Oficiální zpravodajská média

Tak kdy dostanou přidáno učitelé a další státní zaměstnanci? Vláda připravila návrh
Letos od listopadu by si mohli polepšit učitelé a úředníci samospráv, od ledna pak lékaři, sestry a zbývající pracovníci veřejného sektoru. Platové tarify by se mohly zvednout buď všem stejně o čtyři procenta, o 12 procent kantorům a o sedm procent ostatním, nebo o 15 procent učitelům a o deset procent ostatním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pavel Cimbal: Hate Speech aneb Jak umlčet hlas Internetu
Před pár dny mi přistál ve zprávách screenshot. Pocházel z diskuzního serveru Nyx. Uživatelka ZUZKAOU (Zuzana Ouhrabková, neziskovka PostBellum) v něm shání brigádníky na výpomoc. Výpomoc neziskovce InIustitia. S hromadným sepisováním TO, protože nestíhají. Trestních oznámení, udání. Na spoluobčany. Aby čelili stíhání, měli problém a přístě si dali pozor. Na jazyk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Koller se po kauze smazaných křížů na letácích Lidlu neudržel: Ať rovnou zakážou vstup do obchodů bělochům a křesťanům, když je tak nenávidí!
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Odstranění křížů z kostelů na letáku prodejního řetězce Lidl považuje analytik Martin Koller za „příklad arogantního protievropského a protikřesťanského rasismu a totality reprezentující zvrhlé názory a ideologie vedení EU a německé vlády“. Kromě toho ve svém komentáři připomíná také rok 1969, kdy se na protest proti sovětské okupaci upálili studenti Jan Palach a Jan Zajíc. A především poselství Palacha považuje pro dnešní dobu za velmi aktuální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Čaj s TOP 09 Pražanům zachutnal
Stovky diskusí s voliči u čaje probrali a několik set výtisků volebního programu TOP 09 rozdali Pražanům kandidáti voleb do Poslanecké sněmovny v regionální kanceláři strany na Smíchově. Ve druhé polovině srpna tady každé pracovní odpoledne postupně 26 kandidátů nabízelo odpovědi na otázky, které tíží voliče. Z těch, co se zastavili, se zdrželo na kus řeči asi dvě stě lidí. Přímý kontakt s voliči je základem kampaně TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Lidlův kříž
Obchodní řetězec Lidl, mimochodem výtečný, vymazal kříže na fotkách řeckých kostelů, které použil při propagaci svého řeckého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: USA a Rusko v „paritní válce“ - jako malí kluci na hřišti
Spojené státy o víkendu zavřely ruský konzulát v San Francisku a další dvě budovy, v nichž sídlila ruská obchodní zastoupení ve Washingtonu DC a New Yorku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ „S dokonalou znalostí všech skutečností.“ Máme žádost o vydání Babiše. Přečtěte si ji celou
Policejní žádost o vydání poslanců Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání – dokument, o kterém mluví celé Česko, ale téměř nikdo ho zatím neviděl. ParlamentníListy.cz žádost policie získaly a vy si ji nyní můžete celou přečíst. Policie v textu mluví o tom, že Babiš vše řídil a koordinoval. Hodlá ho stíhat za dotační podvod a poškozování finančních zájmů EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Babiš by si měl přichystat kartáček a pastu. Případný měsíc ve vazbě jeho hnutí rozhodně přinese body
Naše demokracie má specifické rysy. Jedním z nich je, že často v rozhodujícím okamžiku zasáhnou orgány policie, ministerstva vnitra a státních zástupců, aby změnili chod české politiky. Jedno jim nelze upřít, jsou skutečně nestraničtí potud, že vyvíjejí své represivní úsilí tak trochu proti všem a často mění své preference v každém volebním období jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kde berete peníze? Táže se „výlovných“ neziskovek starý námořní kapitán, který má co říct i k vývoji po roce 89
ROZHOVOR Velké peníze musí neziskovky stát zapůjčení i provoz lodí, sbírajících migranty na moři. Lodě, plující pod vlajkami Libérie, Sierry Leone nebo Panamy, nejsou v dobrém stavu a rovněž nejsou uzpůsobeny na převoz takového množství lidí. Starý mořský vlk, mariňák Josef Osoba z Plzně, který celý svůj život plul na zaoceánských lodích, popisuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz., jak se „vypařilo“ dvacet československých obchodních lodí. A nebylo to v záhadami opředeném Bermudském trojúhelníku. Vrací se také k divoké privatizaci devadesátých let a podivuje se nad tím, proč musíme stále někomu lézt „do zadele“…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mrtvý, mrtvý, politicky mrtvý. Erik Best šokuje slovy o Sobotkovi a OKD
O OKD se na svém webu FSFinalWord.cz rozepsal americký novinář žijící v Česku Erik Best. „Spočítejme si to,“ poznamenal Best. Ironický komentář pak připojil na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Koruna hledá směr a vyčkává na ECB i na domácí čísla…
Supersilný růst Česka posunul korunu do těsnější blízkosti 26,00 EUR/CZK. Sílu na zdolání psychologické hranice však česká koruna zatím nemá a bude ji pravděpodobně těžko sbírat i v průběhu tohoto týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kauza Kramný: Schyluje se ke zvratu
Případ Petra Kramného, jenž měl na dovolené v Egyptě zabít elektrickým proudem svou ženu a dceru, se možná dostane znovu před soud. Jak píše časopis Týden, nejnovější expertizy obhajoby tvrdí, že byl odsouzen na základě pochybných znaleckých posudků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Grilovačka jako ukázka diskuse i spolupráce
Demokracie je tím pevnější a stabilnější, čím hustší je předivo občanské společnosti v jejích nejrůznějších zájmech, říká volební program TOP 09. Potvrzením, že strana svými idejemi opravdu žije, bylo sobotní setkání politiků, podporovatelů a příznivců TOP 09 v ruprechtické restauraci U Kudrnáče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
,,Vetřelec" na akci Člověka v tísni a Hate Free o cenzuře internetu: Kritizoval islám, byli na něj hnusní. Dozvěděl se, že Zemana volí blbci
Pedagog Pavel Cimbál popsal na serveru DaVinciPrague.cz svou účast na konferenci, kde se měl dozvědět, jak hromadně sepisovat trestní oznámení či udání na spoluobčany. „Aby čelili stíhání, měli problém a příště si dali pozor na jazyk,“ zmínil Cimbál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Politika TOP 09 je pro občany jasně deklarovaná a čitelná
Nové krajské předsednictvo TOP 09 se soustředí na volební úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kandidáti na prezidenta by měli mít založen účet pro kampaň
Prezidentští kandidáti by dnes měli mít podle zákona založen transparentní účet pro financování volební kampaně. Dohledový úřad zatím na svém webu žádné účty nezveřejnil, přestože mu je někteří známí adepti už podle svých vyjádření nahlásili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Teď už zostra. ČSSD na Vysočině chce zopakovat vítězství v parlamentních volbách
Sociální demokraté na Vysočině zahajují ostrou fázi volební kampaně. Při té příležitosti se uskuteční nejen tisková konference, v průběhu které budou představeny hlavní témata a priority, ale také se do ulic vypraví jednotliví kandidáti a všemi směry po Vysočině se rozjedou bílo-oranžová auta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Zrekonstruovanou dostihovou školu otevřel Josef Váňa
Osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa dnes společně s pražskou radní pro školství Irenou Ropkovou slavnostně otevřel zrekonstruované budovy Střední školy dostihového sportu a jezdectví ve Velké Chuchli, které v roce 2013 poničila povodeň. Po čtyřech letech se tak žáci budou opět vzdělávat v blízkosti zdejšího závodiště. Rekonstrukce přišla hlavní město na bezmála 50 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Konvička: Multikulturalismus, islám a osudný omyl liberalismu
„Obchod zvítězí nad politikou“ – omyl, kterému jsme v 90. letech, v době budování kapitalismu a lásky ke Klausovým reformám, nadšeně uvěřili. Bylo by krásné, kdyby se v podnikání prosadilo to nejlepší pro zákazníka, bez ohledu na ideologii ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Koncerty Hradišťanu a Petry Janů při tradičním setkání s občany v Senátu
V sobotu 9. září od 15:00 se uskuteční další ročník tradičního setkání s občany v Senátu. Zúčastní se ho předseda Senátu Milan Štěch a další členové horní komory Parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nelíbí se mi témata, která komunikujeme, prozradil nespokojený člen Kalouskovy strany. Odchází
TOP 09 opouštějí oba její ústečtí městští zastupitelé Ilona Tajchnerová a Radim Bzura. Oba to řekli ČTK. Mandát zastupitelů města Ústí nad Labem si ponechávají, budou nezařazenými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Chtít zrušit exekutory je zločinem a populismem nejhrubšího zrna
Je to obvyklý předvolební evergreen některých populistických stran či hnutí. Nyní se k tomuto nesmyslu hlásí SPD Tomia Okamury, která chce zřejmě potěšit své neschopné a vlastní vinou zadlužené voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Michek: Multikulturalismus se zvrhl ve vraždění Evropanů
Nedávno zvolený francouský prezident M. F. Macron s nevídanou arogancí prohlásil, že problémy Polska a Maďarska "vyřeší" do tří měsíců od prezidentských voleb ve Francii. Na adresu zemí V4 (Polsko, Maďarsko, Slovensko a Česká republika), které odmítají povinné kvóty (islamizaci Evropy) na přerozdělování uprchlíků do jednotlivých zemí Evropské unie prohlásil, že "EU slouží zemím V4 jen k rozdělování peněz (dotací), aniž by respektovaly její hodnoty!?! (Respektováním hodnot patrně myslí servilitu malých zemí vůči větším zemím EU). Přitom opomenul vzpomenout, kolik miliard korun ročně vyvedou francouzské firmy formou divident z podniků, které tzv. za babku získali v zemích V4, místo aby je použili k rozvoji investic v daných regionech!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ekonom Zámečník promluvil v ČT: Češi nejsou agresivní. Má to své světlé i stinné stránky
Moderátorka Zuzana Tvarůžková v pondělním Interview ČT24 přivítala ekonoma Miroslava Zámečníka, který před kamerami prozradil, kdy skončí dnešní dobré časy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Stropnický musí být zoufalý, napsala Černochová. Zde je důvod
Poslankyně ODS Jana Černochová se dlouhodobě věnuje problematice obrany. Na současném šéfovi resortu Martinovi Stropnickém (ANO) dáma pravidelně nenechává nit suchou. Pár týdnů před volbami dokonce usoudila, že ministr už musí být úplně zoufalý. Jak k tomuto závěru dospěla?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jindřich Šídlo shrnul, co všechno dokázal hradní kancléř Mynář
Hradní kancléř Vratislav Mynář je už čtvrtým rokem kancléřem, ačkoli nemá prověrku na stupeň „přísně tajné“, o kterou si sám zažádal. Prý si o ni zažádal, protože „byl blbej“. Komentátor Jindřich Šídlo pro server Seznam Zprávy shrnul, co všechno Mynář za ty čtyři roky dokázal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš znovu na tapetě. Padlo slovo „zmrdi“
Vydavatel regionálního týdeníku Region Opavsko Zdeněk Jeník už se neudržel a v listu sepsal krátký komentář k hnutí ANO Andreje Babiše. Pohnula ho k tomu kauza firmy FAU, na kterou si „klekla finanční správa“. Nahrávka anonymní skupiny Šuman naznačila, že finanční správa mohla vyjít vstříc potřebám Agrofertu, jemuž možná firma FAU – „zmrdi“ – vadila. Vydavatel s ohledem na tuto kauzu nechápe, jak mohou ostatní podnikatelé s Babišem spolupracovat a třeba i vstupovat do jeho hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Stát bude dávat do zdravotnictví miliardy korun ročně navíc
Stát bude dávat v letech 2019 a 2020 do systému zdravotního pojištění za své pojištěnce asi o 3,5 miliardy korun ročně navíc, což činí asi pět procent celkové částky, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Novinářka Saša Uhlová zkusila pracovat za minimální mzdu. Takhle dopadla
Novinářka Saša Uhlová připravila tak trochu jiný dokument. Dokument o lidech, kteří v různých profesích pracují za minimální mzdu. Nechtěla ale jen natáčet. Nechávala se v těch profesích zaměstnat – pod jiným jménem. To, co kolem sebe viděla, natáčela skrytou kamerou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Akční plán na odstranění nesmyslů „protikuřáckého“ zákona
Ve věci zákazu kouření v restauracích je nepochybně nejrozumnější vrátit se k původnímu stavu, tedy k jasně vymezeným kuřáckým a nekuřáckým prostorám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Západ před zrušením hotovosti, 1. část
Co by se stalo, kdyby bylo najednou zakázáno platit v hotovosti? Že nic, protože stejně máte online-banking a kreditní karty? Tak přemýšlejte ještě jednou. Hotové peníze jsou klíčovou veličinou pro zachování svobody jedince a demokraticky zvolené vlády se je, zdá se, chystají zrušit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Požární ochrana v bytových domech aneb Ruská ruleta o život i o peníze (7.díl)
Nástupní plochy pro požární techniku – u bytového domu skutečně otázka života a smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nenecháme se vydírat! Na dotace prostě máme právo, udeřila premiérka Polska na Brusel
Polská premiéra Beata Szydlová v posledních dnech dává velmi otevřeně najevo, že její země si nenechá od zahraničních kritiků nic líbit. Minulý týden odkázala do patřičných mezí francouzského prezidenta a nyní celou Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
FOTO Když kříže, tak kříže! Pražané za tmy zúčtovali s prodejnou Lidl
Supermarket Lidl zažívá od minulého týdne doslova kritické peklo. Kvůli tomu, že odstranil kříže z řeckých kostelů na obrázcích některých výrobků a ve svých letácích propagujících Řecké dny, se ozval mimo jiné i kardinál Dominik Duka. Na prodejnách Lidlu v Praze 8 se pak dokonce kříže objevily...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Tři resty končící vlády
Než se současná vládní koalice rozhádala, mluvila sama o sobě v superlativech. Z pohledu volebních programů koaličních stran šlo možná o politického kočkopsa, ale vládla v časech hospodářské konjunktury. Přes tuto výhodu po ní zůstaly vážné resty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Robejšek: EU se rozpadne. Když se vládci bojí občanů, vezmou jim zbraně. Merkelová vysvětlila, proč se nás neptala na migraci
ROZHOVOR „Vládce, který se obává vzpoury nespokojených poddaných, udělá totéž co vládce, který chce převzít absolutní moc: Odzbrojí obyvatelstvo,“ komentuje směrnici o zbraních prosazovanou Evropskou komisí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog a mentor Realistů Petr Robejšek. „Vládci Francie a Německa, tedy států, které chtějí Evropu vést, si jsou blízcí v tom, s jakou přezíravostí zacházejí se středo- a východoevropskými státy. Pozice v čele velké země jako by jim propůjčovala panovnická práva a nadpřirozené schopnosti. Tak kupříkladu kancléřka Angela Merkelová nedávno prohlásila, že i kdyby v roce 2015 své rozhodnutí otevřít hranice se Středoevropany předem konzultovala, nesouhlasili by s ní a migranty nepřijali. Jinými slovy řekla: A proto jsem za ně raději rozhodla sama. Takhle tedy vypadá národní suverenita menší země v Evropské unii?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Sobotka tajně s Kalouskem? Všichni se mi smáli a teď to máme. Vladimíra Brabce jsem potkával jako svého souseda...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Nevím, zda jde „o všechno,“ ale jistě jde o hodně.“ V dnešním Rozjezdu komentuje politolog Zdeněk Zbořil volební program hnutí ANO. Konstatuje také, že „Sobotkovo vedení ČSSD pracovalo systematicky krok za krokem na uchvácení moci ve státě a nezanedbávalo ani kontrolu nad silovými ministerstvy, v čemž jim pomáhala naivita některých ministrů koaliční vlády.“ A cesta kancléřky Angely Merkelové k volebnímu úspěchu? Ona to zvládne, ale co my? Zbořil k událostem uplynulých dnů v českém veřejném prostoru také dodává: „Snad u nás nedojde k zákazu posledního rozloučení českých a slovenských herců s právě zesnulým Vladimírem Brabcem, jejichž seznam pan Blažek v ÚSTRu má už prý také připravený.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Lezení muslimům do řitě. Poprava a urážka nás všech. Občané, nenakupujte v Lidlu! Toto nám o smazaných křížích řekli Zaorálek, Bělobrádek, Keller či Okamura
ANKETA Velký ohlas vyvolalo, že řetězec Lidl na letácích a výrobcích k „řeckému týdnu“ z fotografií vymazal kříže z řeckých kostelů. U akce „arabský týden“ nic z mešity ale nesmazal. Kardinál Dominik Duka napsal, že mazáním křížů z fotografií začíná proces, který může skončit skutečným sundáváním křížů z chrámů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tak to má být: „Africké čuně“, pachatel sexuálních útoků na turisty, bylo zatčeno a spoutáno ženami-policistkami
Všichni čtyři strůjci brutálního napadení polského páru v italském přímořském letovisku Rimini jsou již za mřížemi. Jako poslední byl zatčen vůdce čtyřčlenného gangu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lesy ČR na podzim ošetří památné duby u Hrotovic na Třebíčsku
Skupinu 57 asi 200 let starých památných dubů u Hrotovic na Třebíčsku odborně ošetří arboristé. Kácet nebude třeba. Práce začnou v polovině září vyřezáváním náletových dřevin, skončí v prosinci. Náklady na ošetření dosáhnou přibližně 300 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Česká a slovenská vláda jednaly na zámku Lednice
Česká a slovenská vláda jednaly na zámku Lednice o oslavách výročí v roce 2018, dopravní infrastruktuře, budoucnosti EU i bezpečnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Zemědělská politika je pod vlivem obludného střetu zájmů
Česká zemědělská politika je pod vlivem obludného střetu zájmů Andreje Babiše a dalších představitelů agrokorporací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Tu pořádnou sprchu od Lidlu jsme potřebovali
Byla to provokace, kolaborace, nebo jen ustrašenost? Žijeme v Evropě ve 21. století, nemusíme být tedy ustrašení, či přikrčení před vrchností, proto se nevěřícně díváme na tendenčně upravený nabídkový leták, z obchodního řetězce firmy Lidl. Tedy firmy, která má celoevropský dosah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská přivezla dárky žákům do Petříkova
Jihočeská hejtmanka Stráská přivezla na začátek školního roku dárky žákům do Petříkova. Dvoutřídku pochválila za rodinnou atmosféru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Festival vědy možná změní budoucnost vašich dětí
Seznámení s různými vědeckými obory nevšedním způsobem nabídne návštěvníkům již 5. ročník Festivalu vědy. Akce zaměřená na žáky středních a základních škol i na širokou veřejnost proběhne 6. září od 8.30 do 18.00 hodin na Vítězném náměstí v Praze 6. Na travnaté ploše před areálem Kampusu Dejvice chystají organizátoři bohatý program se zajímavými prezentacemi, ukázkami techniky, vybavení a nevšedními pokusy, které si zájemci mohou často sami vyzkoušet. Festival, jehož loňský ročník navštívilo kolem 15 tisíc lidí, je společným projektem vysokých škol, akademických a volnočasových institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babinec (NÁR.SOC.): Zapomnětliví politici
Nevím, neznám, nepamatuji se. I tak by se dal charakterizovat soud, týkající se prodeje OKD, ke kterému se musel dostavit i premiér Sobotka. Jeho vyjádření, že neměl informace o tom, že by nebylo něco v pořádku, jsou opravdu úsměvné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dlouhodobě nejméně tragický měsíc pro děti? Možná překvapivě září!
V letech 1993-2016 zemřelo na českých silnicích 764 dětí. V posledních jedenácti letech nejčastěji umíraly jako pasažéři v osobních automobilech. Češi začali brát vážně používání dětských autosedaček, zdaleka ne všichni dětští cyklisté ale mají na hlavě přilbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum: Pořadatelé akcí nakupují bezpečnostní rentgeny ve velkém
Zájem o využívání bezpečnostních rentgenů ve všech oblastech prevence protiprávních činů v souvislosti se současnou bezpečnostní situací roste. Vyplývá to ze statistik společnosti G4S Secure Solutions, předního tuzemského poskytovatele bezpečnostních služeb v oblasti ochrany majetku a osob. Mezi klienty firmy má o zmíněná zařízení zájem 100 % pořadatelů akcí konaných uvnitř a 80 % výrobních společností se speciálními komponenty. Zhruba 40 % je pak volí jako bezpečnostní řešení i pro složitější infrastruktury s vysokou koncentrací osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal osmnáct zákonů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pondělí dne 4. září 2017 těchto osmnáct zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Tři před dvanáctou
Západní masová média vyjadřují údiv nad rozsahem povodní a soucit s postiženými v USA, mlčí o mnohem větší povodňové katastrofě v Asii, a nevyjadřují údiv nad utajovaným dokumentem NATO. Selektivně píší o projektu západních bank o kryptoměně. Mlčí o následcích, tím potvrzují, že na Západě existují dva druhy soucitu a veřejnost se nemá zajímat o důležité. Nejdůležitější prý představují volby do Parlamentu a na Hrad. To je špatná zpráva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Benda (Nár. soc.): Tak to vidím já
Mám za to, že volební program DSSS a Národních socialistů zahrnuje všechny vaše požadavky, které jsou oprávněným apelem na dosažení potřebné změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Antimonopolní úřad prošetřuje miliardový tendr brněnské radnice
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) prošetřuje miliardový tendr brněnské radnice na přesun tramvajové tratě z ulice Dornych na Plotní, který měl letos začít. Novinářům to dnes sdělil náměstek primátora Richard Mrázek (ANO). Podle něj je podnět anonymní a týká se technické kvalifikace. Mluvčí ÚOHS Martin Švanda ČTK potvrdil, že Úřad podnět obdržel a prošetřuje jej. Jak dlouho to potrvá, neuvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti: Kvalitní vzdělávání pro všechny musí být politickou prioritou
Jak by mělo vypadat vzdělávání na českých školách? Podle Pirátů a strany 5 procent pro vzdělání, která kandiduje na pirátských kandidátkách, musí být v oblasti vzdělání hlavní důraz kladen na svobodu a otevřenost - ředitelů, učitelů, rodičů i žáků. Naopak, obě strany odmítají snahy o centralizaci školství, nárůstu byrokracie a glajšaltování žáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Prý vadí už i "otrokář" Kolumbus
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Konec rozkrádání země. Přírodní bohatství zpět do rukou státu
Hnutí SPD bude prosazovat ukončení neoprávněných zisků na úkor občanů. Tyto zisky realizují nadnárodní společnosti ovládající trh s vodou, prosazující neoprávněné dotace v energetice a využívající monopolního postavení na trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Praha 7: Nové centrum pro seniory Přístav 7 otevře v září
Od pondělí 11. září 2017 mohou senioři nejen z Prahy 7 využívat nové vzdělávací a kulturní centrum – Přístav 7 (ulice Jankovcova 8b). Centrum bude poskytovat široké spektrum aktivit – od jazykové a počítačové výuky, přes cvičení, výtvarné dílny až po zajímavé besedy a tančírnu. Slavnostní otevření Přístavu 7 se za bohatého doprovodného programu uskuteční v úterý 26. září 2017. Provozovatelem je obecně prospěšná společnost Elpida, finanční stránku projektu zajišťuje Nadační fond Osvojme si stáří, který založila developerská společnost Daramis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dny pro duševní zdraví v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy
Ve dnech 12. až 14.9. 2017 proběhne v Psychiatrické nemocnici v Kosmonosech akce Dny pro duševní zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Aktivista v Lidlu kreslil křížky na zboží, s velkým křížem v ruce. Zavolali na něj policii. Víte, kdo to byl? Znáte ho
Redakci ParlamentníchListů.cz se podařilo identifikovat muže, jenž v převleku za mnicha v prodejně olomouckého Lidlu dokresloval na zboží v přebalu řeckého týdne křížky. Není jím nikdo jiný než vojenský veterán Martin Zapletal, který proslul tím, že vystrkoval nahý zadek na americký konvoj během jeho průjezdu Českem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Hnutí Brontosaurus - skuteční "zelení" volí Rozumné
Pamatujete na Hnutí Brontosaurus ? Byli to skvělí lidé, pro které láska k přírodě byla vším.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Psychiatr: Špatní psychopati jsou v kriminále. Úspěšní v parlamentu
Renomovaný psychiatr Radkin Honzák pohovořil v rozhovoru pro server Seznam Zprávy o tom, proč lidé věří psychopatům v politice. Podle jeho slov jsou to rození vůdci a masa za nimi jde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Voda: ČR ztrácí budoucí lídry už v mateřských školách
Konkurenceschopnost Česka by se mohla zvýšit, pokud by mělo více sebevědomých lídrů. Ovšem český vzdělávací systém na zavedení systémových pravidel pro práci s dětskými talenty a lídry zatím nemyslí. Klíčové vlastnosti budoucích vůdců lze přitom rozvíjet především do desátého roku věku dítěte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FAEI: Obnovitelné zdroje zachrání až sedm milionů životů
Vědci z prestižní Stanfordovy univerzity ve Spojených státech zveřejnily studii, podle níž není technickým problémem, aby 139 států s největšími emisemi oxidu uhličitého včetně Česka přešly do roku 2050 výhradně na obnovitelné, tedy čistí zdroje. Martin Sedlák z Aliance pro energetickou soběstačnost v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut uvedl, že to není žádná utopie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sršeň (STAN): Stát nemá překážet, ale sloužit
Nedaleko moravských Valtic Starostové a nezávislí slavnostně v neděli zahájili svou volební kampaň. Ústředním motivem je vinná réva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
František Dostál: Bez divení se už člověk dnes neobejde
Předposlední srpnová sobota okolo páté odpolední a já se snažím na Václavském náměstí před bývalým Domem potravin sestoupit po schodech do metra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zaznělo z levicového deníku: Španělé to po teroristickém útoku zvládli skvěle. Pouliční zpěváci změnili repertoár, stánkaři sortiment, otec oběti objímal imáma...
Publicista Petr Jedlička se na levicově orientovaném serveru Deník Referendum ohlíží za dny, jež uplynuly od srpnových teroristických útoků v Katalánsku. Domnívá se, že tak, jak se zachovala španělská společnost, je to to nejlepší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Takto se projevuje druhorepubliková spodina! Ovčáček ukázal, co se děje na transparentním účtu prezidenta
Prezident Miloš Zeman zveřejnil podle zákona transparentní účet, kde jsou zveřejňovány veškeré transakce jeho předvolební kampaně. A jeho odpůrci „zaútočili“. Hlavě státu přicházejí i haléřové položky s různými vtipnými i méně vtipnými komentáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Ano, je tam riziko
Volby asi vyhraje Hnutí ANO, proto stojí za to podrobně pročíst jeho volební program. Kdybych ho měl charakterizovat, soustřeďuje se na procesy, tam je silný, ale chybí mu vize. A tam, kde ji aspoň naznačuje, jako v energetice, mne děsí důrazem na jádro, tedy něco, co v dnešních podmínkách nelze spočítat ani s péčí dobrého hospodáře. Je tam riziko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MHMP: Na nové školáky čekal v lavicích dárek od hlavního města
Jako každý rok i letos na lavici čekal každého prvňáčka dárek od hlavního města. Byl pro ně připraven balíček se základními školními potřebami. Školáci tak byli hned první školní den vybaveni perem, pastelkami, zvýrazňovači, vodovkami, ořezávátkem či úkolníčkem. Vše je zabaleno v reflexním sáčku a doplněno o reflexní bezpečnostní prvky či pracovní sešity s bezpečnostní tematikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Miklošová (ODS): Stát praktikám spekulantů jen přihlíží, respektive je dokonce podporuje
Starostka Obrnic Drahomíra Miklošová vytáhla do boje proti praktikám spekulantů, kteří skoupili byty v panelových domech v obci za účelem dalšího pronájmu. V drtivé většině se do těchto bytů stěhují sociálně slabé a problémové rodiny z celé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zpráva o vývoj malého a středního podnikání nepřinesla zásadní změny. Situace podnikatelů se nelepší
Zprávu o vývoji malého a středního podnikání vydanou ministerstvem průmyslu a obchodu, kterou dnes projednala vláda, považuje Hospodářská komora za sice popisný a faktografický dokument, který však neobsahuje odpovědi na základní otázku. A sice, jak stát malé a střední podnikatele a živnostníky podpořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Společné prohlášení předsedů vlád České republiky a Slovenské republiky
Společné zasedání vlády České republiky a vlády Slovenské republiky dne 4. září 2017 v Lednici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Nový školní rok zahájila primátorka v ZŠ Glowackého
Slavnostní zahájení nového školního roku 2017/18 se dnes 4. září uskutečnilo v ZŠ Glowackého v Praze 8 za přítomnosti primátorky Adriany Krnáčové. Společně s ředitelkou školy Simonou Škaloudovou přivítaly 101 prvňáčků a jejich rodičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Analytik a znalec Francie ukazuje na extrémní Macronův propad u veřejnosti. Dokonce prý bylo řečeno: Pokud se dostane pod deset procent...
ANALÝZA Kde se zastaví? A zastaví se vůbec? Další ze série propadů prezidenta Emmanuela Macrona v předtuše podzimního sociálního výbuchu vyvolává zvyšující se nejistotu. Prezident klesá. Hlavní síly opozice, Jean-Luc Mélenchon a Marine Le Penová, se vracejí do hry. Napětí stoupá i uvnitř vládní koalice, analyzuje spolupracovník ParlamentníchListů.cz Josef Brož.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Na jednání koalice nebudou šéfové ANO i další obvyklí účastníci
Na dnešní jednání koalice nedorazí šéf hnutí ANO Andrej Babiš ani předseda poslaneckého klubu hnutí Jaroslav Faltýnek. Ministr životního prostředí a místopředseda ANO Richard Brabec ČTK řekl, že nedostali pozvánku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Lesk a bída zákazu kouření v restauracích
Zákaz kouření v restauracích, stejně jako např. nekorunovaný král českých kuchařů Zdeněk Pohlreich, vítám. Ano, navzdory mnohým reptalům (a rádoby bojovníkům za svobodu) ho prostě pozitivně přijímám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Český rozhlas a Rozhlas a televízie Slovenska posílí spolupráci
Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a nově zvolený generální ředitel Rozhlasu a televízie Slovenska Jaroslav Rezník dnes podepsali společné prohlášení o prohlubování dosavadní spolupráce obou institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Český a slovenský premiér společně jednali. Fico varoval před blázny a poloblázny
Spolupráce České republiky a Slovenska pomáhá stabilizovat atmosféru v celém regionu střední Evropy, řekl po dnešním společném jednání vlád obou zemí v Lednici na Břeclavsku český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jeho protějšek Robert Fico doufá, že skvělé vzájemné vztahy vydrží i po českých volbách, není podle něj možné pouze spoléhat na to, že jsou samozřejmostí. Informaci přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Nové období EHP a Norských fondů startuje, ČR podepsala Memoranda o porozumění
Dne 4. září 2017 byla v Anežském klášteře v Praze slavnostně podepsána Memoranda o porozumění pro nové období Fondů Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norských fondů mezi Českou republikou a donorskými státy Norskem, Lichtenštejnskem a Islandem. Jedná se o třetí období této finanční podpory, kterou Česká republika přijímá již od roku 2004 a v rámci níž získala dosud téměř 6 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Aktivistická média, politická korektnost, pro Rusko, pro Západ, soucit s uprchlíky nebo ne... Psychiatr Höschl o tom, co vše si uvědomit před volbami
Psychiatr Cyril Höschl se v komentáři pro server Forum24.cz vyjádřil k nadcházejícím sněmovním volbám. U volebních uren se prý ukáže mnoho věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Sociální demokracie podporuje kvalitní život na venkově
Venkov je důležitou součástí České republiky. A že na tom naše země není dobře, ukazují nejrůznější statistiky a srovnání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Televize Barrandov natáčí nové díly pořadu Exkluziv Kateřiny Brožové
Nahlédněte spolu s námi do světa hvězd českého showbyznysu. Talk show Exkluziv Kateřiny Brožové se navzdory všem fámám, které proletěly tiskem, dočká svého pokračování. Hosty budou výrazné osobnosti české kultury a společenského života v doprovodu svých nejbližších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman podepsal zákon proti mezinárodním únikům na daních
Nadnárodní firmy budou muset informovat o své finanční situaci v jednotlivých zemích, kde působí. Jejich zprávy budou muset obsahovat informace nutné pro posouzení, zda správně rozdělily základ daně mezi jednotlivé státy. Má to zabránit daňovým únikům. Počítá s tím novela o mezinárodní spolupráci při správě daní, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Informoval o tom jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Kromě turistických vizitek přibyla v zookoutku spousta obyvatel
Zookoutek Lesů hlavního města Prahy v Malé Chuchli se přidal na seznam turisticky zajímavých míst, na kterých můžete zakoupit turistické vizitky, a postupně si tak vytvářet jedinečné album z vašich cest. Vizitky, které vám budou připomínat návštěvu u zvířecích obyvatel Chuchelského háje, seženete v místním stánku s občerstvením v areálu zookoutku, a to za doporučenou cenu 15 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jurečka je pro sloučení ministerstev, ekologové ne
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) podporuje myšlenku sloučení ministerstev životního prostředí a zemědělství. Ekologické organizace jsou naopak proti. Nápad představilo hnutí ANO o víkendu ve svém předvolebním programu. Nápad na sloučení není nový, například v roce 2002 již o něm mluvila ODS, před volbami v roce 2010 i třeba Věci veřejné, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Knížák: Merkelová je Hitler v sukních
Profesor Milan Knížák, umělec, v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým pro internetovou televizi XTV.cz srovnal současnou Německou kancléřku Angelu Merkelovou s nacistickým diktátorem Adolfem Hitlerem. Rozdíl mezi nimi je prý možná jen v tom, že Hitler nosil kalhoty a Merkelová nosí sukně. Stranou Knížákovi pozornosti nezůstal ani Andrej Babiš. I k němu byl Milan Knížák velmi přísný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Novela rozšíří možnost exekucí řidičských průkazů kvůli alimentům
Exekutoři budou moci už brzy zabavovat řidičské průkazy i neplatičům výživného za jejich studující děti do 26 let věku. Poslaneckou novelu exekučního řádu dnes podepsal prezident Miloš Zeman, informoval Hrad. V současnosti mohou exekutoři pozastavit řidičský průkaz jen dlužníkům alimentů za nezletilé, tedy děti do 18 let, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy ČR otevřou nový Bikepark na Špičáku
Slavnostní otevření Bikeparku na Tanvaldském Špičáku se uskuteční v sobotu 9. září 2017 v 9.30 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Výzkumná firma otevřela v Žamberku novou školu
Před čtyřmi lety založili školku, před rokem základní školu a nyní k tomu všemu přidali ještě vlastní, nové a moderní vzdělávací prostory. Řeč je o biotechnologické společnosti Contipro, která vyrábí kyselinu hyaluronovou pro farmacii a kosmetiku. Slavnostního otevření nové budovy Základní školy Erudio se 1. září v Žamberku zúčastnila radní zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hana Štěpánová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Gabriel: Pět problémů v pobytových sociálních službách pro seniory
Časopisem Rezidenční péče byli někteří ředitelé zařízení sociálních služeb požádáni o definici pěti problému v sociálních službách vyjma problému nízkých platů. I já jsem nabídl časopisu svůj názor:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká ekonomika rekordně vzrostla. Bariérou dalšímu růstu může být nedostatek některých profesí, upozorňuje ministr Havlíček
Česká ekonomika podle odhadů Českého statistického úřadu značně vzrostla. Ve 2. čtvrtletí rostla tempem 4,7 procenta, což ve srovnání s předchozím rokem udává zrychlení o téměř 2 procentní body (1,9). Růst české ekonomiky je výjimečný i při celoevropském srovnání. Podle předběžného odhadu rostla eurozóna letos ve druhém čtvrtletí tempem 2,2 procenta, zbytek Unie pak rychlostí 2,3 procentního bodu. Podle ministra průmyslu Jiřího Havlíčka (ČSSD) na tom má svou nezastupitelnou úlohu i dynamické oživení investic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mezinárodní workshop o systémech pro komunikaci po silových vedeních pořádá Fakulta elektrotechnická ČVUT
Dne 21. září 2017 se v prostorách Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze – Dejvicích uskuteční mezinárodní workshop WSPLC 2017. Akci organizuje katedra telekomunikační techniky ve spolupráci s mezinárodním výborem IEEE ComSoc Technical Committee on Power Line Communications.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vítová (ČSNS): Uchování české krajiny
Půda a voda jsou naším největším bohatstvím! Současná česká krajina je výsledkem několik tisíc let dlouhého vývoje vzájemného působení přírodních sil a vlivu člověka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Poslechli si litoměřičtí svého muslimského senátora?
Poslechli si litoměřičtí na DVTV 30. 8. svého muslimského senátora Hassana Meziana? Ti, kteří ano, drbají se už za uchem; komu že to dali hlas?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Cena zemního plynu ve velkoodběru klesla, v maloodběru mírně stoupla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 35. týdnu uzavřeno 213 kontraktů na dodávku 242,5 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 118,3 milionu korun. Zemní plyn ve velkoodběru zlevnil, v maloodběru mírně zdražil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Zahájili jsme ostrou volební kampaň v Pardubickém kraji
Nosnými tématy sociální demokracie ve volební kampani bude růst minimální i průměrné mzdy, daňové změny ve prospěch malých a středních podniků, snížení DPH u základních potravin, podpora rodin s dětmi a seniorů, kvalitní zdravotní péče bez nových poplatků, dostupné a kvalitní školství, podpora startovacího a sociálního bydlení, zavedení bezplatného jízdného pro děti, žáky a studenty středních škol a seniory ve veřejné železniční a autobusové dopravě a bezpečnost naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Hospodaření veřejného sektoru v roce 2015 skončilo v přebytku
Na konci roku 2015 dosáhl přebytek hospodaření veřejného sektoru 13,7 miliardy korun. To odpovídá 0,3 % hrubého domácího produktu. Oproti roku 2014 došlo ke zlepšení salda téměř o 78 miliard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rusko a Čína rozšíří vojenskou spolupráci. Si Ťin-pching: Zapojme do BRICS další národy. Zvyšme svou roli ve vládnutí světu
V čínském přístavním městě Sia-men dnes začal summit zemí BRICS. Čínský prezident Si Ťin-pching hned na začátku setkání pěti hlavních rychle se rozvíjejících zemí vyzval k větší jednotě a nastolení „spravedlivějšího světového řádu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Fatální omyl Ivana Hoffmana
Nemá smysl veřejně polemizovat s každým publikovaným názorem, se kterým nesouhlasím. Ani by to nebylo časově možné. Jsou jich denně desítky, možná stovky. Obsah Hoffmanova článku Klausova válka, uveřejněném na www.denik.cz v rubrice Den Ivana Hoffmana, mi ale připadá natolik závažný, že si krátkou polemiku neodpustím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Domácí jezdci bezmála 100 tisíc návštěvníků Czech Truck Prix nezklamali
Jubilejní pětadvacátá Czech Truck Prix na mosteckém autodromu, která se jela o víkendu jako šesté pokračování letošního ročníku evropského šampionátu okruhových tahačů FIA ETRC, přilákala 95 tisíc lidí. „Je to nepatrně méně než loni. I tak jsme s návštěvností velmi spokojeni a děkujeme fanouškům, že vytvořili tak skvělou atmosféru. Zejména domácí jezdci se jim odvděčili skvělými výkony,“ zhodnotil nejprestižnější podnik každoročního kalendáře společnosti AUTODROM MOST její generální ředitel Jiří Volovecký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zaorálek na kampani: Snaží se potkat co nejméně obyčejných lidí, píše časopis. A víte, kdo je jeho partnerka? Vyhozená z ČT pro nadbytečnost?
O předvolební kampani volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka podrobně referuje dnešní vydání časopisu Týden. Konkrétně s ním objezdil Ústecký, Liberecký a Jihočeský kraj. Společně se Zaorálkem křižuje republiku také jeho partnerka a členka volebního týmu Šárka Bednářová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Kotrba: Kapitalista se nadhodnoty nevzdá. Je třeba mu jí vzít státem, nebo vidlemi. Odmítám sanovat průsery Merkelové, nechci euro. Ale pozor, toto nám hrozí od Sorose
ROZHOVOR Zásluhu na tom, že do Česka migranti nechtějí, má pár lidí z vnitra a tajných služeb. ParlamentnímListům.cz to řekl politický a mediální analytik Štěpán Kotrba s tím, že pravda jednou vyjde najevo. Štěstí prý máme i v tom, že české soudy na názory sluníčkářů kašlou. Pokud jde o možné Babišovo trestní stíhání, upozorňuje Kotrba na zajímavou souvilost s evropským úřadem OLAF a tím, co už v roce 2013 věděl Sobotka, a nic neudělal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Do Ruské federace necestujte přes Bělorusko
Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje, že na bělorusko - ruské státní hranici dochází k opakujícím se případům vracení občanů některých států (včetně České republiky) ruskými orgány zpět do Běloruska při pokusu hranici překročit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Vyhrála lež, nenávist a podvod a bude vyhrávat dál, dokud lidé nezačnou myslet a konat
Také slyšíte vážení občané z médií ty kupy sraček?? Také vnímáte předvolební průzkumy preferencí politických stran a politiků??? Já je vnímám a řeknu vám zcela bez obalu, že to jsou jen kecy ze kterých by jeden blil!! Nic-jen lživá propaganda ke zblbnutí nemyslících lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist