Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.889x, což odpovídá cca 98.565-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Lidl? To skončí řezáním hlav, bojí se známý hudebník
„Umazáváním křížů to začíná a uřezáváním hlav to končí! Ať se na jednání Lidlu koukám z jakéhokoli úhlu, vychází mi z toho akt sprostého účelového jednání, které je plivnutím do tváře nejen Řekům, ale křesťanské kultuře obecně. I když v byznysu, ve kterém Lidl podniká, jde samozřejmě jen o peníze...,“ říká k letáku obchodního řetězce Lidl, který odmazal z fotky řeckého chrámu kříž, zpěvák, baskytarista, člen skupiny ByPass a legendárního Pražského výběru Vilém Čok. Pro ParlamentníListy.cz ale kromě toho sdělil i to, co si myslí o konání německé kancléřky: „Pokud Angela Merkelová obhájí svůj mandát, bude to pro mě důkaz neschopnosti německého národa postavit se vládní klice!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Proč jde Západ na ruku sponzorům teroristů?
Současné diskuse o migraci a hrozbě či naopak možném přínosu islámu Evropě jsou ve své zjednodušené černobílosti ploché a kolovrátkově nudné. „Černou kronikou“ nebo naopak jejím zamlčováním ve skutečnosti nepřinášejí nic podstatného. Islám v Evropě má totiž další důležitou a zcela opomíjenou dimenzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dohra soudu se Sobotkou: Takto to prý doopravdy bylo s OKD
Investor a slovenský miliardář Pavol Krúpa, který se dlouhodobě angažuje v rozpletení kauzy OKD, ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz komentuje páteční vystoupení Bohuslava Sobotky před soudem právě kvůli privatizaci menšinového státního podílu v této firmě z roku 2004. Podle Krúpy je zjevné, že byla cena výrazně podhodnocena, Sobotka prý klidně mohl být oklamán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
FOTO Brno, Brno, křížů plno! Pánové z Lidlu, ani dnes si nevydechnete
I přestože se společnost Lidl omluvila za to, že z některých svých výrobků a letáků odstranila kříže z řeckých kostelů, „útoky“ na její prodejny ani kritika na sociálních sítích neustávají. Nyní se nalepené kříže objevily na prodejnách v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman mi tu medaili ani neměl dávat. Už ho nepodpořím, odvděčil se prezidentovi režisér Filip Renč
Režisér Filip Renč sice v minulosti natočil volební spot pro prezidenta Miloše Zemana, získal od něj i Medaili Za Zásluhy, nyní však v rozhovoru pro Seznam Zprávy uvedl, že současnou hlavu státu v prezidentské kampani nepodpoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Stávka. Odborové svazy zvažují, kdo všechno se přidá k učitelům
Školské odbory dnes vyhlásily stávkovou pohotovost a další odboráři ze svazů veřejné sféry o ní hlasují. Výsledek jejich předáci oznámí ve středu. Odborům vadí to, že vládní koalice odkládá rozhodnutí o zvýšení platů učitelů a dalších pracovníků ve školství i mimo něj. Požadují zvýšení platových tarifů od listopadu o 15 procent pro učitele a o deset procent pro ostatní zaměstnance, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Preláti jsou nenasytní, pravice rozežraná, potrvrdil čtenáři Grebeníček. Tyto igoranty desatera podle něj zastaví až důrazná vláda dbající zájmů lidu
Z PROFILŮ Komunistický sněmovní matador Miroslav Grebeníček odpověděl jednomu ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz na dotaz týkající se církví v Česku. Poslanec byl vůči kněžím opravdu drsný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Manipulace, policejní provokace. Zeman se před lidmi znovu rozohnil na téma Babišova stíhání
Za doprovodu hejtmana Ivo Vondráka (ANO) zavítal prezident Miloš Zeman do obce Větřkovice. Vesnice je vítězem krajského kola Vesnice roku. Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Na Živitelce více než polovina stánkařů porušila zákon
Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny každoročně kontroluje stánkový prodej na jedné z našich největších zemědělských výstav Země živitelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vypadněte, nařídil soud ,,Klinice"
Aktivisté z Autonomního centra Klinika na pražském Žižkově musí vyklidit budovu i pozemky novému majitelu, Správě železniční dopravní cesty (SŽDC), rozhodl pražský městský soud. Verdikt je pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Tolik hněvu jsem ještě neviděl.“ Zásadní zpráva o Německu
Psycholog Stephan Grünewald se desítky let věnuje rozboru chování německého obyvatelstva ve vztahu k politice. Jeho aktuální studie ukazuje, že před nadcházejícími volbami jsou voliči značně rozladěni. Více zkušený psycholog prozrazuje v rozhovoru pro magazín Spiegel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Špinavá šlichta, mráz přichází ze Západu. Jan Schneider nestačil žasnout nad průzkumem, jak moc jsme prozápadní. Přečtěte si čísla i s jeho komentářem
POLITOLOGOVÉ Některé průzkumy ukazují více o tazatelích než o zpovídané veřejnosti. Bezpečnostní analytik Jan Schneider objevil takový průzkum u institutu Globsec, který se vyptával obyvatel zemí střední a východní Evropy na jejich sounáležitost se Západem. Pro pochopení tohoto průzkumu je prý zcela nezbytné vědět, co je Globsec a jaké jsou jeho motivace. Analytik neváhal a tento kontext čtenářům dodal. S ním se podle Schneidera nedá říci nic jiného, než že mráz a náběh na totalitu dnes přicházejí ze Západu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti podporují ústavní stížnost senátorů proti novele stavebního zákona
Piráti podporují ústavní stížnost skupiny 17 senátorů, kteří minulý týden napadli u Ústavního soudu (ÚS) novelu stavebního zákona. Ta totiž omezuje účast občanů na stavebním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Silně rostoucí mzda určuje ekonomický výkon
Dnešní ukazatele vývoje průměrné mzdy potvrdily, že tato veličina představuje v současnosti jeden ze zcela nejdůležitějších parametrů českého ekonomického vývoje, mající silný dopad na růst HDP i jeho strukturu v současném období. Toto období je na naše poměry charakterizováno velmi vysokým tempem růstu mezd; interpretace tohoto vývoje je pak velmi rozdílná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Himl (Zelení): Chci, aby každá škola byla dobrá
Lídr kandidátky Zelených v Jihočeském kraji Pavel Himl na Facebooku k začátku nového školního roku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman: Vy jste nechali Zdeňka Bakalu krást!
Svou cestu po Moravskoslezském kraji zahájil prezident Miloš Zeman setkáním s hejtmanem, zastupitelstvem kraje a starosty v sídle kraje. Úvodem jim poblahopřál a zároveň pokondoloval k jejich funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Mě neumlčí
Jak asi dnes ví úplně každý v této zemi, v těchto říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jde o všechno. Jsou to úplně nejdůležitější volby v dějinách České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Státní úřad pro jadernou bezpečnost: Informace k jaderné zkoušce KLDR ze dne 3. září
Dne 3. září 2017 přibližně v 05:41 středoevropského letního času byl několika stanicemi Mezinárodního monitorovacího systému (IMS) Přípravné komise pro Organizaci smlouvy o všeobecném zákazu jaderných zkoušek (PC CTBTO) detekován seismický signál, jehož epicentrum se nacházelo v podobné oblasti, ve které v letech 2006, 2009, 2013 a 2016 Korejská lidově demokratická republika (KLDR) prováděla zkoušky svých jaderných výbušných zařízení (jaderných zbraní).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Memento mori
Neblahý řecký týden! LIDL vymazal z řeckých klášterů kříže. Protestoval i primas český Duka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Anno Šabatová, konej! Kauza ,,Lidl bez křížů" nabrala nový spád
Aktivista a veterán, co vystrkoval holý zadek na konvoj amerických vojáků, Martin Zapletal vyzval kvůli tomu, co se dělo v neděli 3. 9. v olomoucké prodejně řetězce Lidl, ombudsmanku Annu Šabatovou, aby konala. Zapletal se totiž cítí být „diskriminován“ a „ponížen“ chováním obsluhy, která jej z prostoru před prodejnou opakovaně vykazovala a volala na něj i městskou policii. Do dvou prodejen Lidlu v Olomouci se Zapletal v neděli vypravil nakupovat v převleku za pravoslavného mnicha a s mohutným dřevěným křížem v ruce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Obviňte Merkelovou z vlastizrady a genocidy Evropy, říká muzikant Vilda Čok, kolega Kocába
„Pokud Angela Merkelová obhájí svůj mandát, bude to pro mě důkaz neschopnosti německého národa postavit se vládní klice!“ tvrdí pro ParlamentníListy.cz zpěvák, baskytarista, člen skupiny ByPass a legendárního Pražského výběru Vilém Čok. Podle něj argumenty všech sluníčkářů a dobroserů o multikulturní společnosti jsou směšné, protože kdyby nebyl islám v 17. století před Vídní zastaven, Evropa by v této podobě dnes už ani neexistovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Výkon Václava Moravce na ČT: Co vám možná uniklo a měli byste to vědět...
Nestranná a vyvážená debata nebo předvolební agitka ve prospěch vládní ČSSD? Nedělní Otázky Václava Moravce divákům nabídly celou přehlídku politiků sociální demokracie. Největším paradoxem bylo, že exministryně školství Valachová debatovala se svým náměstkem, rovněž členem ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Někteří lidé by chtěli poškodit Zemana zasláním haléřů na jeho účet
Nějak jim nedošlo, že i haléře budou užitečné, zvláště pokud jsou od negativně naladěných voličů. Zemana tyto částky nijak nepoškodí, protože nejsou bankou příchozí platby z tuzemska na tento účet nijak zpoplatněny. Více zatíží řadu odesilatelů z kamenných bank, které vybírají poplatky i za odeslání peněz do jiné tuzemské banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová promluvila ke kauze Nagyová. A samozřejmě k Babišovi a Zemanovi
ROZHOVOR. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dělá podle předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslavy Němcové kolem svého vydání k trestnímu stíhání takový humbuk, protože věří, že když teď nebude vydán, po volbách si sám zařídí, aby už nebyl vydán nikdy. „Proč zrovna jemu by mělo být umožněno v politice pokračovat navzdory všemu, když ostatní museli odejít pro daleko menší prohřešky?“ ptá se bývalá šéfka Poslanecké sněmovny v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz a připomíná některé kauzy politiků v minulých letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Německo: Uprchlíci, zůstaňte venku? No, takto to dopadlo
Německému obyvatelstvu pomalu, ale jistě dochází s žadateli o azyl z Afriky a Blízkého východu trpělivost. Naposledy se rozhodla k ráznému kroku majitelka obchodu v bavorském Tögingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Suma sumárum - Paříž - spousta slov
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 9. 2017 k vládnímu návrhu, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Pařížská dohoda
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bloomberg vychválil Andreje Babiše: Výrazně zlepšil výběr daní
Agentura Bloomberg vydala článek o nadcházejících podzimních volbách v Česku. Vyhraje je prý asi Andrej Babiš (ANO). Pomůže mu k tomu jeho deklarovaný odpor proti EU. Bloomberg konstatuje, že Češi nemají EU dvakrát v lásce. Jsou dokonce nejnespokojenější z celé osmadvacítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
V neziskovkách se dnes jásá, přijdou další miliardy z Norska. Vypráskat expresním tempem, zuří ekonomka Šichtařová
Česká republika získá z takzvaných Norských fondů v sedmiletém období končícím v roce 2021 celkem 184,5 milionu eur (zhruba pět miliard Kč). Memorandum o porozumění pro finanční mechanismy Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska pro období 2014 až 2021 podepsali ředitelka kanceláře ministra financí Milena Hrdinková a zástupci Norska a Lichtenštejnska. Informovalo o tom ministerstvo financí. A ekonomka Markéta Šichtařová se rozčílila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Novinky z Itálie, ze kterých vám bude zle. Třeba z toho, jak vůdce gangu, který znásilnil a málem utopil Polku, dělal v neziskovce
ROZHOVOR Itálie stále více kolabuje pod záplavou migrantů z Afriky. Případ z Rimini, kde čtveřice mužů původem z Afriky kolektivně znásilnila a poté se pokusila utopit polskou turistku, zatímco jejího přítele zmlátili do bezvědomí, šokoval již dost otrlou Evropu. Podrobnosti o čtveřici pachatelů, které přináší úspěšná česko-italská blogerka Monika Pilloni, vás nejspíš konsternují ještě více. A není to jediný šokující příběh z dnešní Itálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Však ony se ty peníze najdou, je si jist odborář Středula, který dnes vyhlásil stávkovou pohotovost. Nebýt odborů, zaměstnavatelé by prý dál lidi oškubávali
Moderátorka Zuzana Tvarůžková v úterním Interview ČT24 přivítala šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů. Odborářský boss se před kamerami rozpovídal o platech v České republice. Nepřímo si významně rýpl do Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Korte (TOP 09): Může dojít ke zneužití zpravodajských služeb
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 9. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 153/1994 Sb., o zpravodajských službách České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Potřebujeme efektivní stavební právo. Odmítáme diktát minoritních skupin a resortismus
Praha, 5. září 2017 – Kvůli složité byrokracii při povolování staveb se z projektantů stávají doslova úředníci, kteří musí oběhat na čtyřicítku úřadů. Stavebnictví podle Hospodářské komory potřebuje takové stavební právo, které zjednoduší, zpřehlední a zrychlí stavební řízení. Nutností je i speciální zákonná úprava režimu přípravy a výstavby liniových staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy vypraví zvláštní vlak do Českého krasu
Jubilejní 50. zvláštní vlak pro cyklisty a cykloturisty vypraví České dráhy ve spolupráci se Střediskem volného času Radovánek. V sobotu 9. září vlak zamíří z plzeňského hlavního nádraží do Českého krasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Vydat či nevydat? To je, oč tu běží
Den D se blíží. Už tuto středu budeme ve sněmovně zřejmě hlasovat o vydání kolegů Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Jak budu hlasovat já?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanec Luzar: Socialismus dal každému jednotlivci důstojnost, o níž nás kapitalismus připravil
Do voleb jdu s heslem „Konec levné práce = řešení vylidňování našeho kraje“. Změna, kterou nabízíme, je o obnovení národního vlastnictví těžby surovin, přírodních a nerostných zdrojů spolu se vznikem družstevních a státních firem na jejich účelný provoz. To je i řešení pro současný těžební průmysl ČR včetně OKD, tvrdí lídr moravskoslezské kandidátky KSČM Leo Luzar. Povídali jsme si ale také o české zahraniční politice. Jak hodnotí její aktéry a kurz, který zvolili? Jaký význam má pro nás členství v řadě mezinárodních organizací? A jak zajistit bezpečnost obyvatel?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Václav Makrlík: Lukáš Kovanda se mýlí. Výroba bez spotřeby ztrácí smysl
Iniciativa Průmysl 4.0, kterou v textu „Blamáž jménem Průmysl 4.0“ , publikovaném v MF DNES 24 8.17, kritizuje hlavní ekonom společnosti Cyrrus Lukáš Kovanda, je vedena zoufalou snahou státu udržet za každou cenu poptávku a tím ekonomický růst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Výstava v Knihovně Antonína Švehly představí obrazy koní od předních českých malířů přelomu 19. a 20. století
Na čtyři desítky obrazů s koňskou tématikou od předních českých animalistů konce 19. a první poloviny 20. století Ludvíka Vacátka, Emila Kotrby a Jana Ferdinanda Pistoriuse si budou moci prohlédnout návštěvníci knihovny Antonína Švehly na pražských Vinohradech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Sobotka - Babiš? Pozor, nový hráč - Krúpa
Rozdíl kauzy "Babiš" a kauzy "Sobotka" (Bakala) má na první pohled rozdíl v subjektivní motivaci. Babiš se chtěl obohatit o dotaci nějakých 50 miliónů, Sobotka žádný motiv tohoto typu neměl. Představme si však, že by se vyšetřovatelé pustili do fabulace Sobotkových subjektivních motivací, jako tak činí v případě Babišových subjektivních motivací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Centrum lesní pedagogiky a environmentálního vzdělávání otevřely Lesy ČR v Brně
Moderně vybavené bezbariérové Centrum lesní pedagogiky a environmentálního vzdělávání vybudoval státní podnik Lesy ČR v přízemí budovy Krajského ředitelství Brno v Jezuitské ulici. V úterý 5. září se prostory na 146 metrech čtverečních otevřely školám i veřejnosti. Programy vedené lesními pedagogy podnik nabízí zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dejte průchod spravedlnosti. Komunisté i ODS chtějí vydat Babiše s Faltýnkem
Většina stran zastoupených ve Sněmovně bude na středečním jednání hlasovat pro vydání předsedy a prvního místopředsedy hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Zástupci stran to dnes řekli na tiskových konferencích. Policie požádala o vydání Babiše a Faltýnka kvůli financování farmy Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Vláda je koalice lži a neúspěchu
Volební kampaň začala naplno. Pomineme-li volby v roce 1990, které byly v podstatě lidové referendum proti KSČ, tak se za poslední čtvrtstoletí jedná tematicky o nejvíce vyprázdněné volby vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Dějiny Černé hory knižně. Více než šest set stran úctyhodného čtení
Nakladatelství Lidových novin dodalo na knižní pulty již desítky excelentních titulů, které mapují historii jednotlivých států. Namátkou jde o dějiny Irska, Itálie či Španělska, ale rovněž Číny, Japonska nebo taky úchvatné dějiny Tibetu (vydané v roce 2000). Aktuálně mohou ParlamentníListy.cz přinést bližší pohled na výše zmíněnou Černou horu, státu ležícího při pobřeží Jaderského moře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Klub ANO nedal členům pokyn, jak hlasovat o vydání Babiše
Poslanecký klub hnutí ANO nedal svým členům pokyn, jak mají hlasovat o žádosti policie o vydání předsedy hnutí Andreje Babiše a předsedy klubu Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Faltýnek to po jednání klubu řekl novinářům. Poslanci ANO přítomní na tiskové konferenci ale označili policejní žádost za nekvalitní a neodůvodněnou, jejím cílem je podle nich ovlivnit říjnové volby do Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Náš tlak na vyšší mzdy a nízká nezaměstnanost fungují
Jedním z hlavních úkolů, které si dala naše vláda, bylo využít příznivé ekonomické situace k navýšení platů a mezd českých zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Ústav využíval při nákupu léků výjimku nezákonně
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl rozklad Ústavu hematologie a krevní transfuze a potvrdil pokutu ve výši 200 000 Kč uloženou tomuto zadavateli za to, že nakupoval léky na základě rámcové smlouvy a navazujících objednávek, aniž by smlouvu vysoutěžil v zadávacím řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Blamáž jménem Průmysl 4.0
Ministerstvo průmyslu se rozhodlo připravit zemi na důsledky čtvrté průmyslové revoluce. Žádný převrat se ale nekoná, jako celý Západ přešlapujeme na místě, nerosteme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průměrná mzda vzrostla reálně o 5,3 procenta
Ve 2. čtvrtletí 2017 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství proti stejnému období předchozího roku o 7,6 %, reálně se zvýšila o 5,3 %. Medián mezd činil 24 896 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09 i KDU-ČSL budou hlasovat pro vydání Babiše a Faltýnka
Poslanecké kluby TOP 09 a KDU-ČSL podpoří na středečním jednání Sněmovny vydání předsedy a prvního místopředsedy hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Zástupci obou stran to dnes řekli na tiskových konferencích. Policie požádala o vydání Babiše a Faltýnka kvůli financování farmy Čapí hnízdo. Podle předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Michala Kučery by v západních zemích oba poslanci kvůli podobnému případu sami odstoupili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Lusková (Realisté): Co je to rozkaz? Aneb kluci bez výcviku
Tak mě chytil takový mládenec, neduživý, s ušmudlaným košíčkem a žádal mě velmi pěkně o příspěvek na ubohé děti v dětských domovech. Mimochodem - opět jsem nepřispěla, protože osobně vynakládám poměrně značné úsilí na to, aby ty děti dostali lásku náhradních rodičů, nikoli další nové autíčko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Den otevřených dveří státního podniku Povodí Ohře
Tradičně umožňujeme široké veřejnosti nahlédnout pod pokličku naší práce, zejména vstup do jinak nepřístupných částí objektů. V letošním roce tento okamžik nastane v sobotu, 9. září 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Polsko: Němci chtějí vymazat z historické paměti, jak nám za 2. světové války ublížili
Polský ministr obrany Antoni Macierewicz obvinil politické vůdce Německa a Francie z pokusů “vymazat z historické paměti Evropy” to, co si Polsko během Druhé světové války vytrpělo ze strany Německa. Macierewicz to poznamenal během své návštěvy městečka Sulejow ve středním Polsku při příležitosti oslav 78. výročí jeho rozbombardování silami Luftwaffe na počátku války. Napětí mezi polskou konzervativní vládou a představiteli Německa a Francie tak dále houstne. Situaci zhoršuje i názor Poláků, že by od Německa měli být za materiální škody utrpěné během Druhé světové války odškodněni, v minimální výši bilionu dolarů. V 50. Letech tehdy socialistické Polsko přitom od nároku na válečné reparace upustilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Jsem ráda, že řešení dvojí kvality potravin zůstává prioritou
Na zámku Lednice se včera uskutečnilo v pořadí už páté společné zasedání české a slovenské vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka radí rodičům a studentům, jak na problémy ve škole
Každý týden ombudsmanka obdrží minimálně 2 podněty týkající se školství. Rodiče nebo i přímo žáci nesouhlasí s rozhodnutím ředitelů škol, stěžují si na konflikty s učiteli, nesouhlasí s výsledkem maturitní zkoušky, namítají šikanu ve škole apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Oldřich Pružina: Dejme hlas jen těm, kteří jasně říkají NE migraci
„Mě kdyby někdo ohrožoval, já bych ho snad utloukl cihlou - kdybych ji měl ze zdi vyrvat!“ T.G.Masaryk
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Stávková pohotovost. Školské odbory chtějí zvýšit platy
Školské odbory vyhlásily stávkovou pohotovost. Chtějí zvýšit platy o slíbených 15 procent. Stávku zvažují i další odborové svazy z veřejné sféry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Vychovávat je třeba příkladem
Když vaříme, potřebujeme vodu, když stavíme dům, bez vody to také nejde. Bez vody nic neroste, nic nežije. Bez vody nejde nic nebo skoro nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Otevřená věznice už brzy i v ČR. Norští kolegové předali Česku zkušenosti z praxe
Zástupci Ministerstva spravedlnosti a Vězeňské služby podnikli v srpnu pracovní cestu do Norska, kde se svými severskými kolegy jednali o tzv. otevřených věznicích. Provoz prvního zařízení tohoto typu v České republice se totiž blíží – pilotní projekt ve věznici v Jiřicích startuje už v říjnu tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident republiky kondoloval americkému prezidentovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí dne 4. září 2017 kondolenční dopis Donaldu Trumpovi, prezidentovi Spojených států amerických, v souvislosti s hurikánem a záplavami v Texasu a Louisianě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Když vás něco nebaví, tak to vždycky děláte špatně
Projev prezidenta republiky při zahájení školního roku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ANO bude ve volbách kandidovat s číslem 21, ČSSD má čtyřku
ANO bude ve sněmovních volbách kandidovat s číslem 21, ČSSD má čtyřku, KSČM osmičku. Jednička připadla ODS, TOP 09 má 20, KDU-ČSL 24, Starostové a nezávislí sedmičku. Piráti dostali číslo 15, hnutí Svoboda a přímá demokracie 29. Čísla dnes všem 31 kandidujícím uskupením vylosovala Státní volební komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Upoutávka: Bude Petr Gazdík hlasovat pro vydání Andreje Babiše? Odpověď dostanete dnes večer na regionalnitelevizi.cz
Jak ovlivnil rozpad koalice STAN s lidovci vztah Petra Gazdíka ke KDU-ČSL a hejtmanovi Čunkovi? Co chtějí STAN po volbách změnit a dostanou se vůbec do poslanecké sněmovny? Nejen o tom je rozhovor s Petrem Gazdíkem, který odvysíláme v premiéře v úterý 5.9. v 19 a 23 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Tržby v maloobchodě meziročně rostly, meziměsíčně klesly
Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v červenci reálně meziměsíčně o 1,0 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 4,6 %, stejně jako bez očištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Požehnání a povzbuzení do nového školního roku
V souvislosti s počátkem nového školního roku zaslal kardinál Dominik Duka všem ředitelům, učitelům a studentům a žákům církevních škol povzbuzení a požehnání ve společném úsilí o výchovu a vzdělání dalších generací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek: Nechceme vládu vůdců, prosazujeme vládu práva
TOP 09 startuje horkou fázi kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Napsali nám z řetězce Lidl. Velmi překvapivě, pokud jde o kříže
ParlamentníListy.cz se ve věci marketingové kampaně s umazanými kříži na kopulích řeckých kostelů obrátily na společnost Lidl Česká republika se sérií nepříjemných otázek. Český Lidl tvrdí, že se na vytváření kampaně nepodílel a že nápad s umazanými kříži pochází z dílny mezinárodního týmu Lidlu. Reklamní materiály jsou podle Lidlu Česká republika totožné ve všech zemích, kde řetězec působí. Některé palčivější dotazy však Lidl Česká republika nechal bez komentáře. Posouzení, nakolik byly dotazy ParlamentníchListů.cz ze strany Lidlu zodpovězeny, necháváme na čtenářích a otiskujeme je v plném znění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Sieg Heil! Sieg Heil! Němci si v Praze pěkně zahajlovali... A mohou za to prý Češi
Němečtí fotbalisté včera rozdrtili rozdílem několika tříd Norsko a bez „ztráty kytičky“ směřuje za účastí na mistrovství světa v Rusku v roce 2018. Přesto mají reprezentanti i funkcionáři vážný důvod k poněkud neradostnému zamyšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Národní památkový úřad: Letní škola památkové edukace v kroměřížském mikrokosmu
Od 23. do 26. srpna 2017 se v inspirativním prostředí Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži uskutečnil druhý ročník Letní školy památkové edukace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Putin řekl, kdo bude vládnout světu
Politologové i samotní politici se nemohou shodnout, která země skutečně vládne světu. Vedle Spojených států se „o slovo“ hlásí také Rusko nebo Čína. Ruský prezident Vladimir Putin před několika dny konkrétně uvedl, kdo by mohl vládnout světu v blízké budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Galbičková (SPO): Požaduji referendum o setrvání v EU
Vstoupila jsem do politiky, abych bránila zájmy českých, poctivě pracujících občanů a pevné české kořeny. Jsem člověk přímý a neúplatný, hájící veřejné finance. Jako žena a matka se však bojím o budoucnost nás a našich dětí, proto říkám jasně: NE nelegální migraci! NE přijetí EURA! POŽADUJI referendum o setrvání v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Jsem znepokojena vývojem na ERÚ
V souladu s Energetickým zákonem řídí od 1. 8. 2017 ERÚ kolektivní orgán pětičlenná rada ERÚ v jejímž čele je předseda rady, Ing. Vladimír Outrata, bývalý místopředseda úřadu v období působení předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zrušení peněz: O co jde bankám a boháčům
Lídr hnutí Realisté, politolog Petr Robejšek, se zamyslel nad tím, co by se stalo, kdyby najednou bylo zakázáno platit v hotovosti. „Hotové peníze jsou klíčovou veličinou pro zachování svobody jedince a demokraticky zvolené vlády se je, zdá se, chystají zrušit,“ uvedl Robejšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Nejnižší nezaměstnanost v EU má i negativní důsledky
Z notýsku brněnského občanského pasivisty - září 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Začínají podzimní hony
Hony na zvěř, na politické strany, na politiky a na jejich voliče. Jak se má nazvat smrt člověka? Ne vždy je velká ta zem, která je "velká" svojí rozlohou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Liberecké pracoviště ÚZSVM poskytlo své prostory pro potřeby Policie ČR
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Liberci zajistil efektivní využití krytých garáží ve svém sídle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Topolánek: Babiš reprezentuje to nejhorší, co zbylo po minulém režimu
Expremiér Mirek Topolánek (ODS) odpověděl na otázku serveru Forum24.cz, o čem rozhoduje česká společnost v parlamentních volbách 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Opět přichází utahování šroubů. Tentokrát pod taktovkou EU
Velikášské cíle a snahy o vytvoření Evropského superstátu nepřinášejí občanům žádné výhody… jen ztrátu svobod a zbytečné ekonomické náklady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Šok: EU přišla na to, že by měla zřídit imigrační tábory v Africe
Dva roky uplynuly od doby, kdy vznikl systém přerozdělování běženců, takzvané kvóty. Česko proti nim dlouhodobě protestovalo, ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) již tehdy říkal, že nebudou nikdy fungovat. A jak píší Lidové noviny, měl pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Těžké zkoušky pro demokracii nejen v Keni
V Keni demokracie zapustila kořeny. Svědčí o tom dění kolem nedávných voleb. U nás budeme muset o těžce vydobitou demokracii zase bojovat. Bude ve volbách rozhodující hlas voličů nebo hlasy jiné?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lidovci zahájí hlavní část kampaně před sněmovními volbami
KDU-ČSL dnes v Praze oficiálně zahájí hlavní část své kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny. Strana na konci srpna představila svůj program, ve kterém se zaměřuje na lepší podmínky pro rodinu, kvalitnější školství a podporu inovací nebo péči o krajinu. Už dříve lidovci vyvěsili své volební billboardy s hlavním heslem "zodpovědně".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Patnáctý Tankový den v Lešanech přilákal tisíce diváků
Ve Vojenském technickém muzeu Lešany u Týnce nad Sázavou se odehrál svátek všech příznivců vojenské techniky. Vojenský historický ústav Praha (VHÚ) tentokrát pro návštěvníky připravil jako hlavní bod programu ukázku, v níž se odehrálo střetnutí připomínající boje mezi americkou a německou armádou za druhé světové války. Součástí byla i ukázka novodobých výrobků domácího zbrojního průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zpráva o vývoji malého a středního podnikání nepřinesla zásadní změny. Situace podnikatelů se nelepší
Zprávu o vývoji malého a středního podnikání vydanou ministerstvem průmyslu a obchodu, kterou dnes projednala vláda, považuje Hospodářská komora za sice popisný a faktografický dokument, který však neobsahuje odpovědi na základní otázku. A sice, jak stát malé a střední podnikatele a živnostníky podpořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Inkluze tak, jak ji prosadila vláda pod vedením ČSSD, byla provedena špatně, uhodila v ČT Putnová
Školní rok začal, a tak je nasnadě, že hosty pořadu Události, komentáře ČT24 byli poslankyně TOP 09 Anna Putnová a náměstek ministra školství Petr Pavlík (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj rozdal prvňáčkům reflexní balíčky
Královéhradecký kraj se dlouhodobě snaží zajistit bezpečnost pro nejohroženější části populace, mezi které patří i malí školáci. I letos proto prvňáci v Královéhradeckém kraji dostali během zahájení školního roku startovací balíček s bezpečnostními reflexními prvky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nekl (KSČM): Senátoři vrací zákon o EIA
Na právě začínající, pravděpodobně poslední schůzi v tomto volebním období projednají poslanci řadu zákonů, které po projednání vrací Senát s připomínkami a pozměňovacími návrhy zpět do Poslanecké sněmovny. Mimo jiné i novelu zákona č. 100/2001 Sb. O posuzování vlivů na životní prostředí (tzv. EIA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): Jaké bylo letošní léto na harcovské přehradě?
Konkrétní kroky, konkrétní výsledky. Pozitivní změny v okolí harcovské přehrady jsou již vidět na první pohled. Liberecká radnice s nimi započala už v loňském roce a pokračuje. Dopravní kolaps po uzavření Zvolenské ulice nenastal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Učitelka, praxe 35 let: Chtějí mít blbý národ, který se lépe řídí. Vše se slilo v jedno bahno. Lidl? Lumpárna
ROZHOVOR „Chtějí mít blbý národ, který se lépe řídí.“ Všechno špatně. Všeobecná vzdělanost upadá, ztratili jsme stabilitu. Bilancování bývalé místostarostky a učitelky Libuše Rousové z Rožnova pod Radhoštěm nevyznívá vůbec dobře nejen vzhledem k situaci ve školství. „Nevím, koho budu volit za prezidenta, koho do parlamentu, a nejkatastrofálnější je, že nevím ani, koho budu volit do komunálu. Marasmus se slil do jednotného bahna,“ říká Rousová s vysvětlením, proč u nás nechce politiku Merkelové. Připomíná, že odboráři jsou sami dobře placeni, a k oceňování učitelů dodává: „Nejsme všichni stejní, a proto nemáme mít za práci stejnou odměnu. Navýšit platy určitě, ale plošně určitě ne.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Zpráva o činnosti Stálé delegace Parlamentu České republiky do Parlamentního shr
Jako vedoucí Stálé delegace České republiky do Parlamentního shromáždění NATO předkládám závěrečnou zprávu, která shrnuje základní část aktivit činnosti naší delegace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci změřili své síly v bězích
Téměř 80 celníků z různých koutů České republiky i Evropy změřilo o víkendu v Teplicích své síly ve sportovním klání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš prohrál soud. S agenturou, o které říkal, že je blízká Sobotkovi s Chovancem
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš nemá napříště říkat nepravdy o PR agentuře Bison&Rose a tvrdit o ní, že ovládá Českou televizi nebo třeba vydavatelství Economia. Rozhodl o tom soud. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Milionová zpronevěra v projektu, u kterého byli lidovci. Teď se k němu nehlásí
Před pár lety politici KDU-ČSL podpořili projekt, od něhož si mnoho škol a obcí slibovalo úsporu energií. Dnes těmto obcím a školám zbyly jen oči pro pláč. A lidovečtí politici se k projektu nehlásí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
170 let veřejného plynového osvětlení připomene Česká pošta poštovní známkou
Česká pošta představí novou příležitostnou známku z edice Technické památky – Veřejné plynové osvětlení ulic – 170 let. Známka, obálka prvního dne a razítko prvního dne vydání tak logicky využívá motivů, vycházejících z historie veřejného osvětlení ulic. Autory příležitostné známky s nominální hodnotou 16 Kč jsou výtvarník Pavel Sivko a rytec Miloš Ondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Dochází k mimořádnému posílení Ministerstva financí na úkor všech ostatních vládních úřadů
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 9. 2017 k návrhu o řízení a kontrole veřejných financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Pokud levicoví extremisté z Kliniky nezmizí, musí je vyhnat policie
Městský soud v Praze pravomocně rozhodl, že budova Kliniky v Praze na Žižkově patří Správě železniční a dopravní cesty a aktivisté, kteří jí okupují, ji musí vyklidit. Doufám, že se tak stane, co nejdřív.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Situace při vymáhání nesmí ústit v násilí
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán odsoudil útok na vykonavatele soudního exekutora v Plzni. Napadení dvou vykonavatelů plynovou pistolí a teleskopickým obuškem, které skončilo zraněním jedné osoby, považuje ministr spravedlnosti za zcela nepřijatelný čin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Finanční správa bude u daně z nabytí nemovitých věcí akceptovat u poplatníka převodce cenu sjednanou bez DPH
Finanční správa bude v případech, kdy je poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí převodce a cena sjednaná byla uhrazena včetně DPH, ve své správní praxi respektovat rozsudky Nejvyššího správního soudu. Při stanovení ceny sjednané pro účely stanovení základu daně tak bude nově vycházet z předpokladu, že její součástí není DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Nezcizitelnost státních lesů nemůže být bezvýjimečná
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 9. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 289/1995 Sb., o lesích a o změně a doplnění některých zákonů (lesní zákon)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
SP ČR: Personální změny v představenstvu
Svaz průmyslu a dopravy ČR dnes kooptoval dva členy představenstva. Listopadová valná hromada bude schvalovat kandidaturu Jana Czudka a Miroslava Paláta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Štech: Učitelé byli trpěliví dost dlouho
Reakce ministra školství na stávkovou pohotovost odborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
CIIRC ČVUT odstartoval se začátkem školního roku tři významné aktivity
V pondělí 4. září 2017 odstartovaly na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) ČVUT v Praze za účasti téměř dvou set hostů hned tři významné aktivity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Francie a Německo o směru spolupráce
Bude nutné si ještě počkat na ustavení nové německé vlády po volbách, evropské plány Emmanuela Macrona musí počkat. „Po německých volbách“, deklaroval prezident Francie před zahraničními velvyslanci v Paříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Narostla byrokracie, nebyly odstraněny duplicity a systém se stává složitějším
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 9. 2017 k návrhu o řízení a kontrole veřejných financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Třetí ročník běhu Stromovkou dal opět šanci dětem z dětských domovů
Benefiční odpoledne „Běháme pro děti“ hostilo letos Výstaviště v pražských Holešovicích již po třetí v řadě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Putin si trhá zbytky vlasů, na oblíbence taváryšče Klause se po volbách zapomene. Držitel Sorosovy ceny se hurónsky směje nad německými volbami
Rozhlasový moderátor Jan Moláček v komentáři pro server Aktuálně.cz zhodnotil nedělní televizní debatu mezi dosavadní německou kancléřkou Angelou Merkelovou a jejím sociálnědemokratickým vyzyvatelem Martinem Schulzem. Jestli se na tuhle debatu díval ruský prezident Vladimir Putin, tak si podle Moláčka musel v podstatě trhat vlasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman prozradil na náměstí velké tajemství české politiky. Kdo zbohatl zlodějnou, ať skončí jako Rath, pravil pak a pohrozil do Švýcarska Bakalovi
V rámci prvního dne návštěvy Moravskoslezského kraje navštívil prezident Miloš Zeman také Studénku, kde se setkal s občany na náměstí. Doprovází jej hejtman kraje Ivo Vondrák (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Slavný odborář Dušek: Buď tu budou vládnout Zeman a Babiš, nebo mopslíci a poskoci amerických tajných služeb. Už těch lží z ČT bylo dost
ROZHOVOR Jak se blíží volby, tak si policie vzpomněla, jak uvařit Andreje Babiše na kauze, která je půldruhého roku stará. Naopak se zapomíná na kauzu OKD nebo nákupu předražených pandurů, grippenů nebo letounů CASA. Upozorňuje na to bývalý šéf železničních odborů a nyní člen SPO Jaromír Dušek. Je přesvědčen, že stejně jako v parlamentních, tak i prezidentských volbách jde o to nastrčit do funkcí mopslíky a poskoky, naprosto tvárné služebníčky, kteří budou poslouchat, ale jimiž často napadaní Andrej Babiš a Miloš Zeman rozhodně nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VoZP na tankovém dni přivítala bronzového oštěpaře Frydrycha
Bitva americké a německé armády byla velkým lákadlem pro 30 tisíc návštěvníků na tradiční akci vojenského muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Řekne pan Drahoš ANO?
Zdá se, že náš politický surrealismus nemá hranic. M. Kalousek půjde do voleb s O. Sommerovou, která se prý hodlá zaměřit hlavně na zákon ku pomoci ženám samoživitelkám. Malým problémem je, že tento zákon v minulosti pomohl „zabít“ právě pan Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Bublan: Pokud nebudeme mít dobrou obranu, tak nebudeme bezpeční
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 9. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 153/1994 Sb., o zpravodajských službách České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
FN Brno: Klinika dětské chirurgie ošetřila o 2 000 více ambulantních pacientů než loni
Počet úrazů dětí do 19 let je v České republice stále velmi vysoký. Nicméně díky preventivním opatřením a systémovému řešení analýzy dětských úrazů se daří jejich celkový počet od roku 2007 regulovat. Klesá počet závažných a smrtelných úrazů, narůstá počet úrazů lehkých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trh práce zažívá návrat do roku 2007, mzdy dramaticky rostou
Trh práce v ČR zažil ve druhém čtvrtletí „návrat do roku 2007“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
A potřetí! Veterán Zapletal navštívil s křížem všechny olomoucké Lidly
V pondělí 4. září se ParlamentnímListům.cz podařilo identifikovat aktivistu, který s křížem v ruce a v černém plášti evokujícím převlek pravoslavného mnicha, navštěvuje prodejny v Olomouci. Není jím nikdo jiný než aktivista a veterán armády České republiky Martin Zapletal, jenž proslul vystrčeným nahým zadkem během průjezdu konvoje amerických vojáků Českem. Zapletal svou akcí reaguje na novou marketingovou kampaň obchodního řetězce Lidl, v níž společnost na střechách řeckých pravoslavných chrámů vyretušovala kříže. Lidl tak dle svých slov učinil s cílem zachování neutrality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ekonom podpořil školské odbory proti vládě. V posledních letech prý byly tiché a slušné a k ničemu to nevedlo
Moderátorka Marie Bastlová si do úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu pozvala ekonoma Daniela Münicha. Vyjádřil se k požadavku školských odborů na patnáctiprocentní růst platů od 1. listopadu a obecně k situaci v českém školství. Mimo jiné hájil projekt inkluze, to jest zařazování dětí s nějakým hendikepem do běžných tříd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Nevidím zodpovědnost při tvorbě státního rozpočtu
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 9. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 251/2005 Sb., o inspekci práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
DPP zrušil výběrové řízení na dodávku jízdních dokladů
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zrušil výběrové řízení na dodávku jízdních dokladů, které vypsal letos v červnu. Z bezpečnostních důvodů a kvůli případné finanční újmě tak bude vypsáno nové výběrové řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Prohlášení k testům termonukleární zbraně v KLDR
V reakci na víkendový test termonukleární zbraně v Severní Koreji 2. září 2017 vyzývá kardinál Duka odpovědné činitele, aby spojili své síly a zabránili KLDR dotáhnout vývoj ničivé zbraně ke zdárnému konci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Program hnutí ANO v kostce - odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil
Hnutí ANO konečně představilo svůj předvolební program. Obsah programu působí jako mix programu ODS, ČSSD, Pirátů, SPD, či KSČM. ANO se navíc po 4 letech ve vládě tváří, že v žádné vládě nebylo. Byrokracii, kterou ANO ve vládě zvyšovalo, chce nyní snižovat. Daně, které její poslanci komplikovali, chtějí zjednodušovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Do horké části kampaně zodpovědně pro společný domov
Horkou část volební kampaně zahájila KDU-ČSL v parku na Karlově náměstí. Kromě vedení strany se zúčastnili krajští lídři a další kandidáti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Válčilo by se u nás, ne v USA
Jihokorejský prezident Mun Če-in neví, jestli se má víc bát severokorejského souseda, nebo amerického prezidenta Donalda Trumpa, který vyhrožuje preventivním úderem proti KLDR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Jde především o nejslabší část zaměstnaných osob se zdravotním postižením
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 9. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 251/2005 Sb., o inspekci práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Železniční trenažér a užší spolupráce se zaměstnavateli. Kraj má s českotřebovskou průmyslovkou velké plány
První školní den se v pondělí 4. září týkal mimo jiné desítek středních škol v Pardubickém kraji. Studenty VOŠ a SŠ technické v České Třebové přivítal také hejtman Martin Netolický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pryč s Masarykem, nezaslouží si žádnou ulici ani náměstí! Toto vážně zaznělo
Masaryk si nezaslouží, aby po něm byla pojmenována jakákoli ulice v naší zemi. Tuto větu naštěstí nepronesl žádný politik v České republice. Možná vás překvapí, že s touto iniciativou přišli nekteří politici v Chorvatsku. Ulice v centru Záhřebu naposled Masarykovo jméno ztratila během fašistické diktatury ve čtyřicátých letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Merkelová vyhraje. Jediná otázka je, koho vezme do vlády, soudí expert
Odborník na mezinárodní vztahy z Karlovy univerzity Vladimír Handl se domnívá, že německé volby vyhraje kancléřka Angela Merkelová. Otázkou však podle něj zůstává, s kým bude v koalici vládnout. Vyjádřil se také k současným přeshraničním vztahům, kdy podle něj byly zkomplikovány neshody v otázce migračních kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Dyba: Rozdělení ČSFR a vznik samostatné české státnosti
Již tak nadmíru obtížný proces politické, ekonomické a společenské transformace v Československu byl brzy po sametové revoluci komplikován otázkou státoprávního uspořádání. (vlevo na známém snímku V. Klaus a Vl. Mečiar během jednání v brněnské vile Tugendhat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Bohuslav Sobotka bude jednat s předsedou italské vlády Paolem Gentilonim o budoucnosti EU
Premiér Bohuslav Sobotka bude jednat s předsedou italské vlády Paolem Gentilonim o budoucnosti EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Světové banky vytvářejí vlastní kryptoměnu. Ekonom Pikora varuje
Český ekonom Vladimír Pikora se na svém facebookovém profilu pozastavil nad tím, že světové banky vytvářejí vlastní kryptoměnu. Informaci o této věci přinesl server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Teď, nebo nikdy?
Babiš si v představování programu ANO postěžoval na tradiční strany, které proti němu vedou kampaň a účelovku, do níž jsou zataženy i jeho děti, a proto program nazval Teď, nebo nikdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: V rámci extradičního řízení nelze vydat osobu, které byl udělen azyl v jiné členské zemi EU
II. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jiří Zemánek) vyhověl ústavní stížnosti a zrušil usnesení Vrchního soudu v Olomouci a Krajského soudu v Brně, neboť jimi byla porušena základní práva stěžovatele na osobní svobodu a spravedlivý proces.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Stovka návštěvníků Czech Truck Prix neváhala posílit registr dárců kostní dřeně
Poděkování a úctu si zaslouží 101 návštěvníků evropského šampionátu okruhových tahačů, který pod tradičním názvem Czech Truck Prix hostil o víkendu 2. a 3. září už popětadvacáté mostecký autodrom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pryč s Masarykem, zavelela vláda v Chorvatsku. Podporoval srbskou dominanci, nezaslouží si, aby kdekoliv v této zemi měl ulici
Masaryk si nezaslouží, aby po něm byla pojmenována jakákoli ulice v naší zemi. Tuto větu naštěstí nepronesl žádný politik v České republice. Možná vás překvapí, že s touto iniciativou přišli nekteří politici v Chorvatsku. Ulice v centru Záhřebu naposled Masarykovo jméno ztratila během fašistické diktatury ve čtyřicátých letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bělobrádek vs. Čunek. Zrádci i slušní lidé u lidovců, Kalousek a podvod jménem TOP 09. Český Trump Babiš? Křesťanský aktivista hovoří
ROZHOVOR Předseda konzervativní Akce D.O.S.T., historik a zakladatel petice Křesťané na obranu před ilegální migrací Petr Bahník říká, že lidovce „v celém polistopadovém období poškozuje a blokuje jakýkoli jejich zdravý rozvoj, to je ocelová obruč povinné ‚proevropskosti‘ (a s tím spojený multikulturalismus), do které se nechali uzavřít.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist