Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.976x, což odpovídá cca 103.105-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Pes chcípá. Neumírá, poučil Bělobrádek dívku, která právě smutní nad psem. A začalo peklo, i s účastí Kalouska
Je možné nalákat voliče na prohlášení, že psi neumírají, ale chcípají? Možná si to myslí šéf lidovců Pavel Bělobrádek, který takto reagoval na příspěvek mladé publicistky. Ta na sociální síti napsala, že jim právě umřel pes. Reakce vicepremiéra se začala masivně šířit po internetu, vyjadřují se k tomu politici i novináři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ta firma dluží státu 830 milionů! odvrací Babiš ,,klekací“ nahrávku. Noviny zjistily, že je vše jinak
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se v dnešních Lidových novinách vyjádřil k nejnovější nahrávce, která unikla prostřednictvím skupiny Šuman na jejich twitterovém účtu. Babiš podle nahrávky věděl o tom, že Finanční správa se zaměřuje na společnost FAU, jež byla konkurentem Agrofertu. Nyní se však ukazuje, že vše bylo trochu jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Bělobrádek se vrátil ke sporu o mrtvého psa. Padlo slovo „idiot“
Šéf lidovců Pavel Bělobrádek poslal vzkaz všem lidem, kteří se do něj pustili za slova o „psu, který neumřel, ale chcípl“. Bělobrádek zdůraznil, že si dělal jen legraci a „idiot“ to nepochopil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mohl Babiš zneužít finanční správu? Na rozhlasových vlnách odpověděl daňový expert
Chovala se finanční správa vůči opavské firmě FAU korektně, nebo se pokusila poškodit podnik, který konkuroval Agrofertu? V úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu se na to moderátor Jan Moláček zeptal odborníka na daňové úniky a spoluzakladatele takzvané daňové kobry Jiřího Žežulky, který ještě v roce 2014 působil ve finanční správě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Fiasko a zájem pouhé hrstky uživatelů: Pojďte volit ČSSD, nabádá strana na Facebooku
Sociální demokracie v úterý oznámila, že bude lidem blíž. Nemyslela tím ale své zaměstnance, kteří se staví proti praktikám Lidového domu, aniž by se tím kdokoli z vedení socdem zabýval, ale "obyčejné" voliče. Především pak na Facebooku prostřednictvím diskusí uveřejňují její fanoušci pozvánky, aby lidi přitáhli k volebním urnám. Dosavadní výsledek je ovšem tristní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Společnost VAMED MEDITERRA letos již několikrát přidala svému zdravotnickému personálu
Společnost VAMED MEDITERRA provozuje v České republice celkem devět soukromých zdravotnických zařízení. V každém z nich došlo v letošním roce ke zvýšení mezd pro zdravotnický personál již několikrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): Nadcházející volby jsou referendem o míru a válce
Zavedené parlamentní politické strany, vyjma KSČM a SPD, 12. 7. 2017 schválily vyslání českých vojáků do Pobaltí k ruské hranici, čímž daly najevo, že národní zájem žít v míru s Ruskou federací je jim cizí. Otázka ilegální migrace je rovněž nevyřešena!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petra Paroubková: Celý vztah s Jiřím byl do určité míry lež. Byla jsem dobrou manželkou
Velkou osobní zpověď poskytla Petra Paroubková – sice stále ještě manželka expremiéra Jiřího Paroubka, ale jež jej opustila – magazínu Blesk. „K odchodu jsem dlouho sbírala odvahu,“ tvrdí Paroubková, jež má s Paroubkem dceru Margaritu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Spiklenecká teorie
Ve Spojených státech byl termín „spiklenecká teorie“ přidělen těm vysvětlením, která se liší od vysvětlení, sloužícím vládnoucí oligarchii a establishmentu. Přičemž skutečné spiklenecké teorie jsou právě vysvětlení, předkladána nám vládnoucí třídou. Jsou to to spiklenecké teorie, vytvořené s tím cílem, aby zakryly ono skutečné spiknutí, se kterým naši vládci operují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jakub Horák pro PL: Doporučuji volit Piráty. Doufám, že se na Hrad dostane slušný člověk, který nemluví o k*ndách a nezkalí se jako čuně na ruské ambasádě
ROZHOVOR Vítejte v zemi, kterou ohrožují tři politici. Jeden z nich nikdy nepracoval, druhý pracoval, ale pro tajnou policii, a třetí pracuje na zkáze nás všech. Takto je uveden fantastický humoristický román Kočky jsou vrženy od marketingového experta Jakuba Horáka o tuzemských politicích. Autor se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil i k svému hnutí Nevím či k připravovanému filmovému ateliéru s kulisami kavárny, kde se bude moci kouřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Svobodný Mach povýšil lhaní na svoji hlavní zbraň
Strana svobodných občanů má problémy sama se sebou, její volební preference se potácejí na úrovni zhruba dvou procent. Lidé ji zkrátka nechtějí a tak její předseda Petr Mach dělá pro zviditelnění, co může.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Wollnerovci z ČT o Čapím hnízdě: Zhasněte to, nebo vám rozbiju kameru, řekl jim jeden svědek. Vědělo se, že je to Babišovo, uvedl druhý
Reportéři ČT prostudovali policejní žádost o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (ANO). A sesumarizovali to, jak Babiš podle nich o celé věci věděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Marx a brožurkový profesor
Prázdnou slámu mlátí pavlač nebo putyka. Od profesora se to nečeká. Igor Lukeš přednáší na Boston University. Historii a mezinárodní vztahy. V sobotu obšťastnil čtenáře Mladé fronty Dnes. 150 let od premiéry Kapitálu. Titulek zvolil bombastický – Marxismus: droga, iluze a násilí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dopravní odbory: Koupě krajského dopravce - v čí prospěch?
Otevřený dopis zastupitelům Libereckého kraje k zamýšlenému majetkovému vstupu Libereckého kraje do společnosti ČSAD Liberec, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek jednal s ministrem zahraničí Portugalska
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijal 28. srpna 2017 v Černínském paláci ministra zahraničí věcí Portugalské republiky Augusta Santose Silvu, který ve dnech 27. až 29. srpna 2017 uskutečnil pracovní návštěvu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Všetci kradnú! říkal Babiš. Takže i on krade, útočí Bára Štěpánová
Herečka Bára Štěpánová se opět pustila do bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO), proti kterému vystupuje dlouhodobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Letový asistent řeší klientům nepříjemné situace na cestách
Využití letadla jako dopravního prostředku je mezi Čechy čím dál častější, a to nejen díky stále dostupnějším cenám. Bohužel stejný trend můžeme zaznamenat ale také ve zkušenostech, které let nebo dovolenou dokážou pořádně zkazit. A to nejen ve formě zničeného nebo ztraceného zavazadla, ale také v případě zpožděných letů, díky kterým cestující zmeškají dokonce i navazující spoj. ERGO pojišťovna proto v těchto dnech dala na trh balíček pro klienty ZP MV ČR s názvem "Letový asistent", který tento problém pomáhá řešit a je automaticky sjednáván k jakémukoliv on-line cestovnímu pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Katastrofa, nová válka. To jsou prostě Arabové, znovu a čerstvě promlouvá Izraelec, kterého masově šíříte na sociálních sítích
Známý izraelský bezpečnostní expert a poradce několika premiérů Dan Schueftan poskytl rozhovor deníku Wiener Zeitung. Jako obvykle hovoří bez politické korektnosti k situaci na Blízkém východě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Profesor Pirk: Opravili Chanov a Romové ho zase zdevastovali. A  jak chcete integrovat muslimy? Chovat kozy a smlouvat, toť jejich hodnoty. Miliony Srbů padly pro Evropu
ROZHOVOR Politici podle uznávaného kardiochirurga Jana Pirka velmi dobře vědí, že by je za zvýšení spoluúčasti pacientů nikdo nevolil, protože je prý málo lidí, kteří se chtějí starat o své zdraví, ale je hodně lidí, kteří je budou volit, když zruší třicetikorunový poplatek, tak tomu přizpůsobují své jednání. „Jako je cílem medicíny zdravý člověk, tak cílem většiny politiků je být zvolen,“ prohlásil přednosta kardiocentra IKEM profesor Pirk v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
10. všeoborová konference NNO: Přežijí nevládní organizace rok 2020?
10. všeoborová konference NNO se uskuteční ve dnech 11. - 12. 9. 2017 v prostorách Sálu zastupitelstva Magistrátu hlavního města Praha. Pořádá jí Asociace nestátních neziskových organizací ČR ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, Ministerstvem práce a sociálních věcí a Magistrátem hlavního města Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nelitujte Babiše. V tom jeho estébáckém světě to jinak nechodí
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Obviněný Babiš ve vládě s námi? To ne, zní z ČSSD
Sociální demokraté stále nevědí, jak by se zachovali po parlamentních volbách, kdyby je pravděpodobný vítěz hnutí ANO Andrej Babiš pozval do vlády. Pro většinu z členů ČSSD je Babišovo možné trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo překážkou pro společné vládnutí, jak však píše deník Právo, jiní by s exministrem financí problém neměli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Brexit podle velvyslance zatím nezasáhl vztahy ČR s Británií
Rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii se zatím neprojevuje v bilaterálních vztazích mezi Prahou a Londýnem, i když česká ambasáda zaznamenala po loňském referendu případy nevraživosti Britů vůči českým občanům. V zájmu Česka je, aby politické i ekonomické vztahy s Británií zůstaly na vysoké úrovni i po odchodu Británie z EU. Zároveň Praha hledá nové směřování česko-britské spolupráce, řekl v rozhovoru s ČTK velvyslanec v Británii Libor Sečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Syrský Kurd se vysmál naivitě německých úřadů: „Nemůžete přijmout každého, kdo prý ztratil pas“
Německá kancléřka Angela Merkelová a její příznivci rádi bagatelizují hrozby, které s sebou přináší přistěhovalecká politika „otevřených dveří“. Jedno z vážných varování ve své knize vysílá syrský uprchlík kurdského původu Masoud Aqil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Upozornění na výskyt vztekliny na polské straně hranice
Na základě jednání dvojstranné českotěšínsko-těšínské komise pro bezpečnost jsme byli polskou stranou požádání o uvědomí obyvatel na české straně hranice o výskytu nebezpečného virového onemocnění – vztekliny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSD: Žádáme rychlejší a kvalitnější železniční spojení v Libereckém kraji
Dne 29. srpna v 17:30 hodin představí ČSSD na vlakovém nádraží v Liberci v Nákladní ulici petici za rychlejší a kvalitnější železniční spojení v Libereckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vašut (Realisté): Být či nebýt členským státem Evropské unie, to je oč tu běží
Náš stát je členem Evropské unie od 1. května 2004. Téhož roku přistoupila Česká republika k Schengenským dohodám, od 21. prosince 2007 jsme se tedy díky tomu staly součástí Schengenského prostoru. Dokonáno. Byl 1. květen 2004 počátek naší cesty k blahobytu, svobodě a demokracii, nebo spíš konce státu, jehož kořeny jako státoprávního útvaru se datují do druhé poloviny 9. století?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lesy ČR pomáhají modernizovat areály záchranných stanic
Záchranné stanice přijímají nyní každý den stovky telefonátů a následně desítky zvířecích pacientů. Jen během července jich přijaly přes 2000! K tomu všemu shonu ale ve stanicích probíhají potřebné opravy, rekonstrukce i výstavby nových zařízení pro zvířata. Díky podpoře Lesů České republiky, s.p. (LČR) se i letos ve stanicích Národní sítě podaří realizovat investiční projekty v hodnotě více než půl milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vítová (ČSNS): Záchrana naší země je v rukou každého z nás
V letošních podzimních volbách si již nemůžeme dovolit se mýlit. Mají-li se konečně začít prosazovat skutečně zájmy a vůle většiny národa, pak musíme jít všichni k volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sociální demokraté dnes zahájí kampaň před sněmovními volbami
Sociální demokraté dnes zahájí kampaň před říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny. Vedou ji s heslem Když bohatne země, musí bohatnout i lidé. Volební lídr a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek hlavní fázi oslovování voličů spustí spolu s premiérem Bohuslavem Sobotkou v Brně, podobné akce s účastí krajských lídrů strana naplánovala také v dalších regionech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Komise pro úniky ze spisů dnes vyslechne poslední svědky
Sněmovní vyšetřovací komise pro úniky informací z vyšetřovacích spisů by dnes měla dokončit výslechy svědků. Dnes kromě jiných opět vyslechne bývalého novináře Mf Dnes Marka Přibila, a to kvůli rozdílům v poskytnutých výpovědích. Některé jeho výpovědi se podle předsedy komise Martina Plíška (TOP 09) lišily od výpovědi jiných svědků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vědci z AV ČR se významně podílejí na zvýšení bezpečnosti jaderných reaktorů
Výsledky výzkumu odborníků z Fyzikálního ústavu AV ČR, ČVUT a firmy Westinghouse, publikované v Scientific Reports (7/2017), představují novou metodu ochrany povrchu zirkoniových palivových prvků antikorozními polykrystalickými diamantovými (PCD) vrstvami. Nové pokrytí výrazně snižuje korozi zirkoniových palivových prvků nejen za standardních pracovních podmínek, ale i při havarijním zvýšení teplot do 1000oC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec odmítl prodloužit stav nebezpečí na Zlínsku
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) nevidí důvod k prodloužení stavu nebezpečí na Zlínsku. Mimořádný stav tam kvůli africkému moru prasat vyhlásil hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) na konci července, opatření má skončit v úterý. O Chovancově rozhodnutí dnes ČTK informoval Úřad vlády. O prodloužení stavu nebezpečí Čunek požádal předsedu vlády Bohuslava Sobotku (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Palermo, mafie. Zděšený Lubomír Zaorálek promluvil k Babišově kauze „naši na nich klečí“
Existuje velké podezření, že v případě insolvence opavské firmy FAU byla zneužita státní instituce pro likvidaci hospodářského konkurenta. Novinářům to dnes řekl ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Reagoval na nahrávku, na níž předseda hnutí ANO Andrej Babiš o společnosti, která skončila po zásahu finanční správy v konkurzu, hovoří. Ministr zahraničí v této souvislosti s odkazem na Palermo přirovnal případ k praktikám mafie. A dočkal se hned reakce z míst nejvyšších – z Hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Semelová (KSČM): Stavět, bourat, nechat chátrat?
Praha – šperk v srdci Evropy s mnoha přívlastky – matka měst, stověžatá Praha… Kolik písní opěvující její krásu, kolik básní věnujících se okouzlující zákoutím a místům, z nichž na nás dýchá slavná historie. A přece i toto město měst se stává obětí dravého kapitalismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): "Milostivé léto 2018" - revoluční programový bod
Ke 100 letému výročí vzniku České republiky chceme zrušit exekuce a oddlužit dlužníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Feťácký bordel a kravál, který nelze vydržet. Do klidné čtvrti přibyla ubytovna hrůzy a lidé se bouří. Celostátní zákrok proti „nepřizpůsobivým“?
REPORTÁŽ Fetování, vloupání do bytů za bílého dne, nepřetržitý večerní hluk a někdy i napadání sousedů – to všechno musí nyní snášet obyvatelé ulic v jedné z částí Moravské Ostravy nedaleko centra. V kdysi poklidné lokalitě s dražšími činžáky a upravenou zelení totiž vznikla ubytovna pro sociálně slabší. Její pražský majitel inkasuje poplatky za bydlení od tamního úřadu práce, což je vlastně část dávek, které dostávají jeho nájemníci. K tomuto dost rozšířenému problému ubytoven pro nepřizpůsobivé se vyjádřil i poslanec Zdeněk Soukup (ANO), který je členem sněmovního výboru pro sociální politiku. „Co s ‚nabušenými‘ jedinci, kteří zevlují celý den a večer, kdy řádní lidé odpočívají po práci, se začnou veselit?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Praha nesmí být jen pro bohaté
Symbolickým happeningem v místech, kde stále chybí část vnějšího obchvatu Prahy, zahájila kampaň před volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pražská sociální demokracie. Podle lídra kandidátky, kterým je náměstek pražské primátorky a místopředseda ČSSD Petr Dolínek, jde o symbol změny přístupu chování státu k Praze a Pražanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Babiš dojel na "Ano"
Verdikt, který vyřkl úřad pro dohled nad politikou, je smrtící pro favorita voleb, Babišovo Ano. Podle rozhodnutí, proti kterému není odvolání, jsou součástí volební kampaně všechny svatby, při nichž si snoubenci řeknou „Ano“. Netýká se to jen okázalé hostiny na Čapím hnízdě, při níž se oženil sám Babiš. Týká se to úplně všech svateb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
„Znásilnění je traumatizující, ale nakonec se žena zklidní a je šťastná.“ Po brutálním znásilnění Polky na italské pláži vyplulo na internetu něco šíleného
Nejen Polsko je zděšeno případem z italského turistického letoviska Rimini, kde byl o víkendu napaden polský pár. Čtyři muži v sobotu v noci na pláži zbili mladého Poláka do bezvědomí a pak se vrhli na jeho šestadvacetiletou partnerku. Italská policie celý případ intenzivně šetří. Polský server Super Expres však přinesl informace o tom, že bestiální čin má bohužel ještě jednu děsivou rovinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Svobodní: Petr Mach rezignoval na post europoslance
Ing. Petr Mach, předseda Svobodných, rezignoval na post poslance Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Proměna magistrály je schválena, začne se parky a přechody
Rada hl. m. Prahy dnes schválila vizi proměny Severojižní magistrály. Rušná dopravní tepna by se měla lépe zapojit do městského prostředí: v plánu jsou úpravy okolních ulic a parků nebo nové přechody. Na koncepci rozvoje magistrály spolupracoval Institut plánování a rozvoje Prahy s renomovanou dánskou kanceláří Gehl Architects.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
„A ty blondýny, co u nás choděj, ty budou chtít taky!“ F. R. Čech řádil opět před kamerou. Toto nás prý čeká s imigranty
Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV.cz nového hosta. Tentokrát proti němu seděl hudebník, bývalý sportovec a politik František Ringo Čech. Popsal, co se stane, až se provalí hráze s migranty. Čech je bytostně přesvědčen, že taková situace přijde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Chceme stát, který se nenechá na každém kroku ochcávat, napsal Pirát. A pokračoval...
Z PROFILŮ Pražský zastupitel Jakub Michálek (Piráti), odpovídal na otázky čtenářů serveru pParlamentníListy.cz. Mimo jiné vysvětloval, proč by měli voliči v podzimních volbách hlasovat právě pro Piráty v čele s Ivanem Bartošem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Asociace speciálních pedagogů: Inkluze dlouhodobé negativní trendy akcentuje
Otevřený dopis Asociace speciálních pedagogů ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Stav nebezpečí na Zlínsku končí, Čunek žádá o pomoc veterináře
Na Zlínsku dnes o půlnoci skončí 30 dní trvající stav nebezpečí, který v souvislosti s nákazou divočáků africkým morem prasat vyhlásil na konci července zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Hejtman dnes vyzval ředitele Státní veterinární správy (SVS), aby udržel v platnosti opatření přijatá v souvislosti s mimořádným stavem. Jde především o zákaz vstupu do lesů a polí v oblasti nákazy a zachování pachových a elektrických ohradníků kolem ní. Čunek to dnes řekl novinářům. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Luboši, vymeť ten Augiášův chlév
Na Parlamentních listech, jehož redakce celou věc velmi pečlivě zdokumentovala, byl zveřejněn článek „Zhroucení, rakoviny, šikana, urážky, prostě peklo“. Tento článek popisuje otřesné poměry v rámci Lidového domu, kde vládnou rukou společnou a nerozdílnou a zejména drsnou ekonomický ředitel ČSSD (bývalý dlouholetý místopředseda ČSSD) M. Starec a ústřední tajemník Kucián.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Merkelová napadla Polsko
Německo nemůže mlčet k dění v Polsku, prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová. Uznává sice, že za normálních okolností není vhodné komentovat vnitřní záležitosti jiných států, ale pokud hrozí, že budou oslabeny pilíře právního státu, skutečně k tomu podle kancléřky nelze mlčet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Putin má kam jezdit na víkend. Tady jsou 3D fotky luxusní rezidence
O bohatství v řádu miliard dolarů a o vysokém životním standardu ruského prezidenta Vladimira Putina se vedou již mnoho let vášnivé diskuse. Britský deník Daily Mail nyní prostřednictívm několika fotografií nechává nahlednout do interiéru údajného Putinova letního sídla poblíž hranic s Finskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Telička se nezapojí do volební kampaně ANO
Místopředseda Evropského parlamentu (EP) Pavel Telička se nezapojí do podzimní volební kampaně hnutí ANO, na jehož kandidátce byl jako nestraník zvolen do EP. Novinářům dnes řekl, že nebyl s takovou žádostí osloven. Uvedl rovněž, že nyní neví, co mohou voliči čekat od politiky ANO ve vztahu k Evropské unii. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ve Finsku se kamsi ztratilo 5300 imigrantů
Finská ministryně vnitra Paula Risikko minulý týden oznámila, že její ministerstvo nemá přesný přehled o tom, kde se nalézá 5300 imigrantů, kteří přišli do země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rocker Jan Zahradil: Karel Gott je Gustáv Husák československého popu. Nesnášel jsem ho jako koprovku, a zůstalo mi to
Europoslanec Jan Zahradil (ODS), který se rád čas od času vyjadřuje ke koncertům, jež navštíví, a jeho facebookové statusy jsou v těchto ohledech leckdy i odborné, se tentokrát pustil do kritiky Karla Gotta. On sám, jak přiznává, je rockerem a vyznavačem metalu, takže popový zpěvák jeho šálkem kávy nikdy nebyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ERÚ: U zákazníků, odebírajících plyn od Enwox Energy, nastupuje dodavatel poslední instance
Na základě informací operátora trhu (OTE, a. s.) Energetický regulační úřad upozorňuje, že o d 1. září 2017 přestane obchodník s plynem, společnost Enwox Energy, s. r. o., dodávat plyn do 474 odběrných míst na distribučním území společnosti GasNet, s.r.o. (člen innogy, dříve RWE).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Existují v potravinářství nekalé obchodní praktiky, ptá se (opět) Komise
Evropská komise spustila veřejnou konzultaci, ve které mohou zemědělci, zpracovatelé, ale také obchodníci sdělit své zkušenosti ohledně tří oblastí týkajících se postavení zemědělců v potravinovém dodavatelském řetězci - nekalých obchodních praktik, transparentnosti trhu a spolupráce výrobců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Polsko to tak nenechá! Tady máte ty migranty. Byli zfetovaní či opilí. Jsou zde záběry, strhla se bouře po zvířecím útoku v Itálii
Případ znásilněné polské turistky a jejího zbitého přítele čtyřmi muži ze severní Afriky v italském letovisku Rimini dál žije svým životem. Do vyšetřování by se měly zapojit i polské úřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zásah a podmínky na místě mimořádné události zlepšuje hasičům technika pořízená ze strukturálních fondů EU
Už více než dva roky využívají hasiči při práci techniku a věcné prostředky pořízené z projektů operace Technika, technologie a prostředky Hasičské záchranného sboru České republiky pro efektivní zásah („Efektivní zásah“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Populární senátor promluvil na ČT o likvidaci billboardů. Původně mu prý bylo to čištění krajiny sympatické, ale pak zjistil, co všechno se kolem toho děje...
V pátek mají od dálnic a silnic I. třídy zmizet billboardy. Pravděpodobně tam zůstanou, neboť si proti tomu u Ústavního soudu stěžují někteří senátoři. Dnes se místo billboardů u silnic objevily poutače se státními vlajkami, na protest. Tak se snaží na nesmyslnost zákona upozornit majitelé reklamních ploch. O tématu v pořadu Události, komentáře na ČT24 hovořili senátor Václav Chaloupek (OPAT), mluvčí ÚAMK Petr Vomáčka a mluvčí Svazu provozovatelů venkovní reklamy Lukáš Váňa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Muslimské školení mužstva: Hudba je zakázaná, odvádí od Alláha. Tancovat můžete, ale jen doma, když vás a vaše manželky nikdo nevidí
Islámský indický kazatel Zakir Naik se ve videu, které se šíří skrz videokanál YouTube, vyjádřil k tomu, proč jsou hudba a tanec v islámském náboženství zakázané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky jmenoval nového rektora
Prezident Miloš Zeman jmenoval rektora Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Soudruzi, soudruzi, tak vy nepřestanete?
...ne nepřestanou, dokud na tu čuňu nedostanou, bych řekl, můžete číst zde:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pietní akty připomněly trvalý odkaz Slovenského národního povstání
Za účasti zástupců resortu obrany a Generálního štábu AČR se v úterý 29. srpna uskutečnila vzpomínková setkání u příležitosti 73. výročí Slovenského národního povstání, která ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR organizoval Český svaz bojovníků za svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tak najednou? Konečně? Už? Teprve? Není to fake... Exministryně Kovářová se vysmála Merkelové a Macronovi
Exministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se na svém twitterovém účtu vyjádřila k informaci, že francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová vyzvali k přísnějším opatřením proti nelegální migraci z Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Černá díra v Německu. Nejen u nás mizí miliardy neznámo kam
Nesmyslné, zbytečné projekty a nehospodárnost není nic nového ani na západ od našich hranic. Na vyhazování peněz v Německu dohlíží Sdružení německých daňových poplatníků, které má kolem čtvrt milionu členů, především z řad živnostníků a podnikatelů. O „rozfofrovaných“ miliardách na novém letišti Wiliho Brandta v Berlíně jsme již psali. Nyní se podíváme na další „černé díry“ Braniborska, na které organizace upozorňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Rychlonožkovy noci a rána
Luštíte někdy křížovky? Jestliže luštíte, povězte: „Jaký je nejdelší český komiks s klubovní tematikou?“ Rychlé šípy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Království křivých zrcadel a boj za rasovou čistotu
Šílení běloši podporovaní Asiaty a černochy vytáhli do boje proti bílé rase. Svůj boj pojali s takovým fanatismem, že by se oddíly SS museli za svoji vlažnou oddanost vůdci stydět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD na jihu Moravy zahájila kampaň, tématy jsou mzdy a doprava
Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) dnes v Brně zahájila kampaň pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Tématem v Jihomoravském kraji jsou mimo jiné mzdy, doprava a sucho. Lídr krajské kandidátky premiér Bohuslav Sobotka řekl, že na jihu Moravy chce vyhrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Město by mělo mít jednu aplikaci pro občany
Vyjádření k nové aplikaci Moje Praha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš se znovu rozčiluje: Je to provokace! Nejde přitom o Čapí hnízdo
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš považuje to, že společnost FAU kromě finanční i celní správy či ministerstva financí zprostila mlčenlivosti i jeho samotného, za provokaci. ČTK dnes řekl, že je ale rád, že bude mít finanční správa možnost hájit svůj postup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Na přelomu srpna a září rozešle ČSSZ již potřetí přehledy „důchodového konta“
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) opět bezplatně zašle přehledy „důchodového konta“ lidem předdůchodového věku. Letos je automaticky, aniž by museli žádat, obdrží muži narození v roce 1956 a ženy narozené v roce 1959. Informace důležité pro budoucí důchod tak poputují k téměř 100 tisícům lidí. Dostanou je na adresu trvalého bydliště nebo do své datové schránky. Tento servis pro klienty zajistí ČSSZ již potřetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
František Dostál: Betonu je pořád málo
V horkém létě se mluvilo i o vodě. V Kuksu se lidem po ní začalo už stýskat. Voda je a bude světový problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Trump napsal Zemanovi: Je mi to líto
Spolupracovníci prezidenta Miloše Zemana na počátku roku 2017 naznačovali, že se česká hlava státu vydá na oficiální návštěvu Bílého domu. Zatím však k návštěvě nedošlo. Americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi je prý líto, že se návštěvu nepodařilo uskutečnit na jaře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Saddám neměl jaderné zbraně a oběsili ho. Kaddáfí je měl a podřízli ho. V ČT po čase promluvil Hynek Kmoníček
Moderátorka Světlana Witowská po nějakém čase přivítala v Interview ČT24 Hynka Kmoníčka, českého velvyslance v USA. Ptala se ho nejen na přírodní katastrofu na jihu USA, ale také na počínání komunistické KLDR, která odpálila další raketu. Ta dopadla kousek od japonského ostrova Hokkaidó.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Klaus mě zjebal, když jsem řekl, že máslo bude za 50. Zdražují to obchody! Víme, proč musíte platit tak moc
REPORTÁŽ „Já jsem jednou asi před šesti roky řekl, že bude stát kostka padesát korun. Pan prezident Klaus mne tenkrát zjebal jako sysla, no a ono to tady je,“ řekl pro ParlamentníListy.cz na agrosalonu Země živitelka ohledně cen másla generální ředitel Madety Milan Teplý. Důvod zdražení másla pak okomentoval místopředseda představenstva a hlavní zootechnik ZD Opařany Ladislav Brůžek. „S českým nebo s evropským tukem hospodaří Čína,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT trvá na každoročním navýšení platů učitelů o 15 procent
MŠMT trvá na navýšení platů pedagogických pracovníků o 15 % v roce 2018, tento požadavek bude prosazovat na vládě. Toto navýšení platů představuje částku 11,2 mld. korun. Cílem je, aby výše průměrného platu učitele v roce 2020 dosáhla 130 % průměrné mzdy v České republice. Z toho důvodu je nutné, aby platy učitelů rostly každoročně o 15 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jsem teď v ČT, kde mi platí z vašich daní. Takže ti, kteří mě nenávidí, mi platí výplatu a jídlo, říká kontroverzní youtuber. A na Babiše prý před volbami bude ještě jedna věc
ROZHOVOR To, co děláme, je dobrý a městští strážníci, kteří to nechápou, budou na našich videích vždycky za debily, uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kontroverzní youtuber Mikael Oganesjan, který vystupuje pod přezdívkou „Mike je Pán“. Štvát lidi Oganesjana podle jeho vlastních slov baví. Stejně tak přiznává, že zášť mezi lidmi proti jeho osobě je vzhledem k jeho úspěchu přirozená. „Bejt člověk, kterej ráno vstane a jde do fabriky za nějakých patnáct tisíc měsíčně a vidět kluka, kterej si dělá prdel z celýho státu, vydělává na soudech, plus je ještě v Český televizi,“ vypálil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Klaus mladší křtil knihu přímo před ministerstvem školství a na veřejnost tam vypustil silná slova. O neziskovách a exministryni Valachové. A nejen to
REPORTÁŽ Cesta do hlubin českého školství. Útlou knížku pod tímto názvem v úterý dopoledne před budovou ministerstva školství pokřtil Václav Klaus mladší. Školství podle něho do značné míry ovládají neziskové organizace. Jak ale řekl ParlamentnímListům.cz, vláda těchto nikým nevolených organizací jednou skončí. „Komunismus byl taky pevně zakořeněn a nakonec to padlo za pár týdnů,“ sdělil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kterýkoliv mírumilovný muslim se může náhle proměnit v hromadného vraha. Islám mimo zákon, přiletělo z webu Ondřeje Neffa
Publicista Pavel Mareš se na serveru Neviditelný pes.cz vedeném Ondřejem Neffem rozepsal nad terorismem. Podle jeho slov je třeba postavit mimo zákon islám jako kteroukoli jinou totalitní ideologii hlásající nenávist a vyzývající k násilí vůči jinak smýšlejícím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Štvavá kampaň! Na školách probíhají „duhové semináře“. Na rozdíl od Prague Pride nestojíme daňové poplatníky ani korunu, vrací úder organizátorka „dne pro rodinu“
Jak informoval zpravodajský server Aktualne.cz, „truc-akce“ příznivců tradiční rodiny konaná v ten samý den co pochod LGBT menšin v rámci Prague Pride, tzv. „Pochod pro rodinu“, čelí novému problému. Je jím to, že několik sponzorů akce, mezi něž patří Nemocnice Na Bulovce, Muzeum Kampa a společnost Sapelli, požádalo o zpětné stažení svého loga z webu projektu. Vadit jim má prohlášení, kterým se iniciativa na svých webových stránkách zaštiťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Do liberecké zoo přicestovaly tři nové klisny koně Převalského
Dnes, v úterý 28. 8. 2017 v odpoledních hodinách dorazil do liberecké zoologické zahrady dlouho očekávaný a plánovaný transport z německé zoo v Norimberku. Právě z této zahrady přijela po necelých sedmi hodinách cesty pod Ještěd trojice koní Převalských. Jedná se o tři klisny, které se stanou základem pro rozmnožení a posílení světového genofondu těchto vzácných asijských lichokopytníků. Během následujících několika měsíců však klisny čeká pouze aklimatizace a stabilizace v jejich novém domově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Hospodské stát doslova vysvlékl donaha
Šikana hospodských a spolků ze strany státu nebere konce. Kdo neoznámí celníkům prodej lihovin, může dostat pokutu až 800 tisíc korun. A k tomu zákaz činnosti až na šest měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Duel Jaromíra Soukupa speciál startuje již dnes na TV Barrandov
Jedna z nejúspěšnějších tuzemských soukromých televizních stanic TV Barrandov přichází s další novinkou. Co všechno nám jsou schopni politici naslibovat? Kolik investují do svých kampaní? A kdo u nich přijde zkrátka? To všechno se dozvíte v novém politickodiskusním pořadu Duel Jaromíra Soukupa speciál, který startuje již dnes večer na televizi Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Branislav Fabry: Návrh vyhlásenia o protiprávnosti a nemorálnosti agresie v Iraku
Každoročne si 21. augusta pripomíname smutné výročie vpádu vojsk Varšavskej zmluvy do ČSSR. V roku 1968 prišlo k vážnemu porušeniu medzinárodného práva a agresii piatich štátov Varšavskej zmluvy pod vedením ZSSR, superveľmoci, ktorá násilím vnútila svojmu malému susedovi politické zmeny. Niet pochýb, že takéto postupy v medzinárodných vzťahoch treba odsúdiť, treba sa však zamyslieť aj nad závermi, ktoré z faktu agresie v roku 1968 urobíme my sami. Mali by sme sa zamyslieť nad našim vlastným konaním voči iným štátom a správať sa tak, aby sme sa ničoho podobného voči iným nedopustili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
VŠCHT: Letní škola hostí stovky učitelů a budoucích chemiků
Přes 300 účastníků se v úterý 29. srpna sešlo na slavnostním zahájení Letní školy pro středoškolské pedagogy a žáky pořádané Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze. Již 31. ročník této vzdělávací akce je zaměřen na aktuální témata zdraví a životního stylu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Autodrom ožil nočními jízdami, filmaři získali povolení města
Mostecký autodrom zažil o uplynulém víkendu nevídanou věc. Závodní, testovací či zkušební jízdy totiž neskončily hodinou, kterou určuje provozní řád, ale pokračovaly i v noci ze sobotu na neděli a z neděle na pondělí. Nejednalo se ale o svévoli, neomalenost či aroganci majitele autodromu vůči obyvatelům žijícím v okolí dráhy. Noční jízdy byly součástí scénáře nového seriálu České televize, který štáb pod vedením režiséra Jana Prušinovského natáčí v těchto dnech právě v Mostě a jeho okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Naše životní spokojenost
Nedávno mne lákala jedna internetová televize k diskusi na téma „Proč byly české ženy spokojenější se svým sexuálním životem za socialismu.“ Ta větší spokojenost vyplynula prý z nějakého soukromého výzkumu. Víme dobře, že každý člověk může organizovat jakýkoliv výzkum dle libosti. A nejhorší na tom je skutečnost, že výběrem dotázaných a konstrukcí otázek může většinou dokázat cokoliv podle vlastního přání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Pražané se mohou těšit na novou aplikaci Moje Praha
Rada hl. m. Prahy dnes na svém zasedání schválila projektový záměr týkající se realizace nové aplikace Moje Praha, jejíž hlavní úlohou je, aby se obyvatelé Prahy dostali k informacím o životě ve své metropoli rychleji a především efektivněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Policejní cely - podmínky a situace umístěných osob
Ombudsmanka shrnula zjištění z návštěv 47 policejních cel prováděných v letech 2015 a 2016. Setkala se s nedostatečným poučováním osob umístěných v celách i s nepřiměřeným zásahem do jejich práv, soukromí a důstojnosti. Většinu doporučení ombudsmanky policie akceptovala a pracuje na nápravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Orlík: Co to zase papež říká? To už je vážně na roubík a svěrací kazajku
Zveřejněno papežské poselství ke Světovému dni migrantů a uprchlíků: Vatikán. „Přijímat, chránit, podporovat a integrovat migranty a uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V Budějovickém Budvaru uvařili sezónní speciál z čerstvého chmele
Včera uvařili na varně pivovaru Budějovický Budvar várku sezónního speciálu BUD z čerstvých hlávek Žateckého poloraného červeňáku. Chmel byl sklizen jen několik hodin předtím na chmelnici U Splavu v katastru chmelařské obce Blšany. Pivo z čerstvého chmele bude zrát ve sklepích pivovaru až do března 2018, kdy objeví ve vybraných restauracích v České republice i v několika dalších zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vyjádření Finanční správy k postupu v případu společnosti FAU, s.r.o.
Krajský soud v Ostravě svým rozsudkem nezpochybnil nárok Finanční správy na doměřenou daň či její postup, ale pouze se neztotožnil se současně uplatněným ručením této společnosti za jejího dodavatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zácha (ODS): Nelze politiku nahradit diktaturou a stát řídit jako firmu
Vyjádření k aktuálnímu dění v Přerově
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Praha vytvoří funkci ombudsmana pro oblast evropských fondů
Nově a zcela bezplatně mohou žadatelé a příjemci v Operačním programu Praha – pól růstu ČR využít servisu, který zavádí pražský magistrát pro další vylepšení fungování tohoto dotačního programu. Novinka podle obdržených informací zajistí zejména nezávislé, ale také anonymní posouzení námitek, připomínek, stížností ze strany odborníka se zkušenostmi s přípravou a implementací projektů a s řízením operačního programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Izetbegović odmítá Zemanův názor, že Bosna může být základnou IS
Člen předsednictva Bosny a Hercegoviny Bakir Izetbegović odmítl názor českého prezidenta Miloše Zemana, že Bosna by kvůli svému národnostnímu složení mohla být základnou Islámského státu (IS) v Evropě. Izetbegović v tříčlenné bosenské kolektivní hlavě státu zastupuje Bosňáky (dříve muslimové), kteří vyznávají islámskou víru, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Telička navrhuje snížení počtu eurokomisařů na polovinu
Počet členů Evropské komise by se měl snížit na polovinu. Zároveň by se měla zdůraznit kontrolní role Evropského parlamentu (EP) vůči Komisi, řekl dnes v Praze novinářům místopředseda EP Pavel Telička (nestraník za ANO). Pokud k reformám nedojde, Evropská unie podle něj nezíská zpět důvěru občanů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Ti, co Sovětský svaz nezažili, sní o jeho návratu
Přibližně před rokem (2016) ruský filmový a divadelní režisér Kirill Serebrennikov (1969) v rozhovoru pro Divadelní noviny řekl o současném Rusku: I ti, kteří Sovětský svaz nezažili, tedy generace třicátníků a mladší, o něm s nadšením sní. Jde o fenomén celé země. Nežili v Sovětském svazu, nic o něm nevědí, ale sní o jeho návratu. Je to sen o spravedlnosti, která dnes v Rusku naprosto chybí. Lidé jsou přesvědčeni, že v dobách SSSR bylo vše v pořádku, stromy byly vyšší, daně nižší, všichni lidé měli stejné možnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Česká a slovenská vláda budou jednat na zámku Lednice
V pondělí 4. září 2017 se na zámku Lednice uskuteční páté společné zasedání české a slovenské vlády. Následně na zámku zasedne kabinet Bohuslava Sobotky na svém pravidelném zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Europoslanec za Svobodné Mach odchází z Evropského parlamentu
Europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach končí v Evropském parlamentu (EP). Potvrdil to dnes ČTK s tím, že důvody sdělí veřejnosti ve středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal od státních institucí již 1671 nepotřebných státních nemovitostí
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzal ke konci července od ostatních státních institucí celkem 1671 nepotřebných nemovitostí, z toho 1416 pozemků, 257 budov, tři věcná práva a jeden nebytový prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za povinnost dodavatelů energie podepsat etický kodex
Petice za povinnost dodavatelů/obchodníků s elektřinou a zemním plynem podepsat etický kodex a prioritně sdělovat data, ke kterým odběratelům končí dodávky a smluvní závazky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bezpečnost v Bagdádu je stále špatná, zlepšit ji pomáhají i Češi
Obrněné transportéry, zátarasy, kontrolní stanoviště a mnoho desítek vojáků a policistů střežilo průjezd kolony českého premiéra Bohuslava Sobotky ulicemi Bagdádu během jeho víkendové návštěvy Iráku. Těžké neprůstřelné vesty a helmy byly povinnou součástí výbavy členů delegace, která ho doprovázela, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Vzhledem k povinnosti mlčenlivosti nemám přístup k detailům daňových řízení
Prohlášení ministra financí k výzvám ke kontrole Finanční správy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijme vedoucí zastupitelských úřadů
Prezident Miloš Zeman přijme na Pražském hradě vedoucí zastupitelských úřadů ČR v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mojmír Grygar: Příběh o levici - Soukromý majetek (3)
Známý polský sociolog Zygmund Bauman hovoří o tekutosti dnešní společenské reality. Na první pohled je to tvrzení výstižné. Ale je tomu opravdu tak? Jak je možné, že se celková politická situace ve světě začíná podobat období studené války a že se staré propagandistické scénáře opakují?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj získá od Ministerstva zdravotnictví finance na nárůst platů sester u lůžek
Ačkoliv již od 1. července vyplácí Nemocnice Pardubického kraje více než tisícovce nelékařských zdravotnických pracovníků ve směnném provozu příplatek v hodnotě 2000 korun, Pardubický kraj získal potvrzení od Ministerstva zdravotnictví o přidělení požadované částky až v průběhu srpna. Celkově získá kraj částku přesahující 20 milionů korun. Tu následně rozdělí nejen mezi nemocnice a své příspěvkové organizace, ale i další zdravotnické subjekty splňující stanovená kritéria.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Chovanec chce navýšit rozpočet vnitra o tři až čtyři miliardy. Na boj proti terorismu
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) by chtěl navýšit rozpočet svého ministerstva na příští rok o tři až čtyři miliardy korun. Peníze by měly zajistit rozvoj policie nebo pokračování projektů, které se týkají například boje proti terorismu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum: Více než polovina majitelů rodinných domů uvažuje o fotovoltaice
Od září letošního roku se rozšiřuje program Nová zelená úsporám v oblasti solárních systémů pro domácnosti. Rostoucí zájem o fotovoltaiku potvrzuje i aktuální průzkum? Bohemia Energy, podle kterého se 55 procent majitelů rodinných domů po vhodném řešení rozhlíží či o malé fotovoltaické elektrárně (FVE) do budoucna uvažuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Město si bere parkoviště pod svá křídla
Vedení hl. m. Prahy se rozhodlo vypovědět nájemní smlouvy soukromým provozovatelům zhruba šedesáti parkovišť na pozemcích patřících městu. Podmínky pro parkování se tak zlepší i na Praze 11.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Zápisky z letní dovolené aneb Koláž obrazů z přehřáté ekonomiky
Návrat z letní dovolené může být prospěšný nejen proto, že si v práci člověk odpočine od dětí, ale také proto, že se může s kolegy podělit o své zážitky z cest. Ty v případě analytika zkoumajícího ekonomiku mohou být i trochu jiné, než když si je namodeloval u pracovního stolu v kanceláři. Mikroekonomická zkušenost z reálného světa během letní dovolené v ČR přitom mohla poskytnout hned několik indicií, že se nám ta naše malá ekonomika pěkně zahřívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Jak na reklamaci knihy
Koupili jste v knihkupectví knihu a teprve při čtení zjistili, že v ní chybí stránka? Tak jako každé jiné spotřební zboží, i knihu můžete reklamovat. Ale co v případě, kdy nejste spokojeni s jejím českým překladem, nebo jsou v knize tiskové chyby? Bude i tehdy reklamace oprávněná? Co můžete a nemůžete u knih reklamovat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum: Když přijdou k volbám všichni, dostane Babiš 25 procent. Ale taky může dostat 47...
Nerozhodnutých voličů je před nadcházejícími volbami více než 51 procent. Server iDnes.cz tak informuje o průzkumu společnosti Behavio, která se zaměřila na nerozhodnuté voliče. Díky crowdfundingové kampani zpracovala detailní mapu pocitů voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Lubomír Zaorálek: Tragédie Lidic je tu stále s námi
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
TOPlist