Oficiální zpravodajská média

„Ča-píča-píča-píča-pí...“ Zpěvák Jahelka se neudržel a složil tuto píseň
„Řek bych, že to bude jízda, kdo co a kam posnášel! A že prý někdo z toho hnízda vynášel i donášel,“ zpívá právník Ivo Jahelka ve své nejnovější písničce, která je věnovaná kauze Čapí hnízdo Andreje Babiše a údajného dotačního podvodu. Při poslechu písničky „Něco o Čapím hnízdě" si ale nelze nevšimnout, že tam je možná cosi nepatřičného...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan David: Dezinformační ČT v každé domácnosti a budování demokratury
Včera mi přítel napsal rozhořčený mail, jak Novinky.cz lžou. Měl tím na mysli článek, kde jakýsi redaktor poslušen politické orientaci webu tvrdí, že když "Američané nařídili Rusům" uzavřít v USA tři konzuláty, je to reakce na na vypovězení amerických diplomatů z RF v minulém měsíci. Jaksi "velkoryse pominuli", že vypovězení amerických diplomatů bylo reakcí na vypovězení diplomatů RF z USA. To není drobnost, to je hnusná manipulace prostřednictvím dezinformace. Jen jsem si pomyslel, čemu se to přítel diví, vždyť oni lžou každý den...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Udavači pracují už nyní intenzivně. Tisíce podnětů od práskačů! Senátor Kubera popisuje, co se děje kolem rozbíhajících se kampaní
ROZHOVOR „Udavači pracují už nyní intenzivně, a to jak ze strany konkurence, tak veřejnosti,“ tvrdí o dohledu nad financováním kampaní politických stran senátor za ODS Jaroslav Kubera. Už nyní se prý objevily stovky žalujících. K případnému soudu s Andrejem Babišem kvůli Čapímu hnízdu řekl, že se bude táhnout roky, protože lídr hnutí ANO má peníze na nejlepší právníky. Podle slov Kubery má však policie případ dobře připravený, jinak by žádost v čase voleb nenapsala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ke sněmovním volbám bylo vpuštěno všech 31 přihlášených uskupení
K letošním sněmovním volbám bylo připuštěno všech 31 přihlášených stran a hnutí. Je to nejvíce v historii samostatné ČR. Ve všech krajích kandiduje jen 21 uskupení. Vyplývá to z rozhodnutí o registracích kandidátních listin, které dnes provedly krajské úřady a pražský magistrát. Při minulých volbách před čtyřmi lety o křesla poslanců usilovalo 23 uskupení, z nichž v každém regionu mělo své kandidáty 17 stran a hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Hrozí poslancům Babišovi a Faltýnkovi vazba?
Komentář na facebookovém profilu k trestnímu stíhání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Do Prahy se sjeli rozzlobení učitelé a chtěli vyšší mzdy. Ty ale zpražil ministr Pilný: Vím, že práci děláte spíše jako poslání než povolání...
REPORTÁŽ, FOTO, VIDEO V pátek 1. září se zástupci učitelských organizací a iniciativ symbolicky sešli v prostorách Betlémské kaple, aby dali najevo nesouhlas se stále nízkým finančním ohodnocením své profese. Na místo, kde kázal Jan Hus, se v začátek školního roku sjeli učitelé všeho druhu, akademické pracovníky nevyjímaje. Tématem setkání nebylo nic jiného než po celé dekády znovu a znovu omílané navýšení pedagogických platů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Jste odporní. Proti způsobu tohoto myšlení budu bojovat do posledního dechu!“ Lidl umazal v rámci „náboženské neutrality“ kříže kostelů na letáku a je moc a moc zle
Na to, že obchodní řetězec Lidl v Belgii na svých reklamních letácích vymazal kříže z řeckých kostelů, zareagoval na serveru Kechlibar.net publicista a odpůrce politické korektnosti Marian Kechlibar. Řetězec se brání, že hájí náboženskou neutralitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Hrátky kolem Andreje Babiše nabírají na obrátkách
Hrátky kolem Andreje Babiše nabírají s blížícími se volbami na obrátkách. Nemíním se pranic věnovat jednotlivým jeho průšvihům, neboť kdyby se dokonale rozebralo jeho podnikání od počátku do teď, jistě bychom se nestačili divit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Spolupráce s kanadskou provincií Ontario je velmi perspektivní
Petr Očko, předseda Technologické agentury České republiky, a Reza Moridi, ministr pro výzkum, inovace a vědu kanadské provincie Ontario, dnes v Praze podepsali Memorandum o porozumění. Dokument má podpořit a propagovat bilaterální a multilaterální aktivity vědeckého výzkumu a vývoje mezi Českou republikou a Ontariem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Politici budou ode dneška přiznávat majetek hned při vstupu do funkce
Majetková přiznání politiků a dalších veřejných funkcionářů hned po vstupu do úřadu zavádí novela zákona o střetu zájmů, která dnes nabývá účinnosti. Dosud je podávali průběžně jednou za rok bez vstupních dat. Přiznávat majetek jich nově bude víc než dřív, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Právník, pražský zastupitel Pirátů: Sobotka a Bakala by měli sedět na lavici obžalovaných
Stát prodal akcie těžební společnosti OKD za vyšší cenu, než uváděl posudek, a za vyšší cenu, než byly jiné nabídky nebo doporučení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Před Obvodním soudem pro Prahu 2 to dnes uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který vystoupil jako svědek v trestní kauze spojené s privatizací těžební společnosti OKD, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vyjádření MŠMT k akci školských odborů a vysokých škol
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vnímá společnou protestní akci školských odborů a vysokých škol jako vyjádření nespokojenosti nad dlouhodobým stavem financování českého školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Duel Jaromíra Soukupa a TÝDEN s prezidentem byly nejsledovanějšími pořady ve své kategorii
Televizní Skupina Barrandov svým podzimním programovým schématem navázala na tradici předešlých měsíců, kdy se na trhu pravidelně posouvá stále výše na žebříčku celkové sledovanosti – a to především díky formátům z vlastní tvorby. Včerejší premiérové díly pořadů TÝDEN s prezidentem a Duel Jaromíra Soukupa oslovily 619 tisíc diváků starších 15 let při podílu 6,4 procenta, a staly se tak vůbec nejúspěšnějšími pořady ve své kategorii na českých plnoformátových televizích v uplynulém týdnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ODS v Brně zahájila finále kampaně, za voliči vyjede v dodávkách
Čtrnáct dodávek s tvářemi krajských lídrů zaparkovali občanští demokraté na Moravském náměstí v Brně a zahájili tam horkou fázi volební kampaně označovanou jako „modrá vlna“. Strana sází na kontaktní kampaň, kandidáti se vydají do všech koutů republiky, kde chtějí voliče osobně přesvědčovat o síle svého programu. Předseda a jihomoravský lídr Petr Fiala chce, aby se finále kampaně soustředilo na důležitá témata, nikoliv na skandály. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Další informace ke kauze z 90. let, kterou dostala na stůl Bradáčová. Možná objeví i něco víc, než jeden podvod
Server PrvníZprávy.cz přinesl před časem článek o dvacet let staré policejní kauze, která nedávno znovu ožila. Údajně jde o případ podnikatelsko-policejní mafie. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová by prý tuhle mafii mohla konečně rozbít. Uběhlo pár týdnů a server PrvníZprávy.cz přináší další informace k celé kauze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bourání soch? V Česku bychom prý mohli zbourat třeba sv. Václava
Šéfredaktor Lidových novin István Léko se v pátečních Lidových novinách zamyslel nad bouráním soch, ke kterému dochází v USA. Léko má za to, že nemusí trvat dlouho a tohle počínání se přesune i do Evropy. Pokud se nápad bourat sochy dostane až od Česka, někoho by mohlo napadnout zbourat sochu sv. Václava. Mohl by to odůvodnit třeba takhle...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Je cosi shnilého v království dánském…
Navštívil jsem představení Vajdičkova Hamleta na Hradě a daná inscenace se, alespoň v mých očích, zařadila do stále početnějšího klubu našich počinů, kterým se obecně říká promarněná příležitost. Hamleta mám rád a čekám s každou inscenací, zda se nějaký pokus o interpretaci tohoto díla přiblíží tomu, jak Hamleta vnímám já. Mé vidění této tragédie silně připomíná obraz, který poskytuje současná předvolební kampaň a česká politika obecně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Martin Komárek si stěžuje na Český rozhlas
Ve čtvrtek jsme přinesli informaci o tom, jak zaměstnanec Českého rozhlasu, redaktor Zlatkovský, porušil kodex, když vydal materiál o údajných dezinformačních webech. Bývalý novinář Bakalových HN totiž nedal prostor k vyjádření všem zúčastněným stranám. Případem se zabývala Rada Českého rozhlasu, která pochybení Zlatkovského potvrdila. Na Český rozhlas si nyní stěžuje i poslanec Martin Komárek (ANO), který stížnost zveřejnil na svém facebookovém profilu. Podle Komárka byl hrubě porušen zákon o Českém rozhlase poté, co zveřejnil úryvek z ryze soukromého hovoru Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Erotické kluby nebo obchody s Hollywoodem. Tajemný sponzor. Nové politické hnutí dostalo 10 milionů a hrozí mu problém. A toto nám řekl jejich předseda
ROZHOVOR ParlamentníListy.cz ve středu upozornily na rekordní sponzorský dar 10 milionů korun, který na volební kampaň obdrželo hnutí Referendum o Evropské unii. Redakce vyzpovídala šéfa hnutí Františka Matějku, jak budou s penězi nakládat, když významnou část musí dle zákona vrátit. Není též jasné, kdo oním tajemným sponzorem je. Může jít o majitele největších erotických klubů v Česku. Hnutí však hrozí obří pokuta, pokud významnou část peněz nevrátí. Sankce by byla vyšší, než darovaná částka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Brusel si na žádost Německa hodlá posvítit na čínské investice. I na ty v Česku
Předseda Evropské komise prý hodlá za pár dní oznámit, že si EU bude chránit strategické podniky před čínskými investory, resp. před všemi investory, kteří nebudou považování za bezpečné. Je možné, že slovo „Čína“ v jeho projevu vůbec nezazní, ale smysl ochrany strategických odvětví bude i tak jasný. Po ochraně strategických podniků volá především Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Diplomatická bitva mezi USA a Ruskem pokračuje: Washington vznesl nový požadavek
Diplomatické přestřelky mezi Washingtonem a Moskvou neberou konce. V reakci na nedávné rozhodnutí Ruské federace vyhostit stovky pracovníků z amerických zastupitelských úřadů v Rusku teď Spojené státy požadují, aby Moskva vyklidila konzulát v San Franciscu. Diplomatické rozepře tím zřejmě neskončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Krajským ředitelem bude plk. Petr Macháček
Dosavadní vedoucí Územního odboru v Sokolově uspěl ve výběrovém řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kapsch si stěžuje na mýtný tendr
Ministerstvo dopravy připravilo tzv. Jednací řízení s uveřejněním, ve kterém hodlá vybrat nového provozovatele mýtného systému v Česku. Přihlásili se celkem čtyři uchazeči, včetně dosavadního provozovatele systému – společnosti Kapsch. Server Zpravy.cz ale přinesl informaci, že firma současně podala na tendr, do kterého se přihlásila, i stížnost k Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Stát prodal OKD za nejvyšší nabízenou cenu, řekl Sobotka soudu
Stát prodal akcie těžební společnosti OKD za vyšší cenu, než uváděl posudek, a za vyšší cenu, než byly jiné nabídky nebo doporučení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Před Obvodním soudem pro Prahu 2 to dnes uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který vystoupil jako svědek v trestní kauze spojené s privatizací těžební společnosti OKD, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: Trať Polička – Ždárec u Skutče slaví 120. výročí
Na sobotu 2. září se chystají velkolepé oslavy 120. výročí zahájení provozu na trati mezi Poličkou a Skutčí (dnes Žďárcem u Skutče). České dráhy u této příležitosti připravily jízdy parních vlaků, výstavu lokomotiv, na akci přijede i Kimematovlak, Vláček Hráček a návštěvníci si užijí spoustu dalších atrakcí pro malé i velké příznivce světa na kolejích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanec Ondráček (KSČM): Není vyloučeno, že představíme vlastního prezidentského kandidáta
Máme trestně stíhaného hejtmana, můžeme mít i premiéra. Vše musí být jednou poprvé, glosuje poslanec a zároveň lídr KSČM v Královéhradeckém kraji Zdeněk Ondráček (KSČM). Strana jde do voleb s heslem „Mír ve světě, spravedlnost a bezpečí doma“. Jak toho bude chtít docílit? Proč je přesvědčen, že je třeba pomoci každému, kdo pomoc potřebuje, požádá o ni a přijme ji? A kde vzít na slibovanou pomoc prostředky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kauza „chcíplého psa" pokračuje: S Bělobrádkem prý aspoň zažijete psinu. Se Sobotkou ne
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na sebe upoutal pozornost, když jedné z mladých žen, která smutnila nad skonem svého psa, napsal, že psi neumírají, nýbrž chcípají. „Věřte veterináři,“ doplnil ještě a přidal smajlíka. Češi, Moravané a Slezané, kteří mají doma psy, kočky a další domácí mazlíčky, to Bělobrádkovi spočítali. Reportér MF Dnes Ondřej Leinert se ho ale zastal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Máme druhý největší počet sympatizantů ze všech stran
Český výzkumný Startup Behavio udělal trochu jiný předvolební průzkum. Průzkum, který se nesnaží odhadnout výsledek voleb, ale zjišťuje, nejen koho budou volit už rozhodnutí voliči, ale především mezi jakými stranami se rozhodují voliči, kteří ještě jasno nemají. Současně se Behavio snaží simulovat reálnou volební situaci, takže respondenti dostali "volební lístky" stran a s těmi v ruce se teprve rozhodovali. Na tento projekt vybralo Behavio peníze přímo od lidí skrze crowdfundingový portál Hit-Hit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Začal platit zákaz umístění billboardů v ochranném pásmu silnic. Ministerstvo začne jednat
Od dnešního dne platí povinnost majitelů reklamních zařízení odstraňovat billboardy nacházející se v ochranném pásmu dálnic a silnic I. třídy. Resort dopravy proto začne s evidencí poutačů, které doposud jejich majitelé neodstranili a začne je vyzývat k jejich demontování. Část provozovatelů ale už dala najevo, že zařízení dobrovolně neodstraní, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Primátor Zrzavecký: Chceme podchytit talenty už od útlého věku
Plzeň intenzivně spolupracuje se studenty, podporuje je řadou projektů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Milan Hausner: Učitelé v lavicích aneb Jak se učí učitelé
Přestože se o nezbytnosti celoživotního učení hovoří snad v každém politickém systému, přesto se další vzdělávání pedagogických pracovníků v posledních dvaceti letech stalo doslova zprofanovanou popelkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Od pondělí bude ortopedická ambulance v novém
Klaudiánova nemocnice od pondělí 4. září přesouvá do nových prostor ortopedickou ambulanci. Ta se přesune z prvního patra do přízemí v hlavní komunikační chodbě po bývalé kavárně (naproti kiosku).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Současný politik je jen profesionálním prostitutem najatým lidmi pro šukání v bordelu demokracie, říká možný prezidentský kandidát Kohout
ROZHOVOR Umělecký performerský mravní politik je pro mě Don Quijote, který zdánlivě a zbytečně mlátí hlavou proti zdi blbosti, ale nakonec nad zdí vítězí. Do Česka se vrátím a jak říká českoamerický Limonádový Joe: „Se mnou přijde zákon!“ Takto mluví možný kandidát na prezidenta a performer žijící nyní v americkém Bostonu Milan Kohout. V rozhovoru se také rozvyprávěl o globálním vlastenectví. Česko by se prý mohlo jmenovat Mnohobarevsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Blahobyt EU podle EU, aneb Jak nás EU ráchá stále ve stejné řece
EU vymyslela, že je zde prý moc mléka a že je tedy nutné snížit výrobu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Německo před volbami - Merkelová dokáže opozici odebírat voliče
Dne 24. září se konají v Německu volby a zatím se zdá, že nic nemůže zabránit vítězství Angely Merkelové a její strany CDU – Křesťanští demokraté (kolem 38 procent) za pomocí CSU – Křesťansko-sociální unie. Soupeř Martin Schulz a jeho SPD – Sociálnědemokratická strana Německa je v předvolebních průzkumech o patnáct procent (kolem 23 procent) za nimi. Kancléřka má navíc navrch v průzkumech osobní popularity. Těšme se na neděli 3. září večer (20:15), kdy se odehraje pětačtyřicetiminutový vzájemný předvolební duel mezi oběma politickými soupeři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Spouštíme Modrou vlnu
Občanští demokraté v pátek v Brně na Moravském náměstí spustili ostrou fázi předvolební kampaně, kterou nazvali Modrá vlna. Kampaň za vyšší mzdy, proti rozbujelé byrokracii a za záchranu občanských svobod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Vlasák: Jediný, kdo musí být na pozoru, je Česká národní banka
Komentář k vývoji ekonomiky ve druhém čtvrtletí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Více než 3000 zelených zdrojů energie zřejmě čeká kontrola dotací
Více než 3000 takzvaných zelených zdrojů energie zřejmě čeká kontrola, zda nepobírají příliš velké dotace. Vyplývá to z dokumentu o závazcích na zavedení mechanismu podpory podporovaným zdrojům energie, kterým se v pondělí bude zabývat vláda. Minulý týden kabinet projednávání bodu odložil, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kislingerová: Kapacity mateřských i základních škol se daří navyšovat díky investicím
Dnes dopoledne proběhlo slavnostní otevření nové mateřské školu „U Stromu“, která vznikla komplexní rekonstrukcí bývalého sportovního centra na Ovčím hájku v Praze 13. V posledních letech nevyužívaná a chátrající budova se díky finanční podpoře hlavního města, využití dotace z Operačního programu Praha – Pól růstu ČR a za pomoci ministerstva školství proměnila na moderní předškolní zařízení pro děti od dvou let věku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jaroslav Chylík byl jmenován novým generálním ředitelem Teva Czech Industries
Novým generálním ředitelem opavského výrobního závodu farmaceutické společnosti Teva Czech Industries (TCI) byl jmenován Jaroslav Chylík (44). Do společnosti Teva nastoupil po 14 letech ve firmě Zentiva, kde pracoval na obdobné pozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Děláme konkrétní kroky, aby zejména mladí, vzdělaní lidé neodcházeli za prací
Pomoci zastavit odliv lidí z regionu, podpořit dojíždění zaměstnanců za prací tak, aby firmy měly dostatek kvalifikovaných pracovníků. To je cíl pilotního projektu Zaměstnanecká mobilita, který dnes spustil Moravskoslezský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany pořídí Modulární bojové komplety za 197 milionů
Ve čtvrtek 31. srpna byla podepsána Ministerstvem obrany ČR, zastoupeným náměstkem pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Danielem Koštovalem, smlouva s firmou PRAMACOM-HT, spol. s r.o. na pořízení Modulárního bojového kompletu (MBK) a Výcvikového setu MBK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Majitelé reklamních zařízení mají pět pracovních dnů na odstranění
Po pětiletém přechodném období mají majitelé billboardů zákonem danou povinnost do pěti pracovních dnů odstranit svoje reklamní poutače z ochranného pásma dálnic a silnic I. tříd. Následně začne Ředitelství silnic a dálnic monitorovat, kde se nacházejí nelegální billboardy, které už nemají v ochranném pásmu dálnic a silnic co dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Co udělat pro to, aby byla cesta dětí do školy bezpečná
Děti nejsou zmenšenou kopií dospělých. Přemýšlejí a jednají jinak. Nepřeceňujme proto jejich schopnost bezpečně se pohybovat v silničním provozu. Pro děti jsou hlavním vzorem, jak se chovat na silnici, jejich rodiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj se dohodl s Blučinou na spolupráci při stavbě obchvatu
Ulevit lidem bydlícím v okolní zástavbě rodinných domků, zamezit překračování přípustných limitů hluku a celkově zklidnit dopravní situaci, takový je cíl plánované výstavby obchvatu Blučiny. Rada Jihomoravského kraje schválila podpis memoranda, kterým kraj i obec deklarují postupovat v přípravě a realizaci další etapy stavby obchvatu společně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rekonstrukce české ambasády v Berlíně má stát přes půl miliardy
Plánovaná rekonstrukce české ambasády v Berlíně má podle informací ČTK stát přes půl miliardy korun. Dokončena má být v roce 2023. O příslušném záměru by měla ještě do konce září rozhodnout česká vláda. Budoucnost stavby ze 70. let se v posledních letech řešila opakovaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora pořádá předvolební diskusi podnikatelů s politiky na téma Stavebnictví v útlumu - příčiny a řešení
ČR je stavebně kvůli zdlouhavým povolovacím procesům jedna z nejpomalejších zemí světa. Pomůže novela stavebního zákona výstavbu urychlit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Učitelé plánují stávkovou pohotovost, pokud jim koalice nezvýší platy. Pilný už odpověděl
Pokud v pondělí koaliční rada nevyhoví požadavkům na zvýšení platů ve školství, školské odbory vyhlásí stávkovou pohotovost. Na dnešním protestním shromáždění učitelů v pražské Betlémské kapli to uvedl předseda českomoravského odborového svazu školství František Dobšík. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Pro jedenáct (vlastně dvanáct) ran do krokodýla...
Páteční báseň Petra Kolmana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Instituce, nutné k čerpání dotací, najdete v Evropském domě
Čerpání peněz z Evropské unie by mělo být odteď pro projekty z regionu snadnější a rychlejší. Liberecký kraj slavnostně otevřel svůj Evropský dům. Sídlí v něm převážně instituce, které žadatelům pomohou s vyřízením a podáním žádostí o eurodotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Monstrproces s Afgháncem, který znásilnil a pak uškrtil německou studentku. Může dostat doživotí, ale...
V německém Freiburgu v těchto dnech začal ostře sledovaný proces s mladým afghánským migrantem, který loni v říjnu podle obžaloby znásilnil a zavraždil devatenáctiletou studentku. Pokud se prokáže, že bylo Afghánci v době spáchání trestného činu více než 21 let, hrozí mu doživotí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Svobodní odhalují utajenou kampaň a zahajují "horkou" část
Svobodní právě dnes spouští hlavní, tzv. horkou část volební kampaně. A odhalili zároveň dosud utajovanou kampaň, se kterou jste se mohli potkat v ulicích a na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Co s koupalištěm v Kyjově? Bude záležet na občanech
Stav současného koupaliště v Kyjově vyvolává diskuzi každé léto. Na tom, že je zapotřebí s ním něco udělat se shodují všichni. Návštěvníci, majitel, tedy město Kyjov , i provozovatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ: České ekonomice se ve druhém čtvrtletí dařilo
Podle zpřesněného odhadu byl hrubý domácí produkt ve 2. čtvrtletí o 2,5 % vyšší než v předchozím čtvrtletí a meziročně se zvýšil o 4,7 %. K příznivému vývoji české ekonomiky přispěla jak domácí, tak zahraniční poptávka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Trh práce táhne českou ekonomiku k silným výkonům…
Okurková sezóna jako by dolehla i na evropské statistiky. Ty včera kromě zajímavých čísel o vyšší inflaci a nízké nezaměstnanosti přišly se šokující zprávou, že během léta se v EU rodí zhruba čtvrtina dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a použití nových hlasovacích technologií
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po politickém systému a ekonomice v ČR následuje použití nových hlasovacích technologií v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Očkování „xenofobů“, aby měli rádi uprchlíky: „Mediální masáž zřejmě už nestačí!“ Exministr Ivan David a vážná slova ke studii německých vědců
Hned na několika prestižních vědeckých webech se před nedávnem objevila studie, kterou údajně prováděli vědci v Německu. Ti měli podávat hormon oxytocin skupině lidí a tím u nich zajistit, aby v nich byla zvýšena vstřícnost k imigrantům a potlačena xenofobie. „Výsledky německého experimentu jsou zřejmě slabé. Oxytocin statisticky prokazatelně funguje, ale málo,“ řekl po prostudování článku a i samotného výzkumu psychiatr, exministr zdravotnictví a bývalý ředitel Psychiatrické léčebny v Bohnicích Ivan David. Podle něj ale nikdo nemůže myslet vážně, že by aplikace oxytocinu mohla změnit společenskou atmosféru!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
František Laudát si dělá analýzu, jak se u nás staví dálnice. Takto ji na ČT odprezentoval
Martin Kolovratník (ANO) a František Laudát (TOP 09) debatovali ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize o dopravě v naší zemi. Zatímco Kolovratník chválil ministry dopravy za hnutí ANO, Laudát koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL vystavil opravdu hodně špatné vysvědčení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Hlavní město spustilo stránku pro využití nepotřebných věcí
Pražané mají od dnešních dnů další možnost, jak se zbavit zdarma, jen za odvoz, pro ně již nepotřebných věcí, které by však mohl ještě využít někdo jiný. Půjde to prostřednictvím virtuálního tržiště, který hlavní město spustilo ve spolupráci s portálem nevyhazujto.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ERÚ: Nové rozkladové komise zahájily činnost
Dne 1. září 2017 se ujali funkce členové třech nových rozkladových komisí – Rozkladové komise pro oblast energetické infrastruktury a obchodu, Rozkladové komise pro oblast podporovaných zdrojů energie a Rozkladové komise pro oblast ochrany spotřebitele. Členy rozkladových komisí nominovala Rada Energetického regulačního úřadu svým usnesením ze dne 22. srpna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: (Ne)milí neziskovkáři, jste na sebe pořád pyšní?
Neziskovkáři a všichni další vítači v médiích a politice používají stran migrace samá vzletná slova. Evropské hodnoty, humanismus, pomoc bližnímu atd. Většina z nich však bohužel strká hlavu do písku před odvrácenou tváří otevřených hranic a pomáhání potřebným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petice: Zastavte trestní stíhání režiséra Kirilla Serebrennikova
Mezinárodní festival DIVADLO vyzývá divadelníky a občany. Podpořte svým podpisem protest proti politickému pronásledování Kirilla Serebrennikova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Michal Šebek: Evropa se mění ve válečnou zónu? Teprve budoucnost ukáže
V posledních letech se prakticky celá Evropa otřásá v základech. Kromě různých skandálů, kterým někteří evropští politici čelí, je na obzoru nový problém – terorismus. Ačkoliv v Evropě teroristé čas od času udeřili, teprve masivní migrace, k níž došlo v posledních dvou letech, zapříčinila, že do evropských zemí pronikly tisíce odhodlaných vraždících džihádistů, kteří dychtí jen po krvi Evropanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Matějka (Referendum): Hnutí obdrželo dar na volební kampaň deset milionů korun
Politické hnutí Referendum o Evropské unii, které kandiduje v letošních sněmovních volbách, obdrželo na transparentní účet dar ve výši 10 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Billboardová kampaň s poděkováním Zdeňka Bakaly je apel na všechny, kteří mají možnost zabránit tunelování v ČR
Aktuálně, tj. od 1. září, je realizována billboardová kampaň s vizuály Zdeňka Bakaly, který je zde vyobrazen s veselým, vychytralým výrazem a heslem „MÁM SE SKVĚLE! DÍKY VÁM“. Karikatura Zdeňka Bakaly jako osoby, která z České republiky neoprávněně vyvedla desítky miliard na úkor všech občanů, je zde vyobrazena jako symbol tunelářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
MŠMT: Sekci sportu a mládeže bude řídit náměstek Karel Kovář
Státní tajemník MŠMT Jindřich Fryč dnes jmenoval nového náměstka pro řízení sekce sportu a mládeže Karla Kováře. Stalo se tak v návaznosti na písemnou dohodu s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Stanislavem Štechem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ukliďme Česko: Turisté dali přírodě zabrat, odpadky se ale samy neuklidí
Uklízet odpadky jen zjara nestačí! Největší dobrovolnická akce Ukliďme svět, ukliďme Česko proto opět vyhlásila i podzimní kolo úklidů. Proběhnou během září a října, nejvíce jich bude v sobotu 23. září. Zaměří se tradičně na úklidy odpadků po rekreantech – na řekách, plážích či v okolí turistických tras. Podzimní kolo úklidů bude generálkou na dlouho připravovaný celosvětový World Cleanup Day, který proběhne příští rok ve více než 100 zemích na všech kontinentech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Černé na bílém. Tolik žije mezi námi v Evropě islámských radikálů. A jen zlomek z nich může být sledován
Koordinátor Evropské unie pro boj s terorismem Gilles de Kerchove v rozhovoru pro španělský deník El Mundo zveřejnil velmi znepokojivé statistiky, které se týkají počtu radikálních islamistů v jednotlivých západoevropských zemí. Nejhorší je situace ve Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Libor Rouček jasně ke znásilněné Polce čtveřicí Afričanů: A kolik turistů bylo znásilněno v Polsku či ČR? Vyšetřit, potrestat a nedělat z toho mezistátní aféru!
EVROPAN LIBOR ROUČEK O tom, jak vypadala narozeninová párty spolkového ministra zemědělství, hovoří tentokrát bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček: „Politici jsou přímí, poctiví, lidé to vědí, takže jim důvěřují a vztah veřejnosti k nim je úplně jiný než u nás,“ říká o komunikaci s politiky v Bavorsku. V této souvislosti také zmínil, že se Christian Schmidt chystá do Prahy nejen kvůli prasečímu moru. V napjatých vztazích mezi Francií, Německem a Polskem hraje podle něj důležitou roli nacionalismus. Poláci podle Roučka vyhrocují spory s EU „naprosto zbytečně“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Zavřeme vám huby! To je cíl tzv. protikuřáckého zákona
Žádná „ochrana zdraví před škodlivými a návykovými látkami“ (jak zní vlastně přesnější definice tzv. protikuřáckého zákona), žádná osvěta v podobě smysluplné práce, kdy se lidem vysvětlí škodlivost návyku kouření, také žádný zájem na tom, aby snad cigaretový kapitál přišel o své nekřesťanské zisky z předražených tabákových trubiček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hrad: Oficiální návštěva prezidenta Spolkové republiky Německo v ČR
V úterý dne 12. září 2017 se uskuteční oficiální návštěva Franka-Waltera Steinmeiera, prezidenta Spolkové republiky Německo, v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství prý pomohlo obviněným v kauze rozdělování dotací pro sport. Jak?
Šéf České unie sportu Miroslav Jansta je jedním z obviněných v kauze údajného zneužití dotací do sportu rozdělovaných na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Advokát zastupující Českou unii sportu oznámil, že ministerstvo teď jeho klientovi pomohlo. Čím?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vojáci středoevropských zemí budou cvičit na ochranu hranic
V Rakousku se v polovině září uskuteční pětidenní vojenské cvičení, kterého se zúčastní i dalších pět středoevropských zemí včetně Česka. Podle dnešních informací rakouského listu Der Kurier by měla Česká republika na cvičení, jehož cílem je vyzkoušet si spolupráci při ochraně hranic, vyslat kolem 160 vojáků. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vítová (ČSNS): Proč musíme ve volbách volit strany, které jsou pro vystoupení z EU a NATO
Po celonárodní konzultaci, kterou jsou de facto volby, musí být uzavřená NOVÁ SPOLEČENSKÁ SMLOUVA, která bude prosazovat pronárodní teze a strukturální změny národní ekonomiky. ČSNS, která kandiduje s podporou ANS, takový program má.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pomoc v Jordánsku podle velvyslance omezuje migraci do Evropy
Česká humanitární pomoc v Jordánsku pomáhá tisícům uprchlíků ze Sýrie. Ti mají díky tomu menší motivaci pokračovat v cestě dál do Evropy, řekl v rozhovoru s ČTK český velvyslanec v Jordánsku Petr Hladík. Zároveň upozornil, že dobré jméno, které Česko díky poskytnuté pomoci má, zlepšuje i podmínky pro české firmy, které do Jordánska chtějí vyvážet. Loni se český export do země meziročně zvýšil o 62 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V září na český stát zaútočí hackeři. Bude nás to stát miliony
Páteční MF Dnes informuje o tom, že český stát si zaplatil hackery, kteří se pokusí zaútočit na počítače, kam se za pár týdnů budou ukládat volební data. Tenhle „útok nanečisto“ má státu pomoct odhalit možné slabiny systému, který bude u voleb velmi důležitý. Odstranění těchto slabin snad Česko ochrání před skutečným „tvrdým volebním útokem“ hackerů. Tajné služby, úřady i politické strany počítají s tím, že tvrdý útok může přijít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
České dráhy hospodařily v prvním pololetí se ziskem
Skupina České dráhy ukončila podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) první pololetí 2017 se ziskem 537 milionů korun. Tento výsledek je meziročně lepší o 127 milionů korun a odráží se v něm růst tržeb z osobní přepravy, nižší úrokové náklady, ale také kurzové zisky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Prezident uznal svou chybu
Prezident Zeman ve svém vyjádření uznal chybu, že svého času podpořil a dlouhou dobu podporoval postup vrchního státního zástupce Ištvána a šéfa ÚOOZ Šlachty v červnu 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Hřiště a cesty v parku U Čeňku vybudují Lesy hl. m. Prahy
Zakázku na realizaci hřišť a komunikaci v parku U Čeňku mezi Prahou 14 a Dolními Počernicemi získají podle rozhodnutí Rady hl. m. Prahy Lesy hlavního města Prahy. Společnost má ke všem potřebným činnostem příslušná oprávnění i odbornost. Hodnota zakázky činí 18 856 752,36 Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šulda (KSČM): Venkov se musí opět stát důstojným místem pro život
Jestliže se tvorba ghett obývaných nepřizpůsobivými občany v minulosti soustředila především do měst, nastává v posledních letech obrat a zájem spekulantů se přesouvá na venkov. Důvodem je především vylidňování venkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Trombik (kandidát SPD): Dominik Feri, smečka sluníčkářských primitivů a mediální dno
Pražská kavárna a její politické a mediální divize ukazují, jak hluboko lze klesnout
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Učitelé se sejdou na protestní akci proti situaci ve školství
Učitelé všech stupňů vzdělávání se dnes sejdou v Betlémské kapli v Praze, aby protestovali proti situaci ve školství a proti úrovni svých platů. Odbory a zástupci vysokých škol chtějí na shromáždění zopakovat své požadavky, aby vláda od listopadu zvýšila platy všem pedagogům o 15 procent a nepedagogickým pracovníkům o deset procent. Celkem požadují přidat na platy v příštím roce 17,5 miliardy korun, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Úřady dokončí registraci kandidátních listin pro sněmovní volby
Krajské úřady dnes dokončí registraci kandidátních listin pro říjnové sněmovní volby. Podle dostupných informací by z volebního klání nemuselo být vyškrtnuto žádné z 31 kandidujících seskupení. Voliči by tak mohli mít největší nabídku v historii samostatné České republiky, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka dnes vyrazí k soudu. Kvůli OKD
Výslechem premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) dnes bude před Obvodním soudem pro Prahu 2 pokračovat projednávání trestní kauzy spojené s privatizací těžební společnosti OKD. Sobotka v době prodeje státního podniku zastával post ministra financí a bývá kvůli údajně nevýhodnému rozhodnutí terčem kritiky. Výtky dlouhodobě odmítá a trvá na tom, že stát akcie prodal za tržní cenu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kos (HPP 11): Senátorovi znemožnili účastnit se jednání komise na Praze 11
Zastupitelem MČ P11 Prokopem (ANO), nezastupiteli Dolanskou (TOP 09) a Langem (KSČM) byla dne 31. 8. 2017 znemožněna účast senátorovi a zastupiteli MČ P11 Ladislavu Kosovi a zastupiteli MČ P11 Jiřímu Štylerovi na komisi pro strategické územní plánování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Mezi námi, nikomu to neříkejte... Ondřej Neff má silné tušení, jak dopadne Babiš
ROZHOVOR „Před rokem si sociální demokracie všimla, že má Babiš třicet procent hlasů. Usoudila tedy, že je zločinec a je třeba ho odhalit. Vede to k tomu, že najednou tu bude obrovský zásek do celého systému. Svádí to dohromady subjekty, které by jinak nemusely k sobě inklinovat,“ upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel, publicista a vydavatel Neviditelného psa Ondřej Neff. A dává příklad z nedávné historie. „Po volbách v roce 1998 Jan Ruml, tehdy předseda Unie svobody, hrdě prohlásil, že se sociální demokracií nebude koalovat. Vznikla opoziční smlouva, jejíž neblahé důsledky mafianizace politického života pociťujeme dodnes. Tyhle experimenty vedou k velmi neblahým důsledkům a já z nich mám obavy,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Soud zrušil rozhodnutí o zabrání 29 milionů exstarosty Mlejnského
Pražský městský soud zrušil rozhodnutí, kterým policie zabrala bývalému starostovi Prahy 11 Daliboru Mlejnskému (JM-ND, dříve ODS) 29 milionů korun v souvislosti s jeho obviněním kvůli prodeji obecního majetku. Věc vrátil státnímu zastupitelství k došetření. Dnes to uvedl server Seznam Zprávy. Mlejnský čelí stíhání spolu s dalšími 39 zastupiteli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sociálno nás pěkně zničilo. Zaměstnavatelé zabraňují v rozmnožování, láteřila ekonomka Šichtařová
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz zmínila o dle jejích slov zajímavém průzkumu, jehož autorem je společnost Robert Half U.K. „Podle něho zhruba ve věku kolem 35 let začínají lidé svou práci... nenávidět,“ poznamenala Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Iva Ritschelová zahajuje osmý rok svého předsednictví
V září 2010 byla Iva Ritschelová jmenována předsedkyní Českého statistického úřadu. Během svého funkčního období dosáhla výrazné modernizace celého procesu produkce statistiky i značných úspor v hospodaření. Podařilo se jí také snížit administrativní zátěž respondentů nebo přispět ke zvýšení statistické gramotnosti veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Služba záloh je dnes atraktivnější
Ve čtvrtek 31. srpna ožilo vyškovské náměstí vojáky a technikou. Vojenskou přísahu zde před zraky místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky Ivo Bárka, ministra obrany Martina Stropnického a dalších významných hostů složilo přes 150 vojáků a vojákyň, příslušníků kurzů základní přípravy u zdejšího Velitelství výcviku – Vojenské akademie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bilancování se Sobotkou čeká Havlíčka, Pilného a Chovance
V bilancování práce ministerstev bude premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) pokračovat příští týden s ministry průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem (ČSSD), financí Ivanem Pilným (ANO) a vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Úřad vlády dnes oznámil, že s Havlíčkem se předseda vlády sejde ve středu, zbývající dvě schůzky se odehrají ve čtvrtek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Obchodní řetězec prázdnými regály upozornil na rasismus. A ekonom Pikora se rozčílil
Ekonom Vladimír Pikora se na serveru Reflex.cz zamyslel nad tím, jak řetězec Edeka odstranil z regálů mimo jiné španělská rajčata. „Jak vyrobit rasistu snadno a rychle,“ poznamenal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dopravní podniky představují kampaň na podporu městské veřejné dopravy
Dnes startuje společná kampaň dopravních podniků napříč republikou. Jedná se o první podobnou akci, kterou se podařilo realizovat pod křídly Sdružení dopravních podniků České republiky (SDP ČR). Kampaň představí „hromadu důvodů“, proč využívat městskou veřejnou dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Otázka brexitu podle Neffa. Jde o peníze, principy demokracie až na druhém místě
Publicista Ondřej Neff sepsal na serveru Neviditelný pes pár řádek k pokračujícímu jednání o odchodu Velké Británie z EU. Zdá se, že Britům se z EU nakonec moc nechce, protože stojí o přístup na volný evropský trh, a EU zase moc nechce Británii pustit, aby měla volný přístup na tamní trh. A právě tady tkví podle Neffa zásadní problém celé EU. Jde tu v prvé řadě o peníze, principy demokracie jsou až na druhé koleji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ruský prezident Putin: Napětí mezi USA a KLDR je na hraně velkého konfliktu
Ruský prezident Vladimir Putin se domnívá, že napětí mezi KLDR a USA je na hraně velkého konfliktu. Informaci přinesl server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Nečasová na pirátském autobusu zůstane
Pokud opravdu soud žádost paní Nečasové (Nagyové) o předběžné opatření zamítl, jak píše server iRozhlas.cz (Piráti oficiálně žádné vyjádření soudu neobdrželi), jsem velmi rád, že svoboda slova v téhle zemi ještě žije.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pláže v Libanonu? Ženy v miniaturních bikinách i zahalené v burkinách, vyprávěla v ČT24 velvyslankyně
O situaci v Libanonu pohovořila v Interview ČT24 česká velvyslankyě v Libanonu Michaela Froňková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Státní rozpočet dosáhl na konci srpna přebytku 15,6 miliardy korun
K 31. 8. 2017 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 827,2 mld. Kč, celkové výdaje 811,6 mld. Kč a přebytek hospodaření 15,6 mld. Kč (v srpnu 2016 vykázán přebytek 81,2 mld. Kč). Meziročně výsledek výrazně ovlivnily prostředky přijaté z EU a finančních mechanismů (FM), které byly za 8 měsíců roku 2017 nižší o 83,9 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
„To by bylo úplně katastrofické!“ Europoslanec Niedermayer se obává toho, jak to mohlo být kolem poslední skryté nahrávky Babiše „naši klekli na FAU“
ROZHOVOR Konfliktu zájmů, který hrozí u každého, kdo vstupuje do politiky, by měla podle europoslance Luďka Niedermayera bránit vysoká míra transparentnosti a hlavně nějaká morální integrita lidí. „Babiš v tom z mého pohledu velmi selhal. Já jsem zpočátku docela inklinoval k tomu, co říkal: že ten jeho konflikt zájmů je tak viditelný, že si přece nedovolí dělat cokoli špatného. A mám pocit, že se stal přesný opak,“ prohlásil někdejší viceguvernér České národní banky Luděk Niedermayer v rozhovoru po ParlamentníListy.cz o nejnovějších problémech šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident republiky zahájí nový školní rok
Prezident republiky Miloš Zeman navštíví v pondělí dne 4. září 2017 v 9.45 hodin, při příležitosti zahájení nového školního roku, Akademii řemesel Praha - Střední školu technickou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): V úterý 19. září se opět otevře pražská radnice
S příchodem měsíce září se opět rozbíhá projekt nazvaný Otevřená radnice. Ten, kdo se přihlásí, má možnost osobně se setkat s primátorkou hl. m. Prahy Adrianou Krnáčovou a probrat s ní různé dotazy, nápady, či pohovořit o tom, co ho zrovna trápí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vlajky místo billboardů? Čekáme na verdikt soudu, říká prezident Pavlas
Hostem 20 minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl prezident Svazu provozovatelů venkovní reklamy Marek Pavlas. Od dnešního dne mají totiž provozovatelé reklamních ploch pět dní na to, aby billboardy u dálnic a silnic I. třídy odstranili. V případě, že tak neučiní, úřady začnou billboardy podél silnic zakrývat. Odstraňovat je pak budou od přelomu září a října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Běs po hromadném znásilnění polské turistky v Itálii nekončí. Hlásí se další napadené ženy
V Itálii se objevily nové případy znásilnění žen hlavně imigranty. O pěti nahlášených sexuálních útocích na ženy informovaly dnes ČeskéNoviny.cz s odvoláním na agenturu APA. Jde tak o další případy po hromadném znásilnění polské turistky v Rimini.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Kraje dostanou peníze na růst platů v sociálních službách
Kraje obdrží finanční prostředky ve výši 822 milionů korun, které od listopadu do června letošního roku vynaložily z vlastních rozpočtů na růst platů v sociálních službách. Na dnešním společném jednání na Ministerstvu práce a sociálních věcí se na tom dohodla ministryně Marksová s předsedkyní Rady Asociace krajů ČR Janou Vildumetzovou a hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
České dráhy koncem prázdnin posílí vlaky a pokladny, vrací se žákovské jízdné
Desítky posilových vozů Českých drah vyrazí na železnici o nadcházejícím víkendu, kdy končí prázdniny a začíná školní rok. Na cestu se po prázdninách vydají především žáci a studenti, kteří tráví týden na internátech. Žáci i studenti mohou po dobu celého školního roku využívat při dojíždění do škol zvláštní slevu na základě předložení průkazky, kterou jim mohou vydat osobní pokladny na železničních stanicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zázemí hokejového stadionu Na Lapači ve Vsetíně prošlo rekonstrukcí
Zázemí vsetínského stadionu prošlo rekonstrukcí. Za účasti vedení města Vsetína a zástupců Valašského hokejového klubu byly prostory předány 30. srpna. Vnitřní úpravy trvaly tři měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka zahájí nový školní rok v Základní škole Břeclav
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka zahájí v pondělí 4. září 2017 nový školní rok v Základní škole Břeclav Slovácká, kde přivítá žáky 1. ročníku a popřeje jim mnoho úspěchů v následujících studijních letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
A kdo bude dělat osobní prohlídku těm lidem s pohlavím X? Exministryně Kovářová nevěří vlastním očím, co zavedli v Kanadě
Na úředních dokladech se zpravidla dočteme i to, zda je držitelem dokladu muž, či žena. Server Independent ale přinesl informace o tom, že Kanaďané mají od 31. srpna ještě jednu možnost. Do kolonky pohlaví si mohou nechat vepsat písmeno X. Někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová k tomu přičinila poznámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Daniel Herman je patronem této obludnosti. Čím větší úchyl, tím více prostoru. S těmito lidmi by se nebavila ani klika od záchodu. Katolický kněz hovoří
ROZHOVOR „Nedávno zesnulý kardinál Meissner již před lety radil německým křesťanským demokratům, že by si z názvu strany měli odstranit ono ‚C‘, které znamená, že jsou křesťané. Věřím, že kdyby byl pan kardinál obeznámen s lidoveckými politickými nápady, poradil by to samé… Jsem napnutý jak kšandy, kolik křesťanských demokratů bude jednou hlasovat, až bude na pořadu dne manželství homosexuálů, za jeho rovnoprávnost s manželstvím muže a ženy po vzoru kolegů z CDU,“ říká katolický kněz Evermod Jan Sládek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V Čakovickém parku přibudou další byty
Bytový Developerská společnost M&K Real Estate ze skupiny Natland Group uvolnila do prodeje další bytový dům v projektu Čakovický park, jehož výstavbu zahájila v roce 2011. V nabídce je 54 bytových jednotek a stejný počet garážových stání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Válka končí, Daeš mizí z bojiště, USA po něm bloudí
Irák vítězí nad Daešem, Bašár Asad zůstává v čele země a Sýrie jako taková zůstane pod vlivem Ruska a Íránu a s přihlédnutím k zájmům Turecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pilný: Nároky na platy učitelů převyšují možnosti návrhu rozpočtu
Ministr financí Ivan Pilný (ANO) bude v nejbližším období jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) o nárocích na zvýšení platů ve veřejné sféře. Pedagogům na dnešním protestu proti podfinancování školství v Betlémské kapli řekl, že nároky všech profesí na zvýšení mezd v příštím roce nemůže pokrýt. Požadavky ve školství převyšují o pět miliard to, co má k dispozici na zvednutí mezd v celém veřejném sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Andrla (SPR-RSČ): Andrej Babiš se zuby nehty brání vyšetřování z podezření na dotační podvod
Odmítá své podezření z dotačního podvodu při čerpání eurodotací na svém projektu Čapí hnízdo, ale je třeba si připomenout jeho slova, která napsal někdy v dubnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Učitelé vyhlásí stávkovou pohotovost, pokud jim koalice nevyhoví
Školské odbory vyhlásí stávkovou pohotovost, pokud koaliční rada v pondělí nevyhoví jejich požadavkům na zvýšení platů ve školství. Vyhlášení pohotovosti avizoval na dnešním protestním shromáždění učitelů v pražské Betlémské kapli předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík. Česká konference rektorů zváží na mimořádném zasedání 6. září, jaké kroky učiní, aby byly požadavky pedagogů slyšet. Uvažuje třeba o odkladu zahájení semestru či jeho zkrácení, uvedl předseda konference Tomáš Zima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Patnáctiletý mladík v Praze vypil lahev rumu. Pozvraceného na zemi ho našli strážníci
V úterý v odpoledních hodinách prováděla strážnice z Prahy 14 kontrolní činnost sídlištních vnitrobloků na Černém Mostě, kde spatřila skupinku dětí. Ty se okamžitě rozutekly, jakmile se k nim začala blížit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Český rozhlas připravil projekt předvolebního vysílání
Předvolební vysílání v Českém rozhlase pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR přinese základní informace o volbách i praktické rady pro voliče a chybět nebudou ani předvolební debaty. Pořady s tematikou voleb se objeví na regionálních stanicích, Radiožurnálu i na Českém rozhlase Plus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist