Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.984x, což odpovídá cca 103.522-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Drahomír Jurajda: Jaké reformy bych prosazoval jako přímo zvolený prezident – část první
Pokud někdo kritizuje svého oponenta, měl by navrhnout svůj pozitivní lepší program změn ve společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Akta Snowden, příběh nejhledanějšího muže světa
Edward Snowden, podle mnohých jeden ze skutečných hrdinů dnešní doby. Člověk, který se rozhodl změnit celý svůj život, aby mohl milionům lidí podat informace o utajovaném zneužívání moci zpravodajskými agenturami. Podle některých názorů je to naopak vlastizrádce, který by měl strávit zbytek života ve vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Zaorálku a Sobotko, tohle je rána do vazu. Žena, která pro ČSSD pracuje 20 let, nám řekla úplně vše. Ty podvody, lži, arogance, černé peníze. Všecko
ParlamentníListy.cz přinesly sérii článků o poměrech v Lidovém domě. Snažili jsme se zachytit vztah řadových zaměstnanců a vedení. Tedy lidí, kteří tak často hovoří o sociálním státu a nutné potřebě pomáhat všem cílovým skupinám. O jaké mámení jde, na to odpoví dnešní materiál. Naší redakci se totiž rozhodla popsat své sáhodlouhé osobní zkušenosti tajemnice sociální demokracie. Pro stranu mimochodem pracuje více než dvacet let. A aby toho nebylo málo, rozhodla se promluvit pod svým jménem, aniž by tedy chtěla skrýt svou identitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Novinky z webu SÚKL si můžete nechat zasílat e-mailem
Pro všechny návštěvníky internetových stránek SÚKL je k dispozici možnost nastavení zasílání důležitých informací a novinek z oblastí, které si uživatel sám zvolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Než uprchlíky, to radši kašlat na dotace.“ Při Zemanově úderu na EU se na Moravě tahaly rudé karty a bylo rušno
REPORTÁŽ „Bylo špatně, že jsme se rozhodli směrem na Západ! Co nám z republiky udělali?“ Evropská unie je horší RVHP, podniky v likvidaci a i tu Českou televizi „má“ prý Kalousek. Lidé, kteří přišli na setkání s prezidentem Milošem Zemanem do Nového Jičína, si nebrali servítky. Politiky natírali, jak se dalo, a pro řadu z nich je zkrátka Zeman „jediná šance“. „To jsou koblížky, pak chcípl pes a čtyři roky nic. Nelíbí se mi to, že když má člověk nějaký problém, ať už zdravotní nebo finanční, je naprosto bezmocný.“ „Jestli chcete něco napsat, napište, že se lidi ženou za nějakým pozlátkem a zapomínají na děti. Co z toho vyroste?“ stěžovali si. Na zaplněném náměstí se našli i dva lidé, kteří drželi červené karty, tedy pokud jim výraz nesouhlasu s hlavou státu místní senioři právě nebrali z rukou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: V hlavní roli Bratrstvo
Když Jaroslav Foglar viděl první, tedy televizní a černobílou adaptaci Záhady hlavolamu, postrádal tam Bratrstvo kočičí pracky. Také režisér dotyčného seriálu Hynek Bočan považuje za chybu, že tam Bratrstvo neřádí, a negativní, zlomyslné škůdce Rychlých šípů má v příbězích za podstatné. Právem! Není to úplně pověra, že příběhy bývají tím lepší, čím zdařileji vykresleného mají padoucha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pribula (ANO): Odchod z EU a NATO bude realitou?
Politici neustále padají ve své odtrženosti od lidí, kterým mají sloužit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Průzkum: Merkelová začíná ztrácet náskok
Z Německa přichází aktuální průzkum veřejného mínění, který ukazuje, že ještě nedávný patnáctiprocentní náskok CDU na SPD se začíná povážlivě tenčit. Opatrně jásat mohou příznivci Alternativy pro Německo (AfF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chci řešit problémy světa, tak nejdřív úplně všechny naštvu... Tereza Spencerová se rozjela na téma USA a jejich průšvihy. Nejen Korea
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Možná i ti generálové v Bílém domě pochopí, že košile je bližší než kabát a že je třeba učinit rozhodnutí: Válčíme a hromadně zabíjíme ve světě a je jedno, co se nám děje ‚pod zadkem‘. Nebo nám to už jedno být nemůže, protože se začínáme potápět?“ komentuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová kumulaci problémů, které po světě neúspěšně řeší Spojené státy. V pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz se zaměřuje zejména na situaci na Korejském polooostrově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sněmovní dusno v ČT: Faltýnek nadával Němcové, Dolejš Faltýnkovi, Štětinovi z Úsvitu bylo trapně. „Točíme se v kruhu,“ volal moderátor
Poslanecká sněmovna dnes vydala Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (ANO) k trestnímu stíhání. Předcházela tomu bouřlivá diskuse. A v ní se pokračovalo i v pořadu Události, komentáře ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Další bruselský salám aneb dveřmi je vyhodíte, vlezou vám tam oknem
Prostě, sečteno a podtrženo – další bruselské „dobro“, které pod záminkou ochrany životního prostředí omezuje svobodu volby a výrazně zdražuje, případně zcela likviduje běžné aktivity občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Peníze na zvýšení platů podle Zaorálka díky ekonomickému růstu jsou
Peníze na zvýšení platů ve školství i veřejné sféře jsou k dispozici díky růstu ekonomiky. Lze je čerpat i z nespotřebovaných výdajů ministerstev, naopak zvyšování deficitu státního rozpočtu je nepřijatelné. Novinářům to dnes po jednání s odbory řekl ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nejvyšší státní zástupce se pustil do Zemana, Babiše i Pelikána. A připomněl důležitou věc ke kauze Nagyová
Jindřich Šídlo přivítal v redakci serveru Seznam zprávy nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Přivítal ho zajímavou poznámkou na konto prezidenta Miloše Zemana, na konto možného příštího premiéra Andreje Babiše (ANO), ale také na účet stávajícího ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Zahraniční obchod vykázal v červenci "tradičně" schodek
Komentář k červencovému zahraničnímu obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti: Všichni nekradou! Piráti představili programové priority do horké fáze kampaně
Cílem politiky Pirátů je svobodná a digitálně propojená společnost. Protože jen taková umožňuje vznik bohaté a moderní ekonomiky, která umožní existenci sociálního státu i v budoucnu. Ekonomičtí experti, včetně ministra financí, se netají tím, že současná ekonomika nedokáže zaplatit důchody, platy učitelů a o investicích do moderní infrastruktury nemluvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tvrdý úder Hermanovi: Jeho nečinnost prý ohrožuje stovky památek
Klub nezávislých senátorů při příležitosti blížícího se dne kulturního dědictví apeloval na ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) a další autority, aby zjednali nápravu u nejasné a problematické úpravy památkových statusů jednotlivých budov. V Brně je podle nich například nejasnou úpravou ohroženo přibližně patnáct set budov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Máme problém, zjistila sněmovní komise k odposlechům. Jaký?
Sněmovní komise pro kontrolu použití odposlechů dnes konstatovala, že v případě česko-íránského podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha došlo k protiprávnímu zásahu do jeho komunikace s obhájcem, když byla zahrnuta do vyšetřovacího spisu. V dalším usnesení komise uvedla, že státní zastupitelství z pochybení zatím na rozdíl od policie nevyvodilo odpovědnost, řekl dnes novinářům předseda komise Daniel Korte (TOP 09). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Putin: Severní Korea ví, že zrušení jaderných zbraní znamená pozvánku na hřbitov
Mnozí experti doufali, že se do sporu mezi Severní Koreou a Západem „vloží“ tradiční spojenec KLDR Čína, ale v posledních hodinách je nejaktivnější ruský prezident Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti budou v příští Sněmovně hlasovat pro vydání Babiše a Faltýnka
Pokud Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek i přes své konání v kauze Čapí hnízdo obhájí své poslanecké mandáty v říjnových volbách, budou pirátští poslanci zvolení v těchto volbách hlasovat pro vydání obou aktérů k trestnímu stíhání. Jednomyslně se na tom shodlo republikové předsednictvo České pirátské strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Češi jsou smějící se bestie
Čtvrteční glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Tohle tady snad ještě historicky ani nebylo
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 9. 2017 k odpovědím členů vlády na písemné interpelace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká pošta chystá na víkend mimořádnou odstávku datové sítě
Česká pošta chystá na nadcházející víkend mimořádnou odstávku datové sítě, projeví se i ve zkrácené provozní době pošt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Generál: Jsme krok před katastrofou
ROZHOVOR Britští vědci, kteří říkají, že svět je minutu a půl před apokalypsou, mají podle exministra obrany a bývalého velvyslance České republiky v Rusku Miroslava Kostelky nejspíš pravdu. „Velmoci místo toho, aby se společně dohodly, jak si budou pomáhat při řešení korejské krize, tak si blokují diplomatické objekty. Pro svět je to nebezpečné a může to vyústit ve velkou katastrofu,“ varuje bývalý ministr obrany v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Celní správa: Pražští celníci kontrolovali nelegální zaměstnanost v metropoli
Kontrola nelegálního zaměstnávání cizinců je jednou z mnoha kompetencí celníků, a provádí ji již třináctým rokem, od vstupu do Evropské unie. Ve středu provedli pražští celníci kontrolu zaměřenou právě na dodržování tohoto zákona (zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti) a ke své kontrolní akci si vytipovali stavbu nově vznikajícího sportovního centra v Praze 6 – Řepích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Herec Brabec dostal za majora Zemana 600 tisíc, vyhrabali v bulváru
Deník Blesk se ve svém dnešním vydání ohlédl za zesnulým hercem Vladimírem Brabcem, jenž se proslavil především v normalizačním seriálu Třicet případů majora Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Trombik (BPP): Za Miloše bylo milo, za Drahoše bude draho
Vizitky prezidentských kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Střelmistři začnou překážky na Nových Mlýnech odstřelovat v pondělí
Hasiči společně s Povodím Moravy, s.p. odstřelí kmeny stromů a další objekty, které komplikují plavební provoz na dolní nádrži Nových Mlýnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Komentář k červencovému stavebnictví
Stavebnictví v červnu ubralo na výkonu, takže jeho produkce je vzhledem k průměru druhého letošního čtvrtletí podprůměrná, jak v oblasti pozemního, tak inženýrského stavitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Liberec si zaslouží mít dobré vlakové spojení na hlavní město
Komentář ministryně Marksové z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lidl? To skončí řezáním hlav, míní známý hudebník
„Umazáváním křížů to začíná a uřezáváním hlav to končí! Ať se na jednání Lidlu koukám z jakéhokoli úhlu, vychází mi z toho akt sprostého účelového jednání, které je plivnutím do tváře nejen Řekům, ale křesťanské kultuře obecně. I když v byznysu, ve kterém Lidl podniká, jde samozřejmě jen o peníze...,“ říká k letáku obchodního řetězce Lidl, který odmazal z fotky řeckého chrámu kříž, zpěvák, baskytarista, člen skupiny ByPass a legendárního Pražského výběru Vilém Čok. Pro ParlamentníListy.cz ale kromě toho sdělil i to, co si myslí o konání německé kancléřky: „Pokud Angela Merkelová obhájí svůj mandát, bude to pro mě důkaz neschopnosti německého národa postavit se vládní klice!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Prase, zkurvysyne, ty teplý jojo! napsal Tomáš Řepka členovi ODS Pavlu Novotnému. Miluju tě, dodala jeho partnerka
Fotbalista Tomáš Řepka, jenž je znám svými gesty vůči rozhodčím i excesy proti protihráčům, se pustil do sporu s bulvárním novinářem a zastupitelem pražské městské části Řeporyje Pavlem Novotným (ODS). Důvodem je mimo jiné žena – Řepkova současná přítelkyně Kateřina Kristelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Radní odsouhlasili projekty za stovky milionů korun
Operační program Praha – pól růstu ČR je pro žadatele stále atraktivnější, což se odráží v narůstajícím počtu předkládaných projektů. Rada hl. m. Prahy tak odsouhlasila v posledním měsíci více než sto projektových záměrů předložených v rámci výzev programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
František Táborský: Tuzemský zahraniční obchod za červenec vykázal deficit 2,1 miliardy
Oproti červenci minulého roku je tak saldo zahraničního obchodu nižší o 1,9 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ Miroslava Sládka): Tajemství nadčasovosti republikánského programu
Kdo viděl videa z roku 1991 ze sjezdu republikánů, nebo se mu dostal do rukou výtisk tehdejšího republikánského týdeníku Republika, ten zjistil, že dnešní problémy by neexistovaly, pokud by od 90. let byl program SPR-RSČ postupně naplněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Svaz pacientů: Stanovisko Svazu pacientů ČR k povinným e-Receptům
K současným protestům lékařů a lékárníků k povinnému používání e-Receptů od 1.1.2018 můžeme s odkazem na naše Prohlášení z 27.6.2017 pouze hlasitě zopakovat:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Jak se v červenci dařilo zahraničním obchodu?
Bilance zahraničního obchodu skončila v červenci se schodkem 2,1 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci Skupiny ČEZ pomohli jednoduchým způsobem dobré věci
Své šatníky a botníky provětrali v tomto týdnu zaměstnanci Skupiny ČEZ napříč celou republikou. V děčínském sídle ČEZ Distribuce proběhla jejich charitativní sbírka s názvem Průvan v šatníku ve středu 6. září, přičemž se podařilo shromáždit bezmála 250 kg šatstva, obuvi a módních doplňků. Své nové uplatnění najdou veškeré věci u obecně prospěšné společnosti JURTA se sídlem v Nebočadech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Herman už jedná s Babišem o koalici. Okamuru volí lůza, která se ANO ráda přizpůsobí, píší Britské listy
Redaktor Britských listů Bohumil Kartous se zamyslel nad tím, s kým bude vládnout šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Hypotetických možností je podle něj řada. „Ohební jsou takřka všichni, pokud jen trochu mohou,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci se budou zabývat zejména interpelacemi
Poslanci se budou dnes zabývat zejména interpelacemi na členy vlády. Na programu jsou také některé mezinárodní smlouvy. Sněmovna by mohla do voleb schválit ještě dvě desítky dohod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Spotřebou regionálních produktů podporujeme i sami sebe
Královéhradeckých krajských dožínek se letos zúčastní více než 170 prodejců a vystavovatelů. Již 14. ročník počítá s dvoudenním programem pro školy i pro odbornou veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: Pacienty se zlomeninou krčku přijímáme obden
Každý druhý den přijímají na Ortopedickém oddělení Nemocnice Písek, a. s., pacienty se zlomeninou krčku. Ještě v osmdesátých letech minulého století jich přitom bylo 40 za rok. Důvodem je stárnutí populace, kvůli němuž přibývá nejen stařeckých zlomenin, ale i bolestivé artrózy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Nejstarší světové pěvkyni nikdo z její původní vlasti nepopřál
Operní pěvkyně Maria Peter se 1. září dožila sta let. Z její původní vlasti jí ale nikdo z oficiálních představitelů nepopřál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
A teď vazba pro Babiše? Je toho více
Vysokoškolský pedagog a ekonom Radim Valenčík se na svém facebookovém profilu zamyslel nad osudem šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v souvislosti s jeho vydáním k trestnímu stíhání. A nebyl sám, kdo zmínil slovo vazba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ ): Předvolební divadlo
Občané si již zvykli na pravidelné scény, které se odehrávají před každými volbami a na často používané fráze a sousloví, užívané s železnou pravidelností a to vždy těsně před konáním voleb do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Poslanci mají v rukách životní úroveň občanů Evropské unie
Poslanecká sněmovna má na programu druhé čtení Komplexní hospodářské a obchodní dohody mezi Kanadou a EU (CETA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Rekonstrukce křižovatky tramvají přišla na téměř 30 milionů
Náročná oprava tramvajové křižovatky na náměstí Národních hrdinů - výhybkové zhlaví Legionářská je u konce. Na koleje, které rekonstrukce uzavřela letošního 1. července, se tramvajové vozy ve zkušebním provozu znovu vrátily 30. srpna. Pro individuální dopravu je komunikace, která rovněž prošla opravou, průjezdná od 6. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ředitelka školy, popotahovaná hidžábnicí: ,,Nebudu chodit, nebudu chodit." Měla zlé oči a dupala. Tak to začalo...
ROZHOVOR Více než čtyřleté martýrium ředitelky Střední zdravotnické školy Ivanky Kohoutové se blíží rozuzlení. V úterý 19. září bude Městský soud v Praze rozhodovat o odvolání somálské uchazečky o studium, která se dožaduje omluvy a finanční satisfakce za údajnou diskriminaci, která měla spočívat v zákazu nosit oděv příslušný jejímu náboženství. V této kauze sehrála nezanedbatelnou roli veřejná ochránkyně práv Anna Šabatové, své polínko si jednostranným informováním přiložila i Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Když politika zapáchá aneb Toho vydám, toho ne…
Andrej Babiš snad v lepší předvolební kampaň doufat nemohl. A podílejí se na ní v podstatě všechny významné konkurenční politické subjekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Celní správa bude mít nový systém pro vratky DPH
Celní správa České republiky se rozhodla vytvořit vlastní elektronický systém na potvrzování prodejních dokladů zahraničním fyzickým osobám opouštějícím území EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Další rozvoj měst? Nutná reforma Programu OSN pro lidská sídla
Včera skončilo v New Yorku dvoudenní zvláštní zasedání části Valného shromáždění OSN, jehož tématem byla spolupráce při naplňování závazků obsažených v „Nové agendě pro města“, schválené všemi členskými státy OSN v říjnu 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Branislav Fábry: Kto tvorí jadro EÚ?
Jednou z najpopulárnejších tém verejnej diskusie na Slovensku v súčasnosti je diskusia o jadre EÚ, a najmä premiér R. Fico neustále opakuje, že Slovensko sa musí dostať do jadra EÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Zahájili jsme výstavbu 230 kilometrů nových silnic a opravy desítek nádraží
Rozjetá výstavba nových 230 kilometrů dálnic a silnic I. tříd, převod nádraží do vlastnictví státu a zahájení oprav, registrace vozidel na jakémkoliv úřadě, náprava špatně nastavené smlouvy na mýto a nový transparentní tendr. To jsou základní výsledky Dana Ťoka za 1000 dnů ve funkci ministra dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Stanislav Grospič a Tomio Okamura v Duelu Jaromíra Soukupa
Skupina Barrandov přináší svým divákům další díl politickodiskusního pořadu Duel Jaromíra Soukupa, který se v uplynulých měsících stal nejsledovanějším pořadem podobného typu ze všech českých plnoformátových televizních stanic. Premiérový díl plný aktuálních informací o předvolebním programu ANO 2011, kauze OKD či finančním ohodnocení učitelů startuje již dnes večer na televizi Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Babiš a jeho ANO zcela určitě posílí…
Všechny útoky směřující k likvidace Babiše za poslední rok a půl ho vždycky následně jen posílily. Byla období, kdy míra důvěry u voličů stoupla dokonce ke 32%.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Nyní si nalijeme čistého vína
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 9. 2017. Interpelace na místopředsedu vlády Pavla Bělobrádka ve věci účasti místopředsedy vlády České republiky na sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad pro dohled nad hospodařením politiků a prezidentských kandidátů znovu zasahuje
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí zahájil další dvě správní řízení se subjekty. Týkají se říjnových voleb do Poslanecké sněmovny. V tiskové zprávě to dnes uvedl předseda úřadu Vojtěch Weis, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka zahájila systémové šetření ve věci údajného zneužívání zajišťovacích příkazů Finanční správou
Ombudsmanka v posledních měsících pozorně sleduje zprávy o údajných nezákonných postupech finanční správy při vydávání zajišťovacích příkazů. Ač obsah i četnost dosavadních podnětů řešených ombudsmanem zatím nenasvědčuje riziku jejich plošného zneužívání, nebere tyto indicie na lehkou váhu a rozhodla se postupy finanční správy prověřit v systémovém šetření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pitomec Okamura, estébák Babiš. Svobodu nám zajistil Havel a my si jí nevážíme, vyjádřil se Jan Hrušínský k volbám
„Lidé by se měli o svoji budoucnost zajímat, pokud v ní hodlají strávit zbytek svého života,“ míní herec Jan Hrušínský ve svém komentáři pro server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Herman (SPO): Vietnam podporuje rodinné podnikání - žádné účetnictví ani EET. Jen roční paušál
Výhodou rodinného podnikání ve Vietnamu oproti České republice je, že nemusíte vést zbytečné učetnictví ani EET, protože tyto nesmysly jsou ve Vietnamu nahrazeny platbou pevného ročního paušálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vnučka generála Pattona pro PL: Rusko se po válce nedočkalo plného uznání, to je špatně. Vážila jsem si Havla. A Dominik Duka by se měl stát papežem
Globální společnosti a banky stojí za mnoha špatnostmi. Nicméně jejich šéfové by si měli uvědomit, že nikdo nežije věčně. Takhle hovoří Helen Patton, vnučka generála George S. Pattona, jehož 3. americká armáda osvobodila za druhé světové války západ a jihozápad Čech. Pro ParlamentníListy.cz ventiluje názory, které by do vnučky čtyřhvězdičkového generála nikdo neřekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ČEZ: Dny evropského dědictví zvou k návštěvě vodní elektrárny Střekov
Památky a příroda je letošní nosné téma Dnů evropského dědictví, které probíhají od 9. do 17. září. Již během nadcházejícího víkendu lze proto opět navštívit i největší dílo Skupiny ČEZ na řece Labi = vodní elektrárnu Střekov v Ústí nad Labem. Jak v sobotu, tak i v neděli bude tato technická památka přístupná veřejnosti od 10 do 16 hodin, přičemž poslední exkurze v daný den začíná vždy v 15.30 hodin. Stejně tak tomu bude i během dalšího víkendu 16. a 17. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
NPÚ: Letní škola památkové technologie - Úvod do tématu vápno a vápenné omítky
Mimořádný termín letní školy památkové technologie pro začátečníky se uskuteční 14. a 15. září v Plasích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fryč (Realisté): Teď anebo nikdy
HURÁ!! Konečně po čtyřech letech vládnutí nám hnutí ANO v neděli představilo svůj program. To jim to ale trvalo!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Odporná vražda izraelských sportovců je také zločinem komunistů
Před 45 lety 5. září 1972 zavraždilo palestinské komando z teroristické skupiny Černé září 11 izraelských sportovců na olympiádě v Mnichově. Bohužel palestinské vrahy cvičilo i vyzbrojovalo rudé Československo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lidi na jihu mají Trumpa rádi, nejraději by rozcupovali CNN. Velvyslanec Kmoníček prozradil věci, které vám zpravodaj ČT neřekne
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV.cz českého velvyslance ve Washingtonu Hynka Kmoníčka. Když se do této země po pár letech vrátil, ověřil si, jak je tato země rozdělená. Pokud posloucháte lidi v New Yorku, zdá se vám, že se vrhnou na Bílý dům a svrhnou 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Jenže když přijedete na jih USA, zase slyšíte lidi říkat, že jsou připraveni rozcupovat CNN za negativní zprávy o Trumpovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Čisté víno Miroslava Grebeníčka: Ukřivděné nářky pohrobků Třetí říše. A pan ministr Herman, předseda odbočky Ackermann-Gemeinde...
Poslanci se sešli ke své poslední schůzi v tomto funkčním období. Včera u řečnického pultíku hřímal šéf hnutí ANO Andrej Babiš, dnes ho vystřídal třeba komunistický matador Miroslav Grebeníček, který se vrátil k návštěvě lidoveckého ministra kultury Daniela Hermana a vicepremiéra Pavla Bělobrádka na sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Tentokrát to za Hermana od komunisty schytal i končící premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
To by mě odsud rovnou odvedla policie, obával se ministr Chvojka v rozhlase. Pak varoval Zemana před jmenováním Babiše premiérem
Ve čtvrtečních dvaceti minutách Radiožurnálu přivítala moderátorka Marie Bastlová ministra pro lidská práva Jana Chvojku (ČSSD). Hned na úvod mu položila otázku, na kterou člen vlády odmítl odpovědět. Kdyby na ni odpověděl, prý by si pro něj přijela policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MZV nedoporučuje cesty do Karibiku a na Floridu v souvislosti s hurikánem Irma
V souvislosti s hurikánem Irma, který se přibližuje přes karibské ostrovy směrem k jižní části Floridy, MZV důrazně nedoporučuje cesty do Karibiku a na Floridu (zejména do její jižní části).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČOI upozorňuje na nebezpečnou hračku - svítící svatozář
Dětská plastová čelenka s knoflíkovými bateriemi, které jsou snadno odnímatelné, představuje pro děti bezpečností riziko. Česká obchodní inspekce objevila, že se v nabídce a prodeji nachází právě taková hračka – čelenka „Svatozář svítící“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Výhled na Ruské jaro 2018
Jaro, zastarale vesna, v ruštině ale doposud užívané slovo, podobně jako v Číně (??) označuje jedno ze čtyř ročních období. Starší významy jara indikují, že Na jaře začneme stavět nový dům, nebo Šťastný byl věk jara mého, a na vlastních statcích vládl jsem co vážený pán, po boku maje milou sestru , či Rozkošný, panenský zjev v kouzelném věku šestnácti jar nemohl ovšem se minouti hlubokým dojmem…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Z majetkové struktury společností Empresa Media a Médea odchází čínská společnost CEFC
Po několikaměsíčních sporech a dohadování započal proces odchodu čínské společnosti CEFC z majetkové struktury společností Empresa Media a Médea. Na řízení obou firem se CEFC China nepodílí již od poloviny března 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Jihomoravská vína jsou na špičce toho, čím se může region pochlubit
Jihomoravský kraj vyhlásil soutěž o nejlepší krajská vína, která budou následně reprezentovat region jižní Moravy při oficiálních akcích. Soutěž „Víno Jihomoravského kraje 2017“ probíhá ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Svazem vinařů ČR. Hlavním cílem soutěže je propagace jihomoravských vín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Rejžek dostal cenu za odboj proti komunismu. A hned se pochlubil v novinách
Hudební kritik Jan Rejžek se v dnešním vydání Lidových novin pochlubil s tím, že včera získal ocenění na ministerstvu obrany. Svou glosu tak nazval zápiskami čerstvého odbojáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Draghi se snaží dělat, co může, aby zastavil zisky eura
Mario Draghi se snažil co nejvíc trhům zdůraznit, že se mu zisky eura nelíbí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr financí Ivan Pilný jednal se svým rakouským protějškem Hansem Jörgem Schellingem
Ministři financí se sešli v době blížících se voleb v obou zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pražská kavárna nic nechápe. Stejně jako ta washingtonská. Toto vážně napsal Jan Čulík
Šéfredaktor serveru Britské listy Jan Čulík si posteskl nad tím, že tzv. pražská kavárna společnosti stále o něčem káže a neposlouchá ji. V nadcházejících sněmovních volbách se jí to může vymstít podobně, jako se to vymstilo liberálnímu deníku New York Times v prezidentských volbách, které vyhrál Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Premiér Sobotka se snaží tvářit jako muž činu
Komentář Petra Fialy z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Augustýn (TOP 09): Nejlepší investicí do sportu je investice do trenéra
Jedním z největších hitů letošní volební kampaně je školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Česká pošta je jediným zájemcem o poštovní licenci na příštích pět let
Do výběrového řízení na držitele poštovní licence pro období od 1. 1. 2018 do 31. 12. 2022 se ve stanovené lhůtě přihlásil jediný žadatel – Česká pošta, s.p.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Takhle odfláknutou žádost jsem už dlouho neviděla. A to jsem viděla leccos. Profesorka Válková vyprávěla Tvarůžkové hororové zážitky s policejními vyšetřovateli
Bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková se před Zuzanou Tvarůžkovou ve čtvrtečním Interview ČT24 rozpovídala o kauze Čapí hnízdo a o jednání sněmovny, která se rozhodla vydat jejího stranického šéfa Andreje Babiše a jeho prvního zástupce Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Poslanci hnutí ANO dlouhé hodiny svého šéfa hájili a finálního hlasování se odmítli zúčastnit. Prý proto, aby tento krok nelegitimizovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rusko pořádá vojenské cvičení, ale může to skončit válkou se Západem. Porošenko z Kyjeva varuje
Ukrajinský prezident Petro Porošenko na půdě ukrajinského parlamentu varoval, že ruské vojenské cvičení nazvané Západ 2017 v podstatě může být jen předehrou k válce se Západem, kterou možná Rusko rozpoutá. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda zlepšila výběr daní, zamezila šedé ekonomice a po 21 letech skončil rozpočet přebytkem
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se 6. září sešel s ministrem financí Ivanem Pilným. Na bilanční schůzce hodnotili splněné priority resortu. Jde o osmé bilanční jednání předsedy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Některé české firmy zvažují nové investice v Mongolsku. V neděli odletí na podnikatelskou misi
Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Mongolsku, ministerstvem zemědělství a ministerstvem zahraničních věcí organizuje ve dnech 10.–15. září podnikatelskou misi do Mongolska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Džihádisto, stačí pět set euro a tady máš britský pas. Novináři odhalili děsivé díry v bezpečnostním systému
Investigativní reportáž deníku Daily Mail odhaluje, jak snadné je pro migranty sehnat britský pas. Britské úřady se obávají příchodu dalších džihádistů do země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Ministr Herman je na návštěvě v Indii a Bhútánu
Ministr kultury Daniel Herman je na pracovní návštěvě Indie a Bhútánského království.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Průzkum: Nejčastější formy kyberzločinu
Organizace pro boj s kyberzločinem Internet Crime Complaint Center (IC3) zveřejnila žebříček nejčastějších zločinů spáchaných v online prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek: TOP 09 je ve Sněmovně nejkvalifikovanější obhájce životního prostředí a tím také zůstane
Experti vytvořili pro TOP 09 Memorandum o ochraně životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Komentář Ministerstva průmyslu a obchodu k výsledkům průmyslové produkce v červenci 2017
Průmyslová produkce v červenci 2017 meziročně vzrostla o 3,3 %, při stejném počtu pracovních dní jako v loňském roce. Ve srovnání s předchozím měsícem, po vyloučení sezónních vlivů, byla výroba nižší o 9,8 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Magistrát prověří dopravní opatření v ulici V Holešovičkách
Náměstek primátorky a radní pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek požaduje rychlé vyhodnocení dopadů zkušebního provozu provizorního dopravního opatření v ulici V Holešovičkách, v oblasti mimoúrovňové křižovatky Pelc-Tyrolka, které způsobuje komplikace v Argentinské ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Místo ochrany malých pomáhalo MPO velkým firmám
Komentář předsedy ODS k hodnocení činnosti ministerstva průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Západobalkánské zápisky - Konečné řešení společných hranic. Kde bude hranice NATO?
Když se letos u příležitosti 25.výročí rozdělení Československa vzpomínalo na spor ohledně hranic, v tu dobu se palcovými titulky ozvala slovinská média vyjadřující odhodlání této malé dvoumilionové země pustit se do Chorvatska, jestliže nebude ochotné podřídit se rozhodnutí arbitráže týkající se společné hranice. (vlevo místo plánovaného mostu mezi bosenským územím a chorvatským poloostrovem).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman z Hlučína vyhuboval poslance: Máte 200 neprojednaných zákonů a místo toho jste předvedli osmihodinovou exhibici
Prezident Miloš Zeman zakončil svou třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje v Hlučíně. Na tiskové konferenci odpověděl i na otázky přítomných novinářů, které se dotkly také vydání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prodejné děvky. Panáci z Bruselu se pomátli. Až nám budou vyhrožovat kvůli imigrantům, vystupme z EU. Babiš, Zaorálek, Keller či Huml takto reagovali na slova Zemana
ANKETA Prezident republiky Miloš Zeman v reakci na to, že Evropský soudní dvůr ve středu odmítl žalobu Maďarska a Slovenska proti kvótám EU na imigranty, řekl: „Evropská unie nás pod výhrůžkou sebrání dotací bude nutit, abychom přijali několik tisíc muslimských migrantů... Nesmíme se hrbit, neměli bychom si nechat vyhrožovat. Kdyby bylo nejhůř, je vždycky lepší vzdát se evropských dotací, než sem pustit migranty.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Použití částečně fluorovaných uhlovodíků je třeba regulovat
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 9. 2017 k vládnímu návrhu, kterým se předkládají Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Vídeňská úmluva na ochranu ozonové vrstvy, Montrealský protokol o látkách, které poškozují ozonovou vrstvu a změna Montrealského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tvrdý úder Hermanovi: Jeho neschopnost prý ohrožuje stovky památek
Klub nezávislých senátorů při příležitosti blížícího se dne kulturního dědictví apeloval na ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) a další autority, aby zjednali nápravu u nejasné a problematické úpravy památkových statusů jednotlivých budov. V Brně je podle nich například nejasnou úpravou ohroženo přibližně patnáct set budov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Hledáme nové posily z oborů právo a sociologie
V Kanceláři veřejného ochránce práv usilujeme dlouhodobě o dobrou veřejnou správu a společnost bez předsudků. Snažíme se také předcházet špatnému zacházení s lidmi, kteří žijí v institucích. Od ledna 2018 budeme také systémově chránit práva osob s postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Den D pro ECB… Jak může zareagovat euro a koruna?
Čeká nás napínavé zářijové zasedání ECB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Finanční správa promluvila jasně: "Zakleknutá" firma FAU byla součástí řetězového podvodu
Firma FAU byla podle finanční správy zapojena do řetězového podvodu týkajícího se daně z přidané hodnoty u obchodů s pohonnými hmotami. Nedoplatek na DPH správce daně vyčíslil zhruba na 218 milionů korun. Vyplývá to z dokumentů, které dnes finanční správa zveřejnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Novinář si dal vedle sebe program ANO a Babišovu knížku. Jeden z nich prý lže, dohromady platit nemohou
Novinář David Klimeš se v komentáři pro Český rozhlas zamyslel nad Babišovou knihou „O čem sním, když náhodou spím“ a nad předvolebním programem hnutí ANO, který tentýž Andrej Babiš představil v neděli. Babišova kniha a Babišův program se ale často rozcházejí. Nabízí se proto otázka, čemu spíš věřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Národní divadlo Moravskoslezské: Hana Mikulenková vystaví své obrazy v Divadle Antonína Dvořáka
Výstavy v Galerii současné malby ve foyeru Divadla Antonína Dvořáka pokračují v sezóně 2017/2018 s novým kurátorem Martinem Mikoláškem. Jako první bude své obrazy prezentovat umělkyně Hana Mikulenková. Vernisáž k výstavě s názvem PRESENT CONTINUOUS se uskuteční 11. září v 18 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sobotka a miliardový vývar z OKD. Prezident vytáhl také neuvěřitelný kousek jeho přítele, právníka Pokorného
Prezident Miloš Zeman se v pořadu Týden s prezidentem vyjádřil k aktuálním tématům, která hýbou veřejným děním. Pořad na TV Barrandov moderoval jako vždy Jaromír Soukup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČVUT: V žebříčku World University Rankings jsme obhájili svoji pozici
Dne 5. září zveřejnil portál Times Higher Education nový žebříček tisícovky nejlepších světových univerzit. Podruhé v řadě zvítězila University of Oxford, na druhém místě skončila University of Cambridge. ČVUT v Praze obhájilo svoje umístění na 601. – 800. příčce a je tak stále nejlepší tuzemskou technickou univerzitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Dohoda CETA otevírá 35milionový trh pro český export
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 9. 2017 k vládnímu návrhu, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Komplexní hospodářská a obchodní dohoda mezi Kanadou na jedné straně a Evropskou unií a jejími členskými státy na straně druhé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Skromnější, leč stále slušné výsledky
Sada čerstvých statistických dat, vztahující se k červencovému vývoji příslušných indikátorů, může prvotní řečí čísel vzbudit rozpačitou reakci, zvláště pak po namlsání se skvělými výsledky růstu HDP za první pololetí. Paradoxně na první pohled nejlíbivěji vyhlíží údaj (tedy ten, vztahující se k vývoji stavební výroby zvláště ve světle údajů publikovaných pro tento sektor v mnoha předchozích měsících), týkající se odvětví, které čelí nejvážnějším problémům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bolestný pláč paviána ukazuje, že Babišovy dny jsou sečteny. Toto k tomu sepsal Pavel Šafr
Zdá se, že Babišovy dny jsou pomalu sečteny. Podle novináře Pavla Šafra tomu nasvědčuje „bolestný pláč paviána“, který prý Andrej Babiš vydával během schůze Poslanecké sněmovny o jeho vydání k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: V oblasti průmyslu se podařilo vytvořit desítky tisíc pracovních míst a zvýšit objem exportu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka hodnotil s ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem činnost jeho resortu. Hovořili o splněných úkolech a doporučeních pro další vládu. Jde o sedmé bilanční jednání předsedy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Občan nechápe
Média žijí Čapím hnízdem. Proč se raději nevrátí k údajnému zneužití dotací na financování sportu na MŠMT? Ptám se tedy za ně? Je odpovědné volit stranu, jejíž představitelé na MŠMT jsou zodpovědni za možnou korupční kauzu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Farmář hledá ženu již zítra na TV Barrandov
Nová řada reality show Farmář hledá ženu, která si v předchozích čtyřech sériích získala nespočet věrných diváků, startuje již zítra. Najít tu správnou ženu farmářům pomůže nová moderátorka pořadu Alice Bendová. Nenechte si ujít premiérový díl již tento pátek ve 20.15 na televizi Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
František Kuba: Produktovod ze včerejška do dneška - Bohuslav Sobotka
Až příliš často se dnes lidem, kteří zažili reálný socialismus, a nyní zažívají postHavlovský burčák vnucených a nepotřebných směrnic z Evropské unie, předhazuje, že jsou málo flexibilní, ba příliš nárokoví v aspektu sociálních jistot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
FN Brno: Rekordní léto na Gynekologicko-porodnické klinice
V letních měsících se na Gynekologicko-porodnické klinice LF MU a FN Brno odehrával doslova baby boom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: České občany pracující na námořních lodích nemůžeme úplně vynechat
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 9. 2017 k návrhu, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Úmluva Mezinárodní organizace práce o práci na moři, přijatá v roce 2006
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kongres USA se bude zabývat prodejem vrtulníků do ČR
Americký Kongres se bude s největší pravděpodobností během října zabývat prodejem amerických vrtulníků UH-1Y od firmy Bell české armádě. Vyplývá to z informací ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Další horký podzim
Lidé chtějí přidat a jsou ochotni kvůli tomu stávkovat. Statistiky potvrzují, že platová a mzdová mizérie trvá už dlouho. Otázku, kde na to vzít, lze řešit i použitím slova „komu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM nabízí k prodeji většinový podíl ve známé šperkařské firmě
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vypsal výběrové řízení s aukcí na zjištění zájemce o koupi 50,7 % akcií společnosti Soliter a.s. Nabídky je možné podávat do 3. října 2017 do 9:30. Minimální kupní cena byla stanovena na 102 387 600 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman: Doufám, že neskončím na vozíku
Prezident Miloš Zeman zakončil svou třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje v Hlučíně. I zde se setkal s občany na náměstí a podiskutoval s nimi o otázkách, které je zajímají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Autodrom pokračuje v úspěšné spolupráci se značkou Kia, vozy využívá v kurzech bezpečné jízdy
Společnost AUTODROM MOST, která v severočeském městě provozuje stejnojmenný areál se závodními okruhy a plochami pro výuku a výcvik bezpečné jízdy, prodloužila v letošním roce spolupráci s firmou KIA MOTORS CZECH, s. r. o. a firmou ASAS, s. r. o., autorizovaným prodejcem vozů KIA, který obnovil vozový park pro kurzy bezpečné jízdy novým modelem Kia cee´d 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Čtyři
Volebním číslem ČSSD je čtyřka. Také existují čtyři základní priority sociální demokracie: vyšší mzdy a platy, podpora rodin s dětmi, kvalita a dostupnost zdravotní péče a mezigenerační solidarita a důstojné stáří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Blíží se den TA ČR 2017
Ve čtvrtek 21. září 2017 proběhne již čtvrtý ročník Dne Technologické agentury ČR (TA ČR) a již po páté budou oceněny ty nejlepší projekty aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro české hospodářství tak i naši celou společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vždy jsem se o rodinu dokázal postarat, ohradil se před soudem s Nečasem exposlanec Šnajdr
Bývalý poslanec za ODS Marek Šnajdr se jako svědek v kauze tzv. trafik ohradil proti tomu, že by od premiéra Petra Nečase potřeboval zajistit funkci výměnou za složení poslaneckého mandátu. Vždy se o sebe a svou rodinu dokázal postarat sám, vypověděl dnes u soudu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): Krajský výbor jednohlasně: Navyšte dotace pro kulturu na dvojnásobek!
Kultura ve Zlínském kraji potřebuje více peněz. Proto krajský Výbor pro nevládní organizace a neziskový sektor jednohlasně doporučil krajskému zastupitelstvu, aby pro příští rok navýšilo rozpočet programu na podporu kulturních aktivit a akcí na dvojnásobek. Jestli zastupitelé vyslyší doporučení výboru, tak by v roce 2018 mohl Zlínský kraj podpořit rozmanitou škálu kulturních akcí až do celkové výše 5 milionů Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr financí seznámil premiéra s úspěchy rezortu
Ministr financí Ivan Pilný dnes premiérovi Bohuslavu Sobotkovi prezentoval, čeho Ministerstvo financí za uplynulé necelé čtyři roky dosáhlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nová petice! Kvůli muslimům! Kateřina Jacques: Ano. Táňa Fischerová: Ano. Peszynski: Ano. Kdo další?
Publicista, hudebník a aktivista František Kostlán uveřejnil na serveru Aktuálně.cz petici, ve které dostává za uši předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Za svůj výrok o muslimech. Sobotka nedávno prohlásil, že další muslimy už v Česku nechceme a později svůj výrok obhajoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Půjčte mu tepláky, bude je potřebovat. Andrej Babiš vyjel mezi lid
Musíme bojovat za bezpečnost Evropy, zastavit nelegální migraci, více být slyšet v Bruselu. Běžte se podívat na Čapí hnízdo. Tam je těch 50 milionů. Narozdíl od spousty rozkradených miliard, které už nikdo nedohledá, pronášel předseda hnutí ANO Andrej Babiš v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bursík s odborníky rozšířili program TOP 09 o ekologická témata
TOP 09 chce před říjnovými volbami oslovit ekologicky smýšlející voliče, dnes představila soubor návrhů pro zlepšení životního prostředí v Česku. Na dokumentu spolupracovala Liberálně ekologická strana vedená bývalým ministrem Martinem Bursíkem s bývalými šéfy resortu životního prostředí a s odborníky z vysokých škol, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jitka Albrechtová: Imigranty NE přijmeme
Albrechtová je vítač a zrádce. Toto slýchá kandidátka na prezidentku ČR 2018 denně. Jak to tedy skutečně je s jejími výroky? Má pravdu ona nebo její kritikové? S úsměvem říká: Já mám pravdu a vy ne!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kasal (ANO): Podívejme se na to, jestli nevzděláváme široce a nesmyslně
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 9. 2017. Reakce na interpelaci poslance Františka Váchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila vypovězení daňových smluv s osmi daňovými ráji
Sněmovna dnes souhlasila s výpověďmi osmi mezinárodních smluv o automatické výměně informací. Týkaly se zdanění příjmů z úspor, které Česko v minulosti uzavřelo s některými územími označovanými jako daňové ráje. Senát dal obdobný souhlas v červenci. Stát chce smlouvy vypovědět, protože už jsou nové standardy pro mezinárodní výměnu informací, které umožní oznamování informací o finančních účtech, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Kde ty peníze jsou? Někde za mořem v rákosí
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 9. 2017. Reakce na interpelaci poslance Františka Váchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy: Na historické slavnosti do Oslavan parním vlakem
V sobotu 9. září vyrazí z Brna speciální vlak tažený parní lokomotivou Skaličák. Z brněnského hlavního nádraží pojede historická souprava do Ivančic nebo Oslavan, kde se na zámku konají historické slavnosti s bohatým programem. Lákadly budou i tradiční jarmark nebo vystoupení kejklířů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman zopakoval svůj odpor k migračním kvótám. Nesmíme ztratit svoji suverenitu, řekl občanům
Prezident Miloš Zeman zakončil svou třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje v Hlučíně. I zde se setkal s občany na náměstí a podiskutoval s nimi o otázkách, které je zajímají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vácha (TOP 09): Celé školství se dostává do krize
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 9. 2017 k odpovědím členů vlády na písemné interpelace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Konference o veřejných zakázkách se uskuteční 5. října
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže pořádá dne 5. října 2017 ve svém brněnském sídle konferenci z oblasti veřejných zakázek nazvanou „Rok zkušeností s novým zákonem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Foldyna (ČSSD): Měli bychom se všichni stydět
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 9. 2017. Reakce na interpelaci poslance Františka Váchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: U Labe vykvetl kriticky ohrožený drobnokvět pobřežní
Na přelomu srpna a září objevili botanici Správy národního parku České Švýcarsko a Správy CHKO České středohoří v Děčíně a v kaňonu Labe několik rozkvétajících rostlin kriticky ohroženého drobnokvětu pobřežního. Tento druh se v České republice vyskytuje jen na několika málo místech, a to výhradně na březích dolního toku Labe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Flek na kostýmku Merkelové: Rajčata, to je svinstvo, paní kancléřko
Z „trampot“ kancléřky Angely Merkelové na předvolebních setkáních s voliči se pomalu stává nekonečný seriál. V podstatě ve všech městech se setkává s neskrývaným odporem větší či menší části přítomných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas České Budějovice připomene padesátiny Jiřího Hájíčka
Jihočeský spisovatel, autor románů a povídek Jiří Hájiček oslaví v pondělí 11. září 2017 své padesáté narozeniny. Mezi gratulanty nebude chybět Český rozhlas České Budějovice, který mu věnuje velkou část svého programu v neděli 10. září. Odvysíláme exkluzivní živý rozhovor s jubilantem a patřit mu budou i další nedělní pořady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist