Oficiální zpravodajská média

Petice: Nesouhlasíme s tzv. nultými hodinami pro děti na 1. stupni
My, níže podepsaní rodiče, vyjadřujeme podpisem pod touto peticí svůj nesouhlas s tzv. „nultými hodinami“. Žádáme zrušení těchto hodin nebo utvoření skupiny pouze a výhradně těch žáků, jejichž rodiče s nultými hodinami svým podpisem souhlasí a vyhovuje jim začátek vyučování v 7:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kdo je to ten Šuman? Na to nemusela zasedat žádná komise! Poslanci schvalovali zprávu komise k odposlechům a bylo to mimořádně veselé
„Dodnes se nezjistilo, kdo se skrývá za přezdívkou Šuman!“ „Docházelo k únikům, ale na to nemusela zasedat žádná komise!“ „Pro mne je těžko akceptovatelné usnesení, které je založené na informacích z kriminální činnosti!“ I takto se dnes poslanci ve Sněmovně na schůzi pohoršovali nad tím, že vlastně vyšetřovací komise, která se zabývala úniky informací z policejních spisů, nic nevyřešila. Přesto závěrečnou zprávu této komise přijali a schválili její doporučení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petice: Otevřený dopis zastupitelstvu proti kopii Mariánského sloupu
Otevřený dopis zastupitelstvu hl. m. Prahy proti postavení kopie Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Kauza Čapí hnízdo šancemi hnutí ANO neotřásla
V neděli byl zveřejněn průzkum veřejného mínění společnosti Median a TNS Kantar zpracovaný pro Českou televizi. Aby se tyto společnosti vyhnuly budoucím nařčením či úvahám, jak se zmýlily v odhadech, přicházejí s originálním řešením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Merkelová objevila novou věc, kterou by chtěla ve světě vyřešit
Kancléřka Angela Merkelová se v posledních týdnech před parlamentními volbami logicky soustředí především na domácí témata. Přesto v rámci rozhovoru pro nedělní vydání deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung přišla s poměrně razantním návrhem, který se týká mezinárodní politické scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum: Nejvěcněji komunikují Piráti, jejich protikladem jsou Realisté
Komunikace politických stran mimo jiné vypovídá o jejich postojích a chování. Na základě článků publikovaných nejvýznamnějšími politickými stranami na jejich internetových stránkách a blozích jejich představitelů před parlamentními volbami 2017, v období od ledna do září letošního roku, nejvěcněji komunikovali Piráti. Tři tradiční strany, ČSSD, KDU-ČSL a ODS, komunikují ve srovnání s loňským rokem emotivněji, texty ANO jsou nesourodé. Nejméně racionálně před parlamentními volbami komunikovali SPD a Realisté. Informace vyplývají ze studie analytika poradenské společnosti Bisnode Milana Petráka a čerpají z unikátní metodiky analýzy skupinové iracionality, kterou vyvinul.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér dnes zhodnotí působení ministra Ťoka
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes zhodnotí působení ministra Dana Ťoka (za ANO) v čele dopravního resortu. Hlavním úkolem, kterým jej premiér při předchozí bilanční schůzce loni v listopadu pověřil, bylo vypsání výběrového řízení na provoz mýtného systému po roce 2019. Tendr úřad vyhlásil v polovině června, do soutěže se poté přihlásili čtyři uchazeči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Historik Krystlík: Posselt má pravdu, Zbořil lže. A vůbec, Češi byli vždy mnohem větší nacionalisté, než Němci
Historik Tomáš Krystlík se jal rázně hájit sudetské Němce. Český nacionalismus byl podle Krystlíka vždy silnější, než ten německý. Čeští Němci se prý dlouho snažili o dosažení autonomie v rámci Československa, ale Češi, kteří v nové republice ani neměli většinu, odmítali na jejich návrhy přistoupit, obul se historik do vlastního národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Řecké a polské nároky na válečné reparace nejsou tak nesmyslné, jak tvrdí Německo
V nedávné době otevřely Polsko a Řecko otázku německých válečných reparací za škody, které Německo způsobilo okupací těchto zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Neposkytl jsem Babišovi žádnou informaci o konkrétní firmě. V životě ne, dušoval se v rádiu šéf finanční správy
Generální ředitel Finanční správy ČR Martin Janeček v úterních Dvacet minutách Radiožurnálu prozradil, kdy přesně finanční správa vydává tolik skloňované zajišťovací příkazy. Jde o jeden z nástrojů, který mohou úředníci použít proti předpokládaným neplatičům daní. Příkazem mohou peníze vybrat dopředu, což ovšem může citelně zasáhnout život celé firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Veřejný zájem je vědět, že starosta, poslanec, herec, ministr... je podezřelý ze spáchání trestného činu
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2017 k Závěrečné zprávě vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny k prověření, zda nedocházelo k protiprávnímu jednání v souvislosti s možným neoprávněným získáváním spisů orgánů činných v trestním řízení nebo informací z těchto spisů a zda informace takto získané nebyly zneužívány k ovlivňování politické soutěže nebo destabilizaci demokratického právního státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zacpal: Co také zaznělo na tiskové konferenci „Kdo prosazuje sloup totality“
Konference se konala dne 7.9. 2017 v modlitebně kostela knížete Václava Církve československé husitské v souvislosti s očekávaným projednáváním „Petice občanů proti znovupostavení Mariánského sloupu na Staroměstské náměstí v Praze.“ Ta byla předána do kanceláře pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO) symbolicky k výročí popravy 27 českých pánů dne 21. června 2017 a bude projednána na 29. zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy dne 14. 9. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
CSG: Polská firma H. CEGIELSKI-POZNAŃ a holding CZECHOSLOVAK GROUP budou spolupracovat na nové generaci užitkových elektromobilů
Na veletrhu MSPO v polských Kielcích konaném minulý týden podepsali zástupci polské společnosti H. CEGIELSKI-POZNAŃ (HCP) a holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) memorandum o spolupráci na projektu nové generace užitkových elektromobilů. Jde o další z několika česko-polských projektů, na kterých HCP spolupracuje se společnostmi holdingu CSG.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Proč Zdeněk Zbořil lže?
Pan Zbořil tvrdí, že „pan Bernd Posselt, vlastně jako vždy, si dovoluje tak trochu posunout význam svých slov, a tím také změnit svůj a náš výklad dějin. Nebyl to totiž ‚právě nacionalismus‘, ale německý nacionální socialismus, který rozdělil česky a německy mluvící obyvatele Rakouské monarchie a potom Rakousko-Uherské monarchie a konečně i Československa na zlé a dobré, na vrahy a oběti.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum: Profesionální překlady využívá třetina Čechů, nejčastěji pro firemní účely
S překlady od profesionálů má dle průzkumu jazykové agentury Skřivánek zkušenosti každý třetí člověk. Více než 75 % z nich využívá překladatelské služby k profesním/firemním účelům, ojediněle pak pro překlad akademických prací a osobních dokladů. Nejvíce překladů přitom zaznamenala naše největší jazyková agentura v oblasti IT a techniky. Letos již přeložila celkem přes 84 miliónů slov ve 440 jazykových kombinacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Radši se posaďte: Zatýkat černochy za rabování je rasismus! padlo v USA po hurikánu
Policie na Floridě se snaží chránit majetek lidí, kteří prchli před řáděním hurikánu Irma. Najdou se totiž i lidé, kteří hodlají vydělat na neštěstí druhých a neváhají rabovat. Policie od toho občany odrazuje. A podle jedné z novinářek se tím, svým způsobem, dopouští rasistického jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Místo investic do výstavby pouhá údržba rezortu dopravy
Komentář předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury k hodnocení ministra dopravy Dana Ťoka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Polská společnost H. CEGIELSKI-POZNAŃ a česká TATRA DEFENCE VEHICLE a představily nové obrněné vozidlo
Na veletrhu obranných a bezpečnostních technologií MSPO, který se konal minulý týden v polských Kielcích, polská společnost H. CEGIELSKI-POZNAŃ a česká TATRA DEFENCE VEHICLE představily ve světové premiéře společný projekt vozidla HUSAR na unikátním podvozku TATRA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kradl naftu. Teď chce sesadit Zemana z Hradu
Mezi vyzyvatele prezidenta Miloše Zemana patří nově také bývalý starosta Vraclavi na Orlickoústecku Vladimír Boštík. Podpisů pod peticí již má podle svých slov dostatek. Sbírá však dál, jeho cílem je zisk 150 tisíc podpisů. Transparentní účet má prozatím však téměř prázdný. V rozhovoru pro Seznam Zprávy pak uvedl mimo jiné to, co by chtěl dělat jako prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Jsem smutný z toho, co jsem udělal. Prosím rodiče dívky o odpuštění.“ Co s afghánským imigrantem?
Německá média i veřejnost žijí soudním procesem s afghánským migrantem Husajnem K., který loni na podzim brutálně znásilnil a zavraždil studentku medicíny. Informují o něm však i rakouská nebo britská média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Slavný umělec vystoupil: Podraz, Zaorálku. A Ty, Danieli Hermane, tvůj osobní život a pravda...
Jméno volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka je nyní hojně skloňováno v souvislosti s tím, že vystoupil v Národním divadle, aniž by o tom věděl ředitel divadla Jan Burian. Ten nyní v Lidových novinách uvedl, že Zaorálek sedl na lep stranickému kolegovi Františku Adámkovi a odborářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Fiala: Australané budou hlasovat o rovném manželství
Od 12. do 25. září 2017 začnou být Australanům doručovány hlasovací lístky s následující otázkou: „Měl by být přijat zákon umožňující párům stejného pohlaví uzavřít sňatek?“ Austrálie se tak po Irsku může stát druhou zemí na světě, kde legalizaci manželství osob stejného pohlaví nepodpořili pouze politici, nýbrž i lidové hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SVS: Proškolení lovci zahájili odlov divočáků ve vysoce rizikové oblasti
Státní veterinární správa vydala mimořádná veterinární opatření, která od pondělka 11. 9. 2017 umožňují omezenému počtu proškolených lovců extenzivní odlov divokých prasat v tzv. vysoce rizikové oblasti (uvnitř ohradníků).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
A co má jako pedofil dělat, když nemůže...? Nastal čas na akci v ulicích, nevzdává to aktivist(k)a
Publicistka Marie Feryna, jež se zabývá queer anarchismem, ve svém komentáři na serveru A2larm.cz obhajovala jinou jinakost, a to včetně pedofilie. Podle jejích slov jsou pochody Pride nejen věcí mužů-homosexuálů, ale mnohem pestřejších skupin a jedinců usilujících o společenské uznání. Feryna se narodila jako muž, ale jako ten se rozhodně necítí. Prodělala coming out.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Památník národního písemnictví: Podzim s výstavou Zkušenost exilu
Do 29. října 2017 potrvá v letohrádku Hvězda výstava Zkušenost exilu / Osudy exulantů z bývalého Ruského impéria v meziválečném Československu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
MPSV: Odborníci diskutovali o praxi v oblasti ochrany dětí v diagnostických a výchovných ústavech
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová zahájila mezinárodní konferenci nazvanou „Detence dětí v zařízeních sociální péče“, kterou Ministerstvo práce a sociálních věcí pořádalo v rámci předsednictví České republiky ve Výboru ministrů Rady Evropy. Konference probíhá ve dnech 11. – 12. září 2017 v Národní technické knihovně v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Janoušek (KDU-ČSL): povinný "hlídač" zákona je výsměchem malým obcím a dokladem bujení byrokracie
Když na naší obec přišla informace z ministerstva vnitra o tom, že každá obec v EU musí od května 2018 povinně ustanovit tzv. pověřence, nejprve jsem myslel, že to je apríl. Jenže bohužel není prvního dubna. V metodice se píše, že tento pověřenec bude hlídat dodržování zákona o osobních údajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Semelová (KSČM): Co jsem řekla a co bylo publikováno
Odpovědi Marty Semelové na otázky portálu Čti doma
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Program a hlavní zásady republikánů z 90. let jsou dodnes aktuální
Pokud by se polistopadové vlády řídily zásadami republikánů, vyhnuli bychom se v naší republice polovině zbytečných problémů a byli bychom ekonomicky na zcela jiné, lepší úrovni, než dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Útok na Světové obchodní centrum - šestnáct let poté
Před šestnácti lety se západní civilizace, ukolébaná tezemi o konci dějin, probudila do nového globálního konfliktu. Jak si za tu dobu stojíme?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Buď volíte svobodu, nebo se podvolíte islámu. Burkiny i burky odsoudit morálně i zákonem! Slova znalce, který Evropanům dává varovný příklad z minulosti
ROZHOVOR Čeští vojáci bojují v Afghánistánu za islamistickou vládu nadřazující muslimy nad ostatní a která postavila i Muzeum džihádu. Místo jedno-divizní armády mějme pěti-divizní, která dokáže zastavit humanitární invazi a Evropa neskončí v občanských válkách, jako státy Blízkého východu nebo berberské kmeny. Je o tom přesvědčen úspěšný pro-izraelský bloger, překladatel a bývalý krajský předseda Svobodných Josef Zbořil. Vizí pro Českou republiku v 21. století by podle jeho názoru mělo být Občanství 4.0 s datově řízenou správou občanských a veřejných služeb bez kariérních politiků a stranických aparátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Palestinci udělali na Zaorálka bububu a on jim všechno odkýval. Jana Černochová vypráví děsivý příběh jedné interpelace
Expertka ODS na obranu, poslankyně Jana Černochová se dnes velmi rozohnila na vládu. Podle jejího názoru totiž ignoruje usnesení Poslanecké sněmovny k politizaci UNESCO a staví se na stranu nepřátel Státu Izrael.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Rozklad státu, jako poslední stadium evropské civilizace a bílé rasy
Rozklad právního systému a následný rozklad státu již dosáhl takového stupně, že se tento proces jeví jako nevratný, alespoň co se týká Spolkové republiky Německo. Může to být pro nás útěcha?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
NPÚ: Historický dům v Liliové ulici se opět představí veřejnosti
Pro velký zájem bude 13. září 2017 v rámci Dnů evropského dědictví pro veřejnost znovu otevřen obnovený dům U Voříkovských. Dům v Liliové ulici 5/219 bude sloužit jako nové pracoviště Národního památkového ústavu. Do domu budou moci nahlédnout také návštěvníci Betlémské kulturní noci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pane kníže, toto vás není důstojné. Lidovec píše Schwarzenbergovi, nepěkně přitom naložil Kalouskovi
Zastupitel městské části Brno-Židenice Ivo Bezecný (KDU-ČSL) se ve svém komentáři, který zaslal serveru ParlamentníListy.cz, věnoval čestnému předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi. Dokonce mu napsal otevřený dopis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Trombik (kandidát SPD): Byli Alexander Veliký a Kolumbus populisté?
V říjnových volbách máme možnost změnit směr rychlovlaku směřujícího k zániku evropských národů včetně toho našeho
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků slaví 25. výročí
ČKAIT představí svoji novinku v podobě jednodenního TECHNOLOGICKÉHO FÓRA za účasti jejího předsedy, Ing. Pavla Křečka. Založili jsme nový směr pro odbornou veřejnost – platformu pro dialog mezi státní správou a vystavovateli veletrhu FA a odbornou veřejností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09 trvá na projednání Městského okruhu na nadcházejícím zastupitelstvu
Prohlášení klubu TOP 09 a Nezávislých
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vepřové se zelím, to je dnešní ČSSD. Saša Mitrofanov pronikl se svou lamentací nad ČSSD do prestižního světového serveru
Server Politico.eu své čtenáře informoval o nadcházejících sněmovních volbách v Česku. Rozepsal se o „populistickém hnutí“ ANO Andreje Babiše a o dalších stranách. Prostor od serveru dostal tak komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Počet narozených dětí se meziročně nezměnil
Obyvatelstvo České republiky se během prvního pololetí rozrostlo o 9,2 tisíce osob na 10,588 milionu. Veškerý přírůstek zajistila zahraniční migrace. Počet zemřelých byl nejvyšší za poslední dvě desetiletí a převýšil počet živě narozených o 2,3 tisíce. Počet sňatků se meziročně snížil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Drobný: Sport pouze odráží stav společnosti
doslova s hrůzou sledujeme výsledky našich sportovců v poslední době, zejména pokud jde o kolektivní sporty. Chtě nechtě se musíme se postavit plně za názor Filipa Pešána vyslovený v rozhovoru uveřejněném v měsíčníku Coach, ročník 2, číslo 3. Ano, sport pouze odráží stav společnosti a není žádný autonomním jevem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Pětihvězdičkový dům seniorů v Praze 2 opět mezi nejlepšími
Centrum sociálních služeb Praha 2 znovu potvrdilo svoji pověst špičkové instituce zdravotní a sociální péče. Jedno z jeho zařízení, Domov pro seniory v Máchově 14, po třech letech obhájil prestižní ocenění Značka kvality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy: Rožnovské parní léto zakončí Běh Emila Zátopka
V sobotu 16. září vyjede naposledy zvláštní vlak na trase Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm. Jízdy nostalgickými vlaky tak po celou sezónu doplňovaly programu 750 let města Rožnova p. R.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Palestnici udělali na Zaorálka bububu a on jim všechno odkýval. Jana Černochové vypráví děsivý příběh jedné interpelace
Expertka ODS na obranu, poslankyně Jana Černochová se dnes velmi rozohnila na vládu. Podle jejího názoru totiž ignoruje usnesení Poslanecké sněmovny k politizaci UNESCO a staví se na stranu nepřátel Státu Izrael.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Za komoušů máslo za 93 Kč? Jděte do háje, přiletělo na hlavu ODS. Jaké byly nájmy? Dotované jídlo? Ten dnešní svrab? A zákaz cestování, k tomu je zde pravda, o které se neví...
ROZHOVOR Občanští demokraté ve volební kampani upozorňují na to, že nynější životní úroveň v České republice je v podstatě nesrovnatelná s komunistickým režimem, a to i díky tomu, že právě ODS provedla v zemi úspěšnou transformaci na tržní hospodářství. Jejich argumentaci v podobě konkrétních příkladů, jak by tu bylo draho, pokud by naše hospodářství takovou proměnou neprošlo, razantně odmítá makroekonom ČMKOS Jaroslav Šulc. Podle něj ODS může za dnešní marasmus, za to, že máme dvoutřetinovou produktivitu práce a třetinové mzdy oproti Západu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: V ČR působí zhruba čtyři tisíce německých firem a v Německu asi sto padesát českých
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci u příležitosti návštěvy německého prezidenta v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Policisté odjeli do Makedonie a Srbska
V rámci bilaterální spolupráce budou působit v oblasti měst Gevgelija a Negotin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mojmír Grygar: Příběh o levici - Krize jako rozbuška změn (5)
Vítězství Západu ve studené válce potvrdilo životaschopnost kapitalismu, zejména ve srovnání s bankrotujícím sovětským hospodářským a politickým režimem. Kapitalismus v USA a v Evropě se od začátku 80. let podstatně měnil, doba poválečného liberalismu vzala za své – ke slovu se dostal ostřejší kurz reprezentovaný prezidentem Reaganem a premiérkou Thatcherovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Praha investuje více než půl miliardy do chodníků a vozovek
Rada hl. m. Prahy dnes projednala alokaci finančních prostředků na chodníkový program v objemu více než půl miliardy korun a to na 191 oprav a rekonstrukcí vozovek a chodníků. Návrh bude tento týden schvalovat pražské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Centrum kyčelní ortopedie je ojedinělé
V lednu roku 2017 zahájila Nemocnice České Budějovice provoz Centra kyčelní ortopedie, jehož funkcí je centralizovaná komplexní péče o pacienty s degenerativním postižením, vrozenými vadami i poúrazovými stavy kyčelního kloubu. Pacienti mohou mít jistotu, že se o ně starají skuteční specialisté patřící v dané oblasti ke špičce. Uplynulý více než půlrok provozu prokázal, že otevření centra mělo svůj význam. Na jihu Čech jde o jedinečné pracoviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Patnáct let mi nadávali, že jsem fašista, a teď to po mně opakují všichni. Buďme jako Britové, ti už poznali, kam to bruselští byrokrati vedou, radí zemanovský lídr Ringo Čech
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl přivítal v pořadu Rozstřel na serveru iDnes.cz Františka Ringo Čecha. Ten se usadil do křesla a spustil tradiční koncert. Prozradil např., jak vypadalo jeho setkání s prezidentem Zemanem. Sedli jsme si, zapálili jsme si cigára, Miloš si nalil víno a já jsem si vzal sodovku, začal host popisovat nedávnou scénu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Nárožný napaden za rozhovor, kterým přepověděl migrační krizi. Mimochodem, vzpomínáte? Je to zásadní
Publicista a scenárista Luděk Staněk se na svém facebookovém profilu obul do sedm let starého rozhovoru herce Petra Nárožného ze serveru iDnes.cz. Ten tehdy uvedl, že Evropa umírá a neumí se bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Setkání zástupců vojenské policie v Chorvatsku
Zástupci velení Vojenských policií České republiky, Slovenska, Polska a Chorvatska, tedy zemí podílejících se na činnosti Mnohonárodního praporu vojenské policie (MNMPBAT), se před pár dny sešli v chorvatské Brijuni, aby vyhodnotili jeho činnost a dohodli se na dalším zintenzivnění spolupráce v nadcházejícím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Evropská unie organizuje nelegální obchod s lidmi
Jako bývalý policista, který se profesně zabýval i nelegálním obchodem s lidmi naprosto žasnu, kam až jsme to na našem kontinentu dopracovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Novináři z Británie přiletěli přímou linkou poznávat region
V návaznosti na otevření přímé linky Pardubice- Londýn dorazila minulý týden do Pardubic pětice novinářů z britských médií. Jejich cestu zorganizovala Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s českým zastoupením CzechTourism v Londýně. Na přípravě programu se podílely i oblastní destinační managementy Pardubicko a Českomoravské pomezí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Osmdesát procent Němců chce solidaritu při řešení migrační krize. Merkelová jim jenom vychází vstříc, vysvětloval redaktor ČT své kolegyni
Moderátorka Světlana Witowská v úterním Interview ČT24 přivítala svého kolegu a zpravodaje České televize v Německu Václava Černohorského a požádala ho, aby popsal předvolební nálady u našich západních sousedů. Toto se dozvěděla...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Le Figaro - Svatý otec František a francouzský sociolog D. Wolton
Ještě nikdy papež František neposkytl tolik času na svůj rozhovor… - uvádí Le Figaro a přináší rozhovor s Dominiquem Woltone, který s Františkem hovořil. Hovory obou mužů trvaly hodiny a hodiny rozložené do dvanácti seancí přes dva roky, a to ve vší tajnosti v paláci Sainte-Marthe ve Vatikánu. Papež hovořil se sociologem Dominiquem Woltonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Gabal (KDU-ČSL): Podpora usnesení, založeného na informacích z kriminální činnosti, je těžko akceptovatelná
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2017 k Závěrečné zprávě vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny k prověření, zda nedocházelo k protiprávnímu jednání v souvislosti s možným neoprávněným získáváním spisů orgánů činných v trestním řízení nebo informací z těchto spisů a zda informace takto získané nebyly zneužívány k ovlivňování politické soutěže nebo destabilizaci demokratického právního státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V jaderné elektrárně Dukovany zasedne se zástupci kraje a průmyslu i prezident China General Nuclear
V úterý 19. září 2017 se v Třebíči uskuteční další ze série kulatých stolů se zájemci o dostavbu 5. bloku jaderné elektrárny Dukovany. Pozvání zástupců JE Dukovany a sdružení Energetické Třebíčsko tentokráte přijala čínská společnost China General Nuclear (CGN). O možnostech dostavby bude osobně jednat také prezident čínské společnosti Mr. Zhang Shanming.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Vláda se staví na stranu nepřátel Státu Izrael
Dnes jsem v rámci jednání Poslanecké sněmovny navrhla zařazení bodu s názvem „Ignorace usnesení Poslanecké sněmovny ve věci politizace UNESCO vládou ČR a její politika ve vztahu ke Státu Izrael“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Rektor a právník: Zvýšení platů určitě všechny problémy školství nevyřeší
ROZHOVOR ParlamentníListy.cz vyzpovídaly hned v několika rovinách rektora Vysoké škola Karla Engliše Zdeňka Koudelku. Co si myslí o inkluzi, případně o kauze Čapí hnízdo? A jak hodnotí práci policie, případně státního zastupitelství?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Cestovatel, který dobrovolničil na Majdanu: K Ukrajině se velmoci zachovaly jako v Mnichově k nám. Ale lidé se semkli a ruské agresory nepustí
„Já jsem byl několik týdnů přímo na ukrajinském Majdanu poté, co prezident Janukovyč odmítl podepsat asociační dohodu s Evropskou unií. Pomáhal jsem odvážet raněné do českých nemocnic, když se tam střílelo ostrýma,“ vzpomínal cestovatel a fotograf Ivo Dokoupil, který tráví valnou část svého času na Ukrajině nebo v Rusku. „Ukrajincům šlo tehdy především o to, aby se jejich země stala běžným právním státem. Chtěli se především zbavit šílené korupce, kdy si místní oligarchové dělají s lidmi, co chtějí. Je například naprosto běžné, že tito novodobí „mafiáni“ skupují úspěšné nebo vůči sobě konkurenční firmy za hubičku. Pokud ale majitel odmítne prodat a neslyší ani na zastrašování, tak ho za pomoci státních úřadů zničí účelovými omezeními a různým šikanováním,“ doplnil své hodnocení současných ukrajinských poměrů Ivo Dokoupil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanci schválili nová opatření proti únikům ze spisů, využije je zřejmě až nová vláda
Kabinet se doporučeními poslanců může řídit, ale nemusí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.9.2017 v 17:36, zobrazit podobné
Kárná dohra loňské bitvy o policii: Státní zástupce Komár nepostupoval správně, ale na důtku to není
Náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár se nedopustil kárného provinění, když loni v červnu informoval média o předvolání strůjců policejní reorganizace, tedy policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho tehdejšího náměstka Zdeňka Laubeho. Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) dnes sice Komárův postup zkritizoval, ovšem žalobu, kterou podal nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, zamítl. Nadřízení žádali pro Komára důtku, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Plíšek (TOP 09): Úniky informací z trestního řízení jsou fatálním ohrožením ústavnosti
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2017 k Závěrečné zprávě vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny k prověření, zda nedocházelo k protiprávnímu jednání v souvislosti s možným neoprávněným získáváním spisů orgánů činných v trestním řízení nebo informací z těchto spisů a zda informace takto získané nebyly zneužívány k ovlivňování politické soutěže nebo destabilizaci demokratického právního státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation: Brno získá nové trolejbusy, které umějí jezdit i bez trolejí
Škoda Electric dodá do Brna deset moderních trolejbusů. Tamní dopravní podnik uzavřel s plzeňským výrobcem smlouvu na dodávku trolejbusů typu Škoda 26Tr za necelých 130 milionů korun. Jedná se o ekologická dvanáctimetrová vozidla s bohatou výbavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
No fuj. Lidovci v rámci kampaně šíří opravdu ošklivý obrázek s koblihou
Negativní předvolební kampaň ze světa hned tak nezmizí. Dokazují to i čeští lidovci, kteří se rozhodli tropit si žerty z hnutí ANO Andreje Babiše. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Marek Chvátal: Etické chování v byznysu je investice, která se v dobrém vrátí
Byznys versus etika. Na jedné straně nesmlouvavé prostředí, ve kterém se jednotliví aktéři soustředí na výkon a honbu za ziskem, na té druhé morální zásady či sociální odpovědnost. Při letmém pohledu se může zdát, že pro etiku v podnikání není místo. V českém prostředí navíc neexistuje žádný etický kodex pro podnikatele. Dodržování morálních zásad i v podnikání však lze brát jako určitou investici, jež se dřív či později v dobrém vrátí. Která nepsaná pravidla se vyplatí dodržovat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Sobotka zahájil činnost nových výzkumných pracovišť v Centru výzkumu Řež
Předseda vlády Bohuslav Sobotka zahájil v úterý 12. září 2017 činnost nových výzkumných pracovišť v Centru výzkumu Řež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš je pro své odpůrce Babinský, génius zločinu. Novinářský odborář promlouvá o tom, jak se vyrábí hysterie bez věcné argumentace
ROZHOVOR Babiš je víc než superman! Anebo lotr Babinský? Celá jeho kauza připomíná hysterii kolem fotbalových utkání Sparta a Slavie, hodnotí pro ParlamentníListy.cz situaci tajemník Odborového svazu novinářů a pracovníků médií Petr Masopust. Zmiňuje se rovněž o pořadu na TV Barrandov, který, jak se zdá vychází z čínských pokynů nového majitele ze Země draka. Šaškárna kolem volby prezidenta v podání dua Mynář–Nejedlý i reakce na francouzský výjimečný stav, při kterém se stále nenachází vytoužený výjimečný klid – i to je obsah rozhovoru s bývalým ředitelem řady vydavatelských domů v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Ministr Zaorálek se zřejmě zalekl diplomatické nóty
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2017 k usnesení o politizaci organizace UNESCO ohledně Jeruzaléma
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Achich ouvej, pracovat celých šest hodin?
Saša Uhlová mě v tom svém dokumentu "Hranice práce" rozesmála. Neomarxistká, která v životě nepoznala pořádnou práci, se podivuje tomu, že pokladní někdy dělají dvanáctky. Ona sama prý byla unavená už po šesti hodinách. Tak jasně, že pro salonní levičáky jejího ražení je šok, když nedostává dotace a granty a musí navíc makat rukama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal tři zákony
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 12. září 2017 tyto tři zákony:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Kdo střežený prostor ve Vrběticích hlídá? A jak ho hlídá?
Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2017 k problematice ostrahy prostoru ve Vrběticích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kapli svaté Hildegardy u Velhartic na Šumavě obnovily Lesy ČR
Kapli svaté Hildegardy u Velhartic v Plzeňském kraji nedaleko osady Horní Staňkov letos obnovily Lesy České republiky. Z vlastního Programu 2020 podnik zaplatil bezmála 470 tisíc korun bez DPH. V neděli 17. září ji v 10.30 hodin slavnostně vysvětí a účastníky setkání následně provedou mší českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil a farář velhartické farnosti Vendelín Zboroň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Patnáct let mi nadávali, že jsem fašista, a teď to po mě opakují všichni. Buďme jako Britové, ti už poznali, kam to bruselští byrokrati vedou, radí zemanovský lídr Ringo Čech
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl přivítal v pořadu Rozstřel na serveru iDnes.cz Františka Ringo Čecha. Ten se usadil do křesla a spustil tradiční koncert. Prozradil např., jak vypadalo jeho setkání s prezidentem Zemanem. Sedli jsme si, zapálili jsme si cigára, Miloš si nalil víno a já jsem si vzal sodovku, začal host popisovat nedávnou scénu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Žalobce Komár chyboval, když informoval o předvolání Tuhého a Laubeho. Důtku ale nedostane
Kárný senát Nejvyššího správního soudu v úterý zamítl žalobu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.9.2017 v 15:36, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Rodiny by si přály více slev na sport a kulturu
Jak zabezpečit svůj rodinný rozpočet. To považuje za největší problém více než třetina rodičů, kteří se zúčastnili dotazníkového šetření Libereckého kraje. Další velká část respondentů by uvítala větší nabídku slev do sportovních a kulturních zařízení. Mnohým rodinám pak například také nevyhovuje současná otevírací doba mateřských školek a školních družin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura: Stali jsme se montovnou, odpadním košem nekvalitních potravin. EU je v křeči. Odchod z ní je elegantní řešení
Tomio Okamura se v rozhovoru pro regionalnitelevizi.cz rozpovídal o tom, proč slibuje odchod z Evropské unie po anglicku, jaký by to mělo dopad na českou ekonomiku či proč jsou dosavadní návrhy na zvyšování mezd jednou velkou lží. V televizním rozhovoru se také Tomio Okamura rozpálil do běla kvůli své dávné kauze, která byla důvodem rozdělení jeho původního hnutí Úsvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: Ledové kávy mají víc kalorií než limonády
Balené ledové kávy jsou oblíbeným „nakopávačem“ pozornosti řidičů a lidí na cestách. Spotřebitelský časopis dTest porovnal složení 26 ledových káv a kávových nápojů podle deklarovaného obsahu kávy, cukru, tuku a dalších ingrediencí. Množstvím cukru se ledové kávy podobají limonádám, ale celkovou energetickou hodnotu mají vyšší kvůli mléčnému tuku. Kromě povzbuzení mysli poskytuje ledová káva také vydatnou energetickou vzpruhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Babiš a Zadeh skončili v jednom pytli
Ještě před pár dny v mediálním prostoru bouřila pře o to, zda žádost o vydání poslanců Andreje Babiše (dále jen AB) a Jaroslava Faltýnka (dále jen JF) byla účelově načasovaná tak, aby poškodila jmenované pány a s nimi volební výsledek hnutí ANO 2011. Stoupenci víry v načasování jako uhranutí přepočítávali dny do voleb a z jejich blízkosti vyvozovali, že někdo ovlivnil chod prověřování tak, aby k výbuchu došlo těsně před volbami. Všecko je ale jinak a je to prosté: akce byla určitě načasovaná, jenže ji nenačasovali policisté, ale ten, kdo trestním oznámením uvedl policejní mašinerii do chodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda využila maximum evropských prostředků a pokročila v přípravě dopravních staveb
Předseda vlády Bohuslav Sobotka hodnotil 12. září 2017 s ministrem dopravy Danem Ťokem činnost jeho resortu. Při jedenácté bilanční schůzce probírali splněné úkoly ministerstva, ale i priority, které se nepodařilo prosadit a vizi v oblasti dopravy pro příští vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO kupuje stoprocentní podíl ve společnosti KART
ČEZ ESCO dále rozšiřuje své portfolio komplexních energetických služeb pro zákazníky z řad firem, samospráv a veřejných institucí. Společnost KART působí na trhu 25 let a mezi její zákazníky patří firmy a instituce vyžadující nejvyšší kvalitu služeb jako vědecká pracoviště, prestižní galerie nebo globální hotelové řetězce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Obludné, co z této země Zeman s Chovancem udělali. Žádné srdce, jen prachy z Číny, zuří Martin Fendrych
Jsme zemí bez tváře a bez srdce. Komentátor Martin Fendrych vystavil účet premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), jeho stranickému kolegovi, ministru vnitra Milanu Chovancovi a prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Píše se o nás v USA: Ukázalo se, jak to bylo s velvyslancováním Ivany Trumpové. Zmíněn i Zeman
První manželka Donalda Trumpa Ivana Trumpová mohla být americkou velvyslankyní v Praze. 45. prezident své někdejší choti tento post nabídl. Dáma ho však odmítla. Prý by musela pracovat víc, než by jí bylo milé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zabíjet za Alláha! Přijdete do nebe, burcoval imám. Když ho zavřeli, oháněl se svobodou slova
Před soudem v Londýně se včera objevil imám Kamran Sabir Hussain, který vyzýval malé děti, aby se připojily k Islámskému státu a zabíjely „nevěřící“. Přes jasně prokazatelné provinění imám veškerá obvinění popírá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda nepřišla s náhradou za zrušený 2. důchodový pilíř. Po volbách je třeba najít dlouhodobé řešení
Komentář předsedy ODS Petra Fialy k řešení důchodové reformy a výsledkům stávající vlády v této oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V Česku byl dopaden nebezpečný muž z Íránu
Mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková agentuře Aktu.cz oznámila, že na mladoboleslavském autobusovém nádraží byl v noci z neděle na pondělí zadržen muž cizí státní příslušnosti, který měl zakázaný vstup do schengenského prostoru. Strážcům zákona se sám přihlásil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
František Kuba: Jak funguje magie voleb?
Referovat předstižně o volbách je nevděčné. Také dobře víme, že boží lidé typu Sobotka (zkr. Boh), pavlačové agentury, politologové (a jim podobní), vytáhnou z tornistry svých znalostí maršálské hole ex post a zase budou mít pravdu a velet nám obyčejným!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Veronika Weinfurtová: Kam až jsme schopni zajít při zajišťování vlastní bezpečnosti? Budou na nás útočit stroje?
ROZHOVOR Má právo na bezpečí přednost před ostatními lidskými právy? Do jaké míry kyberterorismus ovlivňuje hodnoty naší společnosti? Kam by měl směřovat bezpečnostní průmysl v reakci na moderní hrozby naší civilizace? Na to odpovídá ředitelka Konference bezpečnostního managementu 2017 Veronika Weinfurtová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Kraj uvolní 5,5 milionu na stipendia pro mladé lékaře
Královéhradecký kraj poskytne 5,5 milionu korun Zdravotnickému nadačnímu fondu Královéhradeckého kraje na další kola stipendijního programu pro studenty posledních ročníků lékařských fakult. Včera o tom rozhodli krajští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy modernizují vozy pro linku R 17. První souprava vyjela z Českých Budějovic, hotovo bude do tří měsíců
Vozy s částečně revitalizovaným interiérem začnou od poloviny září jezdit na spojích linky R17 Praha – České Budějovice. Národní dopravce dnes při v prezentační jízdě představil první ucelenou modernizovanou soupravu. Renovací postupně projde více než 70 vozů, celá flotila bude k dispozici během tří měsíců, od platnosti nového jízdního řádu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Kongresové centrum nedokáže uspokojit poptávku
Mezinárodní architektonicko-urbanistická soutěž Nové KCP má vítěze a veřejnost ode dneška zná i podobu vítězného návrhu. Předmětem soutěže byla dostavba nové výstavní haly pro Kongresové centrum Praha a s ní spojená okolního prostranství. Veřejnost tak ode dneška zná jména vítězů i podobu vítězného návrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Jak naučit děti bezpečnému pohybu na internetu
Jedním z velmi propracovaných nástrojů pro větší bezpečnost na internetu je projekt s názvem Kraje pro bezpečný internet. Zapojil se do něj i Pardubický kraj a jeho prostřednictvím se snaží oslovit žáky a studenty základních a středních škol, ale také jejich rodiče. Část projektu je určena i seniorům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Budoucí podoba Slatin je schválena a míří do návrhu Metropolitního plánu
Moderní, dynamické, přitom však v dokonalé harmonii s přírodou - takové by v budoucnu mělo být území Slatin, jedno z největších rozvojových území v Praze. Zastupitelé desáté pražské městské části dnes schválili urbanistickou studii ukazující možnou podobu Slatin za 50 let, kterou radnice ve spolupráci s odborníky a veřejností připravovala bezmála dva roky. Pražský magistrát studii využije v návrhu Metropolitního plánu, hlavního dokumentu určujícího budoucí podobu Prahy, který se má začít projednávat na jaře příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ten se s tím ne...: Evropský politik řeší migraci ne zrovna sluníčkově
Bulharský vicepremiér a ministr obrany Krasimir Karakačanov uvedl, že v budoucnu Bulharsko použije k ochraně své hranice s Tureckem armádu. Informoval o tom televizní kanál bTV. Hranice mezi oběma zeměmi by podle jeho vize měla být rozdělena do pěti zón. Celkem by ji mělo střežit na 600 příšlušníků armády, informoval Karakačanov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice má nové moderní odběrové místnosti
V pondělí 11. září ráno mohli pacienti Klaudiánovy nemocnice poprvé využít zmodernizované odběrové prostory, kterými denně projde až na 400 lidí. "Přestože se to na první pohled nemusí zdát jako úplně významná rekonstrukce, pro nás je to obrovský krok kupředu zejména v komfortu našich pacientů a také zaměstnanců. Nyní si lidé při čekání odběry mohou sednout, nový a důležitý je i vyvolávací systém, díky němuž uvidí na elektronické tabuli, že už mají jít do ordinace, celý prostor je navíc klimatizován. Vstup je nově hned z hlavního vestibulu za vrátnicí. Konečně máme odběrové místnosti, které svým standardem odpovídají 21. století," uvedl ředitel nemocnice Ladislav Řípa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Profesor Keller hovoří o neuvěřitelných a děsivých příbězích z Francie, které jsou spojeny s imigranty. Tyto věci se ale prý opravdu staly…
ROZHOVOR Europoslanec a profesor sociologie Jan Keller v rozhovoru zmínil děsivé příběhy s imigranty, které byly zdokumentovány. „Policista ze zásahové jednotky hovoří o tom, že existují čtvrti, kam se policisté neodvažují vstoupit bez krytí ze strany zvláštních oddílů, které zajišťují jejich bezpečí. Policistům je otevřeně vyhrožováno. Po vystřílení redakce satirického časopisu na ně na ulicích pokřikovali: ‚To je jenom začátek, ještě uvidíte.‘ Jiný policista vypovídá o tom, že když 11. června 2013 policisté kontrolovali zahalenou ženu, byli obklopeni šedesátihlavým davem a zbiti,“ přibližuje Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Na plné pecky: Zeman řekl prezidentovi Německa, co si myslí o migrantech
Prezident Miloš Zeman přijal dnes na Pražském hradě německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera. Tématem hovoru byla mimo jiné i migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
AČCKA: Úpadek cestovních kanceláří AZUR REIZEN a Maxi Reisen
Dne 11. 9. 2017 vyhlásily úpadek cestovní kanceláře AZUR REIZEN s.r.o. (IČ: 25110942) a Maxi Reisen s.r.o. (IČ: 61054143). Poškození klienti se mohou obracet na asistenční službu Global Assistance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Trend - Státy bez suverenity a hranic
Pohled do procesu konce impérií a říší, které lze rozdělit z historického hlediska na klasické (Egypt, Persie, Řím), středověké (Svatá říše římská, Byzantská říše), koloniální (Britské impérium, koloniální Španělsko) a novověké mnohonárodní říše (Habsburská monarchie, Rakousko-Uhersko, Ruské impérium, Osmanská říše) vybízí i v kontextu rozpadu federace, o kterém píše Felix Černoch v českénovinky1.eu, k úvaze nad budoucností současných států dobrovolně, nebo vynuceně ztrácejících suverenitu a státní hranice. Jedním z příkladů je mnohonárodní EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Účtenkovka startuje již 1. října, zákazníky se snažíme motivovat atraktivními výhrami
Ministerstvo financí spustí za necelé tři týdny účtenkovou loterii pod názvem Účtenkovka. Zákazníci v ní mají šanci každý měsíc vyhrát jednu z 21 025 cen v hodnotě od 100 do 1 000 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČPZP: Měníte pojišťovnu? Vyberte si tu, která má smlouvu s vašimi lékaři
Přemýšlíte o změně zdravotní pojišťovny? Vyberte si takovou, která má uzavřené smlouvy s vašimi lékaři a pobočku v dostupné vzdálenosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum: Stále více lidí chce pomáhat i po smrti, počet darů ze závěti narůstá
Koalice Za snadné dárcovství provedla průzkum mezi českými neziskovými organizacemi. Z 83 organizací, které vyplnily dotazník, zhruba pětina uvedla, že během uplynulých 11 let byly obdarovány i darem ze závěti. Za loňský rok to bylo 22 závětí v celkové výši přes 23 milionů korun. Rekordní byl rok 2014, kdy šlo o částku přes 72 milionů. Za celé období mezi léty 2006 - 2016 získaly dotázané neziskovky z dědictví zhruba 150 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Paraziti, šmejdi, ptákoviny! To bych ten beton namíchal v kolečku. Andrej Babiš se naštval, až mluvil slovensky
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se zúčastnil rozhovoru Českého rozhlasu, jenž postupně představí všechny politické lídry před nadcházejícími sněmovními volbami. Babiš se dost často při své řeči rozčiloval, nechyběla ani ostřejší slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vládní předvolební maškaráda – zvyšování platů, kam se podíváš
S letošním létem se roztrhl pytel s navyšováním platů ve státní sféře a ministr financí nedělá v současné době nic jiného, než že prohledává každý kout ministerstva a hledá každou zapadlou korunu, aby všechny ministry uspokojil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Noví Nositelé tradice lidových řemesel
U příležitosti zahájení Dnů evropského dědictví byly 9. 9. 2017 v Chrudimi uděleny tituly „Nositel tradice lidových řemesel“. Tímto titulem oceňuje od roku 2001 ministr/ministryně kultury České republiky řemeslníky, kteří nejlépe ovládají zánikem ohrožené technologie tradiční výroby, podílejí se na jejím uchování, šíření a předávání dalším generacím. Titul byl za dobu jeho existence udělen celkem 69 řemeslníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Jak zatopí americké ekonomice hurikán Irma?
Přírodní katastrofy jako hurikán Harvey a Irma se nestávají každý den. Jejich celkové náklady je pravděpodobně pasují na druhou největší přírodní katastrofu v USA za posledních 75 let. Jak se projeví na americké ekonomice a na trzích?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hanušová (TOP 09): Stále více seniorů se stravuje ve školních jídelnách
Školní jídelny kromě žáků nasytí také stále více seniorů. Od začátku letošního roku to na Praze 6 bylo 240 lidí, kteří se takto stravují. Obědy v rámci programu aktuálně vydává osm základních škol, nejvíce seniorů navštěvuje ZŠ Pod Marjánkou - 54, na druhém místě je ZŠ Petřiny-sever s 51 seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí aktualizuje informace o postupu hurikánu Irma
V souvislosti s hurikánem Irma MZV důrazně nedoporučuje cesty do Karibiku a na Floridu, zejména do její jižní části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Krainer (STAN): Proč jsem vstoupil ke Starostům a nezávislým
Vstoupit do politiky je vždycky těžké rozhodnutí. Pokud to vezmete vážně, vytváříte si už navždy nesmiřitelné nepřátele. Ztratíte spoustu času a vyčerpáte mnoho energie a přesto se často nedoberete hmatatelných výsledků. Přesto to má smysl. Jakub Krainer popisuje kroky, které jej přivedly až ke Starostům a nezávislým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Prestižní mezinárodní kongres v Litomyšli představí nové trendy v artroskopii
Nové trendy v artroskopii. To je podtitul významné mezinárodní konference Arthrex Days 2017 určené pro lékaře z ortopedie a úrazové chirurgie. Uskuteční se ve dnech 14. a 15. září v areálu renesančního zámku v Litomyšli. Akci pořádá ortopedické oddělení Litomyšlské nemocnice spolu se společností Aspironix, uskuteční se pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a krajského radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Oni prosili, ať už je konec! Docent dodává, co nebylo řečeno o Čapím hnízdě a také o penězích ČSSD
„Babišovci byli napadeni a celkem logicky zvolili taktiku ‚nejlepší obrana je útok‘. Antibabišovcům začalo postupně docházet, že v debatě vítězí Babiš, a tak někteří – např. poslankyně Černochová z ODS – začali téměř prosit, aby už jednání skončilo,“ říká k nedávné debatě v Poslanecké sněmovně na téma ‚vydání Andreje Babiše policii‘ vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. Podle něj je Babiš vynikající herec. „Zde se situoval do pozice ‚Alenky v Říši za zrcadlem‘, kdy po vstupu do politiky na vlastní oči viděl to, o čem ani netušil, že se může stát,“ glosuje Babišovo vystoupení. Podle něj prý teď nejde o to, zda Babiš volby vyhraje, ale jak moc je vyhraje: „Je velmi pravděpodobné, že dostane přes třicet procent. Po přerozdělení hlasů, kde největší strana na sebe stahuje nejvíc mandátů, bude mít dost hlasů, aby mu stačil jeden partner...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: V Nymburku cvičily pořádkové jednotky šesti evropských států
V Nymburku se uskutečnil již sedmý ročník cvičení policejních pořádkových jednotek, který byl zaměřen na zákroky proti radikálním fanouškům ve vlaku a na vlakovém nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Krákora (ČSSD): Nesnesitelná tíže exekucí
Nejsem ekonom, jsem lékař. Dětský lékař. Ale to mi snad nebrání vyjádřit se k něčemu, co znám ze své chomutovské ordinace a od místních obyvatel velmi důvěrně. K přívalu exekucí, které dusí přes 800 tisíc obyvatel této země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Miliardář, majitel aquaparku: Burkini? Chce to čas, aby se Češi naučili s tím žít. To chcete zrušit letadla a rozkopat dálnice?
ROZHOVOR „Chceme prosadit přijetí eura a snížení daňové zátěže,“ říká předseda znovuobnovené Občanské demokratické aliance (ODA), miliardář Pavel Sehnal. V euru podle Sehnala již jako Češi dávno žijeme. Hlubší začlenění do Evropské unie by podle něj umožnilo tuzemským podnikatelům prodávat za ceny odpovídající západním protějškům a zároveň by vytvořilo i lepší podmínky pro růst mezd. ParlamentníListy.cz se Sehnalem hovořily i na téma aktuální uprchlické krize a burkinové aféry, kterou odstartoval incident v jeho aquaparku v Čestlicích. Česko by podle něj nemělo ignorovat volání ostatních zemí EU ohledně pomoci týkající se uprchlické krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Moravec a celá ČT se mohou podívat, i když asi nebudou chtít: Jejich kritik dostal další prostor
Výrazné kritice podrobil publicista a vysokoškolský pedagog Petr Žantovský zpravodajství České televize. Podle jeho slov je semeništěm chyb, manipulací a polopravd. Uvedl to alespoň v rozhovoru na serveru Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Do Prahy přijíždí německý prezident Steinmeier
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier přijede dnes do Prahy na svou první oficiální návštěvu Česka ve funkci hlavy státu. Na Pražském hradě se setká se svým protějškem Milošem Zemanem, s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD) a s některými členy vlády. Steinmeierova návštěva se omezí na půl dne, odpoledne už má naplánovaný další program v Berlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Bonbónky české politiky aneb Nazýváme věci pravými jmény
Státní nákup produkčního velkochovu prasat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Barma - Genocida pod patronátem západní ikony
Poté, co na bitevním i politickém poli v Sýrii pohřbil své sny o obnově Osmanské říše, našel si turecký prezident Recep Erdogan v posledních týdnech nové téma: pasuje se do role lídra muslimského světa při obraně zájmů barmských muslimských Rohindžů. Jejich osud sice -- stejně jako „zbytek světa“ – dlouhé roky více méně přehlížel, o to razantněji se ovšem do věci pustil nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Německo? Katastrofa je ještě blíž, říká právník a dodává příklad
Český právník Aleš Uhlíř se ve svém komentáři na serveru NeviditelnýPes.cz zaměřil na stupidní nápady inspirované úsilím o společenskou nezávadnost. Podle něj nápady inspirované politickou korektností nejrůznějšího druhu už sotva mohou překvapovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Chcete Merkelovou? dotázali se Němců. Žádná rajčata, žádná sprostá slova. Přesto je výsledek zajímavý
Magazín Focus vyzval své čtenáře, aby diskutovali o tom, jestli by měla být Angela Merkelová další čtyři roky kancléřkou. Reakce mnoha diskutérů příliš pozitivní nebyly, byť většina z nich argumentovala slušně a racionálně. Jen nepatrná část z nich si přeje, aby Merkelová pokračovala i v dalším volebním období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist