Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.935x, což odpovídá cca 100.966-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

SFŽP: Teribear rozhýbal i nás, tým Nová zelená úsporám vyběhal 93 840 korun
Státní fond životního prostředí ČR vyslal ze svých řad tým 22 dobrovolníků, aby v dresu programu Nová zelená úsporám podpořili dobročinnou akci na pomoc znevýhodněným dětem - Teribear hýbe Prahou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Pirátský program v oblasti životního prostředí není stohem populistických výkřiků
Nezávislí experti z Hnutí DUHA a Zelený kruh ohodnotili volební programy politických stran (vybraných dle volebního modelu CVVM) a zaměřili se patnáct oblastí návrhů řešení ekologických problémů. Jeden z nejlepších programů mají podle expertů Piráti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Druhý týden festivalu Lípa Musica nabídne Zlato v Prysku, Labyrint lásky i Hradišťan
Po úspěšném zahajovacím víkendu, který nabídla tři vyprodaná koncertní zastavení v České Lípě, Zahrádkách a Filipově u Rumburku, bude od 22. 9. 16. ročník MHF Lípa Musica pokračovat dalším hudebním víkendem. V pátek Lípa Musica zavítá do Prysku, kde nabídne neotřelé spojení australského tradičního nástroje didgeridoo s lidským hlasem v programu složeném z mariánských písní z Kodexu Speciálník a odkazu Hildgerdy z Bingenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová představila teze rekodifikace stavebního veřejného práva
Podstatné zrychlení, zefektivnění a zjednodušení přípravy realizace všech druhů staveb. To jsou hlavní cíle rekodifikace veřejného stavebního práva, jejíž základní teze předložila Vládě ČR Karla Šlechtová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČR zažila historicky nejrušnější cestovatelské léto. Letušce.cz narostl obrat o 62 %
Letenkový portál Letuška.cz v srpnu zaznamenal historický úspěch, kdy prodal 30 483 letenek a poprvé tak v měsíci srpnu překročil hranici 30 tisíc prodaných letenek. Za oba prázdninové měsíce si Češi u Letušky.cz koupili téměř 60 000 letenek. Obrat společnosti za červenec a srpen díky tomu meziročně vzrostl o 62 % na 523 milionů korun. Čísla shrnující letní měsíce potvrzují rekordní zájem Čechů o cestování a jeho stále vzrůstající trend.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ANO ztrácí voliče. Kalousek bez práce. Sílí Piráti a Starostové. Pohled na strany a hnutí měsíc před volbami
Největší podpoře voličů se více než měsíc před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Od vítěze předčasných voleb v roce 2013, ČSSD, ho v současné době dělí více než čtrnáct procentních bodů. Od předchozího měření volebního potenciálu však hnutí Andreje Babiše zaznamenalo vlivem medializovaných kauz dvou a půl procentní pokles podpory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zeman to přehání
Prezident Zeman převzal v New Yorku cenu Bojovník za pravdu od Amerického židovského fondu. Fond tak ocenil Zemana za dlouhodobou podporu Izraele a Židů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Šabatovou poslat do prdele. Ne, nechat ji to zaplatit! zní po rozhodnutí soudu v případu Kohoutová
Soud uzavřel kauzu nošení muslimských šátků na známé, střední zdravotnické škole na Praze 10. Ředitelka školy Iva Kohoutová je s verdiktem spokojená. Řekla to novinářům. S Českou televizí však mluvit odmítla. Na sociálních sítích se vyjádřila řada lidí paní ředitelce uznání. Na hlavu ombudsmanky Anny Šabatové se naproti tomu snesla kritika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Asociace koncesionářů v taxislužbě ČR: Situace je neúnosná a je třeba ji bezodkladně řešit
Asociace koncesionářů v taxislužbě prohlašuje, že není organizátorem akci, které se momentálně odehrávají v Praze. Naše organizace se od těchto akcí distancuje a uvádí, že celou dobu se snaží problematiku nelegálních dopravců řešit právní cestou a změnou příslušných zákonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pokazili to, řekl o ztrapněné firmě, za kterou se zaručil Mynář, její partner. Asi ho znáte
Firma Liglass Trading má smůlu. Nepostaví kaskádu vodních elektráren za miliardy. Nepomohla jí ani přímluva prezidenta Miloše Zemana a hradního kancléře Vratislava Mynáře. V projektu se prý angažoval i hledač pokladů Helmut Gaensel a ten má za to, že se firma z projektu vyšachovala sama. Řadou chyb. Část viny prý nesou i novináři, kteří se v projektu „šťourali“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Spor ve vedení největší zednářské lóže v Česku pokračuje vyloučením bývalého velmistra
Již více než rok trvá spor mezi současným a bývalým vedením Veliké lóže České republiky (VLČR), největší organizace svobodných zednářů u nás. Ten s lidmi kolem současného velmistra lóže Pavla Gergela vede bývalý velmistr a dlouholetý zednář, energetik Hynek Beran. Veliký soud VLČR minulý týden vyhověl obžalobě a Berana, který měl do té doby pozastavené členství, z řádu svobodných zednářů zcela vyloučil. Beran se ale hájí tím, že jelikož spor již řeší i soud civilní, zednáři jej zatím vyloučit nemohou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Fatální nedostatek vody – neodvratitelná realita?
Nedostatek pitné vody se stává stále větší hrozbou. Podle odhadů dnes žije 8% světové populace v zemích s velmi vážným problémem nedostatku pitné vody a situace se stále zhoršuje. Odborníci odhadují, že pokud nebudeme situaci aktivně řešit, bude v roce 2025 žít v zemích s akutním nedostatkem pitné vody dvě třetiny lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO České televizi neposkytnu rozhovor. A dejte si ten mikrofon dál, poslala ředitelka Kohoutová do háje redaktorku ČT
Soud dnes zamítl odvolání somálské dívky, která se žalobou domáhala po střední zdravotnické škole omluvy a 60 000 korun za údajný zákaz nošení muslimského šátku – hidžábu. Rozhodnutí je pravomocné. Podle odvolacího senátu je v sekulárním Česku nutno chránit právo být bez vyznání stejně jako právo náboženství vyznávat. Rozhodnutí si přišly vyslechnout desítky odpůrců islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petice proti převodu Nemocnice Boskovice do správy Jihomoravského kraje
Nechceme dopustit, aby město Boskovice převedlo nemocnici do správy Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Mešity v Německu rostou jako houby po deštil. A křesťané? Čeká je prý neslavný konec
Italský publicista Giulio Meotti mapuje prudký nárůst mešit v Německu a zmiňuje také výrazný pokles křesťanů. Za dvacet let se v Německu stanou křesťané menšinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kaczynski Němcům: Plaťte nám za válku! Nakonec zaplatíte
Požadavek některých polských politiků na zaplacení reparací se jevil zpočátku jako pouhý „přátelský šťouchanec“ do německého souseda. Slova Jaroslava Kaczynského a premiérky Szydlové však nyní naznačují, že Polsko po Německu možná bude odškodnění za útrapy ve 2. sv. válce skutečně požadovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Účtenková loterie je státem organizovaný hazard
Účtenková loterie je podle našeho názoru obludnost, která nemá v České republice historii ani obdoby. Nikdy se u nás nestalo, aby stát šel dobrovolně do hazardu a vznikla zde státem regulovaná hazardní hračka, která nepochybně nemá vůbec žádný zákonný důvod a je vrcholem drzosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Kdyby lidi v roce 89 věděli... Pověsili by disidenty na lampy
ROZHOVOR „Češi jsou národem, který přišel s požadavkem svobody projevu už v roce 1420 a který raději čelil vyhlazovací válce, než by se vzdal ideálu svobody projevu,“ upozorňuje sociolog Petr Hampl. Současně ale říká, že když tradiční strany hovoří o svobodě, je tím myšlena pouze možnost korporací přeměnit lidi na své otroky. Hampl upozorňuje, že jsme přeceňovali nebezpečí komunismu, a podceňovali nebezpečí havlismu. „Myslím, že třeba Václav Klaus ten problém viděl celou dobu. Jenže říci v 90. letech, že havlovští intelektuálové představují větší hrozbu než komunistické mafie, to bylo nemyslitelné,“ uvedl Hampl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Prvně v Gruzii a Arménii
Do Tbilisi a Jerevanu jsem putoval přes Německo. Snažím se před klíčovým zářijovými volbami podpořit AfD, a proto jsem ještě v sobotu 9. září vystoupil na jejich velkém předvolebním shromáždění v Norimberku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Martin France, Sámer Issa a Jan Bendig se v Prokopském údolí „loučili s létem“
V restauraci Černý kohout u Prokopského údolí v Praze 5, se v neděli 17. 9. 2017 uskutečnila charitativní akce "Loučení s létem".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Realisté jako „béčko“ mainstreamu?
S blížícími se parlamentními volbami se již v podstatě všechny politické subjekty, které mají jakous takous šanci překonat pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny, odkopaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Jděte shánět to máslo,“ vysvětlil mezinárodní expert Čechům, jak se mají dobře
Marketingový expert Martin Jaroš, žijící v Kataru se na svém facebookovém profilu svěřil s tím, jací kolegové jsou mu nejbližší. „Takoví ti lidi, se kterými se klidně zavřete na hodinu v kanclu a drbete a smějete se a probíráte firmu, rodinu a domov. Domov obzvlášť, protože jsme tam teď v létě všichni byli a všem nám to tak nějak leží na srdci,“ popsal Jaroš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
HZS: Začíná topná sezóna – máte vyčištěný komín?
Přestože topná sezóna začíná oficiálně až 1. října, chladné počasí posledních dnů vede řadu domácností k tomu, že už si aspoň na noc začínají přitápět. Jak ale vypadají naše kotle a komíny po létě? Určitě by je měl před zprovozněním prohlédnout odborník, abychom si byli jisti, že topení v nadcházející topné sezóně bude bezpečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Volby v Rakousku: Průzkumy, které rozčílí Brusel do nepříčetnosti
Příští měsíc se budou konat parlamentní volby nejenom v České republice, ale také v sousedním Rakousku. Stejně jako například v Německu tak i v zemi našich jižních sousedů se potýkají socialisté z vládnoucí SPÖ s vážnými problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Legrační fabulace a systémová opozice
Tentokrát Jelínek pálí pánubohu do oken. Není pravda, že mne „Vojtěch Filip okřikl“. Není pravda, že jsem „vyjmenovával podmínky“, za kterých bychom „lezli do chomoutu s miliardářem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
O mladé muslimce, která prohrála soud o hidžáb, se objevila šokující zpráva: Přijela do ČR bez dokladů a azyl dostala na „dobré slovo“
Server Deník.cz přinesl informace o tom, jak se do České republiky dostala Somálka Ayan Jamaal Ahmednuurová, která prohrála soudní spor o nošení muslimského šátku v jedné z pražských zdravotnických škol. Příběh Somálky zřejmě mnohé překvapí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Uzavřená společnost aneb ovládání veřejnosti
Občané by se neměli nachytat líbivými a populistickými sliby od těch, kteří pro občany nikdy nic nedosáhli. Jejich snahou je pouhé zviditelnění a omezení svobody a demokracie v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Technologická agentura: Vláda schválila prodloužení programu DELTA
V pondělí 18. září 2017 schválila vláda prodloužení programu podpory aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje DELTA. Doposud bylo v rámci programu DELTA vyhlášeno pět veřejných soutěží zaměřených na mezinárodní spolupráci v oblasti aplikovaného výzkumu, vývoje a inovací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Konec penzijní reformy?
V pátek 15. září, den po té, co ukončila činnost Potůčkova komise k penzijní reformě, věnovala se této události ČT 24 v rámci pořadu Události, komentáře. Pod dost zavádějícím názvem "Konec důchodové reformy".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Fotbalový klub Dukla Jižní Město znovu pevně na nohách
Fotbalový klub Jižního Města FK Dukla Jižní Město existuje sice jen sedm let, když byl založen s podporou bývalého vedení radnice v čele se starostou Daliborem Mlejnským. Po komunálních volbách v roce 2014 to s klubem nevypadalo nejlíp. Nyní ale klub opět zažívá své lepší období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Český telekomunikační úřad: Hackathon veřejné správy přilákal na 6 desítek vývojářů
Propojit otevřená data veřejné správy v užitečné aplikace bylo cílem šesti desítek programátorů, kteří se o víkendu zapojili do prvního hackathonu veřejné správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Důchody se od ledna zvýší a budou valorizovány více než doposud
Valorizace důchodů bude od ledna příštího roku výrazně vyšší, než tomu bývalo v minulých letech. Do zvýšení se totiž poprvé promítne polovina růstu reálných mezd v roce 2016, zatímco doposud byl růst mezd zohledněn pouze jednou třetinou. Důchody se tak zvýší v průměru o 475 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prouza: Musíme přijmout euro a nosit do EU návrhy. Jako Slovensko
Někdejší tajemník se v komentáři pro server E15.cz zamyslel nad tím, kam bude v rámci EU směřovat Česko. Naše vlast se prý teď pohybuje někde mezi eurem a kakaem, resp. čokoládou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zelení: Veřejné slyšení k parkovacímu domu v Praze 2 nebude, ODS chce rozhodovat sama
Studie na parkovací dům po Nuselskými schody, prodej dalších obecních bytů za velmi nízké ceny a spor kolem zaniklé Zelené zahrady Smetanka. To vše hýbalo jednáním zastupitelstva Prahy 2, které proběhlo v pondělí 18. září 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj pořádá semináře pro žadatele na kotlíkové dotace
Středočeský kraj pořádá ve vybraných městech semináře pro žadatele v Programu „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2017-2019“ (dále jen „Program“). Jedná se o tzv. II. Výzvu na kotlíkové dotace. K rozdělení bude tentokrát alokace ve výši 502,233 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Zdravá je společnost, která žije v demokracii s přehlednými zákony
Diskuse, písně, bohoslužba i turistické výšlapy budou součástí kontaktní kampaně, kterou odstartovala TOP 09 v Moravskoslezském kraji. Do všech jeho koutů se kandidáti rozjedou pod heslem „Zdravá společnost“, za jejíž nezbytné předpoklady považují svobodu a demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Katalánské referendum - Problém pro Madrid i celou EU
Z pohledu španělské federální vlády není příliš jasné, jak má proti katalánskému referendu o nezávislosti vůbec postupovat, neboť příliš „dobrých“ možností po ruce nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Rodinná koncepce nemá společenskou shodu, za jiných okolností bychom vystoupili z vlády
Vláda v čele s ČSSD nejtěsnějším možným způsobem (9 ku 8) prohlasovala koncepci rodinné politiky. KDU-ČSL považuje tento strategický dokument za dokument bez nezbytné společenské shody a za jiných okolností by v této situaci vystoupila z vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Alzheimerem trpí o 27 procent lidí více, než před třemi lety
Alzheimerova choroba vstupuje do života čím dál většího počtu lidí. Od roku 2014 přibylo podle údajů z vykazované péče 27 procent pacientů s touto nemocí, která závažně postihuje mozek a projevuje se zejména u seniorů. Zároveň stoupají náklady na léčbu - za poslední tři roky se zvýšily o téměř 37 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Gazdík pro PL: Chci věřit, že o naší zemi nerozhodne kobliha. Jsme jako žába, kterou hodí do vody a pomalu ji vaří
ROZHOVOR „Stále chci věřit tomu, že o tom, kam se budeme ubírat, nerozhoduje kobliha,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Podle něj si Starostové v nadcházejících volbách otestují svoji momentální sílu na celostátní úrovni. Působení dosavadní vlády vidí jako postupné ukrajování svobody: mírné a nenápadné, ale jako se žábou hozenou do vlažné vody. Nevšimne si, že se voda začala vařit, ale na nápravu už je pozdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ostuda jak prase, nadává Zemanovi Jakub Janda. Proč?
Česká republika se ocitla v centru pozornosti zahraničních médií, byť bez této „reklamy“ by se naše země, a především spolupracovníci prezidenta Miloše Zemana jistě obešli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Kopeme za zájmy občanů i v Uherském Hradišti
Tisková zpráva ČSSD z 20. zasedání Zastupitelstva města Uherské Hradiště
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Při placení v restauraci pozor na tzv. servis
Některé české restaurace účtují spotřebitelům neoprávněně vyšší částky. Česká obchodní inspekce Středočeského kraje a Hlavního města Prahy uskutečnila kontrolu v Café Restaurant na Střeleckém ostrově v Praze, zákazníkům zde účtovali téměř o 40 korun více, než byly objednávky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Téma týdne - Nehody, osudy, příběhy
Možné následky úrazů při autonehodách si většina lidí ani neumí představit. Mohou přitom změnit život doslova každému. Na čtyřech lidských příbězích to dokládá druhý díl Tématu týdne, se kterým tento týden přichází portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI.cz).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: Za důstojné porody. Chceme možnost volby a rozmanitou péči
Svoboda volby je pro Piráty zásadní hodnotou. Proto dáme možnost výběru i rodičkám a umožníme přítomnost porodních asistentek u porodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 36 - Už zase zvoní?
Při pohledu do kalendáře s dnešním datem nelze přehlédnout jedno velmi smutné a žel velmi aktuální výročí. Bylo to právě 19. září roku 1938, kdy Velká Británie a Francie vyzvaly československou vládu, aby odstoupila pohraniční oblasti s více než padesáti procenty německého obyvatelstva Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Bartoška a peníze od ČEZu. Vysloveno temné podezření
ParlamentníListy.cz již řadu týdnů hledají podklady, které by ukázaly, jaké peníze dostává sportovní manažer Miroslav Černošek na své aktivity: třeba tenisové a další turnaje. Jedním z těch, koho jsme v té souvislosti oslovili, byl i ministr dopravy Dan Ťok. V té souvislosti nás samozřejmě zajímalo například ČD Cargo. Ťok nejen že slíbil zprostředkovat příslušné smlouvy, ale zeptal se nás, jestli stejným způsobem se hodláme dotazovat i ČEZu. Odpověděli jsme, že ano.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Bystroň: Příchodem migrantů stoupl počet znásilnění o 82 procent
Bavorský zemský předseda strany Alternativa pro Německo Petr Bystroň se ve svém dnešním komentáři pro MF Dnes vyjádřil k nadcházejícím parlamentním volbám v Německu. On sám bude jedním z účastníků, původem je však olomoucký rodák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hidžábnice, máš smůlu. Ředitelka Kohoutová se nemusí omlouvat, potvrdil soud
Pražský městský soud dnes projednal odvolání somálské dívky, která se domáhala omluvy a 60 tisíc korun od pražské Střední zdravotnické školy. Mladá žena tvrdí, že jí instituce zakázala nosit při vyučování muslimský šátek hidžáb. Odvolací soud však potvrdil verdikt obvodního soudu - škola se omlouvat nemusí, ani nemusí vyplatit požadovanou finanční částku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Náklady na léčbu Alzheimerovy choroby vzrostly téměř o polovinu
Na léčbu Alzheimerovy choroby vydala Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) v roce 2016 téměř 150 milionů korun. Od roku 2014 se tak vydané náklady zvýšily prakticky o polovinu. Počet nemocných se každoročně zvyšuje přibližně o pět set.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Obrana s dopravou začnou spolupracovat v letových navigačních službách
Ministři obrany Martin Stropnický a dopravy Dan Ťok podepsali memorandum o spolupráci v letových a navigačních službách. Podpis se uskutečnil v rámci dopoledního programu Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády ČR na ostravském letišti Leoše Janáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Budou všichni proti kvótám i po volbách?
V současné době se všechny politické strany v České republice bijí přes prsa, jak že jsou proti kvótám na přijímání imigrantů, které nám diktuje pod pohrůžkou sankcí Evropská unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Koho budu volit
Pro volby do parlamentu hledám politickou stranu, která z našeho státu učiní právní stát. Která přinutí soudce, aby respektovali zákony matematiky a rozhodovali spravedlivě (pravdivými výroky).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Krkonošský národní park: Na Viktora Kuglera už se snad zapomínat nebude
Psal se 6. červen 1900, švadleně Emilii Kuglerové v bytě na dnešní Krkonošské ulici č. p. 150 ve Vrchlabí se narodil syn Viktor. O 42 let později bude tento vrchlabský rodák jednou z hlavních postav deníku třináctileté židovské dívky, která se ukrývá v tajném bytě na amsterdamské ulici Prinsengracht - její jméno bylo Anne Franková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jed pro Litviněnka. Kniha o vraždě, která otřásla světem
Právě vyšla kniha známého novináře a bývalého moskevského korespondenta listu Guardian Luka Hardinga, která zajímavým a poutavým stylem zobrazuje příběh bývalého agenta FSB Alexandera Litviněnka, přičemž celou událost zasazuje do širšího kontextu vlády a politiky Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Bude mít Andrej Babiš ještě větší problém?
Podle spekulací českých médií nepříliš nakloněných Andreji Babišovi by zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) mohla být zveřejněna již na přelomu září a října. Tedy ještě před sněmovními volbami. Připomeňme si, že česká policie v určité fázi vyšetřování letos v srpnu požádala poslaneckou sněmovnu o vydání nejvyšších představitelů hnutí ANO, poslanců Babiše a Faltýnka, k trestnímu stíhání za údajný dotační podvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Šéfe, tu omítku si nahoďte sám. V Česku chybí zedníci, nikdo to nechce dělat
Řemeslníci jsou stále nedostatkovým zbožím. Jak varuje v dnešní MF Dnes například zástupce ředitele Střední školy stavebních řemesel v Brně-Bosonohách Miloslav Knapil, nejhorší situace je letos s oborem zedník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lacina (STAN): Média musíme chránit před přímým politickým vlivem
Chceme poprvé v historii ČR dospět k 1 % ze státního rozpočtu, a to bez plateb církvím. Prostředky budeme rozdělovat transparentně, spravedlivě a systematicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruští fanatici jsou stejným zlem jako nacisté a islámský stát
Kina v Rusku se bojí promítat film o caru Mikuláši II., protože pravoslavní šílenci z jakéhosi hnutí Křesťanský stát zapalují kina, filmová studia a auta, a ony mají strach o bezpečnost svých diváků. Hrůza a děs.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ringo Čech: Jsou tam daleko větší blbci než já, takže volte mě
Hostem pořadu Instinkty Jaromíra Soukupa na TV Barrandov byl bavič, zpěvák, herec a především superlídr SPO v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny František Ringo Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: K Portoriku a USA se blíží hurikán Maria
V souvislosti s hurikánem Maria, který se přibližuje přes karibské ostrovy směrem k Portoriku, ZÚ Washington doporučuje, aby cestovatelé do této oblasti pozorně sledovali aktuální informace o hurikánu Maria.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Prioritou zůstává bezpečnost, v níž mnoho obyvatel stále spatřuje nedostatky
Pro návštěvníky Dnů Prahy 11 byl letos připraven nejen pestrý program, ale i jedno speciální překvapení: možnost vyzkoušet si tzv. chytrou lavičku. Podle zastupitele Ondřeje Prokopa jde nicméně o třešničku na dortu, možnosti agendy Smart Cities chce prioritně využít ke zvýšení bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hojda (KSČM): Jaká je skutečná cena OKD
Je zapotřebí nejprve zdůraznit, že KSČM byla a je zásadně proti privatizaci strategických odvětví a firem důležitých pro ekonomický a sociální stabilní vývoj nejen ČR jako celku, ale i regionů ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Nedělejme sobě ani jiným iluze o rodině...
Nedělejme sobě ani jiným iluze o rodině, jakožto "svěceném svazku muže a ženy". Upřednostněme to, co především podpoří kvalitní život, který umožní lidstvu dále pracovat s jeho biologickým, sociálním i kulturním potenciálem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Ministerstva na Moravu
Ministerstva lze umístit nejen v Praze, ale i ve velkých městech na Moravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Profesor Milan Zelený: Brát za práci méně než 100 Kč na hodinu je nenormální. Dílo našich předků jsme zprivatizovali. Nádenictví, rozvojová země
ROZHOVOR Brát za poctivou práci sto korun a méně na hodinu se může dít jen v nenormálních ekonomikách. V případě České republiky jde o neúprosné následky státní strategie levné pracovní síly, kterou si občané volili 27 let a podle průzkumů si budou volit i nadále. Profesor Milan Zelený působící na Fordham University v New Yorku, ale i na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně se ptá, proč se před volbami nedebatuje o letošním zařazení ČR do kategorie rozvojových zemí. Bohatý, dvě stě let budovaný průmyslový odkaz předků byl totiž škrtem pera „zprivatizován“ do cizích rukou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ovčáček udeřil: Směšní novináři. Hodiny hledali, kdo by znectil ocenění prezidenta. A jednoho pána našli
Prezident Miloš Zeman obdržel v New Yorku cenu Bojovníka za pravdu – obhájce Židů a Izraele. Informovala o tom takřka všechna česká média. Mezi jinými tak učinil i server Lidovky.cz, kterému se ovšem vysmál hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Komunista Klán: Kdyby nedošlo v roce 1989 ke změně, dnes bychom byli průmyslovou velmocí v Evropě
ROZHOVOR Dluhové pasti, smlouvy na nula hodin. Dobře už bylo? Nic není jistého kromě smrti! „Pomyslný doutnák je zapálen, a pokud se nezmění systém, který je postaven na nekonečném růstu vlastního růstu na konečné planetě s konečnými zdroji, tak pravděpodobně přijde nové přerozdělení světa,“ předpokládá poslanec, sociolog, trojka středočeské kandidátky KSČM Jan Klán. Lidem podle Klána už přílišná liberalizace začala lézt krkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Junek: Kříže nebrat! Lidl skutečně válí, ještě se hodně pobavíme. A Andrej Babiš? Politický uplakánek
TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Spisovatel Petr Junek pro ParlamentníListy.cz komentuje pěnu dní posledních dvou týdnů. A co si vzal na paškál tentokrát? Ostrým jazykem se vypořádal s Andrejem Babišem, aférou kolem umazaných křížů na zboží z řeckého týdne, se kterou se vytasil diskontní řetězec Lidl. Došlo ale i na ODS, která se na svém Facebooku na příkladu přepočtu cen spotřebního zboží rozhodla prokázat, že lidé v Česku se za komunistů rozhodně lépe neměli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman se nebezpečně přiblížil spojení islámu a terorismu, kritizoval prezidenta v ČT analytik Votápek
Český prezident Miloš Zeman promluvil na půdě OSN. Nikoli poprvé prohlásil, že je třeba bojovat proti terorismu, a chránit tak civilizaci. Ocenil také, že při OSN vznikl úřad pro boj s terorismem. Někdejší ministr zahraničí za KDU-ČSL Cyril Svoboda v ČT oponoval, že tento nový úřad toho moc nezmůže. Ještě kritičtější k Zemanovi byl Vladimír Votápek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Duhan (Realisté): Národ není sprosté slovo
Národ i národní stát jsou v dnešní době vystaveny neustálé kritice. Jde prý o přežitek, příčinu válek, umělý konstrukt. Ve skutečnosti jsou národy nejen unikátní výtvorem hodným uchovávání, ale i nezbytným předpokladem demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman pronesl burcující projev v OSN: Vytvořila se anticivilizace. Po útocích posíláme kondolence, vyjadřujeme solidaritu, demonstrujeme. Jinak váháme. A ti, kteří vítají masovou migraci...
V šest hodin večer středoevropského času promluvil na půdě OSN český prezident Miloš Zeman. Tak jako v předchozích letech hovořil na rozdíl od jiných řečníků spatra. I tentokrát o boji proti terorismu, především o boji proti Islámskému státu, který nazval anticivilizací. S touto anticivilizací jsme se bohužel prozatím nedokázali vypořádat. Po každém teroristickém útoku se prý jen semkneme, ale jinak svět mnoho nedělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Na to, co předvádí finanční správa, doplatíme úplně všichni, varoval v rozhlase Stanjura
Moderátorka Marie Bastlová přivítala v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Zbyňka Stanjuru z ODS. Předseda poslaneckého klubu ODS se usadil do křesla a pořádně se obul do šéfa finanční správy Martina Janečka. Vyzval ho k rezignaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Spisovatelka hororů se rozepsala o Miroslavu Kalouskovi
Jenny Nowak, spisovatelka hororů a románů z oblasti historické fikce se v komentáři uveřejněném na serveru Forum24.cz zastala předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska a rozhodla se vyvrátit tři lži, které prý už celé roky kolují veřejným prostorem o tomto politikovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Vodítka k Obecnému nařízení – novinky do konce roku 2017
Pracovní skupina WP29 k GDPR postupně předkládá dokumenty, které mají být pomůckou pro výklad a uplatnění vybraných prvků Obecného nařízení o ochraně osobních údajů. Ke třem dosud uveřejněným vodítkům by do konce letošního roku měla přibýt další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Academic school pořádá den otevřených dveří. Děti si mohou vyzkoušet školu nanečisto
Nový výchovně vzdělávací institut – ACADEMIC SCHOOL – zve všechny zájemce na Den otevřených dveří. Rodiče i s dětmi mohou navštívit zlínskou pobočku ACADEMIC SCHOOL v úterý, 26. 9. 2017, kdy proběhne také slavnostní otevření školy. Organizátoři se navíc snažili vyjít vstříc co největšímu množství lidí, proto je možné školu navštívit již od sedmé hodiny ranní až do 17. hodiny, a to na adrese náměstí T. G. Masaryka 1279.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
František Dostál: Vejce místo parku?
Na mysli mám stavbu pod tímto vaječným názvem, která by měla vyrůst v místě, kde v Praze je zatím ještě zeleň. Naštěstí se tento přitroublý plán nelíbí ani pražské primátorce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Trombik (kandidát SPD): Ideologické přepólování politického světa
Historické paralely k izolaci Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pracovnici opavského pracoviště ÚZSVM svépomocí zlikvidovali černou skládku
Opavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)vlastními silami zlikvidovalo černou skládku, kterou zjistilo při pravidelných kontrolách pozemků. Jednalo se o černou skládku na pozemku v katastrálním území Vávrovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Prezident Macron na první oficiální návštěvě Řecka
Dekorovaný „Velkým křížem", což je nejvyšší řecké vyznamenání, které udělil řecký prezident Prokopis Pavlopulos, se prezident Macron při pobytu v Athénách dostavil na kopec Pnyx, který se nachází přímo proti monumentu Akropole, aby zde přednesl projev o Evropě. Bylo to právě na místě, kde se ve starověku setkávali obyvatelé Athén, aby zde schvalovali zákony města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Aktuálně stavíme 230 kilometrů bezpečnějších silnic
Otevřením obálek s nabídkami začalo Ředitelství silnic a dálnic sérii výběrů stavebních firem, které postaví přes sto kilometrů nových dálnic. Nabídky na dostavbu 23 km dálnice D11 z Hradce Králové až na Jaroměř jsou v průměru o třetinu nižší než předpokládaná cena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
SZÚ: Goji berry (Kustovnice čínská) dovážená do ČR může zdraví poškodit a ne zlepšit
V nedávných dnech se veřejnost prostřednictvím zprávy SZPI dozvěděla, že do ČR bylo dovezeno a distribuováno přes 9 tun kustovnice, která byla nepřípustně kontaminována pesticidy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
„Bla, bla, bla, bla, bla!“ Babiš natočil nové VIDEO
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš zřejmě není spokojen s mírou podpory, jaké se mu dostává u voličů. Se svým týmem proto vymyslel poněkud zvláštní video, v němž znovu útočí na tzv. tradiční politiky. Raději se přesvědčte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Nerezignovat a nevzdávat se, i když reálný pohled budí dojem ztracených zápasů
Kázání Jeho Eminence Dominika kardinála Duky OP na poutním mariánském místě Panny Marie Těšitelky zarmoucených v Kevelaer v Německu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ODS se přidala ke komunistům. Žádá hlavu ředitele finanční správy
Opoziční ODS bude dnes na jednání rozpočtového výboru Sněmovny žádat odchod ředitele finanční správy Martina Janečka z funkce kvůli nadužívání zajišťovacích příkazů a nedostatečné kontrole takzvaných korunových dluhopisů. Předseda sněmovního klubu ODS Zbyněk Stanjura na tiskové konferenci kritizoval i fungování daňových vratek, kvůli kterým zadržuje finanční správa firmám vysoké sumy. KSČM požadovala odchod Janečka ještě před ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Ředitel finanční správy je nekompetentní dobrodruh
Sněmovní rozpočtový výbor bude dnes projednávat problematiku zajišťovacích příkazů a korunových dluhopisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Žižka: Je Česká televize alespoň tak objektivní jako před "revolucí"?
Mluvíme-li o zpravodajství, řekl bych, že Česká televize je zhruba tak objektivní, jako byla počátkem 80let minulého století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Místo pěti kompresorů dva. České teplo šetří DPP místo, peníze i životní prostředí
Dopravní podnik hl. m. Prahy už roky těží ze spolupráce se společností České teplo. V pražské Hostivaři areálu depa totiž díky dvěma novým kompresorům dokáže uspořit peníze, energii i lidské zdroje a navíc využívá odpadní teplo pro ohřev teplé užitkové vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Strana Práv Občanů zásadně nesouhlasí s projevy islámu
Strana Práv Občanů zásadně nesouhlasí s projevy islámu, které se k nám šíří a které obhajuje např. úřad ombudsmana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Začíná topná sezóna – máte vyčištěný komín?
Přestože topná sezóna začíná oficiálně až 1. října, chladné počasí posledních dnů vede řadu domácností k tomu, že už si aspoň na noc začínají přitápět. Jak ale vypadají naše kotle a komíny po létě? Určitě by je měl před zprovozněním prohlédnout odborník, abychom si byli jisti, že topení v nadcházející topné sezóně bude bezpečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
To je nápad! Dáme ženám slevu na taxi, aby je pořád někdo neznásilňoval, vymysleli v Itálii
V Římě byla v jednom z místních parků přepadena, svázána a znásilněna německá občanka. Informuje o tom server The Local. Římská starostka Virginia Raggi z Hnutí pěti hvězd představila některá opatření pro zajištění lepší bezpečnosti žen ve městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO v Královéhradeckém kraji odstartovalo ostrou část volební kampaně
Hnutí ANO v Královéhradeckém kraji odstartovalo ostrou část volební kampaně. Její rozpočet se bude pohybovat kolem 1 milionu korun. Soustředit se bude především na kontakt s voliči. „V rámci naší kampaně budou zapojeni všichni kandidáti a jádro je skutečně v setkávání se s voliči. Máme naplánované desítky kontaktních akcí a nechceme a nebudeme utrácet miliony. Pevně věříme, že lidé nezapomněli na krajské volby, kdy nebyla vyslyšena jejich vůle a vznikla kočkopsí koalice zahrnující 7 subjektů, a že o to větší nyní dostaneme důvěru,“ říká lídryně kandidátky Klára Dostálová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Zveme na prohlídku malé vodní elektrárny Ivančice
U příležitosti Svatováclavských slavností v Ivančicích Vás zveme na prohlídku útrob malé vodní elektrárny Ivančice. Zájemci mohou spolu s průvodcem nahlédnout do vnitřních prostor nově zrekonstruované vodní elektrárny v sobotu 23. září 2017 od 9 - 13 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovna kupuje 430 přenosných počítačů pro nové poslance
Sněmovna kupuje 430 přenosných počítačů pro poslance, kteří budou zvoleni v říjnových volbách. Část techniky bude sloužit v jejich regionálních kancelářích. Zakázka zahrnuje také poloviční počet dokovacích stanic a zajištění servisu. Odhadovaná cena je podle údajů ve Věstníku veřejných zakázek 11,75 milionu korun bez daně z přidané hodnoty, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Žena tam je majetkem muže a má hodnotu nábytku, ateisté jsou zabíjeni. To je spojenec, kterého jsme hostili na dnech NATO. Šokující pravda o Saúdské Arábii a jejích přátelích mezi českými politiky
ROZHOVOR „Je to jedna z nejtotalitnějších muslimských zemí. Žena tam v praktické rovině je vlastně majetkem svého muže, otce či syna, a pokud její mužští příbuzní nechtějí, tak je tam žena spíše kusem nábytku, s kterým se obchoduje jak na trhu s otroky,“ říká znalec islámu a exmuslim Lukáš Lhoťan o Saúdské Arábii, jejíž piloty Česká republika hostila na Dnech NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se zaměřil na smlouvy na IT systémy uzavřené v jednacím řízení bez uveřejnění
Zadání veřejných zakázek na technickou podporu, rozvoj a správu IT systémů v jednacím řízení bez uveřejnění jsou v posledním období předmětem intenzivního šetření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže („Úřad“). Použití jednacích řízení bez uveřejnění v oblasti veřejných zakázek na IT technologie bylo ve veřejném prostoru předmětem kritiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Je to tu jak v letech 1946 či 48. Kalousek je jediný, kdo se umí postavit Babišovi, zaznělo na akci TOP 09
REPORTÁŽ „Dnes je doba prazvláštní, vyvrácená z normálního chodu. Obávám se, že se dá přirovnávat k rokům 1946 a 1948, kdy komunisti taky slibovali úžasné věci a zavíraly se hranice kvůli různým agentům. Skončilo to, že tuto zemi ovládla jedna strana,“ řekl ParlamentnímListům.cz k důležitosti současných voleb na startu kampaně TOP 09 v Liberci František Gábor. „Jsou to klíčové volby. Jde o zachování demokracie a svobody u nás,“ doplnil ho Miloš Rejmont. „Chceme se poprat o dvojciferné číslo a přesvědčit lidi svým programem. Jsme jediná pravicová strana, která říká, že chceme zůstat v Unii a nepůjdeme do toho s Babišem,“ upozornil lídr kandidátky Václav Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
DIAMO: Zajištění financování řešení důsledků po chemické těžbě uranu v oblasti Stráže pod Ralskem do roku 2022
Vláda schválila na svém zasedání dne 18. 9. 2017 uvolnění 6,85 mld. Kč na úhradu nákladů a výdajů spojených s řešením důsledků po chemické těžbě uranu a souvisejících činností v oblasti Stráže pod Ralskem pro období let 2018 až 2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Opilí migranti se hnusně chovají k ženám, kradou a vyhrožují, volá o pomoc starosta z italského ostrova
Středisko, v němž jsou soustřeďováni migranti na italském ostrově Lampedusa, by mělo být zavřeno. Požádal o to alespoň starosta ostrova Salvatore Martello. Důvodem je, jak uvedl v otevřeném dopise, že ostrov se kvůli středisku ocitl na hraně anarchie. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Přizdisráč, průser, držka... Migranty nechci, máme dost cikánů! Drsný poslanec promluvil o poměrech i o ANO
ROZHOVOR Před pár lety zalitoval, že vstoupil do politických vod, ale opět se jimi bude brodit, i když kandidátku ANO vyměnil za SPO. Humbuk kolem sčítání Romů považuje za šaškárnu, která je k ničemu. Na migranty by byl přísnější, člověk prý nesmí být „přizdisráč“. I o tom mluví v rozhovoru po ParlamentníListy.cz poslanec Bronislav Schwarz (Severočeši.cz).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Je to tu jak v letech 1946 či 48. Kalousek je jediný, kdo se umí postavit Babišovi, řekl nám lídr TOP 09. Oblečený v tričku s předsedou
REPORTÁŽ „Dnes je doba prazvláštní, vyvrácená z normálního chodu. Obávám se, že se dá přirovnávat k rokům 1946 a 1948, kdy komunisti taky slibovali úžasné věci a zavíraly se hranice kvůli různým agentům. Skončilo to, že tuto zemi ovládla jedna strana,“ řekl ParlamentnímListům.cz k důležitosti současných voleb na startu kampaně TOP 09 v Liberci František Gábor. „Jsou to klíčové volby. Jde o zachování demokracie a svobody u nás,“ doplnil ho Miloš Rejmont. „Chceme se poprat o dvojciferné číslo a přesvědčit lidi svým programem. Jsme jediná pravicová strana, která říká, že chceme zůstat v Unii a nepůjdeme do toho s Babišem,“ upozornil lídr kandidátky Václav Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Svědectví: Nikdo to v Bruselu neřekne nahlas, ale už jim to dochází. Viktor Orbán má pravdu, pokud jde o migraci
Server Politico na základě ohlasů „nejmenovaných“ úředníků Evropské unie konstatuje, že postoje maďarského premiéra Viktora Orbána v oblasti migrační politiky přejímá stále více evropských politiků. Podle mnohých vzešel z migrační krize Orbán jako jasný vítěz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Klasická heterosexuální rodina je diskriminovaná nejvíce ze všech. Lidovec vysvětloval, proč jim tolik vadí rodinná koncepce Marksové
Koaliční vláda schválila koncepci rodinné politiky, tedy navzdory koaličním lidovcům. Ti na ní nenechali nit suchou. Proč? Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek to v pondělních Událostech, komentářích České televize vysvětlil. Zdá se mu, že v této koncepci rodinné politiky je nejdiskriminovanější skupinou heterosexuální pár s manželkou na mateřské dovolené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Perný den Miloše Zemana v New Yorku. Několik diplomatů, oběd s paní Trumpovou a nakonec cena za pravdu
Čtyři důležitá setkání má za sebou prezident Miloš Zeman v New Yorku a pátá, nejzásadnější akce ho teprve čeká. Nad rámec původních plánů se hlava státu setkala i s jedním z nejvlivnějších světových diplomatů. Společně si dali cigaretu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Já jedu vlakem do Prahy dvě hodiny čtyřicet. To nic není, já čtyři hodiny. Skutečně poutavá debata o dopravě, kterou rozsekl zelený vychválením prozíravosti neziskovek
Česká televize uspořádala další předvolební debatu. Tentokrát na téma dopravy. Pánové začali mluvit a jediná dáma ve studiu, moderátorka Daniela Písařovicová, jim opakovaně vyčetla, že vůbec neodpovídají na otázky. Současný ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) v souvislosti s dopravou začal v jednu chvíli mluvit dokonce o vystoupení z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bojovník za pravdu Miloš Zeman rozbouřil New York: Obří sál vestoje burácel při každém jeho slově. Byli jsme u toho a vše zaznamenali
Důležitým tématem současného světa je pro nás nedostatek odvahy. Izrael potřebuje skutečnou solidaritu ostatních států bez podmínek, sdělil během svého projevu prezident Miloš Zeman na půdě věhlasné židovské nadace Gershon Jacobson Jewish Continuity Foundation v New Yorku při přebírání ceny Bojovníka za pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Židle řídícího schůze není zrovna nejpohodlnější
Komentář Jana Hamáčka z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Luční soutěž zná své vítěze
Čtrnáctý ročník soutěže o nejlepší louky v Českosaském Švýcarsku zná své vítěze. Vyhlášeni byli v neděli, 17. září 2017, v rámci Slavnosti horských luk v Königsteinu-Ebenheit, pod stolovou horou Lilienstein v Saském Švýcarsku. Nejlepší louky na obou stranách přeshraničního území každoročně vyhodnocuje odborná komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze nebude
Po bouřlivé debatě o tom rozhodlo zastupitelstvo hlavního města Prahy na svém posledním zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jaká bude letos páleničářská sezona na Valašsku?
A co ovlivňuje nelegální pálení? Mohou vůbec tuto tradici změnit zákony?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Okamurovský populismus - to jsou tzv. novomanželské půjčky
Rodiny by podle plánů Strany přímé demokracie Tomia Okamura měly dostávat 300 tisíc korun novomanželské bezúročné půjčky. Při narození třetího dítěte by je už nemusely vracet. To je zločinné mrhání peněz...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pilař (TOP 09): Jsme připraveni na kontaktní kampaň
Už příští měsíc, 20. - 21. října, proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a kampaň je v plném proudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TA ČR: Přihlaste svůj projekt do mezinárodní společné výzvy v rámci schématu CHIST-ERA III COFUND
TA ČR informuje o připravované společné výzvě (tzv. Joint call) v rámci schématu CHIST-ERA III, která bude vyhlášena v říjnu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Firma spojovaná s Mynářem oznámení o odstoupení od smlouvy v Kyrgyzstánu nedostala, nevylučuje arbitráž
Česká společnost Liglass Trading CZ (LTD CZ) nedostala zatím od kyrgyzské vlády žádné oficiální oznámení o odstoupení od smlouvy na výstavbu kaskády vodních elektráren. Firma to dnes uvedla v tiskovém prohlášení. Dodala, že podle smlouvy má v případě sporů o výklad, platnost nebo plnění dohody tři měsíce na jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vicepremiér Bělobrádek na tiskovém brífinku po jednání RVVI oznámí jméno vědce navrženého na Národní cenu vlády Česká hlava 2017
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v pátek 22. září 2017 na tiskovém brífinku po jednání Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace oznámí jméno významného českého vědce, kterého členové Rady navrhli na Národní cenu vlády Česká hlava 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti: Praha nedá 58 milionů dotaci na golf, tenis a motorky
Rada hlavního města Prahy couvla ze svého původního záměru zaplatit 58 milionů korun za propagaci města na lukrativních sportovních akcích. Jednalo se o propagaci loga Prahy na tenisových šampionátech, jako je např. Davis Cup, FED Cup nebo Laver Cup, mistrovství světa na ploché dráze a některých golfových turnajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Brexit na kraji útesu
Za měsíc se má rozhodnout, zda jednání o odchodu Británie z EU můžou přejít ke klíčovým problémům příštích vztahů. Narůstá však riziko, že dvouletá lhůta pro dohodu uplyne a skončí bezvýsledně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČNB: Upozornění na nabídky odkupu akcií
Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že nabídka odkupu akcií od veřejnosti je vyhrazena pouze pro osoby, které mají patřičné oprávnění udělené Českou národní bankou – licenci obchodníka s cennými papíry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Ředitel Finanční správy je naprosto nekompetentní člověk
Sněmovní rozpočtový výbor bude dnes projednávat problematiku zajišťovacích příkazů a korunových dluhopisů. ODS dlouhodobě kritizuje fungování Finanční správy, která spadá pod Ministerstvo financí ovládané hnutím ANO a kterou vede nominant Andreje Babiše Martin Janeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Ve středu odpoledne bude nový úsek D8 bez omezení, dopoledne bude uzavřen kvůli cvičení hasičů
Nejpozději ve středu 20. září v 17 hodin řidiči projedou dvanáctikilometrovým úsekem ústecké dálnice D8 mezi Bílinkou a Řehlovicemi bez omezení. Od páté hodiny ranní ale bude tento úsek uzavřený kvůli cvičení integrovaného záchranného systému, testům a kontrole bezpečnostních a provozních systémů tunelů a změně dopravního značení. Řidiči tak musejí počítat s objízdnými trasami po silnicích I/8 a I/30.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Bikesharing má nespornou výhodu v ekologičnosti i pozitivním dopadu na lidské zdraví
Letošní Evropský týden mobility je v plném proudu. Desítky měst v České republice pořádají osvětové akce na téma čisté mobility a zdravějšího ovzduší. Symbolicky ode dneška se navíc příznivcům městské cyklistiky blýská na lepší časy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Slabost jako naděje
V poslední době se vyrojilo mnoho charakteristik současného světa i vizí blízké budoucnosti. Řada filozofů (Han, Harari, Nassehi, Beck a další) za pomoci sociologie, politologie, přírodních i dalších humanitních věd se snaží popsat naší dobu, popřípadě nahlédnout do zítřka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
HK ČR: Firmám chybí kvalifikovaná pracovní síla, je třeba změnit vzdělávací systém
Největší brzdou české ekonomiky a konkurenceschopnosti tuzemských firem je nedostatek kvalifikované pracovní síly a z dlouhodobého hlediska je nezbytné změnit systém vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lacina (STAN): Škola není holubník
Městská část Praha 6 oznámila záměr přejmenovat po své čestné občance, legendární olympioničce Věře Čáslavské základní školu a rovněž sportovní pohár základních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: O čem se píše, ale málo (1)
Neodpovím-li sám za sebe, kdo za mě odpoví? Ale odpovídám-li jen sám za sebe, jsem to ještě já? (Talmud, Pirkej Avot 6)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Cenu pro Zemana vnímají politici jako ocenění vztahů k Izraeli
Jako ocenění dlouhodobé podpory Izraele ze strany Česka vnímají čeští politici ocenění prezidenta Miloše Zemana Americkým židovským fondem. Většina politiků, kteří odpověděli na dotaz ČTK, vnímá pozitivně i Zemanovu výzvu směrem k demokratickým zemím, aby přesunuly své ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
USA zastaví islámský radikalismus, slíbil v OSN Trump. A znovu pohrozil KLDR
45. prezident USA promluvil na půdě OSN. Severokorejskému komunistickému režimu pohrozil zničením. A celému světu slíbil, že se vypořádá s Islámským státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman v OSN: Kdo podporuje migraci, oslabuje země v Africe a na Blízkém východě
Projev prezidenta Miloše Zemana ve všeobecné rozpravě Valného shromáždění OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Úděsné. Je cosi shnilého v našem státě. Halíkův úmysl mi zavání inkvizicí. Koskuba promluvil i o Babišovi a Zemanovi
ROZHOVOR „Z pohledu kdysi ještě platné morálky je snad každý podvod podvodem, krádež krádeží a zločin zločinem. Je smutné, že nejen záplava současných zákonů tento možná sice primitivní pohled zcela popírá. Uvítal bych, kdyby opravdu naprosto každý v této zemi, kdo podvádí, zneužívá, až krade ze společné ‚spíže‘, byl rychle pohnán k odpovědnosti. Spravedlivě ztrestán, nečestně nabytý majetek zkonfiskován, postižení odškodněni,“ uvedl poslanec Jiří Koskuba ke kauze Čapího hnízda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za zákaz chovu, vystupování a využívání zvířat volně žijících i domestikovaných v cirkusech nebo jiných kočovných společenstvích
Ministru zemědělství, Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky a Senátu Parlamentu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka promluvil na poutním místě o síle mateřské lásky. Vzpomněl i doby, kdy Evropa čelila nájezdům muslimů
Kardinál Dominik Duka přednesl kázání na poutním mariánském místě Panny Marie Těšitelky zarmoucených v Kevelaer v Německu. Promluvil zde o lásce k Bohu, o lásce matky k dítěti a o tom, jak tato láska staví člověka na nohy. Zavzpomínal přitom také na roky, ve kterých se Evropa bránila nájezdům muslimských armád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V polovině září vyšla nová kniha autorů a ekonomů Markéta Šichtařová & Vladimír Pikora: ROBOT NA KONCI TUNELU, aneb Zpráva o podivném stavu světa a co s tím.
Dost možná stojíme na prahu nové éry. Vyspělý svět se dal na cestu multikulturalismu, genderové korektnosti, rozpadu tradičních rodin a hodnot. Přestože procházíme obdobím historicky největšího blahobytu, neužíváme si to, naopak. Spotřeba antidepresiv je rekordní, některé země již vymírají a úbytek původního obyvatelstva kompenzují jen díky imigraci. Regulace se neustále zvětšuje a svobod drasticky ubývá
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotka pozval barmskou političku Su Ťij do Prahy. V době, kdy ji OSN kritizuje za etnickou čistku
Barmská politička a držitelka Nobelovy ceny za mír Su Ťij zřejmě v polovině října navštíví Prahu. Dnes to uvedl zpravodajský server Aktuálně.cz. Su Ťij se podle webu setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou i prezidentem Milošem Zemanem. Podle diplomatických zdrojů ČTK se návštěva někdejší vězeňkyně barmského vojenského režimu plánuje už delší dobu. Přípravy však komplikuje kritizovaný postup barmské armády vůči etniku Rohingů. Podle OSN se v Barmě odehrává etnická čistka a Su Ťij za to čelí kritice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Rekonstrukce na Lednických rybnících prospěje zdejší jedinečné přírodě
Začátkem září byla zahájena rekonstrukce bezpečnostních přelivů na Hlohoveckém a Mlýnském rybníce, které byly v havarijním stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Chtěla si vynutit nošení hidžábu v české škole žalobou. Ale soudce bouchl do stolu: To by mohla být i hodina matematiky rušena odříkáváním otčenáše! A pak zahřmělo i nad Šabatovou
Soudce Městského soudu v Praze Jan Klášterka konstatoval, že se potvrzuje rozsudek soudu prvního stupně ve sporu, v němž se somálská žalobkyně domáhala omluvy a finanční satisfakce za údajnou diskriminaci. Ve zdůvodnění verdiktu zaznělo, že se ve skutečnosti dožadovala výsady, nikoli rovného přístupu ke všem. Při logice, kterou užila, by pak bylo možné například narušit hodinu matematiky odříkáváním otčenáše. Advokát žalované strany Radek Suchý je přesvědčen, že by se nyní měli zodpovídat všichni, kteří tuto provokaci rozpoutali, především veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
SŽDC: Podzimní cesta zavede Preventivní vlak do Kralup nad Vltavou, Prahy a Pardubického kraje
Úspěšný projekt Českých drah „Preventivní vlak bezpečné železnice“ pokračuje v září podzimní částí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra