá
Svou knihou Bez loga pomohla Naomi Kleinová nastartovat protiglobalizační hnutí. O dvacet let později vysvětluje své názory na hamburský summit G20, současnou generaci demonstrantů nebo na Donalda Trumpa a jeho chování v kritických situacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka vyrazí do Brna zahájit kampaň. Pak na stejném místě ODS spustí modrou vlnu
Nadcházející poslední prázdninový týden si vybrala pro začátek horké části předvolební kampaně řada stran. Ve všech čtrnácti krajích odstartuje během úterního odpoledne hlavní fázi oslovování voličů vládní ČSSD. Špičky ODS plánují před voliče předstoupit ve čtvrtek, hnutí STAN zahájí kampaň v neděli, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
STAN: Chceme možnost zrušit Klausovu amnestii
Starostové a nezávislí diskutovali nad volebním programem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezidentský kandidát Kulhánek: Orientace Zemana na východ je více než zřejmá. Musí reprezentovat většinový názor národa, což se neděje
ROZHOVOR „Trestně stíhaný člověk nemůže být předsedou vlády, a to ani v případě, kdy je obviněn neoprávněně, jednak se pak nemůže plně soustředit na hodnotný výkon svojí funkce a navíc ten dopad v zahraničí by byl potom velmi negativní,“ říká další z prezidentských kandidátů, Vratislav Kulhánek, který řadu let působil na vrcholových manažerských postech ve firmě Bosch či Škoda Auto, k současné kauze Čapí hnízdo. Ke kritice živnostníků ze strany špiček ČSSD pak ještě dodává: „Politici možná mají zafixováno něco z minulých let, kdy u nás vzkvétal schwarz systém, ale nyní už je to přece jen jinak a 99 procent živnostníků se živí poctivě a nezaslouží si odsouzení. Pánové z ČSSD by si měli dávat lepší pozor na svá prohlášení.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Držme spolu - prosím
Jsme maličká země v poměru k Evropě, tím více, v rámci světa. Ačkoliv jsme země maličká, jsme země krásná a rozmanitá. Krajinným rázem, lidmi, kulturou, tradicemi, zvyklostmi... A to je dobře. Moc dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Naplněnost středních škol stoupá, již na devadesát procent
Na začátek školního roku se připravují střední školy a další školská zařízení, které zřizuje Pardubický kraj. Jejich naplněnost vzhledem k demografické křivce mírně stoupá, nyní je na 70 procentech a patří k nejvyšším v České republice. Ve školním roce 2025/26 by mělo být ve středních školách v Pardubickém kraji přibližně o 5000 žáků více, a naplněnost tak zřejmě překročí 90 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dělení republiky bylo fakticky zahájeno hned v roce 1990 zdánlivě malichernými spory. Prezident k výročí připomenul i plán volné federace
Česko a Slovensko mají po téměř čtvrtstoletí od rozdělení společného státu mimořádně skvělé a bratrské vztahy. U příležitosti dnešního 25. výročí uzavření dohody o rozdělení Československa to uvedl prezident Miloš Zeman v odpovědi, kterou ČTK zprostředkoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Rána ve vztazích podle hlavy státu nezůstala nezahojená, protože obě země vstoupily do Evropské unie a staly se členy širší evropské rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: V životě bych svou rodinu neohrozil. Smyslem mého života není být premiérem
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se v rozhovoru pro deník Právo nechal slyšet, že jestli bude premiérem, rozhodnou voliči, nikoliv policie. „Samozřejmě, že budu kandidovat,“ řekl jasně Babiš, o jehož vydání k trestnímu stíhání ve věci Čapího hnízda žádá Poslaneckou sněmovnu policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lidovci Zodpovědně: Zvýšíme platy učitelům, nabídneme výhodnější hypotéky, odložíme EET
Lepší podmínky pro rodinu, kvalitnější školství a podpora inovací nebo péče o krajinu a zemědělskou půdu jsou klíčovými tématy KDU-ČSL v programu pro letošní sněmovní volby. Požadovat budou lidovci také podrobnou analýzu dosavadního působení první a druhé vlny zavádění elektronické evidence tržeb (EET), kterou pomohli jako vládní strana zavést. Z EET chtějí vyjmout neplátce DPH a nestátní neziskové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
V Moravskoslezském kraji finišují prázdninové opravy škol
Do oprav škol a školských budov o letošních prázdninách putovalo z krajského rozpočtu zhruba 120 milionů korun. Díky nim došlo mimo jiné k opravě fasád a střech, zateplení budov, výměně oken a rekonstrukcím sociálních zázemí, elektrorozvodů i přívodů vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Největší muslimský spojenec Putina opět šokuje. Tentokrát zašel skutečně daleko
Kontroverzní čečenský vůdce Ramzan Kadyrov na sebe opět soustředí pozornost médií z celého světa. Tentokrát se rozhodl svým tradičně osobitým způsobem zasáhnout do institutu manželství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Šmíd (SPO): V prvé řadě by měli být zaplaceni učitelé
Náměstek hejtmana Ústeckého kraje - Petr Šmíd zásadně nesouhlasí s rozdělením 1,7 mld. korun, které byly původně určeny na podporu učitelů v rámci zavedení kariérního řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hlavní město vypoví smlouvy nájemcům parkovišť na svých pozemcích
Praha vypoví nájem provozovatelům zhruba 60 parkovišť, která nyní na městských pozemcích spravují soukromníci. Výpovědi budou platit k 1. dubnu příštího roku. Dnes o tom informoval magistrát. Hlavní město bude nadále parkoviště provozovat samo pravděpodobně prostřednictvím společnosti Technická správa komunikací (TSK). Celkem nyní Praha pronajímá asi 90 parkovacích ploch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
AV ČR: Cesta času
Judit a Jiří Šponerovi z Biofyzikálního ústavu AV ČR se stali ambasadory filmu amerického nezávislého režiséra Terrence Malicka Cesta času (The Voyage of Time: Life’s Journey) o vzniku, vývoji a zániku vesmíru, životním cyklu sluneční soustavy a zrodu organizmů až po formování lidské civilizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Trombik (kandidát SPD): Odkud vítr vane aneb zmatení současných elit
Bývaly časy, kdy naše politické „elity“ čekaly na to, jaký vítr povane z Kremlu. Nyní mají Kreml také ve svém hledáčku, ale co se větru týče, orientují se pro změnu na zámoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: České literární centrum přivítá první zahraniční rezidenty
Od září 2017 bude nedávno založené České literární centrum hostit své první rezidenty, překladatele z češtiny a zahraniční bohemisty, na tvůrčích pobytech o délce 2 až 4 týdny v Praze a v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fico a Sobotka si notovali ve vile Tugendhat. Jsme vynikající přátelé, tvrdili u příležitosti výročí rozpadu Československa
Páteční Události, komentáře ČT24 se vysílaly z brněnské vily Tugendhat. Zde bylo před 25 lety oznámeno rozdělení Československa. Na Českou republiku a Slovenskou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Registr majetkových oznámení se začne v září plnit jmény
Během příštího měsíce se bude plnit, zatím jen jmény, nový centrální registr oznámení o střetu zájmů. Fungovat začne v pátek 1. září ve správě ministerstva spravedlnosti. Shromažďovat bude informace o majetku politiků a dalších veřejných funkcionářů. Oznámení budou muset podávat podle novely zákona hned po vstupu do úřadu, nikoli pouze průběžně jednou za rok bez vstupních dat. Novinka je součástí novely známé pod názvem lex Babiš, kterou Sněmovna přijala v lednu a která mimo jiné omezuje možnost podnikání členům kabinetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Číp (KSČM): Fascinace?
Odhady volebních preferencí nám stále přinášejí víceméně podobná čísla a člověk by si tedy mohl říci, že je situace před říjnovými volbami tak jasně vyprofilovaná a většina voličů je již rozhodnuta, jak volit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Zlepšit výsledek akvizičních procesů může průzkum trhu či tržní konzultace
Sekce vyzbrojování a akvizic prostřednictvím Oddělení marketingové podpory obranných akvizic ve spolupráci s Generálním štábem AČR zahajuje pro nejbližší plánovací období, tj. na léta 2020 – 2024, předběžné tržní konzultace, průzkumy trhů a analýzy systémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Děkuji, pane kardinále
Komentář na facebookovém profilu k výroku kardinála Duky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Výstava Karlštejnský poklad – kultura císařského dvora Karla IV. je prodloužena
Národní památkový ústav připravil na hradě Karlštejn ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze výstavu unikátního tzv. karlštejnského pokladu přibližující kulturu císařského dvora. Pro velký zájem veřejnosti je výstava prodloužena do 7. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nemusíme poklonkovat ani Západu, ani Rusům a už vůbec ne Číňanům. Jejich investice nepotřebujeme a neměli bychom je vítat, tvrdí ekonom Pavel Kohout
ROZHOVOR Česko má již nezanedbatelné kapitálové zdroje – české domácnosti mají dnes na bankovních účtech přes 2300 miliard korun – a nemusíme se tedy poníženě klanět Západu. Máme i podnikatele, zkušené manažery, obchodníky a vůbec jsme od roku 1990 zásadně pokročili. Nemusíme poklonkovat ani Západu, ani Rusům a už vůbec ne Číňanům. Jejich investice nepotřebujeme a neměli bychom je vítat. Zahraničních investic máme v této ekonomice nadměrné množství. To tvrdí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ekonom Pavel Kohout, mimo jiné autor publikace Investiční strategie pro třetí tisíciletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Army test v Dejvicích si vyzkoušely desítky lidí
V pražských Dejvicích se uskutečnilo další kolo Army testu, který se v posledních měsících díky nadšení organizátorů úspěšně šíří po celé České republice. Připravené vojenské disciplíny si na něj přišlo vyzkoušet hned několik desítek zájemců od malých dětí až po dospělé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Folwarczny (ODS): Dotační programy podpoří reprezentaci a vrcholový sport
Moravskoslezský kraj letos poprvé vyhlásil dva nové dotační programy zacílené na sportovní aktivity v regionu. První z nich podpoří významné sportovní akce a sportovní reprezentaci na mezinárodní úrovni, druhý pomůže vrcholovému sportu. Zachován zůstal také každoroční dotační titul Podpora sportu. Zájemci tak díky krajským dotacím mohli čerpat částku 61,25 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
FN Brno: Hlavním tématem kongresu bude celková anestezie
XXIV. Kongres České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny se v Brně uskuteční 7. září 2017. Hlavním tématem kongresu je podání celkové anestezie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nehodlám riskovat, oznámil rakouský ministr vnitra Sobotka. Kontrola hranic bude pokračovat
Lidovecký rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka oznámil, že nechá pečlivě střežit rakouské hranice. Informuje o tom list Welt am Sonntag. Zprávu převzal server Salzburger Nachrichten.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Mainstream
Je velice obtížné definovat tento termín v oblasti médií. Podle wikipedie mainstreamová média mají ze svého titulu v zásadě oslovovat většinu populace jazykem jednoduchých sdělení, de facto nepolemizovat s jejich začleněním ve společnosti a tím udržovat mocenské status quo. Alternativní média naopak přinášejí marginalizované či marginální úhly pohledu, provokativní a alternativní pohled na aktuální dění a zasazování událostí do jiného kontextu, než jak to činí mainstream.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
„Nemáme strach!“ Obyvatelé Barcelony vyjdou dnes večer do ulic. Manifestaci podpoří španělský král
Obyvatelé španělské Barcelony uspořádají pochod městem, kterým chtějí vyslat jasný vzkaz všem teroristům. Obyvatelé města uspořádají pochod, který nese název „Nemáme strach!“. Server španělského deníku El País píše, že manifestace, která začne v 18 hodin večer, se zúčastní také španělský král Filip VI., jenž sedí na trůně od roku 2014. Veřejného pochodu se zúčastní vůbec poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Maleček (SOL): Za krajskými zásadami územního rozvoje stojí 72 obcí a měst včetně Brna
Města a obce považují žalobu na Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje za neopodstatněnou a chtějí svůj názor vyjádřit před soudem. 72 měst a obcí, 8 právnických a 5 fyzických osob se připojilo k soudnímu řízení a podle všeho tak deklarují podporu Jihomoravského kraje. Jejich poměr 72 proti 14 žalujícím odpovídá přibližně poměru počtu obyvatel 655 000 proti 24 000.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj pokračuje v opravách silnic
V majetku a správě Ústeckého kraje je celkem 898 km silnic II. třídy a 2 753 km III. třídy, na nichž se dále nachází celkem 884 mostů různé velikosti. Udržet tyto komunikace ve stavebně technickém stavu, který zajistí bezpečnost a plynulost silničního provozu, není rozhodně jednoduché, ale je to nezbytné pro zajištění kvalitní dopravní obslužnosti v rámci území Ústeckého kraje. Kraj i letos zajišťuje rozsáhlé opravy svých silnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zpochybňování práce policie? Senátor Antl, bývalý státní zástupce, posílá rázný vzkaz
ROZHOVOR Je policejní stíhání Andreje Babiše načasované? Podle senátora Miroslava Antla, právníka a bývalého státního zástupce, který se specializoval na nejzávažnější násilnou kriminalitu a organizovaný zločin, je s podivem, že se politici i novináři pustili do policistů. Dozor vykonává státní zastupitelství a na něj by měly být směřovány všechny dotazy a obavy. Překvapen je i proto, že se ministr spravedlnosti vyjadřuje spíše k práci policie, což je resort ministra vnitra a tedy ČSSD, než ke státnímu zastupitelství, jež je v jeho gesci. Zpochybňování případu ze strany hlavy státu komentuje Antl pro ParlamentniListy.cz lakonicky, a to, že „zpochybňuje práci všech orgánů činných v trestním řízení opakovaně“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist