Oficiální zpravodajská média

Generálmajor Hynek Blaško: Prosím všechny rozumně uvažující občany...
Potkáváme se, mluvíme spolu, chodíme na pivo a vše toto má jeden společný rys. Nadáváme svorně jaký je v republice bordel, že nefunguje to či ono, ten či onen krade, tuneluje, podporuje a vítá migranty (spásu Evropy) atd...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
To je ale hrdina. Zaútočí na Karla Gotta, ale o ukrajinských neonacistech mlčí. Klausův poradce zúčtoval s expertem ODS
Analytik Tomáš Haas se obul do europoslance Jana Zahradila (ODS) a rýpl si do politika, že coby zastánce „mírného pokroku v mezích zákona“ se Zahradil nevyjadřuje třeba k zásadním problémům na Ukrajině, ale má dost odvahy zaútočit na Karla Gotta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bojkot Lidlu za mazání křížů? Jurečka vydal prohlášení, jaké od ministra ještě nikdy nezaznělo
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) učinil rázný krok, krok v českých luzích a hájích přímo nevídaný. Sdělil občanům, že by se mohli zamyslet nad nákupy v obchodním řetězci Lidl. Pokud tento řetězec došel tak daleko, že maže z obrázků kostelů kříže, pak by lidé mohli dospět tak daleko, že v Lidlu v tzv. řeckém týdnu přestanou nakupovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Žamboch: Londýn 2017 - letmé dojmy
Dcera si před nástupem na osmileté gymnázium přála navštívit Londýn, a tak se navzdory manželčiným obavám z možných rizik vydáváme na cestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman už má povinný transparentní účet pro prezidentské volby
Prezident Miloš Zeman už má povinný transparentní účet pro prezidentské volby. Upozornil na to dnes Český rozhlas Radiožurnál. Účet si musí zájemci o účast v přímé volbě, která se koná 12. a 13. ledna 2018, zřídit do pondělka. Většina potenciálních kandidátů si již transparentní volební účet pořídila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Technologická agentura ČR: Otevírají se možnosti výzkumné spolupráce s provincií Ontario
Technologická agentura ČR (TA ČR) uzavřela memorandum o porozumění s Ministerstvem pro výzkum, inovace a vědu ontarijské vlády. Hlavním cílem spolupráce obou institucí je zejména společná podpora projektů aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů k návrhu zákona o zpracování osobních údajů
Ministerstvo vnitra zveřejnilo v druhé polovině srpna návrhy zákona o zpracování osobních údajů a doprovodného zákona. Ty mají nahradit stávající zákon o ochraně osobních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Totální trapas na ČT. Moderátor zuřivě opakoval stále dokola dvě slova. Šlo o nahrávku s Babišem. Petr Žantovský mluví o zadání
TÝDEN V MÉDIÍCH Politické a mediální tance, které se točí kolem žádosti o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání, včetně emotivních vystoupení Miroslavy Němcové naprosto ladí s celkovou atmosférou, že první jmenovaný je zločinec a druhý přihrávač trestnému činu. Poukazuje na to Petr Žantovský, jenž ve svém pravidelném přehledu mediálních zajímavostí ukazuje také na mimořádně odporný příklad toho, jak by neměla vypadat novinařina, ale naopak oceňuje komentář o slepých migrantofilech, kteří nerozlišují, jestli někdo přichází z nouze, s nepřátelským úmyslem nebo jen z prospěchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Požární ochrana v bytových domech aneb Ruská ruleta o život i o peníze (6.díl)
Jak se zachovat v případě požáru bytového domu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Před 75 lety nacisté popravili hrdiny z pravoslavné církve
Před 75 lety, 4. září 1942, popravili nacisté biskupa pravoslavné církve Gorazda, faráře Václava Čikla a staršího církve Jana Sonnevenda. Následující den byl popraven také kaplan Vladimír Petřek. Byla to odplata za hrdinství duchovních, kteří v pravoslavném chrámu Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici ukryli v červnu 1942 hlavní aktéry úspěšného atentátu na zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě Reinharda Heydricha, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Na občana přísnost, na Ústavní soud vystrčený zadek
„Bereme nález Ústavního soudu na vědomí, ale naší vyhláškou se budeme i nadále řídit, měl se vyjádřit primátor Mostu Jan Paparega. A vysvětlil to tím, že jejich vyhláška, rovněž zakazující sezení na veřejných místech, „je … trochu odlišná“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Dvojí metr aneb Jak terorizovat slušné, civilizované lidi
V Itálii dva mladíci dostali za vykonání malé potřeby v noci u moře pokutu kolem 85 tisíc korun. Carabinieri se s nimi vůbec nepárali. Nyní mají tito bílí občané Evropské unie nejspíše velký problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kamberský střílí do vlastních řad. Ukázal, jak novináři překroutili slova prezidenta Zemana
Na někdejší výrok prezidenta Miloše Zemana, jenž v minulosti vyzval k odstranění premiéra Bohuslava Sobotky kalašnikovem, vzpomněl ve svém komentáři pro Lidové noviny Petr Kamberský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Výčitka Sobotkovi od Kalouska: Na privatizaci OKD mi nejvíc vadí osud 40 tisíc bytů
Téma OKD se dnes řešilo v pořadu Události, komentáře ČT24. Dnes totiž před soudem vystoupil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). O tématu hovořili Miroslav Kalousek (TOP 09), Vojtěch Filip (KSČM) a Jaroslav Zavadil (nestr. za ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Těžbu štěrkopísku z důvodu ochrany podzemních vod nelze povolit
Voda je něco, bez čeho nemůže život na naší planetě existovat. Proto je důležité chránit podzemní zdoje pitné vody. Ať to stojí, co to stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad strhal Babišovi loňský rozpočet. Létaly v něm prý stovky miliard
Nejvyšší kontrolní úřad není spokojen s přebytkem státního rozpočtu ve výši téměř 62 miliard korun. Tedy s některými faktory, které podle jeho zprávy nelze hodnotit pozitivně. Jak píše server Týden.cz, jde hlavně o nízké investice státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek sepsal scénář, který ČSSD spolehlivě dovede na politické smetiště. Naplní jej Zaorálek s Chovancem?
Expremiér Jiří Paroubek se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, zda vládní spolupráce hnutí ANO a ČSSD může po volbách pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kalina (KDU-ČSL): Neodmítáme další budovu pro krajský úřad, ale chceme znát jasné úspory a využití
Krajští zastupitelé za KDU-ČSL podporují stavbu budovy E krajského úřadu (vedle jeho sídla na místě bývalých kasáren), ale za podmínek: 1) vyčíslit snížení provozních nákladů a efektivity, 2) nespojovat úřednickou budovu s žádným megalomanským centrem, 3) vytvořit v místě rezervu na případné kongresové centrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nový europoslanec, nástupce Petra Macha: Integrace je totálně zpackaný projekt. Měla omezit vliv Francie a Německa na malé státy, teď dělá pravý opak
ROZHOVOR „Smyslem EU mělo být, aby Francie a Německo nediktovaly Evropě svoji politiku, protože způsobily v Evropě řadu válek, konfliktů, spoustu utrpení. Současná podoba evropské integrace ukazuje, že původní myšlenka byla naprosto popřena,“ konstatuje v rozhovoru pro PL.cz nový europoslanec Jiří Payne (Svobodní), který nahradí Petra Macha. K přezíravému postoji prezidenta Macrona vůči Maďarsku a Polsku uvedl: „Země visegrádské čtyřky mají před očima výrok jednoho z předchůdců Macrona, který řekl, že tyto státy promeškaly dobrou příležitost mlčet. Když se takto bude Macron chovat, způsobí, že střední Evropa se stane nepřítelem Francie.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Je právo na zisk ústavní?
Bylo by to veselé, kdyby to nebylo smutné. Provozovatelé venkovní reklamy a majitelé reklamních ploch kolem dálnic měli pět let na to, aby se připravili na situaci, jež nastane letošního prvního září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Odplata za malou privatizaci
400 nebezpečných slov o tom, jak pravice i levice společně zničily drobné venkovské krámky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jestli se nic nezmění, za chvíli k nám z Afriky dorazí kanibalové. Jiří X. Doležal přemýšlí, jak je budeme integrovat
Pokud se brzy něco nezmění, můžeme podle Jiřího X. Doležala počítat s tím, že z Afriky do Evropy dorazí kanibalové. A pak se budou dít věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zabíjí děti na diskotékách a přitom znějí kecy o humanismu. Morbidní komedie, zuří bývalý novinář a poslanec Berkovec
ROZHOVOR „V momentě, kdy někdo zabíjí děti na diskotékách, lidi pokojně jdoucí po ulicích, Židy v jejich obchodech – téměř v přímém přenosu – není čas na kecy a filozofování o humanismu, už mi to připadá jak z nějaké morbidní komedie,“ konstatuje poslanec a bývalý televizní redaktor Stanislav Berkovec (ANO). Pak ještě k tomu dodává: „I Němci už mrmlají. O tom se ale ve zpravodajství nedozvíte, i když vám to potvrdí každý, kdo tam pravidelně jezdí nebo pracuje.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lidl není jediný, kdo odstraňuje kříže. Podívejte se, kdo se ještě podvolil
„V Lidlu už si nikdy nenakoupím!“ Podobných vět jsou teď sociální sítě plné. Nejednoho Čecha, Moravana či Slezana nazlobilo, že řetězec Lidl odstranil kříže z obrázků řeckých kostelů na jogurtech. Není to přitom poprvé, co v Evropě k něčemu takovému došlo. Už v roce 2014 proletěla českými médii zpráva, že fotbalový klub Real Madrid odstranil ze svého znaku kříž, aby vyšel vstříc fotbalovým fanouškům z arabského světa, kterých není zrovna málo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Volby se blíží, politici loví celebrity. Podívejte se, kdo už přislíbil účast
Politická kampaň před sněmovními volbami běží na plné obrátky. Po prázdninách se do ní zapojily i hvězdy českého showbyznysu. Blesk.cz informuje o tom, že v barvách hnutí ANO teď bude vystupovat zpěvačka Helena Vondráčková. Po boku ODS bude stát herec Martin Dejdar. Ten se prý obává dalšího posilování komunistů. Hráz proti komunistům teď vidí v ODS a v jejím předsedovi Petru Fialovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Správa státních hmotných rezerv by mohla mít novou mobilní laboratoř
Dne 29.8.2017 se delegace Správy státních hmotných rezerv zúčastnila statické prohlídky zařízení pro zkoumání a analýzu podezřelých chemických, biologických a radiačních látek ve Státním ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany u Příbrami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Historik o napadání legionářů a obdivování rakouské monarchie: Všichni jsme měli být Němci. Císař Vilém II. byl větší zločinec proti lidstvu než Hitler
ROZHOVOR Přes strašnou tragédii druhé světové války se zapomíná, co k ní vedlo. Vedla k ní první světová válka. To by si měl podle historika Tomáše Jakla z Vojenského historického ústavu každý uvědomit. Československé legie slaví už sto let, ale stále se najdou lidé, kteří je haní. Prý je potřeba, aby si tuto historii znovu nastudovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jsme buranov Evropy. Ve srovnání s lidmi ze Západu strašně nevychovaní, lamentuje písničkář Jan Burian. A teď se tu prý rozmohl normální fašismus
Písničkář Jan Burian v rozhovoru pro server Forum24.cz uvedl, že se z nás stává buranov Evropy. „Stát jako firma je zničení demokracie,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pořízek (Svobodní): Podnikateli, podej hlášení. A nezapomeň na hlášení o hlášení
Věděli jste že naši podnikatelé a firmy mají 1500 byrokratických povinností? Můžeme mít méně úřadů a ulevit podnikatelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
S podporou MŠMT vzniklo v Praze 13 pět tříd mateřské školy
Na Praze 13 se od září otevírá pět nových tříd Mateřské školy U Stromu, na jejich vznik přispělo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy částkou 25,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Aleš Valenta: Hitler a německá migrační politika
Na počátku června se do jisté norimberské střední odborné školy dostavila bavorská policie, aby zatkla a odvedla mladého Afghánce, který se zde učil truhlářem. Mladík dostal před několika týdny soudní výměr o „Abschiebung“, tedy odsunu zpět do Afghánistánu, neboť jeho žádost o udělení azylu byla definitivně zamítnuta. Jelikož se odmítl dostavit na místo, odkud měl být eskortován na letiště, nezbylo, než pro něj poslat policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 35 - Přátelé jsou příbuzní, které si vybíráme sami
Před pětadvaceti lety, přesně 26. srpna 1992, v brněnské Vile Tugendhat došlo ke konečnému kroku v procesu, trvajícímu celé období od listopadu 1989. Toho dne na tom místě se sešli předsedové obou národních vlád dosavadní česko-slovenské federace, Václav Klaus a Vladimír Mečiar, aby tu definitivně stvrdili rozchod, zánik stávajícího státního útvaru a vznik dvou nových.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Ženy, nechte si zmrazit vajíčka
Před pár dny jsme se mohli dočíst o zajímavém průzkumu, jehož autorem je společnost Robert Half U.K. Podle něho zhruba ve věku kolem 35 let začínají lidé svou práci... nenávidět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Trombik (SPD): Nikdy neměním své názory
Odpověď panu Přerovskému na jeho dotaz o mé motivaci kandidatury za SPD v říjnových volbách v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tramvaj ponese jméno Františka Pelikána, prvního generálního ředitele v historii DPP
Od pátečního dne nese jméno významné osobnosti již pátá tramvaj 15T. Při příležitosti 120 let od zahájení činnosti Elektrických podniků královského hlavního města Prahy, přímého předchůdce Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP), byla pojmenována po Františku Pelikánovi, který byl od 1. září 1897 prvním „chefinženýrem“ Elektrických podniků královského hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zhovadilost, zopakujte si dějiny. Lidl vymazal z obrázku kostelů kříže, aby nikoho neurazil, a lidem už došla trpělivost
Společnost Lidl rozčílila své zákazníky kvůli tomu, že ve svých letácích lákajících na Řecký týden odstranila kříže z kopulí kostelů na řeckém ostrově Santorini. Nejprve to vypadalo, že kříže zmizely jen z letáků v Belgii, čeští diskutéři však poukazují i na letáky u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Po Milencích v Praze natáčí korejská TV v ČR další drama
Stotřicetičlenný korejský štáb natáčí s pomocí CzechTourism v těchto dnech v Karlových Varech televizní seriál s názvem Jsi také lidskou bytostí (You are human Too) s několika celebritami v čele se Seo Kang Junem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Sobotka by neměl svědčit, ale sedět s Bakalou na lavici obžalovaných
Zúčastnil jsem se hlavního líčení s výslechem premiéra Sobotky v kauze OKD. Domnívám se, že Sobotka by neměl stát u soudu jako svědek, ale že by ho justice měla spolu s panem Bakalou posadit na lavici obžalovaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic omezí z důvodu konce letních prázdnin o nadcházejícím víkendu údržbu komunikací
V zájmu zachování plynulosti dopravy o nadcházejících exponovaných dnech nebude prováděna na komunikacích ve správě ŘSD žádná práce údržby, jejíž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vladimír Novotný: Investice do ochranných pracovních pomůcek se vyplácí
Ačkoliv pohledů na to, jak vést firmu a přistupovat k zaměstnancům, je mnoho, naše politika je velmi snadná. Snažíme se neustále zlepšovat pracovní prostředí a zajistit našim zaměstnancům maximální bezpečí při práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): Existuje důkaz o tom, proč máslo už stojí 50 Kč. Vinu nese Evropská komise
EU, coby kolonie USA, si sama zavařila nemalý problém. Světový trh s mléčnými výrobky a máslem se dostal do turbulence, v níž EU tahá za kratší část provazu. Rusko nahradilo výpadek másla ze zemí BRICS a ty z EU, která uměle snížila produkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Asociace krajů: Kraje obdrží od MPSV doplatek 822 milionů korun na růst platů v sociálních službách
Kraje obdrží finanční prostředky ve výši 822 milionů korun, které od listopadu do června letošního roku vynaložily z vlastních rozpočtů na růst platů v sociálních službách. Na společném jednání na Ministerstvu práce a sociálních věcí se na tom dohodla ministryně Marksová s předsedkyní Rady Asociace krajů ČR Janou Vildumetzovou a hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: V Sýrii hrozí další válka, pokud Rusko nezasáhne
Izrael je v ohrožení a bude se tvrdě bránit. Írán totiž v Sýrii staví továrny na výrobu raket, kterými chce zaútočit na Židovský stát. Tomu je třeba zabránit za každou cenu. Na tahu je nyní ruský prezident Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Druhá vlna kotlíkových dotací bude spuštěna 14. září
Dotační program na výměnu kotlů v Jihomoravském kraji II v rámci projektu „Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji II“ schválila Rada Jihomoravského kraje. Žádosti bude možné podávat od 16. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Oceňte historické zásluhy Václava Klause. Výzva zazněla z jeho Institutu
Bývalý hradní kancléř a současný výkonný ředitel Institutu Václava Klaus Jiří Weigl se ve svém komentáři v dnešní MF Dnes zamyslel nad tím, zda někdy oceníme historické zásluhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda splnila část důchodových slibů, novou reformu nepřipravila
Zrušení druhého pilíře, strop důchodového věku na 65 letech či vyšší valorizace penzí v tomto volebním období prosadila Sobotkova vláda. Splnila tak ale jen část slibů, které při svém nástupu dala. Plánovaný provázaný soubor opatření, která měla zajistit stabilitu důchodového systému, nevznikl. Podle pravicové opozice i některých expertů kabinet za zrušenou reformu náhradu nenabídl. Penzijní systém dál zůstává v deficitu, který se v posledních letech snížil jen díky konjunktuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mandát ve volbách obhajuje osm ze 14 poslanců za Ústecký kraj
V Ústeckém kraji bude v říjnových parlamentních volbách obhajovat mandát jen osm ze 14 poslanců. ČTK to zjistila z kandidátek, které zaregistroval krajský úřad. Například poslanec Bronislav Schwarz (Severočeši.cz), který je v poslaneckém klubu ANO, se bude letos ucházet o hlasy za Stranu práv občanů (SPO). O návrat do velké politiky se v Ústeckém kraji pokouší bývalý předseda Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa Miroslav Sládek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sobotka vypovídal před soudem kvůli OKD: Nevzpomínám si, je to už dlouho
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) předstoupil včera před soud, aby objasnil svou roli v případu privatizace minoritního podílu státu ve společnosti OKD. Jak píší Lidové noviny, po třinácti letech si na většinu věcí někdejší ministr financí nevzpomněl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: 144 miliard do armády?
Do roku 2025 má jít podle představ ministerstva obrany do českého letectva 30 mld. korun a do pozemního vojska dalších 114 mld. korun. Alespoň tak to vyplývá z nyní projednávaných a utajených programů rozvoje ozbrojených sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vysokoškoláci, inženýři, jaderní fyzikové, tvrdilo se o migrantech. Teď přicházejí čísla, která otevřou oči
Rakouský deník Kronen Zeitung zveřejnil další informace o migrantech, které příliš nenahrávají zastáncům liberální přistěhovalecké politiky. Sny o „návalu syrských inženýrů, programátorů a lékařů“ berou definitivně za své.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Na pozemku vinařské školy bude vysazena ukázková vinice nových trendů
Dvoupodlažní budova se zázemím pro vinaře, malý park s vinicemi a naučnou vinařskou stezkou - tak vypadá Centrum Excelence pro vinohradnictví a vinařství ve Valticích, které bude otevřeno 1. září 2017. Rada schválila 3,5 milionu korun na obnovu vinic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Špatný sen premiéra
Včerejší den před soudem byl těžkou zkouškou pro premiéra Bohuslava Sobotku. Tento sociálnědemokratický politik dosáhl ve svém věku snad všeho, co od politiky mohl očekávat. A snad to bylo právě mládí, které jej pohánělo vpřed v rozhodování podle manažerských příruček, a ne podle zdravého selského rozumu zkušeného člověka, a napomohl tak vzniku jednoho z největších tunelů polistopadové éry, kauze OKD. Vstoupil sice do už rozjetého vlaku pochybné privatizace, kterou provázely od samého počátku chyby a podvody, ale k nim se dnes už nikdo nechce hlásit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Trumpe, ty hnusáku, dej si odchod. Hillary Clintonová napsala knihu o tom, jak prohrála volby. Nahlédněte, stojí to za to
Neúspěšná kandidátka na prezidentku Spojených států amerických Hillary Clintonová napsala novou knihu. Publikace s názvem „Co se stalo“ (What Happened) má shrnovat dojmy političky z její neúspěšné prezidentské kampaně v roce 2016. Clintonová se v ní kromě jiného nelichotivě vyjadřuje i na adresu svého tehdejšího soupeře Donalda Trumpa, kterého v ní nazvala „hnusákem, který rád zastrašuje ženy“. Kniha, která se hojně věnuje i široce diskutovanému údajnému vměšování Rusů do loňských prezidentských voleb, by měla v USA vyjít 12. září. A podle některých indicií v médiích z ní velkou radost nemají paradoxně ani někteří členové Demokratické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Jsem moc rád, že Martin Dejdar pomůže před volbami ODS
Petr Fiala na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr financí a předsedkyně Akademie věd navštívili laserové centrum ELI
Unikátní laserové centrum ELI Beamlines mělo v pondělí 28. srpna 2017 vzácnou návštěvu: prohlédli si ho ministr financí Ivan Pilný a předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Blažek (TOP 09): Nezničme si místo, kde žijeme
Asi každý z vás už alespoň jednou četl nebo viděl fotky o dopadech, jaké mají plasty, které vyhazujeme, na naši přírodu. Především na vodní ekosystémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Krákora (ČSSD): Pro samé ohledy nezapomínejme na zdraví
Jsem jeden z té drtivé většiny dětských lékařů, kteří jsou jednoznačně pro plné očkování. Naprosto jednoznačně. Mám k tomu ze své několik desetiletí dlouhé praxe mnoho důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Pan ministr Stropnický musí být hodně zoufalý
Jana Černochová na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zateplení i nové výtahy. Pardubický kraj investuje do svých zdravotnických zařízení
Miliony korun vynakládá Pardubický kraj do svých zdravotnických zařízení po celém svém území. Radní na svém jednání projednávali další fáze rekonstrukcí v nemocnicích v Chrudimi, Ústí nad Orlicí a Svitavách. Úpravy čekají také Dětské centrum Veská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Správa národního parku České Švýcarsko zpřístupní skalní hrad Falkenštejn
Po několikaleté přípravě započaly práce na zpřístupnění skalního hradu Falkenštejn v národním parku České Švýcarsko nedaleko Jetřichovic. Vzhledem k nepřístupnému terénu musely být stavební prvky na místo určení dopraveny pomocí vrtulníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petice na podporu umístění kapličky Všech svatých na důstojném místě v blízkosti Veselské brány
Petice na podporu umístění kapličky Všech svatých na důstojném místě v blízkosti Veselské brány a tak, aby neutrpěl její historický a duchovní význam ani její vizuální kontinuita s Veselskou bránou stejně, jak je tomu v případě kapličky u Skalické brány na druhém konci Strážnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Růst ekonomické aktivity byl ve druhém čtvrtletí nad prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o HDP za 2. čtvrtletí roku 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Analytik politické demagogie chystá před volbami nové projekty. Moravcovy debaty zajímají čím dál méně lidí, říká natvrdo
Jan Tvrdoň v rozhovoru pro Aktuálně.cz slíbil, že si jeho nezisková organizace Demagog.cz posvítí na slova politiků, která pronesou v předvolební kampani. Nebude ale stačit podívat se na televizní debaty, skupina bude sledovat i sociální sítě. Vliv televizních debat prý totiž klesá. Stačí se podívat na Otázky Václava Moravce České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Havel (Realisté): Politika ministerstva zemědělství připraví naše zemědělce o miliardy
Tvrdošíjnou obhajobou dotací pro velkoplošné průmyslové zemědělství v ČR přijde český venkov, včetně zemědělství, paradoxně s vysokou pravděpodobností o miliardy korun z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Advokátka se zkušeností z politiky: Jako když slušná holka zabloudí mezi prostitutky. Teď to chce změnit z Akademie samospráv
ROZHOVOR Na adresu státu a úředníků nešetří advokátka Jana Zwyrtek Hamplová z odborného projektu Akademie samospráv kritikou. Odluka samosprávy od státu je podle Hamplové nezbytná. „Kontroly na adresu samospráv jsou stále formálnějšího a agresivnějšího charakteru. Povinností je stále více,“ uvedla Hamplová. Na konci snah, které Akademie samospráv vyvíjí, by podle ní měl být nový zákon o obcích, který chce Hamplová s podporou samospráv napsat znova. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Hamplová okomentovala i to, co na adresu samospráv nedávno prohlásil Andrej Babiš. A došlo i na tzv. „děti sněmovny“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Voda v brněnské nádrži je stále vhodná ke koupání
Voda ve všech pěti přírodních koupalištích brněnské přehrady je v pořádku a je vhodná ke koupání. Vyplynulo to z analýzy pondělních odběrů vody, které provedla Krajská hygienická stanice. Dobrou kvalitu vody po celou koupací sezónu pomáhá již osmým rokem udržovat provoz aeračních věží a ošetřování přitékající vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Nové povinnosti pro poskytovatele i příjemce regionální podpory
Dne 10. 7. 2017 nabylo účinnosti Nařízení Komise č. 2017/1084 ze dne 14. 6. 2017, pokud jde o podporu na přístavní a letištní infrastrukturu, prahové hodnoty oznamovací povinnosti pro podporu na kulturu a zachování kulturního dědictví a pro podporu na sportovní a multifunkční rekreační infrastrukturu a režimy regionální provozní podpory pro nejvzdálenější regiony, a mění se nařízení (EU) č. 702/2014, pokud jde o výpočet způsobilých nákladů (dále jen „novela GBER“), které novelizuje Nařízení Komise č. 651/2014 ze dne 17. června 2014, kterým se v souladu s články 107 a 108 Smlouvy prohlašují určité kategorie podpory za slučitelné s vnitřním trhem (dále jen „GBER“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Totálně skeptický Václav Klaus před volbami: Je úplně jedno, který z těch soudruhů bude premiér. Všichni se chtějí tupě přimknout k Bruselu. Nechápu, že se lidem ještě neotevřely oči
Po prázdninové pauze se na rozhlasové vlny vrátil Luboš Xaver Veselý s pořadem Pressklub na Frekvenci 1. Vzhledem k tomu, že za pár týdnů proběhnou volby v Německu a nedlouho poté i v České republice, čeká nás horký politický podzim. Luboš Xaver Veselý ho odstartoval s českým exprezidentem Václavem Klausem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Béla Galgóczi: 2008 - rok, kdy se sbližování západních a východních mezd zastavilo
Finanční krize zastavila mzdovou konvergenci nových, chudších, členských států EU ze střední a východní Evropy (EU-11, tj. Česko, Estonsko, Maďarsko, Litva, Lotyšsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko (2004), Bulharsko, Rumunsko (2007) a Chorvatsko (2013)) směrem ke mzdovým úrovním na západě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jak zlepšit mezinárodní spolupráci nejvyšších kontrolních institucí? NKÚ hledá řešení s německými kolegy
Na půdě NKÚ se uskutečnilo 29. a 30. srpna 2017 první setkání vedení pracovní skupiny pro profesní spolupráci. Jde o jednu z pracovních skupin EUROSAI, organizace sdružující na 50 kontrolních institucí převážně z Evropy. Skupinu pro profesní spolupráci vedou zástupci nejvyšších kontrolních institucí České republiky a Německa, její součástí jsou pak zástupci z dalších 10 zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: V současné konstelaci je primárním zájmem České republiky otázka migrace
Projev prezidenta republiky při setkání s vedoucími zastupitelských úřadů ČR v zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice za ochranu veřejného zdraví před vdechováním azbestových vláken
My, občané České republiky vyzýváme předsedu Vlády České republiky, ministry, hejtmany krajů a primátorku hl. m. Prahy, aby se zasadili o ochranu veřejného zdraví před vdechováním zdravotně nebezpečných vdechnutelných ( dále „respirabilních“ ) azbestových vláken, které jsou mezinárodně uznanými karcinogeny (REACH) a mutageny pro lidský organismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Národní slavnost na Kuksu vyzdvihla mezinárodní úspěch českých památkářů
Slavnostním ceremoniálem v areálu obnoveného hospitálu Kuks za přítomnosti ministra kultury Daniela Hermana a ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové vyvrcholilo předávání Cen Evropské unie pro kulturní dědictví Europa Nostra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Ve školách a nemocnicích by se mělo používat více biopotravin a regionálních produktů
Dopis adresovaný zřizovatelům škol, nemocnic a dalších veřejných institucí, které poskytují společné stravování, odeslal v uplynulých dnech ministr zemědělství Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Triky Martina Fendrycha. Jan Schneider detailně rozebral, jak novinářská hvězda manipuluje
Analytik Jan Schneider si posvítil na text Martina Fendrycha o kauze firmy Čapí hnízdo. Fendrychův text je plný tolika triků, že stojí za to ho rozebrat, napsal Schneider na úvod. A pak se do Fendrycha pustil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Když ukážete muslimovi sílu, je jako beránek. Útočí na slabší, lžou a zatloukají. Už i v ČR jsme jednomu takovému naletěli, ukazuje Martin Konvička
„Tam, kde jsou muslimské menšiny početné, budou mohamedánští politici voleni a nemusíme chodit příliš daleko,“ tvrdí aktivista Martin Konvička s tím, že máme muslimského senátora. Upozornil, že muslimové se snaží proniknout i do dalších politických stran a udělají vše, aby se na klíčové pozice dostali. Budou lhát i zatloukat. Události posledního roku podle něj ukázaly, že západní Evropa má problém, ale především se tomu problému odmítla postavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Obrana uzavře zakázky za pět miliard korun
Ministerstvo obrany by mělo během příštích týdnů uzavřít smlouvy za téměř pět miliard korun. Mezi plánovanými tendry je servis vrtulníků řady Mi za více než čtyři miliardy korun, nákup munice nebo nových masek. ČTK to sdělil ministr obrany Martin Stropnický (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Právní stát v Německu ustupuje řádění levicových extremistů. Smutný rozbor, proč by nás to vlastně ani nemělo překvapovat
Novinář Aleš Valenta se ve svém komentáři zamyslel nad nacistickým vůdcem Adolfem Hitlem a německou migrační politikou. Jeho slova zveřejnil server NeviditelnýPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sejkorová (SPO): Stavíme se proti diktátu EU v migračních kvótách
Migrační vlna začíná nabývat obrovských rozměrů za přispění politiky Evropské unie a jejího vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dosavadní kontroly SVS nezjistily toxický fipronil ve vejcích a mase, ani jeho používání v českých chovech
Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s kauzou, v jejímž rámci byla v potravinách živočišného původu v některých evropských zemích zjištěna chemická látka fipronil, dosud provedla 261 vyšetření vajec, vaječných výrobků a drůbežího masa. Další vzorky ještě čekají na vyšetření. V žádném z dosud vyšetřených vzorků nebyl toxický pesticid zjištěn. Používání této látky nebylo zjištěno ani při dosavadních kontrolách v chovech hospodářských zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Telička vyzývá k vydání Babiše. Je to prý otázka politické kultury
Pavel Telička, který donedávna poskytoval rady hnutí ANO v zahraničněpolitické oblasti, jde proti proudu. Na rozdíl od většiny politiků spolupracujících s Babišem volá po vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Mrvka (ČSSD): Kritické poznámky k volebnímu programu Starostů a Nezávislých
K hnutí Starostů a Nezávislých mám jako každý komunální politik tak trochu zvláštní vztah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český telekomunikační úřad: Výpovědní doba se u smluv s operátory zkracuje na nejvýše 30 dnů
S účinností od soboty 2. září 2017 se na všechny smlouvy s poskytovateli služeb elektronických komunikací (nové i dříve uzavřené) vztahují nová pravidla. Účinnosti totiž nabývá relevantní část novely zákona o elektronických komunikacích, která mj. zkracuje výpovědní dobu u smluv na nejvýše 30 dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Památkářské peklo
Nedávno jsem zaslechla docela vtipnou poznámku o tom, že s památkáři je to jako s bývalým britským impériem, nad kterým v dávných dobách nezapadlo? slunce. Zrovna tak je to prý i s jejich profesí. Rozdíl ovšem v spočívá v tom, že kolonizátoři nebyli brzdou pokroku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Od 1. září se mění pohřebnictví
Ode pátku platí některé významné změny v pohřebnictví. Po šestnácti letech se zásadněji mění zákon o pohřebnictví, aby lépe odpovídal změnám, jimiž společnost prošla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tomáš Haas: Věci se dávají do pohybu
A co nám k tomu řekne zahraničně politický expert Strany mírného pokroku v mezích zákona, který nás ochrání před povinnými kvótami migrantů a zreformuje Evropu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Francouzská historička znovu zvedne tlak všem odpůrcům komunismu: V Československu žádný teror nebyl. A podle mě to nebyla ani totalita
Historička Muriel Blaive v minulých dnech rozvířila diskusi kvůli svému prohlášení, že díky výzkumu zjistila, že v druhé polovině padesátých let tehdejší poststalinská diktatura vedla debatu s obyvatelstvem a snažila se nevyvolat revoluci. Rozhovor s ní přinesl server Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist