Oficiální zpravodajská média

Psal vědeckou práci o spojení islámu s násilím a terorismem a toto se mu pak stalo na univerzitě... Autor hovoří o své otřesné zkušenosti a cenzuře na vysokých školách
ROZHOVOR V těchto dnech směřuje do českých knihkupectví kniha věnující se tématu vztahu islámu k terorismu. Autor této knihy vychází ze své diplomové práce, kvůli které měl problémy ve škole, neboť se některým učitelům nelíbilo, že jeho práce nedodržuje dogma o mírumilovnosti islámu, ale naopak se snaží na problém vztahu islámu k násilí podívat i z jiné perspektivy. Autor knihy David Nekola hovoří o tom, co se kolem jeho diplomky dělo, a i o tom, jak je na tom islám se svou „mírumilovností“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Aktuální stav politiky USA na Blízkém východě (V) - Egypt
Sada stereotypních amerických výtek vůči stále sebevědomější Káhiře nemohla narazit na nic jiného než odmítnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Horáček: Zjistil jsem, že lidé nechtějí kvóty na uprchlíky. A nejen vidláci a burani z Havířova. Havel to přehnal
Prezidentský kandidát Michal Horáček se v rozhovoru pro server Echo24.cz svěřil se svými názory na Evropu, na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše i na prezidenty Václava Havla a Klause. Mimo jiné se také vyjádřil k předvolebním průzkumům, v nichž mírně zaostává za Jiřím Drahošem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pošlou Babiše před volbami do vazby? Ostřílený advokát má obavy, že to zkusí
Advokát Karol Hrádela se obsáhle vyjádřil k žádost o vydání poslance Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání. Hrozí Babišovi snad i vazba?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Vladimír Mečiar: Krym? Chyba je v tom, že tam Rusové byli dřív než Američané. Kdyby tam byli Američané první, je referendum demokratické
Bývalý premiér Vladimír Mečiar vystoupil na Jankovém vršku při příležitosti oslav výročí SNP. Mimo jiné promluvil také o situaci na Ukrajině a na Krymu. Vzpomněl také na válku na Balkánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO „Táhni pryč, Angelo.“ A ruské vlajky. Teď už musela zasahovat ochranka Merkelové
Redakce serveru ParlamentníListy.cz v uplynulých dnech informovala o protestech, které provázejí volební kampaň kancléřky Angely Merkelové. Britský deník Guardian nyní přináší další znepokojivé podrobnosti ke kampani německé kancléřky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Konec „eurohodnot“, jinak skončíme my. Já s Merkelovou u stolu sedět nechci. Obrat politiky k Rusku? Hrůzy na Ukrajině a to, co jste přehlédli o Polsku
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ V týdnu bohatém na prohlášení evropských politiků se editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová zaměřuje jak na „fackování“ Poláků z úst propadajícího se prezidenta Francie Macrona, náznakům Junckera směrem k Rusku, tak na slova kancléřky Merkelové o zavedení společného evropského ministra financí. Kromě toho v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí upozorňuje na rostoucí zbrojní výdaje Polska, nutnost radikálního a nepříjemného řešení migrační krize či na poměry v Saúdské Arábii, kam proudí miliony muslimů na pouť do Mekky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tak už nejen Poláci! V italském letovisku zaútočili i na Rakušany a turisty z Itálie
V italském letovisku Rimini pokračuje vyšetřování brutálního přepadení dvou mladých polských turistů. Rakouský deník Kronen Zeitung nyní s odkazem na italský deník Corriere della Sera přichází s další překvapivou zprávou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Že nám něco zadával pan Babiš, to jsou sprosté lži. Šéf finanční správy přinesl Pilnému analýzu a nebral si servítky
Generální ředitel finanční správy Martin Janeček dnes předal ministrovi financí Ivanu Pilnému (ANO) analýzu správy k využívání zajišťovacích příkazů. Janeček to řekl po schůzce novinářům. Podrobnosti k analýze, kterou má projednat vláda, neuvedl. Zpráva by měla obsahovat podrobnější statistiky k využívání příkazů v letošním roce. Janeček zároveň odmítl nařčení, že správa v kauze FAU jednala na zadání bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO), napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Janek Kroupa odchází z Českého rozhlasu. Dal výpověď
Podle našich informací Český rozhlas opouští investigativní žurnalista Janek Kroupa. Důvody jeho odchodu zatím nejsou známé. Tuto informaci potvrdil i tiskový mluvčí Českého rozhlasu. Obratem však dodal...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Au. Zdeněk Srstka sejmul Bělobrádka za řeči o ,,chcíplém" psovi
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek rozčílil svým statusem ohledně toho, zda psi umírají či chcípají, i známého moderátora pořadu Chcete mě? Zdeňka Srstku. Ten se vyjádřil pro server Expres.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petice pro zrušení integrace Kladenska
Ood soboty 26. 8. 2017 mělo dojít ke zlepšení přepravy cestujících autobusy regionálních linek mezi Kladnem a Prahou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Festivalová pravidla a zákazy – na co mají pořadatelé právo?
Řadě návštěvníků festivalů vadí, že pořadatelé nedovolují vnášet do areálu vlastní jídlo a pití, a prakticky je tím nutí kupovat předražené produkty tamních stánkařů. Často se objevuje názor, že jde o omezování spotřebitelských práv. Dá se proti tomu nějak bránit? Mohou si pořadatelé festivalů stanovit libovolné podmínky pro vstup? A co když pořadatel změní program, máte právo na vrácení vstupného?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sommerová: Voliči Babiše jsou nemravní. Nic jiného než svobodu k životu nepotřebuju. Chci koalici ČSSD, KDU-ČSL, STAN, ODS a TOP 09
Dokumentaristka Olga Sommerová se domnívá, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš je zlo. „Jeho voliči jsou nemravní, spláčou ale nad výdělkem,“ popisuje v rozhovoru pro server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Uhl: Současná sněmovna by měla vydat Babiše. A ta nová by měla znovu posoudit důvody jeho nového vydání
Novinář a bývalý poslanec Petr Uhl se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, že zákon musí chránit každého, i šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman si předělal nejslavnější slogan Václava Havla. A pak vypustil ještě výbušnější šrapnel
Týden se sešel s týdnem a na obrazovce TV Barrandov se znovu objevila tvář prezidenta Miloše Zemana, kterého zpovídal ředitel této televize Jaromír Soukup. Zeman se znovu vrátil k policejní žádosti o vydání Andreje Babiše (ANO), mluvil o falešných zprávách, citoval Václava Havla a zmínil také setkání s vrahem Jackem Rozparovačem. Nikoli poprvé také prohlásil, že se nemáme před nikým hrbit a máme se chovat jako suverénní země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Paroubek: ČSSD zahájila v Brně volební kampaň
Je to jistě chválihodné rozhodnutí, když tamní krajský lídr B. Sobotka, za přítomnosti celostátního lídra L. Zaorálka, zahájili volební kampaň této strany na jižní Moravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spustí nové VKV vysílače
Český rozhlas spustí v pátek 1. září 2017 pět nových VKV vysílačů. Dva vysílače získá stanice mluveného slova Český rozhlas Plus, další tři potom regionální stanice Český rozhlas Pardubice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Štech: Vítáme konstruktivní kritiku, ale otevřený dopis ASP tuto podstatu nemá
Reakce MŠMT na otevřený dopis ASP ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Anální...! Zaorálek schytal spršku nepěkných slov
Přestaňte provádět anální turistiku nadnárodním společnostem! Zaorálku, zklidni hormony! To vzkazují rozezlení živnostníci ministru zahraničí ČR, který se pustil do kritiky podnikatelů, že platí nízké mzdy, a to dosti nevybíravými slovy jako darebáctví či neschopnost. ParlamentníListy.cz proto oslovily několik zástupců náhodně vybrané „střední třídy“. Co vzkazují šéfovi sociálnědemokratické předvolební kampaně, si nyní můžete přečíst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek přijme ministra pro výzkum, inovace a vědu provincie Ontario
Ministr Lubomír Zaorálek se 31. srpna 2017 setká v rámci pracovní snídaně v Černínském paláci s ministrem pro výzkum, inovace a vědu kanadské provincie Ontario Rezou Moridim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Mach: Omezení výběru z bankomatu, odebrání práv. To hrozí z EU. Macron námi opovrhuje. Fandím Polsku, pryč z EU
ROZHOVOR „Hájil jsem svobodu občana a suverenitu a bezpečnost České republiky proti všem těm bruselským papalášům.“ Petr Mach se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozloučil s Evropským parlamentem. Domnívá se, že není šance, aby v Německu zvítězil zdravý rozum. A Francouzi? „Vždycky byli protekcionisti.“ Ať jsou rádi za Čechy a Poláky! „Mají pocit, že jim polský instalatér bere práci, ale on už nikdo u nich ty instalatérské práce neumí, leda předraženě,“ říká Mach. A co nás čeká v EU? „Nic dobrého.“ Předseda Svobodných, který složil mandát europoslance k 31. srpnu, se hodlá věnovat pouze kampani pro sněmovní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
František Dostál: A co důchodci?
Povídavý a častěji už také upovídaný předseda vlády slibuje státním zaměstnancům platy vyšší o 10 a 15 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Máme druhý největší počet sympatizantů za všech stran
Český výzkumný Startup Behavio udělal trochu jiný předvolební průzkum. Průzkum, který se nesnaží odhadnout výsledek voleb, ale zjišťuje, nejen koho budou volit už rozhodnutí voliči, ale především mezi jakými stranami se rozhodují voliči, kteří ještě jasno nemají. Současně se Behavio snaží simulovat reálnou volební situaci, takže respondenti dostali "volební lístky" stran a s těmi v ruce se teprve rozhodovali. Na tento projekt vybralo Behavio peníze přímo od lidí skrze crowdfundingový portál Hit-Hit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Po chcíplém psovi se Bělobrádek znovu rozjel. Rozepsal se o tom, jakou má radost z dětí
Děti nás, lidovce, baví, napsal na blogu serveru Aktuálně.cz šéf strany Pavel Bělobrádek. Co tím přesně myslel?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení vyrazí proti Babišovi se Selským rozumem
Zelení v rámci své předvolební kampaně navštíví 82 měst po celé České republice. Na cestu vyrazí v “zeleném karavanu”, který symbolizuje tři pilíře zeleného programu - čistou přírodu, moderní stát a jistoty a bezpečí. U svého karavanu a v místních společenských sálech budou promítat film Selský rozum režisérské dvojice Vít Janeček a Zuzana Piussi. Film odhaluje pozadí podnikání Andreje Babiše a jeho koncernu Agrofert. Na cestu po českých městech s filmem vyrazí karavany 5. září 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Je to kampaň, tečka. Úředník Outlý se s prezidentem Zemanem nepáral
Moderátorka Světlana Witowská ve čtvrtečním Interview ČT24 přivítala člena Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí (ÚDHPSH) Jana Outlého, který na sebe upoutal pozornost např. tím, že doporučil prezidentovi Miloši Zemanovi, aby v čase předvolební kampaně počítal své cesty po krajích do finančního limitu na kampaně. V jednu chvíli Witowské prozradil, že úřadu se dostane té cti spatřit něco, co ještě žádný jiný živý tvor v moderní historii Česka nespatřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Profesor Knížák má obavy: Estébák Babiš má na prezidenta složku a drží ho v šachu. Jestli se stane premiérem, je to konec demokracie a důvod k odchodu ze země
ROZHOVOR Odporným uskupením, jež až otrocky slouží Babišovým zájmům a které nepatří na politickou scénu, i kdyby získalo sebevíc hlasů, označuje bývalý generální ředitel Národní galerie profesor Milan Knížák hnutí ANO. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přiznal, že vážně pochybuje o příčetnosti prezidenta Miloše Zemana, který v minulosti Babišovy praktiky veřejně odsoudil a dnes ho „až freneticky chrání“. „Babiš používá mafiánské a estébácké metody, údajně má ‚složku‘ téměř na každého. Zdá se, že něčím drží Zemana v šachu,“ spekuluje Milan Knížák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura a Radek Vondráček v Duelu Jaromíra Soukupa
Duel Jaromíra Soukupa, který se v uplynulých měsících stal nejsledovanějším pořadem podobného typu ze všech českých plnoformátových televizních stanic, přináší svým divákům další premiérový díl. V ostré diskusi nad odposlechy a obviněním Andreje Babiše, logem k účtenkové loterii či billboardové kauze se střetnou radikální Tomio Okamura a ostřílený politik Radek Vondráček již dnes večer na televizi Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
NATO posílá na ruské hranice 600 výsadkářů. Prý jen tak, symbolicky. Není to žádná agrese, ujišťuje český muž v centrále
Rusko chystá na září do kaliningradské oblasti největší vojenské cvičení od konce studené války. Co to znamená pro NATO, a tedy i pro nás jako členskou zemi Aliance? Nejen na to odpovídal Janu Moláčkovi ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Pražští strážníci dohlédnou na bezpečný začátek školního roku
O bezpečnost dětí na přechodech pro chodce v blízkosti škol v souvislosti se zahájením školního roku, se opět postarají pražští strážníci. Ochrannou ruku nad školáky pak budou držet i v dalších zářijových dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Gott dal Heleně Vondráčkové k narozeninám náramek! Ona mu pak půjčila svoji loď
Zpěvačka Helena Vondráčková zažila na svém hausbótu na Slapech velmi vzácnou návštěvu. Zpěvák Karel Gott ji přijel osobně pogratulovat k letošnímu jubileu, které oslavila v červnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V Liberci podepisují osobnosti petici proti xenofobii: Hlásíme se k odkazu Masarykova, Čapkova a Havlova člověčenstva
Proti xenofobii a šíření strachu z odlišnosti se staví provolání, které dnes představili jeho signatáři v Liberci. Kriticky se v něm vyjadřují i k prezidentovi republiky či tradičním demokratickým stranám. Text provolání podepsalo 15 osobností s různými profesemi a z rozličných sfér života společnosti, řekl jeden ze signatářů a náměstek primátora Liberce pro sociální oblast, Ivan Langr, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rozhlas vydal článek o údajných dezinformačních webech. Nedodržel přitom jedno ze základních novinářských přístupů, rozhodla jeho rada
Na internetovém serveru iRozhlas.cz vyšel v květnu článek s názvem „Nad Evropou se valí radioaktivní mrak. Přinášíme žebříček falešných zpráv pro rok 2017. Letošní vymyšlené zprávy mají i desetitisíce sdílení – a svým autorům přinášejí nezanedbatelný zisk.“ Redaktor Zlatkovský ve svém textu píše o údajných dezinformačních webech, mezi které podle něj patří i ParlamentníListy.cz. Zřejmě ale zapomněl na základní novinářské pravidlo, a to dát prostor k vyjádření všem zúčastněným stranám v článku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky vystoupí v pořadu „Týden s prezidentem“
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí v pořadu „Týden s prezidentem“ na TV Barrandov
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotkův vliv taje jako máslo. Získali jsme záznam autentické hádky
Zvukový záznam z 8. veřejného zasedání Rady Českého rozhlasu může na nezaujaté posluchače působit až vágně. Ne tak v případě, pokud na sebe narazí dvě poměrně silné váhy: generální ředitel této instituce René Zavoral a člen Rady Petr Šafařík. První zmíněný se na post dostal proti vůli ČSSD. Druhý, Petr Šafařík, má podle všech našich zdrojů výrazně hájit zájmy Sobotkovy klaky. Jak? Prozatím marně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dominik Feri: Je mi Zemana líto, každý z nás vidí, že chřadne. Že jsem křovák, orangutan, opice? To mě neuráží
Teplický radní Dominik Feri (TOP 09), který v nadcházejících parlamentních volbách kandiduje do Sněmovny, poskytl rozhovor serveru Lifestyle-luxusni-bydleni-praha.com. „Jsem jednadvacetiletý student Právnické fakulty, který má zájem o politiku a snaží se ten zájem sdílet s lidmi, kteří se nadchli pro to stejné,“ uvedl se Feri.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Do rezervace divokých koní se vrací mateřídouška, černýš i první mravenčí zahrádka
Na obou pastvinách velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice se letos objevily významné druhy bylin, které zde v předchozích letech buď chyběly, nebo byly velmi vzácné. Největší radost mají biologové z mateřídoušky, hvozdíku svazčitého, černýše rolního a nápadně žlutě kvetoucích omanů vrbolistých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Sociální demokraté zvyšují kvalitu a dostupnost zdravotní péče
ČSSD zrušila nesmyslné zdravotnické poplatky. Nyní se ukazuje, že i Lidovci či ANO 2011 by se k nim chtěli navrátit a tím minimálně omezit zdravotní péči pro řadu pacientů. Tohle není řešením pro kvalitní a dostupnou zdravotní péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Bělobrádkovo chcípnutí, Macronův makeup - Elity?
Přiznám se, že nechápu, jak Bělobrádek mohl udělat takovou hloupost. Myslel to asi upřímně (a z čistě odborného hlediska možná měl i částečně pravdu), ale přece měl vědět, jakou vlnu to "chcípnutí" (zvlášť trochu vystavené mimo kontext) to mezi pejskaři a nejen mezi nimi vyvolá. Navíc to bylo tak trochu dost nevkusné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
AOPK: Čáp černý z České republiky možná hnízdí v Černobylu
Letošní léto přineslo překvapení – ukrajinský ornitolog pozoroval v Černobylu čápa černého a poslal i fotografii. Tento čáp byl označen v roce 2010 na Znojemsku jako mládě a hned na podzim byl pozorován v Izraeli na jihovýchodní tahové cestě do Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Historické centrum Olomouce doplní díla uznávaného umělce
Mramorové dříky a bronzové hlavice budou mít dvě nová pítka z dílny světoznámého sochaře a olomouckého rodáka Ivana Theimera. Pítka, která vytvořil pro město, obohatí veřejný prostor na Horním a Dolním náměstí. Pítko vedle Arionovy kašny bude slavnostně uvedeno do provozu za účasti autora, oceňovaného sochaře Ivana Theimera, ve středu 6. září v 17 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Vlasák: Pacienta na přístrojích nelze držet věčně
Inflace v eurozóně už tři čtvrtě roku přesahuje jedno procento. Nicméně Evropskou centrální banku to nechává naprosto klidnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Turci, Francie, Británie a Německo a muslimové z celého světa
V roce 1853 vypukla tzv. "Krymská válka", v níž se na stranu Turků postavila Francie a Británie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nagyová-Nečasová žaluje Piráty za to, že z ní mají legraci
Bývalá šéfka Úřadu vlády Jana Nečasová (Nagyová) se rozhodla podat žalobu proti použití své podobizny na volebním autobusu Pirátské strany. Uvedl to server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
V jižních Čechách jde do voleb 25 stran, jedničkou ANO je Maxová
Krajský úřad Jihočeského kraje zaregistroval všech 25 stran a hnutí, které podaly kandidátní listiny do parlamentních voleb. Kandiduje 476 lidí, jednoho kandidáta zmocněnec jeho strany vyškrtl. ČTK to dnes řekla Alena Karvánková z krajského úřadu. Jedničkou hnutí ANO, která byla nejistá, je poslankyně Radka Maxová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ekonom Kovanda: Velká krize? Hrozí neustále. Kapitalismus byl znásilněn
Jsou obavy z blížící se globální ekonomické krize, o níž někteří mluví jako o ještě horší než té, co byla před deseti lety, oprávněné? Na to se týdeník Reflex zeptal předních českých ekonomů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum: Téměř třetina Čechů přiznává, že byla někdy partnerovi nevěrná
Nevěru přiznává třetina Čechů, ovšem celkem dvě třetiny domácí populace nepovažují za nevěru flirt, sex po telefonu, sex na jednu noc, líbání, erotické služby, sex s expartnerem, skupinový sex, erotické sms, lesbický sex a orální sex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Skupina Škoda Transportation dodá do Finska nové vagony za téměř 1,4 miliardy
Dceřiná firma společnosti Škoda Transportation, finský Transtech, dodá celkem dvacet nových moderních vozidel do Finska. Finské státní dráhy zúčinily na základě kontraktu z roku 2015 opci na dvacet dvoupodlažních osobních vozů. Hodnota kontraktu je téměř 1,4 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Císařský ostrov se začne měnit ještě letos
Strávit příjemné letní odpoledne u řeky. Pražané by za takovým zážitkem mohli již brzy zamířit na Císařský ostrov. Před dvěma lety pod vedením IPR Praha proběhl soutěžní workshop o budoucí podobě Trojské kotliny, tento týden pražská Rada schválila konkrétní akční plán nejbližších kroků k proměně ostrova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
NÁSILNÉ VIDEO: Stejně se nám nic nestane! Itálie otřesena migrantským útokem na řidiče autobusu
Italský deník Il Giornale se věnuje násilnému incidentu, který se odehrál tento týden na autobusové zastávce v Palermu. Skupina agresivních přistěhovalců z Afriky si počíhala na řidiče autobusu a jeden z nich jej pak uvnitř vozidla brutálně napadl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Míra nezaměstnanosti se v červenci meziměsíčně nezměnila
Míra nezaměstnanosti byla v červenci na úrovni 2,9 %. Meziročně klesla o 1,3 procentního bodu. Meziměsíčně se po sezónním očištění nezměnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Trombik (kandidát SPD): TOP 09 byl podvod na voličích a můj životní omyl
Rozhovor s bývalým pražským zastupitelem Petrem Trombikem, kandidujícím v říjnových volbách na pátém místě pražské kandidátky SPD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
KIDSOK: Cestujícím pomůže nová informační linka
Od 1. září budou moci cestující ve veřejné dopravě v Olomouckém kraji využívat služeb telefonní informační linky. Zavede ji krajský koordinátor dopravy KIDSOK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Přijďte k nám po žních také na dožínky
První žně v našem novém ekocentru Prales ve Kbelích se vydařily, obilí je sklizeno a my se těšíme na další krok. Protože, jak víme, žněmi práce nekončí, ale začínají, dovolujeme si vás pozvat také na dožínky, které se v ekocentru Prales uskuteční v sobotu 2. září od 13 do 17 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Fiala: Manželství a adopci možná umožní homosexuálním párům i Chile
Chilská prezidentka Michelle Bacheletová 28. srpna předložila Kongresu návrh zákona, který by umožnil párům stejného pohlaví uzavírat sňatky. Příslušná legislativa, která je jednou z reforem prosazovaných v této poměrně konzervativní jihoamerické zemi, zrovnoprávní homosexuální páry i v oblasti rodičovství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Kraj uvolní další prostředky na rozvoj Zakarpatí
V návaznosti na cestu členů Zastupitelstva Pardubického kraje do oblasti Zakarpatské Ukrajiny v polovině srpna, schválila krajská rada seznam potenciálních projektů, na jejichž realizaci by Pardubický kraj mohl přispět v letošním roce. Celková částka uvolněných finančních prostředků činí 1,7 milionu korun. O definitivním schválení projektů bude na svém nejbližším jednání rozhodovat krajské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstek Miloslav Stašek převzal prvních deset vozů Škoda Superb
Na základě výsledku otevřeného výběrového řízení na dodavatele služebních vozidel pro Ministerstvo zahraničních věcí byla v červnu 2017 vybrána společnost Přerost a Švorc Auto s.r.o. Celkem se jedná o 55 vozů ŠKODA SUPERB, z nichž prvních deset slavnostně před Černínským palácem převzal od ředitele ŠKODA AUTO ČR Luboše Vlčka náměstek ministra Miloslav Stašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Takto se hlasy voličů nezískávají
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Procházka (TOP 09): Rozpočet na rok 2018 usvědčuje vládu ze selhání
Česko zažívá prudký hospodářský růst, přesto státní rozpočet opět počítá se schodkem 60 mld. CZK. Sobotkova vláda úplně rezignovala na jakoukoliv modernizaci veřejného sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Máme strach, že Babiše by mohli dát do vazby, sdělil zdroj z ANO
Mandátový a imunitní výbor včera doporučil Poslanecké sněmovně, aby vydala v kauze Čapí hnízdo ke stíhání poslance Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (ANO). A jak píší Lidové noviny, v hnutí zavládly obavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Klaus na akci AfD: Evropa je ve válce. Naši nepřátelé jsou Merkelová, Schulz, migrace či homosexualismus
Bez přehánění je dnes možné mluvit o válce v Evropě, je přesvědčen bývalý český prezident Václav Klaus, podle něhož na jedné straně konfliktu stojí svoboda, demokracie nebo tradiční rodina, a na té druhé politická korektnost, multikulturalismus nebo šéfka německé vlády Angela Merkelová (CDU). Klaus to řekl na předvolební akci Alternativy pro Německo (AfD) v Hofheimu, který leží nedaleko Frankfurtu nad Mohanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kiska udělil státní vyznamenání válečnému veteránovi Píkovi
Válečnému veteránovi Milanu Píkovi slovenský prezident Andrej Kiska udělil vysoké státní vyznamenání. ČTK o tom informovala prezidentská kancelář. Píka je synem slavného generála Heliodora Píky, kterého komunistický režim v roce 1949 popravil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): V Praze bojujeme s nedostatečným počtem zaměstnanců v bezpečnostních sborech
Rada hl. m. Prahy schválila, že příslušníci Policie ČR spadající pod Krajské ředitelství Praha a strážníci Městské policie hl. m. Prahy budou mít jízdné v Pražské integrované dopravě zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Kubásek: Proběhla odborná diskuse o opatřeních ke snížení dopadů sucha na jižní Moravě
Na půdě Jihomoravského kraje proběhlo celodenní odborné diskusní fórum na téma Snižování dopadů sucha na Jižní Moravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
V písecké nemocnici garantují kvalitu při péči o pacienty s chronickými ranami
Písecká nemocnice získala už podruhé certifikát, který garantuje kvalitu v péči o klienty s chronickými a komplikovanými ranami. Certifikát je pro pacienty zárukou kvalitní zdravotní péče o chronickou ránu a používání nejnovějších hojících materiálů. Zároveň také deklaruje vzdělaný a vyškolený personál, který sleduje nové trendy péče o chronické defekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Český miliardář: Migraci podporují jen mladí šílenci. Migranti nepracují. Zastavit! Za teror odpovídá EU
Miliardář Jiří Šimáně varuje v dnešních Lidových novinách před migrační politikou Evropské unie. Ta je podle jeho slov impotentní a Evropě tak hrozí ztráta identity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Na vzdělávání máme připraveno 80 milionů korun
Novou výzvu č. 41 v rámci Operačního programu Praha – pól růstu ČR odsouhlasila v úterý Rada hl. m. Prahy. Tentokrát budou finanční prostředky připraveny na podporu „Posílení kapacit pro interkulturní vzdělávání“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
MZV: Česká republika ratifikovala Dohodu o strategickém partnerství EU-Kanada
Česká republika dokončila ratifikační proces Dohody o strategickém partnerství mezi EU a Kanadou. Česká republika se tak zařadila po bok zemí, které dle bruselské registrace už Dohodu ratifikovaly – Estonska, Lotyšska, Dánska, Maďarska a Slovinska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Myslíte, že člověk, který vlastnil Agrofert, by dělal podvod kvůli 50 milionům? rozčiloval se Faltýnek v ČT
Hostem pořadu Události, komentáře ČT24 byl místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Jeho i Andreje Babiše dnes doporučil mandátový a imunitní výbor k vydání k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. K celé kauze se vyjádřili poté i poslanec ČSSD Stanislav Huml a předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šimůnek (KSČM): Nebuď doma sám
Přátele, všechny Vás srdečně zvu na výlet Prahou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Schválili jsme plán opravných prací na tramvajových tratích
Rok 2018 bude ve znamení pokračujících dílčích oprav tramvajových tratí. Radní města souhlasili s plánem oprav na příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Stranám končí lhůta pro nápravu případných chyb na kandidátkách
Stranám a hnutím, které se přihlásily do letošních sněmovních voleb, dnes končí lhůta pro nápravu případných chyb na kandidátních listinách. Uskupení, která splní zákonné náležitosti, krajské úřady a pražský magistrát nejpozději v pátek k volbám zaregistrují a umožní jim tak ucházet se o hlasy voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Návštěva tchajwanské delegace v Jihočeském kraji
Místopředseda Poslanecké sněmovny a KDU-ČSL Jan Bartošek přivítal v pondělí 28. srpna v Jihočeském kraji delegaci tchajwanského zastupitelského úřadu v ČR v čele s jeho nejvyšším představitelem, panem Chung-I Wangem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Obraz Nástup Františka Josefa na trůn se vrací na své místo
Před téměř sto čtyřiceti lety ozdobilo rozměrné plátno, zachycující důležitý okamžik v historii Olomouce, radniční kapli svatého Jeronýma. Obraz, na němž je výjev z olomoucké abdikace rakouského císaře Ferdinanda I. Dobrotivého a předání koruny Františku Josefovi I., vznikl roku 1876 pro tehdy připravované Historické muzeum města Olomouce. Krátce po druhé světové válce se obraz ztratil, loni byl znovu objeven a nyní se do radniční kaple vrátí jeho faksimile neboli umělecká kopie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
V ČR byl poprvé letos potvrzen výskyt parazita svalovce u divokého prasete
V České republice byla v tomto týdnu poprvé v letošním roce potvrzena přítomnost nebezpečného parazita svalovce (trichinella) u uloveného divokého prasete v Libereckém kraji. Tělo nakaženého zvířete bude zlikvidováno. Přítomnost trichinel u divočáka byla v tuzemsku zjištěna naposledy loni v prosinci. U domácích prasat se cizopasník dlouhodobě nevyskytuje. Státní veterinární správa (SVS) připomíná povinnost vyšetřovat všechnu ulovenou černou zvěř na výskyt trichinel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Stojíme za Babišem a Faltýnkem, ohlásilo vedení ANO. Pak schválilo, že předseda etický kodex neporušil
Vedení ANO nevidí důvod pro vydání svého předsedy Andreje Babiše a šéfa poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Novinářům to po dnešním večerním jednání řekl místopředseda hnutí Richard Brabec. Výbor ANO považuje kauzu za politicky motivovanou. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Prázdniny končí, začíná školní rok
Prvním dnem nového školního roku je pondělí 4. září. Nejen v Libereckém kraji je tento den slavnostním pro tisíce žáků, nejen těch, kteří do škol nastupují poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČD Cargo zastavilo pokles výkonů a investuje do své budoucnosti
Společnost ČD Cargo, a. s., největší dceřiná společnost Českých drah, a.s., která se zabývá především nákladní dopravou, realizovala za první pololetí roku 2017 zisk před zdaněním dle mezinárodních účetních standardů (IFRS) ve výši 496 mil. Kč. Do konsolidovaného výsledku skupiny ČD pak segment nákladní dopravy přispěl čistým ziskem po zdanění ve výši 384 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Rada schválila prodej bývalého domova mládeže v Kyjově
Téměř sedm milionů korun (konkrétně 7,5 milionu korun), taková je nabídka kupní ceny společnosti CONTROL INVEST PROJECT z Bzence za úplatný převod bývalého domova mládeže v Kyjově, kterou přijala Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 31. srpna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Cena Ministerstva kultury v oboru tanečních aktivit udělena Josefu Kábrtovi
Cena Ministerstva kultury za neprofesionální umělecké aktivity v oboru tanečních aktivit byla udělena za celoživotní přínos v oblasti společenského tance panu Josefu Kábrtovi. Cenu předala Ing. Eva Suknarovská z odboru regionální a národnostní kultury Ministerstva kultury v sobotu 26. srpna 2017 v Táboře v rámci 49. předsezónního kongresu pořádaného Svazem učitelů tance ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
OSN posílá pochvalu za likvidaci vepřína v Letech. A přidala i výzvu k chování k dnešním Romům
Evropská kancelář Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva považuje rozhodnutí české vlády odkoupit vepřín v Letech u Písku, který stojí v místech protektorátního romského koncentračního tábora, za významný krok k uznání perzekuce Romů. Naléhá na kabinet, aby výkrmnu nechal odstranit co nejdříve. Kancelář to dnes uvedla v prohlášení, které zaslala ČTK. Vyzvala také k odškodnění romských žen za nedobrovolné sterilizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina je připraven odeslat první dotace na udržení venkovských prodejen
Už jen rozhodnutí krajského zastupitelstva stojí mezi proplacením historicky prvních dotací Kraje Vysočina na podporu zachování dostupnosti služeb venkovských prodejen potravin a smíšeného zboží. Rada Kraje Vysočina dnes schválila materiál, který doporučí nejvyššímu orgánu kraje ke schválení 55 žádostí v objemu dvou miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Průzkum: Dluhy splácíme nejrychleji od roku 2014
Platební morálka českých dlužníků se dále zlepšuje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruské školy nemají kanalizaci a města vodovody, komu se to líbí, není normální
Člověk, který velebí poslední tým fotbalové ligy a chválí ho za převedenou hru, je zřejmě narušený. A s obdivem k Rusku, kde tři tisíce škol nemají kanalizaci a ve městech lidé vodovody, je to stejné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
BESIP: Pozor, škola!
V pondělí 4. září se děti vracejí do školních lavic po dvou měsících volna. Bezstarostné prázdniny plné zážitků koncentraci a pozornost dětí na návrat do stále náročnějšího provozu snižují. V prvních dnech nového školního roku musíme počítat se zvýšeným rizikem nehody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Máme volební potenciál dvanáct procent. Nezávislý průzkum ukázal skutečnost
Strana ROZUMNÍ má stejný volební potenciál jako ODS a TOP09 a jen o procento méně nežli ČSSD a SPD!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr bije na poplach: Babišův bafuňář z dopravy chce vytunelovat České dráhy. Psal to na Twitteru Kalousek
Šéf olomoucké oblastní organizace ANO, náměstek ministra dopravy a Babišův dlouholetý spojenec z Agrofertu Milan Feranec se prý chystá vytunelovat České dráhy. Tvrdí to alespoň server Forum24.cz Pavla Šafra s odvoláním na další zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Alláhu, znič je všechny, vyzval imám a šel si pro sociální dávky. V Evropě jsou prý takových stovky. Jeden dokonce pobírá na deset osob
Soeren Kern z amerického think-tanku Gatestone Institute upozorňuje na oblíbenou praxi radikálních imámů a džihádistů v západoevropských zemích, kteří žijí ze sociálních dávek, a přesto vyzývají k zabíjení křesťanů a boji proti demokratickému systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ropková (SDPD): Operační program Praha – pól růstu ČR výrazně zvyšuje atraktivitu metropole
Operační program Praha – pól růstu ČR nabírá v letošním roce na tempu a stává se tak ještě atraktivnějším pro velkou část žadatelů. Pražský magistrát totiž za tuto krátkou dobu vyhlásil celkem čtyři výzvy za téměř dvě miliardy korun a do konce roku jich plánuje dalších devět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan Langr: Patnáct osobností Liberce proti xenofobii
Provolání Tady jsem doma reaguje na rostoucí xenofobii ve společnosti a šíření strachu z odlišnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT: Revize vzdělávacích plánů nově určí, co mají školy učit a žáci umět
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy chce nově přezkoumat a aktualizovat rámcové vzdělávací programy škol, tj. dokumenty, podle nichž se řídí vzdělávání ve všech školách. Revize rámcových vzdělávacích programů (RVP) je rozplánována až do roku 2022 a nově vymezí rozsah i obsah vzdělávání společný pro všechny žáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Moderní výcvikové středisko záchranářů by mělo být hotové v září 2019
Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 31. srpna 2017 schválila podání žádosti o podporu projektu „Vzdělávací a výcvikové středisko Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje“ do výzvy č. 27 Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ERÚ rozhodl o prodloužení IV. regulačního období
Rada Energetického regulačního úřadu schválila návrh zásad cenové regulace. Tento návrh v souladu se záměrem národního i evropského zákonodárce na zachování stabilního a transparentního regulačního prostředí předpokládá prodloužení IV. regulačního období pro odvětví elektroenergetiky, plynárenství a pro činnosti operátora trhu v elektroenergetice a plynárenství o dva roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Dvojí metr
Rozpor v konstatování a v činech. Ekonomičtí migranti. „Kradnů všetci“?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Nejkratší komentář všech dob
Rozumíš Oskare, proč se všichni ustavičně baví o Babiši, když je tolik důležitějších věcí na světě?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Dětské oddělení opět otvírá pokoje pro děti s doprovodem
Od pátku 1. září dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice znovu otevírá v přízemí budovy oddělení dětí s doprovodem. Toto oddělení bylo uzavřeno od března letošního roku kvůli personálním problémům. V současnou chvíli má nemocnice tento nedostatek vyřešen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Že nám něco zadával pan Babiše, to jsou sprosté lži. Šéf finanční správy přinesl Pilnému analýzu a nebral si servítky
Generální ředitel finanční správy Martin Janeček dnes předal ministrovi financí Ivanu Pilnému (ANO) analýzu správy k využívání zajišťovacích příkazů. Janeček to řekl po schůzce novinářům. Podrobnosti k analýze, kterou má projednat vláda, neuvedl. Zpráva by měla obsahovat podrobnější statistiky k využívání příkazů v letošním roce. Janeček zároveň odmítl nařčení, že správa v kauze FAU jednala na zadání bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO), napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nepovedená oslava: Umělci přišli na Pochod pro rodinu a zírali, kde se to ocitli. A pak jedna z nich vytáhla duhovou vlajku z Prague Pride...
AFÉRA Údajná „zhroucení“ bubeníků podle svědectví přítomných dětí, neshody a špatná informovanost přidružené divadelní skupiny podle informací organizátorky Dne pro rodinu Jany Jochové provázely letošní Pochod pro rodinu. Že bylo na akci, která se konala v ten samý den jako Prague Pride, dusno, potvrdil ParlamentnímListům.cz i zdroj přímo z bubenické společnosti, která pochod doprovázela. Šéf divadelní skupiny Chůdadlo zase v reakci na své pozdější vyjádření, kterým se od pochodu zastánců tradiční rodiny distancoval, obdržel několik nabídek na účast během konání Prague Pride 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Velvyslanec při EU má radost: Unie nabírá druhý dech, atmosféra je úplně jiná než vloni
Atmosféra v Evropské unii je ve srovnání s loňským rokem úplně jiná, ustoupilo riziko antievropského populismu i obavy z nakažlivosti Brexitu, míní český velvyslanec při EU Martin Povejšil. V rozhovoru pro ČTK uvedl, že sedmadvacítka dostává šanci nabrat druhý dech a přemýšlet, co bude dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V programu Recyklohraní už děti vytřídily 923 tun použitých baterií. Letos se chystá řada novinek
Školní vzdělávací program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět vstupuje již do desátého roku své existence. Jeho cílem je vést žáky a studenty mateřských, základních a středních škol k ochraně životního prostřední a třídění odpadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC: Změna v informování cestujících na hlavním nádraží v Praze
Od prvního září dojde ke změně informování cestujících o odjezdech vlaků na hlavním nádraží v Praze. Nově budou cestující o vypravení vlaku informováni na odjezdových tabulích již 30 minut před odjezdem konkrétního spoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Pondělíček: Od okupace k cizí vojenské přítomnosti
Jedno z tragických výročí, které si v srpnových dnech připomínáme je bezesporu 21. srpen, výročí invaze vojsk pěti zemí v roce 1968. Je to jedno z těch dat, které nejsou důvodem k oslavě ale jsou trvalou výzvou k jejich připomínání a hodnocení jako významných, třebaže nemilých, historických událostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSD: Když bohatne země, musí bohatnout i lidé
Prohlášení ČSSD k volbám do Poslanecké sněmovny 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Neplatné vstupenky na Czech Truck Prix čtečky odhalí
Stejně jako v loňském roce se nyní na černém trhu objevily vstupenky na závod evropského šampionátu okruhových tahačů, který se pod tradičním názvem Czech Truck Prix jede o tomto víkendu už popětadvacáté na mosteckém autodromu. „Důrazně varujeme před nákupem levnějších vstupenek na závod od podvodníků. Do areálu autodromu se s nimi nikdo nedostane. Systém totiž díky čtečkám okopírovanou či již použitou vstupenku odhalí a zablokuje ji. Argument, že kupující jednal v dobré víře, neobstojí,“ upozornila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Inflace v eurozóně nejvýše od jara, co na to ECB?
Inflace v eurozóně vyskočila na 1,5% úroveň, na které se naposledy pohybovala v březnu tohoto roku. Za srpnovým zrychlením ovšem stojí především ceny energií (zejména pohonné hmoty), které meziročně rostly o 4 % (v červenci pouze o 2,2 %). Jádrová inflace zůstala v srpnu na 1,2 %, což je ale v tuto chvíli víceméně v souladu s odhadem ECB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Při rekonstrukci v Klapkově ulici se povedlo zkoordinovat práce jednotlivých investorů
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) během letních prázdnin zcela zrekonstruoval svoji nejsevernější tramvajovou trať v Klapkově ulici v pražských Kobylisích. Na 700 metrech tak došlo k výměně dožité panelové konstrukce z roku 1990. Provoz tramvají pro cestující bude zahájen v dotčeném úseku Březiněveská – Vozovna Kobylisy od soboty 2. září 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: V Holešovicích se v neděli poběží pro děti z dětských domovů
Rodinný závod „Běhám pro děti!“ má za cíl finančně i mediálně podpořit projekty, které pomáhají konkrétním dětem z dětských domovů. Pořádající společnosti DEJME DĚTEM ŠANCI finančně přispěla na technické zajištění akce Nadace ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Globočník (SZ): Za požár skládky Celio nese odpovědnost provozovatel areálu
Na skládce nebezpečných odpadů Celio hoří od pondělní noci. Požár se podařilo přechodně uhasit, stále ovšem prohořívá část skládky. Na skládce se přitom nejedná o ojedinělý jev. Zelení jsou přesvědčeni, že plnou odpovědnost za zabezpečení skládky nese provozovatel areálu. Zelení také navrhují pro podobné případy nákup nezávislých měřících zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum: Téměř polovina Čechů během dovolené houbaří
Houbaření je bezesporu jedním z českých fenoménů. Češi sbírají houby ve všech ročních obdobích a připravují z nich bezpočet lahodných pokrmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Praha pokračuje v přípravě rekonstrukce Palachova náměstí
Příprava rekonstrukce náměstí J. Palacha postoupila do dalšího stádia. Praha zadala vypracování projektové dokumentace pro celkovou úpravu parteru, včetně inženýrské činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Vzniká v České republice gangsterský stát?
Finanční úřad zlikvidoval firmu, která do státního rozpočtu odvedla miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Hrozí sociálním službám kolaps?
Považuji vládou ohlášené mzdové navýšení za předvolební falešné sliby, jelikož vláda nemá zajištěné financování navýšení mezd v návrhu rozpočtů státu a krajů. Jde o zoufalou a opakovanou snahu zmást voliče a koupit si jejich hlasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„Chovancova“ pojišťovna šoupla 350 tisíc neziskovce vydavatele Deníku Referendum Jakuba Patočky
Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR poslala statisíce korun na propagaci konference v Ivančicích. Jak nyní zjistil server Seznam Zprávy, konference je obestřena tajemstvími.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Znásilnění je horším aktem, ale pouze na začátku…
Znásilnění je horším aktem, ale pouze na začátku, když jde pindík dovnitř, pak se žena uklidní a užívá si to jako normální pohlavní styk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Evropská komise posuzuje reakci ČR a dalších v řízení kvůli kvótám na migranty
Evropská komise nyní posuzuje odpovědi Maďarska, Polska a České republiky na její měsíc staré stanovisko v pokračujícím řízení kvůli přerozdělování žadatelů o azyl z Itálie a Řecka podle kvót. Novinářům to dnes řekla mluvčí komise Tove Ernstová. Není podle ní nyní možné uvést, kdy a jak bude komise na postoj tří zemí reagovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MŠMT: Od září budou učitelé lépe chráněni před šikanou
MŠMT připravilo novelu školského zákona, díky níž budou učitelé lépe chráněni před šikanou. Novela upravuje od 1. září práva a povinnosti pedagogických pracovníků. Mezi právy se nově objevuje právo na ochranu před fyzickým násilím nebo psychickým nátlakem, kterou má zajistit zejména zaměstnavatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pozvánka na odbornou přednášku na téma: Odpovědnost v samosprávě obcí a měst
Ojedinělý vzdělávací projekt pro obce a města České republiky pod záštitou senátora Ivo Valenty. Odborným garantem a autorkou projektu je advokátka Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Kondice české ekonomiky je skvělá. A jde to i bez evropských fondů
Závěr prázdninového období potvrdil nadprůměrně příznivou kondici české ekonomiky v dosavadním průběhu letošního roku s velmi realistickou nadějí a příležitostí pro to, aby i konečný výsledek roku 2017 byl vnímán nadmíru lichotivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Hladina vody ve studních dočasně klesne
Vypuštění jezové zdrže na Vaňkově jezu ovlivní hladinu vody ve studních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist