Oficiální zpravodajská média

Cože? Babiš roztrhal Radka Pokorného a dupl do tématu ,,ČEZ a Sobotka"
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se v rozhovoru pro MF Dnes vyjádřil nejen ke svému vydání pro trestní stíhání, ale také zabrousil na led kolem energetického gigantu ČEZ. Jeho slova byla v tomto ohledu poměrně ostrá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kalousek je blbec s IQ houpacího koně. Lezl Helence do zadku, napsal manžel zpěvačky Vondráčkové
Poté, co si teplický radní Dominik Feri (TOP 09) povšiml toho, že byl zrušen koncert zpěvačky Heleny Vondráčkové v Opavě a okomentoval to na svém facebookovém profilu, nastala mela. Přidal se totiž i šéf topky Miroslav Kalousek a následně přinesl vysvětlení manžel zpěvačky Martin Michal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Karel Šindelář: Nestrašte návratem před rok 1989 ani Ruskem. Je to směšné
Blíží se volby. Mohou patřit k nejdůležitějším volbám v našich dějinách, protože se blíží doba, kdy budeme muset učinit hned několik fundamentálních rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To si myslíte, že jsme právě slezli ze stromu? Ohlas na Junckera od Babiše
Poslanec ANO Bohuslav Chalupa, který i v nadcházejících volbách kandiduje do Poslanecké sněmovny na kandidátce hnutí v Jihomoravském kraji, projevil svou kritiku k proslovu šéfa Evropské komise Jeana-Claudea Junckera na půdě Evropského parlamentu. „...my silený dekovat za víc tobrý kakao masa Juncker...“ napsal ironicky Chalupa na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Operace TRIP - další obviněný
Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu, sekce organizovaného zločinu, odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace, v uplynulých dnech provedli další procesní úkony v rámci operace s krycím názvem "TRIP", která se týkala převozů nelegálních migrantů přes několik evropských zemí do Spolkové republiky Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To je díra! Za Milošem Zemanem zaostávají Drahoš i Horáček. Tak, že na něj nemají ani dohromady
Vítězem prvního kola prezidentských voleb by se podle průzkumu agentury Focus pro Český rozhlas stal současný prezident Miloš Zeman. Získal by 28,1 procenta hlasů. Druhý by skončil Jiří Drahoš se 13 procenty a třetí Michal Horáček s 12,4 procenty hlasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
V třídírně odpadu jsem seškrabávala potkany. To jsem zvracela, říká Saša Uhlová a přeje si: Ti, co mi říkají ,,stalinistka", sotva zmíním zákoník práce...
Novinářka Saša Uhlová půl roku pracovala utajeně v provozech, kde se platí často minimální mzda. Navíc je tam zima, smrad a osmihodinová pracovní doba platí často jen na papíře. Rozhovor s novinářkou nyní přinesl server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zmetek Juncker? Omlouvám se, ale..., začal Foldyna a posuďte sami, jak to narovnal
„Nechci se nechat prodat za rohlík,“ říká k různým pravidlům a požadavkům od Evropské unie poslanec Jaroslav Foldyna. Pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, proč na svém facebooku označil šéfa Evropské komise Junckera za zmetka. Promluvil i o solidaritě České republiky ohledně migrační krize. „Nevidím důvod, proč bychom se měli nechat peskovat,“ říká Jaroslav Foldyna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Musíme si připravit otázky, kterými hned napadneme jejich argumenty!“ Mladá rakouská politička v Praze radila, jak zakročit proti těm, kteří odmítají uprchlíky, EU, veřejnoprávní média, elity...
REPORTÁŽ Ten, komu není nic svaté, ani EU, ani elity. Ten, kdo straší, zneklidňuje, nemá pochopení s uprchlíky – to je populista. Fenomén, který v Rakousku založil Jörg Haider infikoval částečně i zdejší Zelené a nyní už i lidovce. O pravicovém populismu, který můžeme přirovnat k pravicovému radikalismu, se hovořilo na diskusním fóru, které v Praze zorganizovala Masarykova demokratická akademie a nadace Friedrich-Ebert Stiftung. Necelou dvacítku přítomných řádně „vyškolila“ mladá rakouská sociální demokratka z Vídně, která se dlouhodobě zabývá pravicovým extremismem, Katrin Glöselová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Zákazníci, kteří během prázdnin využili roamingu, by měli zkontrolovat své vyúčtování
Zákazníci, kteří během letních prázdnin využili roamingových služeb, by si měli ve svém vyúčtování ověřit, jaký tarif jim byl poskytovatelem nastaven a jaká cena jim byla účtována. Nabádá k tomu dnes vydaná monitorovací zpráva ČTÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Náš program snižuje daně všem. Chápu, že to odborům vadí
Reakce 1. místopředsedkyně ODS Alexandry Udženija na kritiku programu ODS ze strany odborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TV Barrandov: Hosté Duelu Jaromíra Soukupa budou Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek
Jedna z nejúspěšnějších tuzemských soukromých televizních stanic – TV Barrandov – dnes odvysílá další díl pořadu Duel Jaromíra Soukupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Zelené brýle
Výsledky koaliční vlády a volební programy politických stran očima expertů Hnutí Duha s organizací sdružených v Zeleném kruhu. Napřed: co byly hlavní úspěchy a selhání uplynulého období?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
DPP již tradičně otevře své brány veřejnosti
V sobotu 16. září 2017 otevře Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) své brány veřejnosti, tentokrát pod heslem „Nahlédněte nám pod kola“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Milan Mundier: „Tatíček“ Masaryk a jeho stále živý odkaz
O první republice se dodnes často mluví jako o zlatém období našich dějin a svým způsobem je to pochopitelné. Přestože i toto historické období bylo poznamenáno nejednou hospodářskou či politickou krizí, bylo také charakteristické vysokou mírou národní hrdosti. A jedním z nositelů a zdrojů této hrdosti byl právě Tomáš Garrigue Masaryk, náš první prezident, od jehož smrti nyní uplynulo kulatých osmdesát let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): K 80. výročí úmrtí prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka
Dnes si připomínáme 80. výročí úmrtí našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Jeho odkaz je i po těch letetch stále živý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Itálie povstává: Afričtí červi. 904 znásilnění cizincem, 1534 Italem. Pryč s vámi. Taháte sem choroby. Praštil ji kamenem a znásilnil, toť nový případ
Itálie je od začátku migrační krize na jaře 2015 považována za vstupní bránu do Evropy. V souvislosti s příchodem stovek tisíc migrantů prudce narůstá počet znásilnění. Podle Reuters by tento fakt mohl nahrát „protiimigrantským“ politickým stranám u voleb, které se budou konat z kraje příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pozvánka na odbornou přednášku na téma: Odpovědnost v samosprávě obcí a měst
Ojedinělý vzdělávací projekt pro obce a města České republiky pod záštitou senátora Ivo Valenty. Odborným garantem a autorkou projektu je advokátka Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Budeme bojovat dál, paní Merkelová! Moc do Bruselu nedáme. Nelžete o Česku, zaznělo od Viktora Orbána
Maďarsko dalo opět velmi rozhodně najevo svůj názor na uprchlické kvóty. Ministr zahraničí Péter Szijjártó v rozhovoru pro tiskovou agenturu Reuters mimo jiné uvedl, že jeho země kvóty nepřijme za žádných okolností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ve Vídni spočítali muslimy a katolíky mezi žáky. Výsledek neuhádnete
Z Rakouska přicházejí další statistiky, ze kterých budou mít radost muslimové a příznivci multikulturalismu. Podle informací deníku Kurier je na základních a středních školách ve Vídni více následovníků islámu než katolíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Stanovisko DSZ k podpoře Mezinárodního dne „Stop přepravě zvířat“
Demokratická strana zelených /DSZ/ se připojila k podpoře Mezinárodního dne s názvem „Stop přepravě zvířat“ zaměřeného na ukončení utrpení zvířat v souvislosti s obchodem s hospodářskými zvířaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Proč chybí finanční prostředky, když se ekonomice nebývale daří?
Nedávné rozhodnutí vlády o navýšení platů je jistě příjemnou zprávou pro více než 600 tisíc zaměstnanců veřejného sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vyhrožování, žaloba, byznys s dotacemi. Vedení největší české zednářské lóže to rozjelo. Ve hře jsou desítky milionů
KAUZA Dotační injekce pro firmu spjatou s osobami z vedení největší zednářské lóže v České republice a nejasný převod údajného daru pro jejich nadaci. To jsou příčiny sporu mezi bývalým a současným vedením Veliké lóže České republiky. Bývalý velmistr má kvůli tomu, že do věci rýpal, pozastavené členství. Zednáři jej navíc chtějí úplně vyloučit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
„Evropa se musí stát dočasně pevností. Víte před kým!“ Prezident Zeman před kamerou ztrhal projev Junckera. A to nebylo vše
Po týdnu se generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup posadil naproti Miloši Zemanovi a v pořadu Týden s prezidentem s ním zapředl rozhovor. Prezident rozehrál tradiční koncert, v němž pravil, že se čeští politici bojí svých voličů. Prozradil také, že bohužel sexuálně nikoho nezneužil. Nakonec udeřil na předsedu Evropské komise Jeana-Clauda Junckera a zkritizoval jeho projev o stavu EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Lidovečtí europoslanci podali trestní oznámení na Okamuru. Ten se okamžitě ozval
Tři lidovečtí eurposlanci v čele s Tomášem Zdechovským podali trestní oznámení na předsedu strany Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru. Ani trochu se jim nelíbí, že Okamura šíří po internetu seznam údajných zrádců politiků, kteří v Evropském parlamentu údajně hlasovali pro potrestání Česka za to, že nechceme přijímat uprchlíky. Okamura podle lidovců v tomto seznamu lže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Cikáni jsou jako medúzy – otravný a k ničemu, napsal náměstek ministra
Náměstek ministra průmyslu a kandidát ČSSD v Ústeckém kraji Karel Novotný přirovnal na Facebooku Romy k medúzám, protože jsou podle něj „otravný a k ničemu“. Informoval o tom dnes server Aktuálně.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Czechinvest: Zajímá vás, jak efektivně stavět a úsporně provozovat datová centra?
Ve čtvrtek 5. října 2017 se v Corinthia Hotel Prague uskuteční druhý ročník konference Moderní datová centra: efektivní výstavba a úsporný provoz. Akce je určená nejen pro majitele datových center, IT profesionály a manažery zajímající se o datová centra, ale i pro municipality a odborníky z veřejné správy zabývající se výstavbou a energetikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Clintonová by měla skončit, škodí demokratům
Šest z deseti Američanů soudí, že Hillary Clintonová by už měla odejít z politiky. Vyplývá to z průzkumu společnosti „Rasmussen Reports“, který se konal ve dnech 10. a 11. září na vzorku tisíce oprávněných amerických voličů, Statistická chyba činí tři procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
MV: Preventivní opatření při ochraně bytů a rodinných domů před vloupáním
Odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra společně s Policií ČR představil na tiskové konferenci možná preventivní opatření při ochraně bytů a rodinných domů před vloupáním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senát si připomíná odkaz T. G. Masaryka, připravil výstavu a seminář
přesně před 80 lety, 14. září 1937, zemřel první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Předseda Senátu Milan Štěch dnes v 10.00 uctí odkaz T. G. Masaryka položením věnce k jeho hrobu v Lánech, ke kterému přijíždí Štěch jako druhý nejvyšší ústavní činitel každý rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Začíná mezinárodní workshop o statistických šetřeních v domácnostech
Dnes začíná seminář o statistických šetřeních v domácnostech. Zúčastní se ho nejen experti ČSÚ, ale i dalších 44 odborníků z 37 evropských zemí a zástupci Eurostatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Finanční správa bude při zajišťování daně postupovat vstřícněji
Finanční správa se bude v případech závažného podezření na riziko neodvedení daně do státního rozpočtu, při kterých je oprávněna využívat tzv. zajišťovací příkazy, řídit novým metodickým pokynem. Úprava praxe vychází z komplexní analýzy současné praxe a hodnocení jejích alternativ, kterou Finanční správě po svém nástupu do funkce zadal zpracovat ministr financí Ivan Pilný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jaromír Průša: Nejpalčivějším problémem dneška jsou útoky „beze zbraní“
V prostředí komerční bezpečnosti se Jaromír Průša pohybuje 25 let. V roce 2011 v rámci Mezinárodní konference bezpečnostního managementu KBM, která se konala pod záštitou Policejního prezídia České republiky, byl oceněn jako bezpečnostní manažer roku. Od roku 2015 je předsedou ASIS, české pobočky bezpečnostních profesionálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Finančáci mi zničili firmu a zavřeli mě do vazby, naříká podnikatel, který konkuroval Babišovi
Server Forum24.cz se zaměřil na situaci kolem firmy Trávníček-Svitavy, s. r. o., která v minulosti konkurovala společnosti Agrofert Andreje Babiše (ANO). „Zvůle Finanční správy. Osm měsíců vazby. Zničené podnikání,“ komentuje server situaci kolem společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Zrušili jsme poplatky ve zdravotnictví a prosadili protikuřácký zákon
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se 13. září 2017 sešel s ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem, aby bilancovali činnost jeho resortu. Tématem dvanácté bilanční schůzky byly splněné priority v oblasti zdravotnictví, rozpracované úkoly a vize pro příští volební období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Smečka za Saakašvilim? Banderovci. Setkání, o němž se nepsalo. Pane Junckere, čokoláda nám nestačí
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Než se Saakavšvili vydal zpět na Ukrajinu, prý se v Ženevě setkal s miliardářem Ihorem Kolomojským, který patří k hlavním odpůrcům současného prezidenta Porošenka,“ upozorňuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová na důležitý kontext návratu Michaila Saakašviliho na Ukrajinu. Porošenko žhaví dráty ke spojencům, ale už mu jich moc nezbylo, odhaduje dále v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz, kde mimo jiné vysvětluje, jak ze z Havlovy „nobelistky“ Su Ťij stala popíračka genocidy. S Barmou to prý bylo o něčem jiném než o lidských právech...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Odvolací soud projedná kauzu úniku informací BIS k Rittigovi
Pražský vrchní soud dnes projedná odvolání v kauze vyzrazení zprávy Bezpečnostní informační služby. Nepravomocný rozsudek uložil někdejší šéfce kabinetu premiéra Petra Nečase Janě Nagyové (dnes Nečasové) podmíněný trest v délce 1,5 roku za to, že zprostředkovaně sdělila utajované informace lobbistovi Ivu Rittigovi. Lobbista za to dostal stejně jako jeho právník devítiměsíční podmínku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Zákaz kouření je zločin proti nekuřákům
Samozřejmě, že píši o zákazu kouření v restauracích, který přivede desetitisíce našich spo­luobčanů do stavu naprostého zoufalství. Ne přímo, ale svými vedlejšími účinky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci lapili pašeráka s léky na výrobu pervitinu
Tři tisíce a sto čtyřicet čtyři kusů tablet s obsahem pseudoefedrinu zajistila ve večerních hodinách 11. září hlídka mobilního dohledu královéhradeckých celníků, operující v blízkosti bývalého hraničního přechodu Královec, posádce žlutého mercedesu české imatrikulace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vítová (ČSNS): Pozvánka na podzimní piknik ČSNS na zámku Brtnice u Jihlavy
Srdečně Vás zveme na letošní První podzimní piknik České strany národně sociální a Aliance národních sil, který se koná dne 23. 9. 2017 od 11:00 do 16:00 hodin. Program bude doprovázet hudba 30. let s překvapením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Libor Rouček hájil Junckera a EU: Nikdy jsme neměli tolik suverenity a svobody, jako máme nyní
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes ve svém projevu před europoslanci v Evropském parlamentu představil svou vizi, jak by mělo společenství vypadat po odchodu Velké Británie. Za stěžejní považuje například rozšíření eurozóny, kdy eurem mají platit všichni. K jeho slovům se v pořadu Události, komentáře ČT24 vyjádřili státní tajemník pro evropské záležitosti Aleš Chmelař, ze Štrasburku europoslanci Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) a Jan Zahradil (ODS) a taky bývalý europoslanec Libor Rouček (ČSSD) a místopředseda komunistů Josef Skála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): Jak se to má ve skutečnosti s uprchlickou krizí?
Ve skutečnosti opravdoví váleční uprchlíci, kteří si zaslouží finanční pomoc Evropanů, jsou v uprchlických táborech v sousedních zemích, tj. v Libanonu, v Jordánsku a v Turecku. Do EU míří pouze ekonomičtí migranti!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
SPO: Bonbónky české politiky aneb nazýváme věci pravými jmény
Na jednání vlády 21.8.2017 byl jednomyslně schválen záměr nabytí velkovýkrmny prasat v blízkosti pietního místa v letech u Písku ve veřejném zájmu do vlastnictví státu. Nyní je pravděpodobně dohoda s majitelem AGPI Písek, a.s. podepsána, leč před veřejností utajena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
STEM: ANO preferuje i nadále nejvíce voličů, šance na volební úspěch roste SPD, ale i Pirátům
Z aktuálního průzkumu volebního potenciálu, který ukazuje procento rozhodnutých voličů a maximální hypotetický volební zisk v případě příklonu všech váhajících voličů k dané politické straně či hnutí více jak měsíc před sněmovními volbami vyplývá, že voliči nejvíce preferují hnutí ANO a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
To už je vážné: Kalousek zahučel hluboko pod Okamuru. Na 4,2
Z aktuálního průzkumu volebního potenciálu společnosti SANEP vyplývá, že voliči nejvíce preferují hnutí ANO a ČSSD. Šance na volební úspěch roste také u SPD Tomio Okamury a Pirátům. Oproti tomu TOP 09 Miroslava Kalouska se propadá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
HK ČR: Drtivá většina zaměstnavatelů letos zvyšovala mzdy. Budou v tom pokračovat i v roce 2018
Ještě na začátku letošního roku více než polovina zaměstnavatelů avízovala, že letos přidá svým zaměstnancům na mzdách. Ve skutečnosti mzdy zvýšilo na 75 procent všech podniků v České republice. Vyplývá to z nejnovější ankety Hospodářské komory mezi zaměstnavateli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Masaryk se v mnohém mýlil, ale také si zaslouží uznání
Chápu, že první československý prezident není jednoznačně kladně přijímanou postavou. Například vytvořil nesmyslnou konstrukci českých dějin, ale za rukopisné spory a hilsneriádu si zaslouží uznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nalezli v zanedbaném bytě skvost
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Svitavách získal z odúmrtě rodinný dům, který byl ve velmi zanedbaném stavu. V domě se nacházel nepořádek, odpadky a hromady šatstva, ve kterých byli hlodavci. Velkým překvapením proto byla zcela zachovalá kachlová kamna, která se nacházela v kuchyni. Rodinný dům bude nabídnut ve výběrovém řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Profesor Zelený vyslal vzkaz elitě národa: Vaší povinností je...
Ekonom Milan Zelený promluvil na vlnách Českého rozhlasu. Popsal posluchačům, jak se za padesát let proměnily Spojené státy nebo co by měly dělat elity. České elity nevyjímaje. Mimoto také vykreslil dost pochmurný obrázek české ekonomiky. Ta sice roste, ale její růst má v sobě jeden opravdu velký háček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pamatujete drsné video se šestiletou holčičkou a baseballovou pálkou? Kauza pokračuje
Před měsícem proletělo českým internetem video, na kterém je zachycena holčička, jak stojí u postele a buší baseballovu pálkou do polštáře. Muž, který při tom malou holčičku nahrával na videu, se jí ptal, jestli si přitom představuje, že mlátí Roma nebo muslima. Holčička horlivě přikyvovala. Policie si teď na autora videa pořádně posvítila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Tomio Okamura naprosto znevažuje naši dobrou práci
Lidovečtí europoslanci podali trestní oznámení na Tomia Okamura za pomluvu a poškozování dobrého jména.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Marxův Kapitál. Geniální dílo, nebo učebnice totality? Čtyři známé osobnosti promluvily za pravici i levici
150 LET MARXOVA KAPITÁLU Marx, jeden z největších filosofů všech dob. Marxismus vítězí, agentka Stasi sleduje. Spějeme k sebedestrukci. Slabé třídy a rasy musí zahynout v revolučním holocaustu. Těmito větami se to ve výpovědích lidí, které ParlamentníListy.cz oslovily, jen hemží. Přesně před sto padesáti lety vyšel první díl Kapitálu, který sepsal německý filosof Karel Marx.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Geneticky upravené potraviny z Kanady na českém trhu? Komunista varoval z rádia
Komunistický poslanec Stanislav Grospič usedl ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu proti moderátorovi Českého rozhlasu Janu Moláčkovi a strhal obchodní dohodu uzavřenou mezi Evropskou unií a Kanadou známou pod zkratkou CETA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Na pomoc českým památkám přijeli dobrovolníci až z Anglie
Přátelé českých památek z Velké Británie zdarma pracují na obnově parku zámku Krásný Dvůr. Jejich cílem je inspirovat k dobrovolnictví ostatní, hlavně místní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Evropa potřebuje nové nastavení systému vzdělávání
Evropský parlament dnes na svém plenárním zasedání ve Štrasburku přijal zprávu o nezbytných reformách evropského systému vzdělávání. Zprávu s názvem Nová agenda dovedností pro Evropu připravovala česká europoslankyně Martina Dlabajová (ANO/ALDE) v mezivýborové spolupráci s bulharským kolegou Momchilem Nekovem (S&D).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Je to účelovka, sdělil Babiš prezidentovi na Hradě. Ale to nebylo všechno
Prezident Miloš Zeman přijal dnes na Pražském hradě předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Hovořili spolu o Babišově dřívějším působení na ministerstvu financí i o kauze financování farmy Čapí hnízdo, kvůli níž sněmovna minulý týden vydala k trestnímu stíhání předsedu uskupení, které je favoritem voleb, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Proč tolik vzrušení?
Saša Uhlová udělala něco, čemu se většina českých novinářů vyhýbá: Napsala reportáž z reálného života. Klobouk dolů! Její seriál Hrdinové kapitalistické práce vyvolal až hysterické reakce, zejména na pravicové části politického spektra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Agentura zastupující Helenu Vondráčkovou se obrátila na Policii ČR kvůli lživým výrokům pořadatele zrušeného opavského koncertu
Agentura MM Praha se důrazně ohrazuje proti lživým tvrzením podnikatele Radima Masného. Ten pořádal z naší strany zrušený opavský koncert Heleny Vondráčkové, kterou naše agentura zastupuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Aktivistické školství je zločin na dětech
Na začátek dobrá zpráva: Vláda zvýšila platy ve školství od 1. listopadu 2017 o 15 %. Sice na to pořád hledá (nemá) peníze, ale to nevadí – ekonomika šlape, takže peníze z daní do rozpočtu tečou rychle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kauza Lidl: Jsem starý, takže nemohu mlčet, odpálil Duka ty, kteří se smáli jeho boji proti umazaným křížům
Kardinál Dominik Duka zareagoval na svém facebookovém profilu na posměch, který sklidil za svá slova ohledně umazaných křížů z letáku a z některých výrobků společnosti Lidl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
1500 odborářů se v Praze začalo chystat na jednání o růstu mezd
Kolem 1500 odborářů se v Praze začalo připravovat na vyjednávání o růstu mezd ve firmách. Nejdřív se zaměřili na srovnání volebních programů před říjnovými volbami do Sněmovny. Podle předáka Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly na zaměstnance strany příliš nepamatují a záměry některých stran by připravily státní rozpočet o desítky až stovky miliard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Státní finance v české kotlině
Kdyby bylo mistrovství světa v sestavování špatných státních rozpočtů, byli bychom na rozdíl od fotbalu velkými favority. Rozpočet na příští rok je od počátku koncipován jako schodkový (zatím to bylo 50 miliard Kč), a to i v době, kdy se ekonomice výrazně daří a jde to tak říkajíc samo. Jenom se to nesmí zbytečně nebo úmyslně kazit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šokující slova papeže Františka k migraci. Byl to vůbec on?
Počet imigrantů má svou mez. A tou je možnost integrace. To sdělil během tiskové konference na palubě letadla při návratu z Kolumbie papež František. Papež zareagoval mimo jiné na otázku italského novináře, který se zajímal o migraci v souvislosti s postojem italské církve. Ta totiž nyní podle všeho vyjádřila pochopení pro novou politiku vlády, která chce omezit naloďování migrantů v Libyi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Lídr rodičů: Díky nám se ruší školní přednášky o islámu. Ale máma má potíže, že nechce sexuální výchovu. Nabídli jsme akce o vlastenectví, takto jsme dopadli
ROZHOVOR „Každá nová totalita začíná nejen odzbrojením bezúhonné části obyvatelstva, ale především vymýváním mozků; a to bez pomoci udavačů řádně proškolených v podobných seminářích jde hůře. Potřebují nejprve zamezit sdílení pravdivých informací,“ varuje aktivista Hynek Charous. Upozorňuje, že místo komunistické stojíme proti multikulturní ideologii, což je stejný jed. Podle něj muslimská ideologie ostatní kultury postupně vytlačí, takže z multi zůstane mono. Multikulturalismus je podle Charouse horší v tom, že „ho máme v globálním měřítku a s účelovou migrační vlnou za humny“. „Je to jed a politická korektnost je zbraň, jak jej aplikovat pod kůži obyvatelstva,“ zní Charousovo varování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Integrace Evropy v podání EU je stejně neuskutečnitelná idea jako komunismus
Stejně jako několik let (ne)fungoval komunistický režim a bylo otázkou času, kdy skončí, (ne)funguje evropská integrace v podání nadnárodní Evropské unie a je jen otázkou času, kdy po ní neštěkne ani pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Svobodní: Umožněme učitelům mít adekvátní plat
Požadavek učitelů je jasný: „chceme vyšší platy“. A vláda jim v rámci předvolební kampaně přidá 15 %. Podívejme se, jak mohou pomoci Svobodní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Jak zastavit Babiše?
Jak se zdá, poslední, dosti zoufalý pokus, jak zastavit Babiše, tj. uchránit ho před výrazným vítězstvím v říjnových volbách, nevyšel. I pokud by parlamentní show nebyla pokusem posledním, nic už se na tomto výsledku voleb nezmění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti začnou voličům vyřizovat voličské průkazy. Chtějí tak zvýšit volební účast
Piráti chystají jednu z největších akcí na podporu volební účasti v historii České republiky. Umožní občanům na vybraných místech v Praze, Brně a dalších městech zažádat o voličské průkazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: Definice korupce? Andrej Babiš
Postulát: Korupce je nečestné využití moci pro osobní prospěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Janischová (TOP 09): Být si navzájem blíž
Opravdu slunných a teplých dnů není v našich podmínkách mnoho. A snad proto každý z nás, při troše volného času, využije první záblesk slunečního paprsku jako záminku k pobytu na čerstvém vzduchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Cikáni? Je víc slušných Čechů. Ale znám i čistotné cikány, říká Babišův poslanec, nyní posila zemanovců
Poslanec Bronislav Schwarz chce opětovně zasednout v Poslanecké sněmovně. Tentokrát kandiduje za SPO. Informaci přinesl server Seznam Zprávy, jenž připomenul i poslancovy známé výroky o Romech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČD modernizují vozy pro linku R 17, první ucelená souprava vyjela z Českých Budějovic
Vozy s částečně revitalizovaným interiérem začnou od poloviny září jezdit na spojích linky R17 Praha – České Budějovice. Národní dopravce dnes při v prezentační jízdě představil první ucelenou modernizovanou soupravu. Renovací postupně projde více než 70 vozů, celá flotila bude k dispozici během 3 měsíců, od platnosti nového jízdního řádu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Realisté: Chceme zachránit hospody. Na jídlo a nealko DPH 10 %
Realisté dnes spouštějí akci „Záchrana hospod“. Chceme, aby bylo jídlo a nealko přeřazeno do nejnižší sazby DPH, jako kompenzace hospodským za státní buzeraci, které jsou poslední 4 roky vystaveni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pavol Krúpa svolal na 20. září demonstraci za práva nájemníků bytů OKD a vytunelovanou společnost OKD
Pavol Krúpa uskuteční prostřednictvím společnosti Arca Services demonstraci nájemníků bytů OKD, kteří mají dle privatizační smlouvy právoplatný nárok své byty získat. Zároveň je třeba upozornit na tunelování společnosti OKD a nečinnost kompetentních orgánů, které nevyvíjí dostatečnou iniciativu k nápravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Po šestnácti letech fungování PMS je na místě formulovat záměry jejího dalšího vývoje
Premiér Bohuslav Sobotka a ministr spravedlnosti Robert Pelikán při jednání na PMS hodnotili rozvoj rezortu na závěr volebního období současné vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Junckerův projev polibkem smrti pro kohezní politiku?
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker předstoupil před Evropský parlament s bilančním vystoupením, ve kterém zhodnotil současný stav evropské integrace a formuloval její priority do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Dost bylo komisí a analýz. Politici musí převzít odpovědnost a rozhodnout o tom, jak dál s důchody
Vyjádření předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury k výsledkům práce tzv. důchodové komise a k návrhům na řešení udržitelnosti důchodového systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Státní fond rozvoje bydlení: V rozpočtu na rok 2018 je přes dvě miliardy korun
Vláda ČR souhlasila s návrhem rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) na rok 2018, který předložila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Celkové výdaje SFRB budou v příštím roce činit více než 2,17 mld korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Slovenský prezident Kiska krátil daně
Náklady na volební kampaň později zvoleného do funkce prezidenta Andreje Kisky si údajně započítávala do nákladů jím spoluvlastněná firma KTAG, které to v její prospěch ovlivnilo daňovou povinnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Rozhlasová hra v přímém přenosu se vrací po sedmdesáti letech
Český rozhlas Dvojka odvysílá v neděli 17. září od 20.00 hodin exkluzivně v přímém přenosu rozhlasovou hru Arthura Conana Doyla „Sherlock Holmes ve státních službách“. Živě vysílaná hra se vrací poprvé od roku 1948 a symbolicky uzavře velký letní projekt „Léto s Sherlockem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Užijte si provoněné Vánoce 2017 a rozmazlete své smysly s PartyLite!
Žádné období v roce nemá takový půvab a podmanivou atmosféru jako právě čas Vánoc. PartyLite proto připravila jedinečný katalog Vánoce 2017 s celou řadou nádherných vůní a exkluzivních dekorací, které ještě více podpoří tajemné kouzlo vánočních svátků ve společnosti rodiny a přátel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TA ČR uzavřela dohodu o spolupráci s izraelským Národním úřadem pro technologie a inovace
V úterý 12. září 2017 uzavřela Technologická agentura ČR (TA ČR) Joint Declaration s izraelskou National Technological Innovation Authority (Národní úřad pro technologie a inovace). Deklaraci stvrdil svým podpisem předseda TA ČR Petr Očko v Tel Avivu. Tato deklarace poskytuje TA ČR rámec pro další spolupráci jak v oblasti společných projektů výzkumu a vývoje, tak umožní i výměnu know-how.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti se obávají, že Metro D bude tunel
Piráti upozorňují na developerský projekt s menšinovou účastí města, který v tichosti přijala o prázdninách pražská koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Průměrný Evropan je jen o něco málo bohatší než Čech, pravil v ČT ekonom Sedláček
Ekonom Tomáš Sedláček ve čtvrtečním Interview ČT24 se vyjádřil k požadavkům odborů na růst platů. Nezůstal ale jen u toho. Nabídl také srovnání s platy v jiných zemích EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: V USA ztroskoval pokus o další barevnou revoluci
950 nebezpečných slov o novém podnikatelském odvětví, jehož produktem je organizování revolucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SÚJB: Obyvatelé domu s nálezem radioaktivních nerostů v jednom z bytů se nemají čeho obávat
Obyvatelé domu v pražské Želivecké ulici, kde byly 10. září v jednom z bytů spolu s municí nalezeny i radioaktivní látky, se o své zdraví nemusejí obávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Evropský parlament přijímá usnesení, které se dotýká i Babiše
Evropský parlament bude hlasovat o zprávě o odpovědnosti, transparentnosti a integritě v orgánech EU. Zpráva vyzývá ke změně pravidel lobbování, definice střetu zájmů v rámci Evropského parlamentu, zvýšení transparentnosti v rámci evropských institucí, orgánů, úřadů a agentur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Muslimové terorizovali původní barmské obyvatele a ti se začali bránit. A takhle zatočili s nelegálními imigranty v Thajsku. A pokud jde o „barmského Havla“... Čech, který žil v této oblasti, promlouvá
ROZHOVOR Co se skutečně děje v Barmě je předobraz toho, co se bude dít v západní Evropě, a to v tom lepším případě. Jedná se o pokus prostřednictvím muslimských imigrantů a neziskovek vyvolat v zemi občanskou válku, islamizovat zemi a destabilizovat region, říká podnikatel Stanislav Janský, který žil několik posledních let v jihovýchodní Asii a Barmu mnohokrát soukromě i obchodně navštívil. Vysvětlil také, jak to je s „barmským Havlem“, disidentkou Aun Schan Su Ťij.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Husa (Zelení): Žalobu na galerii podávat nebudeme. Ohrozila by úředníky
Spolek Vsetínské fórum se po právní analýze rozhodl nepodat žalobu na územní rozhodnutí schvalující plánovanou výstavbu obchodní galerie. Případný úspěch u soudu by totiž ohrozil městské úředníky a také by mohl vést k rozestavěnému či neuživatelnému torzu uprostřed města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pražská záchranka bude sídlit na Palmovce
Rada hlavního města Prahy na svém zářijovém zasedání rozhodla, že sídlo pražské záchranky bude na Palmovce na Praze 8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zlínský zastupitel v ráži: Vláda páchá zločiny na dětech!
Zastupitel Zlínského kraje Stanislav Blaha (ANO) ocenil, že se vláda dohodla na zvýšení platů učitelů o 15 procent už od prvního listopadu. Jen by rád věděl, kde na to stát vezme. Zvláště v době, kdy už česká ekonomika nepojede na plné obrátky. Posteskl si také nad tím, v jakém stavu koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČL zanechala školství jako celek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
NKÚ pracuje se slovenskými kolegy na projektu sdílení informací, cílem je mezinárodní srovnávání
Zástupci Nejvyššího kontrolního úřadu se setkali s představiteli nejvyšších kontrolních institucí zemí V4 2, Běloruska a Moldavska ve Spišské Nové Vsi na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý: Odboráři jen hulákají a jsou čím dál agresivnější. Měli by si ale uvědomit, kde je jejich místo
Současná vládní koalice připustila něco, co je téměř v rozporu s ústavou. Jako kdyby v této zemi vládla nevolená skupina jménem odbory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Duhan (Realisté): Islám patří k Německu?
Angela Merkel v debatě s protikandidátem Martinem Schulzem prohlásila, že islám patří k Německu. Poněkud to kontrastuje s jejím starším (a přiléhavějším) vyjádřením, že multikulturalismus v Německu selhal. Především to ale kontrastuje s tím, co by měla vědět a říkat kancléřka nejmocnější evropské země a představitelka konzervativní křesťanskodemokratické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pro nás živnostníky neplatí žádná politika, říká vinař Javornický
ROZHOVOR „Pro nás živnostníky neplatí žádná politika. Zaplať pivo a seď v hospodě a žvaň si, co chceš. No a o víně to platí jakbysmet," řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz majitel vinařství Spielberg a vítěz patnáctého ročníku soutěže Vinař roku Jaroslav Javornický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nejcitovanějším českým ekonomem je Tomáš Havránek z ČNB
Ekonom České národní banky Tomáše Havránek je v současnosti v akademické literatuře nejcitovanějším českým ekonomem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Otevřená debata je znakem pluralitní demokratické společnosti
Reakce Lubomíra Zaorálka na otevřený dopis ředitele ND a zástupců dalších organizací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Odvolací soud zrušil podmíněné tresty pro Rittiga a Nečasovou
Podmíněné tresty pro bývalou šéfku kabinetu premiéra Petra Nečase Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) ani pro lobbistu Ivo Rittiga a jeho právníka neplatí. Pražský vrchní soud dnes zrušil předchozí rozsudek v případu údajného vyzrazení utajované zprávy BIS a věc vrátil k dalšímu projednání, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Čím více vyjdou ČSSD, ODS, TOP 09 či KDU-ČSL z podzimních voleb zdecimovanější, tím lépe
Zatímco v Německu, přes nárůst procent pro protestní Alternativu pro Německo, zřejmě zvítězí Angela Merkelová, v Česku se naopak odehrává boj, zda budou poraženy strany, které zde víceméně stále stejně vládnou od roku 1992.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Odbory: Volební sliby mohou rozpočet připravit o desítky miliard
Prosazení předvolebních slibů některých stran by podle odborů připravilo státní rozpočet o několik desítek až stovek miliard korun. Spočítali to analytici Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Výsledky analýzy dnes na odborářském shromáždění v Praze představil předák ČMKOS Josef Středula, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Projekt ITER se přesouvá do další fáze
S tím, jak se posouvá projekt mezinárodního termojaderného reaktoru ITER, se 11. září seznámil Alexej Lichačov, generální ředitel ruské korporace pro atomovou energii Rosatom, která patří k důležitým dodavatelům komponent. Na staveniště ve výzkumném ústavu Cadarache ve Francii byl pozván Bernardem Bigotem, generálním ředitelem mezinárodní organizace ITER.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nizozemský premiér se po Junckerově projevu neudržel: Nepřijatelné. Zajděte si k doktorovi!
Nizozemský premiér Mark Rutte se svérázným způsobem vyjádřil ke zprávě o stavu EU, kterou ve středu přednesl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Městskou část Prahy 11 nestojí ani korunu, přesto vydělá miliony ročně. Řeč je o tamním sportovním areálu
Před třemi lety na Praze 11 vznikl sportovně-rekreační areál Jedenáctka VS. V jako voda a S jako sport. Na své si zde přijdou děti i dospělí. Areál se nachází nedaleko stanice metra Chodov a Opatov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Letiště Praha vypisuje tendr na kreativní agenturu
Letiště Praha, a. s., vypsalo veřejnou zakázku na kreativní agenturu, která bude zapojena do komplexního budování jeho značky v segmentech B2B i B2C, a to jak v off-line tak online prostředí. Požadována je také zkušenost v oblasti employer brandingu. Přihlásit se mohou agentury působící v oboru reklamy min. 3 roky, které doloží veškeré kvalifikační předpoklady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vládo, těš se. Do boje proti zákazu kouření vstoupila těžká váha, tu nepřeslechneš
Mluvčí a místopředsedkyně petičního výboru a iniciativy Svobodu hospodám a správce facebookové skupiny Chceme výjimku, chceme v hospodách kouřit Miroslava „Mallory“ Neradová zve všechny na demonstraci za změnu tzv. protikuřáckého zákona na pražském Václavském náměstí. Ta se uskuteční 23. září od 14 hodin. Souběžně s ní bude probíhat i podpisová akce petice, kterou k dnešnímu dni podepsalo již přes 53 tisíc občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Burian: Lubomír Zaorálek zneužil Národní divadlo k předvolební agitaci
Otevřený dopis ministru zahraničí Lubomíru Zaorálkovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Díky našemu dlouhodobému úsilí nemocnice a ambulance ušetří
Novela zákona o zdravotnických prostředcích z dílny poslance Víta Kaňkovského prošla úspěšně třetím čtením a byla schválena sněmovnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Holding CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS se představí na tradičních Dnech NATO a Vzdušných sil Armády České republiky
Na každoroční největší bezpečnostní akci ve stření Evropě známé jako Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky ani letos nebudou chybět holding CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Za 9 dní sestry slouží 96 hodin, propálil na Facebooku a ve špitále se děly věci. Teď odhalil stav našeho zdravotnictví
ROZHOVOR „Vlastníci nemocnic se chlubí, jak šetří a skvěle hospodaří. Řeknou, že jsou v plusu. Když to přirovnám k baráku. Teče jim střechou, která je děravá, mají sklep, který je plný spodní vody. Chlubí se však, že v bance mají miliony. Barák se jednoho dne zhroutí. A takhle je, bohužel, nastavené zdravotnictví,“ říká v rozhovoru pro PL.cz poslanec a letecký záchranář Stanislav Mackovík, lídr komunistů do sněmovních voleb v Libereckém kraji. Podle něj chybí lékaři a zdravotní sestry. Proč? „Je to o penězích. U sester je to o nízkých platech. Teď se od září upravil zákon a ze zdravotnických asistentů jsou sestry. Takže se jim přidá. Ale doteďka dělali za nějakých dvanáct tisíc čistého za měsíc. To jsou lidé, kteří mají maturitu. Každý měsíc měli desítky hodin přesčasů,“ upozorňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Co na Junckerův „scénář“ česká politika?
13. září 2017 vystoupil v Evropském parlamentu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker s evropskou Zprávou o stavu Unie. Vystoupil s novým návrhem tzv. „šestého scénáře“, jak by měla Evropská unie vypadat v blízké budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Navštivte výstavu Baťův kanál očima dětí
V Uherském Hradišti byla zahájena výstava „Baťův kanál očima dětí aneb Jak jsme malovali Moravu“, kterou můžete shlédnout až do 13. října v prostorách Cafe 21 na Masarykově náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Andres (NÁR. SOC): Česká republika potřebuje funkční armádu
NATO se v minulosti i nyní ukazuje jako útočný svazek a bezohledně vysílá své sbory do suverénních zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Autodrom láká v říjnu na adrenalinový pobyt spojený s romantikou
Společnost AUTODROM MOST nabízí od 19. do 22. října možnost zařádit si na velkém závodním okruhu, a to buď ve vlastním voze, s využitím taxijízd nebo v pronajatém automobilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Demonstrace za změnu protikuřáckého zákona
Dne 23.9.2017 od 14:00 hod pořádá iniciativa "Svobodu hospodám" demonstraci občanů České republiky za změnu tzv. protikuřáckého zákona na Václavském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Libor Rouček: Merkelová v lidech vzbuzuje důvěru. Německo je nejobdivovanější zemí na světě
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Kancléřka je populární a podle nejrůznějších hodnocení je vlastně vůdcem západního světa poté, co se Spojené státy pod Donaldem Trupem této roli vzdálily.“ Také o osobních zkušenostech s německou kancléřkou Angelou Merkelovou tentokrát hovoří bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček, který v rozhovoru hodnotí předvolební situaci v Německu. Přidává i vzkaz pro svého stranického kolegu Jaroslava Foldynu: „Sluší se, zvlášť od poslance, který je navíc členem zahraničního výboru, aby lidi nenazýval zmetky.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hraboši hrabou zisky? Do ciziny odtéká z Česka čím dál víc. Taková Česká spořitelna...
Běžný účet platební bilance skončil v červenci schodkem 27,4 miliardy korun. Důvod je podle ekonomů prostý – silný odliv dividend mateřským firmám v zahraničí. Píše o tom server E-sondy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Elektřina, teplo i letní chlad. Technologie Českého tepla pomáhá ostravskému Globusu
Společnost České teplo unikátně vyřešila problémy ostravského Hypermarketu Globus s chybějícím zdrojem elektřiny. Díky rychlému trigeneračnímu mechanismu odebírají v Globusu levnou energii, navíc si vyrábějí teplo a z něj v letních měsících i potřebný chlad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Slovenští muži v čele s Margitou, Nagyem a Patejdlem míří bojovně do Prahy
Štefan Margita (61), Peter Nagy (58), Vašo Patejdl (62), Pavol Hammel (68) nebo Peter Cmorik (37) - to je jen zlomek zpěváků, kteří míří na pódium pražské Lucerny. Někteří v Praze vystoupí po dlouhých letech, pro řadu zpěváků to bude premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Parlament jednal o kompenzacích podnikům postiženým letošním suchem
Poslanecká Sněmovna jednala, kromě vydání A. Babiše a J. Faltýnka k trestnímu stíhání, také o zprávě vlády o kompenzacích podnikům postiženým letošním katastrofálním suchem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Volební podrazy a švindly jsou v Rusku normální
Reportéři agentury Reuters odhalili velké podvody při nedělních komunálních volbách v Rusku. Ve Vladikavkazu na jihu země napočítali výrazně více hlasovacích lístků, než do místnosti přišlo voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Gott a služební psi v hlavních rolích
Po roce opět promují v pražském Motole asistenční psi a již po patnácté je přijdou podpořit známé osobnosti v čele s Karlem Gottem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství nařídilo zastavit úmyslné těžby lesních porostů
Nepříznivé klimatické podmínky posledních let, zejména mimořádný vláhový deficit, oslabil vitalitu a odolnost zvláště jehličnatých lesních porostů prakticky na celém území České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Volby nejsou jen o situaci v ČR, ale i o budoucnosti Evropy
Kde pan Maiziere bere sebevědomí k tomu, aby prohlásil, že německý model azylové politiky je ten nejlepší na celém světě?!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Juncker každý rok pronáší špatné vtipy. A letos jsou opravdu hodně špatné, udeřil ekonom Pikora
Ekonom Vladimír Pikora v textu pro Reflex.cz zhodnotil středeční projev předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera o stavu EU. Nešetřil tvrdými slovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist